Új privát üzeneted érkezett!

Csajok, apa írt a szerkesztőnek a szülészetes topik miatt 8)
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=#1272831
mazsolák
 
 


Húúúúúúú Imri köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! reméljük megjavul :)

RENI NIKI NAGYON ÜGYI GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!első lépések! nagyon nagyon komoly!!! szuper érzés lehet!
és hát a pucér, fürdés előtti kép... apa csak egy pillantást vetett rá és mondta, h én is szeretnék egy kislányt....
szóval fel van adva a lecke.....
kerekpocak
 
 


Nóri, megnéztem iwiwen a képeket és azon a képen ahol Farkas áll a hifi mellett, tökre hasonlít samura :)
hány kilót farkas? és cm? mekkora ruhákat hord? meg még azt akartam kérdezni, h farkas mindent nagyon hamar csinált, vagy tök normál ütemben csak az állással turbózódott fel 6 hónapos korára?
kerekpocak
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem semmit írtatok vasárnap óta! Végigolvastam, de már egy csomó mindent elfelejtettem, hogy mire akartam reagálni.

A babák egytől-egyig gyönyörűek!!! Mindenki! Merthogy 5 napot kellett egybe elolvasnom, így szinte mindenkit láttam, tök jó volt! :D

Kaja! Ez a sütés-téma nagyon érdekelne. Én is főzögettem eddig, (meg üveges kaja is volt), de a zöldségek közül csak az üveges brokkoli megy, se krumpli, se répa, se tök, se semmi, max. ha babánnal turmixolok mindent.
Marcsi, Nóri! Miket mennyi ideig kell sütni? A céklát úgy egészben ahogy megveszem, csak megmosom és becsomizom?

Szintén kaja! Lefagyasztva mennyi ideig áll el? Komplett ebédeket szoktatok fagyasztani, v. csak hozzávalókat (főtt husi) és miben? Felolvasztás?

Most így a Mircike-féle táblázat alapján egy csomó kaja eszembejutott, de nem szeretnék minden nap főzni...

Barnus is bekapja a lábát kaja közben :lol: Meg még peluscsere közben is, meg öltözés közben, meg ha az arcát kenem (ekcéma), szal zoknik szétrágva...

Nóri! Tanulj, Te szegény!
Nem tudom, hogy miért kell megcsinálnod gyed/gyes alatt! Nekem pont áprilisban lett volna, szülés előtt két héttel. Mondtam is a pasinak, h ráérek, belefér, de aztán mondta, hogy az már húzós nekem, mi van ha hamarabb jön a baba (még, hogy jó, hogy lebeszélt, 6 héttel jött csak(!) hamarabb) Mondta, h majd megcsinálom, ha lejár a 3 év. De mondom, mi van, ha utána jön a köv baba, akkor majd 6 év múlva. Úgyhogy én tök nyugisan elvagyok, aztán lehet, hogy közben változott a rendszer és engem is beírtak szakvizsgázni. Te honnan tudtad meg?

Panni! Nekem is elküldöd majd a vizsgás mondandódat? Köszi!
Holnap utána is járok, hogy ülhetek-e még a s...en vagy kezdjek el tanulni. Nem szeretnék most én sem!

Elküldöm, nehogy elvesszen!

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


De jó, hogy elküldtem! Most szállt el a másik levelem!

Szóval végülis hazajutottunk! Apu szerzett kocsit egy pesti rokontól, tesóm haverja volt a sofőrünk.

A "kocsi": egy kb 25 éves Skoda. De ez ilyen nagyon fadapos járat volt, még rádiója (nem CD-t írtam, rádiót) sem volt! Fűtés alig, minden tiszta kosz, nem mertem a fejem hátrahajtani az ülésen stb. Az odaút 4,5 óráig tartott, visszafelé azért volt kicsit rövidebb, mert nem kajált Barnus. Ma fel is kiálltott a srác, hogy már majdnem 100-al megyünk (95 volt). Aztán vissza is vett a tempóból, mert majd szétesett alattunk, úgyhogy maradt a 80. Naggggyon élveztem! :x

Otthon! Apukám is állandóan jött a sok hülyeséggel!
- Minek forralod már ennek a nagy gyereknek a vizet?
- Mert egyéves koráig így kell.
- Ki mondta ezt a hülyeséget?
- Mindenki, védőnő, dokinő, ismerősök stb.
- Azok nem tudják!
- Senki sem?
- Mit gondolsz, Anyád forralgatta neked a vizet? Megittad úgy ahogy volt.
- De a mostani víz már nem olyen régen, tele van mindenféle bacival, szennyel, ami akkor még nem is létezett...
- Hát lehet, hogy az nem létezett, de béka volt a kútba, mégis megittad!

Tök jó, mi? Szóval tényleg igaz, hogy miken nőttünk fel! Jelzem, akkor még nálunk a faluba nem volt bevezetve a lakásokba a víz, mármint az iható, pumpálós kutak voltak, de a békás az gondolom a miénk volt, az meg ilyen vödrös felhúzós volt anno.

xxx

Még Apu!
- Miért nem adsz ennek a gyereknek normális kaját enni? Eteted azzal a vacakkal (pép), nemhogy adnál neki egy kis kolbász (pont disznótor volt), biztos, hogy jobban ízlene neki!

xxx

- Itthagynád egy hétig nekem, utána hazavinnéd, csak a szalonna kellene neki!

xxx

- Bekented már az arcát?
- Be.
- Hányszor?
- 3-szor.
- Hát én még ma egyszer sem láttam!
- Hogy láttad volna, mikor Te kint vagy, mi meg bent?!
- De most itt vagyok, mégsem láttam egyszer sem!

xxx

- Lehozzam a padlásról a bilit?
- Ne már, azt a zománcos vackot? Miért nem dobtátok még ki?
- Megyhagytuk az unokának.

xxx

Indulásnál pakolunk a kocsiba, kötöm be Barnust a hordozóba...
- Mit vacakolsz már annyit, tán műtöd azt a gyereket?
- Nem! Kötöm be!
- Minek, úgysem megy Csabi gyorsan!

xxx

Hulla fárasztó volt otthon lenni! Állandóan ellenkezni a hülyeségei ellen... Már tényleg vártuk a csütörtököt, hogy jöhessünk haza! Igazából ő ezeket gomolyan is gondolta!

Ja, még egy kis Apu!
- Hagyd itt egy hétre, majd vigyázok én rá.
- Persze! Különben is reggel még szopizunk.
- Veszek neki egy kecskét... :D

Na mára ennyi! Még ha jut eszembe, leírom!
Puszi mindenkinek!
J.

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi, jófej az apukád :D

Edus, először nem értettem, hogy milyen apa írt kinek, mert ráadásul az itteni rendszergazdának apa a nickje :) Rendi Imritől, hogy így törődik velünk :)
Én privit írtam az itteni apának, remélem, hogy előbb-utóbb meg leszünk javítva :)

M.
mircike
 
 


Sziasztok Lányok!
Nem tudjátok véletlenül mi töretént a János Kórház Szülészet topiccal?

Kép
niki30
 
 


Kedves Kismamaák!

Az írtam nektek, hogy a december hónap nagyon nagyon nehéz hónap számomra. aki olvasta a levelemet az tudja, hogy miért.
Minden december a depresszió hónapja számomra, de az idén mály depresszióba zuhantam.
Segítséggel találtam szakembert úgy látszik az istenek meghallgatták a kérésemet és végre találtam egy olyan orvost aki nem csak begyógyszerel, hanem terápiával segít. Mindezek fényében sikerült megértetnie velem, hogy problémáimat csak kivetítem Kaszás doktorra, tulajdonképpen saját magamat okolom, de nem akarom beismerni, és így egy másik embert hibáztatok ok nélkül. Sajnálom, hogy megijesztettelek benneteket. Nem így akartam. Sajnálom, hogy egy olyan embert hibáztattam aki nem vétkezett ellenünk.
Mindenkinek jó kismamaságot és boldog babázást.
mirci001
mirci001
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is remélem, hogy hamarosan megjavul a Szülészet topik, és akkor még pocakosok eltűnünk innen! :)

Mirci001 - Örülök, hogy minden OK veled! Remélem a mi beszélgetésünk is segített. Minden jót a jövőben!

Anaci
- megnéztem a site-ot, amit írtál. Minden benne volt, amit tudni akartam. Jól el is küldtem a rám eső részt a könyvelőnknek, nehogy még ne tüntesse fel a nem rendszeres jövedelmemet, ami után becsülettel fizettem minden hónapban tb járulékot!
Úgyhogy minden OK. Most örülünk, aztán amikor majd GYED-en leszünk, akkor jól megszívjuk!

Puszi Mindenkinek!

Fatima

fatima
 
 


ti értitek ezt az egészet?????????????????????????????
kerekpocak
 
 


és mirci001 mindez nem egész 2 hét alatt sikerült? terápiával meg mindennel? nekem ez nagyon nagyon gááááááááz. őszintén szólva- persze lehet h nekem hiányosak az infóim- kicsit átverés szagú ez az egész. 2 hét egy komoly terápiához... nos.... mi lenne ha most befejeznénk már ezt a cirkuszt?!
kerekpocak
 
 


ja és attól ugrom ki mindjárt a 4.-ről, hogy az eddig össze-vissza gyalázott, mindennek elmondott ember hirtelen 2 hét alatt számodra is ártatlan lett. hát ilyen a világon nincs. tök jó lenne, ha most már kiszállnál a fórumból és hagynád h maradjon az, ami volt: baráti beszélgetések színhelye. köszi.
kerekpocak
 
 



Lizababának boldog 3. hófordulót!!!!!!


sok-sok puszit küldünk Neked, pici lány! Anyukádnak és apukádnak pedig sok-sok ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ :lol: :D
mangó
 
 


Sziasztok!

Látom mirci001 eljött ide bocsánatot kérni, ez nagyon szép dolog tőle, de jobb lett volna ha egyáltalán nem ír sehova.
Rengeteg rosszat tett ezzel a kismamáknak, akik fölöslegesen aggódtak miatta.
Azt gyanítom Kaszás dokinak sem tett ezzel jót, sőt.
Egy orvos-pácien viszonyban a bizalom nagyon fontos, ezt nem szabad aláásni.
Mirci001 remélem hamar rendbe jössz! Kitartás a kezelésekhez. Rád fér!

Nóra

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Julcsi!

Jó lehetett az apukáddal, azt hiszem erre modják, hogy generációs probléma. :-)
Az én anyukám is ágál a gyerekülés miatt. De mondtam hogy kell és kész, még azt is megvilágítottam neki, hogy több az autó és gyorsabbak. Megértette, vagy nem de beletörődött.
Anyósom meg 4 hónapos korában paprikás krumplit akart adni Emmának, azzal hogy az apukája is kapott. Mondtam h NEEEEEEEM, majd azt eszi amit én adok neki. Mostanra ő is beletöröődött.

Na sziasztok!

Nóra

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Lizunak boldog 3.hófordulót !!
Kata, nagy drukk nektek folyamatosan ! én asszem vmit kihagytam,h. a Bethesdában vagytok már és nem a svábhegyen, bocsánat érte.
Laura szerintem olyan 2-2,5 hónaposan kezdte figyelni a játékait (rövid időre),és kb.3 hónapos volt, amikor dumált nekik, meg szemmel követte őket, ha elmozdultak. bár én előtte azt gondoltam, h. baj van a gyerek szemével meg hallásával, mert azt hittem ez a születési „vakság” rövidebb ideig tart.
de ahogy nézem Laura mindent viszonylag hamar csinált, v.pont „nagykönyv” szerint. szóval ne aggódj ! Liza fejlődik, és ez a fontos !
és h. gőgicsél ! gondolom olvadsz tőle ! én az elején olyan kíváncsi voltam, milyen Laura hangja és olyan jó volt hallani, h. ilyen kislányos.

ja mi a védőnőtől kölcsönöztünk mérleget még anno (3 hónapra), hálós volt, és manuálisan kellett a súlyt beállítani ilyen csúszkával. szerintem még minket mázsáltak vele anno, alig fért el a szobában. nno, az jól mért.
ezek a hiperszuper digitális-3 nyelven beszélő izék úgy látszik nem igazán szofisztikáltak még. pl. én a digitális hőmérővel még sosem mértem jól magamon, mindig ki akarok hűlni, szóval Laurával meg sem próbáltuk – én ebből is a kőkorszaki higanyosra esküszöm.


Zsóka, jó pihit nektek ! Marcipán gyönyörű, jót mosolyogtam, ahogy bontja a karácsonyfát. nem piszkálta folyton? v. végig rajtatartottad a szemed?

amúgy Edushoz hasonlóan a „csomagolás” és „pakolás” szó nekem is a mumusom..


Zsófi,
illetékbélyeggel én is hasonlóképpen megszívtam talán 1 éve, amikor a jogsimat kellett hosszabbíttatni. Hungária krt-n Illetékhivatalban váltják vissza, ha jól emlékszem.
a kacsás képek eszméletlenek ! Samu gyönyörű !! a második képen lévő bíbelődős v.nem is tudom hogy mondjam fejet Laura is szokta vágni…

Nóri, nem semmi challenge elé nézel a vizsgával.. teljesen új a téma, v. amit gyakorlatban csinálsz, annak az elméleti része?
ráadásul pont akkor megy a párod turnézni? tényleg, mit csinál ő bandában?

Panni, nagyon helyes Márk ! minden képen egy kis csoda ! és milyen stabilan ül már ! mennyi ideig tudja így megtartani magát és mióta csinálja?
tök jó, h. már gyógyulófélben vagytok !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Reni, ilyen járássegítőt hol lehet venni? még sosem láttam v. csak nem figyeltem ! meg leragadtam ennél a bébikompnál, ami nekünk biztos nem lesz, mert nagyon nem szimpi.
gratula Nikinek !! nagyon cuki ahogy koncentrál !

Julcsi - :lol: :lol:
én jól szórakoztam az élménybeszámolódon.
Barnus azért jól bírta az utat, ha te nem is? babakocsi stb minden befért a Skodába, v. szelektálni kellett indulás előtt?

sütni a céklát, krumplit, sütőtököt, almát héjában szoktam - aztán sülve hámozgatok, v. almát és s.tököt kikaparom. egyedül a répát hámozom sütés előtt, de ne kérdezd miért, lehet azt sem kéne.
villával szoktam szurkálgatni, h. mi újság van - és ha szalad, mint kés (villa) a vajba, akkor ítélem úgy, h. na ez megsült.

tegnap voltunk bölcsibe iratkozni - kicsit vérzett a szívem, de legalább első látásra a bölcsi szimpi volt. körbevezettek minket, meg mondtak egy pár dolgot, pl. viszik 1x héten sószobába a gyerekeket stb.. . szülői ért. majd csak júliusban lesz.

Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Kép januári tavasz


Kép betyárkodás

Kép menetkészen

Kép főnök a háznál

Marcsi

KépKép
alon
 
 


szia Marcsi!!

mikor kezdi a bölcsit pici Laura?
(bocs ha már írtad :oops: :? )

és mi az, hogy bébikomp? (mindig tanul az ember valamit) :)

amúgy tuti finomak a sült cuccok, már próbálom is megjegyezni, de nem ígérem, hogy ha itt az idő, hogy nem fogok kérdezősködni :lol:

Julcsi, én jót mosolyogtam apukád szavain!!

Reni, cuki a nagylány!!!
mangó
 
 


ja de édes Laura!!!! és ahogy uralja apát :)
nagyon csajszi!!!!! :lol:
mangó
 
 


Angéla, októbertől lesz Laura bölcsis, de áprilistól dolgozom 4 órában, és őszig anyukám vigyáz rá négy órában, v. majd apája, ha szabadnapos, mert ő ált. csak minden 3.nap dolgozik.

http://www.babyoutlet.hu/ itt pont a címoldalon van egy bébikomp. beleáll a gyerek, elindul és akkor jön vele ez a komp,nem tud elesni, úgymond így gyakorolja az állást-menést. úgy hallottam nem túl jó a gerincnek, plusz nekem a Zsóka-anyósa-féle sámliverzió jut róla eszembe, mint vmi kényszereszköz. de ez csak az én véleményem !

puszi
Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


ja, meg szerintem a Mirci001-es témát már áttárgyaltuk (tárgyaltátok) többszörösen.
ha TÉNYLEG nem akarjuk, h. írjon, szerintem teljesen ignorálni kellene a hozzászólásait, mert így, ha reagáltok, -unk, folyamatosan megszólítva érzi magát, szinte provokálva őt egy újabb bejelentkezésre.

M.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


igazad van. ez lesz.
kerekpocak
 
 


Anaci - felkaptam a fejem a turné szóra? Csak nem sorstársak vagyunk a férjeinket illetően??? Ő is zenész valamilyen zenekarban???? :)

Csak mert az enyém is! Sokszor eszembe is jut, hogy mi lesz velem júniusban, amikor pocimaci megérkezik és az "uram"-nak épp akkor van a legbizibb időszaka a sok fesztivál miatt! :?

Szóval minden zenész feleségnek kitartást, ha van köztünk ilyen! :)

F.

fatima
 
 


Sziasztok,

Nagyon koraterhes vagyok még (kb. 5 hetes), de szeretném minél korábban megtalálni a megfelelő szülészorvost és kórházat. Szóba jött a János Kórházban dr. Sóvágó doktor úr.
Tud valaki mondani róla valamit?
Vagy a kórház szülészetéről? Mennyire felszerelt, mennyire lehet szüléssegítő eszközöket igénybe venni, milyen készségesek a szülésznők...stb.
Minden infó érdekel.
Előre is köszönöm minden válaszolónak!

Üdvözlettel,
Kovács-Budai Andrea

Kép
andalka
 
 


Kedves Andalka!

Rövid technikai malőr után mindjárt megjavul a János Kórház Szülészete topik, és ott van a rengeteg infó!!! :)

Átlagosan felszerelt, nem alternatív

Viszont

Készségesek és az átlagosnál sokkal jobb fejek :)

Dokidról egyebekről a másikban folyt.köv., jaj de jó, hogy idetaláltál!!! :)

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Julcsi, tényleg nagyon aranyos Apukád van! :) Az a kecske! Hangosan felnevettem Farkas meg a kezemben hülyének nézett. Kérdőn meresztgette rám a szemét.
A vizsgára én jelentkeztem amikor még terhes voltam (10 hetes) akkor azt hittem hogy egy hat hónapos gyerek már nagy és simán lehet mellette tanulni.Aztán rájöttem, hogy nem, és elhalsztottam. Üzentek vissza hogy jó, de csak szóban. Most meg gondoltam felhívom őket, hogy mi vanmert a határidőm lejár ápr. 1-én, és mondták, hogy itt az értesítő, a februári vizsgára be vagyok jelentkeztetve.
A sült kajákat én is így csinálom mint Marcsi, bár én a krumplit és a répát főzöm, mert vmi miatt a sült répa keserű lett. Én nem hámoztam azt sem.Azt olvastam, hogy így sütve jobban megmarad a vitamintartalma.

Zsófi, Farkas mindent korábban csinált szerintem. Amikor 4 naposan hazamentünk a kórházból és jött a gyerekorvos, elámult, mert folyamatosan járt a lába. kérdezte, hogy sokat rúgott a hasamban? (hú erre majd teszek fel egy képet..:) ) A szülész orvosom is mondta, most amikor a 6 hós kontrollon voltam, hogy ez még a méhen belül alakul ki. Lehet, hogy azért mert a nyitott méhszáj miatt sokat feküdtem, nem tudom.
Szóval leírom, de nem szívesen, hogy mikor miket csinált, de ne parázz emiatt tényleg! (12 hetesen hasra fordult, 4,5 hónaposan négykézlábba felnyomta magát, utána hasról hátra, de ahhoz előbb fel kellett állnia 4kézlábra, mert csak úgy fekve nem tudta. 5hó kutyázás (ringatózik előre hátra 4 kézláb), 6 hó ülés, állás, mászás. Kúszni nem nagyon kúszott.)
Arra gondoltam mi lenne ha Samunak a folyamatot megmutatnád, nem úgy tennéd hasra, hogy felemeled és leteszed hasra, hanem fordítanád a kis vállánál. Persze nem tudom hogy teszed hasra, csak mondom...:)

Marcsi, Laura nagyon édes és szép! Milyen édes hangja lehet! :) Jaj én már úgy várom az élő találkozást! Zsolti a zenekarban énekel, illetve ordít :lol: . Ez egy hardcore zenekar és nem túl dallamos. Te a mi papáink tényleg hasonlítanak! :)
Nem tudod megvárni a dolgozással amíg Laura egy éves nem lesz? Mert így ha gyesre át kell térned, akkor egy csomó pénztől elestek. Akkor meg egy évig még kapnád a gyedet.

Nóra, már én is megnéztem a képeket a lányokról! Nagyon édesek! Szép nagy család vagytok! Hát nem unatkozhatsz! :) De amikor együtt vannak az ágyon hárman az nagyon aranyos!

Fatima, az én férjem a zenész! :) A tiéd milyen zenekarban játszik?
NA erről még beszélünk csak Farkas felsírt. Szaladok...

Kép
nóri8
 
 


Hali!

Julcsi
Apukád nagyon jó fej :lol:

Nálunk is megy a miért nem adsz neki rendes kaját stb. szöveg a rokonoktól :roll:

Marcsi

A járássegítő Fisher Price kockafaló viziló. Járássegítő és járgány is egyben. Bármelyik bababoltban lehet venni 15e körül, de én használtan vettem 8-ért a vaterán. Nézz körül, általában van eladó mindég!
Nagyon jók vagytok a hintázós képen!!! Még nem is láttam képet rólad, csak az apájáról :oops: Laura tündéri!!!


Szia Andi!

Gratulálok! Első baba lesz?!

A többiek bizti fognak neked segíteni a dokival kapcsolatban! De eddig csak jókat mondtak róla :)
Van egy másik topik, ahol pont ilyen dolgokról van szó mint amiket kérdeztél, csak most állítólag valamiért nem müködik :?


Milyen zenét játszanak a zenész férjek?!

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


A másik M. témáról keresőszavak nélkül csak annyit, hogy basszus oldalakat tudtam volna teleírni, de így van, hogy minél többet írunk, az annál többet generál.

Egy probléma van: azok a borzalmas hozzászólások ott vannak és ott is maradnak. Aki egyszer elolvassa őket, annak az a napja el van cseszve. De lehet, hogy nem csak az a napja. Ha terhes, akkor minősített esetről beszélhetünk, mert feleslegesen halálra aggódja magát, plusz kap az adrenalinból a baba is.

Kitöröltetni lehetne, mert minden szó nélkül kimoderálná ezeket az itteni apa. De annyit reagáltunk rá egyrészről amíg azt hittük, hogy igaz, másrészről utána is, hogy értelmezhetetlenné válna a topik.

Szóval én itt vagyok meglőve, segítsetek, ti hogy gondoljátok? Töröltessük ki az alaphozzászólásokat? Gyűjtsük össze a reagálásokat és azokat is? Megbeszélhetjük priviben is, de itt is madárnyelven.
Én az évekkel későbbi érdeklődő és visszaolvasó pocakosokra gondolván vagyok ideges ettől az egésztől, mivel azon már túltettem magam, hogy a mi karácsonyunkat konkrétan elba...ta. Dicséretes, hogy beismerte, hogy nem normális, de meglehetősen eufémisztikus még mindig azzal, hogy "sajnálja, hogy megijesztett". Nem ijedt meg senki b+, hanem kiborult, mint állat! És most én voltam eufémisztikus.

Két címszó csak, ami bennem maradt:

1) Jogilag ez két dologot jelenthet. Ez önmagában bűncselekmény. Okulásul másolom be a Btk vonatkozó részét:
179.§ (1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) (1) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást
a) aljas indokból vagy célból
b) nagy nyilvánosság előtt
c) jelentős érdeksérelmet okozva
követik el.
180.§ Aki a 179.§ esetén kívül mással szemben
a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbizatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben
b) nagy nyilvánosság előtt
a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

Nem kell jogásznak lenni ahhoz, hogy belássuk, hogy bőven kimerítette a tényállást a másik M. Szabadságvesztéssel is büntethető a cselekmény. Diliflepni se mentené fel, ha én lennék a bíró. Egy szerencséje van, hogy ez kizárólag magánindítványra üldözendő, hivatalból nem járnak el. Tehát az orvosra van bízva, hogy tesz-e feljelentést vagy sem. Basszus megérdemelné, de az a sejtésem, hogy a doktorúr felülemelkedett ezen a dolgon.

A másik eset, az "csak" polgári peres, ahol lehetne zsákpénzért perelni ugyanezért, egyéb büntetés nélkül. Nyilván nem a pénz lenne a doktor motivációja, hanem a speciálprevenció. Simán megérteném.

2. számú hozzáfűzésem, hogy a megfelelő orvos nem a Jánosban rendel, hanem úgy hívják, hogy Dr. Csernus.

Szóval mondjátok meg, döntsük el, hogy mit tegyünk azokkal a bejegyzésekkel!!!
Én szavazatom: moderáltassuk ki a reagálásokkal együtt. Ha kell, össze is gyűjtöm, amíg még ráérek.

M.
mircike
 
 


Nagyon köszönöm a válaszokat, várom akkor a megjavuló topicot, s ott böngészek tovább a leírásokban.
Amúgy az első, már nagyon-nagyon várt kisbabánk, több vizsgálat és hosszas huza-vona után, úgyhogy nagyon szeretnénk neki a legjobb helyet és orvost megtalálni.
Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat.
Üdv,
Andrea

Kép
andalka
 
 


Bébikompra nekem is averzióm van/volt, konduktor bnőm mondta, hogy felejtsem el.

Kockafaló vizilóra azonban azt hallottam, hogy jó játék :)

M.
mircike
 
 


LIZACICÁNAK BOLDOG HARMADIK HÓFORDLÓT!!!! :)

Szia Reni, elfelejtettem az előbb írni, hogy Niki is milyen szépséges! És ügyes is! A puszit én is tanítom Farkasnak hónapok óta, és mostmár eljutottunk odáig, hogy nem nagyot harap az arcomba puszi gyanánt, hanem csak kicsit. De asszem a selymes nőcsábász puszitól még messze vagyunk! :)
A papa csörömpölős ordibálós zenét játszik. (ezt ő szokta így mondani :))

Panni, olvastam a privit, mi fél kettőre jártunk ebédelni, pont azért, hogy a hosszú sor lemenjen! :) Kíváncsi vagyok fog-e vmit változni Farkó ha már nem szopizik.

Tényleg Julcsi, ezek szerint szoptatsz még?Azt írtad január elsejétől leálltok. :) Nagyon ügyes vagy hogy kihúztad idáig, és még tartod.

Szia Andrea!
tényleg nézd meg a másik topikot. Mi Anyukák innen, ott is jelen vagyunk, és segítünk. :) Most az elején nagyon fontos a sok pihenés. Még nem érzel semmit, de ez egy nagyon fontos időszak. Munka után ha hazaérsz, dőlj le, pihengess. Ez a beágyazódás időszaka.


Na, megyek, Farkas a járókában játszik. :shock: De most kiszabadítom onnan. :)
Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Jaaaa!
Akkor Anaci = Nóra, Nóri8 = Nóri! Ugye????

Az én férjem a Superbutt nevű zenekar bőgőse. És a zenekar stílusa olyan metál vagy rock vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy keméééény! :)

És a tied Nóri???

F.

fatima
 
 


Fatima! Nem tudom hol írtam a turné szót, de attól még tehtettem, bár az én pasim programozó, nem zenész. Elvont szakma mindkettő, de az enyém sokat ül az iróasztalánál és nyomja a gombokat. Nem turnézni jár.
M ügyben én a töröltetész javaslom, ne álljon it rémisztő, aggasztó megjegyzésként a dolog a jelenlegi és a jövendő kismamák miatt!

Nóri köszi a családommal kapcsolatos megjegyzést. Valóban nem unatkozom, de én pörgős csaj vagyok, nagyon bejön a dolog, és ha ügyes vagyok még dolgozni is jut időm.

Lizunak boldog hófordulót!!!!

Laura nagyon ari a képeken. Nekem az jön be amikor apucit gyaszatolja a földön.

Sziasztok.

Nóra

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Na akkor ki is derült hogy nem én "turnéztam".
anaci
 
 


Mircike, látom ezerrel pörög benned a jogászvéna. :D
én elsőkörben a közmunkára szavaznék (180§ /b.pont), de ez kivitelezhetetlen, úgyhogy maradjon a kimoderáltatás ! de komolyan, jó lenne ha megtehető lenne, max.értelmetlen marad egy pár régebbi hozzászólásunk.

Reni, köszi a kockafalós dolgot ! mostmár tudom, h. így hívják, rá is keresek hamarosan a vaterán, itt az új lakásban már helyünk is lesz rá.
ja, ráklikkeltem a www-dre, szuper csini vagy azokban a ruhákban ! ember nem mondja meg, h. 10 hónapja szültél, és te nyerted köztünk ráadásul a "kié a legnagyobb pocak" versenyt !

iwiw-en amúgy vannak rólam fotók, de nem vagyok túl fotogén, emiatt nem is szeretem ha fotóznak.plusz mióta Laura megszületett, mindig őt kattintgatjuk, és főleg én fényképezek, ezért maradok le a képekről..

Nóri, ja, a kopaszodás fajtája és a tetkókban hasonlítanak.. meg a tojásfej... :lol:

Anaci-Nóra: programozó-turné, ez aranyos volt.. :lol:

Andalka, üdv a Jánosos táborban, gratula a pozitív teszthez, és gyere gyakran majd ide a fórumra !

Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Laura köszöni szépen a dicséreteket !! :D

ja, képzeljétek a déli szopi kb.1 hete már teljesen megszűnt, mostmár csak főzelék van.

megyek hajatszárítani.

M:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


persze most h főzök ezerrel, meg ide-oda mentünk egész délelőtt, most írtok mint a motolla... na főzzek csak meg, jövök én is!!!! :D :D :D :D :D :D
kerekpocak
 
 


Fatima, ez tök jó! Ismerem a Superbutt-ot. Régen (még lánykoromban :) ) voltam sokszor koncertjükön. De esküszöm nem emlékszem, hogy lenne benne bőgő. Ennyire hülye vagyok, vagy ez vmi újkeletű dolog? Az én férjem a HoldxTrue zenekar énekese. (V. András pl. már volt a koncertjükön, de ő hol nincs ott :) )

Marcsi
, a fotókkal én is így vagyok. De a múltkor rádöbbentem, hogy alig van közös képünk Farkassal, úgyhogy egy párat majd csináltatok.
Ja,ez a vizsga, dolog nem a munkával kapcsolatos. Hanem jog, államigazgatás stb.

Zsófi, elfelejtettem az előbb, hogy Farkas két hete volt 8270 gramm, 68 cm, és 74-es ruhát hord. Tehát Samu magasabb! :)

Mircike, írok privit neked. Amúgy a moderálással egyetértek.

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


moderáljunk, moderáljunk. -nem lehet h valaki, esetleg doki már kérte h töröljék a topikot és ezért nem lehet hozzáférni??????-

mi ma nagyon vicceset játszottunk lementünk vásárolni, esni kezdett loholtunk haza. elállt az eső, vissza folytatni a vásárlást, feltámadt a szél- majd elvitte a gyermeket rohanás haza.... kicsit elegem lett.

samu egyre kevésbé szeret visszaaludni, persze tudtam én h ez be fog következni, így viszont arra tendál h csak 1 nagyot alszik, meg 20 percet a babakocsiban. persze csak tendálgat.. majd meglátjuk mi sül ki belőle...

viszont mivel az alvás előretolódott, a szopik meg beálltak, ma almát fogunk kóstolni.

nóri, nem semmi ez a farkas baba!- viszont ezért tűnt nekem samuhoz hasonlónak mert kb egy súlycsoport, meg szöszkék... és nem nagyon van szemöldökük. amúgy, tom h ez hülyén hangzik, de én látom samun h megnyúlt, kisebb a hasa (tudom , h most is nagy, de tényleg karcsúbb mint volt!!), és jóval hosszabb. pl vettem neki a kenguru goldban 74es pizsit, h majd kicsit legalább nagy rá jó lesz az, és basszus PONT JÓ RÁ! szal lehet h nagyobbat kellett volna venni....

na este még jövök, most apa pénteki meglepiként előbb hazajött!!!!!! (durván hamar!!!!!!!!!)


millió pusszok
zsófi
kerekpocak
 
 


Sziasztok lányok!

A hozzászólások kitöröltetésével egyetértek a leendő kismamák kedvéért.

Mircike - te aztán belendültél. Már tudom kihez forduljak, ha jogi gondjaim lennének! :)

De mostmár azt javaslom mindenkinek, hogy "felejtsük" el a dolgot és ne uzgassuk magunkat tovább ezen az egészen.
Az én pocimacim kapott egy jókora adagot az akkori adrenalinomból, de mostmár szeretném, ha minden stressz és para kerülne bennünket. Pont elég a munkámmal járó frász (fejvadász vagyok), nem kell még a "szabadidőmben" (főleg, hogy csak munkaidőben csetelek veletek) is idegeskednem!

Nóri
- ja! hát ki nem ismeri a Superbutt-ot, aki szereti az ilyen zenét!?! Az én férjem már 6 éve abban a zenekarban zenél és ő a basszusgitáros, csak én mindig bőgősre rövidítem! :)

A te férjedék zenekaráról nem hallottam, de ami késik, az nem múlik. Igaz? Bár mostanában ha nem muszáj nem megyek le 1000-el üvöltő koncertekre, mert még a végén megfertőzi :) pocimacit. És még a végén zenész lesz ő is, mint az apja!
Értitek már miért akar mindenáron a férjem fiút??? Egy lánnyal nem lehet koncertekre járni! :)

A V. András mindenhol ott van. Ha nem lett volna ott kb 6 éve az egyik ELTE kollégium 3 napos bulisorozatán (Budaörsi úton), akkor én lehet, hogy nem is ismerném a férjemet! :) És akkor mi lenne velem???? :)

F.

fatima
 
 


Szerintem is törlést neki!

Mircike,
még akartam írni, hogy hihetetlen, hogy 4 órát alszik a fiad :o ! Nem írtad el?!Mekkora mázlid van!!!

Marcsi
Azok a képek szülés előtt készültek... sajnos most még egy kicsit szélesebb vagyok :oops:

Borzasztó nagy szélvihar volt ma, ki sem mertem vinni Nikit sétizni...

Mi a 3 alvásról szokunk a 2-re, de elég nehen haladunk egyenlőre :roll:

Micsoda zenész társaság gyült itt össze :D

És az előbb lemaradt:

Nagyon boldog 3. hónapot Lizának!!!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Mit főztél Zsófi?!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Hát nekem M1 részéről ennek a bocsánatkérésnek olyan negédes szaga van.
Szerintem is moderáljunk! Csak! Őt simán lehet, de mi amikor reagáltunk rá egy biz. hozzászóláson belül, másról is írtunk, nem? Vagy kivagdossák belőle azt a részt, mert az egészet nem lenne jó kidobni, nem?
Egyébként még most utoljára (Remélem!!!) hozzáfűznék én is egy pár dolgot.
- Zsófinak tök igaza van, hogyha tényleg így lenne, és úgymond 'megtérne' M, hát az bizony nem 2 hét, és ebből még vonjuk csak le, hogy az ünnepek alatt biztos nem fogadták. Tehát durván 1 hét alatt rájött, hogy ki a hülye? Már bocs! Vagy írhattam volna, hogy szemét, mindegy!
- Ez a megbánó magatartás semmi más, mint a betojás jele, nyilván elgondolkodott, hogy mit mondhatott a Kaszás doki, és akkor mi lesz ebből. Hát igen, M1, ha még olvasol minket: ez elég ciki! Neked, hogy mi is tudjuk az igazságot!
- Az a gyanúm, hogy ezzel ő még nem fejezte be, majd amikor elcsitulnak a dolgok, mondjuk 1-2 év múlva, vagy ha mi innen "kikopunk" (remélem nem), vissza fog ő térni, hiszen mindig lesznek új kismamák...
- Szerintem sem lehet arra fogni egy ilyet, hogy valaki tök depis volt, és akkor megúszhat bármit. Ha én lennék a doki, nem biztos, hogy annyiban hagynám!
Otthon sokszor eszembe jutott ez az egész. A MI Mircikénk megelőzött, mert én is meg akartam keresni a btk ide vonatkozó részét.
Egyszerűen nem hiszem el, hogy vannak ilyen megkeseredett, gonosz lelkű, bosszúálló stb emberek, akiknek nem számít, hogy egy másik embert totál tönkre tesznek, ha másnem, lelkileg biztos. Így alávágni valakinek és éveken át hazugságban, a saját hazugságában élni és gyűlölni, elmebeteg dolog, megjegyzem, ez nem 2 hetes betegség. Nem is beszélve a sok kismamáról, nem csak most, tavaly is írt, meg az előtt is. És csak erről, az összes hsz-a ez. Miért nem írt a mostani babájáról úgy mint mi egy másik topicban, ahol megbeszéli a babás teendőket? Mert ez nem fontos? Csak a Kaszás? Csak a múlt?
Hú, ha az én dokimról generálta volna ezt a sztorit!!! Rohadtul bosszant az egész nő! Nagyon!
Többet tényleg ne jöjjön, se ide, se máshova!
Az egész csajt névvel együtt nem lehet kizáratni? Csak a hsz-eit?

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


na kedveseim. a mai napok tanulsága:
1. tudok karfiollevest csinálni (edutól loptam az ötletet...+ sütöttem még palacsintát- nem vagyok egy nagy szakács a rakott dolgokat még csak csak de levest soha nem főztem... na majd most!)
2. samu 3 órát aludt délután, mert ugye reggel már nem nagyon alszik... tendálunk erősen az 1 nagy alvás felé...
3. az almalevet/pürét nem szeretjük (én sem, amúgy...), de sebaj, holnap mást próbálunk...(hip almát)
4. viszont az a 6-8 kanál elég ahhoz h samu kibírja úgy h 13:15 kor evett és legközelebb 19:15kor fog... közte csak alma volt fél ötkor. durva, mi?
5. megint mükszik a szülészetes topik!!!
6. ja gondolhatjátok h próbálunk mindent forgásügyben. szal forgatás lábtól, pelussal, hasratenni, kezét alátenni stb. egyelőre semmi. viszont tengelykörül, ha úri kedve úgy tartja forgolódik..

még jövök
zsófi
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Kata!
Csudaszépek vagytok Lizával!
Bala is csak 4 hósan kezdett bambulínóból figyelős Manóvá nőni. Pont most lapoztam vissza a 3 hós képeit megnézni, s tényleg bambulínók voltunk még. :lol:
A játszószőnyeg nagyon tuti. :lol:
Nagyon szurkolok a szuri hatásosságáért! Hajrá!

Zsóka!
Gyerkőcök tünemények!
Remélem jól telik a pihitek!
Pihenj helyettünk is! :lol:
Szobatisztaság terén én is arra hajlok, ahogy Borinál történt az átállás. De hát elég idegesítő tud lenni, amikor állandóan ezt követelik a gyerektől, s ezen keresztűl ugyebár tőlem.

Zsófi!
No para! :wink:
Bala is csak 6 hósan kezdte a forgást (lsd.: balababaportal 6 gós képek 8) ). Pedig rá még azt sem mondhattam, hogy a hurkái miatt lusti :) Egyszerűen fiú, s kényelmes. :lol:
Nagyon tutik a pancsis képek! :lol:
Hát ez a kukucsos kép a babakocsiból, fenomenális!!! :lol: :D :P
Apa nálunk is hazajöhetne jóval hamarabb, olyan jó lenne néha! 8)
74-es pizsi??? :shock: Balázsra még most is rá tudok adni egy-két 74-es cuccot! :shock: Levágtad már róla a cetliket? Ha nem, akkor még kicserélik a kenguruban. Én is jártam így, s nem csináltak belőle probémát.


Nóri!
Kiatrtást és energy-t a tanuláshoz!
A parákat tesséj leírni, hogy jól kivesézzük őket, s megnyugodjál!
Tényleg roham léptekben fejlődött Farkas! :lol:
A képet várjuk!

Panni!
De jó, hogy Márk már jobban van!
Csibészesen vigyorog ám Ő is! :lol: Nagyon aranyos!

Mircike!
Hjaj... ti is betegecskén? :cry: Remélem már jobban vagytok!
4 óra alvás délután :?: :shock: :?: Meseszép álom! Ha már hármat alszunk, akkor jó napunk van :lol:, ade ehhez az eredményhez én is alszok vele. Egymagában nagyon ritka a három óra. átlagosan 1,5-2 órát szunyálunk délutánonként. Illetve most anniyt változott a dolog nálunk, hogy reggel nem alszik vissza, így délutánra már fáradtabb, s így talán magátol is alszik egy hosszabbat. Majd kiderül, működik e így.
Teljesen egyetértek hozzászólásoddal, s egyben privit is írok.


Reni!

Gratula Niki első lépésehez! Lassan kergetheted Őt! :lol:
A pancsis kép nagyon huncut!

Julcsi!
Még jó, hogy épségben megjártátok oda-vissza az utat, de azért örülök, hogy sikerült hazajutnotok.
Apukád mortyogásain jókat derültem, bár gondolom Te nem mindig. :? 8)

Marcsi!
Szülői értekezlet . :lol:
Lassan állítólag nekünk is mennünk kell. Ugyanis ma tudtam meg, hogy ha Balát 3 évesen oviba akarom adni Sz-on, akkor idén áprilisban igényelnünk kell majd a helyet. :shock: :roll: A gond csak ott van, hogy még nem lakunk ott hivatalosan. Na majd kiderül.
De jó volt látni titeket is! Laura igazi leányzó! Már most gyakorolja, hogy kell leteperni a fiúkat. :lol:

Andalka-Andi!
Üdv közöttünk és jó pocakosodást!
Írok neked privit! Mi is sóvágós babák vagyunk. :lol: :lol: :lol:

Puszi: Timi

Ui.: Bocsi, ha valami zagyva, vagy helytelen helyesírásilag, de totál nyomi vagyok ma (két nap knyvtárazás) :? . + tegnap egy torna, amitől fáj mindenem :wink: :?

Kép

Kép
timtom
 
 


csak azt nem írtad meg timi, h veletek mi van???
áá most jó ez a pizsi, nem viszem vissza, hordjuk amíg tudjuk (elvégre az is lehet h most egy ideig nem nő, nem?)

meg ezer éve akarom már írni, h
BOLDOG HÓFORDULÓT A GYÖNYÖRŰ LIZUNAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Mircike, írtam privit, mert nem engedett be délutána babanet.... :evil: :cry: :wink:

és BOLDOG HÓFORDULÓT A GYÖNYÖRŰSÉGES LIZUSNAK!!!!!!!!!! :lol: Kata én még írtam a cseten, és utána láttam, h offline lettél, azért el tudtad olvasni? :oops: :?

na ha a fiúk hétvégén elmennek sétálni, akkor megpróbállak Titeket utolérni! :oops: :? :wink:

Reni, Niki nagyon édes! Főleg a pancsi előtti képen! :lol:

na mennem kell, mert megint romokban a lakás... :evil: :oops: :cry: (én már 2 óra seggencsücsnek is örülnék! Zsig még szószó, de zsombesz, exrtán gáááázzzz, azaz aktív :oops: :? :wink: )

pusszancs :wink:
mazsolák
 
 


Kata!
Sok pusszancs a 3 hós tündéri Lizunak!
Kép

Zsófi!
Köszönjük érdelődésed, jól esik :)

Hogy mi van velünk?

Hát Bala hiányban szenvedek.
Tegnap és ma is könyvtáraztam a szakdolimhoz, s ezidő alatt Anyum Balázik, így távol vagyunk egymástól, s míg a tegnapi nap első fele kifejezetten jólesett, hogy kicsit mást csinálok, délutánra már nagyon hiányzott Mackó. Ma reggel pedig már nagyon nem volt kedvem könyvmolyt játszani, de muszáj. Kora du. már mentem volna haza Prücsökhöz, amikor Apának támadt egy ötlete, így maradtam Óbudán, s várom Apát, ugyanis koncertes vacsira megyünk kettesben. HURRÁ!!!!!! Úgyhogy Bala gyömöszölés, játszás, nevelgetés még várat magára holnap reggelig, de azt hiszem ez az esti program most jól fog jönni a lestarpált agyamnak.

Hétvégén a fiúk az építkezésen megpróbálnak haladni a villanyozással, nekem pedig takarítanom és rámolgatnom kéne a terepet, de ez függ az időtől is. Ha olyan szél lesz, mint ma, akkor ezt az ötletemet elvetem, ugyanis ablakok nélkül még igen csak huzat van a házban.

Egészségileg (le kell hogy kopogjam) minden rendben nálunk, pedig Apa családját karácsony óta tapossa egy vírus. Eddig megúsztuk. :)

Alvás: továbbra is fogni kell Apa kezét elalváskor, viszont ma éjjel már nem sírt fel. Remélem haladunk e témában, s lassan az elalvás is úgy fog működni mint régen.

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Jóestét :)

Négy óra az bizony annyi. De három óra alvás után már néha felébresztem, ha mondjuk kettőkor aludt el, akkor öt után már nem hagyom aludni :)

Tanulósoknak kitartás: Én annó majdnem egy évesen fejeztem be a szakjogászit, mármint nem én voltam egy éves, na mindegy, szal tudom milyen gáz, nagyon gáz :)

Metálos apukák jeee :)

Zsófi: Már hozzátápi megy, elképesztő. Első hetekben mindent utálni fog [vagy nem :)] de inkább igen. A hipp kajákat jobban csípik, mert van bennük általában rizsliszt, amitől selymesebb az ízük. Én legalábbis nagyon szerettem megenni a maradékot :)
Grat a karfiolleveshez 8) Én überbéna szakács vagyok. Ráadásul beton jogász aggyal mindig ragaszkodom a recepthez, hiszen ami le van írva, az nyilván úgy igaz. Aztán amikor nem úgy sikerül, akkor meg idegbajt kapok :)

Őőőő mit akartam még megnézem...

Edus pakolás-rámoláshoz szorítok nagyon, ennyit megtehetek igazán, ha már lógatom a lábam egész délután :)

Marcsi: Jók a képek!!! Bölcsi hátigen :) Ha jövő héten már nem lesz hörg itthon, akkor megyünk részleteket megbeszélni, mi lesz a jele [ezen tök izgulok nemtommér :)] milyen ruhákat cuccokat kell bevinni. Jáájjj, nemakarom deigen nem deigen.
Sószoba, az biztos tök jó.

Timi mi az a koncertes vacsi?

Anaci, hogy három gyerek mellett hogy bírod, az nekem tök rejtély :) Egy darab példás magatartású gyermek mellett is hajam égnekáll néha, nem jut időm semmire, és el se tudom képzelni, hogy mi lenne hárommal?!?

Nóri nem kaptam privit.

Reni: Szuperul nézel ki! Boltba sztem már hétvégén megyek!

Julcsinak még akartam valamit de már nemtudommit.
Megyek kidőlök. Üdv. M.
mircike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?