Új privát üzeneted érkezett!

Bubek,
a Feketevölgy Kemencén van. Tudod, az is a volt mhelyem területe. Annyira engem az a környék nem fogott meg. Plusz: egyszer egy bácsihoz hívtak ki oda minket. Lement a borospincébe, és nem vitt gyertyát. Mustgázmérgezésben meghalt. Rossz emlék :(

Kép
mancs
 
 



Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Mancs,
brühühü király! :D

Bubek,
most miattam ne aggódj, annyit tudok, hogy ha túl sokat iszik, akkor az is lehet jele a cukorbetegségnek, de halvány lila gőzöm sincs, hogy egy 1 évesnek mennyit kéne innia. :oops: :D
Az biztos, hogy Beni a szopin kívül napi 6-8 korty vizet iszik. :shock: :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

 
 

Bubek, jééé, ezt meg mért nem vettem észre? tecc.

Kép Kép
coolasa
 
 


Azt tudom, hogy Ilba ezért kérdezte, csak azt nem tudom, hogy mennyi egy normális egy éves gyerek folyadékbeviteli szükséglete...ezt tudja valaki? Nálatok mennyit isznak a gyerekek?

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Bubek mi Keszthelyre voksolunk.

Mancs tök jók a képek, nem semmi fogacskák ragyognak már!

Petrának este még egyszer eleredt a szájából a vér, amúgy meg jól fel van neki dagadva, mintha behúztak volna neki.

Ilba mi ettünk már olyan Milupa gabonapépeket. Én azért adok Petrának ilyen sok pépet, mert rengeteg folyandék van bennük és nagyon sokat segítenek Petrának a kakilásban. A gabonapép különösen jót tett az emésztésének és nagyon imádta.

Üdv.
Antivagyok

Kép
Kép
antivagyok
 
 


Nálunk még csak szopi, napi4-5, abbó van amelyik komplett evés, van amelyik szocializációs. Ezen kívül noki életében 2x ivott vizet, mérsékelt lelkesedéssel.

Kép Kép
coolasa
 
 


Mancs,
el is felejtettem, de kedden megnéztem a Brumimaciban a kádba tehető csúszásgátlót. Olyan harmincvalahányszor hetvenvalahányas gumi(vagymifene)szőnyeg van, amit tapadókorongok rögzítenek 990 Ft-ért.

Bubek,
én Benedeknél voltam betojva egy ideig, mert nagyon fura édes lehellete volt, de aztán a fogmosás segített a kérdésen, bevezettük a fogkrémes, alaposabb módszert. Tényleg, csajok, ki(nek a gyereke) hogy áll a fogmosással? Hétfőn volt itt a védőnő, s rákérdezett, hogy ugye mossuk már a Levente fogát (párom kérdése erre: mind a négyet?)? Nem is gondoltam bele, de tényleg ezt is el kell kezdenem.
Benedek aranyos volt, a csengetésből azt hitte, hogy a mama jött, s végig igen durcásan ücsörgött, míg itt volt a védőnő, aztán szinte kidobta a lakásból, lelkesen nyitotta neki az ajtót. De legalább sikerült megbeszélni némileg az ovikérdést vele.

Rámjött, hogy karórát akarok magamnak, nekiálltam nézegetni teszvesz vatera tájékán. Benedek délután már lelkesen kommentálgatta az órákat, mondta, hogy melyiket anyának, melyiket Beenek (főleg a Hello Kittys órákért volt oda) Én beleestem a Dolce & Gabbana órákba, pl ebbe:
http://www.vatera.hu/d_g_bor_szijas_dw0 ... 74930.html
csakhát ennyi pénzt sose fogok órára kiadni :cry:

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Mért gondolom azt, hogy az előző hsz-t Vuka írta álnév alatt? :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


A francba most látom apa nem jelentkezett ki és most az Ő hsz-eit gyarapítottam.

Üdv.
Antivagyok

Kép
Kép
antivagyok
 
 


sziasztok,

Natasa,
jó, hogy jöttél :lol:
tök szupi a konyhátok
kupival ne törődj, én biztos nem megyek át rendet rakni :lol: :lol: :lol:

Ilba,
áktung, áktung, dinnye kapható
ennyi a német? Akkor szupi, mert tudok németül :lol: :lol: :lol: :lol:

Peszti,
nem semmi a ht :shock:
még jó, hogy hamar rájöttek
Egyébként ilyen nekünk is volt a kórházban (intenzíven dolgozom)
Érdeklődött egy hozzátartozó, hogy hogy van a beteg.
Kolleganőm meg mondja, hogy hát sajnos meghalt.
Hozzátartozó infrastruktúra persze, de hát olyan jól volt...
Aztán mondom neki :
TE HÜLYE AZ NEM AZ!!!! 1-es 5-ös halt meg ,Ő meg a 2-es 5-ről érdeklődik :oops: :oops:
Persze ez régen volt és azóta csak orvos ad felvilágosítást személyesen.

Bubek,
úgy érted aceton szagú a lehellete?
A gyerekeknél nem tudom, mert náluk sokminden más.
De a felnőtteknél lehet cukor probléma.
Szerintem kérdezd meg a dokidat az a legbiztosabb.

Nem tudom, hogy menjünk-e holnap?
Kicsit náthás vagyok.
Nem volt se lázam meg semmi csak az orrom van eldugulva. Nem is folyik igazán.
Egyébként senki nem beteg a családban.

Tegnap voltam dokinál.
48mm a babaty junior.
Mondta a dokim, ne is szedjek semmi gyógyszert.
Mert gyógyszerrel 7 napig tart amúgy meg 1 hétig tar a nátha:lol: :lol: :lol: :lol:

Cool,
köszi, hogy feltetted a receptet :lol:
El se tudom mondani milyen soká sütötte volna meg azt a tortát Natasa ha nekem kell leírni megint.
Ugyanis az eyg húsvéti újságban volt és most eltettem az újságokat pontosan halvány lila gőzöm sincs, hogy hova :lol:

Holnap ha nem teszek fel képet akkor rothadjak meg szatyorba :lol: :lol: :lol:

gud nikt

Kép

Kép
sajtine
 
 


Mancs, nekem nagyon tetszik, a hajrágó Petike!! de a többin is aranyos. jól látni, már 5 foga van?? :)

Feketevölgyre ránéztem én is mégegyzser, télleg, még az épületről sincs belső fotó, sem a szobákról. Azt jó lett volna látni.

Bubek ígértél marcinagypapa-pogácsa receptet!! :wink:
jumam
 
 


Cool látom Téged nem lehet becsapni.
Na most már átjelentkezek, csak annyira utálok ki- és belépni.

Üdv.
Antivagyok

Kép
Kép
antivagyok
 
 


Sejtitek, mi lett a kihajolás vége? :lol: :shock:
Kép Kép

Nem klausztrofóbiás :lol: :lol: :lol:
Kép Kép

Tegnap így aludt (Gabusnak mégegyszer felteszem, ha már itt lesz :wink: )
Kép Kép

Bubek,
mindjárt írom a kismama-cikket :wink:

Kép
mancs
 
 


Oké, mára is megvolt a Sajt ván men só.....

Kép Kép
coolasa
 
 


azt tudom, hogy az újszülöttek foly. igénye 150 ml/ kg.
szerintem nagyjából most ennyi lehet.
Zsófi simán megiszik 1 l folyadékot vagy még többet is.

Bubek, szerintem hívd fel a gyerek dokit holnap az a legbiztosabb.
Nem jó találgatni.
Az ember akkor már csak rémtörténeteket talál ki.

Kormi
fogmosás:
(4 fogunk van, 4 most bújik elő)
Zsofi fogja a fogkefét, hozza magától a fogrémet és megmossa az én fogamat :lol: :lol: :lol: :lol:
Probáltam neki többször megmosni, de sírt meg nem tetszik neki.
Úgyhogy nem erőltetem.
Majd csak akkor ha nagyon büdös lesz a szája :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
sajtine
 
 


bocs, bubek, én sem láttam eddig.

nekem annyira nem tecc. de lehet, hogy csak azért mert olyan mszmp üdülő hangulata van. :roll:

Szerintem is addig ne aggódj, míg nem beszéltél dokival!!!
vagy csak kicsit :wink:

sajti :) :) :)
szerintem szedjél oscillococánumot (homeós megfázásra)
jumam
 
 


Bubek,
14 hós kislány, acetonos lehellete van, a vizeletében ki is mutatták az acetont. Doki szerint: ebben a korban RITKA a cbetegség, de előfordulhat. Javasolja a vércukorvizsgálatot, vércukor- és vizeletelemzést. Nagyszülők cbetegsége hajlamosító tényező, de csecsemőkori diabéteszben ez csak részleges kockázati tényező. Ha a kislányról kiderül, hogy cbeteg, inzulira lesz szüksége. Ha nincs cukor a vizeletében, és a vércukor is normális, akkor nem cbetegségről van szó.

Sajtiné,
lökött vagy, ez nem vitás! :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :lol: :lol:

Jumam,
ha jól láttam, 6 foga van. Kész pankráció, mire enged bepillantani a szájába, ezért nem tudom pontosan :lol:

Kormi,
kösziköszi! A múlt héten arra jártunk, bementünk, és vettünk is egyet :wink:

Kép
mancs
 
 


Kormi,
huhh, ez szép, de tényleg picit húzós az ára. :roll:

Sajt,
ha nem csókolgatod össze Benit, felőlem jöhetsz! :wink:
Vagy csak legalább ugorj be Babaty 2 mutiba. Úgyis olyan messze laksz. :twisted:

Mancs,
jók az alvós képek, Petykó Benihez képest jó lengén van alváshoz öltöztetve. Nálunk body, pizsigatya, zokni, hálózsák. Mondjuk a zokni mindig lent van reggelre.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


[quote="sajtine"]
írta:
sajtineBubek, szerintem hívd fel a gyerek dokit holnap az a legbiztosabb.
Nem jó találgatni.
Az ember akkor már csak rémtörténeteket talál ki.



ÍGY IGAZ!!!!!!!!!

Kép
mancs
 
 


Kormi,
mennyémááá, ez az óra tetszik?
Sose vegyél ilyen órát :lol: :lol: :lol:

Én is szerettem volna egy jó órát venni amerikában.
Járkáltunk a férjemmel boltról boltra.
Egyszercsak bementünk egybe, de én nem néztem milyen bolt.
Mondja az eladó kedvesen, hogy segíthet?
na akkor én rápillantottam az árakra és hát kicsit röhögnöm kellett(majd szét robbant a fejem :lol: ) a legrosszabb mikor vissza kell tartani :)
Eladó kedvesen megint:
esetleg valami speciális órát keresek?
nem, nem, tenkjú :lol:
1 óra kb 384785713817321211 millió $ volt
ott se fogok mostanában vásárolni :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
sajtine
 
 


[quote="sajtine"]a írta:sajtinezt tudom, hogy az újszülöttek foly. igénye 150 ml/ kg.


Ez CSAK a tápis babákra vonatkozik.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba, Beni mennyit szopizik?
(köszi a válaszokat) Bár most még jobban aggódom...biztos sokat iszik... :? :oops: :roll: :evil:

de nincs anyagcsereproblémája, nincs olyan hogy sokat pisilne, és nem vettem észre, hogy állandóan sokat inna. Ez az acetonos lehellet meg időnként van, időnként meg nincs. Amikor először vettem észre, akkor kb 2 hétig figyeltem utána, és akkor utána már egyszer sem volt ilyen a leheellete...de már azért többször volt, hogy éreztük ezt a technokol, vagy aceton szagot. nem tudom...Ha többet iszik, az akkor van, ha többet is mozog. És ha nem adok neki, akkor nem iszik annyit, és nem is pisil olyan sokat. bár nem tudom, most elbizonytalanodtam, hogy mi is lenne a sok. (na, most aludni sem fogok tudni... :evil: )

Már nem írom többet a szavazatok állását, holnap döntünk, okés?

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Ilba,
amíg nem állt, hálózsákban aludt (alatta body volt). De mióta ácsorog, pizsiben alszik, mert abban reggel fel tud állni, meg normálisan el tud terpeszkedni éjjel. A pizsi alatt body van (ujjatlan, rövid, vagy hosszúujjú, hőmérséklettől függően). Zoknit nem adok rá, mert egészségtelennek tartom éjszakára, meg úgyis letuszkolná a labáról. Jól betakargatom, és ennyi. Hagy szokja :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
mancs
 
 


Bubek,
nyuggiiiiiii!!!!! :wink:
Majd a doki megmondja mi ez.

Beni 400-500 mili körül. Fogalmam sincsen. Ha az ebéd utáni kimarad (mint holnap) akkor kevesebb. Az esti 200-220 az tuti, mert azt pohárból kapja.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


na Mancs, ha ettől a cikktől nem szart be Bubek én tuti helyette :shock:

Tök cuki a kis Petya.
Legjobb a vili kék fürdőkádas háttér. Jól áll neki :D

Mindenkinek tök jó alvós képei vannak.
Én nem merem Zsófit fotózni, nehogy felébredjen.
Na de holnaptól..... én is fogok :lol: :lol: :lol:

nem csókolgatok én senkit :lol: :lol:
Zsófit nagyon :lol: , de ő még nem lett beteg.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Még ezért is odavoltam:
http://www.teszvesz.hu/item157155020_gy ... d_meg.html
de aztán beegondoltam, hogy az esetek 99 százalékában a játszótér irányába hagyom el a lakást, oda meg nem tűnik túl praktikusnak.
Néha elkap a hév pl valami ruha után, aztán rájövök, hogy minek, ugyse megyek olkyan helyre még évekig, ahova normálisan kell felöltözni.

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Ilba, ez nem csak a tápis babákra vonatkozik hanem mindegyikre!!!!!!
A sima anyatejesre is.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Kormi,
ez az óra állat, bár én jobban szeretem a mindenhez felvehető színűeket :wink: Bangkokban olyan kamu órákat vehetsz, hogy csak na. Egyik stuvi ismerős srác vett magának kint egy Breitlingot 20e-ért. Itthon aztán vmit át akart rajta állítani, elvitte óráshoz. Az meg azt mondta, hogy ő ehhez nem mer hozzányúlni, vigye szakszervízbe :lol: :lol: :lol: Apósnak is onnan van automata Tag Heurer-ja :lol: :lol: :lol: Óccó volt :lol: :lol: :lol:

Kép
mancs
 
 


Holnap ér ide állítólag nyugat-ejrópából egy hatalmas szélvihar. meg zimankó :evil:
éjjelre olyan szél lesz mint aug 20-án, készüljetek fel. mondjuk biztos kevesebb ablak marad nyitva mint akkor :? . Nálunk a tetőtérben kifordította az ablakot és elázott az egész gyerekszoba :(

most megyek aludni, mert a végén nekem kell délben kedenem a délelőtti alvásomat :wink:

a holnapi visz lát!

cool, telefon azért legyen nálad!!
jumam
 
 


Köszi Mancs a cikket.
Sajti, sztem is gyertek el holnap. az ember akkor is fújja időnként az orrát, ha különben nem beteg. És ha van a 4,8cm-s Babatyról UH-d akkor hozd azt is. :wink:

Nem azért, annyira nem szartam be (remélem), de ha cukorbeteg, akkor is jobb ha most kiderül, mint ha eszméletveszéssel kerül be valamikor egy kórházba... :?

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Sajti,
akkó nem értem. Azt mondják ugye, hogy az anyatej összetétele mindenkinél más és más, van akinek zsírosabb, van akinek kevésbé. És minden gyerek annyit szopizik, amennyire szüksége van. Beni soha életében nem szopott ennyit, de soha nem is mondták, hogy adnom kéne neki vizet, vagy valami plussz folyadékot. :roll:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Mancs,
abból van fekete meg fehér (vagy vajszínű) is a vaterán hirdetve, naon klasszak. A családom nagyja aranyműves, igy azt is mondhatnám sajna, belenőttem a minőség felismerésébe, s most egy kicsit húzom a szájam arra a kategóriára, amennyi pénzt ki tudok adni. Néha az öcsémhez vittek be jó dolgokat az üzletébe, de én itthonrólkinemmozduló kismamaként nem nagyon futhatok bele valami óccó üzletbe.

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


hoppácska
megtaláltam a foly. igényt az első élet évben 100-140 ml / kg

lányok igazán nem kell a gratuláció :oops: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
sajtine
 
 


Ha ez igaz, akkor a fiam lassan kiszárad. :shock:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Na, mielőtt én is aggódnék ezen, mentem aludni. :D

Akkó holnap!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Mancs, édes Petike a képeken...Nekem a sírós tecc. Olyan tündérien tudnak sírni a ygerekek.... :oops: :wink:

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Ilba,

igen más az anyatej, de ha gyerek szomjas akkor csak rövid ideig szopizik és az hígabb az elején.

De ezt most ne keverd össze a kalória igénnyel.
Ez a folyadék igény.
Ilyen a leves, a víz, tej meg akármi amit megiszik.
A gyümölcsben is van folyadék. Úgyhogy összejön az egy nap.
Mondom Zsófi simán megiszik 1 litert. Nincs is tíz kiló. Lehet meg is vonom tőle a folyadékot :lol: :lol: :lol:
Hisz a tankönyvbe nem az van!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
sajtine
 
 


na még mielőtt mindenki kitalálja, hogy a gyermekének körömágy pestise van :lol: :lol: Felejtsétek el.
Amíg jól érzik magukat és vidámak addig nincs baj!!!!

Marcinak sincs semmi baja, mert Ő Makk Marci :lol: Egészséges mint a makk :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
sajtine
 
 


Bubek,
aha, tényleg tündérien sírnak. Petikének pl. kockaszája lesz (lásd: brühühüs fotó) amikor tombol :lol: :lol: :lol:

Megyek én is, beverem a szunyát.

Holnapra jó talicskát Nektek, fényképezzetek sokat!

Pussz, jó éjt!

8)

Kép
mancs
 
 


Szerintem MArci is 10 Kg alatt van.

Sajti, ahol megtaláltad ezt a folyadékigényt, ott benne van az is, hogy mennyi az igéyn 1 éves kor után? Kösszencs.

Na majd megkérdezem a dokinénit, és meglátjuk.

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


ja és még valami,
úgyse lehet pontosan lemérni, hogy ki mennyit iszik, eszik, mert azt csak intenzív osztályon lehet infúzió adagolóval pumpával:lol: :lol:

Aki nem fejezi be a parát, az megfejelem mint vak bálna a teherhajót :lol: :lol: :lol: :lol:

na tüntem én is.
ha holnap megérem a déli harangszót akkor megyünk :lol:

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szerintem sincs baja Marcinak azért, csak Azuram paráztat...meg a kismama... :x

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


[PDF]
1 Az Egészségügyi Minisztérium szakmai protokollja Teljes ...
Fájlformátum: PDF/Adobe Acrobat - HTML változat
Energiaigény csecsemő œés gyermekkorban. Energia igény. jszülött. 85-100 kcal/kg/die ... Folyadék* ml/ttkg/nap. 100**-140. 80**-120 80**-100 60**-80 50**-70 ...
www.euagazat.hu/.../gateway/PTARGS_0_27 ... sref_P.pdf - Hasonló lapok

Kép

Kép
sajtine
 
 


ha nem jön be
akkor írd be a google-ba, hogy: csecsemők folyadék igénye és az ötödik ez.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Ilba, Petikéről én is a fotót hiányolom az alvásból...Nokin mindig van, és nem is húúza le reggelig. De ezt már csak sompolyogva merem mondani a 150% után... 8)

Kép Kép
coolasa
 
 


Ilba, a 23.51-es hszemben a "fotót" szót cseréld fel gondolatban "zokni"-ra, és az elütési hibáktól eltekintve már pikpak megkapod, mire is gondolt a szerző.. :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


Nahh, itt vagyok,

Bubek, azért felhívom tesómat, és megkérdezem ma tőle, így a talira már valami támpontot is tudok neked vinni acetonos leheletről. :)

Bence tisztán folyadékból 5-6 dl-t iszik meg naponta, ez a reggeli rizstej és a napközbeni innivaló, persze vízből kevesebb megy, mint ha gyümölcslevet is préselek hozzá. :) Plusz még a kajákban lévő víz, így kb. megvan szerintem a napi 1 l körül.

Mancs, és nem fázik Petike lába éjszaka? Mert én pl. nem merem még ilyen pizsiben altatni (pedig most kaptunk egy tök aranyosat), ezért is dívik még nálunk a body+rugi, hogy a lábikója ne fázzon. Benyófinál a takaró nem jön számításba, mert lerúgja és magára tekeri, ezért felébred. Zoknit meg én sem akarok rá adni éjszakára.

A horrorsztorinkhoz hozzátenném, hogy a doki nem maga jött rá, hogy eltévesztette a betegek diagnózis közlését. Ment be a kórterembe, és mondta az apósom mellett fekvőnek, hogy érdeklődött a szolnoki rokon, és mindent elmondott neki, mire mondta az ürge, hogy neki nincs szolnoki rokona. Apósom ugye hallotta, és mondta, hogy neki viszont van. Nahhhh, így derült ki, szóval igen, apósom is tudja, hogy halálhírét keltették. Tegnap beszéltünk vele, kitűnően van és még akar egy kicsit élni. Apukám az egészhez annyit tett hozzá, hogy most már majd inkább csak a zárójelentést szeretné megnézni.... :roll:

Puszek
Vendég
 


Eszti, Sajti nagyon köszi nektek is!!!

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Csajok rosszabbak vagytok mint a Kismama újság. Mert azt legalább nem veszem, de titeket muszáj olvasnom :lol: Bubek family meg no para! Doki majd megmondja a frankót. Addig is csigavér!
Vagy vki bálna akar lenni vagy tanker? Vagy mi van?

No, megdum a párommal a szállást. Továbbra is Fenyőharaszt a nyerő nálunk DE halovány kis Natasát lehet írni a Feketevölgyhöz mint azt tegnap írtam is. Bár ahogy látom az totál stornó.

Mancsusz, jók a fotók!
Gabonapehely A-tól Z-ig annyira finom, hogy még nekem is ízlett.
Jumam, Szonja répát, krumplit meg karalábét eszeget :wink:
Szonjec van hogy csak szopizik. De vannak kaják amiket úgy eszik, hogy egy falat pár korty, egy falat pár korty,....És még mindig CSAK vizet fogad el. Mondjuk nem is nagyon van neki más felkínálva.
Cool, pedig képzeld el,....tali után az Örsre megyünk halakat etetni :wink: És kikérem magamnak, az egyenes haj a mű és a göndör-szerű a természetes! Ezt nem tudni :twisted:

Hát, szerintem nálunk van a leghidegebb ami a hálószobát illeti. Szonjec ujjatlan bodyban, kezeslábasban és hálózsákban alszik. De ő simán feláll meg mászik a hálózsákjában. A hálózsák meg az a vastag paplanszerű.

No, most lépek mert az én gyerekem meg sz.rszagú és ennek pont tudom az okát!
Pusszantás délig!

Piroskáknak extra pussz! OK, Pirosék is glédába állhatnak :)

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?