Új privát üzeneted érkezett!

Zsandi:hova tűntél???????????

Edith:szóval kaját vettünk, meg láttam a kiscsajnak 1-2 tavaszi felsőt azt megvettük anyósék nevében...úgyis mindjárt lesz a szülinapja!!!!És egybe tartjuk nekik, mármint a gyerkőknek, mert ugye 17 nap van a 2 szülinap közt így nem tartunk kettőt!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Megjártuk a dokinénit, beadattam az első Prevenart.

(Edith, a mi igazolásunk, tornázni voltunk.)

Sajnálom a beteg kisfiút, ahogy írtad, némelyik doki valóban, mintha a piacon vette volna a diplomáját.
De itt az élő példa az Editék, ha nem áll a sarkára és nem erőszakolja ki, hogy Virágot komolyan vegyék végre, sosem gyógyul meg.

Évi mesélj, mit csinálnak a picik a bölcsiben? Milyen foglalkozás van?

Edit, és az éjszakáitok most milyenek? Akartam már kérdezni, anno Barnus is ilyen szarul aludt?

Kihúllik a hajam, szar a billentyűm, ezt a pár sort írom ezer éve.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Az este - írtam - pizzát sütöttem, így nézett ki: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)

Kép :P

Kép .

Kép .

NA, nem csorogtatom tovább a nyálatokat :wink: :wink: :wink: , inkább Krisztáról is mutatok képeket. Ilyen elmélyülten figyelte az apukája tevékenységét:

Kép .

Kép Huncutka

Kép Felfedezte, hogy milyen szépen koppan a két cumisüvegkupak :)

Itt meg azt mutatja, hogy hol a lámpa, csak épp a kupak van a kezében. Különben rendesen rámutogat ujjal mindenre, ha kérdezzük, hol van:

Kép .

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

 
 

Edith:és tényleg beindult a nyálelválasztásom!!!!! :wink: :lol:
Nagyon ügyi a lánykád!!!! :wink:

Barbi!!!Akkor most kopasz vagy???????????????? :shock: :shock: :shock:

Mi délután megyünk méreckedni..már nem is tudom mikor voltunk!!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja igen csajok!!!!Mit kell művelni a kávéfőzővel ha vízköves????Múltkor ecetes vizet átfőztem rajta, de most megint vacakol!!!2 adag kávé helyett egy negyed főtt le!!!!Szerintem azért vagyok ilyen fáradt!!!!
Zsombi tojik a fejemre nincs humora aludni!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, az ecetes víznél nincs jobb. Lehet kapni vízkőoldót kisgépekhez, de ugyan olyan jó az ecet és olcsóbb.

Te kis vicces! :wink:
Julcsiékról van híred?

Edith, a huncut Kriszta igazi kis hölgy. Tündéri! Baromi aranyos!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi, hogy viselte Ádám a szurit? Sírt? :cry: :cry: :cry:
Az éjszaka milyen volt?

Többiek, merre vagytok?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti, ne is mondd a kávéfőzőt! :x :x :x :x
tegnap elment a p...ába. Először színesített vizet főzött le, másodszor meg kifolyt az egész kávé a szekrényre. Szerencsére még garanciáan van, és István holnap viszi vissza. Remélem, meg tudják javítani. A következő kávéfőzőm úgyis egy espressó lesz.
Tegnap a kotyogóval főztem kávét. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti, ne is mondd a kávéfőzőt! :x :x :x :x
tegnap elment a p...ába. Először színesített vizet főzött le, másodszor meg kifolyt az egész kávé a szekrényre. Szerencsére még garanciáan van, és István holnap viszi vissza. Remélem, meg tudják javítani. A következő kávéfőzőm úgyis egy espressó lesz.
Tegnap a kotyogóval főztem kávét. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:ha ennyire nyomatékosítod akkor nem is mondom!!!! :shock: :shock: :shock: 8)

No voltunk méreckedni, szerncsére az én súlyom nem érdeklet senkit!!!! :lol: MSN-en meghírdettem a fogadást a Zsombi méreteire , de nem voltak érdeklődők :? .....szóval 10 kiló 85 deka és 81 cm!!!!!Aszongya a védőnő , hogy a 71 cm az 1 éves átlag!!!!Annyi volt 4 hónaposan!!!!??? :shock: :shock: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Az Ádám csak akkor sírt, amikor megkapta a szurit, utána még mosolygott is a dokinénire. az éjszakánk pocsék volt megint.

Márti, mérlegelés eredménye?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbikám:az előbbírtam!!!!! :shock: :roll:
Nem csak a hajad hullott ki??????????????? :wink:

Félsikerem van Szoni bealudt , de a szobacirkálom nem hajlandó szundizni!!!!!!!!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


na ez csak azért van, mert mire lepötyögtem ezt a pár sort, eltelt 20 perc :evil:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti, épp akkor kezdett szarakodni a babanet. Nálatok nem volt baj? Úgyhogy, ne szándékosan nyomatékosítottam :P :P :P :lol: :lol: :lol: , de örülök, hogy rezignáltan nem is mondtál semmit! :lol: :lol: :lol: :lol:

Jó nagy a kicsi szobacirkálód! :wink: :wink: :wink: Kriszta ma már másodszor alszik, de ki tudja meddig? Nálunk most az evéssel van gond. Csak reszelt almát volt hajlandó elfogadni ebédre. Pedig sütőtökös-csirkemelles krumplit csináltam, aztán banánnal, sajtos meg vajas kenyérrel kínáltam, semmi sem kellett. és az almát sem ette meg mid. Vacsorázni már két este nem vacsizott.
Megyünk ebédelni. (a nagyok)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nekem az asztalos adja mára az igazolást. Vettünk egy mosogatógépet, de robbantani kellett hozzá a konyhabútort. Minden szanaszét volt, Virág nem bírt aludni a kopácsolástól, plusz a járókában üvöltött, a kezemben sem volt jó, le nem tehettem a szerszámok miatt. Viszont nem régen végeztem a takarítással és most van egy új csodamasinánk. (Apa álma, szerintem tök fölösleges)

Virág jól van, teljesen kivirult. Kérdeztétek, hogy viselte a kórházat. Büszke vagyok rá, nagyon jól tűrte a megpróbáltatásokat. Attól szenvedett, hogy nem mászhatott és közlekedhetett szabadon.

Mai kaja: cukkini-krumpli-husi-sajt

Később még jövök, mennem kell Barnusért, Őt ma száműztem mamához. Nem hiányzott még itthon a mester mellé Ő is.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Barbi!

Az éjszakák mostanában tűrhetőek, kb. 3-4 ébredés.

Én már ezt se bánom, csak ne legyen beteg.

Edit02

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Bepalizam apát!!!! :lol: Azt mondtam neki, hogy kivágtam a kávéfőzőt az ablakon!!!! :wink: Közben csak apukám vitte el, majd szétszereli és úgy vízkőtleníti, bár a párom is szét tudta volna szedni...de összerakni????????????Na arra nem vennék mérget!!!! :roll: 8)

Edit:én sem hiszek a mosogatógépekben!Én a saját szememnek hiszek és annak amit én elmosogattam! :lol:

Barbikám drága!!!!Ne bosszankodj, ezen nem érdemes!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


A másik topikban valaki szöget ütött a fejembe ma: kire hasonlít a lányom? :wink: :wink: :wink: :wink: Jó, én úgy látom, hoyg leginkáébb anyósomhoz és Istvánhoz, de döntsétek el ti. Összehasonlítottam néhány kicsikori képet a Krisztáéval:

Kriszta és anyósom:

Kép .

Kriszta és István:

Kép .

Kriszta és édesanyám:

Kép .

Kriszta és a húgom:

Kép .

Kriszta és én:

Kép .

Azt viszont megfigyeltem, hogy Krisztának oválisabb a feje mindenkinél. A többiek mind kerekfejűek vagyunk. :roll: :roll: :roll:Szerintem tegyetek fel ti is. Én csak simán lefotóztam a régi képeket, mert scannerünk van, de nem tudom használni.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Na, megvagyunk mi is, csak a gyerekek egész nap pörögnek, így időm szinte nulla, délelőtt, amikor pedig elhatároztam, hogy alvásidőben jövök, akkor meg nem ment a babanet. :evil:

Beteg kismanóknak gyors gyógyulást kívánok, ma olyan szép idő volt nálunk, hogy én már a tavaszra hangolódtam, remélem jön is lassan, és akkor a betegségek is odébbállnak.

Edit!
Jó, hogy jelentkeztél, örülök, hogy Virág rendben van, talán most már így is marad.
Barnival mi újság?

Márti!
Kávéfőzőhöz lövésem sincs, de látom megoldottad a problémát. Mi nem iszunk kávét, főzőm sincs. Anyukám hiányolja néha, hogy meg sem tudom így kínálni a vendégeinket, erre azt szoktam mondani, hogy úgysem jutna eszembe kávét főzni senkinek, meg az ismerősök már úgyis tudják, hogy nálunk nincs. :oops:
Szép méretekkel rendelkezik a szobacirkálód, nem semmi. Biztos apukája nyomdokaiba szeretne lépni, ami a magasságot illeti.
Barbi!
Ügyi nagyon a fiad, talán még a felüléséhez sem gratuláltam. :oops: Úgyhogy akkor most: nagy-nagy puszi neki a nevemben.
Mellékhatása a szurinak? Láz, ilyesmi?

Edith!
Nagyon guszta a pizzád, biztos fini volt. Én is pont a napokban sütöttem, én jobban szeretem, amit itthon készítek, mint némelyik pizzériásat, a mirelitről meg nem is beszélve.
Nagyon édes Kriszta a képeken, nagy csibész lehet ő is. Nagyon ügyi, ahogy megmutatja a dolgokat, mi ilyesmit nem tudunk. Az én manóim fütyülnek mindenre, amit a kisgyerekek tudni szoktak (pá-pá, mutogatás, ilyesmi), egyedül a süti, süti pácsát... megy.

Na, nem tudom ám, hogy még miket akartam reagálni, amúgy is jó nagy az elmaradásom, de most ennyi jutott eszembe.

Ma megint kicsit nosztalgikus hangulatban vagyok, pont ma egy éve vonultam kórházba. Hétvégékre még hazajöhettem, de véglegesen már csak a manókkal. Hogy repül az idő!

Marci már nagyon ügyin megy, a járássegítővel szalad, egyedül pedig már jó nagy távokat sikerül megtennie. Flóra is elkezdett menni a kanapé mellett, meg a járássegítővel. Nagy lókötők. Az éjszakáink eléggé változóak, tegnap pl. fél 1-től 3-ig ébren voltak, de csak bohóckodtak, ha felvettük őket. Így visszakerültek a kiságyba, és laza fél óra sikogatás után elaludtak, reggel 9-ig. Valahogy ki kellett pihenni a kimaradt időt.
Flóra nálunk is elkezdte pár napja, hogy az ebédjét csak félig eszi meg, uzsira meg néha csak pár kanál csúszik. :shock: Ma délben pedig mindketten sztrájkoltak, nem ették az ebédet. Barack volt hússal, amit egyébként szeretnek. De én elég kemény vagyok kaja ügyben, szóval nincs ilyenkor B lehetőség, vagy ezt eszik, vagy semmit. Az más, ha valami nem ízlik, azt nem erőltetem, de ha előtte már többször ették nagyon az adott ételt, akkor nincs pardon. Így üres hassal mentünk sétálni, utána persze sikerült megenni az utolsó kanálig. Most meg csodák csodájára le tudtam őket nyomni aludni. Ez a délutáni alvás sem jellemző mostanában, sajnos.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Szia, Andi, jó, hogy jelentkeztél, gratula a manóidnak a járáshoz! :)
Én is 1-kor etettem krisztát, hogy majd megeszed, ha éhes leszel, erre meg 3-kor sem kellett neki. Én sem szoktam mással etetni, de most talán a betegségnwk a maradványa ez, és nem akarom erőltetni, nehogy még sárgaságot kapjon valamitől! Na megyekl mert teregetnem kell.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


A Zsombi sem mutogat, ezt a védőnő is kérdezte, de már múltkor is, hogy mutatja mit szeretne????Mondom nem odamegy és elveszi!!!!!Ha meg olyat szeretne amit nem lehet odaadni(hülye példa, de mondjuk konyhakés) akkor kiborul és balhézik!!!!!
A doki meg el volt ájulva tőle, hogy milyen szép azt mondja a Szoni is, de hogy a Zsombi igazán jól sikerült gyerek!!!! :lol: :lol: :lol:
Még jó hogy az elején mindíg a frászt hozta rám, hogy mekkora ez a kölök(ugye Edit még te nyugtatgattál, hogy a Virággal kb. egy ütemben gyarapodtak :wink: ), most meg nem győzi dícsérgetni!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Évi:ha jössz bekukkantani:BOLDOG HÓFORDULÓT HOLNAPRA SAMUNAK!!!!!!
Ünnepeljétek kettecskén, akkor holnap nincs bölcsi????
És milyen így nélküle?????Nagyon vacak?????TE szerintem biztosan rosszabbul viseled mint a fiatalúr!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 08:40-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Edith, az a pizza nagyon tutin néz ki. Gonoszkodás: mi van a fogyival? :D :wink: Én most hétvégén ráálltam a mérlegre anyuéknál, és újabb 2 kg lecuppant! A nasi és a cukor elhagyása úgy tünik csodákat tesz...
A fotók zsenilálisak, Kriszta borzasztóan bájos kiscsaj, nagy huncut lesz (vagy már az) a képek alapján. Megtanulmányoztam a fotókat a rokonságról és Krisztáról - én passzolom. A szája a tied, de összességében mintha az apjára hasonlítana...
Edit, örülök, h Virág rendbe jött és h a kórház sem viselete meg nagyon. És téged?
Márti, a kávéfőzős kalandot nem irigylem, nekem egy kotyogós cucc főzi a kávét, eddig elég jól bírja a kiképzést, pedig nem új darab már. Néha eldugul a szűrője, akkor tűvel nekiállok, és kitisztítom. De ez félévente max.
Köszi a hófordulós jókívánságot, átadom a címzettnek!

Bölcsi és Samu: ma már ott is aludt, de apa ment érte rögtön a délutáni ébredés után (fél3-kor). Ezen nagyon izgultam, hiszen eddig Samu csak rácsos ágyban vagy utazóágyban aludt, a bölcsiben pedig nincs rácsos ágy. A gondozónők mondták is Balázsnak, hogy miután lefektették, Samu máris pattant fel és ment is, de egy-két próbálkozás, a szokásos cumisüveg, a többiek példája és persze az álmosság győzött: elaludt 12.30 körül és nyomta egészen fél3-ig. Ezek szerint biztonságban érezte megát, ez tök jó! Meg nagyon figyelnek rá, tényleg nincs sok gyerköc egyszerre. Ja, és dupla adagoot evett a déli főzelékből :) (mondjuk az étvágyával sohasem volt baj)
Hiányzik napközben nagyon, bár ma dolgoztam a munkahelyemen (tanítottam, megbeszéléseken voltam), így nem azon pörögtem egész nap, hogy éppen mit csinál. Ma végülis fél10 és fél3 között volt ott (ez 5 óra) és ebből 2 órát alvással töltött - ez talán nem olyan sok neki.
Barbi, kérdezted, hogy milyen foglalkozások vannak - elsősorban játszanak a gyerekek, persze van ott mindenféle játék dögivel. És délelőtt van mondokázás, éneklés. Ehhez persze Samu még kicsi, de nagyon szereti, ha pl. én éneklek neki.
No, megyek - holnap itthon leszünk, igyekszem napközben is benézni!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok! :)

Edith!
Megnézegettem a képeket, amiket feltettél, és bebizonyosodott, hogy nem értek én ehhez. Abszolút nem tudom megítélni egy gyerekről (az enyémekről sem), hogy kire hasonlít. Az egyetlen kivétel ez alól az a helyzet, amikor a törpe kiköpött egyik v. másik szülője. Na, azt azért észre szoktam venni.

Márti!
Ez a balhézás nálunk is nagyon menő, Marci fejlesztette tökélyre. És attól függetlenül, hogy nem mutogat dolgokra, azért baromi jól elő tudja adni, hogy miért megy a hiszti. Nem is értem, hogy csinálja. :)

Ibolya!
Örülök, hogy Gergőd is jobban van már.
Marci egyedül is megy, csak a tempó más. :) Egyedül még kicsit döcögős, járássegítővel meg száguldozós.

Évi!
Örülök, hogy jelentkeztél, feléd is nagy volt a csend mostanában.
Milyen volt Brüsszel? Végig munka volt, vagy azért csavarogni is tudtál kicsit?
Jól hangzik ez a bölcsi dolog, örülök, hogy Samu is ilyen klasszul veszi az akadályokat! Ügyes nagyon. Az az 5 óra - ráadásul alvással együtt - pedig egyáltalán nem gáz.
Gratula az újabb -2 kg-hoz.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Edith:igen tedd közkinccsé a pizza receptet!!!!! :lol: :lol: Főleg a tésztája érdekel, én még nem csináltam!!! :oops: Szerintem tiszta apja a lánykád, de a szája az a tied!!!! :lol:

Ibolya:de jó, hogy jöttél azt hittem elijesztettünk valamivel!!!!! :shock: :roll:
Az jó hír, hogy Gergő jobban van, az már kevésbé, hogy ti is betegeskedtek!!!! :roll: Gyógyuljatok meg gyorsan!
Zsombi is mostanában kevesebbet eszik ebédre, de amit én eszek abból gond nélkül eszik!!!! :lol:

Évi:de ügyes a Samu!!!!Bár ők még olyan könnyen vesznek mindent!!!!!Mi is majd próbáljuk megkeresni a azt a nénit aki régen ovónő volt itt, hátha tud segíteni, mert nem nagyon akarják felvenni a Szonit, mostanában!DE nagyon furcsa lenne nélküle, ha mást nem akkor majd szeptembertől megy!
És ügyi vagy fogyi téren!Én pontos adatokkal nem rendelkezem, mert mindíg mást mér ez a DÖG, de valami van, szóval kevesebbet mutat! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi:nem írigylem azt a tegnapi hajnali röhögést , amit a gyerekek műveltek!!!!! :shock:
Nekünk meg tegnap nem akartak elaludni, Zsombi felkelt mikor a párom elkezdett mesélni és ott cirkált a sötétben, felakart mászni a Szonihoz, meg bohóckodott!!!Aztán beraktuk az ágyba ésa kimentünk, akkor még a kiscsaj sem aludt...de aztán csak sikerült nekik, bár Zsombi sokáig dumált!!!! :lol:

Ja és tegnap estére kibújt a negyedik foga, olyan kis lapát mint a Szoninak és rés is lesz közte mint nekem!!!! :oops: 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


NA, először csak egy gyors bejegyzés, aztán megyek olvasni benneteket!

ÉVI, NAGYON BOLDOG EGY ÉV MÍNUSZ EGY HÓNAPOT KÍVÁNOK SAMUNAK!!!!!!!!!!!!!!!

Hűha, lányok, február 21-től arrafele, egészen április 30-ig töményen fogunk szülinapozni! :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ibolya, örülök, hogy Gergő meggyógyult, remélem, a doki is ezt fogja mondani! nektek is jó gyógyulást!

Képzeljétek, Kriszta (is) ismét beállt a najnali baglyok :P közé. Már fél 7-től kukorékol (most szó szerint valami ilyesmit csinál hörgéssel társítva :shock: :lol: 8) ). Biztos érezte, hogy el kell búcsúznia az apjától! István ugyanis 2 v. 3 napra elutazott (ismét) :( :cry: :x :? . Ezúttal Arad a célpont.

Évi, tök klassz, ahogyan Samu alkalmazkodik a bölcsihez! :) Nem lesz semmi gond vele, meglátod! Csak te bírd ki könnyen! de ha a munkáddal leszel elfoglalva, az mindig segít az ilyen dolgokon. Nem azon agyalsz állandóan! :roll:
Ami a kilókat illeti, háááát, az este épp méretkeztem: +1 kiló a fogyi utánihoz képest. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Még mindig jó :P (vigasztalom magam) de nekem nem tetszik. Asszem, túl gyorsan ment le az a 3,5 fél kg. Gondolkodom a 90 naposan, de félek belevágni. :oops:

A pizza tésztája nagyon egyszerű: 30 ek. liszt, 2,5 dkg élesztő, egy pohárnyi (kb. 2 dl) langyos víz, 1 kk. cukor, 1 dl-nyi olaj (én nem teszek ennyit) só.
Az élesztőt felfuttatjuk a langyos víz felében a cukorral együtt. A liszthez adjuk a sót és az élesztős vizet, összegyúrjuk, majd a többi vízből csak annyit adunk hozzá, hogy jól gyúrható, nem túl lágy tésztát kapjunk. Addig dagasztjuk, míg nem ragad az edény oldalához. Ekkor beledagasztjuk az olajat is, majd meleg helyen másfél órát kelesztjük.
Kinyújtjuk tepsibe tesszük, és a többit tudjátok: azt tesztek rá, ami éppen akad.
A tésztát én most úgy csináltam, hogy tettem 24 kanál búzalisztet, 4 kanál kukoricadarát és 2 kanál búzacsírát. Nagyon finom, érdekes lett az íze. De szerintem más keverékekkel is lehet próbálkozni.

Na, megyek, mert a lányom unja magát! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Évi!

Nagyon boldog 11. hónapfordulót Samunak! Itt is mindjárt egy szülinap lesz. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok bepötyögni pár sort, talán este már lesz új billentyűm.

AZ ÁDÁM KÚSZiK!!!!!!

Samunak boldog hófordulót!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:nagy-nagy puszi a kúszó kis kommandósodnak!!!!!Nagyon ügyes!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na drágáim mindenki világgá ment????

Beszéltem a Julcsiékkal, úgy néz ki a Dorkának csak a foga miatt volt láza, nagyon be van neki duzzadva.Holnap költöznek az új lakásba, de hogy mikor lesz lakható a kégli azt még nem látják!!!! :? Hétvégén még tuti nem!!!Most rohangálnak még csemperagasztóért meg ilyenekért.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi!
Nagy-nagy gratula Ádámodnak! Kép Lassan te is futhatsz utána.

Márti!
Köszi az infót Julcsiékról, épp kérdezni akartam, hogy mi újság velük. Örülök, hogy Dorka nem lett beteg. Sok-sok puszit küldök nekik.

Andi
Kép
zsandi
 
 


MSN-eztem a Timivel, mondom neki megyek elaltatom a kisbetyárt, erre mire odanézek megágyazott a földön magának egy pelussal és már aludt is!!!!! :lol: :lol: :lol: 6 óta ilyen jól bírta!!!! :shock: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 08:47-kor.
bibolya
 
 


Ibolya:sajnálom a papádat, remélem semmi komoly!!!!! :roll:
Nálunk apa nem finnyás, már a kiscsajnál hozzászokott a pelus tartalmához :lol: és nagyon sokat segít a gyerekek körül!!!!Néha kifakadok, hogy a porszívózáson kívűl nem sok mindent tesz , de aztán rájövök, hogy mennyit segít ezen kívűl!!!! :P
Nálunk bent volt a Szoni születésénél és a Zsombinál is, ő itthon született!!!! :wink:
(ha gondolod pü-ben megírom, hol nézheted meg a Zsombi érkezését a csajok már látták!)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Évi: boldog hófordulót Samunak!
Tök jó, hogy ennyire bejött nektek ez a bölcsi. Én szeptemberbe szeretném elkezdeni a beszoktatást, úgy hogy áprilisra mire megyek dolgozni teljes nyugalommal ott tudja hagyni.
Persze anyós már felajánlotta, hogy inkább ő vigyáz rá, de szerintem nem árt a gyereknek, ha közösségbe van.

Barbi: nagy-nagy gratula a kuszáshoz! Látod, pár nap alatt már mennyi mindent elkezdett. Most biztos behozza a lemaradását.

Márti: az én kiscsajom, miért nem tud kidőlni a szőnyegen?! Pedig úgy megnézném!
Gratulálok a fogacskához! Szép méretekkel rendelkezik a drága.
Dorka tegnap ünnepelte a névnapját? Ha igen akkor sok puszit küldök neki! Julcsiéknak meg kitartást!

Edith: nagyon jók az összehasonlítós képek, de én passzolok, szerintem mindenkiből van benne egy kicsi.

Edit: de jó, hogy Virág baba már jól van. Nagyon ügyes vagy, hogy a sarkadra álltál és alaposan kivizsgáltattad.
Milyen méretei vannak most a kiscsajnak?

Ibolya: nálunk is anya mánia van, ha beteg a Szandi, amúgy tök jól elvan, de olyankor csak kézben lehet megnyugtatni.
Remélem most már ti is teljesen meggyógyultok.

Andi: ismerőt ez az éjjeli több órás fent lét. Nem is értem mi történik velük ilyenkor.

Mi is csatlakozunk a nem evős babákhoz. Megint negatív rekordokat döntöget, ráadásul tegnap még aludni sem akart napközben. Remélem csak a front miatt.

Szandi baba egyre többször áll egyedül, igaz max fél percig.

Csajok: van 2 doboz BEBA AR/HA-s tápszerem (2007. 11.-ig jó) (mindenben olyan, mint a sima, csak egy kicsit sűrűbb) és 1 db Humanna HA (2007. 05-ig) de a Szandi nem eszi a HA-t meg. Ha kell valakinek 1500,- / dobozért eladom.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Ádámnak gratula a kúszáshoz - látod, mégsem maradt meg a forgásnál. Hirtelen beindult, aztán most csak lesheted: felül, kúszik, mindját mászik, aztán teperhetsz utána!

Hófordulós jókívánságokat nagyon köszönjük! Mindjárt tényleg 1 éves, huh.

Ibolya: szerencsére nálunk sem akad ki a kakis peluson apa, esetünkben inkább én vagyok a finnyásabb fajta :) Szóval én nagyon megértem a viszolygását. Mielőtt Samu megszületett volna, el sem tudtam képzelni, hogy én valaha öklendezés nélkül ki fogom tudni cserélni a kakis pelust. De olyan jól ki van ez találva: egy újszülött végterméke még egyáltalán nem büdi, így volt időm fokozatosan hozzászokni a dologhoz. Meg a saját gyerek termése azért egy kicsit más, no. Bár szerintem most már másik babájéval sem lenne gondom :)

Andi, kérdezted milyen volt Brüsszelben. Sűrű. Mármint a program. Szerda este 8 után szállt le a gépem, utána elmentem a barátnőmhöz, akinél aludtam - ez nagyon-nagyon jó volt. Quiche-sel várt (francia fincsiség), és nagyot dumcsiztunk. Ez volt a dolog jó része. A munka része csütörtök 9-kor kezdődött és este fél 7-ig tartott. Agyleszívó hatású volt, mert angolul ment és ráadásul aktívkodni is kellett, nem csak nézni ki a fejemből. Ugyanez pénteken, csak akkor 5-ig. Szóval jól elfáradtam. Szerencsére este elmentünk a barátnőmmel egy jót sörözni és sültkrumplizni. Ugyanis nincs olyan, hogy belga konyha (ugye ott van francia, meg holland népesség a saját konyhájával), de nincsenek kifejezetten belga specialitások az étkezés terén. De amiben iszonyú zseniálisak, az a sültkrumpli készítés. Utcai árusoknál lehet kapni, kb 30 féle szósszal választhatod, és a belga sörökhöz kitűnő :)
Szóval városnézni nem volt időm, ami miatt elég ideges is lettem volna, ha most először megyek Brüsszelbe. Szerencsére már jártam ott néhányszor, így erről nem maradtam le... Ja, arra még szakítottam időt, hogy a pénteki program után beszaladtam egy H&M-be és bevásároltam Samunak tök jó kis cuccokat. Aztán loholtam a reptérre :) Röviden ennyi :)

Márti, annak örülök, hogy Julcsiék haladnak előre az új lakás felé. Üdv nekik! Izáékról tudsz valamit? Karácsony körül írt utoljára.
Na megyek, mert sütni kell a husit.
Üdv:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Kihagytam néhány dolgot... (meg közben írt Zsuzsi)

Márti, tényleg nagyon szépen megnőtt Zsombi, szerintem ő most a legmagasabb a csapatban! Gondolom 86-os cuccokat hord már...

Zsuzsi! Gratula lánykádnak az önálló álláshoz! Samut elnézve, nagyon jót tesz neki, hogy gyerekek között van. Emiatt szerintem is jó ötlet, hogy másfél éves kora körül néha bölcsibe megy (kivéve ha betegeskedne emiatt). De ez simán megfér a nagymamai felajánlással, hiszen nem kell minden áldott nap bölcsibe menni, majd elfelezed :) a hét egyik felében bölcsi, másik felében nagymama...

Engem érdekel a HA-s tápi. Épp ma váltottam ki a szokásos két dolozzal és 1300 HUF-tal többet fizettem...
Most már tényleg megyek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:bizony már elővettem a 86-os rucikat!!!! :lol: Szombaton voltak itt a Julcsiék almás ládákért, és mutattam , hogy anyós milyen jó kis gatyót vett a drágának!Julcsinak kicsit elkerekedett a szeme, hogy ez jó rá???????????86-os volt. :lol:

Izáék:jól vannak, sokat dolgoznak gyakorolnak, most már Izának is vannak koncertjei, de sajna a családjában most van betegeskedő, így ez megviseli őt.

Ja, most kaptunk tescós újságot 9-től a BEBA 2 1999.-!

Zsuzsi:nem tudom a Szandi miért nem terül el, de az én manóim tutira vékimerülésre játszanak...már meg sem lepődök!!!! :lol:

Ja igen Évi te nem voltál itthon asszem mikor mi erre az áremelésre rádöbbentünk én 3 dobozzal szokatm iratni és most 4000 helyett 6300 lett!!!!Őrület!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na végre beengedettt ez a vacak program!

Ibolya! Még nem üdvözöltelek, örülök az új tagoknak! Nagyon huncut fiad van! Milyen az a gyógyszertári köhögés elleni kúp?

Andi! Nemrégen azért aggódtál, mert a manók még nem ülnek, másznak, állnak stb. Most meg már ketten négyeelé mennek! Virág is nagyon ügyesen megy a járássegítővel.
Milyen joghurtot adsz a gyerekeknek?

Zsuzsi! Olyan 8,5 kiló körül van Virág, 73-74 cm. A súlya nagyon megállt, hiába eszik, nem igazán hízik. Gondolom a vashiány a magyarázat.

Barbi! Kérdezted, hogy Barnus is rossz alvó volt-e. Ő nagyon nehezen aludt el, napközben csak rövideket szunyált, éjjel viszont aludt. Viszont Ö is hajnali bagoly volt, 6-kor kelt. Mára alszik, mint a bunda, reggel kb. 8-ig.

Edith! Szerintem is Kriszta apja. De tudod nálunk úgy van, hogy ami szép és jó, az az apja, ami rossz tulajdonság vagy szépséghiba, az az anyja. Legalábbis anyósom szerint. Nálam -4 kg van, de az idegtől ment le. Ilyen áron nem akartam fogyni.

Márti! Tényleg szép nagy Zsombi! Bírod még cipelni? Gondolom alig várod már, hogy sétáljon a saját lábán kézenfogva.

Azért ne várd annyira az ovit, akkor gyakoribb vendég lesz Nálatok is ez a rohadt sok betegség.

Vannak új képeim, felteszem majd, de Virág szétszedi a lakást lassan.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Évi!

Samunak boldog hófordulót. Tudod már mi lesz a szülinapi ajándéka?

Nekem fogalmam sincs egyenlőre, pedig mindenki minket kérdez. Barnus után annyi játék van, hogy nehéz újat kitalálni. A babával még nem tud mit kezdeni a rágáson és a lóbázáson kívül.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Csajok!

Valaki ajánlotta immunerősítésre az Aloe Vera gélt. Van tapasztalatotok? Érdemes venni?

Timi!

Hogy van Hanna baba? Mit ajánlott a doki Hanna immunrendszerének rendbetételére?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Barbara drága:van már jó billentyűzeted????Nagyon furcsák ezek a pár mondatos hsz-eid!!!!!
Apa ma bekukkantott mitoménhol egy mobil telefonos topikba....nézem 140 oldal :shock: mondom neki mit tudnak 140 oldalon kersztül telefonról diskurálni főleg hogy csak egy fajtáról!!!!Válasz:mi meg mit tudunk ennyi oldalon keresztül tápos gyerekekről eszmétcserélni!!!!! :shock: :shock: Na azért nem ugyanaz!!!! :lol:

Edith:sül a pizza, meg az élesztő zacsiján(szárított remélem ezzel is jó lesz) megpillantottam az ízes bukta receptet így most az kel!!!! 8) 10-re csak kész lesz!!!Egyszer át kell gyúrni 2 órát keleszteni............... :? majd csak lesz belőle fincsi süti. :lol: Az is jó fogyókúrás :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na csáó!

Vettünk új billentyűt, nem fogjátok elhinni. Ez is szar. Persze az olcsóbb fajtát vettük, most erre fussa. És a nagy eszünkkel kidobtuk a blokkot. Úgyhogy most a két szarból próbálunk egy jót csinálni. :?

Edit, én adom az Ádámnak egy hete az Aloe Vera gelt. Borzasztó íze van, de én is úgy hallottam, hogy nagyon jó.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Nem sokat reagálok :(

Kata a 4. fogánál rájöt hogy ez fáj :):):):):) este 10-től fél órát üvöltött, majd éjfélig játszott mire hajlandó volt visszaaludni. Jó, pofa be nekem, ez az első eset :)

Viszont az istenért se gyógyult, annyi taknyot produkált hogy a dokinéni is 3x járta körbe a csodálkozástól, így Ab-t kap. életében először :s Ne mörülök neki, de máris sokat javult. Megvettem neki az agyhártyagyulladűs elleni oltást, meg is kapja, csak gyógyuljon meg.

Bencének meg megvettem a pneumo-t, bár könyörgött hogy ő ne mbeteg, adjam vissza a néninek :)

Samunak Boldog hófordulót!!!!!


Márti, ne gyere nekem Zsombi méreteivel!!! Én most harmadszor szedtem le a szekrényből a 74-es dobozt, és éppen harmadszor tette mvissza, mert nem tudtam kivenni belőle semmit ami jó lenne a csajra.....
A nadrágjainak a fele még 3-6 hós....
Bezzeg cipőből 21-est kell vennem neki :):):):)

De mostmár olyan ügyesen megy :) Volt is egy jó poén :) Az utolsó pillanatban jutott eszembe hogy le kell mennün ka dokihoz, és a gyerek már itthoni ruhába volt öltözve, tipegő (olyan igazi hátulgombolós) meg a szandija. Gyors bedobtam a bundazsákba, ahogy volt, sapi, és mentünk is. Kezembe vittem, olyan volt mint egy baba :) Lementünk ,a rendelőben voltak páran, egy anyuka megkérdezte, hoy a pici babán miért van cipő? Mondom mert megy. azt kérdezte erre hogy mér, mennyi idős a kicsi? Ő olyan 5-6 hónaposnak nézte :) Mondtam hoy 11, nem hitte el :) Meg azt se hoy megy.
Na letettem Katát, hogy paskolja a székeket, azt szereti :) én meg átmentem kikérni a kartonját a másik oldalra. Hallom hátulról hogy mondja a dokinéni hogy Hát szia KAta.... odanézek, gyerekem besétált a rendelőbe :) Nélkülem :) Így soron kívül lettünk megvizsgálva :)

Olyan jót röhögtem :)

na megyek mert hulla vagyok, igérem jövök jobban is mán.... meg a képek... ég már az arcom rendesen :( bocsesz


Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jó reggelt!

Borzalmas éjszakánk volt, Virág 10 percenként sírva ébredt, Barnus meg félt a sötétben. Többször szólongatott, Apa mikor jön haza Olaszból, anya gyere ide ...stb. Pedig nála kis lámpa ég, de újabban fejébe vette, hogy jönnek a szörnyek, meg a vadállatok.

Zsu!

Örülj neki, hogy életében most eszik először Kata gyógyszert. Ügyesek vagytok! Aludni azért bír a takonytól?

Nálunk Virág súlya kicsi, a hossza Ok. Nálatok meg fordítva ugye?

Barbi!

És megeszi simán Ádám a gélt vagy bekevered valamibe? Most készülök venni, csak pont az íze a bajom. A gyógyszert is nehezen bírom betömködni a csajnak, hát akkor ezzel mi lesz?

Csajok! Mi lesz a mai babamenü? Nekem lövésem sincs még, kérek szépen ötletet!

Évi! Hol és mit főznek a bölcsibe? Milyen egy napi napi menüsor? Etetőszékben kajáltatják a kicsiket sorban? Figyelembe veszik az anyuka óhaját, azaz tejes dolgot ne adjanak, vagy nasit ne kapjon?

Ma vasalnom kell, de már előre utálom. Fáj a hasam is, Apa sincs itthon, meg nyűgös is vagyok.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edith:fincsi lett a pizza, de mivel csak teljes kiörlésű liszt volt itthon , lett egy markáns "barna" íze!Zsombi úgy kapaszkodott a pizza végébe amit a kezébe adtunk, hogy simán álldogált abba kapaszkodva!!!! :wink:

Edit:én ma spenótot főzök a dednek.Ha jól tévedek a sógornőm a Vitacolant adja a fiának, az édes ízű.

ezt találtam így hirtelen:
Vitaminok közül kaphat Vitacolan szirupot, Béres cseppet C vitaminnal. Homeopata szerek közül én az Oscillococcinum Csövecskéket ajánlom, Kifejezetten vírusos betegségek ellen vértez fel. Heti 1x kell 1 kis tubus tartalmát pici vízben feloldva megitatni vele. Ezt gyerek - felnőtt egyaránt használhatja. Egy doboz 6 adagot tartalmaz. Az én családom ősztől tavaszig ezt szedi. És lekopogom, hogy az utóbbi pár évben senki nem volt influenzás, de még komolyabban náthás sem. Az Aflubin csepp is hasonlóan hat.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?