Új privát üzeneted érkezett!

Megebédeltem:beletettem a saliba a tegnapi paradicsomomat, ami kimaradt :lol: , meg ettem hozzá egy kis párolt husit, mert azt csináltam "igazi" ebédnek.De nagyon jó volt így a salátával!!!!Nem ettem a jól sikerült krumplipürémből!!!!És nem vagyok éhes...délelőtt sem voltam biztos a zsömi miatt!!!!
Ja és lépcsőztem is pár percet, de attól múltkor is megfájdult a térdem...úgyhogy csak óvatosan kezdek neki! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Akkor előreláthatóan ki jön szombaton????Remélem nem egyedül leszünk!!!!
És akkor mit főzzek????Ki folytatja a diétát és ki szeretne pizzázni???? :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Lányok, én is úgy vagyok, mint Évi, hogy nem igénylem a reggelit, (pedig terhesség alatt Istvánnal egyszerre ettem 8 előtt, mert muszáj volt! :roll: ) de arra gondoltam, hoyg az esti belakás még a normál étrendben sem egészséges, nemhogy egy diétában!
És így jutott eszembe, hogy szerintem simán fel lehetne cserélni a vacsorát a reggelivel, így mégiscsak jól lehetne indítani a napot.
Estére meg két pirítós és egy narancs biztos elég.

Én ma átugrottam a reggelit, lagalábbis nem azt ettem, hanem a krisztának lereszelt mangóról lerágcsáltam a maradékot, ittam egy kávét, na jó, az kb. másfél volt, :roll: , majd egy csésze teát kortyolgattam ebédig. 2-kor ettem, d ea narancsot még nem, mert lusta voltam meghámozni, pedig én nem szoktam meghagyni nasinak.

Kriszta ma kétfogásos ebédet evett. Húslevest durumtésztával (azt hiszem, nálatok így hívják a tojásmentes, teljes kiörlésű lisztből készült tésztát) és aztán jött az Edith-féle főzelék, a Márti-főzelék után szabadon. :lol: :lol: Csirkemell, 1 cikk fokhagyma, 2 krumpli, sütőtök, 1 jégkocka paradicsom + 3 kanál répa és petrezselyemkocka a levesből. Felét turmixoltam, felét csak összetörtem, és egy kávéskanálnyi vajat tettem bele. Bocs', csak a felébe kevertem vajat, mert ez hatalmas mennyiség lett. Úgy bevágta Kriszta a levest is és a bevajazott főzit is, mint a sicc. Közben meg meséltem neki, és észre sem vette, hoyg eszik. :roll: (Muszáj lefoglalnom valamivel, mert mászik ki a székéből! )

És elkészítettem a zakuszkáját is. Isteni finom lett (megkóstóltam :oops: :oops: :oops: :oops: ) de szerintem kis adagokban lefagyasztom neki, mert egy ekkora adagot egy évig meg nem eszik. Kíváncsi vagyok, meg fogja-e enni? Fogja szeretni, de eddig mindent megevett, úgyhogy, nem hinném, hogy ne szeretné. NA, megyek, mert a kriszat (évi) menüjével eltelt az idő, és még Istvánnak is össze kell ütnöm valamit a leves mellé.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

 
 

Zsu!
Most indulunk sétálni, de ha megjöttünk vagy este mindenképp leírom neked, hogy mik lesznek akciósan és mennyiért.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti, tök jó, hogy nem kedvetlenedtél el nagyon a diétát illetően, és folytatod. Edith javaslata szerintem megfontolandó (reggeli-vacsi csere). Lépcsőzéshez gratula! :D
És jó hír, h párodnak egyelőre tetszik az új hely, és a leendő kollégák.

Azért nem írtam tegnap-ma Samu ennivalót, mert egyszerű voltam, mint a faék. Tegnap a fagyasztott félkész csirkemellhez rizst főztem és tettem hozzá fagyasztott spenótból egy picit (így kvázi rizseshúst evett), ma pedig vajas krumplipüréhez kevertem bébikaját (sárgarépa-sütőtök). Ez utóbbi nagyon bejött neki!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Julcsi mi volt az orvosnál? Hogy vannak a csajok?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti, mi megyünk :)

Én normálisan ebédelhetek úgyhogy nekem mind1:)

Süssek vmit? Nagyon szívesen :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Dokinéni "jó híreket" mondott. Livinek még mindig hólyagos a torka, Dorkának meg hörghurutja lett. Agyalt, hogy miért nem hat az antibika, ill. hogy mit is adjon ami nem veszi el még jobban a Livi étvágyát. Ugyanis a kiscsaj már kezd az őrületbe kergetni, mert nem akar enni és a láz teljesen legyengítette. Vacsira rendszerint nem eszik semmit, ebéddel szinte meg kell tömni, hogy a szokott adag felét megegye. Tudom, hogy fogzik, meg a torka is biztos fáj, de még folyadékot se nagyon akar bevenni (pl. tápi). Igazából csak az aggaszt picit, hoyg néha látszik, hogy legyengült, nem áll olyan stabilan és erősen mint eddig. Visszatérve: kaptak másik antibikát, amit akkor kezdenek el szedni ha megint lázuk lenne, de ha nem lesz maradunk az eddiginél. Akkor nem váltunk gyógyszert. Merthogy ma volt az első olyan nap, hogy csak hőemelkedésük volt. Illetve ha a naphoz tartozik a hajnal akkor ezt is visszavonom. Ja és pénteken megyünk pisit leadni a dokinak. Azt mondta vigyem le őket majd ő felragassza a pisiszacsikat és akkor ott meg is tudja nézni a pisijüket. És még egy: asszem Dorkának megvan a 9. Livinek a 6. foga. Szal érthető ez a sok baci. De most már mehetnének a pi... Mármint a bacik.
A "kedves" bank sem hív. Az agyam eldobom...

Barbi, nincs kedved Szépszeműdről képeket feltenni? Mármint a fiatalabb szépszeműdről. Olyan rég láttuk.

Márti, talira még nem nyilatkozom...

Andi, jók a képek. És igaz, hogy egyszerűbb így fürdetni őket? Nálunk már ez a menő, de a csajok nagyon szokták élvezni. Mondjuk Dorka pacsál a vízzel, Livi meg mindig álldogálni akar, amit én nem díjazok.

Évi a múltkor egy boltban kezembe került egy 50-es body. Majdnem hátast dobtam, hogy egyszer még az is nagy volt rájuk. :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:szerintem már a gyógyulás útjára léptek a csajok!!!!Nagyon szorítok! :wink:

Zsu:majd megdumáljuk...akkor mi a pizzakészítést vállaljuk, mást nem ígérek!

Én ma rámerészkedtem a mérlegre és jókat mutatott!!!!Bár az enyém olyan vacak, hogy ha fél centivel arrébb rakom totál mást mutat, de mizakodom!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, remélhetőleg ez már tényleg a betegség lecsengő fázisa. És az azért jó hír, h ma nem volt láz napközben.
fürcsi: Samu is folyamatosan álldogál, vagy jön-megy fürdés közben. legújabb mánia: négykézlábra áll és beleiszik a vízbe :)
De az biztos, h nem szeret ücsörögni.

Márti, még én sem mondom magunkat 100%-ra, bár én nagyon-nagyon szeretnék menni. Sajnos úgy néz ki, hogy épp aznap van apukám szülinapjának nagycsaládi megünneplése - és ahogy anyámat ismerem, ez ebédidőt jelent. Egyáltalán: délelőttre van időzítve a találkozó? Akkor talán be tudunk kukkantani...
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Na, csak gyorsan mielőbbi gyógyulást szeretnék kívánni mégegyszer a kis Dorkának és Livinek, meg beírom az ígért Tesco-s akciókat.

Kecskeméti bébiétel 169,-
Nestlé bébiétel 262,-
Univer bébiétel 416,-/3 db - bármilyen ízkombinációban
Bébi gyümölcsnektár 200 ml 72,-
Nestlé bébidesszert 398,-
Milupa Frutapura bébidesszert 399,-
Humana bébitea 399,-
Milupa tejpép 639,-
Beba 2 tápszer 1529,-
Gabi öblítő 449,-
Gabi mosópor 1 kg 779,-
Pampers babatörlőkendő duopack 959,-
Nivea törlőkendő-utántöltő 1458,-/3 csomag
Johnson's Baby törlőkendő utántöltő 1887,-/4 csomag
Tesco pelenka 1999,-
Pampers pelenka 3099,-
Libero Jumbo pelenka 5599,-/2 csomag
Johnson's Baby babaápolási készítmény (fürdető, olaj, ápoló, stb.) 499,-
Johnson's Baby hintőpor 399,-
Gabi lanolinos krém 329,-
Gabi fürdető 549,-
Nivera testápoló vagy krém 509,-
Nivera Baby babafürdető + babasampon 999,-

Andi
Kép
zsandi
 
 


Az utolsó két "Nivera" természetesen Nivea. :oops:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Látom páran feladtátok a küzdelmet! :wink: Én nagyon jól bírom, bár csoda lesz, ha fogyok. Én ennél sokkal kevesebbet eszek. De a hasam látványosan megy le, még a Ferkó is megjegyezte, hogy kezd eltűnni a pocim. Valami mégis van ebben a diétában.

Éjszakánk egy fokkal jobb volt, mint az előzők, és reggel 9-ig aludt. Azért ezt meg tudnám szokni.
Kíváncsi vagyok ma mi lesz. Eddig még egy hangja sem volt.

Julcsi: sok-sok gyógypuszi a lányoknak!
Ne aggódj a bank miatt, tuti az utolsó pillanatban fognak hívni.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:az jó hír , ha javulnak az éjszakáitok!!!!!AZért az a reggel 9 nem semmi!!!!! :wink:

Évi:nyugodtan jöhettek délelőtt, ha belefér.Bármikor jöhet bárki!!!!! :lol:

Edit:mi a helyzet???Virág meggyógyult???

Timi:hogy viseltétek a műtétet????

Julcsi:Lánykáitok????Milyen volt az éjszaka????Remélem gyógyultok!!!! :wink:

Ja, mi megyünk ám szombat este bulizni!!!!Az esküvői zenészünk csinál utószilveszteri bulit és a Julcsiéktól ezt kaptuk Karácsonyra ajándékba!!!! :wink: :lol: Remélem ez nem marad el, mert Szilveszter előtt lett volna előszilvesztrei buli, de nem jött össze a létszám!Gondolom mindenki a Nagy bulira készült!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Mártikám, rossz hírem van. Sajnos most hétvégén tartjuk az István apukájának a szülinapját. Ugyan jövő hétvégén lesz, de akkor a család többi tagja köszönti. Ja, meg a Norbinak is most van. Úgyhogy biztosan nem tudunk menni.
Sajnálom.

Zsuzsi, remélem a mai éjszakátok jobb volt, mint az előzőek.
Mi 2 óránként keltünk. :? És napközben hogy alszik Szandi baba?
Mert nálunk olyan érdekes, nappal alszik rendesen, 2x is, de az éjszaka az katasztrófális. Tudom, hogy ha a foga kínozza, általában éjszaka jön a fájdalom, de akkor is.

Julcsi, milyen éjszakátok volt? Láz? Kellett a másik antibigyó?

Timi, remélem már el is felejtettétek a tegnapi napot. Hogy vagytok? Hogy bírod?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbikám:hát még én hogy sajnálom!!!!! :(

Tipp:most hallottam a tv-ben fogyáshoz!!!!Kaja közben nem tanácsos inni, mert az az emésztőnedvek hatását korlátozza, hanem evés előtt fél órával jó sokat kell inni, ez el is telít és evés után 1 órával citromos vizet inni!!!!Ez segíti az anyagcserét!!!!
És azt is mondták, hogy a teljesen szénhidrátmentes diéta(atkins) nem jó!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbikám:hát még én hogy sajnálom!!!!! :(

Tipp:most hallottam a tv-ben fogyáshoz!!!!Kaja közben nem tanácsos inni, mert az az emésztőnedvek hatását korlátozza, hanem evés előtt fél órával jó sokat kell inni, ez el is telít és evés után 1 órával citromos vizet inni!!!!Ez segíti az anyagcserét!!!!
És azt is mondták, hogy a teljesen szénhidrátmentes diéta(atkins) nem jó!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi!

Sajnálom abetegséget. Nem vett nektek kenetet a doktornéni? Tudom, ez az utolsó lépésük. De tanultam a mi esetünkből. Szóval két antibika, és még mindig tök beteg volt Virág. Ráadásul a két gyógyszer tönkretette a bélflórát, jött a szájpenész. Még mindig hólyagos volt a torka, tiszta takony volt és akkor jött a kenet. Szentül hittem, hogy baci és nem az volt. Szóval tök felesleges volt az antibogyó, adtunk a sz@rnak egy pofont. Most már nem bírom szívni az orrát, de baromira szörtyög és horkol. Kap köptetőt, de változás nincs. Kedve jó, ma éjjel nagyon rosszul aludt, tegnap egész tűrhető volt éjjel.

A kaja tapasztalataim betegségkor: csak lehűtött kaját fogadott el, na azért nem hűtőből kivéve. Savas gyümölcstől azonnal ordított, csípte a torkát. Az émelyítően édes kaját kihányta, szinte csak zöldségeket evett hússal. A tápot lehűtve megette, hideg teát ivott. Gyümölcslé nem kellett, gondolom marta a torkicáját. A friss gyümik helyett bébiétel gyümit kapott. Nagyon bejött a Nestlé almapüré kétszersülttel. De a savas dolgokat abból is el lehetett felejteni. pl. kecskeméti őszibarack, sütőtök almával

Nem akartam ám okoskodni, csak leírtam, nálunk mi vált be.

Küldöm a gyógymanókat!!!! Melyik a 9. fog?

Márti! Köszi kérdésedet Virágról, ld. fentebb az állapota. Zsombinál nem lett taknyi? Régen írtál Szoni aranyköpéseiről.
Barnus reggeli beszólása: Játszott és ment a híradó: első fokon elítélték... Barnus megszólal: Jaj anya, a tv-be azt mondták, hogy első pofon.

Én is módosítottam a fogyókúrát, miután majdnem elájultam. Szóval délig egy tejeskávé, délben sütőzacsis zöldség husival, este joghurt müzlivel.

Timi! Hanna baba hogy van? Jeletkezz, ha tudsz.

Írtam az új mosógépet. Van rajta vasaláskönnyítő program. Hát tényleg az. Alig maradt száradás után olyan cucc, amit vasalni kell. Szóval ezért már megérte!

Mai menü: ebéd: sütőtök, husi, krumpli, uzsonna: gyümölcs egy pici vaníliás krémtúróval. Még nem evett ilyet a kiscsaj, kíváncsi leszek a fogadtatásra. Holnap kipróbálom a bébiformátumú bolognait. Darált husi párolva, sűr. paradicsom, főtt répa, durumtészta, majd mindet turmixolni. Tetejére reszelt sajt.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Hú, Márti, látom nagyon megfogott amit a tv-ben láttál, hogy ennyire nyomatékosítani akartad. :lol:

Barbi, sajnálom, hogy olyan sokat ébredtetek. Nem lehet, hogy ez a nyamvadt időt érzi meg Ádám? Merthogy itt olyan csuda köd van.

Zsuzsi, tök ügyi vagy, hogy szépen kitartasz a diéta mellett. Csak így tovább.

Amúgy nem csak a tescoban vannak babanapok. Hanem az auchanban és az intersparban is. Ha esetleg valakit érdekelne.
a csajoknak szerencsére csak minimális hőemelkedésük volt tegnap is és éjjel is. Annyira kevés, hogy nem is zargattam őket a lázmérővel. Szóval ha mai nap sem lesz láz, akkor marad a régi antibika még egy napig. Ha meg mégis lenne akkor kell elkezdeni az újat. Szerencsére a kedvük jó, csak kicsit legyengültek, meg hát még nincsenek is tuti jól. Livi az szinte alig tud megállni a lábán. Régen már tök sokáig álldogált,most meg nem megy neki. De bízom benne, hoyg meg fog megint erősödni, főleg, hogy ha rendbejöttek akkor valami hízókúrát akarok neki kitalálni. Majd doki nénivel megbeszéljük, mert lehet, hogy csak én aggódom túl. Tegnap is tök ari volt dokinéni. Lejárt a betegrendelése, és már egészégesen volt, de mondta, hogy menjünk le és átjön a betegrendelőbe. És tökre látszott, hogy agyal, hogy mit is csináljon, hogy az a legjobb legyen. Tudom ilyen a jó orvos, de pl. Mártiéknak is tök izé dokijuk van. Én meg annyira örülök, hogy ilyen jó kezekben vannak a gyerekeim.

KépKép
kgiulia
 
 


Edit, a kenetet majd mondom neki pénteken. Kaja, Livinek tök mindegy a hő az íz. Maximum eszik pár falatot, gondolom éppen csak annyit, hogy legyen a hasában valami és onnantól annyira szorítja a száját, hogy nem lehet kinyittatni.
Fog, hát én nem tom mit láttam tegnap. Most nem látom a 9. Szegénynek most kotorásztam a szájába, keresve az általam látott 9.-et, de visszaszívta. Már hallucinálok is, tök jó. De a Livinek még nem tűnt el a 6. De most jobban megnézve a Dorka nem létező 9.-ét. Lehet, hogy valamelyik rágó fog jön ki legközelebb? Mert hátrébb duzzadt az ínye. Pedig már a fél családot felhívtam a 9. és a 6. fog miatt. Na, most jól beégtem. :oops: :oops: :?

Nagyobb gyerekes anyukák, kérünk még aranyköpéseket!

Timi, remélem mindnen rendben.

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi, örülök, hogy már magas láz nincs. A fene tudja mét érzett az éjjel, de általában ilyenek az éjszakáink, már meg sem lepődök. :?

Érdekes ez a betegség miatti nem evés, az Ádám most hogy köhögött sem evett, a szokásos adagjának jó, ha a felét megette. Este szokott enni kb. 210-240 tápit, hol kis kakaóval, hol banánnal, de mikor beteg volt 100-at sem evett. Pedig csak kis köhögés, taknyi volt. Akkor nem csodálom, ha a csajok a torokfájással nem esznek.
Már én is megijedtem, gondoltam, ha meggyógyul és akkor sem eszik, akkor kérek egy vérvételt, nehogy vashiányos legyen. De szerencsére semmi gond, ahogy elmúlt a köhögés megjött az étvágy.
Én azt csináltam, hogy amikor este ilyen keveset evett, és valamikor éjjel felsírt, megetettem. Azt hiszem ezt hívják álometetésnek. Nem evett sokat, kb. 80-at, de mégis valami. Szóval jól kicseleztem.

Tegnap először evett az Ádám karfiolt, nem igazán volt elragadtatva tőle. Ma nálunk spenót lesz, almával, krumplival és pipihusival. Mert csak almával keverve eszi meg a spenótot.

Edit, örülök, hogy jól bevált a mosógép. Én áldom az agyát aki kitalálta, állandóan megy, meg is halnék, ha mosóteknőben kellene mosni. :lol: :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsu:leginkább tőled kérdezem, mert nektek jó lenne a szombat, hogy ne halasszuk el a talit egy olyan időpontra amikor a többieknek is jó lenne?????Bár én már soha többet nem mondok dátumot, mert akkor az tuti nem jó senkinek!!!!!

Barbi:rakjál a karfiolhoz más zöldséget is, úgy talán megeszi! :roll:

Julcsi:örülök, hogy jobban vannak a csajok!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mártikám, igen, ma bepróbálkozom a karfiol mellé mással is. Hátha...

Most volt az anyu a gyerekdokinknál a hugommal, és mondta a doktornéni (mert akkor már írattam fel tápszert), hogy a 3 doboz 6.000.-ft lesz ezután, így felemelték az árát. Eddig 4000 valahányszázat fizettünk. Jó, mi? A dokinéni még azt is mondta, hogy szerinte bár még nem lehet, nagyon sokan átfognak térni a tejre, mert nem fogják tudni megvenni a tápszert. És akkor jön a sok ekcémás baba.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti, én is épp ezt akartam javasolni, hogy tegyük át 2 hét múlvára, az talán a többieknek is jó :) Félreértés ne essék én szívesen megyek hozzátok :)

Addigra meg tutibiztos hogy Julcsiék is meggyógyulnak :)

(A két hét múlvát önző indokból mondtam, mert akkor lesz szabad hétvégén a párom legközelebb)

Julcsi, kívánom hogy ne kelljen másik antibikát ennetek! Egyébként egyszer csak meglesz a 9. fog, a rokonyok meg úgyse turkálnak a kiscsaj szájában :) Csak nehogy még egyszer körtelefonálj a kilencedikkel :)

Én megegyeztem a dokinénivel hogy csak kenetvétel után kapnak a gyerekek. Bence anno többször is kapott, mire rájöttek hoy a mandulája mindig gyulladásban van. Mióta kivették csak egyszer, szeptemberben volt beteg.

Zsandi, köszönöm szépen! De elég hasonló az interspar ajánlata, lehet inkább oda megyek. (mondjuk tapasztalatom szerint ilyenkor a Corába érdemes kimenni. Anno mikor Cora-közelben laktunk, mindig ott volt a legjobb a Baba-Mama hét)

Edit, a miénken is van vasaláskönnyítő, én mióta itt lakunk, csak karácsonykor vettük elő a vasalót.

Éjszakáitokhoz nemigen tudok hozzászólni :( drukk hogy jó laludjanak a törpök!

Mondjuk ma éjjel nekünk is kijutott, Kata is felsírt éjjel (de mire rászántam magam hogy felkelek, meg odaértem édesdeden aludt) Bence pedig 3x mászott közénk, hol az oroszlántól, hol a zsiráftól, hol vmi szörnytől félt.
Mindannyiszor végigjártuk a lakást, megmutattam hgoy nincs bent semmi, vmint azt is hoy csukva van az összes ablak, ajtó, nem tud semmi bejönni. Ekkor megnyugodsott és aludt tovább a következő ébredésig :)

Na megyek házimunkázni, pfuj...

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Barbi, mi már most se tudjuk megfizetni :(

Kata szójatejet kap.

Elfelejtettem, új szavunk van :) Eddig volt, a Hama, apa, és a Nem (ez inkább csak fejrázás) és tegnap óta: hinta :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Barbi:na ez széééééééééééééééééééééép!!!! :shock: :evil: :evil: :evil:
Szóhoz sem jutok!!!! :evil:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Tegnap túlestünk a műtéten.Kiveték Hanna orrmanduláját.Egész jól viselte a drága,az altatás után kicsit sírósan ébredt,de utána nem volt semmi gond.Jó kedvű,étvágya is van,éjszaka is aludt.Egyszóval észre se vette a beavatkozást. Remélem most már tényleg elkerül minket a fülfájás és társai. A biztonság kedvéért most is felszúrta a fülét a doki,és volt is váladék benne,pedig most nem is volt "beteg"!Leoltotta,kiváncsi vagyok mi tenyészik ki.

Köszönöm,hogy gondoltatok ránk tegnap.nagyon jól esett.:)

Tényleg igaz lehet,hogy minnél kisebb a gyerek annál kevésbé viselik meg ezek a dolgok.Hanna most is itt"rosszalkodik"körülöttem.:)
Mindenhova felmászik,de még nem mindig tud letolatni,tehát minden pillanatban résen kell lennem!
Járni még mindig nem tanult meg.

Julcsi nektek sok gyógymanót küldök!Nekem azt mondta a doki nénim,hogy a hólyagos torkot legtöbbször vírusok okozzák,így az antibiotikum nem sokat ér,csak az esetleges szövődmény kialakulása ellen véd.A fogakról a rágó előbb jön,mint a szemfog.:)
Tehát alul és felül a 4-4 metsző,aztán az alsó 4-es fog,majd a felső4-es mindkét oldalon,csak ezután jönnek ki a 3-asok,azaz a szemfogak.Hannának most egyszerre jön az alsó két rágója,az nagyon meg tud duzzadni és nehezebben is jön ki,mint a metsző,mert ennek négy csücske van és ezeket fogod érezni,de ezek sem egyszerre törnek ki.Nálunk az egyik rágónak már mind a 4 csücske kint van a másik oldalon csak 3 csücsök.
Igaz lehetnek eltérések,de általában így jönnek a fogak,és így is fognak távozni majd!:)

Edit,
nálatok is milyen jó volt a leoltás.Fölöslegesen szedte Virág az antibiotikumot.Szerencsére nálunk mindig indokolt volt a szedése,és Hannát nem viselte meg.Igaz az utolsó a Dalacin igen,mert hasmenése volt a drágámnak,tehát a bélflóráit kipusztította.Azóta sok joghurtot eszik és minden helyre állt.

Márti,
olyan jó,hogy te vagy!Mindenkire figyelsz.Nem kerüli el semmi a figyelmedet.Remélem nálatok minden rendben.Hogy tetszik a párodnak az új hely?

Pusz nektek.

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi, jajj de jó, hogy minden rendben ment :) Gondoltam rátok én is tegnap :)
Bencét is kb ennyire viselte meg :)

Drukk hogy benneteket is elkerüljön minden betegség :)

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


2 naposan

Kép


1 hetesen
Kép


2 hetesen
Kép

és most: a konnektorba matató csajszi:
Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Timi:örülök nektek nagyon!!!!
Párom lelkes nagyon!!!!Jobb mint az előző!!!!! :wink:

Akkor a tali érdeklődés hiányában :wink: elmarad, majd ha mindenki ráér akkor lesz megtartva!!!!! :lol:

Edit:de szépséges volt már kicsinek a Virág!!!!!!!!!!!! :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


2 hetesen, amikor hazajöttünk a kórházból
(előbbi kép nincs, nem igazán akartam az első fényképét egy inkubátorban, vagy egy kórházban csinálni csövekkel benne)
Kép

Kép

ez 2 hósan, anyuval. ez az egyik kedvencem
Kép

ezek mostaniak, a nagy kedvenc, a hinta. ja, és a szeme sem áll jól, olyan csibész
Kép

Kép

Kép

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi!

A legjobb a nagy ruhacipős mini Ádám! Két hónaposan az arca már tök hasonlított a mostani csibészkére! A szemébe én is szerelmes vagyok!

Egyáltalán nem látszik a pici baba képeken, hogy koraszülött! Már akkor is nagyon édes volt! A séró tök jó, nehogy még egyszer azt mondd, hogy kopasz!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti!

Így visszanézve nem is emlékszem, hogy ennyire kis vörös és sárga volt az arcocskája.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Képek nagyon jóóóók, Ádám nagyon hasonlít egykori önmagára, Virág is már csodaszép volt icipicinek is. Micsoda pólya, használtátok rendszeresen?

Timi!
Nagyon jó hír, hogy Hanna klasszul vette az akadályokat, és hogy már rosszalkodik is. Ilyenkor ennek is úgy tud örülni az ember, nem?

Intersparos újságot még nem láttam közelebbről, de akkor majd szétnézünk ott is.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Barbi: nekünk is hasonló éjszakánk volt, csak a Szandi 1-től 6-ig óránként ébredt. Végül 8-kor teljesen kinyíltak a szemei, de szerencsére apja is felkelt így én aludhattam 11-ig.
Nappali alvás változó. Most kezd beállni 2 hosszabbra.
Nagyon jók a képek. Milyen pirinyó volt Ádámkád! A mostani képeken meg nagyon huncut.
Milyen kakaót teszel a tápiba?

Edit: kb. nálunk is így evett a Szandi a betegség alatt. A kedvenc őszibarackos kajákat üvöltve köpködte ki.
A mai ebédünk nagyon egyszerű volt. Alma-krumpli-húsi, ezt nagyon szereti.
Most, hogy mondod milyen jó a vasaláskönnyítő program, már bánom, hogy nem olyat vettünk. Én valahogy nem hittem el, hogy működik.
Nagyon jók a képek. Már picinek is gyönyörű volt Virág baba.

Julcsi: én is úgy tudom, hogy a rágófogak a következők. A Nininek is most jöttek ki.
Jó hír, hogy nem volt éjjel láz. Remélem már nem is lesz.

Timi: örülök neki, hogy Hanna ilyen jól viselte a műtétet. Remélem, ez tényleg megoldja a sok fülfájást.

Én szerdán váltottam ki tápszert. 4 db AR-es (600 g-os) kb. 2500 Ft volt. Lehet hogy ez ennyivel olcsóbb?
Szörnyű, hogy sok baba ezért lesz beteg, mert a szüleik nem tudják megfizetni.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsandi, ennyivel jövök neked:)

Hamé Bébidesszertek, 3 féle: 119,-
Univer bébiételek 3 db-tól: 129,-
Nestlé bébiételek: 229,-
Humana 2: 1890,-
Humana 3 2 féle, 1990,-
Mildipép, 549,-
Hipp gyermektea, 479,-
Naturland csecsemőtea, 1+1 539,-
bébi gyümölcslé 89,-
Chicco etetőszék: 19990,-
5 részes étkészlet: 499,-
Óbudai, 89,-
Johnson's Softwash krémszappan, krémfürdő: 429,-
Johnsons's baby olaj, olajgél, ápoló, fürdető, sampon 499,-
Johnson's törlőkendő 4 db-os 1699,-
Nívea babaolaj, testápló, védőkrém 499,-
Nívea törlőkendő 70+28 db-os 639,-
Gabi fürdető duopack+ajándék 899,-
Huggies Super Flex pelenka 58-78db : 2919,-
Libero Big Pack 104-120db: 5599,-
Pampers törlökendő 2db-os: 959
Pampers közepes 42-64 db, 2899,-

Meg vannak mindenféle ruhák, babakocsi, bizt.ülés, játéktároló,stb. Ha vkit ez is érdekel, leírom :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu!

Ez most Cora vagy Interspar?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szoni friss aranyköpése:
ülnek a lábon, egyik az egyiken másik a másikon.Zsombi keresztül feküdt mindkettőn erre a kiscsaj rászól, hogya AZ A TE LÁBAD!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Aztán mondom neki, h ogy tud behozni kölesgolyót???Eléri???Rohan ki erre visszalép az ajtóból:ÉN NAGY LÁNY VAGYOK!!!! :wink:

Zsombi meg azzal örvendeztetett meg, hogy állt egy picit távol tőlem a kanapénál, meglátta, hogy kibontom a hajamat és erre 2 lépést önállóan tett felém!!!!!! :wink: :lol: 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hááát ezt már 1x elküldtem....és akkor látszott is...most meg nem...

Na 2x jobb mint 1x se...


Zsandi, ennyivel jövök neked:)

Hamé Bébidesszertek, 3 féle: 119,-
Univer bébiételek 3 db-tól: 129,-
Nestlé bébiételek: 229,-
Humana 2: 1890,-
Humana 3 2 féle, 1990,-
Mildipép, 549,-
Hipp gyermektea, 479,-
Naturland csecsemőtea, 1+1 539,-
bébi gyümölcslé 89,-
Chicco etetőszék: 19990,-
5 részes étkészlet: 499,-
Óbudai, 89,-
Johnson's Softwash krémszappan, krémfürdő: 429,-
Johnsons's baby olaj, olajgél, ápoló, fürdető, sampon 499,-
Johnson's törlőkendő 4 db-os 1699,-
Nívea babaolaj, testápló, védőkrém 499,-
Nívea törlőkendő 70+28 db-os 639,-
Gabi fürdető duopack+ajándék 899,-
Huggies Super Flex pelenka 58-78db : 2919,-
Libero Big Pack 104-120db: 5599,-
Pampers törlökendő 2db-os: 959
Pampers közepes 42-64 db, 2899,-

Meg vannak mindenféle ruhák, babakocsi, bizt.ülés, játéktároló,stb. Ha vkit ez is érdekel, leírom :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


INterspar

De az előbb még Zsuzsié volt az utsó hozzászólás :shock: :shock: :shock:

Na mind1

Márti Zsombinak is nagy nagy gratula!!!!

Ajjaj nem is sokára szaladni fog a topic :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Köszönjük a dícséretet.

Edit, én pedig azt néztem, milyen szép szabályos arcocskája volt Virágnak. Olyan igazi baba.

Mártikám, hát nem is tudtad, milyen nagylányod van már? Aranyos lehetett, ahogy rászólt a Zsombira, melyik az ő lába.

Ma beszéltem a Mártival telefonon, és hallottam, ahogy a Szonó mondja, hogy Zsombika! Annyira aranyos volt!

Timi, örülök hogy Hanna baba jól viselte a megpróbáltatásokat. Remélem most már igazán elkerüli a sok betegség!

Zsuzsi, egy kicsi nesquik kakaóport teszek a kajájába. Tényleg csak egy ici-picit, nem is minden nap. De ízlik neki nagyon.

És tegnap megint megpróbálkoztunk a banánnal, nem turmixolva csak széttörve. Hát... kb. 2 perc alatt tüntette el a fél banánt és még tátogott. Gyorsan a másik felét is összetörtem, mind befalta.
(szerencsére a kakival semmi gond)
Úgyhogy ma is azt adtam neki, imádja.
Becsaptalak benneteket, mert nem is spenót volt az ebédje, hanem a karfiolba főztem májat. Így már ízlett, megette.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsu!
Köszönöm szépen, majd jól összehasonlítom a két ajánlatot. :wink: Azért jól jön most ez a leárazás, nagyon nem mindegy, hogy 1500 Ft, vagy 2500 a tápszer doboza.

Haláliak Szoni beszólásai, jókat mosolyogtam rajta. Ajaj nekünk, ha a mi törpemanóink is megnőnek.

Barbi!
Milyen ügyes nagyfiad van már neked is. Mi még fényévekre vagyunk az összetört banánevéstől, ami Marcit illeti.

Mi ma a tegnapi menüt ettük ismét: rizs+karfiol+máj. Jó sokat ettek belőle, úgyhogy biztos fini volt.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Timi, nagyon örülök, hogy jelentkeztél. Annak mégjobban, hogy Hannát nem viselte meg túlzottan. Reméljük ezzel sikerült kiiktatni a bajt. Anyunak meséltem, hogy tegnap műtötték a kicsit és ő azt hitte ébren műtik a kicsiket is.

Annyira jó visszanézni az ilyen volt ilyen lett képeket. Milyen kismanó volt mindegyik, most meg már másznak, hisztiznek... Bevallom én mindig meghatódom. Ádámnak is milyen kis pirinyó volt a keze fejecskéje, most meg már tiszta csibész. Szerintem már az oviban nagy kujon lesz. :lol: Virág pedig már nem babás, hanem kiscsajos. Amúgy azt a pólyát használtátok? Mert nagyon szép. Nekünk is volt, vettem kettőt. mondnaom sem kell egyszer sem használtuk. :?

KépKép
kgiulia
 
 


Ja a menüt én mindig lefelejtem...
Ma: (vaj)babfőzelék pipihusival, holnap: kelkáposztafőzi husival.
Tegnap időhiány miatt üvegeset ettek: tökfőzi sonkával.

KépKép
kgiulia
 
 


ez az a kép amikor kibújt a Zsombi:
Kép
(felbuzdulva a közeli képeken :lol: )

Szoni itt még gondtalan egyke volt 10 nappal a Zsombi születése előtt :P :kakaó bajusszal :wink:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Köszi a dicséreteket, átadtam!

Azért a konnektor be van ám dugózva már beköltözés óta!

A pólya még Barnusé volt, hát annyit használtuk, mint amennyit látszik rajta.

Én nem tudom, mi van ma, de Virág egész nap halál nyűgös. Alig akar aludni, még kézben sem jó neki. Már megint valami front van?
Betegség nem látszik rajta.

Megyek, egyedül vagyok már kedd óta a két gyerekkel, Laci szombat hajnalra jön haza. Már hulla vagyok.

Edit

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Julcsi!

Hogy készíted a kelkáp. főzeléket? Én még magunknak sem szoktam csinálni, senki nem szereti. De holnap veszek a piacon egy kis fejet és megpróbálom.

Barbi!

Virág meg annyira ordított a kajáért, hogy az egyébként villával tört banánt a mixerbe kellett tennem (plusz alma, túró). Az összenyomkodásra nem adott időt a kisasszony. De így is benyomta.

Márti!

Annyira furcsa, nekem egyik gyerekem sem volt magzatmázas, csak egy kicsit nyálkás. Ha gondolod, tehetek fel képet.

Óriás volt kicsi fiad!

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:tegyél!!!!! :wink: :lol:

Zsombi is kicsit balhés, de szerintem a foga, meg az álmosság, ma még nem sokat aludt nap közben!!!! :? KITARTÁS!!!!!Már akkor csak 2 éjszaka egyedül!!!! :wink: És mi itt vagyunk, ha segíteni nem is tudunk érdemben, de panaszkodni jöhetsz vagy örömödet megosztani!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:most mondja após, hogy nagy szél lesz éjjel meg hajnalban, azért most délután is fújt rendesen , legalábbis itt nálunk, lehet hogy az viseli meg a lánykádat!!!!! :shock: :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Itt született meg:


Kép

Itt pedig inkubátorban szülés után 2 órát:

Kép

Barni idejött és közli, hogy ki kell venni Virág manduláját. Ő játékból felvágja! :shock:

KépKép

KépKép
edit74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?