Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet, és egészséges kisbabákat (és nagyokat is) kívánok!

Viki! Gratulálok a babákhoz, gyönyörűek!!!

Én jót kínlódtam az ünnepekben, a szokásos arcüreg gyulladásom jött elő, de még a fülem is fájt tőle. Ráadásul pihenni nem nagyon tudtam az ünnepek és az ajándék + babaholmi beszerzés miatt. Bár ez mindig pozitív energiával tölt fel! Már szinte minden megvan, csak a szobát kellene berendezni. A kis drágám sokat mocorog, bár azt olvastam, ilyenkorra már kevesebb a hely és csendesednek... nálam szerencsére nem, én nagyon szeretem a folytonos mocorgást! Egy hete voltam ovosnál, megerősítette, hogy nem valószínű, hogy kihúzzuk márciusig, mert a baba már most 2 kg körül van, és szép hosszú a combikájából ítélve. És mindig csuklik! :lol: Sajnálom szegényt!
Anyukák! Szerintetek normális, hogy én pl. tegnap olyan fáradt voltam, hogy semmit nem tudtam csinálni? És ha délelőtt aktívkodom, akkor délutánra hulla vagyok? Mi lenne, ha kicsi gyerekem lenne, aki nem értené. hogy fáradt vagyok....

dkata
 
 


Viki! :D
Gratulálok a gyönyörü babákhoz!
Jo egészséget és sok boldogságot nektek!
Kép

Hajni! :D
Amikor a kisfiammal voltam kismama akkor az én afp-m nagyon sz....r lett!De az orvosom már akkor azt mondta,hogy az ultrahangon minden rendben igy a többivel nem foglalkozunk!És igaza volt!Neked ráadásul még egy jo pár eredmény is igazolja,hogy minden rendben!Sok országban már nem is alkalmazzák ezt a vizsgálatot mert már többször ad téves eredményt mint jot!!!!Lásd pl.az ikreknél!
Ne foglalkozz vele szerintem se!!!

Melcsi! :D
Gratulálok a kis mocorgohoz!
Én is nagyon hamar éreztem már!
És az ultrahangon nem láttátok mi van a kis lába között? :wink:

Kata! :D
Nem csoda,hogy elfáradsz!
Már jo nagy lehet a pocakod?!
Jo vásárlást a pindurkának!!! Kép
De jo is az már!!!

Zsebike! :D
Mikor kell legközelebb menned a dokihoz?
Légyszi majd javitsd a táblában a koromat mert dec.24-én betöltöttem a 33-at!

Orsi! :D
Kaptál végül elegáns kismama nadrágot?

Andi! :D
Gondolom már lassan hazaengedik a fiukat!
Remélem jol vagytok és szépen hiznak a picikék!!

Rolunk:
Voltunk szerdán orvosnál.
Rákszürést csinált :shock: azt mondta kötelezö!
A lepényem még nincs jo helyen igy a fekvés marad! :(
Megnéztük ultrahangon a picikénket!
Nagyon édes volt,mutogatta magát igy megbizonyosodhattunk rola még egyszer micsoda fütyikéje van!
Olyan jo volt látni megint! :D
Jövöhéten megyek vérvételre megint nézik a süllyedést hátha megint frászt kapok az eredménytöl! :evil:
Mondtam a keményedést de csak a magne b6-ot szajkozza!
Igy csinálom tovább az eddigi bevállt modszert és igy sokkal jobb!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó :D
végülis volt 2 nacim a fiúkról, meg vettem 2-t, úgyhogy ruhaügy megoldva, meg van 1 szoknyám is :D

sajnáloma fekvést. Fránya lepény. Mennyire róg rá a méhszájra?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

na jól fan, akkor nem egyedül én rókakergetek...

dkata,
ez még nekem is teljesen furcsa. Pedig most már mintha kezdene visszatérni az életerőm picit, a kezdetekhez képest. De még így is ha egyik nap tevékeny vagyok és elintézek valamit, akkor tuti a következőn használhatatlan vagyok. 31 hetesen meg pláne nyomatékosabban jelentkeznek ezek a tünetek, gondolom...
Mi meg még a lakás-eladáson serénykedünk. De fárasztó tud lenni ez a "harckészültség", meg ki-be járkálás! Ha jól számolom, kb. akkor tudunk majd beköltözni az újba, amikor már majdnem 30 hetes leszek. És még vár ránk egy felújítás is. Jahj...

anikó,
sajnálom, hogy feküdnöd kell. Megmondod, mit jelent pontosan, hogy "a méhlepény még nincs jó helyen?"

melcsi,
nekem 16 hetes + 2 naposan csinálták az AFP-t. Remélem jól időzítettek! Eredmény persze 10 nap múlva (nemtom mit ülnek rajta ennyit?!), vagyis nem lesz meg addigra, mire időpontom van a genetikai tanácsadóba, amire az orvos "kötelezett", ha már nem akarom az amniot. De elnézve a vizsgálatok beosztását, nálam is mire meglenne az amnio eredménye, már nem lehetne semmit csinálni, úgyhogy tök felesleges ez az egész hercehurca. Nem tudom, ezt miért így csinálják!
De jó nektek, hogy már éreztek mozgásokat! :P Nekem még csak néha bugyborékoló érzések vannak a hasamban, aztán ki tudja, hogy az a gyomrom, vagy a gyerekek-é. :?

KépKép
pompomlány
 
 


icsilya,
na nem boldogulsz Te sem a képpel?

KépKép
pompomlány
 
 


bocs :oops: :oops: :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ez Pompi pocakképe

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!

Ma voltunk a 12 hetes uh-n. Minden rendben. Maszatka 65 mm,
1.4 mm a tarkóredő.
De jó annak, aki már érzi, hogy mocorog a baba!
Itt hogy lehet táblázatba kerülni?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok

Melcsi - Kata - Anikó - Szivvi - Orsi
nagyon nagyon irigykedek rátok, remélem nem haragszotok érte

Kata
teljesen normális hogy fáradt vagy, és egyre fáradékonyabb is leszel

Anikó
terhesség alatt kötelező rákszűrés? én még ilyet nem is hallottam!


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Most tudtam gép elé ülni....
Örömmel olvastam,hogy milyen sokan vagytok babavárók,gratulálok mindenkinek!

Nviki!
Gratulálok a kislányokhoz,majd össze kéne Őket hozni a fiaimmal!

rólunk:
dec.28-án végre hazahozhattuk a Manókat a kórházból!Nagyon jó végre itthon.Minden rendben van velük,szépen fejlődnek,híznak.
Szerencsére annyi tejem van,hogy mindkettőjüknek elég!
Apával nagyon fáradtak vagyunk,de már kezdünk belejönni a szülői teendőkbe.Eddig szoptattam őket,de nem bírtam a napi 8 órányi görnyedést(mert csak bimbóvédővel ment a szopi),ezért 2 napja üvegből kapják a lefejt anyatejet,de így is nagyon szépen esznek.
A súlyuk:Arnold:2500 g,Márk 2320 g.
Arnika nagyon nyugogt kisbaba,ezért gyorsabban hízik,Márk izgő-mozgó.
Hihetetlen jó érzés az anyaság,dehát nemsokára úgyis megtapasztaljátok.
Képeket majd rakok fel.

Megpróbálok majd rendszeresen gép elé ülni,mert nagyon érdekel mindenki.

puszi,Andi

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi :D
az én fiaim ca. 2 hónapig csak bimbóvédővel tudtak szopizni. Ha kényelmetlennek érezted a szopit, akkor szerintem alacsonyan vannak a gyerekek. Próbáld ki, hogy teszel még 1 kispárnát alájuk, szerintem könnyebb csak szoptatni, mint üvegezni ill. annak vannak veszélyei.

Biztosan gyönyörűek a gyerekeid.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Halihó! :D

Meghozta a gólya a babaágyat. Reméljük, hamarosan érkezik a következő gólyával a kis lakója is.

Már alakul a babaszoba, megvettük a rucikat is.
Később is teszünk még fel képeket.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Timi&Imi
latimi
 
 


Hali,

icsilya,
köszi. Most már mindenki csodálkozva nézheti, mi ez a naaagy fekete maszat! 8) Én is kétszer néztem meg, mire megállapítottam, melyik az elejem meg a hátuljam... :wink:

aanda,
Isten hozott titeket "itthon"! Kívánok sok erőt a szoptatáshoz és sok boldogságot a babákhoz!

latimi,
ez egy szuper gólya! Mindenre gondol... :P És jó az ízlése is! Nagyon szép ágyat választott! :)

KépKép
pompomlány
 
 


szivvi,
bocsi, h az előbb kihagytalak. Gratulálok Maszatkához, nagyon szép méretei vannak!
A táblázatot zsebi (hivatalos nevén zseboroszlán) szokta megalkotni bizonyos időközönként.
Ha szépen megkéred, biztos szakít rá időt...

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi!

hihi, szép a pocakod! szépen együtt haladunk. A babákat még én sem érzem :( , pedig nagyon rákészültem, hogy biztos előbb fogom érezni őket, de nem. lhet azért mert nagyon figyelem.

Hajni!

A fáradtságtól csak annyit, hogy tegnap annyira energiával túl fűtöttnek éreztem magam, hogy mindent csináltam amit nem kellett volna (pl. kisikáltam a kádat), mert már annyira sajnáltam apát, hogy rá szakadt minden. Na éjjel nem bírtam aludni annyira fájt a derekam és ugy bedurrantak a visszereim, hogy szerintem már levágják a lábam ha igy folytatom. eddig csak ott voltak, most már gyönyörű csomók is vannak rajta, ugyhogy ma felpolcolás és vizszint :roll:

Anikó!

Nekem elfogadták a kaális rákszűrést! Vagyis mondtam, hogy márciusban csinálták a kaáliban, erre a védőnő is, meg a doki is azt mondta, hogy oké, egyéven belül van akkor nem kell. Aztán lehet hogy szülés előtt még csinálnak.
De a doktornő azt mondta, hogy ikrek miatt nem nagyon akar hüvelyen keresztül piszkálni, ugyhogy csak a minimálisra korlátozta, csak akkor piszkál, ha panasz van. Jövő héten csinál azért egy tenyésztést...

erről a gépről nem tudom felrakni a pocak képem :(

katyerina
 
 


Sziasztok Én is kaális babaváró vagyok.Jelenleg 29hetes ikerterhes vagyokgy néz ki két kislány van a pocakomban. Szivesen fogadnék minden jó tanácsot ami a terhességet könnyebbé tenné.Van köztetek szintén ikerterhes? Bea
kovacsné
 
 


Szivi!
Írd meg az adatokat a táblához és beraklak. Úgyis akartam felrakni mert már régen tettem meg, de Viki babáinak ennyi kijár. :)

Igázból mostanában azért van kevesebb tábla mert sokat kell fekündöm.

Pompi!
Szépen alakul az a pocak. :) Szeretnétek majd megtudni hogy milyen nemű gyrekek lapulnak a pocakban vagy inkább nem?

Anikó!
Köszönöm jól elvagyok. Fekvést már megszokta. :) 17-én megyek ismét az orvoshoz. Aztán utána már lesz CTG- is ha jól tudom mert azon a héten töltöm a 34 hetet. Kíváncsi is vagyok milyen a CTG meg úgy tetszik amikor a folyoson ülök és hallom a sok baba szívét hogy én se akarok kimaradni belőle szóval muszály bent lakniuk még. Na meg különbenis rossz az idő is szóval ilyen időbe nem érdemes megszületni. :)
Nekem sem csináltak kenet végelt. Az én dokim is békén hagyta a méhszájamat az ikrek miatt. Bár kézzel mindig megnézi hogy zár-e és hogy hogy állnak a dolgok de nagyon ovatos. :)

Anda!
Várjuk a képeket a kicsikről. Biztos furi és sok a teendő a két törpével. :)

Timi!
Gyönyörű lett a babakuckó. Remélem a kis lakója is hmarosan hazakerül, egymásra találtok, már nagyon nagyon megérdemelnétek. Nincs újabb sorszám?

Bea!
Üdvözlet közöttünk. Sokan vagyunk akik ikreket várunk illetve ketten már babáznak. Fő tanácsadónk Icsilya, Orsi ő már kicsit több mint két éve gyakorlott ikres anyuka. Sok jó tanáccsal. Friss kismamik Anda és Viki akik szintén ikresek. É smég az ikerpocakosok táborát erősítem 32 hetes vagyok Pompi és Katyerina ők lassan a 16-ot tapossák. :)

Szívesen válaszolunk segítünk ha kérdezel konkrétan. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Anikó!
Szóval még mindig fekszel. Na nem baj, ez a pár hónap megér egy életre szóló boldogságot, igaz?
Kicsi fiaddal hogy boldogulsz ilyen körülmények között?
Még nem tudjuk ki lapul odabent, ahogy irtam is, sajnos ilyen apró részletek nálam nem látszanak egyelőre :oops: Megyünk majd a Praxisba a Győrffy Mátyáshoz, ő mondta meg a tutit Emesénél is :D , de csak kb. 4 hét mulva érdemes, akkor megcsinálja a genetikát is.
Azt tudod már, hogyha továbbra is a méhszájra lóg, akkor szülhetsz rendesen vagy császár lesz? És mennyire lóg rá?
Kata!
Már olyan rég jelentkeztél! Örülök hogy jól vagy, a fáradtságot leszámitva!
Erről én tudnék mesélni, azt gondoltam, hogy hurrá, enyém a világ, nem számit a kor meg semmi, de napról napra rádöbbenek, mennyire nem igy van ez! Emese estére teljesen lesziv minden energiát belőlem. Nem tudom, hogy lesz a végefelé... Pedig amikor Őt vártam, utolsó percig nagyon energikus voltam a sulyom meg a hasam ellenére. Most viszont estére alaposan elfáradok, és érezhetően nehezebb a mozgás, nem vagyok olyan fürge mint korábban. Viszont még nem hiztam semmit, és szeretném, ha ismét megusznám max.3 kg plusszal, ugyhogy óvatosan eszegetek, még jó hogy nem vagyok kivánós, se farkaséhes!
Pompi!
Gyönyörü pocak boldog tulajdonosa lehetsz!
Orsi!
Először azt hittem a Tiéd ez a pocak :D De eszembe jutott, hogy üzleteltél Pompival :D
Aanda!
Örülök, hogy otthon vagytok már teljes létszámban! Igen, gyönyörü menyasszonyjelöltek születtek itt közben!
Mondd már el légyszives, hogy a bimbóvédővel Te hogy szoptatsz, mert az nekem Emesével szörnyü macerás volt, folyton elcsuszott, tartani kellett, meg ilyenek, és biztos egyik oka volt a sikertelenségünknek. De nekem lapos a mellbimbóm, és biztos most is igy lesz.
Gratulálok a sok tejcsihez!
Milyenek az éjszakák?
Timi!
Nagyon szép a babaszoba, kis lakója hamarosan beköltözik, meglátod!
Zsebike!
Hát csak óvatosan, már csak 3-4 hét! Kitartás! Mikor kell a kórházba vonulnod?
Bea!
Üdv közöttünk! Nekem nincs ikres tapasztalatom, de ahogy Zsebike is irta, itt találsz sorstársakat!
Erika!
Szerintem hamarosan Te is a babavárók táborát fogod erősiteni. De ahogy irtam Katának, készülj fel, hogy a pici mellett ez nem is olyan könnyü! De végülis csak max. 9 hónap az egész! Na meg utána még pár év :wink:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Pompomlány, Zsebi!

Örülök, hogy nektek is tetszik a kuckó. Persze még van jó pár dolog, amit meg kell venni, de majd alakul. Kimondottan évszakra jellemző ruhákat nem vettünk még, hiszen nem tudjuk, mikor érkezik a lurkó. (ha nyáron érkezik, akkor Pulcsi, vastag farmer nadrág, lábzsák nem kell, ...) Ezt jól leírtam de azért értitek, ugye?

Most, hogy már bent van a babaágy, annyira jó bemenni a babaszobába.

Vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra! Pihenjetek!!!


Timi
latimi
 
 


Bea :D
üdv itt! :D
Teljesen őszintén a 29. héten én már csak azt tudom mondani, hogy kitartás :D :D lesz ez még így se :D
nekem a 32. héttől volt szó szerint már terhesség a dolog, előtte semmi bajom, gondom nem volt.
Gratulálok a lányokhoz!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Timi :D
nagyon szép lett a babaszoba!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina, zsebi, melcsi
nagyon köszi a szép, dícsérő szavakat - mindig jól esik, mikor a gratulációkat kő fogadni! :D

zsebi,
hát igen, nagyon kíváncsi vagyok már és meg is szeretnénk tudni a nemüket, mert mindenki az egy fiú-egy lány felállásnak drukkol.

katyerina (zsebi, és más ikresek!),
most, hogy olvastam a rákszűréses békénhagyásról, lenne egy kényes kérdésem: az ikreseknek akkor tilos nemi életet élni? Annyi könyvben meg mindenhol próbáltam pontosan utánajárni, de csak azt találtam, hogy a "veszélyeztetett terheseknek nem ajánlják". De hát én igazából nem tudom komolyan venni ezt az ikres=veszélyeztetett felfogást, mert annyira szerintem nem durva a dolog. Ti hogy értelmeztétek ezt? :?: Akár priviben is szívesen fogadom a válaszokat.
Nagyon köszi! Pompi

KépKép
pompomlány
 
 


Hali!
Nem sokára megyek megint a csajszikhoz, reggel csináltam képeket
ha lesz erőm este felrakom őket.

Bea!
Üdv itt én Nviki férje és Lili és Bogi /ikrek/édesapja vagyok,
kérdezz nyugodtan.
Latimi
Király a szoba.
Mindenkinek
Gyarapodást és nyugalmat.
A csajok jól vannak, lehet, hogy már holnap haza jöhetnek.
üdv
wolves
 
 


Pompomlány :D
nem tilos. Ha nincs vérzés, túlzottan sok méhösszehúzódás... stb. akkor lightosan lehet :D
az ikres automatikus csak papíron veszélyeztetett terhes, valójában semmi sem indokolja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Helló mindenkinek!

Anikó,
nekem is keményedik már a hasam, az orvosom nekem is azt mondta, hogy ne izguljak, a napi 10 még jó, és hogy nő a méhem. Ezt a rákszűrés dolgot nem értem. Nekem 1,5 éve volt utoljára, de az orvosom azt mondja, hogy majd csak szülés után veszi le. Egyébként se hiszem, hogy bármi gáz lenne, hogy egy kimarad! Az afp-d pozitívba vagy negatívba volt rossz a kisfiaddal? Mert állítólag a down-kórra nincsenek jellemző látható jegyek a 18. héten, amikor is a genetikai uh van.

Potykamanó,
mi volt az amnion? Fájt? Mikor lesz eredmény?

Melcsi,
szerencsés vagy, hogy ilyen hamar érzed a babádat! Én csak a 19. héten éreztem először, akkor is csak háton fekve nyújtott lábakkal. Afp-n egyébként 16+3-nál voltam, úgyhogy arra sajnos nemigen foghatom az alacsonyabb eredményt. Neked mikorra ígérték?

Pompi,
a Sote helyett a Shöpf-Méreibe megyek inkább, mert oda küldték a vérem a Mávból, és még megvan, úgyhogy nézetek egy béta hcg-t is belőle, hátha úgy többet mutat. Majd elmeséled, hogy mi volt a te genetikai tanácsadásodon? Nem nagyon tudom elképzelni, hogy mi az, amit mondani tudnak. Amúgy nagyon cuki a hasad, de azt hittem, egy kicsit nagyobb egy ikres pocak ennyi idősen.
:shock: :D

Emma,
szépen fejlődik a babád. Lassan mész genetikaira is, igaz?

Anda, Viki,
nektek van már a legjobb dolgotok, hogy kibújtak a picik! Nagyon melós kettő babával?

Szivvi,
Gratula a jó eredményhez!

Timi,
Tényleg szép lett a babaszoba! Hanyadikok vagytok most? Mikorra várjátok kb.? Ti a titkos vagy a nyílt sorban vagytok?

Katyerina,
Szerintem Kata írt a fáradtságról, de sajna én is nagyon fáradékony vagyok. Mondjuk nála azért érthetőbb. Képzeld, nekem is van néhány visszerem, az egyik miatt aggódom is. Neked mit mondtak, hogy van vele teendő? Elmúlik majd, vagy műteni kell?

Zsebi,
Már nagyon a finishben vagy! Ezek szerint elképzelhető, hogy a köv. vizsgálat után már haza se mehetsz?

Bea,
Üdv itt!

Erika,
Mikor lesz már baba a pocakodban, hogy izgulhassunk érted?

Orsi,
Mit szólsz ahhoz, hogy a 18. heti genetikai uh-on semmilyen tulajdonságot nem lehet találni a babánál arra nézve, hogy downos-e vagy sem? Te hová mész genetikaira?

Mi apával közben megjártuk Czeizeléket a 0.7-es afp miatt. Ők azt mondták, hogy annyira kivételesen szép a 12. heti kombinált tesztem eredménye, hogy felejtsem el az afp-t. Akár még 0.5 is lehetne, akkor se számítana! Még azt is mondta a pasi, hogy a múlt hónapban volt egy konferencián, ahol a szűrővizsgálatokról volt szó, és az afp, mint olyan, már szóba se került.
Képzeljétek, elkezdett nőni a bölcsességfogam, és nyomja az összes többit. Úgyhogy belehalok a fogfájásba, de hátha abbahagyja, és nem nő tovább. Különben is azt hittem, hogy teljesen kinőtt, erre pont most kezdi! Szegény gyerekem, nem szívesen tenném ki röntgennek, érzéstelenítőnek, meg ilyeneknek!
:twisted: :evil:
Bocsánat amúgy, hogy teleírtam az oldalt! :oops: :D
20140901102739
 
 


Hajni :D
ez az infó honnan van?
azt most így hirtelen nem tudom, hogy konkrét indikátor van-e (mint a 12. héten a tarkórendő és az orrcsont), de mivel egységében nézik a babát, pl. a downra sok jel utalhat, amit egy jó orvos észrevesz. Ilyen a csontok aránya, a szívproblémák, az arcon is vannak jelek. Tényleg nem vagyok orvos, de szűrhető. Legalábbis én így tudom.

no meg :D vicces téma ez a genetikai UH. Ez ugyanolyan, mint egy normál UH, jó orvos ugyanazt nézi, amit akármelyik UHn... szóval csak egy hülye elnevezés.

Hajdú drnőhöz is megyünk a 18. héten, ahogy a fiúkkal is a praxisba. 1szer ő is lássa Picúrt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
a Bolgárkerék utcában mondták. Én is rögtön a szívproblémákra kérdeztem rá, de azt mondták, hogy ezek csak másodlagos jellemzők, és hogy kb. 40 %-ban jelennek meg. Na mindegy, lesz ami lesz! :) Annyit írtatok már Hajdú drnőről, hogy lehet, hogy mi is kipróbáljuk! :-)
20140901102739
 
 


Hajni!

98 a sorszámunk. de lehet, hogy már csökkent. Mi a Gólyahír Egyesületnél várakozunk babára. Nyílt örökbefogadás. A titkosnál várhatnék életem végéig. ott megvárják, hogy felnőjenek a gyerekek, és akkor már nem kellenek senkinek.

Timi
latimi
 
 


Hajni :D
szerintem tényleg ne agyalj.
és a tarkóredő is csak másodlagos jellemező, ahogy az orrcsont hiánya is... más betegség is lehet mögötte, és nem 100%os diagnózist ad.
de tényleg ne aggódj! felejtsd el az afp-t.

én most azon sakkozom, hogy megcsináltatom a kombinált tesztet, biztos, ami biztos alapon, jövő héten valamikor az istenhegyin. (asszem 16. hét, de majd utánanézek a honlapon)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wolwes!
Fúúúúúúúúú már holnap otthon is lehttek nem semmi. :) Nagyn várjuk a képeket és vigyázzatok nagyon rájuk. :)

Pompi!
Mi végig le voltunk tiltva a szexről. Szóval én ehhez nem tudok hozzászlólni hogy más ikres hogy csinálta vagy nem. De ha jól tudom Vikiéknek se nagyon volt egendélyezve ez a dolog,

Bakker annyit írjátok hogy már mindjárt vége és jönnek a babák hogy rendesen beijedtem. És azért még itthon is lenne teendő.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Pompi!
Nekünk konkrétan azt mondták, hogy lehet, de óvatosan!
ÓVATOSAN! Mintha azt mondták volna, hogy lábujjhegyen rockyzzunk.
Kérdeztem, hogy mit ért a doki pontosan az óvatosan kifejezés alatt.
Válasz és most idézek:" azt jelenti, hogy óvatosan". Úgyhogy összesen egyszer próbáltuk, de utána két hétig -mert akkor mentünk UH-ra- végig frászban voltunk.
A beígért képek. Sorrend:együtt, Lili, Bogi, Lili, Bogi.
Üdv
Kép Kép Kép Kép Kép
wolves
 
 


Orsi,
szerintem a kombináltat csak a 12. héten nézik, az integrált az, amelyiket a 12. héten és a 16. héten is nézik. Tegnap a Czeizelnél mondta az ember, hogy náluk van a quartett teszt, amit a 16-18. héten néznek. Mondjuk biztos van az Istenhegyin is ilyen. Azért örülök, hogy anno megcsináltattam ezt a kombináltat, most azt hiszem a fejem verném a falba, hogy mi lesz! (Még így is parázok! :oops: )

Timi,
sajna tudom, milyen áldatlan állapotok vannak öf terén! :evil: De emlékszem, hogy milyen régóta vártok babára, és hogy még mindig csak a 98. vagytok, ez felháborító! :evil: :twisted: Nincsen ismerősötök szülészeten? Néhány emberről tudom, hogy így kaptak nagyon hamar babát. Én biztos bepróbálkoznék!

Zsebi,
azt hiszem, én is be lennék parázva rendesen! De azért irígykedünk is, hiszen te hamarosan már láthatod őket! :D
20140901102739
 
 


Wolves!

Meseszépek a babócáitok. Bogi (ha nem tévedek), vmire nagyon rácsodálkozott.

Mégegyszer szívből gratulálok.

Timi
latimi
 
 


Wolves,
hát ezek nagyon cuki gyerekek ám!

Pompi,
hát, mi is csak egyszer próbáltuk. :oops: Ugyan csak egy bébike van, de mindig parázunk vmin, úgyhogy inkább nem csináljuk. Vagy marad más... (ha nem fáj a fogam, vagy ha nem vagyok megfázva, vagy ha...... ) :oops:
20140901102739
 
 


Hajni!

Ez a sorszám a Gólyahírnél van. Itt gyorsan haladunk szerintem. 2005. dec. 16-án voltunk 199-ikek. Most meg már 98 vagy kevesebb. Szerintem ez nagyon jól halad. persze a várakozás megőrjíti az embert. Néha lelkileg a padlón vagyok. Most egy picit feltöltődtem , hogy már megvan a kis kuckója. Ezért csináljuk azt, hogy fokozatosan veszünk meg mindent. A hónap közepén varratjuk meg a függönyt. (most is van függöny, de az már nem tetszik) Aztán megrendeljük a szekrényt, a babakocsit. Ezzel is telik az idő.

nekünk nincs ismerősünk szülészeten. Szépen kivárjuk a sorunkat. Mást nem tudunk csinálni. A lényeg, hogy lesz kisbabánk, akit mindennél jobban fogunk szeretni.

Timi
latimi
 
 


Timi,
Hát végülis tényleg az a lényeg, hogy előbb-utóbb baba lesz! Előbb-utóbb... sajna!
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Timi
nagyon nagyon szép a babaszoba!

Melcsi
hát én már rettenetesen várom azt a pár évet, habár a kis drágám, már lassan egyedül is szalad, mert már napok óta naponta sokszor elindul egyedül is, igazhogy még kicsit inogva, de már egyre jobban megy neki, és persze a rámolás is.

Pompomlány
szex: nekem is Zseboroszlán dokija volt van a nőgyógyászom, de nekem 1 babóval is no szex-et írt elő az elején és a végén is, de azért ahogy Orsi írta lightsan lehet, mert mi is csináltuk, szerintem érzed te azt hogy ok-e minden vagy nem. És ha nem akkor abbahagyjátok,

Rákszűrés: nekem 2004. szeptember 1-jén volt utoljára, utána 2005 márciusában a lapar műtétkor hogy vettek e v. nem nem tudom és utána most volt 2006 dec.27-én, én ezért nem értem, hogy terhesség alatt miért akarnak nektek rákszűrést.

Hajni
pocakbaba: hát remélem nagyon hogy minnél hamarabb, hétfőn hívom Krizsa dr.-t, hogy hiányzik még 1 vérvételem, hogy az mennyire szükséges, mert ha igen akkor azt ő fogja valahol elintézni pesten ha tudja, mert én itt nem tudtam sehol, ill. a klinikán sem. És sajna a chlamydiát is most csütörtökön csináltattam meg (mert a híg agyammal a rákszűréskor elfelejtettem), de nagyon remélem, hogy elég lesz hogy folyamatban van a dolog, mert ha igen akkor 12-én randizok a mágussal és ha minden jól megy február végén lesz a beülti. Úgyhogy nagyon remélem, hogy nem kellesz az az utolsó vérvétel, és jó lesz az is hogy a chlamydia folyamatban van.
Örülök neki hogy jó lett az AFP eredménye.

Sziasztok

Erika

Nagyon nagyon vigyázzatok magatokra és az édes gyönyörű pocaklakókra!

Kép

Kép
erika13
 
 


Wolves, Nviki!

Nem győzök betelni a csajszikkal! egyszerűen tökéletesek!

Pompi!

Hát a szex téma engem is érdekelne, mit is jelent az óvatosan. ugy gondoltam felvilágosult vagyok, de az óvatos terén valahogy nem.
Mi is ugy vagyunk mint wolvesék, megpróbáltuk óvatosan, de sok a para.
Szóval megpróbálom legyőzni a prüdségem: az óvatosság egy pettingre terjed ki és a nem hüvelyi orgazmus is okozhat bajt, vagy csak a hüvelyi orgazmus??

Hajni!

bocs, ha kevertelek, de sokminden információt olvastam egybe és néha nem tudom ki mit mondott.
A visszérrel kapcsolatban nekem a védőnő azt mondta, hogy visszérrel séta és minél több pihi felpolcolt lábbal, mehet krém is és lehetőleg komprssziós harisnya.
Nekem sajna a hajlatban jött ki és csak térd harisnyám van, pont lecsúszik, de ugy emlékszem vagy legalábbis régen ugy volt, hogy orvos felírja akkor ingyen megkapod. Most nem tudom, hogy van, de akarok egy combfixet. Helyes műláb hatása van :oops:
A műtétet meg ilyesmit a doki dönti el. Én annó nem hagytam megműteni, hanem elinjekcióztattam... mostanáig nem is jött elő, de mivel van egy kis hajlamom is rá, mondták, hogy ki fog jönni.
Szóval mielőtt felvágják a lábad érdemes több dokival megnézetni, de ez ugy is csak szülés után esedékes, sőt lehet hogy csak szoptatás után. Na ezt nem tudom...

Zsebi!

megcsináltam a pcak képet, de valamiért nem tudom felrakni, átküldtem emailban, megteszed, hogy felteszed?
köszi

katyerina
 
 


Wolwes!
Gyönyörűek a lányok. :) Igzi tündérkék. Vikit puszilom és remélem a tejcsi is szépen beindult már neki.

Erika!
A chlamédia miatt ne parázz nekem sem lett meg időre aztán em is vittem már be a leletet nem hiányolta Krizsa doki tudod ő azért rugalmasban megoldja ezeket a dolgokat. :)

Lehetne egy kérdésem? A SOTE II-n ha szülés előtt bekerülsz ugye a patologiára és ha császár akkor utána az intenzívre mész akkor minden cucc marad a patologián amíg a párom össze nem szedi és ha összeszedte az intenzívre behozhatja vagy egyáltalán a legszükségesebbeket vihetem magammal a császárnál is vagy hogy van ez?

Katyerina!
Természtesen felteszem neked a képet. :)

Holnap jövök egy új táblácskával is. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Katyerina pocakja:

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


katyerina,
nagyon szép, formás a pocak!

hajni,
látod, nem is kell ennél nagyobbnak lenni (bár én is folyton túlaggódtam, hogy mér nem nagyobb már?). De tegnap megnyugtatott egy ismerősöm, hogy ez a babák fekvésétől függ, nem a méretétől, mert ő is 4 kilós gyereket szült és pici pocakja volt.
Örülök, hogy jelentkeztél, már aggódtam érted, sikerült-e a tanácsadóval beszélned. Természetesen megírom majd, hogy nekem milyen okosságokat tudtak mondani (bár én is kételkedem benne, hogy az Istenhegyis kombiteszt eredményénél jobbat). Legszívesebben én is kihagynám!

mindenkinek
köszi az infókat a szexről. Az óvatossággal végül is nincs baj. Már a 4. hónapba értem, mire bele mertem menni. Először mert arra gondoltam, az se lenne jó, ha két gyerekes elhagyott anyuka lennék, másodszorra már én kívántam. Ha kívánja az ember csak nem lehet baj!

icsilya
nagyon örülök, hogy ezt írtad a veszélyeztetettségről! Én is így érzem, hogy kicsit túl van lihegve, és nem értem, mit riogatnak, mikor szerintem ez így tökéletes!

Wolves,
gyönyörűek a W-V babák!!! Jaj, nagyon irigylésre méltók vagytok!

erika,
elárulom, nekem kimaradt végül a chlamidia-teszt, mert addig küldözgettek össze-vissza, senki nem tudta megmondani, hol kell elintézni, hogy lecsúsztam róla, de szeretett Krizsadokink szerencsére nem akadt fenn rajta. Ő amúgy a szexet sem tiltotta már az első pillanattól sem. Én azért félősebb voltam...

timcsi,
csak szépítgess sorjában, mert meglátod, hamar elrepül az idő! Bár még én is néha úgy érzem, hogy nagyon lassan telnek a várakozás hónapjai. De hát vége lesz, ez biztos!

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok,

először is szeretnék mindenkinek nagyon boldog új évet kívánni. Nagyon rég volt, hogy be tudtam lépni, de most van egy kis időm:)ű
megpróbáltam visszaolvasni, de jó sokat rtatok!!!!
:lol:

Wolves
Ollyan de olyan gyönyörűek a babák, nagyon sok tejcsit és boldogságot kívánok nektek, hatalmas élmény lehetett-lehet, de pont azt néztem a táblázataban, hogy egyre többen elérkeznek lassan a finisbe :lol:

En csütörtük óta vagyok otthon, szerdán mentem utoljára dolgozni, nagyon furi volt, kaptam ajándékot a többiektől... De már örülük hogy úgy döntöttem , hogy nem megyek többet dolgozni , mert én napi 3 órát utaztam és mire este hazaértem már nagyon fáradt voltam és fájt eléggé a hasam.
Most csak a pihenés és a dolgok beszerzése marad :)
Ezzel a szex dologgal én is - mi is bajba vagyunk ám... a doki nálunk azt momdt hogy lehet , de ha valami rosszat érzek szóljak neki. Pl: csütörtökön az első napon hogy itthon voltam kicsit takarítottam meg elmentem gyalog a boltba és már délután éreztem hogy valami nem ogazán stimmel, de lefeküdtem aludni. este jott apa viszont és nem tudtam neki ellenálni, vigyáztunk meg óvatosak voltunk meg minden, utána nem is éreztem semmi különöset.
reggel viszont mikor felkeltem éreztem hogy eléggé fájdogál és kemény a hasam, de el kellett mennem ikea osan... meg ilyen na azsanban már eléggé fájt a hasam a mögöttem álló faszi segített is kipakolni a kocsinól mert látta hogy valami nem kóser :cry:
után elmentem pisilni mert már nagyon kellett és akkor láttam hogy nagyon kicsi ( 1-2 ) csepp vér van a bugyin ( bocsi hogy így leírtam) Na mondanom sem kell rohantam haza és lefeküdtem... este is fájt még a hasam eléggé, de reggelre jobb lett.
Úgy voltam vele, ha nem múlik el akkor irány a dok, de szerencsére elmúlt.
Kedden megyek 19 hetes UH ra akkor beszélek mindenképpen a dologról a dokival, mert nem tudom hogy miért volt ez aszex vagy a futkorászés miatt, de azt be kell látnom, hogy 2 babóval nagyon nagyon kell vigyáznom, még egy el is... nagyon kéne.
Apának is mondani fogom, hogy ameddig nem kapok megnyugtató választ a dokitól addig sajna önmegtartóztatunk.. :oops:

Hú lányok bocsi hogy ennyit írtam... most hogy már itthon vagyok talán több időm lesz, és jobban be tudok majd kapcsolődni a pörgésbe is :D
Addig is mindenkinek mocorgós babókat kívánok
Puszi Judit
pbj12
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek,mert éjjel szinkronban sírtak a babák,úgyhogy tök fáradt vagyok.

Orsi!Üvegből való etetésnél milyen veszélyekre gondolsz?

Latimi!Nagyon szép a gyerekszoba!Rengeteg kitartást kívánok a várakozáshoz!A 98 már szép szám,akkor 1 éven belül tuti,hogy sorra kerültök!

Pompomlány!
Mi a biztonság kedvéért inkább nem sexeltünk.Hamarabb kinyílhat a méhszáj.

Katyerina!
Kérlek,pihenj,nehogy baj legyen!

Bea!
Üdv.köztünk!Szeintem a legjobb tanács az ikerterhességre nézve a rengeteg pihenés,mert a vége felé minden hét és nap nagyon sokat számít!

Wolves!
Gyönyörűek,nagyon formásak a babák.Vikinek jobbulást kívánok!

Zsebi!
Csodálatos érzés hallani a babák szívhangját!Nálunk Arnika nyugodtabb baba,és a szívverése is kevesebb volt,mint a tesójáé.

Melcsi!
Bimbóvédővel csak ülve és görnyedve tudtam szoptatni,mert azt tartani kell,és a melleim is hatalmasak,így nagyon nehéz dolog így szoptatni.Nekem is a lapos bimbóm miatt van szükség rá,sajnos ilyen melleket örököltem.

puszi mindenkinek,

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsebi

nem tudom milyen infók kellenek, 30 éves vagyok, Dr. Kováts doki nénihez jártunk, júli 20-ra vagyok kiírva. Előre is köszi

Viki
Nagyon szép formásak a bébik! Gratulálok!

Erika
Te jössz lassan! Nagyon szorítok!

Bocs, hogy nem nagyon vagyok beszédes, de majd lassan beilleszkedek :oops:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok

Örülök hogy mindenki jól van.
és annak is hogy a clamydia tesztem sem fog fennakadást okozni, próbáltam én gyógyszertárit venni, de volt hogy néztek rám mint a pirosszemű nyúlra hogy mit akarok, máshol volt, csak a szavatossága járt le, máshol meg megrendelték, de a gyártóval valami gond van állítólag így még sincs. És az ára sem barátságos.

Zseboroszlán
ha szülés előtt a patológiára kerülsz be előszőr akkor onnan a szülőszobára csak 1 szatyorni fontos cucocskát vihetsz magaddal, a többi marad a patológián, tavaly nálunk a szobában úgy volt, hogy a többiek pakoltak össze és a táskákat betették az ágy alá, míg érte nem ment valaki, de persze ha van ott valaki a családból akkor ő pakol össze, és másnap mikor az ember (császár esetén) a gyerekágyra kerül akkor valaki segítségével magával viszi, mert hát ügye cipelni nem lehet (és a család sem mehet be a gyerekágyra) de a nővérek sem igazán segítőkészek, engem akkor oda vissza küldözgettek mire sikerült a cuccaimat (3 hét termését) át varázsolni. És mire érte mentem másnap délelőtt az ágyat már megkapta más.

Katyerina
nagyon csini a pocakod,

Pompomlány
azért már te is szépen haladsz előre

Vigyázzatok nagyon magatokra és a pici pocaklakókra

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Egy barátnőm 6 hónapos kisfiánál most kezdené a hozzátáplálást, ehhez kérném a már gyermekes babavárók segítségét.
Ha jól emlékszem valamelyikőtök egyszer feltett ide egy hozzátáplálási táblázatot, nagyon megköszönném, ha megírná mégegyszer, hol találjuk meg a linket.

Problémamentes babavárást kívánok nektek, csodaszép és egészséges babácskákat, és nagyon köszönöm előre is a segítséget.
fido
 
 


Erika,
akkor már haladtok előre, február vége meg már nincs olyan messze! :)

Katyerina, Pompi,
nagyon egyforma pocakotok van ám! :D Kezdem azt látni, hogy az enyém nagyobb egy kicsit a kelleténél, de ha ennek nincs igazán jelentősége a babáknál, annak nagyon örülök!Mindenesetre gyönyörű pocakjaitok vannak!

Katyerina,
elinjekcióztatni a visszeret? Én ilyenről még nem is hallottam? Ezt hogy csinálják? Nekem is a térdhajlatom alatt van egy, igaz már régóta, de most mintha sötétedett volna.

Pompi,
én kedden megyek genetikára, te mikor?

Judit,
jó rég jelentkeztél, örülök, hogy minden rendben! :) Akkor valószínűleg kedden megtudod, hogy milyen nemű babáid vannak! :D
20140901102739
 
 


Anda :D
csak annyira, hogy saját tapasztalat alapján - nem kicsi a kör, akit ismerek - 1 olyan családot nem tudok, ahol az üvegből való etetés hatására előbb-utóbb a gyerekek nem szoktak volna le a szopiról.
Tényleg nem riogatásnak írom, csak tapasztalat.
Ikrek mellett fejni és üvegből etetni szerintem borzasztó időigényes, a legkényelmesebb, ha csak szopnak, max. éjjel besegít valaki és esznek üvegből.

de tényleg Neked kell érezned, hogy bírod.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hát csajok... én totál le vagyok döbbenve.... az én pocakom ezekhez képest 40 hetes ikres pocak.
Csinálok képet majd.... nem tudom, meddig fog ez nőni :shock: :shock: :shock:
(cm-ben is nagyobb, mint a két pasival volt ennyi idősen)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: