Új privát üzeneted érkezett!

Andi, vigyázz ezekkel a gyerekelőadásokkal! :lol:
Mikor a hugom kicsi volt, folyton vittük mindenfélére. Egyszer a Hamupipőkét néztük meg valami amatőr színtársulat előadásában. A gyerekeknek nagyon tetszett, de mi úgy szenvedtünk! Szerintem borzalmas volt. :wink: :lol:
Ja, meg nem tudom emlékeztek-e a Hupikék Törpikék együttesre.
Na, nekik is voltunk a koncertjükön. Hát, az valami óborzalom volt. :lol: :lol: :lol:
A lényeg, hogy a gyerek jól érezte magát.
Utána már, mivel elég nagy a család, kisorsoltuk, hogy ki legyen a következő szenvedő alany aki elkíséri kultúrálódni. :wink: 8)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Na sziasztok!

Andi, én szívesen veszek nektek színházjegyet, és a kicsiket is vállalom, de gyertek fel Pestre. Jó? Ha majd már nayg lakásunk lesz (nemsokára, éjjjjen!), akkor gyertek fel pár napra és menjetek el kettesben színházba meg vacsizni, meg ilyenek. A gyerekekkel meg csak elleszünk valahogy. Érdemes lenne megnézni a 4 majdnem egykorú gyereket.

Évi, szorítok az uncsitesódnak!!!!!!!!!! Írj ha tudsz valamit róluk. A 3 beteg gyerek anyukájának meg sok-sok kitartást.

Zsuzsi, a Szandinak jobbulást.

Barbi, én ma úgyanígy jártam a Livivel. Csak ő céklát köpködött ill. köhögött. Mókás dolgok ezek...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi!
Aranyos vagy, köszi! Vigyázz, egyszer majd jól szavadon fogunk. :lol: Én is megnézném a 4 majdnem egyidős gyereket, bár nem lenne olyan mókás, ha én lennék mellettük az egyetlen felnőtt. :lol: Még belegondolni is rossz, ha az enyémekből indulok ki. :D

Barbi!
Akkor lehet én vagyok túl infantilis, de nekem eddig még mindig tetszettek az előadások. Sőőt, volt olyan, hogy az elsős gyerekekkel mentem, és némelyiküknél jobban élveztem a dolgot, szívesebben néztem volna, minthogy rendezgessem őket. De tetszik ez a sorshúzásos dolog. A lényeg, a húgodnak tetszett.

Nincs tanács túróra? :cry:

Andi
Kép
zsandi
 
 

 
 

Túró nektek, nem tanács. :lol:

Én csak azt tudom mondani: érzéssel. :lol:

Na, velem is sokra mentél...
Vendég
 


Igen, Drev, sokat segítettél. :lol: Teljesen összeállt a recept. :lol: Fini lesz. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Én segítenék, de még nem evett az Ádám. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsandi:én is nagy okosságokat tudok ám írni, pl:csináld meg a gyümit és rakjál bele először egy keveste, majd látod, hogy hogyan ízlik és növelheted az túró részt ...és aztán egyszercsak kitalálod, hogy mennyi kell!!!!! :wink:

Ma nekem ilyen utolsó cseppes napom van, igaz most felvagyok elvileg töltődve, de már kiborultam!!!! :roll: Ma meg tegnap is elaltatom a Zsombit, a kiscsaj nagyon jól tudja mit művelek a tesójával, erre bejön és felébreszti!!!!! :x :evil: Már hívtam apjukat,hogy siessen, mert nem bírom :roll: persze a kiskrapek azóta nem hajlandó szundizni..............ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


drev:a tápos topik nem mi vagyunk???????MI nem tömjük őket éjjel azt hiszem!!!!! :roll: :roll: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja, azzal nincs gond, hogy kellőképpen infantilisek legyünk! :lol:
Az Ádám kapott egy kacsát, ami úszik a vízben. Őt marhára nem érdekli, de mi az apjával jókat játszunk vele. :wink:
Sőt, régebben ha új mesefilm ment a moziban, jó volt, hogy ott a hugom, mindig vittük megnézni. Jó kifogás volt, hogy a gyereknek mutatjuk meg, csak éppen 6 felnőtt kísérte el. :lol: :lol: :lol:

Ez a pár színház meg koncert volt borzalmas, azért a többit szerettük. :wink: :lol:

Csak jól nézz szét, nehogy valami szörnyűségen szenvedj. Arra vigyék el a nagymamák őket! :lol:

Árpi, és ha még jobban beleolvasnál!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti, koncentrálj az estére!!! És tarts ki!
Mondom én...

Igen kedves drev elírtad?

Andi, mondjuk az érzéssel az szerintem teljesen jó arány... :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


[quote="bmo"]d írta:bmorev:a tápos topik nem mi vagyunk???????MI nem tömjük őket éjjel azt hiszem!!!!! :roll: :roll: :wink:


Oda nem írok be mert voodoo bábut gyártanak, aztán jihad meg minden... (tudom, keverem a kultúrákat, de már megzakkantam)
Vendég
 


[quote]Én hülye beleolvastam a tápos topicba...
ezt írtad drev drága!!!!
Én csak erre írtam, hogy MI vagyunk a táposok nem??????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na még idézni sem bírok, de sebaj!!!!!
Itthon van apa éljen!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Zsombi 15 percet aludt!!!!!!!!!!!! :shock: :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: Szandinak is sikerült 2x kb. 30 percet aludni! kezdek kiborulni, Ferkó meg dolgozik!

KépKép
zsuzsi78
 
 


[quote="bmo"] írta:bmo
[quote] írta:n hülye beleolvastam a tápos topicba...
ezt írtad drev drága!!!!
Én csak erre írtam, hogy MI vagyunk a táposok nem??????? :shock:


Hülye vagyok na...

KépKép
kgiulia
 
 


Ja értem, de akkor te most a Julcsi vagy????Vagy a drev?????És ki a hülye?????Csak , hogy majd este rátok ismerjünk :wink: !!!!!


Zsuzsi:együtt érzek veled!!!!!Nekem némiképp jobb a helyzet, mert a Szonival eltud szórakozni, meg már a párom is itthon van!!!!!És nem is annyira nyűgös, ahhoz képest, hogy alig kap levegőt!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kedves drev! Nem tom észrevetted-e de a 17:49-es hozzászólásod az én nevem alatt futott. Tehát leköteleznél ha nem vallatnád be a nevemben, hogy hülye vagyok. Mert én okos vagyok, te meg... Még a belépőkódodat se tudod? Vagy végülis azt is mondhatom, hogy annyira én járok mindig az agyadba(vagy helyébe), hogy ezért az én nevemmel léptél be.

Andi, megoldottad a gyümölcs-túró kérdést? Szerintem valóban nincs rá recept, tudod ahogy érzed, az a jó.

Barbi, igen az tök jó amikor a gyereknek veszel valami játékot és te jobban élvezed. Nálunk sok ilyen játék van... :lol: :lol: :lol:

Mi meg most értünk haza. A darab jó volt, habár nem nyilatkozok, hoyg én mit értettem ki belőle. Mert ugye ebben az a jó, hogy mindenki mást tud belemagyarázni. A darab után beültünk iszogatni és kajálgatni egy helyre. Mártiékat asszem jól leamortizáltuk, de én jókat nevettem. Én elszórakoztattam magamat is, mert valamiért marha jó kedvem volt. Anyós és Árpi nagynénje volt a csajokkal, hát ahogy ki vannak nyúlva a gyerkeim... na az nem semmi. Gondolom lefekvésig ment a nyúzás. Ja, azt el is felejtettem írni(na meg meglepit akartam a Mártinak), hogy voltam tegnap fodrásznál. Erre mikor megkérdeztem tőle, hogy na milyen a hajam, megkérdezte, hogy miért mit csináltam vele. Oké, hogy én nem tom úgy becsinálni a fodrász, de eddig frufrum sem volt... Most meg az is van. És erre benyögi. Ari volt. 8) :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Na igen Julcsi nem volt úgy becsinálva!!!!!Az volt a gyanús!!!! :lol:
Mi nagyon jól éreztük magunkat :lol:ja le vagyunk amortizálva :roll: , anyósék megküzdöttek az orrszívás nehézségével, 1x fel is ébredt a drága szörcsögve és akkor is leszippantyúzták, mert ugye elalvás előtt is!!!!Szonikám végig olvastatott minden könyvet és csak utána szenderült álomba!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kép

Micsoda kavarodás volt itt tegnap délután... :lol: Én már nem is értem, hogy ki, kivel, hogyan... :lol: Lényeg, ami a lényeg, megoldódott.
Márti, Julcsi, örülök, hogy jól éretétek magatokat. Jó kis kikapcsolódás lehetett.

A túró dolgot megoldottam, tettem bele valamennyit. Ez a pontos mennyiség, mert fogalmam sincs. A végeredmény: Marci megette, Flóra nem. De Flóra mást sem evett, úgyhogy nem a túróval volt gondja, csak nem volt éhes. Egyébként mostanában nem eszik túl sokat. Kicsit rossz evő lett, nem tudom, hogy miért.

Nagy felfedezést tettem. Ma megint végigaludták a gyerekeim az éjszakát, ébredés nélkül. Ez a második eset mostanában. És érdekes módon mindkét alkalom akkor volt, mikor este a szobájukban maradt a fürdőkád, tele vízzel. :roll: Lehet párásítani kéne nekik? :roll: Vagy az is lehet, hogy nincs összefüggés...

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi!
Kérünk képet az új frizuráról, majd eldöntjük, hogy van-e változás. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Szép jó reggelt!!!!!

Remélem mindenki sokáig aludt!!!!! :wink:
Hogy vannak a beteg manók????? :shock:

Julcsinak küldtem 2 képet mikor múltkor náluk voltunk és a Dorina sírva fakadt anyája vígasztalta :wink: , szerintem nagyon jól sikerültek!!!!!Julcsi megmutizhatád a csajoknak!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!
Azt nem tudom mikor van :oops: :lol: , de azt mondtad, hogy holnap tartjátok!!!!!!És akkor a párod most nincs is otthon??????
Jelentkezz ha tudsz!!!!Remélem csak a készülődés köt le és minden rendben van amúgy!!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most kicsit szómenésem van :oops: :
szóval nagyon tetszett nekem a tegnapi előadás, most EGY férfi táncolt, engem nagyon lenyűgözött, hogy mennyiféle érzelmet tudott kifejezni hangok nélkül, csak a tánc, a testbeszéd és a mimika nyelvén.És ez kicsit nehéz lehet, sőt nagyon is hogy egyedül kiálljon ennyi ember elé...jó persze tudom, hogy ezek a művészek meg minden művész exhibicionista, na de akkor is ez hatalmas feladat szerintem. :roll: :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Jó, hogy helyretettétek ki kicsoda, ki mit ír, mert én már a végére teljesen elvesztettem a fonalat. :lol: :lol: :lol:
Telefonos segítséget kértem a Mártitól. :lol:

Julcsi, igen, szeretnénk látni képet az új frizurádról! Biztosan jó lett. :wink:
És mi majd spontán észrevesszük, hogy fodrásznál voltál! :lol:

Válogatott szar éjszakánk volt. Ha azt mondom, hogy fél óránként kelt, akkor nem hazudok. Nem tudom mi volt a baj, sírva ébredt, odaadtam a cumit és aludt tovább.

Délelőtt shoppingolni megyünk, remélem a drágám is bírja mert muszáj elintézni pár dolgot.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Hát persze, ez lemaradt,
örülök, hogy a kultúrcsapat jól érezte magát! :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Még csak reggel van, de én már hulla vagyok. A Szandi 7-kor kelt, megetettem, de alig tudtam vissza altatni. Mire sikerült én már nem is voltam álmos.

Márti, Julcsi: örülök neki, hogy jól éreztétek magatokat. Azt hiszem már rám is rám férne egy ilyen este.
Zsombi hogy van?

Andi: én is ilyen apróságokba szoktam kapaszkodni, ha átalusszuk az éjszakát. De ki tudja, lehet, hogy tényleg párologtatni kéne.
Flóra meggyógyult már?

Már előre félek a mai naptól. A Ferkó megint egész nap dolgozni fog. Nincs itthon semmi, nem is tudom, mit adok a Szandinak ebédre. Napok óta ki sem tettem a lakásból a lábamat.

A doki azt mondta, azért nem ad semmit, mert ugyan annyi idő alatt gyógyulna meg, mint így, hogy csak C-vitamint kap.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Bocsi a tegnapi kavarért, de az elmúlt napok betettek amúgy sem fullon pörgő agyacskámnak. :lol:

Az előadás jó volt, és bár a szólók általában nehezebben élvezhetők, meglepően magabiztos volt a srác. Nekem úgy a kétharmada tetszett, a többi kicsit zavaros volt, még nem tisztult le, új koreográfia, ezért van még mit alakítani rajta szerintem.

Otthon azért necces volt, hogy az 50 perces előadás után éjfél előtt nem sokkal értünk haza, kocsmaszagúan, de anyámék nem szóltak, inkább örültek, hogy mi kikapcsolódtunk, ők meg babázhattak. Ma reggel hétkor még mindig aludtak a csajok, képzelem hogy az este folyamán mennyire lefáraszthatták őket. Amikor hazaértünk, Dorka tátott szájjal aludt.
Vendég
 


Sziasztok!

Andi, gyümölcsöstúró: már túl vagy rajta, de nagyjából én is csak annyit tudtam volna mondani, mint a többiek - érzéssel. Én egy kis tápit vagy tejpépet is kevertem hozzá az első alkalmakkor.

Unokatesómék kislánya megszületett Samuhoz hasonló méretekkel (3,5 kg, 54 cm - na jó, Samu 51 cm volt) és császárral.
Többet egyelőre nem tudok (mi is volt a császár oka), csak annyit, h jól vannak - és ez itt a lényeg.

Tegnap dolgoztam, de csak kora délutánig, és Samu elkényeztette az apját: elaludt délben és 3/4 3-kor kelt. Ilyet velem miért nem csinál?

Drev és az éjjeli szoptatásra vonatkozó komment - valószínűleg az itteniek lelkének szólt inkább ez a megjegyzésed, de nyilvánvaló, h az éjszakai szopi ennyi idős gyerekeknél már valóban nem az éhségről szól. Ha felriadnak, szopizni szeretnének és anyjukhoz bújni - mert az nagyon megnyugtató akkor is, ha csak a karját feküdte el vagy netán rosszat álmodott a gyerköc. Ilyenkor alig esznek valamit. Nyilván ezért kell a cumi is éjnek évadján (bár ezt nem tudom tapasztalatból, mivel Samu anticumista), netán a cumisüveg egy kis teával, vagy ezért kell kiemelni, elringatni, énekelni neki, stb.
OK, okoskodásról ennyit, megyek takarítani!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


[quote="erpé"]D írta:erpérev és az éjjeli szoptatásra vonatkozó komment - valószínűleg az itteniek lelkének szólt inkább ez a megjegyzésed, de nyilvánvaló, h az éjszakai szopi ennyi idős gyerekeknél már valóban nem az éhségről szól. Ha felriadnak, szopizni szeretnének és anyjukhoz bújni - mert az nagyon megnyugtató akkor is, ha csak a karját feküdte el vagy netán rosszat álmodott a gyerköc. Ilyenkor alig esznek valamit. Nyilván ezért kell a cumi is éjnek évadján (bár ezt nem tudom tapasztalatból, mivel Samu anticumista), netán a cumisüveg egy kis teával, vagy ezért kell kiemelni, elringatni, énekelni neki, stb.
OK, okoskodásról ennyit, megyek takarítani!


Én cseppet sem vagyok meggyőződve arról, hogy a gyerek ilyenkor mindenképpen szopizni szeretne, és azt végképp kétlem, hogy az lenne az egyedüli megnyugtató megoldás. Ha a gyerek már beállt arra, hogy naponta x alkalommal eszik, akkor szerintem hiba éjjel szopiztatni, csak azért mert felsír. Azt meg pláne nem értem, miért visszatérő jelző az, hogy estére "megtömik" a gyereket, hogy aludjon. Lehet, hogy azért látom így, mert a mieink olyanok amilyenek, de ha a szokásos normál adagjukat megeszik estére, nyolc és kilenc között, akkor reggelig nem éhesek. Van amikor sírnak, de tuti nem azért mert éhesek.

Valószínüleg én azt látom másképpen, mint a szoptatós anyák többsége, hogy mi a ciciztetés funkciója. Egy aprócska babának táplálékot, megnyugvást jelent, az anyja közelségét. De idővel ennek szerintem át kéne alakulnia mindössze táplálássá. Igen, szoptasson, amíg szerencséjére tud, de ne az legyen a vígasz, ne az legyen a legegyszerűbb megoldás, hogy mindenre a szájába adják a cicit. Tessék a testi közelséget másra is kiterjeszteni, tessék megtalálni a gyerek sírásának az okát és mással megoldani, mert akkor a cicizés nem táplálás lesz, hanem pótszer, amitől a baba, de később egyre inkább az anya fog függni. Szerintem.

Na, jól belelovalltam magam megen.
Vendég
 


Zsuzsi!
Jó, hogy gyógyszer nélkül is gyógyulgat Szandi. A C-vitamin meg amúgy is jó, így, télvíz idején. Kitartást a mai napra.

Évi!
Az én manóim is mindig mintagyerekek, ha más vigyáz rájuk. Aztán győzöm megmagyarázni, hogy azért van ám dolgom naponta. :lol:

Barbi!
Jó vásárlást, habár most nézem, hogy már nem is délelőtt van. :roll:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Míg fiacskám szundizott becsomagoltuk az ajándékokat, már csak pár darab van hátra!!!! :lol: Legalább ezen is túl vagyunk, Szoni nagyon élvezte még a babája bilijét is be kellett csomizni, csak nehogy odaadjuk valakinek! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


drev:ne túráztasd magad ezen, mindenki máshogy gondolja, én egyet értek veled, de mi vagyunk a kissebbség véleményem szerint.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Drev: én is egyetértek veled. Ezt próbálom a Ferkónak is megmagyarázni. Ha éjjel kel a Szandi nem feltétlenül azért van, mert éhes v. szomjas. Ilyenkor ő teáztatná. Szerintem meg elég lenne a víz is, mert ha tényleg szomjas megissza. Ha meg hozzászokik a teához, azért fog ébredni.
Sokszor az is elég, ha felveszem és magamhoz ölelem.

Márti: irigyellek, hogy már be is csomagoltad az ajándékokat. Mi még meg semmit nem vettünk.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Meg is jöttünk.
Semmit nem vettünk. Viszont megint megállapítottam, hogy viszolygok a tömegtől. Annyira elszoktam ettől a nyüzsgéstől, alig vártam, hogy hazaérjünk.

Van egy üzlet a Katona J. utcában, állítólag márkás cuccok sokkal-sokkal olcsóbban. Az Istvánnak akartam egy Saxo inget, na pont ez a márka nincs.
És a sokkal olcsóbban, kabát 45.000.- :?
Utána bementünk a Westendbe, a hugomnak vettünk egy könyvet, meg egy könyv kellett volna a sógornőmnek, persze azt teljesen elfelejtettük. :roll:
Úgyhogy pisiltem és jöttünk haza.
Még a többiek (faterom, hugom, pasija) bemennek a Bay-Way-be, én már inkább hazajöttem mert a drága elaludt, utána meg ebcsi lesz.
Szóval nem intéztem semmit. :?

Évi, gratula az unokatesódnak a babához! Sok-sok tejcsit és jó egészséget nekik. :P

Zsuzsi, tarts ki! Ma már jobban van a kishölgy?

Márti, ügyesek vagytok. Én is egyenlőre úgy állok, hogy nincs is mit becsomagolni, merthogy ma sem vettem semmit. :lol: (legalább nem költöttem pénzt!)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Évi: gratulálok unokatesódnak a babához!

Barbi: egyenlőre nincs jobban, már az orra is folyik. :(
Egész nap csak kézben van el, de még így is sokat sir. Ha lerakom az ágyba, teljesen kikészül. Elveimet feladva, most is kézben altattam el, de legalább alszik.
Sajnálom a sz@r éjszakát. Újabb fog?
Saxo van a Westendben is, nem nézted meg? Én vásároltam ott, és egész jó árak vannak.

Edit: merre jársz?????

KépKép
zsuzsi78
 
 


Én mondtam emlékeztek????Hogy nekem már belesznek csomizva az ajándékok, mire ti elindultok megvenni!!!!! :wink: Jövőre vállalok karácsonyi bevásárlást 8) :lol:

Zsuzsi:szegény Szandi!!!!! :( A gyerkőknek szerencsére jó kedvük van!!!!Legalább ennyi!!!! :?
mármint az enyimeknek :wink:
Évi:gratula az új családtaghoz!!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jé, vita van :)

drev, szerintem simán elbeszélünk egymás mellett egy-két ponton, de sebaj, azért van ez az oldal, h lehessen véleményeket csereberélni.
állításom 1: egy 7-10 hónapos gyerköc éjjelente ritán sír fel azért, mert éhes vagy szomjas - ebben szerintem egyetértünk (valószínűbb okok: rosszat álmodott, jön a foga, kényelmetlenül fekszik, stb)
állításom 2: ha felsír / felriad, szeretné, ha valaki megnyugtatná, segítene visszaaludni - szerintem ebben is egyetértünk
állításom 3: a nyugtatásnak számos módja van: a) cumi a szájba (felhívom a figyelemedet arra, hogy a cumi a szoptatást helyettesítő / imitáló eszköz - ciciformájú, lehet szopizni), b) ringatás, simogatás, éneklés, séta a lakásban, ugrálás a fittball labdán (ez a sor hosszan folytatható, kinek mi vált be), ÉS c) a szoptatás is nyugtató hatású (anya ott van, hozzá lehet bújni, és úgy tudom, a szopómozgás elálmosítja a babát - lásd a) pont: a cumi!)

Ahol véleménykülönbséget látok: a szoptatás funkciója egy ennyi idős gyerekeknél (7-10 hónapos) szerintem egyre kevésbé a táplálás, hiszen azt kap más forrásból is eleget. Ezt erősíti az is, hogy ilyenkor már általában kevesebbet szopiznak, és kifejezetten akkor kérik a cicit, ha álmosak, bújhatnékuk van, megnyugvásra vágynak, ilyesmi (legalábbis Samunál ez volt). Tipikusan érbedés után vagy elalváshoz.
Abban viszont egyetértek veled, hogy "nem ez az egyedüli megnyugtató megoldás" -nyilván nem, lásd a-b) pontokat.
Túl van misztifikálva szerintem is ez a szoptatás dolog, de én semminképp sem vitatnám a megnyugtatást hozó funkcióját.

Az pedig más téma, hogy estére meg kell-e "tömni" a gyereket vagy sem. Samu sem igényli a tripla adagot a jó alváshoz, sőt, vacsira eszik tipikusan a legkevesebbet. De ez szerintem tök egyéni, másutt más működik.

No, befejeztem a kisregényt, folytatom a kacsalevest :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Kacsaleves elvan nélülem, is, ezért egy-két előbb kimaradt reakciót még gyorsan megejtek.

Márti, én is irigyellek a karácsonyi készülődés ilyen előrehaladása miatt. Én még mindig nem fejeztem be a beszerző köruta(ka)t, sőt! Ajándékcsomagolás (ahogy magamat ismerem) 24-én várható.
De a szűkebb baráti társasággal lesz vasárnap előkarácsonyi teadélután (mivel 5 órakor gyűlünk - épp Samu miatt, h ő is tudjon jönni :) - már alig várom. Sütünk-főzünk-eszünk-iszunk együtt egy jó nagyot.

Köszönöm az új családtaghoz a gratulációitokat. Eljuttatom. Azért volt császár, mert farfekvéses volt a baba, és a doki nem kockáztatta a dolgot. De hogy egy császáros baba milyen kisimult a születés után (kaptam fotókat) - üde, sima, rózsaszínű, gyönyörű. Samunak ufófeje volt (megnyúlt a születés közben), kék színű volt és gyönyörű :)

Zsuzsi, Szandit nagyon sajnálom, remélem, h most már hamarosan könnyebb lesz neki és neked is!

Barbi, átérzem a vásárlás- és tömegiszonyt - én is hasonlóan viszonyulok ehhez. Ezért is tologatom, halasztgatom az ilyen dolgaimat - bár tudom, hogy nem ez a legjobb stratégia :)

Üdv, É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi, kacsaleves, nyami!

Zsuzsi, tudom, Saxo van a Plaza-ban is, (legalábbis volt) csak én olyan inget keresek, aminek az eleje kétféle színű. Tudod, a gombnál változik a színe. És olyan selyem szerű anyagból legyen, ja, és ne öltönyhöz való. :lol: (nem kérek sokat, mi?)
És csak egyszínűt láttam mindenhol, ezért néztem meg ezt a boltot.
Sok-sok gyógypuszit Szandikának.
Ilyenkor mindegy, általában hogy alszik el, most jobban igényel téged és a dajkálást.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Márti!

Köszönöm a szülinapos jókívánságot! Sajnos Apukám kórházban van, elég ramatyul, így minden tervezett dolog halasztva.

Így utólag is Zsombinak boldog hófordulót, ne haragudj, de nem tudtam akkor írni.

Gyógypuszit a betegeknek!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:sajnálom apukádat :( , mielőbbi gyógyulást neki!!!!!!És tartsál ki mint mindíg!!!!! :wink: :roll:

Raktam fel az előszobába csillagokat, meg díszeket...a Zsombi odavan értük mindíg elakarja kapkodni őket!!!! :lol: :wink:
Megjött a gázszámla :( :( :( , azt hiszem jövőre tuti sikeres lesz a fogyókúrám, mert nem lesz mit enni!!!! :? :roll: :shock: Nem baj majd megyünk a Julcsiékhoz költöztetni , aztán hátha akad egy kis kaja :lol: esetleg zsíros kenyér????? :shock: 8) :lol:

Barbikám:ti nagyon hatékonyan vásároltak, múltkor az Istvánnak is ilyen jól bevásároltatok a szülinapjára :lol: ...de igaz a mani megmaradt csak nem jutottál előbbre!!!!Fel a fejjel még van 1 hét!!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Sokat gondolkodtam azon, hogy írjak-e. Döntöttem. :)

Drev!
Én csak a magam tapasztalatát és Hannát tudom leírni. Hanna mostanában újra kel éjjel. Kb 3 hétig nem kelt, de azt se egyhuzamban kel elképzelni. És ő eszik éjjel. Nem is keveset. Mérni nem mérem, de ennyi idő után tudom, hogy mikor eszik és mikor nyammogna, ha ő tenne ilyet. Viszont gond nélkül megkülönböztetem, hogy azért sír, mert éhes, vagy mert valami más baja van. Sőt, ha fáj valamilye, akkor a fejem tetejére állhatok, akkor se akar cicizni. Sokszor van, hogy csak fel kel vegyem, sétálunk egy picit és már dől is a vállamra és alszik tovább. Valamikor meg éhes és eszik, aztán alszik tovább.

Hanna még csak 1,5 szer eszik szilárdat. A vacsiját már adagnak lehet nevezni: kb 200 ml eszik meg egyszerre. Most kezdem neki bevezetni az ebédet. De mindemellett ugyan annyit eszik tejcsit, mint eddig. (illetve a szopik száma nem változott, ha így jobb)

Az anyatej hamarabb feldolgozódik, mint a rendes kaja, vagy a tápszer. Ezért agonizálnak a lányok annyit, hogy biztos jobban aludna a kicsi, ha "megtömné", ami annyit jelent szerintem, hogy nem csak szopizna este, hanem közvetlen elalvás előtt adna neki enni.

Ha Hanna kelni akar, keljen. Ezért vagyok vele itthon. Ha dolgoznék rendszeresen és nem csak hetente 1x kéne elmenjek, nagy valószínűséggel engem is rosszul érintene az ébredés. Így nem. De ez megint személy függő. Van aki nem bírja.

A mással való megnyugtatásnál Évivel értek egyet.
A cumi az cici helyettesítő. Ugyan úgy szopizza a baba és azért nyugszik meg.
Hanna utálja a cumit. Max játszani hajlandó vele napközben, ami annyit tesz, hogy rácsálja a műanyagot. Az ujját is alig szopizza. Leginkább elalvásnál, mert ő egyedül alszik el.

De nem vagyunk egyformák. A ti babáitok úgy, Hanna meg így szereti. Ezt szokták meg tőlünk. De ezért még nem hiszem, hogy rossz lenne, amit csinálok.

Egy kérdés: Te hogyan oldanád azt meg, hogy ne egyen a gyerek éjjel, ha éhes?

Azzal teljesen egyetértek, hogy meg kell találni az okot, hogy miért sír egy baba, de szerintem ennyi idő elteltével ezt a legtöbben kb be tudjuk már lőni, hogy fáj, kényelmetlen, fázok, melegem van, éhes vagyok stb... És azzal is, hogy sok anyunkánál inkább neki lesz ez függőség, mint a gyereknek, de szerintem ez a ritkább.

Nem tudom, hogy emléksztek-e arra a Vészhelyzet epizódra, amikor egy anyuka odamegy a pulthoz és megkérezi, hogy hol tudná megszoptatni a kisfiát. Megmondják neki, amikor is egy olyan 6 év körüli kissráccal elindul és a gyerek még közli is mufurc hangon: Siess már, mert éhen halok!!! :D:D Na, az nagyon durva!

Hosszú voltam így ma estére.
Jóéjt és kellemes bevásárlós arany adventet nektek! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Vok, örülök, h leírtad a véleményedet - megerősített abban, hogy mennyire nincsenek átlagos megoldások és átlagos utak.
Itt most mindenki a saját gyakorlatát írta le, mesélte el - nálad Hanna még a hozzátáplálás elején tart, a szopi még a fő tápláléka, és emiatt valóban gyakrabban megéhezhet - akár éjszaka is. Ez egészen más helyzet, mint Samu volt, aki már 6 hónaposan 3x evett szilárdat, és nagyon keveset szopizott már akkor is. Az éjjeli ébredések nála már nem az éhségből fakadnak (többnyire - bár néha azért előfordul), és a leszokás előtti hónapban már tuti nem azért szopizott mert éhes volt...
És megint más a helyzet drevéknél, aki szintén a saját tapasztalataiból indult ki, és másképp gondolkodik a szoptatás értelméről (mint én).

Valószínűleg nem szabad könnyen általánosításokat levonnunk a saját egyedi tapasztalatainkból, de tök jó megismernünk azt, hogy ki hogyan oldja meg ezeket a helyzeteket - később vagy a következő gyereknél ezek az ötletek, tippek biztosan jól jönnek majd :)
Jó éjt mindenkinek!
Üdv, É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


No, látom nem világos, hogy mi a problémám.

Először is szeretném felhívni a figyelmet jelen topic címére. Igen, ez a "tápszeres" topic... Miért is van ilyen? Vessünk egy pillantást a normál tavaszi babás topicba. Szinte minden oldalon megy egymás riogatása, mindenféle allergiákra, kutatásokra, meg mittomén mikre hivatkozva. A végső konklúzió szinte minden esetben az, hogy szopiztatni kell és aki nem ezt teszi, az deviáns elmebeteg, majdhogynem gyerekgyilkos. Az ember szívesen olvasna, hogy a szerencsésebb anyukáknak milyen tapasztalatai vannak, de nem lehet, mert naponta idegbajt kaphat a bigott ciciztetőktől. Akiknek mindenre ez a megoldás, és vállvetve ki is közösítik azt, aki merészel a maga elképzelései szerint hozzátáplálni vagy valami mást tenni. Agymosás megy, nem egymás segítése. Egyes userek a példaképek és mindent úgy kell csinálni, különben kiesik a pixisből. Pedig jó lenne egy kicsit más szemszögből is nézni a dolgokat, de ami ott megy, abból nem kérek köszi. Hogy ezt miért itt írom le? Mert itt megérti a többség, maguk is ezzel szembesülnek. Nem kértem rá választ, mégis kaptam. Aki tanácsért bekukkant, amikor tanácstalanná válik, a másik topicban pedig nem kap segítséget a problémájára, az tisztelje meg azokat a szülőket, akik tápszerre lettek ítélve, hogy legalább nem próbál kioktatni senkit. Itt mindenki szívesen van fogadva, választ is kap, "odaát" számos itt felhozott tipp felbukkan később, tudjuk, közismert, hogy még maguk az "érinthetetlen" userek is olvassák ezt a topicot. Köszönet azonban nem jár érte, csak gúnyos összekacsintás van, egyesek még idéznek is innen, pellengérre állítva másokat, akik nem a közösen diktált menetrend szerint cselekednek.

Vok, örülök hogy az általam felvetett dolgok felével egyetértesz. A másik felénél pedig arról beszélsz, amiről én nem. A cumi nálunk nem játszik fontos szerepet, nem tudom miért került szóba. Az éhségérzetről meg az a véleményem, hogy ahol van kialakult napi menetrend, ott néhány esettől eltekintve nincsen ebből probléma, a gyerek nem kel fel mert éhes.

Ha nem csak ötletek néma vadászása és enyhe lenézés lenne az átolvasók fő szokása, akkor szerintem nem lenne nehéz felfogni, hogy ami odaát folyik, az nem helyes. Ott körülrajongott userekről szól minden, akiknek mindenre a riogatás és a ciciztetés a válasz, itt úgy érzem, a konkrét dolgokról beszélünk. És itt nem arról van szó, hogy azért nem értjük, mert a ciciztetés nálunk különböző okok miatt nem lehetséges. Talán inkább pont ezért találunk más válaszokat.

Zárásnak csak annyit mondanék: úgy érzem, akinek valamilyen kérdése vagy problémája van, itt valódi válaszokat talál. Éppen ezért szerintem a cserébe elvárt tisztelet nem túlzó kívánalom.

Részemről egy mondattal zárnám le a témát: Ebben a topicban - ezzel együtt úgy érzem a való világban is - a problémákra nem lehet válasz egyedül a szoptatás. Ezt kérem felfogni.
Vendég
 


AZt hiszem nem várt a drev reakciót csak leírta a véleményét.Persze ez egy fórum, de ez tényleg a tápos topik!!!!
Aki nem érezte át a mi helyzetünket az nem is érti ezt..... :?
Én sem mesélek gyermektelen , de gyermek után áhítozó nőnek arról, hogy milyen hatalmas érzés gyereket szülni és milyen nagyon jó hogy négyen vagyunk!!!!!!
SZoptatásról:persze az a legjobb ez senki nem vitatja, de mondjuk a sógornőm is fél éves kora után hozzátáplált VAGYIS ELVÁLASZTOTTA a gyereket, ami ugyebár egyesek szerint bűn!!!!Hát nem tudom, szerintem mindenki tudja, hogy mi jó neki és mi jó a gyerekének és AZT kéne csinálni nem mást!!!!
És én is néha felhúzom magam, mikor átszédülök a másik topikba, de nem fejtettem ki a nézetemet arról, hogy aki nem tud szoptatni az miért nem ad főzeléket éjszakára???!!!!! :shock: :shock: :shock:
SZerintem maradjunk annyiban, hogy aki szoptat az szoptasson annyiszor amennyiszer akar, én ha megadatott volna ez a dolog másképp csinálnám.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hazudós vagyok ám, mert az Izának meséltem a babázás örömeiről, de tudom hogy neki remény kellett...mert nekik is hamarosan lesz pocaklakójuk, csak ezt nehéz nekik elhinni........távolinak tűnik, de ami késik..... :wink: :lol: 8)



No mi a helyzet????Mindenki szunyál még?????Vagy sok hülyeséget írtam?????? :shock: Az is lehet :oops: :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Ajjaj, ne vitatkozzatok lécci:)

(jó hogy ezt én kérem :))

Tényleg jó dolog ez a szotatás, örüljön neki aki tud :) És ne bántsa meg azt aki nem.

Orsi is este már tápszert ad, mert nincs neki teje:( Pedig azt hittük, hogy majd még Katának is jut :( De nem :(

Egyébként Árpi, az én lányom is felkel egy hete éjjel! És megivott 150 ml tápszert, mert éhes volt:) Ez nálam azt jelentette, hogy már nem elég a tápszer este. Már két napja kap tejpépet este, utána jön a tápszer, azóta nem kel éjjel.

Bocsi hogy nem jövök csajok, de minden percünk be van táblázódva :) Ma vásárolunk, holnap Földvár, hétfőn meg már kezdek sütni...

Jövő héten szerdán meg Bence kap szurit :( Képzeljétek, eldöntöttem, hogy magunkat is, és Bencét is beoltatom a Pneumovax23-al, mert mind3-an nagyon fogékonyak vagyunk a fül/tüdő/torok/mandulagyuszikra, és ezek ellen véd. És ha nem kapjuk el, nem jön elő az asztmánk. És ez csak 1480 Ft. De ha már ott voltam a dokinál, megkérdeztem, hogy az influenza elleni mennyi, és mondta hogy a gyerekeknek ingyen van. Így a Bence azt kapja szerdán, a Pneumovax-ot meg egy hónap múlva.

Na mennem kell, pusz

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Kedves Vitázók!
Sokat gondolkodtam azon, hogy beírjak-e. De ezennel szeretném lezárni ezt a "cici vagy nem cici" "vitát". Hogy miért? Mert ebben a topikban elég sok(majdnem az össze ide irogató anyuka ilyen) a sikertelen szopit nagy lelki válságként átélő anyuka van. És nem tudom feltűnt-e de ezek az anyukák, valahogy nem szólnak hozzá a témához. Hát, kivéve most engem...ja és a Mártit meg a Zsut!(mire ide jutottam már...órák óta írom a hsz-t)

Évi, írtad, hogy az éjszakai szopi ennyi idős gyereknél, nyilván már nem az evésről szól. Hanem ha éjjel felriadnak, a gyerekek szertnének cicizni és az anyjukhoz bújni. Mivel én egy e témában lelki sérült csoporthoz tartozom és emiatt nyilván üldözési mániám van, ez nekem nagyon szarul esett. Vagy inkább a lelkembe mart. Tehát ezzel azt szeretnéd mondani, hogy amikor a gyerekeim felsírnak nem tudom őket megnyugtatni anélkül, hogy ne adnék cicit a szájukba? Mert nem adok, lévén, hogy értelme sem lenne max. megrágcsálnák. Mégis megnyugszanak amikor a karomba ölelem, becézgetem őket. Nem érzem, hogy emiatt még több rémálmuk lenne vagy hátrányosak lennének. Nem hiszem, hogy ezért lennének később idegbetegek, mert nem nyomtam cicit a szájukba. Nyilván nem azt akartad sugallni, hogy ezért rosszabb anya lennék a szerencsésebbeknél, nekem mégis ez jött le. Mert ez egy ilyen topik, ide a legtöbb anya sok negatív érzéssel és csalódással jött. De nem beszélhetek a többiek nevében így inkább csak magamra vonatkozóan írom ezt. Én így éreztem. Hozzáteszem NEM haragszom, csak szeretném lezárni a témát.
Későbbi hsz-ben írtad a cumi-cici nyugtató hatását. Ezzel teljesen egyetértek. Tudomásom szerinte a szájban vannak fájdalomcsillapító-nyugtató idegvégződések. Ezt Németoban.(asszem ott) alkalmazták szülészeti kórházban kísérleti jelleggel. A vajúdó nő szájába cumit adtak és állítólag bevált. Csak be is csődölt mert -szerintem- marha idétlenül nézhetett ki és senki nem akarta a valóságban alkalmazni. Ezt a dolgot a gyerekorvosunk mesélte, hogy anno mikor kint volt akkor zajlott ez a kísérlet, viszont nem tudom alátámasztani, hiszen csak hallott információ. De mivel én 100%-ig megbízom benne el is hiszem neki, hogy ő tud ilyen kísérletről.
Abban is egyetértek veled, hogy a szoptatás túl van misztifikálva. És mégegyszer kihangsúlyozom, nem bántottál meg, de leírtam milyen érzéseket váltott ki belőlem az a pár mondat.

Vok, te nyilván tapasztaltabb vagy nálam a szoptatásban. Egy kérdésem lenne, hátha te tudsz válaszolni. Ha az anyatej mindig a baba igényeinek megfelelően változik, én ezalatt azt értem, hogy ha szoptatok és csak szoptatok-tehát van elég mennyiség- akkor a tej annyi tápanyagot biztosít amennyi a gyerekemnek kell. Tehát nem ébred fel éjjel azért mert éhes, hiszen megkapta az aznapi tápanyagszükségletet. Legalábbis nekem ezt mondaná ez a mondat. Szerintem, ha a gyerek éjjel éhes és ezért ébred fel, akkor (ÉN) gondoskodnék róla, hogy nappal megkapja a kellő energiaszükségletét. Szerintem nem normális ha egy ekkora korú baba mint az enyém éjjel enni akarna. Igenis már nem csecsemő, meg kell tanulnia, hogy az éjszaka alvásra való a nappal meg az ébrenlétre és benne a sokszori tápanyagfelvételre. Ezzel NEM azt akarom mondani, hogy aki éjjel is eteti az ilyen korú gyermekét az nem normális én arról beszéltem, hogy én nem tartom normálisnak, ha enni kér a gyerekem. És ezzel nem azt mondom, hogy nem tartom normálisnak a gyermekeimet. És most csak azért "magyarázkodom" vagy írom le ilyen körülményesen, mert nem szeretnék senkit megbántani. Neked is leírom, nem bántottál meg, csak szeretném lezárni a témát.

És ami drevet illeti. Mint gondolom mindenki tudja, ő a férjem, a társam. Ő az egész "szoptatnék de nem megy és emiatt kiborulok" témát kicsit kivülálló és benfentes szemmel is végignézte. Hiszen azért valljuk be, ő nem ÉREZTE azt a csalódást, hogy nem megy, "csak" tehetetlenül végignézte, ami lehet, hogy rosszabb is!!! Igen kicsit lehet, hogy keményebben fogalmaz a témában, hiszen végignézte és végiélte velem és a gyerekeinkkel együtt a sok "jóindulatú" tanácsot ami egyre mélyebbre lökött minket(hát inkább engem!) az elkeseredettségbe. És lám a gyerekeink mégis túlélték a tápszerezést. Amikor valakinek nem megy a szopi -mindegy milyen okok miatt- általában jönnek a kéretlen tanácsadók is és nagyon könnyű besokallni. Aki tanácsokat szeretne kérni, szerintem megvan rá a megfelelő fórum, oda lehet bátran fordulni.
Az meg hogy estére megtömöm sűrű főzelékkel, mert az anyetejes vacsinál felébred az éhségtől.. hát nem tudom. Én nem alszom túl jól ha nehéz kaja van a hasamban éjszakára. Egyen napközben ahányszor és amennyit kíván egy könnyebben emészthető vacsi elalvás előtt ami kedvez a szép álmoknak is és éjjel meg alvás. Nekem! ez a meglátásom.

Lehet arról vitatkozni, hogy miért jó az anyatej, ami szerintem alapból meddő vita lenne, mert mindenki tudja hogy valóban mi mindenre jó. Hiszen Természetanyánk nem véletlenül találta ki az anyatejet. És lehet arról is vitatkozni, hogy adjunk-e éjjel cicit vagy nem a gyereknek, de szerintem ez jelen topikban merő szívtelenség lenne. És igen, néha átolvasok én is a másik topikba és amikor valaki felteszi azt (fentebbb leírt okok miatt számomra érzékeny kérdést ill. a feldolgozatlan emlékek miatt még mindig fájó kérdést), hogy aki nem tud szoptatni az tápszer helyett miért nem ad főzeléket a gyereknek. Persze ebben gúnyt érzek, dehát ugye a téma érzékenyen érint. És ugye mivel én nem gondoltam hogy a pár hetes csecsemőimnek főzeléket kéne adnom, és tápit adtam, lehet, hogy el is lehetne perelni a gyerekeimet?! Szóval igen, néha én is kiakadok, mert rosszul esik egy két dolog. De nem megyek oda és magyarázgatom, hogy attól még nem vagyok rosszabb bármelyik anyánál mert adok tápszert. Sőt azt se magyarázgatom, hogy a gyerekeimmel a kapcsolatom van olyan szoros és bensőséges mit egy szopis anya-gyerek kapcsolat, hiszen én is tápon nőttem fel és imádom anyukámat és nekem ő nagyon fontos és biztos pont. Mert ő az ANYUKÁM. És nem azért lett az mert a melléből tudott táplálni. És sokszor (sajnos nagyon sokszor) a szopisok tudnak úgy fogalmazni, hogy nekünk fájjon, hiszen ők nem érzik (nem érezhetik!) a csalódottságot emiatt. Lehet azt mondani, hogy aki akar az tud szoptatni. Én mégis azt mondom NEM mindenki tud aki akar szoptatni. Tiszta a lelkiismeretem, mert anno mindent megpróbáltam semmit nem tudnék másként csinálni. Csak annyiban, hogy letojnám az okoskodásokat. Vallom, hogy nekem az is "segített" hogy ide jussak.
Szerintem ez a téma már nagyon körbe lett járva. És feleslegesen. Én azt mondom zárjuk le a "vitát", mert ez jelenleg senkinél nem aktuális. Ha esetleg valakinél mégis az lenne gyanítom majd megint elővesszük vagy az illető átirogat másik fórumokra is.
Ha esetleg valakit mégis sikerült megbántanom (hiszen én ezen az oldalon állok, de sokan vannak a másik oldalon is (szopis-nem szopis)) elnézést kérek tőle, nem direkt volt. És szerintem ha valaki még vitázni akar a témáról, tegye meg nyugodtan, de ha kérhetem (persze nem kell megfogadni mert én csak egy vagyok a sok közül, és nem én határozok meg dolgkat, ezért csak kérni szeretném), hogy az magán úton tegye. Itt sok olyan anyuka van aiknek ez nagyon fájó pont. És ez a topik már adott elég erőt nekünk, hogy túléljük ezt, ne menjünk vissza a depibe, főleg így karácsony előtt. Sok a jó anya, mint jó pár oldallal ezelőtt írtam és aki ilyen helyekre irogat, olvasgat az a tudása szerinti LEGJOBBAT akarja a gyermekének.

KépKép
kgiulia
 
 


Itt a világ vége:
Kép

anya vígasztalj meg:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


A képek gyöngyörűek, és a legjobbkor kerültek fel az oldalra.

Andi
Kép
zsandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?