Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nircee, Pimpoka, nagyon édesek a babácskák!!!

Tami, nagyon örülök, hogy már otthon vagytok, és szépen fejlődik Kristóf! Meglátod, hipp-hopp behozza a lemaradást!

Anita, gratulálok a kis trónörököshöz!! :lol: Akkor most nagy az öröm.

Tiop, sajnálom, ami Zsanival történt, jó, hogy már otthon vagytok, jobbulást kívánok a leányzónak!

Marietta, én nem tudok segíteni neked ebben az ügyben, de látom, már megbeszéltetek sok mindent a lányokkal. Üdv köztünk!! :D
Remélem, hamarosan rendben lesznek a dolgok veled, és jöhet a babóca!

Tegnap ünnepeltük Sárika dédnagyijának 70. szülinapját, rengetegen voltak, anyósom mindenkinek dicsekedett a súlyával(7,5 kg), és szerintem Sárika "szívére vette", ugyanis ma kihagyott egy evést, ma még csak kétszer evett, és már két órája alszik. El is fáradt tegnap a nagy vendégseregtől. De hát nem kell félnem, hogy összeesik a gyerek az éhségtől :wink:

szép estét mindenkinek!

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!
Més mindíg nem tudok sokat írni,mert még nincs gépem! :cry:
Kedden viszem a szerelőhöz,lehet,hogy meg sem tudja csinálni,hanem újat kell vennem!
A tv-ket már megcsinálták,kész vagyon! :twisted:
Gyönyörűek a babák!

Nircee,tegnap megjelöltelek at iwiw-en! :lol:

Ma voltam a kórházban,vizsgálazon,1 hét múlva megint kell mennem! :cry:

Majd kb.1 hét múlva jövök bővebben!
Üdv Mindenkinek!
Kati és Levi

Kép
mano83
 
 


becsi!

Hát igen én is legszivesebben pár hónap után elmentem volna orvoshoz amiért nem jött a baba. De én kivártam az 1 évet és csak azután mentem dokihoz. Hát igen nagyon sok idő elmegy a vizsgálatokkal. Nekem is minden hónapban nézi uhval a peteérésemet. Mi már 2és fél éve szeretnénk a párommal babát. Áprilisba derült ki hogy miért is nem jött addig a baba. Aztán jött a kezelés egészen őszig. És ugye októbertől mehet megint a dolog. Hát bízom benne hogy minnél hamarabb babásodok mostmár én is. Bizakodva tekintek a jövőbe. Kedden megyek megint a Surányihoz és kiderül hogy ott van e még a cisztám. Bízom benne hogy eltünt magától. Ha pedig nem akkor állok a műtét elébe. Utána pedig jöhet a várva várt babánk.

Üdv.
csipcsab
 
 

 
 

sziasztok,

ma elkezdtem barnázni, ugy néz ki hogy holnap megjön a mensim, e hónapnak lőttek....

jóéjt

Kép


Katica
bogár78
 
 


Ichtus!
Köszönöm szépen a jókívánságot!
Gratulálok a babuci kíválló sujjához mi 6 és fél hónaposan vagyunk 7és fél kilók,igaz most fogytunk a korházban! :cry:
Neharagudjatok,hogy állandóan a korházról írok de olyan jó kibeszélni magamból!!!! :? :(

Csipcsap!
Én csak ötletet adtam,neharagudj ha valamivel megsértettelek nem állt szándékomban!!!! :?
Kívánom,hogy minnél hamarabb jó hírt halljak felőled!!!!! :wink:

Bogár!
Nagyon sajnállom,hogy most nem jött össze,majd a következő hónapban szerencsésebb leszel remélem!!!! :roll: :wink:
Mindent bele drukkolok nektek! :)
NE ADD FEL A REMÉNY!!!!!!!!!!!!! :wink: :!:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Csipcsab!

A kitartásod lenyűgöző, de ne hidd hogy a 2,5 év várakozás természetes.
Mikor nálam diagnosztizálták az endot, a „sima” nőgyógyászom azonnal meddőségi kp-ba irányított. Kaptam 6 havi gnrh-kezelést, utána rögtön kezdtük a lombikot. Az ottani dokik érvelése meggyőzött engem is, azt mondták, minden egyes mensis hónappal nő az endo kiújulásának esélye és romlik a teherbeesési esély is. Így a kötelező vizsgálatok után belevágtunk a lombikba és az első beültetés sikerült is!! Márciusban érkezik Babszem!! A várakozási idő nálunk kicsivel több , mint 1 év ! volt , amiben a 6 hónapos kezelés is benne volt!
Szerintem is mindenképpen meg kéne hallgatnod egy meddőségi intézet véleményét, veszíteni semmit sem veszítesz ezzel.
Így-vagy amúgy sok sikert kívánok!
tüccs
 
 


Szerintem is igaza van tüsccsnek!!!!!Próba cseresznye!!!! :lol:

tüccs!
Nagyon gratulálok a Babszemhez (babszemJankó) talán??? :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Tiop!
Dehogy sértettél meg! :D

Jesszusom nekem nehogy azt gondolja vki is hogy megbántott azzal amit mondott vagy amit írt. Köszönöm mindenkinek a véleményét. Én csak örülök ha őszinték az emberek. Én is ilyen emberke vagyok. Ami a szivemen az a számon. Igaz jártam már rosszul ez miatt. :D

tüccs!

Nagyon örülök neki hogy neked már sikerült. Én zoladex szurikat kaptam az endom miatt. És a klinikán ahol kezeltek azt mondta a doki hogy ha 6 hónapon belül nem jön össze természetes úton akkor menjek vissza és nekem is következik a beültetés. Áprilisba jár le a 6 hónap. Addig pedig bízok hátha lesz már addigra pocaklakóm. Hisz a remény hal meg utoljára. Nem?
csipcsab
 
 


bogár78!
Ne add fel még mindig! :wink:
Nekem a legelső mensim megjött 2 napra és utána 3 hónapig barna folyásom is volt a ciszta miatt!!!! :shock:

Kép
klmaria
 
 


Sziasztok!

Tami!
Orulok hogy vegre otthon van a csemete!!! :D Eros kisficko!! :wink: :D

Anita!
DE JOOOOOOOOO!!!!!!!!!!! :D :D :D :D Nagyon szoritottam nektek!!!!!!!GRATULALOK!!!!!!!!! :D

Csipcsab!
Mi is mar tobb mint 3eve kuzdunk a babaert! :(
Masfel eve jarok/jartam a Suranyi Dr-hoz!En is nagyon alaposnak tartom ot!
Drukkolok hogy sikeruljon nektek!!!!!! :wink: :D

Bogar!
Sajnalom! :(


Naggggggggyon edesek a babak!!!!!!!!! :D :D :D

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Tiop! Holnap megyünk 4D-re, talán végre kiderül lányunk, vagy fiúnk lesz. Izgalmas dolog ez immáron a 34. héten.. :-))

Csipcsab! Naná, hogy a remény hal meg utoljára! Kívánom, hogy ne kelljen eljutnod a beültetésig!

Szép napot mindenkinek!
tüccs
 
 


Tüccs!
De közel laksz hozzám, most tűnt csak fel! :lol:
Mit szeretnél kisfiút vagy kislányt?? :)
Én egy idő után már nem is akartam tudni, először azt éreztem kisfiam lesz, aztán egyre biztosabb voltam a lányban!
Meglepi volt a szülőszobán a neme, de legközelebb sem szeretném előre tudni. 8)

Kép
klmaria
 
 


Szia mindenki!!!!!!!!

Tüccs!
Nagyon izgatottan várom ,hogy mitfog mutatni a 4D ,nekem a fiam volt ilyen ''szégyenlős'' állandóan a popsiát mutatta és mikor már nemlehetett nem meg látni a zacsikat akkor tudtuk csak meg addig csak 90%-ban beszéltünk!!!!!!!! :lol:
Ti is már a végefelé közeledtek így most tutira látnifogjátok!!!!!!!!!!! :P
Drukkolok,hogy megmutassa magát nektek! :lol:
annyira lennék most a helyedben,igaz én is most szültem lassan 7 hónapja de olyan hamar elszalad az az idő amikor olyan picikék! :roll:
Na mindegy ennyit a nosztalgiázásból,várom a válaszodat!!!!!!!! :!: :P
SZORÍTOK!!!!!!!!!!

Bogár!
Már én is akartam mondanni,hogy szerintemsem kéne még feladnod mert anyunak is megvolt 4 hónapig!!!!
:?
Azóta már van egy 10 éves öcsém!!! :wink:
De egyépként nekem is volt barnás folyásom éppen akkor mikor megkellett volna jönnie,egészen 2 hónapig!! :oops:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


helló csajok!!!
Nemtudom voltatok-e az Életmód-azon belül a Pelus nélküli babák!!topicon,de nézzetek már be légyszi mert nagyon kíváncsi lennék a ti véleményetekre!!! :roll: :? :shock:
Lehet,hogy énvagyok elmaradva valamivel????????????? :?: :? :oops:
KÖSZI CSAJOK!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!

Detti küldtem neked privit. Én is Kovács doktornőhöz járok.

Üdv
Márti
Vendég
 


Sziasztok!
Ma derült ki, hogy gyereket várok. Még csak az ötödik hétben vagyok, de nagyon izgulunk a párommal. Úgy döntöttünk, hogy Kistarcsán fogunk szülni. De dokit kellene választani.
Segítsetek!!
Beleolvastam az írásaitokba. Legtöbbet Surányi és Erdélyi doktor nevét láttam.
Kérek mindenkit, hogy akinek infoja van róluk, az ossza meg velem! (persze a belső tulajdonságok mellett érdekelne az anyagi oldal is)
De ha rossz benyomásotok van róluk, azt is írjátok meg, vagy ha van jobb ötletetek azokat is szívesen várom.
Köszi előre is.
Címem: sense4@citromail.hu

Üdv
Ildikó
sense
 
 


Sziasztok!

Kriszta, köszönjük érdeklődésedet az igazat megvallva nagyon feszült a hasam ,Balázs is mintha mozgékonyabb lett volna,személy szerint én örülök hogy nincs akkora szél egy kicsit( nagyon :lol:)nyűgős voltam.

Anita gratulálok a kisfiúhoz :P

Nircee az overállba egyszerűen hihetetlenül édes Marci, nem is lehet benne látni,nagyon tetszik :P

Pénteken levették a vért a cukorra,álmomba ne jöjjön elő mégegyszer, nagyon rossz volt.

Barbi

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom hogy kell feltenni képeket!
Ha tudjátok írjátok le légyszi!
Addig is a iwiwen vannak képek Kristófról!!

Mostmár próbálkozunk a cicivel, egész jól megy!

Kép
tami2900
 
 


tiop

hallottam már a "módszerről", hát marhára irritál és nem tartom normálisnak...ahelyett, hogy játszanának /bár gondolom teszik/és élveznék ezt a korszakot együtt a babával ezzel töltik az időt....engem azért megszóltak más topicba, mert rendszer van az életünkben...értem ezalatt, hogy időben eszik alszik sétál a baba....nem vagyok rugalmas mint tudtam meg...bár nem tudm miért baj, hogy ezeket rendszeresen teszi....hát ez meg a ló másik oldala amikor a bili körül forog az életük....
becsi
Iklad
 
 


Tami!

Nagyon édes!!!
Sárga még vagy ilyen sötét bőre van?Pici keze ltom agyon szúrkálva :cry:
becsi
Iklad
 
 


Klmaria! Igen, mi tényleg közel lakunk egymáshoz. Igazából én Kistarcsán nőttem fel, kb. 5 éve lakom Lőrinciben.
tüccs
 
 


tüccs én is tarcsán nöttem fel
hány éves vagy?
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!
Akinek Fábián dokiról van infója, írjon nekem.
Köszi előre is.
Ildikó
sense
 
 


Nahát, kicsi a világ.. 27 éves leszek csütörtökön. A nevem Czuri Erika. Ismerhetjük egymást?
tüccs
 
 


hú én már 33, a kölcseybe jártam ...te?
nem ismerős a neved, öcsém 28, én kovács tünde
becsi
Iklad
 
 


Becsi! küldök privit.

KépKép
tüccs
 
 


bogár a barnázás miatt nem ártana hormont nézetni, szerintem.
becsi
Iklad
 
 


Sense!
Írok e-mailt Dr Erdélyi Zsoltról!!Hol rendel meg ilyenek!!!!!!!!
:lol:

becsi!
Nekem is ugyan ez a véeményem ,nem normális dolog amit csinálnak!!
nállunk is vannak szokásos dolgok pl:mikor megyünk fürdeni stb.........
Szerintem ez a normális és nem az amit ők tesznek azokkal a pici babákkall,teljesen elnevelik szerintem őket idő előtt akarnak rájúk erőltetni olyat ami ráérne másfél két év múlva!!!Na mindegy én nagyon felidegesítettem magam rajtuk!!!! :twisted:
kösz,hogy írtál véleményt! :lol:
Várom a többi hozászólást is,nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre!!!! :shock: :!:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sense!
Én dr Erdélyi Zsoltnál szültem három gyermeket mint már leírtam küldök rolla infót,sőt ha akarod képet is tudok küldeni a dokirol is meg a korházról is!!!!!!
AFábián dokirol nekem csak annyi a véleményem,hogy egy szívtelen orvos!!!!
Legallábis mikor egyszer bekellett mennem ultrahangra a korházba ő csinálta az egészet és nagyon rossz élménnyel mentem haza ,bár ez már 8 éve történt amikor a fiamat szültem.!
Akkor még bekellett menni a korházba,hogy egy másik orvos is lásson a fogadotton kívül!!!Én pont őt fogtam ki!!!!!Sajna! :cry: :( :!:
Ja egyépként gratula a jövendő BABÁHOZ!!!! :P

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!

Tiop én még erről a pisiltetésről nem hallottam, de mindenkinek szíve joga, hogy mit csinál a gyerekével. Az egyik anyuka elkönyvelte a pisiltetés eredményének, hogy a gyermeke 24 hónaposan szobatiszta. Én nem pisiltettem Sárát, de 24 hónaposan már szobatiszta volt, sőt sokkal előbb leszokott a napközbeni bepisilésről és csak éjszakára kellett pelus, amit el is hagytunk 2 évesen. Az én véleményem az, hogy ez egy baromság, de ha nekik ez jön be akkor csinálják. Manapság annyi mindent kitalálnak, hogy már követni sem tudom az eseményeket. Egy másik fórumon pl. a babajelelésért vannak meghalva az anyukák, mert múltkor látták a tévében, hogy meg lehet tanítani a babáknak különböző jelzéseket. Pl. jelez, ha szomjas, vagy éhes.
Becsi azt hiszem akkor én is rugalmatlan vagyok, mert igyekszem rendszerességet vinni a gyerekeim életébe. Eddig még nem lázadtak ellne! :D
Sense én Erdélyi dokihoz járok. Nála szültem a második gyermekemet 2 hónappal ezelőtt. Életem egyik legszebb élménye marad a dokinak és a szülésznőnek, na meg persze a páromnak köszönhetően.

Pilla
Vendég
 


naccempilla!
Az teljesen normális,hogy 24 hónaposan szobatiszta a gyermek,nekem csak az nem tetszik amit ők csinálnak !!!!! :? :evil:
De ha nekik ez tetszik hát csinálják nem az én gyerekemmel teszik amit tesznek!!!!!!!!! :o :roll: :? Én is az Erdélyi dokinál szültem három gyerkőcöt,nekem is nagyon szép élmény volt vele együtt szülni,nagyon érti a dolgát nyugott egy ember!!!!!! :wink: :P :lol:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!

Becsi, pilla, ne felejtsétek, hogy a gyerekek életében nagyon fontos, hogy legyen rendszer. Ez ad nekik biztonságot, és ez sokáig így marad. Ha tudja, hogy mikor mire kell számítani. Egyáltalán nem vagytok rugalmatlanok, ez a normális. :D Szerintem butaság amit ezek csinálnak, mindennek megvan a maga ideje, mindenkinek a maga fejlődési ritmusában. Fontos, hogy szociálisan, értelmileg és fiziológiásan is egyformán érett legyen egy gyerek arra amit elvárnak tőle. Én is "rugalmatlan" vagyok :lol: szerencsére.

nircee, nagyon cuki Marcika. Hogy tűri, hogy ki sem látszik az overálból? Szonjára mindig olyat adhattam ami pont jó rá, és ki volt belőle a keze, mert úgy aludt el, hogy bekapta az ujját :? Mostmár nem kell ujj, de volt egy időszak mikor kellett.

Tami, de jó, hogy otthon vagytok, :lol: Megnéztem a babót, nagyon cuki. :D


Anita, gratulálok a kis trónörököshöz, még nem is láttam ilyen pici babót, cuki. :lol:

Szonjának megint foga jön, sokat nyöszög egész nap, szegényke. Mindig megkérdezem,. de normális az, hogy ilyen gyorsan jönnek a fogai? Másfél hónap alatt ez lesz a 7. :roll:

thenus
 
 


naccempilla!
Melyik szülésznővel szültetek???? :?: :shock:
Én Tasnádiné Erzsikével szültem,tündéri egy nő még a gátvédelmet is ő hozta fel és sikerült is neki!!!!!!!! :P
Nagyon jó összhangban dolgoztak az Erdélyivel semmi kapkodás nem volt,ez vólt életem legszebb szülése pedig már kettőt szültem előtte a Zsoltal!!!!!!! :lol: :roll:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


thenus!
Mi 6és fél hónaposak vagyunk de eggy árva fogunk nincsen!!!!! :shock: :?
Igaz nagyon szenvedünk,én már ezt tartom furcsának,hogy már lassan két hónapja úgy rág a pici mint kutya a csontot!!! :?
Ma kétszer úgy ráharapott a cicimre,hogy a csillagokat láttam!!!! :oops:
Lehetséges az,hogy a foga miatt nincs annyira étvágya?????? :?
Másik kettő gyerköccel nem kínlódtunk így a fogzással! :x
Remélem hamarosan kibújik a fogacska mert a picuri is szenved tőlle de nagyon!!!!

"RUGALMATLAN ANYUKA"

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


sziasztok,

hát magam is rendszer szerint élek, fiamnak már természetes is, együtt alakítottuk ki, de mi is a "nagyon rugalamatlan " kategória vagyunk ezek szerint. DE változtatni eszünkben sincs, így nyugodt és kiegyensúlyozott! :D

Tiop, mi 4hóanaptól úgy nyálaztunk, hogy mindennaposra mondták a fogát, ezek után az első is csak 9és fél hósan bújt ki, azóta is nagyon lassan jönnek, és elég sokat kínlódik szegény vele, főleg éjszakánként. Most már ha jól emlékszem három hónapja várjuk a rágókat, de még mindig semmi.

Szép álmokat
kispraga77
 
 


Szentséges ég az még 2 hónap ,remélem azért nállunk hamarabb jön ki a guzika!!!!! :? :roll:

Lányok!
Nállatok nincsen hányingerrel és hasmenéssel járó másfél napos vírus???????? :?: :? :shock:
Nállunk az egész családon átt ment íszonyú gyomor és hasi gőrcsökkel jár és jőn a hányás ,másnap meg végig alszod a fél napot!!! :oops: :? :evil: :!:
A gyerekeken már átment meg rajtam is most a férjem alszik nem is ment dolgozni olyan rosszúl volt még reggel ,mert egész éjjel hányt és ment a hasa egyetemben a fiammal!!!!!!!! :roll: :oops: :evil:
VIGYÁZZATOK MAGATOKRA!!!!!!!!!!!! :cry:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratut, tényleg nagyon boldogok vagyunk. Mostmár elkezdhetjük venni a kék rucikat. :lol:

Fogzással kapcsolatban: valamelyik nap írtam hogy nekünk még mindig csak 6 van. Na most egyszerre kijött 2 rágófoga. Szerintetek az nem gond hogy nem egymás után sorba jönnek, hanem kimaradt közte? Bár ahogy nézem azoknak is csak pár nap kell és kint lesznek. :D

Bogár! Drukkolok hogy a következő hónapban sikerüljön! :wink:

Tami! Örülök hogy végre otthon vagytok, nagy megkönnyebülés lehet hogy mostmár minden ok. :D Milyen néven vagy az iwiwen? Én is látni akarom. :wink:

Nircee: Nagyon jó az overállos kép, ki se látszik belőle. :lol:

Ancsa! Ritkán vagy mostanában. :(

Tüccs! Feltétlenül írd meg nekünk hogy mit láttatok a 4D-n. :lol:

Sense! Üdv köztünk! Nekem is Erdélyi a dokim, de nem régóta, szóval a szülésről még nem tudok nyiélatkozni, de a vizsgálatoknál nagyon meg vagyok elégedve vele.

Tiop: A bilire szoktatásról: Hát valahogy akkor így csinálhatta anyukám is, ő is már 4 hónaposan biliztetett engem és 1 évesen már szobatiszta voltam. Állítólag azért már a pelenkába iszonyú kiütéses lettem akármilyen krémet is használt. És gondolj bele, kb Viki fél éves volt amikor elkezdte kérdezni hogy bilizik már??? :shock: :roll: Hát azért szerntem is mindennek megvan a maga ideje. Még csak most kezdünk ismerkedni a bilivel, fürcsi után amíg csupaszon van, addig rá szoktam ültetni, de eddig még soha nem sikerült bele, csak az ágyra. :lol: Annyira nem is eröltetem , majd a nyár alkalmas lesz erre...

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszi az üdvözléseket és infokat! :D
Ma mindenképpen kerítek orvost :D
Azt hiszem Erdélyi dokinál maradok. Fábián DR azt mondta, hogy az új rendszer szerit már nem vezethet szülést a kórházban, mert nem alkalmazott.
Üdv mindenkinek!!
sense
 
 


Sziasztok!

Tiop nekem Makarészné Andrea volt a szülésznőm, mivel őt ajánlotta nekem EZs.
Wikyanya gratulálok a kis "kukishoz"! Másodszorra én is fiút szerettem volna, de most már nagyon örülök, hogy kislány lett!

Kép

Pilla
Vendég
 


Sziasztok!

Átfutottam a hozzászólásokat... persze nagyjából, mert szerencsére jó sokat írtok... és arra jutottam, hogy orvost/kórházat kellene váltanom. Van már egy 11 éves fiam, de a mostani párommal szeretnénk babát. Sajnos tavaly volt egy vetélésem, azóta a 7. hónapja próbálkozunk, de még nem sok sikerrel. Váltani azért szeretnék, mert a régi dokim mondta, hogy nem vállal már szülést, úgyhogy mindenképpen átadna valakinek. Miután pár éve Isaszegen lakunk, felmerült a kórházváltás. Ennyit röviden :) Próbáltam leszűrni hogy kinél próbálkozzak, talán az lenne a legjobb, ha Gödöllőn vagy a kórházban rendelne a doki. Jól emlékszem, hogy Szentágotai és Szabó vannak legközelebb? Más javaslat? Előre is köszönöm a segítséget!

ja... és mindenkinek gyönyörű a babója!!!! és irigykedek ám :D
mercure
 
 


Sziasztok!

Iszonyúan pörögtök, alig bírok utánaolvasni a hozzászólásoknak, de várjatok csak újbabós anyukák, ha elindul a gyerkőc, majd nem fogtok ennyit netezni!!! :) :) :)

Szomorúan :cry: olvastam sense hozzászólását, hogy a bejárós doki már nem vezethet szüléseket, jövő héten megyek Fábián dr-hoz, majd megkérdezem, mit tegyek.

Attól ugyanis nagyon idegenkedem, hogy végigkíséri egy bizonyos orvos a terhességemet az összes kínjával egyetemben (ráadásul fizetek is neki folyamatosan), aztán egy tök ismeretlen ügyeletesnél szüljek. Nálam még az is bonyolítja a dolgot, hogy én császár után szeretnék hüvelyi úton szülni mert négy gyereket terveztünk a párommal (vakmerő fajta vagyunk... :wink: ) és a Mo-i szülészeti protokoll előírja, hogy 3 császár után a harmadik műtét alkalmával elvágják a petevezetékeket, hogy ne tudjon többé teherbe esni a nő a saját védelme érdekében... bár a "fejletlen" nyugaton élő ismerőseim szerint ez baromság, tudok olyanról aki 5 gyereket szült császárral... Valószínűleg a saját hátsó felük védelme érdekében vállal egyre kevesebb szülészorvos császár utáni hüvelyi szülést, hiszen arra jobban oda kell figyelni...

Szóval ha Kismanó hüvelyi úton születhetne meg, akkor lenne esély valóra váltani a terveinket, de véleményem szerint nem sok esélyem van ezt egy tök ismeretlen orvossal megértetni, és gondolkodás nélkül vágnának keresztbe megint... van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

A biliztetéssel kapcsolatban szeretnék még hozzászólni:
A kisgyermekeknél 2 éves kor előtt még nincsenek maradéktalanul kialakulva azok az idegrendszeri kapcsolatok, amelyek lehetővé tennék, hogy ténylegesen szabályozza a gyermek a saját ürítését. Ezek hiányában csak IDOMÍTANI lehet a gyereket, mint a kutyát a pitizésre!
Azt is figyelembe kell venni, hogy nagyon komoly, a felnőttkori ürítésre is kiható pszichés sérüléseket lehet szerezni ebben a korban, mert még akaratlanul is megszégyeníti sok szülő a gyerekét: "már megint bepisiltél? miért nem szóltál?" stb... ez iszonyú kínokat tud okozni a gyermeknek!!!!
Nekem is le kellett torkollnom nagyon keményen az anyósomat, hogy ne ugasson bele, nem az ő gyermekéről van szó (szerinte a már ülni tudó gyereket rá kell ültetni a bilire... no comment!). Majd ha már zavarja a manót, akkor fogja ő jelezni felém, hogy ez így már nem oké, és akkor lehet elkezdeni a szobatisztaságot.
Az olyan családokban, ahol pedig kicsi a két gyerek között a korkülönbség, sokszor a nagyobbik is visszaesik, kéri a pelust, hiszen akkor anya vele is foglalkozik...
Ráadásul a gyerekeknél kialakulhat egy speciális kötődés, hogy csakis abba a bizonyos bilibe hajlandó, semmi másba (személyes tapasztalatom a családomban!!!), és a tisztelt szülő hurcolhatja magával mindenhová a bilit. Higgyétek el, szörnyű! Mi ezért nem is gondolkodunk biliben, hanem inkább a wc-szűkítőt próbáljuk majd meg, Bogit ugyanis már most is nagyon érdekli, hogy mit is csinálnak a felnőttek abban a pici helyiségben :) Plusz, már az is kezd egyre többször előfordulni, hogyha bekakilt, akkor elkezdi magán húzogatni a gatyót, gondolom, kényelmetlen neki. Én maximálisan megbízom a kislányomban, még nem csalódtam az ösztöneiben (és a sajátomban sem!).

Hú, rengeteget járt a szám már megint, elég volt belőlem ennyi! :lol:

Üdv mindenkinek: Andi

Kép

Kép
andibab
 
 


Ja, még annyit szeretnék, hogy ha van kedvetek bejelölni az iwiw-en, fent vagyok Méhes Andrea néven, az andibab-ot pedig megtaláljátok a becenevek között...

Sziasztok!
andibab
 
 


Sziasztok!

Jézusom, megjelent az üzenetem, pedig még írni akartam hozzá!!!
:?: :?: :?:

Amit még írni szerettem volna:

Sense
üdv köztünk!
Nem is tudtam, hogy Fábián dr. nem vállalhat bent szüléseket. Nagyon sajnálom! Szeritnem nagyon szuper doki! Szerencsés vagyok, hogy én még szülhettem nála!

Képzeljétek, tegnap voltam a 6hetes kontrollon, minden ok, erre férjem annyira belelkesedett, hogy hazafele vett óvszert, és túlestünk az első együttléten! Hát, élmény... :oops: Kissé fájt, de azért kibírható volt. Élvezet semmi... :? Remélem, egyre jobb lesz!

Viszont aminek nagyon örülök:
Fábián dr. helyretette a lelkiállapotom tejci ügyben. Azt mondta (és ezt így sosem gondoltam végig), hogy természetesen próbáljak minél tovább szoptatni, de a tejnek 2 funkciója van biológiai szempontból: 1. immunvédelmet nyújtani a babának, 2. növelni a babát. Az 1. funkció az első 2-3 hónapban kell, utána már a baba saját immunrendszere veszi át a szerepet. Ehhez akár napi 2dl anyatej is elég. Mint mondta, én már megadtam ebből a szempontból mindent Marcinak. A 2. funkció az, amihez sok tej kell. Viszont az, hogy egy baba a tejtől, vagy táptól nő meg, az teljesen mindegy. Az immunvédelem a legfontosabb. Tehát ne keseredjek el, ha egyszer csak nem lesz elég a tejem, a lényeg, hogy minden nap kapjon valamennyit.
Annyira jó volt ezt hallani, úgy megnyugodtam tőle, hogy rögtön annyi tejem lett, mint már nagyon régen!!! Örület, nem? Milyen kevés kell egy embernek! :D
Na, emiatt is imádom Fábián dr.-t, hogy mindig foglalkozik az ember lelkével is. És mindezt olyan egyszerűen és természetesen mondja el, hogy mindig megnyugszom. (ugyanígy volt, mikor a kórházban voltam - akkor is beszélt nekem a bentfekvés következtében kialakuló depresszióról, majd szülés után a szülés utáni depiről)

Tuti, hogy akartam még valamit írni, de elfelejtettem, mi is volt az. Na, mindegy, ha eszembe jut, majd leírom.
Mostanában annyira feledékeny vagyok, nem is tudom, mi lett velem.

Holnap megyünk csípő uh-ra, kell valamit vinni a szokásos pótruha-pelenkázócuccokon kívül?

Üdv,
nircee
nircee
 
 


Sziasztok!

Hű, de sokat írtatok, alig győzöm visszaolvasni! Tegnap nem jött be a Babanet.

Naszóval:
köszi mindenkinek a bókokat! Henus: szerencsére tűri, hogy begyűrjük az overállba, igaz, szigorúan kaja után! Akkor azt csinálok vele, amit akarok...

biliztetés:
egyetértek minden előttem szólóval! Baromság!!! Nem akartam hinni a szememnek, míg olvastam! Többek között azzal magyarázzák, hogy milyen macerás a body-t levenni, meg milyen kényelmetlen a kakis pelust kicserélni. És 24 órában a babát nézni, és azonnal ugrani, az könnyebb???? Igaz, hogy egy baba az ember életének közepe, nem NEM 100%-ig csak róla szól az élet!!! Egy babának be kell illeszkednie a család életébe, és nem a családnak kell a baba életébe! Szerintem. Persze ez az én véleményem. Én is a lehető legtöbbet igyekszem Marcival tölteni, de azért én is ember vagyok, saját szükségletekkel. Ha teljesen feladom magam, és csak a babának élek, akkor azt előbb-utóbb a baba sínyli meg.
Ez is amolyan "lila" dolog. Szerintem akik ezt csinálják, azok azok, akiknek folyton büfifoltos a ruhájuk, zsíros a hajuk, karikás a szemük, és nincs kocsijuk, mert az környezetszennyező... Na jó, ez sarkítás, de értitek.
Ez tényleg idomítás!!! Mindennek itt a maga ideje. Az is más, ha nyáron kicsit szabadon hagyják a baba popsiját, ne mindig pelusban legyen.
nircee
 
 


na, ez egyre jobb...
megcserélődtek a hozzászólásaim... :?: :?: :?:
:oops:
nircee
 
 


KépKépKépKép
Kép


Sziasztok csajok!
Feltettem pár képet a szememfényeimről,én még úgysem mutadtam meg őket!!! :roll: :lol:
A középső lányom van leg elől ő 4és fél éves ANETT ,kistökmakk pedig ZSANETT ő 6 és fél hónapos ,a fiú pedig ROLAND ő 8 éves!Ha a képekre ráklikkeltek akkor kitudjátok nagyítani!

SENSE!
Erdélyi dokiban nemfogsz csalódni!!!!!!! :P

wikyanya!
Teljesen eggyet értek veled,tömören és röviden ugyan ezt írtam le a másik topicon !!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


az e heti nok lapjaban Vekerdy emliti ezt a bilizteto modszert....
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy idepofátlankodok közétek, de én is a Kistarcsai kórházban szültem Dr. Fábián Istvánnál, (igaz nem mostanában hanem 1995, és 1999-ben. (Hát ezért írtam, hogy ne haragudjatok, mert ugye nekem már nem nagyon van itt keresnivalóm a sok kisbabás anyuka mellett! :( Csak azt szeretném kérdezni, hogy ha valaki esetleg járt mostanában Fábián dr. magánrendelésén rákszűrésen, akkor legyen szíves megírni az árát nekem. Mert idén én is készülök hozzá menni. Már muszály lesz, mert nagyon régen jártam szűrésen kb. 5 éve :? Elhanyagoltam mostanában magam, de majd most urrá leszek magamon és megyek. :D Azért bemutatkozom Gyurkó Zsuzsa vagyok, és idén februárban leszek 36 éves! :shock: Nekem elég "kalandos" volt eljutnom a szülőszobáig. Nem akarok panaszkodni, sem rémíteni senkit, meg persze lehet, hogy senkit nem is érdekel. Ezért csak annyit írok, hogy 5 terhességemből két császáros, és egy sima szülésem volt, és két spontán ab.-m. A lényeg, hogy soha senki ne adja fel!!!!! :wink:

Ui: persze ha valaki érdekel a történetem szívesen leírom.

Köszi, hogy elolvastatok
Sziasztok: lédi[/img]
lédi
 
 


nircee!
Őrülök,hogy megvolt az "első"közös eggyüttlét!!!
Lessz az még jobb is!!!!!!!!!!! :lol: :?
Annak is örülök,hogy ilyen jó a véleményed Dr Fábiánról,mert nekem 8 éve nagyon rossz élményem volt vele!!!!!! :x
Lehet ,hogy rossz napja vólt?????? :?
A csípő ultrahangra nemm kell semmi különös csak a szokásos dolgok!Mi is voltunk! :wink:
Annak is örülök,hogy nem vagyok egyedül a "biliztetés"véleménnyemmel!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Ja, majdnem elfelejtettem! Mindenkinek gratulálok a gyerkőcökhöz!!! és Ti is nagyon aranyosak vagytok :D (már olvastam egy-két oldalt, onnan tudom :wink: )

lédi
lédi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?