Új privát üzeneted érkezett!

A mávban van pic?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi, én is szedek vasat.
Most melyik magnéziumot nem lehet a vassal egyszerre szedni?
Bocsi, hogy értetlen vagyok.... :cry:

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Ühüm, PIC-es a MÁV is.

KépKép
pompomlány
 
 

 
 

Pompi :D
ott nincs...
http://www.koraszulott.hu/mpt%20oldal.htm

(az orsz. gyógyintézet a szabolcs utca)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, koraszülött osztály lehet... az van a Margit kh-ban is pl.
de azzal nagyon kisegítve nem vagy, mert ott problémás babákat nem tudnak ellátni pl. ha tartós lélegeztetésre szorul.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi!
Tüdéri a kislányod. :)

Viki!
Semelyik magnézim tartalmú vitainhoz nem lehet azonnal bevenni a vasat mert nem engedi hogy felszívódjon a két vitamin között el kell telnie 3 órának. :)

Lányok, Viki!
Kegyeteln éjszakám volt. :( Nem is a hasam fájűsa miatt hanem nekem eddig is fájt a böröm a mellem és a pocak között de most marhára fájt és egyszerűen viszketett mint a háborodás

Viki!
Neked csak éjjel viszket vagy mindig és csak a hasad vagy mindened? Nekem csak a hasam és csak éjjel. De ha a ma is ilyen lesz holnap irány a doki. Ezt nem lehet elvilseni. Ma háromig csak forgoldódtam aztán meg reggeltől aludtam mostanáig, immár viszketésmentesen, csa a bőröm fájdalma maradt meg.

Pompi!
Én ezt mondtam neked az elejétől hogy nem feltétlenül kell hogy baj legyen, de azért vigyáznak ránk.
Miért nem választatsz egyből olyan kórházat ahol van PIC, illetve meg a MÁV kórház helyett lhetne másik biztonsági kórházad is, bár szerintemazért ezt az orvosok nem értékelik, hogy ha baj van ide jövök, amúgy meg nem.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Melcsi! Gyönyörű kislányotok van!!!
Lányok! Örülök a témának, pont ezt akartam kérdezni... A háttérnek már egyáltalán nem örülök, márhogy Zsebi is meg Alinkat is ... meg én is. Szigorú fekvésen vagyok. Tegnap este indultam volna a fogorvoshoz, pisilés előtte, látom, hogy ami 27 hete a mumusom: vér... Rohantunk a dokihoz. Okot nem talált, baba mocorgott, 1200 gr körüli a súlya, nincs lent a lepény, zárt a méhszáj. Még a Canesten hüvelytablettára gyanakszom, remélem, az okozta a galibát. Hagyjam is abba, azt mondta a doki. És ha erősödne a vérzés, azonnal kórház. Na itt van a gondom, mert itt a babát nem tudják ellátni. Mondtam a páromnak, ha baj van, azonnal irány Pest, csak nem nagyon tudtam, hova. Akkor én a Szabolcsba mennék... ne kerüljön rá a sor. De az 2 óra autózás... jó nektek ott helyben. Pompi, szerintem is úgy válassz, hogy már eleve jó helyen legyél! Mindenki pihenjen sokat, és növessze a babákat ezerrel! Még olyan nagyon picikék... Szorítok mindenkinek.
Ja, a magnéziumot nekem is felemelte a doki, én kérdeztem a maximumot, azt mondta, 40 gr!!! infúzióban adva. Nekem 3x2-5x2-ig rendelte, remélem tudatosan, mert mondtam, hogy előző nap is 1000mg-ot nyomattam be (mert megvettem a babakocsit, és rohadt sokat mentem...)

dkata
 
 


Kata :D
tuti, hogy 6 gr infúzióban. 3 db 2 gros ampulla.... 2 hétig kaptam, erre emlékszem! :)
szóval tablettával nyugodtan nyomassátok magatokat :)
sajnálom ezt a vérzéses témát. Pihengess sokat.
Ha baj van! én azt mondom jobb pocakban szállítani a babát, mint inkubátorban. Ez nem vicc. Inkább menjetek fel Pestre és ott valamelyik PICre (szerintem sote II v. szabolcs utca. leginkább azért, mert a sote I nagyon zsúfolt, és onnan a mamit pikk-pakk kiteszik, a schöpf mérei hasonlóan).

nagyon drukkolok mindenkinek, hogy ne legyen gond!

(azért ilyenkor beparáztattok engem is, lehet, hogy nem kellene egyszerre a kettőt emelgetni??? no, de ha épp mindkettő hisztizik??? no, próbálom visszafogni magam)

nekem iszonyú hányingerem van megint

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok!

Ez most fontos lenne! Hasi UH-val lehet látni a petezsákot az 5-6. hétben?
Köszönöm a válaszokat!

Zsebi!
Irány az ágy!!!!!!!!!!!Pihi!!!!!!!!!!!!

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Pompi,
ezek tényleg jó arányok, gratulálok hozzá!

Anikó,
hogy bírod a fekvést? Én utánad egy héttel megyek genetikára, alig várom! Te hová mész?

Viki,ö
rülök, hogy sikeres a diétád, már nem kell sokat kihúzni. Én azt hittem, hogy ilyenkor már hetente nézik az ikreseket.

Melcsi,
gratula az orrocskához és a tarkóredőhöz, nagyon cuki a kislányod!

Katyerina,
neked is gratula az 1,7 mm-hez!

Zsebi, Alinkat, Dkata,
pihengessetek csak, hogy minél tovább bírják a babák a pocakban maradást!

Zsú,s
ajna ezt nem tudom, de szerintem se add fel, és inkább menjél el több orvoshoz is! Tudod, több szem… Szorítok nagyon!

Én jól vagyok, bár tegnap bejártuk az unokatesómmal fél Pestet, és q...ra kifáradtam. Képzeljétek, a hugom is babát vár (a másodikat ), pár napja derült ki! Nagyon örülök! Így csak 3 hónap lesz a babáink között! :lol:
20140901102739
 
 


Zsu :)
nekem picúrral nem látták 5+3.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsu! Nekem annak idején 6+2 látták (szabályos petezsák) és 2 hétre rá hívtak vissza, mert kb. ennyi amit látnak, embrio v. szikhólyag még nem látszott. Hüvelyin meg ekkor már látszik. De szerintem gép-függő is!
Orsi! Akkor az 1-1,5 gr napi mennyiség mehet nyugodtan, ugye? A Duphastonnal is így jártam, azt is 3x2-re emeltük egy ugyanilyen akció után. :cry: Én pont a múlt héten mondtam a páromnak, hogyha baj van, úgy számítson, hogy irány Pest, pocakban visszük a babát. Eddig a mai nap oké volt, csak a derekam szakad le (kb. 3 hónapja fáj a derekam a bal oldalon, de csak az ágyban).De hősiesen fekszem a laptoppal...

dkata
 
 


Kata :D
simán mehet. pihenj sokat, semmi baj nem lesz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsu!
Nagyon nagyon drukkolok! Ezt az orvost kerüld el messzir aki reád hozta a frászt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kata!
Neked is drukkolok és tessék sokat pihenni én is azt tezsem hisz ahogy írtad is még olyan kicsik.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi, a BMC-s fórumon válaszoltam.
Ja, és nem pisilsz nagyon sötétsárgát?


Hajni :lol: , úgy tűnik rám nem kíváncsi senki hetente, no de kéthetente már igen. :lol:

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


A "Hol jó szülni?" c. könyvben láttam meg, hogy - na jó, nem PIC, hanem - NIC van a MÁV-ban, és a honlapjukon is fent van, részletes leírással.
http://www.mavszuleszet.hu/nic.html
Monnyuk én nemtom, mi a különbség PIC és NIC között, de amit leírtak, az nekem teljes körű ellátásnak tűnik.
De icsilya, ellenőrizz, több szem többet olvas...

Az orvos, akit kiszemeltem, amúgy aszonta, h "az ember orvost választ, nem kórházat". És egyébként is nagyon határozottnak tűnik, ami nekem nagyon szimpi. Ő legalább egyből kézbe vette a dolgokat. Majd legközelebb alaposan kikérdezem, hogy mi várható, ha ez lesz és ha az lesz.

Orsi, Te hanyadik héten szülted a fiúkat? Nekik ugye nem kellett intenzívre menni?

KépKép
pompomlány
 
 


Pompomlány :)
" A NIC II. részleg technikai felszereltsége alapján a terhesség betöltött 32-33. hetétől, illetve kb. 1800 grammos magzati súlytól kezdve vállaljuk koraszülöttek ellátását. "
ugyancsak a honlapon volt.
ezt mondtam én is!!! hogy van koraszülött osztály, de ott problémás babákat nem fogadnak, ez nem teljeskörű ellátás!
(ugyanilyen van a Margit kh-ban is. pl. amit írtam, hogy tartós lélegeztetésre nincsenek felkészülve)

én úgy vagyok vele, hogy az ember kórházat választ sok szempont alapján és csak utána orvost.

az én fiaim 35+0ra születtek, és Máté volt 4 napot a PICen a fertőzés miatt.
ha nem olyan kórházban szülök, ahol van PIC akkor valószínűleg mindkettőt elszállítják.

a bnőm most szült 34+4re dec. 1jén és még mindig a PICen vannak a babái.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, és mondjuka bnőmet 33+4 napon a MÁVról átvitték a SOTE I-re szülni, mert azt mondták, hogy ott ekkora babákat nem vállalnak.
(semmi előre valószínűsíthető probléma nem volt, végülis 3 nap légzéstámogatás kellett csak a gyerekeknek)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompomlány,

én is a Mávban szeretnék majd szülni. Megírod, hogy te kinél? A barátnőm ott dolgozott pár évig szülésznőként, anno sokat mesélt a kórházról és az orvosokról is - csak jókat - néhányukat én is ismerem. De azt hiszem igazat kell adnom Orsinak, ha ikerbabáim lennének, én is beizzítanék vkit a SOTE II.-n is, hogyha gáz van...
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Az én kórházamban nem is lehet szülni 37. hét alatt. Automatikusan átküldenek a Szabolcs utcába szülni.

Pompomlány! Szerintem is gondold át ezt a PIC-es kórházat, mert ha előbb jönnek és elviszik a babákat másik kórházba az elég rossz.

Kata! Szerintem tuti a canestentől vérzel. Én véreztem a Klion kúptól, a Dalacin krémtől szóval mindentől amit felraktam. Úgyhogy mostmár szájon át szedhető gyógyszereket kapok.

Engem most leállítottak a nyugtatóról és helyette vérnyomáscsökkentőt kaptam a keményedésekre. (a vérnyomásom egyébként rendben van). Remélem nem lesz semmi baja babócának ettől a sok gyógyszertől.
jan 11-ig kell egyben maradnunk minimum, addig pihizek ezerrel.

Kép
alinkat
 
 


Sziasztok

Melcsi
nagyon szép családod van, és még gyönyörűségesebb pici lányod
Igen ma voltunk Krizsa dokinál, olyan jó volt újra látni, és amint megvan a hormonos vérvételek + a rászűrés és a clamydia már megyek is vissza, végülis időpontom is van januárra, csak hát most jönnek az ünnepek nem tudom hogy hogy lessz a klinikán a labor, + ügye közben folyamatban a körzetis dolgok

Zseboroszlán
akkor pihenj jó sokat, az ünnepek pedig majd lesznek valahogy, majd anyukád segít, ő úgyis olyan aranyos segítőkész lehet

Dkata
akkor minden rendben? Nagyon drukkolok - szorítok hogy OK legyen minden!

Mindenki másnak is drukkolok hogy semmi baj ne legyen!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hajni :D
az ikrek előtt én is a MÁVba jártam, szerintem jó hely :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hát csajok!
Asszem megint visszatáncolok a másik topicba :cry: :cry: :cry:
Ömlik belőlem a vér!
Csak tudnám mivel érdemeltem ki...

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Bzsuska!
Ha olvasol még minket :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Ez nagyon szomoru. Utolsó támogatott lehetőségetek volt? Hogyan tovább?
Kata!
A fekvés hatására megszünt a vérzés? Remélem tényleg csak a Canestentől volt.
Most én is parázok 1 kicsit, mert éreztem, hogy valami nem az igazi, kicsit csip pisilés végén. Dokim irt is fel hüvelykupot és krémet is, és pont aznap mentem a laborba. És mit látok? A vizelet eredmény katasztrofális, a baktériumszám 11x-ese a rendesnek, és minden van benne, ami csak elképzelhető. Valami gyulladásom van. Dokim azonnal el is rendelt 1 olyan antiboit, amire az van irva, hogy az első harmadban kerülendő. Felhivtam ezügyben, és azt mondta, hogy tudja, de szoktak ilyet rendelni, és ez van minden antibiora irva, és muszáj, mert nagyon f..sza kis gyulladást szedtem össze. :cry: De most félek:
1. nem lesz-e baja a babának a gyulladástól?
2. nem lesz-e baja a gyógyszertől?
3. milyen gyorsan gyógyulok meg?
4. honnan szedtem össze? Még a szex is alternativ módon megy elővigyázatosságból, labda szóba se jöhet :lol:
Arra jutottam, hogy lehet hogy amikor Emesét kiszedem a kakiból, megyek a WC-be, ott a pelusszemetes. És utána biztos kézmosás nélkül pisiltem...
Hát remélem hogy gyorsan hat a gyógyszer.
A kórház-doki témához.
Én orvost választottam, persze az külön szerencse, hogy épp jó kórházban dolgozik. Lehet hogy hülyeség, vagy struccpolitika, de én mindig abban reménykedek, hogy nem lesz semmi baj, és ha véletlenül mégis, akkor a doki a legjobb helyre irányit anélkül is, hogy erre előre készülnék. Persze vidéken más a helyzet, tudom, de ez itt Pesten könnyen megoldható.
Mikor Emesét szültem, épp volt 1 csaj, ikrekkel, lombikkal. A 40.héten szült, abszolut problémamentesen. Szóval attól, hogy ikrek, még nem feltétlenül lesz baj. Gondolom a dokija neki is fel volt azért készülve baj esetére, de ilyesmi nem következett be.
Pompika, lehet hogy tarthatsz azért 2 vasat a tüzben, de szerintem nem kell egyiknek a másikról tudnia. Ugye a dokiknál is van olyan, aki szól a 38.héten, hogy bocs, én most elmegyek 2 hét szabira, szülj másnál... Legfeljebb majd Te mondod a kevésbé szimpi dokinak, hogy holnap Csajágaröcsögére költözöl és nem tudsz nála szülni... Csak hát ez nem olcsó mulatság, ha magánrendelésre jársz.
Zsebike!
Mi ez a viszketés? Te mindig tudsz valami ujat produkálni. :shock: Lehet hogy csak a pocakod bőre feszül attól a 2 kis apróságtól akik döngetik a falat. Képzeld mennyi jó kis galibát okoznak majd idekint!
Különben megfigyelhető, hogy a benti viselkedésük mennyire magával hozza a kinti életben való tulajdonságaikat. Emesém pl. valóságos sajtkukac volt odabent, még a császár előtti NST-n is ugy kellett utána vinni a hallgatót, mert folyton ugrált. És most is olyan eleven tüz. Bent saroktartásban ült és állandóan rugdosta a hüvelyemet, és itt kint is jellemzően nagyokat tud rugni akár szeretetből is. A nyakán volt 2x a köldökzsinór, és most is vigyáznom kell, mert minden madzagot imád babrálni, magára tekerni. De lehet hogy ezek csak véletlen egybeesések.
Erika!
Hát végre megvolt a randi! Emlékezett Rád meg minden, ugye? Vittétek Ákost? Igyekezz elvégeztetni minden vizsgálatot, már most szörnyü az egészségügy, ne hagyd januárra, ha tudod!

Köszönjük a dicséreteket. Életben se csunya :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok


Bzsuska
ez hihetelen, elhinni is nagyon nehéz, hát nem is todom, hogy mit mondjak írjak, nincsenek szavak rá.

Melcsi
Nem hívod fel szeretett dokibácsinkat, hogy ő mit mond? Nehogy baj legyen!
Az én kis Ákoskám a pocakban inkább lustinak volt nevezhető nem izget mozgott, de idekint ha garázdálkodhat háááááááááááááát akkor nagyon vigyázz ni kell rá, mert már könyveket olvas stb. Úgyhogy ő szerintem pont az ellentéte a beni önmagához.
De szegénykém most beteg, de a garázdálkodhat akkor minden OK. Olyan minta nem is lenne beteg, csak az a fárnya orrszívás, és orrtörlés ne lenne, mert azt nagyon utálja.
Igen voltunk IMÁDOTT orvosunknál, igen megismert, és nagyon örült a gyereknek. És a jövő héten már megyik is a körzetihez és a nőgyógyászhoz is.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok lányok!
Melcsi!
Én is összeszedtem a korházba valami jo kis fertözést amire antibiotikumot kaptam mert az elsö szériátol nem történt semmi!
Szoval tegnap hagytam abba a semicillint!Nekem nem találták a gyulladást csak a süllyedésem volt brutál!És ugy égett pisilésnél hogy a könnyem kicsordult!Megmondom öszintén amikor felhivtam az orvost hogy milyen a süllyedésem és augmentinröl átállitott másik antibiotikumra fél orát bögtem!Annyira bántott!

Kata!
A canestentöl vérzel mert sajnos nekem is ez a mellékhatása ezért most amikor a hüvelykupot kaptam eleve azt kizárták!
Igy gyno-pevarilt kaptam,de még elötte kettöt (candibene,pymafucin)ami nem csinált semmit sajnon!

Erika!
Nagyon örülök,hogy beindult a gépezet!

Zsuska!
Egyszerüen letaglozott amikor olvastalak!
Teljes szivemböl sajnálom!! :cry: :cry:

Zsebike!
Pihenj sokat,nem lesz semmi baj!!
Mennyire emelték a magnéziumot?

Alinkat!
Szoritok,hogy még bennt maradjon a pindurka,pihenjél sokat!

Pompi!
Gratulálok a szép eredményekhez!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Melcsi :D
ne aggdj sem a fertőzésen, sem a gyógyszeren, egyik sem bántja a babát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok! :lol:
Már bocsi de én ezt tényleg nem bírom!!!! :shock:
Voltam UH-n. Megnőtt a petezsákom! 16mm-re, van benne 3mm szikhólyag, de embrió nincs még. Az uh-s szerint ekkora petezsákba már kéne lennie embriónak. De várunk keddig. A petezsák alatt van egy 24mmx14mm-es hematóma és abból vérzek. Ami egyébként most jelenleg szünetel. Felhívtam Krizsabácsit és azt mondta hogy ilyenkor még nem kell látszódnia a babának. Hát ez van. Miért is lenne minden olyan egyszerű!!!

Puszi!
Bocsi hogy nem olvasok most vissza!

Zsu!
bzsuska
 
 


Zsuska!
Te szegény, nem csodálom, hogy nehezen bírod már... ennyi izgalmat....
Én csak azt tudom, hogy nekem tegnap reggel egy nagy sötét petezsákom volt, amiben egy 2,5-3mm es aprócska fehér foltot láttunk, és erre azt mondta a doki, hogy jó.
Akkor mi lenne a probléma a tiéddel???
emma1976
 
 


Alinkat!
Akkor tessék pihenni! Biztos bent fog lakin addig amíg kell neki hidd el. :)

Erika!
Pihenek csak fürdeni enni és pislni kelek fel sehova nem megyek. Illetv tegnap a DM-be de az itt van öt perc oda vissza, megvettem a piciknek egy cosmó mindent (pelus, popitörlő), meg magamnak a kórházi cucchoz. :)

Melcsi!
Biztos nem lesz semmi baj. Drukkolok és hát igen valóban rá van írva a gyógyszrekre hogy terhesség alatt ne de nekem mindig azt montják az orovosok ilyenkor mérlegelni kell hogy melyik árt többet valszeg ezért kapod te is. Biztos nm lesz baj. Drukkolok.
Hát ha ez így van akkor nekem a kisfiam csendesebb lesz mint a kicslánykám ő állandóan icereg ficereg helyezkedik. A fiam is de azért ő nem annyit. :) A fiam van alul és hát néha én is úgy érzem hogy mintha a hüvelyemnélmatatna, de nyilván ez nincs így csak az érzés, de akkor mondom neki jó lenne onnan eljönni és abbahagyja szóval szófogadó a lelkem. :)

A viszketés ma már sokkal jobb kitakart pocakkal járkálok nem kenek rás emmit és így jó. Éjjel aludni is tudtam. Biztos attól van hoy nagyon nyúlik a bőröm és hát nehéz neki követni. Nem baj én mindnet kibírok csak nekik legyen jó és sokáig lakjanak bent. :)

Erika!
Ákosnak jobbulást kívánok.

Anikó!
300 mg-ot ettem eddig és most 600 mg-ot eszem. Ez így jó is sokat segít. illetv egnap este nagyon depis lettem hülye cikkelet olvastam a neten itt sírtam a tesómék nyugattak meg és akkor még egy deci vörösbort is ittam mert ugye az is lazít.
Mostanában mindenen elsirom magam. Ha a babák ruháit pakolom. Teganp még azon is hogy már pelusuk is van. hihetetlen vagyok.
:lol:

Zsu!
Erre már én se találok szavakat, de kitartás kicsilány jövő héten már lesz szívhang és akkor legalább megkönnyebűlhetsz vaahogy nyugodtank kéne lenned, hogy hogy azt nem tudom, mert totál meégrtem a lelki állapotodat. A hematóma meg bízom benne hogy szépen felszívodik, tssék pihenni és szépre gondolni. Tudom könnyű mondani, de tényleg fntos a nyugalom és a hit. Biztasd azt a picike embert odabet kérlek ne add fel.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Eriak!
Akkor most indul a köv. protokoll vagy csak januárban?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


először is: drukk bzsuzskának, hogy ne legyen semmi baj. Mikor majd kidurrant a hasam a transzfer után és már naponta hívtam Krizsadokit, hogy nembaaaj? ő egy perc alatt leszerelt, hogy nyugodjak meg, ez így természetes.

icsilya,
köszi az alaposságodat. A 40. héten már baromi tájékozott leszek!

Többieknek is köszi a plusz infókat.
Végül is a Szabolcs u. sincs messze (bevallom, engem megrémiszt, hogy lehet, hogy hetekre be kell valahova feküdni és még távol is van az otthonomtól), csak nem hallottam róla túl jókat.

hajni,
a MÁV-ot néztem most ki 2.nak (első nálam az Uzsoki), bár abban a topicban is van egy-két rémtörténet, de az a kórház még szimpi.
Egyébként én is abban bízom, hogy csak van egy forgatókönyv a dokiknak is olyan esetekre, amikor tudják, h a kórházuk nem tudja ellátni az esetleges komplikációkat és azonnal odairányítanak, ahol tudják, h az mindenkinek jó.

melcsi,
nemtom mi a baktériumos arány, nekem is egy picit magasabb volt a leleten, de nekem azt se mondta az orvos, h megnézi. Védőnő és körzeti van most a soron, csak hozzá tudnak ők is szólni valamit.

Amúgy a magánrendelés az, amire végül is nem sajnálom a pénzt. Azt nem is befektetésnek élem meg, hanem egy olyan díjnak, amit azért a komfortért fizetek, h nem kell várni. (Meséltem már korábban az SZTK-s másfél órás ücsörgésemről, ahonnan aztán dolgavégezetlenül távoztam, mert a kismamákra rá se bagóztak...)

Amúgy a legújabb, hogy a fejem fáj egész nap állandóan, tompán, de azért elég kellemetlen. Az baj? Gondolom úgysem tudnak adni rá semmit... :cry:

anikó,
köszi a gratulát!

KépKép
pompomlány
 
 


ja, és hajni,
a MÁV-ban a Banczik Zoltánt néztem ki, ő a kórházban is rendel, meg a közelben, a Benczúr u.-ban van a magánrendelője.

KépKép
pompomlány
 
 


zsebi,
ne síííírj! (látom, elkerültük egymást, egyszerre írtunk be.)
Mijafenét olvastál? :evil: Mér nem a Balázs showt, meg a Szomszédokat nézed? Ott csuda vidám ám a zélet! :P

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi!
Szeritnem ha az alapján döntesz hogy olvasol ilyen olyan fórumokata, illetve beszélsz bárkivel olyan kórházat nem fogsz találni ahol mindenki mindennel meg van elégedve. Sajnos ha még rossz is történik azemberrel még jobban meglátja egy-egy intézetben a rossz dolokat.

Nem akarlak bekavarni de én napok óta nézem a tv-t és azt hallani hoy a szabolcs utcát bezárják februárral és minden költözik valahova. A Szabolcs utcai részlgek a MÁV a Hovnéd és a BM Kórház között leszenk elosztva hoy a szülészet hova megy azt nem tudom.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Pompi!
Hát ezekre a viszketéses dolgokra kerestem rá és ilyenkor nem a legjobbak jönnek elő, de gyorsan becsuktam csak valahogy amúgy is szar paszban voltam tegnap.
A vásárlásnál meg a babaszobánál pedig örömömben potyognak a könnyek. Még sokszor most is hihetetlen hogy velünk metörtént ez a csoda és hogy tényleg két baba édesanyja lehetek. Boldogsággal tölt el ez az érzés.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Anikó
de akkor már ügye jól vagy?

Zsu
én rettenetesen nagyon drukkolok hogy kedden jó híreket kapjatok az UH-on ++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zseboroszlán
nekem most minden vizsgálatot előlről meg kell csináltatnom és ha a hormonos és a cukros eredmények megvannak akkor randizunk januárban, a többi pedig ügye folyamatosan érkezik majd (az eredmények), Én azt hittem hogy kb. 2 hónap mire meg lessz minden, de Krizsa dr. azt mondta, hogy most a hormonosat már nem úgy csinálják mint 2 éve (vagyis gyorsabban megy), hát nagyon remélem, Kedden megyek a körzetihez, és Szerdán Gimes dokihoz (állítólag délután lessz magánban - telefonon ezt mondta egy hölgy, csak időpontot nem tudott adni - majd csak hétfőn - mert nem volt nála a papír - de azt mondta hogy van még bőven hely).
Hát nagyon remélem, mert Csütörtökön meg megyünk a szüleimhez 1 hétre, és hát ügye akkor már ünnepek. A lényeg hogy már elkezdődött valami és már ott szereplek Krizsa dr. gépén a táblázatban - időpont.

Pompomlány
II-es Klinika? Ott minden jó! a Felszereltség, a legtöbb doki, a baba intenzív.
fejfájás: algopyrint lehet szedni (a dokim mondta), de szerintem azért nem minden nap

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hello!

Melcsi,
szerintem se aggódj! A gyógyszerekre azért írják rá mindegyikre, hogy terhesség alatt nem ajánlott, mert senki nem vállalná a felelősséget baj esetén. Így meg leveszik a felelősséget a vállukról, hogy ők figyelmeztettek. De én olyan kismamát is ismerek, akit műteni kellett terhessége alatt. Úgyhogy ne izgulj! :)

Erika,
örülök, hogy végre elkezdődhetett nálatok is a baba-project. Tök jó, hogy nem kell márciusig meg áprilisig várnod! :D

Emma,
gratulálok a babához! :D

Zsebi,
betöltötted a 28-ik hetet. Innentől kezdve már nem lehet baj, az összes könyv azt írja! :D Ma nekem is sírós napom volt. Ahogy ma kivittem a kutyámat, az utca túloldaláról átkiabált egy ember, hogy miért nem köszöntem neki. Valóban itt lakik az utcában, láttam is már néhányszor, végülis tényleg köszönhettem volna neki. De vhogy ez most olyan rosszul esett, hogy elkezdtem bőgni. Meg most néztem meg a Vészhelyzetet videóról, azt is végigbőgtem. Apa meg amit csinált anyagot egy oviról, ahova sérült gyerekek is járnak, na azt akárhányszor megnézem, mindig bőgök. Ez végig így lesz?

Pompomlány,
jó orvost választottál! :D Te is a VI. kerületben laksz? :D
20140901102739
 
 


hajni,
én a kórházon innen, a XIV.-ben, de közel van.
Én is ám nagy Vészhelyzet-rajongó vagyok!!! :lol:
Most alig várom, h meglegyen a 7. évad, addig nem is akarom megnézni (megint) a 6. végét, ahol leszúrják Carteréket! :shock:

erika
SOTE II-től is idegenkedem valahogy: messze van, hülye helyen (szerintem), meg rosszakat is hallottam (arra már nem emléxem mit)

Nemtom, forgattátok-e a "Hol jó szülni?" c. könyvet. Hát abban talán 2 bababarát kórház van, az egyik a MÁV. :lol: Pl. mert a legtöbb gyereket a szülés után még köldökzsinórostul rádteszik és nem adnak nekik ilyen-olyan löttyöket automatice. Mindenesetre nagyon-nagyon sok szempont van felsorolva ebben a könyvben a kórházakról (pl. végeznek-e borotválást, beöntést, gátmetszést...stb., hogyan szülnek a nők: ülve-állva-guggolva, milyen eszközöket használhatsz, hány ágyas kórtermek és szülőszobák vannak stb.) Először az orvos mondja el, mi a helyzet (már ezeket is nehéz összemérni a kórházak között), de ami még cikibb, hogy aztán ott áll az anyukák véleménye is, ami azért nem mindig egyezik az orvos által elmondottakkal. (Pl. azt mondják, hogy nem végeznek gátmetszést, aztán kiderül, hogy a legtöbb nőnek mégis. Szóval nagyon sok szempont van, persze kinek mi a fontos, meg hát gondolom közben ez azért alakul is, ahogy közeleg a Nagy Nap.
Úgyhogy lehet, h már az a baj, hogy túl sok az info. Ha kevesebbet tudnék, lehet, h nem bizonytalankodnék ennyit... :roll:

Bocsi, ha hosszú voltam.

KépKép
pompomlány
 
 


Szia Pompomlány!

Én egyszer bele olvastam, de nem győzött meg.
Pl. az itteni Egomi kórház is bababarát kórház, állítólag a csaszinál is bent lehet az apuka, csak éppen sem a felszereltsége (koraszülés esetén) sem amiket hallottam az orvosokról nem győzött meg arról hogy én oda 1x is betegyem a lábam. Pedig nekem vannak bennfenteseim is, és olyanok is akik csak szültek itt. De én bizti hogy nem fogom gyarapítani az ott született babák táborát.
Én a klinikával meg voltam elégedve, de persze van ott 1-2 olyan orvos is akinek a kezei közé nem szeretnék kerülni (sajnos 1 meg is vizsgált, de mégegyszer az életben nem fog). Minden hol keringenek rémtörténetek, olyan kórházat úgysem találni ahol minden mindentéren szép és gyönyörű.
szerintem neked jóval közelebb van a II-es klinika mint nekem, de hát te tudod, én bizti hogy ha sikerül a tesó legközelebb is oda megyek.
Nekem Krizsa doki is azt mondta, hogy 5 nőgyógyász van akik kezei közé engedné a feleségét, és az enyém is közte van, én már csak ezért sem váltanék orvost.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Pompomlány,

Te tudod, hogy mikor jön ki a 7.? Szerinted kidobják? Szerintem már nem adnak ki többet, gondolom nem vásároltak az emberek annyit, hogy megérje a többi részt is piacra dobni. :cry:
20140901102739
 
 


Zsebi :lol: örülök, hogy jobban vagy!
Ezt sem gondoltad volna mi, hogy a pelenkát könnyitatásra fogod használni? :D
A neten sokféle rémtörténetet olvasni, ne félj én is rögtön megtaláltam ezeket, no meg apuék is és ennek következtében méginkább parás lett mindenki.

Ugye, csak ott van azért az az "öö, bódottá" is. :lol:

Én is bódog vagyok, csak alig aludtam az éjszaka, így napközben olyan vagyok mint a fos. Ma megint babaruhákat mostam, turkiból vannak.
Holnap is azt fogok, mert van még egy adag. Tök jó! Utána meg újra kezdhetem a vasalást. :lol:

ui: Ha vakarod a hasad arra neked is elkezdenek mozgolódni, ugye?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Pompi :)
én láttam a kiadványt, de nem felel meg a valóságnak.
mert pl. ez a bababarát kórház dolog eléggé félrevezető.

pl. a sote II (bocs, hogy ezt írom, de nekem csak itt van tapasztalatom), szóval itt van 24 órás rooming-in, itt nem adnak semmit a babának, ha nem akarod, max. vizet, de azt is Te adod neki.
Ikrekkel meg azért ez a hasra fektetés nem hiszem, hogy annyira szempont lehet... de pl. a soten is odaadják azonnal a babát, ha normál úton szültél, sőt császárnál is megmutatják azonnal, ha nem altatnak ill. mikor összevarrnak, akkor oda teszik őket az ágyadhoz 1-2 percre.

szerintem inkább fórumokon tájékozódj, mert pontosabb és frisebb az infó.

és tényleg még orvosról is fogsz rosszat és jót is olvasni... mert mások az igényeink és ahogy a problémákat megéljük.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


BZsuska! Nem tudom, hanyadik napon vagy most... Nekem a Kaáliban a 6+0-n 13 mm-es petezsákot láttak, benne kicsi maszat -nem is mérték- szikhólyagot. És ez hüvelyi uh volt, semmi para nem volt!!! 7+2-n voltunk újra, akkor látszott már az embrió és volt szívhang. Én szigorúan feküdnék a hematóma miatt, és próbálj megnyugodni, te mindent megteszel Érte!

Lányok! Én is azt "remélem", a Canesten volt a bűnös, nem is dugdosunk most semmit sehova! :lol: :lol: :lol: Ma már fel is keltem, mert el kellett menni a bankba, de most visszamásztam az ágyba.
Zsebi! Én is folyton bőgök, mindenen... A kisruhákat simogatom, a babakocsit tologatom, és minden kis mocorgáson meghatódom. Szerintem ez normális, BOLDOGOK vagyunk, attól van.

Melcsi! Nekem is volt baktérium, 4 keresztes volt a vizeletem, de nem csípett meg semmi. Én Pimafucin krémet +kúpot kaptam, jó is volt, semmi galibát nem csinált. Mikor felírta a doki a Canestent, még mondtam is neki, hogy ezt én nem szeretném... Ráéreztem. Lehet, hogy váltani kellett, mint az antibiotikumoknál. Ha nőgyógyász adta a gyógyszert, szedjed, nálam az szokott lenni a gond, hogy a háziorvos ír valami gyógyszert, a nőgyógyász meg nem engedi beszedni!

dkata
 
 


Hajni!
Nem tudom én az elején voltam síros meg most jött elő megint. Szerintem mindenkinél háshogy hatnak a hormonok is. Bár mondom nekem a héten külön kijutott a "hülyeségből" úgyhogy szerintem ezért is volt ez. :)

Erika!
Igen szerdán már lesz kedden jön vissza a szabiból. :)
Akkor megy itt minden mint a karikacsapás. :)

Pompi!
Ikreknél azért sajnos még hüvelyi szülés esetén is előfordul hogy nem kapod meg azonnal hisz röttön foglalkozni kell a következő kicsivel amit meg kell szülnöd.
De jól látod akkor mikor megtudtam tehres vagyok akkor nekem is ez volt a fő dillemám hogy a SOTE II-n nem lehet bejönni csaszi esetén az apukának és hogy csak megmutatják a babát nekem és elviszik, most hogy már azért nincs olyan messze a dolog a legfontosabb hgoy a babákkal minden jó legyen a többi nem számít hisz nézhetem még eleget. :) :)
Az meg hogy hogy lehet vajúdni hát .... nekem erről megint az a véleményem hogy mivel először szülök így foggalmam nincs mi is lenne jó ... aki többedszer szül annak talán van elképzelése hogy x pózban akarna most. Nem tudom ez az én meglátásom. Amúgy valóban nehéz a döntés.

Viki!
Igen ha vakarom akkor mozognak. A tesóm is megnyugatott hogy ha mozognak akkor nem lehet baj mert ha baj van ők lapítanak. :)
Megnyugodtam sokat pihenek aztán még élvezem a kismamaságot minél több ideig.
Én is mosni fogok kicsi ruhákat és utána vasalás. Hát ez van. Bár nekem a vasalás könnyű anyukám rengeteget segít. :)
De imádom mikor a pici ruhák száradnak .:)
Mi is veszünk turiból ruhákat szép darabok sokon még a papír is rajta van. De ma kaptam egy zacskó ruhát csak úgy .. igaz hogy kb. 2 évesen lesz rájuk jó de vadonat új a gazdája úgy kapta innen onnan és utálja a rokont így odata. Nekünk meg jól jön. :)

Kép

A viszketés amúgy egy rémálom. Nekem ma már jobb most a van hgoy semmit nem kenek rá és amennyit lehet éri a levegő így totál elvagyok. :)
Mikor mész legközelebb dokihoz?


Kata!
Most még a karácsonyi dallamon is sírok. Hihi három éve arra várok hogy én is babás legyek karácsonykor most végre elértem és valóban elmondhatatlanul BOLDOG vagyok. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni!
Nem tudom én az elején voltam síros meg most jött elő megint. Szerintem mindenkinél háshogy hatnak a hormonok is. Bár mondom nekem a héten külön kijutott a "hülyeségből" úgyhogy szerintem ezért is volt ez. :)

Erika!
Igen szerdán már lesz kedden jön vissza a szabiból. :)
Akkor megy itt minden mint a karikacsapás. :)

Pompi!
Ikreknél azért sajnos még hüvelyi szülés esetén is előfordul hogy nem kapod meg azonnal hisz röttön foglalkozni kell a következő kicsivel amit meg kell szülnöd.
De jól látod akkor mikor megtudtam tehres vagyok akkor nekem is ez volt a fő dillemám hogy a SOTE II-n nem lehet bejönni csaszi esetén az apukának és hogy csak megmutatják a babát nekem és elviszik, most hogy már azért nincs olyan messze a dolog a legfontosabb hgoy a babákkal minden jó legyen a többi nem számít hisz nézhetem még eleget. :) :)
Az meg hogy hogy lehet vajúdni hát .... nekem erről megint az a véleményem hogy mivel először szülök így foggalmam nincs mi is lenne jó ... aki többedszer szül annak talán van elképzelése hogy x pózban akarna most. Nem tudom ez az én meglátásom. Amúgy valóban nehéz a döntés.

Viki!
Igen ha vakarom akkor mozognak. A tesóm is megnyugatott hogy ha mozognak akkor nem lehet baj mert ha baj van ők lapítanak. :)
Megnyugodtam sokat pihenek aztán még élvezem a kismamaságot minél több ideig.
Én is mosni fogok kicsi ruhákat és utána vasalás. Hát ez van. Bár nekem a vasalás könnyű anyukám rengeteget segít. :)
De imádom mikor a pici ruhák száradnak .:)
Mi is veszünk turiból ruhákat szép darabok sokon még a papír is rajta van. De ma kaptam egy zacskó ruhát csak úgy .. igaz hogy kb. 2 évesen lesz rájuk jó de vadonat új a gazdája úgy kapta innen onnan és utálja a rokont így odata. Nekünk meg jól jön. :)

Kép

A viszketés amúgy egy rémálom. Nekem ma már jobb most a van hgoy semmit nem kenek rá és amennyit lehet éri a levegő így totál elvagyok. :)
Mikor mész legközelebb dokihoz?


Kata!
Most még a karácsonyi dallamon is sírok. Hihi három éve arra várok hogy én is babás legyek karácsonykor most végre elértem és valóban elmondhatatlanul BOLDOG vagyok. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Ezt mikuláskor akartam de mivel nem voltam túl jól kimaradt.:(, de most ide rakom.

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szia Zseboroszlán!

Hát nagyon remélem, hogy az ünnepek nem zavarnak be, csak az a baj hogy szerdán nem fogja tudni megcsinálni a rákszűrés és a clamydiát. De hát majd csak meg lessz az is. De félek hogy az ünnepek miatt tolódni fog a dolog. De nem baj mert már végre elkezdtük és ez a lényeg 1-2 hónap már ide vagy oda nem számít, csak a végeredmény.

Hát akkor jó sok pihenést kívánok neked.
Jó sok babaruha mosást és vasalást, mert most még nyugisan meg tudod csinálni, de nemsokára már csak éjjszaka (persze anyukád úgyis fog neked segíteni - jó neked hogy ilyen közel a segítség)

Az én anyósom most is azt mondta, hogy messze lakunk, busszal (neki ingyen) max fél óra, úgyhogy sajnos nem tud jönni. Hát ez van.
Anyukám ügye meg 300km-et nem tud megtenni hipp-hopp. Úgyhogy nálunk most minden úgy néz ki mint egy atomrobbantás után. Egyszer csak meg gyógyul a kis drágám, és akkor majd jobb lesz.

Szia

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Melcsi :)

Olvasd el ezt a cikket gyógyszer ügyben: http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=63&cid=45331
Illetve, ha bizonytalan vagy fel lehet hívni a teratológiai tanácsadást [ napközben: (1)363-22-29 vagy (1) 3838-477 ], ahol megmondják, hogy milyen hatása lehet egy gyógyszernek a magzatra.

Zsu :)
Nagyon szorítok továbbra is, remélem, hogy minden renben lesz.

Anikó :)
Örülök, hogy jobban vagytok :)

Zsebi :)
Feküdjél szépen! Majd meglátogatlak megint :)

Velünk minden ok, baba mocorog sokat hál istennek, tegnap nem nagyon akart hagyni elaludni, annyit rugadalózott :)

wish
 
 



wish
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: