Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tamesz!
Én is jó pihit kívánok, milyen volt az út? Nálunk sütött a nap, csak hideg van.

Violka ma nem aludt :( , szerintem hamarosan meg is fürdetem, talán lesz egy kis nyugodt estém nekem is, férjem ügyel, de van egy jó regényem, amit még Zalakaroson kezdtem el, de azóta persze semmi! :)

Valaki már felvetette a karácsonyi menü megbeszélését (talán Juc), én nem bánnám, ha adnátok ötleteket, sütiügyben nincs gond, de fogalmam sincs mit főzzek Szentestére :shock: A halért nem igazán rajongunk (csak ahogy édesapám csinálja, bográcsban), szóval nem tudom, mit készítsek, ti mit készítetek?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Tamesz! Jó pihit!
Csilla! Marci nem ovis még. Költözés előtt vagyunk és nem akartam megkavarni, meg fel sem vették volna mivel még nem szobatiszta :cry:
és akkor kérésedre kép Daniról

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


ami lemaradt :oops: Na most :lol: Kép

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 

 
 

Sziasztok,

Hirtelen eltűnésem oka: elutaztunk pár napra BAkonybélbe. Nemrég értünk haza, szuper volt. Végig sütött a nap, kirándultunk, volt állatsimogató kecskével, báránnyal, pónilovakkal. Majd teszek fel képeket is, most megyek vacsit főzni.

KépKép
fanka
 
 


Jó estét!

Fanka, kíváncsian várjuk a képeket meg az élménybeszámolót!

Brigi, köszönjük a képet Daniról is, nagyon helyes a nagylegény! :D

Évi, remélem, sikerült hamar az altatás, és nyugodtan olvasol! Vészehlyzet meg Grace klinika is van ma, ne feledd! :lol: Vagy te nem vagy ilyen sorozatfüggő? :lol: :lol:

Karácsonyi menü: anyukáméknál borleves (úgy rémlik, tavaly leírtam a receptjét is) és vmi egybesült hús a hagyományos menü francia- vagy krumplisalátával. Szóval semmi hal... :shock: :lol: Nem tudom, hogy alakult ki, mindenesetre nekem nagyon tetszik (nem vagyunk oda a halért mi sem), úgyhogy tavaly én is megpróbálkoztam a borlevessel, másodiknak meg aszalt szilvás, diós pulykamellet csináltam sült almával, és sztem idén is vmi hasonló lesz.
Többiek?
Na, és a sütik? Csak aprósüteményeket csináltok? Vagy bejglit? Azt én még sosem próbáltam. :oops: Nálunk mézeskalács tuti lesz, meg még vmi apróság.

Várjuk a további ötleteket! :lol: Megyek, bekukkantok a tévébe meg olvasok egy kis Nők lapját.

Sziasztok!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

MI is eltűntünk kissé, úgyhogy ismét lemaradtam a névnapköszöntők sorában. Juc, sok boldogságot névnapot alkalmából!

Úgy le vagyok maradva az ünnepi készületekkel, nem is tudom, hogy fogom utolérni magam :( . Még az ajándékok egy része nincs megvásárolva, plussz a takarítás :roll:

Tegnap is jönni szerettem volna, de végül Ákos kitolt velem és nem sikerült délben alvásra bírni, ezért írok most bár egy pár sort, legyek bebíztosítva :wink: Nálunk mostanában ritkán fordul elő, hogy nem alszik délben, de ha mégis, akkor nappal nincs semmi baj vele, de az éjszakák szörnyűek olyankor. Ilyenkor többször felébred, és alig lehet megnyugtatni, pedig az ember azt gondolná, hogy ilyenkor kell a legmélyebben aludjon. :shock:

Karácsonyi menű:
Anyum szokta összedobni, a Szentestét mindig náluk töltjük. Én az előételt szoktam készítení. Tvaly szardíníás töltött tojást készítettem, nagyon fincsi volt. Idén azon gondolkodom, hogy salátát készítek, van egy jó receptem, tészta jár bele.

Holnap nagy nap, megyünk dokihoz, de remélem addig még sikerül jönni.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!
Most éppen nyugi van, mind a kettő gyerkőc alszik, így megpróbálok írni!
Köszönjük a jókívánságokat, igyekszem pihenni, bár ategnapi napunk sajnos kissé izgalmasra alakult. Mivel az M0-án két baleset is volt, így átjöttünk a városon, ami röpke másfél óra volt, hát Marci kezdte már unni a végén, de szerncsére bealudt, mire ráértünk az M1-re. Onnan meg már csak egy óra volt az út!
Délután persze nem akart aludni, ezért a sógornőm kitalálta, hogy kiviszi megával a szállodába Lipótra, ahol dolgozik, kicsit megmutatni a keresztfiát. Én nem örültem annyira az ötletnek,mert szegény kölyök már éppen eleget ült az autóban, de hát hogy mondjak nemet, nyuszi voltam. Majd egyszercsak jött a telefon karamboloztak, menjünk értük. Hát azt hittem megőrülök, mert nagyon nem akartam elengedni. Szerencsére itt voltak még rokonyok, így két autóval elindultunk, én képtelen lettem volna vezetni, mert a bőgés és a remegés jött rám, főleg, amikor kiértünk oda, és csak felnőtteket láttam, a gyereket sehol, én meg mint az örült kiabáltam, hogy hol van a fiam, de szerencsére a családi házba, ahol csattantak bevitte az anyuka, és ott tévézett, meg kekszett evett és semmi bajuk sem lett, csak a kocsi törött össze. Viszont kb fél méteren múlt, hogy Marciból semmi sem maradjon. Hazahoztuk, levetkőztettem, megnéztem mindenhol, egyik oldalon a bordájánál éreztem, hogy fáj neki, ha megnyomom, de nem panaszkodott. Viszont én nem tudtam megnyugodni, így este végül bevittük a balesetire, megnézte a doki, és csináltak uh-ot is neki, de szerencsére nincs semmi baja, kicsit az öv megnyomta a bordáját, de szerencsére dzsekiben volt.

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


folyt köv
na így mivel én meg rohangáltam, meg sík ideg voltam, és itt hagytam Lilót, így ő szegényke végig ordított 5-9-ig. jó napunk volt! :( Marci végig dumált az éjjel, kissé zaklatott volt, de mára elfelejtette, nagyot sétáltunk. Gondolom ha autóba ülünk, majd eszébe jut, remélem nem lesz mély seb benne.
Na most ennyit, majd reagálok is, de most Liló éhes, mennem kell!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Jesszusom, Tamesz, még olvasni is szörnyű! Látod, az anyai megérzések! Szerencse, hogy nem lett semmi baj, de mégis, mi történt? Sógórnőd volt a hibás? Minek ütköztek neki? Jól tetted, hogy elvitted dokihoz, én is ezt tettem volna! Remélem, most már nyugisabbak lesznek a napjaitok. Meddig is maradtok?

Fanka!
Képekre én is kíváncsi vagyok!

Nyuszkó!
Nálunk tegnap detto ez volt, nem aludt semmit egész nap, este viszont fél 7-kor elaludt. De ezt az éjszakát!!! Már 9-kor este nyüszögött, és nagyon nyugtalanul aludt, többször felsírt, átmentem hozzá, majd ő hozzám, szóval tiszta zombi voltam reggel! Pedig én is azt gondoltam, hogy most majd jó mélyen fog aludni!

Juc!
A fentiek miatt regény olvasásból nem sok minden lett! Tévénézés: mi egy kicsit különcök vagyunk e téren a párommal, 3 adónk van összesen: M1, M2, Duna TV, szóval kereskedelmi adóink nincsenek is. Meg aztán időm se lenne rá! Most tervezzük, hogy beszerzünk klasszikus rajzfilmeket Violának DVD-n, bár szerintem még pici hozzá, majd meglátjuk! Amúgy korábban több adónk is volt, néhány sorozatot én is néztem, de Viola születésével tényleg nem volt időm rá, Párom meg sose nézi, és így fölöslegessé vált!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok,

Tamesz,
Ez tényleg szörnyű!!! Még jó, hogy nem esett semmi baja Marcinak!
Én például nagyon paranojás vagyok, ha nagy valaki mással sétál Ákos, miondjuk anyummal vagy éppenséggel az apukájával, én végig a körmöm rágom. Lehet amiatt is, hogy nem vagyok megszokva vele, mert tényleg nagyon ritkán fordul elő.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!
Évi, Nyuszko,
már jobban vagyunk, vagyis leginkább én voltam kiakadva, mert az én felelősségem, hogy kinek adom oda, de ha meg nem adom oda, akkor meg sértődés van, de most azt hiszem egy darabig senki sem meri ekérni!!!!
Szerencsére nem másik autóval ütköztek, hanem valamitől, vagy esetleg defekttől letért a kocsi az útról, ami egyébként egy hónapos és olyan, mint az enyém, csak kishaszon változata, és az árok túl mély volt, hogy ki tudjanak jönni, de végül sikerült és ott egy villanyoszlopnál álltak meg, de pont mértek a faluban, így tényleg nem mentek gyorsan, viszont a villanyoszlopon volt egy fém doboz, aminek a sarka kissé helyrerakta a jobb oldalát a az ablak és a fenti merevítő vonalában, na és Marci persze ott ült, mert hát ez két üléses és ninsc benne légzsák, tehát ott utazhatott csak. SZóval szerencsére megállt időben a kocsi, mert egyébként nagy baj lett volna. Marci persze az új ülésében volt szerencsére, ami jól vizsgázott, mert meg sem moccant, és aludt is a drágám, így csak a bummra ébredt fel. Vágül is a biztonsági öv fogta meg egy kicsit, de hát annak meg az a dolga, de mivel volt rajta polár meg dzseki is, így nem látszik a nyoma.
Na más,

karácsoniy menü:
mivel idén csak négyesben leszünk, mivel a dédink nem tud utazni a sok sebe miatt, és gyenge, így apuék sem jönnek, mert nem akarják egyedül hagyni Egerben, de akkor anyósomék sem jönnek, szóval így magunk leszünk! Nem bánom, mert a nagytakarításon túlestünk most hétvégén, és így csak fát díszítünk, készülődünk ebédet főzök, és estére fincsi sült husit fogok csinálni, mert Marci azt szererti legjobban, köretekkel, meg sütit, édeset, sósat, meg gyümölcssalit, szóval nem lesz nagy felhajtás. Másnap elhúzunk Egerbe két napra, majd 28-30 között valamikor ide jövünk győrbe. Juc, Ti mikor készültök erre???
Extra kajának most hozatok apával még tengeri herkentyűket a hűtőtáskában, és ha valaki befut, akkor még tudok varázsolni valami fincsi dolgot!

Fanka,
mi is várjuk a képeket? na meg egy pár hét múlva a hétvége eredményességét igazoló vonalzót!!!!???:D

Juc,
van jó mézeskalács recepted? én is szeretnék a jövő héten Marcival csinálni, megtaláltam az én gyerekkori formáimat!

Nyuszko,
azért vigyázz is magatokra, nem kell már neked olyan sokat készülni!!!
Na megyek, mert most a két nagyszülő őrzi a két gyerkőcöt, én meg itt lóbecolok, fúúúúúújjjjjjjjj!:D
Szép estét!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Jajj, Tamesz, ez nagyon szörnyű lehetett, nagyon sajnálom szegény Marcit, na meg téged, hogy mennyire megijedhettél!!! :shock: :( :( Még én is totál ledöbbentem itt a képernyő előtt is... :shock: Hálistennek, hogy csak ennyi baja történt!!! Én rettegek mindenféle balesettől, nekem volt kb. 10 éve egy, a homlokomon ma is megvan a nyoma, szóval ezért is tartott olyan sokáig, míg rászántam magam a vezetésre, és persze abban is kis biztonsági nyuszi vagyok. Na, de remélem, most már jobban vagytok, Marci biztos hamar elfelejti, és remélem, te is megnyugszol idővel.

Mi 25-étől vagyunk Győrben, nem tudom, meddig, ha még 28-29-e környékén is, akkor összefuthatnánk legalább egy kis közös sétára, hógolyózásra :lol: :?: valahol. Megírom priviben majd, hogy a szüleim merre laknak, meg hoyg mi merrefelé szoktunk mászkálni, ha ott vagyunk.

Na, megyek is, de majd még írok a többieknek is!

Juc

Kép
juc14
 
 


Jajj Tamesz!
Majnem bőgtem mikor olvastam mi történt Veletek... nagyon örülök, hogy semmi komoly!!!

Nyuszkó!
Várjuk ám a holnapi híreket :) Ne hagyd magad!!! Tudd meg mi rejtőzik a pocilakó lábacskái között :)

Brigi!
Iiiiggggen helyes nagyfiad van :)

Juc!
Ez az aszaltszilvás pulyka sült almával nagyon felkeltette az érdeklődésemet :) Nagyjából írd már le légyszi, hogy hogy csinálod.

Karácsonyi menü: mi szüleimnél leszünk, úgyhogy hál Isten nekem nem lesz gondom vele...náluk pedig a hagyományos halleves, rántott hal, sülthús vmi salival szokott lenni. Most még nemtom mi lesz.

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!

Szentséges ég, Tamesz! Alig hittem a szememnek amikor olvatam az írásod. Hála az égnek, hogy semmi baja nem lett KUnkának! Meglásd hamar elfelejti és remélhetőleg nem marad benne semmi tudat alatti para se a kocsi,se a keresztmami miatt.

Nálunk zajlik az élet, Fanni rendszeresen 11 körül kel fel, ma rekordot döntött a11.20-as ébredéssel, de így napközben nem alszik. Tegnap legalábbis nem aludt, ma meg kocsikáztunk és elnyomta az álom, így 4-től fél 7-ig szunyált az autóban.
Én meg addig kézmúveskedtem, készítettem karis üvegmatricát meg lelógatható csodát, ha nem felejtem el lefotózom.

Karácsonyi menű még talány,még kitalálok valami fincsit addig. Ajándékok sehol,majd megint az utolsó percben.
Most úgy néz ki anyósék nem tudnak jönni, anyukámék valszeg jönnek szombaton. csak akkor valamikor le kell mennünk Gyulára is Szilveszter előtt, apa meg dolgozni akart akét ünnep közt. Január elején meg szeretnénk elutazni valahová, de uticél még nincs,kellene keresnem valami jó külföldi melegebb helyet.

Évi
Te kérdezted asszem, hogy Fancsi mennyivel született. Teljesen átlagos volt,3420 gr 53cm. Viszont úgy tudom, és ebben a dokim is megerősített, hogy a második baba általában nagyobb szokott lenni. Lásd Tamesz Lilóját!
Mondtam is a dokimnak nem bánom mekkora lesz csak férjen ki. De állítólag könnyebb dolga lesz mert már ismerős lesz a méhemnek a helyzet.

Nyuszkó
Drukkolunk hogy kiderüljön a pocak neme! majd írj!!!

Na most ennyi voltam.
Jóéjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Na, jövök még éjjeli baglyozni... :lol:

Muki: aszalt szilvás receptjére nem pontosan emlékszem, ha sikerül, megkeresem, de annyi volt a lényege, hogy pulykamellfilé szeletekre rumos (?) aszalt szilvát meg darált diót tettem, föltekertem, összekötöztem, és úgy sütöttem ki őket olajban. Az almát kimagoztam (de egyben kellett hagyni őket, csak a közepét kivenni!), sütőben mgsütöttem, és a közepébe áfonya (vagy ribizli?) lekvárt töltöttem. Krumplipüré volt a köret még hozzá. Remélem, jól emlékszem, próbáld ki, és szólj, ha bevált! :lol: :lol:

Tamesz, mézeskalácsot egy 2-3 évvel ezelőtti karácsonyi Nők lapjából szoktam csinálni, majd megkeresem, és leírom a receptet. Én az utóbbi években mindig jó vastagon leöntöm cukormázzal (sőt ezekkel az ízesített Oetker-mázakkal) a mézeskalácsokat, és arra szórok még vmi kandírozott gyümölcsöt, csokireszeléket, színes cukorbogyókat stb., szóval nem az a hagyományos barna, magvakkal vagy fehér írással díszített fajta, de szépnek szép, na és fincsi is!!! :D

Nyuszkó, várjuk a holnapi beszámolót!!! :D :D Köszi a köszöntést! :) Alvás nálunk szerencsére úgy van, hogy ha kimarad a délutáni (sajna egyre gyakrabban, kb. heti egyszer :? ), akkor este hamarab és könyebben el tudjuk altatni a legényt, és nem extra nyugtalan az éjszaka.

Évi, milyen rajzfilmeket vennétek Violának? Ami Marcinál bejött (a Thomason kívül, na de azt nem lehet itthon kapni), az a Kisvakond pár epizódja meg a Futrinka utca, jó ez utóbbi bábfilm, de imádja Marci, szerintem ehhez nem kicsi, meg talán más bábfilmekhez sem. A Kisvakondban van 1-2 rész, ami félelmetes :shock: , legalábbis Marcinak, pl. van vmi rágógumis rész, na azt mindig át kell ugornunk... :shock: :shock: :lol:
És nálatok elvből nincs kereskedelni csatorna vagy csak időtök nem lenne rá, és lemondtátok?

Ma bébiszitterkedtem egy kicsit, a barátnőm kora este itt hagyta mindkét !!! :shock: :D gyerekét megőrzésre, jó, anyukám is itt volt, de ő a konyhában tett-vett, míg mi a szobában játszogattunk, de nagyon jó fejek voltak a gyerkőcök.

Timka, hogy vagytok??? Remélem, már meggyógyult Fanni! Mi lett a bacitenyésztés eredménye?

Fanka, holnapi randi? :lol:

Ja, taliban mi benne vagyunk! :D Ha nem lesz hó, vagy nagyon sz.r idő lesz, akkor lehet nálunk is!!! De Tameszékhoz is kiautózunk szívesen, csak előtte Tamesz, pontos útleírást kérek majd :lol: , de olyat ám, hogy mikor melyik sávban kell menni!!! :lol: :lol:

Chincho, remélem, ti is jöttök majd a talira!

Sziasztok!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Juc
Köszi, már 100%-ig meggyógyultunk, az antibigyót se szedtük be az egész üveggel.
Bacitenyésztés eredményét csak most tudtam meg,mert tegnap még nem találták merre is van. Valami fakultatív kórokozó bacija volt, nem volt vészes, és az antibigyó is jó volt rá.

Apa ma este karácsonyi partízik a cégével, amire én megint nem megyek, pedig jó bulik szoktak lenni, ingyen rengeteg fincsi koktél, kaják, most lesz póker, feng-sui tanácsadás, grafológus....de anyukámék nem tudnak jönni vigyázni Fannira, anyóst meg nem akartam megint felrángatni, úgyhogy önként lemondtam róla.

Na lépek csavarogni, lehet benézünk az Ikeába, bár megfogadtam hogy idén többet nem, de szadista vagyok és valami vacak miatt biztos sorba kell állnom fél órát.
Szép napot mindenkinek!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Juc!
Még nem gondolkodtam a rajzfilmeken igazán, így szívesen veszem az ötleteket! Férjem elvből nem néz tévét, nekem meg időm nincs rá :D , de tényleg, ő nagyon ellene van, nagy ritkán megnéz egy híradót, azt ennyi! Nekem elég nagy az alvásigényem, meg aztán Viola elég későn fekszik le, így tényleg nem jutnék oda.

Köszönöm a tippeket karácsonyi menü ügyben, bár ahogy én magamat ismerem, nem lesz nagy felhajtás nálunk sem! :D
Viszont anyós nagyon feldühített, mondván, hogy MINDENKÉPPEN át kell mennünk Szenteste hozzájuk, hát, úgy döntöttem, lesz ami lesz, nem megyünk. Az első napot már úgyis lestoppolta, szegény anyuékhoz mindig csak másnap jutunk el! :evil: Nem is maguk a tények idegesítenek fel, hanem a stílus, ahogy előadja! Na mindegy, nem mérgelődök így karácsony előtt!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Timka, jó, hogy teljesen rendbejöttetek! :) Akkor allergológiára meg egyéb kínzásokra :lol: nem is viszed a kiscsajt?

Ikea hogy sikerült? Mi a múlt héten a Kikában voltunk, hétköznap délben, hátha akkor nincsenek annyian, de így is majd félórát álltunk sorban... :?

Évi, ez a baj a karácsonnyal, hogy ilyenkor jól össze lehet veszni, meg lehet sértődni azon, hogy ki megy kihez, hova melyik nap stb. :? Ez tök gáz szerintem... :? Úgy el tudja venni az ember kedvét... Remélem, azért nem húzod fel nagyon magad, koncentrálj a ti kis családi karácsonyotokra, az biztos jó lesz!!! :D

Hú, most mondja anyukám, hogy ott voltak nála öcsémék lányai (hazajöttek karácsonyra), és a 11 hónapos már jár és beszél, legalábbis mond pár szót!!! :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: Mindjárt utoléri Marcit, pedig van köztük egy év! :lol: Atyagatya, a csajok ilyen ügyesek???

Na, jó éjt, megyek, karácsonyozok egy kicsit!

Juc

Kép
juc14
 
 


Hahó,

Csak egy rövid bekukk. Voltunk dokinál, minden rendben a pocilakóval, úgy néz ki puncisunk lesz :lol: . Jó éjt!

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!!!

Végre itt,és ráadásul nyugodtan egyedül!!:):):)A gyerekek már alszanak,Apa pedig bulizni ment a kollegákkal,olyan pótbuli féle,kis létszámmal és akadályverseny nélkül!! :D :D :D

Tamesz!!!
:shock: :shock: :shock: Szörnyű érzés lehetett,és én is csatlakozom Juchoz,hogy sajna én gyerekkoromban átéltem egy ilyet,mondjuk én már 10 éves voltam,de az igen mély nyomott hagyott bennem.Azóta ís rettegek beülni akárki mellé,Apát már megszoktam,de azért nála ís vannak néha síkitásaim aminek persze nincs alapja,csak állitolag én pánikolok!Na ez is elég nyomos érv hogy nekem nincs jogsim!
Még szerencse,hogy Marcí még kicsí és vszinű nem is tudja mi zajlott körűlötte!!
Már millioszor akartam kérdezni,hogy miért Kunka???Azt hiszem valamiröl lemaradtam!!

Karácsonyi menű:
Hát eddig szerencsém volt,mert ugye Szenteste mindig Anyú főz,mivel egy házban lakunk egy emelet választ el,másnap mindig Őcsém névnapja miatt vagyunk meghívva,amikor persze maradék halat eszünk,és 26-án minden évben Anyosom hivott meg,aki ugye tavaly meghallt,igyhát hogy ne legyen olyan fájdalmas az egész idén Aposomat meg sogornőméket mi hívtuk meg hozzánk.A menű rántotthús lesz minden mennyíségben,mert a fiuk (10,13) azt szeretik a legjobban,na meg az enyémék is!! :lol: :lol: A sütiket a dédik sütik,meg Anyu is szokott valamit csínálni.
Szóval én aztán egy lusta disznó vagyok,és nem csínálok semmit!!De mint már mondtam nektek konyhám se igazán van,ahol jol érezném magam és kényelmesen tennék-vennék!De majd jővőre,ha lesz konyhám bedobom magam!

Nyuszko!!
Hol vagy már a hírekkel!!???Vagy csak holnap??? :cry: :cry: :cry:

Egyébként jól vagyunk kisebb gondokat leszámitva!Apának ez az uj munkahelye nem igazán volt szerencsés választás!Lejárt ugye a probaídeje,de nem adják meg azt amit megbeszéltek,ugyanis ídőközbe volt egy főnökváltás,az nincs akivel mindent megbeszélt,és az uj fönők közölte,hogy "A szó elszáll az írás marad" hol is van az rögzitve amit ők megbeszéltek!! :shock: :shock: :shock: Pedig mit rágtam akkor a fülét,hogy mindent rögzittessen le!!! :twisted: :twisted:
Most még fut egy kört jővő héten,ha pedig nem hajlanak semmire,akkor uj helyet kell keresni neki,mert itt ha így marad minden mint a probaídő alatt akkor sajna rosszabbul keres mint az elöző helyén!!Pedig,hogy vártuk a decembert!!
Hab a tortán ugye,hogy januártol,én ís azt a hőn áhitott és várt 23000.ft-os gyest fogom kapni,tehát elég gáz van.

Gyerekek jol vannak,ezt le ís kopogom,nekünk nagyon bejött a homeosbogyí.Viszont Miron elégé szarul eszik mostanába,pár falatott tudok neki csak legyürni,és egésznap iszik mint a kacsa.Sajna nem vízet,hanem teát vagy gyümilevet,amit elötte nem ivott meg,most viszont csak ezeket,gondolom ezért is eszik rosszabbul!!
Na jó megyek még nézelödöm egy kicsít,megmár ugyís sok lettem. :oops: :oops: :oops:

Szép estét mindenkinek!!
Vendég
 


Nyuszko!!Beelöztél,én most igyekszem Juc-t beelözni és elsőként gratulálni a puncáshoz!!!
Meglátod milyen más lesz!!
Vendég
 


Bocsánat,de már olyan régen akartam Kírárol kiskori képeket berakni,nem rég síkerült gépre tennünk mert ugye akkor még nem volt dig.gépünk!!
Most Nyuszko picí lánya eszembe jutatta!!! :wink: :wink: :lol: :lol:
Hát ime!
Ilyen volt: Kép Ez volt a kedvenc rugink,ebbe jött haza,már több mint 7 éve!!:):) Kép Kép Kép Kép Bocsánat ha sok voltam!!! :oops: :oops: :oops: :lol:
Vendég
 


Hahó!

Nyuszkó, akkor másodikként :lol: : nagy-nagy gratula a kiscsajhoz!!! :D :D :D Húha, ebben a topikban a kistesók csak lányok lehetnek? :lol: :lol: :lol:

Juc

Kép
juc14
 
 


Andi, nagyon helyesek a képek!!! :D Te, azon a negyedik képen nem Miron alszik??? Biztos becsempészted az ő képét is! :lol: Vagy ennyire hasonlítanak?

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóestét!
Nyuszko,
dejó, gratula, hogy minden rendben, na és hogy csaj lesz, ahhoz mégjobban!!!:D
Na és nevel? APa örült??

Andi,
Hogy miért Kunka? Mert Kun a vezetékneve, és hogy a Marciból, hogy lett ka? hát azt én sem tudom, de ő nevezte el így magát, persze hallgat a Marci névre is, ő így mutatkozik be mindekinek! Apának már tudja a nevét, az enyémmel még bajlódik!:D
Nekem két éve apuék balesete volt egy életre szóló tanulság, főleg, hogy én szállíttattam haza a kocsit, és pakoltam ki, tele vérnyommal és egyebekkel, akkor halt meg az élettársa, bár én több mint 17 éve vezetek, és 11 éve van saját autóm, de amióta Marci megvan, sokkal óvatosabb vagyok, de persze nem csak rajtam múlik a dolog, mert sokan vagyunk egyszerre az úton!
Sajnálom, hogy apátoknak nem az igazi a mukája, remélem alakulnakmajd a dolgaitok! Én is rettegek a 23 ezres GYestől, ezért szerintem ha Liló 2 éves lesz, akkor megyek vissza dolgozni! Vagy nem???!!:D

Juc,
ne parázz, a lányok sokkal hamarabb beszélnek, na meg a második gyerkőcök is, mert ott a nagy, akitól gyorsabban tanul, mint tőlünk!
Olyan jó nektek, hogy együtt lesztek, én utoljára 2002-ben karácsonyoztam öcsémékkel, párizsban, de akkor meg apu hiányzott, szóval mi már régen nem lehetünk együtt. Na meg nekem anyum miatt olyan fájó is a karácsony, sokáig nem szerettem, 19-én lesz 20 éve, hogy meghalt, hihetetlen, hogy ennyi év eltelt már nélküle, azért mennyivel más lenne minden, ha ő is élne!
Hú, ma voltunk az itteni Árkádban, Marci meg volt kergülve, mert tele van törpékkel, na meg vonattal, és voltunk a játékbltban is, láttuk a Thomas vonatot is, de neki a favonat jön be most ezerrel, ordítás volt, amikor kijöttünk, csak kicsit volt ciki???!!! :wink:
Térképet majd küldök, de kérhetsz apától egy GPS-t is karácsonyra!:)

Timka,
Ikeába mi is elmegyünk szerintem még a jövő héten egy kicsit, mert egy-két apróság még kellene, de ha sokan lesznek akkor inkább kihagoym a bacik miatt, mert Liló még elég kicsike!
HOgy sikeült a mai kiruccanásotok???
Legközelebb szólj, ha Fannira kell vigyázni, akkor úgy szervezem, hogy otthon legyünk, közel vagyunk, csak eldobod, olyan mindegy már, hogy kettő vagy három gyerek kiabál!!!:) Ja ez az ajánlat érvényes a szüléskor is!:D

Évi,
remélem nem lesz komoly sértődés, én is féltem, hogy mit szólnak anyósomék, hogy nem ide jövünk először, de nagoyn jól fogadták, és megértik, hogy keresztanyám miatt aki az ünnepek alatt is dolgozik, csak 26-án tud a család a Dédinél összeröffenni, neki ez lesz az ajándék. Sajnos már nem sok ilyen nap lesz, ezért igyekszünk kihasználni minden alkalmat!
Rajzfolmből, nekünk a Dörmögőék jöttek be, vagyis az bábfilm, de egyszerre max 2 rész. most kaptunk kölcsön a szomszédból apa átírta őket, majd elmesélem a többi, mennyire jön be MArcinak!

Körkérdés:
1. ok, akkor januárban találkozunk!!!
2. Ki mikor díszíti fel a fát? gyerekkel vagy nélküle? ötlet? tapasztaltak hogy csináljátok? Mondjuk nem Lilóra gondoltam,mint aki akasztgatja a díszeket, de Marci úton-útfélen kész kraácsonyfákat lát, és azt is, ahogy az emberk, vagy ma a törpék díszítették, ezek után próbáljam meg beetetni, hogy azt a jézuska vagy a Mikulás, vagy kinél mi van hozza?
3. Tényleg kinél mi van? hogy fog ez zajlani? Ki hozza az ajándékokat?
Hülye vagyok, hogy ilyeneket kérdezek? De már csak egy hét van!!! Segítség!!!!!!!!!!!!!:D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Andi,
nagyon hasonlítanak a gyerkőcök!!! Annyi idős a lányod, mint öcséméké, erre most döbbentem rá!

Juc,
miért Nektek megint fiatok vagy fiaitok lesznek??? Már megint lemaradtam valamiről???:D :D :D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Tamesz, haha :lol: , nem maradtál le semmiről, csak arról, hogy én iker fiúkat szeretnék!!! :lol: :lol: :lol: Na jó, azért iker csajok is lehetnek... :lol: :lol: :lol:

Ennyi helyen lehet itthon is Thomast kapni??? Basszus, mi ezért mentünk ki Bécsbe... :lol: Na jó, azért ránkfért egy kis pihizés is, de akkor a szülinapi Thomasokat majd itthon szerzem be. Az Árkádban lehet kapni? Mi a játékbolt neve?

Karácsony: hát én is elmorfondíroztam, hogy legyen... Szerintem apjával együtt felállítják a fát, beleillesztik a tartóba stb., akkor még láthatja, aztán ebéd, szunya (ez lehetőleg séta közben vagy autóban), addig én feldíszítem, és aláteszem az ajándékokat, és este gyetyákkal, díszekkel csak máshogy fog kinézni, mint ahogy délelőtt látta csupaszon, nem?
Ajándékokat nálunk az angyalok hozzák, bár a férjemnek ez is túl sok maszlag :shock: , szerinte egyből meg kellene mondani, hogy tőlünk van, merthogy majd mekkorát fog csalódni, ha rájön... :shock: :lol: Szerintem azért nem akkora sokk ez, pláne, hogy mindenütt látja már a feldíszített fákat meg hogy az emberek csinálják, na meg Marci pl. segít az ajándékcsomagolásban (nem a saját ajándékait csomagolja természetesen :lol: ), de látja, hogy én csomagolom azt, ami majd a nagy családi fa latt lesz az uncsitesóknak, csak felfog belőle vmit.

Nna, megyek már, nem bonyolódom itt bele a témába. :lol: Jó éjt!!!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Tököm is tele van már az altatással....ma fél 3-tól háromnegyed 4-ig alattam a csajt, most este is több mint fél óra kellett neki és felváltva hol vizet ogy cicit kért. Mikor pedig nem adtam neki oda a cicit cumizni, szörnyű sírásba kezdett, amitől még jobban felébredt....áááááá,ki vagyok!!!
De most végrealszik, remélem reggelig!
Apa még sehol....bár még fiatal az idő, de holnap Győrbe megy melózni, megint vedeli majd a szárnyakat adó RedBullt.
Alvást leszámítva jó napunk volt, végül nem mentünk be Pestre, tankoltunk, elmentünk acsaj új útleveléért, kajáltunk egyet a helyi gyors-önkiszolgáló étteremben,mert nem volt kedvem főzni délelőtt, aztán hazajöttünk, mert a csaj folyton ásított. Nem akartam megszívetni,hogy beautózunk, közben elalszik,aztán felébresztem....erre ő szívatott meg engem a nem alvással...

Nyuszkó
Gratula a csajszikhoz! akkor ez már tuti? tévedés kizárva? nehogy a 9. hónap végén derüljön ki hogy mégse lány...
Apa örül neki?

Karácsony: nekem mindig nagy élmény volt kicsikoromban megpillantani aszépen feldíszített fát alatta az ajándékokkal.
Szerintem a kicsik ilyenkor még csak lábatlankodnak, úgyhogy nálunk én díszítem a fát míg a lány alszik vagy lent játszik az apjával.
Nálunk Jézuska hozza az ajándékot, és amíg lehet próbálom hitetni majd vele. A mai gyerkőcök úgyis olyan felvilágosultak, hogy már az oviban kidumálják majd mekkora átverés az egész....

kezd baromi kényelmetlen lenni pocaknak a gép előttt ülés, fekve meg nem tudok, úgyhogy jó éjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Juc,
Thomasokat a játéksziget játékboltban láttunk, rengeteg vonat és mindenféle tartozéák kapható, szerintem legalább másfélszereséért, mint kint!
Ok, kiegyezhetünk iker fiúkban is, de ahhoz, nem lesz kicsi a lakás???:D

Timka,
kitartás a pocakhoz, még a java csak most jön, nem???:D
Altatás nálunk szerencsére egész gyors, bár ahhoz kellően el kell fáradnia előbb!

Fadíszítés lehet, hogy nálunk úgy lesz, hogy együtt csináljuk, és az ajándékokat meg majd a Jézuska hozza, amíg ők elmennek valamerre csavarogni, mert sajnos tényleg mindenhol azt látta, hogy az emberek dísztik a fákat és ő is akar, bejelentette. NA erre mit mondjak nek?
NA holnap délelőtt húzunk haza, apánk most a tengernél záróbanzájozik, fúúúúúújjjjjjjj, holnap viszont kirámolja a kinti lakást, és hazaköltözik végleg!
Kellemes hétvégét!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Ismét csak egy rövid bekukkra telik, mert Ákos kitolt velem, és nagyon későre aludt el. Most epdig az ebédet kell készítenem, na de röviden válaszolnék kérdéseitekre :wink: . Hát mi még mindig úgy vagyunk vele, hogy azért még 25%-ban lehet fiú, már csak azért is, hogy ne érjen meglepi. Mondjuk tegnap kétszer is elég határozottan mondta a doktornő, hogy kislány. Majd kiderül, végülis a lényeg, hogy egészséges legyen. Azért elég csendes baba, Ákoshoz viszonyítva, inkább estefele mozgolódik, és ha Ákos bömbizik, arra is szokott reagálni. Apa nagyon örül, de mi végig úgy voltunk Ákossal is és most is, hogy babát várunk, nem fiút, nem leányt, tehát mindegy. De valóban meg kell adni, az igazán szép, mikor van egy fiú is és egy lány is. Nevek terén eddig úgy tűnt, eldöntöttük, de mégis tegnap, mikor kijöttünk a dokitól, apának már nem tetszett a Gabriella, a Dóra sem túlzottan, úgyhogy még nézgelődök kicsit a netten, hátha találok jobbat.

Timka,
Kitartás, nálunk is sokszor elfajul az altatás, pedig reménykedem, hogy a tesó jöttéig rendszereződik.
Na szaladok főzni.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Nyuszkó!
Hát nagy gratula a punikáshoz! :D De azért én csak akkor merném beleélni magam, ha pl 4D-n saját szememmel látnám.....sztem azért legyen fiúnevetek is :)

Juc!
Te most komolyan ikreket akarsz :?: Én annó azt mondtam, hogy ha nálam ikreket diagnosztizálnának, lehet, hogy felakasztanám magam :roll: na jó, ez csak vicc, de baromira nem kívánnám, iszonyat meló az, meg hát kötél idegek sem ártalmasak hozzá, az meg nekem ugye nincs.

Andi!
Kíra tényleg tiszta tesója, nagyon cuki volt.

Tamesz!
Nálunk közös díszítés lesz, és majd suttyomba hozza alá Jézuska az ajándékot. Pároméknál, és nálunk is gyerekkorunkba így volt, és sztem teljesen jó így. Pláne mikor már nagyobbacskák voltunk, akkor Anyu legalább nyugodtan főzhetett, mert a karifa díszítés a mi feladatunk volt.

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Na, látom Nyuszkó, egyszerre írtunk :)

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!

Na, az alvás nálunk ma 20 perc volt :shock: , úgyhogy most odaszögeztem a tévé elé a gyereket (Futrinka utca dvd-ről), hogy márpedig mamának szüksége van egy kis szabadidőre...

Nyuszkó, nyugodtan írd meg a név-ötleteket, látod, Timkának is hogy megszavaztuk! :lol: :lol: :lol:

Muki, ikrek :lol: , hát asszem, én is a sárgaházban kötnék ki, ha ikreim lennének :shock: :lol: , de én elsőre még el tudtam volna képzelni... Most már kevésbé vágyom rá így egy ördögpalánta mellett... :? Csak mivel a családban van anyukám és apukán ágán is ikerpár, van vmicske esély rá... Jó, azért fel nem akasztanám magam én sem, ha bejönne, de tutira be kellene szerezni egy állandó bébiszittert vagy anyukámékat ideköltöztetni vagy vmi hasonló... :lol: :lol: :lol:

Tamesz, jó utat, vigyázzatok nagyon az úton!!! Na, meg a férjed is a költözéssel!!! Köszi a Thomas-infót, most mondta a férjem, hogy már a Westendben is látott, de csak a műanyag verziót, kmi a fát vettük (Thomas Wooden Railway), az szebb sztem, és akor most már ehhez kell venni a kiegészítőket, mert persze a kettő nem kompatilbilis egymással... :shock: :? Ja, de barátaink szerint a Tescos favonattal mg kompatilbilis, úgyhogy lehet, hogy egyszerűbb és olcsóbb olyanból venni még hozzá.
Ma különben csináltattam Marcinak egy egyszínű hosszúujjú pólóra Thomas-mintát, hát nagyon állat lett :lol: , majd lefotózom, remélem, szeretni fogja!!!

Szép délutánt, és a hétvégére jó karácsonyi készülődést!

Juc

Kép
juc14
 
 


Hahó,

Na meg is ebédeltünk :D . Még alszik a lurkó, úgyhogy van egy kis időm, közben be is indítottam a keresőt lánynevek után.

Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a gratulákat :wink: . Ha összegyűjtöttem egy rakomány nevet jelentkezem :lol: és lehet szavazni.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!!!

Juc!!
Nem az nem Miron az Kíra,és tényleg hasonlitanak,bár Kíra inkább Gábor Mimi meg az én fajtám,ebböl pedig az következik,hogy mi is hasonlitunk egymásra!!! :shock: :shock: :shock: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: Egyébként szegröl végröl rokonok is vagyunk,de ez hosszu történet és már rohadt unalmas mert már a 12 év alatt millioszor végigvezettük a családfát!!Mi már nagyon távoliak vagyunk.De az én Anyum és Gábor Apuja unokatesok,de csak második!!:):):)

Tamesz!!
Sztem nem,mármint nem fogsz tudni dolgozni menni,bár nálunk erősen közrejátszik,hogy nincs bölcsí,de ha lenne se biztos,hogy ott tudnám hagyni Mimit,annyíra ragaszkodo ez a két délelött is erősen megviseli!!Pedig Kírát anno vittem,pont ilyen ídös volt mint most Mimi!!De ő nem volt ennyíre bujos,sőt most se az!!Ha adunk neki egy puszit utána fél orát törölgeti az arcát!! :lol: :lol: :lol: :x

Nyuszko!!!
Várjuk a neveket,hogy tippelhessünk!!

Én most megyek mert este TALMA évzárópartyra megyünk VIP vendégként!!! :lol: :lol: :lol: Már várom,csak még nem tudom mit vegyek fel!!:):)
De Kíra már itt áll,hogy játszunk dívatbemutatosat,és majd ő eldönti!Mintha olyan sok választásom lenne!! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:
Mindenkinek szép hétvégét!!

Kép Ez MIMI!!! Kép Ez Kira!!!

Na és persze az elmaradhatatlan társak!!!Miminél a csacsí,Kíránál a kutyus ami még mindig megvan és azota ís azzal alszik!!Kicsít gusztustalan már!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


Húúú, de nagy a karácsonyi készülődés!!! :lol: :lol: :lol: Azért pár sort írhattok... Vagy legalább tegyetek föl képeket, mint én :D :

Lefényképeztem a thomasos pólót, itt van:

Kép

Ez meg már néhány becsomagolt ajándék:

Kép

Szép vasárnapot!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Juc,
csak a kedvedért!:D
Szóval tegnap hazaértünk, sajnos csütörtökön este amikor a nagyszülők kivitték vonatot nézni a kisállmosára MArcit, akkor megfázott, és ata tiszta takony, tüsszög, folyik az orra, szóval "szép" éjszakánk volt és "alig" nyűgös a gyermek, de láza nincs.
Nagyon tetszik a póló, Te csináltad a matricát vagy vetted? Mi az hogy fa Thomasos vonat? én eddig csak fémből láttam, de a fa engem is érdekelne, főleg, hogy nekünk már van egy rakás fasín, meg vonat. Egyébként az Ikeában van sín csomag jó áron!
Szépek a csomagok, nekem is kéne már alkotni, de most egyfolytában mosok, pakolunk, mert apa tegnap este hazaköltözött egy tele autóval!:D Ma délután elmegyek fáért, mert kapunk egy szép nagyot, csak be kell mennem érte a belvárosba! Na meg megy a főzés is ezerrel, és nem merem elszólni, de Liló a szobájában szundizik már kb másfél órája??? varázslat történt???:D

Nyuszko,
hajrá a nevekkel, nekem tetszik a Dóra!

Andi,
nagoyn hasonlítanak a gyerkőcök, mondjuk Marci és Liló is, majd rakok fel én is képeket, ha kicsit nyugi lesz egszer!
Hogy éreztétek magatokat a bulin, mint VIP vendégek???:)

Köszi a díszítéses infókat mindenkinek!

Timka mizu? elvesztetek?
na szép vasárnapot! szaladok!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!!!
Csak gyorsan mert rohanásunk van ma ís!!Na szóval kedves Thomas rajongok,a bnőm talált egy oldalt ahol millio Thomasos info és kép találhato nézzétek meg,hátha még segit valakinek vmit igy karácsony elött hat nappal!! :roll: :roll: :roll:
Szóval:
http://www.modell.hu/
a jobb felső sarokban van,hogy Thomas oda kattintsatok rá,és akkor ott nézelödhettek,meg rendelhettek ezzerel.Egyébként jönnek ugyís sorra a szülinapok januártol,még akkorra ís lehet csemegézni.Mi is azt
fogunk Miminek venni!!

A Talma party nagyon jó volt!Éjjel fél kettökor jöttünk haza!Tele volt ujságírokkal,tv-sekkel (benne leszünk a tv-be) :lol: :lol: :lol: Jakubcsek-Csíszár volt a müsorvezető,volt aztán még Maja Gold is (ruhában!!!)meg még sok-sok hiresség,ja meg persze a motor amivel jővőre versenyezni fog Talma!Majd rakok fel képeket,de még nem kicsínyítettem,na megaztán ma ís megyünk Talmával és Stefánoval (menedzsere) gokartozni,majd akkor egybe rakok be mindent!!
Ami a tuti volt az egészbe,hogy hazafelé Apával azon akadtunk ki,hogy igy 33 évesen discoba voltunk!!:):)Azt hittem nem élem tul,ez borzaszto!Az E-clubba volt a party de nem a díscoba hanem egy külön terembe voltunk,na de mivel péntek este volt ezért a többi terembe volt dizsí.Gyerekek ez valami katasztrofa a lányok szó szerint egy szál bugyíba-melltartoba,hullára beszivva,a fiuk is hát én nem is tudom némelyik ugy volt felöltözve,hogy alul a nadrág felül a nyakkendő.A nyakkendő alatt semmi!!Se polo se ing a csupasz borotvált mellkas! :shock: :shock: :shock: :shock:
Apával arra a következtetésre jutottunk,hogy Mimi és Kíra nem megy díscóba,legalábbis nélkülünk!!:):):)
Ajánlanám mindenkinek,hogy mielött majd a gyereke elindul ezen az uton azért nézzetek szét ti is!!!
Most megyek,de még jővők mesélni!!!

Juc!!!
Ügyí vagy nem jössz hozzám ís csomagolni,én még sehol se tartok ez ügybe!!Jó a polo!!! :roll: :roll: :roll:
Tamesz!!!
Marcinak jobbulást kívánunk!!Kezdjétek a homeosbogyót ti is!!!

Szép hétvégét,jó kar.készülődést mindenkinek!!
Ja amugy mi gyökeres fát vettünk kb másfél méter,és asztalon fog állni,utána tavaszig a pincébe aztán ha átéli a telet akkor tavasszal a kertbe fog lakni!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Na sziasztok!!!
Hát tényleg nincs ítt nagy forgalom!!Ugylátszik csak én fogok kétségbeesni karácsonykor,hogy még semmivel nem vagyok készen! :lol: :lol: :lol: Tényleg még szinte semmivel nem készültem,vhogy nincs karácsonyi hangulatom még. :cry: :cry: :cry:

Na jó bedobom az igért képeket aztán megyek fürdeni!!Sajna én szinte sehol nem vagyok rajta ,mert én fényképeztem,de azért rakok eggyet,hogy lássátok én is ott voltam!!
Elöször is a pénteki partyrol:

Kép Apa és a motor!!! Kép Talma,Jakubcsek,Csíszár Kép Én is ott voltam!!:):):)

Na ez meg a mai gokart!!:
Kép Stefáno egyböl felkapta Mimit,és eggyütt "bürrögtek":):):) Kép
A jővő TALMÁJA!!:):):) Kép Talma és Stefi!!

Bocsi kicsit elcsusztak a kommentárok de gondolom mindenki kiismeri magát!!
Szép estét!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Tamesz, a Thomas favonat pl. itt látható, lehet szettben is kapni, meg külön-külön a mozdonyokat, van elemes meg sima változata is, nekem jobban tetszik, mnt ez a műanyag, amit végre behoztak Mo-ra is. És remélem, össze lehet illeszteni az Ikeás vagy más favonatokkal! Ja, a neve Thomas Wooden Railway, ha rákeresel, biztos találsz infót.

http://www.totallythomas.com/xsets.html

Andi, köszi a modell.hu-t, bár sztem ott is a műanyag verzió van.

Ja, és még egy iggen fontos link Thomas-őrülteknek :lol: :lol: :lol: :

www.thomasandfriends.com


Pólót úgy csináltattam, hogy a netről letöltöttem thomasos képet, kiírtam cédére, és azt egy pólónyomtatós helyen rányomtatták.

Mézeskalácstésztát megcsináltam, majd holnap gyurmázunk Marcival, megpróbálom őt is bevonni. :D Meg vettem egy csomó díszítésnek valót (kandírozott gyümölcsöket, mogyorót, pisztáciát, cukorgolyót, csokireszeléket - fehércsokisat is!). Remélem, jól sikerülnek majd. A receptet majd később megírom, most mennem is kell, de majd még jövök!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Tamesz, nem vesztünk el, olvaslak ám titeket, de valahogy soha nincs erőm már írni.

Szombaton jól bevásásroltunk kariajándékokból, de még mindig hiányzik pár apróság.
Fanninak anyukámék nevében vettem egy babakonyhát, de sajna olyat amilyet szerettem volna már sehol nem lehet kapni, lerabolták. MOst azon töröm a fejem, hogy odaadjuk ezt neki, de megpróbáljuk nem összeszerelni és ha lesz kicseréljük.
Magunk nevében még nem tudom mit vegyek, gondoltam a diavetítőre, de lehet ahhoz túl kicsi még. Babát meg mindenféle kierészítőt hozzá majd a szülinapjára vagy tesóérkezéskor akarok, úgyhogy passz.

Juc
Engem is érdekelne a mézeskalács recept, megjött hozzá a kedvem. Fanninak is van már kis gyúrófája, kiszaggatója...

Na megyek, majd jvök még ha időben elalszik a csaj és még ébren maradok én is.

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Hahó, na jövök újra. Szóval a recept:

Mézes-mázas bábok

Hozzávalók (azt írja, 80 darabhoz, de ez tuti elírás, nekem max. 20-22 jön ki ennyiből, szóval én min. 3-szoros adaggal dolgozom):

50 g margarin
60 g cukor
125 g méz
1-1 citrom és narancs reszelt héja
250 g liszt (+ egy kevés a formázáshoz, de nekem ennyi ált. nem elég, szóval még lehet hozzáadni)
1 cs sütőpor
1 ek. mézeskalácsfűszer
1 tojás

1. Margarint, cukrot, mézet kislángon folymatosan kevergetve megolvasztjuk, majd langyosra hűtjük. Citromot, narancsot megmossuk, lereszeljük.
2. Lisztet sütőporral, mk-fűszerrel, reszelt héjjal összekeverjük. A langyos mézes masszában eldolgozzuk a tojást, a liszthez keverjük. Elég ragacsos lesz! Liszttel kis cipót formálunk belőle, és 5-12 órára a hűtőbe teszsük.
3. Tepsiket sütőpapírral kibélelünk. (A teflonhoz sztem ez nem kell.) A tésztát kb. 3 mm-re nyújtjuk, kiszaggatjuk, tepsibe rakjuk. 200 fokos sütőben 7-8 percig sütjük (van, hogy még ennyi sem kell, nagyon hamar megsül, főleg, ha vékony), pár perc múlva kiszedjük, és rácson (tálcán) hűlni hagyjuk.

A díszítéshez a recept leírja a csokimáz, cukormáz elkészítését, ha kéritek, azt is megírom. De mondom, én Oetker színes cukormázporból szoktam csinálni, az tök jó. Na, majd holnap jön az illusztráció! :lol:

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Nem tűntem ám el! Marci beteg volt, majdnem megint a lászlóban kötöttünk ki, de végül kockáztattam és megúsztuk. Üvegmatricákat gyártottam itthon Marci minden alvásidejében, meg rászoktam arra, hogy este (éjjel) takarítgatok, főzök, délután meg kávézok, pihizek. Semmi számítógép:).

Visszaolvasni csak egy kicsit volt időm, de annyit azért láttam, hogy Nyuszkonak Kislánya lesz. Gratulálok!!!!

Jucnak pedig utólag boldog névnapot.

Tamesz,
nagyon ijesztő volt a baleset. Örülök, hogy Marcival minden rendben.

Az utóbbi hetekben ablakokat mostam, megvettem minden karácsonyi ajándékot, így ezen a héten már csak takarítgatunk, főzögetünk Marcival és várjuk Mamáékat, akik pénteken érkeznek.
Sajna némi válsághelyzet is akad(t?) a családban (nem a mi ks édeshármasunkban), ami remélem a héten megoldódik így vagy úgy, mert jó lenne ha gyönyörű, békés és meghitt lenne Marci igazi első karácsonya. Erről ennyit, csak emiatt se igazán jöttem, mert nyomaszt az egész, belekeveredtem és szerintem semmilyen kiút sem jó. Kicsi vagyok én ehhez :? .

Marci egyébként nagyon cuki. Ma együtt hoztuk haza a fenyőfát és itthon csak hajtogatta, hogy karácsonyfa, karácsonyfa. Egyébként is megzabálom. Ajándékba készítettem az uncsitesójának matricás lámpát, meg az ablakaira karácsonyi matricákat és ha meglátja, mindig mondja, hogy "Anya, szép, szép!", csak hogy örüljek. Így "gyártottam" még neki az egyik tükörre egy nagy bohócot, akit elkezdett puszilgatni, miután felragasztottam. Annyira szerelmes vagyok bele, hogy nem érzem a második gyerek hiányát, aztán meg majd lekésünk róla, meg Marci is testvérről :roll: .
A hiszti nálunk is megy. Igyekszem nem kiabálni, nálunk nem jön be és ez rossz is. Ha nem akar velem jönni, egyszerűen azt mondom neki, hogy oké, maradjon csak itt nyugodtann egyedül, de én megyek. El is isndulok, persze ekkor rögtön elindul utánam. A cselek jól beválnak. Legalább is egyelőre. Így nem igazám nomdok neki ellent és tulajdonképpen szabad választásaként csinálja azt, amit én szeretnék :). Viszont arra figyelek, hogy minden nap legalább egyszer elmenjünk úgy sétálni, hogy annyit bámészkodjon, amennyit csak akar, legalább is a tűréshatárom legvégéig :).
Az altatás a betegsége óta újra kritikus, de délután a séta után többet alszik.
Most szenvedünk a 19. fogával, nála ez mindig nehezen ment. Már kenegetjük Dentinoxszal a kutyája és a macija fogát is :).

Mára ennyi (bocs, hogy ilyen hosszan magunkról), remélem tudok még jönni a héten.

Ha nem ébred fel, majd teszek fel néhány képet Róla!

Jó éjt,
Eveka

Kép
eveka
 
 


Jaj, a legfontosabbat elfelejtettem: nincs már cici. Elromlott, rossz ízű lett. Nem volt már más választásom és furcsa mód ezt a számomra drasztikus módszert fogadta a legkönnyebben, csak nem volt lelkiismeretfurdalásom. Pedig végül is 21 hónapos koráig szopott és ő nem tudta elfogadni, hogy már csak napi egyszeri cicizésre van elegendő tejcsi, szegénykém csak szívta, szívta fél órán keresztül és sírt, hogy nincs.

Most viszont csak tejfölt, sajtot és halat eszek :)!

Jó éjt!

Eveka

Kép
eveka
 
 


A mostani két kedvenc képem a lefogyott Marciról:

Kép

Kép

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Juc,
köszi a receptet, mostmár neki kell áljunk mi is a kari-menü összeállításának, meg a sütésnek!

Eveka
Jó hogy írtál. Marci nagyon csini,ő is gondolom amiatt is fogyott hogy nem cicizik már. Ez a betegeskedés nem hangzik valami jól,de szerintem hozzá kell szokni egy ilyen kicsigyerek mellett.

Nálunk egy jó kis ördögi kör kezd kialalulni az alvás miatt. Gyerek délelőtt 11 körül kel fel, emiatt nem álmos még amikor aludnia kellene, így aztán nem is próbálkozom az altatással, mert csak idegbeteg lennék a folyamatos cicirágástól, ha pedig nem adok bömböl. Ha elmegyünk valahová,ami így kaácsony előtt elég gyakori, hazafeléjövet elalszik az autóban, és nyomja elég sokáig, így viszont megint fitt és friss, és fél 12 előtt megint nem lehet lenyomni aludni, emiatt aztán másnap megint sokáig alszik.
Úgyhogy lehet holnaptól drassztukus leszek és reggel fél 9 körül felébresztem, aztán 1 után elaltatom és fél 4-nél tovább nem hagyom aludni.
Apja szerint szüksége van a napközbeni alvásra is egy ilyen korú gyereknek, igaza is van, de ha szinte délben kel fel akkor én nem szívesen altatom el 4-5 körül.
Muszáj valamit lépnem mostmár, mert kezdadolog elfajulni. Ráadásul mivel nem olyan álmos, ahhozhogy elálmosodjon folyamatosan kéri hol a vizet hol a cicit, ez utóbbi pedig kezd zavarni. Mert már nincsbenne tejcsi, csak cimizza és valahogy nem esik olyan jól.

Na megyek szunyálni,jó éjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!
Sajnos nálunk még mindig tart MArcinál a takonykór, eszméletlenül folyik neki, nagyon szörnyű látvány!:(
Liló éppen megint alszik, teljesen le vagyok döbbenbve!:)

Eveka,
örülök, hogy már meggyógyultatok, én is szertnék már túl lenni rajta!
Nem semmi 19. fog, nálunk még csak a a 13-14. jön! bár Marcinak az első pont egy éve kezdett kibújni, így ő kicsit későn fogzós gyerek, bár ha jobban belegondolok, nekem meg még csak most nyomul a második bölcsességfogam, szóval nincs min aggódnom!:D
Ügyi vagy az éjjeli alkotásokkal, kérünk képeket róluk. Nagyon aranyos MArcid a képeken, Marci is megcsodálta és mondta, hogy másik Marci, szép!
Jó tejtermék falást neked!:D

Timka,
hát azt hiszem én is felébreszteném a gyereket reggel, ha ennyire eltolódna a napunk! Meg neked is kell néha pihenni, én amíg pocakos voltam, majdnem minden nap lefeküdtem vele pihizni délután és ez olyan sokat jelentett nekem energiában!

Juc,
köszönjük a receptet, remélem lesz időm valamelyik nap nekiállni, csak kicsit javulhatni az orrfolyás, mert így taknyos-mézest sütnénk!:D

Andi,
jó kis buli lehetett, jól néztek ki apával!:) Na és a moci sem csúnya! Látom Miron már kellően be van oltva benzinimádattal:D Velünk is ez volt, mert nagybátyám rallyzott, és mi imádtunk hozzá menni a műhelybe, na meg beülni a versenykocsiba, és ha véletlenül azzal vitt nagyritkán suliba, hát az nagoyn menő volt!:D Most, hogy beszélgettünk apuval, emlegettük a régi sieléseket a Bükben, amikor még trabink volt, és eger felől nem túrták a Fennsík útját, így csak téligumival, lánccal lehetett felmenni, vagy tolták a kocsit apu és anyu, én meg vezettem egy pléden ülve, mert még nem láttam ki 10 évesen!

Na szaladok, mert mindjárt jön a szomszédunk MArcira vigyázni, mi meg Lilóval elmegyünk a gyógyszertárba, meg a DM-be, mert este megyek a nőgyogyihoz és ki kell váltanom a spirált, aminek horror ára van!
Na szép napot!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Juc nagyon jól hangzik a recept, lehet ki is próbálom, mivel amúgy is mézes pogit akartam készítení. Jól néznek ki az ajándékcsomagok, de jó, hogy ilyen ügyes voltál, nekem még nincs kész a bevásárlás teljesen.

Andi,
Jók a képek, látom Miron örökölte apájától a motor iránti vonzalmat :D .

Eveka,
Jó, hogy meggyógyultatok. Marci nagyon édes a képeken. És jó, hogy ilyen könnyen ment a tejcsiről való leszoktatás. Akkor most már az éjszakák is rendeződtek nálatok?

Nevek terén nekiültünk apával, hát mit mondjak, nagyon nehezen ment. Ami tetszett nekem, az nem tetszett neki és fordítva. Végül sikerült találni még egy nevet a Dóra mellé, ami mindkettőnknek tetszik, de azért még nyitottak vagyunk, ha jön valami jobb ötlet :wink: . Most egyelőre a Dóra és a Tamara között vacilálunk. Szerintetek melyik találna jobban a Kománcsik-Csenteri név mellé?

Hétvégén mi is kirugtunk kicsit a hámból, céges bulin voltunk. Nagyon jól sikerült, jól szórakoztunk, még táncverseny is volt. A táncpartnereket sorhúzás alapján társították, tehát végül senki nem táncolt a saját partnerével, apa nyert is egy diplomát :shock: .

Egyre idegesebb vagyok, Ákosnak a Quelle-től rendeltem meg a karácsonyi ajándék egy részét, mégpedig egy iglut, és ennek immár három hete, de a csomagnak még se híre se hamva. Most már kezdek gondolkodni vajon ideér-e az ünnepre?' :evil:

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Timka!
Hát én is felébreszteném a helyedben, mert vhogy csak el kellene kezdeni a visszazökkenést a normális kerékvágásba. És igen, állítólag a nappali alvás azért fontos nekik, mert olyankor nagyon fejlődik az idegrendszer.

Andi!
Jók a képek!

Eveka!
Marci szép kis kölök :)

Nyuszkó!
Várjuk a neveket, de majd a vezetéknevet is áruld el(legalábbis én nem tudom), mert csak kell, hgy menjen hozzá.

Tamesz!
Marcidnak jobbulást, Liló alvásához meg gratula, reméljük szokássá válik kiscsajszikánál :)

Juc!
Nagyon jól néz ki a póló, meg az ajik is.

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?