Új privát üzeneted érkezett!

Ayse,
Andris nagyon édes és kedves! :)
Tényleg olyan sok mindent megértenek már ők is, csak még nem annyira tudnak verbálisan kommunikálni.

Megann,
Értem! Akkor drukk, hogy elsők legyetek!
Egyébként pici próbálhatod megnyomni Léna fülét, ha érzékeny rögtön felszisszen. De majd a doktor néni megnézi holnap, gondolom.

Rokica,
Jó olvasni, hogy Zsuzsa napról napra jobban van jobban eszik, megy fel a súlya is és milyen kis okos! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Duda,
Gratula Natinak a másfél éves évfordulóhoz! Milyen hamar elment! Olyan nagylány már! :) Örülök, hogy jobban van ő is!

Viki,
Peti szintén. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann!
Jobbulást Lénának is! Én is hívnám az orvost!

Juci!
Lovastanár? Hű! Ezt hol tanítják? És milyen tantárgyak vannak?

ayse
 
 

 
 

Ja látom már, holnap mentek, akkor a drukkok is mennek!

ayse
 
 


Sziasztok!

CSak bekukk.

Jobbulást a kis betegeknek!!

Megann!
Említsd meg a fülésznek (ha a doktornéni beutal), hogy Léna repülőn ült.
A Léna betegsége kísértetiesen hasonlít a Jack dublini út utáni betegségére. A fülész szerint nálunk a repüléstől volt a fájós fül.
Én sem tudtam, hogy fáj a Jack füle, csak nagyon bágyadt volt, rengeteget aludt, ha fent volt, akkor is csak kuporodott az ölembe, vagy elfeküdt a habtapin és neki is magas láza volt több napon át.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!

Köszi, meg fogom emliteni, de ugyanakkor meg is vagyok döbbenve...
Lehet hogy a repüléstől van az egész????? :shock: :shock: :shock:

Csak azért hitetlenkedem mert ugye Léna már mielőtt elmentünk is taknyolt...

Na holnap elválik minden...

Jó éjt...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Na megint itt :P

Natinak nagyon boldog évfordulót kívánunk Duda! A kis nagylány! :lol: És tök jó,hogy ilyen kellemesen töltöttétek a mai napot!
Ja és a dokinénitek elképesztő :shock: :shock:

Mi is. Képzeljétek Marci miután tudott kakilni annyira édes volt! Rötyögött mindenen, bolondozott! És én is olyan jókedvű lettem így!

Suli
Hát loszakértő leszek vagy mi :lol: :lol:
Gödöllői egyetem indíjta most először ezt a szakot.
3 képzési fázis lesz. Közgazdaságtan, biológia,lovas sportok.
És hát a tantárgyakat pontosan még nem tudom, ugyanis azért némi fejetlenséget vélek felfedezni. Se órarend egyelőre, se csekk. Ez utóbbit annyira nem bánom :lol:

Ayse
Andris nagyon kis édes! Tényleg milyen értelmesek!
Lili szed valamilyen immunerősítőt?

Rokica
Holnap otthon vagytok? Elugranánk a lötyivel. És nagyon-nagyon örülök, hogy Zsuzsa egyre jobban van!

Megann
Hát ez tényleg nem hangzik túl jól. Szerintem is jól teszed, hogy utána jársz a dolognak holnap. HÁtha még a fülészetre is eljuttok.
Szegény Léna!

Királykat
Nektek is nagyon rossz lehetett :cry: EGyszerűen riasztó, hogy milyen agresszív formában jelentkeznek ezek a betegségek....

Totka
Gratulálok én is a napszemcsidhez! És képzeld, nekem sincsen márkás napszemüvegem. Bár tudom,hogy az ér igazából valamit, de én képtelen vagyok kiadni több tízezer forintot érte :cry:De Te nagyon ügyesen, jutányosan szerezted be a Tiédet! :P

Manka
Szia! Mi van Veletek?

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci!
Bérescseppet szedett, de annyira tiltakozik ellene, abbahagytuk. Beszereztük az aloé gélt, de előbb jött a baj :(.

Akkor körkérdés:
Ti adtok a babáknak/ nagyobb gyerekeknek immunerősítőt? És milyet?

ayse
 
 


És pár mai kép!
Csajok Nektek is küldöm, de lehet hogy holnap mert ez a gmail mostanában olyan lassú....

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Ayse
Én Cebiont adok Marcinak. Sajnos nem hajlandó bevenni mást. De ez is valami. De ez a Bérescsepp most elgondolkoztatott. Lehet,hogy bevezetem. Ezt ugye kúraszerűen szokták szedni?
Miért tiltakozott Lili? Rossz az íze?
Én úgy emlékszem,hogy kockacukorral szedtem régen.Úgy sem működne? De azért elkezdtétek alkalmazni az aloé gélt?

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci,
De jók! :) :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann!
Ugyanez volt!! Jack egy kicsit taknyolt a repülést előtt, semmi komoly, jó kedve volt, nem volt láza, és ez a kis takony ment a fülére a légnyomás miatt. Aztán nekem is eszembejutott, hogy amikor annak idején sokat repültem, ha meg voltam fázva, a repülés után tízszer olyan rosszul éreztem magam.
Azért remélem, hogy Lénának mégsem a füle, vagy legalább is megússza a szúrást.

Juci :D , köszi jól vagyunk! Mindig megcsodálom Marcidat, emlékszem, amikor levágtátok a haját, akkor azt gondoltam, hogy húúú, ennek a kisgyereknek milyen jól áll a rövid haj, most meg amikor látok képet róla, annyira tetszenek a szép sötét fürtjei, el sem tudnám képzelni picike hajjal :) .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


juci!
Nem rossz, förtelmes! Én frissenfacsart narancslébe raktam, úgy se csúszott.
Az aloét még nem adtam, Jucc írta, de én is hallottam már, hogy a vitaminokkal a kórokozókat is tápláljuk. Majd utána. Addig c-vitamin.

ayse
 
 


Juci :oops:

ayse
 
 


Ayse,
Én nem adok a gyerekeknek semmiféle immunerősítőt, én sem szedek semmit. Sajnos, nem hiszek benne.
Egyedül a "C" vitaminban hiszek, bár leginkább citrom formájában. A fiúk Cebiont kapnak, de azt is csak akkor adom, ha látom, hogy kicsit kezdenek taknyolni. Ha köhögássel is párosul, akkor mézes-citromos hársfatea és lándzsásútifű szirup. Ha ezek nem segítenek akkor gáz van. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Ayse, a Cebion mellett Echinacea-t, az utóbbit nemrég keztem el, a sűrű betegségek miatt.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


kezdtem :evil: :oops:

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Juci, de jó látni megint ennyi babát együtt! És milyen szépek!

Immunerősitő...én is most gondolkozom rajta, mert ez a végnélküli köhögés szörnyű.

Ayse, Andris milyen kis empatikus! És persze okos, nem utolsó sorban.

Na, a többi gondolatomat elfelejtettem :oops:

Hulla vagyok, Julcsi ma nagyon nyűgös volt. Eleve úgy kelt fel délután, hogy maga sem tudta, mit akar. azt hadarta: Bibola...besok...katona(ezek mind mondókák lennének)...séta...gólya bácsi. Na akkor döntsem el, hogy mondókázzak, énekeljek neki, vagy sétáljunk.
Aztán amig szoptattam, megint sétálni akart, meg buborékot fújni, mondtam, hogy majd ha Anna végzett, erre közölte, hogy "alu", vagyis küldjem már el aludni. Aztán bementünk a városba, és mindenhol ki akart szállni a kocsiból, ott feszengett, beszorult...áááh, még szerencse, hogy kicsi a város és ismerősökkel találkoztunk, vigyáztak rá, amig bevásároltam.
Aztán este rámászott Annára és közölte vele, hogy "szeje", vagyis szereti. Annyira édes volt!

Davallia, nálatok az ilyen ágyonfekvős képek rendszeresek? Én is fotóztam igy a lányokat, de Julcsi életveszélyes Annára nézve, mert rámászik, rálép, állandóan ficereg. Feküdni képtelen.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Manka,
Először is szia és jó, hogy írsz ide is néha! :)
Ez az Echinacea homeós bogyó?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Ayse!

Ha betegek,én is Béres cseppet meg Cebiont adok, tavaly Gergő megcsinált egy Bronchovaxom kúrát, mert egész télen beteg volt. Az egy különféle felsőlégúti betegségeket okozó bacik fehérjeizolátumait tartalmazó cucc. Szerintem bevált, mert már mikor elkezdte szedni, utána hamar meggyógyult, és azóta sokkal kevesebbet volt beteg.

Jucc!

Szerintem a mi fiaink azért esznek kevesebbet, mert sokat szopiznak. Egyébként Gergő sem eszik többet, pedig ő nem is szopizik. :( Egyébként egyikük sem sovány, nem aggódom. Gergő szerencsére szereti a gyümölcsöket, bár azért ő sem eszik belőle túl sokat.

Rókica!

De jó, hogy Zsuzsa szépen szedi össze magát! Az anyatej biztos sokat segít, hisz emlékezz vissza, a mi babáink is 1-2 hónapos korukban heti 30-40 dkg-t híztak!

Juci!

Hú, de jó ez a lószakértőség! Annyira szeretem a lovakat, régen jártam is lovagolni. Nem is tudtam, hogy van ilyen szak. Akkor te lovaglást fogsz oktatni?

Duda!

Gratula Natinak a másfél évhez! Bubus még csak ma volt 16 hónapos!

Ayse!

Andris nagyon édes! Én is úgy meg tudok hatódni rajtuk. Bubus is minden este lefekvéskor odamegy Gergő ágyához, és megpuszilja.

Manka!

Írjál gyakrabban! Hogy vagytok?

Totka!

Gratula a napszemüveghez!

Davallia!

Nagyon édik a lányok!

Zsóf

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Benianyu!

Az echinacea eredetiben gyógynövény, lehet kapni tea formájában vagy a kivonatát mint tablettát.

Immunerősítőben mint olyanban én sem hiszek, de ha jól tudom ezek a szerek úgy működnek, hogy optimális körülményeket teremtenek az immunrendszer működéséhez. Illetve próbálnak, ha hiányod van valamiből. Pl a Béres cseppben van vas, és Zsuzsának a vérképe alapján vashiánya van.

Apropó Béres csepp, én az ő 5 cseppjét 150 ml vízbe szoktam rakni, és eddig még megitta. Igaz, nem kóstoltam, tényleg ennyire rossz ízű?

Ayse, mi lenne ha egy fél liter vízben oldanád fel a cseppeket?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 



Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


SZAISZTOK!

megjöttünk :) bőrönd még nincs kipakolva, mert olyan későn érkeztünk, de a képeket most feltöltöttem és bekukkantottam :) és már kicsit vissza is olvastam;) rómáig még nem..

borzasztó, hogy megint milyen betegséghullám van :( :( :( :(
Eszti taknyának sem tett jót az utazás, de remélem azért áthidaljuk a dolgot, holnap megyünk orrszívásra.

síelés nagyon szuper volt, és nem is volt baj, hogy most csak hármasban voltunk bébiszitter nélkül. amikor apa síelt, én fennt voltam az Esztivel, ő jó nagyot aludt a babakocsiban. szép idő, jó hó, minden tuti volt :) és lemerészkedtem a fekete pályán is, csak, hogy emondhassam;)

talis képek nagyon aranyosak! én is megjegyeztem magamban, hogy ezek a Marci fürtök nagyon vadítóak :)
Gergő királyfi meg nagyon komoly :D

a vitaminkérdésre: én sem adok semmit az Esztinek, viszont minden nap igyekszem vele gyümölcsöt etetni és zöldséget is (mármint frisset). kifacsart narancslevet egy kis banánnal szívesen issza, ebbe bármit bele is tudtam eddig csempészni. csak akkor adtam cebiont, ha ezt nem itta meg, vagy elmaradt, vagy keveselltem.
a felesleges c-vitamint úgyis kipisili, minek terhelljem vele a veséjét. jó, valószínű ez még nem egy tetemes mennyiség, de akkor is, változatos táplálkozás mellett sztem sem kell plusz vitamin, én sem hiszek ilyenekben, homeopátiás cuccok dettó, de ezt már ismeritek :oops:

KépKép
KépKép
and
 
 


Igen, még azt akartam irni, hogy szuper ez a lószakértő-foglalkozás! És annyira el tudom képzelni neked, Juci!

Zsóf, ezt a kúrát orvos irta fel? Miben áll?

KépKép

KépKép
majola
 
 


a lándzsá útifűszirupról mondta az orrszvást végző Zsuzsa néni, hogy parlagfűvel rokon! tehát, akinek a családjában ilyen allergiája van, annak nem szokták ajánlani. én ezt nem tudtam.

én azt tudom a béres cseppről, hogy vas az aztán tényleg van benne, de más nem igazán. legalábbis egyszer egy ismerős ismerőse analizáltatta a munkahelyén.

KépKép
KépKép
and
 
 


Rokica, olyan jó látni, hogy jobban végre Zsuzsa, és eszik és jókedvű és hízik!!
majd visszaolvasom rendesen, hogy mi a helyzet a tejallergia kérdésben, nagyon kíváncsi vagyok.

KépKép
KépKép
and
 
 


Nem tudtam tegap jönni, mert nálunk is mini tali volt a barátnőimmel és gyerekeikkel. Nagyon jól sikerült, a gyerekek élvezték. Ma hívott a barátnőm, hogy akkor beszélgessünk már egy kicsit, mert tegnap azt nem igazán sikerült :roll: Hát igen, ezek már nem azok az idők, amikor Brigit letettem és ő békésen nézelődött. Most csak akkor van nyugton ha alszik. Még szopizás közben is forgolódik, dumál :? . Szóval estére teljesen lefáradtam, belealudtam a szopiba is. Azt viszont látom, hogy még mindig vannak beteg babák.

Mindenkinek nagyon gyors gyógyulást kívánok.

Megann
Látom Léna sem akar javulni. Én is teljesen be tudok pánikolni ha kicsit is felszökik Brigi láza. Jó lenne már tudni mi is okozza Lénánál ezt a betegséget. Gyógypuszik mentek.

Ancsi
Jó hallani felőletek. Melinek is mennek a gyógypuszik. Te pedig vigyázz magadra nagyon. Nekem is volt hányós-fosós vírus a terhesség idején, semmi baja nem lesz a kicsinek, meglátod.

Ayse
Lilinek is jobbulást, Andris pedig egy igazi szerető kistestvér ahogy ápolgatná Lilit.

Rókica
Szuper, hogy Zsuzsa ilyen hamar ennyit hízott.

Kép
Kép
maresz
 
 


Szia And!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!
És köszönjük a bókokat Nektek is Manka!

GYertek gyakrabban! Semmit nem tudunk rólatok. Pár sort írsz azért rólatok? Miket mond Jack? Mennyit eszik? Hogy alszik? HOgyan töltitek a napjaitokat?

Zsófi
Elméletileg a hivatásunk az lesz, hogy a magyar lótenyésztést nemzetközi színvonalra emeljük ismét. Elismertségét növeljük és kiaknázzuk a -lovas nemzet- jelzőben rejlő lehetőségeinket.

Majola
Köszi! :lol: Én is annyira magaménak érzem. Mindig lovász akartam lenni. Egye penész, lószakértőre módosítom! :lol:

Tényleg erősíti a bacit is???? Na ez most nagyon meglepett.....
Én hiszek amúgy a vitaminokban. Főleg magunkat nézve. Ugyanis sajnos még az én táplálkozásom sem mondható kiegyensúlyozottnak és teljeskörűnek. Bezzeg ha a csokiban vitaminok laknának! Én lennék a vitaminlány! :lol:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Benianyu :D , Rókica ügyesebb volt az Echinacea infóban :D . Az benne a jó, hogy jó az íze, Jack egyenesen imádja, amikor szünetet tartunk, akkor is mutogat a dobozra, hogy kér belőle :D .
Eddig én sem nagyon foglalkoztam-hittem az immunerősítőkkel/ben, de most, hogy Jack olyan sokat volt nagyon beteg, úgy döntöttem, hogy ártani nem ártok Neki az Echinaceával, és ha csak egy nagyon picit segít, már az is jó.

Zsóf :D , köszi szépen, jól vagyunk, kivételesen Jack nem beteg (koppkoppkopp). Hogy vannak a fiúk?

Olyan jó lenne, ha már jönne a tavasz, és lehetne nagy szabadtéri játszóteres talikat tartani!! A gyerekeket bedobjuk majd a homokozóba, mi anyukák meg jól megbeszéljük a világ dolgait :D .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Ayse
A vitaminos monológomat Neked szántam :oops:

Majola
Vannak ezeknek a szeptember 9-eseknek ilyen napjaik...
Tegnap Marci nem tudta, hogy mit is akar az élettől...
Ilyenkor nem épp könnyű. Neked meg fokozottan, mivel Anna hölgy is ott piheg :P Bár nekem nincsen még Ketteském, de szerintem egy ilyen korú gyerek sem testiéppség biztosítás a picúroknak :lol:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Jó éjt Lányok!
:)

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci, képzeld, Jack egy árva szót sem mond :evil: , kivéve a vauvau-t, mármint ha ezt szónak lehet egyáltalán nevezni :D .
Mostanában egész jól eszik, növeszti a 9. fogát, az éjszakák változóak, van amikor átalussza az éjszakát, van amikor 6-8-szor kel :? .
Cleóval és Majával szoktunk játszóterezni, holnap is megyünk (ha nem esik az eső). Maja már messziről megismer minket amikor közeledünk babakocsival, rohan üdvözölni, mert tudja, hogy mindig van nálam keksz :lol: .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Én is megyek. Jó éjt!
És megpróbálok ide is gyakrabban írni!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Jó éjt Juci!
Ezt az adást is vettem! :wink:

Hát igen, én sem annyira hiszek a vitaminokban és az egyebekben, ráadásul a gyerekeim sztem eléggé kiegyensúlyozottan táplálkoznak (sőt magamra vonatkoztatva még a gyógyszerre is azt gondolom, hogy gyógyszer nélkül 7 nap, gyógyszerrel egy hét a betegség :oops: ), de Lili annyit betegeskedett ősz óta, hogy úgy gondolom, valami mégiscsak megbillentette az egyensúlyt és jó lenne azt helyreállítani. Jó levegővel, mozgással, kajával nincs gond.
A bronchowaxomot én is szedtem. Akkor kaptam, amikor láncantibiotikumosként már az összes lehetőséget kimerítettem. Aztán jött a mandulaműtét :evil: .

ayse
 
 


Juci!
Nagyon bejönne a leendő hivatásod Lilinek. Ő egy lóimádó és már meg kellett ígérnem, hogy kap egy fehér lovat, Andris meg egy barnát :D.

ayse
 
 


Rokica, olvastam a laktóz tesztet, tudom, milyen volt :( bár szerencsére Esztinek a legnehezebb az a pár korty cukros lötty megivása volt, tuána már kibírtuk valahogy. a maszkot persze ő is ordítással díjazta, de máshogy nem is tud erőltetetten kilélegezni.legalább nektek csak egyszer kellett és negatív lett ;)
nekem annyival könnyebb most etetnem az Esztit, mióta eszik tejterméket, úgyhpgy megértem, hogy ezen rágódsz!

Juci! hajrá tanulás és lószakértősködés!! :) jól hangzik!

egy kis ízelítő :)

Kép

KépKép
KépKép
and
 
 


na jó még egy, aztán most már én is megyek aludni :)
Kép

KépKép
KépKép
and
 
 


Jó reggelt!

Juci!

Köszönjük Neked is a képeket! Nagyon jól sikerültek, és jó volt látni a sok-sok képen Marcit mosolygósan.
Szerintem is nagyon jól érezte magát, és eszméletlen édes volt, amikor hangosan kacagott!!

Manka!

Tényleg jó újra hallani rólatok, és ha van időd, tényleg gyere gyakrabban.
Maja nagyon édi lehet, amikor rohan üdvözölni Titeket. De hát hiába, Maja alapban nagyon édi, és ezt tegnap is megtapasztaltam...
Jack-nek is most jön a kilencedik foga?? KÉpzeld, Gergőnek is.
Azt hittem, már csak mi vagyunk ilyen kevés fogúak...:)

Totka!

Én is gratulálok az új napszemcsidhez, és nagyon ügyes voltál, mert tényleg nagyon jó áron vetted!
Én is valahogy úgy vagyok, mint Juci, hogy sajnálok kiadni annyi pénzt egy napszemcsiért, pedig világ életemben én is vágytam egy tuti kis napszemüvegre.
Azt hiszem, a legdrágább napszemüvegem valami 4.000 Ft volt.
Amit aztán nem is hordtam túl sokáig, mert rájöttem, hogy nem áll valami jól nekem...

And!

Eszti nagyon csini a síelős szerkójában, képeket kérünk még.
Örülök, hogy jól sikerült a síelés, gondolom, szívesen maradtatok volna még egy kicsit.

Megann!

Hű, hát ettől a repülős dologtól én is ledöbbentem, eszembe sem jutott volna, hogy esetleg attól is rosszul lehet Léna.
Remélem, mire ezeket a sorokat olvasod, már jobban van!
Mindenképp kérünk infót, hogy mit mondott a fülész!

Juci (mégegyszer):):

tényleg nagyon érdekes ez a suli, én sem hallottam még ilyenről.
És akkor tényleg lovaglást fogsz oktatni??
Ez nekem nagyon tetszik, és valahogy teljesen el tudlak képzelni ebben a szakmában.

Béres csepp:
mikor Gergő új év után olyan nagyon beteg volt, én is vettem, és elkezdtem adni neki. Sajnos neki is a vizébe kellett tenni, mert másképp nem volt haljandó bevenni. Azt ugye tudjátok, hogy C - vitaminnal kell beadni?
Vagy csepegtettek hozzá ugyanannyi cebiont, vagy narancslével, vagy citromos teával adjátok neki!
Egyébként, én hamar abba is hagytam, mert kb. 2 nap múlva azt vettem észre, hogy nagyon megfogta Gergőt, nagyon keményet és bogyósat, és zöldes-kéket, és iszonyú büdöset, olyan vasas-fémes szagút kakilt.
Úgyhogy erről ennyit.

Ayse!

Fehér ló-barna ló???? És azt is kitaláltad már, hogy hol fogjátok szállásolni a pacikat?? Nem vagy te egy kicsit könnyelmű??? :) :) :)
Már csak azért , mert ahogy Lilit ismerem, nem az a kimondottan felejtős kislány...
Andris nagyon zabálnivaló, ahogy teát főzött a kis beteg nővérének!
Hogy van Lili? HOgy telt az éjszaka?

Benianyu!

Volt valami kérdése tegnap Beninek, miután hazaért??? Vagy konstatálta, hogy minden rendben, mindene megvan, és kész???
Érdekelne, hogy kérdezgetett-e, hogy mi volt, meg ilyenek. Márcsak azért, mert, hogy ennyire elzárkozott attól, hogy ő is otthon maradjon...

Na, mit is akartam még???

Nem is tudom, úgyhogy megyek a fürdibe, meg reggelit csinálni...

Kép
kuha
 
 


:oops: :oops: Anyám, most olvasom, hogy hányszor írtam le azt a szót, hogy "tényleg"...
De gáz... Nem tudom miért,mindig utólag olvasom vissza, hogy mit írtam, persze ilyenkor meg pironkodom, hogy mekkora hülyeségeket produkálok néha...

Kép
kuha
 
 


Na, eszembe jutott, hogy mit akartam még:

Nyúlné!

Köszönöm szépen, hogy az öledben, és gondolom, a közbenjárásoddal, de Gergő tegnap ráérzett a csőrös pohár ízére.
Előtte itthon a szájába sem akarta venni, sőt, félt tőle.
Erre tegnap kikerekedett szemmel látom, hogy ül az öledben, és a csőrösből iszik.
Szóval, ezen felbátorodva, újra elővettem, és úgy iszik belőle, mintha mindig is abból ivott volna!

Köszönöm! Végre eldobhatjuk a cumisüveget...

Kép
kuha
 
 


Kuha :D :D , Gergőnek melyik lesz a 9. foga? Jacknek a jobb alsó rágó, már érzem a csipkéit az ujjammal, de még nem tört át.
Már akartam Neked írni, hogy nagyon aranyos Gergő a Baba Patikában! Csa kb. 20 méterre van a házunktól a gyógyszertár, de nem bírtam ám ki hazáig, hogy megnézzem Gergőt, amikor elkértem az újságot, már az utcán elkezdtem lapozgatni, apa jól meg is morgott - " Ugye ezt nem gondolod komolyan, hogy leállsz az utca közepén olvasni!?!?, mert Nála volt a babakocsi, meg a nagybevásárlás, én meg fogtam Jacket az ölemben plusz még egy jumbó csomagos liberót is cipeltem :lol: .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!

Köszi szépen, aranyos vagy!!! Robi dettó ugyanilyen, mindig jön, hogy " ugye nem gondolod komolyan...???"
El kéne már mennünk az ügynökséghez, ki akarom íratni cd-re a képeket. Csak valahogy soha nem viszit Robit az útja arra... :lol: :lol:

:oops: :oops: Bevallom neked őszintén, hogy foggggggalmam sincs,hogy melyik fog melyik.
Úgyhogy körülírom Neked, hogy "milyen fogak vannak"
Lent megvan az első kettő, fennt az első négy.
Aztán bal oldalon lent, van kb. 2-3 fog szünet, és hátul jött ki egy fog, ugyanez baloldalt fennt, és most vettem észre pár napja, hogy szintén némi szünettel, ugyanez a fog készülődik jobb oldalt lent.

Na, most jól leírtam, remélem, sejted, hogy melyikekre gondoltam.
Tényleg tök gáz, hogy gőzöm sincs, melyik melyik fog, de most már utána nézek rendesen...

Kép
kuha
 
 


Nem tudom, mi van ma, de ma már harmadszorra esik el Gergő, de akkorát, hogy mind a háromnak hatalmas ordítás lett a vége. Most is itt hüppög a nyakamba.
Jézusom, és még csak háromnegyed tíz van...
Először a fogait koccolta le az ágyba, majd az ágyon addig ugrált, míg szépen félrelépett, és szó szerint letáncolt az ágyról, a fejét beverte a szekrénybe. (bár itt szerintem nagyobb volt az ijedelem, mint a fájdalom). Most meg szimplán megcsúszott egy újságon, a nagy rohangászások közepette, és megintcsak az állát verte be.
Anyám, azt hiszem, jobb lenne, ha a nap hátralévő részére beleszíjaznám a kiságyba... :roll: :roll: :shock: :shock:

Kép
kuha
 
 


Szia And!

Örülök hogy jól éreztétek magatokat! A képek nagyon aranyosak! Eszti is sielt? ;)

Tudtam hogy ti is átestetek (legalább) egy ilyen laktóz teszten, de valahogy vagy átfutottam felette vagy te nem részletezted, hogy ez milyen hosszú nyomorúságos egy vizsgálat. Vagy lehet Esztit nem viselte meg annyira? Zsuzsa nagyon rosszul tűrte. Mondjuk ő minden ilyen orvosi vizsgálatot nagyon rosszul tűr, nem az a magát megadó baba, hanem a harcolós baba, küzd ezerrel azellen ami nem tetszik neki.

No mindegy, túl vagyunk rajta.

Viszont most azon kesergek, hogy úgy tűnik, az imádott paradicsomra is érzékeny Zsuzsa. Most már teljesen egyértelműen látom, hogy miután paradicsomot eszik, piros foltos lesz az arca, azt hiszem csalánkiütésnek hívják. Nem brutál (láttam nagyon szörnyű képeket a neten), de ott van. :? Azt hiszem a következő utam allergológushoz kéne hogy vezessen, de majd valószínűleg csak ha meglett Zsuzsa vérvételének az eredménye. Őt már nem is akarom vinni, csak nézzék meg a leleteit, ahhoz hogy az én elméleti kérdéseimre válaszoljanak, ahhoz nem kell őt látni. Remélem. Mert nem akarom vinni.

A baj az, hogy olyan sok utam nincs már hátra a szülésig. Ez alatt az idő alatt

1. el kéne intézni az apaságit
2. el kéne vinni Zsuzsát hogy megkapja legalább a 15 hós oltást, talán a pneumococcust is (bár most olvastam egy tudományos cikket, ami szerint a pneumococcus elleni oltás nem nagyon volt hatással a középfülgyulladások gyakoriságára... ha érdekel, átküldöm a címét, mert ennek pont megvolt az egész szövege a PubMed-en)
3. el kéne vinni Zsuzsát fülészetre kontrollra mert legutóbb még mindig "kicsit hurutos" volt a jobb füle, és azóta megint újra hallom hogy valami van jó mélyen az orrában, bár szívom neki naponta, de nem jön ki és ma fogdosta a fülét is
4. el kéne rakni Szilvi ruháit, amihez még össze kéne szögelni a pelenkázószekrény hátát
5. jövő szerdán vizsgázom és még két esettanulmányt is meg kell írnom

Jó lenne már ha nem minden egyszerre történne.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Róki!

Komolyan mondom, én ehhez már nem is tudok mit fűzni. Csak annyit, hogy nagyon-nagyon csodállak, és felnézek rád, hogy két héttel a szülés előtt, még mindig ennyire aktív vagy. És teljesen úgy tűnik, hogy fáradhatatlan.
Pedig gondolom, ez nem így van, biztos nagyon-nagyon kimerülsz a nap végére. És nem akarlak elkeseríteni, és valószínűleg Te is tisztában vagy vele, hogy bizony, ha megszületik Szilvivi, akkor sem lesz egy ici-pici módod sem kipihenni az elmúlt hónapokat.
Pedig, ha valakire, akkor rád bizony rád férne...

Na, de nem tetézem, gondolom, mindezzel te is tisztában vagy...

Kép
kuha
 
 


Kuha,

Nem, én struccpolitikát folytatok...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Róki!
ez tényleg elég gyanús, mármint a paradicsom :( :(
az a cikk érdekelne, igen. én úgy tudom, hogy 7 féle invazív pneumococcus ellen véd az oltás, tehát nem mindegyik típus ellen, és így lehet, hogy a középfülgyulladások száma nem csökken, de a súlyos szövődmények száma biztosan.
egyébént meg az oltásnak, ha jól tudom nincs igazából szövődménye, tehát, ha úgy döntitek, hogy az ára nem akadály, akkor rontani sztem nem ronthat.

most lehet, hogy túl indiszkrétet kérdezek, de David nem akar magyarul megtanulni? :oops: marha nehéáz, hogy minden a te válladon van!

KépKép
KépKép
and
 
 


engem is zavar, hogy állandóan helytelenül, sokat rontva írok, ráadásul a tárgyas-tárgyatlan igékez sosem tudom, hogy hogyan kell használni, de lusta vagyok még a nagybetűt is használni, nem hogy javítani :oops:

KépKép
KépKép
and
 
 


And:

http://www.pubmedcentral.nih.gov/picren ... obtype=pdf

A második oldalon említi a vakcinát mint lehetséges megoldást hurutos középfülgyulladásra. Csak egy rövidke paragrafus az egész, sajnos, nem ez a cikk fő fókusza...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Majola!

Annyira édik a lányok! Jó kis pufipofi Annácska! A Bronchovaxom -kúra úgy volt, hogy először 30 napig kellett szedni, minden reggel, evés előtt, utána 1 órát nem lehet enni. 20 nap szünet, majd 10 napig szedni, megint 20 nap szünet, 10 nap szedés, 20 nap szünet 10 nap szedés. Magyarán: 2 30 db-os dobozt szedett be, az elsőt egybe, a másodikat 3-szorra 20 napos szünetekkel.

Béres csepp:
Nemcsak vas van benne, nézzétek majd meg, csomó nyomelem: mangán, vanádium, króm, réz stb. Szerintem nem rossz, mert nem mindig tudhatja az ember, honnan van a zöldség. Ha agyonműtrágyázott talajból, abban nitrogénen, foszforon kívül nem sokminden van, így a zöldség is szegény lesz nyomelemekben. Ez a vitaminokra is igaz. Szentgyörgyi idejében még 10-szer annyi C-vitamin volt a paprikában, mint mostanában. A C-vitamin is erősíti az immunrendszert, de a multivitaminok azért nem jók betegség idején, mert a többi vitamint a bacik, vírusok is szeretik.

Juci!

Ez szuper! Én is szívesen foglalkoznék ilyesmivel. Mostanában olyan bizonytalan vagyok, (vagy mégsem?) :D hogy mit szeretnék dolgozni.

Zsóf

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?