Új privát üzeneted érkezett!

Szia anyacuka!
üdvözöllek köztünk!Vea /Andi/ vagyok nekem 3éves múlt a kisfiam és mellette 2 nagyobbacska lányom van!Ha kérdésed van vagy csak dumcsiznál nyugdtan írj!
Mégegyszer üdv köztünk!
Mindenkinek jó éjszakát!Sok puszi!

Kép
vea
 
 


Szia Anyacuka!

Bogi vagyok Győrújbarátról. Ti merre laktok?
Nekem két kislányom van, Lili 3 lesz februárban, Katica 17 hónapos volt 5-én.
Szívesen látunk itt, örülünk, ha jön új anyuka erősítésnek. :)
Majd megtapasztalod az írásainkból, hogy kinek milyen gondjai vannak, de állíthatom Neked, hogy nem különbözünk túlzottan az átlagtól :)
Én imádom, hogy másnak is hasonló örömei, problémái vannak, meg tudjuk beszélni, és világnézeti különbségeinkből adódóan más és más megoldást alkalmazunk.

Szóval írj nyugodtan, szuper lesz!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Lányok!

Most olvasom, nagyon friss hír (erről szól majd a vasárnapi cikkem a Kisalföldben!):

Friss vízfolyás nyomok a Marson

Ez tudjátok mit jelent? Ez nagyon nagy tudományos felfedezés.
Mivel a felszínen a légnyomás miatt nem lehet folyékony víz, valószínű, hogy a mélyben van, és valahogy a felszínre tör. Mivel hamar el is párolog, a vízfolyások nem túl hosszúak, pár 100 méteresek, de ott vannak.
Szóval a marsi élet kutatásában ez nagyon nagy dolog.

Épp két hete tartottam előadást a földi élet kialakulásáról csillagászati szempontból.
Az a bizonyos legeslegelső sejt a tudomány mai állása szerint fogalmunk sincs hogyan alakult ki, vagy hogyan kerülhetett ide.
Baromira izgalmas téma!

Na csak egy kis szösszenet volt, hátha valakit érdekel közületek a tudomány :)

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Szia Andi! Szia Bogi!

Örülök,hogy írtatok és szívesen fogadtok!Engem Klárinak hívnak,csak a kisfiamnak vagyok anyacuka. :wink:?
Pár napja már regiztem egy másik névvel,de most sehogy sem sikerült azzal belépnem.
Abdán lakunk.
Vas-megyéből kerültem ide,ezért a környéken nem nagyon vannak ismerőseim,tényleg jó lenne,ha találnék itt néhány igaz barátot.
Fiamat Benjáminnak hívják,júliusban múlt 2 éves.
Ő egy igazi örökmozgó kisfiú,és rengeteget beszél.
Csak egy problémánk van!A nagydolog sehogysem akar menni a bilibe.Napközben már szobatiszták vagyunk és ha kakilni kell,akkor is szól,de hiába ül fél órát a bilin semmi sem megy bele.
Viszont amint ráadom a pelust,már megy is aminek mennie kell.
Kíváncsi vagyok,hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak ilyen téren!!
Most megyek,vár a takarítás...
Kellemes napot mindenkinek!!

Puszi:Klári,Beni
anyacuka
 
 


Sziasztok
Szia Klári, én Erzsi vagyok és ritkán sikerül irnom , de h láttam h egy abdai ir muszály volt :D én is abdai vagyok illetve 3éve abdai, 3 gyerkőccel..lehet h látásból ismerjük is egymást :D vagy vkit az Árpád utcából, mert itt velem együtt sok kismama van és nagyokat sétálunk.
most sajna mennem kell, beteg a család...
sziaszia mindenki
Erzsi Kép
erzsi100
 
 


Sziasztok!

Üdv a csapatban, Klári! Én is Győrújbaráton élek és három gyermekem van: Anna harmadikas, 8 éves, Sára 4 éves és óvodás, Dávid pedig 2 éves volt dec. 2-án és bölcsibe jár.

Kicsit irigykedve olvastam, hogy ilyen jól álltok a szobatisztasággal. Az én fiam még nem nagyon érdeklődik a bili iránt.

Sajnos az elmúlt két éjszaka Dávid rákapott a rémálmokra. Legalábbis azt sejtem a jelenség okának. Éjjelente 2-3 alkalommal felsír, feltérdel az ágyában és csukott szemmel hív. De hiába ölelem át, mintha nem is érezné. Nálatok nem volt ilyesmi? Lehet ez tényleg a rémálmoktól? A lányoknál nem nagyon volt ilyen, max az Annánál, de az meg olyn régen volt, hogy alig emlékszem.

P.
piros
 
 


Bogi!

Ezek a vízfolyások azt jelentik, hogy van/lehet élet a Marson?

P.
piros
 
 


Sziasztok!

Szia Klári!
Üdv a csapatban. Mi Győrszentivánon lakunk, a lánykám 15 hónapos. A barátainknak van hasonló korú kisfia, de ő még egyeltalán nem szobatiszta. Lehet, hogy biztonságosabb neki a pelus. :)

Piros
Apa nevetés nélkül megállta, hogy a gyermekei megszepenve csodálják?

Bogi
Persze, hogy van élet a Marson elvégre a férfiak a Marsról a nők meg a Vénuszról jöttek. :lol:
Én remélem, hogy azért ebben a nagy világegyetemben van még rajtunk kivül élet. Nem jó egy ekkora helyen egyedül lenni. :wink:

Bea
Merre jársz? Sikerült már kitalálnod a kerácsonyi ajándékokat? Mi az uncsitesóknak (4, 7 éves lányok) karaoke felszerelést vettünk, amit a tv-re, cd lejátszóra rá lehet kötni és mehet a buli. Szivem szerint kibontanám megnézni, de hát ajándék. :?

Zsu
Hogy sikerült a balatoni hétvége?

Maminti
Hol jársz?????

A Lévai Katalin új könyvét nem olvasta véletlenül valaki?


Zselyke fürdés közben szeret a bilire ülni.
Kép
Kép Juli néni a szomszédból

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

:) :) :) Juli nénnnnnnye!
Nagyon nagyon aranyos vagy Zsezse!

Piros, Oris!

Bingo! Igen, arra céloztam, hogy lehet, hogy van élet.

Orsi!
Eddig sajnos a Mars Roverek nem találkoztak Marslakókkal, de lehet, hogy lent a mélyben vannak mikroszkopikus élő akármik :) A formát még nem tudni, sőt at sem, hogy vannak, de mostmár nagyobb a valószínűsége!

Klári!
Épp akartam írni, hogy van egy abdai anyukánk, de megelőzött :)
Beni nagyon ügyes!
Az én lányom, Lili kér és fél évesen kezdte a bilizést, a kaki nekünk is ugyanígy van. Tök más érzés, és az idegen nekik nagyon.
Ezt mi sem mutatja jobban, mint Lili kirohanása, mikor egyszer sikerült neki a bilibe kakilni:
- Anya, kiszippantotta a kakit a bili a popómból.
:)

Piros!
Nem biztos, hogy rémálom, hanem lehet, hogy egyszerűen azt álmodja, hogy egyedül van, és hiányzol neki.
Remélem hamar elmúlnak neki ezek.

Képzeljétek, Katica egyre többet beszél. Még csak a 17 hónapot töltötte, de már szépen (persze pöszén) mondja a szavakat, és mondatokat is kreál. A legegyszerűbb, amit már nagyob tud, hogy Apa elment. De ezen kívül még egy csomó ilyen egyszerű mondatot kitalál.
És tisztán mondja már fél éves korától az R betűt. Eleinte csak berregés volt, mára már rendes R betű.
Lili még nem tudja mondani.

Na megyek én is.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Nálunk is előfordult már,hogy ment a kaki a bilibe /1-2 alkalommal még az elején/,de lehet,hogy valamit elrontottam,mert mostanra nagyon megszokta,hogy este vacsi után a pelusba...
Amikor nyáron ruha nélkül volt az udvaron,akkor sem mert kakilni,mindig mondta:"nem bánt a kaki". :lol:

Szia Orsi! Szia Piros!
Köszi,hogy írtatok!Úgy látom,akkor még semmiről sem késtünk le...
Piros!
Hát ilyen nálunk nem volt,max. olyan,hogy hajnali 2-3-kor lemászott az ágyáról és jött oda hozzánk.Aztán aludt tovább.mintha mi sem történt volna.
A saját helyén való elaltatás sajnos még mindíg problémát jelent!
Nem tudommivel lehetne rávenni,hogy ott aludjon el!

Szia Erzsi!
Én 4 éve élek Abdán.Az Árpád utca az tőlünk messze van,de ettől függetlenül elképzelhető,hogy találkoztunk már.

Sziasztok,most megyek,mert már egy órája írom ezt pár sort...
Majd belejövök ám! :oops:

Puszi:Klári!
anyacuka
 
 


Sziasztok!

Hú a hétvégém kicsit rohangálós volt, de jó.

Majd jövök nap közben, most megyek aludni.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Hát nekünk nem volt olyan jó hétvégénk :( .Múlthéten ugye beteg volt Erik köhögött folyt az orra nem is volt oviba csütörtök pénteken már mehetett oviba!Vasárnap ismét köhögés orr folyás,hát aztán egész éjjel nem aludtunk fájt a füle,ugyhogy ismét doki, most meleg sóval fekszik az ágyban!Remélem nem lesz komolyabb gond belőle!Most megyek is mert sírdogál!
Sziasztok!Mindenkinek szép napot!
Betegeknek jobbulást!
Puszi

Vea/Andi

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Andi!
Sajnálom,hogy ismét beteg a kisfiad! Krisznek is azt mondták múlt héten,hogy kicsit gyulladt az egyik füle. Jól meg is ijedtem, mert ilyenünk még nem volt. Erik hagyja hogy sót rakj a füléhez? Krisz nem engedte. Egyszer tudtam csak normálisan megoldani, amíg aludt. Ő is egyébként mára tök náthás lett. De a kedve jó.

Képzeljétek, kicsi fiam apuci -nak hívja az apját. Apa, Apu szóba se jöhet! :)
A balatonról csak annyit, hogy egy nappal hamarabb hazajöttünk, túlságosan nem kötött le egyikünket sem. Kicsit összejöttek ott a dolgok /hibák/ és bár a wellness szolgáltatásból volt bőven, 3 napot már nem tett volna ki. Fürödtünk, szaunáztunk, kleopátra fürdőztünk,masszíroztattunk, aztán hazajöttünk. Bababarátnak nagyon nem mondanám a helyet... Viszont gyönyörű.

Orsi!
Édes a nénikéd!! Ti hogy haladtok a bilizéssel?
Krisz szinte mindig termel valamit, ha ráültetem,de magától csak akkor jelez, ha már bement..de ez nem keserít el.

Anyácska/Klári!
Üdv itt! Az én fiam 16 hós lesz, és Dunaszegen lakunk!


Tőled is szeretném kérdezni, és persze a többiektől is: ti mit tartotok ideális kornak ahhoz, hogy normális, nem rácsos ágyon aludjon a gyerkőc? !
Orsi, tudom ti túl vagytok rajta már, és nálatok jól működik ez,de nekem egyrészt aggályaim is vannak, másrészt praktikusnak is találom.
Amiért kérdezem: valahogy, fog. sincs hogyan, egyik éjjel le volt túlságosan halkítva a bébiőr, és én nem hallottam meg hogy sír Krisz. Illetve arra ébredtem, hogy sír, de nem a bébiőrből jött a hang. Nem tudom hogy régóta sírt-e, vagy sem, de a frász jött rám. És akkor elgondolkodtam, hogy ha át tudott volna jönni....

Szóval, remélem kitárgyaljuk a témát, várom a tapasztalatokat!!
Erzsi!
Remélem jól vagytok! :)
Bea!

Ezúton is gratulálok kicsi Marcell keresztelőjéhez, és a szülinapjához !!!!!!

Bogi!
Okvetlenül elolvasom majd a cikked!
Puszi:

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


ó és akartam még képet felrakni az én komoly nagyfiamról!!
Kép

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!
Zsu!
Kicsit lelkiismi-furim van. Én örömködtem a hotelen :( , remélem azért nem bántátok meg.
Mit értesz azon, hogy nem volt bababarát?
Mi tavaly nyáron füreden voltunk egy bababarát panzió nevű helyen, ami katasztrófa volt. Vezetékek lógtak ki a falból, feljött a parkettaszegély, kilógott belőle a szeg, penészes volt a fürdő...és 15 meredek lépcső vezetett le a teraszról lezáró korlát nélkül az udvarra.
Lehet, hogy ehhez képest nekünk már minden bababarát? :?

Klári!
Üdvözöllek én is. Nekem 15 hónapos iker fiaim és 6 éves lányom van.
Szerintem is jól álltok a bilizéssel, a fiúk azt hiszem később szoktak megérni rá. Ezt a kaki dolgot sok helyen hallottam már, bár Zsófi nem csinálta, szerintem csak egy kis idő és türelem a részedről és szépen megoldódik.

Vea!
Jobbulást a kicsi Eriknek! Jó ez az enyhe ősz/tél, de tombolnak a bacik, vírusok .
:(

Bogi!
A srácokat majd beíratom Katicához duma-tanfolyamra. Nekik továbbra is csak az ö-ö megy! Bilis mondás nagyon édes! Olyan nőklapjába való! (Küldd be! :wink: )

Orsi!
Zsezse nagyon-nagyon kék szemű azon a Juli nénis képen! Szép kiscsaj! Voltatok audis mikuláson? Mi igen. Jó volt, fiúk nem sírtak, csak nagy volt a tömeg.

Erzsi!
Egy igazi nagycsaládos pancsi!!! Jobbulást a betegeknek!

Képzeljétek vettem ebayon Zsófinak egy jelmezt. Barbi farytopia mermaida. Rózsaszín, tüllös, szárnyas, sellőfarkas...Gyönyörű! Szerintem odalesz tőle!
Már túl vagyok a játékvásárlásokon. Kész tortúra volt. A szűkebb család összes gyerekének mindenki nevében én vettem az ajándékokat. Ment is volna, ha nem lett volna a 2-3000 Ft/gyerek határ. Ennyiért normális cuccokat? Azért összejött :roll:
Holnap megyünk 15 hós oltásra.

Puszi Mindenkinek!
Enikő
roen
 
 


Ilyen a jemez. Most gondolkodom, hogy magkapja-e karácsonyra, mert akkor februárig minden nap rajta lesz :? Kép
roen
 
 


Sziasztok!

Enikő!

Most komolyan szeretnélek megkérni valamire.

Ezt a jelmezt, ha már a lányod kinőtt vagy kiszeretett belőle, kérlek szépen tedd, vagy add el nekünk.

Lili imádja a Kis hableányt, és szerintem oda lenne tőle meg vissza.

Most karácsonyra kap egy nagyon drága ajándékot (ez amúgy ellenkezik az elveimmel), de nagyon szerette volna, és még a Jézuskának írt levelet is (én írtam, ő firkálta). Egy beszélő póni kellett neki, és apukámék megvették.

Tőlünk ilyesmiket kapnak:
Katica: Thomas a gőzmozdony sínkészlet és 3 mozdony 18 hónapos gyerekeknek való (osztrákoknál vettük, kb. 5000 Ft volt)
Közös:
Pici Bábszínház (amivel a Vitéz Lászlót fogjuk nekik játszani)
Diavetítő, filmekkel (a húgomnak megvan a régi, azt kapjuk meg)
egy-két DVD-t vettünk, ami Lili kedvenc Eperke meséjánek a folytatásait tartalmazza.
Aztán kifújt.
Lilinek most a póni lesz úgyis a legnagyobb ajándék

Egyébként a drága ajándékoknak nem azért nem vagy a híve, mert drágák, hanem mert a legtöbb játék olyan (az olcsó is), hogy játszanak vele mondjuk két hétig, aztán megy a dobozba, és aztán csak arra lesznek jók, hogy kiszórják a szobába.


Zsu!
Mi megbeszéltük msn-en :)

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Köszi lányok a jókivánságokat vagy hogy is mondjam a gyógyulós üziket :) !1/2 12-kor értünk oda a dokihoz és annyian voltak hogy 1/2 3-ra értünk haza.Közben Erik 2-szer is aludt apa és az én ölemben!Tiszta láz volt :( .Hát tüszös mandulagyulladása van és a fülét nem látta rendessen de azt mondta valószinű hogy az is beteg mert valami váladékot lát benne :( !3fajta gyogyszert és orrcseppet kaptunk(Zinnat,cataflám,ánizsos köptetőt,nassivin orrcseppet).
Hála isten jól tűri a sót a fülén,a dokinő mondta is hogy többször tegyük rá hátha kifakad és nem kell fülészetre mennünk!(jó lenne)
Na ennyi voltam majd még írok!
Enikő!Szupi a jellmezetek!Bizti aranyos lesz benne Zsófi!
Na puszi mindenkinek!

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Mindenekelőtt jobbulást a betegeknek!

Zsu!
Krisz nagyon aranyos ezen a képen. Olyan igazi csillagszemű.

Mi általában a költözések alkalmával cseréltünk ágyat, abszolút tudományosan :D . Na jó, valójában az döntött, amikor elkezdtek kimászni a kiságyból. Anna úgy 24-26 hónapos lehetett. Sáránál az albérletbe nem fért el kiságy, csak rácsos, így ő már majdnem 3 éves volt, amikor beköltöztünk a házba és nagylány ágyat kapott. Dávidnál meg kellett a kiságy az unokatesónak, így nála korán, 20 hónapos korában volt a nagykorúsítás. Egy IKEÁs, háromfokozatban összecsukható kiságy szolgálta ki a mindhárom gyereket.Sőt Dávid még most is abban alszik, bár már felnőtt méretre nyitottuk. Igaz, főleg azért, mert így mellé tudok feküdni, ha nagyon muszáj. Azért a kiságy nekem megnyugtatóbb volt bizonság szempontjából és a lefekvés is egyértelműbb volt. Most kimászik az ágyból, játékot cipel magának, Sárát piszkálja a fiam, ha még nem elég álmos.

Érdekes, de ő nem jön át magától. Felül az ágyában és sír, amíg valaki be nem jön hozzá. A csajok simán átgyalogoltak és befúrták magukat közénk. Volt olyan éjjel, hogy a fáradtságtól fel sem ébredtem arra, hogy megjött egy plusz hálótárs, csak reggel tűnt fel a létszámgyarapodás.

Erzsi!

Olyan klassz látni a triumvirátust! Egészen nosztalgikus hangulatba hozott. Az enyémek már nem nagyon férnek bele egyszerre a kádba, de azért rakok fel egy képet a közelmúltból.

Kép

Sorsoly!
Apa nagyon strammul bírta. Még az óráját meg a szemüvegét is levette, nehogy felismerjék. De jövőre majd összedumálunk a Bogival, hogy Télaput cseréljünk...

Piros
piros
 
 


Szia Mindenkinek!

Kedves Társalkodók!Bocsássátok meg némaságom. :oops: Leragadtam a másik topicban.Oda sem tudok nagy gyakorisággal írni,mert Marcusom egyre inkább leköti minden percem.Ami nem baj,csak nincs erőm-időm ide is írni.Az sem segített,hogy benyelt valami vírust a gépünk,és napokig tartott életet ehelni bele.Még szerencse,hogy nem vesztekel a fényképek.Ééééssss,hugicáim ismét elbitorolták a gépünket.Pedzegetem is a Jézuskának,hogy ugyan,hozzon már egy kizárólagos használatú gépet esetleg laptopot nekem karira...Álom,álom,édes álom,la-la-laaaaa... :wink: :D
Persze félre ne értsetek,nem akarom családom tagjaira hárítani az időleges "elpártolást".Egyre inkább be kell látnom,hogy nem tudok ezerfelé,de még három felé sem szakadni.Az agyam egyre szitább,ha nem gyermekdalokról,esetleg kreatív játékötletekről van szó.kellemetlen lepottyanni a magunknak emelt szuper anya vagyok piedesztálról.Hogy értsétek,már három hete tervezem,hogy lemosom az ablakokat,de csak halogatom,halogatom,s fél év után először néhány napja vasaltam először.Legtöbbször anyukám főz,bár én találom ki,mi legyen :wink: :D S mégis,valahogy minden nap olyan gyorsan eltelik.Rengeteg dolog történik velünk.Beának említettem,hogy Papintimmel továbbra is hullámzó a viszonyunk,de rajta vagyunk az ügyön.Néha az az érzésem,elbeszélünk egymás mellett.Hamar felmegy a pumpa,de még meg tudunk bocsájtani egymásnak.És ebben a viharos helyzetben talán egyre erősebb mindkettőnkben a kistesó utáni vágy.Ki érti ezt?Talán ez az igaz szerelem.Perzselő,nevető-síró szenvedély.
Igyekeztem észben tartani mindent,amit eddig írtatok.zt hiszem,én is belépek a kiabálósok sorába,de én nem Marcusommal morgolódok,hanem Gáborommal.Talán a picúrkámmal szembeni végtelen türelem,visszaüt a párkapcsolatomban,s ami kétely,feszültség,tehetlenség felgyülemlik bennem,rajta csapódik le.Szégyellem is magam emiatt.Ugyanakkor,tartsatok naív,gyermekded léleknek,még mindig kitartok egyes elveim mellett,már ami a gyermeknevelést illeti.Ettől nem tartom magam többre másoknál,épp csak nem akarom gyermeki ártatlanságom utolsó szikráit is elveszíteni.Nem vagyok negédesen kedves,ha mégis olyannak látszom,az a zavartság jele.Hamar zavarba jövök.Az irónia kedvemre van,de már a szkepticizmus,a lemondás nem.Higgyétek el,mindenki képes megőrizni a hitét.A cinizmus,a szarkazmus távol áll tőlem,mégis látom magamon,hogy közelítek egy olyan személyiség felé,aki nem akarok lenni.
Na,most jól kiadtam magam,dehát szeretném bepótolni elmaradásom. :oops: :)

Zsu!Krisz igazi nagyfiú.Milyen komoly ezen a fotón.Továbbra is megmorzsolgatnám,ahányszor csak látom.Édes,hogy apucizza Párod.Marcus mostanában leszokott az apáról,ám annál kedvesebben használja az anyát.Én is tépelődöm azon egy ideje,hogy átalakítsuk a rácsos ágyat heverővé,de egy ideje átalussza az éjszakát (kb 21-1/2 7-ig),s ha felébred,csak szólongat.nem tudom,meddig fog ez az aranykor tartani,de bizakodó vagyok.Az ágyváltásról nem olvastam sehol semmit. :shock: :( :wink:
A bilizés pedig nálunk még szóba se került.Hiába nem szereti a pelusozást,a kaki nem zavarja.Csak a szagjelekből tudom,hogy termelt valamit az édes.Nyári baba marcus,majd nyáron pelusmentesítek. :D

Piros!Húú,valamit tanultuk gyermeklélektanból a felriadásról,de most nem jut eszembe.Utánaolvasok,ha gondolod.kitartást!Remélem,már minden rendben.

Vea!mielőbbi teljes gyógyulást picúrodnak!Megpróbáltad egerősíteni az immunrendszerét valamilyen étrendkiegészítővel?Talán segítene.Igazi anyatigris vagy,hogy ennyi szenvedés után is kitartasz.

Bogi!Remek karácsonyi ajándékokat találtál ki!Marcim kap könyvet,babapuzzlet,játékporszívót,mert nagyon szeret segíteni a takarításban,egy sajt alakú fűzős játékot,és egy egymásba rakható hordóépítőt.Az egész nem volt 5E ft.Idén senkinél nem léphettük túl a bűvös 5E-es határt.

Enikő!Szupi a jelmez.Ilyenkor érzem úgy,hogy újra kislány akarok lenni. :D Bár,ha visszaemlékezem,anyukám az egyik farsangra az ő féltve őrzött aranyszínű kisestélyijét alakította át királylányjelmezzé.Hát,az se volt semmi.
Mi 7-én voltunk Audis Miki-ünnepen.Ti mikor?Akkor is rengetegen voltak,de Marcimat úgyis csak a színpad és a karifa érdekelte,így a tömegnek csak a zaját fogtuk fel.
Kép
Kép
Kép
Kép

Erzsi!Szupi a fotó!jó nagy pancsolás lehetett. :D

Klári!Szia itt és a másik topicban is.Mindig öröm,ha egy "új" anyuka csatlakozik közénk.
Marci első baba.8-án múlt 17 hónapos.mostanában szeretnénk neki kistestvért (de ezt fentebb már említettem :oops: )Győrben lakunk.
Aktív életet élünk,sokfelé eljrunk.Babaprogramokra.Mesekuckóba,Csörgő-börgő zenebölcsibe,baba-mama klubokba,babaúszásra.Ha gondolod leírom,hogy mikor hova,hátha kedvetek támad csatlakozni.Egyszer már korábban leírtam,de nehézkes lenne visszakeresned.

Bea!Megoldódott a Kyrával kapcsolatos problémátok?Sokat gondolok Rátok.Gratulálok Marci keresztelőjéhez.Mi még eddig nem estünk túl rajta. :oops:
Megváltozott az msn címem:asszonyfajzat@freemail.hu Igyekszem mindenkit újra felvenni,dehát az idő...

No,egyelőre ennyit.Bocsi,ha kihagytam valakit!

Kép
Kép
Kép
Kép Zsezse a mai Csörgő-börgőn

No,most már elnémulok...
Ölellek és cuppantalak benneteket!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Sziasztok!
Babinti!Igen szedünk étrendkiegészítőt minden évben a vitacolánt és eddig mindig bevált!Nagyon ari a kisfiad!Nagyon tuti szemei vannak a csajok bizti oda lesznek érte :) !
Tényleg Bea merre jársz mi van veletek?
Na megyek ki tudja milyen éjszaka vár rám!
jó éjt mindenkinek,szép álmokat!
Sziasztok!
Vea/Andi

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Andi
Jobbulást nektek! Remélem a körülményekhez képest nyugodt éjszakád volt?! :)

Piros, Erzsi
Jók ezek a csoprtképek! Lehet, hogy nekünk is haladni kellene egy csoportkép felé? :oops:

Maminti
Látom sikerült géphez jutni. Jók a Zselykés képek.Le tudom innen szedni őket valahogy? Msn-ről ne felejts le. :)

Bogi
Ajándékügyben mi sem esünk túlzásba. Megteszik a nagyszülők, nagynénik, nagybácsik. :) Meg Zselyke az egyszerű játékokat szereti. Flakonba pénzt dobálni és rázni, a cipőt kifűzni, szines könyveket, újságokat nézni. Irtam levelet.

Enikő
Sajna nem voltunk Audis Mikuláson. A párom leszavazta, a tömeg miatt. Majd jövőre! :) Jó ez a jelmez. Tuti még aludni ebbe fog. :lol:

Zsu
Krisz után pisilni fognak a lányok. :lol: A bilivel már megbarátkozott Zselyke, de nem mindig használja. Ő keveset beszél még, igy úgy jelzi, hogy elindul a fürdő felé, vagy megfogja a pelust és közli, hogy jajaja. Persze legtöbbször már későn szól. :) Ágyhoz annyit, hogy Zselyke se jön mindig át, volt olyan, hogy csak ült az ágyban és sírt. De én még mindig úgy gondolom, hogy jó ötlet volt az ágy. :)

Bea
Gratulálok én is a szülinaphoz és a keresztelőhöz! Képeket kérünk ám!

Jó éjt!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok,itt vagyok, jól esik,hogy hiányoltok.
Már megint zűrős időszakot éltünk meg az utóbbi napokban. Múlt héten a keresztelő és a születésnap szervezése tötötte ki az időmet,na meg az erre való készülődés, vásárlás stb. Szombaton megérkeztek a sógornőmék Pestről, a gyerekek élvezték egymás társaságát. Délutánig.... Akkor Kyra nagyon vacakul lett, többször hányt, hasmenése volt. Sajna az esti programunkat is le kellett mondani /pedig nagyon készültünk az egyik barátnőm szülinapját ünnepeltük volna /.
Szerencsére vasárnapra jobban lett. Délelőtt lezajlott a keresztelő,Marcell nagyon rendesen viselkedett,csak egy kis grimaszt vágott amikor fejecskéjét leöntötték a szentelt vízzel. :)
Dél körül kezdtem magam rosszul érezni,émelygett a gyomrom,gyengének éreztem magam. Délutánig szenvedtem,aztán Marcell szülinapi köszöntése után nem bírtam tovább,rajtam is kitört a hányás,hasmenés. Írtó rosszul voltam,ilyen vacakul nem emlékszem mikor éreztem magam. Aztán a folyamat folytatódott.... Este a férjem és Dani következtek /még jó,hogy 2 wc-nk van :lol: / Éjjel pedig Marcell és Kyra.
Hétfőn mindannyian itthon voltunk betegen. És még nincs vége...
Az összes vendégünk megbetegedett. A dokink szerint ez a kalici vírus fertőzött meg bennünket. Hát gyors vírus az biztos, és nagyon komoly szenvedést okozott mindenkinek.
Mára már jobban vagyunk szerencsére.

Rakok majd fel képeket,amit lekicsinyítettem őket.

És írok is Mindenkinek,igérem!!!

Addig is puszi Nektek!!!

Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Már párszor benéztem,de írni nem volt időm,viszont most már muszály reagálnom,mert lassan nem bírlak követni titeket!
Itt tényleg zajlik az élet!! :wink:


Deaknezsu!
Mi elég korán kitettük a kiságyat,Beni alig múlt 1 éves.
Muszály volt lecserélnünk,mert tönkrement.
Olyan gyerekágyat vettünk,ami körben támlás éppen csak akkora hely van szabadon,ahol ő le tud mászni.Ezt nem egyszer ki is használta,amikor éppen megébredt éjszaka,akkor jött anya meg apa mellé. :?

Roen!
Neked is köszi a bíztatást!!
Egyébként nem aggódom,mástól is hallottam már,hogy hasonlóan reagálnak a gyerekek.Egyszer úgyis le kell,hogy szokjon róla,előbb vagy utóbb!

Babinti!
Nagyon aranyos vagy,köszönöm szépen!Szívesen venném ha írnál néhány tippet,néha ránkférne egy kis társaság!
Mi is jártunk egy helyre (bár az túlzás,hogy jártunk,voltunk 1-2 alkalommal),de akik betöltötték a 2 évet,ősszel bölcsibe vitték a szülők,így Benit már hiába vinném,a babákkal úgysem tudna játszani.
Egyébkén Marci nagyon helyes kisfiú,legfőképpen a sapkás kép tatszik!! :P :P

Én is bemutatom nektek Benit (ha sikerü)!
Sajnos nem sikerül,mert a kicsire alakított képeim is túl nagyok ide! :(

Lassan megyek aludni,mielőtt még ülve elalszom... :D

Mindenkinek jó éjszakát,kellemes pihit!

Puszi:Klári
anyacuka
 
 


Sziasztok!
Van pár percem gondoltam írok pár sort! :)
Hát az éjszakáim egyre jobbak,ma már aludtunk rendessen!Erik már jobban van ,a füle már nem fáj viszon a nyirokcsomói megduzzadtak ami nálunk sajna nem ritka :( enni nem nagyon akar vagy nem is tud a mandulái miatt csak iszik jóformán,ha oda rakom a kaját elé akkor elkezd enni és ha próbálja lenyelni elkezd bokákolni biztos a mandulája miatt!Holnap megyünk vissza dokihoz majd meglátjuk mit mond!
Bea!
Ismerem ezt a virust párszor már át estünk mi is rajta.Hát szó mi szó durva vius az biztos!Igaz pár napos de rendessen kikészíti az emert az évek során megtapasztaltam!Akár hol elkaphatja az ember főleg ilyen öszi/téli időszakban!De azért remélem már tényleg jobban vagytok,és már elis felejtettétek az egésszet!Amúgy gratula a keresztelőhöz meg a szülinaphoz!Nekem is most a napokban lesz a szülinapom,hú de vén leszek már! :roll: :lol:
Na mentem ,mindenkinek szép napot!!!!!!!!
Puszi nektek!


Vea/Andi/

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Vea!
Sajnálom,hogy Erik megint beteg. Ti is jól kifogtátok az utóbbi időben... Marcellnek múlt héten hörghurutja volt,most meg ez a vírus,úgy látszik mi sem tudunk kilábalni a betegségekből. Amúgy mindenki jól van,bár Marcusnak még van hasmenése,de remélem már nem sokáig.
Köszi a gratulációt. Neked mikor lesz a szülinapod? Én is decemberi vagyok, 26-án leszek....nem mondom meg hány éves :(

Klári!
Én is üdvözöllek közöttünk. Nekem 3 gyerkőcöm van,2 itt van alul a képeken, és van egy 16 éves nagyfiam Dani. Mi Csanakon lakunk.

Orsi,Zsu,Kriszi!
Nektek is köszi a gratulációkat!
Zselyke , Kriszi és Marci is nagyon édesek a fotókon.

Kriszi!
Kívánom Neked,hogy elhagyjanak Téged ezek a kusza gondolatok és visszatérjen Beléd a régi optimizmus /na jó nem kell túlzásba vinni /. Remélem Gáborral is türelmes bírsz maradni,mint Marcival. Hidd el nagyon fontos dolog ez! Lehet hogy ő pont azt érzékeli,hogy kissé háttérbe szorult kisfiad mögött. Próbáld megteremteni az összhangot hármotok között. Ha ez nem sikerül nehéz dolgotok lesz ha már négyen lesztek. Tudod nem okoskodni akarok,de mi is megéltünk már válságot,és sokaknak volt az a véleménye,hogy ez arra vezethető vissza,hogy a férj kissé elhanyagolva érzi magát a családban. Oda kell figyelni egymásra is,tudom nem könnyű,naponta kell megkűzdenem ezekkel a problémákkal 3 gyerek mellett,és még dolgozom is. Nagyon sokszor vagyok hulla fáradt estére,és már szólni sincs kedvem senkihez,de tudom,hogy a Csabinak is szüksége van arra,hogy megbeszéljük a napi történéseket.

Bogi!
Tényleg nagyon jó ajándékokat vettél a csajoknak. Nekem Marcellel van nehéz dolgom,most a szülinapjára és a keresztelőre annyi játékot kapott,és már mondták a rokonok ki mit vett karácsonyra,hát már semmire sincs szüksége.
Kyra viszont annyimindent elsorolt,hogy bőven tudtunk válogatni közülük. Jut majd belőle januárra is a szülinapjára.
Remélem sikerrel jártok ma az autóvásárlással.
Karácsonyi ajándékként kapod az autót?
Sokkal könnyebb lesz majd Neked a közlekedés kocsival.

Rakok fel pár képet. A Keresztelős fotók nagyon rosszul sikerültek,sajnos.
A szülinap jól sikerült,leszámítva a fentebb említetteket.
Marcellnek 2 tortája volt. Arra gondoltunk,hogy ha nagyon szétszedi,azért tudjunk tortát adni a rokonoknak :lol:
Kóstolgatta,de nem volt olyan lelkes,mint anno Kyra. Úgyhogy mindkét tortából tudtunk enni /vagyis rajtam kívül mindenki /.
Az ajándékok csomagolása okozta neki a legnagyobb örömöt.Imádja tépni a papírt :wink: .
Kyra jobban örült a játékoknak,Marcell a puha kockákat rágogatta.
Ő még jobban értékeli a tiltott dolgokat. Pl.:lerántotta a számítógép routerét,azóta csak vezetékkel megy a net :(
Képzeljétek fel tud mászni a lépcsőn az emeletre. Ott még nincs rács,de hamarosan meglesz. Érdekes,Kyra nem volt ilyen veszélyes gyerek,nála nem kellett elpakolni semmit,megértette,hogy mit nem szabad,de ez a kissrác...........

Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép
beátab
 
 


Sziasztok!!!

Minden nap olvaslak titeket, de lusti vok írni. :oops:

Tegnap óta Hanna bárányhimlős.
Hát jöhetett volna jobbkor is, mert így sajna kimarad a karácsonyi készülődésből az oviban. :cry:
Remélem jövő héten el tudom vinni, legalább az ünnepségre.

De egész jól viseli. Kaptunk homeos bogyót, és sztem azért nem viszket neki.


Andi!!
Mostanában elkerüljük egymást msn-en?

Bea!!
Ez a kocsi nagyon tuti Marcellnek. Jogsija van már? :lol:

Ki, hogy áll a karácsonyi előkészületekkel?
Nálam a takarítás nayjából megvan, lakás kicsit díszítve, hogy legyen ünnepi hangulat.
De a vásárlással még sehogy se állok. Meg is csömörlöttem hétfőn az intersparban. Mindenki tolakodott, lökdösődött, pedig délelőtt volt.
Hát, nem ez a karácsony. Nem? :roll:

Amúgy tud valaki valami fini szaloncukrot? Ami tejcsokis???

Na, egyenlőre ennyi.

Puszi:
Judit

Szegény Erik, nagyon rossz lehet, hogy nem tud enni. Pépesíts neki valamit.
:wink:
juditta2
 
 


Sziasztok társalgók!

Bea!
Annyira,de annyira büszke lehetsz ezekre a gyerekere!! Gyönyörűek! Marcikádnak hogy kigömbölyödött az arcocskája! És világosabb lett a haja,nem?

Judit!
Én épp most írok ajándéklistát,kinek mit kéne vennünk! Még semmit nem szereztünk be. A karácsonyi menün agyalok,mikor ráérek. Lakás, kint bent dekorálva van!

Maminti!
Édes a te Marcid is! Főleg a bosszús, orr ráncolós képen! Kívánom hogy szálljon meg a béke és a nyugalom, és találjatok szépen újra egymásra pároddal!!

Vea!
Szegény kicsi fiad! Remélem azért valamit sikerül megennie! vagy legalább innia! Mielőbbi gyógyulást!!

Ágy: voltunk a Kikában, mert a párom ott nézett ki egy jópofa emeleteságyat. Az alsó ágy 140 cm széles,tehát oda tudnék feküdni csöppöm mellé,ha kell. Fent már csak 90 széles. Szóval tök jól néz ki,elég alacsony is, fel tud rá mászni Krisz, leesésgátlót is lehet kapni hozzá,csak... Most meg azon agyalok/lunk, hogy mi van ha éjjel feláll, mint a kiságyban, és kiesik. Nehéz döntés ez!
Amúgy köszi hogy leírtátok a tapasztalataitokat!

Puszi,most ennyi:

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!
Egy gyors bejelentkezés erejéig vagyok!
Voltunk ma orvosnál,szépen javul Erik állapota már valamennyire eszik is de inkább csak iszik,láza nincs már és a füle sem fáj :) !Hát hétfőn mehet oviba ha minden jól alakul,és nem marad le a karácsonyi készülődésről!Remélem nem az lesz mint múlthéten ,hogy 2napig ment atán ismét beteg lett!
Mi már túl vagyunk a vásárláson,csak a csajoknak kell pár dolgot venni!Ma megvettük a fát is amit persze a Jézuska majd elvisz és szépen feldiszítve visszahoz :lol: !
Judit!
Hát jól megjártátok ti is hogy be pöttyösödtetek remélem azért nem olyan vészes a dolog!!!!!!!!
Zsu!
Igen leginkább csak iszik Erik de azért már pár falat lecsúszik neki! :)
Nálunk a karácsonyi menü szentestére:hússaláta,kaszinótojás,sonkatekercs,rántotthallal,rántotthussal meg nem tudom krumpli vagy rizs.
25-án apumékhoz vagyunk hivatalossak ugyhogy aznapra nem főzök,délután jönnek anyumék,meg nővérem szerintem.
26-án meg szerintem reggel indulunk Siófokra a mamáékhoz!De ez még kérdéses!
Ugyhogy rohanásból áll majd mindennap!De nem baj,megéri!
Na ennyi mára!Puszi mindenkinek!
Sziasztok!

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Hannának jobbulást! Vigasztaljon, hogy a legjobb korban van a betegséghez, hiszen így meglesz a védettsége is és a suliból sem marad ki miatta. :-)

Jó mulatást Eriknek a karácsonyi készülődéshez!

Nálunk is sűrű a program karácsonyig. 16-án Anna betlehemezik, 17-én Diótörő, 18-án Sára óvodai betleheme, 19-én Anna karácsonyi koncert felépés. Még szerencse, hogy a bölcsiben még nem tartanak bulit :-). Van helyette a hétvégén Sára 4. szülinapja. Okulva a Dávid két héttel ezelőtti nagycsaládos szülinapjából, ezúttal nem egyszerre hívunk mindenkit, hanem szombatra édesanyámékat, vasárnapra kedves anyámékat. Így főzhetek mindkét napra. :-( Cserében viszont 25-én anyámékhoz megyünk ünnepi ebédre, 26-án pedig anyósékhoz.
Szenteste nálunk hagyományosan rántott hal és mákos guba a menü. Édesapám a halászlé-felelős, a párom családjában meg a hidegtálak dívnak. Így legalább csak beigliből kell háromfélét enni :-).

Zsu!
Az emeletes ágy már csak a ketteske miatt is előnyös beszerzés lehet :-).

Juditta!

A Milkának van fincsi szaloncukra tejcsokiból. Állítólag, ugye, mert én nem eszem ilyesmit :wink:

Üdv,

Piros
piros
 
 


Sziasztok!
Bea!
Nekem 16-án lesz a szülinapom!Hú nagyon vén leszek már :lol: !
Piros!
Akkor nektek is sűrűek a napjaitok!De szerintem ugy jó az élet ha zajlik! :lol: Az én csajaim holnap adnak karácsonyi koncertet a Bencés templomban az iskolai korussal!Bizti szép lesz,minden évben tartanak ilyen koncertet és igy karácsony elött olyan megható!Szerintem!
Mindenkinek ébredés mentes jó éjszakát kívánok nagyon szép álmokkal!
Puszi nektek!
Vea/Andi/

Kép
vea
 
 


Sziasztok Lányok!

Hú nálunk is zajlik az élet.
Megkaptam életem első autóját, ami Ati nevén van :D , de nem baj, én kértem így.
Tegnap elmentünk reggel megnézni, estefelé már hoztuk is haza. Ez volt az első autó, amit kinéztünk a neten, elmentünk Pápára, és rögtön meg is egyeztünk. A vicc, hogy az autó egy győri srácé volt, aki Ati szüleihez tök közel lakik.

Na most regélek róla kicsit.
Opel Astra Carvan G, 1,6-os, 16 szelepes, Ecotech motorral, fehér, svájci üzembehelyezésű, full extrás (csak bőr ülés, és tető ablak nincs), elöl-hátul tárcsafék, 99-es, 90 ezer km van benne, nem volt törve (körbe mértük festékvastagság mérővel), nagyon szép állapotban van.
Hát nagyrészt hitelre vettük, de elég kedvezőek a kondíciók, úgyhogy amíg van munkánk bírni fogjuk, ha netán beüt a krach, akkor meg ki kell gazdálkodnom. Majd meglátjuk.

A karácsonyi programot mi még egyáltalán nem ismerjük.
A nagypapámat ma vitték haza a kórházból, mert a hasfalában az izom elszakadt, szétnyílt, és valami hálót tettek be neki erősítésül. Úgyhogy valószínűleg őket majd látogatjuk. Amúgy eddig mi is rohangáltunk, de jó lenne tényleg nyugisra megszervezni a dolgot, hogy ne nekünk kelljen rohangálni a gyerekekkel.
Szerencsére olyan helyzetben vagyunk, hogy a szülők közel élnek, így talán nem lesz gond.
Ati szüleit látogatni kell mindenképp, apósom miatt, de ott azért nyugi van.

MÁS
Sajnos a másik topicot úgy látom elhagyják a lányok, és egy zárt topicot hoztak létre az izgin.
Én úgy vagyok, hogyha nem akarok konfrontálódni, mert más a véleményem, akkor nem írom le. De egy ilyen fórumon nagy az esélye, hogy sokan csak olvasgatnak minket, aztán ha úgy érzik, akkor egyszercsak hozzászólnak, de ezért nem kell a csigaházba visszahúzódni.
Valaki úgy fogalmazott, hogy visszaéltek a topickal. Egyáltalán nem erről van szó szerintem, de ez az én véleményem.
Én már jártam egy izgis zárt topicba, de valahogy az mégsem volt ugyanaz. Már egy jó ideje nem is írtam.
Hát majd meglátjuk. Egyenlőre nem jelentkeztem be.

Piros!
Nagyon jó programok vannak Nektek.
Épp ma beszéltünk Atival, hogyha a lányok majd csinálnak valamit, pl. népitánc, vagy valami hangszeren tanulnak, majd mi is járhatunk büszkén mindenféle bemutatóra :)

Andi!
Jó, hogy gyógyultok!
A karácsonyi menü meg ilyenek nekem még a távoli jövő.
De hogy a két lány mellett nem fogok tudni rittyenteni túl nagy és küönleges ebédet vacsorát, az tuti.
Én sütni sem szoktam, mert mindig annyi sütit hoztunk a nagyiktól, hogy azt sem bírtuk megenni.

Tényleg, ha már itt tartunk, mit csináltok szilveszterkor?

Puszika

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogival értek egyet a fórummal kapcsolatban általában. Maradjon nyitott, különben elveszíti a befogadó jellegét, ami az egyik legnagyobb pozitívuma. Ugyanakkor megfontolandó néhány észrevétel a képekkel kapcsolatban. Én nem vagyok nagy internet guru, nem tudom, hogyan lehetne visszavenni képeket régebbi üzenetekből, de lehet, hogy a fürdőzőst az olvasottak után már nem tenném fel. Létezik valami köztes megoldás is pl. regisztráltaknak szóló képtárhely vagy ilyesmi?

Gratula az autóhoz! Mondjuk a leírtak vagy felét nem is értem, mert az autó is műszaki cikk, így a párom felségterülete. Nekem elég annyit tudni, hogy beindul-e. Ha nem, már megy is az SOS az uramnak. Meg akkor is, ha takaríttatni kell... :D

Amikor látom a lányokat szerepelni én mindig elbőgöm magam, pedig nem vagyok/voltam sírós. Egyszerűen hihetetlen, hogy ezek a szuper kölykök az enyémek. Szerencsésnek érzem magam, hogy anya lehetek. Ez a legjobb dolog a világon még akkor is, ha néha falra tudnék mászni.
Mióta gyerekeim vannak, ijesztő mélységeket és magasságokat tapasztaltam meg az érzelmeimben. Még sosem féltem annyira, mint amikor Annát láttam egy veszélyes sziklafalon leereszkedni a Mátrában a nagybátyámmal (lépcsők voltak meg minden, de az én tériszonyommal leküzdhetetlennek tűnt). De dühös sem voltam még annyira, mint amikor ugyanez a gyermek százhuszonhatodszorra sem bújt a paucsába, vagy fiygelmeztetésem ellenére sem érzékelte feszültséget és nem tért ki az apja útjából. Ilyenkor eszembe jut, hogy biztos az én lányom :?

Más: diétás tortát tudtok valahol? Cukorbetegnek kéne.

Köszi,

P.
piros
 
 


Sziasztok!

Alig jutok ide. Mindjárt mutatok egy képet, miért is! :roll:

Mi történt a másik topikban? Mindjárt visszaolvasom őket, csak aludjanak el a srácok. Aztán írok nektek is!

Enikő Kép Így gépezünk mi... Kép
roen
 
 


Ó te jó ég!
Kicsit visszaolvastam a kismamiknál.
Hát ezek elmentek...

Bevallom néha én is kukkoló voltam...mert ismertem onnan pár lányt és néha érdekelt mi van velük. Sose volt időm részletesen olvasni őket, az a sok uh-cukorterhelés-dokiválasztás már nekem se mindennapos téma, szerintem ezért is jöttünk ide. Írni meg azért nem írtam, mert már alig emlékszem terhességi élményeimre, meg amúgy se tudom hol áll a fejem...

Én szeretem ezt a babanetet, mert sok dologról lehet olvasni, sok jó tippet kapni. Sose jutott eszembe, hogy ezzel más magánéletében turkálok, ha elolvasom.

Bogi!
Privit a múltkor megkaptad?
Remélem beválik az autó! Mi is opelt vettünk tavasszal, csak Zafirát - kell a sok hely!

Piros!
Olyan szépen megfogalmaztad anyai érzéseink hullámvasutát!!!

ZSu! Haragszol?

Na sziasztok!
Enikő
roen
 
 


Enikő!
Édesek a srácaid!! Hát ja, nem csoda hogy nem tudsz így írni...De egyszer csak elalszanak. krisz is most szunyál..

Piros!
Talán nem kell aggódni a fürdőzős képek miatt,legalábbis nagyon remélem!
Én is alig várom, hogy mehessünk majd bármire,ami a gyerkőccel kapcsolatos. Akár előadás, akár egy edzés..Így van, csodás dolog szülőnek lenni!! és közben én is idegrohamot kapok, amikor kinevet a drága, pedig nekem már lilul a fejem valami rosszasága miatt!

Judit!
Jobbulást kislányodnak!!

Bogi!
Nagy gratula az első autóhoz!! Nekem is tetszenek az Astrák! Viszont jó nagy, az 1.6-os,nem?

Andi!
Én is nyilas vagyok, nemrég töltöttem a 30-at! Neked mennyi a vén? Biztos nem vagy az!

Orsi!
Gondoltam rátok tegnap,mert hogy bedöglött a kazán...persze aznap este senki nem akart kijönni,csak ma valamikor, de-történnek még csodák- este 9 körül magától elindult !! Akkor már a klímával fűtöttük a hálószobákat,merthogy 18 fok volt!

Kari: hozzánk anyuék jönnek szenteste,akkor én főzök,másnap mi megyünk hozzájuk ebédre, aztán estefel elmegyünk Fehérvárra,és ott alszunk. Én halat akarok csinálni,lazacra gondoltam, ámbár még nem ettem, és nem sütöttem soha! Nem tudjátok hol lehet kapni? Még csak panírozottat láttam.

Ágy ügy: mire magamat meggyőztem, hogy jó lesz az emeletes ágy, addigra párom meghátrált. Most ő fél, hogy pottyan a gyerek. Ez van. maradunk rácsosak.

Szép napot mindenkinek!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!
Zsu!
Dec 16-án leszek 31éves hát az már vén nem? :lol: :lol: Túl a 3x-en jézusom!De csak viccelek ám,nem érzem magam öregnek! :D
Amúgy én regisztráltam magam a zárt topicba is, van pár kismama pl:Nóra,akiről tudni szeretnék hogy mi van vele!De hát oda nem fogok sokat írni sokszor ide sincs!Sajna!
Na puszi jók legyetek!
Sziasztok!

Vea/Andi/

Ja és Zsu utolag is BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNOK NEKED!!!!!!!!!!!!

Kép
vea
 
 


Vea!
Örülök, hogy Erik jobban van!
Melyik suliba jártok?
Nekünk most kell majd választani!

Hali!
Enikő
roen
 
 


Roen!

Írtam privit!

Vea!
Köszi szépen! Na jó, nekem is fura a 30. Huszonnak jobb volt lenni!

Puszi

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


ja,amit elfelejtettem:
Szaloncukor: tegnap a belvárosban,ott ahol a káptalan dombra kell felmenni, a lachmannal szemben,találtam egy jó kis zöldségest! Mézédes magnélküli mandarint árul, és rengeteg féle szaloncukrot! Volt közte tejcsokis is!!

Na,eldugulok. Írjatok ti!! :wink:

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Enikő!
Nem kaptam sajnos privit.
Szerintem egyszerűbb, ha a farkasb@kisalfoldvolan.hu ra írsz.
Valami miatt sokszor nem műkszik a privi.
Annyira szeretnék mondani valamit, de nem merem :) . Üzleti dolog.

Mi is Zaphirát szerettünk volna sokáig, de több ismerősünk akinek volt, azt mondta sokat fogyaszt.
Erre most vettünk egy 1,6-ost :) Hihihihi
Mindegy. Az az igazság, hogy erre volt lóvé, bár a 80%-a így is hitelből megy, de nem volt mindegy a törlesztőrészlet ilyen bizonytalan időszakban, ami most a Volánnál van.

Zsu!
Hát elég nagy. Még nem érzékeljük. Én fogok ezzel járni, igazából az üzlet miatt kellett, mert nagyon sok a megrendelés, és jobb, hogy külön tudok mászkálni.
A másikat apu átszereli gázosra (ez a munkája), és azzal sokat tudunk majd spórolni.

Most Orsinak megígértem, hogy meglátogatom. Mostmár azért szabadabban fogok mozogni.

Csajok!
Jövő év elején egy tali?
Szerintem idén már ünnepek miatt nem célszerű, de utána összejöhetnénk akár nálunk is.

Zsu!
Magnélküli mandarin. Na most elindult a reflexem :)
Egyébként Hajni utalt rá, hogy egyszer miattad javasoltam a zárt topicot, de azóta változott a dologról a véleményem!


Puszika

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Na megjöttünk a karácsonyi koncertről,csoda szép volt csak majdnem oda fagytam :) !Egyébként szenteste levetíti a Revita tv!
Enikő!
A Kodály Zoltán ált.iskolába járnak zenetagozaton!
Na azt hiszem bele zuppanok egy jó forró kád vízbe! :lol:
Na sziasztok!Jó éjt mindenkinek!
Puszi!


Vea/Andi/

Kép
vea
 
 


Hellóka!

Bogi!
Érdekes, most visszanéztem és én se találom a kimenő fiókomban. Pedig tényleg írtam (vagy akartam). A jelmezről, hogy idén és jövőre tervezem, hogy felveszi Zsófi farsangra, utána tiétek lehet (némi ellenszolgáltatást majd megdumálunk - még soko-soká lesz :) )
A mérete 122-128 úgyhogy még nőhetnek a Bogárkáid.
Mond privibe azt az üzletit! :)

Zsu!
Az a magnélküli mandarin isteni finom, én is ott vettem. A fiúknak turmixoltam körtével, babapiskótával, naggggyon jó lett!
Szaloncukor nekünk is kellene, lehet, hogy ott veszek!

Ágy téma. Még mi is maradunk a rácsos ágynál. Zsófinak is 2 évig volt. Most talán még tovább is húzzuk. Én nem akarom hogy kimászkáljanak, persze nálunk más, gondolom egymást piszkálnák alvás helyett.


Tényleg akiknél ilyen picik vannak mint nálunk le fogjátok tenni a fát a földre? Zsófitól annak idején le lehetett, ő szépen nézegette. Hát a fiaink nem így tennének az tuti.

Vea!
Jó lehet a zenei suli is, de mi SAJNA botfülűek vagyunk :(
Én most a gyakorló általánost néztem ki Zsófinak, épp ma is voltunk, annyira szimpatikusak. 3 tanítónéni lesz, választhatnánk is közülük, de mindegyik annyira aranyosnak tűnik, gőzöm nincs hogyan döntsük el.
Akinek van ott esetleg ismerőse, írhatna nekem privit, hátha tud tanácsot adni! Köszi!

Bogi!
Nekünk hál istennek sikerült 1.9-es dízelt venni. Ez 6,5 l körül fogyaszt. Tényleg nem mindegy.

Judit!
Bárányhimlő :(
Zsófi meg már másodszor skarlátos.

Megyünk fürdetni! SZép estét!
ENikő
roen
 
 


Szia Mindenkinek!

Párommal kapcsolatos problémáimmal való együttérzéseteket köszönöm.Édesek vagytok,hogy szurkoltok családi békénkért. :oops: :)
Elkezdtem olvasni a hétköznapi pszichológia Illünk egymáshoz?-Párkapcsolati ki mit tud? című,nagyon szellemes és felszabadító,ugyanakkor gondolkodásra,változtatásra késztető könyvét.Sokad derülök,ahogy haladok előre,és elszégyellem magam.Azt hittem,hogy eléggé megértem Gáborom,ami talán igaz is,de rossz hangnemben közelítek hozzás,ha problémát kéne együtt megoldanunk.Ne higgyétek,hogy bizonyos dolgok felismeréséhez könyvekre van szükségem,de mindig jó,ha írott formában is megerősítik (tudósok) a sejtéseim.Tehát olvastam a könyvet,s itt a topicunkban is elhangzott Beátabtól,hogy fordítsak több figyelmet Páromnak.Hidegzuhany volt a felismerés,valamit nem csinálok jól.Amikor várandós lettem,már előre tervezgettem,hogyan fogok lavírozni egyes szerepeim (anya,feleség,barát,munkatárs,gyerek,tanuló,stb) között.S az,hogy igyekezetem felkészülni,egy ideig be is vált.Mígnem a "mindenkinek szeretnék megfelelni" hadművelettől egészen elfáradtam.Elfáradt a lelkem.Remélem,érthető vagyok.Tudom,hogy a legfontosabb,hogy magunkkal legyünk elégedettek,s akkor könnyebben igazodunk környezetünk elvárásaihoz,de azt is szem előtt kell tartanunk,hogy saját magunkról a számunkra fontos emberek visszajelzéseiből szerzünk információkat.Néha úgy érzem,ördögi kör ez.Igazi játszmázás...
Szóval,tegnap,miután Marcust elaltattuk,vettem egy nagy levegőt,és leültem Gáboromhoz bezsélgetni.Igyekeztem nem kiborulni,nem vádaskodni,szemrehányni,panaszkodni,csak elmondtam,mit érzek,mit gondolok,de ami a legfontosabb,rákérdeztem,ő mire vágyik.Mik az elvárásai,álmai,kívánságai.Zavarba jött.Hosszú beszélgetés volt,és bevallom,nem tudtam végig higgadt maradni,elpityerintettem magam. :oops: :) Valójában ő nem is beszélt sokat.Inkább hallgatott (valójában az őrületbe lehetne kergetni azzal,hogy ha mondok valamit,arra nem reagálnak,hisz' tudjátok...),de most jólesett.Most éreztem először igazán,hogy hall engem.Sajnos mennie kellett éjjelre dolgozni,de annyira csodás volt,ahogy elváltunk:megcsókolt.Esküszöm,úgy éreztem magam,mint egy első szerelmes fruska...
Gábimnak ma van a szülinapja.29 éves.Megünnepeltük.Felejthetetlen nap lesz ez a mai... :D
igen,ez szerelem.Nagyon szerencsés vagyok. :D

KépKép
KépKép
babinti
 
 


No,szia nektek ismét! :D

Zsu!Az emeletes ágy gondolata bennünk is felmerült.Nagyon szerettem kiskoromban,nekünk is olyan volt egy ideig.Mindig ment a harc,hogy ki aludjon felül.De igaz lehet párod félelme,talán babuink kicsik még hozzá.Továbbmegyek:először magunknak is emeletes ágyat szerettem volna,tudod,olyan minigalériát,de a császár után lemondtam róla.nem vagyok annyira mazochista,hogy hasi sebbel le-föl mászkáljak...Talán,ha a gyermekeink nagyok lesznek,bár addigra szerintem rendesen berozsdásodunk majd a létrázáshoz.persze jólesik álmodozni arról,hogy ha tehetném,és ésszerű lenne,miként rendezném be lakásunk szobáit.Ha csak emelete van az ágynak,alá lehet tenni egy íróasztalt a gyerkőcnek,vagy a mi szobánkba kanapét a vendégeknek.Húú,nem is melegedek bele,mert hosszabbra nyúlnék,mint általában. :oops: :lol: Szerintem van időnk még azon tépelődni,hogy ágyat váltsunk-e picúrkáinknak.Lehet,hogy elég majd akkor,amikor közeledik a második baba világrajövetele.

Vea!Mi is zeretnénk zeneoviba,és aztán zenei általánosba járatni gyermekünk,gyermekeink,vagy a Waldorf oviba és iskolába.Beleástam magam újra az oviválasztás kérdéskörébe,és jócskán leszűkült az elveinknek,elvárásainknak megfelelő intézmények száma.A Waldorffal már beszéltem is.Meggyőző,de valamivel költségesebb,mint az állami ovi.Tavasszal megyünk nyitott napokra,addigra ezerrel felkészülök.A zenei nevelést addig se hanyagolom,továbbra is kitartok amellett,hogy a zenével lesz teljes az élet (és az sem baj,ha botfülünk van,vagy nem játszunk hangszeren ;) ).
Örülök,hogy jobban van kisfiad.Talán most már teljesen felépül.

Zsu,Vea!BOLDOG SZÜLINAPOT!
@--;----


Bogi!Gratula az új autóhoz!:)Igaz,hogy még nincs jogsim,azért kicsit megy az irigy-irigy... :D Jó autó,Gábimnak elmeséletem a dolgot.helyeslően bólogatott... :D
Azt hiszem,én csatlakozom a zárt körhöz,és amellett igyekszem ide is gyakrabban betérni.Meg kell értenünk az érvelést mellette és ellene is.Láttam,hogy már Te is regisztráltál (vagy nem jól láttam? ;) ).Remélem,ott is találkozunk.Kell oda is a temperamentu mod... :D
Taliötlet remek.Mi is,mi is,mi is...Mi még nem láttuk a házatok.Milyen színt választottatok végül?

Most mennem kell,de még visszatérek,hogy a többieknek is írjak.Annyi minden az eszemben van...
Kép

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Sziasztok!

Roen!
Nem aktuális, mert rájöttem, hogy Neked a kicsik fiúk :) Hihi.
A jelmezt viszont nagyon nagyon köszönjük, az jó lesz. Lili kb. úgyis akkor fog belenőni, vagy még később.
2 év múlva még csak 5 éves lesz, bár, hogy mekkora lesz, az kérdéses.

Zsu/Hajni!
Ezer bocs és egy anyamedve. Nem kevertem én semmit, csak megemlítettem, hogy Hajni hivatkozott arra, amikor Zsunak volt egy olyan problémája, ami miatt én akartam anno zárttá tenni a topicot.
Sajnos Tünde félre értette.

Kriszi!
Nagyon nagyon megértelek. És nagyon nagyon becsüllek is.
Tudod ez a mai világban nagy szó, hogy képes voltál erre.
Mindannyiunknak vannak problémái, legtöbbünknek a házasságunkkal a legnagyobb, és mégsem vagyunk képesek úgy igazán megbeszélni.
Te is tudod, hogy én milyen szószátyár vagyok, ahogy Tünde mondja teljesen jogosan, szeretem osztani az észt.
Valahogy azóta a törés óta viszont idehaza kicsit hallgatagabb lettem.
Nem tudom megfogalmazni az érzéseimet. Állandóan rajtam van egy lila köd.
Sokszor gondoltam rá, hogy el kéne mennem pszichológushoz. Hiába tanultam én ilyesmiket, talán az is a baj, hogy túl mélyen magamba látok, és nem tetszik ami ott van.
Most nem akarok lélekbúvárkodni, de nagyszerű dolgot tettél, hogy helyre billentsd a házasságod és a szerelmed!

Igen, mivel már régóta regisztrálva vagyok, mondtam Hajninak, hogyha gondolja vegyen fel. Feleslegesen nem akarom a kedélyeket borzolni, mert tudom (és most ne ellenkezz :) ), hogy van, aki nem lát szívesen.

A házunk végül vanília színű lett, az ablakok körül a keretek pedig terrakotta színűek lettek.

Igazából én ettől az autóvásárlástól nagyon féltem.
Tényleg annyira bizonytalan minden, hogy főleg részletre megvenni... Szóval kiráz a hideg ha erre gondolok.
Ugyanakkor a két gyerek miatt mindenképpen jól jön.

SZÜLINAPOSOK!
Boldog szülinapot kívánok!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!Köszi lányok a szülinapi üdvözleteket!
puszi nektek!
sziasztok mindenkinek szép napot!

Kép
vea
 
 


Andi!

Nagyon boldog szülinapot!!!

Bogi!
Értettem én, elsőre is... Csak valamit azért mégse: ha valaki ennyire odavan attól, hogy más elolvassa a hozzászólásait,kerek perec: Hajnira gondolok, hogy ezért zárt topikot akar, az vajon, hogy is tud olyan eseményekre hivatkozni, ami akkor történt, amikor ő még nem írkált abba a bizonyos topikba???!!!! Hogy is van ez?!

És Bogi! Mi a fenéért kérsz te mindig bocsánatot mindenért? Tőled annyian kérnek?

Mérges vagyok, lépek!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu:
csak neked írnék!
Mielőtt vádaskodsz nézz utána!!
hajni20
Haladó felhasználó


Csatlakozott: 2004.11.09.
Üzenetek: 679
Tartózkodási hely: Magyar, Győrújbarát
Elküldve: 2004 December 21 Kedd - 12:02
Itt megtalálod az első üzimet a győri topicba....
:wink:

Ez asszem kicsit 2006. márc 20előtt volt. :)
Vendég
 


Hajni!
Te is utánanézhetnél!!! 2006. július 15-én kezdtél el újra írni a győri topikba. Márciusban nem írtál oda......
beátab
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?