Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt lányok!

Mea, eeeeez igen! Milyen sulit kezdtél?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szép jó napot!

Kicsit megkésve, :oops: kívánunk Balázsoknak nagyon boldog névnapot!!!
Bodza
nagyon gyönyörüek a gyerekeid!!!!!!Saci igazi nőcis, a göndi hajától mindíg elájulok, annyira tetszik(göndörhajfanvagyok!!!!!!!! :D )Kristóf meg olyan kisfiús babás cuki gyerek!
Nyúlné
örülök, hogy mégse lett nagy baj Marci orrocskájával!
Benianyu
mi történt a nyakaddal?Megrándult, rosszul feküdtél?
Prüntyi
éljen az új gépasztal!!!
Juci
azt hiszem, te kérdezted, milyen balesetem volt.
7 évesen bicajjal tekertem haza nagyimtól, késésbe voltam, siettem nagyon.Nem vettem észre, hogy a kapuból tolat ki egy autó, én mentem a járdán, a kocsi meg tolatott ki, és nekimentem.
A" poén" az, hogy ha 2-3 cm-rel arrébb ütközünk, a kocsikerekek átmennek a fejemen......
Így "csak"az arcom sérült.Eltörött az állcsontom, és az orrom, valamint agyrázkódásom lett.
mindenre tisztán emlékszem.
A bicajozástól nem félek, de ha autóban ülök, Apukám, és Csaba mellett érzem csak biztonságban magam.
Hát ennyi.
Más:Juci, emlékszel arra a barátnőmre, akiről régebben írtam Neked???Tudod, lombikbabájuk lett volna.... :cry:
Most megint beültették Neki, és jövő héten tudja meg, hogy egy új életet hord e a pocijában!Nincs olyan nap, hogy ne gondolnék Rájuk.Annyira megérdemelné már ezt a babát.


Szép napot Mindenkinek!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Viki
mindegy, hogy Peinek hosszú, v.rövid a haja, mindkét képen nagyon helyes vigyori!!!!! :D

Még 51 oldal, és elérjük az 1000.-et!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 

 
 

Halihó!

Anikó!
Balázsodnak boldog névnapot kívánunk! :)

Mea!
Eeeeez igen! :D

Benianyu!
Sajnálom, hogy fáj a nyakad! :( Remélem gyorsan rendbejön! :)

Bodza!
Tündériek a manóid! :D

Totka!
Húúú, ezt még olvasni is rossz volt! :(

Nati talán lassan jól lesz (kopp-kopp). Egyre kevesebbet köhög és az orrából sem jön már annyi cucc.
Nem vittem el mellkas röntgenre Barbi, mert úgy éreztem jobban van. Szombaton Apósdoki Zsuzsa nénije azt mondta, ők egyáltalán nem küldenék sehová, mert a köhögése tutira a lerakódott cucctól van. Valami "vezetett zörej", vagy mi :oops: :oops: :roll:
Kedden megyünk a saját dr. néninkhez is, remélem ő is így gondolja majd!

Apa dolgozik :evil: :( :(

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Totka!!! Ezt nézd, csattos Nati! :D
Kép

Kép

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Nagyon aranyosak vagytok, koszonom a nevnapi koszontoket!!

Leteszem a kicsim aludni, utana lehet, hogy lesz idom visszajonni!

Sziasztok
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Benianyu, mi júli. 5-19 ig foglaltunk, ha esetleg van kedvetek ekörül fpglalni... :wink: :lol:

Kép

Kép
prüntyi
 
 


foglalni :oops:

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Duda!
Igéző szemű tündérlányod van!
Remélem megúszátok a röntgent és a többi vegzatúrát!

Festés-híradó:
A fal kissé sárgább lett, mint számítottam rá, én azért ennél halványabbat képzeltem. Mondjuk nagyon vidám és gyerekszobánál ez fontos szempont. Gyakorlatunk nem volt a színkiválasztásban, mert a fehér az fehér ugyebár. A festék elég lesz, a dekorcsík még csak most jön.

Adalékok Bunkóország mibenlétéhez:
(és sajnos ezt nevezem hazámnak :evil: ).

Lilit átvittem szülinapi buliba a völgy túloldalára. Egy szűk utcában lakik a barátnóje. A házuk előtt már több kocsi állt, így én kettő házzal arébb parkoltam le, a túloldalra, ahol csak gyalogosbejáratok vannak, mert nagyon lejtenek a telkek. Alig szállok ki a kocsiból, kiront annak a háznak a tulajdonosa egy 55-60 körüli f...ószer, és elkezd velem ordítani, hogy ne álljak oda, mert nem tud a fia majd behajtani az udvarukra (jó nagy távolságot hagytam a kocsibejárónak és direkt a kerítésel szemben álltam meg). És különben is hova jöttem, álljak az elé a ház elé. :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: Mondom:
- Nézzen már oda, tele van autóval!
- Engem az nem érdekel, akkor menjen le a faluba és jöjjön fel gyalog!
- Ez közterület és én oda parkolok, ahova jól esik.
- A szpmszéddal úgy beszéltük meg, hogy ide nem parkolhatnak ők.
- Ez akkor is közterület, nem a magáé és jogom van ideállni.
Blablabla, vagy 5 percig elordítoztunk így egymás mellett. Végül kijött az anyuka, erre azt mondja neki a fazon, hogy jaaaaaaaaa, mért nem mondtad, hogy hozzátok jönnek? Gondolom rosszban van a közvetlen szomszédjával és próbál neki betartani, ahol csak tud.
Csa k azt nem értem, hogy mit hitt, hogy tényleg lemegyek és majd gyalog feljövök??? :shock: :shock: :shock: Ugyanakkor nem szívesen hagytam volna ott a kocsit, mert az ilyen bunkó kiszúrja a kerekét, vagy mást ront el rajta és röhög a markába. Ha árokbacsúszok, akkor nagyobbat. :evil: :evil: :evil: Sík ideg voltam tőle. :evil: :evil: :evil:

ayse
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Csak gyorsba szólok,hogy Melivel kórházban vagyok,kiszáradás és krupp gyanujával!! :cry: :cry: :cry:
Tegnap mentünk be.Tegnap nagyon maga alatt volt nem evett és nem ivott semmit,úgyhogy infúziót kapott amitől mára egész jól lett!!
Ma már evett is meg ivott is,bár nem eleget,úgyhogy még tuti kap infúziót!!!
Na rohanok is vissza csak jöttem fürödni-enni....

Puszi-vigyázzatok magatokra-babókra!!!

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Ancsi!

Nagyon sajnálom, mielőbbi jobbulást kívánok Melikének! :(

Rólunk: Peti is lázas, már 2. napja, tegnap 38.2-t, ma 38.6-ot mértem délután! :( Este visszük a dokibácsihoz, remélem nincs semmi komoly! :(

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Anita!

Jobbulást kicsi Melinek!!!!! :cry:

Viki!

Petinek is!

És az összes beteg babócának!

Prünyti!

Csak a kereskedő vállalkozói gyorstalpalót csinálom, mert változik az OKJ és még meglehet rövid idő alatt fele annyiért....ezzel lehet csak boltot nyitni(ruha, élelm. stb.....)
Nem minth aakarnék most, de ki tudja mit hoz a jövő.....
Lehet még a kereskedelmi menedzserit is megcsinálom utána, de ez nem tuti még.
Az is hosszabb lesz és drágább sokkal!!!!

Lányok!

OFF:

Én kivagyok akadva az újfajta felsőoktatáson.
Nézegettem a felvi honlapot, a német szakokat és van megint 3 éves képzés(bachelor, alap képzés) vagy mi és csak úgy van, hogy germanisztika-néémet(meg kell tanulni éppen ezért hollandul, és még 3 nyelven).Ilyen hülyeséget.
És sima német nyelvtanári nincs is:(

Meg hogy van ez a kreditekkel, meg ha én 1997-ben érettségiztem, akkor az már nem is számít bele ugye???

Tud valaki erről az egészről infot írni nekem???


Mindenkinek szép estét!

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Thomasanne
Most akkor van zebra vagy nincs??????????


Benianyu
Remélem ma már jobb a nyakad! És, hogy nem fúrtak. :? Olyan bosszantó az ilyesmi. Pedig Dani aztán tényleg jól alszik.

Ancsi
Sajnálom, jobbulást! De hogy lehet kiszáradva? Nincsen ennek előjele?

Ayse
Szóval rózsaszín. :lol: Nem lepett meg.
Olyan hihetetlenül tapló emberek vannak, hogy az elképesztő!

Totka
Sajnálom, hogy barátnődnek nem jött még össze! Reméljük, hogy most!Amúgy szombaton volt egy műsor a lombikbébikről.
Csak épp belekukkantottam, de azt határozottan mondta a doki, hogy a görcsösség negatívan befolyásolja. Mondjuk tudom, könnyű mondani...Szorítok Nekik!
És ilyen gyorsan ment az autó, hogy így összetörted magadat?

Mea
De ügyes vagy, hogy így a kezedbe vetted a dolgokat! Csak így tovább, szeretem ha egy ember nem csak szomorkodik a helyzetén hanem tesz is a változás érdekében.
Amúgy kérdésedre válaszolva, az Oktatásügyi Minisztériumot hívd föl szerintem. Ott pontos információt kapsz.Sajnos én nem vagyok ezzel a részével képben.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Ayse
Ez totálisan úgy tűnik mintha Lilire írtam volna :oops: :oops: :oops:
Pedig nyilván a völgyben lakóra írtam.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Duda
Eszméletlenül édes Nati! És milyen nagylány már Ő is!

Viki
Petikének is jobbulást kívánunk!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok!

Boldog Balázs-napot!


Juci!

Nem akar ez nekünk összejönni! Biztos ne ugorjak be érte én valamikor? Pedig itthon voltunk szombat reggel, csak déltájban mentünk el.


Andi!

Nati tiszta anyukája! De komolyan!


Ancsi!

Minden együttérzésem a tiétek! :( :( :( Rájár a rúd a terhes anyukákra úgy tűnik. Nagyon sajnálom hogy ti is kórházba kényszerültetek, remélem mihamarabb hazamehettek!!! Melyik kórházban vagytok?


Viki!

Nektek is jobbulást! :( Hihetetlen a sok beteg baba.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Juci:

Zsuzsa jobban van, sőt! Most már úgy tűnik, egész jól alakul az étvágya is! Elkezdett húst is enni! Nem mondom hogy hatalmas mennyiségeket, de legalább megkóstolja! Ma este pl velünk együtt vacsorázott párolt zöldbabot és rántott csirkemellet, SŐT még rántott májat is evett pár falatot! :shock: Teljesen el voltam ájulva tőle. Ez nálunk azért nagy szám, mert szinte hónapok óta nem hajlandó csak azt a fél tucat bevált kaját enni amit szeret. Utána meg bevágott két mandarint és egy pár falat banánt. Ebédre is szépen evett, barna tésztát paradicsomos zöldségszósszal és egy egész bécsi virslivel. Szóval most nagyon meg vagyok elégedve, szépen alakul az étvágya. És a székletei is rendeződni tűnnek, azt hiszem ma csak három széklete volt, ami azért nagy szó a napi átlag 5-6 után.

Viszont a Béres cseppet állandóan elfelejtem beadni neki, valahogy mindig kimarad a vizéből. Most is azon gondolkozom, belecsepegtetem az éjjeli üveg anyatejes rizstejébe...

Képzeljétek...

Az Eszterláncosok visszahívtak szinte azonnal azután hogy a legutóbbit írtam, hogy találtak valaki mást aki tud tejet adni, és tényleg! Voltunk is ott szombaton, elhoztunk az anyukától irdatlan mennyiségű anyatejet, szegény egy kicsit túlzásba esett a fejéssel és a nyakán maradt vagy 150 zacskó lefejt tej. És a babája még csak 11 hetes... :shock: Ennyit persze nem tudtunk elhozni, be se férne a mélyhűtőbe, így is anyukámnál tároltam a nagy részét annak amit elhoztunk... itthon alig tudtam 12 zacskót betuszakolni a mélyhűtőbe.

Érdekes egyébként hogy micsoda különbségek vannak anyatej és anyatej között. Amit Majolától kaptunk, azt töményen is megissza Zsuzsa. Ezt az anyatejet csak rizstejjel higítva issza meg. Nem tudom miért. Talán mert Anna baba még fiatalabb és más összeállítású a tej, vagy mert Majola tejének az íze jobban tetszik neki, vagy mert ez a tej hamarabb bomlik le (van aki el se tudja tenni mélyhűtőbe, olyan gyorsan lebomlik az anyateje). Szóval nem tudom miért, de Majola, a te tejed eddig a nyerő! :)

Úgyhogy minden szempontból nagyon boldog vagyok, hogy javul Zsuzsa étvágya, hogy van anyatej...

... ééééés...

hogy szombat este hónapok óta először elmentünk Daviddel ismerősökhoz vacsorára úgy hogy Zsuzsát otthagytam anyukámnak... olyan jó volt egy kicsit felnőtt társaságba menni! És olyan ISTENI kajákat kaptunk, hogy az valami eszméletlen... kezdődött ilyen mexikói kukoricacsipsz előétellel, salsával, sajtszósszal és padlizsánkrémmel. Következett a taiföldi kókusztejes citromfüves gombaleves, aztán a napraforgómagvas saláta, aztán a sült csirke, aztán a héjában sült krumplik brokkolis sajtszósszal, aztán a mézben sült sonka, aztán a burritók, és végezetül a mennyei csokidarabos süti (chocolate chip cookies, csak egybesütve, nem kis tallérokban). Szóval DEGESZRE ettem magam.

Mindezt valahogy úgy oldották meg a házigazdáink, hogy egyrészt a feleség kb akkora terhes mint én, és hogy pár hete költöztek, a lakás még felújítás előtt, és egy kb 100 éves (nem viccelek) gázrezsó-sütő kombináción csináltak mindent, aminek egy nehezítékkel ellátott rugó tartotta csukva az ajtaját. Szóval le a kalappal...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Juci!
Én egyből úgy értettem, ahogy gondoltad!

Rokica!
Éljen Zsuzsa étvágya!
Hihetetlen ismerőseitek vannak!!!

ANcsi!
Gyorsan gyógyuljatok meg!


Lili hője lefekvéskor 37,5 volt. Honapi úszás ugrott. Csütörtökök mennénk Sopronba.....

ayse
 
 


Köszönjük a dícséreteket! :D

Ancsi!
jaj, ti szegények! :( Gyógyuljon meg gyorsan Melike!

Tényleg lányok, milyen tünetei vannak a kiszáradásnak?
Azon túl, hogy észlelem, hogy a gyerek nem eszik/iszik.
És azt, hogy nem eszik/iszik, mennyi ideig lehet hagyni következmények nélkül? :roll:

Rokica!
De örülök, hogy Zsuzsa jobban van! :)
Öröm volt olvasni a soraid!:)
És ez a vacsora! :shock: :shock: :D
Amíg Nati kicsi volt, én is fagyasztottam le tejet. De nekem némelyik olyan büdi volt miután kiolvadt, hogy nem is kisérleteztem vele sokáig.
Pedig sterilizáltam, figyeltem...

Ayse!
Drukk, hogy Lili ne legyen beteg!!!!

Másik kérdés:
Aki használ gumitalpú zoknit, tud benne rendesen menni a babója?
Én tegnap vettem Natinak és olyan kis topa benne.
Nagyon tapad és még szoknia kell sztem. :?

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Ancsi,
Remélem, Meli hamar rendbe jön és nem kell sokáig a kórházban maradnotok! :( Sajnálom, hogy idáig fajult a betegsége! Kitartás!

Viki,
Petinek is jobbulást! Majd írd meg holnap, hogy mit mondott a doki.

Rokica,
Jó olvasni, hogy végre alakul Zsuzsa étvágya. :) Ez már tényleg szép mennyiség, amit ma megevett.
Éljen a felnőtt társasági kimozdulás, meg a finom kaja! :) (csurog a nyálam)
11 hetes baba mellett hihetetlen mennyiséget fejt le az anyuka. Viszont ez nektek most nagyon jól jött.

Ayse,
Remélem Lili nem csúszik bele valami betegségbe, drukk, hogy még az elején el tud kapni és kigyógyítsd, nehogy elmaradjon a soproni út! Nem lehet, hogy csak túl van pörögve a buli miatt? :oops:
Andris falát majd megszokjátok! :wink:
Ez a parkolós történet felháborító és elszomorító is egyben. Tényleg ritka bunkók az emberek. :evil: Ide is illik, amit tegnap nekem írtál a fúrásra, hogy nincs semmi következménye. Amiatt is ki tudok ilyenkor akadni, hogy a gyerek/ek füle hallatára balhéznak (olykor anyáznak). :(

Juci,
Köszi, gyógyulok! :) Napközben már nem vészes, csak a fekvés még egy kicsit. :)
Azért ma már palacsintát is sütöttem a fiúknak! :)

Duda,
Nati gyönyörű! Főleg az első képen, csak úgy világítanak a szép szemei! :) És valóban nagyon hasonlít rád! :)

Prüntyi,
Mi nem szoktunk ilyen előre tervezni, max 2-3 héttel az utazás előtt. :wink: De mi csak 3-4 napra fogunk menni, valószínüleg hétköznap, mert Apa meg tudja oldani a munkája miatt és akkor sokkal kevesebben vannak. Aztán lehet, hogy összefutunk. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, itthon vagyunk mi is :), sajnos Lénával a reptérről egyenesen a kórházba mentünk :cry: :cry:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


De még mielőtt nagyon kitörtne a frász titeket (is), gyorsan irom, hogy itthon vagyunk, nincs nagy gáz..kaptunk még egy nap haladékot antibiotikum ügyben..és lázcsillapitózunk...

folyt...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Róki, de jó olvasni amiket írtál... :lol: végre kezdetek egyenesbe jönni! :lol:

Ancsi, sajnálom...hogy a fenébe...?

Megann, mi történt?

Húzok, mert apa végre hazajött...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Na szóval röviden....

Csütörtök este 5 fél 6 ra értünk a szállodába, és azzal a lendülettel be is buszoztuk a városba megnéztük a Colosseumot kivülről, sötétben....
Reggelre Léna tök lázas lett...meg sem mertem mérni....egyből nyomattam a lázcsillapitót... :( Nagyon be voltam kakálva... :( már el is könyveltem, hogy akkor ennyit Rómáról....
Nagyon jól reagált....egész délelőtt alukált...felkelt...alukált..délutánra lement a láza 37 re...., kint kb 17 fok volt, verőfényes napsütés...igy elmentünk megtekintettük a Vatikán kb 10%-át...aztán haza..
Léna láztalanul aludt el, hőemelkedéssel kelt..amit megint délelőtt szoritottunk vissza....igy szombat délután el tudtunk menni egy-két helyre...
Ma már vigyorogva kelt..evett-ivott, huncutkodott......erre mire Ferihegyre ért a gép, elbágyadt, ment fel a láza...igy mondtam hogy se óra se perc irány a kórház...

Nincs tüdőgyuszi, torka kicsit piros..igy nem kaptunk semmit...csak hogy lázcsillapitsunk és holnap menjünk le a dokinénihez, és beszéljük meg, hogy legyen antibogyi (a virusfertőzésre) vagy sem... :roll: :roll:
És ezenkivül fölvetette a fülészeti probléma lehetőségét...bennem meg mint ha villám csapott volna, elkezdett remegni a lábam...mert egyből szegény Zsuzsababa jutott eszembe és el is meséltem férjnek a kálváriát...
Hát nem volt feldobva ő sem...

Úgyhogy most Léna jól vacsizott a 39 fokos láza ellenére :shock: :shock: , és letettem aludni lázcsillával.. :( :(

Most rettegek hogy mi következik.... :( :(

folyt...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!
Ancsi
jobbulást Melcsinek, tényleg, ahogy Róki írja rájtok jár a rúd!Gyógyuljatok meg gyorsan!
Duda
Éljen, hurrá Csattos Nati!!!!(akinek gyönyörű szemei vannak!!)
Kiszáradás:taplószáraz, bevont nyelv, idegrendszeri tünetek súlyos esetben/aluszékonyság, ill.izgatottság., acetonszagú lehelet.

Jaj, én úgy félek ettől az influenzától.... :evil: Panni el ne kapja!ill.ha mi betegek leszünk, 99%-al Panna is tuti beteg lesz.ezek a vírusok már brutál, mutáns szemetek.

Juci
én mentem gyorsan.... :(
Viki
Petidnek is jobbulást, pedig már olyan kis vigyori volt a képen! :(
Rokica
Vééégre, jó hírekkel jössz!!!! :D :D Mind Zsuzsalányt, mind magadat illetően!Így tovább!!!!

Panninak már megint nemevés napja volt.... :(

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Szia Megann!
Szegény Léna, szegény Ti! :cry: Mintha ezt is megérezted volna....!Azért jó, hogy tudtatok picit nézelődni!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Összegzés Rómáról

A város: gyönyörű, már amit láttunk belőle... :roll:
4 nap lófing pláne babával..

Tanulság: akkor menj városnéző túrára, ha a gyerkek már legalább 14 évesek...

4 csillagos szállóban voltunk :shock: :shock: (nem is értem férjet, hogy hogy a bánatba foglalhatott ide helyett..) marha elegáns puccos,....nagy antik székekkel, képekkel, festményekkel,..tök nem nekünk való..., persze mini szobával...

A római emberek: a nők irigylésreméltóan elegánsak, mutatósak.....majd megütött a guta, hogy hogy lehetnek ennyire tipp-toppok :twisted: :twisted:
Egyébként meg figyelmetlenek, bunkók, nem előzékenyek....

Rómában nincsenek kismamák...vagy otthon ülnek :lol: :lol: :lol: , mert talán 1-2 babakocsissal találkoztunk a járatokon vagy az utcán.. :shock:

A római vendéglátósok: nem szeretik a babavendégeket :cry: :cry: :cry:
Komolyan a legnagyobb csalódás ami ért külföldi úttal kapcsolatban...úgy néztek szegény Lénámra, mint ha ki akarták volna útálni...kivették a kezéből a virágból készitett asztaldiszt :cry: :cry: :cry: :evil: :evil:

A vendégek viszont odavoltak érte :) :) ,pláne az afrikai és ázsiai turisták, és a bevándorlók...., velük szóbaelegyedtünk étteremben, buszon,szökőkutaknál mindenhol... :) :)

A buszokon eszükbe sem jut segiteni :( , sőt egy buszsofőr leszállitott minket, hogy babakocsival nem mehetünk fel, csak ha összecsukjuk :shock: :shock: :shock: , Léna ott aludt benne :shock: :shock: :shock: :shock:
Egyébként gázolnak át a babakocsin..és nem érdekli őket hogy neked nehezebb...a metrón rámszólt egy fickó hogy vegyem már le a hátitáskámat...mert tömeg van....,megköszöntem hogy milyen kedves.....a buszsofőrnek szintén....

Mozgólépcső csak hébe hóba... :twisted: :twisted:

A Vatikánnál a 120 éves apáca is keresztülcsörtetett a babakocsin...mikor a bebocsátásra vártunk 1,5 órát a Szt. Péter székesegyházba. A pápa tartott valami műsort....ezért taposták egymást és minket is, Lénát is.. a vénebbnél vénebb apácák :( :(

Árak: :shock: :shock: :shock: :shock: no comment...
50 euro alatt szerény vacsora sem terem....
ez egy ásványviz, 2 pohár bor, egy vagy egy fél adag leves...és általában 2 tészta, vagy előétel féleség...

Szóval az érzelmeim vegyesek......viszont a város mediterrán hangulata a szivembe vésődött...olyan jó meleg volt...az éttermek teraszai tele voltak..naplemente után meg kihozták a gázpalackos melegitőket....
Varázslatos....

Röviden ennyi.....
Majd még ha eszembejut több is mondom.....és holnap visszaolvasok....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Duda:

Igen, nekem is volt olyan, hogy lefejtem a tejet, lefagyasztottam, és mire felolvasztottam, már szaga volt. Az a tuti, ha az ember azonnal fejés után lefagyasztja, csak én egyszerre nem tudtam ilyen 150 ml-ket fejni, úgyhogy a hűtőben gyűjtögettem, és hát az anyatejbe "csomagolnak" pl laktáz enzimet is ami a laktózt segíti lebontani, és gondolom ebből hogy más ilyen emésztőenzim is biztos van benne még ami a mihamarabbi lebomlását elősegíti. Szóval minél többet áll, még hidegen is, elkezd lebomlani. És olvastam az amcsi fórumokon, egy anyuka azon kesergett, hogy neki olyan gyorsan bomlik le a teje, hogy hiába fagyasztja AZONNAL, mégse jó mire felolvasztja. Szóval ebben is biztos vannak egyedi különbségek.


Megann:

:( :( :( Jaj ne... Remélem holnap megnyugtat titeket a doki néni...

Lázcsillapításban már nagyon profi vagyok. A kúpot és a Nurofen szirupot kétóránként váltogathatod Lénának ha esetleg csak az egyik nem lenne hatékony. Nekünk a Nurofen szirup plussz kúp kombináció bizonyult a legjobbnak, de minden baba más, erre biztos rájössz hogy melyikre reagál legjobban Léna (mármint a különböző kúpok, Nurofen vagy Panadol szirup). És vetkőztesd le, mert ha túl van öltöztetve, akkor az még magasabbra viszi a lázát. Mikor Zsuzsának ilyen nagyon magas lázai voltak (39,5 fölött) akkor pelenkára kellett vetkőztetni és kinyitni az ablakot. Azt mondták, ne féljek, nem fog megfázni, és a hűvös levegő olyan mint a hűtőfürdő csak kellemesebb neki.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ja, a lázcsillapító váltogatásnál a lényeg az, hogy ne azonos hatóanyagú lázcsillapítót kapjon, ez nem biztos hogy érthető volt. Mert akkor csak 4 óránként kaphatja. De ha más a hatóanyaga, akkor 2 óránként.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Megann,
Szia itthon! :) Kár, hogy nem jó hírekkel! Jobbulást Lénának! Szegény kislány! :( Tényleg megérezted! :?
Az élményeitek tényleg elég vegyesek, nem túl bizalomgerjesztőek, sőt. :( Viszont finom meleg volt. :)
Nekem elég jó tapasztalataim vannak az olaszok gyerekszeretetéről, de ez a tengerpartra vonatkozik, ott biztos megszokták, hogy családok nyaralnak. Benivel voltunk 1, 4 és 5 éves korában, tavaly persze már Dani is velünk volt és extra kedvesek voltak mindig mindenhol. Persze Róma biztosan más turizmus szempontjából is.
Remélem, a következő utatok jobban fog telni minden szempontból! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Felteszek egy pár képet a jövő festőművészeiről. :)
Kép
Kép
Kép

Dani másfél perc alatt tud ilyen rendetlenséget csinálni és itt még csak az egyik polc felét dobálta le. :?
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Rokica
De örülök, hogy ilyen jó hírekkel szolgálsz!
Zsuzsa ha így folytatja, biztos behozza hamar a minusz kilókat!
És annak is nagyon örülök, hogy ilyen kellemes estétek volt. Ezek szerint akkor ismét elfogadja Zsuzsa Anyukádat is... Ez jó jel.
Szombaton végül munka után volt csak ideje Árpinak arra kanyarodni. Holnap sem vagyunk itthon, így ismét Árpinál lesz. Hátha munka után arra tud menni és oda tudja adni. Egyszer csak sikerül. :P

Ayse
Még szerencse :P
Remélem Lili nem lesz beteg. Fene...

Megann
Szia! Sajnálom, hogy Léna lerobbant. Mikor lesz a következő utazás?
Amúgy én az olaszokkal úgy vagyok, hogy a látványosságokra kell koncentrálni. MOndjuk az meglepett amit a gyerekszeretetről írtál. Nem azért mert illúzióim vannak. Csak azért mert ők értik a vendéglátás módját. És hát ez....
Az árak elvetemültek, tény...
Hát ha még enni akarsz egy igazi olasz menüt. Amit ezért az ember nem is akar túl sokszor enni :?
Remélem Léna gyorsan meggyógyul és az éjszaka jobbulást hoz!

Totka
Köszi a kiszáradás infót. Lehet, hogy butát kérdezek, de mennyi idő alatt tud kiszáradni egy baba?

Benianyu
De jó, hogy jobban vagy!
Képzeld ma Anyukám is sütött palacsintát! Én nagy szélhámos vagyok palacsintaügyben. Árpi reszortja(sajnos elég ritkán kapható rá mostanában :cry: ) és hát Anyukámtól is nagyon szívesen veszem. :oops:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Benianyu
Nagyon édesek!
És Dani ezeken a képeken már teljesen kisöcsi formájú és nem kisbabás!
És ahogy nézi a rumlit! Korosztályának tipikus rácsodálkozása :lol: :lol:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci,
Ugye, csúcs ahogy nézi! :) Mi ez a kupi? :) És ki csinálta? :) És mikor fog anya már rendet csinálni! :) Nem találok semmit! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Rókica!

Köszi, aranyos vagy..és pont ezt alkalmaztam Lénánál...mert eszembe vésődött nagyon a ti kálváriátok..és én is pont ezt csináltam...még gyorsan vettem itthon Nurofent...

Igy Léna pl hőemelkedésre kapott vacsi előtt egy adag nurofent..aztán éjszakára egy fél germicid kúpot...

És épp most "okatattam ki" anyóst és férjet fürdetésnél(mert ők jöttek elénk a reptérre), hogy igenis nem 40 fokos, de még csak nem is 37 hanem csak 35 fokos vizben fürösszék Lénát( mentem és lehűtöttem a vizet), mert csak belobbantják vele a lázát...

És igaz hogy nem öltöztettem le Lánát de nem megy a plusz fűtése és megy a hidegpárásitó, és jól kiszellőztettem a szobáját....
A piszije viszont nem épp megfelelő..plüssrugi :? :? :?
Viszont nincs betakarva....Rómába sem volt sose..és jó hűvi volt a szoba...

39,4 volt popsiban :( , kapott egy germicid C-t és priznic a karjára...

Benianyu!

Mivel nyáron talán emlékszel mi is olaszban voltunk Lénával...ezért ért pont olyan arculcsapásként hogy hogy bántak vel..... :( :(
A tengernél imádták Lénát, itt meg :(

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Juci:

Holnap reggel én nekiindulok megszerezni a hajadonságit és remélhetőleg egy füst alatt meg tudjuk csinálni David apasági nyilatkozatát. Még nem tudom, mikor van ügyfélfogadás, emiatt nem tudom, hogy leszünk itthon.

Kedden jó korán reggel megyünk mert Davidnek szemkontrollja van (és remélhetőleg kitűzik a műtét dátumát) és ezzel egyidejűleg Zsuzsa vérvétele is lesz, hálistennek ugyanott, vagy legalábbis a két hely egymáshoz közel van, a Klinikáknál. Utána du 2-kor Majolával találkozom anyatej-ügyben. :) Tehát a kedd is elég sűrű.

Szerdán egész nap tanfolyamon leszek.

Csürtörtök-péntekre még nincs előre szervezett program. ;)

Biztos ne ugorjak be inkább én? :lol:

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Megann,
Most mérted a 39,4-et? Még, ha popsiban, akkor is elég magas! Jaj, szegény Léna! :( A priznic jó ötlet nagyon. Drukkdrukkdrukk, hogy ne legyen komoly.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann,
Persze, emlékszem, hogy ti is az olasz tengerparton voltatok nyáron! :) Elhiszem, hogy így még nagyobb volt a kontraszt! :oops: :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Totka!

Igen volt egy rossz érzésem.......hát ez volt :(

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann:

A hűtőfürdőt hatékonyan (és kíméletesen) úgy kell csinálni, hogy olyan hőmérsékletű vízzel kezded, mint amilyen az ő testhőmérséklete éppen, és lassan ereszted hozzá a hideget, de le kell vinni 30 fokig!!! És úgy, hogy mellkasáig ellepje. Egyébként a cél annyi, hogy 39 fok alá vigyed a testhőjét, tehát nem az, hogy láztalan legyen tőle.

Írom, hogy kíméletes, mert annak tűnik, de Zsuzsa úgy sírt közben, hogy már öklendezett... :(

A priznicelés pedig csak akkor ér valamit, ha az egész törzsét vagy testét beborítja, eddig minden orvos azt mondta, a csukló meg homlokborogatás semmit nem ér... Ezt meg úgy kell csinálni, hogy szobahőmérsékletű (tehát nem hideg!) nedves cuccba tekered, 5 percig benne hagyod, és minimum háromszor újra csinálod, de megintcsak amíg 39 alá nem szorítod a hőjét. Tovább nem kell.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Benianyu!

Lefekvés előtt mértem neki ezt...azóta már lejjebb ment...érzem rajta.....

Csak olyan fura...mert múlt éjjel meg olyan hideg veriték volt Lénán......izzadt a hűvös szobában és ugyanakkor meg inkább olyan hűvöskés volt és nem meleg....
Azt gondoltuk férjjel hogy biztos most izzadja ki a betegséget...vagy talán túl sok volt az egy adag Nurofen meg a fél germicid kúp...
De aztán megnyugodtunk mert nagyon bestiális módon röhögve ébredt és táncolt a kiságyában...majd benyomta a 2 deci tápját......és vidáman csörtetett lefelé reggelizni...

Hát korai volt az örömünk....

Nagyon nem tetszik ez az ingadozó láz... :( :( ,annyira Róki Zsuzsája jár a fejemben..pegig nem akarom az ördögöt odafesteni.... :( :(
Lehet hogy holnap kérek beutalót azért a fülészetre...abból még bajunk nem lehet ha valaki belenéz a fülébe... :roll: :roll: :roll:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


:( Szegény Léna. Nagyon drukkolok nektek. Borzasztó amikor az ember nem bírja lenyomni a gyerek lázát. A múltkor utánaszámoltam, és Zsuzsának december 23 és január 23 között amikor hazaengedtek a kórházból, csak 7 olyan napja volt, amikor nem volt láza. Különben minden nap minden pár órában visszaszökött 38-39 fölé. Még a kórházból hazajövetelünk napján is 38,5 volt, mert búcsúzóul kaptunk egy kis Nurofent a kórházban. :?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rókica!

Értem..... :roll: :roll:
Jegyeztem :)
Remélem a hűtőfürdőre nem lesz szükség.....
Most már tuti nincs akkora láza....de majd éjszaka megnézem még.....bár ő is jelzi ha gáz van...nyöszörgéssel....

Van is lelkiismeret furdalásom...mert az első éjjel azt hittem hajnalban hogy csak rosszat álmodott és nem is néztem meg miért nyöszörög..aztán reggel meg tűz forró volt szegény.... :cry: :cry: :cry: úgy bánt hogy mi a francért nem néztem meg vagy értem hozzá legalább egy újjal..... :cry: :cry: :cry: :cry:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann:

Ha kiveri a veríték, az azt jelenti, megy le a láza! Ezt is a kórházban tanultam. Tehát az jó, ha megizzad. Viszont ha zihál és nyugtalan, akkor valószínűleg felfele menőben van a láza. Egyébként a homlokán gyakran nem jól éreztem, hogy lázas-e... hátul a nyakánál meg a hajlataiban mérvadóbb volt, de az se mindig. Volt hogy meglepett a hőmérő, hol a jó, hol a rossz irányban. Tehát volt olyan hogy popsiban lázas volt, de én nem éreztem olyan melegnek, és volt hogy én forrónak éreztem, de popsiban nem volt láza.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Róki!

Szerencsére nálunk jól reagál Léna a csillapitásra...csak ugye újra és újra visszatér....
A délelőtti hőemelkedések max 38 ig mentek popsiban, az ugye 37,5 ami nem vészes....
Csak az első nap reggeli és a ma esti a durva....az első nap reggeli is lehetett ennyi sőt én még többre tippelek....

És Te mindig popsiban mérted Zsuzsa hőjét???

Léna úgy utálja, úgy sir tőle...és a kúptól is....

Na eltettem magam aludni.....

M.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann,

Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod... én se szívesen nyúlkálok Zsuzsához ha alszik, nehogy felébresszem. Az is fontos, hogy pihenjen...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica,
Nagyon jó, hogy ilyen sok tapasztalatot tudsz megosztani, de borzalmas, hogy Zsuzsának mennyi szenvedésébe került, hogy így kitanuld a lázcsillapítást csínját-bínját.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann:

Van fülhőmérőnk is, de szerintem tök pontatlan. Hónaljban próbáltam egyszer-kétszer mérni, de az sem olyan pontos mint a popsi. Az a legtutibb, csak hát Zsuzsa utána általában kakilt is, akkor még tisztába kellett tenni, szóval szerencsétlen nem sokat pihent a sok lázcsillapítás mellett. Ő is sírt miatta először, most már a hőmérőzést egész jól tűri, a kúp közben pedig mondókázok neki, és az eltereli a figyelmét, de hát nem szereti...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak sűrű volt a program a hétvégén :D
Tegnap de. Gryllus koncert, délután átjött öcsém a barátnőjével, meg nagyi is, névnapi buliba. Öcsém is Balázs, csináltam neki fini tejszínes-kukoricás-csirkés tésztát. Anya meg küldött egy tál profiterolt :lol:
Ma de. vásárlás volt, du. meg Gabiéknál ebédeltünk, csak este jöttünk haza.
Leon Gabiéknál egy percet se aludt, ez volt az első alkalom, hogy SEMMIT nem volt hajlandó aludni :shock:
Ennek megfelelően este már 1/2 7-kor a kocsiban kidőlt, arra sem kelt fel, hogy átöltöztettem........azóta alszik, remélem reggel min. 8-ig :P

MINDEN BALÁZSNAK UTÓLAG IS NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!! :D :D

Megann!
Üdv újra itthon, sajnálom, hogy Léna ilyen beteg lett, jobbulást neki!
Rómában mi 2 éve voltunk, amikor terhes voltam Leonnal, Nolcsi itthon volt anyummal.
1 hétre mentünk, de az is kevés volt, pedig napi 12 órát mentünk, én ugye már nagy pocakkal (5 hónapos terhes voltam).
A város nagyon-nagyon szép, vágyom is vissza, velünk az emberek is kedvesek voltak, babás tapasztalataim nincsenek......
A kaja valóban nem olcsó, de mi találtunk egy piros kockás asztalterítős helyet, ahol nagyon sok helyi is kajált. Itt az árak jobbak voltak és a kaja pedig mennyei :oops: :P
Minden este ott ettünk, végigettük az étlapot, azóta se ettem olyan jó pizzát......
Mi is úgy vagyunk vele, hogy a fiúkat akkor visszük, ha majd suliba járnak :P

Róki!
Örülök, hogy Zsuzsa étvágya kezd visszetérni, ez már nagyon szép, amit ma evett! :D
Ismerőseitek nagyon ügyesek, bizti jó lehetett a vacsi is :P


Benianyu!
Festűművész fiúk irtó helyesek, de Dani a pakolós képen szenzációs, ahogy szemrevételezi a művét :lol:

Viki!
Pet hosszú és rövid hajjal is nagyon pasis, helyes kisfiú! :D
Jobbulást Neki, reméljük semmi komoly! :(

Duda!
Csattos Nati elbűvölő, csorogni fog a fiúk nyála, ha így néz rájuk :P :D

Ancsi!
Melinek is javulást, mennyi nem ivás után mentetek be a kórházba?

Juci, Benianyu!
Gabiéknál is palacsinta volt ma délután :wink:

Ayse!
Bunkó pasi :evil: :evil:
Andris szobája biztos nagyon szép lett! Burdűr elég lett? :D

Bodza!
Kristóf és Saci is nagyon helyesek, Kristóf tényleg nagyon elégedett kisfiú! :D

Mea!
Nagyon ügyi vagy, hogy tanulsz, nekem erre most nem lenne energiám a két fiú mellett..... :?
Hát még egy építkezés mellett, büszke lehetsz magadra!!!! :D :wink:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Benianyu!

Hát igen... én is szívesen kihagytam volna.


Megann:

A vetkőztetős/ablaknyitós módszernek köszönhetően, a kórházban egyszer sem kellett hűtőfürdőztetni, az lett volna a következő fokozat. De ez tényleg kíméletesebb, hogy pelenkára vetkőztetni és hűvös levegőben "fürdetni". Így tudott aludni, ha hűtőfürdőbe rakom, tuti hogy üvölt.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?