Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!

Képek továbbra is csúcsszuperek...

Nyúlné!

Kisnyuszi szemmel láthatóan összkapta magát súlyügyileg..kis kerek pofija lett :D :D :D

Manka!

:? :? :? :?
Hát elég meggyőző a te dokid... :? :? :?
És ha nem náthás akkor nem tömődik el????? :roll: :roll: :roll:
Jajjjjj most nagyon megijesztettél.....
Pedig már teljesen megnyugodtam hogy nem lehet baj ha jövő héten utazunk...ettől függetlenül irattam még antibiot....
Most ezt nem tudom meddig kell szednünk....de 5 napig biztosan....
Na hát majd azért rákérdezek még a dokinál...

Totka!
Te tűzközelben vagy....nem tudnád ezt megkérdezni valakitől Te is...hogy a repüléstől lehet-e középfülgyulladása a babáknak???
És hogy hogy lehet ezt elkerülni?????
(juj de jó, jujj de jó, jujj de jó.....megmarad a helyed....még mindig nagyon örülök neki.... :P :P :P )

Elég fáradtka vagyok úgyhogy megyek alukálni szerintem....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!

Örülök hogy Léna jobban van!!!

Sztem ne adj neki köptetőt lefekvés előtt, mert annak az lenne a lényege, hogy felköhögje a váladékot, de éjjel inkább aludjon mint köhögjön, nem? Egyébként sztem étkezések között add neki, mert ha megköhögteted teli gyomorral, attól simán hányhat.

Zsuzsa is kihányta mikor beteg volt, de ezzel most nem nyugtattalak meg. Aztán mikor már lábadozott, akkor nem hányta ki, igaz, nem is köhögtette meg.


Kuha, Totka:

Nagyon aranyosak vagytok... én inkább úgy érzem, csodálat helyett néha egy kis adag józan ész kéne, hogy ne vállaljam túl magam... no de mindegy.

Most is írnom kéne az esettanulmányt, vagy tanulni, vagy legalább aludni, de ehelyett a PubMed-et bújom és olvasom a tudományos tanulmányokat a középfülgyulladással meg az ételallergiákkal kapcsolatban. David már a falat kaparja, nincs nagy türelme az olyasfajta információhoz, mint "a gyerekek 87%-a 3 éves korára kinövi a tejfehérje allergiát, igaz, ez olyanokra vonatkozik akik pár hónapos korukban a tápszerben levő tejfehérjére lettek allergiásak, és állítólag nagyon ritka az olyan gyerek aki 1 éves kora után lesz allergiás a tejfehérjére, ezekről nincs külön adat. És hiába növi ki a tejfehérje allergiát, a középfülgyulladásra való hajlam megmarad."

És hatalmas irodalmat szenteltek a krónikus hurutos középfülgyulladásnak, amit megkülönböztetnek az akut középfülgyulladástól. Az előbbinek nincs jól kidolgozott kezelési stratégiája, kivéve hogy figyelgetni kell, hall-e rendesen a gyerek. :? Jó, mi?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


És még :oops:

Kép kié ez a kezecske????

Kép hacsak a keze lenne, de van neki szája is és megeszi a sütimet!

Kép ki lát itt csőrös poharat!? :)

Kép Noel és Gergő

Kép vagy Leon és Gergő????

Kép hm....Leon és Noel

Kép ajaj, Dani berágott....én ezt felveszem!

Kép mindenki fedezééééékbeeeee!

Kép na,akkor nekem sürgősen dolgom van otthon!

Kép Dani, szerintem beszéljük ezt meg egy jó kis fröccs mellett!

Kép mindenki a vendégem egy körre!

Kép és akkor most mese legyen!

Kép hát ez nagyon álmosító volt!

Kép lehet szundiznom kéne?

Kép nem lehet, biztos!

Kép Dani, te meg mit csinálsz?

Kép na, gyere csak ki!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 

 
 

Totka!

Na most nem azért örömködtem mert irtad hogy milyen jól esik... :oops: :oops: :oops:
Nézd csak meg..egyszerre irtunk majdnem...
Csak úgy spontán örömködtem megint... :P :P

Manka!

Nézd csak irtam feljebb....hogy de igen mondták hogy lehet melegiteni...holnap le is ugrom férj nagyapjához a bioptronlámpáért, illetve ha jól lesz Léna akkor lehet hogy beszerzek egy infrát valahonnan....
Nem is tudom hova induljak érte..... :roll: :roll: :roll:
Szerinted?????

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann:

Szerintem ilyen infravörös körtét gyógyszertárakban vagy ilyen gyógyeszköz vagy mifene boltokban is lehet kapni, csak becsavarod egy rendes körte helyére és kész. Legalábbis a messzi múltból nekem ez rémlik, mikor gyerekkoromban arcüreggyulladások miatt kellett lámpázni.

Na megyek aludni! Mindenkinek jó éjt!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Megann
Szerintem mindenki szívesen meghallgat, ezért (is) vagyunk itt és persze együtt izgulunk mindenkiért!
Minden anyukának (szülőnek) más a vérmérséklete, ki beszaribb, ki bevállalósabb, emiatt ne izgulj. Inkább légy százszor is beszari, mint egyszer felelőtlen.

Andi
Saját tapasztalatom nincsen, de barátnőm meseolvasás közben lámpázza a lányait, hogy alvás közben is mehet-e azt nem tudom, de miért ne?

Juci
Marci milyen jó kedvű volt a talin! Csúcsédes ahogy teli szájjal vigyorog!
Grtaula az iskolához! Nagyon érdekes lehet, bár én félek a lovaktól, de távolról csodálom őket!
Ja! Nem!

Manka
De jó, Rólatok is hallani! Nem dobsz fel képeket Jackről?

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Manka
ez tényleg így van repülésnél, de szerintem ahány orvos annyifélét mond!én életem első repülésénél(remélem, nem az utolsó), nagyon szenvedtem a nyomáskiegyenlítődés miatt-barom rossz volt, teli a fülem, ásíthattam, rágózhattam-túrót sem ért!
Szilvi
nagyo vagány Tomid van!!!ezer éve nem raktál fel képet!!!Na, de ez most megtörni látszik!Panni lába még mindíg O!(mondjuk, anyosnak, és Apának iszonyat-de tényleg-X a lába!.remélem nem ezt fogja örökölni, sem az X, sem az O nem jóóóó! :(
Az enyémek tökéletesek lennének, ha nem lenne picit vastagabb vádlim...!!! :oops: :wink:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Jaj, nagyon jók a talis képek! :lol:
Dani milyen édesen alszik! :)

Szilvi!
Azért kérdeztem, mert azt hittem, ezeknek a lámpáknak nem szabad a fényébe nézni. Ezért gondoltam, hogy akkor kell használni, amikor alszanak a manók.
Vagy ez tök hülyeség? :roll:
Tomid zabálnivaló! :) Jó kis husija van! :D

Totka!
Dehogy vagy te sznob!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Benianyu!

Állati ahogy Nolcsi macerálni próbálja az alvó Danigombit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A másikon meg hogy röhög a kis Grizgombi...Igy csinálja.. :mrgreen:

Kuha!

Gegő is állatira kerekfejű lett :P :P :P :P

Hűha.........miket irok én itt....."kerekfejű"...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na de hát ha tényleg az lett :lol: :lol: :lol: :lol:

Maja egyébként bedurcázott valamin?????? :)

Róki!

Hát nem valami biztató amit eddig találtál...
És ha megparancsoljuk hogy mostmár aztán pihenjél..akkor hallgatsz ránk???? :wink: :wink:
Nem mi?????? :wink: :?
Na majd fosz te is sopánkodni. pár hét múlva, hogy :"Én hülye....hogy miért nem aludtam...." :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
Jól van na, tudod hogy csak poénkodok....(most hogy már nem vagyok befos..a Léna miatt :oops: :oops: )
Még jó hogy van egy ilyen búvárkodós, alapos kismamink mint Te vagy, mert a Te kutatómunkádból mi is tanulunk :oops: :) :)

A köptetővel meg tök igazad van, és tökre emlékszem hogy Zsuzsa is a köhögéstől hányt kezdetben.... :? :? :?

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Thomasanne!

És Ti sem maradhattok ki a dicséretből, hogy milyen kis kalácsképű lett a fickó :P :P :P

Na mostmár én is húzok....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Totka!

Te igenis sznob vagy :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Én a Hervisben 2690- ért vettem napszemüveget... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

SZNOB!SZNOB!!!SZNOB :!: :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

( :lol: )

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok,

Megint csak atfutottam aaz irasokat, bocsanat, csak


Totka,
Nagyon rendes vagy, hogy rakerdeztel a dologra!!!! Koszonom, marcius elejen megyunk vizsgalatra, hat majd megtudom mi ez. :?: :?

Megann,
Dehogy tojsz te be, :lol: szerintem mindenki aggodik a gyerekeert ha baj van, csakhat van a magaban teszi ezt, van akinek meg jot tesz, ha kiadja magabol. :lol: Lehet, hogy jobb neha parazni, mint nem, dehat te utana is jarsz a paraidnak, igy legalabb megnyugszol!

Talis kepek,
Nagyon klasszak es itt hozzatennem, hogy neha igenis nagyon irigy vagyok, mert elegge a szivemhez nottetek, bar nem is ismerlek titeket szemelyesen es nekem meg alkalmam sincs erre!!
Gyerekek mind egytol-egyig csodalatosan szepek es a mamak is, nem utolsosorban. :lol: :lol:

Rokica,
Ezzel az allergiaval kapcsolatosan, neha azokra az anyagokra is lehet allaergias a baba, amivel permetezve vagy tisztitva volt a zoldseg vagy gyumolcs :? :? Sajnos ez akkor is rajtuk marad, ha megmosod! Orulok, hogy Zsuzsa jobban van, es bocs, nem jol olvastam akkor. Csakhat Matthieunal volt vervetel es "potyogtetos " allergia teszt is. A vervetel nem mutatott ki semmit nala, de a potyogtetos teszt kimutatott harom fajta viragport, tojasfeherjet, es kisebb reakciot epernel. DE most mar nincs allergiaja.

Kiralykat,
Ertem! Akkor az lehet mint Matthieunel, rengeteget fajt a hasa es imadja a kakaot, ezert is kerdeztem ra erre. Nehany hete laktozmentes tejet adok neki es NEM fajlalja a hasat :roll: :roll:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Hopp, kiszúrtam a Thomass gőzmozdit!!!! :D :D (Apa imádja!!! :D :D :oops: 8) :? 9Kié, Nolcsi, Leonka??Gondoltam, rendelni kéne neki egyet szülinapjára, márc.6-n lesz a drágám 32 éves!-és úgyis Panninak adná!!!!! :D :D :D :D :D :lol: :lol:
Megann
megkérdezem fönököt, de tartok tőle, azt írja, amit Manka... :( Egyébként, ha időben el lett a belobbant fülecske kapva antibiotikummal, 100%-san meggyógyul, és tényleg lehet repülni!
Duda
köszi :wink:
Viki
azt hiszem, Te kérdezted, hogy áll Panni a bilizéssel?-mióta bújnak a fogai nagyon megy a hasa, így sehogy. :( Ha ráültetem, mondja hogy pissz-pisi, és bele is pisil, ennyi.Kaki az a pelusba.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Megann!
Bendegúz is kihányta a Mucoprontot még régebben, azóta nem próbáltam.
Ő is beteg most, taknyos, és köhög, és Fenorin szirupot kap a dokinéni javaslatára, az is elég szar édes, de úgy tűnik ezt jobban beveszi a gyomra.

Igaza van Rokicának, én is csak reggeli után és délután adok neki nyákoldót, mert éjszaka tényleg nem jó, ha túl sokat kell köhögnie a sok váladék miatt. Ezt nekünk külön mondta is a dokinéni.
Mi fürdés után kiszippantjuk az orrát, és ha megnyugodott akkor kap még egy kis joghurtot, meg inni. Közvetlenül kaja után az orrszipka se jó, az is megnyüstöli úgy őket, hogy esetleg kitaccsolnak.

Benianyu!
Talis képek szuperek! Nagyon szép és világos a lakásotok! :) A gyerkőcök meg nagyon helyesek mind. Pakoló Danigombi. :lol:

Totka!
Én is nagyon drukkoltam neked, és örülök hogy megmarad a munkahelyed! :) :D

Duda!
De jó, hogy Nati jobban van. Én holnap viszem vissza Bendegúzt hogy hallgassa meg a dokinéni, eléggé köhög ő is, de még csak hétfő óta.
Jártok még a zenebölcsibe? Ha meggyógyul, én is úgy elvinném már Bendegúzt, biztos nagyon élvezné.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Totka,

Most olvasom GRATULALOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vegre egy jo hir is!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Andi
Nekem erről fogalmam sincs! Bocs! :oops:
Akkor meg mit írogatok mi? :D

Köszönjük a dícséreteket, bezsebeltük!

Ébren van még valaki?

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Anikó
csodálkozott, hogy miért nem hamarabb mentek szakorvoshoz, írtam neki-gondolom erre kaptatok időpontot.

Megann :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Jó éjt, mentem én is alukálni!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka,
Mert eddig a gyerekorvos nem is vette eszre :twisted: :evil: :evil: , vagy nem tartotta fontosnak??a helyettesenel voltunk es neki tunt csak fel. En meg nem nezek be a torkaba --sajnos :oops:

Megann,
En nem is hallottam errol az infrafenyrol :roll: :roll: nekunk anyu mindig meleg sot rakott a fejunk ala, ha fulgyuszink volt!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Totka!

hát most nem dobtál föl...
Remélem mi még időn belül vagyunk....

Most azon agyalok..hogy meddig is lesz ildomos szedni az antibigyót...mert rajta van a dobozon hogy a kezelés normál tartama 5-10 nap...A dokinéni kedden rendelt vissza, a gégész meg szerdára...
Ha pl 7 napig szedjükl, akkor pont csütörtökön amikor utaznánk, kapná az utolsó adagot.., akkor gondolom nem tud visszagyulladni.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Vagy igen????? :( :( :(

Igy is olyan para van bennem, mert kinai srác mondta skype-n hogy ne felejtsem el, hogy igaz hogy "csak" 20 fok van odakint, de azért a légkondik az éttermekben, üzletekben kakaón mennek 15 fokra állitva :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: (ettől lettem én is beteg...és mentünk ott az ügyeletre.....)

Sejtem Lénának kell vennem egy két sapkát, amit éjjel nappal viselni fog..... :? :? :? :?

Csak sajnos még sehol nem láttam tavaszi csapit, csak télieket láttam :? :?

M.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Anikó!

Ez a pötyögtetős ez az amikor megszúrják/karcolják a bőrét és rácsepegtetnek valami allergént tartalmazó oldatot? Hány éves volt Matthieu mikor ezt csinálták neki? Én is rákérdeztem, de azt mondták, 3 éves kor alatt nem mérvadó valamiért, úgyhogy Zsuzsának nem csináltak ilyet. Az öcsémnek 8-9 éves korában igen.

Most hogy nagyon belelovaltam magam ebbe az irodalomba, tudom, hogy a vérvétel néha azért nem mutat ki allergiás reakciókat, mert az immunrendszer több lehetséges mechanizmusa közül csak az egyiket nézi, az immunoglobulin-E (IgE) által mediált reakciókat. Ha valamilyen más mechanizmus által reagál az immunrendszer, azt ez a vérvizsgálat nem mutatja ki. Azt hiszem, a legtöbb allergiás reakciót ez az IgE mediálja, de ez mondjuk sovány vigasz annak, akinek nem mutat ki semmit, mert épp a kisebbségbe tartozik.

Szerintem ezért mondta nekem Veres doktor, hogy az allergia vizsgálat lehet hogy negatív, de ha tünetei vannak Zsuzsának, akkor úgy kell kezelni, hogy allergiás. Ami mondjuk logikus.


Totka!

Igen, gratula! Örülök hogy nem zárnak be titeket.

Én tegnap kaptam a hírt, hogy a Lipótmezőt bezárják. Itt voltam gyakorlaton, ez a főváros szinte egyetlen pszichoterápiás ambulanciája ami ráadásul pozitív pontszámokat produkált, ide akartam visszamenni dolgozni, és itt van a klinikai szakpszichológus képzés, aminek jelen pillanatban most nincs otthona. :? Mondjuk még nem esedékes nekem az a képzés, de azért elkeserítő. Ezer fekvőbeteg és 900 dolgozó kerül így az utcára, illetve besuvasztva valamelyik megmaradó kórházba, csak nem tudom, hova mert sehol nincs hely.

A másik oldalról meg mesélték nekem az orvos tanulótársaim ezen a pszichoterapeuta tanfolyamon amiből szerdán vizsgáznom kéne, hogy bizony előfordul olyan, hogy lenne hely, lenne kapacitás, de ki van adva nekik az utasítás, hogy egy nap csak X beteget láthatnak el, és ha ezen felül hoz a mentő valakit, tovább kell küldeni!!! Mert nemhogy nem fizeti ki a kórháznak az OEP, hanem még vonnak is tőlük pénzt.

Agyrém.


Rólunk:

Hát Zsuzsánál nem vált be a nagyobb adag kaja. :( Felébredt így is 11 és 12 között, utána fél kettőkor, és utána végérvényesen háromnegyed hatkor!!!! :evil:

Most indulunk apaságit intézni. Remélem ez legalább sikerül.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Jó reggelt!

Hüle babanet nem engedett többet írni tegnap, de úgy látom mást sem :evil: .

Megann, a lámpáról én sem nagyon tudok semmit, nekem a "Somi sapkát" ( http://www.gyogysapka.hu/index.html?loa ... mekek.html ) ajánlották, és az bejött, Jack inkább megtűri azt a fején, mert abban szaladgálhat, meg játszhat, mintha valami mással (próbáltam a cseresznyemagpárnát) melegítem, amit oda kell tartani.

Én is félek az újabb utazástól, de ki tudja, lehet, hogy nem is lesz semmi gond. Jack amikor 3 hósan repült, akkor meg se kottyant neki, persze akkor nem volt megfázva :? . Mindenesetre mennek a gyógypuszik Lénának, hogy mire indultok, múljon el ez a "+!%:?/%! kórság.
Hú, de utálom hatúlzásba viszik a légkondit :evil: :evil: .

Szilvi, de jó látni Tomit, tényleg mennyit nőtt és milyen helyes kispasi, jó kis dögönyöznivaló :D !!

Ma elutazunk a szüleimhez :) , mert apa elment Helsinkibe 4 napra :evil:.

Addig is Szilvi kívánságára :wink: :
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Totka, Gratulálok, bevallom nem hittem benne, hogy sikerül elkerülnötök a bezárást, de nagyon örülök, ügyesek vagytok, érdemes volt küzdeni!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Jó reggelt!

Jöttem még egy kicsit rinyálni, aztán megigérem, abbahagyom :(

Kiváncsiságból ráállitottunk Lénát a mérlegre mielőtt felöltözött volna...

9,0 kg :shock: :cry: :shock: :cry: :shock: :cry: :shock: :cry:

No comment, pedig sielés után már 9,4 volt :cry: :cry:

Tudom hogy betegség meg minden, de szerintem legalább 1 hónapot kell gyúrnunk, hogy összeszedjük ezt a 40 dekát...és még igy sem biztos...
Léna mennyiségeivel...reggelire túlteljesitett....100 milli helyett 130 milli tápit ivott :? :(

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Manka!

Köszi az infot...
Látom elutaztok....

Akkor már biztos nem tudod megirni hogy hol és mennyiért tudtátok beszerezni ezt a sapit.... :cry:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Jack mennyire hasonlit Rád :shock: :shock: :shock: , és látom ő már jó bőrben van :D :D

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Hajni!

Éljen, hogy nem zárják be az osztályotokat! :):):)
Ez egy kisebbfajta csoda!

A Lipótot én is roppantul sajnálom, mert oda jártam fejfájásközpontba, meg autogén tréningre, mag amikor kellett, pszichoterápiára és hálából, hogy segítettek, részt vettem orvosi kísérletekben.

Ezenkívül kihúzzák alólunk a Budai Gyerekkórházat, ami szuper jó intézmény, és az Nagykovácsi gyermekszakorvosi rendelője, valamint nagy veszély fenyegeti a Svábhegyi gyermektüdőkórházat.

Hát nem érdekes, hogy pont azok a kórházak nem megfelelőek pénzügyi szempontból, aki vagyonokat érő budai telkeken állnak???????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Jajj, nagyon fel vagyok háborodva!!!!!! :evil: :evil: :evil:

ayse
 
 


Még itt vagyok :D !

Herbária üzletben vettem a Nagyvásárcsarnokkal szemben, de elvileg az összes Herbáriában van, sőt talán a nagyobb gyógyszertárakban is, azt hiszem 3000Ft körüli ára van, a 18hó-4 éves méret már jó a mi gyerekeinknek.

Sajnos a dekákat a gyerekek sokkal nehezebben szedik vissza, mint ahogy leadják :( , Jack még most sem érte el a novemberi súlyát, de azért már soványnak nem lehet nevezni.
Meglátod, Léna is hamar magáratalál majd, de aggódj (bár tudom, könnyű ezt írni, én is ugyanúgy aggódtam, mint Te).

Most már tényleg megyek, jó hétvégét Mindenkinek!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!

Köszi!
Meg is nézem hogy hol van a környékünkön ilyen üzlet...

Ayse!
Látom Te(is) átlátsz a szitán :evil:
Rettenetes ez a kórház mizéria... :evil:
Nem is tudom mit mondjak..
Akkor ha megszűnik a gyerekkorház, Ti hova fogtok járni szakrendelésre????

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok! :) :)

Este írtam egy litániát, de mire kész lettem már nem engedett be. :twisted: :twisted: :twisted: Ami aktuális, azért bemásolom. :)

Manka, Megann
A Somi fülmelegítő sapka nagyon jó, hasznos. Patikában is be tudod szerezni. Mi is vettünk Beninek, bár már a sapka részét nem veszi fel, de ha fáj a füle megmelegítem neki a zselét és azt teszi a füléhez.

And,
De édes a kis síelő Esztid! :) Örülök, hogy jól éreztétek magatokat és klassz hó volt! Te meg nagyon bátor vagy a fekete pályával! :)

Zsuzsa,
Nagyon meglepett, amit a lándzsás útifű szirupról írtál. Mi Apával mind a ketten allergiásak vagyunk a parlagfűre, így nem is szabadna adnom a gyerekeknek. :(
Beni pici kora óta kapja és annyira jól bevált nála. Most abba kéne hagynom ......

Kuha,
Beni nyugtázta, hogy minden a legnagyobb rendben, főleg azután, hogy megnézte a fényképeket. És ezzel le is zárta a témát. :wink:

Rokica,
Szép listád van két héttel a szülés előtt. :)

Királykat,
Ti is mennyi szenvedésen mentek keresztül. Jobb napokat kívánok nektek! :)

Aniko,
Szörnyű ami írtál a szomszédok tragédiájáról. :(

Ayse,
Köszi a bókot. :) Nem mi bontottuk a falakat, már így vettük, de csak az ajtók vannak kivéve és boltívvel van megoldva.

Megann,
De örülök, hogy Léna jobban van! Biztos a gyógypuszik hatottak! :)
Kisnyuszi akarta Danit kiszedni az ágyból. :wink:

Duda,
Küldtem választ! :)

Thomasanne,
Tomi szép jó húsban van! :) Dani is ilyen pocakos. Tegnap megmutattam a lányoknak, hadd hüledezzenek!

Totka,
Micsoda hírek! Éljen éljen! De jó, megnyugodhatsz! Érdemes volt harcolni! :)
A Thomasmozdony Benié, ajándékba kaptuk. :)
Én sem síeltem még soha. Nem is igazán vágyom rá, már a síliftnél gondom lenne a tériszonyom miatt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann,
A legtöbb patikában is lehet kapni Somi sapkát!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann,
Ha Léna meggyógyul, vissza fogja szedni a kilókat, ne izgulj. Kicsit lassan, de vissza fognak jönni.
Dani átad Lénának egy pár kilót, ha gondolod. Vannak aranytartalékai, 10,420 kg.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu!

De jó....akkor ha nem is tudok venni ma, akkor rendeltetni tudok akár a helyi patikában is :D :D :D , és akkor legalább elvisszük HK-ba is...és a hülye agyonkondizott éttermekben még rá is adhatom :? :? :? :?

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Most néztem, Honkongban ma 26 fok van :shock: :shock: :shock: :D :D :D

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann,
Vigyétek el, de ez inkább fülfájásra való. Van a sapkán belül, a fül résznél egy kis zseb, oda kell betenni a megmelegített zselét (ami egy ilyen vastag nejlon-műanyag csomagban van). Na, ez elég értelmetlen..... Inkább lefényképezem.
Azért tettem mellé a tollat, hogy a méretét érezd.
Kép
Forró vízben kell megmelegíteni és jó pár rercig tartja a meleget. Nagyon hasznos.

Viszont az jó ötlet, hogy egy pár pamut sapit vigyél az útra és mindig legyen nálatok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Az finom meleg! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann
beszéltem kb.egyórája mindkét fönökömmel, a régivel, és a mostanival is Lénád miatt, mindjárt írok Neked privit!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Benianyu!

Vinnék is, de SEHOL NEM TALÁLTAM PAMUTSAPIT...
Anyu őrködött alvó Léna felett, én meg elszaladtam sapit nézni, de még a kinaiaknál is csak a kötöttek vannak.... :evil: :evil:
A tavalyi meg már nagyon mini Lénára...
Nemtom mi lesz....

Szombaton férj nagymamájának a 80. születésnapját ünnepeljük Dunaújváros mellet, vasárnap meg bevásárlókörútra megyünk..., mert nagyon kevés időnk van hogy valami ajándékot összeszedjünk a kinai srác családjának ajándékba...
Úgyhogy vasárnap mindenképp Lénának is kell vennem néhány tavaszi rucit, cipőt és a legfontosabb...SAPKÁT...

Ha valaki tud jó pamutsapi lelőhelyet nagyon örülnék ha megosztaná velem....a világ végére is elmegyek érte, csak kapjak jövő hétig...

Na most be is villant hogy férj irodájánál van egy babaruha nagyker...na lehet hogy ma el is galloppozok oda...ott van minden...és most nincs időm az árakat hasonlitgatni :? :? :?

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Manka,

Jack nagyon aranyos! Jo hetveget.

Benianyu,
Akkor ez a regi meleg so alapjan keszult :lol: Zsele vagy so, de meleg!

Megann,
Ne aggodj a kilok miatt, ha Lena jo sulyban van szemmel, akkor nincs baj!
Irtam neked privit este, de nem engedett be, majd ha hazamegyek elkuldom ma!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Tök jó, Léna elaludt a földön hason, öleli maccot és pont a jobb füle van fölül, igy rácsempésztem egy meleg sóval teli kis zsepiputtonyt :P :P :P :P :P :P

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Aniko!

Elég sovinak tűnik Léna, de hát tudom hogy ez a betegségtől van...
És hát mindig is a legapróbbak közé tartoztunk...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!

Kiskendőt leszedné Léna a fejéről? Mert azt tuti lehet kapni és szépen hátul megkötve a fülére lehet rakni.

Nekünk van egy pamutsapkánk még Lilitől. Duda Natiján rajta volt, valszeg jó lenne a méret, bár Lénád elég pici. A dizájnja nem annyira belsőterekre van kaialakítva, két bojtja van a feje tetején (sztem elég cuki). De pamut. A férjem beviheti a melóhelyére jövő hét elején (XV. ker), ha gondolod.

Fogalmam sincs, hova járunk majd szakrendelésre. Gyanítom majd valami ilyesmit találnak ki, hogy Szentendre :shock: :evil:

ayse
 
 


Ayse!

Már csaknem :evil: :!: (szentendre)

Sapiajánlást köszi...mostmár biztos hogy délután beautózunk a városba....és hátha kapunk addig még...
De mindenképpen észben tartom :wink:

Lénát elviszem még egy szakihoz...egy gyermek orr-fül-gégészhez....
Azt hiszem ez lesz a legjobb, ha látja még egy doki..... :roll: :roll: :roll:

Megyek is, összerakom a menetfelszerelés, ha Léna fölkel akkor gyors ebéd, aztán idulunk...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann,

Irtam privit :lol:
Szerintem a kepeken jol nez ki Lena! Ha pedig jobban lesz, akkor biztosan megjon az etvagya is! Tudod szerintem minden anyuka aggodik a sulyon, ha sovany azert, ha meg kover, akkor azert! Ne ess bele a csapdaba, hogy viszonyitassz! En Matthieuval nagyon kicsesztem, mert o eleg duci kisfiu volt, mindenki azt mondta, hogy kover lesz es mivel csaladomban eleg sok a tulsulyos, elkezdtem megvonni tole a kajat :oops: Most majdnem anorekszias, szinte semmit nem eszik :cry: :cry: Hidd el, hogy a gyerekek tudjak, mennyi az a mennyiseg, ami jo nekik!
Latom hiszel a soban :lol: Hivtam anyat, igen, nekunk is ezt csinalta, jol emlekeztem :lol:

Rokica,
Hat, nem tudom pontosan hany eves volt Matthieu, de ugy ketto es harom kozott. Igen, igaz, hogy hamarabb nem biztonsagos, mert nem mutatja ki. Valoban, voltak mintak, ezzel karcoltak es csopogtettek az allergen anyagokat! Sajnalom, hogy Zsuzsanal ez elojott, mivel eleve nem konnyu minden nap megfelelo minosegu kajat kesziteni a gyerekeknek, hat meg ha a fele kajara allergiasak is! Egyebkent Matthieu nem igazan kajakra volt allergias, hanem inkabb a viragporokra, porra ami asztmaban nyilvanult meg.

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


sziasztok!

hát sajnos korai volt az öröm, éjjel az Esztinek többször volt 39 fokos láza :( :( :( :( ma meg jó nyűgös. étvágya sincs. kicsit folyik megint az orra, de szinte alig van benne és csak áttettsző.
kijött a dokinénink, belenézett a fülébe is, aminek nagyon örültem, mert milyenkor nagyon rossz hurcibálni. azt mondta, tuti nincs most középfülgyulladás, de ahol látja, ott azért hurutos. megbeszéltük, hogy egyelőre várunk, ha rosszabb a helyzet beviszem a bajcsyba, vagy hétfőn egy szakrendelőbe, ha nem akkor nem kell. majd még értekezünk a hétvégén.

Andi, valahogy elkerülte a figyelmemet a sztori :oops: ez elég durva :( de legalább már alakul a dolog!!

Nyúlné apósdokijának rendelőjében láttam, hogy ő tud csinálni olyan vizsgálatot, ami egy csepp vérből meg tudja mondani, hogy bakteriális fertőzésről van-e szó (Rokica, gondolom CRP-t, vagy egy érzékenyebb az ún prokalcitonin, amit nézhetnek gyorsteszttel). én ezt annyira értékelem. mindenféle szempontból.

köszönjük a síelős dícséreteket, majd még igyekszem képekkel elkáprásztatni benneteket ;)

Manka, tényleg jöhetne Jackről fotó, olyan rég láttuk!! a cipő elefanten márkájó, az eleje olyan gumi, mint a talpa, ezért nem lett egyáltalán vizes az orra. belül kellemesen meleg anyagból van a bélése (kicsit bolyhos) nem lányos színű, de szép olajzöld színe van, sztem uniszex :) egyébként még indulás előtt az uccsó pillanatban szaladtam el megvenni, mert rájöttem, hogy Esztinek a bélelt bakancsa már nagyon necces, és először ez nem tetszett annyira, de nagyon bevált!

Hajni, ne hülyéskedj a sznobsággal már!! biztos, csak irígyek a napszemcsidre;) ami teljesen érthető :) ezek után viszont nem úszod meg, hogy ne mutasd meg nekünk milyen jól áll!!! :D :D :D

még a mai termést nem olvastam el..

ja, a lámpázást akkor javasolt, amikor alszik a gyerek, mert egyrészt akkor nyugton van, másrészt az infralámpát tényleg csak csukott szemmel szabad! Megann, a bioptron az tök jó, minek veszel infrát is? nekünk is kellene egyet venni.

Manka, az a füles sapka mennyire jött be Jacknek? mikor adtad rá, estére?

KépKép
KépKép
and
 
 


Megann,
Nézd meg a Kenguruban. Ott esélyes a pamutsapi. Aztán szólj, ha kaptál, mert én is akarok venni. Az olyan 10 fokos napsütésben, ami tegnap délelőtt volt, nem szeretem Danira ugyanazt a sapkát adni, amit hóesésben és nagy szélben is hord. Viszont, amit Beni ennyi idősen hordott, az nyúlt a fejével és nagyon nagy Danira.

Ayse,
Szörnyű ez a rendelőbezárás, kórházmegszüntetés! Remélem, lesz valami normális megoldás és nem kell a világ végére mennetek orvoshoz!
Lili jobban van?

Manka,
Jack annyira vagány a képeken! Aranyos, mosolygós kispasi! :) És tényleg hasonlít rád! :)

Aniko,
Igen, "meleg só = meleg zselé" egy elv.
Nálunk Apa mondogatja, hogy Dani nagyon dagi és vigyázzak. De még nem aggódom. Egyrészt Beni is daginak indult és most vékony, másrészt meg Dani sokat mozog. Igaz nagyon sokat is eszik, de még változik az alakja.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


közben látom, hogy jöttek a Jack fotók és a sapka tanácsok :) asszem mi is beszerzünk egy ilyen sapit...
ma este meg vendég jön hozzánk, ittalvós, és így nem tudok elmenni a közibe az Esztivel. apa meg még squash-olni is fog délután. nem tudom hogyan kell ezt írni. na mindegy. én meg akartam vele menni addig tornázni, de így nem hagyom magára az én kis bogárkámat..
szóval nem tudom hogyan lesz így vacsi. kénytelen lesz apa elmenni mindenhová.

KépKép
KépKép
and
 
 


a talis képeket még meg sem dícsértem :oops:
látszik, hogy milyen szórakoztak a fiatalok! tényleg aranyos, ahogy Dani alszik, Kisnyuszi meg kíváncsiskodik;)
és a lakásotok is nagyon szép Benianyu!!!

Tomi meg egy igazi kis vasgyúró! a kalácsképet nem mondanám, mert nekem mindig ezt mondta férj, amikor már a terhesség vége felé jártam, és rámnézett, és csak mosolyogva ennyit tudott mondani, kalácskép :D :D de azért Tominak jól áll a husi :lol: :lol: :lol:

na megyek hasznossá tenni magam..

KépKép
KépKép
and
 
 


Ayse!

Bár most abszolút haza kéne beszélnem, dehát csaknem találják már ki, hogy Szentendrére járjatok rendelésre??? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Megann!

KEnguru Gold, Brendon nem jutott eszedbe, hogy megnézd a sapit???
Pláne, ha azt mondod, hogy most az a lényeg, hogy legyen, és nem az ára..

Te figyu, eszembe jutott valami... Azt írod, 26 fok van arra felé...
Félve kérdezem, hogy egy "kicsit" nagyobb bőröndbe nem férnék el valahol???
Elüldögélek én a repcsi aljában... :lol: :lol: Ha már kézipoggyászként úgysem vihetnétek fel... :oops: :oops: :cry: :cry:

Kép
kuha
 
 


Kuha,
Nagyon hideg van a repcsi aljában! :) Még bőröndben is! :)

And,
Szegény Eszti! Remélem, nem mentek bele megint a betegeskedésbe! Drukkdrukkdrukk! Lénának már nincs szüksége annyi gyógypuszira, így átírányítjuk egy részét hozzátok!
Köszi a bókot a lakásra! :)
Jöhetnek a sielős képek, ha lesz időd! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!

Nagy rohanásban vagyok, de pár dolog már napok óta gyűlik a fejemben, gyorsan írok :)

Nagyon rossz ennyi betegségről olvasni, tényleg nem emlékszem én sem, hogy ilyen sok durva, elhúzódó, aggasztó betegség lett volna korábban. Gondolom, leginkább a meleg tél számlájára írhatjuk.

And :) Örülök, hogy jó volt a síelés, nagyon jó a két kép, jöhet még :D Azt viszont nagyon sajnálom, hogy Eszti megint rosszabbul van :(

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!!!!

Talis képek nagyon jók!
Benianyu :) Ez komolyan egy panel lakás? Nagyon szépséges!
A srácok meg nagyon édesek, Marci tényleg édesen vigyorog egyfolytában :D

Lándzsás útifű szirup: Érdekes, amit írtok róla, ugyanis én is allergiás vagyok a parlagfűre, de ettől nincs semmi bajom. Vagy ez nem zárja ki egymást? Mindenesetre évek óta ezt használom, ha köhögök, és a srácoknak is ezt adom, ez vált be a legjobban. Nem szándékozom megválni tőle...

Béres csepp: Balázs sokáig egyáltalán nem volt beteg, majd jött egy beteges időszaka, amikor nekem is annyira elegem lett az állandó szenvedésből, hogy elkezdtem neki ezt adni Cebionnal. Azóta nem volt beteg. / vagy két éve/ Most Gergőnek is elkezdtem egy-két hónapja, mert már az ő betegeskedéseiből is elegem lett. Azóta ő sem volt beteg / kopp-kopp-kopp/. Szóval lehet, hogy nincs benne semmi, de nekünk használ :)
Ayse :) hááát, ha a bérest nem eszi meg Lili, akkor az Aloe gél is kétséges, attól még én is rosszul vagyok... A Bérest nem is érzem gyümilében. Balázsnak is vettem tavaly a gélt, de nem hajlandó megenni, és Gergő sem. Ott áll a hűtőben egy éve, nem tudom, lehet-e még fogyasztani...
Egyébként most Balázs csak ilyen veszélyes időszakban kapja a Bérest, egyébként az Aloe Kids-et rágja, azt szereti is.

Zsóf :) Ezek szerint a C-vitamint nem szeretik a vírusok, csak a többit?

Rokica :) Jó olvasni, hogy ilyen jól van Zsuzsa, nagyon örülök!!!
Balázsnál a lisztérzékenységet altatásban végzett bélbiopsziával vizsgálták, de előtte megcsinálta Veres doki a laktóz tesztet is, mert arra is utaltak jelek, és persze vérvizsgálat is volt. Végül minden negatív lett, csak az derült ki, hogy immunhiányos / IgA-ja nulla/, így végül abban maradtunk, hogy ez is okozhat ilyen tüneteket, olyan 5-6 éves korára kinövi. Panaszok szépen elmúltak, úgyhogy ennyi.
Egyébként emiatt az immunhiány dolog miatt is tartok kicsit az ovitól, mert mondta a doki is, hogy ha előbb nem is, de a közösségben bizony kiderült volna, mert valószínű az állandó betegség :( Viszont még mindig jobb oviban túlesni ezeken, mint az iskolát úgy kezdeni, hogy sosem volt közösségben, bár az is lehet, hogy addigra meg kinövi.
Na, csak hangosan gondolkodtam...

Régen látott kedves ismerősök: Tomi és Jack :) Nagyon édesek a képek! Tomi micsoda nagyfiú!!! Nem is tudom, mikor láttam róla képet! Többször is kaphatnánk belőlük igazán :)

Nekem is van néhány képem az elmúlt napokból:

Gergő ugrásra készen:

Kép
Kép
Kép

Ez nem úszósapka, hanem Balázs alsógatyája :)

Kép

Gergő a macskakosárban:
Kép

Kép

És Gergő megszerzett egy kakaóscsigát:
Kép
Kép

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?