Új privát üzeneted érkezett!

Orsi,
huhh, végre egy sorstárs :lol: :lol: :lol:
20140901102739
 
 


Sziasztok mindenkinek:zseboroszlán:Olvastam 32hetes vagy hogy bírod?könnyen mozogsz?Tudsz aludni?Milyen a lelkiállapotod?Én még soha nem voltam ilyen de 2-3hete teljese bevagyok fordulva. Folyamatosan a sírás folytogat.Lehet hogy már hülye vagyok. Melcsi:kösziaz üdvözletet.Nálatok mi a helyzet? Icsilya:köszi a biztatás.Te hányadik hétre szültél?Mit értesz azalatt,hogy rosszabb lesz?Mozgás vagy hasfájás,derék? Wolves:Mennyi időssek az ikrek?Gyönyörű szép babák?A feleséged hogy van? Hogy viselte a terhesség utolsó 2 hónapját?Üdv neki is. Aanda: próbálok sokat pihenni de már nem megy.Reggel felkelek és 2óra múlva már húz vissza az ágy.Szerinted ez normális? Bea
kovacsné
 
 


Bea :D
35+0ra születtek a fiúk, 2300 grammal és 44 cm-rel.
az alvás-létezés témakörre írtam :) hogy a vége azért elég megterhelő már.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Sziasztok!

Az új sorszámunk 91.

Timi
latimi
 
 


Zsebi!

Köszi, hogy felraktad a képet, nekem valamiért nem sikerült!

Hajni!

Magamhoz képest, azért elég széppocak, akik ismertek, már a 12.héten kiszúrták, hogy terhes vagyok, de igazából én is mindig kicsinek találom a pocakom. :oops:

A visszérinjekciózással kapcsolatban: a problémás érszakaszba beinjekcióznak valami anyagot, (sajnos a nevét nem tudom) és gyakorlatilag elhalatják az eret. Utánna befáslizzák és egy órácskát sétálsz és gyakorlatilag eltűnik, pár hét alatt. Az injekciók száma az ér állapotától és nagyságától is függ. Azért irtam azt is, hogy esetleg érdemes töb dokival is megnézetni, mert az is a visszér súlyosságától függ, hogy lehet-e injekciózni vagy sem. Én először egy idős dokinál voltam aki mindenképp vágni akart (megmondom őszintén kinéztre olyan trancsírozós doki volt), aztán megnézte egy fiatalabb aki mondta, hogy határ eset, de megpróbálhatjuk injekcióval és végül gyönyörű lett a lábam. sehol semmi vágás karcolás. A műtétet én azért nem szeretném mert igaz hogy kis helyen vágnak, de kihúzzák az eret és ezzel jobban megterhelik a mellette levőket és hamarabb kijön újra.

Pompi!

Ha nem haragszol meg leírnám a véleményem az ikerterhességről. Igazából mindenki ugy csinálja ahogy akarja és ami a legjobb neki, én ezt választottam.
A terhesség nem betegség, de más állapot, két babával meg fokozottan más állapot.
Nekem a doki azt mondta mikor megkérdeztem mi a helyzet az ikerterhességgel és a veszélyeztetettséggel, hogy egy ikerterhességnél 10% esély van vetélésre (de nehogy most parázzatok), Föleg a 27. hét felé, amikor már a babák nagyobbacskák a méh nehezebben tágul és esetleg nem bírja és megindul az egyik magzat és viszi a másikat.
Ugyanakkor nem kell feltétlenül feküdni. Én azt és annyit csinálok ami jól esik, igazából a szervezetm ugy is jelez ha tulhajtottam magam és le kell állni, de a párnappal ezelőtti iszonyatos derékfájás után ugy döntöttem, hogy többet nem szeretném megvárni, hogy a szervezetem szóljon hogy lassabban. Egy ismerősöm ikrekkel végig jól érezte magát és a 34. héten még elment kertipartiba ahol el is folyt a magzatvize és koraszülött babákat szült, szerencsére már minden oké, de megszenvedett velük. Egy másik ismerősöm ugy gondolta, hogy jobb az óvatosság berendezkedett a brazilszappanoperákra és csak pihent és 37. hét után születtek a babái.
Szóval nincs két egyforma terhesség mindenki magadönti el, neki mi ajó. Én ugy gondolom ágyban pihenve is el lehet tölteni tartalmasan az időt, most versek, mondókák tanulásával foglalkozom, kreatívkodom, olvasok, és ezenkívül mozgásnak napi 1 órát sétálok a jó levegőn. (szerencsém van, mert gyönyörű helyen lakunk). A felgyült energiáimat, majd levezetem, ha meg lesz a két poronty.
Igazából nem tudom, hogy alakul, de szeretném ha csak a 36. hét után születnének meg.
Ahogy Harcimókus mondta a beülti után, tedd azt ami jól esik, de ugy hogyha bármi történik akkor ne magadat vádold, hogy nem tettél meg mindent.

katyerina
 
 


Hú, lányok, mennyit írtatok! :lol:
Bea! Engem is húz vissza az ágy, amint kikeltem belőle, pedig nekem 1 babám van! Az ágyban meg fáj a derekam, meg "szétcsúsznak" a csontjaim, amitől felkeléskor frászt kapok, mert ropog...
Viki! Ezek a babák fantasztikusan gyönyörűek...
Timi! Gyönyörű babakuckó, imádni fogja a lakója!
Bimbóvédős csajok! Én is hasonló cipőben járok... De én a fiamat 1x próbáltam azzal szoptatni - nem is ment. Úgyhogy kb. 1 kemény hetet kínlódtunk közösen, de aztán úgy ment a szopi, mint a karikacsapás. Én az előző terhességnél is hordtam bimbókiemelőt, kb. a 28. héttől. Most light-osabban hordom (elfelejtem), meg a helyzet is javult azóta - a szopinak köszönhetően. Én nem adnám fel emiatt a szoptatást, mert működik így is!
Szex: én mániákusan féltem/félek, még a terhesség előtt megmondtam a páromnak, ha terhes leszek, nincs szex. (Persze 3 vetéléssel szerintem ez érthető. Mondjuk most már kezd bezombisodni a helyzet, de nem tudok mit tenni...)
Egyébként változó intenzitással, de én is viszketek. Van olyan, hogy vörösre vakarom ahol éppen viszket... A dokim szerint az ödémától. Remélem nem azért, mint Vikinek. :cry:
Fura, hogy lassan tényleg finish-be érünk, még most kezdődött... Nálunk is megjött a kiságy és a pelenkázó, csak egyenlőre nincs aki összerakja. :cry: A párom nem túl aktív mostanában, csak a munka, beszélni se túl sokat beszél velem. Nem valami jó... Én meg ezerrel csinálnám a babaszobát, de a dekorcsíkot nem merem egyedül felrakni, mert nem mászok sehova. Ő meg folyton azt kérdezi, hová rohanok. Szerintetek így a 32. hétben korai?!

dkata
 
 


Katyerina! Nagyon igaznak érzem, amit írtál... és amit Harcimókus mondott... Én ezért feküdtem végig a nyarat. Igaz, utána a költözéskor túlhajtottam magam, és ugyan azt mondogattam magamnak, hogy a babáért teszem, soha nem bocsátottam volna meg magamnak, ha valami történik vele. Tehát tényleg csak annyit, amennyit muszáj. Zsebi is milyen HŐS, végigfekszi a terhességet, és Anikó is miken megy át. Mi ehhez képest örülhetünk. De én a mai napig, ha délelőtt mászkálok, délután mászok be az ágyba aludni.

dkata
 
 


pbj,
örülök, hogy újra itt vagy köztünk! :D

hajni,
én csütörtökön megyek a genetikai tanácsadóba.
Időben is szépen együtt haladunk Katyerinával, bár én már irigykedve néztem az ő karcsúnádszál derekát!

Továbbra is köszi mindenkinek, hogy megosztottátok velem a gondolataitokat!

KépKép
pompomlány
 
 


Ikres mamik :D
a karcsú nádszál derekat ikresen el lehet felejteni :D :D tényleg nem riogatásnak írom, de ha a 32. hét után születnek a babák - remélhetőleg - akkor annyira kinyúlik a bőr, hogy már nem tud visszamenni :D :D :D
de hát ez legyen a legnagyobb bajunk :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Timi,
jól van, csak halad az a sor! :D

Katyerina,
örülök, hogy leírtad, most már akkor én is felkészültebben állok hozzá a visszeremhez! :D

Kata,
szerintem én is mindent felpakolok, összekészítek már hamarabb. Tényleg, Zsebi után talán te leszel a következő!

Pompi,
akkor én osztosm meg veled előbb a genetikai tanácsadást! :D Kedden megyek! Nektek maradt még az ER-ból? Mi sajna már rég végignéztük! Mondjuk úgyis tanulnom kell, meg szakdolgozatot írnom!

Tényleg lányok, szerintetek úgy 35-36 hetesen be lehet vállalni egy államvizsgát?
20140901102739
 
 


Icsilya:Akkor Te majdnem kihordtad végig.Szép nagy babák voltak. Mindenki azt mondja nekem hogy nagyon picik lesznek mivel ketten vannak és kevés nekik a hely.Az hogy kinyúlik a bőr engem nem érdekel.Bár szerintem az ilyen nehezen jött babáknál ez senkit nem érdekel. D.kata:Akkor már neked sincs sok vissza Én most kezdtem meg a 30.hetet.Szóval akkor nem csak Én tudnék folyamatosan feküdni. A kedélyállapotod miyen?Hát azért igazad van hogy csinálod a babaszobát mert nem lehet tudni,hogy meddig hordod.Én a babaruhákkal vagyok így.Már át kel mosni őket de nagyon nehezen szánom rá magam.Az ikerkocsit megvettük a babaágyakat majd szerdán. Mindenkinek:Lenne egy kérdésem: nagyon fáj a hasam gyomor magasságában jobb oldalon szinte a bordák alatt de csak kkor a fenn vagyok.Volt már valakinek ilyen? Szerintetek ez normális? Sziasztok Bea
kovacsné
 
 


Hajni :D
én a 20. héten voltam az ikrekkel... szerintem be :D

Bea :D
azért az az 5 hét számít, de semmi bajuk nincs.
A riogatásokkal meg ne foglalkozz. Ha eddig eljutottál problémamentesen, későbbre sem kell semmit aggódni!
Egyrészt a babáid már most sem kicsik, másrészt most kezdenek igazán nőni, szóval ne aggódj!
Ikrek a 32-34. hétgi ugyaúgy nőnek, mint az 1es babák. Utána méhlepény kérdése, de nem egy 3 kg feletti ikrerpárról tudok.

ikrekkel... simán normális, akárhol fáj :D nyomják a babák.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bea!
Nekem nincs depis hangulatom élvezem a babavárás minden pillanatát mert így is olyan gyorsan vége ennek a csodás időszaknak. A bordás érzés ismerős nekem is fáj, de nem tudsz vele mit csinálni.
Én már kimostam és kiasaltam mindent a kicsiknek a gyerekszobán is a hétvégén kséz lesz az utolsó simitás. Úgyogy már semmi dolgom nincs. :)

Az meg hogy kicsik leszenk azért mert ikrek hülyeségnek tartom. Nekem eddig mindig hozták az egyes babák méretit. Szóval ez nem igaz feltétlen. Illetve nekem mindig azt mondta a dokim hogy inkább legyen minél érettebb egy baba (vagyis ménél tovább legyen bent) mint túsúlyos de koraszültt.

Lányok!
Erre a fekvésre meg at mondom hogy mindent kibír az ember szerientem a gyerekeiért. Mindig az lebegjen a szemetek előtt (ha valakinek kötelező fekvése van) hogy értük teszed és minden nappal özelebb keröltök a boldogsághoz. :)

Puszi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok lányok! :D

Orsi! :D
A lepényem nincs a méhszájon ha nem a széle eléri a belsö méhszáj szélét!
De ezt még akkor állapitották meg amikor bekerültem a korházba!
Azt mondta az ultrahangos orvos hogy két-három hét és felhuzodik onnan!
Hát nekem nem akar! :evil:
Én azt gondolom(laikusan)hogy ahogy nő a baba a méh ugyan ugy a lepény is és azért nem tágit el onnan!!!! :evil:
Várom a képet a pocakodrol!!!

Pompi! :D
Lent tapadt meg a lepény és hozzáér a belsö méhszáj széléhez!!
Normál esetben fennt van a méh tetején!
Szépen kerekedik a pocakod!

Szivvi! :D
Gratulálok a szép méretekhez!

Erika! :D
Lassan beindul a gépezet!

Andi! :D
De szuper hogy már otthon vagytok!!!!

Latimi! :D
Gyönyörü kiságyat hozott a golya!
91 már szuper!!!!

Zsebike! :D
Örülök,hogy jol vagy!
A ctg biztos nagy élmény lesz!

Melcsi! :D
A kisfiam jol birja gyürödést!Egy kis hös!
Rendületlenül hordja nekem a játékokat az ágyba!!
Én császárral szülök,függetlenül a fránya lepény helyzetétöl!
Végül is nálad már nem nyom a latba hogy fiu vagy lány mert mind a kettö van már! :wink:

Hajni! :D
Az én afp-m magas volt annak idején!

Wolves! :D
Gyönyörüek a csajocák!

Katyerina! :D
Szép a pocakod nagyon!

Pbj! :D
Szerintem ha jelez a szervezeted akkor érdemes kicsit visszavenni a tempobol!
mikor kell menned a dokihoz?

Kata! :D
Szerintem se te rakd fel a csikot!
A 32. hét már abszolút nem korai a készületekhez!!
Kis fiad hogy van?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó :D
inkább számít, hogy lent tapadt. Ha bárhol máshol tapadt volna, akkor könnyebben felhúzódik, de valószínűleg közel van a méhszájhoz és a tapadás miatt nem tud.
sajnálom :( bízta, benne, hogy Neked is pár hét alatt megoldódik, ahogy nálam is tette.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni! Nekem volt egy nagy pocakkal vizsgázó évfolyamtársnőm, ötöst kapott mindenkét államvizsgán...
NEkem viszont rossz jegygyűrűs tapasztalatom van: a vizsgáztató végig a jegygyűrűmön filózott, hogy a hallgatóság mi mindent csinál szorgalni időszakban tanulás helyett (és meg is kérdezte, hogy eljegyzés volt-e, mire én mérgesen közöltem, hogy esküvő is volt). Erre feltette uazt a kérdést, amit az előttem vizsgázó sráctól az ötösért kérdezett - és lazán kirúgott. Azt már nem tudom, hogy látta-e, hogy 5 hónapos terhes vagyok... Mindenestre mikor a babaával látott sétálni később, nagyokat köszönt előre, még a kalapját is megemelte... Embere válogatja.
Nekem a legdurvább egy szigorlat volt, szintén 5 hónapos terhesen, mikor 7-re kellett menni, délután 3-kor még nem jutottam be... Este 7-re értem haza bőgve, bár kettest kaptam (aznap csak egyes, kettes volt).
Ha tudsz készülni, menj el, bár én a baba mellett is vizsgáztam (2 hónapos volt). És másodévben született, úgyhogy mi együtt jártunk egyetemre, könyvtárba, látszik is rajta. (Lusta kutya... :lol: )

Vettem ma jó babás könyveket, azokat fogom olvasgatni, míg a babaszobához hozzákezdhetek. Meg persze vasalok, és rakosgatom a kórházi csomagom, ami már most akkora, mint egy ház, és még nincs kész! Zsebi, neked is óriás pakkod van?! És még pelust is vinni kell a babának, mert nem adnak.

Változatosság kedvéért szólt a védőnő, hogy januárban lejár a mandátuma, ezért kapok egy harmadikat, míg a végleges, a negyedik megérkezik. Tök jó. Változatosság gyönyörködtet...

dkata
 
 


Kata!
Én épp ma raktam ssze kürházi motyomat hát nekem egy sportáska és ennyi. még a papucs kell bele. Én a kicsiknek a cuccot külön raktam és azt apárom hozza ha már meglesznek. Bár a SOTE II-n semmit nem kell nekik vinni én rakok be pár kis pelust ilyen lapot amin pelenkázok (pelus anyagu vagymi DM-ben vettem) plusz rendes anyag pelust, meg kisapit meg kesztyűt. A ruhájukat majd a hazajövetel napján hozza apa. :) Szóval én ennyi cuccal megyek. Aztán ha valami kell behozzák. :)

Anikó!
Sebaj a lényeg hogy nem okoz már galibát a lepényed. Miért lesz neked tuti császár?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lányok, ezt most olvastam a befelé forduló mellbimbóval kapcsolatban a Kismamában:

"A terhesség alatt és a szülés után a szokásosnál rugalmasabbá válik a mellbimbó. A befelé fordulást kötőszöveti letapadás okozza. Amikor szopni kezd a baba, kifelé fordítja, vagy ha ez nem így történne, mellszívóval előfejhetünk egy picit, majd utána kerülhet mellre a kicsi. Szülés előtti piszkálásra, húzogatásra nincs szükség, egyesek szerint ez akár idő előtti fájásokat, sérülést is okozhat. "

(W. Ungváry Renáta szoptatási tanácsadó IBCLC )

Kata,
hát ez az, hogy jól és rosszul is elsülhet a nagy pocak. Viszont a vizsgát meg nem szeretném halogatni, mert kb. 2 hónap múlva 30 éves leszek, és eddig egész életemben tanultam. Egyáltalán nincs kedvem egy év múlva végigzongorázni mindent, ráadásul gyerekkel. Minden tiszteletem a tiéd és azoké, akik képesek gyerek mellett tanulni. Lehet, hogy talán menne ez nekem is, de én már ezt nem akarom, nem akarok többet tanulni! Másrészt kicsit félek is, hogy nehogy beinduljon a szülés az izgulás miatt! Az a pár hét is számít!
Amúgy biztos nagyon okos fiad van, tutira felszedett egy csomó tudást! :D
20140901102739
 
 


hajni,
hát akkor várom a holnapi beszámolódat!
ER: sajna már nekem is csak az utolsó oldal van (azon talán 2 rész van) maradéknak, és még semmi hír a 8. évadról!
Államvizsga: először azt akartam írni, hogy nagyon vizsgázó és vizsgáztató-függő. Nálunk volt egy csajszi, aki az utsó szigorlatra már hatalmas pocakkal jött be, de nem nagyon érdekelte, hát nem is engedték át. Sajna nekem is az a tapasztalatom, hogy ilyenkor a vizsgáztatók még inkább bekeményítenek. De ne figyelj ezekre a huhogásokra, mindenképp próbáld meg! Ha elég elszánt vagy és még oda tudsz figyelni, sikerülni fog! Egy próbát mindenképp megér, ha az lebeg a szemed előtt, hogy ne a gyerkőctől vedd el erre az időt. Nálunk is volt 4 gyerekes (nagyon fiatalos) anyuka, de én tudom magamról, hogy erre képtelen lettem volna. Jobb rendezni mindent előbb, szerintem.

icsilya,
én is várom már a pocakképedet, főleg, hogy felcsigáztál minket a nagyságával, pedig rólad pont az ellenkezőjét gondoltam (hogy még alig látszik). Szóval...?

aanda,
sokat gondoltam ma rád, még irigyeltelek is, hogy a gyerekek miatt nem aludtál. Én sem aludtam, de én a hülye főnökeim miatt.
És? Hogy érzed magad? Tudtál már valamennyire regenerálódni a szülés után? Sikerül megbírkózni a két gyerkőccel? Hogy megy a szoptatás?

KépKép
pompomlány
 
 


hát szerintem nem az alig látszik kategória.

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
szépséges :D !
20140901102739
 
 


Orsi!
helyes pocak! szépen gömbölyödsz, lehet hogy neked is kettő van? :D

Hajni!

Én magamból kiindulva biztos nem merném vállalni 35-36. hétre, mert én annyira izgulós vagyok, hogy tuti elfolyna a magzatvizem és két tétel között megszülnék. Bár anatómia vagy élattanvizsgán lehet hogy előnyt jelentene az élethű prezentáció.
szóval adhatunk megint jó tanácsokat, meg anekdotázhatunk, de szerintem ezt te érzed mit tudsz bevállalni!

katyerina
 
 


ha ha :lol: :lol: :lol:
nem Te vagy az első aki felvetette ezt a lehetőséget :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
A barátnőm meg a tesóm is így voltak a második terhességgel, a 12. héten olyan határozott pocakjuk volt, 16. héten meg aztán ajjaj. Általában, ha kisebb korkülönbséggel jönnek, a kitágulás tök gyorsan megy :D Majd mi is tapasztaljuk a következő babavárásnál :D

Érdekes ez a számolgatás, ugye a kaálibbban et-14 nap, de nekem már akkor is gyanús volt, mert csak nem mindegy, hogy kettő vagy 5 nap múlva kapod vissza... a mostani uh alapján a saját nőgyogyim szerint, nyugodtan számolhatunk utsó mensitől (okt 25), nem et- 14 (okt 29) Ti értitek miért az et-t veszik, nem a punkciót mikor összehozzák a kicsikéket?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
én sem tudom az okát. de mi is az uts. mensit nézzük, mert a gyerek annál is nayobb minden mérésnél 1-2-3 nappal.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
nagyon nagyon csini pocakod van


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


icsilya,
hát ez tényleg szépen nekiindult...! :D Gratulálok!

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok,

Lányok velem madarat lehet fogatni ma, Titeke is beavatlak a nagy- csodás hírbe!! Az AFP 2,4 lett ami ikernél a doki szerint nagyon szuper :lol:
És képzeljétek mind a kettőnek hatalmas fütyköse van :lol:

Olyan csodás volt látni őket, és olyan szépek, és az Apjuk nagyon büszke volt rájuk. Teljesen mindegy lett volna hogy lányok vagy fiúk, de olyan jó hogy most már tudjuk, mert mégis csak más hozzájuk úgy beszélni :oops:
Mindenkinek kívánom hogy minél előbb átélje ezt a csodás érzést!!!

Este még otthonról ( vagy holnap reggel még jelentkezem)
addig is puszi mindenkinek
pbj12
 
 


Orsi!
Szép a pocakod. :)

Pbj!
Pont most jöttem táblát frissíteni, de akkor legközelebb beszínezem a rovádkádat kékre. :)

Lányok!
Tessék írni szülési dátumokat és neveket olyan üres a tábla. :)

Szivi!
Betettelek a táblába és láthatod milyen adatokra van szükség.

Kép Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Köszi Zsebi :D

05.20 a szülés ideje. Ha 1 baba lenni 06.10 lenne, de a doki szerint jó ha 05.20 ig kibírjuk :oops:

Judit
pbj12
 
 


Zsebi
Kaáli Dr. Kováts, endometriosis, 1. lombik, 30 éves vagyok, júli 20-ra vagyok kiírva. Nekünk csak lány nevünk van, próbára teszem a sorsot! Lili, a név ami talán az egész családnak tetszik! A többi ötletemet leszavazták :?
Köszi szépen!


Pbj
De jó nektek! Aztán vigyázz a fiúcskákra!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Zsebi

én épp ma kaptam meg a kiskönyvet, amiben a szülés várható ideje: 08.22.

Pbj

gratulálok a fiúkhoz :D

Orsi

szép nagy pocakod van :D

Zsebi,

neked a múltkori kép óta sokat nőtt már a pocakod?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok :)

Orsi :)
Lehet, hogy jobban látszik, mint másnak, de nagyon helyes pocak :)

Hajni :)
Szerintem ne halaszd el a vizsgát, a legrosszabb, ami történhet, hogy nem engednek át, de azért ahhoz, hogy azért ne engedjenek át mert terhes vagy nagyon bunkónak kell lenni szerintem. Na meg nem egy ember van benn egy államvizsgán, így ha spec a vizsgáztató bunkó is miatta, jó esély van rá, hogy a többiek közül valaki a védelmébe vesz. Legfeljebb nem 5-öst kapsz, de az meg kit érdekel, tőlem még soha nem kérdezték, hogy hányas lett a diplomám.

Judit :)
Gratulálok a fiúkhoz :)

wish
 
 


Zsebi!

Az új sorszám 91.Bocsi.

Timi
latimi
 
 


Icsilya! Köszi a biztatást.Jó iyet olvasniNálatok mi a helyzet minden rendben van? Zseboroszlán!Örülök neki hogy ilyen jól viseled a terhességet.Már Én is rendezgetem a babaruhákat holnap megvesszük a babaágyakat és berendezzük a szobát. Mikor mész legközelebb dokihoz? Pbj12! Gratulálok a fiúkhoz.Mennyi időssek most?
kovacsné
 
 


Mondjuk én olyat nem tudok, hogy államvizsgán buktatnának... nálunk majd 1000en voltunk az évfolyamban és én 2 esetről tudok.
már ezért is :D

Bea :D
velünk minden rendben :) mire vonatkozik a kérdés? :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Timi!
Javtottam a sorszámot. Pedig a héten olvastam is és milyen bunkó vagyok hogy nem figyeltem. :( Viszont gratulálok hozzá.Azért csökkennek ezek a számok. 2007 a TI évetek lesz mindenképp. :)

Zsuzsi!
Hétfőn csinált a párom képet leszedem a gépről és teszek fel új pociképet. De szerintem nőt azért most úgy érzem minden nap hogy egyre nagyobb. Pedig eddig magamon nem éreztem így külön. Néha külön életet él a pocakom. hihi

Bea!
Január 17-én megyek legközelebb nekem két hetente mennem kell. Amindek örülök is mert figyelve van rám. :)
Te hol fogsz szülni? Remélem te is jössz ki a depiből. Majd meglátod mekkora élmény a szobájukat készíteni és a kis ruhákat rendbe tenni. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hellóka!

Köszönöm a sok sulis hozzászólást. Szerintem úgy indulok neki, hogy megpróbálom, aztán majd kiderül. (Orsi, az előző államvizsgámkor nálunk is ketten buktak :-))

Ma voltam genetikai tanácsadáson, hát lényegében semmi se történt. Illetve olyan konzervatív, olyan negatív hozzáállással még nem nagyon találkoztam, mint ott.
Nos, meglett a b-hcg-m, ami tökéletes lett (1,4), úgyhogy lényegében itt is kizárták a down-kórt. Ámde mikor megemlítettem, hogy icsi-s baba, egyből előjöttek nekem a 1,5%-os kockázattal, és hogy mindenképp csináltassam meg az amniot!!! Na én szépen kiosztottam a nőt, annak meg elkerekedett a szeme, és megkaptam, hogy én milyen felelőtlen vagyok, meg egyébként is hogy merem neki azt mondani, hogy nem! Alá is kellett írnom egy papírt, hogy nem vállalom az amniot. Mindezt azért, mert icsi-s a baba!!! Ja, és mikor már vettem a kabátom, akkor még utoljára odavetette, hogy egyébként is kicsúsztam már sz időből.

Mindez kb. 3-4 óra várakozásomba került. Közben beszélgettem néhány kismamával, mindenkit jól beparáztattak. Lányok, annyi felvilágosulatlan, tájékozatlan kismama van, hogy el se hittem! Vagy csak mi vagyunk túl jól informáltak?!
20140901102739
 
 


Hajni :)
hát ezek hülyék.... az amnionak 3-4 hét (!!!) múlva lesz eredménye... Mit csinálnál a 24. héten?
én is beolvastam volna neki. Már a fiúknál sem kötöttem senki orrára, hogy icsi babák, mert arra midenki ugrik, nekem az meg nem hiányzott, most sem fogom!

a tájékozatlanság meg általános, én is ezt tapasztaltam. OK. szerintem itt azért eléggé beleássa mindenki magát a témába... no, de ha valakinek pl. azt mondják a 33. héten, hogy méhen belüli retardáció miatt újabb UH kell és kismama kijön boldogan, hogy ugyan nem tudja miért, de mennek még egyszer mozizni... hmmmm? :?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
2 dolog
- a nőgyogyim és a védőnőm is kéri a rákszűrésről a papírt, amit szeptemberben csináltak a Kaáliban. Ti kaptatok papírt? Telefonálnom kell, és akkor kiadják?
- nekem a peték felét ICSI-zték, és a doki azt mondta, hogy egy ilyet, egy "ráengedős"-ből összejött blasztót kapok vissza. Na most egyikük maradt nálunk, de hát azt már senki meg nem mondja, hogy melyikőjük. Tényleg ICSI-snél vannak eltérő kockázati tényezők?!!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
el kell kérni a kaáliban.
ne agyalj az eltérő kockázati tényezőkön. A papíron, amit az icsikor aláírtál is rajta volt, hogy az icsinél 1.5% a genetikai rendellenesség esélye.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
egyre inkább hajlok arra, hogy bárkinek is elmondjam (meg persze megmagyarázzam ) azt, hogy icsi-s, sőt, még a lombikon is gondolkodom, bár azt már sajna sokan tudják!

Emma,
tulajdonképp az icsi-nél átszúrják a petesejt falát, a hatchingnél (amiről a genetikus doktorasszonynak fogalma se volt ) pedig az embrió falát vágják meg, hogy könnyebben ki tudjon bújni, és meg tudjon tapadni a nyálkahártyán. Elvileg van esély arra, hogy mást is sikerül megvágni, megszúrni. De nekünk az egyik legprofibb helyen, a legprofibb emberek csinálták, akik már jó pár éve ezt művelik nap mint nap. Szerintem ne aggódj!
20140901102739
 
 


az icsinél azt szokták még mondani, hogyaz is gond, hogy nem működik a természetes szelekció, hanem a biológus választ.

Hajni :D
megértelek, én már az új védőnőmnek sem modtam most Picúrral, az új nőgyógyim tudja, mert ugye volt már 2 UHm a 8. hétig :D ezt meg kellett magyaráznom :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Lehet, hogy hülyeség volt, de nem mertem minden lehetséges szövődményt és kockázatot elolvasni, hogy ne ezen járjon az agyam. Nekem a dokim azt mondta, hogy elsőre szokták csinálni, nehogy az legyen, hogy maguktól nem megy, és akkor hiába a stimu, én épp ezért egy percig nem gondolkodtam, azt csináltam, amit javasolt.
Az az igazság, hogy amíg Hajni nem írta most miken megy keresztül, egy percre sem jutott eszembe, hogy baja is lehet a kicsikének. Azt gondoltam, ha 17 közül ő lett a legeslegkitartóbb, akkor neki aztán tutti a genetikai állománya :D Kár, hogy ez mégsem ilyen egyértelmű

Kép
Kép
emma1976
 
 


hajni,
nagyon sajnálom, hogy ilyen élményen kellett átesned... Vígasztaljon az, hogy Te már túl vagy rajta! Az az igazság, én is pont ilyenre számítok, és tudom, hogy egy nagy baromság odamennem csütörtökön csak azért, hogy beparáztassanak, de a dokim azt mondta, hogy csak úgy fogadja el az amnioellenes döntésemet.
És kért egy írott igazolást a Kaáliból arról, hogy a gyerkőcök ICSI-sek. Hát amikor mondtam a Krizsának, látnotok kellett volna azt az arckifejezést, hogy MI A FENÉNEK?!?
Szerintem is csak a tudatlanság hódít ezzel kapcs.ban. A Krizsa szerint semmivel nem több a kockázat ICSI-nél. Ha valaki, akkor pedig ő ért hozzá.

zsebi,
köszönjük a táblát! Nagyon ari vagy, hogy mindig megküzdesz vele! Bár én még nem tudom a Micik nemét, de van egy-egy nevünk: Benedek és Norina (ez lánynév és még senki sem hallotta) - ha szeretnéd beírni.

pbj,
nagyon nagy gratula az AFP-hez és a fiúkhoz! :D

KépKép
pompomlány
 
 


Csak Orsinak, Hajninak nem olvasni!!! Nálunk az évfolyam harmada bukott államvizsgán, pedig oda már csak az eredeti harmada jutott el. Bocs, ha rontom a statisztikát...
Orsi! A pocak gyönyörű! Nekem is most a másodikkal nagyobb a hasam, mint amikor az elsőt szültem...
Pbj! Gratulálok a fiúkákhoz! Tényleg mindegy, h fiúk v. lányok, de jó érzés tudni és éreztetni velük!
Zsebi! Nekem is 1 táskám van, de az óriási, és még nincs benne a mellszívó meg ilyenek. Nálunk már nem adnak a kórházban pelust a babáknak. És nekem azt mondták, pakoljak külön a szülőszobára, mert akkor nem ott kell cuccolni. Tehát 2 pakk lesz. (Ja és a védőnő listáján még eldobható borotva is van, ezek szerint még a borotválást se tudják már megcsinálni?! Gáz-mai egészségügy.)

dkata
 
 


Emma :D
mivel ugye nincs genetikai vizsgálat az embrióknál, így mindent kiszűrni nem lehet, és igen, sajnos itt is van esély arra, hogy sérül az embrió vagy genetikai rendellenességgel fejlődik.
de! azt mondom, hogy ezen agyalni nincs értelme. Azért vannak szűrővizsgálatok, hogy kiszűrjék a bajokat, és ha megnézed pl. az istenhegyis tesztnek majdnem annyi a biztonsága, mint az amionak... akkor inkább egy sima vérvétel, mint a pocakszúrás.
Ha úgy érzed, hoy emiatt aggódsz, akkor most még az első trimeszterben csináltasd meg a vérvizsgálatot, ez sokkal jobb annál, mint hogy végigaggódd a terhességet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompomlány :D
ikrekkel amnio.... na asszem ha valami, az kockázatos...
és ha gond lenne? de tök komolyan kérdezem? akkor mi van? nem igazán lehet mit tenni, nem?

áááááá rémes ez az ijesztegetés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi,
én már hallottam! :D A keresztlányom pedig Lorina! :D Szerintem csüt.-ön ne hagyd magad!

Zsebi,
olyan jó lehet, hogy a babák ezerfelé mocorognak a hasadban! :D Mikortól lehet őket "kívülről is látni"? :D Mi még nemigen egyeztünk meg apával a névben, de szerintem marad végül amit én szeretnék, Olivér!

Judit,
gartula a két fiú bébihez! :) Ha így haladunk, többségben leszünk fiús anyukák. :) Nem csinálsz vonalzót?

Orsi,
ja, és megemlítettem, hogy csináltattam kombinált tesztet a 12. héten pont azért, hogy később, ha esetleg kérdéses lenne.... Azt mondta, hogy az semmit nem számít! :twisted: :shock:

Anikó,
ti megegyeztetek már a névben?
20140901102739
 
 


Orsi
Mint mondtam, eddig nem gondoltam ilyesmire, és holnaptól sem fogok. :D
Barátnőmnek tök ingyen a kórházban csinálták meg ezt a kockázati százalékot a vérvételből, azt mondja, sokan nem tudják, hogy nem kellene istenhegyire menni ezért.
Na mindegy, én akarom ezt a babát mindenhogyan, és hiszem, hogy egészséges lesz, mint a makk :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: