Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok!

Vége a mai munkanapnak! Kép Halleluja!

Lányok, hihetetlen jó humoru társaság! :lol: :lol:

Csak tudnám kinek mit kell írni! :?

Espero!
A koleszterint, meg a többi vérzsírt azért írtam Csakegynek, mert magas volt a cukra! Ezért érdemes azt is leellenőrizni.
Tudtommal ugyanannyi kellene lennie a normál értékeknek, mint nem babásan. (de nem szeretnék hülyeséget beszélni)

Szisza!
Hogy én milyen hangosan hahótáztam az írásaidon! :lol: :lol:
Méghogy szabad orvos és kórház választás! :roll:
Sose búsulj semmiért. OK? Egy PCOS nő nagyon talpraesett, egy talpraesett nőnek szintén nagyon talpraesett férje lehet, ezért meg fogjátok oldani az előttetek álló problémákat! :)
Fantasztikus ez a sok kilo!
FANTASZTIKUS!!!! :D
Gratulálok!

Monyoka!
Azzal a gyógyival minden rendben van! 1 tabletta 850 mg metformint tartalmaz! Tökéletes! :)

Backa drágám!
Khm... szóval most nem mondok semmit! :D OK? :wink:

Mniki!
Akkor értem már, hogy miért kaptam ilyen későn időpontot. Konkrétan december 1-én jelentkeztünk be.
De olvastam a Kaális párok fórumán, hogy Karácsony előtt és a két ünnep között is többször nem volt és ha most sincs a doki, akkor csúszott az egész előjegyzése.
Hát nagyon kíváncsi vagyok! :)

Dimet!
Nagyon kíváncsi vagyok az eredményedre! :D

Kandika!
Miért nem pofoztad fel?
Ki kellett volna ráncigáld az autójából a hajánál fogva! Kép
Viccet félretéve, nagyon sajnálom! És bízom benne, hogy hamarosan túl lesztek rajta!
Örülök, hogy Nektek semmi bajotok nem lett (az ilyedtségen kívűl).

Mirmur!
A végét rugod, az egyszer biztos! :D Az izgulirent pedig nagyon meg tudom érteni! :lol: :lol:

Kikka!
Mi Semmeringen voltunk. De láttam tegnap a TVben, hogy mennyire megkoptatta a nap a pályákat!
Úgyhogy szerencsénk volt. :?

Szedit!
Gratula a rendeződő ciklusodhoz! :)

tudom, hogy valakiknek kellett volna még írnom.... :oops:

csók mindenkinek!
Nagyon jók legyetek........
Vendég
 


No, akkor egy kis vicc!

Ez a babanet megint rosszalkodik! :?

Nálatok sem müködnek az emotikonok, vagy csak a mi gépünk ilyen fagyott? :?

Vicc:



Kinyílik a rendelõ ajtaja,kilép az orvos ,és látja,hogy a váróban egy
fiatal pár üldögél. A nõ feláll, és elindul befelé.
-Jöjjön maga is! -mosolyog az orvos barátságosana férfira .
Az orvos a rendelõben felszólítja a nõt, hogy vetkõzzön le, majd tetõtõl talpig megvizsgálja.
Végûl a férfihoz fordul és megkérdezi:
-Mindig ilyen zavartan viselkedik a hölgy?
-Gõzöm sincs róla! -Most látom elöször életemben. De azért háromszáz forintot megért!
Vendég
 


Lara!
Tankönyvi a görbéd!
Hihetetlen milyenek produkálsz. Csak lenne már pozitiv a vége!!! :D

Zsizsik, Alice, Kriszta, Gabika, Orshe
Vendég
 

 
 

Aranykavics!

Nem szabad bunyózni, mert akkor az addigi ártatlan farag rá jobban!
Ez a légzsák eset eléggé érdekes! :shock: Nem 1 esetet hallottam már!
Lehet, h egyes autóknál akkor nyílik ki a légzsák, ha már a motor az ölünkben van? :evil: Az már elég nyomást gyakorolhat, h működjön a rendszer. :twisted:


Andi!

Örülök, h nektek nem esett bajotok!! Körülményeket leszámítva.

Kép
lara26
 
 


Kavics!

Szerintem azzal van a baj, h nem + tesztet használok. :lol:

Kép
lara26
 
 



Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Ha bárki álmatlanul forgolódott volna éjszaka :) , most már megnyugodhat, megvan a másik petefészkem is! :D :D :D

Bár a drágáim abszólút inaktívak, de legalább ciszta nincs egyiken sem. :D Félelmetes, minek tud örülni az ember, ha sok a baja! :cry:
Felemelték 3szor 850-re az adagomat, és kaptam Verospiront. Pontosan nem tudom mi az, de többet fogok pisilni tőle, és asszem valamit az egyik hormonommal is csinál-persze jót-, bár lehet hogy félreértettem valamit.
Voltam terhelésen, de az end.dokinak küldik az eredményt. Majd meglátjuk. A nőgyogyim azt mondta, hogy biztos az egekben lesz az inzulinom. Lehet, hogy azért gondolja, mert panaszkodtam, hogy a gyogyi nem veszi el az édesség, szénhidrát kívánósságomat, így marad az őnuralom 1000-rel.

Szisza!
Írtál a magyar hőgörbe táblázatról. Engem érdekelne, és légyszi küldj mellé egy kis akaraterőt is! Szuper a fogyásod! Gratulálok.

Mamint!
Írtál a mandulaműtétedről. Tudom hogy nem fórumba illő, de neked előtte milyen sűrűn volt mandula gyulladásod, hogy a műtét mellett döntöttél? Én is sokat küszködök velük, most is be van gyulladva főleg a jobb - augmentint kaptam rá- alig bírok nyelni.
Nem bántad meg a műtétet?

Lányok, a Norculut mikor hat? Múlt szerda este vettem be az utolsót. Még semmi.

Lara!
Nagyon szorítok neked!

Kandika!
Hála égnek,hogy nektek nem esett bajotok!

K
sunny1
 
 


Kép
Na szóval a Qrva,balra akart tuti elkanyarodni elöttem......látszik,hogy fél sávot eltolt....ill. így tudtam megfogni 2autót,mert neki,nem volt egy cm-féknyom se...bizti fél kézzel,már ezt nem tudta kivitelezni!
Köszönöm Mindenkinek,a hsz-eket,na meg a sok-sok privit!
Kibőgtem magam,a tehetetlenségtől...már 3napja.......,gyalog járok még dolgozni is,hogy szellőzzön a fejem....hajnali 5:25-kor....ha lát valaki egy dilist sétálni....na az Én vagyok!
A kocsi elött...Én vagyok....mivel a Qrva,nem szállt ki,csak amikor a rendőr megkérte!!! :shock:
A kár kb:3-400.000.-vagy még ki tudja,azt pontosan.....de az tuti,hogy a jobb kerekem,vagy 5cm-el beljebb került...így a futóműnek egyértelműen annyi!
Na pusza és bocsi,hogy nem reagálok ide a topikba!
Majd jövök!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandika!
Kitartás!!! :roll:


Lányok nem tom feltűnt e nektek, de eltünk egy Rambóka és egy Rejoka nevű topiklakónk.


Pogi!!!!!!!
Legalább tudnám a blogod címét, akkor tudnám mi van veled.....


Alice!
Jelentkezz te is kérlek! :)

A francia éterből is kérünk jelzéseket! :D

(megyek vissza a gyanta mellé)


11cn.
Vendég
 


Andi!

Ez b*nkó!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Kitartás!
Biztos nehezére esett kiszálni a másik oldalon. :twisted: :twisted:

Kép
lara26
 
 


Babancs is eltünt!


Zsizsik!
Mi van veled??? Látom gép közelben vagy!

11cn.
Vendég
 


Sziasztok!

Még élek, csak ma tevékenykedtem!
Most meg továbbképzés az MTV1-en (Réztábla a kapu alatt! :wink: )
Holnap megpróbálok többet jönni, de nem biztos, h. sikerül. :(
Mindennel le vagyok maradva! :cry:

Kandika!

Hálistennek nem lett bajotok! Hát persze, h. nem szállt ki, hiszen nem tudta kinyitni az ajtót! :twisted:
A légzsák nyitószerkezete a menetirány szerinti hirtelen lassulást érzékeli, az oldalirányút nem annyira, valszeg ezért nem nyílt ki, de azért nézessétek meg, h. megvannak-e egyáltalán, mert már hallottam olyat, h. elsőtulajdonosos autónak hiányzott a légzsákja, vagy a szalonban lopták ki v. elfelejtették beépíteni (melyik is a valószínűbb???? :twisted: )

Ja! Backa!

Annyira jó poén lenne, ha a lombikra már + teszttel mehetnél! :lol: :lol: :lol: :wink:



Szombaton este Indul a bakterház!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Na lépek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok, csak gyorsan írok.
megvan a vérképem (nem minden, pl. pont az inzulin még nem :evil: )
de aránylag minden jó, kivéve a karbamidot :cry: rohadtul magas, 61!!!! 9 a felső határ. és a vizeletemben van vörösvértes és fehérje :cry: sok. 15.
felhívtam a dokimat, azt mondta erre most nem tud mit mondani, ez csak egy laborérték, ha nincs panaszom, akkor oks, és megismételjük majd a vizsgálatot.
vércukor éhgyomri: 3,8 (ilyen alacsony sosem volt), cukro sterheléses, 2 órás 6,7.
többi más minden normális.
aggódok. a karbamid miatt.
és kezdődö tüneteim is vannak, mármint,mintha fel lennék fázva. de eddig ez nem volt, ez a pszichoszomatika...... :?
dimet
 
 


Jaj, megint olyan rohanós a napom...

Sunny, próbáltam pü-t írni, de már megint nem megy. Ezt nem értem, valamikor sikerül, valamikor nem. És írtam a témához, tehát az nem lehet a gond. A lényeg, hogy nem bántam meg!!! Pedig tartottam tőle, hogy beteges leszek, mert előtte abszolút nem voltam az. Csak kicsi koromban, bár akkor a rájátszás is sok volt. ;)
A műtét előtt 6 évig nem voltam beteg, és azóta eltelt 4 év, és csak kb 2 éve voltam influenzás, ennyi. Annyival rosszabb, hogy most nem a mandulám fáj, ha megfázom, hanem a torkom, és az meg hányingerrel jár. (betegség nálam = lázam van, és antibiotikumot kell szedni)

Ja, és lehet, hogy én vagyok megkavarodva, de te eddig szedted a metformint? És csak most csináltak terhelésest? Mert ha a gyógyszert már szeded akkor lehet, hogy felesleges volt.


Monyoka, ne aggódj, 850 mg teljesen elég. Sokan 500mg-os kiszerelésben szedjük a metformint. Ha eljutsz a napi 2 szemig, az már tlejesen jó! Lassan de biztosan, ha meg bírod, gyorsíts! ;)
kontoroll, nekem 3 hónapot írt a doki, de én önhatalmúlag ezt a teljes adag metfomin szedésétől számolom, tehát kb 4,5 hónap a kezdéstől.

Norka, jó fej az a dévényes gyógytornász! Néha az orvosok annyira tapintatlanok tudnak lenni, sokszor felelegesen is.

Kandika, sajnálom ezt az autó ügyet. Én pont emiatt a felelőtlen lavírozók miatt nem szeretek városban vezetni. Remélem gyorsan fizet a biztosító, és nem lesz olyan nagy kár az autóban. A futómű, azért nem gyerekjáték!

Mir, te még itt? :) Tegnap este biztos voltam benne, hogy ma reggel Kandika üzenetére kapcsolom be babanetet. ;)

Backa, én arra tippelek, hogy nem lesz itt szükség lombikra!
Az a 12 mm nem véletlen!

Kavics, jó a vicc! Bár még mindig nem vagyok tisztában, hogy mikor is kéne fizetnem vizitdíjat. Gyógyszerfelíratásnál nem kértek semmit...

Rambóka, te lemaradva??? Az nem lehet! ;)

Csakegy, minden elismerésem. Ez az önmagam szúrogatása nekem nem menne. Ezért is félek annyira, hogy egyszer majd valamikor inzulinra kerül sor. Brrr... Inkább napi 3X bogyó!

rohanok...
mamint
 
 


Kavics!

Vagyok, de inkább csak olvasok. Köszi, hogy gondoltál rám! Tanulok, febr. 21. vizsgázom..
Babaruhákat kaptam vag 3 bőrönddel a nővéremtől, azokat mostam, vasaltam. Vettem újakat is.
Holnap megyek dokihoz, először belgyógyászhoz vérnyomás miatt kontrollra, majd a terhesgondozóba.

Kép
babancs
 
 


Babancs!
Akkor igen igen sok aktiv agysejtet kívánok neked! :D
A babaruhákért pedig "irigy" vagyok, mert én mindent meg kell majd vegyek! De bárcsak ott tartanánk már. :)
Minden nézőpont kérdése! :lol: :lol:

MAmint!
A vizitdíj február 15-től.
De aztán fizetsz, mint a katonatiszt! :?

Dimet!
Az a 61 tényleg sok, de lehet, hogy elírták. 6,1 helyett! :roll:
Elő szoktak fordulni ilyen hibák.

Mindenképpen hallgass a dokidra. Ismételjétek meg a vizsgálatokat.
Kreatinin (KRN), hugysavat (HU) néztek?

És ne szomatizálj!!!! :lol: :lol:

Sunny!
Rohadt dolog a mandula kivétel! :? Nekem nem volt, de ahogy mesélik :shock: .... nem is lesz! :?

Rambóka!
Jó tevékenykedést! Nagyon titokzatosnak hangzott.

Vöcsök!
Hogy boldogulsz??? Te is kétgyermekes családanya lettél! :D

Várom már a Gyilkos elméket! Egyetlen sorozat amit nézni tudok. A prison breakről is leszoktam. Született feleségekről is, eltüntekről is.
Ahhoz képest, hogy tinédzser koromban a horrorfilmeket bújtam, szépen "visszafejlődtem". :lol:

Cupp.

(az egész ház bűzlik a gyantától)
Szomszédéknál (alsók), ordít az egyik gyerek: "Haggyáááá máááá!" A másik erre nyerít egyet. És kezdődik elölről. :roll: (két fiú)
Szokom, a párom három fiút akar! :lol:
Vendég
 


Dimet, én nem akarlak nyaggatni, de:

Az egész terhesség folyamán a vércukorszintnek éhgyomorra 5,3, egy órával étkezés után 7,0 és két órával 6,7 mmol/l alatt kell maradnia (utóbbiak bármely étkezésre vonatkoznak).

Egész biztos, hogy abba akarod hagyni a metformint?? Vagy már megtetted? :shock:
Bár lehet ezt már nem is kellett volna mondanom.
Vendég
 


Szió!

:D :D ennyire jó kedvem van :) :)

Reggel voltam a nőgyógyásznál, a nyálkahártyám szépen összement..vagy hogy mondják...szóval kisebb :) . Még 1-2 nap vérezgetés és túl vagyok rajta :) Megúsztam a műtéti befejezést! Ráadásul a doki tök együttérző, megértő és hihetetlenül bizakodó volt. Egy ( vagy 2) rendes menzit kellene megvárnunk és lehet próbálkozni. De a nővérke és szerintem is, elég egy rendes menzi. És…a következő babu már velünk marad! Addig esetleg igyekszem fogyni ( volna mit..nem is publikálnám a kilóimat)

Végre mehettem dolgozni, annyira jó volt. Nem is tudtam, mennyire hiányzik ez a kb. 100 lurkó. És még én nekik!! Szupper nap volt.

A főnöknőm is tök megértő (persze senki nem tudja, miert „lógtam”), délutáni köreimről a héten felszabadított. Be kell vallanom, nem bánom. A doki még erre a hétre ágyba dugott volna de én dolgozni AKARTAM :D De délutánra nagyon hulla lettem, fájt a hasam is mellem is. Egyébként ez a cicifesz már elmúlhatna!! A doki szerint még pár hét :(

Látom a topic hihetetlenül aktív.

Annyira jó Backa a görbédet, wow..ez beágyazódás kell hogy legyen. Hihi..nem kell lombik!! Szorítok ezerrel.

Vöcsök, Vilike annyira szép kisbaba. Gratulálok hozzá!

Kandi!
Hát..khm..szörnyű élmény lehetett. Nati veled volt? Hogy viselte?? És..KITARTÁS

Szisza!
Grat a fogyásodhoz..felnézek rád!!

Többieknek: mennek a szurkok ( kinek a babához, kinek a szüléshez, kinek a zebrához vagy a nevelgetéshez)

Mára ennyire futotta. Puszi!

Gina

Mir! …annyira izgi..nemsokára te is szülsz!!
Vendég
 


Backa: khmmm... nem lehet, hogy te egy kicsit... szóval babás vagy? :) Pár nap és kiderül :) :) :)

(Lara is gyanús... nagggyon gyanús... :) :) )

Hát skacok... én és a diétám:

A mai + tegnap esti méréseim... (most vagy rossz a mérőm vagy tényleg OK-k... ) (a tegnap napközbenieket hanyagolom... az összes értékem fals volt szerintem a tesztcsíkok miatt...)

Tegnap este vacsora után 5,2 (vacsora: 40 CH kenyér! + tartozékok)
Ma reggel éhgyomorra: 4,9
60 perccel a 20 lassú CH-s reggeli után: 5,7
Ebéd után 60 perccel (ebéd: 30g csúnyán gyors CH - anyós fehérlisztes tejes minikiflije + borsóleves + ch mentesek - ami szerintem kevesebb, mint 50 CH volt... de nem mertem mégegy kiflit benyomni :)): 5,6
Ebéd után 90 perccel: 5,0

Komolyan.. .

Elgondolkoztató ez a hülye terheléses cukormérés...

Az addig OK, hogy rosszul tolerálom a cukrot... ez nem meglepő...

DE! Az azért nem mindegy, hogy mennyi az ember terheléses cukra (ld. azonnal inzulin vagy csak diéta... vagy, hogy menyni CH-s diétával indítanak... mert egy durvább értéknél már 150.. ami marha kevés... nekem a 175 az pont határérték... mert nekem speciel hiányzik a gyümölcs amit lényegében letiltottak... ha legalábbis könnyű ebédet ettem és uzsonnára éhen halok akkor semmire se megyek egy almával... mert csak az fér bele... anynival nem húzom ki vacsoráig... fehérjén meg nem élhet az ember főleg ha rühelli és csak kényszerből eszi... a babának is kellene az a vitaminmenyniség, rost stb. ami a gyümölcsökben van...)...

Mert: dimet is írta, hogy neki 1/4 óra alatt kellett elszopogatnia a cukrosvizet, 2 óráig pedig ülnie kellett... gondolom azt sem adták ki neki jóelőre, hogy előtte napokig szénhidrátvisszafogás kell... ehhez képest nálam azonnal le kellett dönteni a cukrosvizet, ha akartam volna se tudtam volna 2 órán átt ott várakozni, na meg előtte a dokim több napos szénhidrátvisszafogásra ítélt...

Szóval ez azért nem mindegy...

Mondjuk nem tudom melyik milyen irányba befolyásolja az eredményt... (a mozgás gondolom leviszi... a gyors cukorivás + előtte visszafogás meg fel...)

szóval elgondolkoztató (valaki írta egyszer valahol, hogy vannak kórházak ahol "gyártják" az inzulinos cukrosokat... lenne néhány tippem, hogy csinálják... gondolom jól tejel a TB a cukorbeteg kismamák után...)
Vendég
 


Rambóka!Ez 4légzsákos,oldalírányú ütközésnél nyílik 2....elvileg!Na de nem mentem gyorsan....na igen,biztosító kérdezi...mennyivel ment a Qrva?!-szerintetek megmondja???
Babancs!Sokk drukk,hogy sikerüljön a vizsgád!Áll. aki sokat tanul terhesen,nagyon okos babát szül!
Mamint!15év alatt kitudtam védeni az ilyen szitukat....eddig imádtam vezetni!Várost megszoktam,nagyokat csodálkozom inkább azon,mikor vidéken vezetek és olyan nyugodtak-türelmesek egymással az emberek!
Kavicska!Izgulsz már?Közeleg a nagy találkozás!a Kaáli-val!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


csak gyors reagálás: szedem még a metformint. (kevsebbet, de szedem, és elég diétásan eszek)
sokszor mérem a cukromat, normális kajáslás után 2 órával, 5,4. szóval, én nem gondolom,hogy gond ez a mostani érték, 75 gr cukor után, mozgásmentesen. nem tükrözöi a való életet..... a karbamidot nemtom. idegesít. de mindegy, majd figyelek.
dimet
 
 


dimet: én sem hiszem, hogy gond lenne... ha én nem szálltam volna el decemberben a kajákkal (fú... így jobban belegondolva szilveszter este -éjjel minimum 1000 CH-t bevihettem :) szóval akkor nálam se lett volna ilyen magas a terheléses... (hja... igazából nekem ott kezdődött a pokol felé vezető út amikor november végén torokgyulladást kaptam és iszonyú mennyiségű mézet + csokit + köhögéselleni cuccokat nyomattam... és onnantól kezdve nem volt megállás a lejtőn... vagyis január 1-én újévi fogadalomként leálltam... de akkor már késő volt... szóval az 1 hónap züllést kell most megbűnhődnöm :) (pedig olyan jó volt zülleni egy nagyot :))))))))))
Vendég
 


(ja... viszont ha abbahagyod a metformint onnantól tényleg oda kell figyelni a kajára + hetente egyszer szerintem egy teljes napos cukormérés is jól jöhet...)
Vendég
 


Visszarohantam... :)

Rambóka, nem emlékszem pontosan, hogy te kérdezted-e, ha nem bocsi: sampon zsíros hajra: nekem anno a bojtorján sampon jött be. DM-ben tuti kapható.
És valaki kérdezte még a korpásodást: arra nincs tuti receptem sampon ügyben, csak azt tudom tanácsolni, hogy főleg így télen rögtön hajmosás után hajszárítás! És hideg időben sapka! Sokszor a megfázott hajbőr hámlik, és az okoz korpát.

Kavics, a mandula műtét felnőtt fejjel tényleg dúrvább, mint kicsi korban, de elviselhető. Nem a műtét a rossz, hanem az utána jövő 5. nap. Nem értem miért pont az 5., de valóban az a borzasztó. Ha jó fájdalom csillapítót írnak fel, akkor túl lehet lenni rajta. És egy rossz mandula sokat árthat! Pl. szívbetegség, hajhullás, reuma, állandó betegség!!!

Babancs! Hajrá a tanulással!

rohanok aludni... :)
mamint
 
 


Kandikám!
Köszi a privit!
Világos! :? Basszus! :(

Köszönöm kérdésed! Kissé izgulok a Kaális találkától. Megyünk mindketten párommal. :)

Csak azt nem tudom, hogy közlöm a rendszeres UH járást a környezetemmel. De még ott nem tartunk. :)

25-én este majd élmény beszámolót tartok. :lol: :lol:

De egy dolog nyugtat.
Azt mondta Norka, hogy onnan gyerek nélkül el nem jövök! :lol: :lol:
Úgyhogy jó lesz minden!


Csakegy!
Én nem bírnám magam szadizni, hogy vért nyerjek az ujjamból :shock: az maga a csapás! :shock:

Bár subcutan injekciót lazán benyomtam magamnak. :lol: :lol:
Csak muszkosat ne írjanak fel. Mert azzal gondban leszek.

De tudod Csakegy! A cél szentesíti az eszközt. Nyafogásnak nincs helye. :lol: És a züllést...., hát igen.... ki kell bőjtőlni! :lol: :lol:

11cn.
Vendég
 


csakegy, képzeld ma baránőm a patikába is megnézte a cukromat (cukros lötyi után 3 órával, közvetlenül egy kefír után...) és 4,2 volt....szóval. na,mindegy.
de a lényeg: egy olyan speckó "tűvel" szúrt meg, amit érdemes lenne megvenned, mert egy kis szerkezet, ami "szúr". nem kérdeztem a lényegét, de jobb volt,mint bökdösni magam:)

Kavics, gyerek nélkül ne is!!!!!! :D de azért a férjedet sem hagyd ott....

Miért van ez az iszonyat karbamidooooooom?? okosak!!!
jó éjt
dimet
 
 


Mamint!

Köszi a mandula infókat, és is inkább a sokszori gyulladások mellékhatásaitól tartok.
A metformint a terhelés elött 1 héttel kezdtem enni. A kordély megkerülte a szamarat, mert a gyogyit a nőgyógy.írta fel hormoneredmények, elmondott tünetek, alkat miatt, a terhelésre az end.doki utalt be. Sajna az időpont előjegyzési nehézségek miatt felcserélődtek.
Ez tényleg nagy gond? Így nem is lesz mérvadó? :(

Jó éjt nektek!
sunny1
 
 


Kavicska: hát igen... a babáért szúrkálom a kezem :) (csak az orvosok hülyesége miatt nem :) ) (ha belegondol az ember, hogy mit össze nem szúrkálnak a lombikosok... ahhoz képest ez semmi...)

dimet: ez több mint jó :) (nálam anno metformin mellett 2 órával 2 kifli+egy pohár tej után 5,5 volt... igaz, a 16. héten... és a 24. hét körül van állítólag a kritikus pont... de a következő babánál végig metforminozok majd :)

Ja... én is olyan beszúró izével szúrkálom magam (az járt a vércukormérőhöz)... lila is az ujjam (ha túl gyengére állítom nem jön a vér, ha túl erősre akkor meg akkorát csap, hogy még a környéke is belilul... most közepes fokozaton használom... úgy még túlélhető.... meg szerintem egy hét múlva már nem mérem ennyiszer... csak most tesztelgetem, hogy reagálok a különböző kajákra... most pl. majd a rizsre... )

(hihi :) diétás tejberizs: végy sima vizet... pakolj bele 40CH-nyi barnarizspelyhet és nagyon pici tejszínt (az ekkora mennyiségben lényegében CH mentes:)... főzd össze, dobj bele vaniliát (najó, ez kihagyható)... aztán ha kész -2 perc!- akkor tetejére egy kocka étcsoki (3CH)... meg egy kis fahéj... Jelentem ehető... (igaz, csaltam... mert ez így kb. 45 CH és nem avacsorára engedélyezett 40... bár szerintem nem hótziher, hogy ennek a barnarizsnek pont 70% a CH tartalma... úgyhogy ...)... ja... ebből iszonyú kevés kaja lesz úgyhogy nagyétkűek hátrányban... (
Vendég
 


Kavicska!Tuti idén,már 2:1-ben vagy 3:1-ben fogsz tolatni....sőt még szülhetsz is simán,ha márciusban terhes leszel!-és az leszel!Tuti! :wink:
Sunny!2éve,ill. már mivel 2007-van 3éve vették ki a mandulámat....már alig tudtam menni,ráhúzodott az izületeimre....na meg a szívemen is láttak jeleket....
Nagyon horrrrror volt,inkább 10szülés!Ezt azért szoktam elmondani,mert inkább érjen kellemesen a műtét!!!A manduláim tályogosak voltak...befelé és tök fehér volt a felszínük!
Ha részleteket akarsz,azt inkább priviben!

Na megyek,hátha tudok aludni!
Jó éjt Nektek!

Ginuska!Örülök,hogy jól vagy!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


(ja... a dokim jó fej volt... kérdezte, mennyit híztam eddig... mondom neki, hogy január 3-ig kb. 7,5 kilót... aztán annyi... erre mondja, hogy na de ne azt mondjam, hogy januárig mennyit, hanem, hogy most hol tartok... mondom neki, hogy pont ugyanott... vagyis igazából fél kilóval kevesebbnél... (ld. január óta erőteljes CH visszafogás...)

Na ezt sikeresen tisztáztuk... és azt is, hogy most milyen diétára fogtak...

Na erre mondja, hogy OK, akkor csak arra vigyázzak, hogy 12-14 kilónál ne hízzak többet... na ekkor elkezdtem röhögni... mondtam is neki, hogy ezt komolyan gondolja? Ilyen CH visszafogás mellett? Örülök ha nem fogyok el a végére :) (na akkor kicsit elgondolkozott és kissé zavarba jött :) :) :) ) (nem azért mondom, de a maradék 2,5 hónap alatt keményen diétázva durva lenne még 7 kilót összeszedni....)

Kicsit szétszórt néha azt hiszem :) :) :) (én is, de nekem legalább van rá alibim :) :) :) )
Vendég
 


Dimet!

http://72.14.221.104/search?q=cache:DQv ... =clnk&cd=1

Nem az a gond, h. áttértél a szénhidrátszegény diétára és most túl sok fehérjét eszel?????
A rosszabb eset a veseprobléma :shock: (mondjuk a fehérje gyanús!), esetleg mutasd meg a laborpapírjaidat egy belgyógyásznak! De lehet sima mérési hiba is, v. elcserélték a leleteidet!
Mindenképpen meg kéne ismételni!
Tényleg ne szomatizálj, a veseelégtelenség nem csíp, tartsuk magunkat a kinézett betegség tüneteihez!!!!!! :wink: :lol:

Sunny!

Nekem is felnőttkoromban vették ki a mandulámat. Rengeteget küzdöttem vele állandóan beteg voltam. Az egyik fülorrgégész azt mondta, h. ki kell venni, a másik azt, h. nem kell kivenni. Patthelyzet. Elmentem egy 3.-hoz. Közölte, h. egyáltalán miért van még meg a mandulám? :shock: Mondom, mert az egyik doki szerint semmi baja! Erre fogott két lapocot, adott a kezembe egy tükröt és megnézhettem, ahogy megnyomja a két lapoc közt a mandulámat. Ha láttál már sajtos párizsit…….. :shock: Én azóta nem vagyok képes olyat enni!!!!
Ezt hívják tüszős mandulagyulladásnak. Gócként szerepelhet és az izületi gyulladástól a szívizomgyulladásig mindenféle disznóságot okozhat. Nem is volt kétséges, h. maradhat-e!
A többit nem írnám meg. Kérj inkább altatást (én nem kértem!).
Még annyit, h. utána a mézes puszedli a legjobb kaja, mert pont annyira puhul fel, h. még óvatosan megvakarja a torkodat!
Meglepően gyorsan felépül az ember!!!

Kavits!

Én háttal nézem a Gyilkos elméket. Nagyon tuti!!! Öcsémék macskáját is Gideonnak hívják, de más filmből kifolyólag!
Babaruhát csak börzén, használtan! 4-500 Ft-ért majdnem zsírúj Brendonos rugdalózókat lehet venni! És, ahogy vki írta, az újjal ellentétben ezekből már ki vannak mosva az előállítás és raktározás során belekerült vegyszerek!
Füldugóra gondoltál már??? :lol:
Párom szomszédellenes ötlete: A thaibox meccsek alatt hallható nyekergés végtelenítve és kakaón!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Csakegy!

Ez a hivatalos ajánlás:
" Oralis glukóz tolerancia teszt (OGTT) és értékelése. (1. . .D. szintű ajánlás)
Az OGTT-t reggel, éhgyomorra, a vizsgálatot megelőző legalább három napon keresztül folytatott szokásos fizikai aktivitás és korlátozás nélküli (napi 150 gramm szénhidrátot meghaladó tartalmú) étrend mellett kell elvégezni. Újabb ismeretek alapján indokoltnak látszik a teszt előtti este egy átlagos mennyiségű (30-50 gramm) szénhidrátot tartalmazó étkezés beiktatása.
A vizsgálatot éjszakai, 8-14 órás éhezés előzze meg, amely alatt azonban víz szabadon fogyasztható. A teszt ideje alatt tilos a dohányzás. Az értékelést befolyásoló körülményeket és tényezőket (pl. gyógyszerszedést, fokozott aktivitást, infekció fennállását stb.) ki kell küszöbölni.
Az éhomi vérminta levétele után a vizsgált személynek 75 gramm (vízmentes) glukózt, vagy 82,5 gramm glukóz-monohidrátot (vagy ezzel azonos mennyiségű keményítő-hidrolizátumot)
kell 250-300 ml vízben feloldva 5 perc alatt elfogyasztania."

Norka!

A fentit fel kéne tenni a honlapra!!!!!! :!: :!: :!:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, köszi. ezt már megtaláltam :) nem eszek sok fehérjét. de a 61 aggaszt. hiszen ha 2-9 a ref. tartomány, a 61 az hihetetlen, egyre inkább....holnap átmegyek a cégnél a dokihoz, elmondom neki,hogy mi van és megismételtetem.....ah.
sosem volt veseproblémám :cry:
nem szomatizálok, nincs semmi bajom, akárhogy is figyelem magam :lol:
csak éhes vagyok:( korpás kekszet ettem az előbb.
dimet
 
 


Rambóka: Köszi!

(Csak, hogy ne bízzam el magam... a vacsora kezdete után 1órával 7,8 a cukrom... brutál magas... asszem a jövőben tartózkodni fogok a rizstől ... és tovább tesztelem a kajákat :) de mivel mazochista vagyok ezért fél óra múlva is mérek egyet :) kezdek belejönni... ) :twisted: :twisted: :twisted: (úgyhogy az előző "diétás" receptajánlatomat kéretik semmisnek nyilvánítani :) :) :) )
Vendég
 


Mindenki alszik még???
dimet
 
 


Jó reggelt, csajok!

Hát, este már nem voltam olyan állapotban, hogy jelentkezzek! Nem tudom, mi van, minden este olyan vagyok, mint akit agyoncsaptak! 9-kor mentem aludni! :shock: Ez ma este nehéz lesz, merthogy 10-ig dolgozom...Bár ki tudja, lehet, hogy befekszem az egyik ágyba a koleszban! :lol: :lol: :lol: Hetek óta ilyen álomkóros vagyok, asszem tavaszi fáradtság...

Olyan nagyon aranyosak vagytok, hogy bíztattok!!! :)
Igazából szerintem nem vagyok ám terhes, tehát csalódás nem fog érni. Őszintén szólva nagyot néznék, ha + lenne a tesztem! :lol:
Az a helyzet, hogy annak is örülni fogok, ha megjön, mert akkor kezdhetem végre a stimut. Tehát így is-úgy is jól jövök ki a dologból. Hiába, az örök optimizmusom... :lol:

Mir!
Annyira izgis! Tetszik nagyon a tickereden a "Lehet, hogy ma születek?" Szivárgás??

Kavicska!
Ne izgulj! Onnan tényleg nem jössz el gyerek nélkül, az tuti! :D
Képzeld, anyám el szokott kísérni (utána csajos nap:vásárlás, csavargás van) Hát, már egy csomószor megpróbálták behívni az uh-ba!!! 60 éves! :shock: Igaz, negyvenötnek néz ki! Mondtam is neki : vigyázz, mert félrenézel, aztán itt csinálnak neked egy gyereket! :lol: :lol: :lol:
A bejelentéstől ne félj! Nekem nem túl humánus a melóhelyem, meg is lepődtem, milyen jól fogadták! Ebben valahogy megértőek!
A szuriktól sem kell tartani! Tényleg semmi az egész! Tök picik a tűk! A hasasat meg sem érzed, de a segges is inkább csak kellemetlen, mint fájdalmas! (pedig azt az uram csinálja!)
Már csak egy hét! :wink:

Lara!
Ebben a hónapban + tesztet vegyél! :lol: :lol:
Köszi a gyógyszeráras linket! Megnéztem! Rohadjanak meg! :evil:

Kandika!
Úúúgy sajnállak! :( Szerencse, hogy nem lett semmi bajod! Hülye p...a! :evil:
Mikor lesz kocsid?

Rambóka!
Ki bírta tovább a lélektani hadviselést? Asszem nálunk győzne a csöppség! Előre parázok! Nem vagyunk valami állhatatosak! :lol:
Ó, a bakterház! Legalább 20-szor láttam, de szerintem századszorra is végigröhögném! :lol:
Hát, a + teszt nagy show lenne! :lol: 15 év után!

Mamint!
Köszi! :)
Irigylem a spéci diétádat! Biztos VIP-tagságot kaptál a dokinál! :lol:

Babancs!
Drukkolok a vizsgához! Okos lesz ez a baba! :D

Norka!
De jó, hogy Bogikával jól alakulnak a dogok! Tényleg nagyon fontos, hogy időben észrevetted! Pedig mennyire sajnáltam, mikor írtad, hogy kínozzák! Ezek szerint megérte! :) Ügyesek vagytok!

Ginuska!
Hálistennek nem kell műtét!
Szerintem is elég egy rendes mensi, aztán mindent bele! :)
Köszi a bíztatást Neked is! :)

Csakegy!
Nem egyszerű! Pedig milyen profi vagy már!
Sajnállak a szúrkálás miatt! Írtad, hogy a lombikosokhoz képest semmi! Hát, akkor elmondom Neked, hogy ez pont fordítva van! 10 lombikos szurit se cserélnék egy ujjbökésre! Komolyan! Egy hős vagy!
Kár, hogy a recept nem jött be, pedig jól hangzik! :( :lol:

Na, egy mai görbe, aztán befejezem! Egy picit felment ma is.

Kép

Kép Kép
backa
 
 


Szia Dimet!
Már fél órája írom a regényt! :oops: :lol:
Persze, hogy kifelejtettelek! :oops:
Szerintem is csináltasd meg újra a vizsgálatot! Bár nem értek hozzá, de ez gyanúsan soknak tűnik!
Pláne, hogy semmi bajod!

Kép Kép
backa
 
 


backa: na szép... akkro most lerághatjuk a körmünket... olyan tankönyvien mászik fel a görbéd :) (megjegyzem a babás hónapban én is dobtam egy hátast, olyan szép volt a ny.hártyám... szóóóval... Nálad kicsit túl sok minden klappol :)

Ha meg nem, ez akkor is több mint gyönyörű!!!!!!!

(4,7 az éhgyomrim... )

Ja... és a recept az jó... csak nem cukros diéta mellett... + ha nem lehet édes dolgokat enni akkor tiszta hányinger íze van mindennek... egy csepp méz kellene bele... na majd holnap vagy valamikor letesztelem, az mennyit dob a cukromon :) (ebből a szempontból jó a mérő... az ember az összes kaját végig tudja tesztelni... csak hát nem túl nyerő a mintavétel módja... de ha végigteszteltem úgy már később is könnyű lesz azt az 1-2 kaját kizárni ami bekavar... ami ugyebára PCO-nál is aranyat ér...)

Nem lehet, hogy minden PCO-s be kéne nevezni egy tesztsorozatra?:)

(tegnap olvastam, hogy már létezik az USA-ban vérnélküli!!! cukormérő... na egy olyat kellene szerezni 1 hétre... hihetetlen hatékony lenne!)
Vendég
 


Csak gyorsan szólok: ha valakit érdekel, kijött a mai Figyelőben a cikk a lombikhelyzet kapcsán az alapkivizsgálások szükségességéről, benne van persze a pcos.hu is.

Dimet félreérthető voltam. Persze hogy a 75 gr és egy étkezés nem hasonlítható össze. Csak arra mondtam, hogy alap diétás étkezés után, metforminosan, mégis egy terhelés hatására így tud provokálódni a cukrod (6,7) és a továbbiakban a terhesség során romlani fog a CH anyagcsere, érdemes lesz vigyázni a későbbiekben, pláne, ha még a metformint is el fogod hagyni. Pillanatok alatt változhat a helyzet. Csak ennyit akartam.

Rambóka. Én már nem tudom, mit higgyek. Petrányi szerint a 75 gr orális terhelés protokollja a következő: 1 hétig metforminmentesség és mindenféle antidiabetikum mentesség ÉS napi 300 CH gr evése. Ezt persze diagnosztikus célból, azokon, akiket először vizsgálnak. Aki diétásan eszik vizsgálat előtt, annak kedvezőbb lesz a mutatója. Ezt mondta.
Vendég
 


sziasztok.

szeretnem megkoszonni a tancsot hogy ne egybol vegyem be az egesz gyogyszeradagomat.enyhe hanyinger gyotor,viszket a szemem es konyezik,meg kicsi hasmenes.nem is tudom mi lett volna velem ha ti nem szoltok hogy ne aljak ra rogton az egeszre.
meg 6 napom van menziig de ugy varom mar mint a mesiast.vegre vege lesz a babaprojektszunetnek :lol:
megegyszer kosziiiiii :lol: :lol:

Kép
monyoka
 
 


aham, Norka, értettelek:) csak nekem ez a 75 gr, és csücsülés utána, annyira nem ad vissza semmilyen élethelyezet:) a metformint majd meglátom,mióta kevesebbet szedek, semmi gond.
na, átmentem az üzemorvoshoz, hogy mondjon vmit. eléggé elszörnyedt, azt mondta ha valóban ennyi lenne a karbamidom, nem kellene itt virgonckodnom, mert ez súlyos veseelégtelenség. még mindig nincs panaszom...szóval...ah.
holnap megcsinálják itt a karbamidot, kreatinint (ja, és ha baj lenne, a kreatininnek is magasabbnak kéne lennie....és az jó). meg vizeletet is. kioktatott,hogy pisiljek:)
szóval, hétfőre lezs eredmény, addig remélem nem patkolok el. iszok körömvirág teát, az jó.
nem tudjátok, Génia kúpot lehet hazsnálni???

Backa, azért hátha :) a remény hal meg utoljára.
dimet
 
 


Norka!

Valszeg az igazság az lehet, h. cukorterhelés előtt ugyanúgy kéne étkezni, ahogy az elmúlt 1-2 hónapban, hiszen az anyagcsere valamire be van állva. Ha hirtelen nekiáll az ember éhezni és utána megterhelik, akkor a hasnyálmirigy hirtelen nem tud mit kezdeni a sok cukorral és magasak lesznek a vércukorértékek, ha meg dőzsöl, esetleg a korábbihoz képest magasabb inzulintermelés fog irreálisan alacsony vércukrot eredményezni. Nem tudom, nem vagyok diabetológus.
Nálam is kicsapta a biztosítékot a karácsonyi zabálás, az tuti, mert hirtelen kirügyeztem, de most rendezem soraimat.
Anyu fogyókúrába kezdett és én igyekszem gyakorlatban is támogatni. Mielőtt vki bepánikolna, h. baba mellett fogyókúrázom, szó sincs róla! Nem szeretném, ha lecsökkenne a tejcsi, úgyhogy fogyózásról szó sincs, csak életmódváltásról: szénhidrátban szegényebb, növényi eredetű kajákban gazdagabb étkezés, sok tejcsi, tojás és husi, h. a fehérjebevitel meglegyen.
És napi 2 óra séta a gyerekkel.

Backa!

Én nem adom fel és kitartóan drukkolok neked! :wink:

Dimet!

Nem lesz semmi baj, szerintem csak tizedesvessző tévesztés!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Annak idején Pimplával (NLC) végeztettek egy rosszul előkészített, kapkodós terheléses vizsgálatot a János kh-ban, ekkor akadt ki Petrányi. Mondjuk ő azért egyik legjobb diabétesz osztályon dolgozott Angliában, van tapasztalata, hiszek neki, s tudtommal a labor főorvossal is felvette emiatt a kapcsolatot.

Miért kell egy szénhidrát-anyagcsere
normalizálására és annak romlását megelozo kezelést látszólag rendben levo
esetben leállítani, hogy aztán a cukorterhelési vizsgálatot nem megfeleloen
elokészítve még az adott valóságnak sem megfelelo eredményt készpénznek
vegyék és abból bármiféle következtetésre alkalmasnak tartsák? ( A szabályos
cukorterheléshez legalább egyhetes gyógyszermentesség, a terhelést megelozo
három napban napi 300 g (háromszáz gramm, nem tévedés!!!) szénhidrát
tartalmú étkezés folytatása kell. Hangsúlyozták ezt? A megfelelo elokészítés
nélkül végzett oGTT meglehetosen alulbecsüli a CH zavart,Ti. Pimplával előtte pár nappal állíttatták le a metformint és nem adtak meg neki semmi irányelvet az étkezésre - ezen akadt ki.

Többször is elmondta nekem, hogy a diétázás a terhelés előtt lefelé viszi a cukoreredményeket (hirtelen hasnyálmirigy provokáció, magas inzulin??)... az inzulint nem tudom, de most a cukorról beszélünk.
Vendég
 


Sziasztok!

mir, annyira édes a tickered felirata! :lol: Szivárgással mi a helyzet?

norka, szuper hogy Bogi ilyen szépen rendbejött! És szerintem is nagyon rendes volt a csaj hogy nem ijesztett be az elején! Úgy tűnik hogy ismeri a pici babás anyukákat! (én még ma is hajlamos vagyok mindent túlaggódni... :oops: )

kandika, írtam pü-t!

backa ez a görbusz csodaszép! :lol: :lol: Nagyon nagy drukk!!!!!!

lara, Neked is!!! Mikor tesztelsz? Vettél már +at?! :wink:

kavics, a vicc nagyon jó! :lol: :lol: Lányok, vigyázzunk az orvosnál! :wink:

ginuska, örülök hogy nem kell műtét! Egy hónap pihi és márciusban egyszerre kezdünk próbálkozni!!!

csakegy, a diétás tejberizs pedig olyan jól hangzik :( Hihetetlen erős vagy, ennyit szurkálni magadat! Nekem anno naponta egyszer kellett szúrni magamat a terhesség alatt de attól is volt minden bajom...

dimet, remélem hogy semmi baj nincsen csak elírták! Drukk!!!

Iszonyú álmos vagok, nagyon rosszul aludtunk az éjjel :cry: Lehet hogy a ma estére/holnapra előjelzett vihart érezzük?! Lánykám is csak forgolódott és rengetedet beszélt álmában... :lol: :lol: Most meg olyan kis álmoska!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Na, mégis elérhető online cikk:

http://www.fn.hu/hetilap/0701/lombikkar ... 153523.php

Anyóka, Bogi is kukorékolt reggel 7-kor. :shock: Most vissza is feküdt. Holnap mehetek az orkánban hajnalban vért csapoltatni Csepelre. :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Elnezest kerek, hogy reagalni nem tudok, de majd remelem hetvegen sikeurl utolernem magam az olvasassal...

Norka, gratulalalok a cikkhez, ma reggel olvastam, a szokasos sajtonezo turam kozben leltem ra (http://www.fn.hu/hetilap/0701/lombikkar ... 153523.php)...nagyon kellenek az ilyen cikkek!!! :lol:

Mostanaban sajna versenyt futok az idovel :cry: ...a hyperstimus agyba toltott idot most nagyon megszenvedem. Aludni sem birok rendesen, mert iszonyat nagy szel van a tenger felol ejszaka, es a morajlas felhallatszik...olyan mintha egy autopalya melett laknank. Ja, a keritesunk egy resze is leszakadt a nagy szeltol...Azt hiszem, nemsokara kornyezetvedo is leszek...Aggaszt ez a sok vihar, meg az enyhe ido...A homerseklet annyira tavaszias, hogy mar egy pulcsi is eleg estenkent a kutyasetaltatashoz. A masik, hogy az iden telen meg nem futottunk...azert ez total nem normalis.

Hetvegen majd probalok hosszabban irni, es reagalni...addigis mindenkinek szep napot!

Alice
alice27
 
 


Sziasztok !

Backa, álmosság, hummm ???? Fogd csak a tavaszi fáradtságra, aztán majd jól meglepődsz milyen koraterhes tüneteid vannak :lol:

Kandika, ez a fotó elég egyértelmű, legalábbis számomra.. nem hiszem, hogy a nőci ki tud bújni a felelősség alól ! Jó nagy dáma lehet, ha csak a rendőr kérésére szállt ki az autóból :x

Ginuska, örülök a hírnek, ha lelkileg is OK vagy, szerintem 1 hónap kihagyás után nyugodtan próbálkozhatnátok..

Dimet, bevallom a karbamid nekem nem mond semmit.. de én is gondolnék olyanra, hogy elírhatták.. remélem OK lesz a következő ellenőrzés !!!

Zsizsik, merre vagy ???

Kavicska, nem hiszem, hogy izomba való szurit kapnál (már ha egyáltalán kell bármilyen szuri is :wink: ), PCOsoknál K. a Gonal F-et szokta írni, amit bőr alá kell szúrni. Nyugi !!!!

Mniki
(ma kezdtem el a Serophene-t :wink: )

mniki
 
 


Na ettő megint felment a vérnyomásom:
"Konc János szerint a hosszas kivizsgálásokkal „termékeny éveket” veszítenek el a nők az életükből, hiszen köztudott, hogy a korral csökken a teherbe esés valószínűsége, és hozzájuk a nők általában már több év sikertelen próbálkozással a hátuk mögött érkeznek. "
Szerintem inkább a hosszas sikertelen próbélkozásokkal veszítenek termékeny éveket! Ha az elején ki lenne derítve az ok és nem hormonoznák szét a hormonháztartását, sokkal hamarab teherbeesne az átlag PCO-s nő!!!!
Vajon mennyire hosszas kivizsgálás egy vérvétel a 3. cn-on pajzsmirigy, mellékvese és prolaktin irányba (még azt is megkockáztatom, h. az LH/FSH felesleges, hiszen itt is tapasztaljuk, h. nem mérvadó!), egy koponya MRI az adenóma kizárására, egy cukor és inzulin terhelés, plusz egy hüvelyi UH. Két hét alatt meg kellene lennie az eredménynek. Diagnózis. Kezelés. Fél-egy év múlva baba. Ha nem, akkor kiskatonavizsgálat és átjárhatósági. Így tényleg csak azok kerülnének a lombikbiznisz karmai közé, akiknek arra van szükségük. Jelentősen csökkenteni lehetne az OEP kiadásait.
A metformin, a Bromocriptin, Norprolac nagyságrendekkel olcsóbb, mint a lombikgyógyszerek!!!!
El kéne gondolkodniuk egy kicsit ott fenn!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Mir!
Egyben vagy még? :D
amúgy 2002 óta tudom, hogy pco-m van. több sikertelen fogyókúra, egy túlstimu, angyalkák(3-as terhesség 20.héten), és szövődményként cukorbetegség.
Röviden ennyi, na és hetedik év próbálkozás úgymond.


Kavicska:

Örülök, hogy teccett és felvidítottalak. a kórházgondot megoldottam, kinyalhatják a seggemet.

Amúgy a fogyásban semmi akaraterő nincs, csak a metformin. Sok - sok bűnös kilengésem van, amit ha beszűntetnék még ennél sokkal-sokkal többet fogynék. Ja! És a mozgás....elengedhetetlen! Akkor rossz, de utána tök karcsúnak érzi magát az ember. A konditerem látványos eredményt hoz. Futópad, és kis súlyokkal sok-sok apró mozgás....
szisza30
 
 


Bocsi lányok, naná, hogy elfelejtettem valamit.

Olvastam a figyelős cikket: kiváncsi vagyok orvosaink mennyire háborodnak fel Petrányi kritikáján, ami már nagyon érett nekik a sok hanyagságért!

Másodszor: Rambóka, Norka. nekem kontrollra felírt cukorterhelést a Tűű doki, de felülbíráltam, és nem csináltattam meg. Vajon jól tettem? De úgy gondoltam meforal mellett felesleges, meg van HgbA1c-m. Legalábbis ezt vettem ki Petrányi dokink leveléből, hogy megállapított cukorbetegségnél, és gyógyszer mellett tök felesleges terheltetni.

Ja, és bocs, ha kifelejtek valakit, mindenkit olvasok, csak dolgozom néha-néha mellette, és így nehéz.....sok a termés
szisza30
 
 


Sziasztok!

Kandika!

Nagyon sajnálom. Én biztos kiszedtem volna a a hölgyet ha ott puffasztott a kocsiban ,mint egy galamb.
egyedül voltál? Mert ha nem és akkor is ott dagad az ülésen akkor meg pláne... én ilyenkor átmegyek állatba, főleg ha nyomát nem látom, hogy javítson , ha már ily béna.

Hát gyors felejtést kívánok csak! És küldök valamit mert úgynézki ez a roppanások időszaka, ezt a sogórnőmmel történt hátul két kisfiúval. (3 gyereke van, csak a 3. épp beteg és nem ment)

szóval csak, hogy egész jól megúsztad...., ha mondhatok ilyet :cry: , bár jobb lett volna, ha arra sem mész........

mir
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?