Új privát üzeneted érkezett!

Szervusztok Mindannyian,

nagyon eltűntem, s bevallom töredelmesen csak 1-2 napot olvastam vissza az elmúlt hetekből, de összecsaptak a fejem felett a hullámok.
Olvastam örömről, családbővülésről, gyászról... veletek örülök és búsulok.
Alighogy hazahoztuk Dorka kistesóját (aznap született, mint Kelimoni Gergije, csak egy évvel később :lol: ) Dorkával kerültünk az I. Gyermekklinikára, s mig bent voltunk, meghalt az apukám. Igaz, nagyon régen elváltak a szüleim, de fáj, hogy el sem búcsúzhattam tőle.
Aztán meg elég nehéz belerázódni a kétgyerekes családanya szerepkörbe, főleg 40 évesen, s úgy, hogy apát csak mutatóban látjuk. Dorka szülinapjára (dec.14-én volt) apa korábban hazajött (értsd:másfél órás késéssel), vacsi, torta stb. majd néhány nap múlva úgy alakult, hogy megint korábban hazaért, s az én gyerekem nem elkezdte énekelni, hogy Boldog , boldog születésnapot... azt hitte szegényem, megint szülinapja van :cry: .
Biztos bennem van a hiba, de egyszerűen nem férek bele 24 órába. Aki tud valami jó tippet, ossza meg velem. :)

És bocsi, mindenkinek nagyon boldog új esztendőt kivánok, s remélem sokatokat megismerlek idén személyesen is.

Kép
Kép
koko
 
 


Szervusztok Mindannyian,

nagyon eltűntem, s bevallom töredelmesen csak 1-2 napot olvastam vissza az elmúlt hetekből, de összecsaptak a fejem felett a hullámok.
Olvastam örömről, családbővülésről, gyászról... veletek örülök és búsulok.
Alighogy hazahoztuk Dorka kistesóját (aznap született, mint Kelimoni Gergije, csak egy évvel később :lol: ) Dorkával kerültünk az I. Gyermekklinikára, s mig bent voltunk, meghalt az apukám. Igaz, nagyon régen elváltak a szüleim, de fáj, hogy el sem búcsúzhattam tőle.
Aztán meg elég nehéz belerázódni a kétgyerekes családanya szerepkörbe, főleg 40 évesen, s úgy, hogy apát csak mutatóban látjuk. Dorka szülinapjára (dec.14-én volt) apa korábban hazajött (értsd:másfél órás késéssel), vacsi, torta stb. majd néhány nap múlva úgy alakult, hogy megint korábban hazaért, s az én gyerekem nem elkezdte énekelni, hogy Boldog , boldog születésnapot... azt hitte szegényem, megint szülinapja van :cry: .
Biztos bennem van a hiba, de egyszerűen nem férek bele 24 órába. Aki tud valami jó tippet, ossza meg velem. :)

És bocsi, mindenkinek nagyon boldog új esztendőt kivánok, s remélem sokatokat megismerlek idén személyesen is.

Kép
Kép
koko
 
 


Jesszusom, esküszöm nem én voltam!!!!
lefagyott a gépem, s mire magához tért, mit művelt :cry:
Bocs, ugorjátok át![/img]

Kép
Kép
koko
 
 

 
 

Megpróbálom feltenni a lánykáimat, ha nem sikerül, feladom mára. Kép Végre otthon...

Kép
Kép
koko
 
 


Kedves Koko!
Azért nem férsz bele a 24 órába, mert 24 óra egy kisbabával+tesójával semmire nem elég!! :wink: Eszembe jutnak az első zűrzavaros hetek....hát, nem kívánom vissza. Az tartsa benned a lelket, hogy elmúlik ez az időszak és a dolgok helyrerázódnak, szinte észrevétlenül. Tényleg!!! :lol: :lol:
Addig is próbálj könnyíteni. Én például, bár nagyon finnyás vagyok, addig míg Zsófi 3 hónapos nem lett, rendeltem az ebédet. Így a bevásárlás, főzés kimaradt ( kenyér és felvágott, gyümölcs zöldség-ezt séta közben megoldottuk)és olyan jól esett, hogy "főztek rám". :lol: Ezzel sok-sok időt nyertem!Kimaradt a kapkodás és ez segített megőrizni a derűs kedvemet egész nap!
Na, meg mindenkinek mondtam, úgy jöjjön hozzánk, hogy ne nézzen körül!Porszívózás és kilincs szidolózás ( istenem van, aki még ilyet csinál :lol: ) kimaradt, mert, ha választani kellett : játszom a naggyal, vagy lepattintom valami rendkivül fontos tennivalóm miatt-hát inkább játszottam.
A titok annyi: szívfájdalom nélkül leadni a maximalizmusból, és közben tudni visszajön még a "szidolózás" időszaka-csak ki kell várni!

Amneris, Zizi nagggyon ügyes! Gratulálok az első lépésekhez!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Köszönöm Ggabszi a bátoritást, időnként nagyon elkeseredek, hogy vmit nagyon nem jól csinálok. Most hogy kisütött a nap, elborzadtam a porcicák láttán, de eszembe jutott, mit irtál: igy szép az élet... :lol:
Amúgy a vasárnap reggelek a legrázósabbak: 3 gyerek 3 különböző kaja (ebből a szempontból apa is a gyerekek közé sorolható, ő éppúgy nem tudja hol tartjuk a kenyeret, mint a pici 7 hetesem). Mire a reggelit befejezzük, már majdnem 11 óra, s én még hálóingben pörgök :lol:
Közben megszólalt a legkisebb nyekere a másik szobából, megint etetés idő. Rohannék, de utamat állja Dorka, aki beöltözött a gyerekszoba függönyébe (ebből varrt neki anyám fátylat, s meg kell mondjam, kenterbe veri az összes karácsonyi ajándékot, legszivesebben ebben is aludna) s kéri, hogy táncoljak vele. Lehet, hogy délutánig nem lesz időm átöltözni? :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
koko
 
 


Köszönjük a névnapi jókivánságokat, lázzal és antibogyóval ünnepeltük, azért a rosszalkodás nem múlt el, szóval nem nagy a baj, csak egy fránya vírus...

Kokó! Új ruha helyett új pizsit vegyél :):):)
És vígasztaljon a tudat, nem vagy egyedül :)

Keli, ez a H&M akció emlegetés merénylet volt az emberiség ellen :)
Sajnos el kellett mennem, és be kellett vásárolnom a "spórolás" jegyében :)
Ha látnátok, micsoda 74-es csajos cuccokat lehet kapni :):):)

Bobinak is találtunk, rögtön föl is kellett húzni a gatyót és a pulcsit is, hiúbb mint 6 lány :)
szuperboszi
 
 


Ama bizonyos függöny... Kép

Kép
Kép
koko
 
 


Koko:
Annyira örülök, hogy végre jöttél, már nagyon hiányoltalak!!
Hááát, a 24 óra úgy érzem, nekem is nagyon kevés. :-( Lili születése után úgy éreztem, teljesen összecsaptak a fejem fölött a hullámok. Lili folyamatosan sírt, Marci elfelejtett bilizni, egyedül enni, stb., a lakás pedig úgy szaladt, hogy soha nem értem utól... a vasalatlanhegyekről nem is beszélve. Engem nagyon kiborított ez az állapot és a feszültség nem a legjobb a gyerekeknek sem ugyebár.
És akkor jött a megmentő Keli, Rkata, Gabszi és Tölti személyében, akik egy kicsit helyretettek! :-) Nem lehet egyszerre valaki tökéletes anya, háziasszony, szakács, stb. ha nem akarok alább adni az igényeimből (márpedig nem akartam!), vegyek igénybe segítséget. Úgyhogy azóta van egy lány, aki - amikor szükségem van rá - segít a házimunkában és ha nem is minden napra, de rendelem magamnak a kaját. A kajarendelés nagyon bejött, legalább magamnak nem kell főznöm! Én nem vagyok nagy főzelékes és már rettentően elegem volt a rántottából.. :lol:
Persze ettől függetlenül kell takarítanom és főznöm :-( is, de nem ez a mindennapos program és már úgy is le tudok ülni játszani Marcival, hogy közben nem tologatom egyik kezemmel a porszívót... :-) Hát nekem ez jött be.
Minden jót és várjuk a megoldást, hátha nálad születik meg az IGAZI! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Dorka álomszép ebben a fátyolban! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Minden szüli- és névnaposnak sok boldogságot!!!!

Lányok kérem szorítsatok nekem egy picit (nagyon :P ) ugyanis úgy néz ki, hogy pénteken landol nálunk a gólya egy nagyobbacska csomaggal megpakolva!!!!!!! :D :D :D :D
steiff
 
 


Steiff:
Kezem-lábam csuriban!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Hú, Steiff, szorítunk nagyon, aztán várjuk az infókat :):):):)
szuperboszi
 
 


Steiff, ez szuperjó !!! Sokszor eszembe jutottatok mostanában, hogy hátha jön már hozzátok a gólya. Nagyon szorítok én is :D :D :D

Kép
Kép
emike
 
 


Lányok SOS!!

A segítségeteket kérném: testvér, vagy iker babakocsira lenne szükségünk, kölcsönbe pár hónapra, vagy vennénk is de olcsón!!!!!! Roli már csak szórványosan használja a babakocsit, de ha a hugi abban fog utazni, tuti kedvet kap hozzá. :wink:

Gilice + akinek még dupla babakocsija van ! Szerintetek az egymás melletti, vagy az egymás mögötti üléses kocsi a jobb?
steiff
 
 


Steiff, égig érő fohászok mennek. (csak csendben mondom, vannak kapcsolataink odafent, bevetjük őket... :lol: )

Marcianyu
: én is örülök nektek, bár a vonalzót meggyártani, meg a fényképkicsinyitő programot kitanulni nagy önfeláldozás volt részemről, hajnali 4-ig bűvöltem a gépet, talán ezért is fagyott le :cry: . Amikor jó uram éjjel felébredt, s látta, hogy még mindig fent vagyok, csak annyit mondott: Te tudod... Persze, mert neki fogalma sincs, hogy ha ébren vannak a gyerekek, az embernek nincs összefüggő 2-3 netán 4 órája, hogy belemélyedjen vmibe.

Amikor a picit hazahoztuk a kórházból Dorka kb. 6-7 alkalommal éjszaka rendre összepisilte az ágyat, holott majd 1 éve szobatiszta. Mit mondjak, nem volt túl jó kedvem, amikor hajnali 3-kor törölgettem a pisitől cuppogó gyereket, ágyat húztam stb. s ráadásul közölte velem, hogy nagyonis direkt csinálta, mert ő is még pici. Aztán egy pár alkalommal kicseleztem s felkeltettem éjszaka megpisiltetni, azóta nincs több baleset. (kopp, kopp...)

Örömmel olvastam a járni tanuló, éppen most induló csöppekről (Zitus, Zsófi). Kicsit összeszorult a szivem, mert az én kis Dorkám 16 és fél hónaposan tette meg az első lépéseket a Pető Intézetben. Az elmaradt mozgásfejlődéssel kapcsolatos a megkésett beszédfejlődés is nála. Elmúlt 3 éves, s most kezd el beszélni (ill. hasonló hangzású hangsorokat kiadni. Engem mint állandó tolmácsot alkalmaz a nap minden percében) :lol: . Ma volt az első aranyköpése, s az előzmények fényében annyira el vagyok ragadtatva tőle, hogy megosztom veletek. Úgy dél körül már sikerült letusolnom, s mikor belépett a fürdőszobába, látja ám, hogy krémezem az arcomat. Sajnálkozva nézett rám: Anya, fáj? )Megszokta, ha csip a popsi, viszket a szunyogcsipés, anya rohan a krémekért, s többé nem fáj.

Keli: betetted a bogarat a fülembe ezzel a leárazással. Holnap a könyvelőnkhöz megyek aki az Örsön lakik... Pedig megfogadtam, ha már az égiek elrendezték az egynemű gyerekeket, nem vásárolok annyi ruhát Lorának, mint azt 3 éve tettem Dorkával. Ti meggyógyultatok?

Kép
Kép
koko
 
 


Sziasztok!

Steiff: szorítok! Nekünk egymás mögötti testvérkocsink van. Eleinte jó volt de mivel Ádikám hatalmas baba később nem fért el és mivel még nem ültethettem nem igazán tudtam használni. Ma már használható, egészen jól lehet vele manőverezni viszont a hátul ülőnek (nálunk Ádibádinak) isteni szórakozás előre nyúlni és Niki fejét tépni, sapiját húzogatni. Ebből balhé szokott kerekedni.

Mi egy ismerősön keresztül használtan jutottunk a kocsihoz.Érdemes a hírdetéseket böngészni mert sokkal olcsóbban és jó állapotban lehet ilyenhez jutni.

koko! Örülök, hogy írtál. A házimunka és minden sajnos csak ugy megy ha az ember felad bizonyos dolgokat. Nekem is volt egy néni aki segített de nem jött be másrész a gyerekek nem igazán viselték el. Ugyhogy télre nincs senki de tavasszal már van egy hölgy akivel beszéltem.

Beosztom magamnak a házimelót. Egy héten egyszer kitakarítom a lakást. Ádika figyel bennünket Nikike meg már szépen segíteni próbál. Nehezebben haladok de nagyon élvezi. Játéknak veszi.
Főzni minden áldott nap főzök. Hajnalban kelünk (5 előtt) én ilyenkor szoktam gyorsan odapakolni a kaját. Nikike imádta a bébikaját Ádikám nem igazán. Ugyhogy neki is kotyvasztanom kell.

Lányok! Az én Ádim 9 hónaposan kivülről megmássza a holdkompot, a járókát és a radiátor csöveket. Hihetetlen. Niki ilyet ilyenkor nem csinált. Néha csak veszem a nagy levegőt. :D

Kép

Kép
töltike
 
 


Steiff! Nekünk Graco testvérbabakocsink van, egymás mögötti ülésekkel. Ez a példány könnyű, könnyen forog, könnyű a kocsiba betenni (igaz, nagy a kocsi), 62 ezer volt a Brandonban. Bobi se volt már igazán babakocsis, de ebbe be kellett ültetni. Most akkor használjuk, ha bárhová mindkettőt viszem és egyedül vagyok velük, mert így Bobi nem tud meglógni.

Töltike, az üssük, tépjük egymást korszak még nem jött el, erre nem is gondoltam a babakocsival kapcsolatban :) Csak a kocsiban vannak szétválasztva az ülések. Így a középen ülő Antóniát ölhetik.

Mi újonnan vettük a babakocsit (bekattintható hordozóval együtt, ami lassan kicsi lesz), de a vaterán szoktak lenni eladó használt babakocsik.
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a táplálási tanácsokat, örültem neki és most próbálkozunk keményen. :) A konyhánk lassan egy műtőhöz hasonlít a napi többszöri flóraszeptes lemosásától. :lol: :lol: :lol:

Szülinaposoknak boldog születésnapot!
Kép

Steiff!
Itt megnézheted a kocsit, ha nem olyan drágára vágysz. :)
Személyesen is meglehet tekinteni, de csak helyben. Úgy tudom, csak Budapest területén szállítanak.

http://www.babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=babakocsi

Egyébként tegnap voltunk a Soroksári úton a Baby-Outlett áruházban, ott is láttam, egészen stabil változatot, 39.900-ért és Graccot 59.900-ért.

http://www.babyoutlet.hu/

Azért vagyok naprakész, mert valszeg nekünk is szükségünk lesz rá, úgyhogy Boszi, gondolj ránk, ha túl akarsz adni rajta majd! :)

koko: de jó, hogy jöttél. :) Örülök, hogy rendben vagytok lassan. :) Nálunk még egy vizeletvizsgálat hiányzik, bízom benne, hogy az derül ki, minden oké. :)
Bevallom, hogy én időnként egy gyerkőccel is el vagyok havazva rendesen. Ilyenkor jön az anyukám....
Amióta Gergi megvan a maximalizmusomból rendesen leadtam a lakás csillogása terén. Ha van időm, akkor igyekszem, ha nincs, akkor úgyis megvár. A kosz nem evett még meg minket. :)


Tegnap Apa dolgozójában töltöttük a délutánt, Gergi istenien érezte magát, látszott rajta, hogy boldog, semmi hiszti, semmi nyígás és sajna semmi evés, arra nem volt ideje.
De kipróbálta a Apa daruját, a targoncát , s kutyusok nagyon bejöttek neki és még egy nagyot is aludt a jó levegőn. :)


Ilyeneket csodáltunk egész délután:

Kép

Tekerem a kormányt!:)
Kép

A jövő targoncása ( remélem, nem így lesz! )

Kép

Apa meg Gergi kipróbálják a darut :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Keli, éppen ma gondoltam rá, addigra biztosan "kinőjük" :)

A következő daruzásra Bobit is küldöm veletek :)

Szülinapja kinek van? Lemaradtam...
szuperboszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Már nagyon hiányoztatok!

Nem vesztem el, csak az ünnepek alatt rengeteg látogatónk vólt. Meg sem tudnám számolni mennyi muffint sütöttem.

Nehezebb napok vannak mögöttünk, de már kezd helyre állni a rend.
Most már egyértelmű, hogy Péter hasfájós, de piszkosul. Úgy sír, mintha nyúznák. Most már, hogy tudjuk kezelni a szituációt, én sem vagyok annyira feszült, Péter is nyugodtabb.

Múlt szerdán voltunk tanácsadáson, 4050 gr, 54 cm, tudom, hogy elfogult vagyok, de tüneményes, gyönyörűséges.

Steif: :lol: szorítok :lol:

Kép
tviky
 
 


Kelimoni! Köszi a tippeket, rögtön át is böngészem őket!

Boszi, Töltike! Egy kérdésem lenne: este próbáltuk apával pro és kontra eldönteni, melyik fajta iker/testvér kocsi lenne jó. Az egymás melletivel nyilván könnyen lehet haladni, viszont nagyon széles , gondolom nem mindenhova lehet beférni vele. Az egymás mögötti ilyen tekintetben jó, de: aki hátul ül tud nézelődni,nincs nagyon eldugva, illetve hogy lehet egy ilyen hosszú babakocsival pl. útpadkára felmenni??? Volt egyszer egy kis bolygókerekes babakocsink, aminek semmiféle rugózása nem volt és mivel Roli nem tartozik a pehelysúlyú gyermekek közé, egyszerűen nem tudtam megemelni, ha fel kellett menni a járdára. Egy séta felért egy agyvérzéssel, úgyhogy rövidúton kellett venni egy normálisat. Ettől félek én is egy ilyen hosszú kocsinál leginkább. Kérek tanácsot!! :shock: :shock: :shock:
steiff
 
 


Steiff, nekünk, mint már írtam, a Graco egymás mögötti testvérkocsink van. Ez egy nagyon könnyű kocsi, könnyen egész kicsire összecsukható (ahhoz képest, mekkora), és könnyen be tudom emelni, gurítani a kocsiba, ami nekem fontos volt).
Szerintem könnyű vele közlekedni, bevásárlóközpontokat, boltokat is bírja, sétálni is szoktunk vele, én tudom tolni, nem volt gond vele. Ha Bobi nem ül benne, kicsit könnyű az eleje, de ezt is meg lehet szokni.

Mi egyelőre a kistesót hordozóban kattintjuk be a babakocsiba, és legtöbbször alszik, így a kilátásról nem tudok mit mondani. Erre majd Töltike reagál. Túl sokáig nem fogom használni, most is csak olyan helyekre, ahol mindkét gyereket jó egy helyen tudnom.

A kis utcai sétákhoz egy snassz Hauck sportkocsit használunk már most is, ami teljesen dönthető, ilyenkor Bobi nyugodtan szaladgálhat.
szuperboszi
 
 


Lányok! Épp a múlt héten volt egy műsor azt hiszem a tv-2-n. Tesztelték a kétféle ikerkocsit.
Én az egymás mögöttire szavazok ha az ember boltba ide-oda be szeretne menni. Az egymás melletti séta szempontjából jobb..

szuperboszi! Hátul Ádikám a kilátást megoldja. Oldalra kukkol.

steiff! A mi testvérkocsink sokkal könnyebb súlyra mint az egyes babakocsi. Könnyen megyek útpadkára, járdára fel és le. Ja igen és HÉV-el is utaztam már vele a két gyerkőccel egyedül.

Az a helyzet,hogy én inkább csak a piacos napokon használom. Akkor bepakolom a két gyerkőcöt, első utam a péksütishez vezet, veszek nekik két óriáskiflit és akkor elvannak egy darabig, én vásárolhatok. Ja igen. Istenien ki lehet nyúlni belőle. Ugyhogy Nikike hozott már így haza nekem tanga bugyit egy árustól. Azt hittem dobok egy hátast amikor megláttam a kapunknál mi van a kezében :D :oops: :shock:

Amugy sétához nem használom.Nikike kismotorral teker vagy sétál, Ádika meg az egyes babakocsiba üldögél amíg bírja türelemmel. Ha nem mi vagyunk az utca ügyeletes szirénája :D

Kép

Kép
töltike
 
 


Sziasztok!
Minden ünnepeltnek sok boldogságot kívánunk!!

Steif! Nagyon szorítunk!

Az egyik ok ami miatt nem tudok mostanában jönni... :)

Kép Kép Kép Kép

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Ritkán jövök, de sokat gondolok Rátok!
Remélem mindenki jól van! Mi naaagyon jól vagyunk, Szabolcska szépen gömbölyödik. Már van a combiján hurka és pici tokája is van. :lol:
Ma 1 hónapos, már nagy fiú. Ez a kedvenc dala, de csak ha anyú énekel. :lol: :lol:

KISFIAM

Itt vagy velem, mint egy új remény,
Az éjszakát felváltja a fény.
Csak egy perce élsz, nézlek boldogan,
Úgy vártam Rád, édes kisfiam.

A régi vágy újra szárnyra kél,
Még dalt susog kint az esti szél.
Minden bánatom eltűnt nyomtalan,
Mosolyogj rám, édes kisfiam.

Egy rózsakert hinti árnyait,
Nincs fontosabb mint az álmaid.
Még egy szót sem tudsz mégis annyian,
Hisznek Neked, édes kisfiam.

Tudom, mindenütt így van ez a nagyvilágon,
Ha egy kisgyerek megszületik.
Mert a kisgyerek egyszer felnő,
S talán sikerül, hogy a könnyeket nevetéssé,
A gyűlöletet szeretetté,
És az ellenségeket barátokká változtassa.

Ezt érzem én, ahogy nézek Rád,
Más lesz a föld és más lesz a világ.
Sírni sosem kell, élsz majd gondtalan,
Boldog leszel, ÉDES KISFIAM!!!!

Kép
vivi1
 
 


Sziasztok!


Koko!

Nekem csak egy babám van még,de nekem is kevés a 24 óra,mondjuk nekem muszály délutánonként melóznom kicsit.Nem vagyok egy retekszisz,de a porcicák nálunk is előfordulnak.A férjem most kezdte az éjszakázást,ami azt jelenti 6 napig amikor a gyerek fenn van akkor apa alszik.Este amire ráérnék,apa elmegy,addigra a ded alszik.Porszívózzak?

Steiff!

Nagy nagy drukk nektek!
Én tegnapelőtt csavizás közben láttam tök jó tesókocsit.Egymással szemben voltak az ülések.Igaz hosszú volt ,de szerintem jópofa,hogy a tesók látják egymást.Mondjuk nekem az egymás melletti szimpatikusabb.(nincs tapasztalatom.
A www.babaszoba.hu-n is vannak használt kocsik (sok!)eladók,sőt néha újak is.

Kelimoni!
Geri nagyon éli ezeket a nagy gépeket.Egész jól lehet velük keresni:-)Apu megbecsült nehézgépkezelő volt.:-)

Koko! Nagyon helyesek a lányaid!A nagylánynak jobban áll a kezében a kisbaba,mint sok anyánk aki 9 hónapig várta hogy megszülessen a gyerkőce!Na és az a fantasztikus báli uha.....Gyönyörű!

Most megyek,mert ébredezik Márk!

Sziasztok!
kavicska
 
 


Jiny!

Látom a képeken felállt a Dóri. Nagyon ügyes leányzó. Akkor lehet majd a polcokról feljebb pakolni, vagy legfeljebb segít elrendezni majd. Nagyon aranyos.
Minden jót!

Zsu
nagyzsu
 
 


Matiba! Minden rendben Veled? Írtad, hogy orvos, meg vizsgálat.....

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!
Örülök, gartulálok, szurkolok és együttérzek. Ki-ki vegye magára a neki legmegfelelőbbet!
A gyerekek tündériek!
Szeretnék tanácsot kérni (Gilice főleg), hogy szerintetek adhatunk-e Lilinek fluor tartalmú fogkrémet, mert azt hallottam, hogy ez valamiért nem jó! Sajnos még nem volt időm utánakeresni a neten, de lehet, hogy megint lemaradtam valamiről!?
Kicsit lemaradok a babanetről (még jobban, mint eddig :wink: )
mert elköltzködünk és az új helyen nincs még net- szolgáltató.
Azért itt-ott kalózkodom majd és jövök amint tudok.
Legyetek jók:
idusa
Kép pelus nélkül Kép csajosan szilveszterkor
Kép kuka törpe

KépKép
idusamoja
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem megint. Az ünnepek igen mozgalmasan teltek, illetve volt a lányoknál egy igen rosszúl alvós időszak. Szerencsére már rendeződött és minden a régi!

Steiff! A babakocsi választás nálunk is nagy dilemmát okozott. Végűl az egymás mellettit választottuk. Nem túl széles, úgy van kitalálva, hogy a normál ajtón is befér. Egyetlen hátránya szerintem, hogy szűkebb, mint a szimpla kocsik vagy az egymás mögötti. Nehéz minden szempontnak megfelelni. Nekünk van két szimpla esernyőkocsink is, ha férjemmel együtt megyünk vásárolni akkor ezt visszük.

Jiny! Dóri milyen ügyesen áll!

Kelimoni! Látom Gergő nagyon élvezte a daruzást! Igazi pasi!!

Tviky! Kitartást a hasfájáshoz, meglátod gyorsan elrepűl ez a pár hét és már el is múlik!!

Koko! Hálóinges sztori nálunk is volt!


A lányok igen mozgékonyak és rohamosan fejlődnek, minden napra jut valami új dolog! Már a puszival is próbálkoznak és Sára kezdi ölelgetni a Jankát. Annyira édesek!

Úgy szeretlek!
Kép

Tólhatlak?
Kép

Csak álldogálok!
Kép

Indulhatunk!
Kép

KépKép
gilice
 
 


Sziasztok Lányok!

Imádom, hogy ilyen sok kép van mostanábana topicon! :D

Jiny!

Gratula kicsi Dórikának a nagy felemelkedéshez :P - nagyon ügyes kislányod van!


Gilice!

Bájosak ezek a csajszik ezzel az ölelkezéssel!
Idusa kérdése engem is foglalkoztat ám: milyen fogkrémmel kezdjük majd a fogmosást? Vagy először még csak vizzel szoktatjuk a fogkefét? Vagy hogy megy ez? :oops:
(Mert ugye egyszer talán mi is csatlakozunk majd a nagy fogmosók táborába, bár még mindíg nincsen foga Zizinek... Ami remélem nem zárja ki, hogy egyszer mégis csak legyen! :lol: )

KépKép
amneris
 
 


Amneris! Én azt hallottam hogy minél később jön ki a foga annál erősebb lesz... De Gilice ezt jobban tudja. :)

Gilice! Mindig elámulok a csajsziktól milyen nagyok már!!

Idusa! Liliből kész kis hölgy lett! Hihetetlen milyen gyorsan teilik ám az idő.

Tviky! Pocifájós időszakunk nekünk is volt. Kb egy hónap kellett mire rendeződött espumisan csepekkel.

Tirza! Mi van veletek???

Rvanékról tud valaki valamit???? Bár gondolom nem egyszerű a fiúkkal. :)

KépKép
jiny
 
 


Lányok!
Olyan van, hogy téli fáradtság??? :-( Én kész vagyok! Ég a szemem és folyton aludnék, de amikor végre ágyba jutok, akkor meg nem tudok...
Azért olvasgatni jövök, írjatok sokat és tegyetek fel sooookkkk képet!! :-)

Matiba:
Mi van veled? Lehetne kicsit bővebben?? Orvos?? Írj kérlek!

Tviky:
Nekünk is az espumisan csepp segített Marcinál, Lilinél pedig a tápiváltás.

Keli:
Kösz, hogy vagy!! :-)

Nálunk a hét híre: Lili hangosan röhög! :lol: :lol:

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Siminéni:

Szülinapod alkalmából nagyon sok boldogságot kívánunk!!!!

puszi,

Lili :-) Marci :-) Andi :-) Péter

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok!
Már nagyon rég jártam erre, igyekszem olvasni benneteket.
Sajnos nagyon beteg Grétikém, krupos köhögése van. Majd megfullad a drága, alig kap levegőt, szinte semmit nem eszik, semmi hangja nincsen. Nagyon féltem. Tudtok valamit erről a betegségről? Akinek volt már ilyen problémája, segítene?

Sok puszi mindenkinek! Mennem kell!
Hosszú éjszaka előtt állunk, már az előző kettőn sem aludtunk. Még szerencse, hogy itt van anya és segít.

Mindenkinek szép napot és betegségmentes továbbiakat kívánok.

obea
obea
 
 


Obea! Éppen pár napja olvastam a kruppról egy cikket, meg is kerestem. :)

http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=502

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


És jobbulást a pici manónak! :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Siminéni! Boldog születésnapot! :):):)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a jókivánságokat!

Obea!
A krupp nagyon ijesztő és nem egy könnyű betegség. Szerencsére kinövik a gyerekek.
Ne legyen túl meleg a szobában. Én ha befulladt a gyerek éjszakákat töltöttem a teraszon, paplanba bugyolálva a gyerekkel, mert ott nyugodtan aludt az ölemben, de nekünk nem volt túl sűrűn és nagymértékú. Volt egy kúp és egy kanalas amit ilyenkor be kellett adni, de a nevére már nem emlékszem.
Sajnos a keresztfiamnál nem volt ilyen egyszerű, ő mindg a László kórházba kötött ki, ahol gyógyszert kellett belélegeznie. De már 9 éves nagyfiú és 1,5 évesen volt utoljára rohama.
Boszi lehet, hogy te ismered az indexre szokott írni az anyukája Zsombolya néven.
simineni
 
 


Igen, így ismerős :)
szuperboszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Drága Simineni!

BOLDOG SZÜLINAPOT!

Lányok!

Ha valakinek van elronthatatlan muffin-receptje, elküldené az emailemre? Apucink alkotni vágyik... :lol: :shock:

KépKép
amneris
 
 


Simineni! Boldog szülinapot!

Obea, sajnos Zsófi is kruppgyanús tüneteket produkál.
A cikk, amit Keli feltett, nagyon jó. A hidegpárásítás sokat segít.
Én éjszakára megnedvesített pelust terítek a kiságy rácsára, ez ugyan a hidegpárásítás szegényes módja, de megteszi.
Azt hiszem be kell majd szereznünk egy hidegpárásítót...
Három napig Rectodelt ( remélem jól írtam) kúppal aludt el Zsófi, mert a doktornő nem akarta kockáztatni, hogy teljesen befulladjon. :cry:
Engem az orvos teljesen elrémísztett, ez milyen veszélyes betegség. :cry: Mondanom sem kell, egy hunyást sem aludtunk, lestük, hogy rendesen lélegzik-e Zsozsó.
Túl vagyunk rajta, de ahogy egy kicsit is hörög, én már "teregetek" is.
Gondolok rátok! Grétinek gyors javulást kívánok!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok! :lol:

Nagyon édik a gyerekek! :lol:

Koko: Tüneményes ez a kép, ahol a nagylányod van a kis törpivel. :lol:

Kelimoni: Nagyon vagány Gergő! :lol: :P :lol:

Gilice: :lol: :P A lányok is olyan, de olyan édesek! :lol: :P Gondolom már egyre többet játszanak együtt. :P Ti meg egyre többet szaladgáltok. :lol: :P

Idusa: :lol: Lili igazi kis nőci lett. :lol:


Jiny:
Nos, kéne egy randi, mert az ügyes kis Dórit csak meg kellene zabbantanom. :lol: :P Meg egyébként is van valami nálam amit át kellene adni. :lol:

Amneris: Be fogom pötyögni és elküldöm emilben, nekem ez jött be, és az egész családnak. Mindenkinek ízlik, még annak is aki nem szereti a muffint. :lol:

KépKép
ancsúr
 
 


na hova tünt amit írtam? :oops:

KépKép
ancsúr
 
 


áááá, már meg is került, de egy idétlenség!

Obea: Még azt akartam írni neked, hogy mennek mindenféle gyógyító puszikák felétek! :wink:

KépKép
ancsúr
 
 


Obea! Én is csak azokat tudnám mondani mint a lányok a kruppal kapcsolatban! Ha úgy látod hogy nagyon fullad, vidd be az ügyeletre, mert a kúpot csak vényre lehet kapni! Mi még kaptunk Flixotid, meg Ventolin sprét is. Ezek nem is igazán sprék, babyhallerrel kell beadni neki. Mind a kettő tágítja a hörgőket, de ezt meg csak pulmonológus javaslatra írhatja fel a gyerekorvos. Mielőbbi gyógyulást nektek!!! Ja és nálunk napközben sincs 21 fok fölött a hőmérséklet, mert akkor egy idő után köhögni kezd....

Ancsúr! Bármikor szeretettel látunk!!! Csinálhatnánk olyan talit is hogy jönnek Nagyzsuék meg Hildusék is. :) Jöhet mindenki hozzánk ha az úgy jó mindenkinek. :)

Simineni!!! Nagyon boldog szülinapot kívánunk neked!!!

KépKép
jiny
 
 


Jiny: Benne vagyok! :lol:

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!
Nem tűntem el, minden nap olvasok, csak kapacitásom nincs már. És kicsit hűtlen is lettem, mert átkukkantottam a szomszédba, Csöpke miatt és ott ragadtam levelezni Nagyzsuval és Ancsúrral.
Minden szülinapost és névnapost Isten éltessen!
Tölti: a tangás történet annyira jó, hogy könnyesre nevetem magam!
A fotók gyönyörűek (mármint az azokon lévő csemeték)!
Most eltűnök, és ígérem január végén írok egy normális levelet!
Még annyit, hogy Pancsus be tud mutatkozni: vezeték+keresztnév. És egész nap ezt hajtogatja a tükörnek, amiben nézegeti magát.
Hildus
Vendég
 


Sziasztok!

hildus! Örülök,hogy írtál! A gyerekekkel, a testvérkocsival és a piaccal illetve vásárlással van pár hasonló sztorim. Ha érdekel benneteket leírom :D

Simineni! UTÓLAG BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

amneris! Én a mindmegettéről szoktam muffint kreálni :D

obea! Grétinek jobbulást!

Kép

Kép
töltike
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?