Új privát üzeneted érkezett!

Pomi,helyes a pocakod :D nekem talán egy picit nagyobb,de én husosabb is vagyk,mint Te :wink:
Hogyan kell mérni a haskörfogatot?
A férjem méricskéte a hasamat,a köldököm magasságában,16.hét körül volt 104cm.Ha rákantintotok az alsó szövegre,akkor ott van a babák fotóalbuma,ott van egy 16 hetes pocak kép :)
Győrffy Mátyással megvoltál elégedve?
Mit mondott,mennyi ideig lehet jól megnézni az ikereket az Uh-n?

Na megyek,majd holnap benézek
:wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


sziasztok!
nem a kaáliban voltam vérvételen.amúgy kedden voltam,és tegnap volt egy hete, hogy nem jött meg.
lola29
 
 


Napszemcsi :D
én a köldökön keresztül mérem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi,Neked teljesen igazad van :) és tudom,hogy ezeket a dolgkat mind elmondtátok előre,de ha az orvos nem olyan ,mint Krizsa doktor,aki állást mer foglalni a leltek alapján,akkor inkább több helyre is elmegy az ember,hogy megnyugodjon 8) legalábbis ezt így gondolom!

babák nagyon sokat híztak,290gr,mindkettő és 2mm eltérés van közöttük :D :D :D :D :D :D :D

KépKép
napszemcsi
 
 


Melcsi,mi volt a Schöpiben???
Ott milyen a tanácsadás,és az újboli vérvizsgálat az mi a csoda?

KépKép
napszemcsi
 
 


:D óriásbébijeid vannak :D :D :D
jók a képek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Pompomlány
nagyon nagyon csini pocakod van!

Napszemcsi
nagyon nagyon édesek a babócáitok!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Napszemcsi!
Hát a Schöpi hasonlóan rémes!
Odamentünk hajnal 7-kor, a lefagyasztott véremből kellettt volna ugye a béta-HCG szintet megnézni. Az anamnézist felvevő asszisztens nagyon rendesen meg is kérte a laborból, és visszarendelt délutánra, hogy a genetikai tanácsadáson megbeszéljük a dokival az eredményt. Ám délután az orvos azzal fogadott, hogy ő NEM HAJLANDÓ EZT A VIZSGÁLATOT MEGCSINÁLNI, MERT A KOROM ELEVE INDOKOLJA AZ AC-T!!! Tehát az orvosom által kért vizsgálatot egyszerüen nem végezte el! Sőt, még megjegyzész is tett, hogy ő sem szól bele szülészeti dologba, hogy képzeli az én dokim, hogy genetikában állást foglal, vizsgálatot kér! Majd ő megmondja, hogy mi kell itt, AC ! Annyit elértünk, hogy kb 2 órás várakozás után megnézett a fő-fő szonográfus, aki természetesen semmilyen rendellenességet nem talált, szinte csodálkozva kérdezte, hogy mi is itt a baj?
És valóban, mi itt a baj? Az hogy 40 éves leszek! A már levett véremből a genetikus "feleslegesnek" itéli megcsinálni a vizsgálatot, ám az amnio szerinte nem felesleges! Az Istenhegyis papiromra lesajnálóan annyit mondott, hogy ott csak a pénzt nyelik el, és ugyan kihozták a vizsgálatok alapján az eredményt, de nem az a viszonyszám számit, hanem a kor szerinti! Igaz, ezt a véleményt én most hallottam először...
Férjemmel ugy döntöttünk, hogy nem végeztetjük el az amniot.
A bánásmód pedig kritikán aluli volt.
Remélem bezárják azt a kócerájt és a genetikusok mehetnek az elfekvőbe ágytálat mosni!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok :)

már kukorékolok,mert jön a védőnő,de nem tudom,hogy mikor :roll:

Köszi a babák nevében a dicséretet :P :P :P :P :P :P

Melcsi, lányok:egyetlen egy dolgot nem értek ezekkel a genetikai tanácsadóknl :shock: nekem a doki azt mondta,hogy vigyük az Istenhegyis papírt,mert az I-es Női is csinál ilyen markeres vizsgálatot,mert régebben a II-es csinálta,de elvették tőlük.Szóval,biztosan tájékozottabbak ebben a témában.
Én úgy tudom a Schöpi is csinálja ezt a markeres dolgot!
Ezt találtam a Születés hete portálon a 12.heti istenhegyis vizsgáltról.
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=63&cid=43593
A másik dolog,hogy én tegnap úgy menetem oda,hogy egy felkészült orvossal beszélhetek,aki mindent számba vesz,megnézi az eddigi leleteket stb...de,mint már írtam nem így történt,és ezért jött megint a letargia,mert a kétségek az embert gyötrik 19 hetesen,hogy mi lett volna ha..... korábban megcsináltatom mondjuk az amniót????
Na,de felejtsük el ezt a témát,és evezzünk más vizekre!

Nagyon kiváncsi vagyok,hogy miért jön a védőnő!?
Terepszemle,hogy a babák jóhelyre fognak születni??

Erika,Boldog szülinapot Ákoskának :D :D :D :D :D

no és persze Zsebi babáinak is ,mert ma 1 hetesek
:D :D :D :D :D

KépKép
napszemcsi
 
 


Lányooook!!!! - Mocorog a pocakmanóm!!!!! :D :D

Pompika - de aranyos pocid van!

Látom többen is aggódnak a pocakméret miatt, én meg azon aggódtam mindig hogy milyen nagy! Már 6 hetesen amikor kiderült, puffancs volt a hasim, minth jól beettem volna!

Napszemcsi, Melcsi - szerintem a Ti helyzetetekben jól döntötök, ha nem amnióztok! Ha nekünk lett volna több időnk átrágni a dolgot és nem esnek bele az ünnepek, talán végül én sem csináltattam volna meg! De ezen már nem agyalok!

Napszemcsi - a védőnő már kimegy?! Ilyet még nem hallottam! Majd elmeséled mit akart?

Kép
potykamanó
 
 


Zsuzsi
2-3 cm derékban az össz változás :D

Orsi
Úgy értettem, hogy febrzárban megveszek egy meleg kordbársony gatyit, az lerohad rólam áprilistól :) Van ugye őszi téli kollekció, van tavaszi nyári, csak a babámmal kicsit mindkettő szezonba beleesünk

Napszemcsi
Tegnap este én is erre jutottam: a legjobb, ha minél kevesebb helyen ijesztgetnek. Tök nyugis vagyok, míg az orvosok nem hozzák rám a frászt.

Melcsi
Sajnálom, hogy ilyen rossz volt a Schöpfiben. Én nagyon szeretem a dokimat ott.
A lényeg, hogy UH alapján minden szuper. Biztos vagyok benne, hogy ilyenkor már látszódna bármi baj. Szerintem sokkal megbízhatóbb, mint ezek a hülye hormonszintek, ami mindenkinél tök más.

Manó
Jujj, ez tutti érzés lehet!! 18. hét? Na, akkor még ki kell bírnom egy ideig :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Pompi
Kimaradtál, formás a pocakod :!: :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok jó reggelt mindenkinek és szép napot.
Nem tudom ki hogy van ezzel de azt hiszem ez megint nem az Én napom.Nemrég keltem fel mégcsak délelőtt van de már most olyan fáradtnak érzem magam mintha egész éjjel dolgoztam volna. Pedig gyönyörűen süt a nap gondoltam hogy elkéne mennem a városba de semmihez sincs kedvem.Na mindegy majd meglátom milyen leszek egy óra múlva.Ti mit csináltok ma?
kovacsné
 
 


Manó!!!!!!
De jóóóóóóóóóó! Érezzétek jól egymást :lol: !

Emma!
Örülök hogy nyugodt vagy! Ez most a legfontosabb!

Melcsi!
Komolyan kiakasztó ez a magyar egészségügy! Én nem is értem hogy praktizálhatnak ilyen korlátolt alakok. A lényeg az uh és az anyai megérzés :wink: :lol:!
Pompi!
tényleg formás pocak:) Lányok azért ez nagyban alkati kérdés. Én lazakötőszövetű vagyok nagyon ,így nálam már igencsak látszik. Vérvételen nézegettem hogy nagyobb a pocakom mint a 16 hetes kismamiknak. :oops: Nem mondom hogy örülök neki, de úgyse tudok vele mit csinálni. :)
Puszi Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Ja és egy sztárfotó!!!! Kép
Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


ÖÖÖÖ
Izé Kovácsné! (jÓL EMLÉKSZEM MELINDA?)
Vizesedésre figyelj oda! Mérd a vérnyomásodat rendszeresen. Amit vizesedésre szoktak mondani az a gyümölcsnap. Rengeteg gyümi, nuku só, fűszer. Amik kifejezetten vízhajtó ételek: a banán, szamóca, karfiol, görögdinnye és rizs. Állítólag magas a Kálium tartzalmuk. Vigyázz magadra :D ! Remélem tudtam segíteni:)!

Na eldugulok :oops:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuska,nagyon édes a babád :D :D :D :D :D

Kovácsné,pihenj sokat,bizosan az időjárás is megvisel :) igaz,hogy nagyon szép az idő,de nagyon hideg van!brrr.....de délután remélem addigra jön a védőnő,lemegyünk a babákkal sétálni,és aztán sütünk egykis muffint a gulyásleves mellé :D

Manó,ez szuper,hogy érzed a babádat :lol: :lol: :lol: mostmár egyre jobban fogd tudni,hogy mi a mocorgás :)
Én ha hanyatt fekszem,és szerintem forognak,azt úgy érzem,mintha liftezne a poci :P

KépKép
napszemcsi
 
 


Sziasztok :)

Kovácsné :)
Az almát is vízhajtónak mondják, de tényleg fontos amit Zsu, írt. Semmi só, fűszer ha lehet egy napig. És feküdj/ülj úgy hogy a lábad fel legyen polcolva. Ha lóg, akkor jobban vizesedik.

Napszemcsi :)
Szia, azt hiszem még nem üdvözöltelek :)
Elég rossz lehetett a genetikai tanácsadáson. Szerintem jó a döntésetek és evvel kapcsolatban csak egy fontos, tartsatok ki mellette és ne gondolkozzatok azon, hogy mi lenne, ha. Ez a döntésetek és kész. Ha az UH-on minden rendben van, akkor nagy baj azért nem lehet (szerintem).

Melcsi :)
Dárga, neked is azt üzenem, amit Napszemcsinek. Ne aggódj, jó? Bízzunk benne, hogy minden rendben van a kis pocokkal :)

Pompi :)
Nagyon formás a hasad, csini vagy :) Szerintem egyáltalán nem nagy. És ha jól látom te sem híztál túl sokat :)

Manó :)
Tök jó, hogy érzed a mocorgását :) Én a mai napig imádom érezni, ahogy mocorog. Azt hiszem ez egy olyan dolog, amit nem lehet megunni :)

Orsi :)
Köszi a híreket Zsebiről. Remélem Balázs is hamar összeszedi magát és aztán jöhetnek haza.

Zsu :)
Nagyon cuki a bébikéd :)

Képzeljétek, ma voltam a háziorvosnál a táppénzes papíromért, és tök üres volt a váró, pedig máskor mindig dugig van. Lehet hogy mégis van hatása a vizitdíjjnak? Bár pont azt gondoltam volna, hogy most még tele lesz nyugdíjjassal, hogy még ingyen panaszkodhassanek egy kicsit az orvosnak. :twisted:

Este megyünk 4D-re. Úúúúúúúúgy várom :)

Felbuzdulva a centiken én is megmértem a hasam. Nekem 104 cm :oops:, ebből is látszik, hogy kövér vagyok (sajnos már a lombik elött 93 cm volt), mert amúgy a pocak maga nem nagy.

wish
 
 


Emma :D
a 9 hónap mindig beleesik 2 időszakba :lol:
de én mondjuk vastag kord nacit nem hordok. Középvastag szövetjeim ill. vékonyabb szövetjeim vannak, azok még májusban is jók lesznek.
no, meg a 2 szoknyám is :D :D

fiaim jó sokat keltek éjjel, tök álmos vagyok, és 8 óta már az irodában... asszem elmegyek aludni haza :wink: :wink:

Wish :D
vizitdíj: az a hatás, hogy sokan keverik a febr. 15öt s a jan 16ot. Az egyik a vizitdíj a másik a gyógyszeráemelés.
Alapvetően jan. 15ig mindenki elment a gondjaival, hogy még olcsóbban kapjon gyógyszert - legalábbis anyunál ez volt, ca. 1.5szer annyi volt a betege minimum, mint szokott lenni.
majd még lesz egy roham a febr. 15 előtti 2 hétben, de most tényleg elég nagy a nyugi midnenhol.

(no, meg nem sok ember lesz, aki vizitdíjat fog fizetni... pont a nyugdíjas pl. nem fog, utána is ingyen panaszkodhat)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsu
Milyen édes! :)
Érdekes a petezsákod nagy és kör alakú, nekem kicsi és ovális...
Na gondolom mindkettő jó :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma - nagyon furi és nagyon-nagyon klassz érzés, de majd tapasztalod Te is és lehet hogy Te még hamarabb, mint én! :lol:

Kovácsné Bea - remélem, közben már megjött a hangulatod, hiszen olyan szép ez a mai nap!!! Tessék vidulni!!! :lol:

Zsu - naggggyon jól érezzük magunkat! :lol: Klassz a képecske! Olyan bekukucskálni, igaz?! Nagyon kis Tüncike! :lol:

Napszemcsi - érdekes dolgokat csinál ez a picurka nekem itt egyedül, elvonult a jobb oldalra amikor hanyatt feküdtem (eddig még csak ebben a helyzetben éreztem de már többször is) és valamiét jól kinyomta, hogy teljesen eldeformálódott a pocakom. A bal oldal belapult a jobb oldal meg kicsusosodott! :lol: :roll: Nem bírtam ki vigyorgás és tágra nyílt szemek nélkül!

Wish - bizony, alig várom hogy újra érzékeljem. Olyan nagy élmény volt! Már apának is mutattam amikor kitornyosult a hasam és Ő is olyan boldog volt! Neked is nagy élményben lesz részed ma! Láthatod a babócádat! Az is olyan csodás dolog! Olyan közel érezheti magához az ember ha láthatja végre!

Orsi - ajándékozd meg Magad egy kis pihenéssel ha megteheted! Egyébként meddig szoktál dolgozni? Jól bírod még a melót?

Kép
potykamanó
 
 


Emma :D
petezsák??? a magzatburokra gondolsz?
a burok alakja folyamatosan változik, ahogy a baba is mocorog, pillanattól függ, hogy épp milyen alakja van.

Manó :D
nagyon változó, a f9től 1-f2ig az mindig fix, de tegnap 3ig voltam bent... és most még, hogy évzárások vannak több a munkám nekem is.
utána még nagy reformokat akarok véghezvinni a szülése előttig, így szerintem még akkor is lesz.
de ha épp olyanom van, akkor persze a nagyon sürgős melók után gond nélkül kiveszek egy fél napot :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Manó
Jó látni az eufóriádat! :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


elment a védőnő :P nagyon kedves,én kedvelem :)
Megnézte a lakást,felírta a kartonjára hogy mekkora,hogy a szülés után idehozzuk-e a babákat,beírta az eredményeimet Uh terheléses cikor,vizelet stb... a lapjára.
Aztán arról mesélt,hogy majd a 30.hét környékén beszéljük arról,hogy a babáknak mi kell majd,ruha,légzésfigyelő,baba ápolási dolgok.
Aztán kitért az apukákar,hogy ne akarjak majd mindent én csinálni a babák körül vagy az anyukám,hanem az apukát kell főként bevonni mindenbe!
Egy új kis család születik,amiben az apámak is nagyon fontos szerepe van már az első napoktől kezdve :D :D :D :D
Beszélgettünk a tanácsadásról,amit nem minősitek ismét,de Ő is ezen a véleményen volt!
3 hét múlva megyek hozzá,súlymérésre,pisi tesztre,meghallgatja a babák szívhangját és vérnyomásmérésre,és egy pecsétre a kiskönyvbe :wink:

Hát ennyi,volt a látogatás :D

Manó,ezt nekem is csinálják,hogy az egyik oldalra bújnak :D és ilyenkor kidudorodik érdekesen a poci :D mi lesz majd később?? :D :D amikor már nagyobbak lesznek,akkor majd a könyökük a hátuk,a talpacskájuk,popsiuk fog igazán kidudorodni :D :D :D :D :D

KépKép
napszemcsi
 
 


Hahó
Na a Praxisban Febr. 10re lett volna az első hely, de akkor férjem no-ban lesz, így csak február 18.án néz meg minket Hajdú doktornő, 16 hetesen. Jó sokáig kell várni....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok! Még nem tudtam teljesen visszaolvasni, de látom, többeket ijesztgetnek... Nem tudom, engem mi bírhatna rá, hogy megszúrassam a pocakom... szerintem semmi...
Tegnap jöttem haza a kórházból... Ugye a múlt héten jól beijesztettek a méhlepény-öregedéssel, és szépen pihentem is végig. Aztán vasárnap végre befejeztük a babaszobát, rengeteget vasaltam, stb... Még az ágyneműt is felhúztam a bébinek. Hétfőre elég gáz lett a helyzet, sokat keményedett a hasam, lehet h a hidegfront is benne volt. A magnéziumtól se múlt, sőt 1-kor még konyakot is ittam mert már fekve is negyedóránként keményedett a hasam. Nem bírtam tovább, felhívtam a dokim "helyettesét", aki azt mondta, még 1 konyakot ihatok, ha 2 órán belül nem szűnik a fájás, akkor irány a kórház. nekem a fiam úgy született, h semmim nem fájt, csak keményedett a hasam. Úgyhogy azonnal bementünk. Irány a szülőszoba, fenyegető koraszülés. a méhszáj szerencsére zárt volt, baba feje nem ékelődött még be - ezek jó hírek. Azonnal adtak tüdőérlelőt. Beraktak a vajúdóba, h infúziót kapjak, az NST meg mutatta az összehúzódásokat. Kb. 15 óra alatt 20 gramm magnéziumot kaptam infúzióban, pisilés ágytálba, alvás semmi egész éjjel. Közben végighallgattam egy nagyon szép, gyors szülést, csak ez a pocakom állapotán nem segített. Hát be voltam ijedve rendesen, vis még mindig be vagyok. Kedden hazaért a dokim, be is jött hozzám, aztán tegnap hazajöhettem, hétfőn megyek hozzá NST-re meg áramlásmérésre. Most napi 2 gramm mg-ot szedek tablettában, amitől persze iszonyúan megy a hasam - de ez legyen a legnagyobb baj.
Fura volt, h 2 kismamának is akkor csinálták a 32 hetes uh-t, a babáik 1700-1800 grammosak. Az enyémet meg 10 napja becsülték 2500-ra, ez nekem túl nagy különbségnek tűnik, nem tudom, közrejátszik-e ez valamiben...
Orsi, most h kaptam tüdőérlelőt, ha a baba előbb jönne, akkor most már nagy valószínűséggel fog tudni önállóan lélegezni? Lehet ennek valami mellékhatása?
Alig várom a hétfőt, hogy lássam, rendben van-e a manó, a kórházban nyugodtabb voltam, napi 2 szívhangnézéstől. Most szigorúan fekszek, és beszélgetek a babával, h ezt a kicsi időt még töltse bent.
Majd teszek fel képeket a babaszobáról, ha hazaér a gyerekem, és előkeríti a kábelt.
Vigyázzatok magatokra mindannyian!!!

dkata
 
 


Icsilya,
esetleg ha tudsz valamit Zsebiről- írtad, hogy bemész hozzá szerdán- ennek ha minden jól ment 2 napja, szóval ha tudsz írj róluk már Zsebesünk hozzájárult.
farkasok
 
 


Sziasztok lányok!

Itt vagyok a hugoméknál, ahol most éppen jó a net, úgyhogy gyorsan visszaolvastam, jó sokat írtatok! látom, az afp-vel még mindig paráztatnak mindenkit!

Melcsi, Emma, Napszemcsi,
szinte szóról szóra uazt írtátok le, mint én kb. 2 héttel ezelőtt! Én vagyok az, akinek nagyon jó lett az istenhegyis eredménye (amit meg se néztek ), és 0,7 az afp-je. Nekem is rögtön amniot akartak csinálni, miután kiderült az icsi. De én kiröhögtem őket (ez a Shöphiben volt )! Én mostanra már teljesen megnyugodtam. Nem félek attól, hogy beteg a babám, és még ha az is lenne, akkor is az enyém, szeretni fogom és felnevelem őt!
Emma,
a magas afp nyitott gerincre utal (a tiéd simán belül van egyébként a felső határértéken ), ami viszont rendkívül tisztán és élesen látszik a 18. heti genetikai uh-on (de szerintem előbb is, de akkor biztosan! )! Úgyhogy szerintem neked aztán tök felesleges az amnió!
Melcsi,
az a nő a schöphiben egy f*szszopó, csak ahhoz ért, hogy riogassa a népet! Azt meg nem is hiszem el, hogy a korod miatt nem csináltatja meg a b-hcg-t (nekem ez 1,4 lett, de 2,5 alatt jó! )!

A kombinált teszt 95%-ban megbízható, amit ti írtatok 98%-ot, az az amnió megbízhatósága!!!!!! Tehát az se 100%! Egyébként valóban benne van ezekben a számokban az, hogy attól még lehet beteg a baba! Minden akkor derül ki pontosan, miután megszületett ugye.

Pompi, szépen kerekedsz, egész sokat nőtt a hasad! Az enyémről nem tudom, mikor tudok képet felrakni, de az nagyon brutál! :lol: Olyan szép, olyan büszke vagyok rá!

Orsi, Zsu,
nektek gratula a jó eredményekhez, legalább ezen nem kell paráznotok!

Zsuzsi,
örülök, hogy minden rendbe jött, és már nyoma sincs vérzésnek! Azért elég sokan vagyunk itt elöl fekvő méhlepényesek!

Mi jól vagyunk, a fiam sokszor mocorog, nagyon szeretem érezni! Lányok, mindenkit üdvözlök, akinek nem írtam is persze, igyekszem még a hétvégén benézni!
20140901102739
 
 


Kata,
szerintem már szép súlyú a babád, nagy gond nem lehet így, betöltött 34. héttel + tüdőérlelővel! Azért szorítok, hogy minél tovább bent maradjon a bébi, és könnyű szülést kívánok!
20140901102739
 
 


Kép
Ez pedig egy mai kép a pocakomról! :lol:
20140901102739
 
 


Hajni,olvastam a te történeted is,és én azért menet el a kp-ba,mert nagyon naiv vagyok,mostmár tudom :oops: :oops: :oops: :oops:
De az ember a hibákból tanul és hiába mondja el más a tapasztalát,addíg úgysem hiszi el amíg a saját bőrén nem tapasztalja :wink:
Helyes a pocakod :D :D

Kata,biztosan szép nagy babád lesz :) és nem lesz semmi baja :wink: vigyázz magadra és pihenj sokat :)

KépKép
napszemcsi
 
 


Kata :D
a tüdőérlelőnek semmi mellékhatása nincs.
34. hét után már amúgy is nagy a valószínűsége, hogy semmiféle légzéstámogatás nem kell. max. egy pici oxigén az orrába, de a tüdőérlelő sokat lendít mindig a helyzeten.

Farkasék Juditja :D
írtam utána azonnal, megpróbálom visszakeresni.

Hajni :D
ez azért nem semmi pocak ennyi idős terhesen :D :D simán ikresnek is elmenne :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi - az jó ha könnyed tud az ember szabadnapot kivenni. Azért szülés előtt már ne dolgozd agyon magad. Nagy reformok nem várhatnak? :lol:

Emma - Nagy boldogság van rajtam! Mint mindannyiunkon! És hogy még sosem érezhettem ilyet és voltak pillanatok amikor azt hittem nem is fogok, ez fokozó tényező. :lol: Jó sokat kell várnod a Hajdú doktornőig, de remélem csupa jókat mond majd! :(

Napszemcsi - gondolom milyen lehet amikor sztereóban csinálják!! :lol:

Hajni - nagyon csini vagy! Szép a pocid!

Kép
potykamanó
 
 


Hajni

nagyon szép pocakod van. Te csak a pocakodra híztál, ugye? Eddig hány kilót?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


melcsi, napszemcsi,
úgy látszik, ez a Genetikai tanácsadó egyszerűen minősíthetetlen egy hely!
És mi az, hogy ilyen "tankönyv-szerű" dolgokat, mint az életkor meg az ICSI (amiben talán Krizsa dokinak csak nagyobb tapasztalata van), előnyben részesítenek egy olyan teszttel szemben, amit a te saját véredből mértek?!?
Én úgy érzem, hogy ezeknek a nem belőlem származó adatoknak semmi közük hozzám. Szerintem ezek a fajta statisztikák inkább számítanak becslésnek, mint az istenhegyis szűrés - vagyis pont fordítva gondolom, mint ahogy azt a genetikais orvos nálam lepocskondiázta. Gusztustalan, hogy ezek az orvosok egymást f*kázzák, ahelyett, hogy elismernék egymást. Esküszöm mindenki a pénzre hajt csak. Én már abban is biztos vagyok, hogy minden amnio után pénzt kapnak a dokik, azért ragaszkodnak hozzá annyira. Mikor a rendelésről minden kismama úgy jött ki, hogy elküldték amniora, én már csak nevettem ezen az idiótaságon.

napszemcsi,
persze, tetszett Győrfi M. doki. Hát egy képre már most sem tudják behozni az ikreket (19 hetesen), és csak a többiektől (talán icsilyától?) tudom, hogy ikreknél a 20-21.(?) héttől nemigen lehet 4D-s arcképet csinálni, én azért rohantam el múlt héten.

zsuzska,
nagyon ari a baby! :P

dkata,
izgulunk érted, tarts ki! :) Ijesztő lehetett hirtelen ott találni magad a szülés kapujában... azért örülök, hogy még egyben vagytok!

hajni,
Sokat gondoltam rád, hogy akkor már biztos elköltöztetek, hogy nem hallani rólad. Milyen az albérlet? Tudsz tanulni?
Csodaszép formás a pocid, de irigyellek! Ahogy látom, te a hasadon kívül egy dekát sem szedtél föl. Gratulálok!
Tegnap én is büszke voltam, mer aszonta a dokim, hogy sportos kismama vagyok - bár edzőtermet egy fél éve nem láttam. Illetve tegnap álmomban már lementem step-órára, és mondtam az edzőnek, hogy én most csak hátra állok, mert van a pocimban két baba.

Amúgy köszi mindenkinek a pocak-dícséretet! :D (sikerült felvennem hozzá a legszebb tréningrucit! :oops: )

KépKép
pompomlány
 
 


Manó :D
azért agyon nem dolgozom magam :D a változtatásoknak meg pont az lesz a lényege, hogy a baba születése után egyrészt itthonról is jobban elérjem a benti dolgokat, másrészt, hogy kevesebbet kelljen bemennem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszönöm a jó szavakat + drukkokat, rám fér most is + majd remélhetőleg pár hét múlva a szülésnél is! :D

Nekem az afp-m jó lett, de rajta van "Feltűnő a magas hcg érték". Megkérdeztem a dokit, mit jelent, azt mondta, ne foglalkozzak vele! Nem is foglalkozok. Nekem az sztk-s méricskélésre meg ijesztgetésre is mindig azt szokta mondani, ne foglalkozzak vele,mert mi tudjuk, hogyan és milyen előzmények után fogant a baba, ők meg nem. És nekem nagyon jó, hogy ő tiszteli a Kaális orvosakat, jár az előadásaikra, stb.
Teszek fel képeket, ahogy ígértem.
33 hetes pocak:
Kép
33 hetes pocaklakó:
Kép
polc+tapéta:
Kép
szoba:
Kép
pelenkázó:
Kép
kiságy:
Kép
Kép
Kép
A babakocsi, amit már most imádok, mert nagy, ennek ellenére helyben megfordul, magasan fekszik/ül benne a baba, és a sportrész ill. a hordozó is mindkét irányban rátehető.
Kép
Ja, az ágyneműt a nagyfiam választotta, ahogy ő mondta, "Ez a legszebb anya, ezt vegyük", és szerinte legyen a gyerek "egeres", mert az cuki. A nagy kutya játéktartót is ő vette karácsonyi ajándéknak a bébinek! Várnátok ezt egy 14 éves kamaszfiútól?! Hát ezért voltam megveszve még egy gyerekért. :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata :D
ez milyen márkájú babakocsi?
én a quinny buzz-t néztek ki Picúrnak, most az tűnik véglegesnek.
Nekem is fontos, hogy a hordozó önmagában a vázra pattintható legyen ill. hogy a hordozóhoz legyen a kocsiba talp, amibe csak bele kell dobni és indulhatunk is.
(na, az meg hab lenne a tortán, ha a mózes a kocsiba beköthető lenne... no, de ennyi igényemnek eddig 1 babakocsi-rendszer sem felelt meg, így valamit meg kell húzni)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata :D
nekem az öcsém 14, és totál oda van a fiúkért. Annyira élvezi a NAGYBÁCSI szerepét, pátyolgatja őket, eljátszanak, együtt esznek, együtt TVznek..... a fiad is tuti nagyon büszke bátyó lesz.
Nekik ez óriási lépés!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Nekem is meg kellett alkudni, méghozzá ott, h nincs talpa a hordozónak, h csak betegyem, de bízom abban, h hamar kinövi a bébi és vehetünk ülést. Ez volt az ára annak, h. mindent külön rá tudok tenni és magam felé fordítani. A peg peregonak volt még hasonlója, de nem mózeskosaras csak dönthető, és nem 3 kerekű. Mikor ezt megfordítottam a boltban, elhűltem, hogy fordul. És a kerekei nagyok, fújhatók, leszedhetők és a váz épp belefér a csomagtartómba. Hasonló babakocsija a Chicco-nak + a Cam-nek volt, 2x ennyiért, és nem szerettem volna olyan "botkormányosat", hanem telit.

dkata
 
 



Kata :D
de mi a márkája???? :D :D

nekem a talp fontos, mert a fiúkkal sokkal könnyebb lesz úgy elindulnom reggel a bölcsi/ovi felé, ha Picúrt már nem kell kötözgetni, csak pattintani.

A hordozóból való kiköltöztetéssel én addig várnék, amíg csak lehet, mert az nagyon biztonságos a babók számára.

A pegperegonak is van ilyenje ami mózeskosaras + vázas + hordozó + talp... plusz lehet, hogy minden más is tud. Pliko Modular Sistem a neve.

de a quinny buzz 3 kerekűje nagyon tetszik, és a színei is olyan szépek :)
(asszem leteszek a beköthető mózeskosárról - ez az iroda miatt lett volna jó, mert akkor a fiúkkal való fuvar után be tudánk ugrani az irodába és aludhatna ebben tovább, a hordozóban hosszabb idő ugye nem jó nekik, akkor meg ki kell venni belőle, amire ugye felébredhet :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


A mózeskosár nekem azért volt fontos, h a kertben teraszon nyugodtan aludhasson. Amit meg néztem más kocsit, a sport rész nem volt magam felé fordítható. (És innen Egerből a bababoltból a 4-5 funkciós babakocsikat begyűjtötték, visszavitték a nagykerbe, az eladók sem tudták miért, és majd egyszer hoznak, de nekem már kellett a kocsi, utazni meg nem voltam hajlandó érte.)
A hordozóból meg csak akkor veszem ki, ha kilóra kinőtte, de mivel én 178 cm vagyok, az apja meg 190, nem hiszem, hogy sokáig tartana.

dkata
 
 


Szerintem jó választás volt ez a kocsi, tényleg sokmindent tud.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én is azt remélem, majd beszámolok róla, remélem még pár hétig a nappaliban álldogál. :lol:

dkata
 
 


Sziasztok :)

Megjártuk az Uh-ot. Nagyon aranyos volt a baba. Jó nagy gyerek, 2 hétttel nagyobbnak mérték a koránál, 1600 grammra saccolták.
Félreérthetetlenül fiú ;)

Kép

wish
 
 


Kata :)
Nagyon szép a szoba, és a babkocsi is jónak néz ki. Vigyázz magadra és pihej sokat!

wish
 
 


Wish :D
Fantasztikus ez a kép :D :D
annyira jó, hogy sikerült így elkapni. Tuti ilyen kis húsos pofija lesz, ha megszületik.
Nekünk a 22. hétről vannak arcképeink és összetéveszthetetlen rajta a két gyerek, az orrforma, a szájuk... :D
gyönyörű babátok lesz!!!!!

(enyimgyerek is konstansan 1 héttel nagyobb :D pedig már nem is a transzferből számolós időt adom meg, hanem a ténylegse uts. menstruációt, ami ugye még 5 nappal korábban is van :D)

az 1600 gr nem semmi :D
(de azért a súlybecslésekkel óvatosan :D 400.600 gr a tévedési lehetőség)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata!
gyönyörü pocid van, és a szoba ( ágynemü) és a kocsi is nagyon-nagyon meg fog felelni a bébi izlésének :D Remélem még pár hétigálldogálnak majd használatlanul a szobában!
Manó!
Csodálatos érzés, elhiszem hogy röpködsz, és ez fokozódni fog!
hajni!
Gyönyörü pocid van, Te csak hasra nőttél, ugye? A bébid pedig igen formás arcu!

Lányok, amit most ideirok, azon gondolom Ti is el fogtok csodálkozni.
Elmeséltem a dokimnak ezt a csodálatos genetikust, akit majd megütött a guta, amikor hallotta, hogy a kért vizsgálatot nem csinálták meg. Abban maradtunk, hogy reggel felhivja őket és elrendezi mégis ezt a vizsgálatot.
Reggel már fél nyolckor hivott, és a következőket mondta: Mikor szólt a laborba, hogy ez kell, csodálkozva mondták, hogy "EZT TEGNAP A TANKÓ DR-NŐ MEGCSINÁLTATTA, 1,7 A BÉTA-HCG MOM EREDMÉNYE!" Tehát a szemünkbe hazudott, mikor azt mondta, hogy ő nem fog feleslegesen ilyen vizsgálatot csináltatni! Hát hogy lehet valaki ennyire rosszindulatu :?: Arra gondoltam, hogy itt tudatos irtás folyik. Lehet ugy is szurni, hogy sikerüljön elvetélni...
Ezek után abban maradtunk a dokimmal, hogy elmegyünk korábban a Praxisba, ugy volt hogy Hajdu Krisztához. De oda csak febr. 10-ére lett volna hely, viszont a Győrffynél volt 1 lemondás hétfőre, odakértem magam. Meglátjuk mit mond, és kétségek esetén kedden még mindig el tudok menni a Hajdu Krisztához a Szabolcsba.
De a dokim azt mondta, Ferenczi dr. profi a szakmában, ő csinálta a tegnapi UH-t, és neki hihetünk. De azért több szem többet lát.
Viszont hoyg amniora nem megyünk, ez biztos.
Tegnap emlitette itt valaki, hogy nem lehet ennyi kismamának rossz az AFP-je. De mégis lehet, mióta a béta-HCG-t nem csinálják meg alapban, azóta rengeteg fals eredmény születik a dokim szerint. És ezt a vizsgálatot Krizsa szerint nyugaton már egyáltalán nem végzik, mert megbizhatóbb az UH.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: