Új privát üzeneted érkezett!

Verna

Gratulálok a csodaszép kislányodhoz.

KépKép

Kép
zoriann
 
 


Verna, szívből gratulálok a kis szépségetekhez!!! Nagyon aranyos! Sok boldogságot, türelmet hozzá. Sok tejcsikét és nyugis éjszakákat!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!

Verna! Nagyon nagy gratula a szép kislányodhoz!




Gumicukor! Küldtem privit! Kép

Dettike! Neked is küldtem privit!

Légzésfigyelővel kapcsolatban nekünk nem volt és nem is voltunk egy szobában Gergővel és szerencsére nem volt soha gond. Egyébként szerintem jó dolog!!!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Verna gratulálok a gyönyörű kislányodhoz! Nagyon csinos a kis rózsaszín sapija! :D


Kép


Pilla
Vendég
 


Sziasztok!

Csak egy gyors levelet írok. Jan. 07-én hajnal 2.17-kor megszületett Kristóf András 2640g és 48 cm, sajnos van egy kis tüdőgyulladása, ezért a 2-es számú klinikán van, de hála istennek egyre jobban érzi magát.
Sajnos még nem lehet hazahozni és engem sem engednek befeküdni mellé így marad az ingázás.
Ma már megengedték, hogy a kezembe vegyem, holnap vagy holnapután szoptathatom is, tejem van most fejve kapja.
Ma szedték le a lélegeztető gépről , meg eddig altatták, de ma már felébresztették.
Fogalmam sincs hogy mitől kaphatott tüdőgyulladást, a doki sem tudott rá mondani semmit, csak azt hogy megvoltam fázva és hogy biztos attól, meg hogy a szülés is attól indulhatott be.
Hát nem tudom.

Mostmár mindegy már csak az számít hogy jobban legyen a kis drágám.
És hogy végre hazahozhassuk!!!!

Majd még jelentkezem!

Tami

Kép
tami2900
 
 


Sziasztok!

Verna,
Gratulálok Flóra babához!
Nagyon édes,cuki abban a sapiban! :lol:
Kép

Tami,
Neked is Gratulálok! :lol:
Kép
Sejtettem,hogy valami baj lehet,hogy nem jelentkeztél! :cry:
De az a lényeg,hogy már jobban van a kisfiad és hamarosan együtt lehet a család!
Kívánom nektek a legjobbakat és persze mielőbbi gyógyulást a picúrkádnak!

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Verna! Gyönyörű a kislányod! Sok boldogságot nektek!

Tami! Jó egészséget nektek, remélem minnél hamarabb a karjaidban tarthatod!!!

Kép

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Verna, gratulálok, édes a kislányod, és tetszik a neve :wink:

Tami, kár hogy így alakult, reméljük mostmár minden rendben lesz, és neked is nagy gratula :)

thenus
 
 


Verna,
GRATULÁLOK A KISBABÁDHOZ!!! Csodaszép! Nekünk is Flóra lett volna a neve, ha kislány lett volna! :D

Tami
NEKED IS GRATULÁLOK!!! Én is nagyon sajnálom, hogy így alakult, de szerencsére már jobban van Kristóf! Meglátod, nagyon erős kislegényke lesz, és hamar behozza a lemaradást! A lényeg, hogy minél nyugodtabb legyél, hogy legyen elég tejed, és hogy mire hazakerül, megerősödjél! :wink:
nircee
 
 


Sziasztok!

KOSZONOM SZEPEN MINDENKINEK A KEDVES SZAVAKAT ES A BIZTATAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Anita!
Sajnalom hogy nem lett meg az eredmenyed!Annyibol viszont en orulok hogy legalabb talalkoztunk! :wink: :D Szoritok hogy penteken azt lassatok amire vagytok!!!!! :D :D :D
Mar jobban vagyok,koszonom!!

Mano!
Nem a Toldi Dr. az orvosom,csak a 4nap alatt volt alkalmam vele is talakozni! :D

Krisztinka!
Sajnalom hogy megjott! :( :( :( Drukkolok nagyon hogy ebben a ciklusban sikeruljon!!!! :wink: :D

Cs1!
Orulok hogy lathattad a kisbabadat es hogy minden rendben!!! :D

Verna!
GRATULALOK!!!Sok egeszseget es boldogsagot kivanok nektek!!! :D
Kar hogy nem talakoztunk bent,szivesen megneztem volna eloben is ezt a tunemenyes kicsilanyt!! :D

Tami!
GRATULALOK nektek is!!!!Sajnalom hogy igy alakult,de jobban van mar es ez a lenyeg!!! :D

Tuccs es Zbarbi!
Koszonom hogy felajanlottatok a segitsegeteket!!!Elnek is vele :oops: !Annyira nem gondoltam hogy idaig eljutunk hogy nem is nagyon tudom hogy merre tovabb!
Azt szeretnem megkerdezni hogy ti hova,kihez jartatok?Az anyagi vonzatara is tudtok nekem mondani valamit?
Elore is koszonom!!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Verna gratulálok Flórához!Nagyon szép baba!Sok boldogságot!

Tami gratulálok Kristófhoz és szorítok, hogy hamar haza vihessétek!!!Kitartás!!!
becsi
Iklad
 
 


VERNA:GRATULÁLOK A GYÖNYÖRÜ KISLÁNYODHOZ :!: :D :D :D Kép



TAMI:sajnálom hogy igy alakult ,Kristóf biztosan hamar meg erösödik :D
GRATULÁLOK A KISFIADHOZ, Kép


Kép
pipacs80
 
 


Figyeljetek, lenne egy olyan kérdésem, hogy Ti mellszívót egy nap hányszor sterilizáltok? Minden fejés után, vagy csak naponta egyszer? És ha nem minden fejés után, mit csináltok vele közben? Én minden fejés után, de azt hallottam, hogy elég naponta egyszer. :?:

Előre is köszi!
nircee
 
 


Sziasztok lányok,

2005 ősziből írok,
lenne hozzátok egy kérésem, Veresen lakunk, és valószínű a második babámat a tarcsaiban szülném, de senkit nem ismerek ott, megkérnélek titeket, hogy pár sorban pü-ben írjátok meg saját tapasztalatotokat, és hogy kinél szültetek ! Köszönöm!!!!

Gratulálok minden Újszülött babának! És sok egészséget kívánok!

Ja, és mindettől függetlenül, akit érdekel...ELADÓ a kiságyunk, kb 7 hónapot használtuk...akit érdekel, írjon pü-t
Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Verna!
Nagyon szép a pici lányod! :lol:

Tami2900!
Jobbulást a picinek, nemsokára a kezedben tarthatod! :wink:
A védőnőhöz jár egy kisfiú, aki 4 hónapos korára behozta a lemaradást, pedig korábban jött a vártnál. :wink:

Ancsa81!
Ne add fel, egyik ismerősömnek a 6. beültetés sikerült, míg egy másik most fogadott örökbe egy 3 hetes tündér kislányt. :D

Kép
klmaria
 
 


Tami2900!
Ja és azt el is felejtettem mondani, hogy ő a 31. héten érkezett!
Még 3 héttel korábban is, úgyhogy fel a fejjel! :wink:

Kép
klmaria
 
 


Tami, gratulálunk Kristófhoz! Nagyon szép neve van. A tejcsikédtől hamar megerősődik és hozhatjátok is haza.

A szoptatás elején nektek is nagyon fájt a bimbótok? Hu, hát az enyém nagyon gáz, ég, szúr, fáj és ha Lelle rácuppan, majd be csurrantok és csillagokat látok. Ez normális? Vagy meddig tart ez még?

Ma le is esett Lelle köldökcsonkja. Benne volt az egyik pelusba. Nem valami jó tisztogatni.

Itt egy kép róla:




Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Verna gratulálok a nemis pici babádhoz!Nagyon sok boldog napot és még annál is több egészséget!!
Prüntyi!Én három gyerköcöt szültem a tarcsai korházban Dr.Erdélyi Zsoltnál van neki magánrendelője nagyon tündéri doki ha érdekel irj és adok rolla több infót!!!!!!!!!!!!A tarcsai korház szülészetét most újjitották fel 3-om éve nagyon ígényes és othonos lett,van 3-om különálló szülőszobályuk ígényes berendezésekkel,ha adsz egy e-mail címet tudok képet is küldeni!!
Ancsa nekem is van egy ismerősöm akinek a 6.próbálkozásra sikerült és most van egy szép egészséges 2 éves kisfia,úgyhogy kitartás neadd fel a reményt!!!!!
:ol: :oops: :roll:

Lányok mi a véleményetek az apás szülésről???
És ha van élményetek nagyon érdekelne!

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


sziasztok,

Verna, Tami gratulálunk a picurokhoz!
Tami kívánom, hogy napokon belül hazahozhassátok és nagyon jó hogy ennyi tejed van, olyan gyorsan fog nőni, hogy nem győződ majd venni neki mindig a nagyobbat!!

Pimpoka, hát én nagyon ki voltam, meg is könnyeztem szinte minden szopizást az első három héten, valahol meg azt írták, hogy milyen csodálatos mikor az anya érzi ahogy megy a tej, hát sajna nekem nem volt az, de utána elmúlt a fájdalom és tényleg meghitt perceket éltünk át, végre tudtam élvezni is :-)

Szép álmokat mindenkinek
kispraga77
 
 


Hát a köldök csonk az egy külön történet volt nállunk !Mind a három gyerkőcnek máshól találtuk meg!! A Zsanciét mi is a pelusban találtuk meg!
szopizás elején nekem is nagyon fájt a cickóm de minnél többet melre teszed annál hamarabb befog gyógyulni! :lol: :P

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


tiop, apás szülés: nálunk ez egyértelmű volt, már az első vizságlattól velem volt a dokinál is, és minden alkalommal együtt mentünk, nem hagyta volna ki egyszer sem, hogy ne lássa a lányát az uh-n.
Így az együtt szülés is egyértelmű volt. Én mondtam neki, hogy addig legyen bent, amíg ő jól érzi magát, nem fogok megharagudni, ha kimegy, de nem akartam, hogy a szülés rossz élményként maradjon benne.
Amikor szóltam neki, hogy fájásaim vannak, nagyon megijedt és amikor már indulnia kellett, annyira ideges lett, hogy hányt. Mire beért kicsit megnyugodott, és bent csak is ránk koncentrált.
Nagyon jó volt, hogy ott volt velünk, masszírozott és néha butaságokat beszélt, de az belefért. Bevallom amikor a két perces, toló előtti fájásaim voltak én néha sírtam, annyira fájt, de ő is, hogy nekem fájt. Szülés közben pedig nagyon nagy segítség volt, tartotta fejem és folyamatosan biztatott. Majd a végén pedig együtt sírtunk és örültünk Lellének, amíg engem szülés után elláttak, ő vigyázott a pici lányára. Ő pedig mindenre nagyon büszke, hogy ott lehetett velünk és hogy átélhette ő is ezt az egészet. Én is nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyen ügyes volt végig. Nálunk így zajlott az apás szülés.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


pimpoka!Nállunk is valahogy így történt minden a férjemet mikor felébresztettem,hogy elfolyt a magzatvizem,annyit tudott csak mondani,hogy nyugi-nyugi,de én tök nyugi voltam ő viszont azt sem tudta,hogy mitcsináljon!!!!Nekem is bentvolt mind a három gyerköcnél nagyon sokat segített,hogy tudtam kibe kapaszkodni a fájások allatt!!Ő is bíztatott végig,hogy kitartás nincsen már sok hátra és a végén együtt sírtunk és persze nevedtünk!!!!!!!Tudnék nagyon sokat írni de másnak is hagyok lehetőséget,hogy elmondja neki milyen volt a szülés apával együtt!!! :oops: :?:

Köszi,hogy megosztottad velem(velünk)az élményedet!

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Apás szülés:
Nálunk egyfolytában azt mondta, hogy ő nem jön be. A vizsgálatokat odakint várta meg, a bébimozit is csak otthon nézte meg. Aztán egy tündér (Tasnádiné Erzsike-szülésznő) rábeszélte, hogy legyen bent velem, aztán amikor akar kimegy. Ő is azt hozta fel indoknak, hogy nem akarja látni ahogy szenvedek és fél a dokiktól meg a vértől.
De végig bent maradt velem, amit ő sem bánt meg. Azt mondta élete legszebb élménye volt, rettentő sokat segített.
Nagyon nyugodtak voltak a kettesben töltött percek.
Tartotta a fejemet kitolásnál, biztatott, szórakoztatott az összevarrásnál. :lol: Engem és a dokit is, mert már nagyon kivoltam. :wink:

Kép
klmaria
 
 


Tami, hogy van Kristóf?
becsi
Iklad
 
 


klmaria!
nekem is Tasnádiné Erszike volt a szülésznőm tényleg nagyon tündéri és eggyüttérző volt velem is !!!!Ti is gátvédelemmel szültetek?Most szültem elősször gátvédelemmel sokkal jobb volt mindent úgy csinálni mint ha vágnának mert nekem az első kettő szülésemnél volt gátmetszés!!Erzsike mondta,hogy próbáljuk meg úgy nemfogom megbánni és tényleg nagyon jó volt.Végig olajozta a gátat és olyan szépen kitágúlt,hogy tényleg nem kellett vágni semmit sem,szinte kicsusszant a baba feje!!!
Megkérdeszhetem,hogy neked ki volt az orvosod?
Tényleg ha már itt tartunk ,lányok mi a véleményetek a gátvédelemről??????????? :?: 8)

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Verna, Tami: HATALMAS GRATULA :)

Becsi, Mano: Azért nem látott gyakrabban az orvosom mert ez a hivatalos kórházi protokoll... (hát igen... nekem ez magas.. mert mi van akkor, ha mondjuk a 20. hét előtt kinyílik a méhszájam... vagy akár a huszonsokadik héten... de erről fogalmam sincs és ugyanúgy élem az életem mintha minden OK lenne... de amikor felvetettem a vizsgálatot akkor lerázódtam...) Sokan nem szeretik gyakran nézegetni az embert nehogy felkerüljön valami fertőzés...

Egyébként én is remélem, hogy 3 hónap múlva megváltozik a véleményem a kórházról... addig meg csak annyit tudok, hogy tutira lesz velem egy dúla a szülésnél ... minden másban pedig megcsinálom a kötelező kórházi köröket ... de semmi többet... hacsak józan paraszti ésszel meg nem győznek arról, hogy annak valóban van értelme... (a többit meg máshol nézetem meg)

Mondjuk érdekel milyen a kórház diabetológiája... hogy milyen elvek alapján kezelik a terhességi diabéteszeseket... (ld. csak a CH-t számoltatják -mert akkor nem maradok a kórház diabetológiáján- vagy nézik a glikémiás indexet és terhelést is és az alapján írják elő a diétát... mert akkor persze maradok ... )... de ez talán kedden kiderül :) (hétfőn meg kifaggatom a belgyógyászom, hogy náluk milyen elvek alapján kezelik a terhességi diabéteszt... )

Ancsa: szerintem a lombik miatt keress meg egy alapítványt hacsak nem vagytok tele pénzzel :( Sajna ha jól tudom most a gyógyszerek támogatását 50-ről 25%-ra csökkentik ami egy egy stimulációnál +nagyonnagyonsok Ft-ot is jelenthet...

Szerintem érdemes lenne körülnézned az Indexen is... ott van egy nagyon pörgős lombikos fórum ahol a lányok nagyon képben vannak! (az összes protokollról, kórházakról, orvosokról, költségekről, jogszabályokról, alapítványokról)

Itt a link: http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=63186985
Vendég
 


Sziasztok!

KlMaria! Nálunk ugyanugyígy zajlott a szülés! Egész terhesség alatt azt mondta hogy ő 100% hogy nem jön be, már idegesítette hogy ráadásul mindenki ezt kérdezi tőle. Aztán amikor megindult a szülés és befeküdtem a kádba, akkor a szülésznő behívta hogy ne unatkozzon addig a folyosón. Aztán valahogy ottragadt, nem mert otthagyni. Egyedül a kitolási szakasznál szóltam hogy lehet jobb ha kimegy, mert hát én sem tudtam hogy mire számíthatok... 10-15 percet volt kint, aztán ahogy meghalotta a babasírást berohant. :D És egyből csinált fényképeket a csöppségről ahogy a pocimon feküdt. Miután megfürdették, felöltöztették Vikit, egyből Apa kezébe adták.
Azt mondta legközelebb végig bent lesz. :lol:

Pimpoka!
Én kb 2 hónapon keresztül bimbóvédővel szoptattam (mert nem bírta anélkül bevenni a szájába a cicit) és még úgy is fájt az elején, sőt ki is sebesedett. Kell egy kis idő, de utána már tök jó érzés lesz. :)

Gátvédelem: Én első gyereknél is szerettem volna, megpróbáltuk, de egy icipicit muszáj volt vágni. Remélem most majd sikerül megúsznom.

Ancsa! Én is örülök hogy találkoztunk! :D Biztos összejön majd hamar a babó! Lombiknál sűrűn előfordulnak az ikrek! 8)

Becsi! A járókán nem találtam semmi papírt. :(

Szép napot mindenkinek!

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


wikyanya: Te hogy készültél a gátvédelemre?

(nálam most a szülésig intimtorna lesz utána meg majd a gát felkészítése masszázzsal... aztán majd reménykedek, hogy ne kelljen csak max. egy picit vágni... )

Tényleg...a gátvédelmi igényt kinél kell benyújtani? Az orvosnak kell mondani, elég az ügyeletes szülésznőt megkérni rá vagy mindenképp fogadni kell hozzá egyet? (ld. azt az igényt jelezni, hogy csak akkor vágjon ha már nincs más lehetőség) ... ja... és a szülési tervet kivel lehet egyeztetni?

Köszi!
Vendég
 


Most tényleg nem kötözködni akarok csak1, de engem 6 ökrös szekérrel sem lehett volna visszatartani, hogy havonta ne ellenőrizzen doki...gondolom nem zavarna el ha mennél, de kérvényt sem fog benyújtani, hogy menj. :lol: ...én csak a babát féltem... :wink:


Anita nem gond,...

pimpoka OK :wink:
Lelle cuki :lol:

Gátvédelem nekem sajna nem jött össze, elsőnél szerintem szóba sem került, a csajok pedig villámszüléssel jöttek....esély sem volt :lol: de nem bánom, hogy így alakult :wink:

Mi mind a 3-at együtt szültük....csak így tudtuk elképzelni...szuper volt!!
becsi
Iklad
 
 


Csak1!
Különöebben nem készültem rá, mivel mondta a szülésznőm hogy nem akar elkeseríteni, de első gyereknél ritka ha sikerül. De ő tényleg mindent megtett, maszírozott, tágítot... de hát nem jött össze. De tényleg csak egy kicsit vágott a doki, nagyon hamar rendbejött.
Kinek kell szólni? Szerintem mindenképp a szülésznőnek, mert ő fog neked segíteni, de a dokinak se árt, mert ha kell ő fog vágni.
Mellesleg, a doki engem is mindig 4 hetente rendelt vissza, de ha volt valami problémám akkor már 2 hét múlva visszamentem. Szóval egy kicsit nekem is fura hogy ilyen ritkán lát doki. :roll: Bocsi, én sem kötöszködni akarok...

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


becsi: ez most ellentmondásos dolog :) Ld. miért nem bízok meg a dokimban + a kórházban, ha pedig megbízok akkor miért nem ellenőriztetem havonta :) Szóval ha a kórházi protokoll nem OK akkor miről beszélünk ?:) (mondjuk pont ezek a dolgok azok amik miatt bennem sok minden megkérdőjeleződött az utóbbi időben...)

Ja... te az első babánál mit csináltál a gátvédelem érdekében? Tehát miért nem sikerült? (ha nem túl indiszkrét a kérdés :) )
Vendég
 


wikyanya: Te magánrendelésre jártál? (csak mert én simán a kórházba és egy fillért sem fizettem a dokimnak...)... én csak magánrendeléses dokiknál hallottam eddig arról, hogy havonta visszarendelték az embert...

egyébként nekem úgy mondták, hogy ha az ember nem készül jó előre a gátvédelemre akkor jobb ha vágják... Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy majd meglátjuk... csak kíváncsi vagyok, hogy ki mit tett az érdekében, hátha lepottyan valami jó tipp :)
Vendég
 


(ja... + azért faggatózok ennyire mert még van vagy 10 hetem ami rentgeteg idő a felkészülésre:)

Eddig a leghasznosabb tipp az volt egyébként, hogy próbáljak meg függőlegesen szülni amennyire csak lehet... mert akkor a terhelés szépen körben megoszlik... és nagyobb az esélye, hogy csak minimálisan reped... (gondolom ezt is a szülésznővel kell letárgyalni...)
Vendég
 


csak1
9 éve még semmit nem tettem, mert gőzöm se volt róla, hogy van ilyen...nem volt internet, de még kismama ismerősöm se...csupa olyan kolléganő meséjét hallgattam akik még 30-40 éve, magukra hagyva 20-30 órát vajúdtak...csoda hogy nem menekültem világgá szülés előtt...ehhez képest az első volt a legjobb élmény...

Elsőt még én sem magánrendelésen szülte, Surányinak még nem volt, mégis minden hónapban hívott...

Nem egy olyan ismerősöm van akik nem fizetős dokihoz járnak és havonta mennek ellenőrzésre...már eleve a védőnő is elvárja...Tiéd nem zargat?
becsi
Iklad
 
 


Védőnőhöz én is havonta járok (szívhanghallgatás, vizeletcsekkolás cukor + fehérje után)... és a belgyógyászomhoz is 2-3 havonta...

Mondjuk a védőnőmmel azt hiszem nagy mázlim van. Per pillanat úgy tűnik, hogy hasznos segítség lesz ha majd megszületik a baba...

(nekem a havi csekkolás egyébként nagyon sűrűnek tűnik... ha problémamentes a terhesség akkor legalábbis nem tudom minek... UH-zni úgysem szeretném a babát havonta...)
Vendég
 


Nekem mind háromnál méhszáj probléma volt...érezni nem éreztem...még így is majdnem lett egy koraszülésem.
becsi
Iklad
 
 


Na... akkor viszont ez a kórházi protokoll is gáz... (na de jó... akkor most miben bízzak meg arrafelé? Van egyáltalán valami?)
Vendég
 


Sziasztok!

Verna, Tami nagyon-nagyon gratulálok nektek.
[b]Tami: megkönnyeztem és még mindig könnybe lábad a szemem ha belegondolok min mentetek-mentek keresztül! De legalább mostmár jól vagytok, és van tejed, ami nagyon jó, Kirstóf biztos pikk-pakk megerősödik és hozhatjátok haza! Nagyon szorítok nektek és sokat gondolok rátok!

Mi egyelőre még egyben vagyunk, bár a hátam egyre kevésbé bírja a dolgot, nappal a gerincferdülésem fáj rohadtul, éjszaka meg a porckori sérv miatt nem alszom. szóval kicsit kész vagyok, de Lilinek úgy tűnik esze ágában sincs kimozdulni, amit még úgy kb 1 hétig nem is bánok, de utána azért már lassan jöhetne.

szerintetek a málnalevél teát elkezdjem már inni?

még egy kérdés: nem tudjátok véletlen hol lehet kádtartó sínt (asszem ez a neve) venni? olyan amit a fürdőkádra teszünk és arra tudjuk tenni a kiskádat. eddig sehol nem találtam, viszont nagyon kéne, mert nekem eléggé necces lesz belehajolni a fürdőkádba ilyen nyominger derékkal.
ja és esetleg 70*140-es matracra huzatot, mert annyira ügyes voltam, h 60 fokon mostam ki és természetesen összement :?

nálunk ha minden igaz apás szülés lesz, legalábbis mind a ketten azt szeretnénk, jóllehet a férjem nagyon nem bírja az ilyen dolgokat, de ő is meg én is szeretném ha bent lenne.

gátvédelem: hát én szeretném, de azt hallottam, h első gyereknél elég necces, megkérdezem a dokit és sztem lesz ahogy lesz.

murphyke
[/b]

Kép
murphyke
 
 


ja már akartam írni, hogy van egy totál jó állapotú, merevhátú pelenkázólapom 2000-ért /kiságyra rakható/
a www.pekido.hu -n van ugyanolyan...képet most nem tudok feltenni
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Tami örülök, hogy jobban van Kristóf és gartulálok hozzá!

Kép

Tiop nálunk eleinte kérdéses volt az apás szülés, de aztán a párom meggondolta magát és ott szeretett volna lenni Laura születésénél (bár remegett a lába rendesen). Nagyon nagy segítség volt számomra, neki pedig egy hatalmas élmény marad. Utólag azt mondta, hogy sajnálta volna, ha ezt kihagyja!

Murphyke a málnalevél teát én a 35. héttől ittam a szülésznőm javaslatára.

Laura szombaton 1/2 7-kor kelt fel a 9 órás esti fekvés után, ma reggel pedig 1/2 6-kor, utána rögtön visszaaludt és 9-ig húzta a lóbőrt! Most sokkal kipihentebbnek kéne éreznem magam, de tegnap is és ma is vendégek jöttek úgyhogy készülnöm kellett ezerrel (rendrakás, főzés, kiszolgálás, stb, stb). Jövőhét szombaton pedig előszőr a 2 hónap alatt itthon hagyjuk a kis drágámat, mert meghívtak minket egy szülinapi buliba. Igaz, hogy az esti fürdetés után megyünk és hazaérünk mielőtt felkelne. A hugom fogja őrizni az álmát amíg mi kikapcsolódunk egy kicsit. Remélem nem lesz semmi baj, de tuti én végig fogom izgulni az éjszakát és alig várom majd, hogy hazaérjünk.
De gondolom ezzel minden anyuka így van! :D

Pilla
Vendég
 


Sziasztok!

Fú,jó sok minden történt,míg nem voltam.
Tegnap este tartottuk a pótszilvesztert,így anyu vigyázott Levire,bár végig aludt! :D
Este elaltattam,úgy mentem el és mire hazaértem,pont előtte kelt föl,így anyunak nem volt vele semmi gondja.
Jó baba volt! :D

Prüntyi,
Először is: Üdv közöttünk! :lol:
Majd holnap küldök priviben egy pár sorta kórházról,ahogy kérted!

Nircee,
én a mellszívót minden használatnál sterilizálom,hiszen nem tart semeddig!

Pimpoka,
Lelle tündéri! :lol:
Szpoival kapcsolatban:nekem az első két hétben borzasztóan fájt,aztán nem éreztem egészen pár nappal ezelőttig.
Most olyan,mint,ha le akarná szakítani kis Levi,sőt,nagyon érzékeny is! :cry:
De remélem elmúlik!

Tiop:
apás szülés:nálunk is úgy indult,hogy nem jön be velem a párom,sőt már úgy volt,hogy anyukám lesz bent velem,de a végén rászánta magát,hogy bejön. :lol:
Úgy beszéltük meg,hogy addig marad,amíg bírja.
Nem is volt semmi gond,míg el nem kezdődtek a fájások (nem voltak fájásaim,hajnali negyed4-majdnem délután4-ig csak "unatkoztunk").
Szegénykémmár akkor meg volt rémülve,láttam rajta,hogy mennyire sajnál,így megegyeztünk,hogy a vajúdás végéig velem lesz,ha jönnek a tolófájások,ki megy.
Hát ez sem jött össze,ugyanis annyira kapaszkodtam belé és kértem,hogy ne hagyjon magamra,hogy nem volt szíve ott hagyni engem.Néha ránéztem és tiszta könny volt a szeme,annyira sajnált! :wink:
Aztán ahogy megszületett Levi,ki sem lehetett volna zavarni a szülőszobából! :lol:
Szóval én nagyon örültem annak,hogy mellettem volt!
Bár így utólag megtudtam,hogy a barátainknak azt mondta,hogy őt jobban megviselte a szülés,mint engem! (Szegénykém :wink: )

Murphyke,
kitartás,már nincs sok hátra,nemsokára Te is babázhatsz! :lol:
Kádtartó sín: hát ilyenről még nem hallottam,de sok baba boltba lehet olyan kádat kapni,ami pont ráilleszkedik a nagy kádra (nem ovális,hanem szögletes,van benne dugó is,hogy le tud engedni a vízet belőle) :roll:
Kép

Tami,
mi a helyzet,hogy vagytok?Kristóf gyógyulgat?
Remélem már nem kell sokat várnod,hogy haza vihesd!

Katica,
Ti hogy vagytok?
Meg gyógyultatok már?

Jó éjszakát Mindenkinek!
Kati és Levi
Kép

Kép
mano83
 
 


Pilla,
én is így éreztem,mikor először hagytam itthon Levit és azóta minden alkalommal így érzek! :wink:
Nem mintha sűrűn mászkálnék nélküle,de vannak halyek,ahová nem szívesen viszem magammal!

Csakegy,
ha azt mondod Toldi dokinak,hogy szeretnél elmenni hozzá,szeretnéd,hogy megvizsgáljon,akkor biztosan nem fog nemet mondani!
Nekem sem mondta sosem,hogy ne menjek! :)

Most már tényleg megyek!
Kép

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Apás szülés: nálunk egyértelmű volt, hogy a párom bent lesz. Úgy is volt, reggel 7-től délig köszöntük jól éreztük magunkat, én szórakoztattam a kórházi bagázst, aztán du mikor már kezdődött az "ereszd el a hajamat" bezzeg engem nem nagyon szórakoztatott senki :lol: Este 10-kor már köszöntük nem voltunk jól, és a császár közben láttam őt a műtőből, hááát, megsajnáltam ahogy aggódó arcát láttam. Őt nagyon megviselte, engem is, de én könnyebben kihevertem. Szerintem nagyon jó volt, hogyott volt. El sem tudtuk volna képzelni másképp. :D

Képzeljétek tegnap vettem észre, hogy Szonjának 6 foga van!!! :lol: Fölül négy alul kettő. Jó gyors iramban kibújtak neki :roll:

thenus
 
 


Szép jó estét!
Valaki régebben kérdezte, hogy félek-e hogy ráharap Alexa a cicire.
Nem, még nagyon picik a fogacskái és csak akkor volt kellemetlen amikor még éles volt és szúrt.
Sajnos a felső fogacskái nehezebben jönnek ki, ezért kicsit nyűgösebb. Velem énekel elalváskor és gyömöszkéli a szájába a pelust.

Mano83!
A kis Levi így megjavult, átalussza az éjszakát? Irigyellek!
Valamelyik hajnalban arra ébredtem, hogy mellettem fekszik, de arra nem emlékeztem, hogy mikor tettem magam mellé! :lol:

Tiop!
Várkonyi doktor úrnál szültem, én nagyon meg voltam vele elégedve. 8) Nagyon megnyugtató az egész orvos, csak jókat tudok róla mondani.

Gátvédelem: a doki azt mondta, hogy első szülésnél mindig kell egy kis metszés. Igaz, amikor már végképp elfáradtam Erzsike az utolsó centit kimasszírozta olajjal. Örök hála érte, mert azt hittem akkor már megőrülök.

Murphyke!
A Brendonban most van egy ilyen akciós termék, igaz káddal együtt. http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
Szerintem nézz szét még az interneten, biztos lehet kapni valahol! :wink:

Kép
klmaria
 
 


Azt szeretném kérdezni milyen olajat kell venni gátvédelemhez :?: És szülés elött kell jól bekeni :?: Mi a neve és hol tudnám meg venni :?:

nem tudom miért de anyira fáj a köldököm,nem tudtok valami jó modszert ami egy picit enyhiti a fájdalmat :shock: :?:

Az én párom nem akart elleinte bennt lenni szülésnél de ahogy telt az idö, láta hogy egyrejoban félek:shock: és azt mondta végig velem lesz , :D Ahogy telik az idö most már nem is merül fel benne hogy kihagyja ezt az élményt :D Csak nem szereti látni hogy szenvedek :(

Van esetleg valaki aki hasonlo idöre van ki irva mint én :?: :D :D
pipacs80
 
 


Jó reggelt!

Lányok, tudja valaki mik lesznek a holnapi szülésfelkészítő foglalkozás témái ?

Előre is köszi.
tüccs
 
 


Sziasztok!

Klmaria,
ez a hosszabb alvás sajnos megint egy egyszeri alkalom volt! :cry: :evil:
Tegnap már 23:18-kor fent volt,majd 01:37-kor és innentől kezdve óránként! :twisted:
Velem is volt már ilyen,hogy nem tudtam,mikor került mellém Levente! :oops:
Ezek a fáradság jelei! :wink:

Thenus,
De jó nektek! :D
Gratulálok a "sok" fogacskához! :lol:
Tényleg,Szonja nem volt nyűgősebb?

Pipacs,
a köldököm nekem is fájt,főleg a vége felé,de nem tudtam mit kezdeni vele! :(

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Jó sokat termeltetek a hétvégén, alig győztem visszaolvasni!!!! :lol:

Tami! NAgyon nagy garula a kisfiadhoz!
Sajnálom, hogy nem indultak jól a dolgok, de meglátod, amit szopizza sok anyatejet, hamar meggyógyul. Nálunk is az anyatej segített a gyógyulásban!!!!

Prüntyi!

Üdv közöttünk!!!

Kép

Az én orvosom is Fábián doktor és csak ajánlani tudom, nagyon rendes, lekiismeretes. Engem is havonta ellenőrzött , amikor terhes voltam. A szülőszobáról találsz képeket a itt a 71 és 72. oldalon +
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 200.47.pdf

Thenus! Nagy-nagy gratula a fogacskákhoz!!!!
Kép


Sterilizálás: hát nekem van olyan Aventos-mikrós sterilizálóm ajándékba kaptam és a legelső alkalommal mindent kisterilizáltam benne, de utána nem nagyon használtam. Lehet, hogy én csináltam rosszul, de én csak mindig alaposan elmostam a mellszívót is és nem nagyon sterilizálgattam, semmi baja nem lett Gergőnek, hogy nem sterilizáltam, csak simán elmostam mindent!


Kép
Vendég
 


Gátvédelem: ez olyan dolog, hogy mindenki saját magának dönti el, hogy szeretne-e vagy sem. Legfőképp az orvos álláspontján múlik. Szólnak érvek és ellenérvek is az elvégzése mellett. Az ellenzők arra hivatkoznak, hogy nem része a természetes szülésnek, illetve, hogy kellemetlenségetket okoz a gátseb. Mellette szól viszont, hogy a gátrepedések gyakorisága és súlyossága kisebb. Másrészt ha nem végeznek gátmetszést akkor a hüvely tágabb maradhat, mint szülés előtt volt. Varráskor viszont vissza lehet állítani az eredeti állapotába. Rettegtem a gátmetszéstől, de én kértem a dokim, hogy legyen és miután a szülés nagyon gyorsan zajlott nem volt idő olajozásra és masszázsra. Jártam kismamatornára, edzettem a gátam, jártam úszni, és szerintem ezek mind segítettek abban, hogy a varratszedés utántól olyan mintha nem történt volna ott beavatkozás. És persze ehhez kellett az is, hogy a doki jól csinálja meg.
Tapasztalni még nem tapasztaltam, milyen gátvédelemmel szülni és utána milyen, de amiket olvastam nekem sokkal több érv szólt a gátmetszés mellett és számomra a szülésem a legtermészetesebb volt, ahogy képzeltem.

Nem vagyunk egyformák, kár ezt feszegetni, hogy kinek mi a természetes, ki hányszor megy el a dokihoz. Csak1 neked az természetes, ha nem mész havonta, másnak meg az, ha 3-4 hetente jár, én a lehető legtöbbször jártam, hogy tudjam minden rendben van-e és uh-t is készítettek, minden alkalommal és 4D-n is voltunk kétszer. A dokim pedig nem azért rendelgetett vissza havonta, hogy több pénzt kapjon, hanem mert én akartam és fontosnak tartottam, hogy menjünk.
Honnan lehet tudni, mondjuk ha az egyik vizsgálat után egy-két hét múlva kinyílik a méhszáj vagy valami történt és mondjuk csak két hónap múlva mész vissza, és akkor derül ki, hogy valami nem jó.

Köszönöm a szopis válaszokat, egyenlőre még mindig nem tudom élvezni a szoptatást, annyira fáj. A bimbóvédőt próbáltam már a kórházban is alkalmazni, de semmi nem marad meg a szájában ami szilikon. Se a bimbóvédő, cumiból sem fogadja el a lefejt tejcsit és a játszó cumi sem kell neki. Persze ezek mind jók, hogy nem kell neki, de már nagyon várom azt a pillanatot, hogy mosolyogva eszegessünk.

A köldököm nekem is fájt a vége felé, nem sok mindent tudtam vele kezdeni, néha az ajtókat véletlenül rányitottam, a lakásban és kocsiban is, nem volt kellemes, nem tudtam felmérni mekkora a hasam :).

A szülésfelkészítő témáit meg lehet nézni a kórház honlapján és mindig onnan tudtam meg.
Az oldal címe: www.florhosp.hu.

Szép napot Mindenkinek!!!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!

Verna, Tami gratulok a babócákhoz!

Tami, jobbulást Kristófnak és kívánom, hogy minél hamarabb hazavihesd és meglátod hamar megerősödik a tejcsitől!

Szombaton megtarottunk a szülinapját Petrának és tegnap a második foga is kibújt!

Hajni

Kép

Kép
khajni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?