Új privát üzeneted érkezett!

Aszta Mancsusz! Nektek akvárium volt a fürdőszobában? :shock: Baromi jól nézhetett ki!
Úgy tudom, a páfrány szereti a fürdőszobát. Esetleg műpáfrány? Na jó, csak hülyéskedek.

Sült bab - a világ legegyszerűbb kajája, de naggggggyon finom. Kevés olajon megpirítom a hagymát, ráteszem a babot, só, bors, pirospaprika, vegeta, kis kockákra vágott krumpli, kolbász vagy/és virsli, esetleg édespaprika, paradicsom. Nagyon pici vizet kell önteni alá, hogy ne égjen le, és hagyni kell megsülni. 30-40 perc. Savanyúsággal pöpec lesz!
Semmi extra nem kell bele, csak amolyan jó magyaros fűszerezés, no oregánó meg bazsalikom meg hasonlók. Én már csak ilyen maradi vagyok. :lol:

Kakaporjekt annyira beindult, hogy azóta volt még egy adag, sírás nélkül. 8)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, Cool, ez a két kantáros még Nokinak van félretéve:
Kép
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Még a sült babhoz: kenyérrel!!! :D

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

 
 

Gabus, száraz bab vagy fejtett? És beáztatod? És tényleg kész 40 perc alatt? :shock:

A vízipálma is szereti a fürdőszobát főleg ha Petya szereti öntözni a virágot :lol: /Mondjuk fény sem árt./

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Kicsit szétszórt vagyok ma este. :oops:
Livi úgy kapta, hogy a merőkanalat, amiben már benne volt a kaja, a vízcsap alá tartottam, majd leöntöttem róla a vizet, így nem volt rajta a zsiros, fűszeres szaftból. Bár szerintem imádta volna, dehát mégis...

És Cool, az első képen Benin is kantáros van, azt természetesen nem tettem félre Nokinak. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Natasa,
kafa a vonalzód! :D
Mirelit vagy üveges zöldbab (sárga hüvelyű). Télleg 40 perc. :wink: Há mondanám??? :twisted:
Mi a mirelitet jobban szeretjük, mert az üvegesnek van valami mellékíze.
Basszus, lehet, hogy Ti végig a másik féle babra gondoltatok? Bocsi. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mozgalmas napom volt, voltunk Tücsökzene pótláson, amit a Miku ünnepség miatt kihagytunk, aztán voltam kozmetikusnál is, picit főztem, picit rendet raktam és el is ment a nap. :roll:

Evés: na tehát: se tízórai, se uzsi :evil: , csak ebéd és vacsi. Ezek most egész jól mennek. De nem eszik gyümölcsöt. Hogyan adjak neki??? Próbáljak tejpépet uzsira és abba tegyek???
Ma már 1 egész tojás sárgáját raktam a spenótba és egyenlőre nincs baja tőle. Hurrá! :)

Tücsi,
Hogy vagytok???

Timi,
De jó, kari buli! Hol volt?
Fanni, ha esetleg „világgámegyek” korszakba esne, mi szívesen látjuk. :lol:
Kis katonád nagyon édi, harisnya Kaisersből? :wink:

Natasa,
Fejetlen lovunk nekünk is van már. :D
Szerinted a kölesgolyó nem túl sós nekik?
Miért izgat a tánc? Én nem láttam a táncokat, csak a végét, de a FR páros igencsak el voltak szállva maguktól. Szerintem jót koppantak. :D
Neked is jó az új képed! :wink:

Gabi,
Én már láttam mérges Szonját, amint hajánál fogva csapdosott 1 babát. :D Nagyon cuki volt.

Mancs,
Én láttam GZ-t, szerintem sokat változott az arca, de jól néz ki nagyon!
Páfrány én úgy tudom fénykedvelő … :roll:

Eszti,
És nem sétálsz valamikor a Jászai-Szent István park környékén? Ikea most nekem nem nagyon férne bele ...

Dia,
A legjobb dadusnak jobbulást!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Gabus,...én igen! Sebaj, a zöldbabot amúgy is jobban komázom. Csak gondoltam az uramnak csinálok meglepit, ő a szeles száraz babot részesíti előnybe. Így ugrott a meglepi, de van egy ebédötletem. Köszi így is!
Hja, a skacok után én is képet cseréltem :)

Lassan álomra hajtom fejem,....

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
tetőteres fürdőszobánk van, tehát egy kb. 1 m-es ferde plafon is van a fürdőben. Ez alatt van a sarokkád, nem olyan felemás, hanem egyenlő oldalú. És az egyik oldalánál úgy lett megcsinálva, hogy nem közvetlenül a falhoz lett berakva, hanem lett egy 20-30 cm-es padka. Ez is le van csempézve, meg minden. Ide csináltattunk aksit. Alatta egy vastag filc volt. Fogalmam sincs mitől repedt mg :roll: Nagyon szép volt, olyan jól esett befeküdni a kádba és nézegetni a halacsokat. Valszeg egyenlőre nem lesz több hal. Mbá döntött így, csak most rideg nélküle a fürdőszoba. Ezt az ötletet egyébként a tavalyi őszi BNV-n láttuk. Persze ott fullextrás jacuzzis kád volt, meg tengeri aksi :roll: Novemberben volt 1 éve, hogy a fürdőszoba elkészült, és kb. most volt 1 éves az akvárium is. Ha találok, küldök róla képet, de csak emilben.

Gabus,
jól hangzik ez a bab. És tényleg, száraz vagy fejtett, vagy kell-e áztatni... :roll:

Kép
mancs
 
 


Natasa,
adhatok egy másik ötletet is? :D Ugyanez, csak zöldbab helyett zöldborsó, krumpli nem kell bele és nem sütni, hanem főzni kell. Ebből lesz egy szintén nagyon finom izé, amit nokedlire rászedve, szintén savanyúsággal kell enni. Ezt úgy hívják: borsós nokedli.
Nokedliből következik, hogy kenyér nem kell hozzá.
Hát, reform étterembe nem megyek már szakácsnak, az tuti. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba, Beni akkor sem eszi a gyümit ha egyedül eheti? Pl banán darabkák vagy egész alma hámozva /mert onnan nem tud akkora darabot törni, hogy fulladozzon/? Mert ezeket lehet játéként fogná fel és akkor lecsúszna :roll:
Párom sótlan kölesgolyókat vett a bioboltban, de azóta sincs nekik csak bulátájuk. Én már nem izgulok a só miatt. annyira meg nem is sós ill. annyit nem eszik belőle.
Hát, lehet hogy a Réka el volt szállva, de akkor is jobban táncol mint mondjuk a Somló csak hát az Iringót vmi miatt nagyon nyomják. Ilyen alapon kereshettek volna neki jobb partnert.

Ez a "picit rendet raktam" tetszik! Azt, hogy csinálod?
Lehet úgy kozmetikushoz menni, hogy csak masszázst kérsz? /Egyszer voltam csak esküvő előtt,....akkor sem nyomkodott szerencsére, nem volt nagyon mit 8) meg szülés előtt szempillát festettni :oops: / Mondjuk a fodrászhoz kellene eljutnom végre!
N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Már majdnem elküldtem a következő kérdésem, mikor Sajtit idézve átjött a fax. :lol:
Miért kell az akváriumhoz akkumulátor? :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Mancsusz, szivesen veszem a képet az aksiról. Én már láttam hasonlót, de az meg a fürdőszoba falába volt beépítve. Egyenlőre félek a fürdőbe tervezni az aksit mert, a mi fürdőnk nagyon világos lesz.
Gabus babaja zöld!
Gabus, nem szeretem a nokedlit. Nagyon nem :P

Kép Kép
natasa1975
 
 


Bibíííííí, bejelöltem iwiw-en a kombínó villamost és visszajelölt!!! 8) Hö.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


:shock:
Megyek aludni. Ettől a hírtől padlót fogtam :)

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
nem nagyon eszi így se, de újra próbálkozom (ugyanis almát rég vettem, mert se ő, se mi nem szeressük).
Pici rend rakás: ahol látszik. :lol: :oops:
Kozmetika: persze, a pénzedért azt kérsz, amit akarsz, én ma 2 óra fullos nyomkodást kértem :shock: :lol: , aztán majd 1 hét múlva jön a kényeztető UH-os massz. :D
Ugyan ott van, ahol a fodrász amúgy. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Jáááj, Farkasházy kisasszonyt már Kertész Mónika korában sem bírtam. :oops:
Akkor nokellli helyett burgonyakrokett. 8)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabus,
hát én a másik babra gondoltam, nem a zöldre :shock: Azt nem eszem meg. A borsós izét viszont ismerem, csak úgy, hogy borsópörkölt. Mi nem szoktunk csinálni, egy volt kollegám anyukájánál ettem ilyet, de nagyon ízlett.

Ilba,
tényleg jó, hogy nem kérdeztél rá! :lol: :lol: :lol: Sztem a GZ-nak már fel van püffedve az arca. Onnan láttam, hogy krumpliorra lett. De ezt nem fikázásképp írom, mert mindannyian ilyenek voltunk már ennyi idősen, és ő is nagyon csini :wink:

Natasa,
naná, hogy lehet menni csak masszírra! De mindenképp kérj dekoltázsmasszázst is, az úgy tuti! :wink:

Kép
mancs
 
 


Ilba,
az almát próbáld meg mazsolával. A Kismamában a Stahl írta. Csak ő párolt almával. Én simán turmixolom az almát, bele egy jó marék áztatott mazsolát és hajrá. Isteni finom, olyan, mintha mézes lenne. Ja, és én csak Kalifa mazsolát meg aszalt dolgokat veszek magunknak. Azok nagyon jók, a mazsolában sincs dzsuva.

Kép
mancs
 
 


Mancsi, miben áztatod a mazsit?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Forró vízben, pár percig.

Kép
mancs
 
 


Azaz: addig, amíg az alma elkészül :wink:
Esténként ha rámjön az ehetnék, de már késő van, akkor ilyet gyártok magamnak. Mazsolás-alma babapempőt :lol:

Kép
mancs
 
 


Mancsi,
köszi, kipróbálom, csak Beninek nagyon nem jött be az alma, meg a körte se, mert olyan rostos, vagy milyen. Most arra gondoltam kérek Karira gyümölcscentrifugát és megitatom vele, csak az a baj, hogy napi 0-5 kortyig iszik jelenleg. :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Megkóstoltatom a mazsolát én is Livivel. Úgy álánátúúúúr.
Én utálom.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba,
ha reszeled, akkor lehet, hogy kicsit darabkás. Én ezért botmixerezem :wink:

Kép
mancs
 
 


Ilba,
Livi is ennyit iszik 2 napja (a reggeli-esti tejen kívül), lehet, ezért is volt szorulása. :lol:
Na jó, ilyenen nem nevetünk. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hát, enyém gyerek csak üveges formában eszi az almát, más gyümivel kombinálva. Vagy darált ht. keksszel. :(
Nyáron imádta Apósom pici zöldalmáját, azon kívül úgy áll az almához, ahogy fent írtam. Kis buta.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabus,
a mazsolát én is csak szárazon, vagy max. így eszem meg. Sütiben nem. Olyan takony-állagú :lol:

Kép
mancs
 
 


Igen, mikor a somlóit elrontják vele és köpködhetek, fel tudnék robbanni! :evil:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Én szeretem a mazsit. Még taknyosan is. :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ja és Mancsi,
a sült bab mentségére szolgál, hogy nem olyan vészesen dominál benne a zöldbab íze, hanem inkább olyan jó kis felturbózott paprikáskrumpli íze van. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó éjt lányok!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


A somlóiban még csak-csak, de a sült dolgokban... Anyukám úgy csinálja, hogy a népes család miatt eleve 2 adag vmit süt, és az egyikbe nem tesz mazsit. Vagy ha 1 tepsivel csinál pl. szórt túrósat, akkor az egyik felébe nem tesz. Az az enyém. :wink:

Asszem elhúzok én is aludni. Egész nap szédelgek, alvás közben legalább nem érzem. :shock:

Kép
mancs
 
 


Gabus, te tördelted a Magyar Törvénytár-at? Nekem tetszett, örökre rabjává váltam..
Amúgy melyik kék kantárost ajánlgattad? Ugyanis Benin is az van a képen…. Nem szép dolog mások gyerekéről leszaggatni a ruhát, mégha jótékony célra (=nekem) is…. Fhancba, most látom, hogy már ezt is lereagáltad előre, olvasok tovább… :cry:

Kép Kép
coolasa
 
 


Gabus,
nem annyira a zöldbab íze, hanem az, hogy vmit héjastul kell mgennem :shock:

Szép álmokat!

Ezennel átadom a teret Jumamnak és a többi éjjeli bagolynak :D

8)

Kép
mancs
 
 


Na léptem én is.
Jó éjt! :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Még vmi...

Csókos szájú csücsöri
Kép

Gyomornedvek birizgálása céljából :twisted:
Kép

Kép
mancs
 
 


Natasa jó az angyalkás vonalzó Szonjecről..

Mancs, nekem is képet az akváriumos fürdőről…

Kép Kép
coolasa
 
 


Maaancs, akváriumról kértem képet, nem tortáról. Most egész éjjel álmatlanul hánykolódom majd..

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok!

Mire ezt a nagyranőtt törpeterroristát elaltatom, már totál hulla vagyok, s mire utánna géphez jutok, már mindenki csicsikál. Az az egy mázlim van, hogy a nagyobbat az apja altatta (a kisebbnél is besegített), kikészültem. Még mindig mindkettő merő nátha.

Hm, ilyen lett portré még nem nagyon jött össze rólam, elképesztő, milyen rondán tudok a kamerába nézni, a párom halálra röhögte rajta magát. Nem baj, új frizurám úgyis csak holnap lesz, majd utánna megpróbálok normálisan nézni a lencsébe....

Mancsbának gratula a diplomához!!!!

Van a mi családunkban is babos recept, antilightos:
szárazbabot beáztatni egy éjszakára, s jókora edénybe (anyám az öntöttvas fedeles sütőformájában csinálja) feváltva rétegezni savanyú káposztával, s középtájt elrejteni valami jókora húsdarabot, pl csülök, vagy nekem van most egy szép darab, alig kilóska bőrös sertéscombom, azzal akarom megcsinálni. A húst csak sózni, borsozni kell, nem kell cifrázni. kis víz alá, s jó ideig fedő alatt puhítani, majd rápirítani. Azt hiszem, ha bab volt legfelül, akkor egy picit keményre sült, de úgy is finom volt.

H jól hallom, párom már horkol a nappaliban, én is megyek a törpicur mellé....

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan ennyit:


Gabi!

Boldog névnapot!!
Kép

Kép

Kép
novum
 
 


Kormi, ne szerezz azzal vidám perceket gyermekeid papájának, hogy megmutatod neki félresikerült fotóidat - készíts te saját magadról topmpdell felvételeket. Mit gondolsz, hogy születik rólam évek óta az a kevéske elfogadható és barátok körében már-már publikálható alkotás?!?!

Jumam, a vaterás incidenst azért feltétlenül oszd majd meg velünk....

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok!

Majd még jövök, most csak ennyit:

Boldog Gabuska-napot kívánunk!!!!

Gabus,
khmmm, remélem észrevetted a betűk színét, melynek kiválasztása egyáltalán nem volt véletlen :wink:

Kép
mancs
 
 


Igan Gabus, Mancs a spenót színére utal, nyilvánvaló :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


Neeeeeem!!!! :lol: :roll:

Kép
mancs
 
 


Az éjszakánk nagyon durva volt. Félóránként fent volt. A foga is fáj neki (mindjárt kint az 5.), meg sztem a délutáni szilvás Frutapura is bekavart. :roll:

Kép
mancs
 
 


Cool,
klikkesedjünk! :lol: :wink: E-mail útban Hozzád :wink:

Kép
mancs
 
 


Mancs, vettem, csak az ablakot elfelejtettem szélesre tárni (küldfénypost..). Inkognitód megtartandó, már ki is töröltem a képeket... lényeg, hogy nagyon szép ez az akváriumos megoldás.... de mért szabadkozol a fürdőszoba hangulata miatt?? Szerintem ízléses, rendezett... csak mintha te ebédeltél volna be túlzottan fürdés előtt hastájékon, hihi...

Kép Kép
coolasa
 
 


Cool,
:lol: :lol: :lol: Ezek a képek már régebben készültek (ki hitte volna, hehehe), és még apróságok, melyek otthonosabbá teszik, nincsenek bent. Meg az akváriumban is rengeteg a hal. Jelentős hányaduk kipusztult (szerencsére). Egyszerűen megállíthatatlanul szaporodtak. Már ki se vettük az újszülött halacsokat. De a nagyok annyira megszokták a kicsik jelenlétét, hogy nem ették meg őket :roll:

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!
Ellácska :lol: Gabuska, nagyon boldog névnapot neked!!!!!! Tiszteletedre ma sült bab készül a la Gabuska :) Hö?

Mancsusz, gyermekeink összebeszéltek,...tegnap este elbúcsúztam tőletek,...gondoltam alszom. DE NEM! Szonja sírt, ismét cici láttán még jobban. Így hát Dentinox majd jött a szopi. Szóval, fog van a dologban. Sajnos a Dentinox kb 3 percet hatott :twisted: De, apa karjaiban kicsit megnyugodott majd jött hozzám aludni. Mától ismét láncos Szonja lesz ha megtalálom a láncát :shock:

Ennek ellenére ma voltunk a közeli piacon meg az ottani bioboltban,...csuda környezettudatos anyuka leszek én,....egyszer :roll: Minden esetre vettem ezt-azt.
Ilba! Van rizsgolyó! Abban no só! Igaz nem annyira finom mint a köles, de Szonjának csúszik.

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?