Új privát üzeneted érkezett!

Gabella,
köszi-köszi, akkor most megnyugodtam.

Juca,
nekem néha mondta a fönököm, amikor sütit ettem, hogy vigyázzak, mert a második és harmadik harmadban rengeteg feljön hip-hop. Ehhez képest én összesen 10 kg-t híztam és azóta 14-et adtam le :)

Azért azt a kókuszos sütikét, amit a büfében lehetett kapni rettentően hiányolom. Hatalmas volt, de pillekönnyű, kakaós krém volt benne vékony rétegben és ezzel volt bekenve, majd beleforgatva kókuszba.
jammi-jammi-jammi :)

Kitti,
én is nagy köszi. Anyós már hívott, már az újságosnál a sorban mindenkinek megmutogatta az újságot, majd hazafelé a buszon is :)
Képzelem mennyire örültek az utastársak :)

meteor
 
 


Katus!

Akkor sorban-> végeztem, aztán mászkáltam az interjúkra, de ugye nem volt tapasztalatom. (Ez a másik gyilkos téma, törném ki a nyakát, aki pályakezdőtől három év tapasztalatot akar) Aztán kb. fél év múlva kis kft. SAPARD pályázatokat írtam minden mennyiségben. Főnök fizetni nem nagyon akart, meg bejelenteni sem, ezért én el, majd ügyvédismerős maffiózó főnököt megfingat, pénzt kicsikar belőle kamatostul. Még aznap kóruspróbán egyik fickó mondta, hogy kell Sapardos, számlás, ami a csövön kifér. Kis cég, írtam vagy 10 pályázati költségvetést. Ott az egyik nő, nem keresek véletlenül normál állást? Mondtam igen. ESZA (Európai Szociális Alap) Kht. Phare pályázat pénzügy, itt rengeteget tanultam. Közben kis cégnél kisebb phare pályázatok, és egyéb pályázatok. ESZA-ban mi voltunk a kezelő, ellenőrző szervezet. Lassan viszont kilőtték a csapatot, a 20 emberből maradt kettő, aztán állást váltani. Innen szintén a Phareos "múlttal" ICSSZEM (Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Egészségügyi Minisztérium). Akkora káosz, hogy olyat még ember nem látott. Milliókkal nem tudott senki elszámolni, négy program zárását kaptam, mind a négy Phareos, senki sem értett a feladatfinanszírozáshoz, azóta már a negyedik ember lépett le, úgy, hogy nagyjából rendbetettem a dolgokat, két program lezárult. A pénzügyön azt mondták, hagyjam ott a főosztályom, menjek át, akár osztályvezetőnek. Mondtam nem, akkor már minden nap bőgtem, hogy mibe ugrottam bele. A gazd. államtitkárral négyszemközt beszéltem, és mondtam, hogy babát szeretnék, de erre a helyre nem csak a babanemléte, de az egészségem is rámehet. Egyetértett, normális volt maximálisan. (Ő a 70 kilójából fogyott 10-et, férfi létére, mint Máris szomszéd. Ugye ő nagyban játszott, csak úgy nyelte az ideget. A végén már rossz volt ránézni). Az egész minisztérium nem működött, mert úgy szervezték össze, hogy nem volt semmi koordinálva. Innen mentem a Foglalkoztatási Hivatalba, egy Strukturális Program pénzügyei, itt mi voltunk az elszámolók, minket ellenőriztek. A kör bezárult, pályázatot írtam, kezeltem, és ellenőriztem is :-) Csapat jó volt, főnök kevésbé. Mindezzel együtt baba jött, és nekem az volt az első. Meg a toxémia is, meg az elesés, műláb. Ezeket nem tudja az ember előre kiszámítani.
Ezek a melók olyan embernek valók, akik végrehajtók, én nem vagyok az a típus. Most nem gondolkodok, mihez kezdek, hiszen ezek a heyek is a "véletlennek" köszönhetőek. Tanultam mindenhol, pénzügyesként megállom a helyem, és akkor sem esek kétségbe, ha valmilyen rendszert nekem kell csinálni a kupiból. Viszont azt a nagy stresszt nehezen tűrném Kinga mellett. Hát a köztiszta lét sem mindig fenékig tejfel, persze azért a legtöbb köztisztának az. Ez nem sirám volt, csak kérdezted. :wink: nagyon sok barátom van ezekről a helyekről, és nagyon sok segítséget kaptam pl a kincstár fejezeti referensétől. Nagyon sajnálom most azt a réteget, aki pénz átcsoportosításról, kifizetésről dönt, baromi nehéz, pláne annak a kevés embernek, aki becsületesen próbál cselekedni...

Marcy!

Nekem az egyik tüske pont a közbeszerzés, de ez nagyon offtopik, és ugye nem a végrehajtók, hanem a sógorbátyám...

Meteor!

:lol: :lol: :lol:

tjuca
 
 


Juca!

Megsütöttem a kókuszos sütit, csak én raktam bele egy kis kakaóport, plussz nyakon öntöttem egy kis olvasztott étcsokival. Fincsi lett! Diétám ellenére két szeletett benyomtam. :lol:
A többi pedig a tálon csücsül és várja a férjem, aki este 7-kor jön haza, addig én kitiltom magam a konyhából!
Köszi a receptet!!!!!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is megvettem az újságot :D Szerintem jó a cikk. Kende is olvasta, illetve kicsit összenyálazta és meggyűrte, de ezt ne kritikának vegyétek :D

Amúgy jól vagyunk, csak nagyon sajtkukac a gyerek és állandóan figyelni kell mit csinál. Pl: Pár napja apja zsebéből kivadászott egy papírzsepit és bőszen enni kezdte. Meg is evett belőle egy kis csücsköt :o

Na megyek is, mert itt mászik a szék alatt.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Ez a bnet milyen dátumot és órát ír????????? :shock:

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Reni!

Örülök, hogy jó lett! Ugye tényleg gyors? Én azért szeretem, mert nem pepecses, és nem kell mosogatni.
Leírtad már a gesztenyetorta receptet? Mert akkor visszakeresek. Ha nem, akkor írd le nekem, meg szeretném csinálni, hétvégén bálba megyünk. 8)

tjuca
 
 


Juca!

Elküldtem a receptet priviben. Valóban gyors volt!! Be fogom vezetni ezt a kókuszos sütit másodikként tartalmasabb levesek után!

Kinga is megy bálba? Vagy bébiszitterrel marad?

Reni
Kép
prenata
 
 


Jön ő is. :lol:

tjuca
 
 


Lányok!

A dunakanyar.net elvágott minket a világtól 2 napra, most lett netünk...
Az elejét olvastam csak a kimaradt részeknek, de már rohannom kell, úgyhogy most csak gyorsan.

Reni!
Az adójóváírást az alapján veszed igénybe vagy sem, hogy az ügyintéző, aki kitöltötte a kérelmedet beikszelte-e a mezőt. Ez (mivel egyszer kérelmezed és 2 évig veszed igénybe) végig jellemzi a számítás módját. Viszont most alighanem azért kellett visszafizetned, mert az év eleji fizud alapján már nem vehetted igénybe. De ha teljesen GYED lesz egy évig a jövedelmed és nincs másod, akkor sztem nem kell majd visszafizetned, vagy csak alig. Pontos számokkal most nem vagyok képben, de szinte biztos, hogy nem lesz mit visszafizetned. Ha van más jövedelmed ebben az évben, akkor az eljárás a következő: felhívod a megyei egészbiztosítási pénztárat (céged szerint illetékest, vagyis a fővárosit, nem a szabolcsit), keresel egy értelmes ügyintézőt, elmondod, hogy nem szeretnéd az adójóváírást évközben érvényesíteni, feltehetően azt mondja, hogy írd ezt meg neki ajánlott levélben és módosítja. Remélem, segítettem, és erre vonatkozott a kérdésed.

Futok ügyintézni, pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

A mi éjszakáink változatlanul nagyon jók! :lol: De nem kiabálom el!

Marcy: gratula foghoz! Már én is nagyon várom, hogy Kornélnak is kibújjon. Főleg azért, mert olyan kiváncsi vagyok, hogy akkor hogy fog kinézni. Olyan édesek tudnak lenni fogacskával.

Tandika: gratula Kírának is! Nagyon ügyesek. Innentől kezdve aztán nincs megállás. Nálunk ezután egyből jött a tolatás is.

Juca: nem volt valami egyszerű a munkavállalásod eddig. Én nem panaszkodhatom, de éppen ma kezdtem el pánikolni. Mivel oktatás területén dolgozom, és ott kemény átalakítások, iskola összevonások vannak. Kiváncsi vagyok, minket hogyan fog érinteni. De a gyerek kevés, a tanár pedig sok. Félek, hogy nem lesz hova visszamennem, de majd talán alakul valahogy.
Most aztán már nagyon megoztátok a kedvem ehhez a kókuszos sütihez. Ha minden jól megy, holnap megcsinálom. Ma főleg takarítottam.
A nagymamám is hívott, hogy a keresztelőre sütött egy csomó sütit. Olyan aranyos volt. Ő meg legalább lefoglalta magát, most hogy egyedül maradt szegényem. :(

Én épp most kaptam meg a fizetési papírt. 91700 Ft a GYED. Kezdem kitölteni az adóbevallásomat.
Na, megyek lányok, valahogy a takarítás kifárasztott. :oops:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok Csajok,

Kata: jó, hogy jelentkeztél :) már kezdtelek hiányolni :) .

Anita: szuper, hogy nincs probléma az éjszakákkal, remélem Kornélnak is hamarosan kibújik a fogacskája és a többi, egyenlőre fogatlan kisbabának is :) .
Nagymamád nagyon aranyos, hogy viseli, hogy meghalt a nagypapád? Bár, ahogy írod, lefoglalja magát :( .

Juca: kalandos volt az eddigi életed munka tekintetében, van előnye is, tapasztalatszerzés :) . Téged már biztos nem visznek be a málnásba...

Kisviri: papírzsepi evés jó lehetett, ez még csak a kezdet :D . Kende baba kis csibész :) .

GYED: én úgy tudtam, hogy a GYED maximuma bruttó 87500 Ft, aminek a nettója 70000 Ft. Nálam pont így is alakult, én is néhány napja kaptam meg a papíromat. 69 ezer pár száz forint...

Marci ma a habszivacson alkotott: még mászni sem tud, csak kúszni (vonszolni magát :lol: ), de a TV állvány alatt már megtalálta a társasjátékokat és megpróbálta mindenáron megszerezni. Kicsit nehéz lett volna, mert 4 volt egymás felett :) .

Csajok: csak annyit akartam mondani, hogy szerintem olyan jó így beszélgetni :lol: és hogy jó lenne személyesen is megismerni majd egymást. Ha elkezd tavaszodni össze kellene hozni Pesten valami kis találkát, de úgy, hogy Reninek is jó legyen, el tudjon jönni Szabolcsból, Ex is Békéscsabáról, ha arról van szó.
Szóval, szerintem nagyon jó lenne, a babák is megerősödnének már annyira. Én az előző talin azért nem tudtam részt venni, mert akkor még Marci nagyon pici volt és viszonylag sokat kellett volna utaznunk, de ez most már nem akadály :) , főleg néhány hónap múlva.

Holnap nem tudom mikor tudok jelentkezni, mert a nővérem szülinapját ünnepeljük és a dédikhez is szeretném elvinni Marcit, de ha elöbb nem, akkor este jelentkezek :) .

Szép estét mindenkinek :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Wkata!
Köszi az infot. Már sikerült kisilabizálnom mindent. Én is előbb kárrogok, aztán ásom bele magam a dolgokba! :oops: Egyébként be lett húzva az adójóváírás, ami 2007-re teljes mértékben megillett minden kismamát, akinek nincs más jövedelme.

Marcy!
Én a bruttó 87500-ra majdnem nettó 76ezret kaptam. Jan.1-től 91700 Ft a gyed.

Megcsináltam a párom és az én adóbevallásomat. Sajnos közel 150ezret be kell fizetni. :cry: Spórolhatunk, ill. már elkezdtük, mert azt tudtam, hogy a férjemnek lesz befizetendő, de az enyémről most értesültem, miután kiszámoltam!

Peti is kúszik, nagyon ügyesen halad, csak éppen hátrafelé veszi az irányt!

Megyek tentézni, jó éjszakát!

Reni
Kép
prenata
 
 


Van egy iwiw meghívóm. Ha érdekel valakit, szívesen odaadom!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Ma elég rossz napunk van. Kornél nagyon nyűgös. Reggel volt egy kis hőemelkedése is. Remélem nem komoly, "csak" a foga, de biztos nem vagyok benne. Nem engedi, hogy belenézzek a szájába. Összeszorítja az alsó és a felső ajkát. Enni is alig evett ma, és már harmadszor alszik. Bár már nincs hőemelkedése.

Megvettem a Meglepetést! Nagyon helyesek vagytok benne! Szerintem jó lett a cikk, bár teljesen megítélni csak Ti tudjátok.

Juca: megsütöttem a sütit. Nagyon fini lett és tényleg nagyon gyorsan elkészültem vele. Megkentem nutellával is. Isteni! Köszi!

Na, a kisfiúnk felébredt. Elköszönök!

Üdv: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Ismét utazunk eleget hétvégén. Legalább hozzáedződik a kölyök az úthoz, és könnyen veszi az akadályt, ha nyáron megyünk Olaszországba. :-) :-)

Ma volt az öcsém diplomaosztója Dunaújvárosban, onnan irány Ajka, étteremben késői ebéd. Kicsit tartottam tőle, hogy Kíra hogy fogja bírni a hosszas egyhelybenücsörgést. :oops:

Szerencsére elég jól lekötötte, hogy 20-an voltunk, mindig volt látnivaló, főleg, hogy voltak gyerkőcök is. Pedig szegényem így a szokásos 1,5-2 órája helyett 4 óra hosszát volt ébren. Odaértünk anyuékhoz, aztán már aludt is. Most már túl vagyok a fürdésen, a vacsi-szopin, negyed óra sírással elaludt. Ha nem ébred fel egy órán belül, akkor jó esély van, hogy hajnalig nyugi lesz :lol:

Én is megvettem a Meglepetést, de még csak addig jutottam, hogy a képeket megnéztem. Kíváncsi voltam rátok, mert azért az avatarok nem valami jó minőségűek. Arról nem beszélve, akinek nincs is :lol: :lol: :lol:

Marcy, kizárólag nagycsoportos találkozókra pályázol? Csak azért kérdezem, mert mi azért kb. havonta egyszer szoktunk járni Szombathelyen... :?:

tandika
 
 


Hali!

Kb. fél óra és pancsi, addig behozom a mai lemaradásomat.
Tegnap megvettem a Meglepetést, el is olvastam a cikket. Igazából nekem egyik cégről sem jött le negatívum...
Képzeljétek, tegnap felkészítettem Ferit, hogy ha Peti felkel, ő kel fel hozzá, na erre nem kelt fel a gyerek. Szerintem az eddigi keléseknek az éhség volt az oka, de alapból nem gondoltam volna rá, mivel vissza tudtam altatni a fiúcskát. Viszont tegnap este egy fél doboz főzi és 165 ml tápi és némi májas kenyér után aludt, mint a tej, hajnali ötkor az apja köhögésére kelt fel, de kivette a férjem, és aludtunk nyolcig. :)
Utána volt egy kevés alvás, 11-kor tízórai, utána pénzköltés a Corában, 14-kor ebéd, 15-18-ig alvás anyával, utána uzsi, hamarosan fürdés és vacsi...

Kisviri, papírfecniket Peti is talál, van is egy friss fotó a képtárában ennek evészetéről... :D

Marcy, igen, 2006-ban az általad leírt összeg volt a GYED maximuma, de idén emelkedett némileg, ahogy Reni is írta.
Ja, mi Szegedről mennénk a talira, Békéscsabán Katusék laknak. :) De mi Pestre mozdíthatók vagyunk bármikor hétvégén (leginkább szombaton, hacsak nincs valami családi összejövetel), az autópályán 1,5 óra alatt Pesten vagyunk.

Reni, hogy a fenében van ennyi befizetendő adótok???? A férjem meg visszakap (egy csomó kedvezményt igénybe vehet), nekem nem kell csinálni, mert csak GYES-t kapok.

És ha már az adóbevallásról van szó: aki 2005. dec. 31.-ig betöltötte a 91. napos terhességet, az a 2006. évre a baba születésének hónapját megelőző hónapig jogosult havi 3000 Ft családi kedvezményre (ez egy gyerekesekre vonatkozik), két gyerekesre passzolom, abban nem vagyok érdekelt.

Na látom, nem volt vmi aktív a csapat.
Én is megyek, apája befejezi a vacsit, aztán jön az esti "szeánsz".

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Na, így jár, aki néhány napig nem jön, most meg nem győzöm kapkodni a fejem... :twisted:

Tandika!
Én ezért az egy éjszakáért is irigy vagyok... :wink:

Juca!
Fúúúúúú, ezt még olvasni is sok volt... :shock:

Reni!
Jéééééézusom, ez rengeteg, amit írtál!!! Bár én nem értek hozzá, de maga az összeg brutális...

Wawel!
Mi újság fogügyben? Kende is állandóan a szájában turkál, meg nyálzik szegényem, és elég kemény a felső szemfogánál az íny (pedig ált. az alsó 2-esek szoktak jönni a felső négy után, de hát ez van...)

Marcy!
Én meg azon mérgelődök, hogy már az egész várost feltúrtuk habtapi miatt, és nem kaptunk sehol se... :evil:

Ma kézilabda meccsen voltunk, Kende nagyon élvezte, hangosan kiabált, sztem ő volt a legfiatalabb szurkoló. :D Nekem meg lezsibbadt a karom, mert egész végig hurcolásztam a fenekét... :wink:

Pusz mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell, hiperekben és piacon biztosan van habitapi. Legalábbis én ezt hallottam, és egy csomaggal kb. 1000 Ft, ebben 8-10 db négyzet van, ha jól tudom.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki apázik! :lol:

Tandika!
Jó forgalmas hétvégétek van!

Ex!
Nekem kevés adót vontak, ezért van visszafizetendőm. A férjemnek rosszul bérszámfejtettek, plussz tavaly idő előtt megszüntettük az életbiztosítását, mivel kellett a pénz a lakáshoz, így az előző 3 évben igénybe vett kedvezményt 20%-os büntivel kell visszafizetni. Pedig csökkentettük a családi kedvezménnyel, plussz a lakáshitel utáni kedvezménnyel, de így is maradt szép összeg. Szóval ilyenekből jön össze a fizetendő adónk!

Nekünk változatlanul szarok az éjszakáink! Ma délben kidőltem és elaludtam. Másfél órát szundiztam, de utána olyan voltam, mint egy alvajáró.
Ma sütöttem Petinek almát és banánt, de nem ette meg. Egyre valószínűbb, hogy tényleg a banánnal van baja. Nyersen nem ette, gondoltam talán így sülve. A déli főzeléket sem ette meg (húslevesből répa-krumpli-húsi). Este meg falta a gabonás pépet. Nem értem én ezt a manót! :roll:

Tali: Hát, az az igazság, hogy kocsink nincs. Vonattal elég hosszú egy babával. 4 óra az út IC-vel. Hajnalban megy és délután IC, ami közvetlen. Szóval mindenképp ott kéne aludnunk valahol. Én inkább nem nyilatkozom még tali ügyben. Pedig jó lenne!

Katus: Bocs, hogy lejánosoztam a férjed!

Opsz, Peti felsírt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok Csajok,

tényleg nem volt vmi nagy nyüzsi ma, de érthető :) .

Megünnepeltük a nővérem szülinapját, voltunk a dédimamáknál :) . Képzeljétek, nagymamám olyan aranyos, a papa mesélte, hogy benyitott a szobába és a mamám Marcika fényképeinek magyarázott, beszélgetett Marcival.
Imádja Marcit és azért hozzá kell tennem, hogy 80 éves, sokszor elfelejt dolgokat, szóval nekem nagyon jól esett, mégha egy kicsit furcsán is hangzik :) .

Anita: ez már biztos a fogacska, nemsokára ti is a "fogas babák" táborát erősítitek :) .

Tandika: benne lennék egy minitaliban is Szombathelyen, úgyis egy kicsit kirekesztettek vagyunk mi vidékiek :lol: .

Ex: jól belakmározott Petike :lol: , nem csoda, hogy nem ébredt fel.

GYED: én már teljesen meg vagyok zavarodva, egy kicsit utánaolvastam, de még mindig nem tudom, hogy mit vonnak a GYED-ből és hogy hogy lehetséges, hogy Reni pl. többet kapott kézhez.
Reni: "Egyébként be lett húzva az adójóváírás, ami 2007-re teljes mértékben megillett minden kismamát, akinek nincs más jövedelme." Ez mit jelent??????????
Bocsi, hogyha másnak egyértelmű, de én nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, úgyhogy ha vki tudja, hogy mit vonnak a GYED-ből és mit jelent a Reni mondata, akkor segítsen.
Amikor a GYED-et kellett igényelni, akkor ott be lehetett pipálni, hogy megillet az adójóváírás?????????

Anyukám hétfőn beszél a MÁK-ban egy nőcivel, ő jól ismeri és mindent megkérdez, de ha tudnátok addig is segíteni megköszönném, mert akkor ezekre is rá tudna kérdezni anya :) .

Előre is köszi a válaszokat.

Pihenjetek sokat :P !

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok Csajok,

tényleg nem volt vmi nagy nyüzsi ma, de érthető :) .

Megünnepeltük a nővérem szülinapját, voltunk a dédimamáknál :) . Képzeljétek, nagymamám olyan aranyos, a papa mesélte, hogy benyitott a szobába és a mamám Marcika fényképeinek magyarázott, beszélgetett Marcival.
Imádja Marcit és azért hozzá kell tennem, hogy 80 éves, sokszor elfelejt dolgokat, szóval nekem nagyon jól esett, mégha egy kicsit furcsán is hangzik :) .

Anita: ez már biztos a fogacska, nemsokára ti is a "fogas babák" táborát erősítitek :) .

Tandika: benne lennék egy minitaliban is Szombathelyen, úgyis egy kicsit kirekesztettek vagyunk mi vidékiek :lol: .

Ex: jól belakmározott Petike :lol: , nem csoda, hogy nem ébredt fel.

GYED: én már teljesen meg vagyok zavarodva, egy kicsit utánaolvastam, de még mindig nem tudom, hogy mit vonnak a GYED-ből és hogy hogy lehetséges, hogy Reni pl. többet kapott kézhez.
Reni: "Egyébként be lett húzva az adójóváírás, ami 2007-re teljes mértékben megillett minden kismamát, akinek nincs más jövedelme." Ez mit jelent??????????
Bocsi, hogyha másnak egyértelmű, de én nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, úgyhogy ha vki tudja, hogy mit vonnak a GYED-ből és mit jelent a Reni mondata, akkor segítsen.
Amikor a GYED-et kellett igényelni, akkor ott be lehetett pipálni, hogy megillet az adójóváírás?????????

Anyukám hétfőn beszél a MÁK-ban egy nőcivel, ő jól ismeri és mindent megkérdez, de ha tudnátok addig is segíteni megköszönném, mert akkor ezekre is rá tudna kérdezni anya :) .

Előre is köszi a válaszokat.

Pihenjetek sokat :P !

Eni

Eni
marcy
 
 


Marcy!

A múltkor, amikor Wkata felhívta a figyelmemet az adójóváírásra, akkor leesett a tantusz, hogy valóban, a gyed igénylő lapon nyilatkozni kellett, hogy kérem e a 9000Ft adójóváírást. Na most, ha egész évben a gyeden kívül nincs más jövedelmed, akkor megillet téged a havi 9000 ft adójóváírás, mivel az 2006-ban évi 1.500.000 Ft jövedelemig járt. Gondolom most is jár addig. Márpedig 91.700*12=1.100.400Ft
Ex a múltkor leírta, hogy miket vonnak a gyedből, de közben már én is kiokosítottam magam.
8,5% nyugdíjjárulék: 7.795Ft
18% SZJA: 16.506Ft, de ezt csökkenti a 9000ft adójóváírás annak aki kérte. Így elvileg januártól a nettó gyed:76.399 Ft Ha valaki nem kérte az adójóváírást, akor 9000Ft-tal kevesebb.

Nekem azért volt több a decemberi gyedem, mert nem vették figyelembe a korábban kapott tgyást és táppénzt, na meg a fizumat, hanem úgy számolták, mintha az év mind12 hónapjában gyedet kaptam volna. Elvileg ha jól számolták volna, akkor még 40ezret sem kaptam volna. Húúú, remélem érthető voltam valamennyire, mert én is csak laikus vagyok a témában!

Remélem segítettem!

Reni
Kép
prenata
 
 


Csajok!
Peti most aludt el! :shock:
Amióta szarok az éjszakáink sokat alszik napközben. Ma is aludt fél11-től fél 2-ig, aztán 3/4 5-kor is elaludt, de 6-kor felkeltettem. Megpróbálom, hogy ne aludjon ennyit napközben. Bár, nem tudom, hogy hogyan.
Jó éjt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Adó: a gyed papíron nyilatkozni kellett hány % előleglevonást kérsz. Amikor meg bérszámfejtenek, és kapsz fizut, vagy bármilyen rendszeres bért, akkor azt mindig úgy számolják, minha egész évben azt kaptad volna. Vagyis, ha ez havi, akkor megszorozzák 12-vel, megnézik mennyi lenne az éves adó és úgy osztják vissza időarányosan. Ilyenkor az egyé jövedelmeket nem veszik figyelembe, azt mindenkinek a bevalláskor kell összesíteni és közös nevezőre hozni. Ez nálunk 2006-ban érdekesen alakult, hiszen volt bér, valakinek táppénz is, aztán tgyás, majd gyes. Remélem így már kicsit világosabb.

Ma nagyon édes volt Márk. Voltunk a szüleimnél, és végig rötyögött, dumált, nagyon jó kedve volt. Még az sem zavarta, hogy már rendesen benne járunk az alvási időben. Alvás után megint nagyon kis vidámka volt. :)

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, kezd rendeződni az evészet, most már 2 napja minden szó nélkül nyitogatja a száját a hamiknak, és egéz jó kis adagokat is megeszik. :) Igaz, ehhez be kellett vetni a csodafegyvert, a tv-t, hogy ne unatkozzon közben. A kakival változatlanul gond van, 4 napja nem volt, illetve tegnap este és ma nyomott egy-egy kis bogyónyit, de nagyon keményet. Szegénykémnek lassan a fülén fog kijönni a sok körte, amit hajtásként adok neki.

Andi

amandi
 
 


Sziasztok!

Nekem sajna elég mini a GYED-em, de legalább mivel nem vontak adót, visszaigényelhetek kb. 75 ezret. Apánk is visszaigényelhet az életbiztosítás után, a szgép vásárlás után meg az önkéntes nyugdíjpénztár után is.

Most akkor a családi adókedvezmény igénybe lehet venni a bentlakó babákra? 2005-ben igényeltük, azt tudom, de már nem tudom, hogy 2006-ban kértük a munkáltatótól, vagy azt is most igényelhetjük vissza... Viszont úgy tudom, második gyereknél is csak a pocaklakó után lehet a 3000-et igényelni, mert egyébként csak 3 gyerektől jár családi kedvezmény.

Tegnap Mesi is egyfogú lett! És mászásból felült. Érdekes módon felállni már megtanult! Csak visszaereszkedni nem tud, csak dől, ahogy sikerül.

Viszont megint az egész család tiszta takony... Ráadásul ma disznóvágás... Megyek is, öltöztetem a kölyköket, aztán hívom apát, hogy jöhet értünk. Ő már fél 6-kor elment.

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Talit szerveztek? De jó! Én is akarok!!!!!!!!! De ugye innen a világ végéről... Szóval csak álmodozom. :(

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Üdv!

Gabella, ha van kocsitok, minden megoldható. :) Pest nekünk is a világ másik vége, de mi már nagyon megszoktuk az ingázást. Peti is...még nem volt 3 hónapos, de már Székesfehérváron voltunk Skoda-talin. :) Pedig az még messzebb is van tőlünk, mint Pest.

Családi kedvezmény: mivel Te Mesivel már 2005. dec. 31. előtt betöltötted a 91. napos terhességet, így 2006. évre (akár kérted az érvényesítését, akár nem) 4 hónapra kérhetsz családi kedvezményt.
Lásd itt: http://www.apeh.hu/adoinfo/szja/kerdes_ ... ?pagenum=2
31. kérdés
De mivel nálatok két gyerek van, szerintem ti 4 hónapra még két gyerek után tudtok családi kedvezményt igénybe venni, de ez nem 100%, szerintem kérdezz utána az APEH honlapján, 2-3 hét és válaszolnak.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

A fiam benyalt valami élénkítőt. Éjszaka beérte 7 óra alvással, és a délelőtti 2 óra alvás helyett most csak fél órát produkált! :roll:
Pedig én is annyira, de annyira álmos vagyok!!!

Amandi!
Látod-látod Márk is rájött, hogy jó dolog az evészet! :lol:

Gabella!
Mesinek gratula a fogacskához!

Csajok, hogy micsoda indulatok szabadultak el itt a babaneten!
A 2006.tavasziak és táposai pár hete vitáztak, a 2006.őszieknél most áll a bál. Szopi- tápi vita, ill. valaki túl sok képet rak fel a gyerekéről stb. témák.
Gondoltam, de jó nekünk, mi kultúráltan csevegünk itt egymással. Erre ma mit találtam? Egy pár napig ideírogató anyuka "leelittbunkózta " a mi kis csapatunkat! Jó mi?!

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca!

Milyen volt a bál?

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!
Írtam privit.

Ki bunkózott le minket és hol?

Kép

Kép
katus73
 
 


Reni, na erre én is kivi lennék...érdekes, hogy szeretnek a hátunk mögött kivesézni bennünket, de ha jól esik valakinek, tegye. :x

Egyébként mi is vitázhatnánk, sőt volt is már rá példa, de a végén kiegyeztünk abban, hogy mindenki azt csinálja, ami szerinte a legjobb az ő gyerekének...nem?

Ági

Ja, és egy kép, hogy lehessen szidni. :D

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Anyuci3 nevezett minket elit bunkó társaságnak a császáros topicban. Nagyot csalódtam benne, mert szerintem mi normálisak voltunk vele. Ja, és az volt a fő baj velünk, hogy "egy kis taknyos"(mármint Pogi) leszólta a helyesírását és mi nem védtük meg. Azért ez túlzás!
Nagyon nagyot csalódtam!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


halihó!

egykézzel, mert kendézek...


gabella!
a múltkor akartam már kérdezni, h a kislányodnak tényleg Meskete a neve, v ez becenév? olyan aranyos, nagyon tetszik, de nem tudtam eldönteni... :oops: :wink: honnan ered egyébként?

reni!
ki vót az, aki beszólt? megkeressük! :twisted:

amandi!
esetleg próbáld meg a barackot, az is hajt, nálunk bevált...

ági!
épp a tetyóban meg a metróban néztük, elfogyott... marad a bababolt, csak félő, h dupla áron... :roll:

kende ma ebédre csirkemájat evett. nagyon ízlett neki! mostanában meg rájött a le- és kidobálás örömére... kende eldobja, anya felveszi, ez megy egész nap... :wink:

és engem is lehet szidni... :twisted:

Kép

pussz!

Kép
Kép
norwell
 
 


jaaaaaaaaaj, tudom!!! de ne is haragudjon, aki a lesz-et következetesen két sz-szel írja, az mire számít :?: :!: :?: :!: nekem duplán bántotta a szemem, magyaros vok uis... de hát a hülyeségre nincs gyogyi... :twisted:

Kép
Kép
norwell
 
 


Amandi, a szilvát nem próbáltad? Nekünk talán az jött be a legjobban. Amióta bevezettük, hgoy minden nap van a gyümiben valami "hajtós": barack, szilva, + még egy gyümivel szoktam keverni, azóta max. egy-egy nap marad ki a kaki, de az sem vészes, úgy értem, nem fáj tőle a hasa, és másnap reggel bepótolja. Mi körtét még nem ettünk, azügyben nem tudok nyilatkozni.

A Kecskemétinek van 100 % szilvája, csak sajnos elég nehezen lehet kapni. A múltkor, amikor vészhelyzet volt, az egész világot bejártuk utána, de nem kaptunk, úgyhogy vettünk Fruttapura alma-szilvát, az is bevált.

Most azzal próbálkozom, hogy megrendelem a DM-ben, mert ott elvileg tartanak, csak nagyon ritkán és nagyon keveset. Amúgy Tescoban és Interfruchtban is van. Elvileg :)

tandika
 
 


Lányok!

Anyuci3 miatt szerintem nem érdemes felhúzni magatokat! Bántotta a szemem nekem is... többek között. Egyébként szerintem Pogi nem volt nagyon durva és az sem igaz, hogy nem védtük meg. Mondjuk, én nem. De volt, aki megtette. Ha jól emlékszem, akkor még köszönetet is mondott érte. Aztán úgy látszik, aludt rá egyet-kettőt. Nem hiszem, hogy nagyon fog hiányozni. :oops:

Más téma: most már mi is közelítünk a fogasok táborához: két kis fehér csíkunk már van :lol: :lol: :lol:

Pár napja írtam, hogy Kíra átfordult a hátáról a hasára. Na, az volt egyben eddig az utolsó alkalom is. Kis lustaaaa :P

tandika
 
 


Eni, legközelebb szólok, ha arra járunk :!:

Jövő hétvégén anyósomék jönnek hozzánk, úgyhogy most egy darabig nem megyünk, de március elején biztos! Addigra legalább jobb idő lesz, reméljük :)

Egyébként ti kb. merre laktok? Nem mintha autóval nem tudnánk a városon belül bárhova elmenni... :lol:

tandika
 
 


Hellóka!


Ezer éve írtam, de az olvasás megvolt. Mozgalamas hétvégénk volt, lementünk Balcsira a nagyimhoz, ő még nem is látta a Noit. Volt öröm, mert meglepi volt. Aztán Apuéknál aludtunk Tatán. Mindkét gyerek jól viselte az utat. Noi végig szunyált, édike.

gyed: Le se írjam, hogy a minimumot kapom? Hát, 2 gyerekkel marha kevés, de szeretetből sok van. :D


"beszólás": Nekem tök fura, hogy még a babanet is olyan mint egy munkahely. Ha nem tetszik valakinek, minek jön? Meg mért kell máshol "árulkodni"? Kissé gyerekes.


Ex: Igeeen, én tóm, hogy ti bírtok autózni. Mondjuk Peti tök "jó" gyerek. Mi történt, hogy néha felébred előbb az álomszuszi fiad? Lehet, hogy ő is fogzik?

Norwell: Ez a ledobósdi nálunk is megy. Vigyázni kell vele, mert tök élvezik. máté régen a járókából dobálózott, még az alttunk lakó is mondta, hogy hallja. Mondjuk nem rosszindulatúan, van neki is kisgyereke.

Reni: Hát, kitartás. Akkor is aludj, ha utána fáradtabbnak érzed magad. És igaza van a rokonodnak( már nem tóm kid volt), hogy eddig is örülhetsz, hogy csomó ideig jól aludt. Majd visszaáll a helyzet, csak ki kell várni. :wink:

Na, mentem, csók!!Ja, mindig elfelejtem a meglepetést megvenni, de holnap, ha még lesz...Kitti is hiányzik már a csapatból.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Csajok!

Visszatérve anyuci3-hoz, én írtam neki a másik topicban és elnézést kért!

Reni
Kép
prenata
 
 


HÚÚÚÚÚ!

Van még valakinek fogatlan babája az enyémen kívül?


Colett!
Ezek szerint alvás terén nálatok már rendezödtek a dolgok? Vagy már "megszoktad" és azért nem írsz róla?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok Csajok,

már megint csak nézek, hogy milyen fejlemények vannak :x . Én ugyan nem szoktam más topikot olvasgatni, de ez nem semmi.

Nincs igaza Anyucinak, mert tényleg többen megvédtük. Ha ennek ellenére így érzett, akkor nincs mit tenni.

Tandika: március eleje szuper, akkor már tényleg jobb idő lesz, ha minden igaz. Egyébként a Jászai Mari utcában lakunk :) . Intersparhoz van közel.
Egyébként Marci is úgy csinálta, hogy miután 3-szor átfordult hátról hasra utána kb. 3 hétig nem csinálta, azóta megint többször.

Norwell: jó, hogy jelentkeztél, gyere gyakrabban. Szuper a kép :) , én talán csak az esküvői fotón láttalak.

Képzeljétek: anyának végül is sikerült venni gabonapelyhet, aminek négy összetevője van (rizs, búza, rozs meg még vmi, de a zacsiját eldobtam, nem tudom :oops: ). Ma csináltam is egy adaggal borsóval keverve, de ezt már tényleg át kellett paszíroznom, mert így nem lehetett odaadni Marcinak. Almalével higítottam, nyelte Marci rendesen :P . Nagy sikert aratott.

Este tényleg megpróbálok megint jönni, de most itt vannak anyukámék, úgyhogy néhány szót váltanunk kellene :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Tandika,
köszönöm az ötletet, utána fogok nézni. Frutapurából van itthon többféle, de egyik sem szilvás :) A répát már egyenlőre kiiktattam az étrendből, a tegnapi cékla-krumpli-körte viszont ízlett neki.
Képzeljétek, anyós most vett 3 karon (3x6 üveg) bébiételt, de mind egyforma! Szegény gyerek 1 évig fogja enni. Azt mondja, ez desszert, eheti étkezések között is. hát én nem szeretném, ha azt szokná meg, hogy össze-vissza eszünk, ráadásul örülök neki, hogy eszik egyáltalán.

Andi

amandi
 
 


Üdv!

Szilvás bébiétel a Rossmannban is elő szokott fordulni...régebben nagyon lehetett kapni, de én is egyre ritkábban látok. De nekünk inkább hasfogóként szuperált. :)

Amiért leginkább most írok: tavaly is volt, idén is lesz torkos csütörtök. Szóval aki jót akar enni, és esetleg ki is akar kapcsolódni, ezek közül válogathat: http://www.menjunkenni.hu/etterem.htm
Érdemes mielőbb asztalt foglalni, mert tumultus várható...én épp most foglaltam le. :D Addig anyukámék lesznek a gyerekfelvigyázók. Tavaly még én voltam az. :)

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


És még vmi: most nézem, hogy a fotexnetes rossmann áruházban még lehet szilvás bébiételt kérni, ráadásul van rá februárban 20% kedvezmény is, így egy doboz 136 ft.
http://www.fotexnet.hu/sid000175/page/rules
Ez épp az üzletszabályzat, de bal oldalról lehet válogatni. Ha kényelmes vagy, és épp találsz valami jót (jókat), és 10e ft felett vásárolsz, ingyen viszik házhoz. Talán összefogni is érdemes lenne...legalábbis a pestieknek.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Helló csajok!

Keresztelő megvolt. Nagyon szépen lezajlott, Kornél jól viselte, igaz nagyon elfáradt. Most már vagy két órája alszik. A keresztelőt végig sírta. A pap nagyon aranyos volt, végig viccelődött vele, de nem hatott! Aztán lezajlott a családi ebéd is. A párom még meglepit is rendelt, amiről én sem tudtam. Egy tortát! Hát, mindenki falta! :lol: Finom volt, gesztenyés. Aztán anyukámékhoz mentünk még egy kis pezsgőzésre, sütizésre. Aztán mindenki haza. Húgom volt a keresztanya, ők is mnetek vissza Pestre, de mindent összevetve nagyon jól sikerül. Azért örülök, hogy ilyen szépen lezajlott.

Marcy: köszönöm kérdésed, a nagymamám egész jól bírta az első héten. Erősnek próbálta magát mutatni. Aztán egy kissé maga alatt volt. Semmi nem érdekelte, ezért is hívtuk meg a keresztelőre, hogy egy kicsit kimozduljon.

Reni: Kornél is fogatlan még, bár én már nagyon reménykedem, hogy lassan kibújik az a fránya fog, mert már az éjszakáink is nagyon rosszak. Illetve csak a mai volt az, de nem számítok semmi jóra sem a továbbiakban. Szerintem nagyon kínozza. 4x kelt az éjjel,abból 2x alig akart visszaaludni. Ahhoz képest, hogy korábban 9-10 órákat aludt, igazi visszaesés. De ami jobban aggaszt, hogy két napja nem akar enni. Szó szerint. Evés helyett a kezét rágja, szopi közben meg a cicimet. Nem tudom más tapasztalt-e ilyet, de néha be tudnék pisilni. :oops:

Amandi: gratula Márknak. Szépen bele fog jönni az evésbe, majd meglátod. Nálunk tegnap cékla-rizs-alma volt, de persze az sem kellett neki. Mint ahogy ma a krumpli-alma sem.

Rakok fel a keresztelőről jó sok képet! Aztán pár napig nem jövök, hogy legyen sok belőlem! :D

a keresztelő:
Kép

Újdonsült keresztanyuval (húgom)
Kép

Unokatesómmal, Judittal:
Kép

A torta és Kornél:
Kép

A húgom és én:
Kép

Apa, Kornél és az első cipő
Kép

További szép estét mindenkinek:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


sziasztok!

Nos, hamár ekkora lavinát indítottam, akkor úgy érzem, jövök egy magyarázattal:

Az agyam azon durrant el, h Anyuci (aki remélem, olvassa ezt, mert neki is szól) már hónapok óta vérzik és nem megy el dokihoz. Az én véleményem szerint ez igen nagy felelőtlenség, ezen húztam fel magam. Aztán első felindulásomban belekötöttem a helyesírásába is (hiba volt, mert nem kell mindenkinek az orrára kötni, hogy lyukas a harisnyája vagy el van kenődve a sminkje, hadd égjen csak vele), de asszem látszik, h nem_ez_volt_a_mondandó_lényege. Persze ez akkor senkinek nem tűnt fel, csak az, h micsoda egy bunkó taknyos (hogy pontosan idézzek) vagyok, és kedves Anyuci, nehogy hallgass a gonosz nénire (akarommondani taknyosra), mert csakis a rosszindulat vezérelte amikor írt.

Ritkán húzom fel magam valamin, aznap volt más apróság is ami miatt már eleve ki voltam akadva, de utólag már nem is bánom, h így alakult és hogy (akkor még) senkinek nem jutott eszébe, hogy én alapjáraton marhára nem ilyen vagyok (itt is látszik, h azok akik több mint egy éve ismernek, nem sokan képviseltetik már magukat) mert ez vitt el ahhoz a döntéshez, hogy ez a babanet már más, itt én sem azt a szerepet töltöm be mint annó régebben, így most mások példáját követve (annak ellenére, hogy nem voltam híve a dolognak) én is szeretnék elbúcsúzni tőletek. (Anyuci, taknyos balra el, visszatérhetsz!). Jobb is így, mert nálam már függőség alakult ki vagy mi, lelkiismeretfurim volt ha nem írtam... meg ahogy nézem, nem is tűnt fel senkinek, h pár napja nem írok.

Nagyon jó volt Veletek megosztani a várandósság és a babázás kezdeteinek apró-cseprő dolgait, és rengeteget köszönhetek Nektek a meghallgatásért, drukkolásért (amikor kellett) és a tanácsokért is. Remélem, h volt akinek tudtam én is segíteni pár dologban és nem hiábavaló volt az ittlétem.

Aki szeretne az továbbra is megtalál szkájpin, illetve a blogban!
További boldogságos babázást kívánok mindenkinek!
Pogi (no meg Bogyesz) Kép
[/img]

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Hű Pogi!
Ne menj el! Biztos, hogy nem olyan már a topic, mint régen, de ez elsősorban azért van, mert ti régiek már alig vagytok itt! És szerintem azért is tünedeztek el, mert ti tudtok (főleg a kosdi tali óta) személyesen találkozni! Ami azért biztos sokkal másabb, mint így írásban! A régiek közül jóformán csak a nem budapestiek írogatnak.
Egyébként feltűnt, hogy nem jöttél és nemcsak te, mások sem jönnek csak nagy ritkán! De gondolom mindenkinek megvan az oka, amikor nem tud jönni!
Én örülnek, ha maradnál, de ez a te döntésed. Én minden esetre, ahogy eddig is minden nap megtettem, továbbra is olvasni fogom a blogodat!

Reni
Kép
prenata
 
 


Pogi: csatlakozom Renihez, továbbra is maradok lelkes blogolvasó :) . Sajnálnám, ha nem írnál többet, de megértem.

Puszi
Eni

Eni
marcy
 
 


Ex!
Peti nagyon tetszik a képen, olyan mintha lenne valami a szájában!?

Anita!
Kornél nagyon csibészesen néz a fotókon! A torta nagyon guszta! (egyébként is baromira éhes vagyok, de reggelig ki kell bírni).
Nekem is kellene már a keresztelőt szervezni, de elsősorban az enyémet, mert én sem vagyok megkeresztelve!

Norvell!
Tök jó, hogy tettél fel képet magatokól. Én még téged nem is láttalak! Legalábbis nem emlékszem!

Juca!
Nagyon szupi lehetett a bál, ha még a blogban sem számoltál be róla!!!!

Szilvás bébiétel: Én is a Rossmanban vettem, de idáig csak egyszer sikerült és azóta sem láttam. A szilvás frutaputa pedig baromira édes!!!

Na, megyek megkukucskálom a fiam!

Reni
Kép
prenata
 
 


Üdv!

Pogi, pá-pá. Azt hiszem, mi max. a skype-on fogunk talizni, ha eljutok odáig, mert én nem vagyok blogolvasó, a bnetes függőségem :) mellett arra már nem futja...

Reni, a talikkal kapcsolatban egyetértek veled. Nekünk, "vidékieknek", már csak a pötyögés maradt. :D
A képpel kapcsolatban: akkor készült, amikor Peti májas kenyeret evett, épp azt csócsálta, amikor tesóm lefotózta.

Wawel, a lényeg az, hogy a végén Kornél is jól érezte magát a keresztelő után. Nem tudom, nálunk mi lesz.

Na a tegnapi hozzászólásom után, a családi kupaktanáccsal egyeztetve berendeltem egy rakat babakaját és egyebeket, 10e Ft felett... :roll: Holnapra legkésőbb itt a csomag.
Ahogy írtam, szilvás bébiétel is van, rendeltem hármat belőle, habár nekünk nincs nagy szükségünk rá, meg nálunk nem is hajtja meg Petit, de megeszi.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?