Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

olyan jókedvem van ettől a gyönyörű napsütéstől!!!

tegnap bicikliztem fél órát a friss levegőn / falun lakunk / állati klassz volt...ez a legújabb hobbim, imádom :D

és nyáron remekül formában is tartott :D

képzeljétek, közvetlenül PÉ előtt vagyok, a mikroszkóp és az ovulációs teszt még nem mutatja, de érzem a bal oldali petefészkemet rendesen :)

a kalkulátor 11. és 14. közé teszi a termékeny időszakomat, úgy érzem ez be is jön :)

annyira, annyira szeretnék pozitívat tesztelni 28.-án!!!
drukkoljatok, légyszi :)

Tontica!

Három napja mérem a hőt, első nap 36,4, tegnap és ma 36,3 volt...
ugye ez így jó, ha a PÉ körül csökken?

ja, és ma kaptam meg a második Gynevac kúrából az első szurit, most a barátnőm adta be, nem is éreztem :)

egyébként újra kapható a Gynevac, olvastam a honlapjukpn, akit érdekel, most hozzáférhető!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok Lányok!!

Sheila!!!
Én nagyon drukkolok!
Mindent beleeeeeeeee!!




Nagyon eltüntetek Csajok!!!

Puszi
sütõtök
 
 


Sheila: igen jo az alacsony ho de merjed tovabb renduletlenul mert fel kell mennie a honek par napon bellul akkor van peteeres! Sok szerencset!!! :D

Itt vagyok csajok csak se idom, se lelki, se testi erom irni es olvasni! Most is takaritok aztan megyek pihizni amig meg nem jonnek a fiuk! Ennyi nekem is jar! :lol:

KépKép
KépKép
tontica
 
 

 
 

Sütőtök!

Köszi a drukkot, szeretnék csatlakozni Hozzátok, akkor ősszel igazi BABAESŐ lenne :)

Tontica!

persze, mérem rendületlenül :)

pihenj sokat :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Sheila: Mi meg ma kaptuk meg az elso Gynatren oltast(ebbol csak 3 kell kethetente), mert eddig nem lehetett kapni a Gynevacot. Remelem hasonlo a hatasmechanizmusa...egyik orvos azt mondja hogy erosebb mint a Gynevac a masik meg hogy sokkal gyengebb...igy legyen okos az ember :roll: Neked mi a velemenyed segíthet? Most egy kicsit zsibbad a kezem de mas mellekhatasa egyenlore nincs :)

Tontica: pihenj sokat es vigyazz magadra....nehogy tulhajtsad magad:D

Mas igazabol nem tortent, nehez hetem volt, de vegre itt a hetvege :D ugyhogy mindenkinek kellemes hetveget kivanok!!!!!!!!!

Zsuzsi
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Szintén kívánok mindenkinek kellemes hétvégét!

Sheila: Nektek akkor lesz a programotok :D . Sok sikert
babicskó
 
 


Erre az őszi babaesőre van még jegy? mi is mennénk!!!!!!!!

Jó itt köztetek, olyan klassz, hogy mindenki ilyen bizakodó!!!!!! :lol:
julika79
 
 


Zsuzsi!

Én nagyon bízom az injekcióban, remélem, tényleg segít :)

nem tudom, mi a különbség a kettő között, a Gynevacot tíznaponta kell beadni, farizomba.

Babicskó!

Köszi szépen :)

Julika!

Persze, hogy van még jegy, várunk szeretettel!!!

Meglátod, jövőre már mindannyian pelenkázunk, ilyentájt! :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Az őszi babások közé én is szívesen csatlakoznék. Most hétvégén beleadunk apait-anyait és hátha-hátha összejönne egy babácska.
Már nagyon várom. Azt sem bánnám, ha minden nap rosszul lennék és róka koma is sűrűn látogatna.

Most nem teljesen vagyok tisztában jövő héten kik fognak tesztelni???
Küldöm a drukkokat++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Sziasztok!

Sheila, én is eldöntöttem, hogy feliratom a gynevacot, remélem sikerül. Mivel legkorábban majd csak májusban próbálkozunk, ezért áprilisban gondoltam.
Nekünk már ősszel biztos nem lesz babánk, de remélem 2008 lesz a mi évünk.
Persze nektek drukkolok nagyon, olyan jó ilyen sok pozitív példát látni!!

22.-e körül kell visszamennem a kontrollra, egyenlőre azt várom, remélem azt mondja az orvos, hogy minden ok. Most az is nagyon jó hír lenne nekem.
zsálya*
 
 


Babicskó!!

Drukkok mennek Neked is!!!

Mi is most hétvégén, ill. szerdáig adunk bele apait-anyait :)

azért róka komát tudnám nélkülözni ( eddig sem voltam hányós),

kiegyeznék egy kis hányingerrel- álomkórral...

Zsálya!

Most biztosan fel tudod már íratni...
szerintem a beadással se várjatok áprilisig, így is kb. két ónap alatt telik le egy kúra!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Shelia!
Remélem a körzeti orvosom nem fog ellenkezni, és felírja, és be is adja. Ha két hónap, akkor viszont márciusban nekiállok beadatni..
:)
zsálya*
 
 


Sziasztok!

Kedves Zsálya: biztosan rendben lesz minden veled a kontrollon. Egyébként érdekes mennyire át tud értékelődni az ember értékrendje egy-egy tragédia után. Én is nagyon boldog voltam amikor műtét után megjött az első havim, majd a 6 hetes kontrollon amikor a doki azt mondta minden OK. Persze a legjobb hír az volt amikor 3 hónap után megkaptam az engedélyt a próbálkozásra. Kitartás 1 év múlva már Te is a babaruhát nézegeted velünk együtt! :lol:

Sheila: akkor úgy néz ki, ha ügyesek vagyunk még egy hónapban is szülhetünk?

Nekem igazából nem írt fel az orvos sem injekciót, sem pedig gyógyszert a terhesség előtt. Igazából Folsavon és vitaminon kívül nem is ajánlott mást. Most gondolkodóba estem lehet, hogy erőszakosabbnak kellett volna lennem?

Hogy vagytok kismamik?

Babus
Vendég
 


Húúúúú, talán én vagyok a legrosszabb köztetek! :shock:

Nálunk ugye írtam, hogy az ikrek lombikkal lettek (nekem pco-m van/volt, apánál meg alszik a hadsereg) és talán azt is írtam, hogy mennyire bízunk a spontán babában - na ezt nem tudjuk, honnan jött, de hisszük, hogy sikerülhet.

Viszont félek, hogy nem fog menni nálunk ez a 3 hónap :oops: Olyan jó érzés lenne jó szorosan összebújni, s csak ölelni a másikat (mi a lombik alatt-előtt mindig csak vártunk: most vizsgálat lesz, most megtartóztatás kell, most újra vizsgálat, most beavatkozás, most azért, hogy megtapadjon, most azért hogy megmaradjon.........) úgyhogy én azt hiszem - és kövezzetek meg érte - hogy ha a kontrollvizsgálaton rendben leszek, utána engedélyezünk magunknak apróbb összebújásokat. :oops: Hiszen nálunk papíron úgysem sikerülhet........ :roll: de persze bízunk!!!!!!!!!!!!!!!!! hátha!!!!!!!!!!
julika79
 
 


Julika!

Dehogy vagy Te rosszabb bármelyikünknél, ne mondj ilyet!

Itt van pl. az én esetem: hiába estem eddig viszonylag teherbe könnyen immár 5x...az utolsó két baba mégsem maradt meg :(

most úgy vágok bele, hogy bármily rossz ilyenre gondolni-mégiscsak fel kell készülnöm minden eshetőségre...

bár azért persze pozitívak leszünk, de azt hiszem egyikünk sem mer majd felhőtlenül boldog lenni a 12. hét betöltéséig...

de mi is bízunk abban, hogy CSODA történik, és minden rendben lesz...mert a vetélések okát máig homály fedi.

bújjatok csak össze nyugodtan, nagyon jól teszitek!!!

én is épp arra gondoltm tegnap este, hogy ha pozitív lesz a teszt, onnantól részemről nem jó darabig felhőtlen összebújás, lelkifurdalás nélkül...bár állítólag egy "jó" terhességben ebből nem lehet baj, mint ahogy az első három gyereknél nem is lett...
de most már oda az önbizalmam

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Drága Julika, dehogy vagy te rosszabb bármelyikünknél. Én hat hét múlva mentem kontrollra, de bevallom őszintén mi már előtte 3 hét után hancúroztunk. Szóval nálam biztos nem vagy rosszabb.

Sheila én is azon gondolkodom, hogy ha teherbe esek ameddig csak tehetem nem mondom el senkinek persze a férjemen kívül.
Így jó volna ha a nagy közönség csak 12 hét után tudná meg. Bár nem tudom mikor látható már a fürkésző tekintetek részére a pocak? Sajnos odáig még nem jutottam el.

Az összebújásról annyit, hogy az előző terhességnél is úgy gondoltuk, hogy 12 hétig felfüggesztjük az összebújást, persze hiába a baj így is utólért. Nagyon vigyáztunk mindenre, de nem értünk vele semmit.

Kismamik pihenjetek sokat, a többieknek meg sikeres lepedőbajknokságot kívánok a hétvégére! :lol:
Vendég
 


Babus!

Bizony, ha ügyesek vagyunk, akár még egyidős babáink is lehetnek :)

úgyhogy mindent bele!!

a pocak nálam elég korán látszik, mert egyrészt a három kihordott baba után már gyorsabban tágul a hasfalam, másrészt nem terhesen lapos a hasam...tehát 9-10 hetesen már alig leplezhető :)

azért meg kell próbálnom majd, mert legalább a 12. hét betöltéséig titokban szeretném tartani az előzmények miatt :(

nem lesz könnyű, mert szűk felsőket hordok, az is gyanús, ha hirtelen megváltoztatom az öltözködési szokásaimat, dehát ez legyen a legnagyobb probléma :D

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Sheila én is épp azon gondolkodtam, hogy egy kicsit megváltoztatom az öltözködésemet. Nézegettem a quelle honlapját, hát van egy két ruci amit akár kismamaként is hordhatnék. Szóval beindult a fantáziám.
Most tele vagyok reményekkel, de az elkövetkezendő 2 hét hosszú lesz. Olyan kár, hogy nem tudjuk rögtön tesztelni egy-két nap múlva hogy van-e baba.

Babus
Vendég
 


Sziasztok Lanyok!

Voltam dokinal mert egy kicsit barnaztam es mert csip amikor pisilek de nincs hugyuti fertozesem csak egy kis irritacio semmi az egesz, meg nezett UH-al es kepzeljetek:
Kép
Na mit szoltok? Eddig ket petezsak latszik, az egyikben latszik baba a masikban nem :cry: egy het mulva vissza kell mennem hogy megnezzek fejlodik-e a masik is vagy elhalt (ez a valoszinubb sajnos) szerintetek lehetseges hogy a kissebb kesobb fogant? Jujj, ugy felek! Szeretnem mindket babat!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok Lányok!!!


Tontica!!!
Ez őrület!!!!
Szerintem 2babád lesz!!! Drukkolok nagyon!!!!!
sütõtök
 
 


Tontica szerintem is kettő lesz, szurkolunk nagyon!
De jó hogy már láthattad őket!

Babus
Vendég
 


JAJJ, Tontica, ez FANTASZTIKUS!!!! :D :D :D :D

Olyan nagyon örülök Nektek!!!! :D :D :D

szorítok nagyon :D :D :D

puszi Nektek!

Babus! :)

Bárcsak már ilyen gondjaink lenne :)
Igen, az a két hét sajnos baromi hosszú :(

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Tontica!!

Nagyon nagyon drukkolok neked, hogy két baba legyen!!
Bevallom elpityeredtem a kép láttán, de csak mert olyan szép!! :D
Nagyon fogok szorítani, hogy minden ok legyen! Ha tudsz valamit írj!!!
zsálya*
 
 


Tontica, még annyit, hogy nem igazán értek hozzá, de úgy emlékszem, hogy nem feltétlenül kell egyforma méretűnek lenniük...

mikor megszületnek, akkor is ált. kisebb az egyik

legutóbb, az első UH-n, 5 hetesen nekem még csak 6mm-es petezsák látszott, baba még nem...

úgyhogy ne stresszeld magad, még nincs veszve semmi :)

és nem is lesz, mert DRUKKOLUNK!! :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Edesek vagytok, nagyon meghatodtam, koszonom, felek am rendesen mert jo lenne a ket baba de egy veteles utan kettot nem tudom ki tudna-e hordani a mehem rendesen. Isten dont majd!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica - nagyon drukkolok, hogy mindkettő baba megmaradjon. Mert ott bizony kettő van, kedves anyuka.

Nekem azt mondták, akkor lett volna esélyem az ikrek kihordására, ha már lett volna egy várandóságom. Neked az már megvolt - higgyél benne nagyon!!!!!!!! Az természetes, hogy az egyik kisebb, igen valószínűleg később ágyazódott be pár nappal, ez normális teljesen. Nekünk a kislány ágyazódott be később, a kisfiú előbb. Később behozzák egymást, szinte teljesen. Nagyon-nagyon drukkolok!!!! Bárcsak!!!!!!!!!! (szerdán jövök újra, addig elutaztunk elvinni a fájdalmunkat. vagy ezt csak úgy mondjuk???? drukkoljatok, hogy ne bújjunk szorosan össze......még csak egy hét telt el........)

Tontica - úgy örülök neked, hogy azt elmondani sem tudom!!!!!!!!!!!!
julika79
 
 


Tontica - nagyon drukkolok, hogy mindkettő baba megmaradjon. Mert ott bizony kettő van, kedves anyuka.

Nekem azt mondták, akkor lett volna esélyem az ikrek kihordására, ha már lett volna egy várandóságom. Neked az már megvolt - higgyél benne nagyon!!!!!!!! Az természetes, hogy az egyik kisebb, igen valószínűleg később ágyazódott be pár nappal, ez normális teljesen. Nekünk a kislány ágyazódott be később, a kisfiú előbb. Később behozzák egymást, szinte teljesen. Nagyon-nagyon drukkolok!!!! Bárcsak!!!!!!!!!! (szerdán jövök újra, addig elutaztunk elvinni a fájdalmunkat. vagy ezt csak úgy mondjuk???? drukkoljatok, hogy ne bújjunk szorosan össze......még csak egy hét telt el........)

Tontica - úgy örülök neked, hogy azt elmondani sem tudom!!!!!!!!!!!!
julika79
 
 


Sziasztok!

Nem semmi, hogy ennyi baba meghal.
Sajnos mi így jártunk.
Egy héttel voltunk a kiírt dátum előtt. Pénteken még voltam nst-n, minden rendben volt, szombaton is sokat mozgott, vasárnap délután már nem éreztem a mozgását. Aztán hétfőn mentem a dokimhoz, hogy kiiratom magam szülési szabira és szóltam neki, hogy nem érzem a mozgását. Gyorsan csinált ultrahangot, nem volt szívhang. Azt mondta, irány a szülőszoba. hosszú napnak néztünk elébe. Beértünk, megvizsgáltak, aztán egy darabig felénk sem néztek, aztán két óra várakozás után burkot repesztettek, rá öt órára kaptam méhszáj puhító gélt és csak uána indultak be a fájások. Aztán vajúdtunk a zuhanyzóba, a labdán. Utána átmentünk egy másik szülőszobába, és egy szülőszéken vajúdtunk tovább. Már elmúlt este kilenc óra, mikor indultak a tolófájások és fél 10-re 12 óra vajúdás után megszültük halva a kisfiunkat. 3,17kg és 57 cm volt. Nekünk azt tanácsolták, hogy nézzük meg, mert így könnyebben elbúcsúzunk tőle. Meg is néztük, több, mint egy órát ott volt velünk a szülőszobán. Gyönyörű kisfiú volt!Mindez november 20-án történt. Mondanom sem kell, hogy borzasztó karácsonyunk volt. Nekünk ő lett volna az ajándék, be akartuk tenni a fa alá és lefényképezni. Úgy érezzük, hogy elég jól viseljük. Rengeteget beszélünk és beszéltünk róla és nagyon sokat segített. Ajánlom mindenkinek!
Nagyon sokat mi sem akarunk várni, sőt nem is fogunk.
Szülés után 4,5 hétre megjött először, két napig óránként eláztam, de aztán a hat hetes kontrollon minden rendben volt és azt mondta a doki, hogy ha szeretnénk újra babát, akkor hajrá!
Ja, még annyit kifelejtettem, hogy semmi tünetem nem volt, csak nem jött meg. Minta terhességem volt, első baba, korán (16 hetesen) megmozdult és olyan aktívan mozgott, hogy a nap 24 órájából 25-öt mozgott. Egész végig minden rendben volt.
Szüléssel kapcsolatban csak annyit szeretnék nektek mondani, hogy apás szülés legyen és, hogy szülőszéken szüljetek!
Nagyon jó, mind a babának, mind a mamának. A gravitáció sokat segít. Én kisnövésű vagyok, és sovány is, de nem kellett gátat metszeni, pedig nem volt kicsi a fiam hozzám képest.

Bocsánat mindenkitől, hogy ilyen hosszúra sikerült!

Sok erőt, kitartást kiívánok minden sorstársamnak, de eljön a mi időnk és egyszer, remélhetőleg hamarosan a karjainkban tarthatjuk gyermekünket!

Üdv: Krisztina
Vendég
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy befogadtok.
Még vissza kell, hogy olvassalak benneteket, hogy tudjam kivel mi történt. De igyekszem behozni a lemaradást!
Akinek sikerült, annak gratulálok és vigyázzon magára!
Aki viszont próbálkozik, annak hajrá.

Nekem szülés után azt mondta a doki, hogy várjak meg egy mensit és utána ha úgy gondoljuk, akkor hajrá. Így is tetünk, a hét elején volt peteérés, reméljük mindketten, hogy nem jön meg 19-én. Szorítsatok!

Ja, és még annyi, hogy tavaly házasodtunk össze, mikor a kicsi fiam már 20 hetes volt. Nagyon jók lettek az esküvői képek, de annyira nem jó visszanézni.

Bocsika, hogy ennyit írtam!

Jóéjt mindenkinek!

Puszi: Krisztina
Vendég
 


Sziasztok!

Drága Krisztina, nagyon meghatódtam a történeteden. Nyugodtan írj annyit, amennyit csak akarsz, mi mendenkit meghallgatunk így ismeretlenül. Mindannyian szenvedtünk sokat, de azt hiszem a Te bánatod az enyémnél sokkal nagyobb, hiszen én a 12-ig hétig még nem mertem igazából beleélni magam.
Mennek a drukkok neked is, de hidd el nem az a fontos hogy minél hamarabb teherbe ess, hanem az hogy jól megtapadjon és egészséges legyen a picur.

Babus
Vendég
 


Tontica: ne keseredj el, ha mégis egyedül marad a babád. A dokim nekem is azt mondta, amikor sokáig kettőt látott szívhanggal, stb, hogy a mostani műszerek annyira érzékenyek, hogy gyakran látják ikerterhességnek a helyzetet, de a terhességek zömében egy baba marad. Csak korábban ezt a műszerek még nem látták. Inkább maradjon egyedül és legyen egészséges. :wink: Bár ha ketten maradnak: dupla öröm.:lol:

Kriszti: drukkolok, hogy hamarosan neked is pozitív legyen a teszt.

Babus, Sheila: egyetértek veletek. amíg csak lehet nem fogom a környezetemmel közölni a helyzetet, ha végre úgy alakul, ahogy szeretnénk. Nem vagyok babonás, de ezt titkolni fogom, nehogy valaki rosszakaróm negatív jeleket küldjön felém. :?

Kép
Kép
tündér09
 
 


Sziasztok lányok!

Tontica! Nagyon drukkolok nektek,de osztom Tündér véleményét,az is jó ha egyedül marad a baba,az a lényeg,hogy egészséges legyen!
Sok terhesség indul ikerként,de rendszerint az első hetekben az egyik felszívódik.Sokan nem is tudnak róla mert nem mennek korán ultrahangra.Lényeg a pozitív hozzáállás,ne izgulj,minden rendben lesz!Pihenj sokat.
Valamit nem mondtam el neked:pár nappal azelőtt,hogy tudattad velünk a jó hírt álmodtam veled és nagy pocakod volt!Nem tudom hogy kerültem hozzátok,de nekem már megvolt a fiam,te kb.a hetedik hónapban lehettél.
Nem mertem akkor elmondani ezt az álmot,mert féltem,hogy nem teljesül,de most már mertem.Hát ez van!

Sütőtök! Remélem jól vagytok.Te voltál már dokinál?

Jön a tavasz,csajok és az meghozza a várva várt babákat!
Türelem mindenkinek.

Ne haragudjatok,hogy nem írok személyesen a többieknek,de nem szeretek itt ülni a gépnél sokáig.Mindenkire sokat gondolok.

Hétvégén disznóvágás volt nálunk,de én természetesen nem csináltam semmit,csak a húsokat csomagoltam el és néha bedobtam a sütőbe a kajákat.Szegény férjemre hárult minden,de szerencsére voltak segítői és nagyon ügyesen helytállt.

Egy hét múlva megyünk 4D uh-ra,majd teszek fel képeket.Már alig várom,hogy láthassam kicsi fiamat.
Szoktunk zenét hallgatni,olyankor lágyan ringatózik és finoman mocorog a hasamban.Néha itt-ott kidugja valamijét.
Van itthon fonendoszkópom,tudjátok,amivel a dokik az ember szívét és tüdejét szokták hallgatni.Én a babám szívét hallom vele zakatolni,nagyon jó érzés!

Pár hete írtam nektek a szomszédomról,hogy beindult a szülése,de visszatartották.Hazaengedték a kórházból rá pár napra,itthon feküdt,de a kisfiától elkapta az influenzát,belázasodott és most szombaton megindult a szülés megint,rohammentővel vitték a II.Női klinikára.Szerencsére a baba a koránál nagyobb,1850 grammal született a 31.hétre.Tüdőgyulladása van,de úgy néz ki minden rendben lesz.Úgy izgultam értük,tegnap teljesen bepánikoltam a hírtől és féltem,hogy én is így járok,de megbeszéltem a babámmal,hogy május végéig maradjon anya pocijában.

Mindenkinek szép napot kívánok,vigyázzatok magatokra!

Puszi.Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!

Chrissy!

Elmondhatatlanul sajnálom a szörnyűséget ami Veletek történt,
fogadd őszinte részvétemet. :(

Teljes szívemből kívánom, hogy mielőbb sikerüljön az új baba, aki ha nem is feledteti a kisfiadat, de legalább enyhülést hoz a bánatotokra :)

Nem mondom, hogy örülök annak, hogy Te is ide kényszerültél ( jobb szeretnélek egy babázós topicban látni) de talán hamarosan átköltözünk egy olyanba, együtt mindannyian, úgy legyen.

Tündér!

Háát igen...a Sors által rám mért két súlyos pofon előtt én még nem voltam ilyen "babonás" , SŐT...a terhesség észlelésekor már kényszert éreztem, hogy vegyek valami kis kütyüt ( kiscipőcske, kiszokni, cumisüveg stb.) és tettem magasról a babonákra.

Roland, Patrik és Melissa várásakor félidősen már komplett kelengye volt a szekrényben, élére hajtogatva... ( de jó is volt elővenni, nézegetni, álmodozni :) )

a két kis elvesztett baba esetében sem tudtam visszafogni magam,
állandóan a Brendonban csellengtem, bár a második várandósságot már kevesebben tudták, nem kürtöltem azonnal világgá a boldogságomat jó szokásom szerint, mint korábban...

MOST: ha imáim meghallgatásra találnak és sikerül (Ó, bárcsak)
a férjemen, két barátnőmön és rajtatok kívül SENKI nem fogja tudni mindaddig, amíg már nem udom rejtegetni tovább (remélem minél később )

Megtanultam a leckét...ja, és vásárlás 35. hét után...

Tontica!

Továbbra is szorítok Érted, és ne aggódj :)

Edina!

Örülök, hogy szavaidból már azt érzem, hogy lassacskán tényleg mersz boldog lenni, hiszen szépen fogynak a hetek :)

persze Neked bizti nem tűnik olyan gyorsnak...
a szomszédodért görcsbe ugrott a gyomrom, szegénynek mi mindent kellett kiállnia :(
örülök, hogy ennek ellenére a Pici jól van :)

puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Tontica!
Drukk-Drukk! :D

Kép
faul
 
 


Sziasztok!

Tontica: de valamit nagyon tudsz, hogy duplán is sikerükt :lol:
Gratulálok! Hallottam már olyanról, hogy kétpetéjű ikreknél az egyik pete később fogant meg, lehet hogy nálad is ez volt.

Babus: alkati kérdés kinél mikor látszik a terhesség, én pl: az elsőt kb. 24. hétig tudtam titkolni, a másodikat kb a 20. hétig. A 12. hétig az első babánál még nem igazán látszik semmi :wink:

Kriszti: nagyon sajnálom ami a kisfiaddal történt. Szörnyű lehetett. :( Biztos nagyon nehéz várni, de azért próbálj meg kicsit pihenni és megerősödni, mielőtt egy újabb terhességgel próbálkozol.

na engem ma akartak kirúgni a mukahelymeről. :x nem valami jó hír, de végre örülök, hogy tisztázódott mi a helyzet.
babicskó
 
 


Babicskó: miért akartak kirúgni a mh-ről? Megfúrt valamelyik kedves kollégád vagy csak szimplán tartanak tőle, hogy ismét babát fogsz várni?

Faul: veled mi újság?

Sheila: én sem fogok vásárolgatni csak ha már közel a szülés. Nem tudnám még egyszer elviselni, hogy nézegetnem kelljen a babaruhákat, stb. Bár úgysem történik semmi baj. :wink:

Szekeres: durva, amit írtál a szomszédodról. Mondtak valamit az orvosok nekik, hogy lett baja a babának? Remélhetőleg nem károsodott a korai születés következtében. Mindig megdöbbent, hogy milyen apróságokon múlik egy élet. :x
Kivácsi vagyok a kicsidre. Várom a képeket. :)

A kismamiknak üzenem, hogy azért mert fáradtak és boldogok, ne hanyagolják a topicot! :lol: Várjuk az élményeket, fejleményeket.

Tontika, Sütőtök: gondolom a férjek kiugrottak a bőrükből a hír hallatán, nem?

Kép
Kép
tündér09
 
 


Tündér:
Az utóbbi valószínű. Még gyesen voltam, amikor terhes lettem és bejelentettem, hogy vissza szeretnék menni dolgozni. Jött is hogy visszavesznek, de vegyem ki a felhalmozott szabimat előtte (modjuk mást nem tehettek volna mert terhest nem lehet kirúgni). Szabin voltam, amikor elment a baba, ezt bejelentettem és kérdeztem, hogy ugye fognak foglakoztatni. Hetekig nagy hallgatás, semmi vagy semmit mondó válaszokkal. Tegnap kezdtem volna. Erre elém tettek két papírt, hogy az egyik egy közös megegyezéses felmondás, a másik rendes felmondás, írjam az egyiket alá. Ekkor benyögtem, hogy beteg a gyerekem és gyermekápolási táppénzre megyek mától, így védett vagyok a felmondás ellen. Főnököm röhögött, a HR-es pasinak meg vörösödött a feje a dühtől :lol:
Egy a lényeg, hogy ilyen esetben semmit nem szabad ott aláírni. Persze ők erőltették, hogy írjam alá, de nemet kell mondani!

Addig nyertem egy kis időt, amíg a fiam beteg, addig is információkat gyűjtök. Kiderült van egy 7 hónapos terhes az osztályomon, aki már táppénzen van, még próbálkozom, hátha a helyére felvesznek.
babicskó
 
 


Sziasztok!
Tündér köszönöm a kérdésed megvagyunk!
Persze én már biztos vagyok benne hogy terhes vagyok.... :D :D
Nehéz kivárni ezt a pár napot...

Kép
faul
 
 


Sziasztok!

Tündér, mi újság? Látom nagyon a ciklusod végén jársz.. Drukkolok!

Faul, olyan jó, hogy ilyen bizakodó vagy! Szorítok, hogy összejöjjön!

Én alig várom, hogy túl legyek a kontrollon, ami jövő hét kedden lesz. Aztán meg alig várom, hogy megjöjjön az eső menzeszem, pedig a mai napig vérezgetek, immár három hete. Most már nagyon minimális, de mégis. Kicsit unom már, de nem bánnám, ha tudnám, hogy menzesz lenne, nem más..
zsálya*
 
 


Sziasztok Lányok!!!
Nincs semmi különös,de a mai nap olyan depressziós,hogy semmihez sincs kedvem.
Csütörtökön megyek dokihoz kicsit félek!!
A férjemmel együtt csináltuk a teszet,amikor kijött az eredmény mindketten bőgtünk mint két ovodás.

Faul!!!
Nagyon drukkolok!!!

Pozitív teszteket szeretnék látni Csajszik!!!!
NAGYON SZORÍTOK MINDENKINEK!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Puszi
sütõtök
 
 


Sziasztok!

Veletek is tudatom hogy ma kiderult nemi herpeszem van, nagyon kivagyok, felek, egesz nap csak sirok, nem tudom igazabol mennyire veszelyes ez a betegseg, megprobalok bizni (nem nagyon megy :cry: ) felek a vetelestol! :cry:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tonticám!!!
Tuti nem lesz semmi baj ,biztos kaptál valami krémet rá,és azok nagyon hatásosak tudnak lenni.
Vetélést szerintem nem okozhat,de nem tudom mit mondott a dokid.

Az eddígi terhességeimnél mindíg volt ajakherpeszem az5.-8.hét között.Ne idegeskedj nem lesz baj!!!!

Szerinted mitől jöhetett ki??



Puszi
sütõtök
 
 


Drága Tontica!

Kérlek, ne keseredj el...gondolj arra,hogy az sem tesz jót sem Neked, sem a babáknak hateljesen kiborulsz :(

Tökéletesen megértem, hogy félsz a vetéléstől, szerintem ezzel mindegyikünk így van/lesz ebben a topicban, hisz sajnos mindannyian átestünk ezen :(
ehhez a nemi herpesz dologhoz nem tudok hozzászólni, de talán lehet kezelni terhességnél is, mit mondott az orvosod?

( Azt nem javaslom, hogy olvasgass utána a neten, nehogy úgy járj, mint én mikor rákerestem a vetélésre, és még az élettől is elment a kedvem, nemhogy az újabb babavállalástól :( , sokszor szerintem indokolatlanul riogatják az embert )

én nagyon szorítok Neked, igyekszem sok pozitív energiát küldeni gondolatban :)

ami engem illet: én is épp rettegek, már két éjszaka alig aludtam...
hogy miért? : én is olvasgattam a neten, és arra jutottam, hogy korábbi kijelentésemmel ellentétben mégis meg kéne nézetnem a hormonszintemet, nehogy progi hiányom legyen, és ha amiatt megy el baba megint, csak magamat okolhatom :( :(

ráadásul tegnap az "Angyalok szülei" honlapra nekem címezve érkezett egy üzenet egy haematológus orvostól, aki segíteni szeretne nekem ( még ilyen sem történt velem )

írta, hogy létezik egy olyan betegség ( trombofília ), amely gyakran okoz vetélést...én úgy emlékeztem, Czeizelnél néztek nálunk ilyesmit vér DNS-ből, ami mindkettőnknek negatív lett, de mint a Doktor Úr írta, ez csak a genetikai faktor, örökletesen nincs ilyen bajom, viszont attól még SZERZETT lehet...
azt írta, hogy az ilyen betegek kórtörténetében mindig szerepel egy-két missed AB, ami nálam ugye megvolt :( :(
egy vérvétellel ezt ki lehetne deríteni, aztán az új baba előtt és a terhesség alatt gyógyszerrel kezelni ( amiért azért nem repesek, nem szeretek gyógyszert szedni, de a cél érdekében :roll: )

szóval nehezen bár, de szent elhatározást hoztam: két hónappal eltolom a babaprojektet, és megnézetem ezt a trombofília dolgot és a hormonszintet is...

DE: ma este teszteltem egy igen erős két csíkos ovulációs tesztet
(érzem is, hogy fáj a hasam ), tegnap még csak egy csík volt, imádkoztam, hogy csak ma is ...de nem.

Tegnapelőtt este volt utoljára akció, és hát elméletileg 24 órán belül bekövetkezik az ovulációm, a spermiumok pedig 72 óráig életképesek :roll: tehát elméletileg még így is teherbe eshetek, ráadásul a férjemről kiderült, hogy átlagon felüli a kiskatonák száma ( 60 millió )...

szóval most azon parázok, hogy most NE legyek terhes, pedig két napja mit meg nem adtam volna érte!!!!
most meg úgy érzem, hogy felelőtlenség lenne, mert akkor már késő elkezdeni a kezelést mindkét esetleg fennálló probléma esetén :(

most az a bizonyos két hét ISZONYÚ hosszú lesz...
azt hiszem, menstruációt így még nem vártam :D

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Drága Sheila!
Inkább ne várd!
Puszi

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


sziasztok!

Tontica: mit mondott az orvos, hogyan lehet karban tartani? Azt olvastam, hogy ezt teljesen nem lehet kiírtani a szervezetből. Ha egyszer bekerült, akkor csak kezelgetni lehet.

Zsálya: egyelőre nem tesztelek. VAlamiért úgy érzem, hogy ebben a hónapban csak kidobott pénz lenne a tesztért. :? Tegnap is úgy éreztem, hogy meg akar jönni, aztán mégsem. Várok még néhány napot vele, de most nem hiszem, hogy pozitív lenne az eredmény.

Sütőtök: a tegnapi idő engem is megviselt. Ráadásul sikerült összeszednem valószínűleg ezt az influenzaszerű vmit. Be van dugulva az orrom, ennek ellenére folyamatosan fújom, a hangom kezd elhagyni. Tegnap délután annyira hányingerem volt amikor hazaértem, hogy úgy éreztem, hogy rögtön összeesek, ha nem kapok be egy falat csokit. Ilyen még nem volt velem, remélem nem a vércukorszintemmel van baj. Szép lenne. :x
A dokival kapcsolatban meg nyugi: minden rendben lesz! :)

Sheila: Ha megvizsgáltak korábban gondolod, hogy azóta kialakulhatott? Hogyan lehet szerzett? Nemi úton? Azért kérdezgetek ilyet, mert nem tudom, hogy milyen betegség ez. Majd ma utánaolvasok én is. :)

Faul: titkon én is úgy éreztem a múlt hónapban, hogy baba van a pocakomban, és nagyon rosszul esett, amikor negatív volt a teszt, majd megjött. Azóta óvatos vagyok a kérdésben. Szóval inkább várj az örömmel. Néhány nap és megtudod, hogy tényleg a várt eredményt látod-e a pálcán. :lol:

Melcsi: szia ki vagy?

Kép
Kép
tündér09
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek boldog Valentin napot kívánok!

Kép
faul
 
 


Sziasztok!!!

Tündér én nagyon drukkolok neked!!!Mikor kéne megjönni?
Miért gondolod,hogy nem jött össze?
Tudod,hogy minden terhességnél van olyan,hogy úgy érzed meg akar jönni.

Puszi
sütõtök
 
 


JULIKA!

Remélem, picit jobban leszel, ha hazajöttök :)

Melcsikém!

Gondolatolvasó vagy...épp akkor írtam Neked, ODA :) :) :)
Millió puszi Nektek!

Tontica!

Rengeteget gondolok Rád...miből derült ki ez a genitális herpesz??

Tündér!

Ne légy ennyire pesszimista...azért én remélek helyetted is :)
nem, nem nemi úton terjed, ez egy autoimmun betegség...
csak azt nem értem, hogy lehet ilyet "összeszedni" két terhesség között :roll:
nem olyan, mint az influenza, hogy "csak úgy" elkapod...
5 év óta, mióta Melissa született, egyszercsak kialakult...háát, azért nehezen hiszem, de ha most nem estem teherbe, mindenképp utánanézek!!!

ha igen, akkor már csak reménykedni, imádkozni lehet...
azt hiszem, az éjjel kiszabadult a petesejt, már nem fáj a petefészkem...és még mindig csak az 56. óránál tartunk :roll:

néztek nálam ilyen faktort, de csak a genetikai oldalát, van másik három, amely a véralvadással kapcs., azt kéne még ellenőrizni a haematológus szerint.

Faul!

Kívánom, hogy teljesüljön a vágyad! :)

Boldog Valentin napot Mindenkinek, nekem 14 éve volt a legboldogabb Valentin napom, Patrik akkor született :)
majd' egy hónappal előbb...valamiért nagyon sürgős volt :D

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


még annyit, hogy nekem Melissa, és a második elvesztett babám is akkor sikerült, amikor már bízni sem mertem, mert előtte kétszer voltam "halálosan biztos" abban, hogy összejött...

aztán, mikor már szó szerint belefásultam, belefáradtam, hogy két hétig hitegettem magam...jött a CSODA :)

az Élet sokszor produkál "váratlan" meglepiket :)

puszi,

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila:
Hát nem tudom neked mit mondtak eddig az orvosok, de nekem azt, hogy mivel már volt két sikeres terhességem mindenféle beavatkozás nélkül, nem is lehet hormonproblémám. Mivel neked három terhességed is volt, miért lenne hormonproblémád??? Csákány M György azt írta, hogy teljesen feleslegesen adnak egy csomó kismamának mostanában prosgeszteron hormont vetélés után.

Tontica: korábban volt ilyen herpeszed? Mert lehet, hogy most csak tűneteket okoz, de a vírusfertőzés már évekkel korábban megtörtént, így a babát sem károsíthatja. Én csak annyit tudok erről, hogy éppen meglévő nemi herpesz esetén indul meg egy szülés, akkor inkább császározzák a kismamát, hogy a baba ne érintkezzen a herpesszel. Egy két hét alatt meggyógyulsz, szülni meg úgyis csak 8 hónap múlva fogsz. :)
babicskó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?