Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Rókica:

Nagyon örülök, hogy Zsuzsababa jobban van, jó olvasni.Bence is allergiás volt a paradicsomra, de egy ideig nem adtam neki, most pedig, már hetente egyszer-kétszer ehet.


Bence ma reggel iszonyatos hasgörcsre ébredt, nem lehetett megmozdítani, azt hittem vakbél, középen fájlalta a köldökénél.Gyorsan hívtam a doktornénit, adnom kellet egy fél nospát és egy ampulla normaflore-t.és mondta, hogy azonnal vigyem hozzá.aztám egy picit jobban lett, így már meg tudott mozdulni, és ezáltal a gázok is távoztak,és láthatóan a hasa is lejjebb ment.valószínűleg az esti kakaó volt a ludas.
Ma nem mehetett oviba, mert még lehet hasmenése.

Hát így indult a reggelünk.

Lassan úgy érzem feladom.Mindig van valami.Ráadásul Veresegyházán és környékén skarlát járvány van.

Bazsi a vitacolant kap+cebion cseppet+20 csepp vasat+az imunnerősítő tablettáját
Bence béres csepp+cebion csepp+immuno kid rágótabletta

Megann:

Lénának jobbulást kívánunk, gyógyuljon meg gyorsan!!!!

Ayse:

Lilinek is jobbulást!!!

Bocs, ha valakit kihagytam:)

A Képek nagyon jók, próbálom beazonosítani, hogy ki, ki lehet.

Megpróbálok a Bazsiról egy képet feltenni.

Üdv.:Kati
királykat
 
 


remélem nincs nagy baj van Lénával, azért nem írsz Megann.....

KépKép
KépKép
and
 
 


Kép Bazsi
királykat
 
 

 
 

Rokica, köszi, megnézem, de lehet, hogy csak este, mert most megyünk orrszívattyúra, Eszti alszik, nekem még hajat kell mosnom, csak kíváncsi voltam, mi van Lénával...

Kati! hát ti is többszörösen kapjátok a rosszat :( :( :( sztem te is nevezhetnél a vasember versenybe Rokival egyetemben :?

KépKép
KépKép
and
 
 


Hátha sikerül Bencéről is:)

Kép Bence


Éljen sikerült :lol:

Üdv.:Kati
királykat
 
 


Sziasztok!

Már jobban vagyok,tegnap se hánytam már és már eszegetek is!!
Két kilót fogytam!!
Tegnap felhivtam a nőgyógyászt és azt monda hogy csak a 18.heti uh-on lehet esetleg kiszűrni ha gond van!! :shock:
Hát nagyon remélem hogy nem lesz!!!!!

Melike még kicsit köhög de eszik,iszik rendesen!! :D

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Lili-híradó:

Éjszaka még volt egy bagatell 39, de félórás priznic + lázcsillapítóra lement. Kinnt is voltunk, most csak 37,1, pedig ilyenkor szokott jól felszökkenni. Szerencsére az antibiotikum-adagok bennmaradnak.

And!
Eszter nagyon aranyos! Hű de kedvet kaptam én is egy kis síeléshez! (sose voltam még :oops: )
Egy kérdésem is lenne Hozzád: Andrisnak a barik miatt meg vannak duzzadva a tarkón levő nyirokcsomói még mindig. A doktornéni szerint ez nem gond az MMR-nél, csak a négy hetet kell betartani. Hát nem tudom, engem nem nyugtatott meg. Szerinted?

Kuha!
Hát igen, könnyelmű vagyok, de azt azért hozzátettem, hogy ha lesz elég pénzem. Egyébként Lili addig kérdezi, amíg nem mondom azt, hogy igen. Ebben megnyugodott. És végül is még a lottó ötöst is megnyerhetem!

Rokica!
Félliter vizet Lili sohasem inna meg! Ezért gondoltam a tömör de gyors megoldást. Hát nem jött be. Tavaly a marslakócskák nevű vitamintkomplexumot szedtük, az jó volt egy darabig, de aztán már nem. Valahogy ezeket is mindig váltogatni kell.

Kati!
Jobbulást!

ayse
 
 


Egyébként eléggé le vagyok törve, egy olyan rossz hírt hallottam :(.
A nőgyógyászom lánya, 26 éves, lovagol, semmi baja nem volt eddig, szóval megtámadta a szívét egy vírust és új szivet kapott :shock: :shock: :shock: . Most januárban, még utókezelik.

And!
Meddig lehet élni egy új szívvel?

ayse
 
 


Tegnapi képek Nyúlné szövegezésében! :) :)

Kép gyülekezés Benianyuéknál

Kép Leon és Noel csinosan, mint mindig

Kép Majácska haja picit megnőtt

Kép de a sok fiú láttán ki is hullott

Kép kezdődjék a kattogtatás

Kép én a Maját nagyon szeretem

Kép meg is mutatom, hogy milyen férfi vagyok én! ide nézz, Maja!

Kép Nyúlné, nem tudod, hol van Kisnyuszi?

Kép Barbi hozott pár kinőtt cuccot, PÁRAT!!!!

folyt. köv

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Kép Ez itt mind a mai kaja?!?!?

Kép hát srácok, akkor burkoljunk, mert ez itt tényleg nem valami sok

Kép most senki sem figyel, gyorsan megeszem mind

Kép na persze!!!!!!!!! enyééééééééééééééééém!!!!!!!!

Kép gyorsan, gyorsan, a rohamig!!

Kép de csak egyet, Gergő!!!

Kép Leon, ez rád is vonatkozik!!!

Kép nesze Nyuszi, akkor edd meg a kölesedet!!!

Kép háháhááááááááááá

Kép ezt Leon jól megadta!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Kép a fúrógép nagy kedvenc volt

Kép nagy volt a várakozók száma

Kép de érdemes volt kivárni

Kép és végre mindenki játszott

Kép Gergő zenélt

Kép Kisnyuszi művelődött

Kép Dani mozdonyozott

Kép Marci szerelt

Kép Gergő, te látod, amit én?

Kép támadnak a Marciiiiiiiiiiiiiik!!!

Kép ez egy varázstáska és én most el is tűnök vele

Kép ez tényleg eltűnt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Este még teszek fel néhány sorozatot, ha nem bánjátok. Nyúlné küldi szorgalmasan az aláfestő szövegeket. :) :)
Meg talán visszaolvasni is lesz időm :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Nyúlné!

Mennnyivel élvezetesebbek így a képek, szöveggel!
Köszönjük Benianyunak, hogy feltette nekünk!


És még valamit akartam, elsősorban Davallihához:

olvastam tegnap ezt az adóbevallással kapcsolatos dolgot...

szóval, nem teljesen értem, én úgy tudtam, hogy a GYED az nem adóköteles bevétel, tehát adózni sem kell utána, arról nem is beszélve, hogy emiatt adóvisszatérítés sem jár. Például személyi jövedelem adót sem vonnak belőle.

Ancsi!

Örülök, hogy már jobban vagy!!

Ayse!

Ja, így már értem... És azt tudja Lili, hogy nem is lottózol???
:D :D :D :D :D :D

Megann!

Mik a hírek???

Kép
kuha
 
 


Sziasztok,
Tegnap mar nem voltam, nagyon kifaradtam. Voltunk cirkuszban, (nagyon szuper volt), majd bevasaroltam Matthieunak a sieleshez(kevesbe, Balazs hisztizett). :x Mostanaban imad mindenfele elboklaszni a boltokban, babakocsiba nem akartam rakni, hat megbantam. Leragadt a labdaknal es az istenert sem akart tovabb menni, pedig vittuk a labdat is :lol: Persze bealudt a kocsiban, utana meg nyuglodott egesz este, mielott elaludt volna!

And,
Jok a kepek, tobbet is rakj fel, ha meg van.

Nagyon jok a talis kepek is, mar majdnem mindenkit megismerek!!
Valoban csak nehany ruha :lol: . Mekkorak mar ezek a gyerkocok es de jo nektek, hogy igy osszejartok!

Ayse,
Jobbulast Lilinek

Kat,
Igazad van, fene ezeket a virusokot, egyikbol ki, masikba be.
A kakao felfuj??? En igaz csak reggel szoktam adni, de ezt meg nem hallottam. Remelem jobban van Bence!

Megann,
Privi ment :roll: Hogy van Lena?

Rokica,
:lol: igy orulok Zsuzsa javulasanak. Szerintem is legjobb lesz elvegeztetni egy allergia-tesztet, bar ahogy irod????? Mikor is lesz ra idod???????????
Komolyan, rengeteg ez meg olvasni is, nemhogy megcsinalni, dehat majd alakul!!

Ne haragudjatok, csak nagyon feluletesen olvasgattam, de most egy kicsit magam alatt vagyok. Vasarnap meghalt a szomszedunk het eves kisfia :cry: :cry: :cry: Van meg egy ot eves es egy tiz honapos fia. A legnagyobb fogyatekos volt szegeny, ezelott het csutortokon elkapott valami virust, ami ket nap alatt elvitte :cry: Tegnap volt a temetese es hat amikor este hazaertunk, hat minden tele viraggal, meg autokkal, hallottam a sirast es :cry: :cry: most nagyon nehez a szivem, bar talan "szerencsere" nem vagyunk kozelebbi kapcsolatban. Minden esetre ma bedobtam neki egy kartyat,talaltam egy nagyon szep verset, de a szivem majd meg szakad, hogy lehet egy ilyen dolgot tulelni??

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Aniko,

sajnos Bence mindig is rosszul volt a tejtől, de csak attól, tényleg évek óta nem ivott, csak most valahogy megkívánta, így mertem neki adni, mert előzőleg sem volt már baja tőle.De lehet, hogy oviba is ivott reggel, és ez már sok volt a szervezetének.
Sajnos, de már jól van evett ebédre fincsi husilevest sok tésztával, meg répával , meg husival.

Bazsiba nem tudom mi ütött, anyuméknál fél egy óta alszik, már kinyitották a szob ajtaját.Ő náluk mindig olyan jól alszik, szerencsére.Csak az este ilyenkor rosszabb, de majd később teszem le.

Üdv.:

Kati
királykat
 
 


Kuha!
De lottózom, pláne amióta azt mondták a horoszkópomból, hogy nyerhetek is!
A GYED az adóköteles jövedelem, be kell vallani és bizony, vonnak utána adót. Ha eddig nem, akkor rövidesen megkapod a kimutatásod róla, én már megkaptam a Magyar Államkincstártól, vagy ki is küldte. Május 20-ig még van időd bevallani!

Anikó!
Ez borzalmas! :(:(:(

Benianyu!
Szép kis lakásotok van! Falakat is bontottatok?

ayse
 
 


Ayse!

Köszi, én szentül meg voltam győződve róla, hogy csak a nyugdíjjárulékot vonják belőle.
Akkor továbbra is él a kérdés, hogy egész pontosan hol lehet ennek a Davallia által említett dolognak utána nézni???

Kép
kuha
 
 


www.apeh.hu

vagy a bevallási ívhez fűzött kitöltési útmutatóban

ayse
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés!

A jóhir:
Léna sokkal de sokkal jobban van, eszik iszik :) :) .

A rosszhir:
A félelmem beigazolodott..a dokinéni nem látott a fülébe semmit, de én ragaszkodtam a gégészethez...és milyen jól tettem.
Jobb fülecskében van a bibi, be van gyulladva :( :(
Szerencsére nem vészes, tehát nem gennyes, nem kell felszúrni hasonlók :)

Cedax Babyt kell szednünk, ez fog helyreakni minket :)

Szerencsére Léna egyébként magától is jobban lett mára.. :)
Már fél 8 kor elfogadta a nyomoruságos kis 100 milli tápiját, aztán uzsgyi leszaladtunk a dokinénihez ahol szerencsére mi voltunk a másodikak, igy 5 perc alatt végeztünk...
A gégészeten viszont másfél órát várattak :evil:

Amit mindkét doki egyérelműen mondott a kérdésemre, az az volt, hogy biztos nem a repüléstől van... :roll:
Talán a már meglévő náthája húzodott a fülére, vagy összeszedett új dolog..de a repülés nem okoz középfülgyulladást :roll: :roll:

Megkérdeztem hogy látnak e esélyt arra hogy jövő csütörtökön repülhessünk...
Egyértelmű igen volt a válasz, legyintés kiséretében, hogy az antibiosz simán helyrehozza ezt ennyi idő alatt :) :)

Úgyhogy meg is vagyok könnyebbülve nagyon, mert Léna kezd visszatérni "ördögLéna" mivoltjához...szemtelenkedik velem, meg anyummal is..mert haza sem jöttünk, egyből mentem anyumhoz...

Ott ebédeltünk, aludtunk, kakaóztunk, itthon meg egy jó adag gyümit megettünk :D :D
Teljes a lelki békém :P :P :P

Azaz majdnem...férj addig dörgölődzött hozzám, amig engem is megfertőzött a náthájával :evil: :evil:
Kapar a torkom, folyik az orrom, picit fáj a fejem.... :evil:
És ez még csak a kezdet nyilván :evil:
Ezt még visszakapja férj, busásan :twisted: :twisted: :twisted:

Láttam már egy két képet a tegnapi buliról.nagyon szuperek :P :P .....este biztos visszaolvasok....

Maja-anyahajjal nagyon rockos :P :P :P :P
Rettenetes nagyot nőtt minden gyerkőc..na mondjuk ha mindenki igy fal..mint a képeken..nem is csoda :P :P :P

Köszi hogy izgultatok értünk :oops: :oops: :oops:

Benianyu Danijának köszönjük a gyógypuszkoncentrátumokat..hatottak :P :P direkt jól kinyitottam még éjszaka is Lénánál a teraszt(Persze Lénát jól betakartam), hogy a puszik akadálytalanul bejuthassanak :wink: :wink: :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!
Ezek szuper hirek, ha van is bibi, de mar nagyon jo uton vagytok! Es olyan optimistan irs, hogy jo olvasni!

Mondanom sem kell, hogy en orulok a legjobban, hogy a dokik a repulest "felmentettek".
Komolyan mondom ez a nap johire.
David mar nagyon jol van, de az orra meg folyik picit, viszont szomabton repulunk. szoval most megkonnyebbultem kicsit.

Aniko :)
Meg par napja kerdezted, hogy en beszelek e mas nyelven DAvidhoz. Nem. Apukaja es en is magyarok vagyunk, csak a magyar kovetsegen vagyunk Algirban, innen meg megyunk nyaron Esztorszagba :)
Szoval vilagotjarunk, de Davidhoz magyarul beszelunk. Legfeljebb majd a tallinni oviban fog angolt tanulni egy evig. (mert ott ket evet leszunk, aztan Bp.)



meg akartam irni, de hivnak, folyt...

Kép

Kép
ppanna
 
 


Megann!

Na, végre! Ezek aztán a jó hírek!!!!

Ayse!

Na, most megnéztem az Apeh honlapját, mert tisztára belelovaltam magam a dologba.
Szóval, ezt találtam:

13. sor: Ha Ön 2006-ban adóterhet nem viselô járandóságnak
minôsülô jövedelmet szerzett, akkor azt ennek a sornak a
„d” oszlopába kell beírnia, mert az ilyen jövedelem adóköteles,
de a rá esô adótábla szerinti adót nem kell megfizetnie

Adóterhet nem viselô járandóságnak minôsül:
• a családok támogatásáról szóló törvényben meghatározott
gyermekgondozási segély és gyermeknevelési támogatás;
• a gyermekek védelmérôl és a gyámügyi igazgatásról szóló
törvény felhatalmazása alapján kiadott kormányrendeletben
meghatározott nevelôszülôi díj;

stb-stb.

Na, megint felhívtam a könyvelőt, aki elképedve hallgatta, hogy bizony levonták az adóelőleget.
Ő is úgy tudta, hogy abból nem vonnak semmit.
Szóval, én úgy vettem ki a szavaiból, hogy azt az összeget, ami az államkincstári papíron szerepel, mint levont adóelőleg összege, vissza fogom kapni.

És azt tanácsolta, hogy ne nagyon várjak május 20-ig, hanem minél előbb csináljuk meg, hogy a pénzt minél hamarabb megkapjam.

Jól értelmezem a dolgokat????

Kép
kuha
 
 


Ja és mégegy közérdekű infó REPÜLÉSRŐL GÉGÉSZTŐL....

Azt mondta a gégészdoki, hogy fel és leszálláskor érdemes orrcseppet adni a gyerkőcöknek még akkor is ha épp nem betegek.......

Indokolni már nagyon nem indokolta..

És mégegy.........

Azt mondta, ő már "nem nagyon szúr föl" füleket..(úgy értelmeztem, hogy nem hive az eljárásnak)...
Azt mondta a 2 éves fiánál felvetődött benne, hogy talán fel kellene mert gennyes stb volt..de a végén nem tette és a gyógyszerrel meggyógyult...

Gondolom ennek ellenére van olyan eset amikor a szúrás elkerülhetetlen......

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kuha!

nekem levontak egy szép nagy adóelőleget, sztem jogosan, mert a gyed az más bérjövedelemnek számít (5-ös sor) A 13. sorban nem szerepel semmi, amiket ide írtál, azok nem a gyed, hanem a gyes.


Na most, hogy miről ír Davallia, annak egy kicsit utána kell ásnom, fürcsike után megírom.

ayse
 
 


Az adóbevallást valóban jobb előbb elkészíteni, ha van visszakapni valód, a beérkezés után 30 nappal utalnak.

ayse
 
 


Nagyon jók a talis képek, nagyon édesek a gyerkőcök!!!!!!! :D

Mea
mea
 
 


Anikó!

Már levették a vért Zsuzsának (a laktóz teszttel egyidőben) hogy megnézzék milyen kajákra allergiás. De majd csak 2 hét múlva lesz eredmény. Nagyon kíváncsi vagyok.

Egyébként most írta valaki nekem priviben, hogy az nem allergia ha ott pirosodik ki az arca ahol a paradicsomlével érintkezik, és neki tényleg ott pirosodik ki. Lehet csak kicsípi? Nem minden paradicsomtól lesz ilyen, nagyon csúnya a Tescós paradicsomtól lett... :evil: majd odafigyelek.

Egyébként ma este evett velünk rántott halat és kukoricát. Utána pedig megitta lefekvéskor az 250 ml anyatej/rizstej nagy részét. Remélem ez elég lesz arra, hogy tovább aludjon. Sajnos mióta kedden fel kellett kelteni 6-kor hogy menjünk erre a vizsgálatra, azóta menetrendszerűen 6-kor felébred!! :shock: Pedig azelőtt fél nyolcig aludt. Kár. :?

Éééés, ma bedugtam a szájába a kezem, és kijött mindkét oldalon alul az örlőfoga... azt hiszem, egyik oldalon kettő is egymás mellett!!! Davidnek tűnt fel pár napja amikor nagyon nyűgi volt, hogy harapásnyomok maradtak az ujján miután a szájába dugdosta a kezét, és ma a vacsoránál feltűnt milyen kitartóan rágicsál egy nagy, ropogós falat sült halat, de nem köpte ki, hanem megbírkózott vele! Hát ezért. :) Végre végre van rágófoga! :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Még visszaolvasok, de ezt véletlenül tudom:

A Gyed adóköteles jövedelem, abból adót (előleget) vonnak, de pénzbeli egészségbiztosítási járulék nem terheli.

Úgyhogy sajna a levont adóelőleg nem jár vissza.
A Gyed egyébként bérjövedelem, tehát az első sorba kerül.

Létezik ugye a normál adójóváírás, ami akkor jár, ha az összes jövedelmed nem haladja meg az 1 millió 500 ezret.
Ez a bérjövedelem 18%-a, de max. 9000.-ft.
Amit Davallia írt az a kiegészítő adójóváírás, a kiszámítását, most nem írnám le, de ha érdekel a tájékoztatóban benne van, (vagy tudok segíteni) ez havonta max. 2340 ft, akkor jár, ha a jövedelmed 1 millió és 1 561 600 ft között van.

Még jövök
Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Adóbevallás? :shock:

Na ne.... én nem akarok adót bevallani... nyaff.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok lányok,

de jóóóóóók a talis képek!!! Hol volt már megint tali...kicsit le vagyok maradva... :(

lótunk, futunk...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Kuha!

Előttem most a tavalyi bevallás van (az idei paksamétát még nem kaptam meg). Tavaly a 24. sor Adójóváírás- ban lehetett elszámolni ezt akedvezményt, akkor az 1 350 000 ft-ot meg nem haladó jövedelmekre lehetett érvényesíteni (úgy látszik ez idén nőtt másfél millióra), sőt, ha nem érte el az 1 millió forintot, akkor további kedvezmény is érvényesíthető. én az apeh honlapját utálom, nincs kedvem rajta bogarászni, megvárom a nyomtatott formát, de ez gondolom idén is igaz, csak más számokkal.

ayse
 
 


Gyorsban :oops:

Benianyu!
Küldtem neked emilt! :)

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Ayse, Thomasanne!

Na, most szépen lelomboztatok!!! Nekem is levontak vmi 47.000 Ft adóelőleget. És hogy örültem, hogy majd azt szépen visszakapom...
Na, mindegy...
Illetve nem, mert tök jó lett volna, ha egy kis pénz áll a házhoz...

Kép
kuha
 
 


Márcsak 1 kérdés:

Ebbe a Thomasanne által említett összeghatárba bele kell vonni a családi pótlékot is?? Magyarul, azt is bele kell számítani a dolgokba???

Ayse!
Hát, én is ránéztem az apeh.hu-ra , katasztrófa.
Igaziból tök analfabéta vagyok ehhez, csak kezdtem tényleg örülni, hogy akár pénz is állhat a házhoz.

Most egyébként annyit megcsináltam, hogy visszakerestem a papírokat, és tavaly visszakaptam valami 34.000 Ft-ot.
Hogy mire, arról gőzöm sincs...

Kép
kuha
 
 


sziasztok!

Jajj de jó, hogy Léna jobban van! akkor már jövő héten utaztok hongkongba??

Ayse, a nyirokcsomóduzzanat biztos, hogy nem baj, hogy elhúzódóan megmarad, ez úgy tudom ilyenkor még belefér. az oltásra meg nem fog "gyengébben" reagálni e miatt. az oltás beadása azért nagy felelősség, nyugodt szívvel csak akkor adja be sztem a doki, ha biztos benne, hogy nem lehet baj. nyugodj meg :) de nektek jó a dokinénitek, ugye?
remélem az atibigyó most már megteszi hőn áhított hatását, és éjszaka már rendben lesz Lili!

most jön hozzánk ember egyik haverja laptopot szuggerálni... én meg már pizsiben vagyok egy ideje, hát most már fel nem öltözök a kedvéért, az tuti :)

Anikó, ez borzalmas :( :( :( :(
a mai híreket is csak fél füllel mertem hallgatni az eltűnt kisfiú miatt.

ja, ma voltunk délután orrszíváson, a jó hír az az, hogy már nincs benne sok trutyi, csak kicsit tapadósabb volt, tehát mr nem kell kínozni Esztit, ennek nagyon örülök, mert a mai napot már nagyon nehezen viselte - orrszívás-gyógytorna-orrszívás. visszafelé a kocsiban egy hangja nem volt, csak ült és bambult, pedig melege is volt. viszont egy kicsit megnagyobbodott az orrmandulája, amire javaslatként homeopátiás szert kaptunk. férj csak mosolygott, mondtam őszintén, hogy én nagyon szkeptikus vagyok... úgyhogy kénytelen leszek jobban belemélyedni.
és, hogy csepegtessünk kövirózsa cseppeket a fülébe, mert valószínűleg egy kicsit hurutos, mondjuk már decemberben az volt, és ez nem hiszem, hogy azóta javult (szokta a fülét macerálni).

Megann, esetleg Léna is kaphatna kövirózsa cseppeket, állítólag nagyon jó gyulladás csökkentő. 3x1 cseppet kell a fülbe. ártani biztos nem árthat, azért merem írni.

ja, és melegíteni kell az arcait és a két fülét. ezt még nem tudom mivel fogom megoldani, se infralámpánk, se bioptron lámpánk.
Megann, ha nektek van ilyen, ezt is csinálhatjátok sztem, ez oldja a trutyit, csak max 2 ill. 5 percet szabad (infrával 5-öt).

Ayse, hidd el, a síelés nem késő elkezdeni, én 20 évesen kezdtem, de minden alkalommal látok olyat, aki 40-50 éves fejjel megy neki, én értékelem, még akkor is, ha most ez divatos.

a vincseszterem meg hangosan zörög :? :?

KépKép
KépKép
and
 
 


Andi!
Nati hogy van?

KépKép
KépKép
and
 
 


sziasztok!
még nem olvastam vissza, de gondoltam, ha már ennyit nyavíkoltam a munkahelyem megszünéséről, így gyorsan írok Nektek:
este nyolc óra körül hívott a főnököm, hogy
ALÁÍRTÁK A PAPÍROKAT? MEGMARAD A GÉGÉSZET!!!!!!!(a szemészet, és a neurológia is!) :D :D :D :D :D :D :D :D

Megyek fürdeni, és jövök, pussza addig is.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


a papírok után vesszőt akartam

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Hajni, HURRRÁÁÁÁÁÁ :D :D :D
végre valami szuper jó hír!!

KépKép
KépKép
and
 
 


Anikó!

Ez tényleg borzasztó, ami a szomszédotokkal történt. Nem is tudom, mit mondjak... Ilyenkor nem is nagyon lehet mit mondani...

Totka!

Végre-végre-végre, valami jó hír!!!!!!!!
Hurrrááá!!!

Kép
kuha
 
 


még azt akartam, hogy
Kati! nagyon helyesek a fiúk, Bence már nagyon komoly nagyfiú ezen a képen, Bazsi meg természetesen nagy csibésznek néz ki :wink:

KépKép
KépKép
and
 
 


Kuha

Ha jól értem a családi pótlék is beletartozik. :?
Nem olyan nehéz ez az adó dolog, én már évek óta csinálom a sajátomat és a barátnőimét. Most neki is álltam a sajátomnak.

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Andrea!
Köszönjük, Nati sokkal jobban van! :)
Nem tudom, olvastad-e, de végül el kellett vigyem mellkas röntgenre és torokváladékot is vettek le tőle.
A röntgen szerint bronchitise van, ezért kapott antibigyot.
Mióta szedi alig köhög és nem is taknyizik!
Örülök, hogy Eszti is túl van a nehezén! :) Tündéri a síelős képen! :)
A lámpázást hogyan kell csinálni? Amikor alszik a gyerek? :roll:

Hajni!
Háát, micsoda jó hír! :D :D :D Végre valami jó! :D
Azt a kórházat is beakarják zárni, ahol Nati született. A dokim szerint alig van remény.. :(
Pedig évente 2000!! szülést vezetnek le ott.

Anikó!
Ez nagyon szörnyű! :cry: :cry:

Talis képek nagyon édesek! :D

Köszönjük mindenkinek a köszöntéseket! :)

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


And!

hűűűűűűűűű képzeld, hivott telcsin a szomszéd csajszi és ő is pont ezt mondta fülfájásra...csak ő azt modta HAVASI KÖVIRÓZSA..
gondolom egy és ugyanaz...

Ezenkivül mondta a doki a lámpázást is...bioptron van a családban..jelenleg férj nagyapja kezeli magát vele éjjel nappal :lol: :lol: , infra nincs, de épp a fejemet verem a falba, mert karácsonykor valami akciós volt valamelyik hiperben, és még meg is álltam..de aztán mégse vettem meg, mondván hogy Léna tök egészséges..
olyan hülye az ember, azt hiszi, hogy bizonyos dolgok vele nem történhetnek meg.. :? :? :?
Most meg milyen jól jönne...

Eszti csúcsédes :P :P :P
Igazi sibajnok lesz belőle??Jövőre megpróbáljátok már ráállitani, vagy majd csak 2 év múlva...
Mi tervezzük jövőre, ha lesz akkora cipő hogy jó legyen Léna lábára...csak hogy próbálkozzon vele :) :) :)

Totka!

ÚGY DE ÚGY ÖRÜLÖK :P :P :P :P :P
AZT HISZEM HOGY NEKED MOST NINCS IS JOBB HIR A VILÁGON :P :P :P :P :P :P :P

Léna:
:? :? :? :?
Olyan hülye vagyok....
Szépen megvacsorázott túrós tésztát, majd orrszivás......és még nem nyugodott meg teljesen amikor adtam neki azt a hülye Mucoprontot....és még köhögött...igy kihányta a vacsit...
Ráadásul anyum még mondta is hogy tesóm fiai mindig hánytak ettől.. :? :? :?
Úgyhogy most szegény majdnem éhen feküdt le, mert hülye az anyja.. :( :( :(
Azért egy kis tejes tápit ivott mielőtt elaludt, de csak olyan 50-70 millit.. :( :(
Na majd holnap okosabb leszek...először orrszivás, aztán kaja és majd később a mucopront...

Van valakinek tapasztalata mucopront ügyben????
Más baba is kihányja??????

Ayse!

örülök hogy Lili jobban van :D :D

Aniko!
:cry: :cry: :cry:
Fogalmam sincs hogy hogy lehet egy ilyet túlélni... :cry: :cry: :cry:

Duda!
Örülök hogy Natinál is használ a bogyesz :)

Kicsit most furán érzem magam...mert biztos mindenkinek volt már ilyen, sőt még ennél is betegebb a babája..és mégsem rinyált senki ennyit mint én. :? ..ilyenkor mindig sajnálom és szégyellem is magam...hogy po..ám akkora mint a bécsi kapu :lol: ...de ha valami bibi van, úgy összefosikálom magam, hogy párom nem akad szerintem széles határban :? :? :? :? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Még mindig talis képek:
Gyönyörűek..
Többször megcsodáltam a babákat meg a csini mamikat is :wink: :wink: :wink: :wink:

Talán a következő talira eljutunk mi is, ha valaki be meri vállalni :lol: :lol: :lol: ,
Mi febr 25-től 1 hónapig itthon vagyunk....bár hivtak sielni :shock: :shock: márc 10-től 1 hétig..de most egy kicsit furán venné ki magát hogy melegből megyünk vissza a hidegbe... :roll: :roll: :roll:
Férj meg ugye a meló miatt sem, meg ugye anyagilag sem támogatja az ötletet..
Kérdezte hogy nekem van kedvem?????
Hát----- :lol: :lol: :lol: :lol: mondtam hogy épp beleférne a sűrű programomba ha nagyon összekapnám magam.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: de természetesen most nem ragaszkodom hozzá....
Különösen mert valószinűleg márc 22- től megyünk a Mendanba Zalakarosra egy pár wellnessnapra.....
Legalább lecsekkoljuk mi is a mendani játszószobát... :wink: :wink: :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Még képek :) :) :)

Kép Gergő bújt egy kicsit!

Kép ugyanez Leonosan

Kép pehelysúly minden nézetből!

Kép Nolcsi is kipróbálta a billentyűzetet!

Kép és akkor most irány a gyerekszoba!!!!

Kép na akkor mutatom mi az, amit csak nekem lehet! :)

Kép az ágyon is csak én kupizhatok!

Kép én csinálom a kupit, ti meg rakjatok rendet!

Kép ez a Danigombóc megőrült!

Kép ja, még hogy majd mi rakunk rendet!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Na szóval:
Juci
nagyon vagesz csaj vagy a lószakértőséggel!!!lovas sportok, hmm, ha nem lennék beszari de kipróbálnám!!!!(félek a paciktól)Nekem is feltünt, hogy milyen jókedvüen vigyorog Marcid a képeken!!!Jó így látni!
Ayse
jó hogy Lili jobban van!Azt hittem, hogy innen a topikból én vagyok az egyedüli, aki soha életében nem síelt még, de olvasom, hogy Te sem.Én őszintén nem is vágyok rá(bár azt mondják, csak azért, mert még nem voltam).De ha napsütéses tengerpartról van szó, attól elájulok, és azonnal menni akarok!Pedig nem is Halak a horoszkópom.
Panni csak gyümiket(kivi, mandarin, narancs, mazsola), és zöldségeket kap immunerősítés gyanánt, ezek jöhetnek minden mennyiségben.Ha taknyos, a hippes almás teába csavarok neki fél citromot, jó savi, de a lányom imádja a savanyú dolgokat(csem, ubi, sav.kápi stb)
And
pirosrucis síbajnok Esztid nagyon helyes!!!!Ari vagy, hogy így örülsz velem az osztálynak!!!(Neked is mennyit panaszkodtam erről!)
Rokica
Kuha annyira flottul megfogalmazta az irántad érzett csodálatot, elismerést, hogy én is csak csatlakozni tudok hozzá!Éljen Zsuzs örlőfoga! :D
Megann
örülök, hogy végül is nem lett nagy baj(kórház, vérvétel, szúrás, stb.)Olyan szépen írtad le, a lelki békédet, és tényleg éreztem is a soraidon.

A talis képek nagyon szuperek, Nyúlné megint kitett magáért feliratozás ügyben!Jól láttam, hogy a fiúk voltak többségben?Maja nagyon ari az anyukájától kölcsönkért hajzuhatagával-is-!! :D

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Megann, de jó, hogy nem kell felszúrni a Léna fülét!
Az viszont érdekes, hogy nekem teljesen mást mondtak az orvosok :? .
A mi privát dokinénink a Tűzoltó utcai gyermekklinikán a lelkemre kötötte, hogy mindenképpen mondjam meg a fülésznek, hogy repültünk, aztán a doktornő a fülészeteten (Csecsemő- és gyermek fül-orr-gégész, foniáter a klinikán) el is magyarázta részletesen, hogy a repülés során hirtelen változik a légnyomás, ami dugulást/fájdalmat okozhat a fülben, főleg ha meg vagyunk fázva, mert ilyenkor a nyomáskiegyenlítés nem működik a fülünkben. Gyerekeknek nem tanácsos náthásan repülni, mert náluk az un. Eustach kürt sokkal keskenyebb, mint a felnőtteknél, könnyebben eltömődik, és amellett, hogy ez már önmagában fájdalmas, ebből kialakulhat középfülgyulladás is.

Kuha, ne aggódj, én sem igazán vagyok tisztában a fogakkal, az a lényeg, hogy kibujjanak szépen egymás után :D .

Nagyon jók a talis képek, látszik, hogy jó volt a hangulat, ezt Cleo is megerősítette ma a játszótéren :) .

Duda, örülök, hogy Nati jobban van.

Andrea, annyira jók a síelős képek! Mi volt az Eszti lábán? Nem ázott át a hóban?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Tévedtem, az adóbevallás, mégsem annyira egyszerű, vagy csak nagyon fáradt vagyok! :oops:
Szerencsére van egy anyukám, aki ezzel foglalkozik, majd ő eligazít az erdőben!

Nagyon édesek a taliképek! Maja ismét az egyetlen nőci, nagyon csinos. Természetesen a fiúk nemkülönben!

Ma voltunk újra ortopédián kiflilábú kisfiammal. Jelentem a lába már majdnem tökéletes, még vascipőzünk 2 hónapig és egyenesebb lábú kölyök nem lesz a környéken. 8)
Hazafelé pedig Tomi úgy döntött gyalog jön, kicsit izgultam, mert a babkocsit és őt egyszerre irányítani nem olyan egyszerű, de megoldottuk és nagyon jól szórakoztunk!

Ja! Hogy el ne felejtsétek

Kép

Kati
Bence és Balázs is nagyon helyes a képeken!

Ancsi
Végre ez már jó hír! Látod szinte mindenki átesett, hasonló betegségen és minden rendben volt! Fel a fejjel!

Ayse
Lili hogy van?
Síelni nekem is nagy kedvem van, főleg ilyen fantasztikus képek után amit Andrea tett fel, de egyszer kipróbáltam és rájöttem nem az én sportom. A 7 nap alatt 3 balesetet szenvedtem. Azóta nem volt a lábamon léc. :?
Nőgyógyász lánya :cry:

Andrea
Nagyon jók a képek, lesz még több is?
Már pizsiben? Valahogy 11 előtt nem jutok el a pizsimig, persze, ha nem itt verném a billentyűket...

Hajni
Hurrá! :lol:

Anikó
Ez szörnyű! :(

Kép
Kép
thomasanne
 
 


És még! :)

Kép megpróbálom Maját elkápráztatni a tornyommal!

Kép úgy látom a Mozdonyos pasik jobban érdeklik!

Kép a hozzávaló lemezeket eldugom

Kép a fene, maradt még ott pár!

Kép én vagyok a hős szerelmes

Kép áááá, itt vannak a srácok

Kép csak Nyuszi foglalkozik velem!

Kép látod milyen ügyes vagyok?

Kép ma akkor is pókerarcú maradok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann, és azt nem mondták, hogy melegíteni kell tartani a Léna fülét? Persze csak akkor, ha nem lázas. Én Jacknek megvettem azt a fülmelegítős sapit, amit a fülészeten is lehetett kapni (végül a Herbáriában vettem meg).

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


jött egy újjabb szépséges sorozat! :D

Ja köszi Mindenkinek, hogy így örültök a napszemcsimnek!!!(hát még én!!! :D :wink: )Tesómék, anyumék -de ők csak picit-, ki vannak akadva, hogy nem vagyok normális, ennyit kiadni egy szemüvegért :? :? :? :shock: Mondom, 23 e-t én sem adtam volna tuti, de 7 e-t nem volt drága, és végre jól is áll, és jó a szememnek is!
Most akkor sznob vagyok szerintetek?????????
Kuha
ne is mond ezt az adózás témát... :( nekem mindíg a kórház csinálja a bevallást, és abba reménykedek, hogy kapok vissza pénzmagocskát-ezt picit megtoldjuk, és irány az Isztria!!!!!!)-legfeljebb jól megszívom......., és nem kapok vissza egy fikarcnyit sem!Annyira béna vagyok ehhez az adómizériához, hogy az már szégyen! :oops: Tavaly nagyon jól esett, mert közel 100e.-t kaptam...Hinnye, de jó lenne az idén is...!!! :D :wink:

Megann
de ari vagy, hogy így örülsz az én örömömnek!!!!! :D :D
Kuha
Te is!!! :D :wink:
Ill.Mindenki!!!!

látjátok többek között ezért is szeretlek nagyon Benneteket!!Itt lehet írni szinte mindenről:öröm, bánat, tanács, kétségbeesés, vagy csak úgy...! :D

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?