Új privát üzeneted érkezett!

Maresz, And!

Megnéztem annak az újságnak a honlapját, amiben a kutya-macska riasztót láttam!!

És íme, rátaláltam a hirdetésre is!!!

http://www.hetiakciosujsag.hu/uploads2/ ... 2_szam.pdf

Acrobat Reader-rel tudjátok megnyitni, a 3. oldalon, kb. középtájban van a hirdetés!!

Ha nem megy, akkor szóljatok, és kisilabizálom a honlap címüket!

Sok sikert!

Kép
kuha
 
 


Kuha!

Egyébként nem szegedi hanem szekszárdi :lol: :lol:

Én meg ezt találtam, homeopatiás szerkereső...
Tök jó :)

http://www.natursziget.com/page.php?sho ... drugfinder

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!!

Akkor duplán :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Szóval szekszárdi.....
Pedig vissza is néztem, hogy melyik várost írtad, nehogy hülyeséget írjak.
Erre leírom, hogy Szeged... :roll: :roll:
Tiszta gyagya vagyok ma.
Ráadásul a fejem is tök kótyagos. Olyan, mintha másnapos lennék.
Pedig esküszöm, nem ittam egy kortyot sem.

Ja, erről jut eszembe, találtam egy jó kis receptet, ahol a csirkét mézes-mustáros-jägermeister-es pácban kell pácolni, majd úgy kisütni.
HÁt, én tuti, hogy kipróbálom.


Ja, ezt a natúrszigetes oldalt én is ismerem, de olyan sűrűn nem nézegettem, eszembe sem jutott...

Kép
kuha
 
 

 
 

Hmmmmmm

De az adagolás nincsen rajta...igy meg nem is merem.......

M.

Kép

Kép
megann
 
 


igen,hurrrrrrááááááá!
esik a hóóóóóóóó!!!!!! :mrgreen:
már meg is sétáltattuk nyuszit,nagyxon tetszett neki,de azért óvatos volt!nyulak még lent maradtak én feliszkoltam,mert megint nem tudtam rendesen felöltözni! :oops:
de legalább gyorsan idehuppanhattam! :wink:
na megyek én is ebédet csinálni,pakolni,ilyenek,pá csajok!
és küldtem Benianyunak mélt pár képpel :roll: !
sziasztoooooooook!
ja!
és tündér a kép Esztiről!ezt mi is mindig megszívjuk és én is a nagy csöndre leszek figyelmes!arra mindig! :twisted:

jaj,de cukik ezek a gyerekek!olyan huligánok!imádniuavlóan huligánok!kikészítenek minket teljesen! :twisted: :P :lol: :lol: :lol:

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Áhhhhh olyan kicsit esik csak a hó :(
Hogy fogunk igy szánkózni :(

Kuha!

Kész a frankfurti levesem :P :P
Ez lesz az ebéd...meg lehet hogy még csinálok egy sztrapacskát...
Holnapra meg nem kell kaja, mert tesóm 30. éves szülinapját megyünk megülni :P

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kisnyuszi a hóban! :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép

Meg egy otthon. :)
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!

And!

Eszti és a somlói haláli! Én tuti agyvérzést kaptam volna azonnal! :lol:

Prüntyi!

Petinek az oltás utáni 10. napon volt hőemelkedése, másnapra meg tele lett kiütésekkel a hasa meg a háta (máshol semmi) ami 2 napig tartott! Az oltás napjától már nagyon rosszul aludt éjjel, úgy kb. a 14. napig, amíg a dokinéni is mondta, hogy bármi lehet. Majd mint amit elvágtak, és azóta minden a régi. (szerintem jól megúsztuk) remélem Tüncsinek sem lesz semmi baja, és gyorsan elfelejtitek ezt a szurit!

Megann!

A homeos cuccot nem ismerem, de jobbulást kívánok Lénának, és remélem nem lesz komolyabb baja! :)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Hóóóóóóóóóóóóóó...........

Itt süt a nap! :):):)

Benianyu!

Képek szupik :)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki, köszi, jan.16. án kapta az oltást, és igazából az ekcémája erősödött nagyon...mást még nem vettem észre...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok Lányok!
Egy kis reklámot hoztam, én csinálom, ha vkinek van kedve nézzen be!!!
Kíbővült tavaszi árukészlettel várja kedves új és régi vásárlóit a
BrAnTo bababolt Káposztásmegyer I Dunakeszi u. 16. alatt
Mínőségi, olcsó használtruhák
NEXT, H&M, Old Navy, Mexx, Tonny Hilfilger, Adams, Marks & Spencer, Cherokee, Oshkosh, Disney stb...
Nyitás február 5.-én hétfőn 10-kor!A kicsiket játszósarok várja, hogy a mamák nyugodtan válogathassanak!!!

Kép
flocika
 
 


Hahó-hó-hó!!!! :lol: :lol:

Én is-én is akarok havat!!!!!!
Itt hétágra süt a nap!!!! :? :shock:

Prüntyi.
Melinek kb.2hétre lett egy kis hőemelkedés és ugyancsak mint Petinek kiütéses lett a hasa-háta.De már semmi gond és aludni is aludt mint egyébként!! :D

Megann.
Jó kis vacsi lehetett!! :D
Csak Léna sirása! :( :(

Kuha.
Olvastam valamelyik nap,hogy Robi miatt teszel krumplit a husilevesbe!!
Hááááát én nem is gondoltam hogy valaki anélkül főzi!! :shock: :roll:
Én mindig teszek bele,de gondolom mindenhol más a szokás!! :wink:

Én még kinlódok mindig.... :( :?
De ma erőtt vettem magamon és Melit átvittem a szomszédba és nekiálltam takaritani,mert kicsit elhanyagoltam mostanában!! :oops: :oops:
Majdnem meg is jártam,mert domestos-oztam a fürdőt meg a wc-t és utánna olyan hányinger kapott el,hogy rohantam a wc-re,de aztán csak megúsztam.....pfúúúú,de rossz volt. :evil:
Ma jönnek a nagyszülők páromat köszönteni és most fogjuk bejelenteni a nagy hirt.
Vettem babás képeslapot és Meli nevében irtam nekik pár sort....biztos lesz nagy sirás-rivás!! :D :roll:

És reggel még lángost is dagasztottam be.... :D :D ,de akkora adag lett,hogy elég lenne egy hadseregnek is!!!! :lol: :lol:
Úgyhogy ha valaki szeretne egy finom fokhagymás-sajtos-tejfölös lángost....nyissa az ablakot!!! :lol: :lol: :lol:

Képek megint hűűűű de szuperek!! :D :D

Na mentem,mert fogy az erőm!! :?

Jó hétvégét!!

ancsi26
 
 


Rókica!

Hogy vagytok???
Azt szeretném kérdezni,hogy ti hol voltatok 4d uh-on??
Mert ha jól emlékszem nagyon jók lettek a képek Szilviról. :D

ancsi26
 
 


Halihó!

Ancsi!

Mi a XIII. ker. Kárpát u.ban voltunk..
Én meg voltam elégedve, igaz már jó nagy korában, talán már 20 hetes is elmúlt Léna, de igy szépen látszott már minden.
Cuki az új vonalzód :)

Le akartam feküdni egy kicsit, de mire odaértem, Léna fölkelt..és apa is tett fel nekem elmés kérdés: Hogy kell csinálni a gyerek kakaóját???? :shock: :shock: :shock: :shock:
Hogy ez hogy maradhatott ki a tananyagból :evil: :evil: :evil: :evil:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Ancsi!

Bocsi...most látom hogy Rókit kérdezted :oops: :oops: :oops:
Tök úgy olvastam elsőre hogy körkérdés...

Na jó megyek megiszom a kávémat :lol:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Helló Csajok!

Végre nem sok nyoma van már a hónap, és hétágra süt a nap (Bocsi :) )
De viszont nagyon hideg van, és fúj a szél...

Végülis elmentünk Apával meg Gergővel Dunakeszire a Buy-Way-be, úgyhogy vettem Gergőnek gumitalpú zoknit.
23-24-es méret van ráírva, de így is elég necces, szerintem nem sokáig lesz jó rá.
Úgyhogy tuti el van számozva!


Ancsi!

Húsileves: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Majd számolj be, hogy hogyan reagáltak a nagyszülők az örömhírre.
Bár, szerintem is lesz sírás rívás.
Mit írtál Meli nevében, megkérdezheztem???

Az ilyen domestos és társaival nagyon kell vigyázni, én is lélegeztem már be, a hideg zsíroldóét, az valami nagyon brutál.
De neked meg különösen vigyáznod kell!!

Lángos???
Én imádom, az ablak nyitva van (amúgy is, mert rohadtul be van fűtve a kazánban, van vagy 30 fok), szóval jöhet a lángos . A sajtos tejfölöst szeretem ketchup-pel.

Flocika!
Köszönjük a reklámot, és a tájékoztatást.
Minden nap nyitva vagytok? És meddig? És szombaton?
Csak azért kérdezem, mert Apánál nem mindig lehet kiszámítani, mikor jön haza, de egyszer megfűzöm, hogy ugorjunk el hozzátok!

Kép
kuha
 
 


természetesen nem a hónap, hanem a hónak nincs már soka nyoma...

És még azt akartam, hogy

Nyúlné!

Kisnyúl nagyon édi a hóban (meg otthon is)!!

Kép
kuha
 
 


Göndörzsóf, Anikó:

Bocs, lemaradtam... miféle pontozásról van szó?


Kuha!

A recepteket én is lementettem! :) Anyukám is szokott frankfurti levest, de még nem kérdeztem meg tőle hogy csinálja, pedig szeretem. De ő is szokott bele krumplit rakni. A mustárosat meg megpróbálom pulykával, mert nálunk David sajnos nem eszik négylábast...


Juci:

Köszi szépen, úgy tűnik kezd magához térni. Tegnap este úgy aludtam, hogy az ő nagy ágymatracát amin eddig aludt odatoltam egészen a kiságya mellé, így egész egymás mellett aludtunk, én kint, ő bent. Így "csak" 4-5-ször ébredt az éjjel, nem óránként, és mikor hajnalban kivettem átpelenkázni, nem ijedt meg. És reggel jókedvűen ébredt. Ma is átjöttünk anyukámhoz, most éppen lent van a nappaliban anyuval én meg fent az emeleten, és bár látta hogy feljövök, csak egy kicsit nyöszörgött, nem sírt. Bent szöszöl a járókájában és beszélget, tök furcsa, de mondjuk bajnak nem baj. A délutáni alvás is úgy volt, hogy beraktam a kiságyába, itt anyukámnál pont mellette van a felnőtt ágy, én is lefeküdtem, és egy félóra "csevej" után lerakta a fejét a párnájára és elaludt. Aludtunk együtt egy másfél órát. A súlyát most nem mérem naponta, mert nem akarom magam idegesíteni vele és nincs is csak a digitális fürdőszobamérlegünk ami nem olyan pontos mint a babamérleg. Mikor hazajöttünk a kórházból akkor ráállítottam meztelenül, úgy gondoltam, hetente megmérem. A mi mérlegünkön csak 9,5 kg volt, a kórházi mérleg már 9,80 felettet mutatott, de tökmindegy, csak arra akarom használni, hogy növekszik-e a súlya, arra pedig jó. De pont ma pocsékul eszik, úgyhogy most nem örülök, mert egész nap egy szelet pirítóst, egy pogácsát és pár falat krumplit evett a rakottkrumpliból. Utána egy pár szelet banánt. És már délután van. Máskor ilyen mennyiséget ebéd előtt elfogyast. Bár lehet most már bezavar az a fél liter tápszer amit éjjel megiszik és kéne kezdeni higítani hogy napközben rendesen egyen.


Környék:

Mi ugye Újpest központnál lakunk, anyukám pedig Budaligeten. Ezerszer praktikusabb környék Újpest, minden 5 perc sétára van, beleértve a metrót, a piacot, hatféle boltot, a gyerekorvost, a patikát, a játszóteret, mindent. Tény hogy Budaliget szebb, de én most már úgy vagyok vele, ezért nem költöznék ide. Szerintem kisgyerekkel az ember jobb helyen van egy olyan praktikusabb környéken, csak olyan lakóparkot vagy lakótelepet kell találni, ami zöldövezetes... mondjuk én annyira de annyira nem vagyok ilyen ház körül tüsténkedő típus, velem tuti elszaladna egy saját ház, én még a lakással se bírok lépést tartani, hát ha még ház körüli munkák is lennének...


Kuha:

Tudom, nem engem kérdeztél a tejjel kapcsolatban, de annyit még hozzátennék a tej témához, hogy nálunk lassan és alattomosan jöttek elő Zsuzsa tünetei a tej után, és nem egyértelműen kötődtek a tejhez. Neki egy árva kiütése nem volt, sem ekcémája, ő bukott és ilyen tejes-fehéres hasmenése lett, és az is lassan alakult ki és eleinte nem volt túl gyakori, olyan kéthetente egyszer, aztán egyre gyakrabban. Én is várnék vele inkább, pláne ha félsz tőle, és tápszerrel csinálnám a tejbegrízt. Mert nem biztos, hogy egyértelmű lenne hogy mi bajt okoz. Azt is olvastam, hogy a tej hajlamosíthat ilyen felsőlégúti fertőzésekre amivel mi most egy hónapot szenvedtünk Zsuzsával. Bizonyítani persze sose lehet hogy talán ez is hozzájárult a betegségéhez, de én most már inkább nem kockáztatok.


Viki:

Nekem hat hetesek voltak a ciklusaim szülés után, óramű pontosságúan, és látod sikerült teherbe esnem! :) És elég gyakran szoptattam még teherbe esés után is 4-5 hónapig.


Davallia!

Nagyon szépek vagytok! :) Én is ilyen szülést kérek!!! :)


Na megyek mert eddig bírta Zsuzsa cérnával, majd este megpróbálok felzárkózni...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Na anyukám kezelte a helyzetet...


Prüntyi:

Eddig úgy gondoltuk, Zsuzsa a saját nagy ágyában a saját szobában, ahogy megszokta, Szilvi pedig velünk a hálóban, vagy bölcsőben vagy az ágy mellé tolt háromoldalas kiságy megoldásban, hogy csak oda kelljen fordulni szoptatni. Most hogy Zsuzsa "elfoglalta" a kiságyat, borult a terv, nem tudom hogy lesz. Ha ilyen labilis érzelmileg Zsuzsa és még egy hónap múlva is az, akkor lehet hogy megcsináljuk azt hogy a kiságyát odatoljuk a hálóban magunk mellé, és mindannyian egy szobában alszunk. Csak félek, hogyan és mikor tudnánk kipaterolni a két gyereket a hálóból. De szívem szerint már most ezt csinálnám és összebújnék Zsuzsával hogy megnyugtassam. Ez az ösztön. Csak azért fékezem meg magam, mert az eszemmel tudom, egyszerűbb lesz majd (talán) ha ő a kiságyban alszik mire Szilvi megszületik.


And:

:? Nem tudom, elvileg jó lenne ha az apja menne megvigasztalni, de itt már tuti az ösztönök győznek, mert énénén akarom őt megvigasztalni... pedig annak tényleg nagyobb teteje lenne, ha David átvállalná, mert Szilvi után valószínűleg ez lesz. De annyira úgy érzem, fel kéne építeni újra a bizalmát, hogy számíthat rám...


Mégse sikerült anyunak megnyugtatni Zsuzsát, úgyhogy megyek.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Róki!

Azért örülök, hogy - ha neked úgy tűnik, lassan is - de Zsuzsa kezd magához térni.
MInden rendben lesz, meglátod, és hamarosan újra a régi Zsuzsa fog ugrándozni körülötted.

Környék:
teljesen egyet értek veled, és bár én soha nem laktam Pesten, de abszolút előnynek érzem, hogy akár 5 perc alatt is el lehet jutni bárhová.
Nekem mondjuk tetszik Újpest (is), de azért Robit nem lehetne rávenni, hogy mondjuk Újpest-Központba költözzünk be.
(Na jó, azért meggondolnám én is).

Tej:
Köszi szépen, hogy Te is leírtad a véleményed. Pont rátapintottál a lényegre, valóban félek /félnék kipróbálni. Csak néha úgy érzem, Robi nem teljesen érti a tejtől való félelmeimet, és anno én meséltem is neki, hogy Zsuzsánál milyen tüneteket produkált. Akkor is úgy éreztem, hogy egy kicsit kétkedve fogadja. De elfogadta.
Anyukám is tök hülyének néz már szerintem, és szerintem ő sem érti, hogy eddig miért nem adtam tejet Gergőnek.
Dehát nyilván nem ezek miatt szeretném bevezetni a tejet.
Jobban mondva, igazából valóban magam sem tudom, hogy szeretném-e már, vagy sem.
De most, hogy újra leírtad összefoglalva Zsuzsa kálváriáját, azt hiszem, egyértelmű, hogy várok még.

Na, ez az a Jägermeister-es recept, amit találtam, és délelőtt említettem nektek.
Azt hiszem, egyik este, csak úgy nasinak, mindenképpen megcsinálom.
Ja, én annyit fogok rajta változtatni, hogy szerintem ujjnyi vastag, és kb. 10-15 cm hosszú csíkokra fogom vágni.
Hogy jobban lehessen "tunkolni" :lol: :lol: :lol:

Mézes-mustáros csirkemellfalatok
Hozzávalók:
csirkemell

bors
fokhagyma
olaj
mustár
zsemlemorzsa
méz
kevés Jagermeister

Elkészítés: Pácot készítünk: az olajba mustárt és sok reszelt vagy aprított fokhagymát teszünk, tetszés szerinti mennyiségben. A csirkét nem túl apró darabokra vágjuk, sózzuk, borsozzuk, majd 24 órán át a hűtőben állni hagyjuk a pácban. Majd zsemlemorzsába forgatjuk, és forró olajban kisütjük. A mártáshoz a mézet és a mustárt fele-fele arányban összekeverjük, kevés Jagermeistert teszünk hozzá. A csirkefalatokat ebbe mártogatjuk, hasábkrumplival vagy salátával tálaljuk.


Na, most lépek, mert megcsináltam a Bodza féle püspökkenyeret.
Igaz, őzgerinc formám nincs, úgyhogy kuglóf formába tettem.
Megjegyzem, még soha nem sikerült kiszednem belőle úgy valamit, hogy ne tört volna el.
De mostmár egy jó ideje hűl, úgyhogy megyek, megkukkantom.

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Rókica!

Köszi a bíztatást, akkor még van esélyem így is ! :) Mondjuk Peti már csak este meg éjjel szopik, napközben teljesen kibírja cici nélkül már egy ideje :D

Örülök, hogy jobban van Zsuzsa! :) A viselkedése meg tényleg nem csoda! Szegény kislányt biztos nagyon megviselte a kórház! :( Még egy kis idő és szerintem olyan lesz, mint volt! :)

Szorítok Neked, hogy olyan szülésed legyen másodikra, amilyet tényleg szeretnél!

And!

Nem akarlak elkeseríteni, de Peti már a csatos szandit is kicsatolja és simán leveszi a lábáról, úgyhogy én ma vettem neki inkább egy tépőzárasat, azt egyszerűbb ráadni naponta 1000x. :lol:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Végre újra van netünk, hurrá!!

Először is:
Davallia
Gratulálok Eszterhez, nagyon édes!

Ezek szerint ő inkább Miklósra hasonlit? (bocsánat, de nem találom az új laptopon a hosszú i-t)

Ancsi
Hurrá! Megann tényleg nagyon beletrafált! Most már mindig lesz pocakosunk? :D

Ayse
Dolgozom a négylábú csirke feltöltésén.....

Roki
Végre otthon vagytok!

Rohanok vacsorázni, este talán visszajutok és vissza is olvasok!

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Róki, teljesen igazad van, és ez egy normális reakció!!!! Ebben az esetben én szerintem maradjatok egy szobában, és a kiságyában...és ha úgy látod, hogy még Szilvike születése előtt megpróbálod külön szobába rakni az lenne a legjobb, de ha még úgy érzed, hogy akkor sem, akkor szerintem utána a két picit egyszerre kellene kihelyezni a hálótokból, hogy ne érezze Zsuzsa, hogy "csak neki kell mennie"...gondolom Szilvikével megpróbálod hamarabb a külön szobát ...nem? (gondolok itt kb 6-7 hónapos korra)...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Megann!!

:lol: :lol:
Semmi baj!!
Más véleményét is szivesen hallgatom!!! :wink:

Kuha.
Megkérdezheted!!! :D :wink:
Szóval a képeslapra ez volt irva:

Drága Nagyszüleim!

Örömmel értesitelek titeket,hogy kedves Szüleim úgy döntöttek,nem fosztanak meg a testvéri szeretet érzésétől!!
Ezért ha minden rendben lesz 2007.szept.9.-től én már egy komoly nővérkéje leszek egy pici babának!!
Nem is kivánhatnék szebb ajándékot szülinapomra,mint egy TESTVÉRT!!
Remélem ti is együtt örültök velem ennek a csodálatos hirnek!

Puszi:Melitta Panna

Volt persze sirás-rivás.Nagyon örültek!! :D


Rókica.
Biztos nem láttad a kérdésemet,de majd privibe leirom.

Sziasztok!!

ancsi26
 
 


And:

Somlóis kép :) Apa megérdemelte... jobb is ha ilyenkor behúzza fülét-farkát...


Megann:

A tied is... legalább mikor jól lehordod, van valami hatása?


Kiságy sztori folytatás:

Ma este is csak beleraktam a kiságyába és ahogy megitta a tápszerét, megsimogattam a fejét (puszit már nem tudok adni neki mert olyan mélyen van), betakargattam és kijöttem. Egy nyikk nélkül tűrte. Kiváncsi vagyok, mit hoz az éjjel... egyébként elkezdtem a higítás lassú folyamatát, most a 330 ml-s adagba amit előre elkészítek neki éjjelre egyel kevesebb kanál tápszert tettem mint edddig. Ez ugye 150 ml lefekvéskor, plussz a 330 az éjszaka folyamán, és akkor hajnalra általában kifogyunk a tápszerből és akkor kap egy 100 ml rizstejet. Plussz egy 150 ml víz is el szokott nagyjából fogyni. Ez azért tetemes mennyiségű folyadék. 480 ml tápszer, 100 ml rizstej és víz. Nem csoda hogy nem bírja a pelenkája...

Na most viszont már nyüszög a kiságyában, de hátha elalszik bele...


Ancsi:

Te merre is laksz? :) Nem véletlenül Újpest közelében? Mert akkor szívesen átvennék tőled egy kis kaját! :) Olyan finomakról szoktál írni...

Mi a Praxisban voltunk, Győrffy Mátyásnál. Azt hiszem 9000 forint volt a DVD plussz a 4 darab fekete-fehér fénykép. De hogy hogy sikerül, az teljesen szerencse kérdése, Zsuzsáról nem lettek ilyen jók a képek. De szerintem ez amiatt is lehetett, mert vele nem jókor mentünk. A 30. hét táján érdemes, mert előtte még "múmiás" mert nincs rajta elég zsírszövet, utána meg már csak a kis pofija fér a képbe. És hát ha éppen alszik vagy befúrja magát a méhlepénybe, akkor hiába ügyeskedik a szonográfus.


Na nem múlt a nyifogás, úgyhogy most David ment be Zsuzsához. Momentán csend van.


Kuha:

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de ki szoktad kenni a kuglóf formát? Vajjal vagy margarinnal, és egy kevés liszttel beszórni, épp hogy csak megtapadjon vékony rétegben a zsiradékon. Nekem úgy ki szokott jönni.


Prüntyi:

Egyelőre még mindig külön szobában van Zsuzsa, és őt is kb 6 hónaposan pateroltuk ki a hálóból, mert már úgy tűnt, zavarjuk egymás köreit. És akkor került a nagy ágyára, hogy csak mellé feküdtem megszoptatni, és otthagytam alva. Számomra az ideális megoldás az lenne, ha a két gyerekkel egy ágyba tudnék bújni, elaltatni őket, és otthagyni őket (akár egy ágyban) hogy átalusszák ezek után az éjszakát. De hát ember tervez...


Na David megpróbált megszökni és szemfüles Zsuzsa azonnal észrevette... de aztán pár perc alatt elaludt.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ancsi!

Hű, ez nagyon aranyos kis szöveg!
Gondolom ám, hogy volt nagy öröm!! :lol: :lol:

Prüntyi!

Privi ment!!

És íme Bodza püspökkenyere, nagyon-nagyon finom lett, Robinak is nagyon ízlett.
És nem mellesleg sikerült úgy kiszednem a formából, hogy nem tört el!! Kép

Kép
kuha
 
 


Látom hogy össze-vissza írogatok az alvásmegoldásról...

Szóval két tényező is van: külön szoba vagy közös szoba (mármint szülő és gyerek) meg kiságy vagy nagyágy (ami lehet vagy külön szobában vagy közös szobában).

Jelenleg olyan káosz van a fejemben, hogy az összes variáció benne kavarog... meg ugye Zsuzsán is múlik. Meg Daviden.

Tehát az egyik véglet hogy MINDANNYIAN beköltözünk a felnőtt hálóba és egy ágyon alszunk a két gyerekkel (mondjuk valószínűleg bevetve a kiságyat úgy hogy megint leszerelem az egyik oldalát és odaállítom az ágy mellé, hogy növeljem a teret).

A másik véglet hogy mindkét gyereket külön szobába, külön kiságyba/bölcsőbe. És én ingázom éjjelente. De mint ezt egy ismerősöm megfogalmazta, ez inkább nekem büntetés mint a gyerekeknek jó megoldás... és ebben azért van valami, ha ilyen gyakran ébrednek éjjel.

Köztes megoldások között szerepel, hogy Zsuzsa a kiságyban a gyerekszobában, Szilvi velünk a hálóban. De hogy ezt hogy fogja megélni, pláne a kórházi trauma után, hát nem tudom.

Vagy mindkét gyerek a gyerekszobában, meg én is velük, és David egyedül a hálóban. Hát ennek nem örülne az biztos.

Vagy David Zsuzsával, én meg Szilvivel, ilyen megoldásról is hallottam már, de szerintem nálunk David nem lenne rá vevő.

Szóval nehéz. Biztos ki fog alakulni majd, hogy hogy is lesz, de előre még nem látom, és nem akarom Zsuzsának megnehezíteni a kistesó érkezését. Már most úgy fáj a szívem érte, hogy mi mindenen ment keresztül és akkor még ez is lesz.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Andrea!
Sajnálom, hogy Esztinek kezelni kell a lábát! De örülök, hogy ilyen kis ügyes volt! :)
Mindig hozzátok járt a gyógytornász? Úgy emlékszem, ti jártatok hozzá, nem?
Azért otthoni környezetben talán könnyebb elviselni mindkettőtöknek, nem?
A lábujjhegyezés tényleg nem jó. És mi ez az elektromos kütyü?
Nati gyümi joghurtokat eszik (az ehrmann tényleg fini) , de amíg volt itthon házi barack lekvár, én natúr joghurtba azt tettem neki és megette úgy is.
Hogy ment az orrszívás?
Somlói :lol:

Kuha!
Ti honnan töltitek le a filmeket?
:roll: És hol vetted a zoknit? Brendon/C&A? Vagy máshol? :roll:
Püspökkenyér… hmmmm….mostanában hanyagolom a diétám….. utálom is magam miatta…:evil: :evil:
Te hogy állsz vele?

Megann!
Tényleg tök jó oldalt találtál!
Boldog szülinapot a tesódnak! :D

Ancsi!
Jaj, ez de szép! :)
Tök jó ötlet volt Melike nevében megírni a képeslapot! :)

Rokica!
Örülök, hogy Zsuzsa kezdi visszanyerni a régi önmagát! Szép lassan biztos minden rendben lesz! :)
Szerintem bárhogy is döntötök alvás ügyben, az a lényeg, hogy Zsuzsa ne érezze mellőzve magát! De hát ezt te is tudod, úgy hogy nem mondtam sok okosat! :oops: :)
Tényleg nem könnyű helyzet. :roll:

Nati még mindig taknyol és annyira mélyen van a szutyi, hogy alig tudok valamit leszívni az orrából.:(
Éjszakánként, úgy 4 körül, pedig szörnyű köhögő roham jön rá. :(
A hét elején visszaviszem a dr. nénihez, nézze meg, nehogy nagyobb baj legyen.

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem írtam, de minden nap olvaslak Titeket, úgyhogy képben vagyok.

Majola, Nektek sem gratuláltam még :oops: , nagyon helyes Anna baba, írtad, hogy más, mint amilyen Julcsi volt, de én látom az Anna arcában a Julcsi vonásait is.

Róki, örülök, hogy Zsuzsa kezd rendbejönni, meglátod, szépen lassan visszaáll a régi rend, és visszaszedi az elveszített kilókat. Jack most már kb. annyi kg, mint az első betegsége előtt volt novemberben.

Ancsi, de jó kis meglepetés, gratulálok a pocaklakóhoz!

Benianyu, szorítottam ám Beniért is, örülök, hogy simán ment minden.

Kisnyúl a hóban :D :D , Jack ma havat lapátolt :) ( a szüleimnél telelünk vidéken).

Már régen meg akartam kérdezni, de mindig elfelejtettem: otthon mindenkinél szandiban vannak a gyerkőcök? Mea írta, hogy Neki az ortopéd orvos mondta, hogy abban legyen Lívi, nekem viszont azt mondta a Vízkelety professzor, hogy zokniban legyen Jack, plusz az angol oldalakon is ezt javasolják.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Persze Benianyut is pirossal szerettem volna írni :) .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Szia! :lol: :lol:
Dévényes gyógytornász szerint fél nap cipőben, fél nap zokniban! :)
Persze nem ennyire mereven, nem muszáj egyszerre letudni, csak nagyságrendileg legyen így.
És szerintem is menj Párizsba és érezd magad nagyon jól!!!! :)

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Róki, az én javaslatom, illetve én így csinálnám...kiságyban Zsuzsa baba (külön szobában), bölcsőben Szilvike (veletek egy szobában, később ő is költözik Zsuzsa mellé), de ha Zsuzsának nem megy még a külön szoba, akkor ő is ott veletek, de kiságyban, nem összetolva a nagy-ággyal...így azért hozzá tudsz érni, tudsz hozzá beszélni, ha most ennyire labilisnak látod még...viszont ha Szilvike érkezésekor még mindannyian egy szobában vagytok, akkor már csak a két babát együtt költöztetném ki a kis szobájukba.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Duda, szegény Nati, jobbulást kívánok Neki!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Duda!

Szegény Nati, remélem, már ti is hamar túl lesztek ezen a takonykóron..

Nem is olyan rossz ötlet ez a lekvár a natúr joghurtba. Még lehetne egy kis túrót is beletenni.
Na, ki is próbálom valamikor...

Diéta??? Viccelsz?? Kb. másfél hét után abbahagytam. Nem egy ez nekem. Elszomorít nagyon, de hát nem tudok mit csinálni.
Abban bízom, hogyha visszamegyek dolgozni, akkor ott azért könnyebben csinálom majd. (Nem akkor eszek, amikor akarok, meg nem annyiszor, stb.)

Te hogy állsz egyébként??
Dehát mondjuk neked nincs nagy szükséged rá!

A zoknit ma vettem a Kenguru Gold-ban, Dunakeszin, a Buy-Way-ben.
1290 Ft volt.
Igaz, nem kimondottan fiús a színe, dehát itthonra tökéletesen megfelel...

A filmeket vmi speckó letöltős oldalról tölti le Robi, vmi Gigatorrent, meg Bitgate... :roll: :roll:
Azt hiszem. Én nagyon úútálom, mert egyszerre többet is tölt mindig, úgyhogy tök lassú a gép.
Én meg jól kikapcsolom neki napközben, mikor nincs itthon.
Persze, morog is érte egyfolytában, hogy nem halad a letöltés, dehát ez van. Na jó, azért néha megkegyelmezek neki... :lol: :lol: :lol:

Kép
kuha
 
 


Duda :D , köszi, Te voltál a másik bátorságot adó tényező, amikor olvastam, hogy Ti is elmentek kettesben apával.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Duda!

Dévényes gyógytornász azoknak javasolja a fél nap cipőben, fél pedig mezítláb dolgot, akiknek valamilyen okból szüksége van rá, vagy általában, mindenkinek???

Én megmondom őszintén, Gergő soha nem volt még itthon cipőben, mindig csak akkor, ha megyünk valahová. Itthon mindig mezítláb van, zokniban...

Kép
kuha
 
 


Prüntyi!

Köszi! :lol: :lol:

Kép
kuha
 
 


Megann!!

Hol vagy??

Mi a helyzet Lénával??? Nem lett taknyosabb remélem!!
Sikerült valamilyen homeós bogyót venned neki??

Kép
kuha
 
 


Róki!
Nem tudom, más kétgyerekeseknél hogy van ez, de nálunk az első éjjel kudarcba fulladt az egyszobábanalvás-tervünk, mert állandóan felverték egymást. Szerintem ha Zsuzsa nem jó alvó, ez nem fog menni, mert Szilvi sirására is felébred.
Ezért én első körben megpróbálnám inkább a külön szobára szoktatni, kiságyban. Tudom, hogy neki most nem ez lenne az ideális megoldás, de megszokná. És igaz, hogy nagy traumát élt át, de hidd el, hamar kiheveri majd, hisz vannak szerető szülei, gondoskodó légkör veszi körül.
Nálunk Karcsi most Julcsival alszik, ezt pár napra terveztük csak igy, de aztán maradt a felállás, aminek az egyik oka, hogy nagyon kicsi az ágyunk és Annával együtt már nehezen férnénk el hármasban. Majd változtatunk ezen hamarosan, de egyelőre csak a kinyitható kanapé szolgál alvóalkalmatosságul. Julcsi persze élvezi a helyzetet és jól kihasználja, hogy apját kenyérre lehet kenni, azóta éjszakánként többször teáért kiabál. Amikor már játszani is akart, meg mandarint enni, akkor gyorsan közbeléptem, azóta ezzel nem próbálkozott :lol:
Ja, és teljesen összenőttek az apjával, egyre nagyobb a szerelem.

Szia Manka! Jó, hogy jöttél. Julcsi Elephanten szobacipőben van, jó macerás, mert kötős, de nálunk hideg van, kevés lenne a zokni. Amúgy én zokniban hagynám.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok!

Itt neeeeem esett a hó!Pedig nem szeretem a telet, de Panni miatt úgy várom a havat!!!!!
Davallia
minden túlzás nélkül nagyon szépek a lányok!!!!!Nagyon tetszik Eszter barna bőre, sötét haja, Pandád fehér bőrkéje mellett!esztid tiszta apja, Panda tiszta Te!A szüléstörténeted Kismama magazinba való, igazi írígylésreméltó!!!!!
Benianyu
Nagyon arik a srácok, Tesókád továbbra is helyes pasi!!!!!!!(jól van, Te is helyes vagy, mint mindíg!!!) :wink:
Nyúlné
én is valami ilyesmi képeket akarok Pannáról:hóesés, sok-sok fehérség!Cuki nagyon!!!


Jaj lányok, ma olyan kellemetlenül éreztem magam(férj szerint túlkombinálok mindent)
Van egy szomszéd házaspár, olyan 50-ek, nagyon kedvesek, azt hiszem, Maresz, Neked meséltem róluk.Biatorbágyon, és alattunk is laknak.Mióta Panna megszületett, nem voltak még babanézőbe!!! :twisted:
Na ma este jöttek!
Annyi, de annyi ajándékkal, hogy közeli rokonoktól nem kaptunk ennyi mindent!két rúd szarvaskolbit, 4 kg.afrikai harcsát, Panni egy beszélő, lázas, sírós,mindenféle orvosi műszerekkel felszerelt cuki babát, meg egy kindertojásokkal teli(15 db!!!!!) édi csajos fonott masnis kosárkát.+Andersen mesekönyvet.
Mi még a hal, és a kolbi mellé valami puccos pezsgőt(én még nem is láttam ilyet :oops: ), meg egy Carolans likőr-pohár csomagot.
Szerintem túlzásba vitték egy cseppet!
Végül is nagyon örültünk, Panni meg azóta a babát vizsgálgatja folyamatosan.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


esztid=Esztid :oops:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Manka!

Ti is sokáig voltatok kórházban! Jacket nem viselte meg lelkileg?


Majola!

Pont rátok gondoltam, mikor írtam, hogy egyik szülő egyik gyerekkel, másik a másikkal!

David nem nagyon hajlik erre. Ő is arra szavaz, hogy Zsuzsa egyedül a saját szobájában, Szilvi meg velünk. Hát meglátjuk.

A tejet nagyon-nagyon szépen köszönjük és hogy ha lehet, kérnénk még! Nem tudom, mennyire van kapacitásod, de bármilyen mennyiséget nagy örömmel fogadnék! Az átvételt meg majd megoldom én.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Totka!


Szaaaaarvaskolbász.... milyen finom lehet! :) Nekem ezen akadt meg a szemem! :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica
nagyon klassz, hogy elfogadta Zsuzsa a tejcsit!Semmilyen tápi nem pótolja az anyatejben lévő sok extra finomságot!
Majola
nagyon kedves vagy, hogy segítessz tejcsivel Zsuzsán!!!!!!!
And
nagyon bírtam a somlól-Eszti csendéletet!!!!!! :D Gondolom Esztiapu már nem annyira! :D :D

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Rokica
mikor ideköltöztek (4 éve), akkor kaptunk Tőlük ilyen kuriózumnak számító dolgot, mint szarvaskolbász, azóta a szánkba van az íze!!!!!Most majd a valódi is a szánkba lesz!!! :D
A faszi halőr, ill.országos hírű vadász.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Manka!
Nekünk is nehéz volt az első alkalom, de mi azt tapasztaltuk, hogy Natit egyáltalán nem rázza meg, amikor a Nagyinál hagyjuk.
Nagyon örül nekünk, amikor érte megyünk, adhatok neki egy puszit is és már megy is tovább a dolgára.
Volt olyan is, hogy amikor jöttünk volna már haza, Nagyi kikísért bennünket a kapuig és Nati sírva fakadt, amikor átvettem tőle.
Na azért ez nagyon rosszul esett! :(
Szerintem segít majd, hogy a szüleidnél lesz Jack és korábban is sokszor volt már náluk!

Kuha!
Áááááá, sehogy sem állok...
Utálom érte magam és mindig eldöntöm, hogy na, akkor holnaptól csinálom, de aztán sosincs erőm hozzá.
Az a baj, hogy nincs ami motiváljon. Amikor dolgoztam, eleve kontroll alatt voltam a ruháim miatt. Rögtön éreztem, ha gáz van.
De most.. Alig van alkalmam csinosba öltözni.
Csináljuk együtt! Mit szólsz? Ha valamelyikünk elbizonytalanodik, a másik erőt önt belé az éteren keresztül! :lol:
Cipő: háát, nem akarok hülyeséget mondani...
Miután abból a megfontolásból javasolják így, hogy a cipő helyesen tartja a lábat, a mezítláb viszont erősíti, gondolom minden gyerekre vonatokozik. :roll:

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


és a kolbikákat Ők készítik, annak is nagy híre van!
Na, jól kiveséztem a kolbászukat!!!!!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Róki, dehogyisnem, ezt az orvos is mondta, hogy a kórház lelkileg még inkább megviseli az ilyen piciket, mint testileg.
Most, hogy a fülészeten voltunk szinte mindennapos vendégek, újra elkezdett félni a fehér köpenytől, a cukrászdában a néni kijött a pult mögül, pogácsát akart adni Jacknek, Ő meg elkezdett ordítani :( .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Duda, Kuha
tessék engem is bevenni a csapatba!!!!!!!!!!!!!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka! :lol: :lol:
Hétfőtől???de most komolyan???? :lol:
Viccen kívül, én jó pár évvel ezelőtt úgy fogytam le 3 hónap alatt 7-8 kg-t, hogy a kolléganőmmel együtt fogyóztunk.
Igy ugye egész nap figyeltünk egymásra, itthon meg már csak kibírtam valahogy.

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?