Új privát üzeneted érkezett!

Tücsi,

ez az ekcéma nem megszüntethető dolog? Nincs valami gyógyizé, amit ha megeszik, megiszik vagy nemtom, akkor rendbehozza a bőrét? Felnőtteknek van valami kitalált dolog erre?
Nincs egy természetgyógyász ismerős aki esteleg javasolni tudna valamit?

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


ezt találtam az indexen, vajon a mai meccs? "Horvátország-Dánia 28-26"

Kép Kép
coolasa
 
 


http://www.tv2.hu/mokka/cikk/137039/

kedves embör ez a Havas ...

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

 
 

Cool,
aha, ez az lesz. :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Amúgy én nem is láttam Gergőt a füléhez nyúkálni sosem...és persze, ha vigyáztok arra, hogy nem legyen sok cucc a fülében - (nem lehet kimosni pl?) akkor biztos nem lesz ilyen. Az egíyensúlyon meg ne agyalj, mert az bent asszem közép és belsőfülben van, az ő ekcémája meg kíjjebb...és a dobhártya mögé nem nagyon tud menni belőle...sztem...

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Jólvan jólvan...sokasodunk végre...akkó nem megyek még..

Ilba mit eszel??? :wink:

Cool,
nagyon köszi!

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Bubek,
azért nem ezt tettem ki, mert van egy ugyanilyen közelebbi, és azon nincs árnyékban sem az a gyönyörű pofikája Marcinak. :wink:
Igen, én keltettem, pontosabban az ébresztő óra. Hogy odaérjünk a szurira.
Emlékszem arra a légzésmegállásos esetre. Brrrrrrrrrrrrrr.

Tücsi,
köszönöm szépen :oops: , de sztem egyszerűen csak aranyos. :wink:
Nincs erre valami fülcsepp, ami oldja a trutyit, hogy ki tudjon folyni? Tudom, ez más tészta, de nekem a fülfájásra nagyon jó volt a levendulaolaj, hátha az jó ilyesmire is, mint ami Görgőcske problémája. Vagy az audi spray esetleg? Tudod, az a fülzsír oldó spray.
Olyan bosszantó, amikor egy kisgyerek ilyesmik miatt szenved. :evil:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


az olivás kenyérből már nem sok van és tettem közé egy kis téliszalámit is. :oops:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Bubek, a családban van erős ekcéma nálunk, és olyan krémeket írnak fel általában, amik szteroid tartalmúak. Ezek legalább tüneti kezelést adnak, a nem szteroidosok meg vagy érnek valamit, vagy nem. Az ekcéma továbbá nem szokott csak úgy elmúlni attól, hgoy x ideig kenegették, viszont aszteroidos krémeket nem lehet sokáig használni, mert elvékonyítják a bőrt plusz egy idő után hozzászokik a szervezet, így hatástalanok is. Plusz az ekcéma elleni kenőcsöket csak vényre szokták adni, pedig az ekcéma az életforma, van akinek minden kézmosás után kell használnia, ehhez képest minden hónapban sorba kell érte ülni a körzetinél, ráadásul a kb 1 hónapra elég mennyiség felnőttnél havi min 5000 Ft....

Kép Kép
coolasa
 
 


Ja Tücsi a fogak...Gergőnek is 8 van már elöl ugye jól emlékszem? Na akkor felvilágosítalak, hogy igenis a hátsó rágófogak jönnek, és csak azután-elvileg - a szemfogak...bezony...de ezt a több gyermekes anyucik tuti tudják....vagy megerősítik, vagy megcáfolják... :lol: (én asszem valahol olvastam ezt vagy mi... 8) )

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Tücsi,
esetleg ha gyertyáznád? Vagy az ilyet nem tűrik meg még, mi??? :roll:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Cool,
:shock: :shock: :shock: ezt nemis gondoltam volna.... :shock: De akkor ennek nincsen semmilyen olyan ellenszere, ami nem csak töüneti kezelés, hanem csírájában öl? Mi az ekcéma, valami vírus, vagy micsoda?

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Ilba,
két kérdésem van:
Mi az az olvívás kenyér???? :shock:
és mi az a gyertyázás??? :shock:

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Mármint olívás...

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


most az én netem gyors, vagy ti vagytok lassúak... :wink:

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Gabi,
erre gondolsz?
Kép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Tücsi,
Bubeket megerősítem a fogak ügyében. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bubek, nem, nem vírus, az ilyen kisgyerek közösségbe mehet, az ekcéma nem fertőző. Amikről én tudok, azt mind-mind születéskori (esetleg később kialakult) allergia megjelenési formájának ítélte az orvostudomány.

Kép Kép
coolasa
 
 


Aha, csak én úgy tettem fel, ha jól emlékszem, hogy a sok fölösleges hátteret kivágtam.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Cool,
Na, ha allergia, akkor az ellen nem nagyon van mit tenni, ugye? valami természetes ellenanyaga nincsen? Mármint valami homeos, vagy akkupunktúrás, vagy valami...?

(nálunk-kopp-kopp-kopp- az allergia nagyon csekély mértékben fellelhető akár az én akár azuram felmenői között...ezért vagyok íly tájékozatlan az ügyben....szóval Marci se nagyon az...most a citromot látom időnként rajta kipöttyöződni, de remélem ez később elmúlik...Más citrusfélétől meg nem is... :shock:)

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Görög olivás kenyér


Hozzávalók (2 cipóhoz): 5 dkg élesztõ, 5 dl langyos víz, 2 kk. só, 1 dl olívaolaj, 2 tojás, 1,7 l (kb. 90 dkg) finom- vagy kenyérliszt, 30-40 db olivabogyó (mag nélkül: 10-12 dkg, maggal 15-20 dkg), kb. 20 dkg feta sajt, a nyújtáshoz: liszt, a tepsi kikenéséhez: vaj.

Az élesztõt a vízbe morzsoljuk, megsózzuk. Az olivaolajat meg a tojásokat hozzáadjuk, majd a liszttel tésztává dagasztjuk. Meleg helyen, letakarva 30 percen át kelesztjük. Az olivabogyót, ha kell, kimagozzuk, esetleg kockákra vágjuk. A sajtot kis kockákra aprítjuk.

A tésztát meglisztezett deszkára borítjuk, elfelezzük. Egyenként kb. 50 cm hosszú téglalappá nyújtjuk, és az olivabogyót, meg a sajtot a közepére halmozzuk. Fölhajtjuk, kicsit meghengergetjük, hogy csinos formája legyen, majd gyûrû alakúra formázva, kivajazott tepsibe fektetjük (savarin formába is tehetjük). Meleg helyen letakarva 40 percen át kelesztjük, majd sütõben, nagy lánggal (200 °c, legkeveréses sütõben 180 °c) kb. 25 percig sütjük.

Amúgy Kaiser's-ben, Intersparban is van.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


35 évemet taposom és még mindig ekcémás vagyok :oops: Kb. 30 körül tünetmentes lettem, a szülés visszahozta. Amit Cool írt, az bizony úgy van.

Az audisprét a doki úgy szidta, azt mondta aki kitalálta börtönbe kellene zárni, mert csak kárt csinál.

Azért nem folyik ki, mert a gyerek letunkolja, sokszor úgy kel fel éjjel, mindkét keze mindkét fülében, szegény csórikám, én aztán tudom, milyen amikor viszket :oops:

Ezt a fog dolgot nem gondoltam volna, ilyen egy dilinyós legyen a természet :roll:

A gyertyázást én sem tudom mire való, de lehet azt ilyen miniknek.

Ilba: a tied hogy viselné :?: :?: :lol:

Ekcéma: ezt nem elkapod vagy ilyesmi, belülről jön, de úgy tudom, sok-sok orvosi kongresszus és még mindig nem tudják igazán a kór eredetét.
Vendég
 



Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Nos hát az olivás kenyeret nem szeretem Ilba péláne tizenegy felé. Én egy csokimikulsá végét kaptam be az előbb, de gyorsan fogatmostam, nehogy kedvet kapjak még valamihez. :lol:

Megerősíteném a fogzási tapasztalatokat nyolc után a hátsók következnek.

Tücsi sajnálom, hogy ilyen dolgok vannak Gergővel. Nagyon nehéz lehet, hogy sokszor van vele valami. De ha rosszul hallana észrevennétek nem?
Ádusznak is volt baba korában ekcémája, a doki valami gyógyszertári kenőcsöt írt fel neki. És rendbe jött.

Kép
vanília
 
 


No, ettem még 1 kis sütit is, ilyen Norbi ápdéjt 867453425-öst, most már jól vagyok. :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


nem mindig allergia... én pl. semmire sem vagyok allergiás, mármint fa-fűfélék, por stb. De pl. sokszor egy pulcsi széle és a csuklóm tiszta roncs. Sokszor párosul az ekcéma az asztmával, legalábbis én nagyon nagyon sok gyereket láttam ilyet. (tudjátok 18 évesen kh-ban dolgoztam, mégpedig stílusosan bőrön :lol: )
Vendég
 


Ilba, ez nagyon király!!!! sosem hallottam, de egyszerűen HŰŰŰŰHAAAA!!!!! (bár a bogyót azt kihagynám belőle és valamivel helyettesíteném asszem-mert azolívabogyót nem nekem találták ki...)

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Vanília,
sebaj, a Te részed is megeszem. :lol: De már csak reggel, mára én is befejeztem.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Jelentem a fülgyertya csak középfül gyulladásra jó.Nos azt ne kérdezzétek milyen módon hat. :oops:

Kép
vanília
 
 


Bubi,
olivás kenyér bogyó nélkül ... ??? :roll:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Vanília,
kuksizd meg a linkem. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Livinek is vót babakori, szintén gyógyszertári kencét kapott rá, meg gyógyfürdetőt, de ez a babakori más, Görgőcijé valami komolyabb ezek szerint. :cry:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Süti!!!!!!! Ilba!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!

Három napja környékezem a sütist. Még beérem a buláta zabálással, de igencsak natúros az íze. Már Útálommmmmmmmmmmmmm................ :twisted:

Kép
vanília
 
 


neki is van írt kenőcse, csak ugye nagyon szerencsétlen helyen van neki, másnak végtaghajlatokban és egyéb területen van. A mi családunk totális bőrbajos: én kezdtem gyerekkoromban, a többiek csak felnőttkorukban követtek: anyu ekcéma a tenyerén, fülében (!) és az ujjain, unokaöcséim: ekcéma, a másiknak meg pikkelysömör, de a durvábbik fajtája, :evil:

Vanília: nem vettük észre hogy rosszabbul hallana, inkább csak mint lehetőség idegesít, hogy nem egyformán fog hallani, hanem hol így hol úgy. fülmosás után jobban, előtte meg hetekig rosszabbul. na inkább nem is latolgatom az esélyeket :cry:
Vendég
 


Én erről a gyertyáról sosem hallottam... :shock: mennyire jó ez a topik...elámulok mindig mennyi okosságot tudok meg... :shock:

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Vani:
én iss én is, én meg biokölest zabálom a gyerek elől :P
Vendég
 


[quote="ilba"]V írta:ilbaanília,
kuksizd meg a linkem. :wink:


Ez olyan huncutul (perverzül) hangzik. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Tücsi azon ne izélj már, hogy mi lesz Gergővel öt év múlva. :o

Kép
vanília
 
 


Képzeljétek, ma a villamoson Csabát megfenyegette egy max. 10 éves 110 cm-es kiskorú, hogy lefejeli ha nem kussol.
Apám milyen gyerekek vannak!

Kép
vanília
 
 


Tücsi, mivel ez belülről jön, sztem tuti van rá valami természetes gyógymód! Mert a test az tudja gyógyítani önmagát, ezt már régóta tudjuk...Lehet megkérdezem majd a kolléganőm anyukáját, hátha tud valami bíztatót javasolni. Ő természetgyógyászattal foglalkozik, de egyébként háziorvos...szóval mostmár kíváncsi is vagyok, meg hátha tudok segíteni így egy kicsit... :wink: És persze nemcsak Gergőnek, nektek is jól jöhet esteleg valami másfajta kezelés...hm?

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Mariann,
:shock: :shock: :shock:

Tücsi,
megnyugodtam, hogy nem csak én eszem el e gyerek elöl a kölesgolyót. :oops: (Kiszedek neki a nagy zacsiból egy uzsonnás zacsiba, a többit felzabálom előle.)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Megyek 189 cm-es apa invitál alukálni! Jó éjt. :lol:

Kép
vanília
 
 


Alukálni, persze... :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Engem nem invitál a kutya se, de azért megyek. :lol:

Jó éjt!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba, én mondjuk a bogyó helyett valami jó zsírosabb magot - mandulát-diót-napraforgót-ilyesmit (vagy esteleg csemegekukoricát!!- az mégjobb!!!) tennék bele...a feta az maradhat... :lol:

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


nálunk is alszanak már a skacok...és apa megint a földre költözött... :evil: olyan üres a nagyágy nélküle... :cry: na jó, akkor jóéjt nektek is....Tücsi, ha van valami hírem akkor majd szólok...

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Kép Kép Kép


...nem valami újjak de ezeket még talán nem tettem fel...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


holnap írok, most én is lépek szunyázni, csók mindenkinek
Vendég
 


Mamac,
ne máááá, már biliztek? Naggggyon jó! Látom élvezi. :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Katasztrofális életünk folytatódik (bár elismerem, más számára ezek csak apróságok lehetnek). Múlt éjjel Levente végül 3/4 2 körül aludt el, s ébredt 4-kor, fél 6-kor meg még egy párszor reggeltájt. Mondjuk végleg majdnem 10 körül kelt. Én meg olyan rosszul voltam, hogy a 4 órás ébredés után nem tudtam visszaaludni. Napközben meg nem tudtam kitalálni, hogy felfáztam és/vagy mellgyulladásom van. Végül a mellgyuszi kiütéssel győzött. A legrosszabb, amikor annyira fáj a cickó, hogy üvölteni tudnék, ha hozzáér valami, s akkor rá kell tenni a babót, hogy rendesen kiürítse, különben még inkább megszívom. ÁÁÁ...

De van jó hír is: párom szerint már tegnap elkezdte, de én csak ma láttam, hogy Levente lelkesen tapsikol. Olyan édes. SŐT!!! Ma úgy döntött, hogy járni is tud, s annyira örül neki. Mondjuk csak pár lépés jön össze neki.

Natasa,
nem sértődöm meg, tudom, hogy nagy gond a tartásom. S ha nem is látnám magam fényképeken, elég lenne az is, hogy naponta belepusztulok a hátfájásba. GYakorlatilag nonstop görcsben van egy ideje már a hátam, s sokszor nem is tudok tőle kiegyenesedni se. Valamit kezdenem kellene vele, csak nuku energiám.

Fülekcéma:
na, életem nagy megkeserítője. Perpill most a változatosság kedvéért a jobb fülemre nem hallok miatta. S ehhez őrjítő viszketés párosul olyan helyen, ahol az ember nagyon nem fér hozzá. Ideig-óráig tudom néha rendezni, de sokszor legyűr. Ekcémára van egyébként egy jó nemszteroidos krém, a képemen segített, ráadásul már van rá TB is (amikor én váltottam ki, még nem volt támogatott, s egy vagyonba került) Elidel a neve. A fülemen szokott az Elocom is segíteni, csakhát szteroidos. A füllgyertyázás jó arra is, hogy kihozza a fülzsírt, de nagyon szárít, az ekcémám nem nagyon szereti, ráadásul nem tudom elképzelni, hogy egy kisgyerek eltűrje. Az Audisprayt szoktam használni, néha segít a hallásomon, de ha épp sebesebb a fülem az ekcémtól, akkor bizony rondán szétmarja. Fülzsír oldására nekem fülészeten még a paraffin olaj csepegtetését javasolták, azt ki lehet próbálni.

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?