Új privát üzeneted érkezett!

Totka!!!

Na, annyit beszélünk már erről a frankfurtiról, meg olyan régen volt már nálunk, hogy hétfőn vagy kedden tuti csinálok...

Apa meg majd biztos meggondolja magát később baba ügyben!

Kép
kuha
 
 


Kuha,
En is igy csinalom, csak en teszek bele krumplit is :lol:
Mustaros tarjat viszont lementettem!
A kutyat meg usd le ma este, ha megint nem hagy aludni :lol: :lol:

Megann,
Ezt jol kiadtad magadbol :lol:
Sajnos en is majdnem irtam egy jot kedden este, csak aztan meggondoltam magam, nalunk nem foci hanem rogbiorulet van :lol: es ez is ismerosnek hangzott, hogy "tele a fejem a ceggel" :cry:
Jo vasarlat akkor! Szerintem akkor vegyel feher csizmat is :lol: :lol:
En nem kerek vuduzast babara :lol: , penztarcara johet viszont :lol:

Rokica,
De jo, hogy laztalan!!! Csak javul ez :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Ancsi gratulálok! Szép babavárást és egészséget kívánok Nektek!

Mea
21-22-es cipőt hord Marci, kb 92-es ruhát, én már mindent adok Neki amit kér(kivéve édességet, azt nagyon mértékkel).
Ásványvizet és kamilla teát iszik, gyümileveket nem szereti. A mese nem érdekli még, csak nézegetni szereti a könyveket.
Bilin még nem igazán gondolkoztam, sztem kb nyáron próbáljuk meg. Nem fogom eröltetni, ahogy érett lesz rá majd vált.
A levegőn naponta kb 1 órát vagyunk. A többit kocsiban és ügyintézéssel töltjük. MÁr amikor házon kívül vagyunk.

Cici
Amikor szoptattam akkor jóóóól megjegyeztem, hogy milyen ha az embernek van cicije. :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nyilván átmeneti volt az áldásos állapot. :?

Kuha
A testmozgás önsanyargatás? :lol: Az ember közérzetét több szempontból javítja és egészséges.Most ne hidd,hogy én egy óriási sportoló vagyok. A várandósságom óta tornázok. És azóta szembesültem a nagyszerű hatásaival.Amúgy tök lusti voltam.

Rokica
Nagyon örülök, hogy jobban vagytok! Most hány kg Zsuzsa?
MIlyen a közérzete? Kezd azért magához térni?

Nyúlné


Viki
Nagyon helyes Petinyulacska. Vagy kecskécske? :lol:

Adó és politika
Nem vagyok hajlandó felidegesíteni magamat a témán. Mert ha egy gondolatnyira is elmerülnék a témában akkor dühöngve borítanék föl valamit(kis túlzással persze). Tipikusan megszoksz vagy megszöksz a helyzet az országban egyre inkább.

Képzeljétek Marci egyre ördögebb! Hihetetlen miket tud néha produkálni.
pl dühöng de piszkosul. A kukát feldönti ha mérges. Ilyenkor jön a kiságy.
And
Igazad van, hogy nem a legszerencsésebb a kiságy, de egyrészt nincsen más ötletem, másrészt Marci szerencsére vágja a különbséget. Este pl. nincs gond, hogy beteszem, sőt a napközbeni alvásnál sem. Amikor büntiből teszem be, akkor tudja jól, hogy azért van ott. Igazából megfékezés a fő funkciója ilyenkor az ágynak. Így nem tud törni-zúzni, kicsit van lehetősége "elgondolkozni" a problémáján :wink:

Megann
És magadnak mikor vuduzol be? :lol:

Ezt még tegnap este írtam, csak vacak volt a babanet :evil:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 

 
 

Viki,
Petike nagyo, helyes kisfiu :lol: Izlett neki a kaposzta?? :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Kuha
Én Kápmegyeren laktam majdnem 20 évet.
:shock: :shock: :shock:

Szerintem egész jó.
KápI legelejét nem ajánlom, illetve a végét sem.
Káp II csendesebb,mondjuk Káp I-en van a posta és több közért, stb.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Duda
Ti hol laktatok Kápon? És mikor?

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Anikó!!

Na, ez a krumpli új, de lehet, hogy kipróbálom, mert Robi minden levesből a krumplit hiányolja.
Megjegyzem, a húslevesbe is bele szoktam pottyantani 2-3 szem egész krumplit, mert azzal imádja a húslevest... :roll: :roll:


Oké, vettem, kutyát ma éjjel lecsapom, ha ugyanezt csinálja.
Most jut eszembe, még akkor is itt szokott vonyítani a kapunál, mikor tüzel...
Volt már olyan, hogy kimentem, és hozzávágtam a pacskeromat.
Na, akkor elhúzza a bundáját.
Csak arra is én fáztam rá, mert ilyenkor soha többet nem lehet elvenni tőle a pacskert, reggelre szétrágta... :? :? :?
Még szerencse, hogy a másik kutya, az egy német dog, annak meg ugye rövid szőre van, és ilyenkor már rohadtul fázik, egész éjjel ki sem dugja az orrát.
Az kéne még, hogy a jó kis öblös hangjával itt őrjöngjön az is... :evil: :evil:

Kép
kuha
 
 


Nem találom ezt a pontozós dolgot... :roll:

Mea
Marci már csak tejet iszik, mivel a székrekedésből kifolyólag leálltam a tápival. Hajnalban kap kb 2 decit.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Megann
Na én ki is tekerném Árpi nyakát, ha ilyenkor járna haza! :evil: :evil:
Megértő feleség vagy :wink:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci!

Csatlakozom hozzád, azt hiszem, én is kitekerném Robi nyakát.
Ő meg pont az ellenkezője, nagyon sokat dolgozik, és én mondom neki inkább, hogy menjen már egy kicsit a haverjaival, mert igazán rá férne.
Dehát ő meg inkább marad itthon.
Mondjuk, én nem bánom egyáltalán... :lol: :lol:

Testmozgás:
Tudom ám én, hogy nem sanyargatás, és nagyon is jót tesz testnek-léleknek, csak hát Nyúlné ugy írta, hogy milyen klassz kis izomláza volt, meg minden, és arra írta én, hogy ha kb. úgy néznék ki, mint ő, akkor azért nem biztos, hogy "sanyargatnám" magam.

Látom, Marci is kap már rendes tejet.
Nem volt semmi gond vele?
És egyik napról a másikra tértél át rá?
És milyen tejet adsz neki?
Gondolom, azért felforralod, nem?

Kíváncsi vagyok, mert én adnék mondjuk Gergőnek tejbegrízt, mikor Robinak csinálok (imádja), de hát valahogy a tej az egyetlen, amitől még úgy félek...
A doki (igaz, még a régi) azt mondta, hogy két éves koráig ne adjak neki, nyugodtan igya csak a tápszert.
Tudom, hogy nálatok a székrekedés miatt más a helyzet, de azért érdekelne a véleményed!

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!


Csikken!

Nem csinálunk semmit egyelőre, még tulképpen neki sem álltunk igazán. Annyit tettem eddig, hogy elmentem egy cytológiára, hogy tudjam, ott rendben van-e minden! De mivel Peti még szopik, lehet ez nálam gond lesz, mert még mindig 37 naposak a ciklusaim!!! De majd meglátjuk, egyelőre bízunk a természetben, na meg Megann vudujában!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kuha,
Probald ki, nem rontja el az izet, csak kiadosabb. Sot, hogy tovabbmenjek, neha meg par szem repat is potyogtatok bele Balazs kedveert, akinek ugye kelkaposztabol meg csak csekely mennisegeket szoktam adni, ha nem akkor, jo budiket tud am eresztgetni utana :lol: :lol:

Juci,
Most jut eszembe, hogy itt nalunk lehet tapszert kapni hasmenesre es szekrekedesre is!!! Nalatok?? Gyogyszertar??

Kuha,
En is probalgatom neha a sima tejet! Altalaban a reggelihez, mert Balazs imadja a gabonapelyhet! De, nalunk egybol kicsattan!! vagy a szajanal, vagy a nyaka korul, de sajnos szerintem a tej csinalja neki! Kiprobalhatod, eleg egyertelmu jelei vannak, ha nem birja!


Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


KUha
Nem forralom föl. Bio tejet veszünk Neki. Nem tudom mennyire bio, de az van ráírva. Kb egy hét alatt álltunk át. Fokozatosan csökkentettem a tápszert és uakkor növeltem a tej adagot.
Mondjuk nyilván annyit nem adok Neki,mint tápszerből, mert abból 360 ml-t bevágott. Csak épphogy hajnalban legyen valami a pociban. Hála Istennek nem volt semmi probléma. Simán bírja.

Én nem küldöm Árpit. És Ő sem engem. :lol: Próbálom rávenni, hogy menjünk együtt. Nagyon kevesett van sajnos itthon,mint gondolom még pár apuka szintén.Én, már írtam párszor, nagy csavargó lennék. Ő nem igazán :?

Aniko
Azért is kezdtem adni a tejet, mert reménykedtem,hogy hátha meghajtja kicsit. Vagy lazítja legalább a székletet. Egyébként nem tudom,hogy lehet e kapni "hashajtó" tápszert. Megfogom kérdezni, köszi a tippet!


Ayse
Lehet ,hogy lemaradtam, de kiderült Apa munkahelyén,hogy mi újság? Már úgy értem, hogy kell e napköziznie majd?

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Kuha
Még annyit a tejcsihez, hogy elöször gondolom úgyis picit adnál Neki,hogy bírja e. Ha bírja akkor sztem nyugodtan mehet tejbegríz meg ilyenek. De a tápszerrel én is egyetértek. Szerintem is igya csak még bőven. Abban sok fontos vitamin van Gergőnek és nagyszerű kapaszkodó ha netán beteg a babóca.
Bár lehet gondolom tápszerből is tejbegrízt főzni, ahogy gondolod.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci
nem jött meg! :roll:
Totka
isteni volt,nem is tudom melyik volt a finibb!talán a zabpelyhes...nem a nugátos kekszes....nem a másik...nem... :lol:

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Halihó!

Totka!
Köszönöm szépen! :)
A sós vízre emlékeztem és olyan undorral gondoltam rá, hogy reggelre el is múlt a torokfájásom! :wink:
De azért jegyeztem a dolgot! :)
Valahogy én is félek még tejet adni Natinak (Apa laktóz érzékeny), így gondolkodom a babatejen.

Kuha, Juci!
Mi a Ványoló u.-ban laktunk. Ez Káp1-nek a közepe felé van.
Akkor költöztünk oda, amikor felépült a lakótelep, illetve nem is volt teljesen kész! A mi házunkban sokáig mi laktunk csak! :D
Egyébként 3 emeletes, cseréptetősben laktunk, nagyon szerettük.
Ha ott vennék lakást, biztos ilyen házban vennék. Összesen 6 lakás van az egész házban.
11 éves koromtól laktunk ott 20 éves koromig. (mindjárt 30 vagyok :? )
Azóta nagyon sokat változott a lakpótelep, sok új bolt van, sokkal zöldebb és barátságosabb az egész.
Akkor még a fák is picik voltak. :)
Igy arra a kérdésedre Kuha, hogy Káp1-et, vagy 2-t javaslom-e, nem is igazán tudok válaszolni, mert mikor mi ott laktunk, Káp 2 még szinte csak terv volt. Illetve akkor kezdték el felhúzni a házakat.
Szóval ezt passzolnám Benianyunka és Jucinak!

Megann!
Nincs mese, cipőt is kell venni! :lol: :lol:

Nati a tegnapi 4 órás alvásnak köszönhetően, este 11-kor bírt elfáradni! :shock: :? :evil:
Apa közölte, hogy tuti nem lesz második... :( :( Totka :wink:
Én azért bízom benne, hogy csak hirtelen felindulás volt! :roll:
Szóval 11-kor elaludt és hajnali 4-kor éktelen köhögésre éberedtünk.
Gyorsan felültettem, akkor éreztem, hogy a pelusból is kifolyt a pisi, így át is kellett öltözni. Ha már ott tartottunk, az orrát is kiporszívóztam. Mire újra elaludtunk, 5 óra lett.
7.30-kor már megint fent volt a kis duracell nyuszim! :lol:
Én meg hulla vagyok...

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Duda!

Köszi a részletes infót!!!

Hát, azt elhiszem, hogy hulla vagy, én is az vagyok ma. Lassan megy Gergő aludni, és azt hiszem, én is ledőlök vele együtt...

Ja, a pisiről jut eszembe, hogy ilyen még soha nem volt, de tegnap reggelre, meg ma reggere is az történt, hogy kifolyt Gergő pisije.
De elég érdekesen, mert kb. pelustól a cicijéig pisis lett. Elől!!!
:roll: :roll: :roll:

Nem is értem a dolgot, itt elől soha nem lett még pisis, ráadásul születésétől fogva beigazgatom a fütyköst a pelenkában, hogy ne felfelé álljon.
Nagy ritkán, ha ki is folyik a pisi, akkor mindig oldalra.
Szóval, nem értem... :roll: :roll:

Kép
kuha
 
 


Barbi, Pü ment

TESTMOZGÁS: Lányok, én kb 1 hete tornázom itthon, és olyan jól esik...és nagyon jót vettem...a Béres Alexandrának van egy köredzése....és az a jó, hogy most még csak az 1 . kört csinálom, mert csak azt birom izommal....de jól megmozgat mindent...és ha majd birom végig akkor csinálom az első 2 kört, majd mind a 3.-at...nekem nagyon bevált...volt izomláz is, de nem vészes...most 2 naponta tornázom...és olyan jó...

Kép

Kép
prüntyi
 
 



Kép
kuha
 
 


Prüntyi!
És mi a címe a dvd-nek? Vagy videókazi? Köredzés? :roll:
Én is nagyon bevagyok rozsdásodva, néha úgy érzem magam, mint egy 50éves. :oops:
Azért ez tök szomorú!:(
Meg is fogadtam, hogy elkezdek tornázni!

Kuha!
Nati most alszik. Én meg itt ülök.... :lol:
Neked jó pihit!

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Kuha, nem volt sokat hason, vagy nem játszottatok fejjel lefelé? Ha nagyon tele van akkor ilyen esetben nekünk is kifolyik...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Ja, és Kuha!
Egy darab nyamvadt bogárral sem találkoztam Kápin! :shock: :? :D

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


ANCSI!!!!!!!!!!!
nagyon nagy gartulaaaaaaaa!!!!!!!!!
juhéj! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


jaj,de jóhogy visszahuppantam a gép elé!
Davallia!nagyon édesek vagytok és tündéri pici is és a nagy(obb)is!
gratulálok mégegyszer és tuti nagyon ügyes leszel! :P :P :P

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Davallia!

Jujj de édesek így együtt :D
És nagyon szép gyors szülésed volt, gratula még 1x!!!!

Viki!

Peti nagyon édes " nagyfiú" a képeken :wink:

Kuha!


Hát jó volt az a link amit feltettél(adó fórum).HIHIHI :D
De egyben :cry: :cry: :cry:

Megann!

Férj :(
Bár enyém meg moziba járkál néha egyedül is és olyankor csak éjfélre jár haza.....
Nem tud leszokni róla, régen együtt jártunk, erre most nem sokszor van alkalmunk.

Prüntyi!

Gratula a tornához.
:) Mi a DVD címe?

Hétvégén nem leszek, mert megyünk megint egy kicsit pihizni szokásos siófoki wellness :)
Ma este megyünk és csak vas. este jövünk!

Addig is puszi mindenkinek!

Mea
mea
 
 


Sziasztok! :)

Voltunk Benivel kontrollon, szépen gyógyul. Mindent rendben talált a doki, mehet hétfőtől oviba, csak még egy hétig ne sportoljon. Addig Danit leraktuk az Anyunál, hazafelé elaludt a kocsiban. De át tudtam csempészni az ágyába. :)

Megann,
Nekem ne vuduzz harmadik babát, jó? Én szeretnék, de realitás is van a világon.
Férj :( Hóvirág :)
Remélem, nem mentek bele erősen egy taknyolásba. Drukkdrukk! :)

Duda,
Küldtem választ :)
Én is nehezem bírnám az ilyen éjszakázásokat. Dani mostanában olyan jól alszik. Koppkoppkopp, bár a napokban kicsit korábban kel, mint szokott, 6-7 között. Ma 3/4 7-kor meghúzta a holdját, ami zenél, jelezve, hogy elkezdődött a nap. :)

Kuha,
Kutyaugatás :(
Káposztásmegyeren érdemes a Homoktövis lakóparkot megnézni, ha van rá keret. Oda én is átköltöznék szívesen. :wink:
Káp 1. eleje, ahol a buszvégállomás van kerülendő, mert az kicsit lelakottabb. (Most olvasom, hogy Juci pont ezt írta. :) - de most már itt hagyom én is :) )
Egyébként vannak aranyos 4 emeletesek is elég nagy számban itt a környéken. Bogarakról nem tudok. :) Meg az is jó hely, ahol Dudáék laktak. :)
De bírnám, ha ide költöznétek. :)

Davallia,
Nagyon helyesek a kislányaid. :) Kismacska tüneményes. Meg Panda is ahogy simogatja! :) Gratulálok a könnyű szüléshez, tényleg hamar ment! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Helló!

Davallia!

Jajjjjjjj de gyönyörűek vagytok....
Hogy én hogy sárgulok az irigységtől 8) 8) 8)

Lányok...
Látom már mindenki jól rácuppant a csodatévő, jövőbelátó, vuduenergiámra...
Jó lesz velem jóban lenni lányok :twisted: :twisted: :twisted:
Mert mostantól irgum-burgum ha valaki nem a szájizem szerint beszél :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :wink: :wink: :wink: :wink:

Vásárlás:

:shock: :shock: :shock:
Hát ilyen még nem volt...
Tudtam vásárolni...Lénával
Jól a lovak közé csaptam :twisted: :twisted:
Apa csak kapkodhatja a fejét :twisted: :twisted: , majd meggondolja legközelebb hogy mikor tér haza a családhoz...azt rézfánfütyülős rézangyalát... :twisted: :twisted:
Igaz sem kabátot sem cipőt nem vettem, de nadrágot, felsőket, mellénykét igen :D :D :D :D :D :D :D és még kinéztem egy jópár dolgot... :twisted: :twisted: természetesen mindent csakis leárazva 8) :wink:

Szomszédék most hivtak, hogy lemondták az ismerőseik a borvacsorát...és nem lenne-e kedvünk elmenni velük :roll: :roll:
Természetesen van :lol:
Mondtam is férjnek hogy bele is döglenénk, ha egyszer egy meghivást kihagynánk :wink: :lol: :lol:
Elvileg jön anyós gyerekfelügyelni...
Kicsit aggódom....mert Léna taknyos...de mire altatás lesz, addigra szeretnék hazaérni...
Viszont vacsora és fürcsi anyósé lesz... :shock: :shock: :shock: kiváncsi vagyok hogy boldogul :shock: :shock: :shock: :roll: :roll:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Ja Léna az Árkádban a kisállatkereskedében megsimogatta a KIGYÓT :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Belegondoltam, hogy a gyerekekbe mi nevelünk bele egy csomó irtózatot, viszolygást és negativ gondolatot...

Ezért én biztattam Lénát hogy simogassa meg... :P

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Benianyu!

De jó, hogy Beninél minden ok..
Gondolom Te is kicsit levegőhöz jutsz ha megint elindul Beni oviba :)
Egyébként, hiányolja??Beszél róla, hogy :"majd ha megyek oviba......."'

Jaj de cukipofa ez a Dani...
Megkongatja a haragnot....
Léna később kel, de néha még igy is be akarom beszélni magamnak hogy káprázik a fülem..és biztos nem a Léna csinálja a zajokat :lol: :lol: :lol: :lol:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Ígértem egy pár képet, még az öcsém látogatásáról. :)

Kép Kép
Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann,
Köszi. :) Beni nem igazán hiányolja az ovit, sőt! :? Remélem, nem lesz nagyon ellenére hétfőn. :)
Én is fülelek, mikor Dani ébresztőt fúj, hogy hátha.... :)
Kígyó??? De tényleg mi neveljük bele a gyerekekbe az előítéleteket. :)
Éljen a vásárlás! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Kígyó?????

Na, annak a simogatását én bizti nem fogom szorgalmazni, én magam is írtózok tőle!!

Benianyu!

Örülülök, hogy Benivel minden rendben, és hogy hétfőn már mehet oviba. Biztos nagyon várja ő is!!!

És köszi neked is az infót Káp.megyerrel kapcsolatban!
Hát még én hogy bírnám, ha odaköltöznénk!!! :wink: :wink:

De hát egyenlőre csak nézelődünk, év vége előtt tuti, hogy nem lesz belőle semmi.
Hacsak meg nem nyerjük az ötöst a lottón!!

Davallia!
Nagyon szépek vagytok a képeken, Panda nagyon édi, ahogy simizi a kishúgát!!

Ja, most , hogy Megann említi a vacsit, eszembe jutott, hogy akartam már nektek mondani, hogy idén, febr. 22-én is lesz Torkos Csütörtök.
Ez azt jelenti, hogy ezen a napon, az ország több száz éttermében 50%-os engedménnyel lehet kajálni. Tehát féláron.
Mi tavaly is voltunk, a Haxen Királyban, nagyon szeretjük azt az éttermet.
Idén is elmegyünk (ha már féláron van), és lehet, hogy idén is oda!
Itt meg tudjátok nézni bővebben, meg a listát is:
www.menjunkenni.hu

Érdemes később is benézni még, hisz a lista nem teljes, még mindig várják az éttermek jelentkezését.

Kép
kuha
 
 


Benianyu!

MIlyen jók a képek! Tök jól nézel ki az elsőn!
És a tesód is nagyon szimpatikus, főleg az utolsón, Danival.

Mi is voltunk sétálni Gergővel, és képzeljétek, életemben először, elindultunk babakocsi nélkül.
Pár utcával arrébb van egy ilyen lovarda féleség, 4-5 paci mindig van a kerítés mellett.
Babakocsival már jártunk arra, és Gergőnek amúgy is nagyon tetszenek a pacik.
Gondoltam, beizzítom.
Nem kellett csalódnom, nagyon bejött neki, pláne, mikor a lovak nyerítettek. Hát akkor csak úgy kacagott.
Ezt a részét még nem ismeri, mert ha megkérdezem tőle, hogy hogy csinál a paci, akkor csak csattog a nyelvével.
Dehát a nyerítést még nem tudtam neki megtanítani... :oops: :oops:
Odafelé tök szépen jött, egy darabig fogta a kezem, majd nem, de akkor is végig jött szépen.
Hazafelé viszont már elő kellett vennem a zsebemből a Gergő csalogató ropis zacskót.
Igaz, hogy sokkal lassabban, mint odafelé, de hazaértünk... :lol: :lol:

Kép
kuha
 
 


Prüntyi!

NEked akartam még írni, hogy lehet abban valami, amit írsz, mert mostanában észrevettem, hogy Gergő egyre többet alszik hason. (Ráadásul olyan pózban, mint az apja, az egyik lába fel van húzva... :)
Úgyhogy lehet, hogy attól folyik ki a pisi elől?? Nem tudom...
Játék kizárva, mert este tisztába tétel után jön a tápszer, és utána már rögtön megy is aludni.
És mondom, reggelre lesz tiszta pisi az egész hasa... :roll:

Kép
kuha
 
 


Ha már így benne vagyok a képfelrakásban. Itt egy sorozat, Dani és a felesleges villa címmel. :)

Kép próbálokozom, de nem egyszerű
Kép így könnyebb és nem olyan lassú
Kép és nagyon éhes is vagyok
Kép és milyen finom! :)
Kép na még egy próba, másik kézzel
Kép hova kell tenni a villát, ha iszom?
Kép ott a Malacka :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


HOl vagytok???
Most én gyártom a sormintát???

Kép
kuha
 
 


Épp most ébredt Dani. Folyt. köv este. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu!

Dani megeszi a paradicsomot????
De jó, én is úgy szeretném, ha Gergő is enné, de hát egyelőre fintorog , és kiköpi.
Erőltetni nem fogom, majd mikor itt a szezonja, visszatérünk rá.
Hátha a nagyim kertjéből szárzmazó jobban ízlik majd neki...

Kép
kuha
 
 


Én itt...

Még nem tudom kit szivattam meg...
De Léna nem aludt ebéd után...tekintve hogy plázáztunk..

Úgyhogy most tettem le...és nagy nehezen ki is dőlt..
Most nem is tudom hogy legyen......
De ha esetleg sokat akarna aludni majd felébresztem mikor elmegyünk, nehogy keressen minket....

Benianyu!

Egy művész ez a Dani...Kardvivó :P

Mi is imádjum micimackós tányérunkat... :wink:

Ne megyek elkészülök...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Hurrá, hurrá, hurrá, Zsuzsa megitta az anyatejet!!! :) Úgy beszipkázta, hogy öröm volt nézni! :)

Úgyhogy kérünk szépen méééég! :)

Sajnos az éjjel megint elég rosszra sikeredett... első lefekvés után kb két órával ébred először, onnantól kezdve óránként. És azért az szerintem már nagyon sok folyadék, mert minden alkalommal megiszik 125-150 ml tápszert vagy néha vizet is elfogad. És tegnap éjjel viszont nem aludt vissza azonnal, hanem elkezdett sírdogálni ahogy kimentem a szobából. Egy óra tájban meguntam és kivettem, át is kellett pelenkázni, mert ezt a folyadékterhelést nem bírják a pelenkái, és megint azt csinálta, hogy vigasztalhatatlanul ÜVÖLTÖTT. Megpróbáltam magunk közé venni a nagy ágyba, hát teljesen kiborult... de a kiságyában is sírdogált. Tisztára olyan, mintha ilyenkor éjjel törne fel belőle az a sok felhalmozódott félelem. Annyira sajnálom őt. :( David szerint ez "hiszti" volt, de én nem úgy hallom... nem arról van szó, hogy el akar érni valamit és azért megy a (mű)balhé, mert olyat is tud, hanem hogy a karunkban is vigasztalhatatlanul sír és nem tudom hogy mi lenne neki a jó. Végül nagy nehezen megnyugodott és hozzámbújva aludt... így csak egyszer ébredt reggel hétig, tehát nem óránként mint egyedül a kiságyában.

Most tök tanácstalan vagyok. Mit csináljak vele? Nem bírom az óránkénti keléseket, szerintem az ivászata is már nem az éhségről hanem az önmegnyugtatásról szól éjjel. Viszont ha kiveszem a kiságyból, akkor az még rosszabb, több szempontból. Anyukám jól leszúrt, hogy most fogom elrontani, hogy ilyen szépen beleszokott a kiságyba, azzal hogy kiveszem.

De szerintem ennek a babának a lelkét megtörték, az is fontos lenne, hogy ezek a sebek begyógyuljanak. Mert nem normális a viselkedése. Ma átjöttünk anyukámhoz, aki mellesleg tegnap vigyázott rá nálunk, ahol minden rendben volt. De most hogy itt vagyunk, "idegenben", Zsuzsa nem hagyja hogy anyukám felvegye, sír nála. Nem mert tőlem eltávolodni hogy odamenjen a játékaihoz, és inkáb BEKÉREDZKEDETT a járókába ami momentán akkor üres volt, csak egy játékkacsa árválkodott benne. Szóval ez nem normális viselkedés, főleg Zsuzsát ismerve. Egy idő után kicsit oldódott, de hát ez egy hosszú folyamat lesz. Olyan mintha nem bízna már abban, ha elenged, ott maradok, nem tűnök el, illetve nem történik vele valami szörnyűség, és hát minden oka megvan arra hogy így érezzen. Én ezt csak idővel és türelemmel tudom orvosolni...

De szerintetek mi legyen a kisággyal? Most csak arra tudok gondolni hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon, hogy odatolom mellé a nagy matracot a földön és ott alszom, ő bent, én kint. David nem fogja jó szemmel nézni, de más ötletem nincs. Az ingázást óránként a hálóból nem bírom, hacsak nem akarjuk visszaszoktatni arra, hogy felnőttel együtt aludjon, akkor nem nagyon van más ötletem. És akkor se Daviddel aludnék.

Vélemények?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Kuha,
Köszi a bókot! :)
Dani szereti a paradicsomot, mostanában főleg a cherry ízlik neki, de a fürtös is jöhet. Főleg ez a két fajtát veszem, mert a többinek mű íze van. Nyáron is nagyon szerette. :)
Drukk a lottóhoz! :)

Rokica,
Nagyon nehéz kérdés! Egyrészt én kiságy párti vagyok, de nem mindenképp és ilyen áron. Mert most tényleg beteg kicsit a lelke Zsuzsának és annyira fontos, hogy minden percben ott tudjon maga mellett, ha felriad és megijed éjszaka.
Másrészt viszont tényleg jó lenne szépen átaludni az éjszakát, a saját ágyában, ivás nélkül. Csak ez nem megy egyik napról a másikra. :oops: :oops: Na, most nem lettél okosabb. :? :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Rókica!

:cry: :cry: :cry:
Szerintem jó ötlet ez a kisággyal...
And nekem is ezt javasolta, csak székes ötlettel, hogy odaülni székkel mellé, és minden nap kicsit távolabb ülni a kiságytól, mig végül a szék kikerül a szobából..
Valamelyik okoskönyvben van ez az altatási mód...
De szerintem fekve ugyanez... :)

Érdekes módon Léna is ilyen lett mióta hazajöttünk sielésből...
Még azt sem tűri ha eltűnök a konyhában, amikor ő nappaliban van..panaszosan szalad hozzám.... :?
Nem tudom miért van ez..szerintem bizti nem a sielés..hisz ott happy volt neki minden :D

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Duda, Mea: Pörgesd fel (alakformáló köredzés) dvd. Corá-ban most akciós egy csomó...1500,- volt

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Róki, mivel már megszokta a kiságyat (ha jól értettem), akkor szerintem hagyd hogy ott aludjon, most lehet, hogy a rácsok közt nagyobb biztonságban érzi magát...az a kis kuckója...hát amíg kell, addíg meg jő ötlet a matrac mellette....ha Szilvivi megszületik kiságy lesz, vagy veletek alszik?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


sziasztok!

tegnap este baráti vacsorán voltunk, olyan háromfogásos vacsit kaptunk, hogy rögtön zavarba jöttem, hogy én mit fogok majd enni adni, ha őket meghívjuk :shock: :shock:
Eszti jól érezte magát, hamar oldódott, pedig nem is volt gyerektársasága, de feltalálta magát :D
este 9-re értünk haza, Eszti bealudt, levetkőztettük, kiságyba be, szépen aludt. hajnali 1-ig. utána felpörögve kb fél 5-ig ugrándozott, egyszerűen nem lehetett vele mit tenni. próbáltam mindent, de folyamatosan ugrándozott meg nevetett, aztán szopi (ami este elmaradt), kiságyba be és alvás, és úgy kelt reggel 8-kor, mintha mi sem történt volna :shock: mi apával nem annyira :lol:

most viszont mindketten húzzák a lóbőrt, én még jöttem ide, mert hiányoztatok már :wink:
ja ma du még anyósékat is vendégül láttuk, de rendben volt minden, legalább lekötötték Esztit, amíg én tettem-vettem, úgyhogy végre rend van péntek este a konyhában :D

holnap meg megyünk a híres-nevezetes orrszívásra, aztán meg valami tesztvezetésre, amire az apukám nevezte be a családot még hetekkel ezelőtt. kíváncsi vagyok.


Ancsi!!!! szuper, hogy van egy újabb kismamink, gratulálok a sikerhez és jó egészséget!!!!!

Davallia!
nagyon szépek a gyerekek, és édes Panda, ahogy símogatja Esztert! irigylésreméltó szülés :)

Benianyu, szuperjó a közös kép! biztos neked is a kedvenced lesz :) és öcsédnek tényleg jól áll a Dani :wink: :wink:

Megann, a székes módszer létezik matracos változatban is :D csak ott nem elalvás közben vándorol a szék, hanem egész éjszaka bennt alszik a kicsivel valaki, és egyre közelebb kerül a matrac az ajtóhoz :)

Rokica, most sem akarod, hogy David maradjon Zsuzsával?
nehéz dolog ez, hogy, amikor ilyen beteg a manó, akkor hogyan és mennyire legyünk következetesek :roll: :roll: én is ebben a cipőben vagyok az alvásügyben. betegség előtt marha jó volt minden, most azért fel-fel sírogat, du nem alszik el simán.
nem szívesen hagyom sírni az Esztit, de azért igyekszem valami középutat keresni, hogy ne kelljen elölről kezdeni az egészet.
szerintem is próbáld nem visszaszoktatni magatokhoz, az fontos, hogy maradjon a kiságyban, ha már ilyen jól beleszokott. én apár küldeném be, de tudom, hogy te ehhez ragaszkodsz (ezt most nem negatívan értem, én nem vagyok ennyire terhelhető éjszaka)...

KépKép
KépKép
and
 
 


mármint ahhoz, hogy te szeretnél bennt lenni Zsuzsával..

KépKép
KépKép
and
 
 


Davalia, nagyon szépek a lányok! És Panda milyen kedves a kistesóval!

Nálunk ma egész napos sirás volt, úgyhogy megyek is pihizni.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Davallia
Jó rólatok is látni már képeket. Nagyon aranyos ez a két csajszi.

Benianyu
Rólatok is jók a képek, szerintem nagyon hasonlít rád az öcséd és mivel a gyerekek is hasonlítanak rád ezért hasonlítanak az öcsédre is :wink: :lol:
Dani sorozat tündéri. Brigi is csak egy dolog zavarja az evésnél: a kanál vagy a villa :roll: De villával sokkal ügyesebben boldogul.

Prüntyi
Torna. Felnézek rád, hogy neked van hozzá energiád.

Kép
Kép
maresz
 
 


Megann
Kigyó simogatás :roll: Hát nem tudom hogyan tudnám eltitkolni a Brigi elől az előítéleteimet. De igaz, ezt mi neveljük beléjük.
Mondjuk nekem szinte minden olyan állattal előítéleteim vannak ami csúszik, mászik, repül. Mondtam is Férjnek, hogy szeretnék a telek köré szúnyoghálót, hogy hozzánk biztos ne repülhessenek be ilyenek. Csak röhögött, pedig én komolyan gondoltam 8)

Majola
Hát igen, nem lehet egyszerű két gyerekkel. Jó pihenést és kitartást.

Kép
Kép
maresz
 
 


Maresz, ez a szúnyoghálós ötlet nem is rossz! :lol: még igazán kitalálhatnál valamit a kóbor macskák ellen is, mert engem meg azok idegesítenek, de nagyon.

Anikó!
ez a pontozásos ötlet sztem nagyon jó! és ezek szerint nálatok működik is, mert pont nélkül is beágyazott! nagyon ügyesek vagytok!

KépKép
KépKép
and
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?