Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Olyan aranyosak vagytok, hogy igy örültök velem.
Kis családom is nagyon boldog, a férfiak külön azért, hogy fiu. Mert hát ugye a név, meg a vérvonal!
Mondtam is az uramnak, ugy látszik, hpgy külső segitség nélkül csak fiukat képes gyártani nekem :lol: :lol:
Az is az igazsághoz tartozik, hogy Emese annyira egyéni, és kicsit uralkodó természet, hogy talán 1 kislány megsinylette volna ezt ilyen kicsi korkülönbséggel. Örökre elnyomta volna, hacsak nem olyan lett volna, mint Emese. De eltérő nemek esetén nem lesz ilyen gond. De most igy egyelőre megint a férfiak kerülnek tulsulyba, hacsak nem számitjuk ide a kutyánkat, aki lány :lol:
Erika!
Isten éltesse Ákost! Boldog születésnapot kivánok Neki! Végül mit kapott?
Kata!
Éátom Te is jó passzban vagy ujra!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


dkata írta:egy kirakatban rácsodálkoztam a szoptatós melleimre, h az ott mind az enyém?! :oops: Nekem most 75b-ből ment át 85D-be, de ez még nem a szoptatós méret. :lol:

:lol: :lol: ezen én is átmentem... hogy most akkor az lett azokból a mellekből :D :D
de a legnagyobb átverés, hogy pl. most áll, mint a cövek :) a terhesség felér egy szilikonmellel :D :D :D
(aztán szopi után megint előjön a félig teli tejeszacskó problémája :D :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Melcsi
köszönjük a köszöntést
ajándék: végülis építő kockát és egy kis repcsit kapott tőllünk, de a többi ajándék is csak annyira izgatta mint a már meglévő játékok, inkább a tömeg (11 vendég + ő) volt szokatlan számára.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

 
 

Pompi!

Babakocsidiszkont:
Könyves Kálmán krt 64
A még a Fradi pálya előtt van... hétköznap fél 6 ig van nyitva szombaton 13 ig.

Napszemcsi!

Beelőztél egy héttel a Praxisba :), pont azért jöttem fel, hogy megérdeklődjem az árakat, hogy mégis mennyi pénzt vigyek, ha valaki tudja elárulja, vagy nem publikus?
köszi :)

Kata, orsi!
szilikon nélkül hatalmas mellek :), néha én is csak ámulok. Nekem 75A-bol sikerült 80C-t varázsolni és néha már az is szorít :)
A kilókból nekem 4+ van, a védőnő azt mondta, hogy ez nálam a hasamon van máshova nem híztam, ugyhogy ikrekkel belefér.

Melcsi!
Gratulálok a kispasihoz :)

Lola!
:), igazán örülök a vonalzódnak! olyan jó amikor megcsinálja az ember, én nagyon izgultam, holnap meg már betöltöm a 20. hetet :)
Gyorsan el fogsz érni ide te is :)

katyerina
 
 


Melcsi!
De szuper!!! Egészséges kisfiú :lol: :lol: :lol:
Én is alig várom már a látogatásunkat a Praxisban, remélem csupa ilyen jót hallok majd.

Lola
Milyen klassz érzés látni a saját vonalzót, ugye? :lol:

Mell-téma:
75B-s voltam, már most kényelmetlenek a melltartóim, és ahogy mondjátok, úgy állnak, mintha plasztikázva lenne. Ha fekszem, akkor sem lapul össze :lol: Férjemnek nagyon tetszik, de mondtam, hogy azért készüljön fel, egy -másfél év múlva visszaáll az eredeti méret :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


wish,
jópofa a férjed. Igazi Férfi-humora van! :lol:

lola,
nagy gratula a fundushoz és persze a vonalzódhoz! Nagyon szép!

dkata,
örülök a jó eredményeknek. És még fogysz is...! Nahát!

melcsi,
na végre, hogy nem kell aggódnunk többet! Ugye megmonytam, hogy Győrfi dr. is szuper?

katyerina,
köszi az infot. A Praxisban a 4D-s UH-ra 8 ezret mondtak először, de miután mmondtam, hogy 18 hetes genetikai UH lenne, mondták, hogy az 12 ezer. De benne van a 4D is, a CD is, meg fényképet is kapsz. És persze végig látod a vizsgálatot nagy képernyős kivetítőn. És magyaráz is a dr.úr folyamatosan.

napszemcsi,
csak most láttam, milyen szép kis fotóalbumot csináltál!
Én is megyek ám a Klinikára (I.) szív-UH-ra, méghozzá holnap. Hát kíváncsi vagyok, összeszedték-e már magukat! :roll: Majd beszámolok. Te mikor mész?

De jó nektek, hogy így ismeritek a melltartó-méreteket. Bevallom, én még mindig szemmérték után veszem őket. :oops: Nekem amúgy még nem is nagyon változott...

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok :D

Pomi,nekem feb.12-re van időpontom,de nagyon borsózik a hátam attól a helytől :? de majd élménybeszámolót kérek Tőled :wink:
Majd rakok fel pocak fotót,ugyanis mi ma léptünk a 20.hetünkbe :D :D :D :D :D és megörökítettem a félidőt,csak nincs bedugva a fényképezőgép kábele,így nem tudom átmenteni a képeket a gépre :roll: ,de majd este jöna Drágám és megcsinálja a bekötést!


Melltartó méretitek jócskán megnövekedtek a terhesség,szoptatás alatt :D
Én,eléggé elvagyok eresztve mellügyileg :) normál állapotomban 75/E-t viselek :oops: :oops: :oops: ,de nem nőtt a mellem,eddig,csak ahogy Ti is írtátok picit tömzsibb,keményebb :) nem baj maradhat így,a méret :D :D :D :D

KépKép
napszemcsi
 
 


75E?????
háááát az már ne is nőjön :D :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!

köszi szépen az infót, akkor a tizesemhez pakolok még egy kicsit, nagyon szeretnék már róluk egy képet, meg videót :)
addig is megelégszem a jövőheti uh-val kép nélkül :)

katyerina
 
 


Raktam fel pocakfotót az albumba :) Kép

KépKép
napszemcsi
 
 


Sziasztok!A drága feleségem szombatig sajna nem tud irni,mert be kellett feküdnie a korházba.Be vérzett.A hétvégén meg eröltette magát,nem pihent eleget.A babák egészségesek,a burok nem sérült meg és két kg-osak.Ha meg indulna a szülés,akkor Veszprémbe viszik,mert ott van kora szülött intenziv.Köszönöm NEKTEK,hogy segitetek,sokat jelent Neki.Minden jót.
Kovács Zoli
kovacsné
 
 


Drukkolunk, hogy még vissza tudják tartani a szülést.
Mennyi idős terhesek most?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


napszemcsi,
nagyon szép ki pocakodvan. Illetve hát nem olyan kicsi. :) De most mán az enyim is szépen nő, főleg, mióta igazi terhesnacit hordok. Lehet, hogy attól?!? 8)

kovacsnének :o
nagyon drukkolunk, hogy minden rendben legyen!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

KépKép
pompomlány
 
 


na, értelmes vótam... :oops: korán van még...

szóval NAGYON SZÉP KIS POCAKOD VAN

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok Babavárók!

Zsuzsit tegnap elöntötte a vér, kórházban van.
MINDKETTEN JÓL VANNAK, de valószínűleg hosszabb ideig bent kell maradjon...

Fanni
fanni73
 
 


Sziasztok :D

Zsuzsi,Kovácsné pihejetek sokat,vigyázzatok magatokra és a babákra!
Szorítok,hogy minden rendben legyen a továbbiakban!

Pomi,várom ám a beszámolódat az UH-ról,:) és köszönöm a dicséretet a pocaklakók nevében :D :D :D :D

KépKép
napszemcsi
 
 


húha,
nem túl jó hírekkel kezdődik a mai nap... :cry:

KépKép
pompomlány
 
 


Zsuzsi, Bea! Nagyon szorítok, vigyázzatok magatokra és a babákra!

dkata
 
 


Sziasztok

Napszemcsi
nagyon csini pocakod van

Kovácsné
++++++++++++++++++++++++++

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Zsuzsi, Kovácsné!
Nagyon szorítunk nektek!
Várjuk a jóhíreket!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi, Kovácsné kitartást!!! Sokat gondolok rátok!
Jól emlékszem? Zsuzsinak mélyen tapadó méhlepény miatt van vérzése? Úgy látszik mi Zsuzsik ilyen vérzős tipusúak vagyunk :cry: :cry: :cry: .

Kata!
Tényleg szép nagy már babuci! ÜÖgyesen csináltad! A babaszoba gyönyörűűűű!!! Mi is pont ugyanezt az ágyneműt néztük ki az ikreknek, de mivel anyukám varrónő, gyosan kerestünk hasonló anyagokat, selyemszalagot, meg tündéri macis fellvarrót. Még nem varrtuk meg, de remélem idén szükség lesz rá:). Mindent utolsó pillanatban szeretnénk csinálni, babonából...

Wish!
ez a fénykép gyönyörűűű Én még nem is láttam ilyen szép 4d-s képet. Szinte a finom vonások is látszódnak. Nagyon cuki:).

Napszemcsi!
Hallod nem semmi pocakod van :lol: ! Óriási , és gyönyörű, nagyon formás :lol: !
Várom már hogy enyém is ekkora legyen:)!!

Ezt muszály feltennem!! Egy másik topicról "loptam" :oops: :wink: :wink: Egyszerűen tündéri:)

http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... uVbXHOBLK6

Puszi mindenkinek!
Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Ja és:
ZSEBIKE HIÁNYZOL!!! :lol: :lol: !
Van valakinek friss információja? :roll:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Melcsi - hurrrrááááá! De jó, hogy végre fellélegezhetsz és nyugira rakhatod magad! Olyan jó megnyugodni egy ilyen hajcihő után!!! Tudom, sajna! És gratula a legénykéhez!!! :lol:

Lola - ügyi vonalzó gyártó vagy! :lol: Én feladtam két próbálkozás után, pedig a férjem is igyekezett segíteni, de nem tudtuk összehozni! Azóta meg nem is volt hozzá türelmem! :roll:

Kovácsné Bea szorítok nagyon hogy rendbe jöjjön minden!!! Mihamarabb jelentkezz! Kovács Zoli - köszönjük Neked a hírt!

Napszemcsi - szép a pocid! :lol:

Pompika - szerintem a terhesnacitól nő! :lol: Nekem is!

Zsuzsi - jajjj, nagyon szorítok Neked is! Ügyes legyél és gyorsan jöjjetek rendbe! Mihamarabb írj vagy üzenj, hogy mizujs!

Fanni - köszi, hogy hoztad a hírt!

Zsu - hát nagyon nagy volt ez a videó!! Köszike! Teszett!

Orsi - Te tudsz valami újat Zsebiékről?

Lányok - tud Valaki segíteni abban, hogy mit jelenthet az uh-os leleten a következő: "A bal kamrában EF ábr."?

Kép
potykamanó
 
 


Napszemcsi!
Igazán csini a pocakod!
Zsuzsi, Bea!
Nagyon szoritok Nektek! Ezek a rohadt frontok azért megteszik a hatásukat! Bea Neked még ki kell tartanod pár hétig! Zsuzsi, Neked meg feljebb kivánom azt a lepényt!
Pompika!
Nem gondolod-é, hogy a Benned tornázó 2 kis tornádó okozza a pocaknövést :?: :lol: :lol:
Emma!
Akkor Te most várakozó állásban vagy?
Manó!
Sajnos fogalmam sincs mit jelenthet az EF. Reméljük semmi rosszat. Azért próbálkozhatnál még a vonalzóval, igy nem tudjuk hol tartasz. Vagy kérjél segitséget a babásból a Unique fedőnevü gép-géniusztól, Ő olyan rendes, szivesen segit, de lehet hogy ismered is!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

ZSEBI HÍRADÓ!

Zsebike és a babák köszönik szépen jól vannak. Már nem kap senki semmit -infuzió-. Szépen nőnek, mert az anyukájuk szorgossan feji nekik a tejcsit. Ha minden igaz, holnap egy kis időre elhagyhatják a PIC-et, aztán napról-napra egyre hosszabb időre míg nem egyszer csak örökre kirakják őket onnan. :lol: :lol: :lol:

Kovácsné! Zsuzsi!
Pihenjetek sokat, reméljük mindenkivel minden rendben lesz.

Amíg nem jönnek haza néha írok, aztán majd egyszer csak megjelenik a ti kis igazi topictársatok Zsebike és biztosan megosztja veletek az örömét ő is.

Szép napot mindenkinek
Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


csaó!
az normális tünet,hogy csak úgy rossz a kedvem,feszült vagyok?

Kép


lola,
pont most írtuk páran, hogy néha a semmiért is ki vagyunk borulva. Ne aggódj, holnap más nap lesz. :)

napszemcsi,
nu, megjöttem a szívUH-ról. A Klinika hozta a formáját. 2 óra várakozás a vaspadon, a vizsgálóba össze-visszanyomták a hasamat a vizsgálófejjel, és csodálkoztak, hogy szegény picik folyton elugráltak előle. Először egy fiatal nőci próbálkozott nem túl nagy sikerrel, aztán az idősebb átvette az irányítást. De minden rendben, ez a lényeg. Mondjuk nem értettem, hogy bár aszonták, hogy "teljességgel kizárható, hogy bármi szívrendellenesség lenne, a leleten azért az van, hogy "a beteg megértette, hogy ez a vizsgálat nem zárja ki teljességgel a rendellenességet". (???) :shock: Ez már másodszor történik velem, hogy a leletre rosszabb eredmény kerül, csak hogy bebiztosítsák magukat. Jópofa, nem? Na mindegy, így 2.ra már fel voltam készülve, nem tudták fel...ni az agyamat. :? Legalább kiolvastam egy fél babás könyvet.

KépKép
pompomlány
 
 


Napszemcsi!

Szép a pocakod :D

Zsuzsi, Kovácsné!

Szorítok! ++++++++++

Zsebikének!

Nagyon sok puszi, örülök, hogy már kijöhetnek a babák a picről!

Lola!

A front is hozzájárulhat a hangulatodhoz! Na meg persze a hormonok!
Nekem a legbugyutább hisztim az volt eddig, amikor anyosom hozott nekem pár hosszú fölsőt itthonra jó lesz, nem lóg ki a derekeam.... szóval nagyon aranyos volt, de mikor elment kétnapig bőgtem, hogy miért kell nekem ugy kinéznem mint egy öregasszony, aki gyászolja a férjét. Aztán apa közölte, hogy hülye és tapintatlan vagyok,itthonra nem tök mind1 mi van rajtam, de aztán elröhögte magát és elcipelt boltba és kaptam pár pink és élénk színű fiatalos felsőt :D.
A másik meg hogy a postás tuti akkor hoz csomagot, amikor totál beájulok délelőtt, ugyhogy mindig ugy nyitok ajtót, hogy az ujjam nyoma belenyomodva a fejembe és egy vastag nyálcsík rászáradva, na és persze mindehhez soha nem tudom, hogy mi van és beszélni se bírok :D
Szerintem a harmadik csomagomnál, már nem is fog hülyén nézni rám.... :roll:

katyerina
 
 


Pompika!
A leletre mindig rá kell irni azt a szöveget, nehogy már az orvos legyen a hibás, ha mégis van valami gáz.
És a lényeg, hogy Nálatok minden rendben van! Ez a jó hir. Most akkor befejezték a további vizslatásokat?
Én ma voltam a saját dokimnál, ő is rendben talált, Luku ficánkolt (milyen furcsa először leirni a becenevét :) ). Megegyeztünk, hogy akkor lezártuk az amnio ügyet, én megmondtam, hogy bármi lesz is, ez a mi döntésünk és vállaljuk. Ő pedig azt mondta ujból, hogy bizony az amnio sem 100%, és a jó AFP ellenére is születhet beteg gyerek. Tehát lutri az egész valójában. Ez igy igaz, tehát abból indulunk ki, hogy rendben van a bébi, mert miért ne lenne rendben? Szóval visszatértünk a normális kerékvágásba, és hogy ne maradjunk vizsgálat és izgulnivaló nélkül, jön a terheléses cukor, meg az orvosi naplószám, ami nélkül a labor nem dolgozik 2007-ben! Komolyan, ez vicc ami itt folyik egészségügy cimén. És mennyit befizetünk rá, nem tudom van-e köztetek vállalkozó vagy ilyesmi, de elképesztő a havi összeg, és még ezen felül fizetünk majd vizitdijat meg dobozdijat :evil: Inkább nem nyilatkozom a politikáról, mert még felmegy a vérnyomásom :evil: Vagy Nektek.
Zsebikének!
Nagyon ügyesek! És ha lehetne, kérnénk képeket a bébikről!
Kérdés: ha Zsebi majd átmegy innen a babásba, ki fogja tovább csinálni a táblát?
Katyuska!
Ird ki az ajtóra, hogy ne csöngessen, postaátvétel ettől eddig. Vagy kapcsold ki a csengőt. Nálunk pl. nincs is, és a telefon is le van halkitva. Mert még roszabb, ha a gyereket veri fel, aki végre hosszu ringatás után elaludt :shock:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!

Fényképpel nem szolgálhatok, mert nem kaptam rá felhatalmazást. Viszont biztos vagyok benne, hogy ha Zsebike és az ő Manócskái hazatérnek és lesz egy kis ideje akkor bűszkén tesz fel róluk képet!

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


melcsi,
persze, hogy végül is lutri, mindig ott van a 0,01 %, de abba gondolj bele, hogy nem olyan régen még UH-készülék sem volt. Még anyukáinknak sincs egy UH-képe sem. Szerintem már ez a sok vizsgálódás van egy kicsit eltúlozva, ami megint csak az eü-i rendszernek köszönhető, ami meg a politikának.
Nem vállalkozó vagyok, de bennem is megáll az ütő, mikor látom, hogy annak a kis fizetésemnek is elszívják a harmadát a semmire. Én sem tudok napirendre térni afelett, hogy valahogy mindig a gazdagok járnak jól, és nem átalakul, hanem még inkább erősödik a meglévő rendszer.
Visszatérve az amniora: teljes bizonyosság sosincs, ezért egyszercsak - ahogy J.A. írta: "Az ember végül homokos, szomorú, vizes síkra ér..." - dönt az ember, és onnantól kezdve az lebeg a szeme előtt. Dönteni jó. :)

KépKép
pompomlány
 
 


Szép jó reggelt :D

Pomi,köszi a leírást az Uh-ról,nem sok kedvet csináltál hozzá :twisted: :)
Eddig,nekem minden Uh-s papíromon szerepelt,hogy nem zárja ki a stb.....szöveg.
Nekem is az anyukám mindíg azt mondja,hogy már túlinformáltak vagyun minden tekinteteben.Amikor mi születtünk nem volt semmilyen szűrés,vérvizsgálat,Uh.
Ők nem tudták,hogy mi van a zsákba varva,majd csak a 9 hónap elteltével :) :) :) :)
Védőnő is azt mondta,hogy ha az ember terhes lesz,akkor onnantól kezdve izgul,hogy minden rendben legyen :roll:
Pomi,azt szertném még kérdezni,hogy hova kell beírni lilypie-be a nevet?
Erre,még nem jöttem rá,ezért választottam ezt a vonalzót:)

RTL Klub - Házon kívül

2007. február 1-jén, csütörtökön este 22:50-kor a téma:

Ösztönözheti-e a gyermekvállalási kedvet a lombikprogram új rendszere? A Házon kívül következő műsorában elkeseredett nők és reményvesztett férfiak mesélik el, miért gondolják rossznak az új szabályokat, miért félnek attól, hogy számukra bezárult egy kapu ahhoz, hogy gyerekük legyen.

A megkérdezettek attól félnek ugyanis, hogy kevesebb lesz ezentúl az olyan kezelés, amelyet az állam fizet, ők maguk pedig még ha akarnak, sem tudnak százezreket fizetni a kezelésért. Néhányukat stábunk összehozta az Egészségügyi Minisztérium illetékesével, aki megpróbálja elmagyarázni, milyen érvek szólnak az új szabályok mellett.

Ez a műsor ma eset lesz,ha valakit érdekell :P :P :P

Melcsi,örülök,hogy végre lezártnak tekinted ezt az AFP-s dolgot :)

Zsuzsi,Kovácsné remélem jólvagytok!?

Katyerina,ezek szerint az álomkór Téged is megtalált??? :D :D :D én mostanában nagyon sokat alszom :) biztosan nőnek aZ Édikék!

Orsi,merre jársz :D :D

Örülök,hogy Zsebi babáiszépen gyarapodnak és nemsokára hazajöhetnek :D

KépKép
napszemcsi
 
 


Zsebike :D
Sokat gondolok rátok, és várom, hogy gyere és megmutasd a 2 kis csodát!

Melcsi :D
Örülök nagyon, hogy ilyen vidám és nyugodt vagy! :D Jó ezt látni!

Igen, én febr. 13.-án megyek vérvételre, aminek 16. -án lesz eredménye, és mivel a Praxisba is csak 18.án tudunk menni, most hetekig semmi orvosi élmény. Na ezt nem is bánom, sikerült megnyugodnom, élvezem az életet, és nem bánom, hogy kicsit elkerüljük a dokikat :D Ma reggel észleltem, hogy kicsit nőtt a pocim, meg egyszer mintha a babát éreztem volna, persze tudom, hogy nagyon korai, de nagyon érdekes, új érzés volt. Ezek az élmények hatalmas örömöt adnak.
Persze ritkán vannak rémálmaim AFP-ről meg Down-ról, de azt hiszem fejben nagyjából rendbe tettem a dolgot, és igyekszem mindent elfogadni amit a sors kiszab nekünk. Persze egészséges gyermekre vágyom, és 99%, hogy az is lesz. :D A lényeg, hogy próbálom élvezni a terhesség minden egyes napját. Nagyon sokat segített, hogy az outlook-omben nagy szanálást tartok, és visszaolvastam tavaszi leveleimet, amiből csak úgy süt a gyermek utáni vágy. Hát most itt van, szóval ideje van az örömnek :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi köszöni szépen a bíztatást és a jókívánságokat. Kb. még 1 hetet kell bent lennie a kórházban. Amint kiengedik, jelentkezik :P
Jól vannak, vérzés elállt, már csak barnázik.

Fanni
fanni73
 
 


Lányok,még egy utolsó szó az AFP eredményekről :oops: :D ezt most találtam egy régi topikban.
Dr.Hajdu Krisztina írása.


Hajdu Kriszta

Elküldve 2002 Április 11 csütörtök - 20h 21: Szerkesztés
Most már úgy érzem, muszáj írnom. Kedves kismamák:
ÖNMAGÁBAN AZ ALACSONY AFP SEMMIFÉLE FOKOZOTT RIZIKÓT NEM JELENT A TERHESSÉG GENETIKAI KOCKÁZATÁBAN!!!!Ennyit tömören.
Kissé jobban kifejtve:
1. Minden második terhesnek 1,0 MoM alatt van az AFP-je (ez ugyanis az adott labor átlagértéke)
2. Kétségtelen, hogy a Downos terhességek esetén az AFP alacsonyabb (az egészséges terhességek 0,7-0,8 MoM-jánál van), ez azonban NEM JELENTI AZT, hogy a Down-syndroma esélye számottevõen emelkedne, ha valakinek 1 alatt van az AFP-je. Az meg végképp hibás, hogy minél alacsonyabb, annál nagyobb az esély. Akármennyire is szerencsétlen ország vagyunk, annyira nem, hogy minden második terhesnek fokozott rizikója lenne a Down-syndromára.
3. Nem létezik olyan szûrõvizsgálat, amelyik akkor is kóros, ha alacsony, és akkor is, ha magas (amúgy az AFP eredetileg erre lett kitalálva). Így eljutunk egy olyan pontra, amikor lassan mindenki kóros eredményt kap, ez pedig nem hatékony szûrés.
4. Az AFP mellett vizsgálva a HCG-t, és optimális esetben még más biokémiai paramétereket is, valóban közelebb lehet jutni ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy egy adott terhesnek mekkora az ESÉLYE arra nézve, hogy Down-syndromás a magzata. Hangsúlyozom, hogy ezek szûrõvizsgálatok, nem ténymegállapító, diagnosztikus vizsgálatok. A szûrésekbõl még 40 ezer forintért sem kap senki olyan leletet, hogy NEM DOWNOS, vagy, hogy DOWNOS a magzata, csak egy rizikót, például, hogy az esély 1:94-hez (ez magasnak számít), vagy 1:12345-höz (ez alacsonynak számit, de 12344 egészséges gyermek mellett 1 asszony ilyen lelet mellett is szül egy Down-os újszülöttet). Ha magas a valószínûség, javasolt a kromoszómavizsgálat, hiszen csak ez mutatja ki egyértelmûen a betegséget, vagy zárja ki.
5. Tehát a következõ szûrések vannak a DOWN-ra vonatkozóan:
- Ultrahangszûrés a 11-13. héten: a magzat tarkóvastagságát mérjük: ha a folyadékréteg az átlagosnál vastagabb, a kockázat 8-20%. Alkalmas a Downosok 80-90%-ának kiszûrésére.
- 3-as, vagy 4-es biokémiai teszt: (AFP+HCG+oestriol+inhibin) 0.5-10%-os esélyt ad eredménytõl függõen, kb. 60-80%-ban mutatja ki a Downos magzatokat, ami azt jelenti, hogy a Downosok ennyi százalékában ad 0.5% feletti rizikót, ami kb.egyenlõ egy 35 éves nõével, de ilyenkor minden esetben kromoszómavizsgálatot ajánlunk, ez nem azt jelenti, hogy a magzat valóban beteg.
- Az AFP+HCG közel sem ilyen biztos, a Downosok kevesebb arányában mutat gyanút, viszont több egészséges terhes esik bele a kóros tartományba. Kb. a terhesek 4%-a kóros eredményt kap, közöttük a Down gyakorisága 1-2 % csak!!
- AZ AFP ÖNMAGÁBAN NEM ALKALMAS A DOWN-SY. SZÛRÉSÉRE. Ha valakinek 1.0 MoM alatt van az AFP-je, semmi mást nem jelent, mint, hogy a terheseknek nem a másik felébe tartozik, hanem az egyikbe.
Még egy apró megjegyzés a topicban elhangzottakhoz, önmagunk védelmében: A frekventált helyen dolgozó ultrahangosokra, genetikai tanácsadókra óriási beteganyag (illetve terhesanyag, hiszen Önök nem betegek) zúdul. Pontosan a terhesek aggodalmai miatt, a terhességi kor fontossága miatt, az idõigényes vizsgálatok (egy kromoszómavizsgálat 1-3 hét) miatt itt nincs mód hoszzú elõjegyzési rendszerek bevezetésére. Én a magam részérõl mindent elkövetek, hogy a 64. terhes vizsgálatakor se hunyoritsak az ultrahangvizsgálat során, mert fáradt a szemem, nehogy megijedjen, hogy valami szörnyûséget látok, vagy, hogy türelmesen válaszoljak minden kérdésére, vagy ne tegyek megjegyzést az orvosára, vagy védõnõjére, aki feleslegesen megijesztette. Igyekszem, hogy a legjobb szakmai tudásom szerint lássak el minden terhest, és minél kevesebbet tévedjek. Hiszen mindannyian tévedünk sajnos. És fáradunk. Bocs, hogy belelocsogotman, de szeretném, ha nem aggódnának többet, mint amennyit egy terhesnek kötelessége:

KépKép
napszemcsi
 
 


vagyok, vagyok, csak dógozom :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


napszemcsi, 8) (miért nem ez lett a jeled?)
azért annyira nem volt tragikus, csak én annyira-de-annyira gyűlölök várni, hogy biztos ez spirázza fel bennem a dógokat. Mikor megérkeztem, pont kint volt az asszisztens, és ugye attól kezdve, hogy beadod a papírodat, azt hiszed, hogy most már minden pillanatban te jöhetsz. Hát így leülni ott 2 órát... de lehet, hogy te jobban bírod. Sőt, nálam biztos jobban. Azt hiszem, muszáj konstatálnom, hogy bizony nem vagyok túl türelmes emberke. :oops: Mindig most azonnal akarok mindent és gyűlölöm az üresjáratokat.
a lillypie-on a 3. lépésben a középső rublikát választ, amihez az van írva: Text above the ticker (optional):
Na és mit szólsz az egybecsengő neveinkhez? :wink:

potykaManócska, :)
úgy tudod a vonalzódat berakni az aláírásodba, hogy itt a topic fölötti rózsaszín fejlécben lenyitod a segédleteket, bejelölöd a profilt, és ott a 2. nagy csoportnál, a profil információknál van az, hogy aláírás. Oda kell bemásolnod, (ugye lillypie-os?) a lillypie-vonalzó gyártás végén megjelenő 2. ablakban található szöveget, ami fölé az van írva, hogy "PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode", és úgy kezdődik maga a szöveg, hogy "[url=http://lilypie.com][img]..."

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Elnézést,hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem,de elvitték a gépet a kanapétol és nem tudtam odaülni az asztalhoz igy megvártam még visszakerül! :? Szönyeg csere volt nálunk azért volt a pakolászás(én csak néztem :roll: )

Bea,Zsuzsi!
Nagyon vigyázzatok magatokra!
Pihenjetek sokat!

Kata!
Aranyos vagy,hogy kerestél!
Nagyon szuperul csinálod,most már baj nem lehet!!!!!
Ugy örülök,hogy minden rendben veletek!Gyönyörü a szoba és nagyon szuper a babakocsi!!!

Lola!
Gratulálok a kis petezsákhoz!

Melcsi!
Gartulálok a fiucskához!! Kép

Orsi!
Nem vagy semmi mindig ámulok bámulok mennyi energia van benned!

Napszemcsi!
Én még nem is köszöntöttelek! Kép

Zsuska!
Már 14.-ik hét?
Szépen haladsz elöre!!!!!Szuper!!!

Rolunk:Voltunk a multhéten orvosnál vizsgálaton,fekvés marad a 30-ik hétig!
Tegnap voltunk 4d-n és oriási élmény volt!Ott megerösitett a doktornö,hogy a lepényem szépen feljebb ment,és megnézte a babát tetötöl talpig!Nagyon aranyos volt,olyan édes kis pofija van!Majd teszek fel képet!A fekvés már nem a lepény miatt kell ha nem a megrövidült méhszáj miatt és mit rugdos az én kicsikém....???
A méhszájat :shock: !!!!


Elnézést,hogy nem irtam mindenkinek de igérem felveszem a lépést!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Erika!
Ákoskának Nagyon boldog szülinapot kivánok utolag!
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Pomi, :D igen nagyon egyforma a hangzása a választott neveinknek :) :) :)
Nálunk a férjem Barnabás és nagyon nagyon tetszik nekem ez a név :) a Nóra,pedig a férjem választása :D,eleinte nem tetszett ,de mostmár,hogy egyre többet használjuk,megszoktam és tetszik
:P remélem illik majd a kislányukhoz :D :D :D

Köszi a névírást a vonalzóba :wink: elolvastam rendesen és rájöttem,hogy hova kell írni :roll:

KépKép
napszemcsi
 
 


Sziasztok lányok :D

Melyik orvost érdemes választanom a Kaálibaan??? :roll:
Tutok nekem ebben segiteni?? :roll: :?

lusy
 
 


lusy,
Krizsa doki a legtutibb. Őt válaszd! :D

KépKép
pompomlány
 
 


Lusy,csatlakozom Pomihoz :D ,kriza doktort válaszd :D :D :D :D

KépKép
napszemcsi
 
 


Sziasztok akkor jó, nekem a 2-kovács dokikat ajánlodták. :o :roll: :wink:

lusy
 
 


Sziasztok

Lusy
én is csatlakozom az előttem szólókhoz Krizsa dr. a nyerő nálunk is!

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lusy!
Nálam is Krizsa az abszolut nyerő!
Anikó!
Helyes hogy szemmel tartod az eseményeket :wink: Veled repül az idő! Nemsokára megmozdulhatsz. Egész nap szó szerint fekszel?
Pompi!
Anyukáinknak? A fiammal 17 éve azt mondták, az a paca ott Ő és egészséges, ennyi volt az uh. most meg itt vizsgálgatnak 2 hetente.
Napszemcsi!
Köszi az irást! Mindig tudtam hogy nagy koponya Hajdu dr.nő, na ilyen genetikusok kellenének a rendelőkbe, akik nem ijesztegetnek feleslegesen!
Emma!
Igen, látom az irásodból, hogy nagyon boldogan várod a babát, és jól is teszed!
Mostmár látom, hogy mennyit jelent, ha az ember arra gondol, hogy Isten adta, ez a mi gyerekünk, és persze hogy mindent megteszünk, hogy egészséges legyen, de akkor is a miénk, ha pl. puposan születik! Sose bocsátanám meg magamnak, hogy véletlenül elvetéljek az amnio miatt 1 egészséges babát!
Zsebikének üzenet:
Gyorsan tessenek hazamenni, és sok szép bébifotót felrakni!
Örülök hogy szépen alakultok!

Az én babám egyre többet mocorog, és a hasam kezdi a terhesség jeleit is mutatni (na azért csak az veszi észre, aki ismer) :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Na ki vagyunk fizetve Lányok!
Amennyi pénz elmegy évente lombikra, abból 1,5 millió nő rákszürését lehet megcsinálni, és 500 nő nem halna meg méhnyakrákban. És különben a magyar intézetek roppant kevéssé sikerorientáltak, mert nyugaton az első kettőből van gyerek, már az első 50% siker. Itt meg az első még csak ismerkedés. Ja, hogy a megjelent 3 nőnek össz. 15 próbálkozásból lett meg a 3 gyerek? Á, elég itt kevesebb is.
És honnan vegyenek el pénzt a zárt eü. rendszerből :?:
Biztosan nem a drogosok, alkoholisták, dohányosok gyógykezeléséből!
Nagyon deficites üzletág ez a lombikprogram! :evil: :evil: :evil:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


szia, melcsi!

Hát tényleg felháborító volt a Házon kívül; abban a nőben, akivel leültek tárgyalni, kb. annyi a kompromisszumkészség, mint egy konyhaajtóban.
Nekem elég volt az a kép a "Sejtjeinkből", mikor bevágták a síró feleséget, aki megtudta, hogy a 2. próbálkozás sem sikerült. Együtt sírtam vele.
És az a megjegyzés, hogy "mert Nyugaton az első kettőre sikerül...?!?" A Kaális orvosokra gondoltam, hogy nekik hogy eshetett ez a gyanúsítgatás. Jó, persze, lehet, hogy egy kívülálló sosem tudja felfogni, hogy mit jelent egy lombikos pár és az orvosuk közti kapcsolat (én is írtam szép sorokat Krizsa dokinak, de tudom, hogy sosem leszek képes meghálálni, amit értünk tett) - de miért kell taplónak lenni? Tényleg csak így érhető el manapság bármi?

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok :D

Melcsi,egyetértek az általad leírtakkal :idea: :idea: :idea: szernitem a csajszi nincsen képben,sem az Eü. miniszter,mert sajnos Ő is arra hivatkozott,hogy Ny-Európában kevesebb beavatkozásból születik baba.
Én megmondom őszintén,hogyha nagyon muszály csökkentsék a programot,de min.3 bavatkozást finanszíroszzon a TB. és a gyógyszerket pedig magasabb összeggel támogassák.
Az alaposabb kivozsgálát tenném kötelezővé,azon a 2 beavatkozás árán!(lsd.én pl. 3 sikertelen lombik BMC,tavaly májusban 1 lapar,+ 5 hónapig metformin,egy hozzáértő intézet,és egy megbízható Mágus
:D :D és a babák a pociban elsőre :P :P :P )

Hát csajok,én nem bírtam kivárni a 18-i időpontomat a Praxisban,és Melinda jó eredményein felbuzdulva,kértem időpontot az Istenhegyibe.
Szerencsém volt,mert csütörtökre megüresedett egy hely és arra gyorsan lecsaptam. :roll:
A babákkal nincsen semmi gond,a fülecskéjüktől a kislábujjáig végignézte az orvos Őket :D
Nem talált semmit rajtuk,ami bármilyen rendellenességre utalna. :D :D :D :D :D :D :D
Megvolt a szív Uh-is egyben,úgyhogy klinika letudva,ott is rendben van minden.
Lemérta az orrocsontjukat,az is a koruknak megfelelő nagyságú,és a magzatvíz is átlagos.
Igaz az elején Nóri,jó nagyot kortyolt a vízból 2x-is,biztosan ezért lett jó az eredmény :D :D :D :D
Szóval,mostmár én is azt mondhatom,hogy minden OK!!!!!
Aztán kérdezte,hogy szertnénk-e megnézni Őket 4D-n.
Hát persze volt a válasz :wink:
Jó a kolléga megnézi,aki szerintem tanulni volt ott.
Na semmi nem lett belőle,mert nem tudta kezelni a gépet,és értékelhetelen képeket láttunk+ a hasamról majdnem lenyúzta a bőrt,mert az Uh fej nem csúszott :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
képem sajnos nincsen,csak DVD-m

Mostmár eldugulok,írjatok ti is :oops: :oops: :oops: :oops: :(

KépKép
napszemcsi
 
 


napszemcsi, 8)
nagyon örülök a jó híreknek! Nagyon ügyik vagytok!!! :D

KépKép
pompomlány
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: