Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lehet, hogy emlékeztek még rám egy kicsit :-)
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen etetőszéket ajánlotok? Karácsonyi ajándék lesz az anyósomtól. Hol lehet kapni ezeket emberi árban?
És egy kép a ma éppen fél éves Kingámról, aki azzal ünnepel, hogy pár napja mászik :lol:
Kép

tjuca
 
 


Kedves Juca!

Nagyon édes Kinga, és nagyon huncut szemei vannak!!!!

Nekünk Sicur összecsukhatós etetőszékünk van. Itt megtalálod: www.bebibolt.hu, egyébként most 12.048,-Ft, de ha személyesen veszed meg, nem az interneten, akkor olcsóbb. A bolt a 13 kerületben van a Visegrádi utcában, de mi megrendeltük és postán küldték. Nagyon jó, mert könnyen tisztítható, és könnyedén összecsukható, és szállítható. Mi mindig visszük magunkkal, ha a nagyszülőkhöz megyünk. A tálcáját is tudod állítani, és bele is kötheted a babát.

Mildi
Vendég
 


Mildi! :)

Köszi köszi az infot!!! :wink: és üdv . köztünk természetesen!!! :)

Babus! :)

Te hogy bírod ezt a pörgést???
Le a kalappal!!!
tudsz valami házimunkát vagy főzést csinálni Kristóf mellett???!!!!???Hogyan???
Nem semmi a kispasi.

Tjuca!

De édes Kingus! :)



Mamik! :)

Tudtok valami infot írni a 15 hós szuriról???(régi)

Lívit tegnap megmértük itthon és 12 kiló :D , hát nem semmi.

Ja és VÉÉÉGREEEEEEEEEE: megtette élete első komolyabb lépéseit, a szoba egyik részéről a másikba ment!!!!
Juhééééééééé!

Ja és fogzik megint ezerrel, azt hiszem a szemfogai jönnek.

Van neki 4 db rágó, 7 metsző és most jön még alul a metsző+szemfogak szerintem.

Remélem helyesen írtam őket :oops:

Annyi foga van a kiscsajszinak, hogy csak les mindenki :)

Ja és dumál ezerrel, de még mindig az elejét a szavaknak, meg mondja, hogy Ana, Papa(apa), baba stb.

Meg már ad puszit is.

Jaj fontos kérdésem lenne, bár lehet hogy már feltettem:

Nektek már kanalaznak önállóan a gyerkőcök????
Lívinek ez még nagyon nem akaródzik meg a pohárból ívás sem.....

Ráér még vele???

Bilizést Ti már megkezdtétek????

Ja és karácsonfát hogy oldjátok meg, hogy ne rántsák le???? :D

Mea
mea
 
 

 
 



Sziasztok:)

Mea:)

tényleg sok foga van már Livinek:)
Én sem nagyon tudom,hogy jönnek sorban ki a fogak de nem törvényszerű hogy csak a megadott sorrendben jöhet!!!
Vikinek 16 foga van már!!!
És szerencsére csak az első kettő jött ki nehezen a többit észre sem vettük.

BILI:)

Hát nekünk már "illő lenne" megprobálkoznunk vele,de nagy feladatnak tartom egyenlőre!!!!
Viki szól,hogy kaka de akkor már a pelusban van!!!
Tudom mikor kakil,de most várjak rajtra készen egy bilivel???
Ugy sem ül rajta sokáig!!!
Sőt inkább játszani akarna!!!
A pisit meg még nem mondja hogy kell neki,csak megfigyeltem,hogy mindig oda kap a pelusához,gondolom ilyenkor pisil??!!!!
Szóval meghagyon tavaszra a bilire szoktatást!!
anyu rág mindig érte hogy állítólag én már ilyen idősen szoba tiszta voltam:)
Na, mindegy!!!!

Vikisem akar enni egyedül.meg nem is igazán akarom ,mert akkor több lenne a földön mind a szájában:)
Így is fél óra amig megkajáltatom őt:(

Többiek merre vagytok????


Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Régen nem jártam ere, de gyorsan átfutottam egy kicsit az előzményeket.
NAgyon szépek a gyerekek!
Pocakos mamiknak hajrá, hajrá! Élvezzétek ki az egy csemetés korszak utolsó pillanatait! :)

Témákat kijegyzeteltem, de neveket nem :(. Bocsánat érte....

Etetőszék
Javaslom a teszvesz.hu -t, ott van mindenféle kütyimütyi. Használt, új, érdemes körülnézni szerintem.


Rácsos ágy-nagy ágy
Olivér másfél évesen kapta meg a nagy ágyát. Jobbnak láttam még Marci előtt átszoktatni az új szobába és nagy ágyba. Volt neki leesésgátlo, de ő a bizti kedvéért bizonyította, úgy is le lehet esni, így leszedtem. Igaz 4-5 alkalommal leesett, és tán még fog is, de vastag szőnyeg (fürdőszobai, de ki bánja), és egy szivacs ülőke van az ágya előtt, így nagy baja nem lehet.
Szerencsére tényleg gond nélkül átszokott.

Bili
Mi idén nyáron, két évesen kezdtünk foglalkozni a témával. Kezdetben csak kerülgette a bilit, sehogy sem akart ráülni, ugyanígy jártunk a wc-szűkítővel, aztán nem törődtünk a dologgal. Egyszerűen felszedtük a szőnyeget, és elhagytuk a pelust. MAjd egyszer csak magától elkezdte használni a bilit.
Ma nappal szobatiszták vagyunk zömében, este még pelusozunk.

Hálózsák
Nálunk is nagyon bevált!

Rossz evő
Olivér is úgy egy év három négy hónapios korától olyan rosszul evett, hogy azt sem tudtam mit tud kikakilni! Azonban jó volt a kedve, nyúlni nyúlt, súlyját tartotta. Most egy ideig nagyon jól evett, de azt hiszem megint jön egy mélyrepülés. :(
Húst nem eszik, csak ha becsempészem a krémlevesekbe, gyümölcsöt csak almát reszelve keksszel keverve. Tészta, tészta, tészta, vagy rizs, de ezek is magában. Főzleék? Hahahha, de azért jól van.
Tejet iszik reggel, most épp kakaónak.
Béres cseppet szoktam azért eteni vele.

Most megyek, mert a heti kettőböl épp most fut az egyik sorozatom! :oops:

Sziasztok!

eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


egy-két kép
Olivérről és Marciról
Kép reggeli, avagy Marci edzi első két fogát
Kép fürcsi
Kép és ez egy nagy zuhanytálca.... :shock:
Kép Marci és a macskák, avagy \"én mindent kézben tartok!\" :)

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Mea,
gratula az elso lepesekhez, gyakorol azota is szorgalmasan?

Judit,
nagyon el vagy tunve, jol vagytok?

Eszter,
jo, hogy ujra elokerultel. Mondom ezt en, aki szinten nagy eltunos

:oops:

Edinka,
Vikinek tenyleg jo sok foga van. Matenak azt hiszem a szemfogai jonnek most (13-14 fogak), szegenykem egesz nap az inyet masszirozza.

Juca,
szerintem a legegyszerubb fa etetoszek lehet a legjobb, ami nekunk van olyan oriasi, hogy Mate meg mindig elveszik benne. Nem tud benne egyenesen ulni, es pl nem lehet masra hasznalni (pl rajzolasra), mert olyan magas a talcajanak a pereme, hogy nem bir igy rajzolni a gyerek.

Babus,
nem hiszem, hogy Kristof van elmaradva a beszeddel, szerintem egesz egyszeruen el volt tulozva az a cikk.

Rolunk nem sok jot tudtam volna az elmult nehany hetben irni, ezert inkabb felszivodtam. Mate szorosabb baratsagot kotott Tudo Gyulaval, es ha ez nem lett volna eleg, meg egy kis asztmas kohogessel is fuszerezte napjainkat.

Nagyon durva volt, de szerencsere azt hiszem, tul vagyunk mar rajta. Mindenesetre ez a 3 het szobafogsag durva volt, nem kivanom senkinek. A folyamatos gyerekcipelesrol es idegessegrol nem is beszelve.


Roviden ennyi, orulok, hogy ti jol vagytok!
Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Bocs Vanda, de nincs kedvem mostanaban irni. Este mire gephez jutnek jon a hanyinger, hanyas, es igy elmegy mindentol a kedvem. Egy hete minden nap hanyok :( Szoval ennyi.

Atti nagyon aranyos, rendesen fejlodik, minden rendben vele. Buszke vagyok ra. Elmentunk egy bolcsis jatszohazba itt nem messze tolunk, es agyon dicsertek milyen jo szive van, nem irigy (meg:))

Na mindenkinek boldog Mikulast.

udv
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!


Edina! :)


Akor ráérünk önálló evéssel meg bilizéssel mi még :wink:

Lívike egész jól megy már, de még leül ha sokat lépeget.
De nem szokott egyáltalán nagyokat esni, csak letérdel mindig.
most jön 3 foga egyszerre(egyik tépő alul, és a két szemfoga), jól viseli de sajnos most mindketten kezdünk taknyosak lenni :(

Aúgy minden ok velünk, bár az evés(amit Lívi eddig imádott) most Lívinél sem nagy szám már.

Mindeninek nagyon szép Mikulás Ünnepet kívánunk!!!!!!

Puszilunk Titeket!!!

Mea
mea
 
 


akor=akkor!!!!
Bocsánat, megint kapkodtam mert csajszi szétrámolja a házat :evil:

Mea
mea
 
 


Sziasztok :D


Előkerültem én is :D

Sajnos mi is betegek voltunk, csak egy "kis" nátha, de ez éppen elég volt. Másfél héten át küzdöttünk az orrszívóval (közben lecseréltük az elektromosat porszívós orrszívóra, hát hogy az mennyivel jobban szív??!!!Hamarabb is rájöhettem volna.)
De nem semmi volt hozzá a 13,5 kg-os Kristófomat egyedeül lefogni, ő meg üvöltött, ahogy csak a torkán kifért, és ezt minden órában, már attól féltem rámhívják a szomszédok a gyámügyet, hogy kínzom a gyereket :lol: :lol:
A köhögéstől pedig folyton hányt, szóval nagyon húzós hetünk volt.
Viszont kopp-kopp, de nagyon kopp-kopp, úgy tűnik javul az éjszakánk, sőt, este fél 9-től reggel fél 9-ig alszik, már napok óta, este egyedül elalszik és ebéd után kb. másfél órát alszik (bár ekkor még altatni kell). De vegyétek úgy, nem is írtam semmit, mert ahányszor eddig még elszóltam magam, utána megint egyből nem aludt. Kristófnak egyébként alvós és nem-alvós korszakai vannak, fogalmam sincs, mitől függ, mikor melyik van éppen napirenden, egyik napról a másikra átvált alvósból nem-alvósba. Most másfél hónapig tartott a nem-alvós (azt is hirtelen, egyik napról a másikra kezdte), aztán hipp-hiopp, minden átmenet nélkül szuperul alszik, pedig közben se foga nem jött ki, se semmi.

Vanda
Szegény Máté :( , de örülök, hogy már jobban van :)

Judit
Te is szegény :( , ez már nem normális ennyit hányni. Dokid mit mondott?

Juca
Nagyon tündéri a leányzó :lol: :lol:
És fél évesen már mászik?? Nem semmi, karácsonyra már futni fog :lol:
Kristóf 10 hónapos körüli volt, amikor mászni kezdett.

Mildi
Nagyon köszi az infókat, sokat segítettél :lol:
Most fogtam fel igazán ezt a 180 napot, ami ugye 6 hónap, és ha valaki megvárja a 12.terhességi hetet(ami ugye már 3 hónap), (én eredetileg így terveztem), amikortól már úgy-ahogy biztos a dolog, és akkor íratja ki magát táppénzre, már talán le is késett a dologról. Mert ahhoz az kell, hogy meglegyen a pont 9 hónap terhesség, dehát melyik gyerek születik időre? Kristóf majdnem 3 héttel született korábban, és ha a kistesó is hamarabb születik, én meg csak 12 hetesen íratom ki magam táppénzre, már le is késtem a gyesről. Tehát amint orvosilag igazolt a terhessg, irány a táppénz, hogy tuti meglegyen a 180 nap táppénz a szülés előtt. Ugye jól értelmezem?

Ja, és írj nyugodtan gyakrabban :lol:


Eszter
Nagyon arik a fiúk :D Jól megnőtt már Marci is :D

Mea
Gratula Livinek az ügyes járogatáshoz :lol:
És kérdezted, hát nem sok mindenre van időm Kristóf mellett, hétvégén apucival együtt takarítunk, főzni meg, csak nagyon egyszerűeket, leves, főzelék, mikor éppen hogy érek rá, most éppen este főzök, krumplifőzi + fasírt a fagyasztóból, amit még anyukám fagyasztott le.


Bocsi, ha valami/valaki lemaradt, de Törpi ezerrel pörög itt körülöttem, biztos sok minden elkerülte a figyelmemet.



BOLDOG MIKULÁST MINDENKINEK!!!
Majd tegyetek fel képeket és beszámolót!!! :lol:

Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Mi is boldog Mikit kívánunk Nektek!!!! :) :) :) :) :) :)

Puuuusssz

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek kellemes mikulásünnepet kívánunk!!!

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Lányok!
Hol vagytok, merre jártok, mit csináltok???????????? :D

Mea
mea
 
 


Mea

Én itt vagyok, olvasgatok, de mivel senki se írt, így nekem se volt kedvem:)


Teszek fe Kristófról képeket, pár hete készültek Pesten, Kristóf keresztanyucijával. Felbuszoztunk hozzá, Kristóffal kettesben, nagy buli volt, közel másfél órás út volt, de nagyon élvezte a kissrác, aztán amint felértük Pestre, beájult, aztán viszont nagyon élvezte a metrózást, villamosozást, a sok mozgólépcsőt, igazi élmény volt neki :D
Viszont nekünk a babakocsicipelés, az közel sem. Pesti anyukák, nem irigyellek titeket. Ti hogy oldjátok meg babakocsival a tömegközlekedést? Pláne a pocakos anyukák, Judit, Vanda? Hogy lehet feljutni pocakosan, babakocsival egy olyan aluljáróból, ahol nincs mozgólépcső, helyette vagy 40 lépcső van??? Elképesztő :shock:

De íme a képek:

Keresztanyuval:
Kép Kép

És anyával (anyáról nagyon hülye kép :? )
Kép



Mikulás pedig:
Nálunk nagy izgalomban volt Kristóf :lol: , egész nap azt magyarázta, vagyis inkább mutogatta, hogy majd a csizmáját kell kitenni az ablakba. Este ki is tettük, ő meg vagy 10 percenként nézegette vigyorgó arccal, hozott-e már bele valamit a Mikulás, aztán persze szomorú arccal vette tudomásul, hogy még nem. Aztán viszont váratlanul tele lettek a csizmácskák, amint észrevette, csak bambulta szótlanul a télapós zacskókat, aztán egyből magyarázta, nyissuk gyorsan az ajtót, és hozzuk be.
Kapott Kinder csokikat, karácsonyi mesekönyvet, fa készségfejlesztő játékot, formabedobóféleséget, és egy mentő-tűzoltó-rendőrautókészletet, ezt együttesen a mi, keresztanyu és anyósom Mikulásától, anyukámék Mikulásától pedig másnap egy kisautót, meg egy kisbuszt, egy pár csokival :D

Egy pár képet is csináltunk, majd valamikor felteszem, mert most lemerült az aksi a fényképezőbe, de inkább kaeráztunk.

Többiek, ti is jelentkezzetek!!!

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!

Köszi Kinga nevében is a bókot :-)

Az etetőszékkel kapcs. infókat is köszönjük. Végül Anyósom nem kérdezte meg, hogy milyet szeretnénk, hanem megvette. Annyit tudok, hogy a KIKA-ban vette, és fa. Remélem jó lesz. Ha nem, akkor pedig abban bízok, hogy a karácsonyi forgatagban többen kapnak kettőt, és többet feldobnak, mi meg beújítunk egy műanyaggal.
Tömegközlekedésnél már csak a vasút jobb :-) Ettől függetlenül Dunakeszi-Nyugati viszonylatban igen jók vagyunk Kingával. Ez annak is köszönhető, hogy kabriózunk, ami ugye nem megszokott látvány, így többen odajönnek, és segítenek. Viszont van olyan kocsi, amibe nem férünk be az amúgy igen keskeny babakocsival :-(

Mikulás előtt volt nálunk nagy informatikus buli, sok kép készült ezeket felrakom. Enyémgyerek sárga ruciban, Kofa kakaót főz, húgom a pelenkázós képen, szőke hajjal. Másik gyerek keresztapa lánya. Többiek még bohó fiatalok, akik az este után átértékelték a fogamzásgátlás fontosságát :twisted: bár van, aki elkésett :wink:
http://trance.easyhosting.hu/~perger/dec3/

tjuca
 
 


Sziasztok!

Irok par sort, amig varom, hogy a levesem megfojjon. Igen, meg fozok, es mar ejfel is elmult. Ma Apucink Debrecenbe ment munkaugyileg, igy egyedul voltunk Attival, es hat nem tudtam mellette fozni. No mindegy. Nagyon szeretnek belole enni,de tudom, hogy ugy is kar belem :) A csalad mostanabn meg veletlenul sem adja nekem az utolso falatokat :) Gondolom ertitek mire celzok.

Ma betoltottem a 28.hetet, igy elkezdtem a 3.trimesztert. Egesz jol viselem. Nem kellett haskoto, nem kemenyedik annyit a pocakom. Viszont a derekam nagyon faj, es hat a hanyas. Dehat mindennek van elonye hatranya. Most sokkal pozitivabban latom a dolgokat, nem parazom annyit.

Atti nagyon jo gyerek. De nem akarok irni semmit, mert megint el fogom kiabalni :) Jo anyukanak lenni, ennyi a lenyeg.

Egy edes sztori. Festettuk Atti falat (mert megint keszul egy falfestmeny, mint annak idejen a micimaciek) odajott Atti, meghuzta a kezem, hogy hajoljak le. Aztan felhuzta a pulcsim, kipakolta a pocakom, es megolelte, megpuszilta. Aztan felallt es ment tovabb a dolgara. Hihetetlen. Naponta megolelgeti a hasamat magatol, megpuszilja. Ha kerdezem hol a kisteso rogton mosolyog es a hasamra mutat. Pedig mi nem is mondogattuk neki, csak neha.

Mikulas is szupi volt. Nagyon varta :) Nalunk is este jott, mint Babuseknal (ha jol vettem ki, mert nem volt alvas, ebredes :))

Babus!
Kozlekedes. Hat en meg par hete probalkoztam, de katasztrofalis. Mar meg sem birom emelni a kocsit, es tolunk csak villamossal lehet metrohoz jutni. No a metronal meg pont lepcso van, ketszer is :( Igy el vagyunk szigetelve :( Meg a keruletbe sem tudunk elmenni setalni, mert a foutca (pont ma voltunk) tolunk 45perc setara van, es oda vissza nekem ez mar sok. Kezdek depisedni. Lenne ismeros akit meglatogatnank, de csak autoval lehetne megkozeliteni azt meg nem vallalom. Szoval gaz az egesz kozlekedes, az tuti. Hat meg majd ket gyerekkel :)

Na lepek, befogom mar. Ja, es a levesem meg mindig nincs kesz :(

Gyerekek tunderiek!!!!

Kellemes Unnepeket Kivanunk!

Csajok!
A masfel eves oltastol lazasodhat a gyerek? Mi oltas utan egy hettel Pecsre utazunk. Remelem nem lesz lazas tole, mert az elozotol egy hettel kesobb lazasodott be :(

puszi
Judit+Pocaklako, aki Andris Almos lesz es nem Gergo :)

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Haaaahóóóóó

Van itt valaki, aki még emlékszik rám?
:oops:

Tündi
tündi30
 
 


Tündi

Hát hogyne :lol: :lol: Szerintem még mindenki emlékszik rád :lol:
Írj, mi van veled?

Majd még jelentkezem, talán este, de addigis ennyit mindenképp írnom kellett :D


Babus


Kép
babus2005
 
 


Szia Tündi!

Mesélj mi van Veled!
Csak nem....? :)

Puszi

KépKép
unique
 
 


Unique
Semmi diszkréció? :lol:
Csak DE! :oops:

Szóval az a helyzet, hogy november 11-én jött meg a menzim utoljára, mindenféle tüneteket produkáltam, míg végül 33. cn (ez e hét szerdán volt) lett egy ilyenem:
Kép

Majd pénteken, tegnap voltam UH-n, akkor meg lett egy ilyenem:
Kép
Tegnap töltöttem az 5 hetet, és az UH szerint is anyni vagyok :) SPONTÁN!!!!!!
2 műtét és egy hormonkezelés után, hát már a lombikra készültem lelkileg :)

Tündi
tündi30
 
 


Tündi

Annyira, de annyira éreztem :lol: :lol: , csak nem mertem kérdezni, gondolván, ha mégsem baba van a dologban, akkor esetleg rosszul esne a kérdés.
De tényleg, annyira nagyon örülök :lol: Annyira nagyon megérdemeltétek már :lol:
Hatalmas nagy gratula!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Kép Kép Kép

Gondolom ennél szebb karácsonyi ajándékot elképzelni se tudtatok volna :lol:
Ugye most már akkor gyakrabban fogsz írni, hátha életet lehelsz kihaló topikunkba :lol:
Erről jut eszembe, most már otthon is van internetetek, hogy így este írsz?
És olvastam a wiw-en, hogy új munkalelyed van, mesélj!!!



Judit
Kristófnak semmi baja nem lett a 18 hós oltástól, bár állítólag előfordulhat tőle láz, de én úgy tudom ritka.
Nagyon édi Atti, hogy így szereti már most a kis Andrist :lol:
És utólag is nagyon boldog névnapot!!! :lol:

Juca
Nem tudom biztosra, de ha te is Judit vagy, akkor neked is boldog névnapot!!! :lol:
Megnéztem a képeket, nagyon jók :lol:
Etetőszékkel kapcsolatban pedig, anyukáméknál egy fa etetőszéke van Kristófnak, hát, én nem vagyok megelégedve vele, olyan alacsony az oldaltámlája, hogy Kristóf simán kieshetne belőle, izeg-mozog, hajolgat benne jobbra-balra, és a fél gyerek már kint van belőle. És abban speciel öv sincs, hogy be lehetne kötni.




Rólunk:
Mi megint betegek vagyunk:( , kb. 2 hete gyógyult meg Kristóf, utána egyszer vittem gyerektársaságba, rá 2 napra újból beteg lett. Folyik azorra, fájt a torka, kötőhártyagyulladás-féle is majdnem lett, de időben csepegtettünk a szemébe, na és persze az "elmaradhatatlan" köhögés és "kedves" velejárója, a hányás. Tegnap vagy 15-ször biztos hányt. Szegény éhes volt, mert az étvágya a régi, evett volna mindent, de a következő köhögéssel már jött is minden vissza, tápszer, ebéd, víz, gyógyszer (így meg ugye nem tudott hatni), minden. Szegény 3 kanálka gyümölcslével aludta át az éjszakát.
Viszont mára elképesztően sokat javult, mint akit éjszaka kicseréltek :D , egész nap nem hányt :D , egyszer sem, alig köhög, viszont helyette megy a pocakja, de egyhuzamban, de legalább már eszik, de főleg iszik sokat, főleg tápin élt ma, 3 nagy üveggel megivott, ja, és borzalom piros lett a popója, alig tud leülni, nem engedi, hogy hozzáérjünk, alig lehet bepelenkázni és bekenni a popóját, nagyon gáz, a Neogranormon semmit se ér, azt hiszem holnap veszek neki Sudocrem-et, az a múltkor 1 éjszaka alatt helyrehozta, pedig ugyanilye volt akkor is.

Hétfőn pedig megyünk Pestre, a 2-es gyerekklinikára, kivizsgáltatjuk Kristóf folytonos hányásait, Kristóf keresztanyukája ott dolgozik és elintézte nekünk, hogy megnézzék, egyelőre csak megbeszéljük, max. UH lesz, ha más is kell, valami izotópos vizsgálatot emlegetett a doki, azt majd csak januárban.
Reméljünk semmi, és csak pszichés nála ez a 2 hét hányás - 2-3hét nem-hányás, de inkább vizsgálják meg feleslegesen, minhogy valami baja legyen.

Na most már regéltem bőven, TÖBBIEK, tessék jelentkezni!!!!!!!!!!



Babus

Kép
babus2005
 
 


Drága Babus!

Köszönöm az örömöd, és a gratulációt! Nagyon kedves vagy! Sosem gondoltam, hogy egyszer így vissza tudok jönni közétek.
Karácsonyi ajándékra nem terveztük különösebben, egyszerűen most érkezett, de valóban olyan széppé teszi az ünnepet, mint még soha nem volt! Sokat tanakodtunk, hogy megmondjuk-e a családnak most, vagy várjuk meg a biztosabb 8-10. hetet. Végül úgy döntöttünk, hogy megmondjuk nekik, hisz ők is végig mellettünk álltak, és megérdemlik, hogy közel annyi ideig legyenek boldog, mint mi. És baj később is történhet sajnos, a 20. hét sem garancia. Szeretnék majd gyakrabban írni igen, bizonyára záporozok majd a kérdéseimmel :)
Igen, van itthon netünk, mert az új melóhelyen nincs net és időm se lenne rá. Új munkahely jó, bár húzos a munka mennyisége is, és stresszes is, erre oda kell majd figyelnem. De elvagyok, tetszik a munka, és szivesen csinálom.
Én meg tudom ám, hogy Dolfi kutyus elment szegényke. Sajnálom nagyon!!!!!

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Micsoda fantasztikus hírek!!! Szívből gratulálok és további problémamentes pocakosodást. :D Tényleg szuper karácsonyi ajándék a picur! Írj minél gyakrabban. Az új munkahelyen meg kíméld magad. :)

Babus!
Sajnálom Kristófot, hogy ennyit beteg. :( Bár most Vivi is meg van fázva egy kicsit. Folyik az orra és köhög is egy kicsit. A hányásokért részvétem, egyszer nekünk is volt a köhögéstől :(

Judit!
Vivinek sem lett baja a 18.hós oltástól. Reméljük Attinak sem lesz. :wink:

Mi megvagyunk, nálam jó kis évvégi hajtás van a melóhelyen, a lakás szalad, nem tudom hogy leszek kész mindennel karácsonyra :( A Vivi egy kis tündér, már egész szépen mond pár szót, de a 'nem' persze a listavezető. Másik kedvence a 'sapka' szó, képes egész nap hurcolni magával a sapiját és mindenkinek mutogatja és mondja, hogy sapka.

Most cak ennyire futotta, mennem kell főzni, végre elaludt...

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok Csajok!

Nem tudom hogy emlékeztek-e még rám....

De!!! Tündi tiszta szívemből gratulálok, és csodálatos 9 hónapot kívánok Neked, az azt követő évekről nem is beszélve. :D :D :D

Puszi
ZSuzsci
zsuzsci
 
 




Sziasztok:)

Tündi:)

Szivből gartulálok nektek,érztem,hogy sikerülni fog!!!!!
Ez tényleg a legszebb karácsonyi ajándék nektek.
További problémamentes terhességet kivánok, és vigyázz mostmár
magatokra!!!

üdv: Edina Viktória

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Tundi!
Hatalmas nagy gratula! En is es a csaladom nagyon orul Nektek (Sogornom, Anyum, akik ismernek Teged, no meg Attim, a nagy)
Pont ma gondoltam Rad es Stellara, mert Karacsony masnapjan megyunk le Pecsre, es eszembe jutott hatha raertek.
Orulok, hogy jo az uj melohely,es sajnalom, hogy nem tudtunk talalkozni amikor itt voltal. Sok puszi, vigyazz magatokra :) Jaj, annyira orulok, de ezzel szerintem itt mindenki igy van. Nagyon megerdemelted!!!!!!

Babus!
Koszi szepen! Jobbulast Kristofnak!

Nicol!
Nektek is jobbulast. Remelem tenyleg nem lesz baja az oltastol.

Sziasztok
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem írtam, és olvasni sem olvasok, mert zéró időm van, de most megpillantottam Tündi nevét, és sejtettem, hogy valami nagy dolog van, ha ír :D :

Tündi,
éljen, éljen, éljen!!! :) :) :) Annyira örülök! :D Problémamentes nyolc hónapot kívánok nektek! És képzeld, tényleg együtt pocakoskodunk, ugyanis én is babát várok, most vagyok 18 és fél hetes. Sajna pihennem kell, mert egyelőre rossz helyen van a méhlepény, ezért vérezgetek, de remélem, arrébb megy, és minden oké lesz!

Minden jót mindenkinek! :)

Kóbor
kóbor
 
 


Sziasztok!

Bocs a zavarásért! Mi két éve kezdtük a babaprojektet, Ti akkor voltatok pocakosok és szinte mindannyiótokat ismerem ezért. Néha most is beleolvasok a topikotokba és öröm nézni a szép gyerkőcöket. Gratulálok a második pocaklakós kismamiknak is!

Tündi :D Téged is csak "olvasó üzemmódomból " ismerlek, de szomorú voltam, mikor felfüggesztetted a babanetezést. Miután szinte az összes többéve próbálkozó kismami pocakos lett, utánanéztem, Veled mi lehet. A nicked alapján egy endós fórumon láttam, hogy nyár végén műtéted volt és reméltem, hogy nemsokára Te is bejelented a jó hírt! NAgyon örülök a kis Pocaklakódnak és boldog babásodást!


Egy kérdéssel fordulnék hozzátok: reggel pisiléskor vmi tojásfehérjeszerű dolog volt a WC-papíron, olyan mint peteéréskor szokott- bocs,hogy ilyen naturalisztikus vagyok-, de picit megijedtem, mert először sárga volt,aztán már átlátszó, de elég sok jött ki. Azóta a papíron kétszer volt egy kicsi. Ugye ez még nem a nyákdugó? A dokimat hívtam, azt mondta belefér, amíg nem sok és nem sötétedik a színe. Persze ezerrel aggódom. Gondoltam, hátha volt vmelyikőtöknek ilyen és tud mondani erről vmit.

Előre is köszi!

Kép
nolina 25
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm az újabb gratulációkat! :)

Zsuzsci
Neked külön! Megtisztelsz, hogy a kedvemért írtál! Nagyon érdekel, hogy te hogy vagy! Ha nem túl fájdalmas, vagy teher, akkor örömmel venném, ha írnál picit magadról, s ha ide nem szeretnéd, akkor az e-mail címemre! Kérlek!

Nekem is lenne kérdésem, de előbb elújságolom, hogy ma reggel volt egy pici taccs ki :) Hát, előfodul ez a baleset ugye :)
Na szóval a dokimat mikor kérjem meg, hogy gondozza a terhességemet? Hamarosan lehet hogy beszélek vele telefonon a citológiám miatt, ha nem, akkor januárban megyek az UH-ra és akkor talizok vele személyesen, de az rendelés keretében és akkor nincs rá idő. És azért is kellene külön pénzt adni, hogy járhassak hozzá? Hogy mennek ezek a dolgok?
És azt is szeretném tudni, hoyg ezzel a felpuffadással nem lehet kezdeni valamit? Nem bírom az éhséget, pedig régen nem volt gond. De ha eszem napi 3-szor, akkor görögdinnye hasam lesz (ez részben azért gáz, mert szorítanak a gatyáim :( ), és valszeg hízni is töbet fogok, mint normális lenne, én pedig szeretnék erre odafigyelni. Biztos túlzás ez nektek, d enem akarom elhagyni magam cask azért, mert itt csücsül a méhemben a bébink :)

Köszönöm!

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok :D

Hát igen Tündi, csak a Te kedvedért :D
Nagyon örülök Neked/Nektek.

Rólam annyit, hogy egy 8 hónapos kislány, Dorka hihetetlenül boldog anyukája vagyok. :D Tündéri kiscsaj. Igazi mintababa. Imád aludni, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Előtte is csak 1X kelt. Hajnal 5 felé. Sírni jóformán még nem is hallottuk. Mondjuk az első naptól kezdve "szigorú" napirendünk van, persze az ő igényeinek megfelelően. Minden bizonnyal ő olyan típusú emberke, aki szereti a kiszámíthatóságot, mert nagyon jól érzi magát a rendszerességben. Már feláll, a bútorokba kapaszkodva megy, kúszik, mászik, ül. Viszont foga még nincs :D
Na inkább rátérek a kérdéseidre, mert 1 hétig tudnék róla mesélni :wink:

Én is 5 hetesen voltam dokinál. Akkor még csak petezsákot láttak az ultrahangon. Visszahívott a doki rá egy hétre. Akkor már ott volt az 5 mm-es CRL-es embriócska. Utána legközelebb 9-10 hetesen voltam.
Szerintem az teljesen kórház, orvos függő, hogy mikor kell megkérd, illetve, hogy külön kell-e fizetni, stb.
Én a terhesgondozásra a magánrendelésére jártam. Az minden alkalommal fizetős volt. A nagy ultrahangokat a kórházban csinálták, de azért nem kellett fizetni. Mondjuk egy kicsit protekciós voltam, meg a szülészet osztályvezető főorvosáról van szó.

Szerintem sajnos a felpuffadással nem lehet mit kezdeni. Legalábbis nekem nem sikerült. Ez inkább élettani dolog. Enni meg egyél rendszeresen, inkább a minőségre figyelj. Attól mert 3-szor eszel nem fogsz hízni, ha nem hízlalót eszel :wink: Okos voltam, mi? :D

Ha még van kérdésed, ide is írhatsz: haranyi05@t-online.hu

Még egy utolsó gondolat. Nagyon nagy boldogság, amikor meg tudja az ember, hogy kisbabája lesz, meg a várandóság 9 hónapja, de eltörpül jószerivel ez az érzés, ahhoz képest amit akkor érzel, amikor már megérkezett a csöppség :D

Végül egy kép az én szemem fényéről:
Kép
zsuzsci
 
 


Tünde!!!!!

Én is gratulálok 1000000000000x!!!!!!!!

De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!

Puszi

Mea
mea
 
 


Tünde!!!!!

Én is gratulálok 1000000000000x!!!!!!!!

De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!

Puszi

Mea
mea
 
 


Tünde!!!!!

Én is gratulálok 1000000000000x!!!!!!!!

De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!

Puszi

Mea
mea
 
 


Sziasztok :lol:

Zsuzsci
Nagyon gyönyörű a kislányod :lol:
Én tudtam ám, hogy sikerült nektek a baba, egyszer még, anno, nagyon rég, álnéven írtál a Babaprojektes topikba, és írtad, hogy 5 hetes terhes vagy :lol:, szerintem akkor sokan az álnév miatt nem ismertek rád, mert emlékszem, nem sokan reagáltak rá.(nekem előtte megírtad e-mail-ben) Jól emlékszem?! :D
Azóta is terveztem, hogy mail-ben érdeklődök majd felőletek, aztán mégse jutottam odáig, de nagyon örülök, hogy írál :lol:
Nem semmi, hogy Dorka ilyen jó baba, az meg pláne nem, hogy 8 hónaposan már kapaszkodva jár :lol: Nagyon ügyi :lol:
Na meg az se, hogy szeret aludni :D Bár, halkan megjegyzem, Kristóf is 1 hónapos korától átaludta az éjszakát, de odáig se volt soha átvirrasztott éjszaka, eleinte 2-szer, később 1-szer ébredt, gyors szopi, alvás vissza, este egyedül elaludt, 12-14 óákat aludt egyhuzamban, ébredés nélkül. Aztán 8 hónapos korától feje tetejére állt az egész világ. Este altatni kellett, hatalmas balhék, hányások, fogzás, éjszakai ébredések, 1 éves korára odáig jutottunk, hogy éjszaka 4-5-ször ébredt és reggel 6-kor kukorékolt. Most kezd már alakulni az alvásunk, de még mindig nem tökéletes :D Pl. tegnap éjszaka :(


Tündi
Puffadással szerintem se tudsz sokat kezdeni.
Dokit pedig szerintem már az elején felkérheted, ezért nem hinném, hogy pénzt fog még kérni, aztán pedig majd megmondja, hogy mennyit kér majd minden magánrendelésért.

Most mennem kell, érkeznek a pasik a fürdésből.

Majd holnap leírom, mi volt tegnap Kristóffal a dokinál.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Nahát, rossz a Babanet órája, én az előbbi hozzászólást 20:11-kor írtam, a Babanet szerint viszont már 21:11 van :?

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Tundi,
en is tiszta szivembol gratulalok nektek, es nagyon orulok, hogy igy felpezsditetted ujra a topicunkat! Ezert kulon hala :)

Kobor,
neked is nagyon nagyon orulok!

Puffadassal en semmit sem tudtam kezdeni, egyszer csak elmult. Ugy a 10-12 het utan ereztem, hogy mar nem erzem magam olyan esetlennek miatta.

Babus,
mi volt a Tuzoltoban? Remelem semmi komoly nincsen Kristoffal. Gondolom tobb UH is van ott, de Matenak a szivecskejet egy nagyon vicces 55 ev koruli dr neni nezte, vegig enekelt Matenak es jobbnal jobb poenokat nyomott. Nagyon kellemes elmeny volt, ha lehet ilyen hulyeseget mondani egy korhazi vizsgalatrol. Nem nala voltatok veletlenul?

Judit,
mi volt a dokinal? Minden rendben?
Nagyon orulok, hogy Ati ilyen "kedves" hozzad es megerto. Nagy segitseg ez, mert igy a masodik terhesseggel bizony gyakrabban erzi magat nyomorultul az ember lanya :oops:

Mi jol vagyunk, bar Mate vasarnap ejjel ismet rank ijesztett. Produkalt egy 40 fokos lazat hajnali 1-kor. Szornyu volt, de szerencsere ugy tunik semmi baja. 2 napig meg lazas volt utana, de meg a torka sem piros, semmi takony, semmi kohoges, semmi levertseg. Szegenynek 3 szemfoga jon egyszerre, valoszinuleg ez okozta a problemat, illetve az 1 hettel ezelotti baranyhimlo elleni oltas meg tehetett ra egy lapattal.

Ha mar ennyit talalkoztunk a dr neninkkel az utobbi idoben, kifaggattam bilizes temaban. Megosztom veletek, hatha sikerult valamit tenni a szobatisztasag erdekeben.

Szoval:
- Erdemes minden nap ugyanabban az idoben raultetni a csemetet. Persze lehetoleg akkor, amikor kaksizni szokott.
- 5 percnel tovabb nem kell hagyni ott ulni.
- Meg kell neki mutatni a pelusban levo kaksit, hogy ezt kellene a bilibe produkalni.
- Amikor mi wc-n vagyunk, mondani kell neki, hogy mi is kakilunk es o is teheti ugyanezt a bilibe.
- Nem szabad kozben olvasni nekik, TV-t nezetni veluk, stb.
- Es nem tanacsos jatszani hagyni oket a bilivel, ne nezzek jatekszernek azt.
- Eroltetni persze nem szabad, rossz elmeny semmikeppen ne fuzodjon hozza.

Hat ennyi, nem tudom segitett-e valakinek?

Megyek aludni, jo ejt mindenkinek!
Vanda
vanda72
 
 


Vanda! :)

De jó, köszi a bili tippeket :wink:

Mea
mea
 
 


Ja és remélem Máté már jól van!!!!

Mea
mea
 
 


Sziasztok,

Tündi :)
Olyan boldog vagyok! Amikor olvastam a nagy hírt, örömömben elsírtam magam... Dehát most hadd ne mondjam, hogy "én megmondtam, hogy lesz Neked is spontán babád"... Nekünk Tündiknek ez már csak így sikerül...
Gratulálok! Kérdezz bátran, ha tudok, én is segítek szívesen! Nekem még minden élmény friss, tudod :P

LÁnyok,
Gyönyörűek a gyerkőcök! De tényleg! Régebben amikor megláttam gyerekeket, azt gondoltam, milyen egyformák... A nagy túróst :twisted: Mindegyik más egyéniség, más vonásokkal, stb-stb. És ez tényleg fantasztikus! :)

Tényleg jó lenne, ha most, a hidegebb időkben jobban benépesülne ez a topic is! :)

Mi jól vagyunk. Laura kezd nagy zsivány lenni. Ha elvesszük a játékát, már megy a hiszti. Éjszakát átalussza (kivéve, ha nem...), jól eszik, 2x alszik napközben. 4x szopizunk még.

Nagyon boldog, békés ünnepeket kívánok mindenkinek, boldog új évet!

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!!!

Rég nem jártam erre, de éreztem hogy be kell nézni!

Tünde, Kóbor nagyon gratulálok nektek!!! Úgy látszik előkerülnek a régebbi topiklakók, és persze mindenki pocakosan!!!

Tünde, nekem a legutóbbi hírem az volt rólad, hogy az endos kezelés nem sikerült a legjobban (értsd: nem múlott el teljesen), de akkor ez vagy már nagyon régen volt, vagy nem volt teljesen igaz a hír.... Esetleg leírnád hogy mi történt veled mióta eltűntél?
Kóbor, a kérdés rád is vonatkozik! :-)

Én meg lassan már szülök...

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Sziasztok!

Zsuzsci
Gratulálok a kislányodhoz! Tényleg álnéven írtál? Megáll az eszem! Pedig annyira szerettem volna tudni, mi van veled... :( Na sebaj, a végeredmény a lényeg, és az fantasztikus! :) Sosem felejtem el, amikor először beszéltünk telefonon, mintha ezer éve ismertük volna egymást :)

Mea
Köszi, ennyire még nem gratulált senki :lol:

Dorka
Te meg szülés előtt? Wooooow! Szuper! Azt hiszem, akkor még mintha írtam volna a másik topikba, amikor írtad, hogy sikerült a baba :) Hogy vagy? Örülök, hogy itt vagy te is :) Valóban jó érzés sok régi ismerőssel találkozni itt :)
A másik topikba leírtam, mik történtek velem, mindjárt visszakeersem, és megírom, hol nézd meg.

Lányok, asszonyok :)
Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok, és egy csodálatos jövő évet!

Ja, haspuffadás: még van, de képzeljétek, épp hogy picit, de mintha mérséklődne :) Jó lenne, ha néhány hét múlva helyrejönne, de ha nem, akkor persze marad az odafigyelés :)

Tegnap voltam 6 hetes :) meg lehet szokni ezt az érzést? ;)

Tündi
tündi30
 
 


Tündi!

Haspuffadás a sok progeszterontól van, mint Piri előtt. + a méhed is kezd nőni egy kicsit, de a kezdeti lendületet szoknia kell a szervezetednek. Majd múlik, de addig ez egy nyugtató jel, hogy odabenn minden rendben. Második lurkesznél meg már azért gömbölyű a kezdetekkor az ember, mert már be van járatva a pocak :lol: So szerintem ez nincs összefüggésben a kajával. A hízás tudod hol látszik? Derékon, fenéken, karon, és combbelsőn :twisted:
És akkor a többieknek off, mert már kipurcannak: kezdeti (lánykori súlyom) 70 szülés előtt 90 kórházban 4. nap 65 mostanában 60. Tehát én aztán egy igazi tehenke voltam, és most kevesebb vagyok mint lánykoromban. Úgy is elfogadtam magam, így is jó, és az sem lesz gond, ha a második után meg dagi leszek. Az a lényeg, hogy anya vagy, egyél ésszerűen, kicsit több fehérjét, kevesebb szénhidrátot (karácsonykor hihihi), és nem lesz semmi gond. Baba mellett meg nem nézi az ember az uszigumit :-)

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánunk!

Kép

tjuca
 
 


Dorka
Babaprojectes topikban a 721. oldalon vannak az előzmények. Dec. 18-án írtam, 21.13-kor. Jó hosszú :)

Tündi
tündi30
 
 


Juca
60 kilóra lementél? Az nem semmi! Okés, nem aggódom a puffadás mitt, és odafigyelek a kajára, aha, karácsony előtt.... ;)

Tündi
tündi30
 
 


Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánunk!!!!!!!!!!!!!!

Mea
mea
 
 


Sziasztok!
Kép

Ezzel a keppel szeretnek mindenkinek kellemes unnepeket kianni. Ezt mi csinaltuk a gyerekeknek:) Most lettunk keszen.


Vanda!
A dokinal minden rendben volt, koszi kerdesed, mar tobb, mint 1kg :) Meg nem fordult be, ul :) Nagyon nehez a terhesseg Atti mellett, de jobban viselem, mint az elsot. Most nincs idom ragodni, hogy mocorog-e eleget, ... Attival minden napra programokat szervezek, meg igy pocakosan is. Muszaj, O nem tehet rola, hogy en "terhes" vagyok. Este meg mar olyan hulla vagyok, hogy a faradsagtol aludni nem tudok. Tegnap elott reggel 6kor aludtam el :( 7kor kelt Atti. A faradsagtol mar hanytam, de nincs mit tenni. Azert mar nagyon varom a veget, meg 8hetet josolok :)

Zsuzsci!
Hat most nagyon meglepodtem, hogy Te vagy Kobor. Annak idejen meg mi is leveleztunk, es azt igerted ertesitesz az uj nevedrol :) Gratula a kicsihez, igazan szep baba!

KELLEMES UNNEPEKET!!!

Judit
+Andris

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Én is ezer éve nem jártam már erre, de mindenkinek szeretnék nagyon boldog, békés karácsonyt kívánni! :lol:

Ezvicc :) Hihetetlen, hogy nemsokára megszületik a második kisfiad is... :shock: Kitartás... :wink:

Babus :) Mi volt a dokinál? Ugye minden rendben van Kristóffal?

Edinka :) Utólag is nagyon boldog névnapot kívánok Vikinek! :lol:

Kóbor, Tündi :) Tiszta szívből gratulálok a babákhoz!!! :lol:

Dorka :) Neked kisfiad vagy kislányod lesz? A babaprojektes topikot már egyáltalán nem szoktad olvasni?

Pussz mindenkinek!

KépKép

KépKép
timika
 
 




Sziasztok:)

Hát,igen én is elég régen jártam erre felé.
Nagyon elvoltam "havazva"!!

De most csak:

MINDENKINEK BOLDOG-BÉkÉS KARÁCSONYT szeretnénk kivánni

Edina és a (huncut) Viktória

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk!!!

Kép

Nicol és Vivi

Kép
nicol
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: