Új privát üzeneted érkezett!

Katyerina :D
a c&a cuccok minőségileg nagyon jók, a bodykat kell megnézni, mert a vékonyabb az nem igazán tartja a formáját. A tesco cherokee is jó, bár azért azt alaposabban meg kell nézni pl. patentok kérdésében, varrás... de a jobbak tényleg nagyon bírják a strapát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D

Köszi, de ha már cuccokat hasonlítunk össze, neked mi a véleményed az utazós kiságyakról?
Anyukám most azzal az ötlettel állt elő, hogy az ismerősei körében az a divat, hogy nem vesznek rendes kiságyat, hanem csak utazósat és igy mindenhova magukkal tudják cipelni a gyerekágyat és a gyerek mindig a megszokott ágyában van. Ha a költség kímélő részét nézem (2 rendes kiságy + 2 utazós kiságy) jó ötlet, mert mi gyakran megyünk és mennénk anyukámékhoz, ahova praktikus lenne utazós ágy, csak én abban nem vagyok biztos, hogy hosszú távon ez jót tesz-e a babának, meg alá lehet-e tnni a légzésfigyelőt, szóval én nem tudom, hogy ez most mi, de állítólag sok fiatal most ezt csinálja.
Na jó a brendonban láttam komoly utazóágyat, bár a programozott zenélő ágyat 60E ért azért biztos kihagyom.

Szóval csajok, főleg babások, ha tudtok szeretnék érveket meg ellenérveket!

katyerina
 
 


Katyuska!
A bodyknál szerintem fontos, hogy a nyaka ne az a teknősnyaku legyen, hanem patentos. Nálunk azok váltak be, a teknősök kinyultak és nagyon nagy kivágásuk lett :cry: Pedig vettem én is 1 Cherokee-t a Tescoban, Micimackós, de használhatatlan :cry: .
Viszont a Kenguru Goldban nagyon jókat lehet kapni, magyar áru, és mindig van 5-600 Ft-ért is, igaz nem mintás az eleje, de kiváló minőség, nem deformálódik, nem bolyhosodik, szóval jó.
Ott, ha már vettél össz. 10.000 Ft-ért, akkor kapsz törzsvásárlói kártyát, amivel a ruhákból 8% kedvezménnyel vásárolhatsz. Ha elérted a 30.000 Ft vásárlást, akkor kapsz 2.000 Ft-os vásárlási utalványt. Szerintem érdemes megnézni, türhető árak vannak főleg csecsemőruhák terén, hatalmas szinválaszték, és van játék meg minden kiegészitő is, sőt több olyan boltjuk is van, ahol babakocsi is kapható.
Ez Pompinak is szól.
Pompika!
Ettől tartottam, hogy nagyon is turkáló jellegü. A mamák talán évekig nejlonzsákban őrzik a kis ruhákat mire kiviszik eladni :cry: Én a kinőtt holmikat vászontáskákban tárolom, szerencsélre az egyik beszállitónk mindig elhalmoz vele. Nem is lesz rossz szaguk.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

 
 

Sziasztok Lányok :D

Bea,örülök,hogy jól vagy és a babák is jólvannak :P pihenj sokat!!!
A megeröltető munkát meg megcsinálod majd,ha megszülettek a babák :wink: ezt a pár hetet kibírod :wink:


Hajfestés :roll: én is festetem,melíroztatom a hajam,mert hát őszül,és nagyon csúnya lenne :shock:
Én,az elsó Uh-n megkérdeztem Krizsa doktort,hogy szabad-e és Ő egyértelműen igennel válaszolt.
De azért jobb a békesség alapján,a a14.hétig én is csak melíroztattam,mert valahol azt olvastam,hogy ezután a kor után nem bántják már a babákat a vegyszerek.
Szóval,én 15.héten szépen elmentem és befesttetem+melíroztattam a haja.
Közmetikushoz,csak szemöldök igazításra járok,és 3 havonta kezelésre.
Egyszer kértem fazon gyantásást :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: a lapar előtt,de amúgy borotválkozom.


P.vezeték elzáródást kérdezte valmelyikőtök.
Nekem az első lombik előtt azt mondták a HSG-n,hogy átjárható vagyok.A beavatkozás iszonyatosan fájt.
Aztán nem foglakoztunk vele,mert kezdődtek a lombikok.
Tavalyi laparnál derült ki,hogy mindkét oldali p.vezetékem teljesen elvan záródva.
Semmi folyadék nem haladt át a szabad hasürgbe.
Mindkét oldalon X-bemetszést csinált az orvos,de azt mondta,hogy nem sokáig fog így maradni,megint össze fog nőni :cry:
Ezzel a lelettel menetünk a Kaáliba,ahol Krizsa doktor azt mondta,hogy kikell vetetni a p.vezetéket,mert un.hydroxalphin-om lehet,ami kimoshatja a babakezdeményeket.
Én nem akartam mégegy műtétet,és így kezdtük el a 4.beavatkozást,próba szerencse. :wink:

Lola,nekem is csak hüvelyi Uh-t csináltak a Kaáliban :D

Hepatitis és ADIS tesztet mi a Kaáliban csináltatuk:)500Ft/ kémcső volt,összesen 2000Ft volt kettőnknek.


Melcsi,tényleg nagyon szép dolgok vannak a kenguro Goldban :D pénteken a barátnőmmel elmentünk a Gyömrői úti üzletbe.
Nagyon nagy a választék mindenből :P még pici zokniból is:)

Pompi,anyukám vett Barnuskának egy termo pult a turiban :) de szerintem az előző kisgazdin talán 2x lehetett,mert nagyon szép állapotban van. :wink: Érdemes jobb turikban is szétnézni,mert kifoghatsz olyan darabokat is,amiket nem is használtak :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


rájöttem tök hülye vagyok!a vonalzó jó, csak mindig a mai dátumot mutatja!
visszanéztem nektek!ha pl.20 hét 5 nap,két hétre visszanézem,akkor is 20 hét 5 nap!
már csináltunk egy babafalvásat,és az is ezt mutatta,akkor jöttem rá.
számolja napokat,és mindenhova a mait mutatja.

Kép


Napszemcsi!
Épp ezt akartam irni, hogy jobb turikban ki lehet fogni nagyon jó dolgokat. Pl. több kantáros kis famert vettem már 6-700 Ft-okért (nekem heppem a kantáros, mert nincs kint a dereka), a legtöbbjén nem is látszik, hogy használták. Ujonnan 3-4 ezernél kezdődnek ilyesmik.
Vettem gyönyörü piros, macis (!) télikabátot 1500-ért, és 1 bélelt téli kiscipőt a játszótérre Skippy márkájut 1000 Ft-ért, aminek olyan anyag van az orrán meg a sarkán, hogy nem birja lekoptatni mászás közben sem.
Még ősszel vettem 1 kiscipőt ujat 6800 Ft volt, és sajnos 1 vendégségben elkezdett mászni benne a kertben, hát le is kopott az orra még aznap :evil:
Szóval ki lehet fogni jóü kis cuccokat szagmentesen is.
Lola!
Nem értettem mi a probléma a vonalzóddal :lol:
Olvastam a másikon azt a lányt :cry: Nekem is majdnem igy zajlott :cry:

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Napszemcsi!
Az ágyakról még.
Az utazóba is be lehet tenni a légzésfigyelőt, legalábbis az Angelcare-t igen.
Én inkább azt gondolom, hogy a kis gerincnek nem biztos hogy jó a matraca, mivel a hajtás miatt nem egyenes. Ez kiküszöbölhető, ha vesztek bele pl. kókuszmatracot, és ha utaztok, azt itthon hagyod.
Nem tudom, lehet-e kapni állitható magasságut, a miénk fixes, és az aljára mászni folyton a gyerekért nem tul derékkimélő.
Ezeket a szempontokat vedd figyelembe.

Bocs. Ezek Katyuskának szóltak, de lehet hogy Téged is érdekel :D

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


[quote="katyerina"]O írta:katyerinarsi! :D

Köszi, de ha már cuccokat hasonlítunk össze, neked mi a véleményed az utazós kiságyakról?

én nem javasolnám! egy utazóágy sokkal kevésbé tartja a baba hátát. Van olyan, amit fel lehet emelni, de az leng, így egy 3 hós baba, aki mocorog már állandóan beringatja és az enyémek felébredtek rá, tehát teljesen le kellett őket rakni, akkor meg hajolhatsz az aljára.
Mi anyuékhoz hetente jártunk, oda vettünk 2 db ikeás kiságyat á 8e Ft/db.
summa summárum: állandóra én nem tennék utazóba gyereket.
a légzésfigyelőt alá lehet ott is tenni.

body: szerintem is a patentos a jobb, bár a c&as borítéknyakú az egész normális.

petevezeték kérdés: a petevezetéknek nem csak az a fő funkciója, hogy átjárató legyen. Az átfúrás azért járhat a méhen kívüli terhesség veszélyével, mert ugyan átjárható, de ha a felületét borító csillók nem juttatják el a petesejtet a méhhez, akkor rosszabb a helyzet, mint előtte volt.
és az összes helyreállító műtétnél sérülhetnek a csillók.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


melcsi,
persze, biztos vannak jobb fogások néha turikban is - azért nem írtam le őket teljesSsen. Mondjuk a boltokban én legjobban a kiscipők árán ájultam el. Ilyen 7-10 E Ft körül mozogtak. Hát ennyiért már magamnak se veszek!
Más. Asszem, korábban te adtál itt mosási tanácsokat... Meg tudnád mondani, hogy mindent ki kell mosni, ami vadiúj, kissapit, kesztyűt is?

katyerina,
még nem voltam a Könyves K. krt-on, de majd mindenképp benézek valamikor!

Most a Corában is vannak baba-mama hetek. Ott láttam 10 E Ft körül kiságyakat. Szerintetek nagyon gagyik a 10 ezresek? Mert mondjuk van 70-ért is...

Van tapasztalatotok, hogy a használt cuccokban mennyire lehet megbízni? (Kiságy, légzésfigyelő... ilyesmikre gondolok) Érdemes az aprókat böngészni?

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok

Pompomlány
kiságy: mi kölcsön kaptuk a sógoréktól, min.kb. 45-50 éves, állítólag már a sógórnőm is abban aludt és ő már 40 felett van, és van 2 féltestvére (nővére, és bátyja), elektromos ketyerét nem bizti hogy megvenném (már csak a jótálás miatt is, illetve ha mégsem jó akkor igen sokba kerül ha még 1-et meg kell venni - persze újjat ekkor már), de mondjuk egy kézi mellszívót azt valszeg igen.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Pompomlány
kiságy: mi kölcsön kaptuk a sógoréktól, min.kb. 45-50 éves, állítólag már a sógórnőm is abban aludt és ő már 40 felett van, és van 2 féltestvére (nővére, és bátyja), elektromos ketyerét nem bizti hogy megvenném (már csak a jótálás miatt is, illetve ha mégsem jó akkor igen sokba kerül ha még 1-et meg kell venni - persze újjat ekkor már), de mondjuk egy kézi mellszívót azt valszeg igen.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok :D

Pompi,nekem a védőnő javasolta,hogy a légzésfigyelőt használtan vegyük meg,mert nem szokott gond lenni ezekkel az eszközökkel és olcsóbb,mintha újonnan vennéd.
A babaszoba apróban láttam már 16000 ikres légzésfigyelőt. :P kedvező ár szerintem :wink:

Kiságyban,én olyat szeretnék,amit később ifjúsági ágynak is lehet használni :)
Ebből is vannak rettentően drágák,de az Üllői úton van egy babacentrum,ahol 20000Ft-ért lehet kapni ilyen ágyat :lol:
http://www.babacenter.hu/kep/IMG_0372n. ... 4afaa8be85
itt a cím is ,ha valakit érdekell:)
http://www.babacenter.hu/index.php?main ... 0&mit=menu
Valaki annó egy másik topkban írta,hogy ezek az olcsó kiságyak nem megbízhatóak,de hogy miért azt már nem tudom :oops: :oops: :oops:

KépKép
napszemcsi
 
 


Hello Lányok!
Hétvégi kikapcsolódás után ismét a melóhelyen :D

Festés-téma
Én annyira nem vagyok megijedve a festékektől. A kozmetikai szereket (2 havonta) egyáltalán nem tartom veszélyesnek, a festést meg kicsit jobban elhúzom, de ha 4x megcsinálja az ember a 9 hónap alatt, nem okozhat nagy szörnyűséget. Van ismerősöm aki fodrászként végigdolgozta a 9 hónapot, egész nap lélegezte be a szereket, és egészséges kicsikéje született.

Ez a 14. 15. hét számomra egy csoda! Semmi mellékhatása nincs az állapotosságnak, has nincs. Egrész szuper dolog, másrészt meg honnan tudhatja ilyenkor az ember, hogy minden szuper?

Kép
Kép
emma1976
 
 


[quote="pompomlány"] írta:pompomlányMeg tudnád mondani, hogy mindent ki kell mosni, ami vadiúj, kissapit, kesztyűt is?

Ott láttam 10 E Ft körül kiságyakat. Szerintetek nagyon gagyik a 10 ezresek? Mert mondjuk van 70-ért is...

Van tapasztalatotok, hogy a használt cuccokban mennyire lehet megbízni? (Kiságy, légzésfigyelő... ilyesmikre gondolok) Érdemes az aprókat böngészni?

Pompi :)
mosni mindent ki kell, mert egyrészt koszos lehet, másrészt maradhat benne vegyszer.
Kiságy: meg kell nézni. Az ikeás 8e Ft és nagyon jó, mi 2.5 éve használjuk és bevált, de láttam fenyőből olyan 15e Ft-ost ami nagyon xar volt.
használt cucc: jó dolgokat lehet kifogni használtan. Pl. a mi légzésfiygelőink 2.5 éve funkcionálnak sok baba alatt és nem volt még vele gond. (2 ikerpárt járt eddig körbe, + 1 db 1es babát, és most meg Zsebiéknél van)
én nagyon sk angol használt rucit vettem, nagyon jól bírják a strapát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika :D
anyósoméknál az egyik kiságy még a páromé volt :) 30 éves... és nagyon jól bírja Mátét :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy a Kaáliban Krizsa dr-on kívűl milyen a többi doki? Csak azért mert holnap megyek a 3.-6. nap közötti vérvételre, és utána jön +-ba a Gonal-f, és mátol a mágus 2 hét szabin van, úgyhogy valszeg lehet hogy csak a beültin talizunk újra, legalábbis ahogy néztem a füzetem (hogy hogy volt Ákosnál), úgyhogy most le vagyok törve mint a bili. Remélem a szerencsénk nem ment Krizsa dr-al szabadságra!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


mind1ik jó, engem UHzott több is ill. Kovács doki volt a terhesgondozóm Picúrral... ő is egy tündér!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi mindenkinek a tanácsokat! :D

napszemcsi, 8)
köszi a babacenteres címet!

erika,
egyszer szabizás miatt én is átkerültem vizsgálódásra Szmatona dr.hoz, de nagyon-nagyon helyes volt ő is. Ugyanolyan kedves és lelkes, mint Krizsa-főmágus! :D

emma,
nyugi, nemsokára te is belépsz a 16.ba, onnan nincs megállás: AFP, 18 hetes genetikai UH...stb. Türelem. Nekem is jó sokára indult be a has-növekedés, de most már elég látványos. 19. héttől éreztem a mozgást (nem volt még ebben tapasztalatom), és tegnap már végre a férjem is érezte! :P Olyan nagy öröm volt!

KépKép
pompomlány
 
 


Nálunk is nagy az öröm,mert már apa is érzi Őket :D :D :D napközben alszanak,ha leülök nyugiba vagyok akkor kezedenek el mocogni :D
Szombaton este beindultak,apa a fülét a pocakra tette és Nórika úgy fülön boxolta,hogy az csak na :D :) :P
Barnussal madarat lehetett volna fogatni,olyan boldog volt,hogy a kislány ilyen jól eltalálta :D

Orsi :D ebben az időszakban a babák többet alszanak?
Ez a gyarapodás miatt van?(én meg állandóan éhes vagyok,lehet,hogy Ők is?Főleg hajnali 4-5-kor jön rám,akkor Ők is elkezdenek mozogni.Iszom egykis alma,réparostos italat,aztán abbamarad a matatás,és én is vissza tudok aludni,8-ig)
Olvastam valahol,hogy van egy ún. nyugalmi periódus,amikor kevesebbet mozognak.

KépKép
napszemcsi
 
 


Napszemcsi :D
a babák a pocakban még ca. 23 órát alszanak. Egy újszülött is képes akár 21-22 órát aludni (nálunk ezt Levi művelte :D).
mert még kicsik :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok,
Olvasok egy könyvet a kapcsolat analizisről. Tudjátok Raffai meg Hidas dr. módszere a babával való kapcsolatfelvételről. Tetszik, és lehet, hogy kipróbálnám. Várom véleményeteket, esetleg tapasztalatotokat.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Köszi a biztatást és a jókivánságokat mindenkinek.Ma voltam NST vizsgálaton.A doki szerint jól érzik magukat. Képzeljétek a szülőszoba mellett a vajúdóban voltam mert ott van az ikres NST. Hát hihetetlen.Gusztustalan volt az egész.Mint valami második világháborús kórház úgy nézett ki.Kérdeztem is az egyik szülésznőt hogy ezt talán még Hitler hagyta ránk?Csak nevetett pedig inkább sirnia kellett volna hogy ilyen körülmények vannak egy kórházban 2007-ben.Felétek milyenek a kórházak?

Katyerina
Megpróbálok annyit pihenni amennyit csak lehet és feltöltődni. Csak már mindenem fáj a fekvéstől de egyszer ennek is vége lesz remélem. Igen már nagyon kapálóznak sokszor már fáj minden mozdulatuk.A kórházban kaptam egy injekciót ami tüdőerősítő a babáknak mert attól tartottak hogy beindul a szülés.Azóta olyan erejük van hogy eszméletlen.

Erika13
A barátnőm párja egészséges.Neki csinálták a laporoszkópiát de a műtét után közölték vele hogy ugyan úgy átjárhatatlan.Azt akarom kérdezni hogy szerinted keressen másik orvost vagy nyugodjon bele?

Melcsi1967
Próbálok beszélni a babákkal remélem hallgatnak rám.Ti hogy vagytok?

Lola
Én is festem a hajam. Pont tegnap este festettem be mert már nagyon csúnya volt. Kérdezten dokit,védőnőt,fodrászt.Senki nem ellenezte

Napszemcsi
A barátnőmnek volt a lapar műtétje de utánna közölték vele hogy nem sikerült.Nagyon el van keseredve.Nem tudja mit tegyen. Szerinted érdemes másik orvost keresnie vagy nyugodjon bele ebbe?
kovacsné
 
 


Sziasztok lányok! :D

Pompi!
Köszönjük a dicséretet!
Igen,nagyon jol látod szerintem is hasonlitanak egymásra!!!

Emma!
Köszi,aranyos vagy!

Kata!
Köszi szépen!
Örülök,hogy jol vagy!De jo neked,hogy már igy érzed a babácskád minden porcikáját!
Én még azért sokszor töprengek hogy mikor mivel kapok innen-onnan egyet-egyet! :shock: :lol:

Andrea!
Köszi szépen!
Mikor mész ultrahangra?

Lola!
Köszi,szépen!
Remélem már jol vagy!!
Én festem a hajam igaz az elmult 3-om honapban nem tudom de az elején festettem!A gyantát most mellözöm,borotválkozom!

Napszemcsi!
Köszi szépen!

Potykamano!
Köszönöm, szép lett a vonalzod!!!

Erika!
Köszi,te most hol tartassz?
Nekem Kováts doktornö az orvosom szerintem jo kezekben leszel nála is ha esetleg hozzá kerülsz!!!!

Katyuska!
Köszi szépen!
Nekem a hepatitist és aids vizsgálatot a Kaáliba csinálták!
Sokkal hamarabb megjön az eredmény!

Lois!
Köszi ari vagy!


Orsi!
Köszönöm szépen!

Melcsi!
Köszi szépen,igen én is egyböl észrevettem!
Szerintem ügyesen megoldod majd ezeket a dolgokat,nekem is sokminden jár a fejembe!
Föleg éjjel! :shock: :roll:

Bea!
Örülök,hogy jol vagy!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok!

ZSEBI HÍRADÓ!

Képzeljétek olyan szuper a helyzet, hogy holnap jönnek haza! HURRÁ! HURRÁ! HURRÁ!

Gondolom, majd ha a babócák engedik jön és ír nektek egy pár sort!

Sziasztok

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


tücsök,
köszi a híreket! Nagyon örülök Zsebiéknek! :P Talán akkor már ő is tud minket tudósítani majd (fotók, élménybeszámoló stb).

emma,
én is megszereztem a "Lelki köldökzsinór" c. könyvet (ugye, erről van szó?). Az elején tetszett, aztán valahogy nekem túl misztikussá vált az egész, mikor a baba saját magának választott nevet meg ilyesmik. Akkor abbahagytam, mert megijedtem, hogy a rossz gondolatok, amik azért néha akaratlanul is rámtörnek, nehogy bántsák a babákat. Inkább azt képzelem, hogy jobb nekik, ha nem ismernek annyira. :roll:

anikó,
kár hogy magadról nem írtál, hogy vagy?

napszemcsi, 8)
jópofa ez a rugdosás! :) Nekem is a kislányét érezte a férjem. Úgy látszik, már most megvan az, hogy a lányok az apjuknak produkálják magukat. :wink:
Ari, hogy Barnusnak hívod a kisfiút! Így sokkal jobban tetszik, mint az eredeti vagy a Barna. Az eredetivel sincs bajom, csak a Pély Barna jut róla eszembe. Az ikresek.hu-n van egy ikerpár, akit Barnabásnak és Dorinának hívnak, láttad? :?

kovacsné,
hát, ha elképzelem, milyen lesz ez a rugdosás később...! Te szegény! Kitartás...! Örüljünk, hogy erősek, egészségesek!

KépKép
pompomlány
 
 


ja, és elkezdtem írni-szerkeszteni a Babanaplót. Már benne vannak az előzmények, a családtörténet, UH-fotók, sőt, még Krizsa dokiról is bekerült egy kép. :)
Csinál valaki hasonlót?

KépKép
pompomlány
 
 


Pomi,nem olvasom az ikres oldalt,igaz a link megvan,de annyira nem jön be :D
Nekem nem is jutott eszembe ez a Pély dolog,mert a férjem Barnabás,és már a kezdetek kezdetétől csak ez az egy fiú nevünk volt:)nem is gondolkoztunk máson! :D Egyszer volt szerencsém kiszolgálni a párocskát,Dorina,Barnának szemüveget vásárolt.De hát nagyon viccesek voltak:)
igaz,kedves após pajtás :evil: megemlítette egyszer,hogy náluk az ahagyomány,hogy a nagyapa nevét viszi tovább a fiú :twisted: :twisted: :twisted: de én akkor kijelentettem,hogy sajnos ez a hagyomány most megszakad,mert az apukája nevét fogja viselni a kisfiúnk :D
Én a történetünket írom,lassan már 1 éve,napló formában :) remélem egyszer felkerül a lombikbaba.hu , a Történetek oldalra.

Bea,hát nem is tudom hogy mit írjak a barátnődnek.
Tény az,hogy ha egy jó doki kezébe kerül az ember,akkor minden rendbe jöhet
:wink:
Én a Bajcsy kórházban csináltattam a lapart.
Nekem nem a fő-fő doki csinálta,hanem a helyettese,és nagyon megvoltam vele elégedve.
Bajcsy kórház egy nagyon jólfelszerelt endoszkópos központ,szerintem megkell próbálni a leltekkel felkeresni valamelyik orvost,hogy mit is mondanak.
Dr.László Ádám az osztályvezető és a helyettes Dr.Kálmán Sándor.
Kálmán doktor magánrendelését megtudom adni,de László doktor elérhetőségét is előkerítem Neked.

KépKép
napszemcsi
 
 


[quote="emma1976"]L írta:emma1976ányok,
Olvasok egy könyvet a kapcsolat analizisről. Tudjátok Raffai meg Hidas dr. módszere a babával való kapcsolatfelvételről. Tetszik, és lehet, hogy kipróbálnám. Várom véleményeteket, esetleg tapasztalatotokat.

mi jártunk a fiúkkal, és Picúrral is tervezem, de még nem sikerült bejelentkeznem, mert mindig este 10kor jut eszembe.
nekem tetszett.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


[quote="pompomlány"]
írta:
pompomlányén is megszereztem a "Lelki köldökzsinór" c. könyvet (ugye, erről van szó?). Az elején tetszett, aztán valahogy nekem túl misztikussá vált az egész, mikor a baba saját magának választott nevet meg ilyesmik. Akkor abbahagytam, mert megijedtem, hogy a rossz gondolatok, amik azért néha akaratlanul is rámtörnek, nehogy bántsák a babákat. Inkább azt képzelem, hogy jobb nekik, ha nem ismernek annyira. :roll:

ez azért kicsit struccpolitika, nem? :?
merthogy az, hogy a babák érzik, amit Te érzel - pszichésen értem - az TÉNY :) vagyis... ismernek :) :D :D :D
ezek után szerintem jobb, ha a rosszabb gondolataidat is meg tudod magyarázni.

Teljesen őszintén. Nekem is vannak, de ilyenkor tudom, hogy el kell mondanom Lilinek, hogy nem gondolom komolyan azokat, csak épp fáradt, nyűgös, álmos vagyok... stb.
és ez a fiúkkal is jól működött.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Köszi szépen a sok infót!

Kovácsné
mint írtam nekem a nőgyógyim (II Klinikán) azt mondta, hogy ő akár 6X is átfújatja hogy átjárható legyen, de felesleges, mert úgyis mire a következő lombikra megyek összenő. Úgyhogy felesleges. De ha a barátnőd el akar menni még 1 nőgyógyihoz tegye, de szerintem felesleges tortúra.

Anikó
én most szurom a Suprefactot (0,5ml-t), és holnap megyek a 3.-és 6. nap közötti vérvételre, és majd most fogják megmondani hogy mikortól kell a Suprefact-ból csak 0,25ml + a Gonal-f.


Tücsök
köszönjük szépen a jó híreket, mert Zsebike már nagyon nagyon hiányzott!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


vonalzó próba!

Kép


Orsi, Pompi
Igen ez az a könyv! Képzeljétek, dec. végén kaptam meg, akkor elkezdtem az elején és nem nagyon tetszett, de 1 hete elkezdtem a történeteket, és most sokat változott a véleményem!!! Örülök, hogy ha tehetek valamit azért, hogy a babánk:
- minél előbb megismerjen minket
- ne legyenek félelmei
- érezzem, ha vmi, amit csinálok, nem tetszik neki
- könnyebb legyen neki a születés
- inteligencia szintjét növeljem

Orsi, megadnád, hol találom meg őket a neten? Te melyikőjükhöz jártál? Amikor 2 babával vetted fel a kapcsolatot, el tudtad különíteni, melyik mit üzen?

Kép
Kép
emma1976
 
 


icsilya,
én úgy magyarázom a babáknak a dógot, hogy nyugi, mert ők sokkal jobbak és erősebbek lesznek nálam. :)

KépKép
pompomlány
 
 


Emma :D
a neten sehol, a kismama újságban van hátul a szám.
én raffaihoz jártam, de a többit inkább privátban.

Pompi :D
tapasztalatból mondom :D a gyereked csak annyira jó és erős, amennyire Te vagy. Hiszen mindent TE adsz át neki, tőled kapja, az első pillanattól. Ez nagy teher, de nagy kincs is, mert ha kiegyensúlyozottan éled az életed, akkor nagy valószínűséggel a gyerekeid is kiegyensúlyozottak lesznek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Várom a privit! Köszi! :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Anikó! 13.-án kell mennem az Uh.-ra. És most olvasom,hogy Krizsa nem is lesz! :cry: :cry: :cry:
Szeretnék kérdezni valamit... Ti vettetek valami ajándékot mikor mentetek utoljára? Mert mi egy ajándékkosárra gondoltunk a párommal.Szerintetek ez jó? És mi most szerettük volna odaadni neki,dehát nem is lesz... :cry:

Kép
andrea23
 
 


nos, jelentek magunkról :lol:

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Andrea
holnap este megtudom mondani pontosan hogy a jővő héten lesz-e a mágus, mert holnap megyek vérvételre és beszélek Harcimókussal. Mert egy másik topikon viszont azt írta egy lány, hogy ő úgy tudja hogy lesz a jövő héten. Úgyhogy holnap majd pontosítok. Addig ne izgulj.

Orsi
nagyon csini a pocakod!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok lányok!
Ma jártam a dokinál, minden oké volt, NST, flowmetria. Bébike 3298gr-ra van becsülve, ami 37+5-nek felel meg. Abban maradtunk, innentől kezdve szülünk, ha beindul, beindul. A magnéziumot kezdhetem csökkenteni. Úgyhogy ha eltűnök nagyon, szülni mentem... Már most megrendeltem a gátmetszés összevarráshoz a lórúgás érzéstelenítőt, mert nekem az jobban fájt a szülésnél.
Lehet h tudat alatti vagy csak nagyon elfáradtam ma a mászkálásban, de rettentően keményedik a hasam, és elég bénán érzem magam. :cry: :cry: :cry: Azért még 10 napig kitartanék a bébivel a hasamban...

dkata
 
 



Kata :D
szuper hírek!!!! hajrá!!!!
még 10 napig nagyon drukkolunk, de a nehezén már túl vagytok és ez a lényeg.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ja, a vonalzóm nézzétek! Az kilencedik virágocskánál tartunk... :roll: Jajj, jajj, jajj, kicsit félek...

dkata
 
 


Erika! Köszi szépen!!!

Orsi! Szép a Pocakod! :P

Dkata! Hajrá! Hajrá! Ez tök jó! :)

Kép
andrea23
 
 


Orsi, :P nagyon helyes a pocikád :P :P :P :P :P

Kata,örülök,hogy minden Ok veletek, :D kitartás,már nincs sok hátra :wink: :wink: :wink:

Ma voltunk a választott orvosunknál magánrendelésen.
Mindent rendeben talált,méhszáj zárt, :D
Átbeszéltük mégegyszer a genetikai tanácsadást,és a szív uh-t.Azt mondta,ha van időpontom az uh-ra akkor menjek el mindenképpen,mert az I.Nőin van Magyaro.egyik legjobb Uh-s szonográfusa.
Azt mondta,hogy az erős görcsökre figyeljek,amitől nem tudok aludni,mert az nyithatja a méhszájat.
Szereti,ha 36.hétig maradnak a babák a mama pocijában.
Említette Zsebiéket,hogy holnap mennek haza,és nagyon nagyon örült,hogy jól vannak a kicsik,szépen fejlődnek :) :) :)

Andi,én úgy tudom,hogy az a szokás,hogy ha megszülettek a baba(k),akkor bemegy a kiscsalád,megmutatják a babát(kat) és akkor visznek valamit az orvosnak . :wink:


Szép estét neketek:) 8)

KépKép
napszemcsi
 
 


Kata!
Ha eltünnél- nagyon boldog találkozást kivánok Nektek, olyat amiről álmodsz :)
Ami a félelmet illeti- megnyugodhatsz, ami bement, az ki is jön :lol:
Hajrá, könnyü szülést kivánok Neked!
Zsebike!
Ha majd olvasol- nagyon örülök hogy ilyen gyorsan hazamehettek, remélem otthon is jól alakul minden.
Orsi!
Gyönyörü a pocakod! Olyan formás!
Anikó!
Te sem tudsz aludni? Én ugy vagyok, hogy vannak éjszakák, amikor csak forgolódok, de sehogyse jó, de délutánonként ugy tudok aludni, mint a bunda. Hogy lehet ez?
Napszemcsi!
Ne haragudj, hogy nem emlékszem, miért is kell Nektek sziv UH-ra menni?
Örülök, hogy minden rendben Nálatok, csak igy tovább!
Andrea!
Mi is azt tettük, amit Napszemcsi irt.
Azt mondod, két hétre ment? :shock: Én meg nem hivtam vissza, hogy mi van velünk. De olyan nehéz elcsipni még a mobilján is, és este meg már nem akarom zavarni.
Erika!
Én is kiváncsi lennék, hogy lesz-e jövő héten. Remélem, hazaér, mire Neked kell! Drukkolok!
Pompi!
Én is vegyes érzelmekkel olvastam azt a könyvet. Nem nagyon tudtam vele mit kezdeni, bár én végigolvastam. Számomra ezek a "tudatfeletti" dolgok kicsit megfoghatatlanok, azonkivül van 1 olyan érzésem, hogy kezdik kicsit tulszimbolizálni a magzati életet. Biztos fontos a korai kapcsolatfelvétel, na meg a szülés is, de én mégis ugy érzem, ott kezdődik minden, amikor a karodban fogod először. Mikor rugdos, akkor még csak találgatsz, persze fontos érzelmek azok is, és valóban tudnak helyezkedni az ember keze alá, de azt hiszem ilyenkor még szokásokról beszélni kicsit korai.
Orsival abban nem értek egyet, hogy olyan lesz a gyerekem, amilyen én magam vagyok. Mert pl. Emese teljesen másmilyen, határozott, konkrét elképzelésekkel rendelkező kislány már most is, aki mindenáron eléri amit akar. Én sokkal inkább alkalmazkodó vagyok, ugy érzem teljesen más mint én vagyok. Ő az apja lánya :D Pedig nem voltam figyelmetlen, vagy hideg Hozzá sem, mig vártam, nagyonis figyeltem Rá, beszélgettem Vele, de csak ugy a magam gondolatait, és ezt folytattam születése után is. De már pár hónapos korában kimutatkozott a közöttünk lévő teljes természetbeni ellentét. De azért jól megvagyunk :D , és a kiegyensulyozottságával semmi gond :D

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :D
igen, azt hiszem félreérthető voltam. bár nem tudom, hogy le bírom-e most normálisan írni.

nem jellem-másolásra gondoltam én sem, mert az nem működik. De pl. a kiegyensúlyozottság nem jellem kérdése, ahogy a magabiztosság sem, az a nevelésen múlik alapvetően.
Emellett akármilyen személyiséggel is születik egy gyerek, a nevelő szülő (aki többet van vele) már kialakult személyisége formálja azt, és nem azt mondom, hogy olyanná válik, de hasoníltani fog rá nagyon sok dologban. - itt most a normál gyerek-szülő kapcsolatra gondolok, amikor figyelünk a gyerekre és valójában neveljük -. Nem mindenben, de bizonyos mozzanataiban igen.

Összességében... azt akartam mondani, hogy azok a jellemvonások, amik sokkal inkább nevelésfüggőek, mint személyiségfüggőek, azok inkább az anyára fognak hasonlítani.
(a makacsság pl. nem ilyen, de a kitartás már igen, mert az egy racionális ragaszkodás a céljainkhoz és tanulható, ugyanilyen a kiegyensúlyozottság, az erő/tartás, magabiztosság, kedvesség... stb)

talán most jobban sikerült leírni, amit gondolok. :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi lányok az infókat, igazából nekem is ezek jutottak eszembe az utazós ággyal kapcsolatban. :roll:

És az a vicces, hogy már most olyan információ és jó tanács dömpinget kaptam mindenhonnan, hogy aztán most ember legyen a talpán aki eldönti mi a jó :D, pláne hogy a legtöbb esetben 50-50 %-ra jön ki hogy tedd vagy ne tedd stb-stb. Azt hiszem kezdem visszasírni a boldog tudatlanság álapotát amikor még fogalmam sem volt arról, hogy hogy néz ki egy terhes bugyi... és még el sem jutottam addig hogy kell fürdetni egy gyereket pláne kettőt...
Szóval eldöntöttem, hogy bimbózó anyai ösztönömre fogok hallgatni és akkor csak a saját fejem kell verni a falba milyen hülye voltam.
( csak majd valahogy a lelkes nagymamákat kell leszerelnem....)

katyerina
 
 


icsilya, melcsi,
nekem az a meggyőződésem, hogy a gyerekek mindig egy kicsit jobbak lesznek, mint a szüleik; legalábbis, ha a szülők tudatosan élnek. (Meg hát eleve, már a férjemet is jobbnak tartom magamnál bizonyos dolgokban, azért ez is dob majd a dolgon.) A saját jellemem is formálódik életem végéig - jó, egy bizonyos határon belül -, de a helyzetek hozzák, hogy folyamatosan döntenünk kell kérdésekben, aztán pedig vállalni a döntések következményeit. Én már tudom, mik a gyengéim, és igyekszem leküzdeni azokat. Nekik legalább már azokat a harcokat nem kell megvívni, amiket én megvívtam.
Most csak amiatt van egy kis lelkiism.furdalásom, hogy egy dolgot kénytelen vagyok most, a terhesség alatt kijárni, ami azért jár egy kis feszkóval, de mindig azt mondogatom a babáimnak, hogy ezt muszáj meglépnem, mert erősnek kell lennem - ahogy majd nekik is.
Ami a "strucc-politikát illeti", csak arra vonatkozik, hogy szeretném elkerülni azt a csapdát, hogy én már jóelőre rávetítsek a gyermekemre bármit, ami talán nincs is. Szeretném őket tisztán megélni, megtapasztalni, és nem a gondolataimon keresztül. Melcsi, úgy érzem, Te is valami ilyesmire gondoltál, ugye?

orsi,
szép nagy pocid van, és ez a szín is jól áll neki! :D

dkata,
izgulunk érted! Nagyon szép és könnyű szülést és születést kívánok nektek!

andrea,
én is vittem egy kis csokit meg piát, de végül is mindegy, mikor kapja majd meg. Úgyis lehetetlen bármivel is kifejezni/viszonozni, amit ő adott nekünk...

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok :)


Melcsi,a szív Uh-ra még a tanácsadásom kaptam időpontot.
Tegnap mondtam az orvosnak,hogy nem szívesen mennék el,de Ő azt mondta,hogy ha van időpontom,akkor menjek csak el,ártani nem árt,mert nagyon jó a szonográfus.A klinikán is megnézték a szívüket, az Istenhegyin is,de hogy is írjam,hogy ne legyek félreérthető
:oops: Ottani szonográfus egésznap ezt csinálja és jó diagnoszta.
Az a lényeg,hogy 4üregű legyen a szív,erre hívta fel a figyelmemet az orvos :wink:

Lányok,olyan jó gondolatokat írtatok a babával való beszélgetéssel kapcsolatban :D
Én is olvastam a könyvet,amiről írtatok,de 2 éve :roll: és már nem nagyon emlékszem rá.Most felfogom elevenítei a dolgokat :wink:

Pomi,az szív Uh-nál a genetikai tanácsadóban jelentkeztél,vagy az Uh-ban??? :)

KépKép
napszemcsi
 
 


[quote="katyerina"]S írta:katyerinazóval eldöntöttem, hogy bimbózó anyai ösztönömre fogok hallgatni és akkor csak a saját fejem kell verni a falba milyen hülye voltam.
( csak majd valahogy a lelkes nagymamákat kell leszerelnem....)

a legjobb döntést hoztad! :wink: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?