Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !!

Ildi ! Sztem. nézd meg van -e lakóhely szerint már pár anyuka ! (itt a babaneten)
Hányadik ker. is ?? Mert még pesten belül vagytok ugye ?? (Bocs, a memóriám)

Nekem is itt Fóton van pár anyuka , igaz még csak eggyel taliztam , de legalább beszélgetünk a forumon , megtudunk egyet s mást, hol vannak játszók, milyen a doki ...stb.

Én is nagyon nehezen szántam rá magam , hogy elköltözzünk zuglóból !!

Nikike ! Szivesen a sütit !! :lol:

Lányok ! Sztem is kicsit túl nyüzsis volt ez a tali ! Nikikénél jobban éreztem magam !Nem volt rossz , csak tényleg nem tudtunk beszélgetni , pedig mindenki kiöntötte volna a lelkét egy kicsit , sztem.
Na, csak legyen egy kicsit jobb idő !!!

De a gyerkek !!! Csodásan gyönyörűek !!! :lol: :lol:

Ui.: Tündi miattunk késett , bocsesz !! :oops:

Puszka , Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


lovizsu !! Üdv. köztünk !!! :lol:

Kép


Kép
kati16
 
 


Kedves Mamákok! 19 db sztárfotó a taliról a táron, elnevezésük még folyamatban!:-))) Mappámban keressétek!
Puszi!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 

 
 

Hahó!

Nekünk a tegnapi talink volt az első. Tényleg egy kicsit nyüzsis volt, de azért nagyon jól éreztük magunkat. Ha tehetjük, akkor a következőt sem fogják nélkülünk lebonyolítani. Kicsit sajnálom, hogy ilyen rövid idő alatt mindenkivel csak egy-két szót tudtam váltani. Azt hiszem, hogy most már szinte mindenkit be tudok azonosítani.
Erik jól viselkedett, elégedett voltam vele. Az "idősebb" csajok közt pedig nagyon népszerű volt, két kiscsaj is teljesen be volt indulva rá. Eriket nem nagyon izgatták még fel a lányok.

Ildi: fel a fejjel! Sajnos én is nagyon szomorkodtam reggel (biztosan már megint ez a hülye idő :evil: ), de aztán Erik felvidított. Olyan édesen mosolygott és az is inkább már komikus volt, hogy egymás után háromszor összefosta magát (a Libero adhatni egy kis gratis pelust, mert ilyen nagyfogyasztókká léptünk elő). Meg arról kezdtünk el "beszélgetni", hogy nyáron megyünk a tengerhez és milyen szuper lesz. A férjem már egy hete a horvátországi szállásokat nézi, én is kezdek lázba jönni. Szerintem hamarosan le is foglaljuk..... :P

Pelle: a képek szuperek. A gimis csaj jelző ugye bók volt? Én annak vettem :oops:

Puszi.

Gabi&Erik

Kép
gabi&erik
 
 


Szia Zsuzsi!!

légy üdvözölve közöttünk :lol: :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


köszönjük a fotókat Pelle :lol:
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!

Sziszike, jó volt olvasni a történetet. Tisztára elérzékenyültem. :oops:
A dokin nagyon meglepődtem, nem is értem mi történhetett vele. Nekem is ő volt az orvosom, nem lehet rá panaszom, de most már kíváncsi lennék mi lett volna ha épp nincs bent aznap éjjel, amikor szülni mentünk.
Durva nagyon! El is gondolkodtam, hogy ha lesz második tényleg nála akarom-e. A két szülész vezérnél esik a színvonal???!!!

Adri remélem azóta rendbe jöttek a dolgok!

A tali nekem túl nyüzsi volt. Tényleg kezelhetetlen ez a létszám. A lurkók viszont édesek nagyon, és örültem, hogy találkozhattam azokkal is akik korábban nem voltak.
+ Arra azért jó volt, hogy lelkileg kicsit felkészített a nyálcserére. (mindenki megkóstolja mindenki játékát) Igaz Vera? :wink:
A sütik isteniek voltak! Csak Gabi muffinját és Pelle sütijét tudtam beazonosítani a készítővel, de azok....hááát nyam-nyam. Köszi lányok!

Apától - tanulva Nikike példáján :) - kértem engedélyt. Így ha van kedvetek lehet nálunk is topic tali.

Már rég akartam írni Frusinak, hogy nekem a cég csinálja a bevallásomat 2006-ra, lehet, hogy érdemes lenne még egy kört futnod ezügyben.

A gyerkőc az ölemben van... Kicsit lassan megy így az írás. Nagyon tetszik neki a billenytűzet. Folyamatosan csapkodja én meg állandóan korrigálok. :)

Képeket feltöltöttem.

Puszi

Judit

Kép
jud77
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy elmentem a talira mert így legalább Gabi (Gabi mellett ültem) segítségével sikerült pár névhez a mamákat és a babákat is hozzápárosítani. Megmondon őszintén azt hittem kevesebben leszünk és hogy ez tulajdonképpen inkább forumos találkozó de szerintem így is tök jó volt csak ahogy írtátok nekem is egy kicsit túl nyüzsis.

Meg kell mondjam, hogy minden baba csuda édes.

Ildi, igen csak elgondolkoztattál. Nálunk most került szóba illetve most lesz aktuális a költözködés és a férjem kertes házba szeretne költözni, amitől én egy kicsit ódzkodom nem csak azért mert elég nagy hitelt kéne felvenni, hanem az általad leírtak miatt is. Most egy lakóparkban lakunk és itt igen sok kismama van akivel séta közben lehet dumcsizni. Hát nem tudom mi lesz pedig dönteni kell így vagy úgy.

Pelle, el tudnád nekem küldeni a címet ahol a képeket meg tudom nézni.
Köszi
Kata
pocvarek
 
 


Hellóóó!:-)

Megjöttünk az oltásról, csak azért nem fújt el babakocsistól a szél minket, mert előtte a boltban vettem egy csomó rostost meg tejet, és alul voltak nehezéknek! Somi nem sírt, csak rettentő sértődötten méregette aztán a dokinőt! Azt mondták, legközelebb 15 hónapos korában kap oltást, remélem, akkor már kézenfogva jövünk (totyogunk:-)))) Párommal azon szoktuk megrökönyödni, hogy drágám, el tudod képzelni, hogy egyszer Soma átjön a mi szobánkba? Hogy benyit egyszer csak az ajtón??? Még annyira ott tartunk, hogy akkor megy arrébb, ha arrébb teszem a popóját:-))))) 8,27 kg és 68 centi a kis szumós.

Gabi, nem-nem, teljesen őszintén mondom, hogy elhittem volna, ha azt mondod, hogy most fogsz érettségizni!!! (és ez bók!:-)

Az üdítőkért is hála, amiket hoztatok a talira, én ugyanis rettentő szomjasan érkeztem!!!!!!!!!!!!:-))))

Jud, szuperek a képek!!! Hohó, most látom ám Zsomi négykézláb megy, azt a betyárját, Nikike!!!

Pocvarek, mindjárt küldök privit!

Perselám, jól vagy? :o :o :o :o

Puszi!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, látom, jól sikerült a tali, bár a fotókon megdöbbentem kicsit, nem hittem volna, hogy ennyien összejöttök! A következőn majd már mi is növeljük a létszámot!

Pelle, Márk már teljesen jól van, a színe is visszajött, én ma még reggel óta szédelgek, fehér vagyok, mint a meszelt fal és ordítanak a karikák a szemem alatt, de csak azért, mert szokásomhoz híven a magas lázat teljes kihülés követte, reggel óta 36,2 fokkal lézengek, vérnyomásom a béka segge alatt, de holnapra ez is jobb lesz, és akkor én is túl leszek a dolgon. A gyógyszert még vasárnapig szednem kell, de egyébként már ma is tök jól vagyok, hihetetlen, hogy két napja még nem tudtam beszélni a fájdalomtól és halni készültem a láztól! :lol: :lol: :lol:

OFF
(Ja, képzeld, drága, ma délután, miközben a mellkasomon altattam a Lénát, a Márk pedig Thomas a gőzmozdonyt nézett tőlem két méterre, újraolvastam A szeretőt... Hát az a történet nekem még mindig a csúcs (a Holdliliomot leszámítva). Franc a romatikus lelkemet! :lol: :lol: :lol: ) ON

Na pussz mindenkinek, hétvégén majd hosszabban jelentkezem!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!
A találkozón hiányoltam az apukákat. Tudom, tudom dolgoznak.
Én belelkesítettem Bencét, mondván, hogy biztos lesznek más apukák, jöjjön nyugodtan. Amíg mi ottvoltunk ő volt az egyetlen jelenlévő apuka.
Ha munkaidővel összeegyeztetthető időpontban lett volna a tali akkor eljöttek volna?
Bence nagyon jól érezte magát. Bárkivel találkozunk megemlítí, hogy voltunk, és hogy milyen érdekes volt.
Lehet, hogy a következő találkozóra több apuka jön el?
Eltudom képzelni, hogy nekik is lenne mit megbeszélni, tapasztalatot cserélni.
Ráadásul, ha más nem, akkor míg ők szemmel tartják a manókat, mi anyukák lelkizhetünk.
Pusz.
Zsu
lovizsu
 
 


sziasztok!

lovizsu udv itt!
Az en ferjem tuti nem jonne el, van Neki szerencsetlennek ennel tobb dolga, meg en igazabol innen nem hianyolnam, mert nekem ez egy csajos-babas program! Annak sokkal jobban orulnek, ha a hetvegeinket programmal egyutt tudnank tolteni, kirandulas, stb... :)

Nagyon jok a kepek, Pelle, hogy mondod nekem is feltunt hogy Zs. maszas kozben lett megorokitve!:)

Na kerestuk a tuti ruhat, de nekem persze mas tetszett mint hugomnak, de o lesz a menyasszony, tehat az o velemenye a nyero!
Futunk meg egy kort hetfon, gyerekkel, lesz valami!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Hahó!

Köszi a lelkesítést lányok! Nikike az ötlet jó, már én is gondoltam rá,hogy majd ha jó idő lesz nálunk is lehet topic tali, mert a kert hatalmas jól elhancúrozhatnak benne a lurkók de a ház nagyon pici ott sajna nem tudunk ellenni, de akár még grillezhetünk is :) na jó ez csak vicc, de mondjuk májusban amikor már le lehet ülni a földre mindenképp jöhettek, férjem biztosan engedi majd, sőt örülni fog, ha nem itt búslakodom. Remélem ha már tavaszodik én is majd jobban érzem magam. Csak én elég jövős-menős voltam és megszoktam, hogy sok-sok ember vesz körül. Bencét viszont nem akarom állandóan hurcibálni mert nagyon kis érzékeny nehezen alkalmazkodik a tali után is kellett tegnap egy nap, hogy kipihenje a dolgokat most meg megint megyünk mindjárt el itthonról.

Szia Zsu, örülök, hogy csatlakoztál. Apukák voltak a múltkor kettő de szerintem jobb ez a korai találkozó és legközelebb szerintem kevesebben leszünk, ha már így két csoportra bomlottunk.

Emese mindig elfelejtem, én hallottam a bogyóról de épp nem volt a gyógyszertárban így ki sem próbáltam. Amúgy többféle is van attól függ milyen ok miatt kevesebb a tejci azt kell szedni, de én sem vagyok ebből nagyon okos. Nekem az Urtica sem segített :(

Nikike még azt akartam írni, hogy Bence nekem is felsír mostanában. Mi is arra tippeltünk, hogy rosszat álmodik, mert ki sem nyitja a kis szemét, rettentően sír, de ha ringatom 5 percen belül vissza alszik és aztán durmol hajnal fél ötig. Amikor a foga jött hasonló sírásokat produkált, csak hangosabb volt és sokkal nehezebb volt megnyugtatni és visszaaltatni. Gondoltam leírom milyen tüneteink voltak:

- hasmenés (naponta 1-2x)
- megfázásos tünetek, szörcsögött de nem volt lázas és nem rosszabbodott és nem is javult a "nátha"
- erős nyálfolyás
- kézrágás, és minden egyéb megrágása :)
- hirtelen hangos felsírás álmából, éjszaka többszöri ébredés de napközben is felsírt ha valamire ráharapott
- össze-vissza étkezés, kevesebbett ettünk és többször kiköpte a cumit mert az is kellemetlen volt a kis ínyének

Hát remélem segített. Ha már közel vagytok akkor két pici dudor látszik vagy ki lehet tapogatni és akkor már csak néhány nap az a legdurvább, amíg átjön a fogacska az ínyén, utána annyira megnyugszanak, és boldogan próbálgatják a kis éles fogukat majd meglátjátok :)

Na még gyorsan megnézem a fotókat! Lehet majd belőlük kérni nagyobb méretben? Pelle a Te kisfiad tényleg egy kis buddha :) 8,27kg? :) :) :)

Jó hétvégét!
Ildi

Kép
mildiko
 
 


sziasztok!

Jó volt a tali, csak tényleg sokan voltunk, azt hiszem Éva az összes 2006 os babásokat összehivta. :D
Őszintén nekem se hiányzott hogy ottlegyen a párom (bár ez lehetetlen is lett volna), ez olyan csajos dolog szerintem, és ő biztos kényelmetlenül érezte volna magát.

Az ajánlatom továbbra is áll, hogy március 5-16 között szivesen látlak titeket nálunk talira, férjuramtól mégcsak engedély se kell, mert elutazik továbbképzésre. :twisted: Bár ettől kivagyok, megpróbálom kihasználni az előnyeit. :wink:

Corában baba mama hét van, érdemes körbenézni, tegnap mi otthagytunk egy rakat pénzt a kisurra. :lol: Névnapi ajándék neki + féléves szülinap. :twisted: :twisted: Legalábbis ezzel magyaráztam a férjemnek a számlát. :twisted: :twisted:

Nektek nem nyügösködött tegnap a gyerek? Bazsi egyfolytában hisztizett, sirt, és nem a foga miatt. :roll: Remélem ma már jobb napunk lesz.

Üdv mindenkinek, az újonan csatlakozottaknak főként! :P

Méri

KépKép
lmarie
 
 


Hahó

egy kérdés a képek a tar.hu-n vannak? Nem tudok feljutni oda, ti sem?

Ildi

Kép
mildiko
 
 


hali!

Hu Ildi ez a fogas dolog nekem nagyon hasznos moszi, de meg semmi. viszont agyerek ejszaka vagy 3x kelt ez nalunk nem normalis. reggel ugy elaludtam hogy nem hallottam mikor ment el Apa.
Meri, de jo lenne az a tali. Judit nalatok is,!

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Pelle, akkor ezert tunt Soma oriasnak. O is jol osszekapta magat!

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Párom elment síelni két napra, Somim a ház ura:-))) Most megyünk vásárolni, bodyhiánnyal küzdünk! Reggel voltunk gyógytornásznéninknél, előttünk is szép kislány, utánunk is szépkislány, mondtam is az öcskösnek, hogy látod, látod, megéri ide járni (szegényke nagyon sírt a kezelés alatt, nem volt jó passzban, pláne, hogy tegnap oltást kapott:)

Perselám, akkor ne most csináltass magadról igazolványképet, ha lehet...! Hát jól elkapta a kis családot ez a franc!!!! Fő, hogy már kifelé mész belőle!!! Képzeld, tegnap 31-én megszületett barátnőm kislánya, tudod, aki majdnem Léna lett szintén (Zsuzsika lett végül), 1 hét túlhordás után, nehéz elsőgyerekes szülés (egy napig tartott:((((, egy ultrakönnyű, gyors szüléssel, úgy örültem, és persze most is akkor jött a hír, mint nálad, nagy szibériai beöltözés, boltba rohanás, gyerek a fülemen lóg, fél kézzel babakocsi manőverez, és most is ott pityeregtem, hiába....én úgy meghatódom ezektől a hírektől!!! Kisfia 14 hónapos, nehezn viseli az anyukája hiányát, de ha minden oké, akkor csak 3 nap a kórház, és mehet is haza a pici lánnyal!

Mildikó, tök jó lenne egy topictali:-DDDDDDd

Férfiaink a talikon: öhm...nos...az én drágaságom nem egy könnyű eset, ha hozzám jönnek barátnők, akkor is elmenekül, eljött velem önfeláldozó módon anno szülőpozíciós jogára, akkor is leghátul fedezékben kellett tornásznunk:-)))) Pedig egyébként egy jófej manusz, csak sok idő kell neki...!

Pusszantás, kajaidő van!!!!!!!!!!:-))) :D :D :D

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok,


hát az hiszem az én férjem se jönne szívesen egy ilyen talira. A szüléselőkészítő az más volt akkor jött mindig lelkesen ha a munkahelye engedte de ez tényleg inkább baba-mamás tali.

Most megyünk csípő uh-ra jobb később, mint soha. Magyar egészségügy Benő szeptemberben született december 12-re kaptam időpontot ahol egy rém undok doktornő megnézte hármat terpesztett a lábán majd megállapította, hogy szerinte rendben van és most feb. 2-ra adott időpontot uh-ra.Búcsúzoul kifejtette, hogy akkor szeretné újra látni a gyereket ha már jár. Tulajdonképp majdnem akkor jutunk uh-ra, amikor már "majdnem" jár. Remélem minden rendben lesz.

Jó hétvégét mindenkinek.

Kata
pocvarek
 
 


Sziasztok!

örülök, hoy ilyen jol sikerült a topictali, még ha ilyen sokan voltak is! tulajdonképp hányan voltatok??? akkor asszem jol döntöttem, hogy erre még nem neveztünk, Zsombit "eltiporta" volna a sok-sok kuszo-maszo kicsi buddha:-)))
Pelle beszámolojának köszönhetöen viszont teljesen magam elé tudom képzelni az egészet! annyira viccesen irsz! a babák tündériek!
a képtárra én sem tudok felvenni, idegesitöen lassu!!! tegnap éjjel még pár képet meg tudtam nézni, ma akartam folytatni, de nem sikerült...
Ildi, hát én elkezdtem a ricinust, majd meglátjuk! jo lenne a kerti-baba-parti!
Méri, március közepén jo ötlet lenne Nálad is!

Zsombi épp az erkélyen pihen, olyan jo idö van!

Lovizsu, üdv!

Puszi Emese

Kép
hiuzka
 
 


Sziasztok,
Huhh jó sokat írtatok, még nem győzöm visszaolvasni, de majd megpróbálom. Ma egy hete vagyunk itthon, és már kezdem kiismerni a leányzót, például már rájöttem, hogy nem szabad megvárnom, amíg magától felébred arra, hogy éhes, mert akkor olyan pillanatok alatt kétségbe esik attól, hogy ő bizony éhen fog halni, hogy utána kész küzdelem a cicimet beletuszkolni a szájába, annyira rángatja a kis fejét, és persze ordít, mint akit nyúznak :)
Egyébként viszont nagyon jó kislány, csak az időjárás változás (ez a ronda szeles idő) nagyon megviseli :(

A születéstörténetet megírtam, de most képtelen vagyok feltölteni, hiába választom ki a fájlt, mindig azt mondja, hogy nem választottam ki :( (Sebaj, majd felrakjuk a honlapra, és onnan meg lehet nézni) de ha van valakinek tippje, akkor mondjátok lsz., hogy mit rontok el.

Puszi Nektek,
Judit és Livi

Ui.: a következő talira már talán mi is mehetünk :D

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Sziasztok !!!

mildiko!!! Hát ez a fogas probléma teljesen ránk illik !! Én meg nyomkodom belé az orrspait, mondván, hogy szegénykém nem tud kilábalni ebből a náthából !! :shock:
Már nagyon utál !!!! :roll: Akkor most talán abbahagyom egy kicsit.

Remélem mindenki jól van !!

elsijud !! Jó, hogy jelentkeztél !! Azt a fájlt próbálgasd, mert megnéznénk !! Sajna én béna vagyok ehhez, nem tudok segteni benne. :? De azért drukkolok !!

Pelle , Jud77!! Jók lettek a képek !!! :lol: Köszönjük !!!

Puszka , mindenkinek !!


Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!
Szeretnénk ismét csatlakozni hozzátok, sajnos az összes hozzászólás visszaolvasására esélyem sincs, de nagyon örülök, hogy ilyen sok egészséges baba született.
Remélem ezentúl rendszeresen be tudok nézni ide.
Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok,
Itykó

Kép
[/url]
ityko
 
 


Sziasztok,
Na kiderült, hogy csak a Macintosh saját böngészőjével nem szeret a babanet együttműködni, azért nem sikerült tegnap feltöltenem a születéstörténetet, úgyhogy most bepótolom :) :
Mezei Lívia születésének története

Néha kezdek kiborulni azon, hogy Livi akkor is úgy tesz, mint aki éppen éhen akar halni (azaz kétségbeesve sír, és mindkét kezét tömködi a szájába, meg kapkod a kis fejével tátogva), amikor előtte három perccel úgy "ájult" le a ciciről, hogy folyt ki a tejci a száján, háromnegyed óra hamizás után. Ilyenkor aztán nehéz eldönteni, hogy vajon éhes-e még tényleg, vagy valami egész más baja van :(

Na megyek is, mert végre apja elaltatta, és ki kell használni az alvósidőt :)

KépKép
Kép
elsijud
 
 


sziasztok!

Meri, Bazsinak nagy cuppanost kuldok, Zsombi meg gratulacioit nevnapja alkalmabol!:)

elsijud: en meg ilyen pozitiv csaszaros tortenetet nem is hallottam, nagyon gratulalok Nektek. Ez a sapkas foto, csodaedes a lanyka!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


sziasztok!

Bazsi nevében köszönjük a gratulációt!

Hát holnap a repcsi nélkülünk száll fel, szegény kismano annyira beteg, hogy maradunk. Sajna a talin összeszedett valmit. Nekem a szivem szakad meg ahogy fullad, alig alszunk éjjel. De olyan aranyosan türi az orrszipantást, gyógyszerbevételt, hogy egy felnőtt is példát vehetne róla. Apa is betegen jött haza péntek éjjel, most már én is félek, hogy elkapom. :cry:

Öröm az ürümben, hogy igy a báli ruhámat varratni tudom, és eltudok menni a próbákra.Hát ezt elkell mesélnem hogy jártam.

Elmentünk egy szalonba, ruhát nézni, erre a nőci beszól nekem lesajnálkozóan, hogy hát én elég nagydarab vagyok, nemigazán van ekkora méretet (a legnagyobb egy db 42 volt). A férjem csak hápogott a meglepetéstől, én meg visszaszóltam, hogy ezzel a hozzállással nem igazán lesznek sikeresek, és a magyar nők átlag mérete 42-46, nem 36, és biztos találok olyan helyet, ahol örömmel veszik ha ottakarom hagyni a pénzem. Persze büszke voltam magamra a csattanós válaszért, belül meg orditottam, hogy már megint csak rombolták a kevés kis önbizalmamat. :evil: Nem is voltam hajlandó tovább menni másik helyre.
De a szabósághoz ahová végül beestünk úgy fogadtak mint egy királykisasszonyt, és megigérték h olyan rucim lesz hogy húúúúúúú. :shock: :shock: :shock:

Úgyhogy valószinuleg csak 14-15e körül megyünk vissza a gyerekkel. Nem is baj, mert a párom úgyis külföldön lenne, mi igy meg nem vagyunk egyedül. Arról nem is szólva, hogy a barátaink sorra jelentkeznek bébicsősznek, ha elakarnék menni valahová. 8) Talán végre eljutok szoliba is, és akkor nem viritok hullafehéren a ruhakölteményemben majd :wink:

Na neki ugrok a szüléstörténeteknek, úgyis levagyok maradva a visszaolvasásokkal!

Puszantás mindenkinek, babóknak meg náthamentes napot!

Méri

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok Csajszik! :lol:

Kicsit lustálkodtam az elmúlt pár napban, mármint "írásilag"... :lol:

A talin jól éreztük magunkat, bár csatlakozom a többségi véleményhez, szerintem is elég zsufi volt így.

Méri, Bazsinak mielőbbi jobbulást, és így, egy nap késéssel is nagyon boldog névnapot kívánunk!! :D

Mi szerencsére nem szedtünk össze semmit, reméljük, a többi baba sem! :roll: (Bazsi meg gyorsan meggyógyul, irgumburgum). :wink:

Találtam egy tökjó táblázatot, melyik hónapban kb. mit "kell" csinálnia a babának: (persze a "kell" csak idézőjelben, az oldalon is írják, hogy lehetséges egy csomó egyéni eltérés).

http://www.okosbaba.hu/tablazat-a-babak ... serol.html

Újaknak és visszatérő elveszett báránykáknak üdv! :wink:

Ildi, nagyon szuperül összeírtad ezeket a fogzós tüneteket, meg is jegyzem jól!

Pusszantó mindenkinek, ma megyünk férjurammal színházba! :lol: :lol:

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot Bazsinak :lol: :lol: gyógypuszik mennek :wink:

Itykó: de jó, hogy "előkerültél" :lol:

Hol lehetnek a többiek??? most nézegettem a táblicskut...milyen sokan voltunk :roll:
Ha olvastok minket Írjatok!!!! :lol:

Na megyünk sétafikálni :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Hello!

Jobbulást a kis betegnek. Mi úgy néz ki megúsztuk a talis bacikat, legalábbis eddig nem jött ki rajta.

Tegnap voltunk a párom kollégáival - egyiküknél - vacsorázni. Jól éreztük magunkat, nagyon finom vacsorát csináltak, Barnabás is nagyon aranyosan viselkedett. Vittem magammal HIPP-es pempőt, hogy kipufferoljam az időt ha netán kicsit megcsúsznánk és nem érnénk haza pontban az etetésre.
Adtam is belőle neki néhány kanállal. Tök rosszul esett, hogy közben két másik - már nagyobb babás - anyuka az asztal másik végén - szemmel láthatóan az etetésből fakadóan - kitárgyalta, hogy ők csak 6 hónapos kortól adtak a gyereknek szilárd táplálékot (addig tápi+anyatej), és azt is ők maguk csinálták otthon. Biztosan túl érzékeny vagyok, de nem esett jól, hogy nem engem bevonva beszélik meg, hanem félig előttem, de magukban. Később megkérdezték, hogy "Nahát már kap szilárd táplálékot?" Én hülye, meg szabódva elmondtam, hogy néhány kanállal naponta egyszer, és most meg csak azért hogy ne az 1 órás hazaúton legyen nagyon éhes.... És hát én úgy gondoltam, ha ízlik a gyerkőcnek akkor kis adagban baja nem lesz tőle. (Mert hát ugye sokunknak nem volt, pedig ennyi idősen én pl. már ennél "durvább" dolgokat is ettem. ) Nem kéne magamra vennem, mert szerintem mindenkinek a magánügye, de mégis megtettem. :?

Képzeljétek ma összefutottunk Adrival és Kamillával az Árkádban. Én rohantam, mint egy vaklégy, mert Barnabás már épp kezdett nyügi lenni, de szerencsére Ő észrevett. Na Barnabás amint meglátta Kamillát, sűrű nyálcsorgatás közepette erőteljes érdeklődésbe kezdett, a nyűgössége is elszállt. Kami viszont rá sem hederített, jobban érdekelték a mellette elrohanó emberek. Szegény fiam most hoppon maradt, de azzal vigasztaltam, hogy egy ilyen kis királykisasszonyért érdemes kitartónak lenni. Legközelebb hátha Kamilla is észreveszi. :)

Na most megyek, mert hamarosan jönnek a férjem szülei szülinapi köszöntőre.

Pusz.

Judit

Kép
jud77
 
 


Sziasztok!

Bazsinak mindenkepp jobbulast, kicsit vigasztal, hogy nem voltunk a kozeletekben, igy tuti nem mi adtuk at az esetleges maradekot a korabbi megfazasbol! Meri, mifele bal? Nem is mondtad! De jo Neked, en imadom a gyonyoru ruhakat, csak ilyen alkalmakkor lehet felvenni. Na errol a 36-38-as meretrol nekem is meg van a velemenyem, meg a durva beszolasokrol! Azt nem gondoljak, hogy az ember amugy is tisztaban van a "szar" adottsagaival? Na ezek a talis kepek is jol fejbevagtak engem! Szoval ne vedd magadra!

Eppen ezert kepzeljetek elkezdtem edzeni. Vettem egy 12 alkalmas berletet a Recseibe, igy nem tudom elsumakolni. Pentek ota beszarok ugy fajnak a maradek izmaim, ilyen meg nem tortent velem, alig birtam az orat vegig, utana mar nem is mentem kardiozni, majd legkozelebb!

Viszont szar hetvegem van/volt, a gyerek meg sosem volt ilyen nyugos, nem tudom mi lett az en csodas, jo alvo gyerekemmel. Napkozben alig tud elaludni, ringatas ide vagy oda, ma ott tartottam, hogy fogtam beraktam az agyaba, aztan nyoszorges/nyavogas utan nagynehezen elaludt, azt hiszem mar annyira faradt volt, hogy nem volt mas valasztasa. Tegnap este is olyan orditassal ebredt, hogy mindketten, ferjemmel csak neztunk mi baja, megint vigasztalhatatlan volt, talan meg aludt is, mert hiaba szeretgettuk nem tortent semmi! Aztan gyorsan csinaltunk furdovizet, na ott megnyugodott!

Viszont mostmar vegervenyesen ugy forgolodik mint a motolla, leteszem a hatara, par perc mulva hason van a kisagyban halozsakkal egyutt. Ugy meglepodtem! De cuki volt kuksolt kifele az agybol, pedig mar azt hittem alszik! VEgul szep csendben elaluldt!:))))) :lol:

Egyebkent is total ki voltam, hogy akkor most szar alak vagyok nem jo anyuka, hogy nem tudom a gyereket megvigasztalni, idegesit ha uvolt, pedig szegeny tenyleg nem hisztizett, hanem valami baja volt, csak nem tudtam mi! Sirtam is miatta!
Szoval Jud77 ez a kaja dolog a legkevesebb, en mar Zsombinak olyanokat adok, hogy csak na, gesztenyet, huslevest kapott zoldsegekkel, mas nagyobb gyereknek nem ad ilyeneket, szoval nem erdekel, ha nem izlik nekik ugysem eszik meg, ha meg igen mi a baj vele??? A ket csaj remelem mintaanya!:) Mert ha nem megyek es elfenekelem oket!

megyek mert felebredt a gyerek 15 perc utan!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Mi sem tűntünk el, csak kicsit összecsaptak fejünk felett a hullámok :( majd túlleszünk rajta, addig is szorgalmasan olvaslak titeket, és majd aktívabbak leszünk újra.

Hát a taliról klasszul lemaradtunk, én is csak ámultam, h ki ez a sok új anyuka, gyorsan végignéztem az ismerős babákat, mindenki olyan cuki volt. De tényleg sokan voltatok, olyan klikkesedés-hangulatszerű, mint anno nálunk a gimiben.

Barnabás, bocsi, h Kamilla rád se kukkantott, én azért megnéztelek ám, nagyon divatos szerkóban voltál most is!

Judit és Méri, mit foglalkoztok az ilyen megjegyzésekkel? Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy jónak látja. A ruhamérethez meg annyit, h a nagyon vékony lányokon sem áll jó semmi, mert nincs, ami kitöltse. És 42-es méretben is tud vki nagyon elegánsan öltözni és vonzó lenni. Nekem meg az a problémám, h már megint fogytam, és a ruháim lógnak rajtam :shock: Egy barátnőm ma megkérdezte, h szoptatok-e még, mert már nincs mellem :lol: és tök igaza van, meg nem is bántani akart, ismerem a stílusát, ráadásul tök igaza van. Ja, és tényleg pótlásra szorul a kajánk, de nem olyan vészes, így is tovább húztuk, mint amire számítottam anno, ismerve a családi történeteket :)

És Kamilla 2 napja eszik kis répapürét, én lepődtem meg a legjobban, h ízlett neki és evett néhány kanállal. Kiraktam az erkélyre aludni, aztán amikor behoztam, tisztára mintha szolizott volna, olyan színe volt, biztos a karotintól, hehe :lol:

Frusi, mi is voltunk a héten, azért remélem tényleg ki tudtok kapcsolni, és nem aggódtok Lillusért. Én az elején már alig vártam, h hazaérjünk, ma már nyugodt szívvel néztem végig a Van Goghot.

Gyógyuljatok meg mindannyian, küldöm a képzeletbeli varázsszérumokat :)

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztoook!!! :D :D


Lmarie, az ilyen bunkesztáni szalonnákat, akik így beszólogatnak, bizony helyre is kell tenni!!! Egyébként nem csak az ilyen üzletekben van az az érzése az embernek, hogy a vevő egyáltalán nem számít..! A báli ruháról pedig sztárfotókat kérünk ám a tárra!!! Milyen bál lesz, farsangi? Lesz szép kecses-csábos-szexis félmaszk a szemed előtt? :-)))
Bazsinak jobbulást! Én is attól pánikoltam, hogy összeszed valamit, amikor megpillantottam a rengeteg kisbabát! :(

Jud, sajnos én is így reagálok hasonló helyzetben.... pedig az a vicc, hogy egyébként egy nagyszájú nőzet vagyok, de Somival és az ő dolgaival kapcsolatban nem működik!
Látod, Barnabás legalább bepróbálkozik a csajoknél, enyémgyerök vagy megijed az ölelgetve közeledő lyánykáktól vagy csendben ölembe bújva szemlélődik:-))))) Ha így haladunk, lasszót fogok neki venni, hogy akkor már valahogy mégis elkapjon egy kiscsajszit:-))))

Elsijud, örülök, hogy olvashattam a szülésedet!!!:-)) Lívia pedig csodaszép, még egyszer nagyon-nagyon gratulálok!!! Lányok, báj dö vaj, nem gyűjtük valahol össze a zülléstörténeteket?

Hétvégénk tiszta mozgalmas volt, nem is értem, hogy bírom még talpon! Pedig agyilag már lemerültem, számtanpéldát most senki ne küldjön, jó? :-))) Szombaton én családom, ma párom családja, vendégséghez kipuceváltam a lakást + főztem nem keveset hajnaltól, közben ma délelőtt még elugrottunk lebonyolítani az etetőszéket, húúúúúú, valami csodásat találtunk, annyira beleszerettünk, hogy lehet röhögni, de folyton állítgatjuk, tologatjuk, nézegetjük,lenne egy kicsit nagyobb, bele is ülnék, milyen jót lehetne tévézni belőle!!!

Volt kb. 25 e pénzünk, hogy valami tényleg jót vegyünk, hát mikor láttam a boltban, mennyibe kerülnek, dobtam egy hátast rögtön!!! A Prima Pappák nagyon tetszettek, 35 e Ftokért, a Brevi Jupitererek 33 e Ftért, szóval bőszen pecáztam a neten hetek óta a használtak között, és kapás is volt szombaton, mörfi szerint pont amikor ezer dolgom volt:-)

Egy Bébé Confort Omegát vettünk, mindössze féléves, garanciája van még augusztusig, se egy karcolat, se egy kopás rajta, gyönyörű!!!! Elöl görgős, hátul tapadókorongós, duplatálcás, pohártartós, levehető, állítható, felfelé-lefelé több fokozatban, előre-hátra szintén, pikkpakk minire csukható,ötpontos biztiöv, levehető a huzata, lábközben műanyag ék, hogy ne tudjon kicsúszni-kimászni alul. 47 e most a Brendonban, nem is néztünk mi ilyen árakban, ezt se ismertem korábban, a hirdető pár meg ideadta kb. féláron!!!!!!!!!!! (kuponért vették 31 e Ft-ért nyáron egyébkétn)

Kép

Kép

Somi fel is avatta, megcsapkodta a csörgőjével:-)))

Persela, éljen a romántikus lélek!!! Csak suttogva merem elmondani, hogy tegnap bizony megnéztem a dörti denszinget....nagy kedvencem volt hamvas lánykoromban, hehe!:-)))

Puszi!!!!!!!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Kép

[/img]

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Most, hogy nem utáltatok ki egyből, el is határoztam, hogy ha lehetőségem lesz (netközelben leszek) mindennap benézek.

Szerintem mindenki azzal etesse a saját gyermekét, amit szíve-esze-pénztárcája megenged. Apósom 3 hónaposan kacsamájat evett, 6 hónaposan kolbászt szopogatott, a mai napig semmi baja (allergia, emésztőszervi gondjai nincsenek). Olvastam én is a WHO ajánlást, hogy 6 hónapos korig csak anyatej és szoptassam mindig és mindenhol és évekig.. vessetek meg, de nekem nem okoz örömet a szoptatás.. sőt.. pedig rengeteget küzdöttünk, a kórházból úgy jöttünk haza, hogy a törpink nem szopott, gondolom van itt más is, aki ismeri a szoptatás-fejés-pótlás szívást.. Szóval én tápszer helyett már 4 hónapos kora előtt elkezdtem neki gyümölcsöket és főzelékeket adni, nálunk is toplistás a gesztenye.

Volt/megy valaki farsangi buliba közületek? Minek öltöztö/tete/k és a gyerkőc???

Itykó

Kép
[/url]
ityko
 
 


Sziasztok!
Egy apró jó tanács mindenkinek!
Az én kisfiam nagyon szerette a sárgarépát meg a sütőtököt, és elég sokat kapott, hetente kb 3-4x, és utána elkezdett sárgulni, senki ne ilyedjen meg el fog múlni, de próbáljatok óvatosak lenni:)
Nekünk pl megtiltották, hogy azt adjak a gyereknek, de én azért adtam neki, ha szereti, legalább lett egy kis színe:))


Üdv Timi

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Kedvem kicsit jobb, megneztunk egy filmet, cime: Borat, hat beszartam a rohogestol oriasi gegg az egesz! Leulsz, kipeckeled a szad rohogesre es igy vagy kb. masfel orat! Ja es folyamatosan csapkodod a terded, hogy ezt nem hiszem el!!!!


Pelle: micsoda csoda szeker!!! Somi, meg a varur! Elkepzelem, ahogy majd igazgat Titeket a kis tronjabol!:) Annyira edes a pofija, szerintem kicsit hasonlit Zsombeszra, nem tudom miert! (Remelem nem serto az osszehasonlitas.)

Adri: remelem mar valamennyire megoldodtak a problemaitok!
De jo lenne mar kicsit beszaladni az Arkadba. Talan a heten.

Frusi: majd meselj, biztos fogsz, milyen volt az eloadas?!

Ityko: de jo, hogy ujra itt vagy!

Jo ejt Mindenkinek, bucsuzik a Maci mara....

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Ityko, nem mi leszünk azok, akik megvetünk, h nem akarod évekig szoptatni szemed fényét, van itt más is ilyen:-)

Timi, Ityko és többiek, nektek más lett a gyerkőc széklete, amikor már mást is kapott? A Kamilláé ma speciel nem túl híg, és nem is igazán sárga, ráadásul vmi sötét hínárdarabkák vannak benne...na jó, nem hínár, de ahhoz hasonló kicsiben...az a répa maradványa lenne?

Tényleg nagyon profi az az etetőszék, jobb, mint a mi ikeás pöangunk!Pedig abból is jó a tvnézés, lehet hintázni is benne.

Én is néztem a dörti denszinget, mert anno azon nőttem fel, kívülről fújom a szövegét :oops:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Adri: nalunk nagyon megvaltozott a kaksi mas kajaktol! Szerintem teljesen normalis amit a peloban talatal!

dorti dencing, pedig ugy akartam nezni, de valahogy kimaradt a tegnapi orditas miatt, meg apa jatszott a gepen, nem akartam kiutalni TV miatt, csak sajnalom, mar vagy ezerszer lattam de megis imadom

csokero

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


talaltal, elnezest, kicsit mar almos vagyok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Most, hogy Elsijud szüléstörténetét olvastam, meg elötte Sziszikéét, rájöttem, hogy én is tartozom még az enyémmel, igy csatolom most: 1170624708.25.doc
Elsijud amugy ismerös amit irsz a kaja kaja utáni sirásrol. Teljesen elbizonytalanodom én is, hogy nem elég neki a tej, vagy mi? Ma is pl délután, mint mostanában egy ideje, menetrendszerüen orditott, miután jol bekajált, és kihagyja azt az alvást. Aztán fürdés után érzésem szerint joval kevesebb evés után rögtön bealszik. Már nem is probálom érteni...

Méri, jo hogy beszoltál, nevetségesek az ilyen eladok, mintha az lenne a dolga, hogy véleményt nyilvánitson. Ahelyett hogy mindent megtenne hogy segitsen a vevönek. Nekem mikor kb 6 honapos terhes voltam, szivét-lelkét kitette a csaj egy alkalmi ruha boltban, hogy valami ruhát találjunk a növekvö pocakomra, holott tök világos volt, hogy ide bizony már zsák kell:-)

Jud, utálom az ilyen csajokat én is, én is olyan vagyok, hogy rögtön szinte mentegetözni kezdek. Ugy érzem, ez a kizárolagos szoptatás-téma már szinte sznobság, egyesek sportot üznek belöle. Hát én még egy kisgyerekröl vagy felnöttröl nem tudtam megállapitani, vajon az elsö pár honapjukban szoptatva voltak-e vagy sem. Persze az ember nyilván erre törekszik, de nem ez az egyetlen modja, hogy mindent probáljunk megadni a gyerekünknek.

Pelle, gyönyörü a szék, meg Somi is benne! Ügyi vagy nagyon, hogy ilyen jo cuccokat találsz!

Adri, Neked hogy tetszett a Van Gogh? Mármint nem is a képek, hanem a kiállitás kivitelezése? Mert én szülés elötti uccso héten voltam, mondván, lehet hogy bébivel nehezebb lesz eljutni, és majd' elájultam attol a rettenetes párátol, höségtöl, ami a termekben volt. Meg az a rengeteg ember, hétköznap délelött... Lehet hogy nyügösebb voltam az átlagnál, bár sose szerettem a tömeget, de ne mondják már, hogy ezeknek a képeknek csak az ilyen klima felel meg. Amugy a képek nekem nagyon bejöttek, elötte elolvastam Van Goghrol egy könyvet, hát nem volt tul boldog élete szegénynek.

Na megprobálok ma kicsit korábban nyugovora térni!

Emese

Kép
hiuzka
 
 


Hello Lányok!

SOS segítségre lenne szükségem. Az egyik cicim feléből nem tudom kifacsarni a tejcsit. Kis gumócskákat érzek (gondolom a tejjel teli tejmirigyek) és totál kemény egy fél tenyérnyi helyen. Tegnap este kezdődött. Azóta masszírozom, volt már forró víz, infra lámpa, garmastan kenőcs, Barnabást is noszogattam, hogy intenzívebben szopizzon és fejni is próbáltam, de semmi.... :cry:
Mi tegyek? Please Help!

Köszi!

Judit

Kép
jud77
 
 


hali!

Judit, eloszor is, ne parazz be, vagy legalabbis probalj meg nem tiszta ideg lenni!
Kicsit lazulni es aztan masszir! En igazabol csak erre tippelek! Az sem baj, ha beteszel egy melltartobetetet es folyamatosan csinalod, marmint amikor szabad a kezed! Nem fejo mozdulatokkal, inkabb teljes tenyerrel, mintha bekenned. Tusolas kozben meghatekonyabb!
Kb. ugyanezt irtad, csak kitartas!

REmelem javul a helyzet!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Köszi Niki. Igyekszem nem parázni.
Már tenyérnyi, piros, és fáj.
Beszéltem a dokival. Megyek a kórházba, csak még várom, hogy Áron hazaérjen.

Pusz

Kép
jud77
 
 


Jud: Annyira sajnalom, gondolak Rad!

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Judit, remélem mihamarabb rendbe jössz, majd ad a doki vmit a gyulladásra.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztook!

Nikike, már hogy lenne sértő!!! Én is nagyon hasonlónak látom ám a két kisfickót és Zsombit nagyon szeretem!!!! A nálatok tartott taliról van egy kép kettejükkör, szoktam mutogatni barátoknak itthon, itt van Somi meg a kis barátja, Zsombi! :D :D Hú, a Boratot mi is kinéztük magunknak! Tegnapelőtt volt a Tanú a filmmúzeumon, azon is annyit röhögtünk, Pelikán elvtárs:-))))

Jud, nem lesz semmi baj, rendbehozzák, kitartás! Talán Gabi volt, hogy írta egyszer, hogy visszament az Uzsokis csecsemősökhöz, hogy kimaszkázzák a csomókat...?

Puszi!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Hiúzka, nagyon szépen leírtad....! Nagy puszi Nektek!!!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Jud: igaza van Pellének. Nekem amikor mellgyulladásom volt, nem sokat szaroztam. Bementem a kórházba és az egyik csecsemős nővér "jól lefejt". Nagyon készségesek voltak és egyáltalán nem lepődtek meg, hogy őket kerestem fel. Szinte naponta megesik velük, hogy egy volt kismamájuk megjelenik hasonlókkal. Nekem magas lázam is volt (39.5) hidegrázással, így antibiotikumot is szedtem, de lehet, hogy Neked erre nem is lesz szükséged.

Emese, Judit: mindkettőtöknek köszönjük a beszámolót. Olyan furcsa, hogy mindannyian túl vagyunk már legalább egy szülésen és mégis mindenki más szemszögből látta, máshogyan élte meg. Én a szülésre nagyon pozitívan gondolok vissza, nekem az első pár hét sokkal gázabb volt.

Fiús anyukák: hogyan takarítotok babafütyit? Én eddig nagyon sehogy (nekem azt mondták nem kell), de valamelyik napon apró kis fehér túró szerű darabkákat fedeztem fel pont ott (remélem senki sem evés közben olvassa ezt :oops: :). Azóta próbálom fürdetéskor kicsit hátrébb húzni a bőrt és jól meglögybölni. Ti?

Pusssz

Gabi&Erik

Kép
gabi&erik
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a bíztatást. Végül ide mentem a kistarcsai kórházba (ez közelebb volt), mert a gyerekdokink nagyon segítőkész és megismerkedésünkkor felajánlotta, hogy ha ilyen jellegű gondom van keressem nyugodtan. Ő meg az itteni csecsemősöket ismeri.

Azt mondta a csecsemős, hogy nem olyan vészes, borogassam maszírozzam, pihenjek, váltogatott testhelyzetben szoptassak és 2-3 napon belül rendbejön. Ha mégsem akkor menjek vissza.

A csomeszok sajnos egyenlőre nem múlnak, de igyekszem türelmes lenni.

Gabi neked mennyi idő alatt jött rendbe?

Pelle az etetőszék csúcs szuper! Nálunk is épp tegnap volt téma, hogy milyet vegyünk.

Gabi, nekem azt mondta a gyerekdoki, hogy addig húzzam fel a bőrt amíg engedi. Ne feszegessem, mert berepedhet és akkor hegesen gyógyul és nagyobb lehet a fitymaszűkület veszélye. Szóval ha ez megvan akkor vizes mosdatókesztyűvel óvatosan letörölgetem. A túró teljesen normális, helyénvaló anyag. (Apától tudom :) )

Pusz.

Judit

Kép
jud77
 
 


Sziasztok,

Méry: ismerős a helyzet, ezeknek az eladóknak én is "kedvesen" szoktam válaszolni. Nálunk a melltartóvásárlás a kedvenc hobbi (szülés előtt voltam 90D méret, most inkább E-F között járunk). A legjobban azon akadtam ki, amikor egy kismamaboltban, szoptatós melltartót akartam venni, mondom a méretet, mire kikerekedett szemmel rámnéz az eladó, és közli: Eeeeeeekkkkorát nem is gyártanak... No comment.

Emese, ahogy olvastam a szüléstörténetedet az jutott eszembe, hogy én végeredményben lehet, hogy könnyen megúsztam, mert miután elment a magzatvíz, onnan gyorsan jöttek a rendszeres fájások, nem kellett hosszan szenvednem, a császározás után pedig nagyon hamar felépültem (és ezt most virtuálisan lekopogom). Úgyhogy ezúton is kifejezem nagyrabecsülésemet mindazon kismamák előtt, akik sok-sok órán keresztül vajúdnak, mielőtt kézbe vehetik a kismanójukat!

Más: amivel én kínlódok, az az, hogy képtelen vagyok rendesen megfejni magam :? Miután Livi megkajál, többnyire még érzem, hogy maradt tej a cicimben, de mégis csak néhány ml-t tudok lefejni szörnyű kínok közepette (fáj a mellbimbóm rendesen, hiába figyelek rá, hogy Livi ne azon cumizzon, rendesen kapja be, kenegetem is, stb.) miközben ha az ujjaimmal megnyomkodom, akkor még jön a tejecske. Újabb átmasszírozások és fejések után lejön még néhány ml és kész. összesen 5-20 ml-t ha le tudok fejni (attól függ, mennyit evett előtte a lány). Gyakorlatilag esélytelen vagyok egy normális mennyiséget összehozni (amit mondjuk már érdemes lenne lefagyasztani) :x Ja és ha egész nap kínlódok a fejéssel, akkor estére nemhogy nem lesz több a tejecske, de olyankor szokott éhenmaradni, és oda kell adjam neki a nagy nehezen lefejt tejcit. Úgyhogy semmi tartalékunk nincs :cry:

KépKép
Kép
elsijud
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?