Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!

Bocsi,hogy zavarok,csak láttam a sütiket!!
Tibicsoki.
Megkérdezhetem,hogy te,hogy diszitetted őket??
Leirnád a máz receptjét???És hogy mivel nyomtad rá???
Én most kavartam be a mázt,de szerintem kemény lett! :? Próbáltam zacsiból kinyomni,de szétszakadt!! :evil:

Köszi!!

ancsi26
 
 


Ancsi!

Ha kemény a máz, tegyél hozzá pici vizet.

Én találomra keverem be(ja, kérem a rutin :lol: :lol: ).
Kétfélét tudok:
1. egy tojásfehérje felverve habnak, ebbe bele az átszitált porcukor és egy pár csepp citromlé, hogy fényes legyen és simára kevered.A porcukor mennyiségét nem tudom pontosan, de elég sok kell bele.Kb olyan mézsűrűségű legyen.Lassan száradt, legalább 1 nap kellett hozzá.
Én egy sima uzsonnás zacsiba kanalaztam bele és egy inci-finci lukat vágtam rá.
2. másik máz: átszitált porcukor, víz, citromlé-hasonló sűrűségben mint a fenti.Kevés víz kell hozzá!Ez a fajta hamarabb szárad, de nem olyan szép fehér.


Márti, teljesen igazad van, hogy segítesz sütit készíteni, én is ezt teszem, anyu végig dolgozik, úgyhogy élni sem lesz ideje.
Nem írtad meg honnan vannak az állatos formák...........

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Bocsi, tényleg elfelejtettem.
Ha jól emlékszem anno a Tescoban vettem, egy csomagban hat fehér műanyag forma volt, maci, elefánt, viziló (a múltkor orrszarvút írtam, de rájöttem, hogy az viziló :lol: ), csillag, fenyőfa, meg még valami.

Ancsi!
Én a Timi által leírt első fajta mázat szoktam csinálni, de gyakran nem szárad meg hanem ragadós marad. Szóval én inkább nem adok szaktanácsokat.. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 

 
 

Márti,Ancsi, a férjem azt mondta, hogy tegyem be a sütőbe és ott hamabb megszárad.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Köszi! Ki fogom próbálni. Hülye kérdés, de előre bemelegített és elzárt sütőbe tegyem?? Már hogy nehogy odaégjen gondolom.. :lol:

Lányok, én ma annyira hatékony voltam, kimostam, kivasaltam az összes függönyt, ezek ilyen hülye gyűrődős függönyök, amiket utálok nézegetni ha gyűröttek, viszont iszonyú meló kivasalni őket.. :roll: :twisted: . De most olyan jó illat lett, meg szépek is. :) Most még elvisszük a szőnyeget kitisztíttatni, és akkor jöhet a karácsony!
Nekem még csak Bendegúznak vannak ajándékok.. Iszonyatosan el vagyok maradva azt hiszem, lesz itt még nagy rohangálás. Szörnyű, hogy erről is szól ez az egész karácsonyozás, de hát mitagadás én is szeretek ajándékozni. :roll:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Mi ma délután hazahúzunk a nagyikhoz Keszthelyre, tök jó kis hosszú hétvége lesz!! Persze azért megyünk már ma, mert Laci pénteken lebúvárkodik a hévízi forrásbarlangba. Már volt lent egyszer, de most újra muszáj.. :lol: De nem baj, mert így legalább hosszú hétvégézünk! :D

Most megyek vasalni, motyogatni, meg pakolni, amíg aluszik.

Ha nem jönnék már, jó hétvégét Nektek!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

A mézeskalács megsült, de a cukormázra már nem maradt időm, holnap megpróbálom, ha Jack hagyja (nálunk is brutál fogzás van folyamatban :( ).

Márti, jó "nagyizást"!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Márti, szerintem 50 fok körüli működő sütőbe tegyed, csak a szárítás miatt, pár percre elég.
Jó hétvégét!

Nálunk is megy a fogzás, tegnap kitett magáért a Findlike, délutánra Tünde szavaival élve tök dinka volt.
Este elkezdett zokogni mert ráömlött a cékla a babájára :shock: :roll:


Mekkora fát vesztek?Ha nagyot, hogy fogjátok távol tartani a gyerekeket?

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Márti, tudom, hogy már elmentetek, de érezzétek jól magatokat!

Timi, én azt se tudom, hogy a kis fát hogy tartsuk távol Zitától. Vagy Zitát a fától? Most lehet, hogy szadinak tűnik, de én arra gondoltam, hogy 1-2x megszúrja az ujját a tüske, és akkor nem bántja majd.
A fogzásra éppen most rendeltem egy borostyánkő láncot, remélem, beválik.
Én nem is tudom, hogy lehet bírni az éjszakázást, de már tök elegem van, hogy minden este 11-ig buli van. Ha az ágyában van, üvölt, ha a mi ágyunkban, akkor meg tök jól érzi magát, hujjogat, énekel, ugrál...
ha mondom neki, hogy tedd le a fejed, akkor leteszi, én meg berekedek reggelre. :D/:(

Timi, én is sírtam volna, ha ráborul a céklalé a babámra. Szegény Findli! :D És ki tudtad szedni belőle? Ki borította? Ő?

Tegnap voltam dokinál, minden ok velünk, szerinte nem lesz nagy baba, bár Zitára is ezt mondta, aztán mégiscsak nagy lett. Na mindegy, én igazán nem gyúrok arra, hogy nagy legyen.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Borzalmas éjszakánk volt, Jack legalább 10-szer ébredt ordítva, semmi sem volt jó neki, szopizni sem akart, csak rágta a kezét, pedig adtam neki Panadolt is :( .
Ma viszont jókedvű volt, bár látom rajta, hogy fáj a foga.
Különös, hogy most egyszerre fogzanak ezek a csemeték.

Lányok, ez a mézeskalácsdíszítés nem is olyan könnyű, mint ahogy én gondoltam, 3 uzsiszacskót vágtam szét, papírtölcsérrel is próbálkoztam, de egyik sem lett tökéletes. Az elején megettem azokat amiket elrontottam, aztán rájöttem, hogy ha így folytatom tovább, be kel falnom az egészet :( :lol: . Meg is untam hamar a szerencsétlenkedést, a felét sem cukormázasztam be.
Azért nem lettek olyan nagyon rosszak, íme az eredmény :wink: :
Kép

Timi, köszi a sütős tippet, légkeveréssel 50 fokon fél óra alatt megszáradt.

Tünde, Zita mekkora volt? Lesz az Ákoson kívül másik neve is a kistesónak? Nem Te írtad a Csanádot? A B. Ákos Csanád tök jól hangzik. Vagy csak egy nevet szeretnétek?
Én csak egy nevet szerettem volna Jacknek, de az íreknél kötelező a "middle name".

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, ffú, de jól néznek ki a kalácsok! Vki azt írta vhol, hogy fecskendővel diszítette a kalácsot. Iyen Zitásat én is csinálok, az tuti!

Zita 3740gr és 52cm volt, végülis nem olyan hűdesok, csak én is oylan alkat vagyok, mint Te.
Felajánlottam apának, hogy ha gondolja, legyen Ákos 2. neve Sándor (így hívták az apukáját is, aki pár éve meghalt), de nem különösöbben érdekli a dolog.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde, azért jó kis súly az a 3740g.
Az én dokim az utolsó UH-n azt mondta, hogy 3650g lesz Jack, esetleg egy nagyon picit kisebb, és 3630g lett :D . Nem hiába nevezik Őt "röntgenszemű Ferenczi Doktornak" :) .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, hát ez nem semmi súlybecslés! :D Zitát előző nap 3530-ra becsülték az adatok alapján. Aztán mindannyian néztünk egyet, amikor megmérték.
Egyébként a mi családunkban anyuék vannak 6-an tesók, mi 12-en unokatesók, és Zita a 11. dédunoka. (Ákos a 13. lesz :D) Zita viszi eddig az aranyérmet súlyban, pedig igazán nem gyúrtam erre a posztra neki.

Jaj, most látom, micsoda frankó vonalzója lett Jack-nek!
Én is benézek oda! :)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Manka, hát ez nem semmi súlybecslés! :D Zitát előző nap 3530-ra becsülték az adatok alapján. Aztán mindannyian néztünk egyet, amikor megmérték.
Egyébként a mi családunkban anyuék vannak 6-an tesók, mi 12-en unokatesók, és Zita a 11. dédunoka. (Ákos a 13. lesz :D) Zita viszi eddig az aranyérmet súlyban, pedig igazán nem gyúrtam erre a posztra neki.

Jaj, most látom, micsoda frankó vonalzója lett Jack-nek!
Én is benézek oda! :)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde, nézz be ide is: www.justmommies.com - a lányosak tök jók szerintem, csak nem lehet képet feltenni.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 



Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, megnéztem a vídijót, és először tök nem értettem, miért mutogatod, hogy Jack megy... de aztán bekapcsoltam a hangfalat. :D:D Tök jó ez a szőnyeg, drága volt? Hazai szerzemény?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Ayse, gyógyulj meg hamar! Még szerencse, hogy hétvége van, és apa tud ápolni :wink: !

Tünde, a szőnyeget Jack a szülinapjára kapta Írországból, csak akkor még nem járt ilyen jól és nem tudott vele játszani. Most viszont nagy kedvenc. Két opció van rajta, az egyik a számok egytől-tízig, a másik pedig hangeffektusok (vízcsobbanás, kakukkosóra, csengő...stb.)

Nekünk nem lesz karácsonyfánk, 23-án lemegyünk a szüleimhez, aztán 26-án este repülünk Dublinba. A John anyukája tegnap telefonon mondta, hogy gondolkodik rajta, hogy a házban nem lesz karácsonyfa a 3 totyogó miatt, csak a kertben, úgyis nagy ablaka van a nappalinak. Erre John beijesztette, hogy akkor nem is megyünk :lol: , úgyhogy ott is biztos lesz fa, majd megoldjuk valahogy, hogy a gyerekek ne támadják meg.

Üdvözlet a mosogatógépből :lol: :
Kép Kép
Kép Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


:lol: Aki még nem látott kispandát tüsszenteni, íme :lol: :
http://www.youtube.com/watch?v=rnapzB-4tAk

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Nagyon édes az a kis üdvözlet! :D:D:D

Ezt Andris is csinálja, csak azt nem tudom, hány kilóig bírja az ajtó?????

ayse
 
 


Sziasztok!

Manka!

Meggyógyultatok már?
Nagyon szépek a mézeseid! :D :D :D :D :D
Ha jól látom,Jack mosogatni készül? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nekünk is van hasonló szőnyeg,szülinapjára kapta Beni ,de az csak állathangokat tud..kutya,macska,tehén,ló,malac..:)

Ayse!
Jobbulást neked!

Sajnos nagyon rossz volt az elmúlt két éjszakánk,Bencének taknya-nyála egyben...rágja a kezét,és közben keservesen sír...Panadol se nagyon használ,tegnap este volt pici láza is...
Megyek le is viszem egy kicsit sétálni.....

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Mennyit bír ki a mosogatógépajtó? Én nem engedem rá Zitát, pedig próbálkozik ő is.
Szokott segíteni bepakolni a mosógépbe is, csak résen kell lennem, mert beteszi a mpbilomat, meg amiket ellopkod a fürdőben, testápolót és társait.

Pár mai kép:
A nagy hintázás, és miután apa majd egy óra után kiszedte belőle:

Kép Kép

Nálunk minden perc hasznosan telik. :D:D
Kép

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Timi, most Nálatok mi a helyzet a tojással? Arra emlékszem, hogy egyszer írtad, hogy Findli evett, és bedagadt a szája. Akkor kórházba is vittétek? Azóta evett?
Én ma vacsira adtam Zitának rántottát, nagyon ízlett neki, közben persze árgus szemekkel figyeltem, nem lett semmi tünete, bár szokott enni tojásosat máskor is. Éjszaka tuti megnézem párszor, de már biztos kijött volna, ha nem bírja.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Apa össze is szidott a mosogatógépajtóért, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy leszakadhat, olyan masszívnak tűnik. Jack szokta kipakolni a kanalakat, szépen egyenként hordja őket a fiókba, aztán amikor már nincs több, akkor visszahordja őket :? .

Olyan aranyos, ha talál papírfecnit, szépen kidobja a kukába. És vigyáz arra, hogy mindenkin legyen papucs, ha nincs akkor hozza utánunk, és nyújtja felénk a papucsokat, miközben mérgesen "ööö"-get. Zoknit is szokott nekem hozni, ha nincs rajtam (általában az Ő zokniját), és szépen ráteszi a lábfejemre :D .

Kriszti, nekünk is szörnyű éjszakánk volt újra, éjféltől 3/4 3-ig állt a bál, és utána is többször felébredt. Jack a nagyágyban is ordít ilyenkor, csak az ablakpárkányon állva jó neki.
A horkolás még nem múlt el teljesen, de már sokkal jobb, és nem is állandó.

Tünde, nem semmi, hogy Zita mennyire szeret hintapalintázni! Jacknek nincs türelme a hintához, pár perc után kikéredzkedik :( .
Mit olvas Zita popsitakarítás közben?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Én is próbálkoztam a rántottával, de Jack undorral az arcán öklendezve kiköpdöste.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, vmi autós-téligumis reklám volt, apa hozta vmelyik reptérről. De nayg átéléssel nézegette, a Riders Digest a kedvence, az pont kézrevaló neki.
Jack hogyhogy ilyen papucs-zoknifelügyelő? Rászóltok egymásra apával, hogy vegyetek fel, ha nincs a lábatokon?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Hahó!

Na, jól megszívtuk a tegnapi tojásrántottával. Reggelre a hasa tiszta pötty lett, de arra még azt hittem, hogy azért olyan, mert kifolyt a pisi a pelusból. Aztán elmentek apával sétálni, és amikor öltöztettem át, már rosszabb volt a helyzet, a hasa mindenhol, a háta, és a combja belső fele tele lett ilyen összefüggő apró kiütéssel, megspékelve néhány csalánkiütéssel. Adtam neki szájon át a 1 amp. Calcimuscot, már jobb a helyzet, de este kap még egyet. Szerencsére jókedvű, de éjjel nagyon keservesen sírt, lehet, hogy bántotta a hasát?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Apa és Jack elmentek meccset nézni, én meg mindjárt ugrok a kádba Kép .

Tünde, Jack szereti, ha a dolgok a helyükön vannak, és mivel a legtöbbször van rajtunk zokni/papucs, ha még sincs akkor ő pótolja. Szerintem :D .
Olyan aranyos, szoktam neki almát felszeletelni, egy lapostányéron leteszem a kanapéra, hogy tudjon csemegézni. Most már csak annyit kel csinálnom, hogy felszeletelem az almát, és Jack szépen egyensúlyozva, hogy nehogy leessenek az almák beviszi a szobába, és odateszi, ahová én szoktam :) .

Múlt éjszakánk egy fokkal jobb volt, Jack nem kelt már annyiszor, és egész hamar meg is nyugodott, de még messze van a régi rendtől.

Kriszta, Bence is jobban aludt?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Húúú Tünde, én pedig biztosra vettem, hogy nem lesz semmi baja Zitának a tojástól :? :( . Gondolom akkor most nem adod Neki egy darabig. Ez is úgy van, hogy időről-időre érdemes újra próbálkozni, hátha kinövi?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Tünde!

Úgy terveztem,hogy ma este Bencének tojásrántottát csinálok,sonkával...de lehet meggondolom..bár már evett tojást,és semmi baja nem volt..
Szegény Zitus :cry:

Manka!
A múlt éjszakánk nekünk is jobb volt egy fokkal,bár este volt egy kis láza Beninek...kapott kúpot,reggel fél 5 ig aludt(este8tól!)ivott egy kis teát,és 8ig aludt tovább.
Most délben 1 órát aludt csak,most meg itt rendetlenkedik mellettem
próbál darabokra szedni mindent :lol: :lol: :lol: :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


jah,megnéztem a pandát...nagyon ari! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Kriszta, Zita is evett már korábban tojást, igaz, nem ilyen töményen, hanem sütiben, és nem volt semmi baja.
Áááh, nem tudom, mit csináljak, azt hiszem, elmegyünk megint a gastroenterológushoz, Ákos miatt is lenne pár kérdésem.

Sütöttem ma mézeskalácsot, ami inkább puszedli lett, akkorára nőtt. Na mindegy, legalább nem kell vacakolnom a díszítéssel. Amúgy nagyon fini lett.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Lányok, Nektek van bébiőrötök? Melyik a jó közülük? Eddig nem volt rá szükségünk, mert nem túl nagy a lakás, de a szüleimnél Jack az emeleten alszik, és szükség lenne egyre.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, nekünk Philips van, nincs vele problémánk.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Nnnaaa, hol vagytok?

Márti, hazaértetek? Termékeny volt a hétvége? Hányféle sütit csináltatok?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Végülis tegnap este csináltam tojásrántottát.A fehérjét tejjel helyettesítettem..semmi baja nem lett Beninek,jóízűen is ette,csak harapott egy nagydarab zsömit,amitől kijött az egész :cry: :cry: :cry:
Pedig még evett volna,de nem mertem neki adni..végülis kakós tápival aludt el,reggel 5ig...akkor kapott egy kis tejpépet,éds még fél 9 ig horkolt! :lol:

Manka!
Sokféle bébiőr van,szerintem mind jó valamire...szerintem nem érdemes túl drágát venni,az is azt tudja mint az olcsóbb kategóriás!
pl: a legelső
http://www.flexiobt.hu/index.php?stilus ... 108&nmo=11
egészen elérhető áron....
ami tizen-huszon akárhány ezer forint,az már kamerás....
De ha nem akartok venni,azthiszem a Heim Pálból is,meg a Madarászból is lehet bérelni..../légzésfigyelő+bébiőr/

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Tünde, szerencsére Fincsnek nincs semmi baja a tojástól, mióta betöltötte az 1. évet.
Mondjuk nem rajong érte.
Ti voltatok Zitával vérvételen, ami kimutatja az allergiát?valami olyasmit olvastam, hogy bizonyos kor elött nem ér sokat, mert később változhat, hogy mire allergiás.Ha már írtad, akkor bocs, de elfelejtettem.


Manka, nekünk is Philips van, régebben használtam itt a lakásban, meg voltam elégedve.Most szilveszterkor teszteljük a hatótávolságot, mi is emeletes házban leszünk.
gyönyörű szépek lettek a mézeseid :lol:


Fannika is nagyon segítőkész ha arról van szó, hogy mosogatógépet kell kipakolni, vagy teregetünk.A peluskát is szó nélkül viszi a szemeteshez.
A zoknizást pedig szóról szóra úgy csinálja mint Jack.

Ja és 3 napja nem hajlandó az esti lefekvés elött cicizni.Csak reggel.Kíváncsi vagyok, hogy most tényleg megelégelte, vagy csak az íze zavarja a vörösök miatt.Bár eddig nem zavarta.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk már tegnap este, csak akkor kipakolás után már nem volt erőm írni, ma meg délelőtt gyors almolás után szabadnapot kaptam, bemehettem a munkahelyemre karácsonyozni, meg utána elintézni az ajándékvásárlás egy részét. Laci volt Bendegúzzal, tök jól elvoltak, persze volt kis "anyázás", de állítólag hamar megvigasztalódott.
Sok mindent el is intéztem, és jól is esett kimozdulni kicsit.

Tünde!
Sütit nem együtt sütünk Anyuval, hanem a héten mindenki süti a magáét. Az igazság az, hogy ő nehezen viseli ha valaki még mellette ott garázdálkodik a konyhájában. A hétvége meg a karácsony előtti pihenés jegyében telt, nagyon jó volt, mint mindig.

Timi!
Tescoban 20 darabos, mindenféle formás sütiszaggatókészlet (van benne maci, elefánt pulyka, dínó, bicaj, stb) 500 pénzre le van értékelve. Ha még érdekel a maciforma. :)

Manka!
Nagyon aranyos a kis mosogatófiú. :) És szépek a mézesek, én még mindig nem díszítettem, lehet hogy idén hagyom így natúrban, úgyis megesszük.
Ismétlem magam, rohadék fogzás. :evil: :evil: :( :(

Bendegúznak is mocorog valami, mert az elmúlt két éjjel felébredt egyszer, és egyszer meg felsírt szegénykém. Úgy sajnálom őket, fájna inkább nekem.

A hétvégén nagyon sokat ügyesedett, már simán megfordul a tengelye körül, és nem esik el. És igen sokat gyalogol, és annyiraaa élvezi. :D Meg én is! :lol:

Ja és megtörtént a birkanyírás, egy fokkal jobban viselte, de még voltak krokodilkönnyek. Viszont szerintem nagyon jól áll neki ez a tüskehaj. :)

Manka!
Nekünk Angelcare van, ami légzésfigyelő is, de elég drága, a mostani árát ugyan nem tudom pontosan. Néha gerjed, és néha van áthallás, de elég ritkán, szóval tkp meg vagyunk vele elégedve.

Ayse!
Gyógyulj meg!! Te szegény! Ma egy nő előttem vásárolt, és semmi hangja nem volt, úgy susogta el mit akar, szar egy helyzet.
Nem bírtam visszaolvasni a másik topicokban, konyha készen várja a karácsonyt?

Na, mentem aludni, jóéjszakát!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!

Köszi!
És a válasz: igen! (nagy viszontagságok után)
Egy élt még le kell vasalni, meg hiányoznak a függönyök és a székpárnák a bárszékekről, de amúgy kész van és tök jó!

ayse
 
 


Ja és én is azért mentem le pénteken az orvoshoz, mert valami ügyet intéztem telefono, és az ügyintéző férfi (!!!!) mély megrendüléssel a hangjában kívánt a beszélgetés végén jobbulást! :lol: :lol: :lol:

ayse
 
 


Timi, nem volt vérvétel, éppen azért, amit írtál.

Kriszta, hányás :(

Márti, kérünk fotót tüsi Bendegúzról! És nagyon kis ügyes, hogy sokat gyalogol, nemsokára futni fog.
nálunk legalábbis most a futkosás a sláger, pláne, ha apa kergeti. :D

Manka, nem tudsz vkitől kölcsönkérni bébiőrt? Esetleg hátha az ősziből megszán vki. Én mondanám, hogy odaadom kölcsön a miénket, mert nem használjuk, de asszem nem esünk útba a Szüleidhez. :(

Ayse, de jó, hogy kész a konyhád, őszintén örülök! Élvezed? Ott töltöd a napjaid nagy részét? :wink:

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Ayse, de jó Neked, nekünk Zita nem ad puszit, de előszeretettel puszilgat minden békás képet (apa tanította :? :lol: :lol: ), az alvókutyusát, és a kedvenc majmát. De mi nem kapunk, hiába kérjük. :(
Vuduk mennek, hogy Karácsonyra meggyógyulj! Vagy előbb.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!
Köszi!
Igen, mostanában ott tanyázom! :D :oops:

ayse
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem volt időm jönni, én is a konyhában tanyáztam. :D
Sütöttem linzi koszorút, havas-diós kocsiutat, vaníliáskiflit és kétféle püspökkenyeret aszalt gyümikkel, egy mogyorósat meg egy csokisat.
A vaníliáskiflihez az ihlet este 10kor érkezett, úgyhogy fél1kor feküdtem le, éjfélkor még a konyhát mostam fel. :lol:
De Bendegúz rendi volt velem, egész éjjel aludt, reggel negyed 8kor keltünk.
Ma meg séta közben elaludt, úgy csempésztem be az ágyba, de le tudtam vetkőtetni, totál mély álomba zuhant a jó levegőn. Remélem nagyot alszik, amíg én fürdőt takarítok.

Ayse!
Lilinek gyógypuszik mennek, remélem holnapra jobban lesz, és nem marad le az ünnepségről.
Nem próbáltál a köhögésre gyógyteát inni? Apunak szokott használni, meg mindig tart maga mellett negrót éjszaka, ha ilyen köhögős betegsége van.

Tünde!
Egy pár friss kép, nem látszik annyira hogy tüsi, pedig tényleg az. :)


Kép Kép
Kép Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Márti, milyen egy rugóra jár az agyunk, én is sütök linzi koszorút, és püspökkenyeret is!
Azért az látszik Bendegúz haján, hogy meg lett igazítva, olyan kis szabályos a formája. :)

Én tegnap kezdtem (kezdtünk apával) almolni, ablakot is pucoltam, leszedtem a függönyöket (össz 2 van :wink: ), és kimostam Ákos ruháit, apa holnap hozza el az ágyát.
Most éppen kicsit várom már a szülést, nagyon bízom a dúlámban, és magamban is, hogy nem hagyom majd, hogy annyira eluralkodjon rajtam a fájdalom.

Timi, Manka, merre vagytok?

Ayse, Te biztos az új konyhádban! :)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Na, linzi koszorút hipergyorsan elintéztem: repült a kukába a tészta. Utálom, hogy olyan hülye ragadós, apa meg felmérgesített közben, rajtam kereste a kesztyűjét, így aztán rövidre zártam a mai sütést.
Hmm... így jár, aki a várandós nővel kekeckedik... :D:D:D:D

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Márti!
Nem semmi energy szorult beléd!!!!
És még Bendegúz is hagyott!!!

Nekem olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy a konyha miatt nem annyit foglalkoztam a gyerekekkel, amennyi jól esett volna :(.

Tünde!
Szegény!
Ma az én párom is próbálgatja, hogy meddig bírom idegileg. Felhívott a suliból, és közölte, hogy késő este jön, mert rosszul emlékezett és ma van a karácsnyi koncert meg a vacsora. Holnap meg sima napközi (arra az is jó, hogy az orvoshoz már nem érek oda). Ámde a villanyszerelő itt van reggel 8-kor. Anyósomat iderendeltem, egyedül nem tudok munkásokat irányítani, portalanítani és gyereket nyugtatgatni. Hogy Lili hogy kerül le az oviba úgy, hogy 8-ra vissza is érjek, egyelőre rejtély. Mint ahogy az is, hogy mi van akkor, ha nem végeznek, mikorra kezdődik az ovis ünnepség. Mondom, hogy legközelebb férfinak születek!

ayse
 
 


Ayse, hát együttérzek Veled!:(
Miénk apa ma meg holnap este kimenőn van, de szerencsére napközben segít. Boltba persze mindig édes hármasban kell menni, mert nem tudja, hogy én miből milyet akarok menni... pedig gyorsabb lenne az élet, ha egyedül intézné legalább a bevásárlást.
Kaptam ma még egyszer ihletet, sós rudacskák sülnek a sütőben.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Ayse, anyukám kedvenc mondása ez a legközelebb férfinek születek :lol: :lol: és milyen igaz............
engem igazából nem a sok teendő fáraszt, hanem az, amikor külön el kell mondani, hogy mit, mikor, miért, hogyan stb... kell csinálni.

Ma bemetróztunk a Kálvin térre, ott taliztam a barátnőmmel, Fincs nagyon élvezte, jót sétáltunk, úgyhogy este ahogy letettem, már aludt is.
Amilyen az én formám: kifogtunk egy csapat tüntetőt, akik skandálták az elk.rtukat és társait.Fújták közben a sípjukat és lengették a zászlót. A lányom tátott szájjal bámulta őket.


Tegnap odaégettem a gyerek ebédjét, és a délutáni kekszes pudingos nasinál is a csokis csomós lett a vaniliásból meg rögtön egy másikat is kellett építenem, mert úgy odaégett, hogy azonnal kidobtam.Röhej.Na persze azért mert feljött a szomszéd csaj és pofáztunk............

Megyek SZF-et nézni.

KépKép
tibicsoki75
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?