Új privát üzeneted érkezett!

Márti, én is 15 napra tervezem :)

Én is kv mániás vagyok, de újabban krémporral és édesítővel iszom. Igaz hogy tiszta kiütés vagyok, de leg. nem hízom :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Edith!
Nagyon jó a sztori a vasalóval riogatásról. Hiába hát, mindent bevet az ember. :D Nekem is vannak néha fura ötleteim, de újabban a cél szentesíti az eszközt. :wink: Nálunk a vasaló annyira kedvenc (főleg Marcinak), hogy már el kellett tennem a szokásos helyéről, és nagy szervezést igényel az is, ha vasalok. Ugyanis olyankor rángatja a vasalódeszkát, a zsinórt, meg a ruhákat. Ilyenkor ki szoktam tenni a deszka elé a halom vasalatlant, abban turkál, azzal elvan egy ideig. És úgy vasalok, hogy a vasalót soha nem engedem el, érdekes kivitelezni a ruhák hajtogatását, de muszáj.

drev!
Remélem nem tart sokáig ez a fogfájás nálad, talán ez a legrosszabb fájdalom, úgyhogy együttérzek.

Julcsi!
Köszi a bíztatást, igyekszem megfogadni. Ma azért eddig jobb a helyzet, most pl. alszanak. Utána meg sétálni megyünk, aztán majd csak kihúzzuk estik. Viszont apa mégsem ment Bp-re ma, úgyhogy egy fokkal jobb a helyzet. :roll: Pénteken meg elvileg délután miénk a pálya, Veszprémbe készülünk, így nagymamázás lesz.
Egyébként az egészben az a vicces, hogy néha tényleg lefáradok, meg türelmetlenebb vagyok, és nagyon örülök, ha jön valaki hozzánk, vagy beugrok valamelyik nagyihoz velük (bár néha ez is elég macerás, nagy szervezést igényel így, hogy apa viszi az autót), és a múlt héten kis vita próbált kialakulni anyósomék részéről, hogy hozzájuk soha nem viszem a gyerekeket, stb., stb. Pedig ezerszer elmondtam, hogy nyugodt szívvel bízom bármelyik nagyira, egyetlen feltételem, hogy soha nem hagyom ott őket valakivel, aki egyedül van, mert tudom, hogy mennyire nehéz tud lenni. És én örülnék a legjobban, ha 3-4 naponta egy órára el tudnék menni valahova, bárhova, akár vásárolni is, egyedül. De valahogy nem ez jön le, ezek szerint. :roll:

Barbi, Zsu!
Ismerős ez a hiszti dolog, nálunk Marci profin csinálja, már én is mondtam, hogy ebből lassan ereszd el a hajamat lesz, hogy már 10 hónaposan így megy neki.

Na csajok, itt aztán össznépi fogyás lesz, úgy látom. Én már tegnap délután végiggondoltam a könnyelmű kijelentésemet, hogy csatlakozom hozzátok. Valóban rövidnek látszik ez az 5 nap, de lehet, hogy meg fogja haladni az erőmet. Na nem baj, hétfőig még kitalálom, hogy mi legyen, max. belekezdek, jól feladom már az elején, nektek meg erőt adok ezzel, hogy csináljátok tovább. :wink:
Ja, és mi van akkor, ha én se a teát, se a kávét nem szeretem? Akkor szomjan fogok halni? :wink:
Kétszersült nálatok mit jelent? A sima toastkenyér is az? Vagy csak azok a kemény akármicsodák? (Nem vagyok egy koplalós, diétázós fajta, gondolom ez látszik. :oops: )

Andi
Kép
zsandi
 
 


Most eszmélek, hogy akkor ugye jövő 7en diéta, akkor meddig csináljuk???Mert akkor ne is főzzek semmit????Mindenki hozza az elemózsiáját????
Ja elképzelem, hogy a Barbi ha ráérnek, és csak 5 napot vállal be , akkor nem az Istvánt hozza magával, hanem a hűtőt...mi meg majd itt csorgatjuk a nyálunkat!!!!Szép kis nap lesz!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Zsandi:én a szeletelt kennyére gondoltam, hogy azt megpirítom!!!Rosszul gondoltam???? :shock: :shock: :shock:
Szerintem aki csinálta már ezt a diétát az mesélje el(Zsuzsi, Julcsi)
a tojás ugye főzve??igen ezt a Zsuzsi írta nekem, és akkor a tatárbifsztek helyett mit?? semmit???Én azt meg nem eszem???Vagy akkor azt egye az Árpi és ő fogyjon tőle???Vagy mi van???
Na azt hiszem nem tett túl jót nekem ez a fél 6os kelés!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!
Jókat röhögök rajtad, látom elemedben vagy. Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ja, én is a szeleteltre gondoltam, csak nem tudom, hogy az kétszersült-e, ennyire nem vagyok tájékozott.
A tatárbifszteket én megenném, ha tudnám, hogy hogy kell csinálni. De addig majd kitalálom, ha eljutok odáig a diétában.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na, megnéztem, a tatárizé a 2. napi vacsi, nem kell idegeskednem, addig úgysem jutok el.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Én a tatárt imádom. De ez a pár dkg, amit lehet enni olyan kevés, hogy még a kenyeremet sem kenném össze vele.
Meg ugye nem is igen tudom, hogy lehet ilyen keveset csinálni. Egy marék húsból? Az milyen lehet?
Nem lehet ezt valamivel kiváltani?

Igen, ez a kétszersült engem is érdekelne. Még sosem ettem ilyet, azt sem tudom mi fán terem.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Andi, dehogynem!

Majd ketten húzzuk egymást, ahogy látom a többiek sokkal elszántabbak. :lol:
Legfeljebb msn-ben megdumcsizzuk, hogy ki-mit csalt a fogyókúrában. Nekik meg azt mondjuk, hogy persze! Csináljuk!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi!
Igen, majd jól átvágunk mindenkit, aztán a végén csodálkozunk nagyon, hogy egy dekával sem lettünk kevesebbek. :lol: Én nem tudom, hogy hogy tudnék lemondani a napi betevő csokimról. Nagy csokizabáló vagyok, és szinte csak szénsavas dolgokat iszom, ami gondolom megint csak eléggé kizárt egy diétánál. Na jól van, nem is borzolom a kedélyeket azzal, hogy mennyire egészségtelenül élek. Lehet még most ki kéne szállnom? :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Én a terhesség óta vagyok ilyen csokiimádó. Illetve nem is annyira csoki, inkább sütemény.
De éjszaka eszem leginkább. Éjszakára nem ír semmit a fogyókúra, ugye? Akkor éjjel nassolhatok tovább? :wink: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Itt sunnyogok a gép előtt, hogy nehogy valami kis zajt is keltsek, hogy tudjanak végre egy hosszabbat aludni a gyerekek, erre jön valaki aki beba***a az ajtót, és kissé kiabálva elmondja, hogy mit szeretne. Persze Marcit már hallom is! De ha kulcsra zárom az ajtót, akkor meg kopogás gyanánt ütni szokták egyesek. Kép Kép Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Barbikám, zugevő vagy?
Egyébként én is tudok a fogamra valót a nap bármely szakában enni. Néha még magam is furcsállom. Jó módszer, napközben narancsozok, meg minden, éjjel meg zabálom a kimaradhatatlnant. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


LÁnyok a kétszersültet a boltban is lehet kapni, igen olyan kemény izé :) De gondolom a otas-kenyér is jó :) Nálunk annyi lesz a különbség hogy én sütök kenyeret, és azt fogom megpirítani. Így egészségesebb is lesz, mert teljes kiörlésű lisztből csinálom a kenyeret :)

Én is nagy csokiimádó vagyok, de nagyjából sikerült lemondanom erről, és a több iédességről az elmúlt 1 hétben. Az egyik este ettem egy kocka csokit Bencééből, és kb napi 1-2 darabka kekszet eszem meg, ha nincs itthon semmi kalóriaszegény. De ha nagyon éhes vagyok, inkább eszem egy joghurtot (natúrt) vagy uborkát, paradicsomot. A mai uzsonnám grapefruit lesz.

Jah és én a tatár helyett veszek majd darált marhahúst, egy 1/2 kg-ot, és lefagyasztom 6 dkg-ként. és ha az kerül sorba akkor majd megfőzöm.
Én nyers húst meg nem ennék...

Zsandi ha érdekel, megkérdem az uramat a receptről :)

Bírjuk ki csajok :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zugevő, de nem is kicsit. Már odáig jutottam, hogy éjszakára raktározok valami édességet. Gáz, mi?

Gyerekek, az Ádám 2,5 órája alszik. Ilyen nem is tudom mikor volt utoljára. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Lementünk sétálni és itt kapkodom a fejem úgy pörög a topik!!!!Ezt már szeretem!!!

2 és fél óra az nem semmi!!!!AZ én fiam mostanában nem csinál ilyen maratoni alvásokat!!!!Irigy vagyok nagyon!!!! :lol:

Mik ki nem derülnek itt a fogyóval kapcsolatban...én sem tudom elképzelni a napot 1-2 nasi nélkül, de majd kiartok!!!!NEM ÚGY MINT EGYESEK!!!!! :shock: :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kata meg még mindig nem alszik, és fél 3-kor szoktunk menni sétálni :(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Hát ez jó! Legalább felpörgött a topik. :lol: :lol: :lol: :lol:

Andi, Barbi, látom a pozitív hozzáállást nem nagyon ismeritek! Már előre beiktatjátok, hogy hol csaltok, nem rossz.

Hú, akkor hétfő. Én nagyon szeretném végigcsinálni és veletek talán lesz egy kis akaraterőm. mert szerintem én a magzatburokkal kiszültem magamból az összes kitartásomat. Aztán majd tornázni is kéne. Vagy valami...
A kétszersültnek jó a toast kenyér is. Tök mindegy milyen kenyeret pirítunk meg. Persze jobb a teljes kiörlésű, de szerintem mindegy. De van kész kétszersült is. Őzike vagy mi a neve és nem rossz. Én kifejezetten szerettem.

Gyerkőceitek jó nagyokat alszanak. Oké a Kata nem. Enyimek hozták a szokásos egy órájukat. Viszont Dorina a macija tetején aludt úgy, hogy a keze teljesen maga alá szorult. Sírva ébredt. :?

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Jó nagy élet lett itt, úgy tünik a tervezett fogyókúra alaposan felborzolta a kedélyeket!
És fogalmam sincs, hogy fogom bírni, még nem próbáltam ilyet. De a páromat is rábeszéltem, ő sajnos a szülés óta egy dekát sem adott le - a terhesség alatt együtt híztunk, de ő úgy maradt teljesen :) Én legalább Samu súlyával kevesebb lettem :)

Tatárt én is szeretem, az egyetlen nyershúsból készült cucc, amit hajlandó vagyok megenni. Meg én is nagy kávé rajongó vagyok, de nekem nem a cukor fontos, hanem az, hogy tej legyen benne. Sok.
Zsu, az elég ijesztő, ha kiütéses leszel az édesítő+tejpor egyvelegtől, szerintem ennyit nem ér a dolog. Ezek elég fura anyagokból készülnek, és nem biztos, h jót teszel magadnak ezzel. Nem hiszem, hogy egy kis sovány tej annyira durva megsértése lenne bármilyen diétának.

Az elmúlt napokban Samu is rengeteget alszik napközben, most épp bő 2 óránál tart. Tegnap apjával voltak itthon és 3,5 órát aludt egyhuzamban. Álomkórság van. Na, most épp elkezdtek fúrni, szerintem eddig tartott a szunya...

És elromlott ennek a kiba laptopnak a touchpad-ja, és sehol sem találom a garanciapapírt :evil: Pedig vsz még garanciális.

Edith, nagyon tetszett a vasaló és Kriszta esete. Jót nevettem rajta, ügyes trükk!
No, Samu felébredt, megyek és leütöm a most falat fúró lakót!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi nem a tejporra, én a szecharózra és az aszpartámra vagyok allergiás :s...

Megyünk sétálni :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na csajok én már csak ülök , nézek ki a fejemből és röhögök...olyan nagyon fáradt vagyok.De elmélkedtem is közben!!!!Azért olyan nagyon fárasztóak a nappalaink, mert ez non-stop meló, a pasik meg persze dolgoznak 8-9 vagy akár 10 órát, de mikor hazaérnek az azért változatosság, míg mi nem minden nap tehetjük meg hogy kimozdulunk....persze nem én találtam fel a spanyolviaszt, csak elgondolkodtam, hogy mitől vagyok ennyire kipurcanva!!!!!Bár ugye nálunk a max. fél 7-es ébredések sem segítenek a kipihentségemen és ez ugye ritka mint a fehér holló.
No de sebaj...10-20 év aztán majd visszasírom ezeket a mozgalmas napokat, mikor ki sem látok a fejemből...de akkor meg majd jönnek az unokák!!!! :wink: Az még jobb buli lesz, ott nincs olyan nagy felelősség csak kényeztetni kell őket, meg szeretgetni, meg vicces gyerekes dolgokat csinálni...azt hiszem menni fog!!!! :lol: :lol: :lol:
Na ezt jó bő lére eresztettem!!!

Zsandi:örülök, hogy legalább neked okoztam pár vidám percet!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti! Látom, elmélkedős hangulatba keveredtél. Egyébként én is így gondolom. Nagyon bele lehet fáradni a napi 24 órás otthoni készenlétbe. Az első 4 hónap - ami érthetően nagyon csak erről szólt - engem teljesen kiszívott. És ezért is mentem és megyek vissza dolgozni...
Nagyon sokat számít nekem most az a heti 1,5 - 2 nap, amikor egészen mást csinálok (mégha az a munkám is), és nem itthon vagyok - azzal együtt, hogy imádom a Samuval eltöltött időt.
Persze munkahelyen dolgozni ennyi idős gyerek mellett nem sokan vágynak - és talán ez a helyes közelítés. Én ilyen deffektes vagyok... Akik pedig dolgoznának is, kevés lehetőség van ilyen pici gyerekek mellett...

Egyik kollégám azt mondta, csak az első 18 év nehéz :)

Közben megoldottam a touchpad problémát: Samunak sikerült a billentyűzetre tenyerelés közben egy gyorsbillentyű kombinációval kikapcsolnia a touchpadot. Gondoltam kipróbálom, mielőtt elcincálom a gépet egy szervízbe - és működött. A kölök egy műszaki zseni. Legutóbb seperc alatt dezintegrálta a mobiltöltőmet javíthatatlanra...
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:nem semmi a fiad!!!!! :shock: :shock: :lol:

Elkoboztam a Zsombitól a cumiját, ahova megy mindíg talál egyet, de csak úgy hobbiból ne cumizzon, csak ha muszáj!Felvettem ,akkora pofont lekevert hogy csak na!!!!! :shock: :lol: Arra nem emlékszem, hogy a lánykám vert volna!!!Lehet hogy csak a fiúk ilyenek vagy csak az enyém?????De közben mosolygott ám!!!! 8)
Lenyomtam mind2 manót kb. 5 perces külömbséggel...nagyon büszke vagyok és csak pihegek!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Nagyon jókat nevettem az írásokon! :lol: :lol:

Kétszersültnek szerintem is megteszi a pirítós toast kenyér. Tatár helyett meg valami rostonsült húsi.
Én tényleg nem emlékszem, hogy éheztem volna, amikor csináltam. Igaz én ennél sokkal kevesebbet eszek. Csak ahogy a Barbi is, én is zugevő vagyok. Bár mostanában már csokit egyáltalán nem eszek és éjjel is inkább valami gyümölcsöt.

Edith: nagyon jót derültem a vasalóval való távoltartáson.

Azt hiszem szerencsém van, a Szandi semmit nem pakol. Bőven elég neki, ha az ágynál áll. Az már csak hab a tortán, ha megkaparint egy távirányítót v. telefont.

Évi: én nagyon irigyellek, hogy dolgozol. Nálunk a Ferkó nem egyezik bele, pedig meg tudnám fűzni a főnökömet, hogy csak 4 órákra menjek. Pont ma mondta, hogy majd, ha 2 éves lesz, visszamehetek. De az még olyan messze van!!

Az éjszakánk egyszerűen horror volt. 1-től 5-ig háromnegyed óránként ébredt. :cry: :cry: Nem sírt, csak forgolódott és magyarázott. Fél hatkor meguntam és megpróbáltam megitatni, ettől annyira felébredt, hogy alig tudtuk lenyomni.
Már ott tartottam, hogy világgá megyek. :oops: Egyszerűen elegem van az egészből. Tudom, ne keresek magyarázatot az ébredésekre. De nem értem, miért van az, hogy vannak olyan napok, amikor 22-10-ig egy hang nélkül alszik?!

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti!
Veled tartok a büszkeségben, én is lenyomtam őket, kb. ugyanilyen sikerrel. Jót tett a mai maratoni séta. Jó kis szomszédi találkozó volt, 3 anyuka, 4 gyerek. :wink: Meg még út közben össze is futottunk egy-két korosztályunkbéli manóval és anyukájukkal. Elég jól sikerült a környéken a 2006-os év, ami a gyerekeket illeti, összeszámoltuk, csak akiket mi ismerünk, abból már majdnem két osztálynyi gyerek is van. Nem csődöl be a helyi suli gyerekhiány miatt. :wink:

Épp a szomszéd lány mesélte, hogy a majdnem két évese 2 napja az összes cumiját kidobta a kukába, hogy ezek már nem kellenek. Ő meg pont mostanában kezdett gondolkozni, hogy hogy csinálja a leszoktatást. Asszem, hamar túljutott a dolgon. :D

Évi!
Nagyon ügyi Samu, igazi pasi, ért a műszaki dolgokhoz. Mégha most még kicsit fordítva is működik. :wink: Enyém gyerekek meg tönkretették a távirányítót, most vettünk egy olyan mindegyik TV-hez jó, szerencsére működik. A hangfalat meg annyira szétszedték, hogy már valami vatta jön ki belőle. Arra jó volt, hogy megtudtam mik vannak egy ilyen szerkezetben. Apának meg szétdurran a feje, ahányszor ránéz. :lol:
Egyetértek veled a munkával kapcsolatban, ha meg tudod oldani, és jobban érzed magad így, akkor naná, hogy menj el heti 1-2 napot. Magadnak is jót teszel vele, ezáltal Samunak is. Én ugye elvileg iskolás korukig maradhatok GYES-en, de ha oviba mennek, tuti visszamegyek dolgozni. A gond csak az, hogy még nem tudom, hogy lesz-e hova.

Zsu!
Nem egészen értem, hogy ha allergiás vagy ezekre a cuccokra, akkor miért iszod/eszed? Azon a pár kockacukron már igazán nem múlik semmi.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na halljátok, sehol sem vagytok.
A délelőtti alvás 3 órásra sikerült, ebéd és séta. Másfél órát sétáltunk, evett megint és már megint majdnem alszik.

Zsuzsi, nagyon sajnálom a szar éjszakátokat. De tényleg ne keress magyarázatot, szerintem a nálunk jóval okosabbak sem tudják.
Tudom, ez téged sem vigasztal, (engem sem) de tegnap beszéltem egy barátnőmmel, egyidősek a gyerekeink, náluk dettó ilyen az éjszaka. Hol alszanak hol nem, de inkább nem.
Mi most kivételesen aludtunk. Igaz, kb. 4x kelt, de csak a cumiért és aludt is vissza. Én sem értem.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsandi, mert én napi 3-4 kávét iszom, és teát kb ugyanennyit...
Más panaszt nem okoz, így kibírom :)

Viszont egy hét alatt 6 cm-el lett vékonyabb a derekam, és 3-al a csípőm!

olyan jó lenne ha lenne mérlegünk :(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsi, nem lehet hogy Szandi azért nem pakol mert kisebb nálunk? Nem akarlak elkeseríteni, de 2 hónapja a Kata se pakolt:)

De reméljük a legjobbakat:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu! Gratula az első fogyis eredményekhez! Ez a Herbalife hatása?

Zsuzsi! Szerintem is neki fog lendülni Szandi hamarosan a pakolásnak. Samu is kb 1 hónapja érzett rá igazán az ízére.

Zsandi: kibelezett hangfal? :D az sem semmi!

Julcsi, drev: mire jutottatok a lakásbejárás után?

Márti: gyerköcökök mennyit aludtak végül? azaz te mennyit tudtál pihizni? remélem, arra használtad az idődet.

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:kisbanyám jól működött, ő másfél órát szokott szunyálni du-án, kismanó hozta a formáját 50 perc után felébredt , kómázgatott, de nem volt kedve már aludni!!!!
Ja kihasználtam az időt és bambultam ki továbbra is a fejemből....de most már gondolkodni sem volt erőm!!!! :lol: Úgyhogy most semmi okosat nem tudok írni!

De a fiam fejlődése észbontó, de gondolom ez menden többedik gyerkőnél így van!!!:Szoni a fellépőjével csuda ügyin be tud mászni a kádba, szép óvatosan ahogy kell!!!!Tegnap kistesókája ott cirkált már pucéran a kádnál, mi még szöszmötöltönk, erre mikor odanéztünk már rakta fel a kistérdét a fellépőre :shock: :shock: Úgyhogy figyelni kell minden pillanatban!!!Lehet hogy a sok figyeléstől piros a szemem!!!! :wink: :lol:
Ja ma a "kiskukás" betyárkám kipakolta a kukát, kb. 3 pelust kihalászott meg még további ínyencségeket :shock: :roll: !!!!Szombaton jön apukám és kitalál valami okosságot a konyha bejáratra!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


CSak bekukk!

Láttam egy jó topikot a Gyermeknevelésnél. Alvás: "Rossz alvó", éjszakai felébredő, éber-alvó gyerekek szüleinek - ez a címe. Aki érdekelt, esteleg beleolvashat. Érdekes dolgok vannak benne!

Jó éjt mindenkinek!
Reggel jövök, ha élek! :roll: :roll: :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


És élek!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Látom, az alvásról volt szó. Nálunk mikor hogy alakul. MOstanában Kriszta elég jól alszik nappal és éjjel is, az éjszaka egyszer keltem fel hozzá, mert kellett a cumija. Fél 9 előtt megébredt, az apja meg hipp-hopp kikapta az ágyból (még furcsa neki a 10-ig alvás). De megetettem és visszatettem az ágyába, játszott egy kutyussal, most meg nagyon el van bambulva, szerintem visszaalszik, vagy már alszik is.
NApközben kétszer alszik, átlagosan 1,5-2 órát, de van amikor félóra után már felkel. Vannak az elmúltnál rosszabb éjszakáink, amikor 2-3x kell felkelni hozzá, de ennél többször inkább csak olyankor kelek, ha valami baj van: beteg, orrdugulás, ilyesmi.

Fogyókúra: Lehetek őszinte? :oops: :oops: :oops: Én tegnap elkezdtem. Gondoltam hétfőig pont kijön egy 5 napos ciklus. Ha jó, akkor meg folytatom veletek. (Muszáj nekem a hirtelen ötletekre, lelkesedésre hallgatni, mert ha nem, áááá..., volt itt szó akaraterőről meg ilyesmikről... :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: ) Éééés? HA minden nap olyan lesz, mint a tegnapi, szerintem örvendhetek, ha csak 1-2 kilót fogok hízni. Igen, jól írtam, az este úgy belaktam a hozzávalókból készített salátából, hogy félreállt a hasam. Szerintem estére az sok. Még István is evett belőle! :D De bizrtos megvan rá az oka, hogy miért ilyen. :roll: Ezért folytatom és betartom, de szerintem nem éhezős. Úgyhogy, lányok, akik annyira féltek tőle, ne féljetek, nem olyan drasztikus. Bár igaz, hogy én nem szoktam túl sokat nassolni, én inkább a reggeli és déli kávémat kortyolgatom egész nap. Csokit meg néhanapján egyszer ha eszem, az meg egyenesen ritka, hoyg megkívánnám. Szerencsére, pedig terhesen úgy beindultam rá, hogy mustzáj volt tartalékot tartsak itthon! :oops: De szerencsére, ahogy jött el is ment ez az imádatom.

Zsuzsi, Kriszta sem igazán pakol. Legalábbis a szekrényeket (jobbanmondva a belsejét) még nem fedezte fel. Érdekes számára a hűtő pl. meg is célozza, amikor kinyitom az ajtaját, de szépen félrehúzódik, amikor látja, hogy be szeretném csukni. Még. Én mindent ezen a MÉG-prizmán nézek, mert tudom, hogy egyszercsak eljön mindennek az ideje. Annak is, hogy nem fél a vasalótól. :lol: :lol: :lol: Sőt, már tegnap voltak erre utaló jelek, bár nem mondhatni teljesnek, mert ahogy közeledtünk a szoba felé vagy a szobában állandóan phhh, phhh, ssszzzz, phhhh hangokat hallatott és nézett a vasalóra! :D :D :D Amúgy, ha kimondom hol a vasaló, rögtön keresi. Meg a kutyát érti, és a könyvecskéjében rámutat (ha rámutatásnak nézzük azt, hogy a kutyás részt rágja :roll: :roll: :roll: ) illetve a plüsskutyájára is ránéz, ha kérdezzük, hol van. A kutyának kkkkkk-t vagy krrrrrrr-t "mond". Az R viszont olyan raccsolós, nem ejti tisztán.

Még valami. A másik topikból egy csajnak a kislánya kissé fura dolgot művel. Nyitott a lány egy topikot a Gyermekek- betegségek, gondok-nál, a legelső, a segítsetek. Ha van időtök esetleg benézhettek, és nézzétek meg a videókat, mit szóltok hozzá? De majd ott le lesz írva!

Julcsi, milyen eredménye lett a sétának?

Márti, elolvastattam IStvánnal két mondatodat az elmélkedős írásodból, mire azt mondta, na, lássam, mozdulj ki itthonról 3 napra, vezess 6 órát egyhuzamban, menj éjjel 3-ig javítani, majd mondd, hogy nem is vagy fáradt! Persze, ebben igaza van, de mondtam is neki, hogy ez nála is ritka eset, mert nem ez a jellemző a munkájára. Erre nem tudott válaszolni. Különben én őt elég jól "kifogtam", mert ő is probléma nélkül elvan Krisztával és tudok kimozdulni itthonról. tegnap pl. egyedül mentem el tápszert meg fogyóhozzávalókat vásárolni. Szándékosan mentem busszal és egyedül, jó volt kikapcsolódni a 3 napos non-stop meló után.

Ja, egy vicc jut eszembe a non-stopról.
Egy otthonról egyetemre elkerült erdélyi diák 2007 január elsején táviratot ír a szüleinek. "Bejutottunk Európába. Stop. Küldjetek pénzt. Non-stop!!!" :lol: :lol: :lol:

Na, most ennyi voltam, puszika mindenkinek! Szép napot!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Reggel volt a Dolly a tv-ben!Búzafüvet iszik minden reggel 6 éve, és tök jól lefogyott!!!! :shock: Frissen kell préselni meg minden találtam 1 oldalt ahol le van írva:

http://www.vegetarianus.hu/irasok/gabonak/hajdina.html

És állítólag ugyanúgy eszik mindent, mint azelőtt!!!Jó azért most reggel biocuccokat hozott.

Árpi:fogad????Lakás????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 



Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti, már többször akartam neked írni Zsombi kukázása kapcsán, de mindig kiment a fejemből mire oda jutottam. Ahelyett, hogy a konyhát valahogy elszeparálod a gyerköctől, nem lenne egyszerűbb megoldás a kukát lecserélni valami olyanra, ami kevésbé könnyen borítható ki, nyitható ki, ilyesmi? Vannak ilyen szemetesek, pl. a pelenka tároláshoz, amik nem nyithatóak olyan können (és nem a szagzáró horrrorárú szerkentyűkre gondolok). Vagy beteszed a szekrénybe a kukát, és a szekrényajtóra szerelsz biztonsági zárat. Sok helyen van a szemetes az alsó konyhaszekrénybe elrejtve. Csak mert a konyhából való kirekesztés szerintem rossz üzenet, ott fog álldogálni az ajtónál Zsombi... :D

Ma éjjel-hajnalban elég sokszor felébredt Samu, nehezen aludt vissza, sőt 6 körül olyan nagy sírásba kezdett, hogy alig tudtam megnyugtatni (olyan mintha valami rosszat álmodott volna). Mostanában az jött be neki, hogy éjjel ébredéskor kap egy kicsi langyos teát (max 0,5-1 dl), és azzal tök könnyen visszaalszik (meg sem issza), ez szerintem nála a cumipótló. Ha cumival kinálom, kiköpi (ebben konzekvens: "hülye vagy anyu, ebből nem jön semmi!"), és általában is csak 1x (rossz esetben2x) ébred.
Hát ma nem ez volt, de szerencsére nem egész éjjel csinálta, csak negyed 4-től...
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Kismanóim összefogtak, és amíg kiosontam a konyhába, feldöntötték az állólámpát a nappaliban. Nagy csörömpölést hallottam, és a két gyerekemet sikítva üvölteni. Szerencsére nem lett bajuk, a lámpa felső búrája viszont darabokra tört. Én meg óbégattam, hogy mindenki maradjon a helyén, meg ne mozduljon, amíg átszállítmányozom őket a szobájukba, nehogy belemásszanak a szilánkokba. Mintha értették volna... :? Azóta söprök, porszívózok, söprök és porszívózók, nehogy valami kis darab maradjon. :( Asszem megint túl vagyok egy színinfaktuson. De megúsztuk. :( Most már alszanak, bár az sem volt egyszerű menet.
Talán egy gumiszobát kéne kialakítani, akkor nem történnének ilyenek... :(

Rács: mi felszereltük a nappaliba, valóban ott ácsingóznak, ha rájuk zárom, de azért néha jól jön.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ja, és az ilyen esetek után mindig elgondolkozom, hogy kevés vagyok anyának, mert nem tudtam megakadályozni. Ez a második gázos balesetünk, az első karácsony másnapján történt egy kovácsoltvas gyertyatartóval, ami azóta már kikerült a házból. Már csak a bútorokat, ajtókat, tükröt, babakocsit kéne kitenni, és nem lenne félnivalóm. :?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:elhiszem, hogy szívinfarktust kaptál!!!!!Igen jó lenne egy tök balesetmentes lakás, de azt nem tudom, hogy lehet kivitelezni!!!!
Engem egyszer Szoni hozott tiszta frászba!!!!Ilyen kis kúszó-mászó volt, én elmentem pisilni, nagy csattanást hallottam, üvölt a gyerek...már elképzeltem, hogy valami rázuhant és megsebesült...de a szentem "csak" a vasalódeszkát döntötte el valahogy és azért üvöltött , mert megijedt!!!! :? Na nekem most ezért nagyon jó a járóka, mert ha épségben akarom tudni a Zsombit akkor becsempészem oda míg visszaérek!

Évi:hatalmas kukánk van, 120 l-es, sehova nem tudom berakni!!!De a konyhában amúgy is garázdálkodik , a felsőbb polcokról szeretné levenni a lábasokat, ami ugye ha fejbe kólintaná biztos nem röhögne rajta!!!Meg a spejzben a polcot is kiszemelte már, ja és krumplinyalogatáson rajta kaptam már!!!! :shock: Szóval ezért is szeretnék rácsot és nyugodtan álldogálhat ott, majd megunja!!!!Szonival azért könnyebb volt, mert ugye csak egyedül volt, de most nem tudok mindíg a nyomukban lenni és bejárónőm sincs!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith:szerintem ez nem kóros amit az a kislány művel, életkori sajátosság, most fedezi fel a szexualitást!Szerintem, de passzolom nem vagyok szakértő!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, így azért már más a leányzó fekvése :) Nyilván, ha nem csak a kukát akarod megóvni Zsombitól (vagy fordítva), akkor értem.
A lábas fejre rántása valóban balesetes helyzet, míg egy kuka kirámolása max anyunak okoz kellemetlen perceket (amíg el nem kezd falatozni a gyerköc a szemétből...)

Csak ahány ismerősömnél én eddig jártam, és ezt a módszert alkalmazták, mindegyik azt mondta, hogy a gyerköc folyamatosan a biztonsági ajtónál álldogál, és az a jobbik eset, ha nem üvölt, h engedjék ki/be:)

Zsandi, ez nem semmi. Ezért nincs állólámpánk :)
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Nálunk is rácsot kap a konyha. Főleg, hogy nekünk egyben van a nappalival, de azért nem szeretném, ha ott garázdálkodna.

Andi, ne aggódj. Én tegnap tudod mit csináltam? Az Ádám a nappaliban az ágyon feküdt én meg előtte nekiálltam lepakolni a habtapikat. Mert azt a kutya miatt folyton lerakom-felszedem, így telik az egész nap. :?
Szóval az ágyon feküdt én meg pakoltam a habtapit de úgy, hogy fél kézzel fogtam a gyereket, nehogy leessen. Egy pillanat töredékéig elvettem a kezem, amíg a másik habtapiért nyúltam és ő már gurult is lefelé. Fejjel a kőre. De még időben elkaptam, így szinte csak a feje lógott le az ágyról, a teste még rajta volt. Ez így remélem érthető, kicsit kusza vagyok.
Hát... Én is infarktust kaptam, pedig nem is esett le. Aztán meg én is ostoroztam magam, mi lett volna ha... Meg micsoda anya vagyok. :evil:


Évi, sajnálom a szar éjszakát. Én már le sem írom, a miénk milyen volt. :?

Edith, ügyes vagy a fogyókúrával, aztán majd meséld el mi lett az eredmény. És ha valóban nem éhezel, akkor nagyobb erővel vágok bele. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Búzafű:
én egyszer - még a tervezett terhességem előtt - csináltam egy méregtelenítő kúrát, amiben a búzafű nagy szerepet kapott. Tényleg jó, energiával feltöltő itóka.
Nem magam készítettem, lehet készen is kapni bioboltokban, csak hát nagyon drága.

Samu nálam egyszer a pelenkázóról esett le majdnem, útközben kaptam el. Az azért elég magas... Öregedtem hirtelen néhány évet, az biztos...

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Tegyetek fel fotókat, sok babát régen nem láttunk!

Ösztönzésként elkezdem:
Samu nagyon örül (megkaparintotta apa egyik műszaki kütyüjét)
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Sajnos Barnus kedden egész nap lázas volt, este 6-ra ment le a láza. Piros a torka és ment a hasa. Már jól van, de én öregedtem vagy az utóbbi 3 hétben 3 évet. Virág még mindig taknyos. Kicsit kétségbe is vagyok esve, hogy folyamatosan szívatom az orrát, brutál mennyiségű taknyi távozik, de mindig jön helyette újabb mennyiség. A hócipőm tele van!!!

Én is csatlakozom a fogyózók táborához, sőt még Laci is. Akkor hétfőn indítunk mi is. Kinek hány kiló a cél? Én 5 kilót tűzök ki. Még maradna rajtam az 5 kiló nélkül is, de irreális célokat nem akarok.

Bocsi, hogy csak magunkról írtam, de szalad a ház, vasalnom is kellene ..stb. Azért képet teszek fel!

Edit Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Ja, leesős sztorink is volt már, anyuméknál aludtak egyik délután a törpök (ez még régebben volt). Flóra felébredt, kihoztuk, Marci még aludt. Ott ültük a másik helyiségben, nyitva volt az ajtó, hogy meghalljuk, ha ébredezik, erre már csak a puffanást hallottuk. Felkelt, elkezdett mászni és jól leesett az ágyról. Nem történt semmi baj, kb. 10 cm-et eshetett, az ijedség nagyobb volt. Pedig akkor voltuk ott van 5-en felnőttek. Sőt, igazából csak mi ijedtünk meg, Marci vigyorgott, mint a tejbetök.

Edith!
Akkor majd számolj ám be a diéta hatásáról. Hátha mi is felbátorodunk. Gondolom, hogy jó kis adagok, én még soha nem ettem meg 1 doboz tejfölt, vagy fél fej salátát egyszerre. :shock: Na meg egy fél túrót sem.

Évi!
Nagyon klassz a kép Samuról, kis huncut vigyorgó a rengeteg fogával.

Na, a mai brutális altatások után újabb fogadalmat tettem. Jövő héttől én leszek a terrormutter, és alvásidőben mindenkit berakok a kiságyba, aztán szevasz. Aki alszik, alszik, aki nem, nem. Lassan az energiám végére érek a napi 2x-i altatásban, két gyerekkel. Néha eléri az egy órát is, mire sikerrel járok, aztán fél óra múlva meg jön az ébredés. Valahogy meg kéne őket tanítani egyedül elaludni. Igaz, Marci amióta megszületett, még nem aludt el egyszer sem egyedül, Flóra egy időben igen, de ő is leszokott róla. Asszem valamit nagyon elrontottam. Mindegy, megpróbálom, és ha nem adom fel rögtön az első napon, talán sikerrel jártok.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Edit!
Örülök, hogy hallunk rólad, sajnálom ezeket a folyamatos betegségeket. Most már tényleg kívánom, hogy kerüljenek el benneteket jó messzire.
Nagyon jók a te képeid is, Virág baba is milyen ügyi, ahogy áll.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Még nem olvastam most vissza.Engem elfogott a nosztalgia rakok fel "régi" és mostani képet is!!!Ezt szorgalmaznám, mert olyan izgi,hogy milyen kis pirinyók voltak!!!!Közelegnek a szülinapok úgyis..... :lol: :lol: :lol:

aznap mikor megszületett Zsombi:
Kép

5 naposan:
Kép


és a mostaniak:
Kép

pancsimanók
Kép

tündérbogyók:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:na ez már tényleg sok, hogy egyik gyerkő még ki sem gyógyúl és jön a másik is!!!!! :evil: Nagyon sajnálom!!!! :cry:

Zsandi:én nem idegeskedek az altatás miatt, ha látom, hogy fáradt megpróbálom elaltatni...vagy sikerül vagy nem, ha nem mehet az útjára!!!Én nem altatom őt órákig.Különben Szoni is igényli még a ringatást, felveszem, ha fáradt 1 percen belül alszik, ha nem ő is vonulhat játszani!De persze nem akarok beleszólni!!!! :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, sajnálom, hogy még mindig benne vagyok a rosszban. Sajnos mi is...

Andi, leesős sztori. Mikor Keszthelyen voltunk nyaralni az első nap, ottlétünk kb. első fél órájában Livi szépen leesett az ágyról. Sokáig nem sírt inkább csak meglepődött. Mi jobban kivoltunk. Viszont lámpatörés, na az szép lehetett. Elhiszem, hogy megijedtél. De sajnos, nem tudunk minden balesetet megelőzni.

Csajokból is csuda dolgok jönnek. A múltkori hőemelkedéses eset óta nem jöttek még ki a takonyból. Sőt mára már köhögtek is. De szerintem azért köhögnek, mert nagyon tele van az orruk. Most szinte 5 percenként szívom valamelyik gyerek orrát, és mindig hihetetlen mennyiségeket... Na jó nem részletezem.

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi!

Mi ma voltunk kontrollon, és megemlítettem, hogy mit szólna, ha átmosatnám az arcüregét a kiscsajnak. Cegléden, dr. Somi Ildikó, fül-orr-gégész állítólag csodákra képes. Ők találták fel a fülmelegítős sapit, a Nasopax orrspray-t, és a porszívós orrszívót is. Ő ír minden hónapban a babapatika újságba. Szóval a mi dokink szerint ezzel még várjak egy kicsit.

Én tényleg nem értem, hogy szinte az egész nap az orrszívásból áll, és mégsem fogy el, nem áll le a váladéktermelés.

Csajok hogy tűrik a porszívózást? Tudnak éjjel aludni? Doktornénid mit mond? Szerinted a fülmelegítős sapi nem segítene? Az a füljáratokat melegen tartaná és oldaná a taknyit (bocsi a szóért).

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?