Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timi!
Szegénykém..én is égettem már le valamelyik nap Bence kajáját....
szép szenes krumpli lett belőle,de azért,mert én elfelejtettem.. :roll:
Sütizést én majd holnap kezdem,meg szombaton...remélem nem kell majd bedobnom a kukába,mint Tündének! :D
Én is fel tudom ám mérgelni magam,ha valaki piszkál miközben csinálok valamit... :wink:

Ma kezdek még egy gyors almolásba,szőnyegtisztításba,de csak délután,mert apa alszik,éjszakás volt.

Márti!
Kerestem a tescoban a sütiformákat,de nem találtam! :cry: :cry: :cry:

Manka!
Merre vagy?

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Ma végre megvettük a karácsonyfát is.
Ezt a normandiait vettük, aminek nem hullik le a levele. A miénk plafonig fog érni (nem túl magas a belmagasság :D). Zita egész hazaúton gyakorolta kimondani, hogy fa (fffa, ppppa...)

Zitának is megvettük az ajándékot, bevallom, mi nem visszük túlzásba, lesz egy még így se később. :oops: Kap egy babakocsit, imádni fogja tologatni, és egy rajztáblát, amire rá kell nyomni az írót, és nyomot hagy, aztán lehet törölni. Meg kapott a héten egy télikabátot és egy bakancsot, plusz veszünk még egy mokaszint, mert a mostanit kinőtte.
Itt lesz a fa alatt a konyha is, anyum ajándéka.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Ma tök gáz napom van.......... :cry:
Nem haladok semmivel..apa beteg,köhög.
Bence minden sz@rért hisztizik,nem jó neki sehogy semmi.... :cry:
Rászokott a földön fetrengősre,már teljesen kiborít reggel óta....1 órát aludt délben.
Mindent széthúzgál,lerángat,kiabál..teljesen megvan buggyanva..... :roll:

Tünde!
Mi sem vettünk Bencének nagy ajándékot,úgyis kap a nagyszülőktől játékot...
A sógornőmék megkérdezték,hogy ők mit vegyenek,mire van szükségünk..
Így tőlük ágyneműt,huzatot,hálózsákot kap a kislegény.

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 

 
 

Kihívtam a gyerekdokit, Zita nem javult, sőt, inkább csúnyábban köhög. Csúnya piros a torka, meg van duzzadva a mandulája, és számítsak rá, hogy 1-2 napon belül lázas is lesz. :( Antibigyót kapott, Calcimuscot per os, köptetőt. Reméálem 25-én el tudunk menni a tesómékhoz.
Olyan kis bágyadt szegényem, de jön megy a lakásban.

Kriszta, kitartás! Kezdődik a dackorszak...

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Szegény Zita, gyógypuszik mennek neki.
Az jó, hogy már megvan a karácsonyátoka, nekünk még nincs. Mi csak kicsit veszünk, az is elég helyet elfoglal a lakásból, majd anyuéknál lesz plafonigérő.

Ayse!
Gondoltam Rád, hogy vajon hogy sikerült "menedzselned" a mai napot. :roll: Remélhetőleg simán, és már fényárban úszik a házatok! :)

Kriszta!
Hááát, igen még csak most kezdődik. :roll: Én nem panaszkodom, Bendegúz hagy engem általában dolgozni, vagy csak kijön a konyhába, leül és a mérőpoharakkal eljátszik. Persze néha ő is hisztizik, és éktelen hangon rikoltozik hozzá. Viszont mindennap alszik 2-2 és fél órát, ami alatt azért sok mindent lehet csinálni. Ma például szépen nyugiban mindent becsomiztam amíg aludt. Na jó, majdnem mindent.
Holnap még felmosok, meg kicsit rendberakom a lakást, meg a séta közben veszek valami halat, és nálunk szombaton reggelre megjön a Jézuska. Aznap itthon leszünk hármasban karácsonyozunk, eszünk, iszunk, játszunk, és 24-én reggel lemegyünk anyuékhoz.

Mi sem vettünk semmi extrát Bendegúznak, kap 3 kis fakopáncsos játékot, és három kicsi autót amiket össze lehet akasztani mint egy kis vonatot. Neki ez is bőven elég meglepi lesz.

Timi!
Én is égettem már le egyszer kaját Bendegúznak, de szénné, azt hittem kidobom a lábost, de aztán megmentettem mégis szegényt.

Ja, Kriszti, én a keszthelyi Tescoban vettem, egy átlátszós dobozban vannak, szép színes formák, benne van a Tesco katalógusban is.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
Igen, ez a Karácsony nekünk a szó szoros értelmében a Fény Ünnepe lett. :D

Tünde!
Gyógyulgassatok! A granc ebbe a sok hülye nyavajába!!!

ayse
 
 


Sziasztok!

Sajan estig tarott Bence hisztis napja... :cry:
Nem tudom hogy miért,de ma tényleg nem volt jó neki semmi...fogát nem látok jönni,bár nem nagyon hagyja hogy belenézzek,kotorjak,de az egész öklét tolja a szájába....
Sétáltunk 4-6 ig,közben Tescoba is voltunk,már fél 8kor kidőlt a fickó,megfürdettem,evett egy keveset,most meg horkol...remélem reggelig!!! :D

Márti!
Sajnálom nagyon a sütiformákat,mert nagyon szerettem volna! :cry:
De itt a Váci úti Tescoban semmi nincs... :cry:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Tünde!

Gyógyuljatok meg hamar!
Hátha nem lázasodik be Zitus nagyon,és a köhécselés,piros torok sem tart sokáig...

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, csak apa nem dolgozik egész héten, és jövünk-megyünk egész nap.

Most is csak beugrottam, még pakolnom kell, holnap indulunk a szüleimhez Jackkel. Johnnak még holnap este van egy fellépése, Ő szombaton jön utánunk.

Nálunk is volt frizuraigazítás, itt látszik az eredmény :D :
http://s52.photobucket.com/albums/g24/m ... V03288.flv

Nem tudom, hogy lesz-e még időm jönni ebben az évben, 26-án este repülünk Dublinba, ezért:

Boldog, békés ünnepeket kívánunk mindenkinek aki ír ide és azoknak is akik csak olvasnak minket!
Kép

Olyan jó kis társaság jött itt össze, remélem az új esztendőben is ott folytatjuk, ahol abbahagytuk az óévben, és még többet fogunk találkozni!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Neked és kis családodnak is minden szépet és jót kívánok az új évre!!!!

ayse
 
 


Szaiasztok!

Kellemes Ünnepeket,és nagyon Boldog Újévet Kívánunk mi is mindenkinek!! Kép Kép

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Manka!

Jó utat nektek!
Puszi!!!!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Manka, nagyon aranyos Jack ahopgy táncol, és micsoda kis "bevonulós" frizurája lett! :)
Jó utat Nektek, remélem Jack jól bírja majd a repcsit és az ír rokonságot! Az ikrek biztos elegyengetik majd. :D

Lányok, Nektek milyen hőmérőtök van? én nemrég vettem egy fülhőmérőt, éjjel jól ki is akadtam rá. Megtapiztam Zitát, elég melegnek éreztem. Fülhőmérő mért 36,6-ot, digitális hónaljban 36,2-őt. Így fogtam a higanyost, bedugtam popóba, 38,5, ha levonom a felet, akkor is 38, szóval sztem bazi nagy különbség. Szóval ennyit erről, hogy észrevétlenül mérjünk hőt a babának. :( Természetesen felébredt, nem beszélve a mutatványról, amit csinált, mert nem tetszett neki, hogy felavattam a popóját. :(

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


MAnka!

Boldog Karacsonyt Neked is es jo utat :)

Tunde :)

Ugyanigy gondolkodtam es is, hogy majd milyen jo lesz a fulhomero, de en is azt tapasztaltam, hogy nagyon erzekeny,es tokre nem mindegy, hoyg jol benne van -e a fuleben, de nekem mintha tobbet mert volna amikor tulsagosan melyen volt.
Szoval Neked lehet, hogy nem volt a fuleben elegge, honaljra meg ez nem alkalmas.

De egyelore en is szkeptikus vagyok es duplan merek...

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!

Fülhőmérőt még nem próbáltuk, nem tudok hozzászólni.

Tünde!
Zitának jobbulást, talán holnapra már túl is lesz a nehezén.

Manka!
Jó utat Nektek, és szép karácsonyt!

Persze a többieknek is, csak én még biztos jövök holnap is. :)

Ma amíg Bendegúz aludt felmostam, rendet raktam, főztem mára kaját, mostam, kivasaltam, most már jöhet a karácsony.
Apa meg lelépett ma korán, megvette a fát, most bevásásárol éppen, úgyis ő főz holnap, valami halacskát, ő tudja mit akar venni. :lol: Persze azért kapott tőlem is egy listát. Szerintem mázlim van vele. :D
Mi meg megyünk sétálni, gyönyörű az idő.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka, boldog Karácsonyt Nektek!
Ez lemaradt az előbb.

Basszus, nagy nehezen lenyelte Zita a gyógyszert, persze úgy kellett leerőltetni a torkán, erre annak rendje-módja szerint kihányta. :(
ha holnapig nem tudok eredményt elérni, inkább felíratom inj-ban, minthogy a kórházban ünnepeljünk. :(

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Márti!
Szerintem is mázlid van :)!

Tünde!
Szerintem a fülőmérő nagyon béna eddig még csak olyanról hallottam, hogy sokkal kevesebbet mér, mint az igazi hőmérséklet. De én a digi hőmérővel sem vagyok kibékülve, igaz nem akkora gáz, mint a fül. Mérd hónaljban, rendessel, menni fog!

ayse
 
 


Tünde!

Bár nekem Bence soha nem cumizott,de a cumihőmérőt megtűri.Mostanában már digitálissal mérem popsiba,az elég korrekt.....

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Köszi a hőmérős hsz-eket!
A higanyos hónaljjal az volt a gond, hogy nem tudtam úgy tartani a kezét a kellő ideig. Most higanyos popsi, utána digit popsi, nagyjából egyforma érték lesz.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Kriszta, Fanni is iszonyúan viselkedett, délutáni alvás után elhúztam vele vásárolni, dobálta magát a kocsiban, dobálta le az italát, a cinit, semmi sem volt jó neki.Rólam szakadt a víz, szétkarmolta a mellkasomat, pedig nem volt álmos, se éhes, tiszta volt a feneke és tömeg sem volt.
Úgy leszídtam, hogy magam is megbántam.Ennek következtében én elmentem este kozmetikushoz, így az apja vigyázott rá. Egy hang nélkül megvacsorázott, szépen játszott, fürdés, és lefekvés.Persze keresett, hogy hol vagyok.Reggel óta bújik, 5 percenként fel kell venni.
Nem vagyok büszke magamra, hogyha ordibálok vele, de ez már utána jön, mikor huszonötször szépen próbáltam vele szót érteni.

El kell még mesélnem, hogy vettünk neki tavaly a Gulliverben egy játékot, vissza kellett küldeni a kódját és egy képet, hogy játszik a gyerek a játékkal és NYERTÜNK :lol: :lol: :lol:
Kapott egy kistáskát, a kocsiba egy ablakra tapasztahtó mnapfényvédőt és három plüssjátékot, amik zenélnek, csörögnek, zörögnek.Tegnap hozta a postás, úgy örültünk.

Ha nem jönnék:

Mindenkinek nagyon szép, békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk Finccsel együtt.

Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Zitának gyógypuszik :!: :!: :!:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Timi!
Gratula a nyereményekhez!

Tünde!
Hogy van Zita? Be tudtad adni neki végül az antibiotikumot?

Ayse!
Mondtam Lacinak is, hogy szerintünk mázlista vagyok. Hadd örüljön... :)

Nálunk már tényleg itt suhogtak az angyalszárnyak. Tegnap az éj leple alatt feldíszítettük a fát, és reggelre tele lett a fa alja ajándékokkal. :D
Eddig úgy tűnik Bendegúz tiszteletben tartja, hogy nem szabad a fát megcincálni, először ugyan egy díszt megnézett közelebbről, és akkora pofont adott neki, hogy a dísz leröpült, de nem tört el. Aztán volt még pár ilyen közelítés, de nagyobb baleset szerencsére még nem. :lol: Az ajándékoknak örült, de bontogatni nekünk kellett helyette, még nem érzett rá a papírtépkedés ízére. :lol:

Mi is MINDENKINEK NAGYON SZÉP, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Szerencsére be tudom adni az antibigyót, de továbbra is a beleerőszakolom módszerrel. :( Mondjuk ma már nem ellenkezett annyira, miután bekerült a szájába lenyelte.
Ma már jobban volt, evett valamicskét, ivott is...
Én viszont úgy néz ki, elkaptam tőle a bacit, fáj a torkom-fejem, rossz a közérzetem. :(

Nem tudom, leszek-e még, ezért
BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Kép

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


BOLDOG KARÁCSONYT, SOK ÖRÖMET, JÓ LAKOMÁT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!!!

ayse
 
 


Helló Lányok!

Látom, mindenki el van foglalva, ezért én is csak pár kép erejéig jövök.

Apával, majd tesómmal:
Kép Kép


Trónszéken: Kép


Zita magyarázza, hogyan kell összeszerekni a csocsóasztalt: Kép


Hiperszuper konyha, és az aduász babakocsi: Kép Kép

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, tegnap este jöttünk vissza anyuéktól, csak már nem volt erőm írni.
Annyira jó volt ez a karácsony Bendegúzzal, újra meg újra mindig megállapítjuk Lacival, milyen jó is nekünk hogy itt van velünk. :D
Nem kapott tőlünk csak kis ajándékokat, de annyira örült mindennek, és azóta is jól eljátszik velük. Nekünk a 23-a volt a karácsony itt hármasban, jókat ettük, ittunk, játszottunk Bendegúzzal, olyan jó nap volt.
24-én mentünk haza Keszthelyre. Persze ott is nagyon tetszett a fa, és kapott egy csomó ajándékot, legovasutat (ezt egyenlőre én jobban élvezem, ő meg szétszedi amit én összeépítek neki :lol: :roll: ), fa építőkockákat, kisautót, meseDVDket, ja és ami a legcukibb, egy kis hintaszéket, amit anyuék újíttattak fel. Majd teszek fel képet irtó aranyos, és tetszik is Bendegúznak, de nem anniyra benne ülni, mint állva hintáztatni. :lol:
Iszonyatosan sokat rohangál újabban, és dumál folyamatosan, mondja a cicára hogy mijja (miau), meg a békára hogy bééaa, és még egy csomó mindent már össze kellene írnom. És annyira huncut, mindenkit az ujja köré csavar. Imádom. :D

Tünde!
Zita nagyon aranyos a kis konyhájában. :) Meg persze a babakocsit tolizva is. Me Ti hárman (illetve négyen :)) is nagyon jól néztek ki!

Na, ébredés van úgy hallom, megyek is.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Jó estét!

Ahogy olvasom, mindenhol jól teltek az ünnepek.

Tünde, csinik a családi fotók!Remélem Zita készíti nektek a jobbnál jobb falatokat a konyhájában.
:lol:

Nálunk is jó volt a karácsony, természetesen egy normális családi fotó nem készült, amin hárman, illetve a szüleinkkel vagyunk, de annyira el voltunk foglalva azzal, hogy Fincsike hogy örül az egésznek, hogy elfelejtettünk fotózni.Kamera volt, de jó lett volna egy épkézláb kép is.Azért teszek majd fel párat.
Az uram beújított egy újfajta bejglit:vaniliapudingos-mákos, hát elég jól sikerült!

Fincs a kiskonyhán kívül kapott mesekönyveket, kisrepülő formájú bébitaxit(ez a kedvenc), szánkót, kis kéztörlőket(Malacka, Füles, Tigris van rajta), fa építő kockát, 1 plüss kisoroszlánt, 1 sellőlányt, meg egy új fülbevalót is.Mire kicseréltük................


Vigyáznom kell mit mondok elötte, mert most este valamiért kiejtettem a számon a bűvös túró rudi szót, na azonnal: túúúúúúú túúúúúúúú és kééé kééééééé(kérem), úgyhogy vacsora után megevett egy fél rudit is.De szigorúan volt fogmosás.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!
Jó nagy a pangás. :( Persze gondolom mindenki heveri ki a "fáradalmakat". :)

Gyorsan rakok fel pár képet. Rólunk sem készült igazi családi fotó sajna, otthon anyuéknál azért igen, csak mindenki olyan piros szemű lett rajta, mint a nyulak. Bendegúzról teszek fel pár ajándékpróbálgatóst azért, azok aranyosak lettek.

Kép Kép
Kép Kép

Apával lazulunk..
Kép Kép

Keszthelyen.
Kép Kép
Kép Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Még ezt muszáj. :)

Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Nekünk is elteltek az ünnepek..
Bence sokmindent kapott,autót,Fischer Prise kockákat,sapkákat,sálat,kesztyűt,plédet,paplant,párnát,ágyneműt,stb.

Tünde!
Zita nagyon édes,igazi kis konyhatündér lesz! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jól vagy amúgy? Már gondolom lassan a napokat számolod,és 4en lesztek! :D

Márti!
Bendegúz is nagyon tündéri,ahogy boldogan nézegeti az ajándékait!
A hintaszék meg egyszerűen gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Márti, annyira helyes Bendegúz! :) És bazi jól néz ki az a hintaszék, én is elfogadnám a saját méretemben. :D

Kriszti, még nem számolom annyira a napokat, egyelőre nem érek rá elmenni szülni. :D Bár még van majd 1 hónapom elvileg.
Köszi, jól vagyok, bár reggelente nagyon fáj a torkom, hülye terhes-horkolás :D:D de apa szerencsére bírja a gyűrődést.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Életem értelmei kedvenc elfoglaltságuk közben:

Kép Kép

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!

Én is horkoltam! :lol: :lol: :lol:

Annyira helyesek együtt az éledet értelmei! :lol:
Az én két pasim ma egész nap hancúrozott,labdáztak,mesét néztek,apa csiklandozta a kicsit,ő meg hangosan kacagott hozzá..a szerelem a fürdéssel végződött,mert a vacsihoz,altatáshoz már anya kellett :)

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Márti!
Nagyon jó képek Bendegúzról!!! :D:D:D Olyan aranyos, ahogy mosolyog :D
Úgy látszik, hasonló ajándékokat kapott a két kisfiú: ilyen autót is vettünk, meg tavaly már megkapta a rumbatököt :). Azzal a táncoló bohócpárral is szemeztem. A hintaszék tényleg baromi jó! (és nekünk is van, csak fel kéne újítani, felnőttméret amúgy)

ayse
 
 


Ayse, nagyon klassz lett a konyhátok(anyósomnak csorogna a nyála, ha látná).
A családi fotók is szépek!!!

Jövök én is képekkel:

a kedvenc kisrepcsi:
Kép

anyósoméknál:
Kép

Kép

Kép

Kép

és egy tavalyi :lol: :
Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a bókokat, Bendegúz nevében. :)

Ayse!
Az a zenélő dobozon táncoló bohócpár mindenki nagy kedvence lett, a tesóm közölte, hogy ő is szeretne ilyent a szülinapjára (ami februárban lesz, és a tesóm 37 éves :lol: ).
Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de baromira fáj a fejem már hajnal óta. Valami front közeleg.. :(

Ja, és a konyha szuperjól néz ki, nagyon eltaláltátok a bútort és hozzá a csempét, igen jó az összhatás. Nagyon otthonos. Gondolom mennyire szeretsz ott tanyázni :)

Timi!
Milyen kis helyes Fannika, ahogy a kis retiküljével szánkózik. :) Nagyon csajszi!

Tünde!
Aranyos a kép az olvasókörről. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Bocsi, Ayse nemcsak a konyha szép, Ti is nagyon jól néztek ám ki! :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, szépen kérlek írd meg nekem annak a sajtos tepsis csirkédnek a receptjét.........lécci lécci!!!!!!!!!
Január első hétvégéjén jönnek az unokatesómék(bemutatja az új pasiját) és jó lenne valami egyszerű, gyors de fincsi recept, amit a gyerekek is ehetnek.

Most lettem kész a csokilepénnyel, amit már délben elkezdtem, de a kislányka csak másfél órát aludt, így semmi esélyem nem volt addig befejezni, amíg fent volt.Ráadásul úgy kifáradt este fél hatra, hogy nem lehetett vele bírni.Viszont, amint meglátta a tévében a Sakáltanyát elcsendesedett, közben legalább meg tudtam etetni paprikáskrumplival és bevágott egy almapaprikát is(az enyémet).7 óta alszik.Ma reggel 5:40kor kelt.Tegnapelött éjjel 23:40-2:15-ig nem volt kedve aludni.Megitattam, aztán hagytam hadd bszélgessen magával.Kicsit hosszúra sikeredett.
És még csak nem is hisztizett.
Most már végképp abbahagyta az esti cicizést, fogalmam sincs miért.Csak reggel ébredés után.

Szilveszterkor mit csináltok?
Mi elmegyünk egy kisbabás párhoz, úgyhogy lájtos "buli" lesz.Ott is alszunk.Gondoltam veszek egy Twister játékot, de képzeljétek vagy 5 helyen néztem és sehol nincs.Kifosztották az üzleteket karácsony elött.
Szerencsére a szomszéd csajszi kölcsönadja.Tök véletlenül hallota a téren ma délután, hogy panaszkodtam a Tominak és ilyen rendes volt :lol: :lol: .

KépKép
tibicsoki75
 
 


bocs a hibákért.

Bendegúz nagyon dögös a kék mellényes képen!!!

KépKép
tibicsoki75
 
 


A Sakáltanyát mi is néztük, Zita ropta a csajokkal. :D
Én anno megfogadtam, hogy Zita nem fog tévézni... de amikor egyedül vagyok vele 9 hós terhesen, örülök, ha nem rajtam lóg. :oops:
Mi szilveszterkor itthon leszünk.

Timi, nemtom olvastad-e, vettem Zitának borostyánkő láncot. Amióta hordja, átaludta az éjszakákat. A mai lesz az 5. :) (remélem)

Mankáék csak jövőre jönnek haza?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Timi!
Nem fogod elhinni, mit csináltam eddig a konyhában: bekészítettem a tepsibe holnapra egy sajtos-tejszínes csirkét. Jön anyóspajti meg a dédi, és ez lesz az ebéd, már csak krumplikát kell sütnöm mellé. A tiramisut megcsináltam délután, az is ott lapul a hűtőben. És remélhetőleg marad belőle szilveszterre is, amikoris apával itthon fogunk dögleni a TVelőtt, és eszünk-iszunk-mulatozunk.. :lol:

Na, szóval a recipe nagyon egyszerű:
A csirkemelleket vékony szeletekre vágom, esetleg ki is veregetem kicsit, fokhagymás tejbe beáztatom pár órára. Aztán kiolajozott tepsibe reszelt trapista és füstöltsajt keveréket szórok, és a tojásba forgatott husikat ráfektetem. (Jó ha marad rajtuk a fokhagymából kis törmelék. ) Megsózom kicsit, rá a sajt másik fele. 3 dl tejszínt ráöntözök, meghintem szerecsendióval, ráfektetek baconszeleteket, és először kicsit alufólia alatt, aztán anélkül sütöm. Hamar megvan, akkor fincsi, ha már a széle kicsit barna, de vigyázni kell, alulról könnyen leég. Én is azért szeretem, mert előre meg lehet csinálni, nekem már holnap csak rá kell locsolnom a tejszínt, rá a baconök, és ennyi lesz a főzés.

Tünde!
Ha nagyon kivagyok már, én is bevetem a TVt, de mi Mazsola és Tádét nézünk DVDn. Már kívülről fújom az összes epizódot. Bendegúz úgy adja tudtomra, hogy nézné, hogy élénk táda-dáda-táda kiabálásal a távkapcsolót nyomkodja, vagy direktben a DVDt. Persze mindig nem lehet, de ő szeret úgy eszegetni reggel, hogy közben nézi a TVt. Akkor engedékenyebb vagyok. Meg este ha már látom, hogy fáradt.
Ma vacsi közben pont a Frakk ment a TVben, hát az is nagyon tetszett neki, folyamatosan vau-zott, meg mijja-mijja-zott. :)

Ayse!
Brutál egy nap volt, háromszor hánytam (miközben Bendegúzt etettem kelkápival :roll: :oops: ), délután múlt el, zöld voltam mint egy rém. De jó kis böjtös nap volt, ma gyakorlatilag az esti egy szelet kenyér, meg egy liter málnaszörp a táplálékom, ami bent maradt. Remélem Téged elkerül.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, a Mazsola az jó mese! :) Nekünk is vannak mese DVD-ink, de nincs összekötve a számítógép a tv-vel, azt meg nem akarnám, hogy a monitort bámulja Zita. Pedig már milyen régóta mondom apának, hogy csinálja már meg, mert éppen ezért filmeket se nézünk, mert nem szeretem itt nézni.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Igen én is nagyon bírom, pláne amikor Mazsola beszól Tádénak, aztán a végén mindig megbánja. Lacival már kívülről tudjuk ezeket az agresszív kismalacos párbeszédeket, és néha jól megröhögtetjük vele a nagyiékat amikor otthon előadjuk az egyes epizódokat. :lol:
Amúgy próbálkoztam már Süsüvel, Futrinka utcával, Kisvakonddal, Vukkal, Dörmögőékkel, azokat is elnézegeti Bendegúz, de egyértelműen a Tádéra van rákattanva. :D Majd veszünk neki könyvben is, ő is imád olvasni.

Sül a fincsi husika, krumpli már kész, saláta is, én is díszbe vágtam magam, Bendegúz alszik, és most várom hogy megérkezzenek a mamik.

Elég béna éjszakánk volt, Laci hajnalig dolgozott, 5re ért haza, év végi lezárások vannak, és ez neki ilyen. :( Persze én sem aludtam túl jól, megszoktam hogy ott alszik mellettem. Viszont őt hagytam aludni 11ig, én meg felkeltem Bendegúzzal 7kor, aztán nyomtam egy jó erős neskávét, hogy magamhoz térjek. Remélem kitart még egy ideig a hatása.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti Köszi szépen!

Ami azt illeti nekem is van két hasonló receptemmmmmmmmmmmvv fv nnnnnnnnnnn nnnnvA WA-Fanni írta

receptem, de a tiédet fogom megcsinálni.És lehet, hogy krokettet sütök hozzá.

Az enyém olyan(ha érdekel valakit :lol: ), hogy a csirkemellet ujjnyi vastag csíkokra vágom, megforgatom lisztbe, vegetás felvert tojásba és a baconnal kibélelt edénybe teszem a tojásos csíkokat.Erre jön a reszelt vegyes sajt majd bacon és így rétegezem. A tetejére bacon jön.Tök fincsi, ha kihűlt nagyon jól lehet szeletelni és jól is mutat, csak melós kaja, amíg a csíkokat egyenként bemártogatja az ember.És laktató.


Nekünk is béna éjszakánk volt, 11 kor kipihenten ébredt és olyan fél 1- körül aludt csak vissza.És ráadásul éhes is lehetett, mert kínomban cicire tettem és mindkét oldalról kétszer evett.
Ráadásul valamelyik idióta felettünk bulit tartott üvöltött a Piramis és a Caramel..............

Ma tök fincsi ebédet főztem Findlinek:1 sárgarépa, 1 krumpli, 2 rózsa brokkoli, fél karalábé, 1 újhagyma, 2 fojhagymagerezd, pici só.Ezt összefőztem, majd belekevertem egy kis vajat.Összetörtem és gyönyörűen megette.

Nálunk most a rajzolás nagyon bejön, folyton firkálgat illetve nekem is kell rajzolni.Mindegy mit, nagyon örül neki.

Tünde, mi is kaptunk borostyán láncot, de nem mertem ráadni.Viszont az ágya fölött lóg.........hátha ér valamit. :roll:
Szerintem semmi bajuk nem lesz a kontrollált tévézéstől.
Ők már ebben nőnek fel, ha itthon nem tévézhet majd fog máshol.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Iszonyatos éjszakán vagyunk túl,Beni hajnali 1 ig lázas volt,de szinte semmit nem aludtunk..
Nem volt jó sehol,sehogy.Ha visszaraktam a kiságyba,sírt.Befektettük közénk a nagyágyra,hátha....de még roszabb volt.
Végül 2 körül már annyira fáradt volt,hogy eleludt....de nem sokáig,félóránként fölsírt....:cry:
Szerintem fog,mert túrkál a szájában,és néha folyik a nyála is.......

Márti,Timi!
Én is szoktam rakott csirkemellet csinálni! :lol:
A babrálósabb verziót,csak én vékony szeleteket vágok...azt éjszakára beáztatom fokhagymás-vegetás tejbe,letakarom,és hűtő!
Másnap már csak tepsibe,vagy Jénaiba pakolom...én nagyon szeretem!



Kép Kép

NAGYON BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mert engem beszippantottak az ünnepek....

Cristi!
Jajj, Ti szegények! Gyógyuljatok meg gyorsan!!!

Márti!
Hát erre már nem is tudom, mit írjak :(:(:(. Sajnállak, engem elkerült.

Nagyon szupi kis programjaink vannak, tegnap pl.. a Művészetek Palotájában voltunk Lilivel hármasban egy Kaláka koncerten. A végén dedikálták is a cédénket .

Ma pedig ereszd el a hajamat szilveszteri buli .
Délután még bemegyünk a gyerekekkel a Belvárosba egy kicsit trombitálni, hogy nekik is legyen szilveszteri hangulatuk

Nem tudom, hogy tudok-e még jönni, ezért mindenkinek

NAGYON-NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK ÉS AZT, HOGY SIKERÜLJÖN MINDEN ÚGY, AHOGYAN SZERETNÉTEK!!!! ÉS MÉG AZT IS, HOGY SOKASODJON A TOPIK ÚJABB KIS JÖVEVÉNYEKKEL!!!!

ayse
 
 


Sziasztok!
Ugyan mi itthon heverészünk egész nap, de azért már most:

MI IS BOLDOG ÚJ ÉVET, JÓ EGÉSZSÉGET, SOK ÖRÖMÖT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Mi is itthon heverészünk, de azért nehogy elmaradjon:

Kép

Lányok, nálunk végérvényesen Apa lett a sztár. 2 napig nem volt itthon, egyfolytában Őt emlegette Zita, amióta meg itthon van, csak Apa jó. :) Mondjuk annyira nem bánom, mert így Apa pelenkáz, etet, fürdet, stb. :D

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


látom, mindenki bulizik. :)

Egy nagy poént el kell meséljek, kicsit hosszú lesz.
Előzménynek egy vicc, bár valszeg ismeritek:
James Bond találkozik a legelőn a tehénnel, és bemutatkozik neki:
-My name is Bond. James Bond.
mire a tehén:
- My name is Bo. Bim bo.
:D:D:D

Naszóval Zitának most egy Cinema magazin a kedvence, és abban is megmutogatja, amiket felismer, pl autó (brrrüüü; cicca; stb) Apa mondta neki tegnap a J. Bondra a vicc után szabadon, hogy ez a Bimbó.
Ma megint mutogatja Zita a magazinban amiket ismer, aztán a J.B-ra mondja, hogy bimbóóó :D:D:D:D
Majd megszakadtunk Apával a röhögéstől. :D:D:D

Egyébként most pár napja nagyon elkezdett dumálni, mutat mindent, amit ismer, és mondja is, olyan kis édes-okos. :)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!

Majd meg szakadok,úgy röhögök!
Bimbo......... :lol: :lol:
De nálunk "buli" van,Bence lázas....... :cry: :cry: :cry:
Eddig még nem nagyon aludt,mert itt a lakótelepen gazdagon dobálnak mindenfélét...petárda,tüzijáték,stb este 8 óta...
Szerinted lehet 38,5-39 között a láza a fogától?
Más semmi baja nincs,se taknya nem folyik,se nem köhög...
Jól kezdjük az Újévet.........

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?