Új privát üzeneted érkezett!

Zsu!
nem semmi a dokid. Örülök, hogy váltaszt. És tényleg a szívhang a lényeg! :D

NA AKKOR MINDEN PARÁZÓ KISMAMÁNAK!
voltam tegnap UH Vp-ben, meg ma a praxisban :D :D
szerintetek mekkora eltérés van a méretek között?????
VP BPD 2.1 cm CRL 5.70
BP BPD 2.45 cm CRL 6.43

na, akkor mekkora a gyerekem???? :D :D :D :D
és a program szerint a tegnapi meg a mai méretek között 1 hét van :) (VP szerint 12+3 volt, praxis szerint 13+3)
de az NT mindkét helyen 1.2 mm, és az orrcsont 4mm :)

szóval ennyire vegyétek komolyan a méreteket :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,

az a lényeg, hogy minden rendben van :D
nekem is azt mondták tegnap a hozzáértő ismerőseim, hogy 6mm nem szokott még lenni ilyenkor. (5+0)
mikortól van hasi UH? hanyadik héttől?
van még hányingered?

Zsuzsi
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Zsu - jajj, dehogy nem írtam, de éppen akkor amikor Te ide írtál a topikba, 12:20-kor küldtem el az üzenetem Neked. Ez aztán a telepátia! Majd menj és nézd meg az emailkédet! Hát az orvosos sztorid kiakasztó! Őrület, hogy mik vannak! Én is találkoztam egy-két ilyen marsról jött jövevénnyel, de arról meséltem emailben.

Kismókus - nekem is volt szokatlan, kiűzhetetlen szájízem, de olvastam a kismamis könyvben, hogy ez normális kísérője lehet a terhesség elejének ezért nem izgattam magam miatta. De nekem mintha nem keserű lett volna hanem valami megfoghatatlan, inkább talán édeskés.

Zsebi - köszi a drukkot, gyűjtöm őket. :P

Kép
potykamanó
 
 

 
 

nviki,
ez aztán veszélyesen hangzik... de azért jó látni, hogy Te nem izgulsz! A csaszitól félsz? Vagy jobb így?

icsilya,
én is csak akkor csodálkoztam, mikor összenéztem a kettőt. Két hét különbséggel tarkóredő egyiken 2, másikon (ez volt később) 1,2. Azért nem mindegy!

Zsuzsi,
nekem hasit először az Istenhegyin csináltak a genetikai UH-n 12 + 2 hetesen.

zsebi,
akkor te mindent elég simán megúszol (méretek, köldökbökdöső). Irigyellek! Ügyi vagy, csak így tovább!

KépKép
pompomlány
 
 


Zsuzsi :D
nekem most a praxisban hüvelyi volt pl. mert azt mondta a Győrffi, hogy ez pontosabb :)
egyébként meg a 8. héttől hasi szokott lenni, legalábbis a fiúkkal így volt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Pompi,
próbáld meg úgy feltenni a pocakképet, hogy a telefonoddal fotózz, küldd el a mailedre, onnan mentsd el a gépedre, és onnan töltsd fel mellékletként. (én csak így tudom :oops: )

Anikó,
nektek van már nevetek? Ugye jobban vagy már?

Wish,
pár nap múva elkezdheted vágni a centit! :D

Kismókus,
üdv közöttünk! :D A fémes ízt én is olvastam egy kismamikönyvben, úgyhogy biztosan normális dolog! :D

Zsú,
szép kis orvosod van! :roll: Kicsit tuflák, nem?! :roll: Örülök, hogy jól vagytok!

Viki,
tényleg nagyon ügyesen viseled még mindig a terhességet. Azért várod már, hogy megszülessenek, nem? Milyen jó lehet meglátni a babákat, mikor megszületnek, hogy kire hasonlítanak, hogy néznek ki, hú, én is alig várom!

Orsi,
már kezdek azon elgondolkodni, hogy van-e jelentősége egyáltalán a méreteknek. Vajon ezekből az adatokból lehet következtetni a születési súlyra? Mert szerintem nem nagyon. Képet teszel fel?

Zsuzsi,
hát szép nagynak mérték a babót, az biztos, gratula! :D

Zsebi,
mondtak vmit, hogy mikor kell befeküdnöd? Kitartás!

Melcsi,
Tünetek elmúltak már?
20140901102739
 
 


Pompi!
Azért az elején kijutott ajóból nekem is. De remélem a vége csodás lesz a közepe nagyon jó volt.

Nekem a 8. héttől csak hasi uh volt.

Hajni!
Ha minden így maradna akkor 36. héten. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni :D
olyan jelentősége van, hogy ha egy ideig az intervallumba belefértek az értékek, majd utána jelentősen kilógnak lefelé, akkor azért az jelentheti azt, hogy nem fejlődik megfelelően a magzat.
a születési súly becslésére már eddig is írtuk, hogy hülyeség. iszonyú nagy tévedések tudnak lenni tehát +- 300-400 grammal nyugodtan lehet számolni.

nálunk pl. 400 gr különbéget jósoltak a fiúk között... és 10 gr volt :D

kép is lesz majd :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csajok :lol: , UH-val kapcsolatban: nekem a 12.hétig hüvelyi Uh volt, nagyon vártam már a 13.hetet. :D

Pompi :lol: , igen, asszem' félek a csaszitól, de félek a szüléstől is meg egyáltalán mindentől. :shock: Gondolom ez majd megváltozik, ha kibújtak. :roll:

Hajni :lol: , várom már nagyon őket, de próbálom még húzni egy darabig, hogy minél tovább bent maradhassanak növögetni. :D

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


kép egy darabig nem lesz :oops: :oops: :oops:
merthogy most jöttem rá, hogy a gépemben nincs optikai drive... szóval nincs hova bedugnom a dvd-t :D

de majd csak kitalálunk valamit :D holnap úgyis megyek az irodába, majd ott megcsinálom, úgyis mindenki szabin van rajtam kívül :shock: :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok! :D

Wish! :D
Köszönöm a tanácsot és fel is hivtam öket de sajnos Dunakeszire nem szállitanak ételt!

Zsebike! :D
Pihengessél sokat!!!
Melyik magnéziumbol szeded a 600mg-ot?
Mert én most kaptam egy ismeröstöl aki szintén kismami magnesii citricit de egy tabletta 500mg és nem tudom mennyit szedhetek belöle!A magne b6-ot szeretném lecserélni!
Kijavitanád a táblázatban a szülés várhato idejét máj. 09.-re!Köszönöm!

Orsi! :D
Köszi szépen,valami gyuros boltban vettem ezt a fehérjét és ott mondták,hogy lehet inni de én már kicsit tartok töle!

Hajni! :D
Gondolkodtunk már a neven de még nem jutottunk dülöre!
És ti?

Mano! :D
Nagyon drukkolok,hogy minden rendben legyen!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó :D
nyugodtan beveheted az 500 mg-ot egy nap.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
De ugy,hogy felezzem meg?
Reggel felet este felet?
Mert egy tabletta 500mg!
Bocs hogy hülyéket kérdezem de tényleg nem tudom :oops: !

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Zsuzsi :)
Hajnesz nem ír már a Dévais topikra, azt nem tudom olvassa-e. Az email címe meg van adva a profiljában, azon el tudod érni.

Zsu :)
Ez az orvos... Nem semmi. Jó is, hogy váltotok.

Anikó :)
És izmosodsz a gyúrós fehérjétől, vagy csak hasra megy? :lol:
Kár, hogy nem szállítanak hozzátok, pedig Dkeszi nincs olyan messze. Akkor maradnak a hagyományos ebédszállító cégek. Mondjuk én azt csináltam, hogy váltogattam. Pár hétig az egyiktől , aztán egy másiktól, így kicsit változatosabb volt.

Orsi :)
Az is lehet hogy gombamódra nő a kicsi :)
De gondolom a különbség egy része akkor a hüvelyi/hasi UH-ból adódik, a többi meg abból, hogy hol nyomják éppen le az X-et.

Hajni :)
Tényleg :) Lehet, hogy kéne is venni egy centit és valami minőségi borra ragasztani, aztán a 18. szülinapján azzal koccintanánk :) Kár, hogy lusta vagyok az ilyesmihez.

A gyerek ma kirúgja az oldalamat és a szünetekben a hólyagomon gyakorol. Isteni :) De valahogy egyáltalán nem tudok haragudni érte :) Remélem késöbb is ilyen türelmes leszek vele...

wish
 
 


Kismokus!
Üdv itt is végre!
Nekem kb 2 hete hogy elmult ez a hülye iz. Nem keserü volt, hanem nagyon undoritó, hiába ettem-ittam bármit, lenyeltem és már éreztem ujból. Azért is volt olyan pocsék a kedvem is. De egyszercsak észrevétlenül elmult, és azóta olyan jó.
Anikó!
Hát Te mindjárt félidős leszel :D :!:
Zsebike!
Akkor tényleg komolyan pihizzél, mert a rövidülés a szülés közeledtét jelzi!!!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Wish :D
nem tudom :D de akkor is vicces :D

Melcsi :D
a rövidülés nem feltétlenül jelzi a szülés közeledtét. Ikrekkel iszonyú gyakori, hiszen 30-32. hetesen eléri a méh a normál 1es terhesség 40. heti terhelését, normál terhességnél meg nagyon sok esetben megrövidül már a 38-40. héten a terhelés miatt. De a megszületést normál esetben a baba indítja, így nem a méhszájjal függ feltétlenül össze.
no, meg alkatilag is rövidülhet ill. többedik terhességnél - nem Zsebi esetére gondolok-.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó :D
a 2x500 mg szerintem panasz nélkül talán sok lenne. Vagy felezd meg, vagy tedd el későbbre, mondjuk a 30. hét utánra, és addig szedjél valami mást.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó!
Én a DM-ben vettem MAgnézizmot 150 mg van egy tabelttában ebből ezsem 2-3-at egy nap. :)
Te jól vagy babóval minden ok?

Viki!
és ha csaszi akkor gerinc érzéstelenítés vagy altatás? Fúú én is félek a szüléstől, bár egyenlőre még az foglalkoztat hogy töltsük be együtt a 34. hetet :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok babavárók!
Már 2 hónapja olvasgatlak titeket, de csak most vagyok biztos annyira abban, hogy a csoda megtörtént, hogy átjöjjek közétek.
Szóval amit a másikba topikban írtam:
Ma voltunk 2. uh-án, babánk 18,3 mm (7+5) kicsi szíve vadul kalimpált, mindene megvan, és hát természetesen nekem ő a leggyönyörűbb már most! :D :D
Nagyon-nagyon boldog vagyok, és mindez pont karácsony előtt! Soha ilyen boldog ünnepeink nem voltak.
emma1976
 
 


Viki!
akartam mondani nekem a viszketésre a neoganormant javsolta a pocakomra és valamelyest segít próbáld ki ha gondolod.

Emma!
Gratulálok!
Boldog babavárást kívánok.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Emma

gratulálok :D
biztos csodálatos érzés lehetett hallani a kis szivét.

Zsuzsi
zsuzsi73
 
 


Anikó - nagyon köszi a drukkot, aranyos vagy.

Wish - szerintem biztos, hogy később is éppen ilyen türelmes leszel majd. :lol:

Emma - gratulálok a pocakmanódhoz és sok sok örömöt, boldogságot hozzá a közel s távoli jövőben!

Boldog karácsonyt kívánok Mindannyiótoknak!!! :P Valószínű hogy nem tudok már jönni addig, így inkább kicsit korábban, minthogy elmaradjak vele. Remélem a képeslapot sikerül feltöltenem.

Kép karácsony

Kép
potykamanó
 
 


Zsuzsi, Zsebi, Manó :D KÖSZI!!!

Tudjátok min lepődtem meg? jan 3-tól el kell kezdeni csökkenteni az utró adagom és 5 nappal később, 8.án abbahagyni (10 hetesen). Én eddig úgy hallottam, hogy a 12. hétig szedni kell...
Nálatok hogy volt?
emma1976
 
 


Emma :D
most Kovács doki nekem is azt mondta, hogy kezdhetem előbb, mert 3 szép sárgatestem is van.
Gondolom akkor Neked is maradt le nem szívott tüsződ, ami szépen átalakult, az termeli a progit.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi :lol: , miért? Lehet válogatni, hogy milyen érzéstelenítést kér az ember lánya??? Hahó, aki már tapasztalt! Melyik a jobb???

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


VIki :D
kétféle van.
spinális és epidurális (EDA), máshova adják a gerincen belül.
A spinálissal 24 óra szigorú fekvés van, fejfájás gyakoribb.
Az EDÁval elvben 6 óra múlva fel lehet kelni - asszem bele haltam volna, ha fel kellett volna kelnem este 6kor :D.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah :d ezek a gerincérzéstelenítések voltak :D

és van még az altatás :D az egyféle.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép Kép Kép
Lányok szeretnék nektek és a pocakotokban növekedő tündérkéknek nagyon boldog és békés Karácsonyt kívánni! És csodálatos babavárást mind az újaknak s mind a régieknek!!!!

Virtuális ölelés mindenkinek:Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


sziasztok!

Nagyon boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
puszi:
Katyerina


Kép

katyerina
 
 


Drága Lányok!

Minden kedves topiktársamnak nagyon nagyon boldog és békés karácsonyi ünnepeket kívánok.
Idén bekerült a fa alá mindaz amire már évek óta vártunk, de látjátok nem hiába.

Puszi

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi!
Látod, azt nem is tudtam, hogy ikrekkel a rövidülés más miatt van.
Viszont a spinál: nekem azt csinálták Emesével, és 12 óra volt, de a fejemet egyáltalán nem szabadott felemelni, és nem is fájt később.
Emma!
Látom Te is összesezdted a bátorságodat! Üdv közöttünk!

Ha nem jönnék: Boldog, boldog Karácsonyt kivánok minden kedves topiclakónak és pocaklakónak! Sajnos még nincs ilyen szép karácsonyi képem, de gondolatban mindannyiótoknak küldök 1 gyönyörü szép virtuális üdvözletet!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Csajok! :lol:
Ezeket az édes karácsonyi képeket honnan lehet letölteni?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok lányok!

Úgy emlékszem tegnap este írtam nektek, de ma mégsem látom! :oops: Babuci elvette az eszem, mindent elfelejtek! :oops: Na, szóval a 2 lombiktámogatásról kérdeztem, hogy tud-e vki többet, mert tegnap a Híradóban erről is volt szó, de csak félig figyeltem! :oops:

Elnézést, hogy most nem írok személyesen senkinek, de a hugoméknál vagyok, gyerekezek! :D

Szóval, mindannyiótoknak nagyon boldogságos ünnepeket kívánok!
(megpróbáltam képet feltenni, de nem sikerült :cry: )
20140901102739
 
 


Én ezt nem értem, már egy nappal több vagyok elvileg! :oops: Elromlott a vonalzóm?! :cry:
20140901102739
 
 


Katyerina :lol: , köszi szépen!

Szóval,

Boldog, békés Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!


Kép

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok lányok! Kép

Orsi! :D
Nagyon köszönöm a segitséget és ugy csinálom,hogy megfelezem és igy 500mg-ot veszek be egy nap!

Zsebike! :D
Jol vagyok köszönöm,a baba sokat mozgolodik már a kisfiam is érezte a multkor mikor feküdtünk az ágyba és a hasamra tette a kezét!És te?Jol vagy?

Viki! :D
Szépen haladsz a finish felé!!!!

Wish! :D
Már nagyon izmos vagyok!Föleg hasba!! Kép

Anda! :D
Remélem jol vagytok és a fiuk esznek szépen!

Emma! :D
Kép

Lányok!
Én is kivánok Boldog Békés Karácsonyt mindannyiunknak!
Kép Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Viki!
Névnapod alkalmából nagyon sok boldogságot kívánok.

Kép

Anikó!

Hát megvagyok. Tegnap este nagyon viszketett a pocakom, de ma már jobb a fekvést meg elviselem. :) És minden nappal örülök hogy az is megvan. Remélem a kicsik nem jönnek idő előtt.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :lol: , köszi, ari vagy! :D

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki!
Én is kivánok nagyon boldog névnapot neked! Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Köszi Anikó! :lol:

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Anikó!

tök jó, pont 5 hét van köztünk!

Viki!

Én is csatlakoznék a többiekhez és kívánok boldog névnapot!
Kép

katyerina
 
 


Viki!
Nagyon boldog Névnapot kivánok Neked!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok Csajok!
Köszi a névnapi jókívánságokat Mindenkinek!

Hírek: Ma voltam CTG-n, a babákkal minden rendben van.
Dec.27-én kell befeküdnöm a kórházba és tutira a jövő héten valamikor progi császárral meglesznek a babák! :lol:
Puszilok Mindenkit!
Jelentkezem, ha tudok! :lol:

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki!
Fúúúúúúúúúú akkor nagyon izgire sikerül az év vége.
És eldölt már milyen érzéstelenítési módod lesz vagy altatás?
Drukkolkunk nagyon és várjuk a párodat a hírekkel.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :lol: izgi ám, valóban!
Asszem' ezt az érzéstelenítéses módot inkább a dokira bízom, csak tudja, hogy mi a jó nekem. :shock:

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki!
Nagyon nagy drukkok mennek Felétek! Kérd a dokit, időzitse már azt a császárt jan.01. 00.00. perces babakiszedéssel, aztán pezsgőzhettek utána :lol: Akkor Ti lehetnétek az év első 2 babája :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1167085680.54.jpg[/img] Mindenkinek - kicsiknek és nagyoknak is (bár megkésve) de Nagyon Boldog Karácsonyt Kívánunk!!! Erika és kis családja

Hajni
nagy nagy gratula a fiatal úrhoz

Zseboroszlán
nagyon irigylésre méltó csini pocakod van

Nviki
húúúúúúúúúúúú akkor év végén már nagy nagy lessz a boldogság, hogy láthatjátok őket!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Viki! :D
Hu de jo!!!!!!
Nagyon szoritok!!!!!!! Kép
Sokat gondolok rád!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Melcsi :lol: a jan.1-jén szülés nem fog menni, mert a dokim pont szabin lesz.

Erika :lol: ,Anikó :lol:
Igen, lesz nagy "öö bódottá" :lol: :lol: :lol:
Párom majd ír, hogy mi történik velünk.
Köszi a drukkokat Mindenkinek!

Zsebi :lol: te még egy darabig tartsd egyben magatokat.
Remélem jól vagy és sokat fekszel.

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: