Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Judit
Már 35. hét? Nagyon lemaradtam :) Drukkolok a spontán szüléshez, ne parázz, tuti minden rendben lesz!!!!! És hát hoyg utána hogyan? Azt is meg fogjátok oldani, biztos vagyok benne :) Végeztetek egyébként teljesen a lakásfelújítással?

Babus
Aztaaa, micsoda praktikák vannak a nem kiválasztására! Hát eszembe nem jutott volna ennek utána nézni :lol: Amikor majd elkezditek a kistesó projectet, drukkolok, hogy beálljon a menzid magától is, ne kelljen dokihoz menned, és hogy bejöjjenek a praktikáid :)

Nicol
Ciklus első napjának az erős, rendes vérzés, menzi első napja számít. Ha netán csak barnáznál, azt nem szoktuk rendes menzinek számolni. Mostanában hagyod abba a gyógyszert?

Hamarosan elkezdjük a pocakos fotókat gyártani, mert már látszik ám a baba, ha képes vagyok a kajálást kordában tartni, akkor nem fújódok fel annyira :) De érdekes, hogy amennyire imádtam a sütiket, most annyira nem kívánom az édességet. PL. gondoltam, sütök fonott kalácsot vagy kuglófot, ez szokott lenni reggelente az előételem egy kis dzsemmel vagy lekvárral hányinger elkerülendő, de csak a szakácskönyvem sütis képei láttán is hányingerem lett :) Szóval marad a pékáru :lol:
Amúgy szerdán megyek a dokimhoz, aztán hamarosan 12 hetes UH-ra. Most már vérvételre is kell, hogy küldjön, igaz? Meg jól emlékszem, hogy a 12 hetes UH még hüvelyi, és aztán már csak hasi lesz?

Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Tündi!

Akkor ma vagyok 1.cn-en. Köszi a segítséget. A gyógyit 4 napja befejeztem, úgyhogy már indulhat is minden. Nekem a 12.heti UH már hasi volt. És akkortájt is volt vérvétel, meg olyan 6. hét körül is.

Babus!
Én is egy kislányra vágytam mindig, így már a másodikra jöhet bármi, bár egy kisfiúnak jobban örülnék. :) Drukkolok a praktikákhoz. Biztosan ügyes leszel.
Az elmaradt bulit sajnálom, biztosan tetszett volna Kristófnak. Szörnyű ez a nyavalyás időszak, nálunk is minden ismerős beteg. :?

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok!

Eloszor is Kristofnak szeretnek nagyon nagyon boldog szuletesnapot kivanni! Remelem ti is kaptatok a hobol es Kristofnak nagyon tetszik :lol:

Judit,
le a kalappal elotted, hogy meg usziba is viszed Atit! Szuper vagy! Hogy tervezitek a szules utani nehany napot/hetet? Ferjed vagy apukadek ott lesznek veled allandora?

Nicol,
kihagytok egy kis idot vagy maris indul a babagyartas? nagyon izgulok es nagyon drukkolok is egyben!

Tundi,
szerintem sem huvelyi mar az UH, amire mesz. Legalabbis nekem nem az volt. Erzel valamit, hogy kisfiatok vagy kislanyotok lesz-e?

Mea,
En hagyom Matet egyedul poharbol inni, szepen lassan emgtanulta, hogy ne ontse magara. Persze nem teli poharral kap inni, csak keveset es inkabb tobbszor toltok neki.
Evesnel ugyanez a helyzet, nagyon elvezi, hogy egyedul ehet. A levessel meg benazik, kionti, de a szilradabb kajakat, fozelekek, krumplipure, husi, teszta, mar egyedul eszi.
Bilizes nalunk sem megy, szole elore, hogy jon a kaka, de nem akar sem a bilire ulni, sem a WC-re sajat ulessel. Eroltetni nem eroltetem, de ha Livi nem all ellen es esetleg ugyanabban az idopontban van kaka vagy szol elore, szerintem megprobalhatod a bilizest!


Rolunk:
Mi mar jol vagyunk, Mate miota ujra ehet (1,5 hete), iszonyatos mennyiseget eszik. A legfurabb nekem az, hogy fozok valamit es joizuen eszik belole. Fantasztikus erzes, 1,5 evet kellett varnom ra!

Most csak ennyi, sziasztok!
Vanda
vanda72
 
 

 
 

Vanda
Máté idáig nem evett rendesen?
Baba nemével kapcsolatban nincs megérzésem :) Inkább csak bízom. Abban, hoyg végül mindent megkapok, amire vágytam :) Ugyanis a baba végül összejött spontán. Mindig is nyáron szerettem volna nagy pocakos lenni, de még évvesztes kor előtt szerettem volna világra hozni :) Ez mind megvan, már csak 1 kívánságom maradt: hogy kisfiú legyen :) Ígérem, amint megtudom, megírom nektek is :)
Jó lenne, ha már nem hüvelyi lenne a 12 hetes, na nem mintha nem lennék hozzászokva... ;)

Tündi
tündi30
 
 


Vanda!
Én ki akartam hagyni 1-2 hónapot, de a doki szerint felesleges, mert a gyógyi 1-2 nap alatt kiürül a szervezetből. Így lehet hogy nem várunk. Tegnap óta viszont nem igazán tudom mit kéne tenni, mert kiderült, hogy március végével megszünik a cég ahol munkaviszonyom van. így viszont nem lesz 6 hónap munkaidőm.
Úgyhogy újra kérdés hogy most legyen e mégey gyerek. :(

Niki

Kép
nicol
 
 


Babus!Vanda!

Köszike a válaszokat :wink:

Újabb fotók(végre van megint fényképezőnk!!! Juhhhéé) Kép Kép Kép

Mea
mea
 
 


És bár tudom, hogy még nem ma van a napja, de előre is(ki tudja mikor jövök megint):

BOLDOG SZÜLINAPT KRISTÓFNAK!!!!!

Mea
mea
 
 


Nicol!

Munkahely :(

Vissza akartál menni 6 hónapra dolgozni vagy nem?
Vagy hogy van ez most a 2. gyerkőccel???
Ha 2 éves elmúlik Nicol és akkor jön a tesó(Gyes alatt) akkor is jár utána a GYED összeg vagy csak ha visszamegy dolgozni az ember???

Vagy hogy is van ez???

Mea
mea
 
 


Mea!
Nagyon édes Livike! Tényleg stramm kiscsajszi! :lol:
Ha GYES alatt jön a gyerek, akkor is vissza kell menni dolgozni 6 hónapra, hogy jó Gyed-ed legyen. Én gonoltam kiveszem a maradék szabimat, ami több mint 3 hónap és utána betegállományba megyek. És akkor jár megint a magasabb GYED. De így, hogy bezár a cég ez nem lehetséges. Így nem tudom mi lesz....

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok :lol:

Mindenkinek köszönjük a szülinapi köszöntéseket :lol:
Mea, amúgy tegnap, 27.-én volt :lol: De semmi baj :lol:

Holnap majd megpróbálok bővebben írni és szülinapos képeket feltenni :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, de hát én már csak ilyen vagyok... :oops:

Babus,
boldog szülinapot Kristófnak! :) Sajnálom, hogy elmaradt a babazsúr, de majd bepótoljátok! Nagyon ügyin végigcsinálta Kristóf a vizsgálatot, le a kalappal! Azt viszont sajnálom, hogy semmi sem derült ki, rossz lehet ez a bizonytalanság...

Mea,
Lívi egyre jobban hasonlít rád! :) Éljen a költözés! :)
Kérdéseidre a válaszok (a bilizős hosszú lesz, előre is bocsi!):
-önálló evés: Csabi (ugye 17 hós) már eszik egyedül, de a folyékonyat még nem tudja, általában két kanál van, az egyik nála, azzal próbálkozik, aztán ha nem megy jól, akkor a másikkal segítek. Ez szerintem jó, mert gyakorol is, meg azért jut is bele kaja. :)
-önálló ivás: a lányom már egy évesen simán ivott egyedül, Csabi egy évesen még abból sem, amit én tartottam elé (mindig félrenyelt). Mostanában már adok neki poharat, de ha nem figyelek és állok készen, a végén magára önti, mert túl vehemensen akarja letenni a poharat.
-cumisüveg: passz, szerintem ha poharaztok, akkor lehet csökkenteni a használatát (Csabi éjszaka csőrös pohárból iszik, hogy ne öntse magára a vizet, de nappal simából).
-mesélés: egyszerűbb meséket nyugodtan elkezdhetsz, gyereke válogatja, hogy tetszik-e neki. Csabi azt szereti, ha este elmesélem a napját. :) De a könyvekből pl. még csak a képek érdeklik, és csak az, amit ő mutat (a lánykám ilyenkor már egy órát képes volt könyvek felett tölteni). Szerintem próbálkozz, aztán kiderül, hogy Lívi milyen típus. :)
-bilizés: mai álláspont szerint 2-3 éves kor körül érnek meg rá a gyerekek. Van pelusmentesség és szobatisztaság: a pelusmentesség az, ha tudod, mikor szokott kakilni és pisilni, és ilyentájt ráülteted a bilire, és akkor elkaphatod a terméket. De ez ugye a te érdemed, a gyereknek ehhez semmi köze. Szobatisztaság: a gyerek érzi, hogy kell pisilni/kakilni, ezt jelezni tudja, és vissza tudja tartani, amíg a bilire/vécére ülteted (vagy pelenkát adsz rá, mert sokan a kakihoz azt kérnek még egy ideig). Ez az igazi érettség. A lányomnál a nagyszülők már másfél évesen próbáltak rábeszélni, hogy ültessem a bilire, hogy szokja, de semmi értelmét nem láttam. Két évesen olyan krémet kellett használnia, amire nem lehetett pelenkát adni, így egy hétig bugyiztunk, ami egy hét takarítást jelentett, lévén egyáltalán nem érezte még a dolgot. Utáltam. Ő simán bejárt velem vécére, tudta, hogy mi hogyan megy, és kb. két éves korától hetente 1-2 alkalommal elmondtam neki, hogy ha nagyobb lesz, akkor ő is vécébe fog majd pisilni/kakilni (vécészűkítőt kb. két évesen vettünk neki, és ott volt a vécében, de sosem ültettem rá próbaként). Kb. 2 hetente megkérdeztem, hogy akar-e bugyit, mindig kategorikus nem volt a válasz. Aztán 2,5 éves volt, amikor megkérdezte valaki tőlem, hogy hogyan állunk a szobatisztasággal. Én nagy lelki nyugalommal mondtam, hogy kb. fényévekre vagyunk tőle. Erre engem megcáfolandó a kiscsaj másnap bugyit kért teljesen magától, és már aznap több minden ment a vécébe, mint a bugyiba (kakibalesete sosem volt). Két hét alatt eljutottunk oda, hogy 2-3 naponta volt egy pisibaleset, rá két hétre már csak hetente egy, az is általában elmélyült játék közben. Szóval alig kellett takarítanom. :) Egyik barátnőm szintén utálván a takarítást, egyáltalán nem járatta pucéron a gyereket, és a fia 3 évesen és 2 hósan lett úgy szobatiszta, hogy egyszerre csak bugyit kért, és mindössze egy balesettel megúszták. A másik fia 3 éves 4 hónaposan szintén saját kezdeményezésre 2 hét alatt lett balesetmentes (a lány állítása szerint már két évesen az lehetett volna, csak nem érdekelte a dolog). Ezekkel a történetekkel azt akarom mondani, hogy a gyerekek maguktól megérnek a vécézésre, ha van türelmed kivárni. Másik barátnőm példája: a szülők nyomására másfél évesen biliztetni kezdték. A gyerek játéknak használta a bilit, a fejére vette, nem értette, mire való, el is rakták. 2,5 évesen elkezdtek bugyizni, mert oviba akarták vinni, de a kissrác tojt a fejükre, és három hónapig folyamatosan takaríthattak utána. Ekkor feladták, és még most is pelusos a kisfiú, 3 éves és 3 hósan, oviba nem jár... Nem azt mondom, hogy a korai biliztetés volt a gond, csak azt akartam mutatni, hogy nála pl. nem vezetett semmire. De vannak olyan gyerekek, akik már 1,5 évesen képesek visszatartani a dolgokat, szóval ki tudja. A lényeg az, hogy erőltetni nem szabad, mert abból jönnek a problémák (főleg a kakival, sajnos több székrekedéses gyerekről is tudok, akiknél a nagyszülők "kedvesen" próbáltak segíteni). Na, ez tényleg hosszú lett. Pont a mostani Nők lapjában van egyébként erről egy Vekerdys cikk. :) Én a helyedben még hagynám Lívit, aztán nyáron lehet hagyni pucérkodni a kertben, és akkor érzi, hogy milyen, amikor pisil/kakil, tudatosodik benne, és könnyebben megy a dolog. Ha meg nem megy, akkor sincsen elkésve. :)

Nicol,
én nem vagyok biztos benne, hogy ha gyes alatt szülsz, akkor nem kapsz utána jó gyedet, mintha ugyanazt kapnád majd, mint előtte, de valójában nem tudom. Esetleg kérdezd meg Szakbarbárt a családinet honlapján (most nézem, hogy február közepéig szabin van...).

Tündi,
nekem is hasi volt a 12 hetes, és előtte elküldtek pisilni, hogy látszódjon a baba a húgyhólyagtól.

Judit,
akartam már levelet írni, hogy a mostani Kismamában van egy cikk, ami szerint csak a kórháznak kell fizetni, ha választott dokinál szülsz, mert majd a kórház a dokinak fogja adni a pénzt, így a dokinak nem kell külön hálapénz... Hát, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle. Körzeti kórház megnézését sajna nem tudom. Örülök, hogy Andris befordult! :)

Timi,
a probléma az volt a terhességgel, hogy a méhlepény a méhszájon feküdt, emiatt volt egy nagy vérzésem a 13. héten (azt hittem, hogy elment a baba), utána meg jó nagy vérömleny keletkezett, amiből másfél héttel ezelőttig összevissza ürült a trutyi (bocs!). Szóval folyamatos fekvés, barnázás időről időre, félelem, hogy megint vérzés indul, esetleg vetélés... Most kedden viszont azt mondták az uh-n, hogy eltűnt a vérömleny, éljen! :) Dokinéni még azt mondta, hogy nem emlehetem a gyerekeket, de majd felhívom megkérdezni, hogy ez biztos-e, mert szegény családom már eléggé kivan attól, hogy mindennap jön valaki segíteni, teljesen elúsztak a saját munkájukkal...

Na, most aztán sokat írtam, amit nem tettem jól, lévén Csabi katasztrofálisan alszik újabban, és fogalmam sincsen hogy miért. Iszonyú frusztráló, már felváltva alszunk mellette a férjemmel, hogy tudjunk minden másnap egy kicsit pihenni... Megyek is!

Minden jót!

Kóbor
kóbor
 
 


Kóbor
Neked is köszi a szülinapi köszöntést :lol:

Nagyon megnyugtattál engem is bili-ügyben :lol:
Na nem mintha még túlzottan aggódnék a dolog miatt, de azért már elgondolkodtatott a dolog, hogy normális-e, hogy 2 évesen még életeében nem ült a bilin. Akárkivel beszéltem eddig, mindenki gyereke ilyen korban már azért hébe-hóba legalább pisilt a bilibe.
De amit most írtál, nagyon meggyőző volt :lol:
Egyébként állítólag én is ilyen voltam. Anyukám hiába győzködött, üldögéltem én ugyan a bilin, órákig is ha kellett, de még véletlenül se produkáltam semmit. Viszont amint felálltam a bilről, egyből belekakiltam a pelusba :lol:
Egyszer aztán, 2 éves korom körül kijelentettem, hogy nekem nem kell pelus. Épp indultunk volna el a városba. Szegény anyukám majd frászt kapott, hogy pont most találtam ki. Persze örült, de félt is, mi lesz, ha a város közepén történik majd meg a baleset. De nem így történt. A Főtér kellős közepén kijelentettem, hogy nekem pisilnem kell :lol: És onnantól kezdve minden alkalommal szóltam és soha többé nem kellett pelus. Eldöntöttem és így lett. Előtte pedig mondhatott mindenki, amit akart :lol:

Szóval tudja szerintem az ember, hogy ez majd úgyis kialakul, mégis frusztrál, legalábbis engem, amikor úton-útfélen azt kérdezik, hogy hogy állunk a bilivel, meg amikor mások dicsekednek, az ő gyereke bezzeg már bilizik. Hát az enyém sajna nem :?


Most megpróbálom rátenni a gépre a szülinapos képeket, meg lekicsinyíteni, ha lesz időm, teszek is fel. Csak félek, ebben az irdatlan szélben nem fog sokáig aludni Kristóf, már így is 30 perce alszik, most már bármikor felébredhet és akkor ma már aligha lesz valami a képekből. Azért igyekszem :)


Babus

Kép
babus2005
 
 


Íme a képek:

Mamáéknál:

Anyával:
Kép


Megkóstolom, jó-e a torta:
Kép

Azt hiszem, fincsi lett :lol: :
Kép Kép


Ezek már másnap, itthon készültek:

Ámultam-bámultam a tortám:
Kép

Kép

Papával:
Kép Kép

És az első babámmal, Samuval :lol: , akit nagyon imádok :lol: :
Kép

És a konyhafelszerelésemmel, ugyanis imádok főzni :lol: :
Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Jujj Babus!

Ne harizz, hogy összekevertem a napját :oops: :oops: :oops:
De szupik lettek a képek!
Mindig azt nézem, hogy Te is olyan fiatalos anyuka vagy, mármint olyasmi típus mint én, vékonyka és baromi fiatalnak nézel ki(mint egy tinilányka) :lol: Ez bók volt ám!!!! :D

Kóbor!

Köszönöm a hosszú leírást bili témában!
És a többi választ is!
sokat segítetek nekem velük :wink:

Nicol!
Értem, basszus akkor most mitévő leszel???????????
De sajnálom! :cry:
Miért zárt be az iroda?
Tudtad hogy valami gond van és befog?

Mea
mea
 
 


Mea
Semmi baj :lol:

Én egyébként utálom, hogy ennyire fiatalnak nézek ki. Elmúltam 27 éves, mégis mindenki kislánynak néz, tutira azt hiszik, hogy Kristóf is csak "úgy" lett. Szinte senki nem nézi ki belőlem, hogy egy felnőtt, diplomás ember vagyok, feleség és anya. (ezért már egyszer kiosztottam egy boltban egy biztonsági őrt. Lekislányozott a pasi, én meg jól felvilágosítottam :twisted: )
Na meg a munkahelyemen anno volt egy-két anyuka, aki megkérdezte tőlem, hogy elvégeztem-e már a sulit vagy csak gyakorlaton vagyok itt :?: :?: Nagyon utálom ezt. Tehetek én róla, hogy nem fog rajtam az idő?! Na de majd 10 év múlva! Mi még közel a negyvenhez is fiatalosak leszünk :lol: :lol: :lol:


Nicol
Sajnálom, hogy gondok vannak a munkahelyeddel :(


Pocakosok!!!
Pocakos kép?? :lol:


Babus



Kép
babus2005
 
 


Még a fiatalos-külsőről jutott eszembe egy nagyon vicces sztori:

Pár hónapja autóval mentünk Pestre, Apucink vezetett, én meg Kristóffal hátul ültem.
Megállított minket a rendőr, mivel nem kapcsoltunk világítást. Sajna meg is büntetett minket, de azt mondta Apucinknak, hogy mivel látja, hogy 2 gyerekkel megy (vagyis Kristóf és én :lol: ), így elnézőbb és kevesebb lesz a bünti :lol: :lol: :lol:
Hát én hátul alig bírtam visszafogni a röhögést :lol: :lol: Persze tettettem tovább a jó gyereket :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Villam latogatasra jottem csak!

Babus!
Kristofnak utolag is boldog szulinapot. Hihetetlen, hogy eltelt 2ev :), es en mar megint terhes vagyok :)

Tundi!
Hat igen, tenyleg hamar elropult most az ido. Lassan szurkolhatsz megint :) Vervetel a 16.heten szokott lenni az AFP miatt. Amugy engem mind a ketszer a 12.heten mar hasi uh neztek :) Vasarnap tette fel az utolso polcot az Atti, igy mindennel keszen vagyunk.
Mar csak vasalnom kell :( De most mar csak pelusokat fogok. Attinal nagyon betartottam mindent, de ez szerintem elsos gyerek "betegseg" Masodiknal mar lazabbra veszi az ember (ezzel probalom nyugtatni magam :))

Vanda!
Hat igen, meg jarunk uszni (nevettuk is, hogy onnan megyek majd szulni) Azert eleg aktiv vagyok meg most is, muszaj! Nem ugortok at jovo heten? Meg egy utolso pocakos talira? :)

Kobor!
Hat en amikor most a dokival beszeltem, elegge ugy tunt, hogy ketszer kell fizetni. Megmondom oszinten, hogy nem kerdeztem eddig ra a fizetesre, mert akkor mond osszeget, igy meg annyit adok amennyit gondolok. Ezt mas kismami tanacsolta. Eddig bevalt. Legfeljebb a harmadikat megint masnal szulom :) Istenem, legalabb megismerem Bp korhazait. Na ezt csak viccnek szantam.

szep napot holnapra mindenkinek!
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Babus!

Hát igen én is utálom, hogy olyan "aranyos" csak a kinézetem, azaz kislányos nekem is.
Amúgy is nagyon filigrán alkat vagyok még mellé....
Mindig is szerettem volna "dögös" vagy olyan "nőies" lenni.
Szóval érted milyen, olyan igazi nő.

De maradtam a Timike :D

És minden pasim mindig azt hitte: Ó egy kis angyallal van dolga, aztán meg ha megismertek!!!! :oops: :oops: :oops:
Háááááát nem vagyok egy angyal mindig, mármint hogy van akaratom rendesen(nyilaska)

Te milyen vagy???? :D

Tőlem múltkor egy nőcike kérdezte az utcán, hogy hány éves maga, olyan kis fiatal és ekkora gyereke van :D :D :D :D

Aztán mondtam mennyi és akkor azt mondta ezt nem gondolta volna de mondjuk a szám feletti ráncból már látja azért egy kicsit :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval picinyke ráncok már vannak rajtam :D

Mea
mea
 
 


Babus!

Rendőr sztori :D :D :D :D

Mea
mea
 
 


Mea

Hogy milyen vagyok?? Hú, jó nehezet kérdeztél :lol:
Lássuk. Eléggé zárkózott, főleg társaságban. Nem is nagyon szeretek nagy társaságba menni, sem bulizni járni.
Nehezen nyílok meg az emberek felé, éppen ezért csak nagyon kevesen ismernek igazán. Engem is mindenki kis angyalkának néz, egy kis szende szűznek, én vagyok A Mónika, és egyébként is úútálom, ha Mónikáznak :twisted:
Viszont, ha valakit közel engedek magamhoz (ilyenből kevés van), akkor megnyílok előtte és az az én igazi énem, vidám vagyok és felszabadult és be nem áll szám, erről Apuci tudna mit mesélni :lol: Néha már az agyára megyek, annyit fecsegek :lol:
Apucim szerint az évek folyamán kezdek "elházisárkányosodni" :lol: , de az anyósomig még nem érek fel :lol:
Tény, utálom a tétlenséget, a tunyaságot, a lustaságot, nekem mindig kell valamit csinálnom, és erre Apucinkat is noszogatom, több, de inkább kevesebb sikerrel.
Nagyon nagy az igazságérzetem, gyűlölöm, ha valaki hazudik, megbocsájthatatlan véteknak találom a hazugságot, hűtlenséget. Borzasztóan bele tudom élni magam mások helyzetébe, akár állatéba is, egy szegény útszélére kidobott kutyán órákig sajnálkozom, annyira átérzem a helyzetét, sőt, még meg is pityergem :cry: És sajnos elég naiv vagyok, hiszek az embereknek, aztán csúnyán átvernek :?
Továbbá túlságosan is realista vagyok, csak abban hiszek, amit látok, aminek van tudományos magyarázata, semmi hókusz-pókusz.
Fájóan szókimondó vagyok, ami a szívemen, az a számon, ezzel már jó pár embert megbántottam, talán itt a Babaneten is, pedig nem szándékom, csak egyszerűen el kell mondanom, amit gondolok :D
Továbbá állandóan töprengek és filózok az élet kisebb és nagyobb dolgain, sokszor még éjszaka is, ezért sem tudok aludni. Mindig jár az agyam :? Apucim mondja is mindig, kevesebbet kéne agyalnom, akkor nem lenne ennyi problémám :lol:
Ezenkívül mérhetetlenül türelmetlen és kíváncsi vagyok, amit kitalálok, azt azonnal akarom és tűzön-vízen át véghez viszem. Nem tudok várni, amit akarok, azt azonnal akarom és ha nem sikerül, azonnal kétségbeesem. (pl. baba-téma) Kiakadok, ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy elterveztem.
Továbbá a végsőkig higgadt és nyugodt vagyok, DE, ha egyszer elszakad a cérna, kő kövön nem marad, káromkodok (sajna, rossz szokásom, de ez van), ordibálok, ütök-vágok, mármint nem másokat, hanem mondjuk jól belerúgok az ajtófélfába, aztán meg azért ordítok az ajtóval, amiért ennyire fájt :lol: Utólag rájövök, vicces látvány lehetek ilyenkor :lol: Aztán viszont, miután kiadom a dühöm, újra totál nyugodt vagyok :lol:

Hú, most aztán kiveséztem magam :lol: :lol:
Kihasználtam az időt, anyósom ugyanis rákapott, szerencsére :lol: , hogy hetente 1 nap kölcsönkéri Kristófot, és az pont ma van :lol: , így most rengeteg időm van :lol:


Úgyhogy le is írom, amire fentebb is céloztam, hogy mennyire türelmetlen és kétségbeesett tudok lenni, ha valami nem úgy alakul, ahogy elterveztem.

Ma reggel megállapítottam, egyetlen hőmérőzésből, hogy nekünk a kistesót is min. olyan bonyolult dolog lesz összehozni, mint Kristófot. Sikeresen fel is cukkoltam magam, hogy én egy ilyen nőgyógyászati selejt vagyok :evil:
Az van ugyanis, hogy december végén abbahagytam a fogigátlót, és hatalmas reményekkel vártam, hogy most ugyan beáll-e magától a menzim és lesz-e peteérésem.
Ma van 36.nap. Gondoltam mérek egy hőt, hogy mi van már, reggel, ébredés után, ott ahol kell, tudom, ez így nem tökéletes, mert minden nap kéne, de ez Kristófnál is bejött. Szóval ébredés után 36,2. A 36.napon!! Ez totál egyértelmű, nincs peteérésem. Nevetséges ez a hő ilyenkor. MEgint nem fog majd csak 50-60.napra megjönni. Ugyanaz lesz, mint Kristófnál. Sőt, még rosszabb lesz, mert már attól is parázok, hogy komolyabb bajom van, nagyon sokszor szúrkál a két petefészkem tájékán (most is, a bal oldalon), de csak azóta, mióta abbahagytam a gyógyit, én hülye, azt hittem, a peteérést érzem, dehát nem. Lehet PCO-m van. Meg azt is olvastam, hogy ennek tünete a depresszió (hát én eléggé az tudok lenni), meg a túlzott édesség utáni vágy (nahát én világéletemben utáltam az édességet, mégis ebben a hónapban annyi édeset ettem, hogy az már gyanús, csokit csokival)
És ha PCO-m van, tuti sose kezelnek ki belőle és sose lesz kistesó.Tudom, másnak is volt ilyene, mégis lett gyereke. Meg persze honnan veszem, hogy ez van nekem, ezt csak én feltételezem, az még semmit se jelent. És igen, semmit, de egyszerűen érzem, hogy valami nem stimmel ott bent.
Miért is kezdtem el újra a fogigátlót?! Szülés után másfél évvel, végre kezdett beállni a menzim, magától, 32-33.napra. Erre én lökött elkezdtem szedni a gyógyszert, fél évig szedtem és ez lett belőle. Most megint nem működöm. A szülés végre helyretett hormonálisan, erre a hülye hormonbogyókkal mindent elrontottam.
Nekem nincs időm és türelmnem Kristóf mellett hetente nődokihoz járni, havonta 3-szor vérvételre, UH-ra, időpontra akciózni Apucival. Miért nem lehet nekem egyszerűen, spontán gyerekem.
Megint jön majd a Norcolut, meg a Closty, Apucim kikészül idegileg, hogy megint időre kell együtt lennünk, neki ez volt a halála, hogy KELL, mert az UH mutatja, hogy most van peteérésem. Ráadásul Closty mellett nagy eséllyel megint fiúnk lesz, hisz megint pont peteéréskor kell majd együtt lennünk. (tudom, Meáéknak is lányuk lett a Closty mellett, mázlista :lol: )
Úgy utálom ezt. Miért nem lehet nekem egyszer az életben egyszerűen gyerekem?? Miért vagyok én olyan selejt, hogy fogigátló nélkül nincs mensim??
Tudom, itt szinte mindannyian megszenvedtünk a babáért, ki jobban, ki kevésbé, és tudom, igazságtalan vagyok, hisz pl. Tündi éveket várt az első gyerekre, és mennyi mindenen átment és mindvégig kitartott és hitt és lám, meg is lett az eredménye.
Én meg itt vagyok egy gyönyörű 2 éves kisfiúval, és még csak most hagytam abba a fogigátlót, és egyetlen alacsony hőből és abból, hogy 36 napja nem jött meg máris messzemenő következtetéseket vonok le. De én ilyen vagyok. És érzem, hogy ugyanaz lesz, mint Kristóf előtt, sőt!
Én annyira hittem abban, hogy mivel az első gyerekért (relatíve) megszenvedtem, így talán majd a második egyből jön. Abbahagyom a gyógyit, várok 3 hónapot, aztán hipp-hopp meglepődök, hogy itt a tesó. Álom-álom... :(


Bocsi, ha ezzel a mai kisregényemmel untattam valakit, csak kiírtam magamból.
Azért persze nem adom fel :)

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus! :)

Dehogy untatsz, sőt tök jól ovasni, hogy nagyjából hasonlóak vagyunk :D (nyilaskák)
Én mondjuk hiszek a horoszkópokban.
Neked mi az ascendensed?
Nekem szűz, és az ascendens az amit látnak belőled elsőre az emberek, ezért pl. én is mindig félénk vagyok idegen környezetben először, ezért hiszik rólam is hogy a kis szőke naiv kisláányka, közben meg szintén házisárkányka!!!! :D :D :D

Én nekem is túl nagy az igazságérzetem, utálom ha a gyengébbeket bántják(mindig is bevédtem őket).
Mindent kikotyogok, mert túl őszinte vagyok én is.
Be nem áll a szám, apa néha szintén kiakad már!


És egyre jön ki a szűz acsendensem(mivel ez az idősödéssel jár, egyre inkánn ez válik erősebbé)

Tehát kritizáló, mogorva vagyok gyakran, pedig alapjáraton egy vidám, életigenlő emberke "lennék", dehát most amióta Lívivel itthon vagyok, picit hisztisebb lettem :D

Imádom a természetet, állatokat minden szépet :)

Nagyjából ennyi!

Ja és borzasztó féltékeny típus vagyok, és haragtartó nem, csak hamar felkapom a vizet(na ez nem túl jó tulajdonságom)
Igyekszem levetkőzni.

Mea
mea
 
 


Babus!

Először is késve ugyan, de nagyon boldog szülinapot kívánok Kristófnak!
Kép

A teherbeeséssel kapcs. mintha csak én írtam volna. Nem szeretnék fogogátlót szedni, egyelőre ott a köntös, aztán jöhet a tesó.

Lányok ezt a bilis cuccot elraktároztam a kicsiny agyamba.

Gtünde (ha ismerős valakinek) a blogban feltette a nagy kérdést, mivel játszik a gyerek, mit vettem neki ésatöbbi. Kívánxsi vagyok, nektek milyen játékaitok vannak, pláne, hogy itt már minden gyerek nagyobb, mint Kinga. Ha írtok, köszi.

tjuca
 
 


Babus!

Csak egy gyors hozzaszolas Neked.

PCO miatt ne aggodj, de tenyleg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nekem 18 eves korom ota olyan pettyes mind a ket petefeszkem, mint az apropottyos labda. Megis lassan a masodik babat hozom majd a vilagra. Semmit nem szamit! Igaz nehezebben jon ossze a baba, de nem remenytelen, es nalunk a masodik teljesen spontan jott. Attinal rengeteget gorcsoltunk, hormonoztak, stb...
Ja, es szules utan en nem is szedtem fogyigatlot, es ket honapos kora ota piroskaztam, es megis ossze vissza volt meg. Aztan egyszer csak nem jott meg tobbet :) Ha ugy vesszuk akkor 10honapot probalkoztunk. Mert Atti egy eves szulinapja kornyeken sikerult Andris.

Szoval ne gorcsolj, ne stresszeld magad!!!! Foleg, ha jol emlekszem most meg nem is akartok rogton kistesot. Az meg, hogy 50 napra jon meg, hat szuper. En imadom, hogy 8honapja legalabb ezzel nem kell foglalkozzak :) Na majd szules utan kamatostul megkapom :(

Bocs, kicsit hosszu lett :)

Amugy ma voltunk babauszason, es olyan jot nevettunk, hogy nekem medences szulesem lesz :) En meg a jovo hetet is bevallalnam, mert annyira szuper erzes vizben lenni ekkora pocakkal. Lesz ilyen foto, es ha nem zavar Titeket felteszem majd.

Judit+ Atti (19ho) + Andris (35.het)

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Tjuca!

Bocsass meg, de ugy furdal a kivancsisag :) Mit jelent, hogy egyenlore ott a kontos :) Bocsanat az erdeklodesert, es tudatlansagomert :)

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit
Ez a PCO most még csak egy kitaláció, mert már kínomban valami magyarázatot kellett találnom arra, hogy miért fájdogálnak a petefészkeim. Nagyon remélem semmi sem igaz belőle :)
Egyébként nálad azért más volt a helyzet, mert te végig szoptattad Attit, éshát szoptatás alatt eleve máshogy működnek a dolgok, van akinek egyáltalán nincs is menzije közben. Te még örülhetsz, hogy hébe-hóba megjött :lol:
De én már réges rég nem szopiztatok. És persze, én is örülnék az 50-60 napos ciklusnak, ha éppen nem akarnánk kistesót pár hónap múlva. Most ha lehetne kérni, álljon be 30-33 napra, jöjjön össze a tesó, aztán nem bánom, életem végéig lemondok róla :lol:
Én ilyen hülye pesszimista vagyok ebben a témában. Kristóf előtt attól féltem, nekem soha nem lehet gyerekem. Aztán lett :lol: Most attól félek, azok táborához csatlakozom, akik hiába várják, éveken keresztül a kistesót, mégse fog összejönni. Márpedig decemberig össze kell, hogy jöjjön, mert 1 év múlva Kristóf 3 éves lesz, lejár a gyes, mennem kéne vissza dolgozni, dehát arra a munkahelyemre már nem tudok visszamenni, Pestre, 2 műszakba, kizárt. Viszont a munkahelyet megtartani csak úgy tudom, ha akkorra táppénzre megyek, ahhoz meg ugye kéne egy baba. A babához meg egy normális ciklus, peteéréssel :D

Képeket nagyon-nagyon várom :lol:


Ja, Juca szerintem a köntös alatt az óvszert értette :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Jaj Babus!

Én is akartam írni, ne izgulj a kistesó miatt, mert akkor azért nem fog összejönni!!!!

Nyugi, ok???

Jönni fog ne aggódj kérlek :)

Ja és én is alig alszom és állandóan rágódom mindenen, nekem is pörög az agyam ezerrel.
Ja és nem vagyok egy nyugis típus, állandóan mennék mindenfelé meg itthon sem tudok ülni egy percig sem :wink:

Mea
mea
 
 


Szia!

En ertettem, hogy hala Istennek nincs PCO, csak azert irtam, hogy ha netan van, nem lesz akkor sem semmi baj.
Amugy ha emlekszel meg Monira, neki is az volt, es lassan mar o is a terhesseg vege fele kozeledik :)
Mintha magamat olvastam volna: nekem sosem lesz gyerekem, sese lesz kisteso.... Ugyan ilyen erzesekkel kuszkodtem en is, csak nem nagyon irtam. Annyira bennem maradt az, amikor husz eves korom elott egy huvelyi uh alkalmaval a paraszt ugyeletes doki azt mondta: ja, es akar gyereket, mert nem biztos am, hogy lesz
No comment! Hat ezert is paraztam evekig, hogy en sosem fogom atelni az anyai oromoket.
Most meg allandoan hasmenesem van, ha eszembe jut, hogy ket gyerekem lesz. Mit kezdek veluk? Hova teszem addig Attit, amig szoptatok, mit csinalok, ha majd egyszerre sirnak, es kulon-kulon idoben alszanak. es megint az ejszakai 2-3oras kelesek. es hat persze a gatseb (nekem ez borzaszto elmeny maradt, meg a mai napig szokott fajni)

Szoptatas: amugy en ugy tudom, hogy ha a gyerek szopin kivul mast is kap, akkor az anyuka siman terhes lehet. Azert azt hozzateszem, hogy a kistesot nem akartam annyira gorcsosen, mint Attit. Ugy voltam jon, amikor jonnie kell.

Amugy tudsz rola, hogy ha 2eves kor utan szuletik a kicsi, akkor csak GYESt fizet allambacsi? Nalunk hatalmas mazli, hogy Andris Attinak a 2eves kora elott szuletik, igy most ujra jovedelemigazolast kernek, a munkahelyemen meg kotelezo fizu emeles volt,igy most legalabb 5eft tobbet fogok kapni :) :) :)

Ne idegesitsd magad! Hidd el lesz meg Kristofnak kistesoja :)

En neha mar a harmadikon gondolkodom :) hulye vagyok mi?

Latszik mennyire kiestem a dolgokbol (kontos) :) Ez jo!!! Tetszett :)

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


CSíííííz:

Kép

Segítek anyának:

Kép

Mea
mea
 
 


Babus!
Kicsit megkésve, de én is sok Boldog Szülinapot kívánok Kristófnak! :D
A Második gyereken ne görcsölj, csak összejön. Türelem.

Judit!
Nem semmi pocakosan is uszizni. Nagyon stram anyuka lehetsz. Én biztosan nem bírnám. :lol:

Mea!
Tündéri Livike. :D Az én lányom is imádja a házimunkát. Porszizik a játékporszívójával, szétsöpri amit én össze, a mosott edényeket visszapakolja a mosogatóba, és ezt olyan kaján vigyorral, hogy még haragudni se tudok rá. :lol:

Nicol

Kép
nicol
 
 


Bocsi, most nagyon rövid leszek:

Babus :) Kristófnak utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok!!! Gyönyörűek a képek!!!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Itt a kep amit igertem.

Nem nagyon latszik a pocak, de az Atti igen :)

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


bocsi

Kép

remelem nem zavar Titeket a furdorucis kep, de tobb kepunk nincs sajna, ez sikerult csak.

Atti is takaritos :) Sot teregetni segit, ez megy a legjobban. Meg meg is razza a ruhakat mielott kiakasztja :)

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!

Igen a köntös alatt az óvszert értettem. Ha jól értem, Ti akkor nem is védekeztetek a két gyerek között sehogyan sem? Ez tök jó! Én annyira félek a vetéléstől, de akkor lehet, hogy bátrabb üzemmódba kapcsolok!
Nagyon jó a kép, ne viccelj, hogyan zavarna a fürdőrucis kép, szerintem nagyon csini vagy, mi meg nem vagyunk prűdek. A strandon sem dugom a fejem a homokba, pedig néha nem ártana, hogy ne hallatszódjon a röhögésem, mikor egy sörpocakot oldalról anyapocaknak látok. Volt már rá példa, csak aztán a fejnél kiderült a turpicság. :wink:

tjuca
 
 


Mea
Nagyon szép Livike :lol:

Nicol, Timika
Nektek is köszi a szülinapos köszöntést :lol:

Judit
Én nem értek semmit se munkaügyi dolgokhoz, de ezt a verziót még nem hallottam, hogyha az első gyerek 2 éves kora után születik a kistesó, akkor csak gyest fogok kapni. A születése után semmi tgyás, gyed, stb.???

Valaki, légyszi, írja le pontosan, hogy is van-ez. Pár hónapja ez már egyszer szóbakerült, akkor Unigue mintha nagyon mást írt volna, sőt, egy másik lány is, aki csak úgy egyszer írt ide a topikba.
Unique, ha olvasod, engem érdekel, az akkor említett gyed-es e-mail-ed, légyszi, ha megoldható, küld el nekem a monik79@freemail.hu-ra, és ha nem baj, én is írok neked egy e-mailt, részletezve, hogy hogy mikor mennyi pénzt kapok/kaptam és ha megtennéd, elmagyarázod nekem laikus nyelven, hogy hogy vannak ezek a dolgok!
De bárki más szakértőtől szívesen veszem, mert már nagyon idegesít, hogy 100 ember 100 különböző verziót tud erről a gyes/gyed dologról.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus! :)

Na ezt nem tudom, énsem pontosan, de ahzt hiszem, ha már a nagyobbik elmúlt 2 éves, akkor ugye már gyesen vagy és akkor ne jár szerintem ugyanaz a gyed stb.
Hanem állítólag érdemes kivenni szabidat és utána kiíratni magad és akkor viszont ugyanaz lesz.
Vagy valami ilyesmi :)

De érdekelne engem is, hogy pontosan hogy is van ez!

Csajok!

SEGÍTSETEK :D

Mea
mea
 
 


Judit!

De szép pocak és de ari Attika! :wink:

Bókokat köszönjük Nektek!

Mea
mea
 
 


Babus!
Én a munkahelyem megszünése miatt kérdeztem, most egy TB szakértőt. Ő azt mondta hogy ahhoz, hogy a TGYÁS és a GYED ugyanígy megmaradjon, 180 nap bérezett időnek kell lenni, nem elég a táppénz, mert az nem bérrel elátott idő. Különben tényleg csak GYES jár. Úgyhogy nekem is azt javasolták, hogy vegyem ki a fenmaradt szabimat és a betegszabit (15 nap) és utána is kell még bérezett idő. Így nekem a kettő 3 hónapot tesz ki, tehát csak akkor kezdhetem el kivenni a szabimat, ha már terhes vagyok, mert akkor mire letellik a 3 hónap már nem rughatnak ki (12 hét terhesség után védetta az ember fia), így amig áll valamilyen formában a cég tellik a bérezett időm.
De érdemes beleolvasni a Babafalván a szakértői rovatok közül a TB szakértő rovatába:
http://babafalva.hu/portal/modules.php? ... 1584#61584
Ezt az infót a béres kolléganőm és anyám TB-s koléganője is így mondta el, így szerintem hiteles.
Remélem segítettem. :)

Nicol

Kép
nicol
 
 


Szia!

Ez mar regota igy van, hogy ha GYESen vagy (2 eves kor utan) akkor utana nem tudjak a beredet figyelembe venni. Ezert kell visszamenni sok kismamanak 6honapra dolgozni, mert csak utana jar a GYED.

Itt azt hiszem azzal lehet jatszani, hogy tappenzre mesz, es talan akkor maskepp van, de ezt nem tudom.

Szivesen megadom az OEP-ben egy szaki szamat. Engem is O vilagositott fel.

Nekem azt ajanlotta, hogy irjanak magasabb bert a cegnel, es igy meg tobbet fogok kapni, mint Attival. De ezt mar irtam azt hiszem.

Tjuca!
:) :) :) Szerencsere oldalrol nem keszult kep, na akkor mar tuti nem irnatok, hogy csini vagyok, szep a pocak, stb... Iszonyat dagadt vagyok. Olyan, mintha a fenekemben is lenne egy gyerek :)
Pedig meg a heten is hanytam. Igazan nem ertem, mitol jon most ennyire a haj ram? Pedig Attit is cipelem, rohanok utana, es megis.

Ajanlhatok nektek anyukaknak egy oldalt?
www.okosbaba.hu
En teljesen rakattantam a temara. A forumba erdemes beleolvasni. Volt a tv-ben is a temarol.
Bocs, csak eszembe jutott hatha mast is erdekelne a dolog.

Mea!
Koszonjuk!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Hali!

Gyes/gyed/tgyás ügyben kérdezzétek meg Szakbarbárt, ő direkt erre szakosodott, hogy a kismamáknak segítsen, hogy megtalálják a legjobb megoldást. Megtaláltam az Indexen a fórumát, ahol nemrég írt válaszokat is: http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=41755997 , lehet, hogy érdemes visszaolvasni is. A Családinetes visszaolvasható rész meg ez: http://www.csaladinet.hu/szakertok/1760/faq/ , itt mondjuk azt írják, hogy február közepéig szabin van, addig nem lehet kérdezni. Én nem értek a dologhoz (és Babushoz hasonlóan nagyon furcsállanám, hogy gyesbe szülve nem kapna utána az ember tgyást, meg gyedet; ha tényleg így van, akkor ez nagyon nagy szemétség), de szerintem őt még meg lehet kérdezni (én megtenném), hátha mond valami okosat (hogy is mondjam, ő tényleg minden kiskaput ismer, nekem ő is segített anno, hogy magasabb gyedet kapjak a második után...). Ja, és az sem mindegy, hogy mikortól igényel az ember szabit, betegszabit (ez ugye 80%-ként számít be később, ami akkor nem mindegy, ha az ember keveset keres alapból), tgyást, lehet, hogy van olyan, hogy meg lehet oldani jobban, meg a gyest is át lehet adni a férjnek, nagymamának úgy szabizni vagy táppénzezni stb.

Mea,
cuki Lívi! :)

Judit,
Atti szép nagy, de a pocak tényleg nem igazán látszik. :) Az enyémről nem tudok most képet feltenni, mert vacakol a képfeltöltés.
A kétgyerekes léttől meg ne féljél! Hamar belejön az ember, szopi közben pl. remekül lehet könyvet olvasni és várat építeni; az sajnos tény, hogy a második gyerek többet sír, mint az első, lévén muszáj az elsőt tisztába tenni, és egyéb igényeit kielégíteni, de alakul ez is. Nekem két hónap volt nehéz, utána Csabi már elég értelmes volt ahhoz, hogy kibírjon pár percet, ha mást kellett csinálnom (ja, és az én lányom nem alszik délután egyáltalán, mióta Csabi megszületett).
Gátseb: próbáld meg a gátvédelmet, engem Gabinál vágtak, irtó sokáig fájt utána, Csabinál repedtem, és másnap ültem rajta, és azóta sincs vele bajom, míg a vágás helye még mostanában is sajog olykor.
Doki-fizetés: gondoltam én, hogy ez csak kamuszöveg, és a dokik így is elvárják majd a pénzt... :? :evil:
Második gyereknél én sem vasaltam már, még a pelenkákat sem. 8) Mikor tettem volna? :roll:

Nekem mindkétszer kizárólagos szoptatás mellett a gyerekek 8 hós korában megjött a mensim, és utána szép lassan beállt, szóval szerencsére nem volt gondom a tesóvállalással. A mostani babó úgy fogant, hogy Csabi még semmit sem volt hajlandó enni az anyatejen kívül.

Babus,
ne aggódj a tesó miatt, jönni fog az! Ha nagyon összevissza a mensid, akkor meg minél hamarabb vizsgáltasd ki, hogy időben elkezdhessétek a projektet!
Kristóf elképesztően Pasi már most! :) Sok gondotok lesz még a lányokkal! :lol:

Babus, Mea,
tényleg fiatalnak néztek ki. :) Nekem is mindig ez volt a gondom, de most hirtelen elkezdtem ráncosodni, szóval már nem annyira. De vicces volt pl., hogy amikor mentem a13 éves unokatesómhoz 22 évesen, akkor amikor szóba került a suli, a barátnője meglepve kérdezte, hogy már középiskolás vagyok, én meg mondtam, hogy már az egyetemet fejezem be nemsokára, hihi. És ugyanez felnőtt emberekkel is. :D Ja, és Gabit 28 évesen szültem, és amikor 1 éves volt, akkor egy anyuka kérdezte, hogy van-e már testvére, és mikor mondtam, hogy nincsen, akkor mondta, hogy gondolhatta volna, hiszen még olyan fiatal vagyok, nem is lehetne neki. :D

Na, megyek hunyni! Minden jót!

Kóbor
kóbor
 
 


Kóbor
Köszi az oldalakat :lol: Át fogom tanulmányozni, már találtam is egy kicsit talán témábaillő hozzászólást:

Kérdés:
"Tisztelt Szakbarbár! 2006. szept. 1. óta vagyok GYES-en. Jelenleg 2. gyermekemmel vagyok terhes. 2004-ben 140 300 Ft-os fizetésem volt, mielőtt TGYÁS-ra mentem volna, szülés előtt 1 hónappal. Jelenlegi bérem bruttó 160 200 Ft. Legkevesebb hány nap szabadságot kell kivennem, mielőtt táppénzre mennék, hogy a 2. gyerek után megkapjam a maximális TGYÁS-t és GYED-et? Körülbelül mennyi táppénzre számíthatok? (A GYES-t átadnám férjemnek.)
Válasz:
Ha maradnál gyesen és 0 bérezett nappal szülnél a gyesbe, akkor garantáltam maximális gyeded lenne. Így, hogy táppénzre készülsz, már nem biztos, mert a táppénz ugyan nem számít bele az átlagba, de az előtte lévő 80%-os betegszabi igen, az pedig valamelyeset rontja az átlagot. Közvetlenül táppénzre tehát ne menj, legalább 2-3 hét szabadság legyen előtte, így már az átlag a minimálbér kétszerese fölött lesz és MAXIMÁLIS GYEDed lesz."

Most van égy vagyok hülye, vagy én értem félre, mert én tényleg nem értek ezekhez a dolgokhoz, de nekem ebből a leírásból az tűnik ki, hogy igenis megoldható a gyed, mégpedig anyagilag egész jól, akkoris, ha a nagytesó már elmúlt 2 éves és az anyuka még otthon van gyes-en. Vagy már megint rosszul értelmezem ezt?
Mindenesetre én is megírom ennek a szakbarbárnak az esetemet, majd ha időm engedi, kíváncsi vagyok, mit fog írni :)


Judit
Az tegnap kimaradt, hogy nagyon jó a babauszis kép :lol: , Atti már nagyon helyes nagyfiú :lol: , de tényleg kár, hogy a pocid nem látszik :lol: Az viszont igen, hogy milyen boldog vagy :lol: :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus,
nekem is úgy tűnik a leírás alapján, hogy gyes után lehet gyed, meg valójában úgy lenne logikus is...

Na, itt a pocim, tegnap esti kép, 25 hetes pocak. :lol: Próbáltam a kantáros nacimat úgy igazgatni, hogy látsszon a lényeg. :)

Kép

Kóbor
kóbor
 
 


Kóbor
Szép nagy pocid van :D Mekkora lesz még a végére?! :lol:


Tündi
Veletek mi újság? Nagyon eltűntél :)
Szerdán mi volt a dokinál? Minden rendben?


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!
Megint jó régen nem írtam már :oops: Olvasni mindig szoktalak titeket, csak az írásra nem marad sokszor energiám :( Mi még mindig "szenvedünk" Kristóf megfázásával (Még dec. végén kezdődött, aztán megnagyobbodott az orrmandulája, az is felmerült, hogy kiveszik, aztán ráhúzódott a fülére, ez szerencsére már múlóban van, csütörtökön visszük megint vissza a dokihoz. Ha elmúlt a füléről a gyulladás, akkor még nem engedjük kivenni a manduláját, hanem elmegyünk egy homeopatához, hátha tud segíteni - röviden ennyi.)

Babus :) Mégegyszer meg kell dícsérjem Kristófot, olyan szép nagyfiú már!!! :lol: Viszont össze lehetne kötni az én Kristófommal, ő is egy nagy "alvó bajnok" :twisted:
A rendőr sztori nem semmi, jót mosolyogtam rajta :lol: :lol: :lol:

Kóbor :) Sajnálom, hogy ilyen problémáid voltak a terhesség alatt, jó, hogy végre felszívódott a vérömleny - a pocid meg gyönyörű nagy! Nem tennél fel képet a gyerekekről, olyan régen láttuk már őket.

Ezvicc :) Neked is nagyon szép a pocid!

Mea :) Lívi gyönyörű nagylány és nagyon hasonlít rád!

Este még igyekszem jönni, de most mennem kell.

Szép napot nektek!

Kép
Kép

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika

Nagyon helyes kispasi Kristóf :lol: Nagyon ari a kis foteljában :D

Egyébként a sok betegeskedésben is nagyon egyformák ezek a Kristófok :lol:
Mi Kristófunk is, amint közösségbe megy, rá pár napra egyből beteg lesz. Valaki egyet tüsszent, köhög, akkor mi tuti, hogy betegek leszünk. Lásd most. Múlt hétfőn elmentünk bölcsis tornára. Egy nagyobbacska kislány kétszer szembeköhögte, erre csütörtökre ő is náthás lett, szerencsére most kivételesen nem olyan vészes a dolog, mint szokott (kivéve az esti hányás, mert fekve köhög, aminek pedig egyenes következménye egy hatalmas taccs, már 2 napja minden este :( De nappal nem, a déli alvásnál sem. Érdekes :? ), úgyhogy a ma délutánra szervezett szülinapi babazsúrt végre megtartjuk :D (végre összejött, ez már vagy a 3.időpont volt)
Egyébként tavaly ilyenkor, 1 éves korában, Kristófnak is pályáztak az orrmandulájára, ugyanis egymás után 4-szer volt náthás, de végül elmentünk egy nagyon rendes fül-orr-gégész dokinőhöz, aki azt mondta, hogy 2 éves kor alatt, ha csak nem nagyon-nagyon muszály, nem veszik a mandulát, mert utána nagyon gyakran visszanő még.
Ő helyette felírt egy Brulamicyn nevű (antibiotikumos)szemcseppet, amit nem a szemébe, hanem az orrába kellett cseppenteni, így közvetlenül az orrmandulájára hatott és elmulasztotta a gyulladást. Nekünk tényleg bevált :D
De ha ez nem hatott volna, még akkor se a műtét jött volna, hanem naponta be kellett volna járni a gégészetre, valami ecsetelésre, valami fura nevű szerrel ecsetelték volna a torkát kb. 1 héten át. És csak legvégső lett volna a műtét. De szerencsére nem lett belőle semmi :lol:
Mostanra pedig beszereztem még egy Aloe First nevű Aloe Vera-s spray-t, amit végülis mindenhová lehet alkalmazni (szemen kívül), jelen esetben a torkába kéne fújni, bár Kristóf ezt nem hagyja, úgyhogy kanállal adagolom neki, talán ez is segített most neki, hogy időben elkezdtem adni, már az első tüsszentéseknél, és így nem lett nagyobb baj :D


Most viszont már mennem kell, készülni kéne ezerrel a délutánra, csak Törpi még alszik, addig itt kuksolok némán, de kéne még lufikat fújni, azokat felkötni valahová, rendbeszedni a lakást, Kristóf rucit vasalni, nagyi tortája már megérkezett, szív alakú csokitorta, Micimackó figurával, görögtűzzel. Lesznek Micimacis poharak, tányérok, papírkalapok :lol: , zene, buli :lol: Remélem jól sikerül :lol: Jön 6 gyerek, 5 anyuka, rajtunk kívül, hogy férünk majd el ennyien egy másfél szobás kis panelban? :shock:
Estére tuti le lesz amortizálva a lakás :lol: , főleg az ikerfiúk nagy csibészek, na meg ilyenkor Kristófot se kell félteni, minden rosszban benne van :lol:
Majd teszek fel képeket :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Hát én is eltűntem picit, ezer bocsánat érte! Elég keveset netezgetek, ezért mindig lemaradok, aztán nem győzök visszaolvasni. De most megtettem!

Timika
Örülök, hogy Kristóf jobban van, és drukkolok, hogy a homeopata tudjon segíteni! Reméljük, most már mielőbb meggyógyul és a műtét elkerülhető! Biztosan benneteket is megvisel ez az állapot :(

Kisfiúk, kislányok aranyosak nagyon :) Olyan jó nézni vigyorgó, nevető babák képeit :)

Babus
Érdekes egy csajszi vagy te :) POntosan tudod, hogy hogy működik ez a peteéréses meg vizsgálatos dolog, és hogy mi nem jó, ha azt csinálod, mégis azt csinálod :) Konkrétan (ha már megemlítetted a nevem az önelemzésedben :wink: ): előre parázol olyanon, amin annyira de anynira nem kéne!!!!!!!!!!!! Szerencsés ember vagy, ha nálatok már lehet kapni azt a tükröt, amire egy időben nagyon vágytam, hogy eléállok, és látom, épp mi zajlik bennem :lol: Hogy PCO-t diagnosztizálsz magadnak 2 apróságból, ez szót sem érdemel :wink: , de hogy ép abbahagyod a fogigátlót és mert késik, máris ilyen messzemenő következtetéseket vonsz le, tudod, ezt nem hagyhatom szó nélkül :)
TESSÉK lenyugodni és a túl sok agyalást (párodnak tök igaza van) másfelé irányítani! :) Szóval adj időt magadnak! Meg kell tanulni az irányítást elengedni, és talán azok a dolgok az életünkben, amik effajta türelemre, várakozásra intenek, nem véletlenül történnek. Nem azért, hogy éppen bosszantsanak, vagy fájdalmat okozzanak. Hanem mert az élet TANÍT! És amig nem tanulsz me gegy leckét, újra és újra megkapod háziba. Egész addig, amig meg nem tanulod, hogyan kezeld. Én is olyan kis rettentően türelmetlen voltam, mint te, amire vágytam, azt azonnal akartam. És dühös voltam mindenre és mindenkire, akinek közelehetett ahhoz, hogy nem kaptam meg. De pont a saját több mint 2 év várakozásom tanított meg arra, hogy nem szabhatok meg mindent én a saját életemben. Az élet megy anélkül is, hogy egyfolytában keretek, korlátozások, időhatárok közé szorítanám. Az élet megy, nekem meg egyszerűen elég figyelnem a jelzéseket, és aszerint cselekednem, ha igazán érzem, most kaptam zöld utat. És akkor lehet teljes gőzre/gázra kapcsolni. Nyugodj meg, mert ez a kétségbeesett túlpörgés nem vezet sehová, ez csak neked rossz, legalábbis pillanatnyilag. De te nem azt szeretnéd, hogy neked rossz legyen! Emlékszel talán, amikor hónapról hónapra bátorítottuk egymást, te minket a kudarcok után, hogy minden hónappal erősebbek leszünk, és minden nehézségnek oka van, többek leszünk?!?!??!? Jusson eszedbe mindez, mert az örült ajtófélfába rúgás, dühöngés nem fogja rendbehozni a peteérésed. Fordítsd az energiádat olyanra, amire érdemes, mert erre nem! KÉrlek, adj időt magadnak, és ha 3-4 hónapon belül sem áll be a ciklusod a korábbi elfogadható 32 nap körülre, akkor persze készülj orvoshoz. Az miatt se aggódj, hogy nem fogsz tudni eljárni dokihoz, ha szükséges lenne. Hidd el, ha akarsz valamit, NINCS lehetetlen előtted! Én is pl az új melóhelyen féltem, hoyg hogy fogk dokihoz járkálni egy lombik miatt. Most ugyan nem lombik miat, de simán elmegyek napközben UH-ra, ha épp úgy van időpontom, vagy este eljövök korábban, hogy a dokimhoz menjek.
Persze tudom én pontosan (én ne tudnám....), milyen az, amikor az ember érzi hogy baj van. Én az első műtétem előtt is éreztem, és amikor a hormonkezelés után nem jött meg, akkor is éreztem, hogy nem stimmel. De ez az érzés ne attól legyen benned, hogy halálra parázol, hanem mert valóban mélyről jön. Rajtad nem ezt érzem, hanem a tiszta parát, rágörcsölést. Ennek pedig semmi értelme. Úgyhogy nem elég a nyugi, kell az idő is, és hogy ne AKARD mindenáron TE szabni a feltételeket! Ez sokkal eredményesebb és célravezetőbb hozzáállás. Én drukkolok neked ahhoz, hogy mielőbb megjöjjön, és ne legyen szükség se norcolutra se clostyra. De ne feledd: ha mégis szükség lenne rájuk, ez még messze nem a világ vége! A nőgyógyászati selejtet vagy mit, ahogy fogalmaztál, meg nem akarom többször olvasni!!!!!!!! Mert ha te az vagy, akkor én?!?!??!? Rendicsek? :)
Ugye nincs harag?

Judit
Ne haragudj, hogy nem tudtunk találkozni, tudom, nem tudtál előbb szólni, így meg már nekem volt nehézkes átszervezni a délelőttömet. De hogy ne maradj le semmiről, hamarosan küldök 12 hetes "pocakos" :lol: képet :)
Ez az úszás irtó jó lehet! Nem félsz fertőzéstől? Nekem vannak bajaim, bár a citológiám P2 lett, mégis a tavaly nyári hévizi gyógyfürdőzés óta nem olyan a dolog..... :( És erre a terhesség még rá is tett, de ez zavarna a legkevésbé.

Na szóval mi jól vagyunk, ma voltam 12 hetes UH-n (hüvelyi volt). A baba 59 mm, a feje 21, és tarkóredő 1,2, már ha ez a nucha :lol: Biztosan ez, de még sosem hallottam ezt a kifejezést :) Úgy emlékszem, 3-ig jó az érték, tehát nem aggódom, továbbra sincs miért :) Vérvételen még nem is voltam, majd csak az AFP lesz. Sajnos képem megint nincs a babáról.
Múlt héten a dokinál is minden rendben volt, vizeletem negatív, vérnymásom a béka feneke alatt, 90/60 volt, ezért is nulla az energiaszintem :) Első trimeszterben 3 kilót szedtem föl, de az éhséget továbbra is rosszúl tűröm, bár hányingerem szinte egyáltalán nincs. Dolgozom, nem megerőltető, sőt, kell is az :)
Férjem is rettentően boldog, olyan drága, egészen odavan a pocaklakóért - is :)

Most én is befejezem, sok voltam biztosan :)

Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Tündi :) Úgy örülök, hogy minden rendben van Huncuttal :lol: Hogyhogy megint nem kaptál képet? Fényképezni sem fényképeztetek? Tibi is látta a manót? Igen, a tarkóredő a nucha :lol: Nevekkel hogy álltok??? Na, mondjál már pár lehetőséget :lol: :wink:
Pocakos képet én is várom ám :wink:
Igen, sajnos eléggé megvisel, ami Kristóffal van most, de nagyon remélem, hogy hamarosan túljutunk ezen is...

Babus :) Na hogy sikerült a buli??? Egyben van még a lakás? Kristóf élvezte?
Ez az Aloe First spray, amiről írtál, tulajdonképpen mire jó? Bioptron lámpátok nincs véletlenül? Kiváncsi lennék rá, hogy tényleg olyan jó-e, mint a híre (meg mint amilyen rohadt drága :evil: :evil: :evil: ).
PCO: szerintem se képzelj be magadnak olyan bajt, ami nincs is (de legalábbis meggyőződve nem vagy róla). Ha pár hónap múltán sem rendszereződik a ciklusod, akkor menj el dokihoz biztos, ami biztos, de addig is relax :lol:
Ezt a Gyed, Gyes témát én sem igazán értem, te "megvilágosodtál" már? :roll: :lol: :?:

Na megint csak ennyi voltam, mert alig látok ki a fejemből...

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!

Lanyok!
Kerlek, nyugtassatok meg. Ram tort a retteges. Be vagyok s....a!!!!
Ma voltam CTG, es hat annyira megremultem a szules gondolatatol. Meggondoltam magam. Meg egy-ket evig elhalasztanam a dolgot. Megis inkabb csak az Attival lennek most :)
Szoval komolyan rettegek a szuletol, mert tudom mi var ram. Raadasul a szuleszno sem tul szimpi. Ma talalkoztam vele eloszor, es olyan flegma volt. A dokim szokas szerint nem ert ra, egy ora varakozas utan haza kellett mennem, mert Attinak dolgoznia kellett menni, es a kicsit ugye nem hagyhatjuk egyedul.

Allandoan csak sirnek. Borzasztoan felek. Nem tud vigasztalni, hogy lesz meg egy aranyos babank, mert akkor meg azert borulok ki, hogy fogom birni egyedul a kettovel :) Szoval tombolnak a hormonok.

Raadasul a CTG nem kellett nyomkodni, amikor mozgott a baba. Ez nekem olyan fura. Viszont volt rendesen fajasom (90%-os kb 5-6szor) Szoval mar nem sok van hatra, szerintem napok kerdese. Ettol meg allando hasmenesem van.

Tundi!
Sajnalom en is, jo lett volna talalkozni.De majd nyaron :)
megneztem direkt az en 12 hetes eredmenyeimet. A tarkoredu szuper!!!! a buksi mind a kettonel ennyi volt, a hossz az az Attinal 61mm, Andrisnal 54 volt :) Szoval ezek is jok szerintem. Tenyleg nincs min izgulj.
Ja, az uszas. Elvileg, ha zarva a mehszaj, akkor fertozes elvileg minimalis. Kicsi a medence, es nagyon jo a tisztitoberendezesuk. Dokim is aldasat adta ra. Szerinte terhesseg alatt kicsi a kockazata, de ezzel en is vitatkoznek. Ismerek olyat, aki epp terhesseg alatt lett erzekenyebb. Hat nem tudom. Lehet az e hetit mar kihagyjuk. Jol ramijesztettel. Meg a vegen megkapom, hogy milyen felelotlen anyuka vagyok :)

Kobor!
bocs, hogy zavarlak, de nem ismered Borondi Zsuzsat? Neked ki lesz a szulesznod? Nekem annyira antipatikus volt ma a szuleszet. A szuloszoba ahova beultem CTG-re nagyon remiszto volt (folyoso ebbe a szobaba fut) es meg a lepedo is ott volt az elozo szulesrol-vajudasrol. Igaz nem volt veres, de latszott, hogy nemreg keltek onnan fel :( Szoval ma nagyot csalodtam az egesz korhazban. Megkerdezhetem, hogy merre laktok?

Timika!
Koszi :) Nagyon edes Kristof. Szuper a fotelos kep :)

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!

Már nem emlékszem, hol szülted Attit? Bízz magadban, hogy most jobban fogod csinálni, mint az elsőnél, szülésznőt meg tedd helyre. (egy: nem szentírás, hogy nála kell szülnöd, pláne, ha még nem adtál pénzt, kettő, adj neki előleget. Tudom faramuci, de a cél szentesíti az eszközt, közben mosolyogva mondd meg, hogy azért nem ott szülsz, ahol Attit szülted, mert flegma volt a szülésznő. Hátha bejön.) Nagyon izgulok értetek, és nincs visszaút, bele fogsz jönni, mint kiskutya az ugatásba :wink:
Megnéztem az oldalt, tetszik, de én maradok a hagyományosnál. :roll:

tjuca
 
 


Judit!
Ne az előző szülésedből indulj ki! A második már általában sokkal gyorsabban zajlik, már tapasztaltabb vagy, tudod hogy segítheted az előrehaladást. És ne a fájdalomra koncentrálj így előre, inkább az a boldogság jusson eszedbe amikor az Attit a kezedbe adták! :D Velem az a pillanat minden fájdalmat feledtet.
Szülésznő :cry: , de még van időd másikat választani.

Nicol

Kép
nicol
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: