Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Melcsi
tegnap délután voltunk a dokinéninél, és kicsit vashiányos, úgyhogy most fél évig napi 10 csepp-et kell innia gyümilével, de nem igazán izlik neki.

Azt szeretném kérdezni, hogy nálatok a dokik a baba mennyi idős koráig írt receptre popsikrémet, fürdetőt, és testápolót, ill. ha már nem írja fel, akkor miket használtok helyette.
Illetve hogy mikortól mossátok együtt az ő ruháikat a tieitekkel. mert én még külön mosok rá.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Jöttem a szülésem történetével melyet a párom írt le de nekem annyira tetszik hogy nem is írok én mást. Ezen kívl csak annyival tudnám kiegészíteni hogy kimondhatatlan érzés mikor meghallja az ember felsírni a babáját még így is hogy több mint egy napot kellett várnom a személyes találkozóra. ami nem úgy sikerült ahogy én azt anno gondoltam mert borzasztó egy anyai szívnek inkubátorban csövekkel teli látni a gyerekét kire oly sokáig várt.?:

2007 január
anyuci pocijában az óra lejár.
tizen-kilenc hajnal
én Gomány Balázs......jaj-jaj,jaj.
Édesanyánk sírdogál
a magzatvízünk folydogál.
Apa-Anya gyorsa-gyorsan
Balázs vize elfolyóban!
Eszter vagyok maradnék
de a tesókám éhezék.
Anya készül, apa készül
Hová megyünk ilyen merészül?
Beülnek az autóba,
Balázs burka apadóba.
Anyucikánk hangja remeg,
olyan picik lesznek!
Ránk gondol, de mi tudjuk,bizonyítjuk,
8 hónapig ettünk-ittunk,erőssé váltunk.
Megérkezünk egy folyosóra,
itt már jártunk ultrahangra.
Apa csönget,.....SZÜLŐSZOBA?!
akkor mi????ma????
Anyucival megyünk,egy szobába,
hideg folyadék a hasára.
Jönnek nénik, bácsik,
apa hoool van, hiányzik!
Nagyinkkal vár egyetemben
jönne-jönne közelünkbe.
Apa bejön,anyát látván,
könnyek gördülnek az arcán.
Megérkezett a dokibácsi,
láttuk már dee... ki a bácsi?
Szüleinknek szélről mesél
az esti vihar talán ,BALÁZS VESZÉÉÉLY!!
Doki bácsi:CSÁSZÁR
Jöjjünk már!
Apa Anyát borogatja,
simogatja.
7 órakor
Jönnek, kérdeznek,
mi lesz a neve a gyerekeknek?
Halkan mondják:Balázs , Eszter
Ezt még megkérdezik mégegyszer.
Anya 7-kor gördül ki a szobából,
Most tudtuk meg igazából...
Kijövünk a vad világba
De Szüleink tárt karjába.
7 óra tizenhét
Balázs vagyok 34. hét.
A hugica két percre,
Gomány Eszterke



Ez volt eddigi történetünk,a többit szüleink szerkesztik!

üdvözlettel:

Gomány Eszter és Gomány Balázs

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebike :P
Köszönet, hogy elolvashattam a picinyeid történetét. Eszter és Balázs gyönyörűségesek!
Boldogságot -amit már nem is kell- és egészséget kívánok Nektek!
Szeretettel ölel,
Fanni
fanni73
 
 

 
 

szevasz Zsebi anya!
3 hete próbálom elküldeni az SMS-t de valahogy nem fogadod, majd még próbálkozok.
Irtó cukik a törpék, rendesen van bennük Atiból! Eszti kis gombszeme pedi egyenlőre a tiéd.
Nagy gratula, kitartás a szomszédoknak!
Farkasok
farkasok
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
nagyon édes a vers ahogy elmeséli Balázs és Eszter történetét.
és a fényképek - nagyon győnyőrűek, csodás babák!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


erika13 írta:Azt szeretném kérdezni, hogy nálatok a dokik a baba mennyi idős koráig írt receptre popsikrémet, fürdetőt, és testápolót, ill. ha már nem írja fel, akkor miket használtok helyette.
Illetve hogy mikortól mossátok együtt az ő ruháikat a tieitekkel. mert én még külön mosok rá.

popsikrém: én ca. 6 hónapig nem használtam, mert nem pirosodott a fenekük, a hozzátápi megkezdésével lett rosszabb a helyzet néha, akkor sudocrem.
fürdető: a gyógyszertárit akármeddig felírják
testápoló: sosem a gyógyszertárit használtam, hanem egy francia cég hipoallergén termékét
mosni én ca. 4-5 hós koruk óta nem mosok külön. együtt megy minden.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi!

Gyönyörűek a picurok. És ez a versike, nagyon megható. A Párodban egy Petőfi veszett el.


Mégegyszer sok boldogságot a babócákhoz.

Timi
latimi
 
 


Sziasztok

Orsi
popsikrém: nálunk muszály, mert már volt olyan hogy 1 hétig nagyon piros volt. Pedig rendszeresen teszem mindig tisztába, és sokszor veszek "szagmintát" is, így van hogy fél óra elteltével is tisztába teszem és mégis mint írtam volt hogy 1 hétig kentem Sudocrem-el, mert csak az használt.
testápoló: leírnád a nevét?

köszi szépen a válaszokat

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :D
la roche posay a márka és lipicar a krém neve, vagy van a lipicar baume, ami egy még erősebb hidratáló, lipidképző.
én újszülött koruk óta ezt használtom ill. ennek a fürdetőjét (lipicar syndet).
a mosakodó krémet csak az első 1-2 hétben használtam, de ez sokkal kényelmesebb.

szerencsére az én fiaimnak a popsija elég jól bírja a gyűrődést.... nekünk a sima bőrükkel van gondunk az atópiás ekcéma miatt ill. Levinek még egy kis seborrhea is megspékeli a témát :D :D

de hát így legalább van dolga a bőrgyógyász nagymamának :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
köszi szépen a felvilágosítást, és a krém neveket.

Szerinted az mitől lehet hogy néha (már régen volt) - csak a hátán, sehol máshol - piros foltos - a doki néni szerint csalán kiütés, persze csak fényképen tudtam neki megmutatni, mert mikor volt (nem 1x) este fürdetésnél láttam, és reggelre mindig elmúlt. De szerencsére már elég rég volt.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :D
a csalánkiütést ha nem külső kontakt dolog - pl. fű, csalán... stb. - okozza, akkor klasszikusan ételtől van, és allergiás szerű reakció.
A magas hisztamin tartalmú ételek bizonyos embereket hajalmosíthatnak pl. sajt, hal, csirke, paradicsom... stb.
(nekem pl. a sajttól tud lenni, ha nagyon sokat eszek)
a csalánkitüés: fehér a közepe, piros a pereme, és nem éles a széle.

de ha ez másnapra elmúlt akkor valószínűleg nem is ételtől volt, mert a klasszikus csalánkiütés ca. 7 nap alatt múlik el és nagyon kellemetlenül tud viszketni.
a csalánkiütés a 7 napon belül a testen belül vándorol.

de ha nem úgy nézett ki ahogy leírtam, akkor nem csalánkitütés volt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


sziasztok drágáim!

ide jutottam végre, és micsoda hírek!

ZSEBIKE! gyönyörű szép a két manód, gratulálok nektek és nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Valóra vált az álmod!

Kismamák, jól vagytok? nincsenek UH-képeitek? igyekszem visszaolvasni, sajnos azt nem ígérem, hogy mindenben képben leszek, sokat segítenek a vonalzók!

Kriszta, látom, te sem szeretsz aludni :-), nálunk szinte uez a helyzet, birkozunk egymással, vannak már egész jó éjszakák, amikor csak kétszer ébred, de van amikor (pl. tegnap) éjféltől négyig nem tudjuk visszaaltatni. A sírni hagyás nem jön be, ha kell 3 órán át üvölt. Van már 7 foga, 1-2 hét és járni fog, 80cm és 9 kg, holnap lesz 10 hónapos,teszek fel képeket.

Kistesó projekt beindult, majd jelentek ha van vmi. Addig is be-benézek, amennyire Hanna és egyéb teendőim engedik.

A babás képeitek szépségesek!

r. [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 746.16.jpg[/img]
Kép
Kép
Kép
renoka
 
 


ez vmiért nem sikerült az előbb Kép
renoka
 
 


Renoka!
Hanna nagyon megváltozott az utolsó képek óta! olyan kislányos lett, a babás arcocska már a multé. Gyönyörü!
Nagyon drukkolok a kistesóhoz, hogy hamar összejöjjön!
Erika!
Én mindig a gyógyszertári cuccokat használom, dokinéni lelkesen adja a receptet, még a tápszerre is, mivelhogy HA tápit eszünk, nehogy az ekcémája tejallergiába menjen át.
1x használtam Johnson babafürdetőt, na akkor jött ki az ekcéma, ez 2 hónapos korában volt. Már azt gondoltam, nagylány, legyen illatos meg minden, aztán 4 nap mulva elkezdődött a kiütés. Azóta néha ki-kijött, komolyabban szerencsére nem, de betartom a doki utasitásait, nem használunk illatos pempőket, tejet nemigen adok (bár ezt már megszegtem habarás formájában :oops: ), és reménykedem, hogy tényleg csak 1 csecsemőkori atópiás ekcéma volt.
Vérszegény a szegény? Ez ellen tényleg tenni kell, kihathat mindenre. Tömd Belé a cseppeket, ez nagyon fontos.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi! A krémeket, amiket írtál gyógyszertárban lehet beszerezni? Bár a keresztfiamék is a gyógyszertárit használják, pedig már elmúlt 2 éves... csak ha nem válna be.

dkata
 
 


Kata :D
igen, csak gyógyszertárban kapható.

tuti írtam már ezerszer.... de a j&j termékeket kerülje mindenki. Iszonyúan allergizálnak, a bőrgyógyászok nagyon nem ajánlják.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi Gratula! Erőt, kitartást, humorérzéket!

Erika: doki nem ajánlott több husit az étrendbe?
Kenceficék: mi popsira 3. hónaptól sudocremet használunk. Fürdetőben pedig gyógyszertári kenőcsöt, időnként és samponként a Sebamed baba tusolóját használjuk.
Mosás még mindig mindent külön, azt hiszem ez így is fog maradni.
Marcin is vannak nem viszkető pöttyök, amik hol melegkiütések (hátán), hol nem azok és akkor hajlamosak kicsit száraz területbe átcsapni: a: hideg, b: (tehén)tej miatt. (Marcinak tehéntejfehérje- allergiája van és remélem hamarosan már csak volt)
Azért elgondolkodtató, hogy milyen sok helyről hall az ember ekcémáról, allergiáról.

pp
 
 


PP :D
az ekcéma civilizációs betegség - most nem a klasszikus kontakt ekcémáról beszélek, mert ált. ekcéma alatt 90%ban az atópiás dermatitist értik, ami teljesen más.
ha piros és szárazzá válik (esetleg érdes és naracssárga színű), akkor az is atópiás ekcéma egyik enyhébb tünete.
krémezni kell, durvább beatkozás felesleges.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Igen, irtad, csak akkor még nem olvastalak :(
Erika!
Én is külön mosok még, de biztos már csak megszokásból. Régen Mátéank iylenkor már velünk mosódtak a ruhái (szépen helyesen magyarul)

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Szasztok,

Zsebi,
Tündériek az ikrek :):):) A versike pedig fantasztikus...micsoda költő a férjecskéd :):):)

Renoka,

Hát egyik szemem sír, a másik nevet....sajnálom hogy ti sem alszotok jól, de örülök hogy nem vagyunk egyedül, és nem én vagyok a totál béna :(
Már nem szoptatsz, hogy dolgoztok a tesón ? Én is úgy tervezem hogy 1 éves korára leszokunk a ciciről, nem tudom Máté is így tervezi-e....
Hanna egész nagylány lett, jó hosszú baba, bár mindig is az volt ha jól emlékszem...de már nem olyan pufi mint kicsinek :):) Szerintem kislánynak helyesebb is ha nem feltétlenül husi....

Melcsi,
Hát igen, szerintem is hatalmi harc folyik, én Oroszlán, Máté Kos :):):)
Nem beszéltem a védőnővel mióta elindult a harc...majd jövő héten megyünk kontrollra, bár igazán nincs nagyon kedvem megint ezt vesézni, úgyis csak ugyanazt fogja mondani....

Erika,
Mi most is csak gyógyszertárit használunk popsikrémből, fürdetőből, testápolóból...Illetve az arcára még a kiütések idején Lipobase nevű hámosítót írtak fel, azt most is használom néha ha a hidegtől kiszárad a pofija. Én is kérdeztem a védőnőt, hogy meddig kell/lehet ezeket felírni, azt mondta bármeddig, és akkor miért ne, olcsó, kényelmes és nem kell kísérletezni hogy mi válik be.... nem tudom mi mikor váltunk majd, egyelőre biztos nem....
Mosás...én is külön mosok, bár a nadrágjait már beraktam a mi ruháinkkal, nem lett semmi baja tőle...Azért a bodykat, pizsiket még 1 éves koráig tuti külön fogom mosni.....úgyis annyi ruhája van, és egyre nagyobbak, hogy simán összejön egy adag...

ja, a Johnsontól engem is óvtak már terhes koromban.....nem is értem, ha mindenki tudja hogy allergizál, hogy gyárthatják/árulhatják még mindig....

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bókokat, szerintem is gyönyörű:-) gyerek

Kriszta, de még szoptatok, a kistesó ügy így még csak félig komoly, mondhatnám úgy is , hogy nem teszünk ellene. Csak az éjszakai szopit hagytuk abba, kb. egy hónapja, amikor átkerült a saját szobájába. A tegnap éjjel egész tűrhető volt, fél 8-tól fél 3-ig aludt, aztán még sikerült fél 5-ig visszaaltatnom. Ez nálunk jónak számít.

Egyébként babaúszunk, Hanna nagyon élvezi.

csókollak benneteket

r.
renoka
 
 


Sziasztok

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a szép szavakat.

Ne haragudjatok ha nem írok külön mindenkinek de azért annyira nincs időm hogy mindig olassalakbenbneteket mint régen. :)

Farkasok!
Szerintem nektek még a régi számom van meg és ezért nem jön át az SMS. A képen a nyitott szemű baba az a Balázs. :) hihi de amúgy A lányzó valóban tiszta apja egyzserűen mindene a mimikája mindene mintha ő lenne.

Reno!
Tüneményes a lányzód és nem semmi hogy már ekkora. Kistesó fú az izgi akkor drukkolunk neked hozzá.

Kriszta, Reno!
Nem semmi hogy még mindig szopiztettok azért ez nagyon jó dolog.

Mi is mindenből gyógyszertárit használunk. Mosni meg mosom külön a ruhájukat de a doki néni azt mondta hogy 4 hós koruk után leht a többivel együtt. Viszont én nem vettem külön mososzert nekik azzal mosom a ruhát amivel a miénket.

Imádom az anyaságot és boldog vagyok hogy két kis manó anyukája lehetek.

Erika!
Még el is felejtem külön mega drukkok mennek a projekthez.
És tényleg arany ember a Gimes doki. :)
Hogy sikerült a kicsi szülinapi partija?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
Örülök nagyon hogy minden a legnagyobb rendben van veletek, a kicsik nagyon nagyon édesek, és verses baba mese is csodálatos!
És annak is nagyon örülök hogy neked is bejött Gimes dr..
szülinapi parti: jól sikerült, csak szegénynek nagy volt a tömeg (12 fő), utoljára a keresztelőjén voltak ennyien, de hát akkor még fel sem tudta fogni, nem úgy mint most, de azért most is nagyon meg volt illetődve. De végeredményében nagyon jó volt minden.
És nagyon nagyon köszönjük a drukkokat a kistesóhoz!

Sziasztok

Erika

Ui: gyönyörű Eszter és Balázs, csodás babák!

Kép

Kép
erika13
 
 


Mivan, mindenki nyaralni/telelni ment ????
Egész héten senki sem írt...én minden nap benéztem pedig :(
Nálunk sincs semmi izgi, alvás változatlanul pocsék, különben jól vagyunk....Elkezdtünk joghurtot enni, úgy tűnik Máté nem allergiás, ízlik is neki....ezután jön a sajt.... milyennel próbálkozzunk először ??
Február végén megyünk szemészeti kontrollra, remélem minden ok lesz..
Apa frissítette Máté albumát a januári képekkel, bár a legjobbakat úgyis feltettem már ide....azért itt a link http://tzo.fw.hu

Zsebi,
Örülünk ha benézel amikor tudsz....olyan jó kisbébiket nézegetni, iszonyú hamar felnőnek....nekem már most hiányzik bébi-Máté :)

Renoka,
Mi is 'rajta' lennénk a kistesón, de amíg szoptatunk, addig eléggé esélytelen.....nekem eszembe sem jutott bármikor tenni 'ellene'....attól félek hogy 'érte' sem tudunk egyelőre sokat tenni:)

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Sziasztok

Kriszta
én is be be nézegettem, de senki nem volt sehol.

sajnos nálunk is minden változatlan az evés terén, az alvás nappal ok, de az éjjeli az felváltva kiságy és köztünk = de ez olyan szinten hogy most éjjel pl. Ákos uralta az ágyat mi meg 2 oldalt majdnem a földre estetünk. De mikor már nem bírta akkor megint jelezte hogy nem jó így neki, és vissza raktam a kiságyába, rögtön aludt is, de aztán megint vissza kellett pakolni közénk. Pedig minden nap elmondom neki, hogy eljön az a nap-éjjszaka mikor sírni fog, és újra megtanul alukálni, mert ez így már nagyon rossz.

Ti mit csináltok, vagy mit csinálnátok az ilyen éjjszakákkal?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Ha már alvásról van szó, akkor kicsit írok én is. :-)

Én Dani 5 hónapos kora óta küzdök a korai fekvéssel (délután 4-5 óra) és az éjjeli 1-2 órás ébredéssel. De azt hiszem van reményünk.
Az elmúlt 3 hétben korábban ebédel (legkésőbb fél 1), majd rögtön utána leteszem aludni (nem ám magától alszik, hanem tőlem, de 5-10 perc alatt). Így nem alszik be, nem kezdődik neki az este, hanem másfél-két óra után felébred. Kicsit nyűgös ugyan, de ha programot csinálok neki (már alig várom a jobb időt, hogy délután is ki lehessen vinni a játszótérre, kertbe), akkor kibírja az ébrenlétet 7-ig (közben vacsi), majd fürdés és alvás. Nos ezzel a napirenddel volt jó pár éjszaka, amit átaludt. Ne szó szerint értsétek, mert persze fel-felébredt, de nem volt fenn 2-3 órát!
Igaz, mellettem alszik (még), de a következő léps ezután, hogy visszaszoktatom a kiságyába. Nehéz és hosszú lesz, de van már rá tervem is. ;-)

Szóval lányok fel a fejjel, lesz ez jobb, bár néha néha rosszabb is.

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Nálunk mindig az apja az, aki biztat, hogy vmilyen ritmus kell vinni a gyermek és saját életünkbe. Ezzel természetesen egyet értek. De olyan nehéz megvalósítani! És egy nehéz éjszaka után kinek van arra lelki és fizikai ereje, hogy megfelelő időben legyen meg minden étkezés, déli alvás, levegő?

Marci újított: hajnali 4 órakor cici ekkortól együtt alszunk (ez eddiglen is így volt) utána 6h-kor!! (elmúlt héten 7hkor) reggeli apával. És persze indul a nap, mert visszaaludni két szelet kenyér után már nem akar. Nekem meg ez még olyan korai.Na annyi könnyítés van, hogy délben másfél-két órát alszik.

Tök cuki, ha éhes rácsap a hűtőszekrényre és azt mondja husika. Probálkozom zöldséggel/gyümölccsel, de hát nem hülye, trükközni semmi értelme, csak húsika a jó, (néha kenyérrel)

pp
 
 


Sziasztok

Woodi
leírnád hogy mi a terved az éjjszakára

nekem mostanában a nappali alvással nincs gond, csak az éjjszakaival, mert nappal általában 6 - fél7-kor kel utána kb. fél8 reggeli, majd 9 ágyikó (sajátja) és alvás kb. 1,5 óra, majd gyümi, majd nagy séta, és fél1-1ebéd és újra saját ágyacska és alvás kb. 1,5 óra, mad uzsi, játék, megint próbálkozom kajcsival, majd este 7-fél8 locs-pocs, és utána tápszer (ezt tuti megeszi - cumisüvegből, de csak a HA2-őt, a doki néni tanácsára próbálkoztam a 3-assal, de kilöki a kezemből, de most találtam boltban 2-eset - recept nélkül), úgyhogy most ez megy.
és most éjjszaka is elalszik este a saját helyén de mikor mi megyünk alundi (még 1 szobában alszunk) vagy akár órákkal később is felkel és addig sír + nyüszög míg magunkközé nem veszem, de van hogy ott sem jó egy idő után ekkor vissza a saját ágyába és alszik egy darabig mint a bunda majd kezdi előlről, de pl. ma éjjszaka kitúrt a helyemről és a végén inkább lefeküdtem az ágy mellé a szőnyegre, mert már minden porcikám fájt. És közöltem az apjával hogy most itt kész vége, éjjel sírhat amiddig akar, mert az kevés neki hogy beszélgetek vele.
az evés az még mindig mumus, imádja a Milli túrókrémet, - kenyeret - kalácsot csak ha kedve van akkor eszik és húst is stb. stb. - már próbáltam hogy a pudingba a túrókrémbe raktam bele és picit hagytam ázni a kenyeret v. a kalácsot, de lenyalja róla ami ok a többit (kenyér - kalács) kiköpi, a hús is így van, ha van kedve megeszi, ha nincs kiköpi. És ezt sokszor csinálja, már szinte minden olyan szilárd étellel amit eddig általában megevett, megkostólja megrágja és fogja és kiköpi, jóformán csak a pépes édes gyümis dolgokat nyeli le.

bocs hogy hosszúra sikerült

de ha valaki tud jobbat mint sírni hagyni akkor kérem hogy ossza meg velem!

mert egyébként semmi baja, nem fáj semmije.

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika! Nem akarok beleszólni, de azt nem próbáltad még, h délelőtt nem fekteted le? Lehet, h sokat alszik nappal. Lehet, h az ebéd utáni elég lenne, meg utána egy nagy séta v kifárasztás. Nekem szerencsére soha nem volt ilyen gondom, 8-kor mindig aludt a gyerekem és ugyan hajnali kelő volt jó ideig - fél 5 - de egy kis tejjel visszaaludt v elbeszélgetett magában. Én úgy emlékszem, mintha 1 évesen már csak 1x aludt volna... De ez annyira egyéni.
Evés téma nálam is mindig para volt, foga mennyi van? Pépesen se eszik rendesen?

dkata
 
 


Sziasztok

Kata
köszi ha beleszólsz! Azért rakom le aludni mert látszik rajta hogy álmos. Amúgy sokszor már 17-18 óra után vigyázzni kell vele mert sokszor őn veszélyes a fáradtságtól, és úgy kell valahogy kibírni este 19 óráig. Éjszaka ha felkell és oda veszem magunk közé rögtön alszik is, úgyhogy álmosnak álmos, csak oda akar jönni hozzánk.
Foga 6db van, ezek még kb. 11 hónaposan jöttek, azóta egy sem.
Pépes: már 11 hónaposan is simán rágott az innyeivel, úgyhogy nem tudom hogy most mi van e téren, mert akkor még a virsli és a kenyér sima ügy volt, szerette, de most már ha virslit adok neki azt is megrágja és kiköpi.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hát, akkor nem tudom... azért ha 1-2 nap megpróbálod délelőtt nem letenni, és délután kicsit hosszabbat alszik, akkor az este is kitolódik és hátha jobban alszik... Nekünk olyan volt, h délután olyan sokáig aludt (4-5 óráig), h ébresztenem kellett, hiszen már majdnem fürdésidő volt, mire felébredt... Nekem soha nem volt mászkálós a gyerekem, mindig a saját ágyában aludt, és nem is altattam. Bár mi sokáig egy szobában aludtunk (mert 1 szobánk volt :oops: ), tudta, h ott vagyok, lehet h ezért nem mászkált.

dkata
 
 


Szia Kata!

Mi is még 1 szobában vagyunk, 1m-re van tőllem az ágyikója. Ő még nem jön ki a kiságyból, de szerintem erre már nem kell sokáig várni, mindig addig nyíg míg át nem pakolom hozzánk. De holnap éjjszaka lesz a nagy éjjszaka (apjuk éjjszakás lesz) úgyhogy meg sem fogok szólalni semmi, csak max hangosan szuszogok majd amennyire csak tudok, hogy azt higgye hogy alszom. Nappal amúgy max 1-1,5 órákat alszik, úgyhogy délután max legkésőbb 3-kor már fenn van és csak este 7-fél8kor van locs-pocs, olyankor mikor már végképp jóformán csak kóvályog.

Szia

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :-) Az esti, kiságyba visszaszoktatásra az a tervem, hogy eleinte az ágyam szélére ülök, ő meg az ágyamban elaszik. Utána az első ébredésig átkerül a kiságyába (ez mondjuk most is így van). Majd az ágy mellé ülök, majd kicsit távolabb, végül a tejci megivása után mindent lekapcsolok és kijövök. De még mindig az én ágyamban alszik el.
Ezután kezdődik minden elölről, csak most a kiságyában. Reményeim szerint ez hamarabb fog menni. Hát kiváncsi leszek.

Zsebikém :-) Most már le merem írni, hogy hatalmas gratula a babáidhoz és látom, nagy-nagy boldogságot hoztak az életetekbe. Amikor meghallottam, hogy megszülettek, kicsit aggódtam, mert azért a másfél hónap, csak másfél hónap. De jó nagy súllyal születtek és szép babák. Ha időd engedi kérünk szépen képet róluk. :D

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Szia Woodi!

köszi a választ, értem,
csak nálunk az a baj, hogy este is simán elalszik a helyén, csak később akar közénk jönni.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Én is hozzászólnék az alváshoz.
Ugyan mindkét gyerekem rendes alvó, de lehet hogy ez nem pusztán szerencse vagy adottság.
Először is, amit Pp is emlitett, a napi rendszeres ritmus. Ezt már pici csecsemő koruktól igyekeztem kialakitani. Én szeretek előre tervezni, de ugy nem lehet, hogy nem kiszámitható abszolut az ember napja. Mikor Máté kicsi volt, épitkeztünk, főznöm kellett sok emberre, muszáj volt elkészülni, és ugy alakitottam a napunkat, hogy ennek is bele kellett férnie. Pörivel meg hát itt volt Máté, aki jött a suliból éhesen, na meg Apa is itthon ebédel velem, tehát megint csak volt mihez alkalmazkodni. Nem is volt semmi probléma.
Az éjszaka mindkét gyerekkel ugy zajlott, hogy még ébren betettem a saját ágyikójába, rendesen elbucsuztunk, az ajtót résnyire nyitvahagytam, hogy hallja, ott vagyunk, és néhány kivételtől eltekintve maguktól aludtak mindig, egész pici koruktól. Mindig elmondom, hogy éjszaka van, alukákjál szépen, és megérti. Ha néha-néha felsir éjjel (Pörinél előfordul, Máté sose csinálta), akkor, mivel mi is 1 szobában alszunk, nem kelek fel, hanem mondom Neki: cssssssssss, éjszaka van, aludjál, és általában megérti. Mostmár van néha, hogy kezd erőszakosan kiabálni, akkor Apa rászól, hogy tessék aludni, és béke van. Sose vettük ki, nem fektettük a mi ágyunkba, legfeljebb ha nem nyugszik, odamegyek, megsimogatom, lefektetem ha áll, odaadom a macikát, csicsigatok kicsit, és el is alszik. Valahogy érzem, mikor kell ezt bevetnem, de ritka szerencsére.
Én nem akartam a mi ágyunkba szoktatni Őket, és nem is került rá sor.
Aztán még lehet hogy majd ez a kis hármaska megcáfol minden nevelési elvemet :wink: De talán nem, mert nálunk az éjszaka az tabu, akkor alvás van!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Melcsi
elaludni nagyon szépen elalszik a kiságyában, ezzel nincs is gond, de uátna ha 11- éjjfél vagy még később felébred akkor ......................
előszőr én is úgy beszélgetek neki mint te is írtad, de nála hasztalan, mert akkor elkezd sírni állva, és addig sír míg ki nem veszem. Ölben pedig rögtön csend. Vissza alszik az ölemben és amint leraktam a kiságyba máris kipattanak a szemei feláll, és kezdődik minden előről.


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok! Mindenkinek jó babusgatást, altatást és etetést meg sok puszilgatást. (adni/kapni mindig jó)
Mi most pár napra elhúzunk a Sogórékhoz. Nagyszülők nagyon szeretek volna velünk jönni, de mi most csak édes3-ban.(egyébként sem vagyunk nagy együttnyaralósak). Szóval ha hazajöttünk igérem, mindent bepótolok, már olvasásilag.

Erika:
Racionálisan (minden anya átka): ha nem veszed ki és csak marad az ágyában Ákos, közben simogatod és dudolgatsz neki vmit sőt egy-két ölelés is beleférhet így ágyrácson keresztül: előbb-útóbb (áltatlában útóbb az első napokban) csak elfárad ő is + és/vagy rájön, hogy ebből nem lesz ágyból kivétel és visszafektetheted az ágyikójába.

Nálunk is volt egy ilyen időszak, mikor Marci 22h felkelésekor az apja altatta be karon sétáltatva. Szuper volt! 10 perc múlva szundított is apja kezében, de alig döntötte be 10 fokra (vízszintesről még szó sem volt) már azonnal felébredt. Hihetetlen fifikásak ezek a picik.

Irracionálisan (lelkizősen, szívből jövően) Lehet, hogy Ákosnak szüksége van még vmilyen fizikai közelségedre (napi izgés-mozgás mellett már sokkal kevesebbet van ölben), rémálmok, félelmek is ilyenkortól jelentkezhetnek. Lehet, hogy rövidtávon nem olyan nagy baj, ha ott marad melletted?

pp
 
 


Az a baj az együttalvással, hogy esetleg évekig fennmaradhat. A szomszédomék igy jártak, kb 5 éves volt a gyerek, mire le tudták szoktatni. Már kezdte kikezdeni a házasságukat... Mert azért legyünk őszinték, a gyerek imádnivaló meg minden, de az embernek szüksége van felnőtt életre is, és ez nem megy ugy, hogy 1 matracon szuszogunk a gyerekkel :oops:
Szerintem meg kell tanulni, hogy az ájszaka alvásra való, és reggel ujra találkozunk, és jobb minél korábban tisztázni ezt az alapszabályt, amig még nem fáj annyira.
Merre vagytok Lányok?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Szia Melcsi én itt vagyok!

képzeljétek, lehet hogy megvan az éjjszakai alvás titka! Legalábbis Ákosnál!
Mióta (2-3 napja) úgy alszik mint nappal: vagyis van 1 paplanja ami gyapjú és az egyik oldala pamut erre én még alapból ráhúzok 1 huzatot, és nem betakarom vele hanem alá rakom és egy másik sokkal vékonyabb takaróval takarom be és este kb. fél8-tól reggel 6-ig simán alszik, legalábbis az elmúlt napokban.
Remélem hogy most nem szóltam el - írtam el magam, és ez így is marad!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :-) Tudom, hogy nálatok más a probléma és örülök, hogy (el ne kiabáljam én se) kitaláltad, mi is a titok. Sok sikert.

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Sziasztok,

Erika,
Ez elég vicces, hogy a takarón múlt eddig a dolog ??? De ha működik, akkor tök jó !!

Nálunk sincs alapvető javulás, kis eredmények azért vannak.....Teljesen beálltunk az 1 jó/1 rossz éjszaka váltakozására.....Ha jó, akkor is ébredünk ugyan 3-5 alkalommal, de csak cumi a szájba, simi a hátra és 2 perc múlva újra alvás- persze azért nekem ez sem ideális, mivel én nehezebben alszom vissza...ha rossz, akkor pedig vagy óránként/félóránként ébredünk, vagy 1-2 alkalommal legalább 1 óráig fenn vagyunk, hajnali három a kritikus időszak, akkor mindig ébren vagyunk.....Én viszont mostmár soha nem veszem ki az ágyból, inkább mellé fekszem egy matracra, takaróval a földre. Máté most is feláll meg sírdogál, de mikor látja hogy én odafekszem, akkor 2 perc múlva ő is ledől, a baj csak az hogy 5 percre elalszik, aztán felébred és kezdi előlről.....igy tulajdonképpen ő egész sokat alszik, csak én semmit....Azért 4 óra után egyszer még mindig kap cicit is......
A lassú javulásban reménykedek....

Próbálok délután/este kicsit tartalmasabb kajákat adni, hátha mégiscsak éhes a drágám, bár tegnap éjszaka a dologéles kenegetés után aludt el...

Ja, persze csibészkedik is néha, ha nagyon ébren van, kidobálja a cumiját az ágyból és várja hogy visszaadjam neki...direkt mindig a takarómra dobja :(:(

Ma kapott új babakocsit (bár ez elő-szülinapi ajándéka), meg vettünk szuper háti hordozót is, apa nagyon várja már hogy mehessünk kirándulni :):):)
Meg mindjárt itt a sielés is....hogy fogok én sielni ilyen éjszakák után ??? Ki tudja...

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Sziasztok

Woodi
Hát remélem hogy én sem kiabálom el, de még mindig működik az éjjszakai alvás!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nagyon remélem hogy így is marad!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kriszta
és mi lenne ha megpróbálnád hogy nem szólsz hozzá és sírni hagyod pár éjjszakát! Hátha sikerülne. Ákosnál 5 hónaposan csináltuk és 2-3 éjjszaka után Ok volt minden (kb. 2 hónap), míg a fogai el nem kezdtek növögetni és aztán minden kezdődött előöről, és most pdig más variáció jött be. Próbáld meg te is valamelyiket, hátha sikerül.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Woodi
Hát remélem hogy én sem kiabálom el, de még mindig működik az éjjszakai alvás!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nagyon remélem hogy így is marad!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kriszta
és mi lenne ha megpróbálnád hogy nem szólsz hozzá és sírni hagyod pár éjjszakát! Hátha sikerülne. Ákosnál 5 hónaposan csináltuk és 2-3 éjjszaka után Ok volt minden (kb. 2 hónap), míg a fogai el nem kezdtek növögetni és aztán minden kezdődött előöről, és most pdig más variáció jött be. Próbáld meg te is valamelyiket, hátha sikerül.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok Lányok,

Tudom, jó régen jártam errefele :( Mentségemre legyen, hogy abszolút nem tudtam benézni a netre :(
Febr elején rengeteg volt a meló és a maradék szabadidőmben tornáztam, pihiztem sokat, aztán a múlt héten Laura elkapta az influenzát (ez hiányzott még csak!). Aztán nekem is átadta... :cry: Én már sokkal jobban vagyok, bár mivel még mindig 2-3x szopizik, megint nem szedhettem semmilyen gyógyszert :( :( :(
Laura is jobban van már (nincs hőemelkedése, és kúp se kell hozzá!), már átalussza az éjszakát (mondjuk amikor nagyon tele volt a nózija, akkor is csak 2x kelt éjjel, orrszívó, cici, orrszívó, vissza az ágyba és aludt is már rendesen, szó nélkül) rendesen.
Sajna vagy szerencsére alvás témához nem tudok hozzászólni, Laura gyönyörűen alszik. :) Este 8-kor letesszük (cici után) és max 1x kel fel reggel 5-6 óra magasságában, de utána cici és egyből alszik tovább, reggel 7-8-ig. Így én is jó kipihent vagyok, nem panaszkodom. :)

Persze nem maradhat ki az életemből a bosszankodás sem, mivel amikor Laura hétfőn elkezdett náthás lenni, akkor mentünk volna egészséges tanácsadásra. Hívtam reggel a dokit, mi legyen. Azt mondta, menyjünk oda a tzanácsadás legelejésre, és megnézni Laurát, ne vigyem a beteg gyerekek közé a rendelőjébe. Amikor beállítottunk, a védőnő szabályosan lehordott, h mit képzelek én ( :!: :?: ) és a doki együtt, hogy az egészséges gyerekek közé elhozom a beteget. Nekem eszembe se jutott volna, ha nem a doki mondja.... Végül késett a doki kb 1 órát, de soron kívül megnézte Laurát. Na mindegy, csak jó volt kiírni magamból! :)

Melcsi :)
Hogy vagytok? Mikor mentek megint UH-ra? Jó olvasni Pörike mindennapjairól. Nagy gézengúz lehet a kiscsaj. :) Tudsz feltenni róla friss képet?

Kriszta :)
Milyen babakocsit vettetek Máténak? A régi már nem volt elég nagy? Alvás témában nem tudok hozzászólni... A napi ritmus mondjuk nekünk is nagyon bejött. Pont most kezd átállni Laura szerintem a napi 1 alvásra. ma délelőtt 1/2 11-től 1-ig aludt. Délután meg semmit. Amíg beteg volt, arany életem volt (de csak emiatt!), mert akkor napközben 3-4 órákat is aludt.
Nekünk a napi ritmus: reggel kelés 7-8-kor, majd játék, amíg én rendbeszedem magam, reggelizem, búcsú Aputól, pápá az ablakban, játék, 9-1/2 10 körül tízórai, majd játék, 1/2 11 körül alvás (vagy séta után, vagy csak kiviszem a babakocsival a kertbe, elringatom és kijónn hagyom aludni hátul, a teraszon, látom a kertajtón, ha felébred), majd kelés 1/2 1 körül (általában kelteni kell, óvatosan) ebéd, játék, majd pontban 3 órára a déli kelés után alvás 1/2 5-ig. Ennél nem tovább, mert akkor este nehéz elaltatni. Tehát keltem, ha nem kel fel 1/2 5-ig. Ezért is gondolom, h jobb lesz neki, ha csak 1x alszik majd 1 nap és akkor nem kell keltegetni :) Déltuáni alvás után uzsonna 5 körül, majd játék, este 7-kor Sinlac, majd fürdés, este 8-kor cici a sötét szobájában majd alvás.
Nekünk bejött :) :) Fürdés után már várja az ágyat :)

Kistesó projekt: kicsit később, előbb fontos lefogynivalóm van :twisted: Jól haladok, már 5 kg lement... Még van kb 14 :( Se nem adom fel, torna, mozgás, sok séta, egészséges kajók, este már nem eszem, semmi kenyér... Ilyesmi. Tetszik, hogy végre a régi dolgokat tehetem és ehetek :)

Na jó, nem fárasztalak Benneteket ezekkel. Mindjárt 1 éves Laura! Őrület!!!

Puszillak Benneteket!

KépKép
unique
 
 


Még annyit rólunk, hogy Laura már feláll, bármibe belekapaszkodik és már áll is. Szép apránként próbál lépegetni is már. :)
Nagyon szépen ül. Kihagyta a mászást, még mindig kúszik, de olyan gyorsan, hogy szaladni kell utána. :)

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!

Unique!
jó hallani felölde is. :)
Már nem szopizik Laura azért teheted meg hogy a régi kajákat eszed?

Lenne egy kérdésem amíg az ember szptat addig lehet tornázni vagy nem? Igazából a pocakomra akarok felüléseket mert ugyan rám jönnek a régi ruhák de van ott feles cucc amit gondoltam azzal el leheten tüntetni hogy nyárra csini anyuka legyek. :) Jó nagy problémáim vannak mi?

Rólunk:
Nagyon kiegyensúlyozott boldog napjaink vannak. Napközben mostmár egyre többet nézelödnek a drágaságaim. Imádnak egy ágyban lenni és akkor iztos össze ér valamilyük. Fürdés is a kedvenc programok között szerepel.
Éjjel egyszer kellnek esznek és szépen csöndben alszik mindenki tovább.

Szopival azóta sem sikerült előrébb jutni, de ma már lelkileg nem bnt fejek nekik és kész. A lényeg nekem az anyatejen van hogy azt milyen formban eszi az egy másik téma....

Akartam már kérdezni valaki nem tud valamit Snoriékról???????????????????????????,

Kriszta!
Meglesetem a csemetédet. Tüneményes kiscsávó lett. :)

NO megyek készülünk a fürcsihez.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebike!
Örülök hogy olvashattam Rólatok! Igazán jó kis gyerkőckéid vannak! Fénykép esetleg?
Unique!
Na végre Te is megvagy! Gondoltam, hogy adóbevallasz.
És ha lefogysz, akkor ujra nekiálltok a babagyártásnak?
Szegény Laura :(
Sajnos mi is betegek lettünk, a hasmenős nyavalyát kapta el Pöri, 40 fokos lázzal, fürdetni kellett, de azt jól birta. Hanem majdnem kiszáradt, utolsó pillanatban kezdett inni, már majdnem kórházba kellett menni. Erőszakkal itattuk. Elkapta Máté is, én is de csak enyhén, de már jól vagyunk.
Erika!
lehet hogy melege volt Ákosnak? Remélem azóta is jól alszik!
És Te hogy vagy?
Kriszta!
Bárcska Te is rájönnél a pofonegyszerü megoldásra, bár azt hiszem, Máté ezt a dolgot már sportszerüen üzi :D :wink: :shock: :(
Mikor mentek sielni? De jó lesz Nektek!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsebi,

Úristen, de szerencsés vagy az ikrekkel hogy már ilyen kicsinek is csak egyszer kelnek :):):):):)
Ha ilyen szép nyugodt napjaitok vannak, nem örvendeztetsz minket meg 1-2 képpel ??
Azért ha jól emlékszem a fejés is elég megerőltető lehet....próbálkozol őket mellre tenni ?? Előbb-utóbb csak rákapnak majd, nem ?
Tornázni tornázhatsz ha van energiád a 6 hét gyermekágy lejárata után, de csak lightosan, nehogy elmenjen a tejed....de szerintem a felülések simán beleférnek (én sajnos lusta voltam hozzá :(, meg a tejemet is féltettem, tudod nekem sosem volt elég)

Erika,

Lehet hogy már nem emlékszel, de január közepén kezdtük a sírni hagyós projektet....eltelt 1 hét, majd kettő, sőt mostmár 6 hét is, és nem változott lényegében sok minden, azon túl, hogy nem szopizunk éjjel 3 alkalommal, csak egyszer.... ennél jobban sírni hagyni pedig nincs energiám egyelőre...

Unique,

Napirendben nálunk sincs hiány, csak annyiban rugalmas, hogy Máté reggeli kelésétől függ, ami ugye 5,30 és 7,30 között bármi lehet...erre 3 órára délelőtti alvás van, utána tízórai, játék, ebéd, séta(közben alvás), uzsonna, játék vacsora....az esti evés, fürdés, lefekvés szinte 10 perc +/- eltéréssel mindig ugyanakkor van, Máté 7,40-8 óra között már mindig alszik- addigra teljesen kifárad....mindezek ellenére az éjszakák olyanok amilyenek eddig...... Napközben 2 x 1 órát alszik, néha másfelet, néha csak felet, de soha nem többet összesen 3 óránál és soha nem kell kelteni.....
Cicizni még mindig legalább 4x szoktunk, néha többször is.....
Máté néha már kapaszkodás nélkül is áll néhány másodpercig, és ha tol valamit maga előtt(széket, játékládáját, szárítót) akkor ügyesen megy is előre :):):) Lassan kérek időpontot az ortopéd orvoshoz is, azt mondták akkor menjünk vissza ha Máté elindul...

Ja, kocsit pont azért vettünk újat, mert a régi túl nagy volt...mármint dög nehéz, most Peg Perego Pliko Light-ot vettünk, az csak 5 kiló, esernyőre csukható, de azért elég masszív....bár most még ebben a hidegben nem próbáltuk ki, de alig várom hogy ne kelljen megszakadnom a lépcsőn a 20 kiló alatt (mostani babakocsi+Máté).

Hol volt rajtad ilyen sok fölös kiló ?? Nyáron nem emlékszem hogy láttam volna ?? Mindenesetre tök jó hogy tudsz menni tornázni...lassan remélem én is eljutok oda...most egyeztettünk anyósomékkal egy fix napot a héten, amikor egész nap náluk lesz Máté és mi azt csinálunk amit akarunk :):):):) Na persze remélem Máté is így gondolja majd, és kibírja a napközbeni 1-2 cici nélkül....

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Melcsi,
Pont egyszerre írtunk..... Attól félek nincs pofonegyszerű megoldás....de próbálkozunk....
Sportszerűen...néha nem tudom, olyan keservesen tud sírni néha, máskor meg olyan vidám és éber az éjszaka közepén....őszintén szólva fogalmam sincs :(:(
Síelni március 14-18 között megyünk, ma kaptam szép új sílécet is :):):):)
Sajnálom hogy belefutottatok ebbe a fránya vírusba....húúú a kiszáradás az ijesztő tud lenni....de Pörike szívós kislány, jó hogy túl vagytok rajta.....
Nekünk úgy látszik eddig nagy szerencsénk volt, de ezen a télen egyikünk sem volt beteg.....

kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: