Új privát üzeneted érkezett!

Zsani
Légyszives tegyél fel képet, hogy milyen az a magasságmérő, amit rendeltél a Krisztától.

Köszi
Zsani
Vendég
 


Sziasztok!

Látom mindenkinek jól telik a hétvége :)
A nagy sütögetőkhöz lenne kérésem, szeretnék kalácsot is sütni a gépben azt hogy kell??? Ki csinált már? Kérek recepteket!

Előre is köszi
Puszi
Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Dorka elintult!!!!!
Még kicsi tbizonytlan,de már eléggé jól megy,és még akar is :lol: Remélem már nem gondolja meg magát,hogy nem akar menni,mint rég.

Gangi:
Sajna nekem nincs kenyérsütőm.Tök jók a képek Lackóról.Nekem az tetszik a legjobban amikor a macijával fut.

ezt addig csinálta,amíg bedobtam egy adagot a gépbe :x
Kép

Anya nem én voltam
Kép

És elindult :lol:
Kép

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 

 
 

Naggggyon tutik a képek!!!! Jókat mosolyogtam rajtuk!
Mind Julcsiról (várjuk a többit is majd) Lackóról és Dorkáról.

Bocsi, hogy megkésve: Boldog Szülinapot kívánunk mi is Julcsinak! (sajnos én semmi jópofa képet nem tudok mellékelni...)

Erika, örülök, hogy már jól vagy!

Sajnos nálunk most a gyerekek kezdtek köhögni először ill. az orruk is folyik már. Szerencsére semmi láz vagy levertség nincs.
Szóval a héten megint csak itthon leszünk, mert így nem megyünk közösségbe.
Rékának kibújt a kettő szemfoga. Ez sem okozott semmi problémát. Jó étvágyú így is!
Még mindig csak mászik (ezt már nagyon gyorsan) ill. kapszkodva feláll. Vettem neki bébitaxit, ezen is nagyon ügyes, bejárja vele a házat. Most gyógytornán az egyhelyben állást, egyensúly tartást gyakoroljuk. Ilyenkor nagyon merevre feszíti a lábait, azt hiszi úgy a biztonságosabb és leülni is nyújtott lábbal akar a kisszékre. Most ezen dolgozunk...

Após jól van, már otthon van, mankóval járkál és tornáztatja a lábát. A frankó mankókat a kinti kórházban kapta, tök újak, a legmodernebb fajta!

Íme egy kép Rékáról
Kép

Roli és a síovi (volt 3 holland, 2 ukrán, 2 német, 2 magyar meg osztrák a csoportban)

Kép

Egy közeli kép

Kép

És egy ahogy tanulnak

Kép


Szép estét mindenkinek!
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok

Nagyon jók a képek.Mindenkié.

Cirmike
Tök jó hogy így tud közlekedni a Réka a bébitaxival.Timi még mindig csak hátrafele közlekedik,mondjuk egy picit tud előre is e nem kormányoz semmit.Nem tudom mikor fog rájönni hogy hogy is van ez,de az utcán már mutogatom neki h más egyedül hajtja meg ilyenek. Jobbulást nektek.

Ági
Gratula az önálló lépésekhez.Látszik Dorkának mennyire tetszik.Nem semmi pakolást lerendezett :D .

Edit
Kitartást nektek Apukádhoz.Lehet hogy jobb is ha nem mondjátok el neki,mert nagyon sokakanál ront a helyzeten a tudat,ha meg nem is tudja akkor meg sokszor előnyére változik.

Voltam fenn a corában szombaton,tök jó cuccokat vettem Timinek nagyon jó áron.Igaz bodit itt se nagyon találtam mert nem volt a Timire való méret. Így csak 1 bodit vettem neki.De kapott tavaszra 1 farmerszerkót(kabi + nadrág=1300 ft), tök ari vászon nacit(1000ft),tavaszi kabit(1200ft),kantáros rucit,meg kinti boltban kantáros farmert,meg melegítőgatyót.
És összefutottunk a Zsaniékkal is.
De tanulókutyusnak már se híre se hamva nem volt(legalábbis én már nem találkoztam vele).Úgyhogy valószínű nagy szerenszéjük volt Angikáéknak.

Na mentem . Üdv LÍvia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Angika
édes a képeken Julcsi!
Milyen tortája volt?Te csináltad?

Gangi
jók a képek Lackóról is!Nekem is a macival futásos tetszik a legjobban :lol:
Holnap leírom ide a nekünk bevált kalácsunk receptjét.

Ági
Gratulálunk Dorkának az elinduláshoz!!!!!!!!!!!!!!
Nagyon ügyes!!!!!!!!Az elindulós kép nagyon édes!!!!!!!!!!
Látszik,hogy mennyire boldog és örül a sikerének :lol:
Szekrényre vagy fiókra nem akartok gyerekzárat feltenni? :lol: :P

Cirmike
aranyosak a gyerkőcök a képeken :lol:
Nekünk is ilyen bébitaxink van :lol:
Jobbulást a lurkóknak!!!!!!


Lívia
nagyon boldog névnapot kívánunk!
Kép Kép


Sziasztok:Erika Kép Kép

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Most bukkantam rá erre a fórumra :lol: :lol: :lol:

Kit látnak szemeim!!!!!! :shock: :lol: :lol: :lol: :arrow: Hugi!!!!

Nagyon-nagyon-nagyon édes ez a Julcsi baba!!!!

(majd be-benézek, ok??)

juca:)
 
 


Szia Juca!

Üdvözlünk nálunk!
Engem Erikának hívnak,kislányom Viktória Lili márc.27-én lesz 2 éves,mi Tatabányán lakunk a Bánhidai ltp-en.
Látom neked is van egy tündéri kislányod!
Kicsit jöhettél volna bővebben is :lol:
Mesélj magatokról,hol laktok,hány éves vagy,mivel feoglalkoztál szülés előtt,kinél szültél.........

Várjuk beszámolódat,szia:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Nagy csend volt itt 7végén. Benéztem,de magamnak nem tudtam mit válaszolni :lol:

Ági!
Nagyon gratula Dorkának!!!! Majd meglessük az új tudományát! Julis 4-5 lépés után letérdel és inkább mászik. Majd Dorka jól megmutatja neki hogy is kell ezt!
Szerda,csütörtök,péntek jó nekünk sétizni. Naktek?
Jól kipakolt a kiscsaj! Látom nem csak Julcsi hobbija :)

Erika!
Gyümölcstorta(banán-cseresznye) volt és én csináltam :D
AÍz itthoni tortát már apa készítette!
Meggyógyultál már?

Lívia!
Névnapod alkalmából sok boldogságot kívánunk!!!!
Kép Kép
Hű,milyen sok mindent kapott Timi! Bodyt nem nézted a tescoba? Julcsi kapott tesómtól karira cserokit :) és szerintem tök jó minőségű!

Cirmike!
Köszi a köszöntést :lol: átadtam !
Aranyosak a képek!

Juca!
Helló-beló! Milyen kicsi a világ,ugyi :lol: :D :wink: Hogy vagytok? Eszterke miket csinál? Mekkora? Mutizz képet is róla :)
Aztán tényleg gyere! puszi!

Szép napot mindenkinek!
teszek flokis képet!
Kép Kép Kép Kép

Játszótéren:)
Kép Kép Julcsi,Boti,Sógornőm
angika
 
 


Sziasztok!

Angika!
Nagyon nevettem, hogy "flokis" kép először gondolkodtam is hogy milyen???? :lol:
Párod ilyen ügyes tortát süt? Az enyém neki se állna :lol: Ő csak főzni szokott, de az nagyon fincsi :)

Erika!
Előre is köszi a receptet! Meggyógyultál már? Viki nem kapta el? vagy apa?

Ági!
Dorka nagyon kis ügyes, ahogy szét tud pakolni, azért annyit mondok hogy nálunk is így kezdte a Lackó hoyg szétpakolt. Aztán ahogy nagyobb lett úgy jött ez a rendmánia már mondtam is neki, hogy jó lesz a ha befejezi mert így soha nem talál nőt magának :lol:

Szia Juca!
Szeretettel várunk, örülünk ha új arcok csatlakoznak a kis csapatunkhoz, remélem jól érzed majd itt magad.

Lívi!
Szilviék is voltak a Corába :lol: igaz ők pénteken, de ott is hagytak egy csomó pénzt :) A babytaxi nálunk is először hátrafelé ment csak aztán a nagyoktól (Dóri, Iza) ellestük a motorozás rejtelmeit :)
előbb utóbb majd szaladhatsz és a szívmegállásaid is lesznek majd :lol:

Cirmikének épp akartam írni hogy jó hoyg csinált közös képet de melyik a kicsi fia???? :) Tök arik ahogy tanulnak síelni. Mi az alsó korhatár a gyerekeknél?

Zsanka merre vagytok???

Nah most már eldugulok!
Puszi
Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Megint én!

Líviának boldog névnapot kívánok!

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok

Köszi szépen a névnapi jókívánságokat.

Üdv mindenkinek Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Livi:
Nagyon sok boldog névnapot kívánunk! Kép
Mi ősszel voltunk a Corába,de akkor is nagyn édi ruhák voltak,és tök jó áron.Tavasszal készülünk fel,egy nagyobb pénzkiadásra :roll: Dorka sem tud még menni a bébitaxival,ő még hátrafele sem megy,inkább csak tolja.

Angika:
Nekünk a szerda lenne jó a sétire,meg a csütörtök.Csütörtökön akartam vinni Dorkát a 15hós oltásra,és nincs dokinő,sőt múlthéten sem volt.Tök jó várhatok még 1 hetet...Szeritem megbeszélhetjük a szerdát,ha addig nem jön nektek meg nekünk közbe semmi,és a szokásos időben 10-re mennénk,oks :?:

Gangi:Már régebben is kérdeztem,de biztos nem láttad,mi van Lackó sérvével?Végülis Tb-án műtik?

Erika:
Már gondoltam a gyerekzárra is ,de eddig azt hittem hogy az anyai szigor elég lesz :? Még várok kicsit,azt lehet hogy Ő is átmeg yrendmáiássá,mint Lackó :lol:
Már teljesen rendbe jöttél?

Mentem angolt tanulni :roll:
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia Ági!

Bocsi hogy nem válaszoltam, hát a sérv még megvan sajna egyre kevesebb türelemmel viseli a Lackó, ha rakom vissza :( Igen végülis Tbányán műtik, de amikor a dokihoz megyünk persze sosincs kinn és így nem tud igazán mit mondani. A dokinéni is azt mondta hoyg 3 éves kor előtt nem szokták műteni :( én addig nem igazán akartam vele várni, de hát ez van.

Puszi
angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Igen,úgy néz ki,hogy meggyógyultam!
Szerencsére a család nem kapta el tőlem,ez köszönhető a szájmaszknak is amit viseltem.
Elég vicces látványt nyújtottam benne,mert szombaton,mert Virág is kinevetett :lol: :lol:

Gangi
Cirmike kisfia a közös képen balról a második az álló sorban,sárga bukósisak van rajta azon pedig zöld tolldysz vagy mi :wink: így már látod?
Amúgy a következő képen nagyban látható a kislegény :lol:

Angika
igen,sajnos hétvégén nincs itt szinte senki,ilyenkor kihasználja mindenki,hogy az apukák is otthon vannak és gonolom a szabadidőt együtt töltik a családok,de ez így van jól :P
Floki lett a kutyus neve?
Honnan ismered Jucát?Kíváncsi lettem :wink: :roll:
Férjed tortát süt????????Ezt mindenképpen megmondom a férjemnek :lol:

Ági
Te is angolt tanulsz?Csak nem te is kreatív angolt mint a férjem? :lol:
Viki is így kezdte a bébitaxizást,hogy sokáig tolta aztán amikor már tudta tolni,egyszer hátrafelé kezdte tolni és ahogy a küszöbbe megakadt,tolt rajta egy nagyot és eltörte a tolórészt :cry:
Amúgy sokszor mit egy szélvész úgy közlekedik itt a lakásban vele :lol:
Írtad múltkor,hogy Dorka két bébitaxit kapott,teszel fel róla képeket?Dorka mindkettőt használja felváltva?

Zsanka
tényleg mi van veletek?Csak nem megint hobbyzol titokban? :P
Vagy betegek lettetek?


Végül pedig jöjjön a mazsolás-kakaós kalács receptem:
-3 dl tej,50 dkg liszt,2 tojás,6 dkg olvasztott margarin,8 dkg cukor,1 kmkanál só,1/2 citrom reszelt héjja,1 van cukor,1/4 kocka friss élesztő,8 dkg mazsola/ezt a hangjelzéskor kell beletenni/,2 ek holland kakaópor.
kmkanál=kis mérő kanál amit adtak a géphez :lol:
kelttészta program

Ezt gyors elküldöm,nehogy elvesszen,aztán még jövök vissza receptetkkel :lol:

cseriviola
 
 


Akkor folytatnám :P az adagok a nagyobb kenyérmérethez vannak írva,vagyis a hosszabb sütésiidőt kell beállítani :lol:

Klasszikus fehérkenyér:
-300 ml víz,2 nmk cukor,3 kmk só,125 gr olvasztott margarin,1 l liszt,1/2 kocka friss élesztő
basic program,nmk=nagy mérőkanál amit adtak a géphez :lol:

Teljes kiőrlésű kenyér:
-300 ml víz,125 gr olv.margarin,4 kmk só,2 nmk cukor,550 ml búzaliszt,550 ml teljes kiőrlésű liszt,1/2 kocka friss élesztő
whole program

Fahéjas,mazsolás-diós kenyér/kalács/:
-320 ml tej,125gr olv.margarin,4 kmk só,3 ek méz,1 kmk fahéj,mazsola és darabolt dió ízlés szerint,1100 ml rétesliszt,1/2 kocka friss élesztő
basic program

Rozskenyér:
-300 ml víz,125 gr olv.marg,4 kmk só,2 nmk cukor,4 kmk ör.kömény,700 ml búzaliszt,400 ml rozsliszt,1/2 kocka friss élesztő
basic program

Fűszeres kenyér:
-300 ml víz,560 gr liszt,2 ek cukor,1 kk só,3 ek olívaolaj,1-1 kk tárkony,bazsalikom,oregano,petreszelyem,1/2 kocka friss élesztő
basic program

Olasz kenyér:
-uaz az alapanyag mint a fűszeres kenyérnél,csak fűszerek mások,ebbe kell:2-2 kk bazsalikom,oregano,3 ek parad.püré vagy sűr parad.,1/2 kocka friss élesztő

Nekünk ezek a receptek beváltak,nagyon szeretjük őket.
Minden kis péknek sok sikert és jó étvágyat hozzá!

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Még pár kép Rólunk :lol:
Viki így aludt ma du :lol:
Kép
Kép
Virág a játszón
Kép
Viki csak hintázott :lol:
Kép
Almaevők :P
Kép
kedvenc képem a csajokról :lol:
Kép
Hugi lecsúszik Vikivel a csúzdán,jó móka :wink:
Kép
Hugi a lányával is csúszik természetesen :D
Kép
Pirospozsgás Virág :D olyan édes :lol:
Kép
Kukucs!
Kép
Virág háznézőben,Viki pedig megijeszti :lol:
Kép
Sorba állítjuk az állatkertet :P
Kép
Közös játék a legjobb!
Kép

Mára ennyi voltam,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!


Itt vagyunk! Elaludt végre ez a haramia Matyi... :)

Először is:

Lívi!

Boldog névnapot kívánunk!
Kép

Tényleg elfelejtettem kérdezni, hogy a Timi hol volt szombaton? Otthon az apjával? Nálunk nem engednek el egyedül vásárolni.. :lol:
Mi is vettünk egy csomó mindent, nadrágot, pizsit, polót, szandit. Jó dolgok voltak, de igazándiból amit akartam nem kaptam , bodit és melegítőgatyót szerettem volna, de azok nem voltak 92-esben :(. De azért így is otthagytunk egy kisebb vagyont :? . Még így is, hogy pénteken a turiban is vettem 1-2 dolgot.
Utána még átmentünk a Kikába az wc létráért, aztán uzsgyi haza.
Estére haza is értünk.

Erika,
akkor hatott a tea :). A receptedet én is kipróbálom! Hátha. Csütörtökön én is kuglófot csináltam , de annyira megkelt, hogy kifolyott a formából... hö-hö, itt suvickoltam.

Cirmike,
jóók a képek. Nagyon szuper a Roli sapija! Aranyosan vonatoznak a sílécen.
Ügyes a Réka, hogy már feláll! Lassan futni kell utána! :)

Gangi,
nagyokat nevettem a képeken! Mennyi cumija van a Lackónak?! :)
A Zolinak is megmutattam, azt mondta ez a gyerkőc egy nagy csibész lehet :)
A Máténak meséltem hogy a Lackó milyen ügyesen alszik már, de nem hatotta meg, és nehezen aludt el.
A csajt már hívtam de még nem vette fel, majd próbálkozom később.

Angi,
aranyos a Julcsi a kutyussal! Szereti ugye?A mienken van csont, villog mint a veszedelem.
Miért van sál a Julcsi nyakában?
A férjedet pedig kérem kölcsön... :)

Ági,
nem semmi a Dorka! A pakolómester! :)
Nálunk pénteken lesz lakógyűlés, kívánom nagyon...

Elkezdtük a bilis témát mi is. Azaz ráültetem, és már pisil is bele. Mindig belenéz és mutatja, ha van benne dolog. Aztán agyondícsérjük :)

Kép

még egybe van a házikó, csak egy kicsit saláta már...
Kép

azt mondja a birka, hogy "beeee"

Kép

megyek összerámolok egy kicsit
Pussz
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

Arankának és a Líviának boldog névnapot kívánunk, Julcsinak pedig nagyon-nagyon boldog szülinapot. Kép Kép Kép
Mi most jól vagyunk a körülményekhez képest, jövőhéten kórház megint de csak kontroll.Örülök erika hogy jobban vagy.Teszek fel a foto albumba farsangos képeket Zábráczki Angelika néven, meg a szülinapot is feltöltöttem.ha valaki kiváncsi nézétek meg.

Zsuzsi
Kép
Kép
zzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket, aranyosak vagytok! :lol: :lol:

Olyan furcsa ez a topic, hogy alul van, ez az írós rész, meg a hozzászólások is máshogy vannak, kissé bénázok itt.... :oops: :oops:

Angi: hát kicsi! Julcsi nagyon édes, milyen sok haja van!!! És már most volt egy éves!!! Nahát, hogy megy az idő! Tesódékkal mi van? (egyikkel sem találkoztam a közelmúltban) És Ti, hogy vagytok? Ja, és így utólag Boldog Szülinapot Julcsinak!!!

Erika: na, akkor beszámolok én is magamról.
Judit vagyok, Somlón lakok majdnem egy éve a férjemmel és a kislányommal, Eszterkével, aki holnap lesz 5 hónapos!
A férjemmel tavaly március 25-én házasodtunk össze, Eszterke pedig szeptember 13-án született. Itt szültem Tatabányán. Nem igazán vagyok megelégedve a kórházzal, azaz bizonyos dolgokkal. Fogadott dokim volt a Pálos Lajos dr., de lehet, hogy már nem fogok hozzá járni. A terhességem elég jó volt, nem voltak problémák, a szülés viszont rettenetes volt, úgyhogy nem hiszem, hogy még egyszer ilyesmire vetemednék. :oops: :oops: :oops:
(azóta is vannak bizonyos problémáim :evil: )
Volt fogadott szülésznőm is, őt viszont bárkinek merem ajánlani, egy csodálatos nő, és nagyon sokat segített, nélküle nem is tudom mi lett volna!
Szülés előtt majdnem végig dolgoztam apukám Kft-jénél, mint ilyen nem is tudom, titkárnő féleség, de igazából mindenes voltam.
Azóta itthon vagyok, majdnem egész nap egyedül. A nap fénypontja, amikor elmegyek az egyetlen boltba itt a faluba. Már várom a jó időt, hogy felülhessünk a buszra, és mehessünk csavizni.
Nem tudom, hogy mit kéne még írnom, kérdezzetek.

juca:)
 
 


Raktam fel a vonalzómba képeket![/quote]

juca:)
 
 


Zsuzsi: miért kell kórházba menni?? :cry:

juca:)
 
 


Sziasztok!

Csajok!Körkérdés!

Van valakinek torna dvd-je kölcsönbe?Béres Alexandra,Norbi vagy Rubint Réka mind jöhet :lol:
Sajnos amiket letöltöttünk vagy rossz minőségűek vagy pedig csak részlet,hogy fogok így lefogyni????????? :roll:

Aki tud kérem segítsen!!!!!!!!!!!Köszönöm!

Zsanka
örülök,hogy újra itt vagytok!
Én is jártam már úgy hogy kifolyott a cucc a kenyérsütőbe aztán szidkozódtam :oops: :roll:
Milyen nagy már Máté!!És ügyes!!!!!
Csütörtökön lesz klub a CS-S-ben?

Zsuzsi
megnéztem a szülinapos képeket,hát egyik torta jobban néz ki mint a másik,csak nyeltem a nagyokat :P :lol: :lol:
Farsangosat még nem láttam,biztos folyamatban van a feltöltése.

Juca
sajnálom,hogy rossz élményként maradt meg benned a szülésed :cry:
Én a Pazár Dánielnél szültem,de szerencsére jó szülésem volt.
Somló nagyon szép hely,de oda kocsi is kell aki odaakar költözni.
Nekünk az esküvőnkre a Krisztina cukrászdából volt a tortáink nagy része,finomak voltak nagyon......most ennék belőlük szívesen :lol:
Ti tősgyökeres somlóiak vagytok vagy pedig odaköltöztetek csak?ezt csak kíváncsiságból kérdezem :wink:
Megnéztem az albumotokat,szép családod van!
Eszter mennyivel született?Szopik vagy tápszert kap?
Most mik a paraméterei?Miket csinál már?
KI volt a szülésznőd?Ha publikus akkor velünk is megoszthatod a szülésed történetét,meg persze ha nem túl fájdalmas.


Most már tényleg eldugulok :lol:
Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a véleményeket hozzátápi ügyben. :)

Erika!
Nem semmi a napi 4-5l tea. Én laktoherbet iszom kb. 1l-t naponta, de mostanra (5hó után), megutáltam…
Örülök a kenyér recepteknek, anyukámnak tolmácsolom, bizti örülni fog, mert már új recepteket akar kipróbálni, amik beváltak másoknak.
Viki nem semmi pozícióban alszik, nagyon édes. :)
Édik a lányok fotói. Hugi mostanában nem jön, nincs netük?

Ági!
Mi az a puki-kaja? nem hallottam ilyet, minek a rövidítése? :oops:
Gratulálok Dorka elindulásához. Nem semmi kupit csinál. Ez mindennapos nálatok? Csak, hogy készüljek lelkiekben…

Cirmike!
Jobbulást a gyerekeknek, remélem nem lesznek betegek. Ilyenkor, adsz nekik megelőzésképpen vmit? Vitamin, tea…
Gratulálok Réka új fogaihoz. Nagyon jók a képek. :)

Zsanett!
Akkor Máté még szopik ugye? De gondolom van mit, vagy akkor nem szopna, vagy hogy is van ez nálad? Miért gondolod, hogy nincs mit ennie?
Turul turiban vettetek vmit? Mi is voltunk ám. :lol:
Bilis téma :) Van olyan kép amikor Máté nem vigyorog? :D

Lívia!
Tényleg jól bevásároltál ! Hogyhogy nem találsz bodit Timire? (írtad a corában SEM sikerült)
Boldog Névnapot!

Angika!
Nagyon édes Julcsi a képeken, nagyon csini a kisruha. Abban a nagy dobozban milyen ajándék lapult? :)
Nagyon aranyos a tanulókutyus, nem gondoltam volna, hogy ekkora, majdnem, mint Julcsi.

Angi!
Nagyon jók a képek Lackóról és igaz azon a képen tényleg idősebbnek néz ki. Cumimájszter :lol: Kata is az.

Juca!
Akkor mi félig egyszerre voltunk a kórházban. Kata kislányom 2006.09.09-én született. Mi Dózsakertben lakunk.
Te rooming inben voltál ugye?
Sajnálom, hogy rossz élmény maradt a szülés. Nekem császár volt és örülök neki. (mondjuk simán nem lett volna meg, mert nem voltak fájások és a köldökzsínór is a nyakán volt szegénykémnek :( )
Nekem is volt szülésznőm, mert semmi sem mutatott addig császárra, N. Orsolya, nagyon rendes volt, végig (12óra) velem volt.
Most miket tud a lánykád? Mekkora? Képet tudsz feltenni?

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Húúú csajok, micsoda termés egy napra. Volt mit olvasnom most...

Juca: Üdv. köztünk! Ha úgyse tudsz még sokat csavizni, írj! Somló tényleg szép hely. Mi is majdnem oda költöztünk. Aztán V.szőlős lett.

Lívi: BOLDOG NÉVNAPOT!

Erika: Örülök, hogy teljesen meggyógyultál és a régi életkedvvel (és írásmennyiséggel) vagy jelen. Sajnos nincs dvdm csak kazi. Érdekel? Bíró Ica2 Nekem sajnos nem jött be az itthon tornázás. Muszáj eljárnom.
Én is próbáltam még régebben kenyeret sütögetni, de aztán feladtam mert mindig ki kellett tépnem a kenyeret a sütőből mert nehezen jött ki. És minden programnál a kelesztés után, mielőtt sütni kezd, kevert egyet, ettől aztán állandóan laposra esett vissza és így sült meg a kenyér.

Egyébnként köszi csajok, hogy gondoltok a lurkóimra. Már gyógyulnak is!! Érzik az energiát!! :lol:
Csak Roli köhög még, és mindkettőnek folyik az orra egy picit. Inkább azért se viszem oviba, nehogy vmi komolyabbat is összeszedjen. Van aki a csoportban be is lázasodott, volt aki hányt. Vitamint adok Rolinak különféle rágótablettásat.
Réka pedig Moncsi féle California Fitnesses vitamincseppet kapott, de az elfogyott. Adtam neki rágótablettát de ezt kevésbé szívesen eszi.
Móni: ha nem gond, szívesen vásárolnék újra vitamincseppet! Köszi előre is.

Zsanka: aranyos Máté a bilin. Én Rékát viszont meg se próbálom rárakni. Rolinál nagyon nem vált be a korai biliztetés. Akkor 1 évesen tetszett neki aztán 2 évesen már egyáltalán nem csinálta a dolgot, aztán majd' 3 évesen lett szobatiszta, de akkor már éjszakára is rögtön és soha nem pisilt be. (kivéve mikor direkt vissza akarja még tartani a mesefilm végéig)

Szép éjszakát nektek!
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Erika!

Sajna nekem sincs dvd-m, de tudok egy jó oldalt www.hipofizis.hu/fitnesscenter .

A Pazár jó fej :lol: kis vicces volt mikor ott feküdtem. Jött be az egyik csajhoz varratszedés előtt, egyik kezében csattogtatta az ollót és humorosan hozzátette: varratszedés!! :lol: :lol: :lol:
Én régen Kecskédi voltam, de a férjem tősgyökeres somlói. Nem nagyon ismerek itt sok mindenkit. Valóban nagyon szép hely, de jól mondtad, kocsi is kéne, mert így nem igazán tudok mozogni, ami pedig lételemem!! :roll: De ami késik, nem múlik :wink:

Szüléstörténetem dióhélyban

Hétfőre voltam kiírva (szeptember 11-re), de nem jött semmi, így kedden be kellett feküdnöm a kórházba. Aznap megmásztam a kórház lépcsőit egy párszor. A dokim este megvizsgált, na akkor kitágultam egy újjnyira, de még nem volt semmi. A kórházban akkor még csak két kisbaba volt, egyébként tele volt kismamákkal. Mondtam, hogy én ma éjjel aludni akarok, mert álmos vagyok. Hát nem így lett. Éjjel fél 2-kor arra ébredtem, hogy hasmenésem van. El is mentem Wc-re. Majd visszafeküdtem az ágyba, de éreztem, hogy megint hasmenésem van. Mentem a Wc felé és úgy éreztem, mintha bepisiltem volna, de kiderült, hogy ez bizony magzatvíz. Ültem a Wc-n jó fél órát, aztán visszamentem a szobámba, ahol már jöttek a fájások. Ekkor hajnal 2 volt, és én 3-ig néztem az órát, bizony 10 perces fájásaim voltak. Én fogatam szülésznőt Marit, aki aznap éjszakás volt, de nem találtam, így az ügyeletes szülésznőt ébresztettem fel, hogy fájásaim vannak és folyik is "valami". ő erre azt mondta, hogy feküdjek vissza aludni,mert nem úgy nézek ki, mint aki szülni fog. Meg sem kérdezte mi folyik... Hát én nem tudtam már visszaaludni, mert a fájások egyre csak jöttek, erősödtek és minden egyes fájásnál kifolyott egy adag magzatvíz. Hajnal 5-re már berágtam és újra visszamentem, hogy nekem akkor sem múltak el a fájásaim, így a szülésznő megkereste a Marit, aki feltett Nst-re és megvizsgált. Az Nst mutatta a fájásokat, de még mindig csak egy újjnyira voltam nyitva, a méhszáj pedig nagyon fennt volt és nem tudta lehúzni. Anyukám szintén a kórházban dolgozik, aki szintén éjszakás volt, így fél 6-kor küldtem neki egy sms-t, hogy már ne induljon haza! Akkor még nagyon örültem, hogy nemsokára megszületik az én kisbabám, a fájások között még elég jól voltam. Reggel fél 7-re 5 perces fájásaim voltak, így felhívtam a Balázst, hogy ma nem kell mennie dolgozni. Akkor megkaptam a beöntést. 8-kor már eléggé fájdalmasak voltak a fájások, ekkor jött Balázs, de nálunk nem apás szülés volt, így én kimentem hozzá, már akkor tiszta ideg volt. Kaptam egy nagyon szuper labdát, amin kicsit könnyebb volt elviselni a fájdalmakat. 8-kor felhívták a dokimat, hogy jöhet hozzám. Ő azt mondta, hogy fél 9-re bennt lesz. Ekkor felraktak az Nst-re. Mivel ekkor még "csak" 5 perces fájásaim voltak, így közben néha meg-megnevettem anyut és a Marit (akik egyébként osztálytársak voltak, így jó volt a hangulat), mindenre rákérdeztem, ami a szülőszobában létezik, hogy az mi és azzal mit csinálnak. A dokim fél 9 helyett fél 12-re ért oda, de nekem már azt mondták, hogy délre baba lesz. Na, csak akkor kötötték be az Oxytocint, úgyhogy nekem fél 12-től 2 perces fájásaim voltak. Ekkor elkezdődött az ordibálás is, már elviselhetetlennek éreztem a fájásokat, térdeltem az ágy mellett és ordítottam, de a Mari azt mondta, hogy csak nyugodtan kiabáljak, mert az Nst szerint is jó nagy fájdalmaim voltak. Telt múlt az idő, én nem tágultam, a baba feje nem jött lejjebb... Már könyörögtem, hogy császározzanak meg, mert én ezt nem bírom. A dokim már rég megcsászározott volna, de a főorvos nem engedte, mert szerinte meg lesz az úgy is. Én úgy megrángattam a dokimat, hogy hívja már ide a főorvost, majd én megmondom neki a magamét...hát meg is mondtam, de neki az volt a válasza, hogy magának kellett a gyerek, ugye? Folyamatosan fel kellett állnom, hogy lecsússzon a gyerek, de a fáradtságtól már nem bírtam állni, anyu és a Mari fogtak két oldalról, de már ők is nagyon fáradtak voltak az éjszakás műszak után, úgyhogy a fáradtságtól először a szülésznő, majd anyu kezdtek el sírni, és akkor én teljesen kétségbe estem. Délután már fogalmam sincs hány óra lehetett, kaptam egy olyan fájdalomcsillapítót, amit a méhembe fecskendeztek, de ettől nagyon rosszul lettem, egy párszor elájultam, meg belázasodtam. Ekkor már kaptam egy pár injekciót, nem tudom miket, meg folyatták a cukros infúziót. Aztán este 8-ra tudtam kitágulni 2 újjnyira, ekkor elkezdett a dokim kézzel tágítani, fél 9-kor elkezdett folyni a zöld magzatvíz, úgyhogy akkor már gyorsan kellett cselekedni. Végülis a doki nyomta belőlem a gyereket én meg nyomtam (azon csodálkozok, hogy még volt erőm nyomi) és így este 9-kor született meg Eszter. Aztán a többit, hogy engem ott vágtak, meg varrtak, meg ki is kapartak, arra már nem emlékszem, valószínűleg elaludhattam, nagyon ki voltam merülve. De az az érzés, ahogy kijött belőlem Eszter és odarakták a mellkasomra, azt nem tudom leírni, hihetetlen csodaszép volt! (kicsit most is kicsordul a könnyem, ha erre gondolok) Hát "röviden" ennyi volt. Mostmár túlvagyok rajta, de soha nem felejtem el, az biztos. Ja, szegény kismamák, akik ott voltak, végighallgatták, hogy én egész déltől kiabáltam. Volt olyan, aki sírt, hogy ő nem akar szülni.. szegények!

Hú, nézem, még volt pár kérdésed, na sebaj, van még időm!
Eszterke 3210 gr-al és 52 cm-rel született. Most kb. 68-70 cm lehet, és 7 kg. Jó nagy! Most éppen elkezdett megfordulni hasról hátra, és hátról hasra, meg néha bekapja a lábujját is.
Ma a számat utánozta, ahogy cuppogok, nagyon édes volt!

Edit!
Nem emlékszem Rád. De akkor Te nem is a rooming-ba voltál, ugye? Hát szerencséd volt, hogy császárral szültél! De mi az a 12 óra? 12 órát vajúdtál, aztán megcsászároztak? ooouuu :evil:
Na, akkor Kata baba meg Eszter között 4 nap van, de jó!
4 hónapig csak szopiztunk, aztán most már csak reggel, meg napközben néha-néha, ha rájön a dilihopp. Amúgy délben főzelék, délután gyümölcs, aztán ált. olyan 6 körül szopizik (de már nincs sok tejem), este meg tápszer sajna. Pedig nagyon sok tejem volt, de megjött és tök sok tejem elment...
És Kata jó baba? Éjszakát átalussza? mit eszik?


[/url]

juca:)
 
 


Erika!
Rájöttem hülye kérdés volt a Hugis, közben eszembe jutott ő írt a múlt héten a dózsakerti turi bizományiról, bocsi neki...Hugi...szita az agyam mostanság :oops: :oops: :oops:
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Angika!
kicsit megkésve :oops: de nagyon boldog születésnapot kivánunka Julcsinak!!

Livia!
Boldog névnapot kivánunk!

Ma voltunk a 18 hetes UH-n! Minden rendben! De természetesen a nemét illetően nem léptünk előre! Tiszta nővére! Dóri még 35 hetesen se mutatta meg! Ráült a méhlepényre, összezárta a lábait! Mindig csak azt mondták, ( még a melóba is ), hogy inkább lány mint fiu! Mi igy készültünk! De a lényeg, hogy egészséges!!! De majd nemsokára megyek be melóba és akkor majd lesz videokazim meg jó sok UH képem is! Legalább ennyi előnyöm van!

Juca!
Nem semmi a szülésed! Lehet ha Én is igy jártam volna akkor még vártunk volna a tesóval! De a Dóri gyorsan kibujt! Mondjuk Én Komáromban a Rókai dr.nál szültem! És amikor szolt neki a szülésznő ( akit nemfogadtam) 10 perc mulva ott volt és ki se ment a szülőszobábol! Ja és apás szülés volt amit nem bántam, mert szerintem sokat segitett! Dóri a magzatviz elfolyástol ( igy indultam itthonrol) a születésig 3,5 ora telt el, és nekem egyből 2-4 perces fájások jöttek! Szerencsére az is csak éjjel 3/4 1-től éjjel 3-ig! remélem most is hasonló lesz!

Cirmike!
még nem tudom, hogy a héten, de legkésőbb a jövőhéten megyek vitaminért! A Dórié is fogyoban van! Nem tudom a vitamin vagy más " csoda", de már szeptember ota nem volt beteg! Akkor is a szemfogai jöttek és a nozija folyt, de az is vizszerű volt!

Ha valakit érdekelne a vitamin akkor szoljatok és irok róla! Mi van benne és mennyi! Egyébként folyadék és nem kell higitani! napi 1 ml-t kell adni!

Na megyek!

Sziasztok!

Kép
Kép
moncsi76
 
 


Sziasztok!

Nagyon fránya idő van kint.

Erika!

nekem van torna dvdm de a Farkas Angitól kérd el mert kölcsön adtam neki, de neked is nagyon szívesen odaadom. Norbi Duci Tréning.

Juca!

Üdvözöllek a körünkben. Nekem a lányom vese beteg ezért kontrollra kell járnunk 2-3 hetente ha próbléma van akkor előbb de nem Tbányára járunk hanem Pestre az 1.számú gyerekklinikára. A bárányhimlő szövödményeként lett beteg a veséje. Nagyon aranyos a pici lánykátok.

Ma már felraktam a farsangi képeket.

További szép napot mindenkinek. Bocsi a rossz minőségű képeslapok miatt.

Zsuzsi
Kép
Kép
zzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy megint kutyafuttában.Még olvasni sincs időm!

Szüli- és névnaposoknak sok-sok boldogságot kívánok!
A betegeknek meg jobbulást!

Lányok!
Ki hol rendelt szülinapi tortát? Persze nem 8-10.000Ft-ért!Emlékszem,hogy többen írtátok,hogy háztól lehet aranyos tortákat rendelni már 4-5.000Ft-ért is.Tudtok nekem elérhetőséget írni? A jövő hétvégén lesz a Dávid szülinapja és még ötletem sincs,honnan lesz a tortája!
Kösz!

Edit+a fiúk
(és mégegyszer bocs,de képtelen vagyok most bárki hsz-re reagálni!)

Kép

Kép
edit73
 
 


Moncsi!
Örülök, hogy minden rendben a pocaklakóval. A kis szemérmes. :)

Ági!
Igen kukiként ismerem. :D
A sebem a dokim szerint szép. Párom szerint is. Szerintem meg nem, de az tény szép szimmetrikus. 15cm-es, vékony lilás vágás. Kicsit ívelt, szép vonalú. A tied milyen?

Érdekes: nekem is 3cső volt, de nem fájt egyiksem amikor kihúzták, de tényleg. Az első felkelés gáz volt, -nekem 12órával a műtét után fel kellett kelnem - de tudtam minden egyes felkeléssel jobb lesz. Én a műtét után a 36 órával simán mentem (na azért nem úgy mint 2héttel utána, de ahhoz képest, hogy vki 3napig nem bírt menni....) , ekkor döntöttem el a rooming int, dehát a fejfájás közbeszólt. Tulajdonképpen amikor kikerültek a csövek, akkor lettem jól. Asszem a hasi csövet 2nappal később vették ki, az volt az uccsó.

Edit/Edi78

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Gangi
írtam e-mailt,megkaptad?Megnéztem a farsangi albumotokat,aranyosak voltak a gyerekek!

Zsuzsi
köszi szépen a torna dvd-t,megbeszélem Gangival.

Edi
én Lakatoherbet és Fitolac teát ittam elég sokáig,de soha nem egy litert!
3-szor naponta 2-2 dl forró vízbe áztattam felváltva a filterekből és ennyi elég volt nekem.
Hugiéknak nincs netük ,anyósáéktól szokott írni amikor van ideje.

Cirmike
köszi,de dvd érdekel inkább,azt fel tudjuk gyors másolni ide a gépre.
Amúgy Bíró Ica nem igazán szimpi :wink:

Juca
szomorú nagyon a szüléstörténeted :cry: :cry:
Nem irigyellek érte,de amint olvastam a lányod mindenért kárpótol.
Viki 3920 gr-mal és 52 cm-rel született,most 10500 gr és 86 cm :lol:

Moncsi
a kis szégyenlős baba :lol: Viki a 18 hetes uh-on annó símán megmutatta,hogy milye van neki :lol: :lol:
Majd ha lesz a picurról uh felvétel,felteszed nekünk is megmutatni? :wink:

Edit
mi ha nem én sütöm a tortákat akkor a Lővér étteremből szoktuk rendelni,de árat már sajnos nem tudok írni,mert már régen rendeltem :oops: 5000 ft biztos,hogy nincs a torta ott és fincsi!

Ági
sajnos vagy szerencsére nekem nincs tapasztalatom fájdalomcsillapító téren.Én hála istennek annélkül szültem.

Mindnekinek nagyon boldog Valentin napot kívánunk! Kép Kép


Bálintnak pedig nagyon boldog névnapot/tudom,hogy ne most tartjátok,de a másik dátumot nem tudom :oops: /
Kép Kép


Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Gangi,Zsuzsi
bocs,de kicsit öszekeveredtek a mondatok,amiket nektek írtam :oops: ugye ki tudjátok bogózni? :wink:

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Ági!
Sajnos holnap nem tudunk menni,mert kell menni délelőtt a főtérre mindenféle ügyeket intézni :cry: Esetleg csütörtökön ? :oops:

Juca!
Szegénykém!!!! Ez tényleg durva történet! :cry: :cry: :cry: Még nem is beszéltünk eről! De tényleg ahogy írtad az a legcsodálatosabb amikor kibújik a csöppség és odaadják :lol: :lol:
Tényleg unalmas egész nap Somlón. Én is pihenni járok amíg anyumék unokáznak :lol:

Megyek is most,mert vacsi idő van!

Jó éjt mindenkinek!
angika
 
 


Erika: Viki szép súllyal született, és szépen megnőtt! Most mennyi idős is pontosan? Fog bölibe járni?

Angika: hát nagyon pihenhetsz, mert nem látlak soha, ha itt vagytok :lol: Ati bejelölt iwiw-en, nagyon vicces lehetett az esküvőjük 8) . Nekem nagyon tetszik a kép, egyedülálló, az biztos. Kár, hogy a mienk nem lehetett valami ilyesmi...
Hol volt? elég szűkszavú vagy... vagy csak én vagyok ilyen dumagép?? :oops: :oops: :oops: (amúgy hvégén taliztam a Zsuzsival, de nem hiszem, hogy megismert).

Jó éjszakát lányok!

juca:)
 
 


sziasztok!

ha megengeditek én is rakok fel egy pár képet,pénteken nálunk is megvolt a farsangi bál.

Zsanka multkor láttalak a turiba,csak későn kapcsoltam hogy te vagy az.sok mindent sikerült venned?

én most nem sok mindent vettem,nem nagyon volt olyan ami méretben jo lett volna,két hete voltam akkor hagytam ott jo sokat.de hát olyan jo rucik vannak hogy az ember nem tudja otthagyni.
vettem egy csomo kisruhát is ugy néz ki hogy készülünk a következő babára. :D

Juca
te kecskéden laktál ugye?sógoródék nem messze laknak tőlünk.
nagyon szép az Eszterke.

nekem 2 gyerkőcöm van Hanna Kiara augusztusban 7 éves ,Attila Márk 4 lesz áprilisban.

szüli és névnaposoknak megkésve de minden jót kivánok,
betegeknek jobbulást!

Rita
lrita
 
 


Jó reggelt :lol: !

Juca!
Nem,nem vagy dumagép :lol: :D :P :P :wink:
Tényleg pihizni szoktunk. Bár most hétvégén felmentünk unokatesómékhoz, bár oda is kocsival :oops: De,ha van kedvetek találkozhatunk szombaton vagy vasárnap. Eszter is biztos már nagy lett mióta nem láttam. Úgy szeptember óta :lol: Julis meg én kint leszünk Somlón, Zolti mag melózni fog.
Attiék esküvője Esztergomban volt az aquaparkban! Jóvolt nagyon még soha nem voltam ilyenen. Mindenki fürdőruhában volt csak az anykönyvvezető nem. Megvolt a ceremónia aztán pancsikoltunk egész estig :D Julcsi is nagyon élvezte.

Erika!
Jucát Somlóról imerem meég régről :lol: Én ugye somlói vagyok (voltam) Ő meg most somlói :) Bár már régen találkoztunk :oops:

Angi! Erika! Zsanett!
Azért csinálta Zolti Julcsi tortáját,mert hát cukrász a lelkem és gondoltam csak jobbat tud,mint én :) végülis így lett :lol: nagyon finom volt. De főzni is nagyon jól tud és hál Istennek szokott is :wink: :lol:

Zsanett!
Egy-két torta erejéig kölcsönadhatom :wink: :lol:

Edi!
Abba a nagy dobozban volt az az állatos szőnyeg amin Julcsi térdel.

Ági!
Otthon tanulsz angolt ? Holnap sétizünk? Remélem jó idő lesz.

Tegnap berakták végre az új tűzhelyet! Hát nagyon kircsi lett :) De jó nagy koszt hagyott maga után az asztalos :evil: :?
Voltunk tanácsdáson is. Julis 10100gramm 83cm (a védőnő szerint, szerintem meg 81cm ) 47cm a feje meg a cicije is. Mondták,hogy ügyes,szép és okos baba :lol:

Lépek,mert nem bírja cérnával Julcsi és lassan indulni is kell!

Szép napot mindenkinek!

JA majd el felejtettem!

BOLDOG VALENTIN NAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép Kép
angika
 
 


Sziasztok,

Juca:
Azért tényleg jó lehetett, hogy rád tették a babát, bármennyit szenvedtél is érte. De nagyon megértem hogy császárért kiabáltál. És ha vmi nem jól alakult volna a babával?! Nekem mind a kettő császár volt, Roli a lábát tolta ki, megfordítani sem tudta a dokim. Pedig 3 órát vajúdtam (1,5 otthon) rögtön intenzív 5-3 perces fájásokkal. Végül a 3. nap után mentem vele roomingba.
Rékát rossz szívhang miatt vette ki a 37. héten, akkor nem derült ki, hogy oxigénhiányos lett csak amikor 10 hónaposan nem mászott, akkor jött elő az elmaradott mozgásfejlődés (pillanatnyi méhen belüli oxigén hiány miatt), aminek jó irányú fejlődéséről a fórumon már olvashattál. Még jó, hogy a hülye főorvos, csak 1 hónap múlva érkezett csak a kórházhoz, nem akadékoskodott, hogy szüljek, mert miután az első NST után bentfogtak, az izgalmaktól volt kimutatható fájás. Ha a dokim nem veszi ki Rékát, tuti lett volna nagyobb károsodás is. Ekkor még csövet nem kötöttek be a sebbe. Fejfájásom sajnos nekem is lett, mikor már a fizetős szobában voltam a bébivel. Az anesztes már meg akart szúrni még egyszer, hogy visszafecskendezzem a véremből kivont fehérjét (vagy mit???) a spinál térbe. Végül az infúziók segítettek, közben Réka végig aludt mellettem a kosárban, jó baba volt.
Na erről ennyit, mert a többiek lehet már unják a sztorit... :lol:

Moncsi:
Köszi előre is a vitamint, majd jelezd ha mehetek érte. 20-án keden megyünk pl. a bánhidai gyógytornára 2-re... de máskor is beugorhatok. Örülök, hogy minden rendben a picúr babóval!

Edit:
Én is csak ajánlom a v.szőlősi Jenei cukit. Nem drága és ha kereket rendelsz, színes ostyalappal a tetején, akkor nem csak a hagyományos tortafajtákat választhatod, hanem exta jellegűeket is pl. joghurtos gyümölcs.

Ági:
Azért kár, hogy mikor itt laktatok nem taliztunk. Jókat lehet sétálni itt is, én szeretek, főleg ha van kivel. Azért az is igaz, hogy én szinte minden nap bekocsikázok Tbányára vmiért. Vásárlás, látogatások, gyógytorna Rékának, torna nekem...

Eldugulok, mert van melóm is mára...

Cirmike

UI: Boldog Valentin napot mindenkinek!

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!


Milyen jó idő van! A Máté meg alszik :)!

Juca,
Üdv közöttünk! Zsanett vagyok és van egy 15 hós kisfiam, Máté.
Tényleg megdöbbentő, ami történt veled a szülésed folyamán, de az a csodálatos érzés, mikor a gyereket a mellkasodra rakják tényleg kárpotólhatod érte! Reméljük mihamarabb rendbe jössz.
Én a Pazárnál szültem, és nagyon elégedettek voltunk vele.
Hamar megszületett a Máté, alig 3 óra alatt...

Edi,
a tejem már a kórházban is kevés volt. A Máté nagy súllyal született (4100 gr) és csak 40-60ml-et szopott. Gondoltam majd hazajövünk és akkor jobb lesz. Roomingba sajnos nem tudtunk menni (ezt bánom nagyon a mai napig), mert mire én rendbejöttem (sok vért vesztettem) addigra ő elég rendesen besárgult. Így a szopizásokat is rendszeresen átaludta. Aztán itthon is próbálkoztunk, de mivel még mindig sárga volt , ezért sokat aludt, és állandóan elaludt a cicin, kevesett evett. Így kevés volt a tej, és tápszert kellett neki adni. Utána még 4 hónapos koráig folyamatosan próbálkoztam mindenféle szerrel (urtica urnes, görögszénamag, amerikából hozattam Milk More Plus-t, leveleztem a gyártóval stb.) aztán 4,5 hónaposan feladtam és elkezdtem mellétáplálni. Nem tudom hogy ezeknek a szereknek köszönhetően -e de még mindig van tejem, a Máté szopik is. Utóbbi időben kifejezetten függő lett. :D
Sokszor eszembe jut, hogy nem toltuk-e el az elején, akkor kellett volna esetleg kitartóbbnak lenni és nem adni egyből neki a tápszert? Fene tudja, a tesónál majd lesz tapasztalat. :D
Csak szerintem ez a legrosszabb "eset", mert szopizott utána pótlás. Vajon elég volt neki? Akkor még szopizzunk, hátha jön valami. Nem mondom kétszer, hogy ezért nem alszik máig normálisan, mert mindig zaklatva volt. :? hmmm... mindegy majd kinövi :)

Ági,
tényleg gáz a közös képviselőtök. Miért adtatok neki pénzt? Közös mérőórátok van? Nem egyéni a fűtés? A közös részt (pld lépcsőházfűtés) a befizetett közös ktg-ből kell kiegyenlíteni.Amúgy én is kezdek mérges lenni erre az egészre, már 2 napja szívok az APEH-hal a társasház ügyében... :evil:

Mázsa,
Ezt rendeltük a Krisztától:

Kép
azaz a bohócosat rendeltük, de ezt kaptuk. Aztán megtartottuk. Még nincs fent a falon, ezért küldöm ezt a képet.

Rita,
tényleg ott voltál? Na én nem ismertelek meg.. sokan válogattak kislányoknak. Én is egy kosár ruhával jöttem el. Kantáros nadrággal, pólókkal, pullóverrel. Jó az a turi, egy csomó új ruha volt már megint. Csak ritkán jutok el, a Mátét nem mindig tudom rábízni valakire.

léptem, mert a Törpikém mocorog..
sziasztok
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

Rita megkért,hogy tegyem fel a farsangi képeit,íme:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Mentem vacsit készíteni,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok

Hát jó sokat írtatok.Sajna nem tudtam nagyon jönni meg csak villámolvastam most is.

Rita
Nagyon tetszett a kisegeres farsangi öltözet.Helyesek voltak mind a ketten. Már lassan veled is jó lenne élőben talizni :D . Csak nem terveztek következő babát?

Juca
Üdv köztünk.Hát tényleg borzasztó amit leírtál a szülésedről.A főorvos szerintem is elég gáz.Én elég sokat feküdtem bent,de hál istennek csak az uccsó 3 héten volt ő.Állandóan attól cidriztünk hogy most melyikünket fogja közszemlére tenni. Szóval a vizit alkalmával mindig kiszúrt valakit akivel elvonult az egész vizitelő társaság a kezelőbe,és akkor ott kukkolta mindenki,meg ilyenek.
Na szóval akkor nekem 15 hónapos kislányom van Tímea,akibe belebújt a kisördög :twisted: .Szerintem kitesz vagy 10 fiút is,de azért persze nagyon szeretem. Jelenleg Timi vandálnak hívom,mert hát az mostanában. Reméljük előbb utóbb eljut a tudatáig amit mondunk neki. Nekem sem volt tejcim, kb 3 hónapig szopizott a Timi,de közben kapott tápszert. Ez van,de ha újrakezdeném máshogy csinálnám.

Erika
Nekem is van dvd.Norbi kiképzés,meg Rékás is de azt nem tudom milyen mert még meg sem néztem :D .

Ági,Angika
Hát nem semmi méretekkel rendelkeznek a csajok. Ági voltatok már 15 hós oltáson? Hogy ment?

Kicsit el vagyok kenődve mert most olvastam a neptunon hogy a sulihoz már középfokú c nyelvvizsga kell.Hát nem tudom nekem hogy lesz olyanom. :(

Na eldugulok.Elég sokat sikerült írnom.

Üdv mindenkinek és jó éjt Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok

Erika
nagyon szépen köszönöm hogy feltetted a képeimet.

Zsanka

igen ott voltam valószinű azért nem ismertél meg mert jelenleg vörös a hajam és rövid.amugy már láttál rólam képet?
láttam hogy jo sokat vásároltál,probáltam én is de időm se volt sok,mert melóbol logtam meg és nem kifejezetten szeretem mikor egyes emberek szinte egymás kezéből tépik ki a ruhát.jó tudom hogy ez a turi de akkor is.

Livia

igen egyszer jó lenne talizni de sajna 3szakban dolgozom és miota ez van egy talira se tudtunk elmenni,pedig szeretnék.na de majd megoldjuk.
amugy van egy közös ismerősünk,láttam nála nemrég fényképet rólatok Ani és Biborka.
ő egyidős Timivel?

na most megyek dolizok egy kicsit aztán lehet még az éjjel irok ha elfogy a meló.

sziasztok
lrita
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan megint,úgy látszik mostanában mindneki rohan :lol:
Du jövök bővebben :lol:

EDit
most fedeztem fel itt a babanet kezdőlapján,hogy lezárult a Fisher Price-szal közös fotópályázat és mintha a fiúk is nyertek volna?Csak Budapest van a kép alá írva,de olyan mintha ők lennének :roll:
A képet sajnos nem tudtam megnyitni,.így megkérdem tőled,nyertetek?
Ha igen ,akkor nagy-nagy gratula hozzá!!!!!!!!!

Hogy vagytok mostanság?Dávidnak mikor lesz pontosan a szülinapja?


Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!


Végre itt vagyok!!!!!!! :lol:

Juca
Viki márc.27-én lesz 2 éves,tehát most 22 és fél hónapos múlt :P

Rita
szívesen segítek máskor is!
Aranyosak voltak a gyerekeid a farsangi bálon,te készítetted a jelmezüket?
Családi képetek nincs? :lol:
Készültök a következő babára?Ez nagyon jó hír!!!!!!!!!!!
Még csak terv vagy már dolgoztok az ügyön? :wink: persze csak ha publikus :lol:
Hanna ősszel már suliba megy,igaz?Hova fog járni?Van Környén suli?bocs a tudatlanságomért :oops:
Attinak még mindig olyan szép,göndör szőke haja van?

Lívia
és persze többiek
köszi mindenkinek a torna dvd felajánlást,de már összegyűjtöttem egy párat!

Ági,Angika
a lányaitoknak a paraméterik nagyon jók!Vikit lassan lehagyjátok..... :P


Lívia
nem próbálod ki a kreatív nyelvtanulást te is?
Férjem azt tanulja és nagyon tetszik neki :lol:
http://www.kreativnyelvtan.hu/


Még végezetül pár mai klubbos képek :lol:
bocs,Zsanka a két Mátés kép nem sikerült :cry:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép [img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1171543833.41.jpg[/img] http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 769.77.jpg[/img] Kép Kép
Kép Kép

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Angika:
Köszönjük szépen mégegyszer a béká.Dorka tiszta boldog :lol: Teszem a képeket amit írtam ,sztem magáért beszélnek.Remélem nem fog belázasodni...Azért figyelgetem ,nagyon bágyadt volt séta alatt.Mindig meg van szeppenve,ha ott a Julcsi is :oops: ,de nem ennyire.
Örülök,hogy tetszik neki a kalapács.Pelust azért vettem,mert ugye fogyó eszköz,nekünk ez bevált ez a fajta,és mondtad hogy annyi játékja van és nem játszik velük(mint a Dorka) :lol:
Megnézem mindjárt a felvételis honlapot,beültetted a bogarat a fülembe nagyon :lol: ,azt ki tudja lehet ha Balázs hamar hazaér megyünk Szőlősre a biziért,azt irány a posta :lol: :shock:

Livi:
Még nem vittem el,ma akartam,de a dokinő szabin van,majd jövőhét csütörtökön viszem.Keresztanyám azt mondta(Ő MELÓZIK A KÓRHÁZBAN)hogy adjak be neki eg ygermicidet még az oltás elött otthon,és nem fog neki annyira fájni a szuri és nem lesz semmi baja utánna tlőle.Állítólag ott így szokták és bevált.Hát én kipróbálom,úgyis szegénykém úgy fél a dokiktól(nem is csodálom amiken átment)Miért Timi mennyit nyom?Sztem Dorka pont jó súlyban van ,ahogy nézegettem a hasonló korú gyerekeket :lol: .

Na teszek fel képet,de csak keveset :lol:
Kép
de jó ez a kis pihi
Kép
úgy szeretem,majd meg fojtom
Kép

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Erika!
Aranyosak a csajok! :)

Ági!
Köszönjük mégegyszer az ajcsit! Julcsi körbekalapálta vele a szobát :lol: és közben nagyokat kacagott! A pelust meg meg akarta mászni :) Most pont teszteljük,hogy milyen! Biztos jól telepisili,.mert megivott 1üveg iszit ebéd után.
Dorka nagyon édes a képeken!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tök jó,hogy ennyire tetszik neki! :lol:
Gyorsan én is teszek képeket aztán hamit kell csinálnom :(

A fő téri posta 20-ig lesz ma nyitva,ki volt írva itt alsógallán! Siessetek aztán megyünk isibe :lol:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép
angika
 
 


Sziasztok

Csak gyorsban mert a férjem már reklamál,hogy meddig ülök még itt.

Ági Angika
Milyen suliba mentek?Azt azért tudjátok ügye hogy már fizetős a kismamáknak is.Ági Timi olyan 78 cm és 10 kg,de ezek csak kb értékek,majd jövőhéten szerdán viszem le ,remélhetőleg nem lesz addig semmi baja.Ugyanis ma a legnagyobb zuhogó esőben ő le akart menni,de messzire nem jutottunk mert a házunk előtt van egy óriás pocsolya és abban gázolta magát csurom vizesre.

Lola
Végül is mi lesz/lett Soma a farsangi bálon?

Jó kevesen voltak a css ben,ha ilyen pingi pangi van akkor lehet elmegyünk jövő héten.

Na megyek holnap suli aztán korán kel kellnem.
Jó éjt mindenkinek Üdv Lívia

Kérdés:délutánra mások gyerkőcei is "begajdulnak"?Timi olyan 3 tól igazi kisördöggé változik.

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Tök édesek a képek,a farsangiak meg fantasztikusak!!!

Köszönöm a torta rendeléshez az ötleteket!Úgy néz ki,hogy mégis én sütöm meg.Egyrészt mert azt bátrabban adom a piciknek,másrészt meg akkor tuti olyan lesz,amilyet szeretünk mindannyian.Egy tejszínes-csoki reszelékes-meggyes torta mellett döntöttem,ami csokival lesz bevonva.Még azt nem tudom,mivel díszitem. Valószínűleg meggyel meg tejszínhabbal.
Hogy mikor csinálom?!A piskótát megsütöm hétközben,aztán előző éjszaka összedobom.

Erika!

Igen,mi is nyertünk.Val.szeg azért van Budapest alatta,mert az öcsémék címével is játszottam és az a kép az ő adataikkal lett feltéve.
Köszönjük a gratulációt,még nem kaptunk a nyereményről semmilyen értesítést.
Dávidnak 25-én (jövő vasárnap) lesz a szülinapja. Mi 24-én köszöntjük,mert a napjára meglepit tervezünk apával.Itthon hagyjuk a piciket anyósékra,mi meg elmegyünk hármasban az esztergomi élményfürdőbe. A Dávid már régen szeretné megnézni és amióta a picik megszülettek,keveset vagyunk együtt. Így most a szülinapját csak rá szánjuk,csak vele foglalkozunk és csak az ő kívánságait teljesítjük.
Remélem,örülni fog neki.

Szép estét!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!
Hát rég voltam már... :oops:

Julcsinak utólag Boldog szülinapot, nagyon szép kis ruhája van!
Lívi Neked is utólag boldog névnapot!

Edit!
Dávidnak boldog szülinapot, tök jó ötlet a szülinapjára a program!

Lilla, Boldog névnapot Neked!

Rita jó hogy jelentkeztél, nem is tudtam, hogy terveztek még egy babát, de jó, akkor hajrá, és ha tudsz gyere többet.

Lívi!
Ki vigyáz ma Timire!?
Soma dinó lesz és majd teszek fel képeket, 1 hét múlva lesz a farsang és kész jelmezbe bújik... meglátta a Rossmann-ba és megvetette, pedig annyira meg akartam csinálni Neki a szőlőt, kérdeztem Tőle, hogy nem baj,hogy nem szőlő lesz, de azt mondta, nem azóta állandóan fel akarja venni a jelmezt, abba akar aludni.
Jópofa különben, bár szerintem 2700 -ért bazi drága volt... de a gyerekért mindent! :P

Ma fél nap szabira megyek, 11 után vásárlás (cipő, ruha Nekem, Somának), utána bevásárlás... de jó lesz, idén még nem voltam szabin!

Rita, Zsanka? Melyik turiról beszéltetek? A Turulnál az angol turi? Oda én is szoktam járni, jó minőségű a gyerekruhájuk is+magamank is csak ott szoktam olyan gatyát kapni, ami jó a derekamra-csípőmre és mégsem kell levágatni az alját! :!:

Jól vagyunk, Soma nem beteg hálIsten!

Juca, üdv köztünk. Nekem a kislurkóm már 4 éves múlt ,nem igazán baba...
Hihetetlen amit írtál a faluról, hogy a "nap fénypontja, mikor a boltba mentek..." ááááááááh! Ezt nem bírnám. Nagyon szeretnék kertes házba, mert a tömb szörnyű, de ez eléggé elrémísztett! Gyerekprogramok se nagyon vannak, főleg így télen, ugye?
Kata babád jó nagy a fényképről. A szülőorvosodról nem is hallottam, a szülésed kicsit elrémísztett, kevesen mesélik így el, általában a gyors-könnyű szülésekről hallani. Ilyenkor nem bánom, hogy császár lett a vége. De én vajúdtam 6 órát és totál átérzem, hogy már könyörögtél a császárért...

Most ennyi gyors befejezem a melót, aztán uzsgyi...!

lola77
 
 


Sziasztok!

Ha valaki még szeretne kutyust venni, akkor innen lehet rendelni.

http://www.jatekfutar.hu/fisher_price.html

Zsani
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?