Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Pele!
Lehet, hogy igazad van. Én úgy éreztem, már kialakult kapcsolatok közé kerültem, némileg eltérõ élethelyzettel, nagyobb gyerekekkel. Eszter még kapcsolódási pontot jelent ide, mint "baba", de egy csomó dolog nem téma már, ami közületek sokaknak a mindennapját jelenti.
PIldivel beszélgettünk ilyesmikrõl a nyári talin, bár õ most "visszafiatalodott" közétek Kép
És nagyon örülök minden lehetõségnek, amikor Veletek kikapcsolódhatok, de olyan mértékben már nem része az életemnek a babázás, mint sokaknak közületek.

Azért remélem, maradhatok, jól jön az "öreg" a háznál néha! Kép
Jólesik olvasni titeket Kép

Most viszont megyek, mert holnap is nap lesz, és félidõben már egyedül leszek 2 gyerekkel. Csütörtök-péntek meg totál egyedül...Izgis...

Virág!
Boldog névnapot! Kép

Edó
edóka
 
 


Edó!

Nehogy elmenjél már! Kép

Azért, mert neked nagyobbak a gyerekeid, mi számítunk a te tapasztalataidra és életbölcseségeidre. Kép Kép
Maximum egyenlõre te adsz nekünk tanácsot és nem mi neked. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Edó,te bölcs,
köszönöm! Kép Nem akarnál te is szülni egyet, hogy közénk fiatalodj? KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Virág (fiore)
 

 
 

Sziasztok!

Edóka, bizonyos dolgokban igazad van. Én is úgy vagyok, hogy akikkel a Babanetre találásom kezdetétõl beszélgettem, viszonylag közelebb áll hozzám.
De sokan jöttek azóta, sokan "tûntek" el (sajnos).
Az viszont tény, hogyha bármi konkrétabb bajom van, az elsõk között vagytok, akiktõl tanácsot kérek, vagy ha örülök valaminek, elújságolom. És nekem nagyon sokat jelent, hogy a társasághoz tartozom.
Nagyon sajnálom, hogy bulizni nem tudok menni veletek, de még így is úgy érzem, sok mindenki közel áll hozzámKép

Azt akartam már régóta neked írni, hogy mélységesen tisztellek, és csodállak a munkádért. Fantasztikus lehet, de én tuti nem bírnám idegileg. Nagyon sok kitartást, és sok sikert, csak így továbbKép

Evey, légyci reagálni az írásainkra!!!!!!!!!!!!!!!!! Mi újság? Jobban vagy már???

Te Virág, éjszaka aludni kell ám, nem szalvétázni! Nem a gyerekre fogni ám, ha nem alszolKép

Én "leadtam" a kisfiam a mamájának, mert holnap hajnalban megyek vizsgázni. Erre ma bementem a városba, nézelõdtem, vásároltam... Csak tudnám miért olyan nehéz neki ülni tanulni?Kép

Sziasztok

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok lányok!

Elhatároztam, hogy most már aztán írok, ha törik, ha szakad. A lányok alszanak, ritka pillanatok egyike... Zsófi is itthon van, mert hétvégén fájlalta a fülét, és nem akartuk, hogy összeszedjen még valamit az oviban.

Evey! Én igenis hiányoltalak, akár írtam, akár nem! KépKép És tessék gyakrabban írogatni! Igenis kíváncsiak vagyunk, mi van veletek. Ugyan miért ne szeretnénk téged????
Testvérproblémák nálunk is vannak, néha jobb, néha rosszabb a helyzet. Általában akkor rosszabb, ha én nem vagyok túl jó formában. Ez elõfordult mostanában is, de jelentem, összeszedtem magam. Kép És péntektõl megint járok táncolni, az régebben is nagyon jót tett.
A Pele által többször leírt dolgok (ölelgetés, szeretgetés, stbKép) tényleg nagyon gyors és látható eredményt hoznak.

Évi! Nagy kalappal a vizsgádhoz! Remélem, sikerülni fog! Kép

Virág! Az ajándékgyártással én is így vagyok, olyan jó kikapcsolódi egy kicsit. Most is festegettem fõzés közben, amíg csend volt, és éjszaka is fogok. Zoli úgysem lesz itthonKép, de akkor van csend, és nem piszkál senki. Érdekes, én sem vagyok fáradt, pedig mostanában nem vittem túlzásba az alvást. Luca is elég sokat nyûglõdött éjszaka (bár javult a helyzet.)

CsKati! Én még nem is gratuláltam a pocaklakóhoz!! És boldog névnapot!
(Meg persze az összes többi Katinak és Virágnak!Kép)

Pele! Zsófi kérdezte, mikor találkozunk megint veletek. Én is kérdezem, tényleg, mikor?? Jót tenne egy kis beszélgetés...

Még akartam írni, de Luca azt szeretné, ha inkább vele játszanék, és Zsófi is mozgolódik.
Ja, találkoztam múlt héten Verusékkal a Corában. Még mindig nincs gépük, jól vannak, bár a gyerkõcök betegeskednek, puszilnak mindenkit. Ha valami tali, vagy egyéb hír van, kéri, hogy egy sms-t küldjünk neki.

Puszi mindenkinek
Andi

Andi
andi3
 
 


Húú! Virág! Tegnap elfelejtettem, de NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK! KépKépKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Evey! Én spec gondoltam rád nem is eccer, hogy hol lehetsz, de gondoltam, ha vmi baj van a Kati biztos megírja (itt most nem arra gondolok, hogy meghaltál te lüke). Nekem kicsit depressziósnak tûnnek a soraid, jó, hogy írtál nekem ez sokat segített, szerintem neked is fog. Írjál sokat és megkönnyebbülsz, ha már bulizni nincs idõd és energiád.

Virág! Nagyon ügyes vagy, ami a szalvétahajtogatást illeti, de nem kéne inkább aludnod éjszaka?

Évi! Én is jobban szeretek vásárolgatni, mint tanulni KépKép

Bigacsiga! Igazad van, nem izgatom magam. Csak féltem, hogy a tápszer szóval lavinát indítok el. De ez egy szupi társaságKépKép És megértették, hogy miért írom ezt KépKép

Edó! Sok izgis napot kívánok Neked KépKép

pele! Szoptatós anya tatárbifszteket???? Az nyers húsKépKép Én is imádom és most, hogy leírtad nagyon megkívéántam. Még jó, hogy már védett vagyok a toxoplazmával szemben és rendelek magamnak egy adagotKépKép

Snoopy! Jobban vagy már, nem vérezgetsz? Zsombi már nem szopik? De pár hete még cicizett, nem? Lili nonstop ott lógna, mikor beteg volt (kip-kop) állandóan cici kellett volna neki, én meg féltem, hogy mi lesz a napi 6-7 szopitól, de hálistennek semmi nem lett. Jó kis stramm gyerek van a pocakomban KépKép

Szile! Én is gondolkodtam a leszoktatásról mikor kismama akartam lenni, de aztán úgy voltam vele, hogy a pocaklakó jön majd, amikor akar, nem függ az a cici mennyiségétõl szerintem (ebbe Pele is megerõsített). Vágjatok bele, aztán lesz, ami lesz KépKép

Én a nátha közepén a férjem meg panaszkodik, hogy mennyire folyik az orra. Hát meg kell mondjam fele annyira mint nekem. Ha nem tüsszögtem ma 30-at akkor egyet sem és már nagyon utálom KépKép Lili jobban van, néha köhög és még taknyos is, de ma abbafejeztük az antib. szedését, remélem pár nap alatt összeszedi magát. Szegény párom kénytelen volt visszamenni a munkahelyére, mert itthon nem lehet használni a wc-t, mert vhol újítanak. lassan én is bepisilek KépKépKép

pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Virág!
Boldogságos névnapot! Utólag is. Ritkán nézem a naptárt, de most véletlenül olvastam a nevedet és rájöttem, hogy már le is késtem. De a Kép szívbõl jön így is.

Anikó!
Prücsök kb 8-10 hetes lehetett, amikor Coci abbahagyta a szopizást. Egyszercsak indult rácuppanni a cicire, de útközben megrázta a fejét és elkeseredetten bekapta a cumiját.
Biztosan az íze nem tetszett a tejnek, vagy más illata lett a cicimnek, mert idõnként most is odahajol, mintha, de aztán meggondolja magát és huncutul vigyorogva úgy tesz, mintha eszébe sem jutott volna. Szerintem még mindig nosztalgiázik egy kicsit. Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz, amikor Prücsök fogja használni a tejcsárdát?!

Kismamát nem szabad pisilde nélkül hagyni! Most mi lesz?

Edó!
No, nehogy lelépj! Szívesen olvasunk és hallgatunk!
Drukkolok a teljes munkába állásodhoz.

Snoopy
snoopy
 


Évi és Anikó,
persze kell aludni. De már hónapok óta egyszerre hullottam ágyba a gyerekekkel, és semmi nem csináltam, amihez igazán kedvem lett volna (leszámítva a babanetezést) - egyedül. Tökegyedül, tökcsöndben, csak és kizárólag én. Jó az alvás, de kezdtem már becsavarodni a szórakozás megvonásától.

Andi,
én azért nagyon fáradt vagyok, fõleg azért, mert tegnap hõemelkedésem volt, nem lett lázam, de egész nap az a fájdalom volt az egész testemben, ami "normális esetben" egy-két óra, amíg felmegy az ember láza. De nem ment fel, csak stagnált 37,5 körül, és ki voltam ütve + a 4 gyerek. Nem volt Hawaii. És fájt a fejem, és most is nagyon fáj. És megy a hasam is. Na jó, abbahagyom. Kép Nem is csináltam a párom nyakkendõjét, csak angolóránk volt az este, aztán aludtam. Tényleg, miért nincs otthon a párod éjjel???

Évi,
köszönöm. Kép

Snoopy,
neked is köszönöm. Kép

Anikó,
az nem szalvéta hajtogatás, hanem szalvéta technika. (Szalvéta legfelsõ rétegének ragasztása a legkülönbözõbb felületekre.) Nem kötekszem, csak mondom. (Írom.) Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Nektek is elújságolom, hogy fõztem! Kép Tegnapelõtt zöldborsófõzeléket (mindenki túlélte), ma meg rakottkrumpli a menü. MÁr összeraktam, csak sütni kell, de azt majd este, mikor a fickóm jön haza Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nahát, betegeknek gyógyulást! Lehetne már egy kicsit hidegebb, eltûnne ez a sok baci!!!!
Panna meggyógyult, ugyan még picit köhög, de jövõhéten megy már bölcsibe!
Voltunk hétvégén az Erzsébet ligetben, a 'bábszínház' nem volt valami jó, nem kommunikáltak a gyerekekkel, sok volt az üresjárat stb. Viszont volt kézmûves foglalkozás, Pancsi csomó díszt csinált karácsonyra.
Annyit írtatok szoptatásról, eszembe jutott, hogy megemlítsem: Panna 1 éve és 4 hónapja nem szopizik és még mindig tudok kinyomni tejcseppeket az egyik cicimbõl. A doki azt mondta, hogy amíg nem folyik, addig nincs baj, azért nekem furcsa. Valakinél volt ilyen?

Pénteken berobbantam egy üzletközpontba, emergency kellett egy könyvet vennem. Beléptem a parkolóból és ledöbbentem, hogy mi a... tele minden csili vili fával. Úgy elszomorodtam, annyira rablás már ez az egész karcsony!!!
Ma kaptam meg ráadásul másfél év után az apai örökségem utáni illeték kifizetési csekkjét, hogy gyorsan, azonnal, most fizessem be. Köszi, volt rá másfél évük, erre kiküldik karácsonykorKép A gyesemet ráadásul 4 hónapja nem tudom igényelni, mert a tetû volt cég, ahol dolgoztam, nem tudja eldönteni, hogy megszûnik-e, vagy más formában újraindul, addig semmilyen papírt nem hajlandóak kiadni!ÁÁÁÁ
És nagyon egyetértek Virággal, hogy sok pénzt akar, én is!! Nem akarok többet azon gondolkodni, hogy melyik felvágottat tudom megvenni, meg jut-é a finomabb joghurtra, és majd jövõ hónapban veszek illatosítót a wc-be. Ruhákról nem is beszélek... Most vagyok még fiatal én is, mikor legyen egy nõ csinos, ha nem akkor. (ja, a mi házunk ugyan nagy, de 1oo éves és olyan penészes, hogy festés után két héttel kezdhetnénk az egészet elõlrõl.) Szóval meddig is kell menni a sok lóvéért? Minimum SvédországigKép
Na, elapasztom a negatív hullámaimat, megyek, mert annyi tanulnivalóm van, mint a ház, a leány meg mingyááá felébred.
sziasztol
lenocs a pesszimista
lenocs
 
 


Sziasztok!

Na, Kati, akkor most lehúztalal a férjed elõtt? Kép De gratulálok mégegyszer!! És írhatnál most már sûrûbben is!!!
Evey: tessék elõadni valakinek -akár nekünk- a depi okait és nem depizni!! Kép Ez most babanetvénségi korkevesedik (ZSóka megelõzhetetlen, meg tán Dia még ver engem azt kész) utasításom!!! Kép Igenis hiányoztál, pl. nekem is feltûnt, hogy igen rég láttam a neved, de tény, hogy nem merek én sem, meg más sem felsorolásba kezdeni.
Mondjuk valamelyik nap elhatároztam, hogy ha túlélem a mai napot, akkor szánok rá idõt, és végigbogarászom ki mikor írt, de lehet feladom.
Cory: neked gratula és ideje Kép! Amúgy ez érdekes dolog, lánykoromban sose fõztem, aztán utána olykor, aztán ahogy nõttek a gyerekek egyre többet, most meg már évek óta mindig.

Na, ma túl lettem a phd házivédésemen, sikeresen. Ez egy újabb papír ahhoz, hogy beadhassam majd a mûvet az egyetemre. Végül is eégzs jól bírtam, tegnapig szinte nem is izgultam. Ma viszont hiába próbáltam tudatosan mással foglalkozni, akkor is éreztem a testem fizikai reagálását. Baba is nyugton volt, na azóta szerencsére pótolja. Amúgy hatalmasakat tud már rúgni, mással foglalkozva is muszáj észrevenni. Viszont én béna vagyok hozzá, hogy a mozgás helyébõl beazonosítsam, hogy mije merre van.

Legyetek jók, sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Lenocs!

Tej helyzet teljesen normális, nekem is sokáig volt utána. HOgy meddig tipikus, Iboly????

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kedves Lányok!

Köszönöm Nektek, hogy megnyugtattatok! Néha egy kicsit depi vagyok, de látom, hogy ezzel a problémával nem vagyok egyedül, idöröl-idöre többen beleesnek sajnos.Kép Nagyon-nagyon jól esett, hogy írtatok nekem és tényleg többet ér, mintha elmentem volna egy dokihoz. Még egyszer köszönöm és el kell, hogy mondjam, hogy rögtön jobban lettem és mindjárt el is szégyelltem magam, hogy milyen önzö vagyok és voltam. Ezért ne haragudjatok.
Abban igazatok van, hogy annyian vagyunk, hogy nem szabad "név" szerint hiányolni senkit, mert biztos kimaradna egy-két név és az rosszul esik.

Edó! Gratulálok az új állásodhoz!Kép

Anikó! Jobbulást nektek!Kép

Virág! Neked is jobbulást!Kép Én is "szalvétázok"! Vettem pár képkeret sablont, kiöntöm gipszböl és abba ragasztom bele a szalvétákat. Emesétöl tanultam.

Feksi! Esküszöm nem emlékszem, de azt hiszem, hogy te kérdeztél hobbibolt címet, ugye? Én akkor küldtem is egy címet, ahonnan én szoktam rendelni. Szuper dolgok vannak ott.

"Félve kérdezek a párodról", hát mindenkivel elöbb meg lehet beszélni a "depis" problémákat, mint vele, egyszerüen nem tud mit kezdeni vele, nem tudja, hogyan segítsen és nem is tud, anyukám viszont annál inkább, rólatok nem is beszélve.Kép

Pele! Elkezdtem már a testvér-terápiát, amit mondtál! Köszönöm!Kép

Puszi mindnyájatoknak!

Evey
evey
 
 


Evey!
Tök jó, hogy jelentkeztél! Kép

Melót tényleg örömmel végzem, de vannak jó nagy hullámvölgyek, szerencsére csak órákig, max. 1 napig tartanak (lelkiismeretfurdalás Eszter miatt, sikertelenség egy gyerekkel stb.).

Eszterkém 2 napja sír, hogy nem akar hazajönni az oviból! Amikor odaérek, még játsszam én is vele ott, és sosincs vége a játéknak! Kép És egyre többet beszél az oviban is! Kép
Szóval jó lesz ez!

Evey, Virág!
Majd rendelek a szalvétatechnikás cuccaitokból! Nem hiszem, hogy karácsony elõtt lesz idõm ilyesmire Kép Éjszakázni egyre kevésbé merek, nem lehetek másnap mosott..... Kép

PIldi!
Még a végén irigykedni fogok! Kép

Edó
edóka
 
 


Evey,
én is örülök, hogy írtál. (Újra,újra! Lsd. Tele Tubbies Kép)

Edó és mindenki,
rendelhettek akármennyi akármibõl, fõleg mert a húgomhoz (mint hozzád, Lenocs) kedden ugrottak be a villamosok, hogy most azonnal 15000, vagy villany kikapcs. Oszt hazajön a férj, májusban rossz helyen parkolt, 7000 azonnal. Tényleg, miért karácsonykor??? Dögöljenek meg!) Szóval huginak egy árva garasa sincs, és nekünk meg nincs annyi, hogy segíteni tudnánk. (Egy keveset bizti, de az nem oldja meg a problémájukat) Szóval hugi keramikus lesz hónapokon belül, meg fazekas, meg nagyon ügyi, mindenféle kreatív dolgot csinál, légyszilégyszilégyszi, ha valamit amúgyis megvennétek mostanában, tõle rendeljétek meg, jóóóó? Bocsi, hogy ilyesmit reklámozok itt, tök rosszul érzem magam miatta, de rosszabbul érezném magam, ha nem próbálnék nekik segíteni.

Lenocs,
de jó, hogy újra írtál! Kép Jössz Blommennel (ikeanénje) messzi svédhonba? Kép

Cory,
jól értem, hogy most kezdesz fõzni tanulni? Ha igen, GRATULAAAAAAAA! Kép

Na pá.

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Elõször is mindenkinek mindenhez gratulálok!Kép

Idi,
ejnye-bejnye, ennyi gyerek, és nem tudod hol mivel piszkál a pocaklakó?Kép Egyébként én sem tudtam soha, bár a könyvek szerint egy igazi anya ezt tudjaKép. Miután kiderült, hogy nem vagyok igazi anya, nem is olvastam több ilyen blõdségetKép.

Edó,
örülök, hogy ovi, munka OK.

Lenocs,
teljesen egyetértek Veled. Mindenki magyarázta, hgoy a pénz nem boldogít, de tudod, én sokkal kiegyensúléyozottabb vagyok, amióta a számlákat gondolkodás nélkül átutalom, és nem azon sakkozok, hogy mikor,mit fizessek ki ahhoz, hogy ne legyek irreálisan elcsúszva sehol... Múltkor Petrus beteg volt, és egy tizes ugrott a patikában. Szólt a gyógyszerész, hgoy ez drága, és én azt mondhattam: nem baj, nem érdekel. Mondtam is utána a páromnak, hogy két éve egy ilyen értékû extra kiadástól dobtam volna egy hátast, az tuti...

Cory,
én is fõztemKép. Párom annyit dolgozik, hogy éhen halunk, ha rá várunk, így kimerészkedtem a konyhába. Na jó, az az igazság, hogy vettem olyan szakácskönyvet, ami vakoknak, bénáknak, süketeknek, hülyéknek és kétbalkezeseknek is érthetõ módon mondja el lépésrõl lépésre, hogy mit kell csinálni. Még én is tudom követni...Kép
Mindenki hasra van esve, hogy milyen különleges ételeket rittyentek a két gyerek mellettKép.

Evey,
próbáld meg a szalvétát akrillal lealapozott virágcserépre, kiszuperált vágódeszkára, fatálcára, kiürült Nescafés üvegre rávarázsolni. Ezután cserépre csónaklakk, a többire valami kevésbé strapabíró lakk is megteszi... Ja és ha veszel decoupage-papírt, azzal még egyszerûbb dolgozni.

Anikó,
be kell, hogy valljam, és imádom a tatárbifszteket, így terhességre-szoptatásra való tekintet nélkül kb kéthetente egyszer az a vacsiKép. Lehet, hogy Petrus ezért nem beszélKép?
Lili jobban van már? Múltkor én is felhívtam reggel hatkor a fül-orr-gégész barátnõmet, hogy szerintem õ most rögtön dolgozni akar, és fél óra múlva találkozunk a klinikán... Az antibaci-kerülõ barátnõm olyan dózisban írta fel a az antibiotikumot, hogy a gyógyszertárban visszakérdeztek, ez biztos-e. mindenesetre estére sokkal jobban lett a leányzó.


Rebus megtanult ülni, állni, és természetesen rohamtempóban mászik. Tegnap nagy kacarászást hallok, mire látom, hgoy a két gyerek fejjel lóg bele a lavórba, amiben áznak a ruhák, és boldogan pancsolnakKép. Én hülye, nyitva felejtettem a fürdõ ajtaját. Tegnap Petra fekete üvegkontúrral kidekorálta Rebus fejétKép. Egyébként a héthónapossem Rebus sokkal hülyébb ötletekkel rendelkezik, mint Petra valaha is, viszont kiváló partnerre talált benneKép.
Rebeka a hozzátáplálási kísérleteimet személye elleni sértésnek könyveli el, így még mindig csak anyatejet hajlandó enni, de abból bármennyit. Minden mástól öklendezik. Petrát néha próbálom némi tejbegríz-rizs, puding kísérlettel lekenyerezni, de nem hagyja magát, minden ilyen gyerekkajától köpködKép.A McD-ben rántott Camambert rendeltem neki, azt már hajlandó volt megenniKép. A lekváros, kakaós, túrós palacsinta sem kell neki, csak a vaníliakrémesKép. Ínyenc a kiscsaj, naKép.
Petra mindig hisztizik, hogy adjak neki vizet, amit aztán mindenfelé szétlocsol. Mostmár pofátlanul elõttem borítja ki, és közli vigyorogva: locs.
Vettem neki maci kávét, ne az én Omniámat igya. Az nem kell neki, továbbra is az enyémre pályázik.
Lassan elkezdek mézeskalácsokat sütni, valószínûleg élvezni fogja Petra, Rebussal meg nem tudom, mit csinálokKép
Megyek, és hagyok másokat is kibontakozniKép
Sziasztok
madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Virág: igen, most kezdtem el fõzni. Még rettenetesen félek tõle Kép
Pénz: nekünk tegnap jött az illetékhivataltól a levél, hogy leszünk szivesen befizetni 190ezret Kép

Madárka: Kép Csak nem Nemere Ilona: Szakácskönyv kétbalkezeseknek? Kép

Mit fõzzek legközelebb? Mi van, ami egyszerû, és ha lehet nem túl macerás kaja?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
Nem, Lajos Mari-Hemzõ Károly 66-os sorozata. Vedd meg, szuper. Onnan ötleteket is gyûjthetsz.
Tárkonyos csirkeraguleves? Még én sem tudtam elrontani...
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Madárka!
Felháborítóan ritkán jössz! Mindig ellátsz röhögnivalókkal.
Ne mondd, hogy nem pacsáltak volna a lavórban, ha becsukod a fürdõajtót! Vagy van hozzá kulcs is? Kép

Mielõtt bárki meggyanúsítana, jóelõre szólok, hogy nem kezdtem el fõzni! Kép

Virág!
Sajna nagyon szeretem a kerámiákat, de elég ötletszerûen vásárolok, ahhoz pedig nézelõdni kell, hátha megtetszik valami. Hugidnál lehet nézelõdni is?

Ildi!
Gratulálok, hogy túlélted a házivédést. Csak így tovább!

Szép napot!
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok, lányok!

Jövök most már gyakrabban, de egyelõre csak net & go-m van, így még spórolnom kell a netes idõvel Kép

Voltunk 3D-s UH-n, jelentem kislyányunk lesz Kép, de nekem még szokni kell. Gyönyörûen mutatta a popsiját, de az arcát azt takarta ezerrel, így arról nem is sikerült képet csinálni. Tavaly óta fel ment a vizsgálat ára, akkor 6500 Ft volt, most 8000, de szvsz megérte, mert sokkal jobban lehet így látni a bébit, mint ezen a sz*r esztergomi UH-n, ráadásul még kaptunk ajándékba a videó mellé egy fekete-fehér képet és egy csomag pelust is.

Eygébként vizsgadolgozatok tömkelegét kell beadnom, így ez is rengeteg idõmet elveszi, szociológiából a nagycsaládosok helyzetérõl írtam a mai magyar társadalomban ...hát látjátok, erre is jó a babanet Kép

Na, most egyelõre ennyit magunkról, ígérem, igyekszem magam informálisan utólérni Veletek kapcsolatban Kép

Ja, valaki kérdezte, mikor szülök. Elvileg márc.8., de az UH szerint 1 héttel hamarabb (már 780 g a kisasszony!)

Sok csók:
Jamina
jamina
 
 


Ja, effelejtettem:

új emilcím: jamina@netandgo.hu
Jamina
 


Sziasztok Lányok!

Végre ideértem én is, ma nagyon jó dolgom van, mert anyuék reggel elvitték Pankát magukhoz, így " csak " Zsófival kell foglalkoznom.

Evey! Jó volt az sms váltás, de nem is írtál a rosszkedvedrõl. Szerintem mivel nõbõl vagyunk a hormonváltozások mindenkinél okoznak érzelmi labilitást, rosszkedvet. ez némi alváshiánnyal fûszerezve és- magaddal való foglalkozás megvonásával keverve- érdeekes dolgokat vált ki az emberbõl. Fel a fejjel és bármikor írhatsz nekem is. Miért szédülsz tornán? Mi a baj?

Kati! Olvastam egybõl a jó hírt, csak írni nem volt idõm. Tudtam, hogy te vagy. Gratulaaa ezerrel és boldog kismamaságot. Kittinek meg magyarázd a dolgokat napról-napra, így a végére fel tud készülni. Akartam is írni, hogy végre visszaköltöztél a Béla mellé és lám egybõl lett eredményeKépKépKépUtólag is boldog névnapot.

Anikó! Jobbulást nektek. Abból a náthából még mi sem gyógyultunk ki, vagyis a lányok tüsszögnek, de nekem 2 hónapja fáj a torkom és taknyos vagyok, bár gondolom, most az immunrendszerünk le van strapálva. Lili mennyi gyümit-zöldséget eszik? És te? Mert az segíthetne valamit.

Ildi! Örülök a védésnek.

Virág! Neked is utólag boldog névnapot! El nem hiszed, hogy én is erre jöttem, rá. Hogy alvás nélkül is jó a hangulatom, ha csinálok valami kreatív dolgot vagy mozgok egy kicsit, mert hozzá vagyok szokva. Muszáj magunkkal is törõdni, kimozdulni. Így tovább.

Lenocs! mi ez a hangulat? Mindig halálra röhögöm magam az írásaidon. Inkább optimista.

Madárka! Hát a lányok.... Panka is a borogatós korszakát éli. Zutty ki a földre és utána mondja, hogy " bassus" Kitõl tanulhatta?Kép Meg mindenhol pancsolni akar és firkálni és késsel rohangálni és marokszámra eszi a vajat és a krémeket a dobozból. A kicsi még nem rosszalkodikKép

Cory! Ügyi vagy!

Pele! annyira igazad volt, köszi. Helyre állt a kicsi lelke Pannának. Döbbenet volt az a változás ami addig történt vele ameddig nem voltam itthon.

Szóval Zsófi huncut, mert nappal alszik éjjel meg szórakoztat. 2 órát is elcicizik, elalszik rajta, ha meg lerakom üvölt. Rutinosabb vagyok, apája kinnt alszik a kanapén, kiscsaj meg a karomban és önkiszolgál. Hiába no és is alakulok...KépPanna is szopizik ezerrek, utána meg nem gyõzöm sikálni a ruháit, õt meg az ágyát a sok anyatejes kakitól. A nagyik meg még mindig frászt kapnak, hogy nem eszik a gyerek, én meg kajánul vigyorgok magamban, hogy fél lityi édes tej után én is letojnám a vajas kiflitKép De már nem mondom nekik. Szerencsére a nagyik nagyon sokat segítenek, õk fõznek felváltva és sétáltatják Pankát, ugyhogy szerencsém van.

Na eldugulok. remélem jövõre tudunk majd talizni vagy zülleni együtt, mert hiányzik.

Puszi mindenkinek:PZSmama
PZSM
 


Virág!
Hát nem hiszem, hogy én fogom fellendíteni a tesód anyagi helyzetét... Ugyanis a munkahelyemen kerámiáznak a nagyok, és a dolgozók kedvezményesen vehetnek cuccokat, a pénz meg természetesen visszaforgatódik nemes céljainkra. SorryKép
Úgyhogy a család ilyesmiket fog kapni, mármint szülõk, testvérek stb.

Madárka! Kép

PZSM!
Eszternek is volt vajzabálós korszaka, nem gyõztük dugdosni elõle! Kép

Fõzni tanulóknak gratula!Kép Ügyik vagytok!
edóka
 
 


Sziasztok!

Na, engem is elkapott a menetrendszerinti õszi depiKép Tegnap már nagyon be voltam borulva, és Ákos ráadásul szombaton és vasárnap is dolgozni fogKépKép
Hát, majd csak túlélem.

Edóka!
Nehogy mááá azt vond le, hogy nem maradhatsz! Nagyon hiányoznál!!!!

Andi!
De jóóóó, hogy megint jársz táncolni! Irigy-irigy!!! És hogy tudtad megoldani?
Taliban benne vagyunk, naná!Kép

Anikó!
Jobban vagytok?

PIldi!
Gratula a házivédéshez!

Cory!
Lesz még belõled a konyha tündére!!!KépKépMikor mehetünk 3fogásos vacsorára?Kép

Evey!
Remélem, most már egyre jobban leszel! Biztos, hogy Kikkó is jobb hangulatba kerül majd, ha Te egyensúlyba jössz. És tessék gyakrabban jönni!

Madárka!
Erõs a gyanúm, hogy azért írsz Rebus ülésérõl-mászásáról, stb, hogy engem froclizzKépKép Bábi egyelõre nem úgy néz ki, mint aki valaha is mászni fogKép
Hozzátáplálás: nálunk sem igazán sikeres a dolog, de a szétkenés annál inkább. Persze a nagyok meg sorbanállnak a reszelt almáért, mert hát az sooookkal finomabbKép Úgyhogy kárba nem vész. Viszont a múltkor csokis sütit csináltam, Bábi a hátamon kendõben. Egyszer csak néztem, mitõl csokis a föld, ennyire vehemensen kevertem volna? Párom kijött a szobából, rámnézett, és röhögni kezdett, uis Bábi, ahogy térültem-fordultam, egy óvatlan pillanatban kikapta a lábasból a fakanalat, és békésen szopogatta róla a csokimázt a hátamon csüggveKép Persze az égvilágon minden csokis lettKép

Anyagiak: hát akkor én vagyok az üdítõ kivétel, mert ugyan mi is erõs beosztással élünk (ahogy Lenocs írta: majd jövõ hónapban veszek illatosítót, és társai), de engem nem zavar. Persze, hogy jó lenne több pénz, nem ugranék el elõleKép, de nem érzem azt, hogy szenvedek, mert nem tudok gyümölcsjoghurtot venni. Nem tartom fontosnak. Sajnos a párom másként vélekedik, õ úgy érzi, hogy egyfolytában gürizik, és mégsem veheti meg magának, amit szeretne. Szóval megértem õt is, és sajnálom, hogy így érez. Viszont azt gondolom, hogy ez nem a pénz abszolút meglététõl vagy hiányától függ.

Jamina!

Gratula a kiscsajhoz, remélem, most már gyakrabban jössz!

PZSM!
Örülök! Egyébként pont ez volt az én lményem is, mikor Hannust hazahoztuk a kórházból, hogy majd' az ajtóból fordultam ki, hogy biztos rossz lakásba jöttem, annyira nem lehetett ráismerni ÁronraKép
Kaki: Persze, a kolosztrum Pankát is meghajtja! Hanna is így volt. De aztán majd visszaalakul rendes kakiváKép "Bassus"Kép

Küldjetek ide pár pozitív hullámot!


Puszi mindenkinek és jó éjszakát: Pele
pelcsi
 
 


Pelcsikém, itt egy kis pozitív hullám:

<SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB> <SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB> <SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB> <SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB> <SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB> <SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB> <SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB> <SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB> <SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB> <SUB>Kép</SUB> Kép <SUP>Kép</SUP> Kép <SUB>Kép</SUB>

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Cory,
én a húsoktól féltem fõleg, amikor férjhez mentem, mert édes jó anyám soha nem engedett még a lábasba se nézni, nemhogy fõzni. (Csak a piszkos munkát végeztette velem.) És tudod, mire jöttem rá? Hogy majdnem minden tökegyszerû, csak azt kell csinálni, ami le van írva. Kép De tényleg, nem viccelek! 190e Kép
Rizseshús vagy tarhonyás hús? Az is eccerû. Kép

Snoopy,
lehet, vannak otthon is munkái. (Inkább magánba jó?)

Jamina,
gratulálok a kisasszonyhoz. Kép

PZSM,
köszi. Kép Tudod, az a baj, hogy a legtöbb este már 7-kor alig látok, nincs erõm bármihez is hozzákezdeni. Ha van erõm, akkor jót tesz, de hulla fáradtan semmi értelme. Vajzabálás: én arra gondoltam, hogy lehet, hogy Abi azért eszi dobozszámra a margarint, mert talán D-vitamin hiánya van. Lehet, hogy nincs is az említett anyag a margarinban (Kép), mit tudom én, honnan vettem, mindenesetre, amikor Abi nekilát a margarinnak, adok neki 7 csepp D-vitamint, és azóta hetekig nem nyúl bele.

Pele,
majd írok.

Virág

Edó,
egye fene megbocsájtom. Kép
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Evey, most én fogok sírni, mert kettõt írtam Neked, de egyet sem válaszolsz, brühühüü Kép

Edóka, ennek ellenére Kép nem értek Veled egyet, mert itt szerintem igenis barátnõk vagyunk, akkor is, ha sokatokat nem láttam még soha az életben. Persze, van "igazi" barátnõm is kettõ. (A harmadik 20 éves barátság idén ment tönkre valamiért, ki tudja miért? Érdekes, hogy csak a lány nem jön hozzánk, a férje tegnap is itt volt, hogy dumcsizzunk egy jót, és a gyerekeket is elhozza soxor.)Tudod, azért gondolom, hogy mégis barátok vagyunk itt, mert amikor megszületik egy-egy új baba, a férjünk hazajön a szülészetrõl és bekapcsolja a gépet, hogy megírhassa a kis jövevény érkezését. Ha nem lenne érzelmi kötõdés is a topiklakók között, akkor is így történne? Kép

Pele, ha már a pszihó-mókus is depi, akkor mi lesz itt??? Világvége? Kép

Jamina, hogy fogjátok hívni a kis copfost?

Cory, Madárka, ingoványos területre tévedtetek! Kép Higgyétek el, nem fõzni nehéz, hanem kitalálni, mit is fõzz! Jut eszembe: szerintetek mit fõzzek anyóséknak Karácsonyra? Kép

PZSM, nyugi, én is alszom szoptatás közben! Kép

És most, bár nem szokásom, dicsekedni fogok!
1.,Krisztikém fogai, úgy tûnik, megmaradnak! (Remélem, nem kiabálom el!)
2.,Tegnap volt allergia-vizsgálaton, nem derült ki ugyan semmi, de a 3 hete még kezén-lábán-fején lévõ ekcémából már semmi nem látszik!!! Azóta adom neki az Aloét, doki néni nagyon látványosnak ítélte az eredményt, azt mondta, kacifántosabb eseteken is segített már ez a szer. (Félreértés ne essék, bár MLM rendszerben árulják ezeket, én NEM eladni akarok Nektek, nem azért írom le, hanem csak azért, mert boldog vagyok, hogy a gyerekemnek már nem viszket és sebesedik a bõre! Kép) A két vizsgálat között 15 napig kapta a szert.
Ráadásul jól viselkedett végig, nem volt sírás-hisztizés (pedig beígérte, hogy lesz Kép) és 2-3 napja egész kezelhetõ - nekem is. Lehet, csak azért, mert nem veszem észre, ha kétszázzal rohan végig a lakáson és felnyalja a padlót arccal?
3.,Bálint tökéletesen forog hasról hátra és vissza, most mászni akar, emelgeti a popikáját Kép És alig lehet hanyatt dönteni, mert hasból húzódzkodik, ülne föl Kép Bár egy hete kissé nyügi, de még mindig imádnivalóan kedves, mosolygós gyerek.

Mostan pedig megyek, vendégek jöttek, pusszancs:
ildikó
ld
 


Fõzni vágyó(T)!

Egyetértek ID-vel nem fõzni nehéz kitalálni mi legyen az otthon felelhetõ semmibõl.

túrogomboc? lángos?


ID!
fogak Kép
hangyakor Kép
forgás Kép

na majd este visszajövök, mert felkeltek a gyerekek megyünk a Corába. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pele!

Nyugi, egy ideig még ki se lehet emgem robbantani innen! Kép

És csíííííz, különben kihez fordulunk a saját depinkkel?Kép

Hááááát, akikkel mostanában beszéltem nagycsalásosokkal, mind õrültnek néznek, amiért teljes munkaidõben kezdtem el dolgozni.... Nem is tudom....
Rámtört az az érzés, hogy nem tudok semmit, mindent elfelejtettem 9 év alatt, tanulnom kéne/szeretnék is, közben némi Gólyahír, család, babanet Kép, ja és házimunka, hogy hobbiról már ne is beszéljek....
Azért optimista vagyok, hogy belejövök és felpörgök kicsit - talán...

Edó
edóka
 
 


Sziasztok!

Pele!
Nem ér depisnek lenni!
Most éppen nem is vagy pocakos! Legalábbis nekem a legpocsékabb õszöm telem Mazsola poci-korában volt. A mostani megpróbáltatásokat egészen jól viselem.
Szégyenszemre én fogok Neked küldeni KépKépKép-t?

Prücsök az apja szerint jány/lyány, szerintem pont annyira, mint Coci Kép. Mindenesetre eccer Zoli megkérdezte tõle, hogy hol a hugi, amire a zsenigyanús kisfiunk a hasamra mutatott. Másnap ugyanerre a kérdésre a saját pocakjával válaszolt. Ezt most pszichológiailag hogyan értelmezzem? Kép
a) A gyermek egoja még nem vált le teljesen az enyémrõl, és mindegy, hogy kinek a pocakjára mutatunk
b) Akkora sikere volt az elõzõ napi mutatványnak, hogy tesztelte, hogy a sajátjával is bejön-e a lutri
c) esetleg az elõzõ sikerbõl csak valami pocak maradt meg, gondolván, hogy úgyis körülöttem forog a világ, hát nyilván az enyém az igazi?

Virág!
Hát persze, hogy átmehetünk magánba a témában.

PZSM!
Azért a kolosztrumon már túl vagytok, nem? Panka volt amikor nem szopizott a pocakosságod alatt?
Vajon a fiam vissza fog szokni a cicire? Most még érdekli.

Holnap egyedül fogom használni az autót!!!!!
Szurkoljatok nekem! KépKépKép
Nem megyünk messzire Mazsival, csak a Csengéékhez ("szombati nõ") ebédelni, de akkor is!

Evey!
Nem felejtettem ám el, hogy mit tanácsoltam szédülés ellen, vasterápia elõtt. Szólj, ha összegyûjtötted a bátorságod, szívesen elkísérlek, és fogom a kezed, ha szükséges! Kép

Anikó!
Mi a helyzet? Remélem gyógyultok már!!!! KépKépKép

Snoopy
snoopy
 


Ez itt a ti adventi naptáratok tõlem:

Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Edó! Nanehogymár... Azért, mert nem találkozol mindenkivel, azért még itt a neten elég komoly barátságok tudnak kötõdni látatlanul is. Nekem pl. egy elég komoly baráti köröm lett innen a Babanetrõl (cset), akikre bármikor számíthatok, bármiben, ráadásul még itt van nekem ez a topik is, ahová ugyan nem mindig van idõm írni, és még egy züllésre sem jutottam el, meg nem is hiányolnak sokan(Kép), de azért úgy gondolom, ez is barátság. Különben is, mi lenne velünk nélküled???Kép

Pele! Fel a fejjel, egyél csokit, igyál kólát, banán és ananász, egy kis szoli és minden hepi lesz.Kép

Cory és Madárka! Hasonló cipõben, bár én azért már egész komoly repertoárral rendelkezem. Nálam a fõzelékek voltak a mumusok, az utóbbi egy hónapban azonban megszültem elsõ önálló spenótomat (és még a páromnak is ízlett, aki utálja, evett belõle két tányérral) és sóskámat (nesze neked vesekövek, de mit imádjon az ember, ha nem azt, ami árt? Azért biztos, ami biztos alapon elõtte bevettem egy Halidort.Kép) Így utólag azt kell mondanom, egyik sem nehéz, sõt, könnyû. És arra is rájöttem, hogy csak és kizárólag a fûszerezésen múlik minden, a pasik meg általában imádják a jó fûszeres kaját, így Kukackának mindig jól megdöntöm a borstartót.Kép
Tudom ajánlani a spagettit, a tejfölös-sajtos csirkemellet, a csirkepaprikást, és a leveseket, ezek mind nagyon könnyûek, ráadásul mind megvan egy jó félóra alatt.Kép

Anyagiak: mi hasonlóan állunk, mint Pele férje. Gürizünk, mint állat, és nem érezzük, hogy egyrõl a kettõre jutnánk. Sõt, lassan bennem kezd elhatalmasodni az az érzés, hogy egyre mélyebbre süllyedünk. Pedig én még kifejezetten jól keresek (mondjuk a párom nem, ráadásul az utóbbi két hónapban szinte csak az én keresetem állt rendelkezésünkre). Viszont itt az albérlet, és nyeli a pénzt. Most lenne egy új hitelkonstrukció, amit még mi is igénybe tudnánk venni, de nem merek belevágni... Pedig akkor lehetne saját lakásunk, illetve 20 évig az OTP-jé lenne, de hát mégis.
Közben meg beállt a krach olyan szempontból is, hogy az utóbbi idõben volt egy pár filmem, amiben benne áll majd 30 ezer forintom, amire k.rva nagy szükségünk lenne, és nem tudok számlát szerezni, hogy hozzájussak... Áááááá!
Na, mindegy, a lényeg, hogy egyetlen dolog tud elkeseríteni, de mélyen, és az az anyagi helyzetünk... Bárcsak megnyernénk a lottó ötöst.(Fohász.... Mi atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved, és add már meg nekünk a mindennapi lottó ötösünket, csak most az egyszer, lécci, lécci, lécci...) De úgyse nyerjük, nincs ekkora doboz mákunk. Apám meg persze továbbra sem hajlandó segíteni rajtunk, pedig ott ül egy 100 nm-es, XII. kerületi kégliben, amibõl egy 300 nm-es családi házat fel lehetne húzni, de szerinte jó lesz az majd örökségnek. Addig meg... Pedig már a barátjai is cseszegetik, de nem. Ha egyszer õ valamit a fejébe vesz, arról le nem mond, semmilyen körülmények között sem.
Na, jó, abbahagytam.

Borika egyre nõ, bölcsibe járással kapcsolatban volt két húzós hete, de rájöttünk, hogy tulképp annyi a baja, hogy azt akarja, én vigyem a bölcsibe. Úgyhogy most vagy én, vagy ketten visszük. Így most egész jó. Viszont borzalmasan anyás lett. Nem bír létezni nélkülem, én meg nem tudom, mit tegyek.
Mostanában elkezdett félni mindentõl, fél az ablaktól, a fáktól, meg a csúnya nénitõl, aki állítólag az ablakban áll. Olykor kezdek gyanakodni, hogy nem szellemet lát-e. Ja, meg a krokodiltól a konnektorban, de legalább nem akar hozzá nyúlkálni.
A múltkor meg -mint mindig- korábban ébredt fel a délutáni alvásból, átverekedte magát a biztonsági ajtó elõtti barikádon (ez egy kanapé elétolva félig), kivette a táskámból a sminkkészletemet, és kipingálta magát. Szája köré tett egy csöppnyi szájfényt (úgy fél doboznyit), majd megrajzolta a kontúrt is, fekete szemceruzával. Kellõen összedolgozta, majd fölémhajolt, és azzal ébresztett, hogy: Nézd anya, nézd, milyen szép a Borika!!! Kinyitottam a szemem és egy csillogó, fekete szájú kölköt láttam vigyorogni mind a 20 vagy mennyi fogával. Elkapott egy enyhe röhögõgörcs, de aztán megnyugtattam, hogy valóban jól sikerült a sminkje, de legközelebb, ha nem bánja, inkább segítenék.Kép
Egyébként hihetetlen módon kommunikál már a környezetével, olyan szavakat használ, hogy komolyan mondom, néha leesik az állam. Pedig nálunk nincs is meseolvasás, ugyanis nem bírja, ha olvasunk neki... Hallottatok már ilyet?
Úgy három hete már Mikulás-lázban ég, etetik õket a bölcsiben rendesen, mondja mindig, hogy így szereti, úgy szereti az öreg Mikulás bácsit (bár kifejtette azt is, hogy fél a csúnya, öreg emberektõl), meg hogy hoz majd a Borikának ilyen nagy csokikát, és hmmm, de finom lesz a csokika. Ehhez képest a fejemet tenném rá, hogy ha meglátja majd a Télapót, visítva fog menekülni az ölembe.Kép Fõ, hogy most még szimpi neki a dolog.Kép

Na, befejeztem újabb kisregényemet, puszilok mindenkit:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezem, mert tegnap anyuéknál voltunk a szülinapján, ma meg anyósékhoz megyünk ebédre.
Aztán holnap jövök majd bövebben, meg el is olvasom, amit írtatok a pár nap alatt, de most igazából azért jöttem, hogy:

Andi3! Nagyon sok boldog névnapot kívánok, bár már tegnap volt!KépKép

Mindenkinek puszi:

Evey
evey
 
 


Senki nem drukkolt nekem, nekünk? KépKépKép
Mazsola sokat segített, egy szót nem szólt, amíg ki nem szálltam a kocsiból. Lehet, hogy csak akkor érezte biztonságban magát?

El vagyok kenõdve... Ld fenn.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!
Edó, ne bohóckodj má! Ugyan én sem írogatok minden nap a topikba, de mindenkit a barátomnak tartok (remélem kölcsönös Kép ), és tuti számíthat is rám bárki, ha bármiben tudok segíteni. Mostanában én is kifogyóban vagyok a babás témából. De a topik címébe még beleférünk. Kép trabant+kézifék Kép Kép
Pele, tessék kivirulni. Kép Tippjeim a következõk: egy alapos szépítkezés, pl kozmetikus, ilyesmi, valamint némi kicsapongás szervezése. Nálam a lakás megvilágítása is sokat számít, érdemes odafigyelni. Mióta beszereztem egy vallatót, nem is olyan szürkék az esték. Kép Ja, meg tudod, olyan terápiás szõrös valami, amit símogatni lehet. Pl. macska, kutya, tengerimalac.
Dia, miért nem mertek belevágni a hitelbe? Akkora lenne a részlet? Tudod, hogy már adnak lakástámogatást akkor is ha még nincs gyerek, csak bevállalod? Bõvebben nem tudok róla, de olvastam valamelyik újságban.
Jamina! De rég jártál itt. Kép
Madárka, melyik is az a gombás minta? Lehet, hogy nekiállok én is...? Kép Kép
Evey, bizony hiányoztál, és már gondoltam, hogy küldök neked sms-t, amikor láttam, hogy mégis bejelentkeztél.
Snoopy, milyen volt az autózás?
Ld, örülök, hogy megmaradnak azok a fogak. Az aloé nálunk is bevált eddig.
Cory, ne izgulj, belejössz a fõzésbe. Al elején én is minden ismerõsömet kérdezgettem, mert nem találtam szakácskönyvet abszolút kezdõknek. Olyan bosszantó magabiztossággal tudták írni, hogy tegyek bele pl. rántást. De hogy azt hogy kell? A sütiknél még most is gondban vagyok néha, mert mit tudom én, milyen állagúnak kell lennie az egyes tésztaféléknek. A párod tud fõzni? Nekem az jött be a legjobban, hogy ha tud, akkor a férjem fõz. Kép
Na, mit szóltok mennyit írtam? Kép Bevallom azért, mert romokban áll a lakás, és fel kellene mosni. Helyette. Ugyanis ma reggel kiderült, hogy jönnek az egyik szobát meg az elõszobát kifesteni. Mint egy menekülttábor, olyan most a lakás. Az udvaron meg az autóm kibelezve. Párom persze csak holnap jön, szóval mondtam is neki, hogy megvárom. Kép
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Hát a fõzés nálunk úgy néz ki, hogy alapvetõen a férjem fõz, mert õ tud Kép De most már muszáj fõznöm, mert nem állapot, hogy a párom hazajön este melóból, és nekiálljon fõzni. Nem is tette minden nap, így Balu bébiételezett eddig, ami nem is volt gond, mert esélyem nem lett volna értelmes zöldséget-gyümölcsöt vásárolni (nem is értek hozzá). De most már idõnként nem elég neki egy üveg bébiétel egy étkezésre, és ez kezd rettenetesen drágává válni (az eddigi drágából). Ha volt meleg kaja itthon, akkor már korábban is azt ette, mint mi, de nem mindig. Elhatároztam hát, hogy fõzni kell. A férjemen látszanak is már az elvonás tünetei, mert ma nekiállt sütni Kép Úgyhogy sütihez tuti nem kezdek még egy jó darabig Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lányok, lehet, hogy rosszul fogalmaztam? Vagy Ti értettétek rosszul?
Nem arról van szó, hogy ez itt nem egy baráti társaság, vagyis én nem érezném annak!
És távozni se akarok. Liesel jól fogalmazott: bohóckodom Kép
Azért ennél többrõl van szó. Komolyan gondolom, hogy a napi túléléshez hétköznapi barátnõk is kellenek, akikkel nap mint nap meg lehet tárgyalni akár személyesen ügyes-bajos dolgainkat, sebeinket nyíalogatni stb.
Biztos az ovi-suli miatt alakult úgy, hogy nekem ez helyben van, másnak meg ez egybeesik a topiklakókkal.
Meg kell mondanom, azok közül, akiket személyesen ismerek, többekkel nagyon értékes, szép barátságok alakultak. Ugye???? Kép Kép
Egyáltalán, nagyon sokat adott nekem a Babanet az eltelt több , mint 1 év alatt. Remélem, én is tudtam valamit adni...

Liesel!
Mikor jössz felénk? festés miatt õszinte részvétemKép

Pussz
Edó
edóka
 
 


Sziasztok,

Liesel,
a mintát a szeptemberi Susannaból gyûjtöttem, ha gondolod, bescannelem, és elküldöm. Mondjuk elég szemét az a bárányhimlõs gomba amivel most szenvedek, de gyönyörû.
Dia,
addig én is eljutottam, hogy a fÛszer a lelke mindennek, de amikor a konyhánkban szembe megyek a 64 féle fûszerünkkel, akkor súlyos menekülhetnékem támad, mert néha még a nevüket sem ismerem.
ld,
nem a frászt nem nehéz fõzniKép! Neked, mert tudsz! Én hamarabb eljátszom egy zongoraversenyt, (és könnyebben), mint hogy összedobjak egy rántástKép! Kitalálni kajákat rettentõen tudok, azzal nincs gondom, és 3 percre az Auchan, Tesco. Ami az Aloet illeti, tényleg szuper.

Pele,
amit a hozzátáplálásról írtam, azzal nem voltam elég korrekt. Petra néha ad csokit Rebusnak, na azt elégedetten nyomja befelé. Kenyeret meg csak titokban eszünk, mert drága lányom hisztériás rohamot kap, mer azt nagyon enné. Alma, barack répa tök kizárt. Bár ma két kanál almát lenyomott...ja és még valami, Rebus állKép! Bárcsak egy helyben ülne....

Lányok, ne depizzetek! Jön a karácsony, tessék elkezdeni a lakás dekorálását! Én is mindjárt nekiállok ablakot pucolni, mert csak tiszta ablakon szép a dekorácó... na jó, ez nem kifejezetten egy depiûzõ elfoglaltság.

Petra és Rebus most gyönyörködve nézegetik a karácsonyi vackokat. Már megvolt a mai mókájuk, Petra megpróbálta Rebust a mosogatógépbe betuszkolni, ami természetesen mindkettejeküknek nagyon tetszett, csak én voltam egyedül ünneprontó.

Sziasztok
madárka

Snoopy,
mivel Rebus volt az értelmi szerzõ, szerintem õ még nem nyitja ki az ajtótKép. HolnapigKép.
madárka (mad&aacut
 


Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ismét. Lassan helyrerázódnak a dolgok itthon is. Már nem szédülök, pedig most éppen azok a bizonyos nehéz napok vannak. Szerintem a múltkori (amikor 25 hónap után elöször volt)nagyon erös lehetett és valószínüleg azért szédültem. Azt még nem is írtam, hogy a fiúk egy szobába költöztek, ami felvetett újabb problémákat. Pl.: Adrian nem hagyja Kikkót aludni, Adri éjjel felkelti Kikkót, utóbbi hála istennek ritka, mert ahogy felébred már viszem is át hozzánk, így viszont gyakran ott alszik hajnaltól reggelig velünk. A jó az, hogy kettesben vagyunk éjjel.Kép

Madárka! Nagy-nagy gratula!!!KépKépKép Nem vesztegetitek az idöt, az biztos. Köszi az ötleteket, ki fogom próbálni!Kép Rád (meg Petrára)gondoltam ma, amikor Adrian könyökig a WC-ben pancsolt, ráadásul úgy, hogy elötte Kikkó elfelejtette lehúzni pisilés után...Kép

Virág! A cégek évvégéig rendeznek minden kintlevöséget és köpnek rá, hogy karácsony van.Kép Nem tudnának a húgodék írni egy levelet, hogy haladékot kapjanak, ne karácsony elött kelljen befizetni?! Miket csinál a húgod, ha esetleg szükség lenne valamire?

Fittipaldi! Ügyi vagy!Kép Ari vagy, hogy elkísérnél a vérvételre, de azt hiszem, hogy nem megyek, mert már egyáltalán nem szédülök, de ígérem, hogyha visszatérne, akkor elmegyek, jó? Viszont eszembe jutott még valami a tetoválásommal kapcsolatban: nem lehet fagyasztani vhogy a szemem, hogy ne fájjon annyira? Ne röhögj, ha hülyeséget írtam. Én úgy emlékszem, hogy amikor a piercing-jeimet szúrták, akkor vmivel fagyasztották elötte, igaz, hogy nem sokat ért. Annyira tojok, de annyira tetszik, hogy mindenképpen megcsináltatom, de két óra szenvedés hosszú idö.Kép

PZS! Kitartás!Kép

Jamina! Pici lányhoz:KépKép

Pele! Én is küldök Neked:KépKépKépKépKépKép

ld! Remélem már nincs brühühü! Örülök, hogy fogacskák megmaradnak!Kép

Edó! Nekem a barátnöm vagy!Kép Különben is úgy szeretek melletted állni...Kép Kellenének a hétköznapi barátnök, de sajna az enyéim elköltöztek, így nekem csak túlképp ti vagytok. Van még másik is, de nem érzem annyira igazinak. Aztán van még kettö, azok meg folyton dolgoznak, nem érnek rá, csak ritkán, de most pénteken voltam velük "zülleni". Beültünk egy helyre ittunk, ettünk, beszélgettünk, röhögtünk, aztán hazajöttünk.Kép

Liesel! Én is gondoltam már Rád, túlképpen majd mindennap eszembe jutsz, amikor a minitigrisemet simizem.Kép

Puszi mindenkinek:

Evey
evey
 
 


Evey: az érzés kölcsönösKép Kép
Örülök, hogy már jobban vagy.
Nekem is most jött meg, azt hittem, túl se élem... Nem szédültem, csak fááááájt...

Mit akarsz a szemedre tetováltatni!!???????

Edó
edóka
 
 


Bigacsigám,
jöhet még. Kép

Evey,
nálunk wc-ben turkálás mindennapos volt, mikor Ruben kicsi volt. Kép Hugi agyagból bármit megcsinál (na jó, majdnem mindent Kép) (most voltak kiállítva a munkái Káposztáson), azokívül az ismert kreatív-hobby dolgokat is. Magánba megadom a telcsijét, meg tudjátok beszélni.

Edóka,
bár én még nem reagáltam erre a témára, de jó ha tudod: nagyon fontos vagy nekem. Kép Ugyan a katétertõl nem tudtál megmenteni, de azért meghaltam volna nélküled. És persze ettõl függetlenül is imádlak!!! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok Lányok!

Egy számunkra fontos ügyben szeretném a segítségeteket kérni. Sajnos nagy szükségünk lenne egy szakmailag igazán jó fülorvosra. Ha ismertek ilyet, vagy tudtok ilyenrõl, akkor kérem osszátok meg velem az elérhetõségét!

Elõre is köszönöm,
manok

manok@freemail.hu
manok
 
 


Manok!

Írtam e-mail-t.

bigacsiga Kata


Virág!

Ilyet csak egyet találtam, de ezt most a télapóváráshoz kapcsoltam. Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi a pozitív hullámokat! Úgy döntöttem, most összekaparom magam, és írok a netre, mert már ahhoz sem volt kedvem. Úgyhogy ez ellen tenni kell!!!
Szegény embert még az ág is húzza: sütit akartam sütni depi ellen, erre az üveg cukortartó kicsúszott a kezembõl, millió darabra pattant, de úgy, hogy a konyhát és a 2 szobát is beterítette + kiömlött kb. 1 kg cukor. Még ezt is takaríthattam fel, és cukor sem maradtKép
Viszont a gyerkõceim csodálatosan segítenek. Mióta így magam alatt vagyok, naponta többször megsimiznek, mondják, hogy szeretnek, egyáltalán nem veszekednek, elsõ szóra ugranak és szót fogadnak, Áron még a legféltettebb játékait is kölcsönadja Hannának. Nagyon meghatódtam tõlük!!!
És hadd dicsekedjem egy kicsit: Áron mostanáig még nem tudta kimondani az "s" és az "r" hangokat. Viszont Zsóka tanácsára megvettük Montágh "Mondd ki szépen" c. könyvét, és Áron önszorgalomból minden nap levette a polcról, és EGYEDÜL gyakorolt belõle. Elolvasta és megcsinálta a feladatokat, és tegnap sikerült kimondania az "s"-t, ma meg az "r"-t! Annyira édesen büszke magára! Amikor folyamatosan beszél, akkor még elfelejti, hogy tudja, de ha odafigyel a beszédére, akkor kimondja. Fõleg annak örült, hogy most már helyesen mondja a Harry Potter nevetKép
Ja, és apropó Harry: ezt az emilt írta ma ÁronKép:

Szia-hagrid
Hogy.vagytok?tudom.hogy.roxfort.már elég.öreg
De:figyej!ide:egyetmondok!---kûlgyetek
Egy&#8212;varázspálca----szorolapot
Ha VAN-oké{áron}
SziaLmeszelakunk-töletek@

áron

Hogy tetszik?Kép

Ildikó!
Szerintem Te is engem ugratsz azzal, hogy mit tud már BálintKép

Edó!
Ennél jobban fölpörögni?

Snoopy!
Én IGENIS szurkoltam Neked!!!!!
Na, tessék, megy Neked is a pszichológia, hát akkor persze, hogy te küldj nekem pozitív hullámotKép
Én nem pocisan szoktam depi lenni (akkor csak könnyen sírok), hanem õsszel, pocitól függetlenül.Kép

Dia!
SminkKép
TélapóKép
Persze, hogy anyás! Hát vmikor pótolnia kell a bölcsi miatt kiesõ idõt! Ez normális, majd elmúlik, feltéve, hogy most tudsz vele elég idõt tölteni.

Liesel!
És olyan kozmetikust is tudsz, aki seregestül is fogad?Kép Cica-ügyben most fûzöm a páromat, én nagyn szeretnék!!

Edó!
Igen, igen, igen!!!!

Evey!
Örülök, hogy jobban vagy! Milyen tetoválást szeretnél?

Föltettem az adventi naptárakat, ami nálunk selyemzsákocskákból van, és a könyvespolcra szoktam erõsíteni. Hannáé kék, Ároné piros, és arany zsinórral van bekötve. Olyan karácsonyi lett tõle a hangulat a szobában. Viszont az egyéb karácsonyi készülõdéssel még elég csehül állokKép És Ti?

Puszi mindenkinek: Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkinek kellemes magaalatthangulata vanKép
Még az idõ sem az igazi, nincs sehol a zima, hóról már nem is beszélve...
Elolvastam Viki történetét a kezdõ lapól...Megfogadtam, hogy soha (nem mondom, hgy soha) többet nem panaszkodom, hogy mennyi dolgom van az egyszem, gyönyörû leánykámmal, meg az alapvetõen gyönyörû életemmel. Bónuszként kinyitottam a Sejtjeink címû filmrõl szóló oldalt is, hát kész vagyok, mint a házi feladat.

Emelvén a karácsonyi feelinget, csináltam adventi koszorút (múlt hét), meg ma szétszórtam egy csomó szaloncukrot, meg befújtam a lakást csillámporral. Amikor hazajöttünk a bölcsibõl csodálkoztunk, hogy körül nézett a télapó nálunk, hogy hova jön holnap, kiesett a zsákjából a szaloncukor, meg minden csillagpor lett, amihez hozzányult. A hatás leírhatatlan volt.
Aztn festettünk apval rízsszemeket vidám szinekkel, amiket szép üvegekbe teszünk csíkonként (mint a fûszereket). Meg ragasztottam az ablakra szép képeket. Talán kedvet kap a hó is!!
A múltkor dühöngtem a volt munkahelyemre, felszívva magam bementem, asztalra csaptam! Aláírtak mindent, nem szûnnek meg,sõt még dolgozhatok is tavasztól. Nagggyon elégedett voltam magammalKép

Pele
Nagyon király kis levelet írt Áron!

Virág
Pont ma láttam az Aushan-ban (hogy a tökömbe írják?)egy klassz kerámia boltot. Hátha megveszik a tesód munkáit, meg kel kérdezni.
Hogy áll Svédország?

Madárka!
Olyan irigykedve olvasom a két kiscsaj dolgait! Én is akarok megint egy kislány!!!!! Azért fejlett huorérzék kell, hogy kívülrõl szemléld az aktuális okosságaikatKép
fõzés: Nálam azzal nem sok gond van (igaz nem is bonyolítom túl a menüket, fõzelék, meg hagyományos ételek). Visznt attól félek, hogy egyszer odébb megy a lakás szép csendben.

barátok:
Nagyon sokat tud az ember lányának segíteni egy óra topicolás!! Sokat gondolkodom, hogy mi lenne velem itt a világ végén net nélkül (nem is most, hanem pölö amior szültem).
Nekem mondjuk megmaradtak a régi barátaim, persze nem találkozunk sûrûn, de a 2 havonta megejtett csaj bulik (amikr a férj a városból is ki van tiltva), kárpótolnak a ritkaságért. Igaz, mindegyik csajszi hagyán, hogy gyerektelen, de momentán facér is. Néha olyan öregnek érzem magam mellettük... Pedig egy idõsek vagyunk.

Megyek, mert felébred a fõnök!

sziasztok
L.
lenocs
 
 


hibajegyzék:
aztán,hogy,apával,hagyján
bocs
L.
lenocs
 
 


snoopy!
Tudom, hogy milyen a vezetési rettegés. Április óta van jogsim, az elsõ idõben végig imádkoztam, hogy csak érjünk haza! Most meg már naponta használom (van egy saját 34 éves bogaram, na az aztán sportos meló, izomból kell dolgozni rajta), olyan, mintha a pedál a lábam lenne (fene a jó dolgomKép ). A bogár után beülni apa kocsijába olyan, mintha magától menne.
Vezess sokat, csak úgy jösz bele!
lenocs
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?