Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi!

Azt elfelejtettem kérdezni, hogy nem próbáltad még Szandinál reggelire a tejpépet? Akkor elvileg nagyon éhes, akkor sem eszi meg? Virág is így kapja!

Márti!

A szélre én is gondoltam, meg jön a hideg, plusz az egyik rágófoga is kínozza, meg gondolom érzi az apja hiányát is.
Ha egyedül marad, abban a pillanatban bömböl.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


MIndjárt dobok én is még fel képet, olyan jó nézegetni :) Egyébként most jutott eszembe hogy a szüléstörténetezésből asszem én kimaradtam :shock: Na mind1 :) Keresek jó képet, és dobok fel:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Panka 10 hónaposan :)

Kép

Bence 10 hónaposan:

Kép

Kata 10 hónaposan:

Kép

Lesznek még :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon édesek a képek.
Kár,hogy én nem tudok újszülöttkori képet fel rakni.:(
A legrégibb kép Hannáról májusi,amikor anyuék gépével lett lefényképezve és azt átküldték nekem.
Azért azt felrakom én is.:)

Hanna 4 és fél hónapos
Kép

Hanna most
Kép

Zsolti 2 éves
Kép

Zsolti most
Kép

Rebi 4 éves,Zsolti 2,Áki 9
Kép

Rebi most Kép
(túrórudi reklám:) )

Áki most(az ablak alatt)
Kép
(a másik nagy fiú Rebi mellett a párom fia,Andris)

Gerda se maradjon ki,igaz róla csak mostani kép van
Kép
timiban
 
 


De jó nézegetni ezt a sok szépséges gyerkőcöt!!!!
:lol: :lol: :lol: Ádám a labdával nagyon jó!!!!!Nagyobb laszta nem volt???? :wink:
Virágnak meg még a haja is be volt lőve mikor született!!!! :lol:

Timi:akkor most már megmutattad az egész csipet-csapatot!!!! :lol: Nem semmi lehet a fél tucat gyereket pesztrálni!!!!! :shock: Minden elismerésem a tiéd!!!!

Na csajok, ma voltam nőgyógyásznál!!!!Először a szülés óta :oops: , végülis a rákszűrés miatt mentem csak, meg orvost akartam váltani!ÍGy bejelentkeztem egyhez az SZTK-ba, és kellemesen csalódtam!!!!Már most sokkal szimpibb, mint akihez a terhesgondozásra jártam!!!Mindent rendben talált.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most egy Bence sorozat :)

Bence fél éves:

Kép

Bence 1 éves:

(term. Panka 1,5)

Kép

Duplázok hogy a haj se maradjon ki:

Kép

Bence 1,5 éves:

Kép

Egy csók ugyanebből az időből:

Kép

Folyt.köv, mert nem megy a net, ne mtudok képet feltölteni :(

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


ZSu,
lehet,hogy én vagyok lemaradva egy kicsit,de ki a Panka?
Különben nagyon aranyosak a gyerekeid.:)
timiban
 
 


Timi, a legkisebb hugom :)

mi 5-en vagyunk testvérek, és én vagyok a legidősebb :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Szia ZSu!

Akkor a gyerekeidnek nagyon fiatal nagynénjük van! :lol: :lol:
Nekem olyan ismerősöm van aki egy hét különbséggel egyszerre szült az anyósával.

Nálunk már nagyon fúj a szél!Mi lesz hajnalban!Vagy lehet,hogy nálunk előbb lesz orkán?
gyorsan megyek is aludni,ha tudok!Egyedül vagyok a gyerekekkel,a párom ügyel. :cry:

Jó éjt!

Timi
timiban
 
 


Szép estét!

Timi, örülök nagyon, hogy Hanna jól viselte a műtétet. És tök jó fotókat tettél fel, jó sok gyerköc van körülöttetek! Hogy álltok az újra munka állásod és a bölcsi gondolatával? Egyszer említetted, hogy felmerült ez is. Vagy még megvárod, hogy Hanna tényleg kilábaljon ebből a beteges időszakból... ?

Zsu, jó az avatarod (ha így hívják...). Bence nagyon édes volt kicsinek.

Mi voltunk ma a bölcsiben bemutatkozni. Jó sok játék van ott, bár Balázs szerint kevés a készségfejlesztő... Illetve vannak (pl. nagyobb legó), de az a kicsit nagyobbaknak való. Mindenesetre Samu láthatóan jól érezte magát, hamar feloldódott. 6-7 gyerköc lesz egyszerre egy nap, és van rajta kívül kettő hasonló korabeli. A legnagyobb odajáró gyerek most 2,5 éves.
A többség heti 2-3 napot jár, miként majd Samu is fog. A bölcsisnénik szerint nem lesz gond Samu beilleszkedésével. Ezt én is remélem :)

Márti, örülök, hogy mégsem most lesz a tali, ha mi be is néztünk volna, csak nagyon kis időre, és hát tényleg sokan nem értek rá. Nekem 2 hét múlva hétvége nem jó (egy munka miatt külföldre utazom).
Jó éjt és jó pihenést mindenkinek!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Szép jó reggelt!!!!
Na volt vihar???Én hallottam éjjel ahogy fújt a szél nagyon, meg az ablakot verte az eső!!!Zsombi sokdzor kelt...gondolom zavarta őt is!!! :?

Évi:ez a 6-7 manó a bölcsiben jól hangzik!!!És azt elhiszem, hogy élvezte a Samu!!!! :wink: És van valami napirend szerűdolog ott????És mettől meddig lesz bent???

Edith:hol vagy????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Egykérdés:mennyi túrót tesztek a gyümihez????1:1-hez arányban, vagy csak kicsi túrót???
Zsandi:kikísérletezted már???? :wink: Múltkor jó sokat segítettünk!!!!Most te is mondhatod, hogy csak érzéssel!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti, pont ez jutott eszembe, szóval csak érzéssel. :wink: Így már tudod mennyi az annyi, ugye? :)
Tegnap uzsira adtam nekik, kettejüknek egy fél túrót, na meg gyümit bele annyit, hogy kijött a két adag teli VIA-s pohár.

Tegnap itt volt a védőnőnk, kaptunk egy két infót, hogy miket lehet, majd egy nyugisabb időben beszámolok.

Most csak így egyszerre mindenkinek: nagyon-nagyon szépek a gyerekek, imádom nézegetni ezeket a képeket, úgyhogy rakjátok csak szép sorban. Azt is jó nézegetni, hogy milyen változásokon mentek kereszetül, milyen gyorsan, nagyot nőnek. Tünérbogyó mindegyik.

Na, reményeim szerint jövök még, de most mennem kell, mert a gyerekek leamortizálják a gépet.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Jó reggelt!

Baromi nagy a szél! És pluszban az eső is esik. Igazi sétaidő van, nem? :wink: :lol:

Timi, nagyon szépek a gyerekek, mindegyik kis mosolygós, jókedvű. Aranyosak.

Andikám, várjuk a beszámolót, mit mondott a védőnő.

Márti, ne aggódj, nekem is tavaly ősszel kellett volna mennem rákszűrésre, én sem jutottam el. Na, majd mostanában.

Edit, már csak egyet kell aludni és a Laci itthon lesz. Tarts ki.
Gondolom jó éjszakátok lehetett ebben a hülye szélben. :? (nekünk is, már nem is 100x, hanem 1000x keltünk)

Évi, biztosan írtad már, de én siklottam át rajta. Mikortól menne Samu a bölcsibe?

Julcsi, betegséggel hogy álltok? Remélem már hőemelkedés sincs!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Márti, én úgy adom a túrót, hogy széttöröm (banán) / reszelem (alma) a gyümit, és ahhoz keverek egy-két nagyobb kanállal. Ez kb a tízórai mennyiség Samunál.

Este én is hallottam a szelet, meg esett is, de azért távolról sem volt durva... Viszont ment a pánikkeltés rendesen...

Bölcsis napirend: érkezés 8-9 között, ha otthon nem reggelizett, kap reggelit is. Reggeli után valami bölcsitorna, aztán közös mondókázás, éneklés. Ez nyilván a kicsit nagyobbaknak érdekes, de a gondozónő szerint a picik is ott ülnek, és figyelnek nagyon. Tízórai 10 körül (jé?), ebéd 12-kor. Fél 1-kor kezdődik az ebéd-utáni-alvás projekt és tart fél 3-ig. Ez utóbbi miatt kicsit aggódom, bár mostanában Samu is hasonlót nyom. 2 hete 1x alszik napközben, és az valóban egy hosszabb alvás (2-3 órás). Szóval nem lehetetlen esemény, hogy sikerüljön neki is, de ez majd elválik...
Délután játék van, és 4 - fél5 körül kell értük menni (de legalábbis fél 3 után, miután felkeltek).
Egyébként egy családi házban működik a dolog, van nagy kertjük, és tavasztól kint lesznek sokat.
Majd még jövök!
Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Megcsináltam a túrós gyümit, nagyon finom lett, Szoni is kért belőle!!!! :lol:

Zsandi:köszi a segítséget :wink: és neked is Évi!!!!!

drev:?????? :shock: :shock:
Julcsi :hogy vagytok???pisivétel sikerült????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Évi,
járunk már bölcsibe,de az a munka sajnos nem jött össze.:(
Mivel időben jelentkeztem a bölcsi felvételre,így nem akartam halasztani.Szépen lassan szoktattam be,most nem kellett sietnem vele.(Rebi és Zsolti anno két hét alatt be szokott,nem volt más választás,de szerencsére náluk könnyen ment)Eleinte Hanna csak 2 órát volt ott,mivel sokat volt beteg nem is akartam erőltettni.Aztán ott maradt ebédig.Most(idén)kezdtük az ott alvást,egész jól sikerült.Először(3-4napig)1/2 2-re mentem érte,de most már ott uzsizik és 3-ra kell mennem .Most itthon van,de szerdán már megy.Azt mondják szeret ott lenni,sokat játszik.A mi csoportunkban is 6-an vannak,szerintem ilyen kicsiknél(2 év alattiak)ez nagyon jó.Mondjuk 2 kislány már elmúlt 2 éves,de még nem kaptunk új gyereket.Inkább a 2 év felettiekből van sok,ott túljelentkezés van.Ebben a bölcsiben 6 csoport van,és csak ez az egy kis csoport a többi 2 év feletti,de azok tele vannak.Általában 10 fős a csoport.A napirend kb.olyan,mint nálatok,egy kicsit előbb van az ebéd a piciknél,de a nagyok délben esznek.
Mondjuk így könnyebb lesz helyet találnom,amíg nem megyek vissza a kórházba,mert már beszoktattam a Hannát.De lehet,hogy sikerül megpuhítanom az előző főnökömet,hogy vegyen vissza. :lol:

Itt is volt szél,de mégse volt olyan vészes.Igaz Veszprémben vannak károk,de nem olyan nagyok.
Köszönöm a dícséreteket a gyerekek nevében is. :lol:

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi:szorítok, hogy összejöjjön a meló!!!!Így azért bátrabban vágsz neki gondolom, hogy a Hanna már jó kezekben van!!!!!És nem kötözködnek, hogy pici gyereked van?????És inkább nem téged vesznek fel????Bár gondolom a szakmai tapasztalat meg a te oldaladon nyom többet a "mérlegen", mint egy fiatal szülésznőnél???!!!! :shock: :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, engem egészen mostanáig nem engedett be a babanet, vagyis be sem jött az oldal. :shock:
Úgyhogy elszállt az az írásom is, amit délelőtt írtam. Most meg már nem futja az időmből újból beírni, mert közben véget ért a délelőtti szunya, lassan ebédelünk.

Majd azért ha sikerül még egyet aludni a manóknak, jövök.
Addig is a friss fejlemények: Marci már percekig tud egyedül állni, és nagyon töri néha a fejét, hogy hogyan jöjjön oda hozzám, állva, vagyis egyedül, vagy inkább az időpazarló, leülő-mászó, hagyományos módon. Nagyon ari. És megy a kézenfogva sétálás, ha kedve van, bebarangoljuk a lakást. De van, amikor egy lépést sincs kedve menni. :) És tapsolnak mindketten, persze csak akkor, ha ők akarnak, ha én mondom, akkor nem, ha mutatom, akkor pedig csak röhögnek rajta nagyokat.
Tegnapi fejlemény az is, hogy Flóra folyton puszilgatja Marci, és sikongat közben, annyira tetszik neki. Simán rámászik, és nyalogatja. Haláliak, majd megpróbálom fényképezővel levadászni a pillanatot.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Barbi: nálunk is hasonlóan sz@r éjszaka volt. Kb. háromnegyed óránként ébredt.
Most meg már alszik vagy 3 órája. Nem tudom te hogy vagy, de én sajnos nem tudok nappal aludni. Pedig annyira jó lenne ilyenkor egy kicsit szunyálni.

Andi: nálam is hallott volt a babanet. Nagyon ügyi Marci az állással.

Tegnap a Szandi is kétszer elengedte, amibe kapaszkodott, de csak 1-2 másodpercre. Az elsőnél el is vesztette az egyensúlyát, és olyan édesen huppant a popsijára.

Egész nap takarított, közben meg majd meg halok, úgy görcsöl a hasam. 1 héttel előbb
megjött.

Nagyon jók a képek. Annyira jó nézni milyen gyönyörséggé cseperednek a kis manók.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Na a visszatérő túrókrém arány... :lol: :lol: :lol:

Csajok jól vannak, pisilelet negatív. Livi torka szebb, Dorka hörghurutja is javulóban. Antibaika megy tovább amgí van az üvegben. kb. 1-2 napra való van még. Jövő héten megint telcsi dokinéninek, hogy mi a helyzet.

Timi, szülésznőnek mész vissza megint? Annyira jó lehet. Én szurkolok, hogy hátha valaki behív a szülésére, hogy végre tiszta tudattal átéljem a csodát. De eddig még senki nem hívott. Nem baj a remény hal meg utoljára, talán a kövinél már magamnál leszek. Azért szorítok, hogy sikerüljön a munka. Mert ahogy a kisgyerekesekre gondolnak...

Évi, mikortól is szeretnéd Samut bölcsibe adni? Pedig tudom, hogy írtad már.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Timi, sajnos itt Csepelen nagyon durva a bölcsik telítettsége. Tulajdonképpen lehetetlen esemény bekerülni év közben. A vezetőnő azt mondta január elején, hogy jelenleg 65 bölcsire váró gyerek van, akinek a szülei már beadták a jelentkezést és szerették volna már elkezdeni a bölcsödét - de helyhiány miatt ez esélytelen. Ennyi gyerköc simán megtöltene még egy bölcsödét. Szóval hiába dolgozom, és hiába van bent a jelentkezési papír október óta. És sajnos nem tudom másik kerületbe adni, mert eléggé ragaszkodnak a területiséghez (persze, mivel a fenntartó a kerületi önkormányzat)... Meg valószínűleg a többi kerületben sem sokkal rózsásabb a helyzet.
Így maradt a magánbölcsi.
Szeptembertől fog ide Csepelre járni, addig meg tök jó helye lesz a mostani - remélem legalábbis. Nyáron meg úgysem megy bölcsibe (a szabad nyár a pedagógus pálya nagy előnye :)

Barbi, Julcsi: február elején kezdjük a bölcsit, azaz még bő két hét van addig.
Julcsi, örülök, hogy a lányok lelete negatív, és hogy valóban javul az állapotuk.

Üdv:
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az együttérzést!

Márti,Julcsi
sajnos nem szülésznői munka lett volna.Egy háziorvos mellett dolgoztam 4 órában asszisztensként.A gyerekek mellett ez jó hely volt.De a doki idén nyugdíjba megy,és "spórol"ezért nem tudok visszamenni,mert két asszisztenst nem fizet.Szülésznőként dolgozhatnék,de akkor gyesen kéne lennem,és akkor ugyan annyi lenne a pénzem,mint most.Meg még a gyerekek miatt nem szeretnék műszakozni.De már nagyon hiányzik.:)
timiban
 
 


Julcsi:ha lesz kistesó akkor hozzánk jöhetsz!!!!!!Mármint a szülésre!!!! :wink: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nah, én is itt vagyok!

Tegnp zsúfolt volt a napunk, ma meg nem ment a net egészen délutánig. NAgyon furcsa az időjárás az évszakhoz képest, viharos szél fúj, jégeső hull. Elég hamar ideért tőletek! :P
kriszta is nagyo rosszul aludt az elmúlt éjszakán, nem tudtam mi baja lehet. Fél 2 és fél 4 között legalább 6-szor keltem hozzá, csak akkor aludt aztán el, miután megetettem. :shock: :shock: :shock: :shock: de akkor aludt 8-ig, majd ismét egy kis tápi után még szunyált 9-ig.

Nagyon édesek a manók a képeken! nekünk sajnos nincs olyan néhány perces képünk, az első kép 1 óra és 15 percesen készült. Azt már feltettem. :roll:

Timi, örülök, hogy sikerült a műtét, és hogy Hannababa jól viselte! remélem, búcsút mondtok most már a betegeskedésnek! :)

Sajnálom, hogy elhalasztottátok a talit, már nagyon szerettem volna látni a manókat (és titeket is, persze) egyhelyen! :)

István még dolgozni van. Ma 1-kor hazajött azzal, hoyg ne örüljek, mert 4-re vissza kell mennie. :evil: :evil: :evil: Nem tudom, mikor végez.
Nekem ma jár le a második ötnapos ciklusom. Az az igazság, hoyg én is módosítgattam a dolgokon, mert a narancsot reggelire már látni sem bírom. Nem tudom, hány kilónál állok, de szerintem nem túl sok a mínusz. lehet azért, hoyg nem aszerint tartottam be, amint ott írta. Ma pl. nem volt paradicsomom és nem mentem vissza az üzletbe venni, ezért ettem még egy pirítóst, de csak 15 deka sonkát. Gondolom, így kompenzálódik. Azért nemsokára megméretkezem és akkor leírom. Nem tudom, hoyg belevágjak-e a harmadik ciklusba is vagy sem. Azért nekem már nagyon hiányzik egy kis főtt meleg étel. tudom, hoyg vacsira főtt zöldség lesz, de első alkalommal nyers zöldségből csináltam salit! MAjd a mérleg segít asszem a döntésben! :wink:

NA, megyek!

Puszika mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Timi, igen a műszakozás nem túl családbarát... Én nem is irigylem az orvosos családokat. Én a szülészemet sem irigyeltem. Szegényke épp korizni ment a balcsira... :oops:

Márti, ezt elcseszted! Szavadon foglak. :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Pár perces képek, merthogy én csak ilyen több naposast tetem fel.

Kép Livi mázsálása pár percesen

Kép Dorina mázsálása pár percesen

Kép És a tesókák

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi, annyira jók hogy ikrek :) Olyan jó nézni őket egymás mellett :)

Az én szülésemre is bejöhetsz, ha lesz akkor kedved :)
anyum most úgysincs itt :(


Timi, én is évek óta szülésznőnek készülök, de be kell látnom, hogy még suliba se tudnék eljárni, mert muszáj elmennem dolgozni:( És elriaszt a kevés fizu, no meg a műszakozás is. Így fájó szívvel lemondtam róla :(

Ugye tavaly végülis nem tudtam elkezdeni a sulit, mert mint kiderült, fizetős lett volna, így most megint gondolkodhatok hoy ugyan hova menjek :(
Két út bontakozik ki előttem: -egy nem épp gyerekbarát, sok felelősséggel és stresszel járó, egyúttal sok pénzzel, a vendéglátói menedzser, amire tavaly is készültem,
-vagy a gyerekkori álmom, a tanári pálya, ami ugye nem sok pénz, és felelősség is van (no azért egészen másmilyen), de maximálisan a gyerekneveléshez igazodik. És még egyszer hangsúlyozom, nagy-nagy álmom. (sztem genetika is, mert anyai ágon, már a dédapám is tanár volt, nagyapám és anyum is az)

Ötleteket várok, ti mit tennétek? :)

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Edith, azért nagyon ügyes vagy, hogy legalább a két kúrát végigcsináltad! Le a kalappal.
Kíváncsi vagyok a végeredményre.

Julcsi, meséld már el, hogy a lányoknál hogy sikerült a pisigyűjtés? Nagyon érdekel, mert én a fiúgyermeknél is kínlódtam a zacsival, de végül is nem volt gond. De a csajok?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edith, én is gratulálok a két turnushoz! Én ma délig böcsülettel megküzdöttem vele, este viszont elcsábultam két pizzaszeletre, szép lezárásaként ennek a hétnek :) Mindenesetre jól vállon veregettem magam, hogy életem első fogyókúráját kibírtam :D :wink: Bár a konkrét (kézzelfogható, mérhető) eredményt még nem tudom, hiszen ugye nincs mérlegem itthon. Majd a hétvégén anyuéknál ráállok egyre.
Az viszont tuti, hogy ennek többször nem fogok nekiállni - de jövő héten elkezdem a lightosabb házipatikás kütyüt. Valaki csatlakozik?

Timi, meglepődtem mikor írtad, hogy ha visszamennél dolgozni + kapnád a gyest, akkor ott tartanál anyagilag, mint most a gyeddel.
Ez valóban rosszul hangzik...

No megyek, a fiúk végeztek a fürdéssel...
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:akkor én el se mondom mennyi gyedet kapok :oops: :oops: , minimálbérre gondolhatod :?

Én ugye a saját fejem után mentem az elmúlt 2 napban ami a fogyókúrát illeti ééééééééééééééééééééés lement 2 kg, ha hihetek a mérlegnek, de úgy döntöttem, hogy hiszek!!!!És nem csokikázgatok most már, hanem odafigyelek!!!

Barbi:ha jól tévedek, akkor odaragasztották a csajoknak a zacsit!!!! :roll: De majd a Julcsi pontosít!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kata legfrissebb képei:

Kép

Kép

Itt még kint se volt :) De mivel apa szégyelte használni a vakut, így egy fekete kép volt az egész. Ha kivilágosítottam, túl szemcsés lett. Így 'megfestettem" Azért a lényeg látszik :)

Kép

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti, gartulálok! Akkor folytatod a módosított verziót? És inkább nem mondok semmit a minimálbér után járó gyedre... Mindig felcseszem az agyam a minimálbéres munkaadókon, bár tisztában vagyok az okokkal, és azzal, hogy bizonyos ágazatokban ez az elterjedt gyakorlat.

Andi, már akartam neked írni, hogy van egy barátnőm, aki szintén nagy csokifüggő (de komolyan, képes naponta egy táblát betolni), valami boldogsághormonokra fogja :D - és emellett iszonyú jól néz ki: nincs rajta egy deka felesleg sem. Lényeges körülmény, h ő még nem szült, de egyébként egy kicsit hízásra hajlamos.
Azt mondja, úgy csinálja, hogy a csokin kivül nagyon odafigyel az étkezésre, rengeteg nyers gyümit és zöldséget eszik, és nagyon kevés húst. Meg igyekszik mozogni, sportolni. Nem kiba sokat, de heti 2 alkalmat beszorít... (jó, persze gyerek nélkül ez is könnyű) - Mindenesetre a történetét biztatásnak szántam :D

Zsu, írtad, h nem osztottad még meg a szüléstörténetedet. Szerintem tedd meg nyugodtan :) Én még egyet sem olvastam... Ugye-ugye, a későn csatlakozók kínjai... :)
A pályaválasztási dilemmákhoz nem tudok hozzászólni, illetve nem egészen értem, milyen ötleteket vársz. Ezt nagyon neked kell eldöntened...

No, lépek, a ma este a pihenésé... Jó éjt mindenkinek!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi, igazából csak arra gondoltam hogy megkérdem ki mit tenne a helyemben, azaz te mit választanál :) Nem hiszem hogy befolyásolná a döntésemet, csak marha kíváncsi vagyok :) Bocsi :)

Itt a szüléstörténetem, remélem tetszeni fog :) Te is tedd fel a tiéd, még nem olvastuk :) Én személy szerint imádom olvasni :)

Katica születése:) Csütörtök reggel nagyon el voltam keseredve, hogy még mindig nem indult meg a szülés, és tudtam hogy az orvosom másnap már nem lesz itt. Elhatároztam, hogy bemegyek hozzá a klinikára, nézze meg a méhszájamat, hogy kibírjuk-e egyben a hétvégét. Amikor megvizsgált, mondta, hogy ugyanúgy két centire vagyok nyitva, és hogy a belső méhszáj még nagyon kemény, így szerinte megvárjuk őt. Nagyon aggódtam, hogy mi lesz, ha másnál szülök, én ezt valahogy nem tudtam elképzelni, pedig direkt nézegettem az orvosokat a klinikán, hogy lehet hogy éppen ennél fogok szülni??? És sírógörcsöt kaptam a gondolatra. A vizsgálat után elmentem nézelődni a városba, sehogy se volt kedvem hazamenni. Egy óra séta után, éreztem hogy folyik valami. Persze nem hittem el, mert én még nem szülök. De csak éreztem, minden lépésnél. Nem volt sok, de határozottan összetéveszthetetlen volt. Ekkor felhívtam az orvosomat, hogy ne menjen haza, mert szivárog a magzatvíz. Ezután szóltam a páromnak, hogy hívja be a helyettesét, meg apumnak, hogy hozza be Szegedre a cuccomat, mert szülünk. 12.10-kor vettek fel a szülőszobára, János (az orvosom) éppen ultrahangozott, nem ért rá, így csak felvették az adataimat, letusoltam, megkaptam a kúpomat:) és szívhangot hallgattunk. 14 óra után ért oda János, megvizsgált, és mondta, hogy tényleg szivárog a magzatvíz, fent repedt meg a burok. Mivel fájásom egyáltalán nem volt, úgy döntött, hogy beköti az oxitocint, (bocs nem tudom hogy írják:)) mert nem túl jó, ha sokáig maradunk így hiszen fennáll a fertőzés veszélye. Fél háromkor felfektettek az ágyra, megkaptam a ctg-t, majd sokadik próbálkozásra sikerült bekötni az infúziót. (állítólag nagyon vékonyak a vénáim, és nagyon mélyen is vannak….erre eddig sose volt panasz). Ekkor engedték be a páromat. Infúzió ellenére nagyon jól éreztük magunkat, hallgattuk Katica szívhangját, nevetgéltünk, meg beszélgettünk a tanuló szülésznőkkel, akik nagyon aranyosak voltak, állandóan segíteni akartak:) Fél négy előtt nem sokkal jött vissza János, hogy van-e fájásom. Mondanom se kell, nem volt, bár vmi enyhe menstruációs görcsöket éreztem, de a ctg se mutatott semmit. Fél 4-kor burkot repesztett, és rá pár percre levették rólam a ctg-t és felkelhettem. Meg kell mondjam, ez maga volt a megváltás, mert már nagyon fájt a csípőm a hanyattfekvéstől. Elkezdtünk sétálni a párommal, közben is beszélgettünk, hülyéskedtünk, meg megnéztük a kisbabát, aki akkor született:) Semmi bajom nem volt, a fájások ugyan valamennyire erősödtek, de nem fájtak, csak „éreztem” őket. Fél ötkor újabb vizsgálat, méhszáj 4 cm. Meglepődtem, mert ilyen semmi fájásokkal nem számítottam arra, hogy bármit is tágulok. Ez nagyon bizakodóvá tett, folytattam a sétágatást. Közben sokszor voltam wc-n is, meg ittam is, ez nagyon jó volt. (anno a Bencével szigorúan feküdnöm kellett, se séta, se wc, se ivás) Egyébként innentől kezdtek el a fájások fájni, fél hatkor már két percnél sűrűbben jöttek, és nagyon fájtak. Nem volt kibírhatatlan, de tudtam hogy órákat már nem bírnék ki így, ezért mikor János mondta, hogy ez biza még csak 5 cm, akkor kértem az Edát, mert úgy hittem, sokáig fog tartani. A szülésznő is egyetértett velem, mondta is, hogy még órákig tarthat a szülés. Felszóltak az anesztesnek, hogy jöjjön le. Közben én folyamatosan róttam a köröket a folyosón, egyre többször megállva, és egyre fáradtabban. Ekkor egy pisilés már 3 fájásig tartott:). Hat előtt 1-2 perccel ért le az anesztes orvos, és szóltak hogy feküdjek fel, mert a beadás előtt még egyszer megvizsgál János. 3 fájásig tartott mire az ajtótól megtettem az ágyig levő 5 méteres utat, Janó ekkor már csóválta a fejét, hogy szerinte ide nem fog Eda kelleni. Megvizsgált, és szólt hogy már csak két cm van, higyjem el hogy nem kell ide Eda, és kiment szólni a szülésznőknek, hogy kezdjék el összerakni a szülőágyat. Alig ért ki azonban az ajtón, mikor utána szóltam, hogy jöjjön vissza, mert nekem bizony nyomnom kell. Erre az anesztes orvos kedvesen megjegyezte, hogy úgy látja, rá itt már nincs szükség, és elment:) Két fájást vissza kellett (volna) tartanom, mondták hogy sóhajtsam át, mert még nincs elsimulva a méhszáj (no meg nem volt kész a szülőágy:)) Én sóhajtoztam becsülettel, de belül éreztem, hogy jön a baba lefelé a szülőcsatornában. Ezt az érzést nem tudom leírni, csodálatos volt, minden másodpercben tudtam hogy éppen hol jár a kicsi. Kérdeztem Jánost, hogy mostmár nyomhatok-e, mert már átjött a méhszájon Kata feje. Csodálkozva rámnézett, megtapintott, és mondta hogy igazam van, nyomjak:) Túlzásba nem vittem, mert gátvédelemmel szültem, és egyébként is katartikus élmény volt érezni hogy hogyan jön ki a kicsi csupán a testem segítségével. A második tolófájásra kint volt a feje teljesen, és ebben a pillanatban felsírt! A harmadik fájásra kibújt a kis teste is, (jelzem egyáltalán nem nyomtam már) és én azt figyeltem, hogy hogyan jelenik meg a kis arca ahogy húzza ki a szülésznő, és ezzel egy időben hogyan esik össze a hasam. Iszonyatosan jó volt:) 18.05 perc volt ekkor. Katicának leszívták a nyákot (a gyors kitolás miatt a tüdejéből nem szorult ki a víz teljesen) amit persze hangos tiltakozás követett, majd a hasamra tették, ahol abban a pillanatban elhallgatott:). Ez a perc életem egyik legszebb pillanata lesz, ahogy fogom a kis testét, ő piheg rajtam, párom simogat engem, és körülöttem mindenki, az orvosom, a szülésznők áhítatos csendben néztek bennünket. Jó két percig ott volt velem a kicsi, betakargatva, hogy meg ne fázzon. Mi a párommal csak néztük, és sírtunk:) Nagyon szép volt. Ezek után sajnos elvitték, megtörölgették, lemérték, és elvitték a megfigyelőbe. A párom kiment telefonálni, szólt anyuméknak, hogy lemaradtak ( 6 előtt 5 perccel mondta nekik, hogy induljanak, mert kb egy óra és baba lesz…nos ez 10 percig tartott) János összestoppolt engem, mert sajnos a gátvédelem nem sikerült tökéletesen, lévén Katica igencsak sietett kifelé. De nem lett vészes, 3 öltésem van, az is felszívódó varratokkal. Nem is igen érzem. Bezzeg amikor varrt!!! Mondtam is neki, hogy inkább szüljek meg még egyszer, minthogy varrjon:) Ezen mindenki jót nevetett, pedig tényleg úgy éreztem, és érzem most is, hogy a szülés nem fájt annyira. Mind1, ezen is túlestünk, és átsétáltam a megfigyelőbe, két oldalról támogatva. Hát kissé remegtem:) Egész testemben vacogtam pedig nem volt hideg:) Itt két csodálatos órát töltöttünk el kettesben, (Kata csak fél órát volt velünk, utána visszavitték melegedni) ami nagyon bensőséges volt. Soha még annyi kézcsókot és köszönömöt nem kaptam a páromtól mint akkor. Nagyon szeretjük egymást, talán ettől a pillanattól fogva még sokkal jobban mint előtte, pedig addig se volt piskóta:) amit egymás iránt éreztünk:) De nagyon jó volt érezni azt a melegséget, és csodálatot, amit a párom sugárzott felém. Sajnos ezek az érzelmek a hétköznapokban eltűnnek, de ettől is különleges ez a nap számunkra:) Ennyi kislányom születésének története.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


A fenti képek nem a legfrissebbek, hanem a legelsők :lol: :lol: :lol: :lol:

Bocsiiii:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Én, itt, ilyenkor! Brrrr.....

De nem tudok aludni. Képzeljétek, megnéztem egy filmet, A bukás - Hitler utolsó napjai volt a címe, és nagyon szar volt a vége. Jobban mondva egy jelenet a végén. Egy anya elaltatta, majd álmukban megmérgezte a 6 gyerekét, mert szerinte egy Hitler és a nemzeti szocializmus nélküli világban nincs értelme az életnek. Hááát, ledöbbentem, amikor láttam, hogy képes kioltani a saját gyerekei életét! És ez 100%-os, hoyg így is történt, hogy valóban volt egy ilyen elmebeteg nő.
Még most sem tudok magamhoz térni. Csak néztem Krisztát, és bőgtem, hogy hogy képes valaki ilyesmire. Ne haragudjatok, ezt nem politikának vagy bármi ilyesminek szántam, de nem volt akinek elmondanom. István már rég alszik, mert ő már látta a filmet.
Remélem, hamar eltelik ez az éjszaka!

Zsu, elolvastam a Katica születését. Elpityeredtem amúgy is bőgős kedvemben. NAgyon szép szülésed votl a leírtak alapján, örülök, hogy feltetted!:) Az én szülésem is kellemes élményként él bennem, szerencsére. Ebből a szempontból bármikor vállalnám a következő babát.

Évi, Barbi, nem tudom, hoyg folytassam-e a diétát. Ugyanott vagyok, mint az első ciklusban is. kb. 2,5 kiló ment le. Jó, örülök ennek is, sőt nagyon, de azért nem tudom, hoyg még 5 nap eredményesebb lenne. MA este pl. nem ettem főtt zöldséget (pedig már halok meg egy tányér meleg étel után) hanem vágtam két vékony szeletet a frissen főzött göngyölt husiból, friss uborkával és pirítóssal ettem meg.
Szerintem figyelek arra, hogy mit eszem, és hétfőnként megpróbálkozom azzal, amit a diéta utánra írtak. Hátha ez is több, a semminél.
Mozgás: Én csak úgy tudnék sportolni, ha eljárnék itthonról. mert itthon nem visz rá a lélek. 1-2x talán, d e aztán.... Eljárni meg kellene valaki, akivel megtehessem, mert ismét ugyanaz: egyedül bemenni egy csupa jó alakú csajos konditerembe... Na jó, ezt abbahagyom, mert mindjárt megutálom magam.

megyek, megpróbálok aludni, mert a csajszim biztos nemsokára ébreszt! :roll:

Jó éjt!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, te még fent ? Én mondjuk örök bagoly maradok :) Épp most tettem be a kenyeremet a sütőbe, mire apa hazaér a munkából, kész is lesz.

Kíváncsi vagyok, sikerül-e végre, már 3 hete próbálkozok, de még sose nem jött össze :)

Amikor betettem a sütőbe, én úgy röhögtem:) Mert lusta voltam lisztezni, és símítani a visszadagasztásnál, így tiszta rücsök volt a kenyér. Most amikor megkelt, úgy nézett ki mint egy hippi :) Én olyan jót nevettem:)

Jó éjt :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Apa hazajött tegnap este!!!! Végre!

Évi! Hová utazol? Ki vigyáz Samura és emnnyi időre mégy? Irigyellek ám, de vigasztal, hogy 1 év múlva én is belevágok a munkába. Én közgazdász vagyok, és nagyon butulok itthon.

Meg kell állapítsam még egyszer, az én gyerekeimről hiányzott a magzatmáz! Julcsi, fiókba tették a manókat méreckedni? Nagyon aranyosak! Ha őket látom, mindig elérzékenyülök! Büszke lehetsz Magadra!

Zsu!

Őszinte leszek, remélem nem érint rosszul. Szóval én nem hiszek a tanári pálya tisztaságában már. Átalakult az értékrend, a gyerekek sértésnek veszik, hogy tanulni kellene, a tanár becsülete nulla. Talán még első és második osztályban lehet szívvel-lélekkel csinálni, de később már megölné a mai kor szelleme a tanár törekvéseit. Szóval én nem csinálnám semmiképpen. Sokkal inkább közelebb áll hozzám az üzleti szektor. Beszélek én könnyen, akinek nem most kell dönteni a jövőjéről, két diplomával a kezemben.

A pisigyűjtés szerintem nem bonyolult dolog, csak száraz bőrre(lemosás után, kenőcs nélkül) kell felragasztani. Sem Barnusnál, sem Virágnál nem okozott gondot.

Felébredt Virág, mennem kell.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Zsu:na milyen lett a kenyér????? :lol:
Én passzolom a pályaválasztásodat!!!Még én sem tudom mit szeretnék csinálni, ha "nagy" leszek!!!! :oops:

Edith:sajnálom, hogy így megviselt ez a film..én mondjuk nem láttam.De az biztos, hogy egy anyát jobban megviselnek ilyen dolgok...szerintem!!!! :( Amúgy is szörnyű dolgok történnek a világban!!!

Zsandi drága:na vélemény a tanári pályáról????Te szereted nem????

Ja, ma kicsi drága fiacskám fél 5 óta kukorékol, nem tudtuk visszaaltatni, először csak dumálgatott, de fél 6kor úgy érezte , hogy ideje elkezdeni a napot!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Timi:boldog hófordulót Hannának!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Hannának boldog hófordulót kívánunk!

Igen, a tanári pályáról az Andi tudna mesélni!
Én óvónő szerettem volna lenni, de a nagymamám, aki dadus volt lebeszélt mondván, éhen lehet halni abból a fizetésből. De hozzám is az üzleti élet áll közelebb, most már.

Márti, fél 5, fél 6? Nem semmi Zsombika. És ilyenkor a Szoni meddig alszik? Kel ő is hajnalban? Vagy ő még kicsit szuszizik?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


És még az a hepje mostanában a kistündérnek, hogy apjával nem eszik tápit!!! :shock: Apa kijött vele és fél 7 körül megakarta etetni, de balhézott és arra ébredtünk fel a Szonival!!!Ha nem nagyon balhés a kiskrapek akkor a banyánk tud aludni, de ő is max. 7-ig van hitelesítve ami az alvást illeti!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsu, még az este benéztem és olvastam amit írtál. Annyira szép volt a történet, hogy nem akartam elrontani az összhangot. Nagyon szép szülésed lehetett.

Edit, örülök, hogy hazajött Apa. Remélem tudsz lazítani kicsit. Nem zavarnak el ilyenkor otthonról sétálgatni vagy barátnőzni vagy akárhová? AH nem akkor legalább olvass vagy aludj, töltődj fel. Nem irigyellek, hogy ilyen sokszor vagy egyedül a gyerekekkel. Viszont tisztellek, mert még nem gárgyultál bele. Én tuti már a Hárshegyen pihennék, ha ennyit lennék Apa által magamra hagyatva. Mert ha nem is tud segíteni semmiben, mert Árpi pl. dolgozik, mikor hazajön elpanaszkodhatom neki magam, meg van felnőtt társaságom. Szóval nem irigyellek.
Magzatmáz: szerintem azért volt a Dorkán több máz, mert burkot repesztettek neki és még egy darabig (jó darabig) bent dekkolt. Viszont Livi egyből kirepült a pukkasztás után. Persze nem tudom biztosan... majd a Timi kisegít.

Timi, Hannának boldog hófordulót!

Barbi, a pisigyűjtő zacsi remekül felragad a bőrre, úgy ahogy az Edit írta. Viszont a csajaimnak kicsi volt a zacsi... :lol: :lol: :lol:

ha már a gyerekek és heppjeikről beszélünk... Dorina újabban dilije: az ágyáról lerángatja a lepedőjét. Akármit csinálok vele folyton lerángatja. Remélem erről is leszokik egyszer... Viszont asszem gyógyultnak nyílvánítom a csajokat. Szerencsére már elevenek, rosszak és nem is hörögnek nagyon. Szóval: ÉLJEN!

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:ÉLJEN!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, én is: éljen!

Mártikám, jó bulizást nektek!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbara drágám köszi!!!!!Remélem anyósék hazaérnek , lassan indulni kéne :shock: , de ráérünk még!!!Majd gondolok rátok!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Hát az igazsághoz hozzátartozik,hogy,ha visszamennék a kórházba csak 4 órás állásba mennék.Akkor is műszakozás van nálunk,de havi szinten 7-8 műszak lenne,és erre kb.50-55 ezret adnak,meg a gyes 23ezer(asszem)tehát max.80ezer,a gyedem most 70ezer.Így értettem.Nyilván ha teljes műszakot vállalnék,akkor kb.90ezer lenne a keresetem+a gyes.De a teljes műszakozás még nem menne,hisz sok a gyerek :lol: és akkor 14-15 műszakom lenne.Egy műszak 12 órás,6-18,ill.18-6.
Tehát nem egyszerű.Természetesen a gyedem nem rossz,mert max.83ezer lehet összesen,ha jól tudom.De ha megnézem hányan vagyunk rá,meg a párom szintén eü.fizetésére,hát még szerencse,hogy nem 20-30ezer gyedet kapok!

Edith,
én is láttam azt a filmet.Engem nagyon érdekelt,de én is elbőgtem magam amikor megölte a gyerekeit a nő.És ez tényleg így volt.Szörnyű,hogy ennyire megszállottak voltak az emberek.

Hanna is sokat ügyeskedik.Felmászik az étkező padra,az asztalra,úgyhogy egész nap a frászt hozza rám.
Köszönöm a köszöntést!

Julcsi,
a magzatmáz felszívodása nem függ össze a burok repesztéssel és a megszületéssel. :wink: Elvileg az ikreknél előfordul,hogy a másik babánál lassabban szívódik fel.A terminus közeledtével egyre kevesebb máz van a babán.Nekem egyik gyerkőcöm sem volt mázas.De ez is ,mint minden más változó.

Pusz

Timi
timiban
 
 


Szép jóreggelt!!!!!
Jót buliztunk tegnap :lol: isteni finom volt a vacsi és jót táncoltunk!!!
Aztán felmentünk a Citadellára(ismét nagyon fújt a szél :shock: ) és integettünk mindenkinek!!!!Remélem odaért!!!!
Virágnak puszit is küldtem a szél szárnyán, hiszen ma 10 hónapos!!!!! :lol:
Manók lent aludtak, én mondtam előre a páromnak , hogy most Zsombi tuti meghúzza magát...úgyis volt csak 1x ébredt , simán visszaaludt és 7-ig :shock: :shock: aludt mindkét csemete!!!! :roll: :wink: Holnaptól meg majd jön a korán kelés!!!!Ez az én formám!!!!! :?

drev:mondj már valamit, úgy eltűntél!!!!Lakás?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


MÁRTI DRÁGA!

A SZÉL SZÁRNYÁN IDEÉRT A KÖSZÖNTÉSED! Köszönjük szépen!!!

Na látod a kismanó tud 7-ig is aludni!!! Szerintem anyóstól kérd el a használati útmutatót!

Julcsi! Örülök, hogy meggyógyultatok! Most Barnusnak folyik az orra. Ezen nem csodálkozom, 27 gyerekből egyik nap 6 volt oviban. A kérdés most már csak Virág, Ő mikor kezdi.
Hát tényleg a magány a legrosszabb azokban a napokban, mikor Laci nincs itthon. Persze a gyerekek elszórakoztatnak, de hát az nem ugyanaz. Egyébként Lacinak szerintem fogalma nincs, hogy mennyire nehéz velük egyedül. Én azokat tisztelem, akik egyedül vállalják és/vagy nevelik a gyereküket.

Mi is kimaradtunk éjszakára. Anyu volt a gyerekekkel, de reggel úgy kelt, mint a mosott sz@r. Nincs hozzászokva Virág éjjeli bulizásához. Éjszakai uszodában voltunk, szauna, gőzfürdő, utána vacsi. Nagyon jól esett. Épp azt számolgattam, hogy 20 hónapja voltam utoljára uszodában. Strandon voltunk a nyáron, de ott nem mertem még meleg vízbe menni.

Lépek kaját csinálni!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit Virágnak boldog 10 hónapot! Fasza, hogy megint kezdődik... Hát reménykedjünk, hogy a kiscsaj megússza a taknyit. Tömjed c-vitaminnal.

Márti, Edit, örülök, hogy jól éreztétek magatokat!!!

Látom most sokunknak vannak gyerekmentes napjai. Mi ma a csajokat anyóséknál letesszük, mi meg kettesben elmegyünk... ügyeket intézni. Már ideje a lakásba való anyagot összeszedni (parketta tapéta meg ilyenek). A lényeg, hogy kettesben. Imádom a csajokat, de mondtam Árpinak, hogy nem bírom, menjünk el egy fél napra kettesben mert hiányzik. Pedig ő este hatra ált. itthon van. De mondjuk akkor sem tudunk igazán normálisan beszélgetni, mert ha ott vannak a gyerekek mindig rajtam ugrál valamelyik.

Mindenkinek további kellemes 7végét.

KépKép
kgiulia
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?