Új privát üzeneted érkezett!

Valaki szül ma Surányinál. :) Pimpoka, te?! Hívott du., hogy ne menjek ma CTG-re, csak holnap... mondtam, hogy remélem, addigra már én is megszülök. :)
Egyelőre folyamatos derékfájás van, az jó?!
Vendég
 


Krisztinka!

még nem jött mail
kispraga@freemail.hu kérlek küldd át erre köszi :D
kispraga77
 
 


Sziasztok!

Először is ÖRÖMÖS PERCEKBEN GAZDAG ÚJ ÉVET kívánok minden mamának és babának! :lol:

Kicsit eltűntem, mert beteg a férjem, és Sárika is. :cry: Ápolgatom kis családom.

Zoriann, gratulálok a babád születéséhez!!

Verna, Pimpoka, kitartás, mindjárt ti is sorra kerültök :wink: Verna, nekem is a derekam fájt előtte. Csak utána alakult át fájásokká.

Klmaria, már Alexa teljesen átfordul a hátáról a hasára? Nagyon ügyes!Sára egyenlőre a hátáról oldalra fordul, még nem jött rá, hogy még egy lendület, és hasn van. A stabil oldalfekvés már nagyon megy neki :wink: Tisztába tétel közben is tekereg össze-vissza.
Nagyobb babák mamái, nektek mikor fordultak meg a gyerkőcök? Tudom, hogy ez változó, minden babánál más, csak úgy kíváncsiságból kérdezem.

Anita, örülök, hogy tetszett a naptár. Nálunk is nagy sikert aratott a mamák meg dédik körében. Volt nagy sírás :D
Nem Jurkó Zsuzsa volt az orvosod? Csak nem ő szült meg??? Ha igen, de örülök!!Nekem is ő volt az orvosom, nála szültem volna, de sajnos már nem vállalhatott, a kilencedik hónap elején adott át Kovács doltornőnek, mert már nem vállalhatott éjszakai műszakot. És ugye nincs rá garancia, a babák csak nappal születnek. Így nem nála szültem, amit nagyon sajnálok, de a babájának örülök. Itt szült a Flórban? Ha mégsem róla van szó, bocs a sok szövegért.
Hogy van a picúr, és Viki?

A földrengést itt Pécelen nagyon lehetett érezni, a ház teljesen mozgott, olyan hangos volt, mintha felrobbant volna valami. Nagyon megijedtem. Sárika éppen elaludt az ölemben evés után, úgy felpattantam, mikor vége lett(közben a fotelba gyökerezett a lábam, meg se bírtam mozdulni a meglepődéstől), azt hittem mindjárt sírva fakasd szegénykém, hogy felverem az álmát, de nagyon nyugodt maradt. Nekem még húsz perc után is remegett a lábam. Tényleg nagyon rossz volt átélni.

üdv az újaknak!

szép estét mindenkimek!

Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 

 
 

sziasztok,

Ichtus, Nándi egyszer megfordult 3hó és 3napos korában, fel is vettük videora is :-), azt utána legközelebb csak hat hónaposan fordult meg újra :o

Krisztinka: köszi az infokat, kipróbálom a vonalzót hátha sikerül

szép álmokat mindenkinek

PHPBB kód:
Kép
kispraga77
 
 


Sziasztok,

Verna, nem miatattam maradt el a mai CTG-d :(.

Mi még ma sem szültünk a változatosság kedvéért, de holnap már ott kell maradnom, így remélem a héten már biztos megszületik a kisbabánk!
Oh, alig várom, hogy végre kis maszatosan rámtegyék és ott legyen rajtam. Hmm, de jó is lesz.
És az apukája is, már most este is könyörgött neki, hogy ügyes legyen.

Ha minden jól megy, én már csak jövő héten jelentkezek vagy lehet még később, minden jót kívánok Nektek, szép hétvégét, örömteli napokat a picúrkákkal!

Szorítsatok nekünk!

Sziasztok!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Jó reggelt!

Pimpoka! Szorítunk, ügyi legyél! :D

Katica! Igen rá gondoltam, azért írtam úgy hogy a "volt orvosunk". Azt hiszem a fórumról csak mi jártunk hozzá. Én nála szültem és most is nála szerettem volna, de hát elment babázni. Aminek persze örülök is és gratulálok neki!!! :wink: Természetesen a Flórban szült.

A Kovács doktornő milyen volt? Engem is neki akart átadni, de nem túl jókat halottam róla, inkább az Erdélyihez mentem.

Köszi, jól van Viki és a pocaklakó is. Ma megyek védőnénihez, hétfőn meg UH-ra, már nagyon szeretném látni. :oops: :D

Vikinek 4 hónaposan sikerült először átfordulnia a hasáról az oldalára, hátára. Onnantól kezdve folyamatosan csinálta ha a hasára tettük le.

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Sziasztok,

lányok 1-én +LH tesztet produkáltam , szoritsatok hogy kisüljön ebböl egy pocaklakó :wink: :lol:

Pimpóka sok sikert, és nyugi én sem vagyok oda a korházakért, de ha muszáj akkor muszáj :)

Verna beindult nálad már a szülés? :wink:

Kép


Katica
bogár78
 
 


Nálunk semmi. :(

Pimpoka, sajnálom, hogy nem te szültél, pedig nagyon drukkoltam... De most már tényleg mi jövünk! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos betegek vagyunk (én,öcsém és a szüleim).bár én már kezdek jobban lenni,de még nem nagyon bújok kis Levihez!
Állítólag van valami vírusos hasmanéses,hányós nyavaja,na én szerintem vmi hasonlót kaptam el!
Tegnap egész nap a párom vigyázott Leventére. :wink:
Szerencsére ők ketten jól vannak!
Sajnos a tejem kezd elapadni,ugyanis nem merek enni-inni,mert rögtön kihányom. :(

Bogár,
jó ezt olvasni!
Szorítunk Neked!

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Pimpoka drukkolok neked! Felidéztem, hogy mi is milyen izgatottak voltunk amikor szülésközeli állapotban voltam. Nagyon jó érzés! Irigykedek egy picit! :D
Verna nem tudod véletlenül, hogy mikor lesz Csömörön babaruha vásár? A börzefigyelőn még a 2006-os adatok vannak fenn és hozzánk nem szoktak szórólapot sem bedobni.

Laura már egy hete átalussza az éjszakát. Hajnal 4-5 körül eszik és utána csak 8 körül kel fel. Ez így 6 evést jelent. Ma éjszaka viszont visszatért a régi szokása, hogy 2-kor felkel, utána 5-kor és 9-kor. Ez így 7 evés lesz. Nem tudom mi történt vele, de remélem visszaáll a régi rend. Így is elég sokat eszik, (130-160 ml) nem értem miért iktatott be újra egy evést.

Bogár neked is drukkolok!

Pilla
Vendég
 


Sziasztok!

Bogár: Nagyon szorítunk!! :lol: :wink: :wink:

Verna, pimpóka,: nincs sok hátra, nagyon ügyesek legyetek (mind a négyen)
És ha majd hazaértek kérjük a beszámolókat, fényképeket (meg persze a Surányiról a tapasztalatokat)

Az lebegjen előttetetk, hogy már nem sokára a kezetekben lesz a kisbabátok!

Kép
tami2900
 
 


Sziasztok!

Kispraga látom sikerült a vonalzó! ügyi vagy! :lol:

Bogár remélem tényleg lesz pocaklakó, már én is szeretnék!
De azért nem görcsölök rajta , mert tudom úgy biztos nem fog sikerülni!

Kép
Vendég
 


Pilla,
Levi eddig egyetlen 1×aludta át az éjszakát úgy,hogy este 8-kor elaludt és fél5-kor ébredt fel!
Amúgy rendszerint elalszik 8-fél9 között,alszik 2-ig-fél3-ig,utána eszik egy picit és kb.4-ig bírja,onnantól kezdve fél óránként ébred,eszik 5 percig és így tovább 8-ig,míg ki nem kelünk az ágyból! :evil:
Szóval én sem tudom,hogy ez miért lehet,hiszen nagyon sokat eszik,pl:ha tápszert kap,simán megeszi a 250-et és még előtte cicizik is! :roll:

Kép
mano83
 
 


Ja a megfordulással kapcsolatban , az én kisfiam 23 hetesen fordult először a hasáról a hátára és 27 hetesen a hátáról a hasára. Szóval mi nem kapkodtuk el a dolgot, de nem is erőltetek neki semmit!

Pimpoka, Verna már biztosan nem sok van hátra. Nekem is fájt a derekam mielőtt Gergőci kibújt, vagyis kivették, mert faros volt.
De reggel mentem be a kórházba és csak mikor este elment a magzatvíz , akkor 10-kor született meg Manóka.
Egész nap fájdogált a hasam, ezek a fájdogálások az 5 perces fájások voltak és azt mondta a Fábián doki, hogy nem is biztos, hogy lesz aznap belőle baba, de a du-i UH-on már látta a fájásokból, hogy mégis, így az egész napot a szülőszobán töltöttem és csak este 8-kor volt 1 ujjnyira nyitva a méhszáj és 1/2 10 kor indult meg a magzatvíz, ami sajna nem volt tiszta és Manó szívhangja is leesett, így 10 perc alatt a műtőben volt mindenki és már altattak is.
Szerencsére minden oké lett a végére és én meg nem szenvedtem .
Szóval nálunk ez így történt.
De remélem nálatok minden simán fog menni! Én nagyon drukkolok, mert ez a legjobb dolog!
:lol:


Kép
Vendég
 


Tami! megkaptad a privit :?: HA IGEN KÜLD EL MILYEN NÉVEN VAGY FENT AZ IWIW-EN :!:

Mindenkinek szép napot :!: :D :D
pipacs80
 
 


Mano: sikerült elérned Toldi dokit?

Én kedden beszéltem vele és ma reggel kellett volna bemennem ismételt terheléses cukorra (sajna 7.7 volt a 24. héten, tegnap ráadásul a védőnő a vizeletemben is cukrot talált :( )... és szépen elaludtam ... 7-kor találkoztunk volna én meg 9-kor ébredtem... de a nővérek azt mondták, hogy holnap reggel is bent lesz úgyhogy akkor beügetek gyorsan... (ma reggel is ki volt kapcsolva - valszeg azért mert pont műtőben volt... azt mondták, 1 körül próbálkozzak megint!)

(Ja... és kedden délután szerintem ügyeletes lesz mert 6 örül megyünk hozzá UH-ra.... olyankor pedig fel szokta venni a telefont)

JOBBULÁST!!!
Vendég
 


sziasztok,

Verna, Pimpoka szorítunk nagyon, hogy minden gyorsan és jól menjen! ügyesek legyetek!
Bogár, ez szupi hír, ügyik vagytok nagyon, egyél majd sok túrót!

Manó, jobbulást nektek, és innod kéne :o sokat :!:

Krisztinka, altattak? milyen volt? és utána?

jó pihit mindenkinek
Kép
kispraga77
 
 


[quote="kispraga77"]s írta:kispraga77ziasztok,
Bogár, ez szupi hír, ügyik vagytok nagyon, egyél majd sok túrót!


Túrót? :shock: az miért jó? :roll:

Kép


Katica
bogár78
 
 


Skacok: nem tudja valaki, mit jelent a cukor miatti befektetéses kivizsgálás Kistarcsán? (egy nap reggeltől estig vagy a TB-t akarják pumpolni és ezért több nap?)

A dokim most ezt helyezte kilátásba ha rossz lesz a következő terhelésesem...
Vendég
 


Csakegy,
valószínűleg vércukor profilt csinálnak, és amiatt kell befeküdnöd.

Ez a következőket jelenti: vérvétel reggel éhgyomorra, majd kaja után 90 perccel, majd ebéd előtt, aztán ebéd után 90 perccel, aztán vacsora előtt, vacsora után 90 perccel, és este 10-kor. Nekem is csináltak, a nyoma azóta is látszik, olyan, mintha drogos lennék, úgy szét van szúrva a vénám. :evil:

Egyébként nem olyan szörnyű, inkább kellemetlen. Ha teheted, kérd, hogy mindkét karodból felváltva vegyenek vért, sajnos nekem csak az egyiken találták meg a vénát, úgyhogy mind a 7 vérvétel egy helyről történt.
nircee
 
 


Köszi!!!

Mi van akkor, ha az ember nem eszi meg a kórházi kaját? (Pszichésen blokkolva vagyok, ha Kistarcsán ennem kell valamit... a büfé az egyetlen hely ahol még lecsúszik, máshol nem megy... a kórházi kajának pedig még a gondolatától is kiráz a hideg... főleg, hogy valszeg az ott adott kaják 99%-át le se tudnám gyűrni mert nem eszek olyat...)

Tudom, nehéz eset vagyok, de ez van :) (hosszú listát írhatnék arról amit nem eszek... nekem már az is kínszenvedés, hogy a terhesség miatt csirkét kell ennem néha... ha meg rámijesztenek a cukorral akkor nincs az a pénz amiért legyűrném a krumplit vagy a fehér rizst... vagyis a krumpli még OK ha jó minőségű és sütőben van sütve... de a gagyi szétfőtt krumplit pl. soha nem tudtam megenni... stb. stb.)

Szóval egy ilyen befektetésesnél lehet kaját vinni?

(Azon filózok, hogy ha erre kerülne sor akkor belemenjek-e egy ilyenbe vagy inkább vegyem rá a belgyógyászomat a Sotén, hogy ott vizsgáljanak ki... )

Az mondjuk megnyugtat, hogy csak egy napról van szó... este 10 után meg szépen lelép az ember...
Vendég
 


Azért altattak, mert nem volt idő megvárni a gerincérzéstelenítés hatását. Még a szülőszobán megfosztottak minden ruhától és nyomták is be az infúziót, közben meg kellett valami kis lötyit inni, hogy ne legyen rossz az altatás után. Aztán már toltak is be a műtőbe, se beöntés se borotválás (bár azt mi elintéztük itthon).
Felraktak az asztalra és azt tudom nagyon fáztam, remegtem mint egy kocsonya, amire rátett az is, hogy éppen ráraktak az asztalra már valaki kente is a hasamat, vagyis inkább leöntötte azzal a fertőtlenítő folyadékkal, ami nagyon hideg volt, valaki dugta fel a katétert (nem volt túl jó, de túléltem), valaki meg kötözött le és közben rakták rám a maszkot, hogy lélegezzek. Már épp szólni akartam, hogy megfulladok na onnantól kezdve semmi, de kb. vagy 5-öt ha lélegeztem. Kb. 21.45-kor vittek a műtőbe, babóca 22-kor "megszületett", engem pedig éjfél előtt toltak ki. A férjem mondta, hogy hallotta, hogy már bent is ébresztgetnek, de arra nem emlékszem, meg arra sem hogy áttettek a tolikocsira.
CSak arra, hogy már a szülőszoba folyosólyán tolnak, ott a férjem, ébresztgetnek és iszonyatosan remegek. A férjem szerint szörnyű látvány volt.
Aztán már toltak is a császáros megőrzőbe, na arra sem emlékszem, hogy megyünk a folyosón, csak arra, hogy áttesznek az ágyamba.
Szerencsére nem fájt semmi, még a sebem sem, bár nem aludtam sokat éjszaka és nagyon fáztam is. Sajnos manót csak másnap reggel láttam, amikor apa behozta. Nagyon jó volt! :D
A torkom egy kicsit rossz volt, olyan volt mint amikor be vagy rekedve és amikor krákogni akarsz nem tudsz, mert érzed a sebed.
De egyébként sokkal rosszabra számítottam, hogy nagyon fájni fog, de szerencsére nagyon jól éltem meg az egészet, így bármikor végigcsinálnám, csak ne kellett volna úgy rohanni a műtőbe.

Szóval ez törpént velem.
REmélem senkit nem rémísztettem meg a szüléssel kapcsolatban.


Kép
Vendég
 


mano83!
Akkor nem vagyok egyedül ezzel a problémával! Alexa dettó ugyanezt játsza el kb. 3 hete. Előtte pedig volt, hogy már csak 2x kelt fel! :evil: Kicsit fárasztó! Rendszerint hajnal 5 után már nem teszem vissza a kiságyba, mert felesleges, úgyis felébred gyorsan és én meg kimerülök. :roll:

Kép
klmaria
 
 


CSakegy én sem ettem meg a kórházi kaját, mindig hoztak be nekem otthonit. Én is elég finnyás vagyok.

Bár én csak akkor feküdtem bent, amikor szültem és alapítványi szobában voltam és ott volt hűtő meg mikro. Így meg lehetett melegíteni az otthonit.

Sajna azt nem tudom, hogy a normál nőgyógyászati szobában van-e valami hűtőalkalmatossag, de gyanúm szerint nincs.
Így nem is tudom mi lenne a jó megoldás számodra. Bár, ha csak 1 napot leszel bent, akkor lehet vihetsz otthonit és nővérkét megkéred, hogy használd az ő mikrójukat. Én kedves nővéreket fogtam ki.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Cs1!
A nogyogy reszen is van alapitvanyi szoba!!!!Bar remelem hogy nem kell kiprobalnod!!!! :wink: :D Szoritok hogy rendben legyen az erteked!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Bogár,

még anno olvastam, hogy heti egyszer jó ha az első harmadban eszel túrót, mert a gerinc fejlődéséhez kell valami olyan , ami csak a túróban van. Majd pontosabban utánanézek
Kép
kispraga77
 
 


Bogár!
Mint lombikos kismama nekünk is a beültetés után ajánlják a rengeteg vízivást és a túró illetve tejtermékek fogyasztását. A víz ( kb. minimum 2 liter naponta) azért kell, hogy ne szívja fel a szervezet a folyadékot amit csak "talál" így a kezdetleges babót is. A túró pedig a fehérje pótlás miatt, ezt okosan nem tudom megmagyarázni de lényeg, hogy nem hülyeség és nekem bejött !! :D :D
Mindezt az első pozitív tesztig ajánlatos betartani.

Sok sikert!
tüccs
 
 


Sziasztok!

Köszönjük,kezdünk gyógyúlgatni,én már sokkal jobban vagyok!
És úgy néz ki,hogy Levente sem lesz beteg (kopp-kopp :wink: ) :lol:
De sajnos mára az apukája is megbetegedettt,elég csúnyán belázasodott! :cry:

Csakegy,
azóta nem hívtam Toldi dokit,mert közeben elkezdtem vérezgetni,gondoltam addig most már nem hívom,míg el nem múlik!
De jövöhéten mindenképp hívom,mert említette,hogy szeretne januárban rákszűrést csinálni! :roll:
A kórházi kajáktól meg engem is kiráz a hideg! :x
Ha fizetnének sem enném meg!Lehet,hogy túl kényes vagyok,de én amúgy sem vagyok hajlandó megenni csak azt,amit megbízható ember készített (ugyanis a szakmám szakács-felszolgáló és hát sok gusztustalan dolgot megcsinálnak az étellel a szakácsok,úgy hogy te észre sem veszed!)!
Jó,lehet hogy a kórházaknál másképp működik,de én amikor bent voltam még a zsömlét sem ettem meg!
Szóval együtt érzek veled!

Kispraga,
most már jobban vagyok,így próbálok sokat inni,próbálom pótolni,amim kimaradt,de úgy néz ki nem lesz gond! :lol:

Klmaria,
Gondolom Alexa is eszik eleget,szóval nem értem miért csinálják ezt!?
Hajnalban már én sem teszem vissza a kiságyba,ugyanis nincs se erőm,se kedvem fél óránként felugrálni az ágyból!
Remélem azért idővel kinövik! :roll:

Nem tudjátok,hogy szülés után mikor kell megjelennie az első menstruációnak?
Csak mert elfelejtettem,hogy mit momdott Toldi doki,és én úgy hallottam,hogy addig amíg szoptatok addig nem jöhet meg,erre meg két napja megjött.Szóval kicsit idegesít ez a dolog! :(

Kép

Kati és Levi

Kép
mano83
 
 


Manó,

a mesi ha rendesen szoptatsz elvileg az alatt nem jön meg, de ha beteg vagy, vagy valamiért kevesebb lesz a tejed, akkor megjön és onnantól úgyanugy havonta lesz. Mesi alatt is lehet szoptatni, de számolj vele, hogy egy kicsit nyügösebb lesz a baba az első vagy még második nap is, lehet többet is kéredzkedik cicire. Nincs semmi rendellenes ha már mesizel.

szép álmokat mindenkinek
Kép
kispraga77
 
 


Kispraga,
Köszi!!!
Most már értem miért hisztis tegnap óta Levente!
Már azt hittem,hogy ő is beteg lesz!

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Mano szerintem a mensi szoptatástól függetlenül megjöhet, ezért is mondják, hogy a szoptatás alatt is teherbe eshetsz, ne idegeskedj....

első gyereknél én sem ettem a kórházi kaját, de mikor másod terhességnél 2 hétig bent feküdtem muszáj volt...ettünk jókat is...különösebben nem izgatott, anno évente 2-3 táborban voltam, ott sem volt jobb...

verna, pimpoka egész nap nagyon csendben voltatok...

henus fülcsi? :wink:

jó éjt
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Először is: Nircee, köszi a privit, elolvastam, de eddig Bogi nem hagyott időt reagálni.

A mai nap nagy eseménye: hivatalosan is van pocaklakóm!!! Délután voltunk Fábián dokinál, Bogi sajna nem jól viselte, hogy bementem, ennek örömére félig szétszedte a várót, de a lényeg, hogy 7,1 mm "nagy" a Kismanó!!! Olyan jó volt látni a szívverését! Hazafelé kicsit titokban könnyeztem is az autóban, mert Bogika nem szereti maga körül a sírást, nagyon meg tud rémülni tőle.
A férjemnek volt egy tök édi beszólása este: a nagylány telerakta a pelust, én meg mondtam neki, hogy "gatyacsere" ekkor ő mindig elkezd szaladni a szobájába. Aztán szóltam, hogy "majd apa segít" és mondtam a férjemnek, hogy milyen jó programot csináltam neki. :lol: Erre ő visszavigyorgott az ajtóból, és közölte: "én meg neked 'csináltam' programot"! Hát nem zabálnivaló?
Szóval hivatalosan augusztus 24 lett kijelölve a nagy napnak, de azért remélem, nem kell a dögmeleg nyárban végigszenvednem, és Kismanó humánusabb lesz, mint a nővérkéje - aki 2 héttel tovább maradt - és picit korábban jön. Ráadásul a doktorbácsi rábólintott, hogyha problémamentes lesz a terhességem, akkor megpróbálhatom a normál szülést, annak ellenére, hogy Bogi császáros volt. Tehát jelenleg a fellegekben járok!!! :D

Jó éjt mindenkinek!
Andi
andibab
 
 


Csatlakozom Pimpokához, holnap nekem is be kell feküdni, kicsit magas lett a vérnyomásom, úgyhogy biztos ami biztos alapon befekszünk. :(
Remélem, most már jön hamar Babci!
Vendég
 


Akkor a kovetkezo napokat sokan fogjuk a korhazban tolteni!Kiknek oromere :D ,kiknek nem :( !

Verna!
Kitartas!Aztan ha eljon az ido akkor ugyes legyel!!!!!!!

Bogar!
Gratula a pozitiv LH teszthez!DRUKKK,DRUKKKKK :D

Andi!
GRATULALOK!!! :D Problema mentes pocakodast kivanok!!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!

A kórházi kaja szerintem ott nem volt rossz, pláne, hogy pl. a Schöpf-ben nem adnak kímélő kaját, hanem ugyanazt a borsófőzeléket odalökik a császárosoknak, mint a sima betegeknek. Sajna én nem csak az első napi ebédet "élvezhettem" (tényleg megettem mindent!!!), merthogy utána öt napig szinte semmit nem ettem, csak ittam. még az otthoni kaját is hanyagoltam. így csak néztem, hogy ott marad a nevemmel ellátott sült csirke, spenót és sült husi a tálcámon.... :?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Hát kár volt emlegetni a pisitasakot! Ma használnunk kellett már megint! :cry: Tegnap délután Csanád belázasodott, náthás lett. Ma lementünk a doktornőhöz, utána a laborba. 12.45-kor kellett telefonálnom a dokinőhöz, hogy mi van. Akkor azt mondta, hogy fehérvérsejtet találtak benne, de tovább kell vizsgálni, hívjam fél óra múlva. Na, azt a fél órát nem kívánom senkinek! Olyan ideges voltam, már magam előtt láttam a kórházat... Aztán kiderült, hogy téves riasztás, nincsen benne semmi! :roll: Most meg alig bírtam elaltatni, éjfélig fent volt szegénykém! :(

Bogár, drukk a pocilakóhoz, Verna, Pimpoka drukk a szüléshez!!!!

Mano, nem igaz, semmi köze ilyen módon a szoptatáshoz! Van, akinek az első hónapban megjön, mégis sokáig szoptat! Nekem egy icicpici volt 4 hós korunkban, tiszta nyűg volt tőle, aztán hosszú szünet, majd 9 hónaposan ismét, azóta havonta (bár a decemberi kimaradt :oops: :roll: )És egyre kevésbé veszi észre. Nekem meg aztán akkor még nem igazán csökkent a tej, legalábbis én nem vettem észre...

Forgolódás hasról hátra: 4,5 hónaposan, hátról hasra: 6 hónaposan. Ráérősen, mint mindent! :lol: De legalább semmi sem maradt ki. Volt gurulás, kúszás, mászás (az még mindig)... Járás meg majdcsak... :lol: Nem kapkodjuk el... :lol:

Jóéjt!

Kép
csanómanó
 
 


Ja, kórházi kaja: háááááááát... Én se bírtam megenni! Pedig próbálkoztam! Amikor a nyáron bent voltunk, 2000 Ft-ot elkértek volna érte!!!!!!!!!! Azért a moslékért! Hát kész voltam! Szerencsére minden napra volt házikajám. A szülészeten/nőgyógyászaton nem tudom hogy van (én alapítványiban voltam), de a gyerekosztályon van hűtő, mikró, közös, anyukák is használhatják! Így feltételezem, hogy fent is...

Kép
csanómanó
 
 


Sziasztok!

Andibab! Gratulálok a pocaklakóhoz!!!

Bogár! Gratula és drukkolok! Akkor lehet máskor is összefutunk a dokinál. :wink:

Verna! Akkor neked is drukk és ügyi legyél. Remélem nem kell sokáig bent feküdnöd.

Mano! A mensi nálam fél évig nem volt, aztán pedig csak két havonta jött meg, pedig ugyanúgy szoptattam. Ezért nem tűnt fel 2,5 hónapig hogy terhes vagyok... :D Csak aztán a hányinger lett gyanús...

Ancsa! Csak nem most kell befeküdnöd amiatt a dolog miatt??? :(

Csanómanó! Hát nem lehet kellemes ez az állandó aggódás, főleg hogy tévesen ilyesztgetnek...
Úgy emléxek amelyik alapítványi szobában te voltál, az még csak félig volt kész és ott még nem volt mikró, hűtő. Először engem is oda raktak be, aztán átkértem magam másikba, az már tök jól fel volt szerelve mindennel.

Tegnap voltam védőnőnél, vittem Vikit is és kíváncsiságból lemérettem. Most behozta a lemaradását, több mint 1 kilót hízott másfél hónap alatt. Szóval most kerek 10 kiló! :lol:
Én is híztam végre 1 kilót, de így még mindig minusz 3-nál tartok.

Én megettem volna a kórházi kaját, csak nem igazán volt étvágyam. Sokszor a férjem ette meg helyettem. :D

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


mano83!
BOLDOG 4. HÓFORDULÓT A KIS LEVINEK!
Alexa is mindig eszik eleget, tápot már jó ideje nem kap. Most már megint naponta telitermeli nagydologgal a pelust. Régebben 2-3 nap kellett hozzá. Jó kérdés, hogy miért csinálja.
De van egy ötletem. Volt, hogy az is elég volt neki, hogy oldalára fektettem igaz az én ágyamban és durmolt is tovább. Nem szereti az ágyikóját, jobb mellettem csicsizni. De én próbálok következetes lenni és visszatenni a helyére. :lol: 6 hónaposan pedig külön szobába tenni, mert jobb lenne nekünk is. 8) De addig legalább azt kéne elérni, hogy átaludja az éjszakákat. Igaz bébiőrt majd veszünk.

Mensi
Nekem megjött a legelején már 2x is, igaz csak 2 napig tartott és most már megint semmi. Azt mondják ez változó, kinek mikor jön meg. De tényleg észrevehető, hogy akkor nyűgösebb lesz tőle a babci. Állítólag ugyanazokat az alhasi fájásokat érzi, amit te és a tej íze is megváltozik.

andibab
GRATULÁLUNK! VIGYÁZZ MAGATOKRA!

verna, pimpoka
KITARTÁS! NEMSOKÁRA TI IS BABÁZHATTOK!

Kép
klmaria
 
 


Sziasztok!

Andibab
örülök, hogy minden jól ment Fábián dokinál, már épp kérdezni akartam. Gratulálok Kispöttyhöz! A férjed meg nagyon édes! :D

Én egyszer hallottam egy nagyon aranyosat: a babáknak az anyaméh a hálózsákjuk. Én is így beszéltem róla, hogy mocorog a hálózsákjában, ami egyre szűkösebb, majd ha már túl pici, akkor kizippzározza, és előbújik. 8)

Bogár
NEked is gratulálok a pocilakóhoz!

Mindkettőtöknek problémamentes terhességet és sima szülést kívánok így előre is!

Verna, Pimpoka
Baba nélkül már haza se gyertek!!! :lol: Drukkolok ezerrel!!!

A kórházi kaja szerintem nem rossz, lehet, hogy én vagyok csodabogár, de egy-két kivétellel mindent megettem. Igaz, és 7 hétig voltam bent, addig nehéz lett volna válogatni, de az első naptól jóízűen befaltam mindent. Nekem nem az ízükkel volt bajom (jó, nem otthoni ízek), hanem azzal, hogy a reggeli-vacsi mindig ugyanaz, az ebéd meg hetente ismétlődött, a leves szinte minden nap ugyanaz volt, így inkább unalmas volt, mint rossz ízű. Persze a család is hozott mindig pótlást, így azért megvolt a változatosság.

Csakegy
nem baj, ha nem a benti kaját eszed cukor profilnál, a lényeg, hogy egyél. Az az egy előnye van a benti kajának, hogy akkor biztos reális értékeket fogsz produkálni, mert otthoni kajánál lehet, hogy túl sok szénhidrátot viszel be, vagy épp túl keveset, így torzít az eredmény.

A betegeknek jobbulást, az egészségeseknek meg továbbra is egészséget!

Ja, csináltam Marcinak egy honlapot, ha gondoljátok, nézzétek meg, van rajta sok kép, meg én is "lelepleződöm" :oops: :

www.kerimarci.com
nircee
 
 


Sziasztok!

Andibab: Gratulálunk!!!!

Pipacs, nem kaptam pirivit, de Székely Tamara néven vagyok fent az iwiwen.

Korházi kaja: Én ugyan egész életemben egyetlen egy napot voltam kórházban (amire emlékszem) nekem akkor ízlett a kaja, mondjuk ez lehet hogy annak tudható be, hogy egész gyerekkoromat táborokban töltöttem (a jó kis úttörőtáborok), meg nekem a sulis menza kaja is ízlett mindig.

Tudtok nekem segíteni, hogy a kórházi csomagba mint tegyek. Mi kell nekem, mi kell a szülőszobára, és mi kell a babának???
Tudom, hogy már többször leírtátok, de mire visszanézek addigra lemegy a nap.

Köszönöm

Kép
tami2900
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik Lauránál nem egyszeri alkalom volt... Az éjszaka is kelt 2-kor és 1/2 6-kor. Viszont elég volt neki hatszori kajálás. Bár ahogy Mano-t olvastam nem lehet egy szavam sem!
Kórházi kaja: Én kénytelen voltam megenni, mivel anyuék messze laknak és csak egyszer tudtak bejönni hozzánk. Anyósom jött minden nap, de az ő főztjénél a kórházi kaja is jobb...
Mensi: 2 napja fájogat a hasam, mintha meg akarna jönni. Jövőhét szerdán mennék dokihoz a 6 hetes (bár már 7) kontrollra, de lehet, hogy csak 8 vagy 9 hetesen tudok elmenni, ha közben megjön. Szerintetek ez nem gond?
Andibab gratulálok, és jó pocakosodást!

Kép

Mano jobbulást a családnak és boldog hófordulót Levinek!

Pilla
Vendég
 


Sziasztok!

Andibab nagyon nagy gratula a pocaklakóhoz!!!!!
Tök jó neked! Na meg Bogárnak is! Problémamentes kismamaságot kívánok nektek! :lol:

A mensivel kapcsolatban: nekem a szülés után a 7. vagy a 8. héten jött meg és azóta folyamatosan van, pedig Manót 8 hónapos koráig szoptattam és 6 hónapig csak a cici volt, semmi tápszer meg kiegészítő táplálék.
Pedig nagyon örültem volna, ha még egy darabig nincs, rádásul nekem nincs két egyforma hosszú ciklusom. :twisted:


Kép
Vendég
 


Tami

Kórházi csomagba neked: - célszerű az eldobható 1X használatos bugyi 2-3 db, mert ha összekened nem kell mosogatni,
- betét, én csak sima éjszakait vittem és az is elég volt , szerintem nem szükséges a Tena,
- innivaló, azt a szülőszobára is vigyél majd, csak NE őszi- meg körtelé legyen, mert attól a babák felfújódnak, ha szoptatsz majd, mert a tejcsibe "belemegy", legjobb a szénsavmentes ásványvíz, vagy tea
- mellszívó
- melltartóbetét
- hálóing, törlközők, zokni, papucs, pierecuccok (de ezt biztos tudod)
- szívószál (császárosoknak célszerű, mert egy darabig nem forgathatod a fejed és nem is emelheted, én gumicsővel ittam először a vizet, mondanom sem kell, hogy borzasztó íze volt) :twisted:

a babának: - kiszokni, sapka,
- babatestápoló ( nekünk kellett és akkor mi a Naturlandosat használtuk és az tök jó illatú is),
- cumi (nem biztos, hogy kell, de jó ha van)
- textilpelenka a büfiztetéshez (nem árt, ha van saját is)

Egyenlőre ennyi jut eszembe:

Kép
Vendég
 


Sziasztok,

köszi lányok aranyosak vagytok.

Nircee nincs pocilakóm :lol: csak peteérésem volt és majd a ciklus végén derül ki hogy lesz e odabent valaki vagy nem :)

Wikianya, ja lehet majd összefutunk ha a ciklus végén a terh.teszt is pozitivat hozd majd ki :wink: addig viszont nem megyek dokihoz minek :lol:

Verna hajrá, és vigyi magatokra.
Pimpóka, megszülhetett már? :roll:

Kép


Katica
bogár78
 
 


Lányok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mivel kezdő vagyok :oops: a társalgóban azokat a képeket, figurákat amiket a szöveg közé beszúrtok (pl. karácsonyos, meg Mikulásos, meg babás) honnan szeditek és hogyan szúrjátok be?

Vagyis gondolom valahonnan lementitek a gépre és másolás beillesztéssel teszitek a szöveg közé, csak honnan szeditek? :roll:

Szóval számomra ez nagy talány, így várom a segítségeteket!

Szép napot mindenkinek!

Kép
Vendég
 


Tami a kórházi csomagba vigyél még azon kívül amit Krisztinka leírt:
WC papír (jó sok), folyadék (jó sok, mert meleg van a szobákban és baromi száraz a levegő), nekem nagyon bevált a TENA betét a hozzá való rögzítőbugyival, de a kórházban adnak ott készített vattabetétet is. Evőeszközöket és poharat.
A babának vigyél pelenkázó alátétet, hogy ne az ágyneműdön kelljen tisztába tenned, popsitörlőkendőt, legyen otthon elkészítve nadrágpelus is, mert nem mindig kap a kórház és ha nem kapnak akkor neked kell megoldanod.
A szülőszobára: víz, szőlőcukor, fényképezőgép, tusfürdő, törülköző, esetleg WC papír.
Kellenek még az irataid (személyi ig., TB kártya, stb.)
Most ennyi jutott eszembe.
Vendég
 


Sziasztok!

Kihagytam 2-3 napot és nem győzök visszaolvasni!

Lenne egy-két kérdésem! Mivel ugye végre kibújt Petra fogacskája hogyan kell tisztítani? Vagy ez még korai? Meg ugye még nem teljes nagyságában nőtt ki, várjak addig?
Lenne evéssel kapcsolatos dolog is! Emiatt aggódom is egy kicsit! Nem akar egyedül sem inni, sem enni! Vagyis nem fogja meg magának az üveget ha iszik és ha a kezébe adok valami kajcsit azt nem megeszi, hanem csak eldobálja. Ha én itatom és etetem akkor semmi baj sincs, minden meg mint a karikacsapás! Lehet, hogy lusta és így egyszerűbb neki és kényelmesebb, hogy én csinálom? Hogy van egy ilyen korú gyerkőc napi étkezése? Mert Petra csak 4szer eszik egy nap! Reggeli, ebéd, uzsonna és vacsi. Viszont hallottam már más anyukáktól, hogy a gyerkőc tízóraizik is és szinte minden étkezésre szinte teletömi a gyereket. Lehet, hogy elrontottam valamit? Kicsit aggódom! Bocsi ezért a rengeteg kérdésért, lehet, hogy én aggódom feleslegesen, de hirtelen annyi kérdés merült fel!

Mano! Boldog 4. hófordulót Levinek!

Andibab, Bogár! Gratula a pocaklakókhoz!

Kórházi kaja: Hát én csak egyszer ettem a bentlétem alatt egy sonkás zsemlét, amit egyszer reggelire kaptunk, mert anyu hozott fincsi kaját.

Mensi: Nekem fél év után jött meg először.

Pimpoka, Verna! Drukkolok nektek ezerrel! És irigykedem is egy kicsit!

Mindenkinek további szép napot!
Hajni Kép

Kép
khajni
 
 


Tami Eszembe jutott még: papír, eldobható WC ülőke!!!! :!:

Hajni: Az én fiam sem fogja meg mindig a cumisüveget, épp milyen kedve van. De szerintem ezt még náluk nem nagyon kell erőltetni. Az a fontos, hogy igyon.
A tízórai nálunk is kimarad, mert akkor van nálunk a délelőtti alvás.
Nagyon édes a kislányod! :lol:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a "mensis" válaszokat mindenkinek,így már nem aggódok amiatt,hogy vmi baj lenne!
Hát így jár az,aki nem jegyzi meg,mit mond az orvosa! :?

Köszönjük a "4 hónapos szülinapi" köszöntéseket! :lol:
Olyan hihetetlen,hogy Levi már ekkora nagy fiú! :shock:

Klmaria,
Én nem fogom egyenlőre külön szobába rakni Leventét,nem látom értelmét,hiszn így sem alszik rendesen! :evil:
Úgy látszik Levi is ugyan úgy van ezzel az éjszakai alvással,evészettel,mint Alexa! :P Hiába,egy kisbabát nagyon meg tudja nyugtatni az anyja közelsége! :D

Andibab,Bogár,
Gratulálok nektek,most már nőhet a pocak rendesen! :lol:

Krisztinka,
képek: én úgy szoktam,hogy beírom a google keresőbe pl.GIF KÉPEK,vagy CSILLOGÓS KÉPEK esetleg angol oldalakon is:GLITTER PICTURES stb...
és akkor ki rak egy csomó internet címet,amik tele vannak képekkel
és onnan csk le kell menteni. Ha nem mozog a lementett animációd,nem kell megijedni,mert amint feltöltöd ide vagy bárhová,mozogni fog!

Kép
mano83
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?