Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Jöttem én is panaszkodni. Petra ma egész nap lefoglalt, így eddig nem értem rá. De. még elmentünk egy kicsit klubozni, az még OK volt. Amikor hazaértünk Petra már egy kicsit hisztis volt, de ebédelt sokat, majd aludt. Na utána kezdődött csak igazán a hiszti és persze az orrfolyás is. :evil: Már megint beteg a gyerek, elegem van, szeptember óta minden hónapban 2 hétig náthás Petra. Az egész család nem tud kimászni ebből az ördögi körből. Karácsonykor Petra volt beteg, újévtől én, múlt hét végétől apa, most pedig Petra kezdi a kört elölről. Miért ilyen beteges? :cry:

Este aztán jobb lett a helyzet, legalábbis hiszti terén, mert hőemelkedése lett a kisasszonynak, így a hangját se lehetett hallani és egyfolytában bújt hozzám, le se lehetett rólam vakarni. Tök furi, amikor az örökmozgó kislányom 2 órát is képes nyugodtan, fekve mellettem eltölteni.

Szóval most már tudom tegnap éjszaka miért kelt fel 3-szor, ma is már egyszer ébredt, pedig kapott kúpot is.

Na kicsinyítek képeket, mert meg kellett örökíteni, ahogy bújik hozzám a csajszi.

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Hűű, de jók, Mamac!!!
Első képen olyan jó az a disszonancia, hogy Te mosolyogsz, Áron meg sír. Nem ugyanazt a csatornát nézitek! :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hú Kormi, jobbulást! Ügyi Levente! :)

Én is megyek, holnap mozgalmas napunk lesz ... :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

 
 

csak vicc... :)
De képzeld olvastam, hogy van valami mozgalom (őrült mazoista anyák gyülekezete...) hogy elkezdik a pár hetes babát biliztetni... :shock: Az a lényege, hogy a gyereken ne legyen egész nap allul semmi (tuti tüdőgyuszi és egésznapos lakás takarítás) mert akkor látod, hogy mikor kell neki és ha szerencséd van időben elcsíped... akkor rohanj vele a mozsdó fölé és susogd a fülébe pisss-piss és akkor ezt jól megjegyzi legközelebb csak mondanod kell és ő talán pont akkor pisss-pisss.... (szoptatás alatt egy kis edénykét tartanak alá) nomármost ennek általában az a következménye, hogy a gyerek akkor és ott megy ki amikor épp jónak látja, az egész család kerülgeti a halmokat... :(
Tiszta agyrém... és azzal kampányolnak, hogy hű de jó mert ezzel a módszerrel a gyerek tuti szobatiszta lesz két évesen... háááát köszönöm szépen! :lol:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


amúgy én is teljesen kaki vagyok... a gyerek egész éjjel ordított. ilyenkor olyan vad gondolataim vannak, hogy magam is megrémülök... nagyon nem bírom az éjjszakázást... részvétem mindenkinek aki hasonló cipőben jár... most is már rég aludnom kellene megyek is csak még Jumaminak küldök képeket...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Gabuska
:)
Nálunk vasfegyelem van! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Vuka
Jobbulást Petrának

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ahol csak tudott megpihent
Kép Kép
Kép
Kép Kép

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Na megyek befekszem én is az ágyba, bár olvasok még egy kicsit, mert szerintem még ébredni fog fél 1 tájban.
Jó éjt mindenkinek!!!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Kis aranyos!
Olyan kis elesett!



Jó éjjt mindenkinek... én is megyek remélem aludni is sikerül... :(

mamac

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ezt még búcsúzóul... ma készült...

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szegény Petra! Jobbulást!

Egy kis meztelenkedés nálunk is, nem árt háziaságra nevelni ezeket a férfiakat:
Kép

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Mamacka,
a bilizős képről jut eszembe, Benedeknek is van egy pont ugyanilyen bilije Kecskeméten. Na, ez fiúknak nagyon nem jó, nem elég magas elől, s mindig figyelmeztetni kell, hogy ellenőrizze, hogy a kuki jó helyen van-e, s az ellenőrzések ellenére az esetek kb harmadában kipisilt a biliből! Csak a jövőre tekintettel...

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


[quote="mamacka"]c írta:mamackasak vicc... :)
De képzeld olvastam, hogy van valami mozgalom (őrült mazoista anyák gyülekezete...) hogy elkezdik a pár hetes babát biliztetni... :shock: Az a lényege, hogy a gyereken ne legyen egész nap allul semmi (tuti tüdőgyuszi és egésznapos lakás takarítás) mert akkor látod, hogy mikor kell neki és ha szerencséd van időben elcsíped... akkor rohanj vele a mozsdó fölé és susogd a fülébe pisss-piss és akkor ezt jól megjegyzi legközelebb csak mondanod kell és ő talán pont akkor pisss-pisss.... (szoptatás alatt egy kis edénykét tartanak alá) nomármost ennek általában az a következménye, hogy a gyerek akkor és ott megy ki amikor épp jónak látja, az egész család kerülgeti a halmokat... :(
Tiszta agyrém... és azzal kampányolnak, hogy hű de jó mert ezzel a módszerrel a gyerek tuti szobatiszta lesz két évesen... háááát köszönöm szépen! :lol:



Mamac, ez nem új módszer, és nem is az a lényege, hogy szobatiszta legyen a gyerek 2 évesen. Ez az afrikai törzsek módszere, láttál már ott pelenkás kölköt a kendőben? :D A lényeg, hogy feltételes reflexet alakítsanak ki az ürítésre, így a bébi a hang hallatán elereszti a záróizmokat. De ettől még nem lesz szobatiszta, csak akkor amikor az idegrendszer elég érett az akaratlagos visszatartás-elernyesztésre. De ennek megtanítása szerintem nagyon nagy türelmet igényel, és a fejlett kultúrákban ahol kéznél a pelus..... hát minden elismerésem aki ezt kivitelezi. Amúgy én úgy tudom hogy ennek a mozgalomnak inkább a természetesség és a környezetkímélés volt az elindítója.

uff... beszéltem :D :D :D :D
Vendég
 


űűűűkormi, leszünk barátok? :D :D :D
Vendég
 


csak Kormi akart lenni :oops:
Vendég
 


Vagyok, olvasok, nem írok.... na most igen félbalkézzel, merta másikban gergi ingerkedik egy almával... ja és most már ő is beteg. Szokásos. Asztmás jellegű hörghurut, de ugye duplán.

Mamacka!
A pici babákat biliztetős szektához írnék...

Kismama magazin valamelyik számából idéznék, ami az ő saját és több ezer anyuka véleménye (az enyém is ide tartozik).
Ha egy gyereket 2 éves kora előtt kényszerítenek bilire akkor minimum 1 évig (kivétel erősíti a szabályt, ugye nem minden gyerek egyforma) elhúzódhat a siker. Ellenben ha 3 évesen próbálkoznak vele a sikre azonnali!
Az nem baj, ha a bilit ismeri a gyerek, elmagyarázzuk neki, hogy az mire való, esetleg véletlen belemegy valami és megdicsérjük, akkor jó emléke lesz róla, de erőszakoskodni nem szabad, nehogy negatív élménye legyen róla, mert akkor aztán hiába érett a gyerek már agyilag. Igen agyilag. A sok más dolog mellett ez egy nagyon nehéz feladat, hogy irányítsák a dolgot, de még előbb rá kell jönniük, hogy lehet. Mikor Gabi volt kicsi, anyám és anyósom és a védőnő is húztak a biliziéssel és én mikor elegem lett a másfél éves Gabit 3x ráóültettem a bilire egy nap. Sajnos pár napon belül már csak fondorlattal lehetett rávenni, egyáltalán nem tartotta jó elfoglatságnak. akkor pihentetttük a témát és mikor újból előszedtem a bilit x idő elteltével, a gyerek futva menekült. Innentől kezdve 1 évet küzdöttünk, 2,5 éves koráig. Az áttörést az hozta meg, hogy megnőtt elég nagyra ahhoz, hogy állva is bele tudjon pisilni a wc-be! Innentől nem kellett rá a pelenka. Meglocsoltunk minden fűt-fát-bokrot és otthon ugye az állva pisilés. Igen ám, de a kakihoz le kellett volna ülni... majdnem 3,5 éves koráig kérte a pelenkát. Szobatiszta volt ő, hiszen vissza tudta tartani, és az oviban inkább nem kakált, viszont otthon az első dolga volt kérni a pelust és elvonult szarni.
Dani most tudja, hogy mi mire való. Nem eröltetek semmit, hiszen tisztán látszik, hogy nem tudja irányítani. Néha, ha kedve van, akkor ráül a bilire, vagy felkéreckedik a wc-re.
Pl tegnap este is a szokásos pucéron rohangálás közben (azt a pár kört muszáj, különben beüt a ménkő) jön, hogy pisi-pisi. Na akkor rohantunk a wc-re, de mikor jövök ki látom a pisit... a földön. Ennyit erről, még van mit gyakorolni. De majd nyáron amikor nem kell még pelus se a kertbe majd gyakorolhat.

Kép
sasha
 
 


Bilizős témához még:

Én is Sashaval értek egyet! Közben anyám elkezdett nyúzni, hogy vehetünk új bilit, mert lassan már a kicsinek is kell, merthát Csillát 9 hónaposan kezdték rászoktatni. És hogy majd ő szobatisztává neveli a fiaim... Az apropó az volt, hogy Benedek elszedte tőlem a Kismama újságot, s kinézett belőle egy kék kutyás bilit. Utána napokig rágta a fülem, hogy ő vaus bilit kér. Még meg is venném neki, ha nem zenélő bili lenne, aminek eléggé ellene vagyok. De lehet, hogy még így is megveszem.
Mondjuk nyáron a mamánál lesz Benedek hoszabb időt nélkülünk, s akkor majd pelusmentesen lesz, és tényleg lenevelheti a mama, de akkorra már elég nagy lesz hozzá.

tegnapi hír még: jött egy levél Pamperséktől, hogy megvannak a pontjaim. És majd valamikor jön majd a járássegítő. Pont jókor, aznap, amikor Levente ugye úgy döntött, neki nem is lesz majd ilyesmire szüksége.

Tücsi: :lol:

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Sziasztok,


heszusz, hogyan tudtok ilyen sokáig fent lenni???? :shock:

Képek iszonyú jók.
Gabus, Livicsek iszonyú gyönyörű kiscsaj, én mindig csak ámulok, és igazi szexepil az a huncutság a szemében. :wink: Ezzel vadítani fog, az tuti. :)

Vanília, Kormi, fütykös képek szuperek. Mi mostanában úgy fürdünk, hogy még a plafon is tiszta víz, ugyanis apa megtanította Bencét locsipocsizni, ami azt jelenti, hogy csapkodja a vizet ezerrel és minden, de tényleg minden vizes lesz. :)

Tücsikém, együttérzésem az ekcéma miatt, nekem ezerféle van, olyan is, amit másoktól még nem is hallottam.

Nekem parlagfű, ez alap. Króm, higany, amalgám :shock: ez úgy jött ki, hogy a krómos evőeszközökre hót dzsuvás lesz a kezem, szóval azokat el kell kerülnöm.
Ezen kívül fluor érzékeny vagyok, ami abban jelentkezik, hogyha holmi pórias fluoros fogkrémet használok, akkor az orrom körül viszkető pirosság jelentkezik. Így csak marha drága gyógynövényes, indiai fluormentes fogkrémet használhatok. :roll:

Na, hát ennyi. :?

Mamac, aranyos képek, nagyon. :)

Bubek, a sátras kép szerintem is szuper édes. :)

Csajok, nekem meg iszonyú jól megy a fogyókúra, többek szerint már látszik is. :) Ettől persze lendületet kaptam, szóval folytatom ezerrel. A mérlegre nem állok rá, vannak bizonyos ruhaneműk, amik majd jelzik, hogy mennyi ment le. :wink:

Nálunk iszonyú kiegyensúlyozottság megy mostanában, le is kopogom, jó hangosan. KOP-KOP-KOP Alszik este 8-tól reggel 8-9-ig, napközben is ha álmos csak beteszem az ágyba és alszik, szóval nem is tudom, mivel érdemeltem ki egy ilyen gyereket. De örülök neki nagyon.

Vuka, jobbulást Petrának. Annyira édes, ahogy bújik.

Most megyek, még jövök.

Puszi mindenkinek.
Vendég
 


Bili témát én is úgy tudom, mint Sasha, valahogy 2 és 3 éves kor között lesznek érettek agyilag a gyerekek a bilire, ki mikor. Egy pszichológus barátnőm adott erről könyveket, és bizony az idő előtti bilikényszerítés elég sok későbbi problémát tud okozni, ahogy én olvastam.
Vendég
 


Képzeljétek ma csak egyszer kelt! Igaz akkor úgy maradt... viszont én apára hagytam és elvonultam kicsit aludni... most éppen egy geológus kalapácsot igyekszik a szájába tömni és közelít vele a gép felé :shock: :?


Tücsimami
Persze tudom én, hogy a környezetkímélés zászló alatt kezdték, de szerintem ami Afrikában megvalósítható (időjárás, egyéb körülmények) az Európában már nem, és sokszor azt látom, hogy a nagy buzgalomban a ló tulsó oldalára esünk... ahelyett, hogy a környezetvédelem nevében inkább ne dobálnánk el a szemetet az utcán... De természetesen nem akarok megbántani senkit akinek ez a módszer tetszik és persze hajrá, nem nekem kell takarítani és fizetnia fűtésszámlát, hogy ne fázzon meg félmeztelenül a gyerek a lakásban... de én ezt akkor sem látom egy követendő dolognak... és szerintem európai környezetben egy cseppet sem természetes...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok,

Először is köszönöm a drukkokat, meg a jókívánságokat, az Imi tolmácsolta még a kórházban, (nagyon eredeti volt). :lol:

Horror éjszakán vagyunk túl, már nem először és gondolom nem is utoljára, de most először volt szakadatlan, keserves üvöltés. Asszem jöhet az Infacol. De legalább ilyenkor egy ideig nyugi van és nagy alvások.

Borcsa egyébként jó gyerek, de igen végletes, vagy öt-hat órákat alszik, vagy fél napokat és éjszakákat nem. A Bogesz nagy lelkesedéssel fogadta, aztán kiosztott egy pár hatalmas taslit, puszta szeretetből. Egy ideig csak úgy közeledett felé, hogy "baba bumm". A féltékenység most kezd igazán megmutatkozni, pár napja mondja, hogy "anya", de azóta állandóan. Azelőtt csak apa létezett.

A nagylányok imádják mind a két kicsit, csak egymást utálják továbbra is töretlenül, amolyan kegyetlen, kamaszos módon. Egyre inkább hasonlítunk egy nagy, hangos, olasz családra. :lol:

Ja, a Bogi egy pár hete már nem megy integetve aludni este 8-kor, még tíz után is rója a köröket a nappaliban és üvöltve tiltakozik, ha le akarjuk tenni az ágyába, pedig már nem lát az álmosságtól. Időzíteni sem lehetett volna jobban, csak hogy ne legyen ennyire egyszerű az életünk. :D

Ja és Sasha, Kormi, eddig is mondtam, de most már tudom is hogy mit beszélek: minden elismerésem! :lol:

Felraktuk az újabb képeket ide: kep.tar.hu/tyime

A szülést még majd jövök és elregélem.

Csók

Kép Kép
Viki 15,5 éves, Zsófi 12,5 éves
jucus733
 
 


Jucuuuuuuuus747278747474376!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(most ennyi jutott rólad hirtelen eszembe) :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


Jucus

De jó, hogy jelentkeztél! :)
Kitartást nem lehet könnyű! :( de azért mégis gyönyörű.... gondolom

Bogit biztos az új helyzet zökkentette ki.... azértmég ő is elég kicsike...


megyek megnézem a képeket aztán reggelizni is kellene valamit...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Jucus!!!

Neked jár minden elismerés, 4 gyerekkel!!!

Mindjárt itt az anyósom, ma lesz, aki lekösse a gyerekeket. Meg már amúgy is jó napom van, reggel a mérleg hízelkedett egy kicsit, 70.8 kg-ot mutatott! Lassan megérem, hogy 6-tal kezdődjön. :lol:
Plusz lehet, hogy eldöntöttem, mi leszek, ha nagy leszek: maradok, ami eddig, programozó. Csak újra kell egy kicsit tanulnom a dolgokat, de nézegettem az álláshirdetéseket, viszonylag keresett szakmám van.

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Mamac
én nagyon egyetértek veled, igaz a módszer tetszik, de csak elviekben :D

Jucus
gyönyörűek vagytok, és te hihetetlenül vékony :D Gratulálok :!: :D
Vendég
 


Jucus!!!

Lehet ezt még fokozni????? 4 ilyen gyönyörű gyereket! :shock: :shock: :shock: GRATULÁLOK!!!
Kitartás, 2-3 hónap múlva bizosan könnyebb lesz picivel. Mondom ezt én, az egy gyerekes anyuka...

Most csak ennyi, mert Beni mindjárt befut a Harley-n, Livi meg még alszik. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


nAGYON ÉDES A KIS EMBER! :)
iLYENKOR MINDIG ELKAP A NOSZTALGIA! :)

Áron átszervezte a billentyűzetet mindegy már nem javítom

És milyen nagy baba!!! Áron fele ekkora volt! :) Mennyivel is született?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Halihó!

Az éjjel egyszer kelt föl Ádusz. Most is alszik igaz a nagy ágyon.
Délután elnézek az ofotértba, remélem akkor még jó idő lesz.

Megnéztem a Jucus képekeit és egyből elment az étvágyam a rakott keltől. Hogy lehet valaki szülés után olyan vékony.

Mamac a biliztetős módszer tényleg afrikában jön be, ahol döngölt föld a padló. Elképzelem Ádusz igencsak híg székletét a marha drága szőnyegemen. :wink:

Jucus. Gratulálok, nagyon szép család vagytok A nagylányok meg kinövik a kamaszkort. Még öt-hat év és jó lesz. Mi is ezt csináltuk a tesómékkal.

Gabus akkor meglesz a szandink. :lol: De jó, igaz itthon nem használjuk.

Eszti nagyon irigyellek a fogyókúra miatt. Csak így tovább.

Kép
vanília
 
 


Halihó!

Üdv innen! Csak pár szó, mert Petike bármikor ébredhet, és megyünk kettecskén a barátnőmhöz :)
Nagyjából sikerült visszaolvasnom.

Jucus,
szívből gratulálok! GYönyörűek vagytok, szép kis családod van :wink: És tényleg tutiszupin :lol: nézel ki, de ezt már biztos unod, annyian írták :D

Petikét szerencsére nem zavarta meg a máshol alvás, megy minden, mint a karikacsapás. Ha fel is ébred 1x, akkor is fölveszem, pici tutuj, aztán lerakom, és alszik is vissza.
Elképesztő, hogy új helyen, az új hatások miatt mennyit tud fejlődni... Már tapsol magától, és szívószállal is tud inni! Egész nap szaladgálni kell vele a házban, fogják a dédiék, mamáék a kezét, és szaladnak vele együtt :lol:
Mbá holnap jön :D már nagyon várom. Szegény, egész éjjel bent vol, nem aludt semmit. Hóvihar miatt bezárták Prágában a repteret, nekik meg oda is ment volna járatuk... :?

Natasa,
kazán :evil: Fogadd együttérzésemet. Nem lesz olcsó mulatság, erre készülj fel. Alaphangon egy sima kazán 120, de 400-ig is elmehet... :shock: :evil:

Én is próbálok kicsit odafigyelni a kajára. Szopi mellett még nem merek kőkeményen fogyózni, pedig jó lenne. Az a tematika, hogy nem eszem meg annyit, amennyitől majd' kidurranok (eddig így volt). Attól félek, hogy Zalakaroson majd azt hiszik, hogy némmá' ilyen pici a gyereke, és már mindjárt jön a másik... :roll: :lol:

Megyek is, kész a vadas :lol: :lol: :lol: De csak picit eszem.

Páááááá! Legyetek jók :lol: :wink:

Kép
mancs
 
 


Hogy ne maradjatok bulvár nélkül:

Görög Zita
http://index.hu/velvet/celeb/gozi070125/



Pussz :D

Kép
mancs
 
 


Mancs, a velvet megőrült. Mióta sztárallűr az, ha valaki nem akarja, hogy a kórházas periódusban idegenek fotózzák, majd mindezt leközöljék országos hetilapokban? :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


Eszti
Milyen fogyót csinálsz?
Én azért időközönként (négynaponta) ráálok eddig négy kiló ment le... de nekem is mondták hogy látszik...


Vanilia
:) :D :lol:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ez a Velvet elég gusztustalan stílusban adja elő... :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamac, érdekes az illusztrációd. Nem gejjj, de barátságos. Nem infantilis, de átteknthető.

Kép Kép
coolasa
 
 


Cool,
azért kíváncsi vagyok, az én kedvemért lekapcsolták volna-e a villanyt a folyosón, mikor letoltak az osztályra. :wink:
Amúgy meg a személyzet a hülye, miért nem mondták, hogy nem kapcsoljuk le asszonyom?!
De amit írtál a fotósokról, felhajtásról az igaz, csak a kórházat nem kell úgy kezelni, mintha Görög Zita kedvéért lenne fenntartva.

Sajna ez az egy normális képem van máról :(

Mondókáznak a lányok
Kép

Beni ezt hagyta maga után: :lol:
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Jöttem gonoszkodni,.... :twisted:
Nem olvastam a GZ-ről írt cikket. De abban is van vmi mait Cool írt meg az is lehet, hogy még nem dőlt el a "Ki fizet többet az első képért?" kérdés. Ez utóbbi sem lepne meg egyáltalán.
Megjegyzem a magam részéről Lulu gyereke a kis rinocéroszkölyök sokkal nagyobb melegséget árasztott szívemben.

Mamac, nyálcseppes Áronbaba képe nagyon tetszik! És a stílusod is amivel rajzolsz. Nekem vmi miatt mindig a népmeséket jutattja az eszembe :)

Eszti, gratesz a fogyáshoz! Én is figyelek,..már 2 napja :oops: Egyébként csajok, nálatok mi a "kő kemény fogyókúra"? Én pl ha nem eszek meg 2 csirkecombot csak egyet akkor még elmegy, de ha ennél drasztikusabbat csinálok, akkor fáj a fejem és azért az nem kóser. Csokibevitelem nem számít, mert nálam az általában közelít a nullához :oops:

Kádas képek naggggyon jók! Azért Benedek viszi a pálmát. Hiába, szeretem a házias pasikat :wink: Ja Kormi, szerintem egy kis gerinctorna nem ártana és az olyan, hogy nem kell megszakadni, de hatásos és nem hosszú. De, ezügyben Cool lehet többet tud neked mondani :)

Tücsi, én ha jól tudom az fülspricnit eleve nem javasolják 3 év alatt. És én a gyertyát se mondanám, mert a kisgyerek egyrészt lehet nem marad nyugton másrészt meg nem tudja mondani, hogy mit érez, az meg nem árt. Egy természetgyógyász nem árthat! Lehet egy kis immunerősítés nem ártana Görgőcinek!

Ilba, aranyos Beni gyerek, nem ér kiröhögni. Bár,....szoktuk mi is Szonját. Te is Tomas pártyán, solálá?! :lol:

Bili,.....Uffff! Nekem semmi bajom azzal ha valaki az elejétől biliztet bár én nem tenném az tuti. Az meg tény, hogy a pelenka elfogadottabb meg egyszerűbb. És az meg szinte biztos, hogy vannak szakik mind a két oldalon. Mint ahogy hallottam már rosszat a hiper szuper zenélős bilikről is,....
Én (szakik nélkül) "együtt pisilek" Szonjával. Aztán, hogy mikor lesz ebből bilizés az pl a gyereken is múlik.
Amikor megyek pisilni akkor mondom neki, hogy anya megy pisilni. Ha nincs jobb dolga akkor utánam mászik és figyel az ajtóban. Jókat vigyorgunk egymásra (van hogy kukuccsolunk :) ) Aztán együtt húzzuk le a vizet (az elején megijedt a nagy hangtől, de mára nevet rajta). Aztán meg megyünk kezet mosni,.... Így pisilünk mi (én),... Szonja még pellusba, de ha pl kakil akkor az nagyon látványos és olyankor mindig mondom neki, hogy most kakil, hogy egyszer csak felfogja, hogy mikor mit csinál. És utána megyünk büdi pelenkát cserélni :wink:

Vuka, elfekvős Petra nagyon aranyos. Szonja nagyon nem akar elfeküdni :?

Mancs, sikerült megreparálni a kazánt 13e-ért. Így nyárig tuti kibírja. Egyébként mivel ez 9 éves az újat majd engedélyeztetni is kell, ami 170e Ft lesz a készülék nélkül! :shock:

Gabus,...rácsvédőre még visszatérek :wink:

Subidubidúúúú! Februárban megyünk Várgesztesre! :D Így szonja szülinapja családi körben tolódik egy héttel, de szerintem egyikünk se fogja megbánni :wink:

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


"Amikor megyek pisilni akkor mondom neki, hogy anya megy pisilni. Ha nincs jobb dolga akkor utánam mászik és figyel az ajtóban. Jókat vigyorgunk egymásra (van hogy kukuccsolunk Smile ) Aztán együtt húzzuk le a vizet (az elején megijedt a nagy hangtől, de mára nevet rajta). Aztán meg megyünk kezet mosni,.... Így pisilünk mi "

Natasa, mi is. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Voltunk udvarolni. Háát, Beninek van még mit tanulni ebben a témában. :lol:
Reméljük az alsó szomszéd is beleegyezik abba, hogy máskor is menjünk. Beni bűn rossz volt. :oops:

Jééé, vendégek!
Kép

Jujj, csak nem puszit kapok!
Kép

Tornáztunk is :)
Kép

És táncoltunk :)
Kép

Levelet írtunk :)
Kép

Livit ekkora már teljesen kifárasztottuk, így muszáj volt bedobnia egy kávét :D
Kép

Búcsúmese :)
Kép

Tisztaságot hagytunk magunk után :lol:
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


[quote="ilba"]B írta:ilbaeni bűn rossz volt. :oops:


Ez nem igaz!!!

Olyan jó kedve volt, folymatosan vigyorgott, mindent megnézett, kipróbált, szépen ebédelt! Az meg, hogy az egész lépcsőház hallotta, hogy itt van Beni, kit érdekel?! 8) :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabus :D :wink:

Rácsvédő (Külön Gabusnak!):....az úgy volt, hogy várandósan főleg olyan oldalakat olvastam ahol homeopátia, természetes szülés, igény szerinti szopi stb voltak (pl Nandu oldala) és ezeken nem tartották fontosnak a baldachint meg rácsvédőt mondván, hogy inkább a pénztárcára játszanak. Másrészt mivel szülés előtt nekünk a kiságyba csak lepedő volt én nem is nagyon találtam izlésemnek megfelelő ágyneműt (nem is nagyon nézegettem) nem vettünk. Aztán Szonja velünk aludt, a kiságy csak arra volt jó, hogy tudjuk, nekünk ilyen is van (néha lefényképeztük benne Szonját). Aztán amikor már használtuk csak este került oda amikor már aludt és amikor megébredt fontos volt, hogy lásson és lássam.
Egyszer egyébként kapott rácsvédőt, de úgy utálta, hogy cirka egy nap alatt le is került. (Így jutott vukáékhoz.) És Szonja tényleg soha nem verte be a fejét meg semmilyét se az ágyba.
Félreértés ne essék,..lehet ha lesz kistesó annak majd lesz rácsvédője ha más temperamentumú lesz és szükségét látjuk.

Egyébként én most gondolkodom (miután Szonjának van/lesz saját szobája), hogy majd dekorálom,...de valójában olyanra szeretném ami neki és nem nekünk tetszik. Lehet ez marhaság, de én így gondolkodom. Ezt meg kideríteni egy 1 évesnél elég nehéz. Persze, lesz majd időszak amikor megpróbálom rátukmálni az izlésem,...azt hiszem :roll:

No, mielőtt Natasa leírná, hogy miért nincs járóka sem, meg miért eszik Szonja azt amit eszik, meg egyébként is, miért ilyen amilyen inkább elhallgatok. :wink:

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Különben is, ha Beni volt a rossz, akkor miért én szakítottam ki a nadrágom térdét? :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska, bűn rossz voltál! :D


Póka Angéla nem tudom kinek milyen rokona. Én a Megasztárból ismerem. Anyukámék kérték a CD-t karácsonyra. Aztán nekem is tetszett és így van egy másolat. A lényeg, Szonjecnek is bejön :wink: Van rajta Tankcsapda szám is. Tankcsapdát is szereti :)

Szonja ma csak úgy hajlandó közlekedni, hogy sikít közben :x

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
köszönöm a kimerítő választ! :D

Amíg L picike volt, neki is úgy tettük fel a rácsvédőt, hogy a mi oldalunkon nem volt.
Mikor már kezdett a külvilág felé nyitni, akkor nagyon szerette nézegetni rajta a macikat. :)
Aztán mikor lejjebb kellett már tenni a fekvő résztét, akkor körberácsvédőztem, mert akkor már úgy is be lehetett látni.
Én nem is a fejbeveréstől tartok, mert a rácsvédő által nem védett részébe így is be tudja verni, hanem a kiálló szálkáktól. Tudom, le van kezelve a fa, de akkor is. :oops:
Viszont régen sem volt rácsvédő, és még mindig élünk. :wink:
Amúgy - nem rosszindulatból - Zoli szüleinél lévő kiságytól nagyon parázok. Még a régi időkből való, ki vannak kicsit lazulva a tartó részei, mivel már több gazdája is volt, meg van rágcsálva, ezért kiáll egy-két szálka (ez az anyukámnál lévő ágyra is igaz) és széles a rácstávolsága. Kb. 1 éves koráig simán be tudta nyomni közé a fejét. :?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hűűű, első dolgom volt most Jucus képeit megnézni, hát csodaszép Bori!
Gratulálok a csajokhoz, mennyi udvarlótok lesz majd! :)
És Jucus! Te tök sovány vagy! Nagyon jól nézel ki!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Lányok,
van kb. 40 db 7-18 kilós pampers pelenkám, Livinek nem bírja a popsija, kinek vihetem el a talira?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jucus,
És milyen 4 gyerkővel? Van segítséged napközben? El nem tudom képzelni. De annyira jó lehet!!! :wink:

Vanília,
Szandi biza leszállítva! :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Én is a csúcson!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba a csúcson! Mit nem tud ez a Bnet?! Ufff, Natasa a perverz :oops:

Gabus, én nem félek a szálkáktól,....apa végigsímogatta megvétel előtt :D
Ja, Szonja most kezdi nézegetni pl a ruháján levő képeket,....fodrokat,....így lassan a praktikusság mellett bevarázsolunk egy kis nőcisséget is, hogy olyan legyen mint anno az anyja és bölcsisen már egy kis körömlakkért hisztizzen :lol:

Jucus, tényleg szépek vagytok. De, hogy milyen azt én max érdeklődésből, mert azt hiszem 2-nél több gyermekem csak akkor lesz ha ikrek lesznek vagy örökbefogadok. /Nem mondom, hogy soha nem lesz több gyerekem, mert még beérik nálam a "soha ne mondd, hogy soha" és akkor nesze nekem!/

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Gabus, mi pont ezt a pamperst használjuk, de ha én leszek a szerencsés nyertes, mondd, hogy mit kérsz cserébe, mert már sok lesz az adományokból...

Kép Kép
coolasa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?