Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bocsika,hogy nem jöttem,de az időhiány mellett még izgulhatunk is nem tudom meddig,mert képzeljétek Rékánál meg kell ismételni a vérvételt(amit a korházba vesznek le a 3-4. napon), kétes eredményt adott a biotinidáz eredménye.És péntek este kaptuk meg az értesítést a korháztól.
Még sose hallotam róla.Kicsit utána érdeklődtem,ill. nézelődtem itt a neten,de nem sok mindent találtam.
Ez egy anyagcsere betegség,egy enzimhiány,elvileg kezelhető,de én akkor is nagyon félek,szellemi károsodással jár vagy rosszabb esetben halállal.Ti tudtok erről valamit?

Hétfőn hívom a gyerekdokit,és ő vesz vért az újjbegyéből és egy szűrőpapíron vissza kell nekik küldeni.

Szorítsatok,hogy csak vaklárma legyen!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Bocsi,megint eltűntem :roll:

Újra lett telepítve az egész gépem,még most sem tökéletes,de alakul.

Ildikó!
Én nagyon szorítok neked!
Mindjárt megpróbálom neked elérni a Gyöngyit,hátha ő tud valami okosságot.

Pusz!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!!

Ildikó!

Ne izgulj, elég gyakran meg kell ismételni ezt a vizsgálatot, mert befolyásolja az értékelhetőséget, hogy mennyi anyatejet (kaját) kap már az újszülött. (Én is csináltam többször)
Ha tényleg gond lenne, akkor azonnal értesítenek mert ált. spec diéta szükséges.
valószínűleg csak nem volt korrekt módon értékelhető, mert esetleg még nem elég anyatej szívódott fel a kórház első napjaiban!
Ne gondolj rögtön a legrosszabbra!
Persze megértem az aggodalmadat!

Vigyázzatok Magatokra

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 

 
 

Ildi!
Én is nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen! Biztos nincs semmi baj, hátha csak tényleg arról van szó, amit Gyöngyi is írt!
A gyerekdoki vérvételének kb. mikor lesz eredménye?
Nagyon szorítunk :!:
Puszi, Andi és Lőrinc
idna
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Nagyon édesek a lányok! :lol:

Andi,
Így utólag BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK LŐRICNEK!
Kép

Ildi,
mi is szorítunk,hogy tényleg csak vaklárma legyen!

Képzeljétke,Levi 2 napja nem eszi meg a tápszert,pedig azt adok pótlásnak,mert nincs annyi tejem.
Mindig szopizni akar,de nem tud jól lakni,a tápszert meg kiköpi.
Most üdítőt kap tápszer helyett,de holnap kihívom az orvost,mert így keveset eszik! :cry:

Szép napot mindenkinek!

Kati és Levi

Kép
mano83
 
 


Kedves Kati!

Levente nagyon okos baba, tudja, hogy a tápszer nem neki való. Ez az a kor, amikor ugrásszerűen megnő a baba tápanyag igénye, és átmenetileg a tej termelés nem tudja követni. Pár napig ha többször szopiztatod és mindkét mellből, újra beáll a kereslet-kínálat egyensúlya. Ne add fel! 1-2 hónap és adhatsz Neki főzit, gyümölcsöt.
Ez minden babánál nehéz időszak.
Ne haragudj a kéretlen tanácsért, segítő a szándékom.
Üdv

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Kedves Gyöngyi!
Egyáltalán nem haragszom,sőt,örülök,hogy próbálsz segíteni! :lol:
Nem adom fel,hiszen minél tovább szeretném szoptatni Levit! :P
Amúgy már 2 hete kap almát-banánt a gyerekorvosunk tanácsára, de csak délutánonként és 2 naponta!
Köszönöm,hogy írtál!
Üdv,
Kati

Kép
mano83
 
 


Kati!

Köszi a megértésedet.Két kislányom van (3 és fél éves ill. 16 hó), de ez még semmi, mindig kibújik belőlem a védőnő is,pedig nem szeretnék kéretlenül "okoskodni".
Én szerintem a zöldség, gyümölcs jobb megoldás mint a táp, mert a cumisüveg könnyen elkényelmesíti a babákat. Anyatejből nem lehet túltáplálni, és ha kanalazol is csak annyit eszik a baba, amennyi kell neki. A szoptatás nem könnyű, rengeteg csapdája van, pl. a 4. hónapos kor körüli igénynövekedés.
Az biztos, hogy az anyatej a legjobb, azt kell kapnia lehetőség szerint minnél tovább minden babának, de ha kell persze adni kell mást is.
Az én lányaim is 4 hónaposan kezdtek kapni mást, se sokáig szopiztak is (a kicsi még most is). Sok sikert kívánok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


KÖSZI!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Szerintem is minden okés lesz!!!
Különben meg ne nézegess utána az interneten ilyen dolgoknak :evil: mert az ember tuti, hogy egyből a legrosszabbra gondol és konkrétan nem kellene mert.....!
Nem is mondom úgyis tudod, hogy nem szabad idegeskedni!

Mindenkinek puszi majd jövök bővebben!

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Ágyöngyi,
Te mit adtál a lányoknak 4 hónapőos koruk után?
Nekem Levi az első baba,így még segítségre szorulok ilyen téren,annak ellenére,hogy az anyukám sokat segít! :wink:

Kati

Kép
mano83
 
 


kedves Kati!

Gyümölcsök közül az alma, a banán, a meggy adható, zöldségek közül a burgonya (ez adható gyümölccsel is). A répa és a cékla (régen ezt is adták) magábaszívja föld nitráttartalmát, amit csak 7 hónapos koruk után tudnak bontani a csecsemők, ezért ezeket csak HIPP bébiételben szabad adni. De ha bébiételt veszel javaslom soha ne csak azt nézd mikortól adható, hanem azt is mi van benne!!!!! A vegyes koszt bevezetésénél fontos a fokozatosság, heti két új ételnél többet ne. A babák nem igénylik még a változatosságot, lehet napokig ua. adni.
Körte nagyon puffaszt (8hó), narancs, mandarin, kiwi allergizálhat, ezeket minnél később. K betűs zöldségek 8 hó után, lisztesek (gluténes) 7 hó után: ilyen a kifli és a babpiskóta!!!!!
Persze további is tudnám sorolni , de talán ez most elég. A gyümit is lehet pépként, vagy lében adni. És anyatej ahányszor kéri!!!
Sok sikert!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Kedves Gyöngyi!

Tegnap már nem jutottam ide,de ezennel kívánok sok boldog névnapot!
Kép

puszi.ildikó

u.i. jön anyukám babázni,lehet,hogy tudok jönni majd egy kicsit!
és köszi mindenkinek mégegyszer.
ilgya1
 
 


Szia Ildi!

Köszönöm, hogy gondoltál rám, de a Gyöngyi külön név.(ezt tényleg sokan nem tudják). Viszont olyan fontos név, hogy ünneplésemre munkaszüneti napot rendeltek el, mivel okt.23-án ünneplem.
Azért mégegyszer köszönöm, hogy gondoltál rám.,én is gondolok rád: volt az orvos?, mondott valamit?
Vigyázzatok magatokra, jó nagyizást!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Holnap jön anyukám,ma nem jött össze neki,de most ráérek pár percre...

Volt tegnap az orvos és levette a vért,el is küldtük a mintát,remélem gyorsan lesz eredmény...
Mikortól érdeklődhetek,szerintetek?(Gyöngyi?)

A névnap miatt meg... :oops:

Ja és apa szeint nem kéne még mennem Tücsökzenére,majd személyesen elmesélem,hogy miért is :( úgyhogy nem talizunk holnap. :oops: :( :( :(

Többiek merre vagytok?Gyertek mesélni,mit csináltok ebben a tavaszi időben? :D

Na megyek,mert Dávid elvitte a telefonomat,még a végén felhív valakit..

Puszika:Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Kati!
Igaz én nem vagyok szakmabeli de a Tamiból kiindulva amit a legjobban szeretett az a spenót volt burgonyával. Azt hiszem azt is csak bébi ételként adható a magas nitrát miatt de komolyan mondom, hogy az volt a joker kajcsi mert az mindig minden mennyiségben ment. Remélem a Gyöngyi igazol :roll: .

Ildi!
Szerintem érdeklődj nyugottan max. megmondják, hogy még korai és pontosan mikorra lesz meg az eredmény.

Andi!
Hogy vagytok?
Pocak?

Mi ma voltunk nagybevásárólni. Komolyan mondom nektek, hogy ezzel a csöpséggel élvezet elmenni mert végig aludta most is az egész herce-hurcát. Sajnos a Taminál ez nem így volt mert ő mindig végig ordított akárhová mentünk vásárolni de most......!
Lehet hogy a végén még plázacica leszek annyira élvezem :lol: . Igaz inkább plázatigris mert a méreteim nem engedik meg a cica jelzőt. :roll: :(

Szegény Tami meg ekcémás lett az uszi vízétől ezért vakarózik mint a bolhás kutyuli. Most az Edó fürdetőkrémjével fürdetem meg ápolom azt a csöpp testét. :cry:

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Kati!
Igaza van Szandrának a spenót az nagyon nyerő, az én lányaim is imádták.Burgonya után jöhet, de csak bébiételben. kb, 6 hónapos kórtól lehet adni és fél gerezd fokhagymát is lehet hozzá adni.Primőröktől tartani kell!! Nagyon szerették a salátafőzit is és a céklát is.Nem is az ízzel van gond, csak vigyázzni kell mi mikor adható.

Ildi!

Kár, hogy nem jössz a cinire, örültünk volna ha látunk. Az eredmény szerintem 2-3 hét, de pontosan nem tudom.

Tudjátok mikor van 9 óra után a többi cini?
üdv

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Cini-cini: 9 és 9:45
torna: 10:30
idna
 
 


Nem tudom meddig van "kimenőm" de jöttem egy kicsit...

Andi!
Hogy vagytok? Mikor mész dokihoz? És mikor teszel fel a pocakodról képet?
Gyűjtöm ám neked a "kelengyét",amit majd tovább adsz az illetékesnek,igaz???? :wink: :wink: :wink:
Nem tudom mikor találkozunk már végre.

Gyönygi!
Én is örültem volna,ha látlak benneteket,a december 6-ain voltam útoljára,igaz?De rég volt már.
A Réka és Emese anyukájáról tudtok valamit?Ő is akkora volt kiírva mikor én.
Nagyon megnyugtató,hogy van köztünk egy védőnéni,és ellát bennünket jó tanáccsal,szóval nagyon örülünk továbbra is,hogy csatlakoztál,és,hogy ilyen lelkes tagja vagy kis csapatunknak!
Majd a táblát is újra kéne gyártanom,annyi új tag van már,frísíteni kéne!

Szandra!
Ti is mentek holnap Tücsire?
Ja és meg se köszöntem a megnyugtató választ a dackorszakkal kapcsolatban,örülök,hogy nem "rossz" Dávid csak éppen "dacos"
Arról még írhatnál/írhatnátok,hogy hogy kezelitek le a dolgot,például,ha századszorra is kiborítja a játékait a dobozból direkt,hogy bosszantson,vagy mit tudom én????akkor századszor is megdícséritek?
A mostani Kismamában van egy cikk ezzel kapcsolatban...

Nóra!
És ti?Olyan ritkán vagy mostanában. Tudom,hogy Kristóf nagyon jó gyerek,de ő hogy viszonyult a Viktorhoz?És most Viktor is hogy dackorszakban van,mit csinálsz vele?

Manó!
Jó lett a vonalzód!

Judi!
Örülök,hogy jelentkeztél.Menj el holnap Tücsökzenére,nem fogod megbánni, a csajok nagyon édesek :D !

Anett!
Nagyon eltűntél. Meg tudunk beszélni valami időpontot fotó ügyben? Majd pár hónap múlva,olyan március környékén?
A lányok élvezték a karácsonyt?
Most eszembe jutott a dolog,amit a játszóházba mondtál Tamiról és Szonjusról,most értettem meg igazán :wink:

Jutka????
Haragszol,hogy nem írsz egy pár sort se?Az Msn-t is hanyagolod,vagy csak velem???(Megtaláltam ám a vonalkódót,de sajnos már nem aktuális!

Szilvi?
Hogy telnek a napjaitok? Sikerült kiheverni a dolgot?

Betti!
Te is már rég voltál! Hol vagy? Tanulsz talán?

Kriszti!
Hogy megy a meló?

Mindig úgy félek,hogy kihagyok valakit,de az síkitson,mert nem direkt van,csak még mindig mormonos vagyok,igaz Szandra?

Mennem kell,mert szopitájm van.

Ildikó
ilgya1
 
 


Szandra!!!Ja a könyvről nem hallottam,amiről beszélsz,de ha megvan neked szívesen kölcsönkérném,hogy elolvassam./NEM AKAROM!/ Cserébe kölcsönadom a Suttogó-t! :wink: :wink: :lol:

Puszi
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Komolyan mondom, hogy bámulatos amit művelsz, neked mindig van mindenkihez egy mondatod :) !
Természetesen kölcsönadom neked a könyvet, hál istennek nem túl vastag így két este alatt át tudod rágni magadat rajta de ha megteheted szerintem másold le mert nagy segítséget nyújt akkor amikor már úgy érzed, hogy totál kivagy :cry: mert ez a gyerkőc "nevelhetetlen" :evil: és tuti, hogy azért csinál mindent, hogy bosszantson. Akkor beleolvasol és tuti megérted megint, hogy mit miért csinál :lol: :lol: .
Különben én azt szoktam csinálni mikor nem teszi el a kiborított játékot és hiába szólok neki akkor is csak a nem meg a hiszti létezik akkor hagyom had vegyen elő másik játékot azzal játszik jobb esetben 5 percet ez idő alatt lenyugszik és a következő játékot pedig csak akkor veheti elő ha elrakjuk a szétszórtat. Mivel nem él már benne annyira "élesen" az ellentmondás így hajlandó együttműködni. Ez nálunk az esetek 80%-ban bejön a többi 20%-ban meg én pakolom el a cuccokat ha már nem bírom. :roll: :roll:
Ja és igazolom a "betegségedet" :lol: :lol: : Ilyenkor még mindig mormonos a dolog de sebaj már csak 1-3 hét és minden a régi lesz. :wink: .
Tücsök-zenére nem hiszem, hogy megyünk amíg a doktornéni nem látja a Tamit mert csupa kiütés (szerintem az uszitól) de azért jobb az ha látja egy szaki és ő csak csütörtökön jön, akkor kapja az Edó is az oltását.
Különben van arra lehetőség, hogy az Edót is elvigyem? Vagy a picurkákat nem szokták? Nyugodtabb lennék ha mellettem lehetne.

Júúúúúj szerintem hazajött apa!!!!

Mindenkinek szép álmokat!
Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Mi is megyünk cinire.

Andi!
9?
Utána viszont mennem kell dokihoz,mert eddig szabin volt :evil:

Pusz!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


sziasztok!

Ildi!
Az Emesééknél is megvan a a harmadik leányzó! Voltak az utolsó cinin. Tudom, hogy könnyű mondani, de Dávidhoz most nagy türelem kell (nekem nem ment mindig).Én úgy próbáltam meg ellensúlyozni a kistesó születését, hogy kevesebbet foglalkoztam a kicsivel. Mindig az volt a fontosabb, amit a Marietta kért, ha akarta hagytam sírni is Sárát.Nem könnyű időszak, de nem féltelek, szuper türelmesnek tartalak!!!

Szandra!
Szerintem nyugodtan hozzd minkét csajszit, én is vittem a kicsit és édesen végigaludta a dalolást.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Sajnos tanulnom kell és nagyon sok a munkám is. Ezért olvasok csak és nem írok.

Ildi!
Fotózásban számithatsz rám. Az eleje két babóval nagyon nem könnyű én egy párszor csúfosan megbuktam. Bár a szigorúbb szülők közé tartozom, szerintem.

Nóri!
Hálám töretlen a cicaház miatt, hihetetlen sikere van, mint két lány legálább 2 órát játszik vele naponta és nem viccelek.

és kedves mindenki
tényleg ne haragudjatok meg, hogy kivonom most magam, de teljes pánikban vagyok, mert nagyon besűrűsödött ez a hónap.

anett
kállai
 
 


Sziasztok!

Szandra,Gyöngyi,
Köszönöm a segítséget,ha oda jutunk,ki fogom próbálni!
Most vettem egy bébi szakácskönyvet,azt olvasgatom,sok okos dolog van benne! :D
Sok mindent nem tudok,annak ellenére,hogy a szakmám szakács-felszolgáló! :oops:
De a bébi ételek nem tartoztak a tananyaghoz! :lol:

Ildi,
Köszi,igyekeztem a vonalzóval,de sajnos tegnap óta nem látszik,így csináltam újat!
Ahogy elnézem a babyfirst-siteos vamalzó sehol nem látszik! :shock:

Andi,
Hogy vagytok?

Mennem kell,Levi össze vesztett a játékával,most üvölt! :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kati és Levi

Kép
mano83
 
 


Szia Kati!

Akartam írni, hogy igazán csak akkor lehet jó tanácsokat adni, ha legalább látom a babát, ha már nem ismerem. Erre most látom Levi képét!! Amint látom Ő sem az a klasszikus pufók csecsemő, az én nagyobbik lányom is ilyen forma volt. Most se látszik rajta milyen jó evő. 4 hónapos korában mondta a mi orvosunk, hogy alig hízik ezért tápszert kellene adni. Áldom a kitartásom, amiért nem adtam, hiszen igazam lett. Mariettának annyira gyors az anyagcseréje, hogy nem győztem etetni: kétoránkét szopizott és éjjel is 3X-4X, emellett naponta 3X kakilt (és az anyatejes baba csak "felesleget" kakilja ki!!).És mindig pisis volt a pellusa- ez a legfontosabb mérce a szopós babáknál!! Amikor 6-7 hónaposan megette a maga kis adagjait (150ml főzi, este nagy adag tejpép) akkor is felkelt éjjel 3X szopizni. Már elmúlt két éves amikor kibirt 3 órát is evés nélkül! Szóval nem igaz, hogy azért kel egy gyerek éjjel, mert éhes és nem is csak azért sír. A hízás sem mérvadó, alkati és genetikai kérdés is (én is ilyen voltam)
Viszont Levi is egészséges, kiegyensúlyozott babának tűnik a képen!
Ha tudok segíteni csak szólj, kaja és alvás címszóval megjártuk a hadak útját!!

Lányok, Nóra!

Hogy tudok vonalzót készíteni a csajokról?

Ildi!

Réka baba milyen?
Hogy alszik, eszik?
Dávid hagyja, hogy szopiztasd? (Nálunk az elején mindketten az ölembe voltak, baromi kényelmetlen volt, de csak nekem)
Érdekes módon Marietta nem akarta kipróbálni újra a szopizást, csak majd 7 hónap múlva! Dávid nem kért cicit?


Szandra!!

Mennyire igaz amit a rendrakásról írtál!!
Igen, ha az ember nem akar beleőrülni a feladataiba, akkor a kissebb ellenálás felé kell menni! Én lábbal söprök útat a játékok között magamnak! És portalanítás helyett itt írom levelem. Megvár. Na, jó mosogatni muszáj- megyek.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Csak a jó hírrel ugrottam be,most hívtam a kórházat,és minden rendben Rékánál,lezárták a dolgot! Én úgy örültem neki,még most is a hatása alatt vagyok!

majd este megprobálok jönni,pusz
ilgya1
 
 


ILDI!!!!

Veled együtt örülünk, hogy meg tudtak nyugtatni. Én biztos voltam benne, de el tudom képzelni Te mit éltél át ebben a pár napban!!

:lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Ildikó!
Szupi!!!!Nagyon örülök!!!!
Féltékenység:túl sok okosat nem tudok mondani sajnos.Lehet,hogy volt ilyesmi,de nem igazán emlékszem,így gondolom nem volt vészes.Dehát Kristófnak ott volt a Tamara akkor is,ha én esetleg a babával foglakoztam,így neki lehet,hogy nem volt olyan rossz.
Viktor azóta is mondja,hogy menjünk a pékségbe :D
Legközelebb eljöttök a cinire?

Gyöngyi!
A lányok közé is odaképzeltem volna magam :D :D :D
Annyit tudok csak mondani a vonalzóhoz,hogy kattints rá arra a vonalzóra,amelyik tetszik(itt az oldalon bárkiére) és feljön az a lap,ahol megszerkesztheted a sajátodat.
Talán Szandráé a legjobb,mert az magyar oldal,ott nagyon egyszerű.

Kati!
Én még a "Védőnéninknél" is lazábbra veszem,majd 2 éves korukig szoptattam a fiúkat és addig keltek éjszaka is többször.Eszembe sem jutott,hogy ez nem normális.
Ja és sztem az is teljesen ok,ha egy anyatejes baba másfél óránként eszik,pedig az enyémeknek nem is gyors az anyagcseréje :D
Ja és 100x jobb evő a 2 fiam(egyik 7,másik 8 hónaposan kezdett kóstolgatni),mint a lányom,aki már 5 hónaposan kapott gyümölcsöt,majd főzeléket.
A szoptatási tanácsadó ugyanazt mondta nekem is,amit neked Gyöngyi:a baba okos,tudja mi jó neki,ami nem,azt nem eszi.Enyém a tejpépet nem ette.
Ma mesélte egy anyuka az oviban,hogy a kisfia,aki másfél éves,nem akarja meginni a tejet,csak a tápszert.

Hú,ebben a témában regényeket lehetne írni....

Na eldugulok :twisted:

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Nóra!

Bocsi -Te is lány vagy - csak gondoltam hamarabb segítesz mns-en. Bár rég beszéltünk. De már kreálom a Szandráék vonalzója alapján.

Igen Te a szopival türelmesebb voltál, de látványosabban fejlődtek a fiúk! És ez függ az anya természetétől is.Engem már nagyon idegesített és fárasztott az éjszakázás. Perzse nem lett jobb.
Tényleg lehetne regélni napokat ezekről - gondolom fogunk is szépen részleteiben.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Hú,olyan feldobott vagyok,hogy reggelig nem fogok aludni,úgy érzem most magam,pedig nem is kávéztam,csak az adrenalinom van az egekbe....

Nóra!
Örülök,hogy kicsit hosszabban jöttél, végre szántál ránk egy kis időt...
Hú, már én is úgy mennék a pékségbe! :wink:

Cinire talán februárban már megyünk,priviben majd megbeszéljük,hogy miért nem előbb,oké? :wink: (majd a többieknek elmeséled,oké? :D )

Gyöngyi!
Köszi!
Először ledöbbentem,majd mikor észhez tértem,akkor elkezdtem keresgélni a neten,de mikor alig találtam értékelhető dolgot,akkor bepánikoltam,majd elkezdtem sírni....ez nagyjából amit éreztem...utána feljöttem a babanetre és rákérdeztem,akkor kaptam egy csomó megnyugtató választ még priviben is ismeretlenektől,amit nem győzők azóta se megköszönni /szóval KÖSZÖNÖM nektek!!!/és akkor fokozatosan kezdtem elhinni,hogy ez akkor sem olyan nagy baj,ha mégis baj-szóval értitek?
Akkor hétfőn felhívtam a Lakos dr-t,aki a lehető leghamarabb kijött és még aznap elküldtük a mintát,de innen már tudjátok...
persze,hogy a legrosszabbra gondol az ember hirtelen,most azt se tudtam mi fán terem ez a biotinidáz,és csak az lebegett a szemem előtt,hogy szellemi károsodással jár vagy akár hallállal is,semmi másra nem tudtam gondolni.....na ez álmomban se jöjjön elő többet....

És akkor a kérdésedre válaszolva:
Réka baba egy tűneményes kiscsajszi,főként eszik és alszik. Napközben háromóránként szopizik,éjjel 4 óránként,igazán anyabarát még egyelőre. Tegnap volt 4 hetes. Most nem azt mondom,hogy néha nem kell ölbe venni,de ez semmi a Dávidhoz képest....
Dávid is kezd alakulni,ha tök nyugi van körülöttünk és nincs itt senki,olyan mint egy angyal,csak a szárnyai hiányoznak,de amint megjelenik valaki,kész katasztrófa,égés....pedig nálunk elég átjáróház van,anyósék alattunk laknak és elég sűrűn meglátogatnak...akkor rögtön nyafi,hiszti meg minden rosszaság amit el tudsz képzelni...
Cicizni úgy nem akart,már előtte megbeszéltük,hoy babáé a cici és úgy néz ki felfogta,talán egyszer odajött mikor Réka szopizott,hogy én is kérek,de nem tudott vele mit kezdeni :D úgy van vele szerintem,hogy a baba az enyém,legalábbis ezt érzem,és akkor senki ne fogja ne nyúljon hozzá csak én,viszont akkor ő se zavar,mert ezt természetesnek veszi. Nagyon erős benne az én érzése,ha valami az övé például,akkor arra senki ne üljön rá,ne játszon vele stb...de ha valami az anyáé,akkor apa azt ne vegye el,hiába nem kell nekem éppen az a valami,akkor is csak az enyém.Mindenkinek megvan a sajátja mindenből és akkor az csak az övé,na így van Rékával is az csak az enyém,és ilyen szinten félti másoktól és nem féltékenységből. :D Biztos értitek.

A vonalzót a Nóri már látom leírta,hogy kell csinálni, az szupi,már várom,hogy megcsináld. :D A profilodban az aláíráshoz kell illeszteni a kódót!

Sára még cicizik?

Szandra!
Köszi!
Az a baj,hogy nekünk a nappali a játszóház,mivel még nincs külön szoba /idén remélem el kezdjük csinálni/ és muszály összepakloni mindig,ha külön lenne és szétpakol,akkor legyen,majd elpakolja vagy én mikor ráérek,de így megy a harc...ezt a dolgot kifogom próbálni

Ja muszály mennem,puszi



Ja és Kati osztom a lányok véleményét szopi ügyben...

Ildikó
ilgya1
 
 


mmmb

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


ha minden igaz van vonalzónk!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


na most??!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


bocsi lányok nem megy , csak idétlenül próbálkozom

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Nagyon örülünk a jó hírnek!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: (egész család)
Különben azt ne hidd, hogy ha lesz külön szoba a "játékoknak" akkor azok nem a nappaliban fognak landolni. Mivel ti is egész nap ott tartózkodtok (zömmel) így Dávid is a társasághoz akar majd tartozni és a játékok vele együtt kivándorólnak a szobából!!! :? :roll: . Erre sajnos nincs "orvosság". A könyvet mikor adjam oda? Vagy van esetleg olyan akivel sűrűn találkozol mert akkor egyeztetek azzal a vkivel és elküldöm.

Gyöngyi!
Köszi vettem az adást cinivel kapcsolatban csak még este elkezdett folyni a Tami orra és tegnap reggelre meg már teljesen meg volt fázva, egyfolytában folyik szegénykémnek. Hőemije nem volt csak levegőt kb. minden fél órában kap :( .
Hál istennek a doktornéni pont tegnap jött hozzánk így meg is tudta nézni. Az Edó megkapta a két hónapos oltását így ő meg egész éjszaka aludt, nem is kelt fel gondolom annyira megviselte szegénykémet.

A szopihoz nekem is van mit mesélnem:
Én egész terhességem alatt szoptattam a Tamit, az elején még napi 3x, éjszaka már nem. Aztán fokozatosan keztem elcsalni egy picit a dolgokból. Eleinte a reggeli maradt el mert azt még az ágyban kérte de mikor felébredt akkor mindig egyből kimásztunk az ágyból így nem is kérte 8) .
Az esti szopit kiváltottam meséléssel így ez is elmaradt. Szerencsére egyiknél sem volt sírás meg ilyesmi. Aztán kezdtem volna délutáni alvásnál elhagyni a szopit, na az nem ment!!!!
Aztán úgy voltam vele, hogy hagyom nem akartam teljesen megfosztani a jótól.
Egészen addig a napig szopizott elalvás előtt míg be nem mentem a kórházba. Abba maradtunk apával, hogy ha nem tudja elaltatni itthon a Tamit akkor beülteti az autóba és elmennek kocsikázni mert akkor mindig elalszik.
De apa ügyes volt és így megoldotta a dolgokat egyedül is. Mikor hazajöttünk a kórházból akkor meg a Taminak tök természetes volt, hogy az Edóé a cici.
Azt hiszem nagy szerencsém volt.

Mennem kell mert felébredt a Tami.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi,
jók lettek a vonalzók! :lol:
Két kis királylány! :D

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK a szpoizással,evéssel kapcsolatos segítséget!
Azért is fordultam Hozzátok nagy bizalommal,mert Ti már mind tapasztalt anyukák vagytok,tudjátok mi a JÓ ÉS MI NEM! :D
Én meg még csak most tanulgatom a dolgokat és megpróbálok mindent jól csinálni!
Azért kérdezek sokszor sokat (nem csak itt ),mert nem akarok ártani Levinek!

Gyöngyi,
rakok pár képet Leviről
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Azt hiszem vissza rakom a babyfirstsite-os vonalzómat,mert látom,már az Ildikónak is látszik! :lol:
Tegnap meg volt hülyülve az oldal! :shock:

Szép napot mindenkinek!
Kati

Kép
mano83
 
 


hahó Mindenkinek!

Kati!!

Azt azért jó tudnod, hogy nincs egyedül jó módszer, vagy tuti tipp!! Mindenkinek más válik be, Neked az a feladatod, hogy a sok példából összehozd, a hozzátok legközelebb álló megoldást!
Erre jó a több helyről kapsz infót. Persze az alapszabályokat azért érdemes betartani , pl.mit mikor lehet bevezetni a táplálásban.

Levente ezeken a képeken is gyönyörű és látom tokája is van!!
Én hiszek benne, hogy ha szereted a gyermekedet, akkor minden szülő "hiba" orvosolható! Nincs olyan szülő, aki vm butaságot ne csinálna, amig felneveli a gyermekeit. De legkésőbb nagyszülőként!!

Szandra!!

Két hónapos a kicsid és már átaludtatok egy éjszakát!!! Gratula!
Mariettánál két, Sáránál egy éves koráig várni kellett erre! Sőt Sára két igazán jó éjszakát produkált nekem mióta megszületett.

A szopi történeted nagyon jó! Valószínű türelmes és empatikus voltál Tamival, ha ennyire nem volt gond. Sokan azt mondják nem szerencsés szoptatni terhesség alatt (sok ismerősöm megtette, gond nélkül), de mérlegelni kell hogy mennyire sérül a nagy lelke! Testvérkapcsolatot is befolyásolhatja, ha miatta kell lemondani az imádott szopizásról. Szerencsére nálunk is gond nélkül ment, sőt én döbbentem meg a legjobban, amikor azt mondtam a Mariettának egy du alvásnál, hogy nincs cici, erre ő vállat vont és elaludt. 16 hónapos volt.
Legkedvesebb barátosném egyszerre szoptatta az újszülöttjét és a 2 éves nagylányát, nekik így sikerült áthidalni a problémát. Ez is jó megoldás lett.

Ja!! Külön gyerek szoba!! Nálunk ott is kupi van, és ha ott már nem férnek el kivonulnak a nappaliba!! De örülök, hogy édesen eljátszanak együtt és én írhatok. Cserébe a kupi kis árnak bizonyul. Persze ehhez kellett, hogy a Sára is már viszonylag nagylány

Jó befejezem, mennem kell lovacskásat játszani

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
Két napja itt jártam, csomó mindent írtam és nem ment el! :evil:

Andi!
A torta tényleg szupi én már egyre jobban érzem , hogy a mienk tú csicsás lett, de mit csináljak ha a Kevin így kérte :roll:

Ildi!
Egyetértek Szandrával Dávidnál csakis a sok sok türelem és szeretet segít, kitartás.
Nálunk ugyanez volt csak persze kicsit másképp mivel KEtrin akkor már 5 éves volt és mivel lány betudtam vonni, ja meg persze sokat segített, hogy ő már ovodás volt és amúgy is utált ott aludni ugyhogy csak örült a tesónak mivel ebéd után mentem érte.

Ők igazán most kezdenek vitatkozni mert már teljesen ,más az érdeklődési körük.
Ketrin már sokat segít pl: Ő hordja Kevint haza a suliból persze tiszta ideg vagyok mire hazaérnek, főleg ha később érnek haza mint szoktk és persze a telefont is elfelejti a némításról visszaállítani.
Úgyhogy csak semmi izgalom nem akarlak elkeseríteni de minden korszaknak meglesz a maga neheze.
Tanácsot persze nehéz adni hisz minden gyermek természete más és mindenki másképp reagál a dolgokra. Mindenki csak a saját tapasztalatait tudja elmondani és abból lehet mazsolázni ki tudja melyik megoldás a jó. Én sem tudom :lol:

Kati!
Nem olvastam végig miért is vettél szakácskönyvet, de gondolom a picit szeretbnéd szoktatni. Nálam csak a saját főztemet ették meg a gyerekek mindent ugyanúgy főztem mint magunknak csak kicsit gyengébben. Semmilyen készételt nem ettek meg. A sütőtököt is anyatejjel higítottam meg mindent amit csak lehetett. Persze amíg volt a fagyasztóban.

Ildi!
Örülök a jóhirnek bíztam benn e, hogy semmi baja nem lesz Rékának! :lol:

Külön szoba , játékok?
Ez nálunk sem megy. Az emeleten két szobánk van két éve vannak fent a gyerekek egyedül mert mindig egymásra fogták hogy nem rakott rendet az Ő játéka van elől stb..
Kitúrtak bennünket mi most már 2 éve a nappaliban alszunk mindkettőjüknek külön kis birodalma van szerintetek rendet tsznek? :twisted: Mikor már nem tudom elnézni akkor közösen vagy én egyedül összerámolok illetve kitakarítok habár néha Ők is ügyesen maguktól porszívóznak meg pakolnak, de mindent ömlesztve :oops: Remélem hamarosan megtanulják a rendrakás fogalmát mert pl a lányom a fotelt előszeretettel használja ruhásszekrénynek.

Nos Ildikó most nem panaszkodhatsz írtam bőven remélem senkit nem untattam. Ja és az ajándékokat és a dobókockát örömmel vittük. Puszilom a gyerkőcöket.
A meló most még nem olyan vészes de tudod jön a kiállítás.

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!

Hogy nőnek már a legkisebbjeink is: Edina már 2 hónapos, Rékababa 1 hónapos! Gratulálunk! :D

Ildi, a játékok miatt ne aggódj, szerintem senkinél nincs tökéletes rend, ahol kisgyerekek vannak. Ahogy Kriszta is írta, még később is meglesz ez a probléma, úgy látom :D :D :D Egyébként nálunk is van külön gyerekszoba, de Lőrinc is rendszeresen a nappaliban játszik, és olykor-olykor mi is botladozunk a játékokban. Most még elpakol a maga módján, ha megkérjük, de lesz ez még így sem... :shock: :roll:

Kati, nagyon édes a kis Levi, igazán aranyos a fotókon! Hogy álltok a szopival? Dokitok mit mondott végülis?

Gyöngyi, nagyon jók lettek a vonalzók! Úgy látom, lassan nekem is meg kell csinálni! :D Nem is tudtam, hogy a lányoknak van 2. neve is! Hogy sikerült ilyen szép kislány neveket kitalálni, ráadásul négyet is?

Kriszta, egyáltalán nem untattál, sőt, én jót mosolyogtam az írásodon! :D Eszembe jutott, hogy én hányszor is használtam kamaszkoromban a széket és egyebet is ruhásszekrényként......... :oops: :oops: :oops:
Nagyon egyet értek veled, hogy mások tapasztalataiból csak mazsolázgatni lehet, aztán mindenkinél más válik be (és persze nemcsak a rendrakás terén, hanem amúgy is).
Szerintem tök jó volt Kevin tortája! Igazából, mikor a képeiteket néztem, akkor jött az ötlet, hogy megkérem nagymamámat süssön egy autós tortát Lőrincnek, minden egyéb őrá volt bízva. Szóval, neked köszönhetem az alapokat! :D :wink:


Puszi Mindenkinek!
Andi
idna
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi,
tudom,hogy mindenkinél más és más válik be,hiszen nincs két egyforma gyerek! :D
Csak tudod,mivel első baba,sokszor tanácstalan vagyok,nem tudom jó-e az,amit csinálok,meg igazából nagyon féltem Levit! :wink:

Kriszti,
igen,azért vettem baba szakácskönyvet,mert szeretnék majd az anyatej mellé mást is adni Levinek tápszer helytt.
Csak a bébiételekkel nem igazán vagyok még képben! :D

Andi,
köszönjük! :lol:
Szopi:
igaza volt Gyöngyinek,megnőtt Levi igénye és kellett egy kis idő,amíg több tejem termelődött.Bár így is hozzá kell pótolni,mert így sincs elég.
Voltunk orvosnál,amiért nem kell neki a tápszer és azt javasolta az orvos,hogy váltsunk tápszert.
Na,ez megtörtént,most meg is eszi Levi! :lol:

Tényleg,nem tudjátok,hogy a tápszer támogatása is lecsökken,úgy mint más gyógyszeré?
Mert holnapotól már van dobozdíj,meg ilyenek,gondoltam még ma kiváltom az összes tápszeres receptet,de ha az nem változik,akkor fölöslegesen nem halmozom föl! :roll:

Holnap viszem Levit egészséges rendelésre,megkapja a 4 hónapos oltását! :(
Remélem megint ügyes lesz és nem fog sírni! :D

Szép napot Mindenkinek!
Kati és Levi

Kép
mano83
 
 


Kati!

Hidd el minden anyuka aggódik és bizonytalan. Én is az vagyok és voltam. Nekem is jó hallani mások véleményét, megoldásait. A könyv és a tanultak a problémák egy részére ad csak megoldást.
Szerintem ezért fontos sok hasonló cipőben járó anyukával beszélni (de javaslom, hogy a játszóteres "az én gyerekem már csinálja" című dicsekvéseket ne hidd el mindig). Sok sikert az oltáshoz!

Andi!

Köszi, hogy szépnek tartod a csajok neveit. Mariettánál volt egy kis harcunk, mert apának a Kincső volt a mindene, de nekem egy ló jut róla az ezsembe és a vezeték névhez sem illett. Szerintem. A Marietta pedig mindkettőnknek tetszett és mivel megnyertem egy fogadást, csak a második neve lett Kincső.
A Sárát is apa találta ki, ez nekem is tetszett rögtön. És mivel az első lány is két nevet kapott Sárához is kellett még egy név. Ezen is vitatkoztunk egy sort: ő Lilit akart én Lillát- én nyertem.
Én már annnyira megszoktam a nevüket, hogy nem tudom szép-e. De nincs mégegy Marietta az oviban és Sárát sem ismerünk többet.

Mindenkinek jó napot

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Levi ma kapta meg a 4 hónapos oltását,és nagyon ügyi volt megint,mert nem sírt! :lol:
Kiabált egyet-kettőt,aztán már nevetett! :lol:

Lányok,Ti beadattátok a gyerekeknek az agyhártya gyullasdás elleni védőoltást?
Mert én ma kaptam receptet,van rá 1 hónapom,hogy eldöntsem beadatom-e vagy sem.
Én szeretném,de anyukám szerint nem szükséges! :roll:

Most mennem kell,mert Levi ébredezik!

Sziasztok!!!
Kati
Kép

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi, akkor úgy látom, névadásban főként a te akaratod érvényesült! :D

Kati, ügyes volt Levi, hogy nem sírt az oltásnál! Lőrinc már azt is utálta, ha lefogták.
Én beadattam az agyhártyagyulladás elleni oltást.

Csajok, ki jön holnap cini-cinire? És melyikre?

Puszi, Andi
idna
 
 


Sziasztok!

Kati!

Szerintem kell ez az oltás, én is beadattam a lányoknak, de csak egy éves koruk után, mert akkor csak egy kell. (anyagilag jobb), és mivel szopiztak sokáig az valamit védte őket talán. De mindenképpen kell ez az oltás.

Andi!

Igen -szerencsére - általában érvényesítem az akaratom, van hozzá egy nagyon tűrelmes és megértő párom!!!!

Mi is megyünk cinire, a 9 órásira. Fél 9-re viszem Mariettát oviba és utána Saruval megyünk.

Ildi!

Hol vagy? Mi van Veletek? Réka baba jól van? Dáviddal nem tudsz eljönni cinire? Biztos jót tenne Neki, ha kettesben lennétek.

Üdv Mindenkinek

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Röviden és gyorsan:mi is 9-re megyünk holnap.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


KEDVES ANDI!!

NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!



Kép

Ildikó és kis családja :wink:
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Hát igen komoly lemaradásaink vannak, mert elég régen jutottam ide!
Először is szeretném Anyóspajtinak megköszönni, hogy itt is hiányolt minket! Persze köszi azoknak is, akik gondoltak ránk! :oops: :oops:

Sajnos Dóriról nincs túl jó hírem…. :( Karácsony előtt megfázott, picit jobban lett, de utána egyszer belázasodott! Abból kimásztunk, de csak pár nap (már nem is tudom mennyi) nyugi volt, mert újra belázasodott, de ezt már volt, hogy kúppal nem is tudtuk levinni. Na ez elég durva volt! Mivel ez volt az első komolyabb betegsége, engem naon megviselt….. Tudom, hogy lesz még ennél rosszabb is, de borzasztó volt látni a homályos, elgyengült tekintetét. :cry: :cry: :cry:
Persze ilyen kimerülten sem volt hajlandó aludni! :)
Mondjuk még most sem vagyunk túl az egészen, mert tiszta kiütés lett a pici teste. Holnap nézi meg a doki, de vmi vírusfélére gyanakodott már a láznál is, mert a lázon kívül nem volt más baja, se köhögés, se orrfolyás, semmi…

De azért akad jó hírünk is! Dórinak tesója lesz! Már komoly 21 mm CRL-lel rendelkezünk! Doki keresésben vagyok, úgy gondolom, most inkább nem váltanék kórházat, bár nem lett kiemelt kórház, hanem keresek ott másik dokit. Most gyűjtöm az infókat, bár amikor benn feküdtem, nem is volt olyan doki, akit ne találtam volna szimpinek! Persze a Pocaklakó felvet egy csomó új megoldásra váró dolgot, pl. hogyan oldjuk meg Dóri felügyeletét, amíg vizsgálatokra, „gondozásra” megyek. Ha van vmi ötletetek szívesen fogadom!

Az eddigieket kb. 2 nappal ezelőtt írtam. Csak nem sikerült befejezni! :D
Dóriról tejjjjesen elmúltak a kiütések. Ha nem jön semmi nyavalya közbe, talán megkaphatja a 15 hós oltását jövő héten. Remélem most már rendben lesz!
Egyébként tündéri a csaj, mert naon dumál! Eddig a csüccs, kukucs, kopp-kopp, va-va (vau-vau), happ (hopp) volt a szöveg, ami most kiegészült az Apa, baba, kapk (kupak), gomb (ezt le sem tudom írni olyan érdekesen ejti :D), da-da (labda), no és persze a nyem, bár ezt evéskor használja csak. Hogy mi alapján dönti el, hogy miket mond?!?! :roll: Végre bővült a kaja listánk is! Bár még messze nem tökéletes, ja és persze zaba közben nem marad meg rendesen a székében, így elég nehéz normál adagot megetetni Vele! Bár a 12 kg, nem utal éhezésre! :D:D:D

Kb. 1,5 hete váltottam vitamint is, mert pocsékul voltam a régitől! Erről a G-sről tudtok vmit? Annyira más ez a pocaklakó, mint a Dóri! Dorkával el sem akartam hinni, hogy összejött, mert annyira nem volt semmilyen „tünetem”, na de most! Non-stop émelygés, a kávéfőző szagától kivagyok…. Bár a reggeli kávéról nem tudtam lemondani, persze jóval lájtosabbra vettem, de délután már nem iszok. Ennek meg is lett az eredménye, mert este hatra már mosott rongy vagyok! Azt monnyák nem szabad arra gondolni, hogy meddig tart ez az állapot, koncentrájjjak a túlélésre! Hát köszi! :D:D:D

Közben eldöntöttem, hogy maradok a régi kórháznál (remélem a nagyokosok fentről nem köpnek bele a levesembe!) és úgy döntöttem azt a dokit választjuk, aki beadta Dórinál az EDA-t. Szeretek mindent túlkombinálni…. Ezt is megpróbáltam, de kivételesen sikerült hamar döntenem! :D Ti hová jártatok védőnőhöz? Mert ugye az itteni adja ki a kiskönyvet, de a kórházba is mennem kell… Ez csak a Dóri miatt problémás… Na mind1, majd csak lesz vhogy!

Kb. ennyi rólunk!

Puszika, Dóra, Jutka + a Pocaktörpe 10+0
jatka
 
 


Andi!
Boldog Szülinapot kívánunk mi is!
Kép
Egy saját virággal...... :oops:

Puszika, Dorka, Judit + Pocaktörpi
jatka
 
 


Andi!Boldog Szülinapot!

Kép


Judit!
Gratulálok a babához!
Kép

Kitartás, minden terhesség más!

Ildi!
Hogy vagytok?

KépKép
KépKép
krisztám
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?