Új privát üzeneted érkezett!

Julcsi:okos lánykáid vannak!!!!! :wink:

Barbi:most méééé mondod hogy nincs sok haja az Ádámnak, szerintem tök jó a sérója, csak szöszi a kincsem így annyira nem látszik!!!!Azt hiszed olyan élvezetes már most nyírni a kiscsávó haját????? :shock:

Negyed 6 óta már nem igazán aludt vissza, 6kor reggelizett úgy csinált mintha szundizna kb. 5 percig, azóta most aludt 50 percet :? , azt hiszem megyek világgá....de előtte infúzióban kávét kéne bekötni :roll: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na mi van, sehol senki?
Merre jártok?

Márti, hogy sikerült az altatás? Nekem annyira jól, hogy már 2,5 órája alszik! Még kávéztam is a barátnőmmel! :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbikám ügyes vagy nekem megint csak 50 percre volt beállítva a fiam :? , lánykám azért aludt 1.5. órát...én most tervezem a kávézást apával!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Sziasztok,csak beneztem hozzatok.
Sok puszi mindenkinek!!!! :D
Iza
rillisz
 
 


Sziasztok!

Végre ideértem én is. Elég zsúfolt napom volt. István itthonmaradt, mert ma nemzeti ünnep volt, és kihasználtuk az időt egy kis lakásmódosításra, amit holnap is folytatunk. Az éjszakánk szörnyen pocsék volt, azt sem tudom, hányszor keltem fel Krisztához. Reggel szerencsére kissé tovább alhattam, mert István is kezelésbe vette egy időre.
Aztán jött a dokinő és beadta a 6 hós oltását, majd (illetve egyidőben :roll: :roll: :roll: ) vendégeink is voltak. Egy volt osztálytársam a családjával. A legjobb barátnőm volt a középiskolában, de most elég ritkán találkoztunk. És asszem nem is fogunk, mert az 5 éves kislánya kikészített minket még ezalartt a 2 óra alatt is. NA, de mindegy. Ez van. :roll:

Barbi, nagyon aranyos vagy, hogy észben tartottad Kriszta hófordulóját és már tegnap első akartál lenni a köszöntésében! :) Jólesett! :oops:
Többieknek is köszönöm a köszöntéseket! :D :D :D

Julcsi, Kriszta már 6 hetesen aludt először anyóséknál, mert mi esküvőn voltunk azon az éjszakán. Náron pedig, a házassági évfordulónkkor is volt egy napot egyedül az IStván szüleinél. És azóta is többször aludtunk vele máshol, pl. múltkor sógornőéknél, de már mi is ott voltunk vele mindig. Én úgy gondolom, hogy így sokkal könnyebben hozzászokik az újy helyzetekhez, helyszínekhez, és pl. majd ha kolleszbe kerül tizenegynéhány évesen, esténként nem fog sírni a takarója alatt, mint néhány régi szobatársam. Lehet, hogy ez nem jó felfogás, de nekem sem volt sose problémám azzal, hogy máshol kellett aludnom. Ami pedig a jövő heti 2 napot illeti, (Barbi, ezt inkább neked válaszolom) nem a pihenés adta az apropóját, hanem a nagytakarítás. Nekem azt muszáj megcsinálni, mert anyósom, mégha nem is olyan, mint a Zsuzisé, azért finoman tud célzásokat tenni, illetve mondvacsinált ürüggyel benézni a szekrény mögé, ahol bizisten egy félévben kétszer ha portalanítok! :roll: :oops:
A pihenést csak ráadásként gondoltam el. És a valahová kimenést is, de amilyen szerencsém van, IStvánt valószínű akkor fogják 3 napos kiszállásra küldeni. :roll: :roll: :roll:
Szóval, nem örülök annak, hogy el kell vinnem a lányomat, de másképp sajnos, nem tudom megoldani. :(

Na, a családom máris vacsoráért esedezik, hagylak benneteket!
Írjatok még, na, többet, mint ma egész nap! :) :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:szerintem nem kell ezt agyon magyarázni, 2 nap kell neked mert így tudod megoldani és így jobb mindenkinek és kész!!!!! :wink: :lol: Én értem a dolgot és nem hinném hogy bárki elítélne ezért :wink:
És hogyan készített ki az az 5 éves kislány titeket????? :shock:

Iza drága:jöhetnél sűrűbben is!!!!! :lol: Csak úgy benézni aztán jól ittmaradnál!!!!! :P

Ma tényleg nagy a pangás :? most mit írjak és kinek, mikor sehol senki!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


NA, megint itt vagyok!

Márti, pl. elmondhatnád, hoyg mit főztél ma. VAgy mit szándékszol holnap. elcsépelt téma, de hozzátartozik az életünkhöz, nem? :roll: :P

Hát, Márti, mikor elmentek a barátnőmék, fellélegeztünk. Édes aranyos volt a kislány, de csak addig, amíg százszor dobálta át a labdát a poharakkal teli asztalon, amikor kitöltötte a poharakba az összes üdítőt, pedig már senkinek sem kellett, megitta Krisztának a maradék tejét a cumisüvegből, verte magát a földhoz, mert nem akart hazamenni, felborította a virágot, kiabált, és még sorolhatnám, ja elpakolta a játszócumikat (még jó, hogy észrevettük, de azért van itthon egy tartalék :roll: ) benyitott kamrába, tárolóhelyiségbe, és szegény anyja állandóan csak mondta, hogy ülj le Tamara, gyere játsszuk ezt, gyere mondd el azt. Szegények ők is elég hülyén érezték magukat. Mindenesetre, fellélegeztünk, amikor elmentek. Szégyenlem, hoyg ezt kell mondanom, de tényleg így volt. :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith!
Boldog hófordulót kívánok Krisztának!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Én ma spenótos tésztát főztem, holnap nem szándékozom, mert megyünk nővéremet köszönteni ma volt a szülinapja!!!! :lol:

Az én lánykám is szokott alakítani, de azért lehet fegyelmezni, meg idegen helyen azért ennyire nem dobja el az agyát!!!!! :?

És ha már nővéremnél és a gyerek nélküli időtöltésnél tartunk, neki 3 van, már nagyok, de szerintem ő úgy maradt meg érdekes,, vidám , szórakoztató, kedves embernek és nem fásult bele a dolgokba, hogy ők bizony sokat jártak el a gyerekek nélkül, 7végén a szüleimmel mentek a gyerekek a dédimamát meglátogatni=ilyenkor jutott ideje rendbe kapni a lakást és levegőt venni, mert azért azt el lehet képzelni hogy 3 kisebb gyerek mi mindent tud művelni.Szóval én az ő példájából látom, hogy a gyerekek ez által csak nyitott, érdeklődő emberkék lesznek!!!! :wink:
És az is igaz, hogy minden az anyán múlik, mert mi tartjuk össze a családot, és ha mi nem vagyunk rendben lelkileg akkor az mindenkire kihat.Na befejezem ezt a hosszú litániát és szép jóéjszakát kívánok mindenkinek és peryze PIHENTETŐT!!!!!!! :wink: 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja igen már készültelek legorombítani drága Zsandi, hogy el voltál tűnve egész nap!!!!!!! :? Ejnye-bejnye!!!!

Zsuzsi, Timi, Edit:mi a helyzet??????????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Edith: ha a Barbi volt az első, akkor én így a nap végén köszöntöm Krisztát, boldog hófordulót kívánok!
Én is akkor szoktam a nagytakarítást csinálni, amikor a Ferkó elmegy a Szandival, igaz fürdésre mindig hazajönnek.

Márti: nagyon cuki sógorodék babája. Milyen érzés volt ilyen pici babát fogni?

Iza: tényleg jöhetnél gyakrabban is!

Nekünk is pocsék éjszakánk volt. Negyed 5-kor felébredt és alig tudtuk vissza altatni. Aztán reggel 3/4 9-kor kipattantak a szemei. Vártam egy 10 percet, hátha visszaalszik, de nem nagyon akart. Felkeltem, hogy megcsinálja a kajáját és mire elkészültem, bealudt.
Persze 10-kor nekem kellett kelteni.
Napközben sem akart aludni, magához képest nagyon keveset 2x 45 percet aludt. Teljesen lestrapált. Délután átjött a barátnőm, így legalább egy kicsit lefoglalta, hogy egy ismeretlennek produkálja magát.

Tegnap megmértem a Szandit, 7740 g és 67 cm.
7 hónapos kortól lehet adni a sajtot és a túrót?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Olvasok vissza és úgy írok. :D Remélem nem hagyok ki senkit. :D

Zsu!
Köszi! :D A tieid is édik ám. :D Nekem főle Bence szöszke buksija tetszik nagyon, meg Kata mosolya. :D

Barbie!
Hááát, Bigyó mindehol van. :D Ő volt ugye az első "gyerek", így nem zártam ki sehonnan. Meg hogy is lehetne egy édi-bédi kistörpét bárhonnan kizárni, amikor első éjjel lefeküdt az ágy végéhez, arra az oldalra, ahol én fekszem??? :D:D:D És persze pick-pack megszokják a jót és ki is harcolják maguknak... :D:D Imádom őket. :D (is)
Most már Hannát is közelebb engedi magához. Eddig nagyon zavarta, ha Hanna meg akarta "nézni", ami ugye csöpp húzogatással is járt sajnos. MOst már az is rendben van. Hanna alig húz, inkább simizik. Most a baj a sikongatással van. Hanna mindig próbál az állatokkal komunnikáli. Ami nála sikítozás. :D A múltkor Bigyó már rá is vakkantott, hogy hagyja már abba, mert kifejezetten neki szólt a sikítás. :D:D

Hogy van a cica? Nálatok maradt???

Zandi!
Megkérdeztük, sajna csak 5 literes kiszerelés van, de a barátném megy holnap és körbenéz rendesen és kifaggatja őket. Lehet, hogy nem csak 1 hétig lehet tárolni és akkor még az 5 literes is megéri. :D Mennyit isznak meg a törpék 1 nap? Hanna 10 milit se... szóval nálunk tuti veszteséges, mert mi isszuk meg a nagyját. :D

A ketrecben vadászgörény van. Trinity. :D Cuki kis jószág. :D

Tudom, már lefutott, de Hanna minden nélkül alszik. Így nem gyűr össze a feje alá semmit, forgolódhat, amennyit jólesik neki. :D

Jó fej lehet Marci! :D És milyen édes, hogy szórakoztatja a tesóját. :D:D

Én biókölest vettem a DMben és az nagyon bejön Hannának. :D Tök pépes lesz a nyáltól. :D

Évi!
Sajnálom a mosógépet!!!!!!! :( Mi lett végül? Kicseréltétek a panelt?


Zsuzsi!
Szandinak tőlem is boldog hófordulót. :D
Én 9 hónapot tudok a sajtra, de szerintem ebben nem én vagyok a jó forrás. :D


Edith!
Ez a citromos kép naaagyon édes!!!! :D
Krisztának boldog hófordulót! :D


Kérdés:
Miért mentek neurológiára a bakákkal? Ott mit néznek meg?

Ruhák:
Mi is naaagyon sok rucit kaptunk/unk a barátnőmtől, akinek majdnem 1 évvel idősebb a lánya. Szerintem nem bírnánk midnent megnenni neki, az tuti. :(

Identitás zavar:
Hannának van kék, sötétzöld, meg egyéb fiús színű rucija és gond nélkül ráadom. Remélem nem fog 20 év múlva emiatt pszichológushoz járni :D:D:D

Jó húzós napok vannak mögöttem. Tegnap be bkv-ztunk a városba, (Gyál-Népstanion), majd onnan Nagyvárad tér, majd Blaha, aztán Orczy tér. Ott taliztam anyummal, ki Gyál. ma meg hajnalban tanítás, aztán anyuval mentünk Auchenozni. Hanna nagyon jól bírta, csak 2 óra után kezdett el nyügizni. :D Tök jól körbenéztem, mert Ádival nem lehet ilyen helyen nézelődni, csak célirányozottan várásolni. :D Aztán délután még sétáltunk egy nagyot Hannával és vettünk neki egy felfújhatós játékot. Van benne csörgő és tök jó nagy. :D

Megyek, mert drága párom jönne gépezni. :D

Jóéjt nektek! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok, itt vagyok ám én is:)

Elmaradtam a köszöntésekben, bocsi érte:(

Krisztának és Szandinak is nagyon boldog hófordulót kívánok, és ne hari az elmaradásomért :(

Ma rázós napunk volt :(

Kata elesett, és sikerült oly szerencsésen, hogy a feje az ajtófélfát találta el:( Akkora lila pukli nőtt abban a pillanatban rajta, mint az orra:( Elég rettenetesen nézett ki (és néz ki még most is) és olyan sokáig sírt....

Azok után hogy a múlt héten épp egy olyan kisfiúról olvastam aki egy hasonló esés miatt kapott agyödémát, nem volt itthon maradásom, bevittem a Hempibe :( A doktorbácsinak se tetszett a púpocska, megnézette röntgenen, szerencsére nincs baja.
De figyelnem kell még rá.
Azóta az egyetlen "tünet" az volt hogy 3x annyit evett mint egyébként :) Szerencsére :)

De úgy aggódtam....

Pont akkor esett el, amikor indultam a WestEndbe, talim lett volna. De a buszmegállóból visszafordultam, lemondtam, és elvittem a gyereket :(

Majd mindjárt dobok 1-2 képet:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Kata a karácsonyi ruci főpróbáján:)

Kép

Kata:

Kép

Kata párnacsatája amit már említettem:

Kép

Kép

Kép

Kata a ravasz:
(megtalálta Bence tollát, gondolom láccik)

Kép

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsandi:sok boldogságot a 9 hónapos manóidnak!!!!!! :wink: :lol:


Zsu:nagyon csini lesz a lánykád karácsonykor!!!!! :wink:
Szegény kicsi feje!!!!!! :( Sajnálom, hogy ilyen szerencsétlenül esett!!!!! :? De legalább "jól" jött ki a dologból!!!!! :wink: :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szép, kellemes szombat reggelt kívánok minenkinek! :)

Mi ALUDTUNK. Egyfolytában. Fél 7-kor jöttem megnézni Krisztát, hogy minden rendben? 7-kor felsírt, de még aludt aztán fél 8-ig. Hát így. Szóval ma éjjel pihentem. :oops: :oops: :oops: :oops: Remélem, nektek is jó éjszakátok volt! :)

Az én hasam, képzeljétek el, közelről se jött rendbe. Már 4. napja, hogy görcsölök, hol erősebben, hol nem érzek semmit, de a hasam már nem megy. A dokinő azt mondta, hogy valami emáésztési és bélrendszeri gond lehet, de így ránézésre nem tudja megállapítani. Muszáj lesz kivizsgáltatnom, ha nem múlik! :roll:

Köszönöm a többieknek is a hófordulós köszöntéseket! :)


MARCI, FLÓRA, NAGYON BOLDOG 9 HÓNAPOS SZÜLINAPOT KíVÁNOK NEKTEK!!!!!!

Zsu, sajnálom, a Kata pukliját! Jó, hgy megnézetted, ilyenkor inkább túlóvatos legyen az ember, mintsem később baj legyen. Jó, hogy minden rendben! :)

Zsuzsi, én 7 hónaptól adok Krisztának túrót (bár nem túlságosan gyakran, hetente egyszer-kétszer kapott eddig) a sajttal, nem tudom, mi a helyzet, és azzal még várok, márcsak azért is, mert van benne só, és Kriszta még semmi sósat nem evett. De most, hogy már elkezdtem neki gluténes tejpépet adni, nemsokáras követi a kiflicsücsök, kenyérhéj, és talán aztán a sajt is jöhet, mert a kenyér sem sótalan.
Sőt, tegnapelőtt vettem egy halas bébiételt, ami 8 hónaptól van, és abban is van só. Megkóstoltam, végülis nem sós, de érződik, hogy nem sótalan. Szerintetek odaadhatom?

Márti, én elhiszem, hogy a gyerekek csintalanok, és soha nem is várnám el, hogy leüljenek egy helyre és ott töltsék el az időt, d eami sok az sok. És fegyelmezni nem tudták. :roll: :roll: :roll: Na, erről ennyit, mert nem szeretném szegényeket még így, hogy nem tudják sem, megsérteni. :oops:

NA, remélem, nem hagytam ki semmit! :)


Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jó reggelt!

Andi, a két kis manónak nagyon boldog hófordulót kívánunk, és küldünk sok-sok puszit! :P
Merre jártatok tegnap?

Edith, az ilyen vendégeskedések a "neveletlen" gyerekekkel nekem arra jók, hogy tudjam, mit nem akarok megengedni az Ádámnak. És mit akarok másképp csinálni!
A barátnőmék ugyanez, szerintem már írtam a múltkor, imádom őket de leamortizálják a lakást és teljesen lefárasztanak.

Örülök, hogy jól aludt Kriszta az éjjel, jó kislány, tudja, hogy az anyjának is kell NÉHA a pihenés. :lol: :wink:

Zsu, sajnálom Kata pukliját. De örülök, hogy nincs semmi komoly. Jól tetted, hogy megmutattad a dokinak, legalább te is megnyugodtál.
A képen borzasztó aranyos a ruhácskájában. Ez lesz rajta karácsony este?
Hogy álltok a készülődéssel?

Zsuzsi, csinos lehet Szandi, legalábbis a méretei alapján. Te hogy vagy? Jobban már?

Márti, jó szülinapozást mára! :P

Szia drága Iza. Neked is millió pussz! :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Olyan redván érzem magam:( Én nagyon rossz anya vagyok:( Ma megint sokáig aludtunk, pedig kicsilányom biztos fent volt, és éhes volt :( Olyan lelkiismeretfurdalásom van hogy ihaj. de ha egyszer nem ébredek fel az ébresztőre sem????

ááááá

Majd rendelek ébresztőszolgálatot, vagy nem tudom mi lesz....

A pukli egyre szebb, mostmár színváltós:) Majd dobok képet róla, csak még nem fotóztam azóta.

Barni, igen ez az egyik karácsonyi ruhája. Van egy fekete is, az apának jobban, nekem kevésbé tetszik....

A készülődéssel jól állunk, lassan már minden ajándék megvan, a díszeket is festjük bőszen:) Ha apa megkapja a fizuját, még szeretnék venni a lakásba fenyőgirlandot az ajtók fölé. A karácsonyfával nem tudom mi lesz.....még gondolkodunk-mérlegelünk:)

Ez as másik bánatom, engedtem apának hogy kitalálja hogy milyen színű legyen a fa. Ő a kék ezüst párosítást javasolta, és én belementem :( És azóta akárhogy győzködöm magam, nem tetszik :(:(:(:(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Már megint kimaradt!!!

Marci, Flóra, Boldog hófordulót :):):):)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Hol vagytok?

Persze holnap nem leszek itthon, holnap meg írtok 2 oldalt mi?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Én is azt kérdem: hol vagytok? Nem baj, pihenjetek! :)

Mi szétbombáztuk ma a lakást, rosszabb, mint egy csatatér. :roll: :roll: :roll: A számítógépet is költöztetjük, így nem tudom, mikor lesz ismét net, de mindenesetre rágom majd állandóan Istvánnak a fejét, hogy mindent egykettőre visszaszereljen! :twisted: :twisted: :twisted:
Legyetek jók, egészségesek, további kellemes hétvégét. Amint tudok, jövök, remélem, mihamarabb! :)

Sok-sok puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a hófordulós köszöntéseket, átadtam. :wink:
Én is nagyon el vagyok havazva, tegnap nem voltunk itthon, ma délelőtt is úton voltunk, most meg nagyobb csatatér van a házban, hogy apa is itthon van, mint mikor egyedül vagyok a törpékkel. Lehet azért, meg 3 percenként kiabál: Anya, anya, ..... :lol:
Jövök, ha tudok, de ahogy elnézem, lehet csak hétfőn jut időm egy hosszabb léglegzetvételű hsz-re.

Addig is kellemes hétvégét mindenkinek, pihenjetek, kiránduljatok, takarítsatok, ki mit tervez.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Jaa, majdnem elfelejtettem. Marcinak kint van az egyik alsó fogacskája, 90 %. Ugyanis csak én látom, apa nem. Szóval, ha a maradék 10 % jön be, és ez még mindig nem a foga, akkor feladom, és már csak akkor fogom fognak nyílvánítani, ha fél cm-re kint lesz. De határozottan másmilyen érzés kanállal etetni, mint eddig, bár ezt nem tudom megmagyarázni. Most már azért remélem tényleg jól látom. :roll: Azon kívül ez talán magyarázat lenne az éjjeli ébredéseire is.

Andi
Kép
zsandi
 
 


AAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNDDDDDDDDDDDDDDIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BOLDOG HÓFORDULÓT A "KICSIKNEK" AKIK BIZA ÖREGSZENEK!
A fogacska kinövésének ellenőrzésére nagyon jó tipp a fémkanál. Tapizd ki azzal és ha csörömpöl akkor kint van a foga. Nekem is úgy tűnt fel a Livinél az első fog kijövetele, hogy fura volt etetni. Na és az is a fogacska meglétéről tanúskodik ha Flóra egy-egy Marci puszi után felvisít és látszik kis piros foghelynyom.

Edith, szerintem nyugodtan add oda Krisztának a "sózott" bébiételt. Már nem olyan kis csecsemő, szokja a pocija a "keményebb" dolgokat is. De persze ezt te döntöd el. Majd elolvasod ha összeraktátok a lakást. Addig is puszi.

Zsu, fent volt a kiscsajod és nem ébredtél fel rá? Akkor valóban jó alvókád lehet. Én akkor is felébredek ha csak a cumijuk csörren meg. konstatálom, hogy nini egy cumi és már vissza is alszom. Na meg arra is felkelek, ha csak ébredeznek. Mert sírni nem nagyon szoktak egyből. Kivéve ha elaludták valamijüket. Ami elég gyakori... Legtöbbször az alvó macijuk vagy kutyájuk a bűnös. Addig forognak amíg direkt rá nem hengergőznek.
Nagyon gáz lehet az a púp. Még szerencse, hogy elmentél vele a dokihoz. Amúgy "csak" simán elesett és estében lefejelte az ajtófélfát? Megbotlott vagy megcsúszott? Hú, oké, hogy "kopp"-al tanulnak meg menni, de nem így kéne. Ezt magyarázd el léci Katának.

Márti?????????????????????

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi hát gondolom hogy fent volt, mert 7-8 körül kelni szokott :( Nagyon mélyen alszom:( És nem tudom ez ellen lehet valamit tenni? Főleg hogy hajnalba nfelébredtem egyszer átlagban ezután az emberek nem szoktak olyan mélyen visszaaludni nem? Na mind1, be van állítva az ébresztő, mindig nyitva az összes ajtó, nehogy azért ne halljam őket, ennél többet asszem nem tehetek.

Elég gázos volt, de ma már pl alig látni...
Elcsúszott egyébként, mert előtte pelenkáztam, és már nem adtam a tipegőre cipőt, mert épp ment volna aludni. Csak amíg én bent Bencével beszéltem addig ő meg akarta nézni mit csinál az apuci a fürdőben:( Igazság szerint én hálát adok, amiért nem a küszöböt fejelte le, az ugyanis úgy néz ki, ahogy a padlólappal lefedték. Egymás élinek van ragasztva és kész. Annak lehet hogy fejbetörés lett volna a vége. El is megyek jövő héten, veszek rá vmi gumicsikot. Legalább mi se szánkázunk fürdés után egyenest a szekrénybe:)

Igazából én anno elég edzett voltam, mert Bence az a fajta gyerek volt, aki képes volt a 10cm-es lépcsőről is úgy esmi hogy bazi nagyot szóljon a feje. Megszoktam, nem foglalkoztam vele. Persze főleg azért, mert őt nem zavarta. (ha nagyon sírt volna, az persze más) de KAta eddig nem csinált ilyet. Oké, persze esik rengeteget, de vhogy olyan ügyesen csinálja hogy nem ,vagy csak alig koppan a feje. Kivéve az ilyet. Mindenesetre innentől inkább adok rá cipőt mindig:)
Eddig is adtam, de tuti jobban oda fogok rá figyelni.

Ma a lányom meg mi is bolognai tésztát ettünk:)
Az övé úgy készült, hogy megfőztem a darálthúst, ici pici sóval, leszűrtem, összekevertem házi par.sűrítménnyel, tettem bele egy kicsi petrezselymet. Közben megfőztem neki a tésztát, jó puhára (tojás nélküli durumtészta), majd azt összedaráltam, de jó darabosra, és az egészet reszelt sajttal összekevertem. Jó nagy adagot bevágott belőle:)
amienk a hagyományos módon készült, Bence is kéttányérnyit lapátolt be:) Asszem ezt is felveszem a kedvenc ételek listájára:)

Bár tegnap meg kínai rizst evett a lány, meg Bence is, ha vkit érdekel, elmondom hogy készül bababarát módon:)

Holnap, azaz ma ne mvagyunk itthon, Földvárra megyünk szülinapozni. Legyetek jók, és írjatok kicsit többet mint ma:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na, megint futásban vagyok (még mindig, vagy már megint futok a ház után :lol: ), mert ebédre anyumékhoz kéne mennünk, persze a manók még csak most aldutak be. Igaz, 8-ig aludtak.
Szóval, amiért jöttem (aztán részletesen mindenkinek majd holnap, remélem), a fogacska 100 %. Merthogy érzem a kezemmel a szúrását, tehát mégis jól láttam. Még most is nagyon furi kanállal etetni. Tegnap egyébként kipróbáltuk a fém kiskanalat, nem halottam semmit, de akkor még a recét sem éreztem. Ma meg igen, úgyhogy lehet kocogni is fog. Na, csak összehoztunk 9 hónap alatt két gyereknél egy fogat. Ezt már határozott haladásnak könyvelem el. :lol:

Bocsi, ha valakit untattam ezzel a fog témával, asszem már csak nálunk ilyen nagy szám, ti már inkább a számolásánál tartatok. :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, ne viccelj, én is örömtáncot jártam, mikor kibújt az első fogacska. Ilyenkor sikongatva körbetelefonálom a családot, örüljenek ők is!
A következő tánc szerintem akkor lesz, ha őfelsége végre elkezd valami mászás félét produkálni.

Bár pénteken a Lillánál nagyon ügyesen négykézlábazott! Házi feladatunk ezt gyakorolni, de én olyan béna vagyok, alig bírom betenni négykézlábba. Viszont az etetőszékében szépen egyenes háttal ül. Eddig olyan kis rongyláb volt, dőlt össze-vissza.
Akartunk is venni neki az Ikeában etetőszékbe szűkítőt, de persze akkor jutott eszünkbe, amikor már kifelé a parkolóban voltunk.
Talán most már nem is kell!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Kicsit rég voltam,látom zajlik az élet mindenkinél.Örömmel tapasztaltam,hogy a múltkori félreértésnek nyoma sincs! :lol:

A fogacskáknak szerintem mindenki örül,főleg amikor az első kibújik. :lol: Mi már a 8.-nál tartunk.

Edith,
sok sikert a lakáshoz.Várunk vissza!Reméljük a párod hamar visszaköti az új helyén a gépeteket.:)

Márti,
jó,hogy vagy ismét.:lol:

Most mennem kell,mert a nagyok eladják a lakást! :evil:

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Barbi!

Ha kell szűkitő még, szólj. Van itthon még 1 origi!
Drukk Ádámnak a nyégykézlábhoz! Alex is csinálja nagyon, már egyszer lépett is egyet, de azóta sem. Most csak állandóan négykézláb van, kicsit pihen, aztán megint nyomja fel magát :)

Kép

Kép
nancsika
 
 


Két vendégsereglet közötti szünetben sikerült jönnöm!

Elnézést az utólagos köszöntésekért, most kívánok minden hófordulós babának boldog hófordulót!

Márti!

Ma Apás nap van? Keveset vagy ma!
Gyönyörűek a gyerekek!

Zsandi!

Gratula az első foghoz! Ámulok és bámulok Marci ügyességén! Merész vagy a hordozóban bekötés nélkül otthagyni a gyerekeket!
Végül vettetek etetőszéket? Sokat filóztál rajta.

Barbi!

Hogy áll a tejpéppel szépséges Ádám? Virág sehogy, ki nem állhatja. Megméretted a kiskarapekot? Egyébként a védőnődtől nem kérdezted meg, hogy kiszámolta e a napi kaja árát, ha csak bébiételt enne Ádám? És azt ki bírná megfizetni? Egyébként minden evésre olyan sokat eszik a kisfiad? Mi újság a telefonoddal?

Zsuzsófi!

Katica nagyon csini lesz Karácsonykor! Virágra is szoknyát adok, de egyelőre még furcsa lesz látni nágykézláb mászni szoknyában. Lehet, hogy adok rá kényelmesebb öltözetet a szoknya bemutató után. A milánói recept jó, elraktároztam, de ez nálunk még vár egy kicsit. Mi is feldíszítettük a lakást, Barnit le kellett tiltanom az adventi koszorúról már!

Edith! Jó takarítást, és ne legyen lelkiismeret furdalásod Kriszta miatt. Hidd el, agyon kényeztetik, csak győzd visszaszoktatni.

Csajok!

Olyan fincsi kaját csináltam Virágnak, hogy a két fiú a turmixos edényt kinyalta. Majd Barnus állt az etetőszék mellett, hogy marad e neki Virág kajájából. Nem maradt, erre úgy megsajnáltam, hogy nekiálltam újat csinálni neki.

Szóval a recept: rizs nagyon megfőzve, szinte ragacsos. Bele gyümölcs (őszibarack-banánnal nagyon finom), bébi őszibaracklével hígítani, majd turmixolni. Én sajnos még nem tudtam úgy rizst főzni, hogy turmixolás után ne maradjanak benne olyan pici szemcsék, mint a tejbegrízben. Így még egyszer szűrőn át szoktam nyomni. Na ez nem kötelező, de nekem így krémesebb. Lehet bolondítani túróval, babapiskótával, joghurttal a baba korához mérten. Egyszerű, de iszonyat finom.
Nincs nektek is valami tuti tippetek kajára?

Képeket igyekszem feltenni!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Julcsi!

Nagyon aranyos vagy, hogy felajánlottad segítségedet a depivel kapcsolatban. Nagyon hullámzok, most éppen erőt vettem magamon a vendégek miatt. A gyerekek nem éreznek semmit, csak én vagyok nagyon szarul belül.

Rendeződnek a napjaitok?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit, na végre!
Gyönyörűek a gyerekek, (mondanom sem kell), Barnus szemétől elolvadok. Jajj a csajoknak.
Az a konyhai kép, ahol Virág hason játszik, azok valami méregdrága FP játékok? :wink: :lol:

Tejpéppel úgy állunk, hogy sehogy. Egy héten egyszer megeszi, de egyébként talán pár kanál és kiköpi. Ő sem szereti.
Azt is szoktam csinálni délután, hogy ha marad ebédről főzelék, akkor tápszerrel felhigítom és azt megeszi. Tejpép helyett. Utána később gyümölcs. De nem eszik mindig ilyen sokat, reggelire 180 tápszer, sokszor hagy is belőle. Este mondjuk 210 + fél banán és van, hogy mind megeszi. Nagyon szereti a banánturmixot.

A telefonomat még nem sikerült visszavinnem, mert azóta nem volt kocsim mióta megtaláltam azt a nyűves számlát. De még az ünnepek előtt visszaviszem, mert ki tudja mikor hülyül meg megint.

Méreckedni jövő héten megyünk a dokinénihez, meg szurira. A védőnő csak pofavizitre jött. De minek!

A bezártságot viseled már nehezen? Azért vagy magadba zuhanva? Meg ezt az állandó mókuskereket? Csak azt tudom mondani, ha tudsz jönni írj, legalább kiírod magadból, vagy hívj bennünket és legalább beszélgetünk.

Éjszakák? Továbbra is ramaty?
Mi megint kelünk többször, ma éjjel meg horrorfilmet néztünk 1/4 12-kor, mert sírva kelt és nem volt hajlandó visszaaludni. Remélem ez "csak" a foga mert kiugrom az ablakon!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!!!

Tegnap jó volt lazulni nővéreméknél, manókra nem volt gond jól eljátszottak az unokatesóikkal :lol: :lol:
.Ma voltunk kicsit vásárolni.Előtte jöttek anyámék a Szoniért, de a kiscsaj nem akart velük menni, pedig már mindent beígértek:először állatkert(ilyen időben azt nem szerettem volna!!! :shock: ), vásárlás,Mc-i, de semmi nem csábította el !!!!! :roll: :shock: Most meg apukám rakja fel a polcokat, amiket csinált nekünk, délelőtt kitaláltam, hogy a gyerekeknek is készíthetne egy kis "előszobafalat" az már fent is van!!!!! 8) Mert az eddigi 3 akasztós általam lefestett dolog már kevésnek bizonyult , ezen meg van "kalaptartó" is!!!!!Örülök neki nagyon!!!! :lol: Olyan ügyes!!!!! :P
Ja és tegnap délután elugrottunk a Julcsiékhoz, mert a páromnak már hiányozott a Kántor család, na meg nekem is!!!!! :lol: :lol: :lol: Úgyhogy a gyerekeim már 7kor beájultak, fürdés nélkül maradtak, Zsombit még felbazirgáltuk vacsizni és szunyált ő is, így nem volt nehét negyed 6kor kelnie!!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Utólag is mindenkinek (Kriszta, Flóra, Marci) boldog hófordulót kívánok!

Most megint néhány napig rokonoztunk, de ennek egy időre vége lesz most, kb karácsonyig - Samura anyum vigyázott csüt-péntek, aztán mikor hazamentünk érte, ottragadtunk máig :)
Samu persze imád anyuméknál lenni, hisz ott vannak a dédszülei, nagyszülei, a gyerekrajongó szomszédok - mindenki vele foglalkozik, szóva jó dolga volt nagyon :)

Mosógép még mindig függőben, holnap elvileg már mondanak rá valamit.
Most megyek, mert kiba fáradt vagyok (dolgoztam), csak benéztem, kicsit olvasgatani benneteket.
Holnap jövök! Jó éjt!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Barbi:boldog névnapot neked!!!!! :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Barbi!
Kép

Na, most megint elhalasztom kicsit a részletes fórumozást, ugyanis Flóra beteg lett. Egyenlőre csak nagyon folyik az orra, kb. 5 percenként színvi kell. Nagyon csillognak a szemei, de nem lázas. Remélem "csak" nátha lesz. Marci jól van, de tudom, hogy nem ússzuk meg, ő is el fogja kapni.

Majd azért jövök, ha tudnak kicsit pihenni.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Barbi!

Nagyon sok boldogságot kívánok Neked névnapod alkalmából!

Ezek a méregdrága FP játékok már Barnabást is kiszolgálták! Tudod milyen jó ezeket kipakolni a szekrényből, majd húzogatni-tologatni őket?

Ádám hogy aludt? Én már ott tartok, hogy a kórházi főorvossal konzultálva várunk még két hónapot és ha ez az alvás nem változik, leutalja Szegedre kivizsgálni a kiscsajt. Kezdünk alváslaborban, majd gasztos vizsgálatok! Most is annyira magam alatt vagyok, hogy azt elmondni nem lehet. Nem aludtam ma sem kb. 2 óránál többet éjszaka.

Márti!

Nővéred hány éves? Náluk mekkorák a gyerekek? Ketten vagytok tesók? Ma éjszaka hogy telt?

Azért szomorú, hogy a gyerek nem akar menni a mamájával! Igaz a mondás, hogy a gyereknél őszintébb nincs!

Évi!

Irigyellek, hogy van, akire nyugodt szívvel rábízhatod Samut! Azért a pároddal is sikerült dejózni a " nagy szabadságban"?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Andi!

Gyógymanók mennek! Látod a múltkor írtuk, hogy nálunk nincs betegség, erre Titeket és minket is elkapott.

Ha kell valami tanács, írd meg, hátha tudunk segíteni.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Nagyon szépen köszönöm a névnapi köszöntéseket, aranyosak vagytok! :P

Andi, reméljük "csak" takonykór támadta meg Flórát. Mielőbbi gyógyulást, neked kitartást kívánok. Remélem Marci megússza, bár nem sok esélyt látok, pik-pak átadják egymásnak. :?

Edit, szerintem is tök jó, ha a gyerek elvan mindennel, lefoglalja magát, és nem kell ehhez a nagyondrága!
Anyukám talált az Ádámnak egy fehér alapon piros pöttyös kendőt, szerintem iszonyú ronda, de az egyik kedvence.

Sajnálom az éjszakátokat, a miénk hasonló volt. Átlag másfél óránként kelt. Ja, és volt 1 óra, mikor megigazítottam, betakartam, mire lefeküdtem már megint sírt, hogy nem fér el. Mert már megint arrébbmászott.
Fogalmam sincs, hogy a foga, vagy hogy bemászik az ágy végébe és már nem fér el, vagy mi a csoda baja van, de ez rémes. Most a legújabb, hogy keresztbe fekszik az ágyban és persze nem fér el, erre felébred.
De én is elgondolkoztam, sosem lesz már vége? Meg ilyenkor a frász jön rám, hogy ugye csak a foga és nem megint valami betegség jön? Mert a fülgyulladás előtt is tragikusak voltak az éjszakák.
Én a nyugodt éjszakának már azt nevezem, ha csak 3-4x kellett felkelnem, hogy megigazítsam.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edit:nővérem "csak" a féltesóm, de mi ezt sosem éreztük, meg nem is számít.Van még egy bátyám.Nővéreméknek 3 gyerkőcök van:Ádám 15 éves ő a keresztfiam, Dóró 12 ő a Szoni naptesója(10 év külömbséggel ugyanazon a napon születtek :lol: ) és a Saci 10 éves.

A ma éjjel az csuda jó volt 1x kelt cumiért(de lehet hogy az tegnap volt???? :shock: :lol: és 1x sem kelt ma :roll: ??) és negyed 6kor reggelizett visszaraktam még, és kicsit szundizgatott!!!!Na ezt megtudnám szokni!!!!

Sajnálom ezeket a vacak éjszakákat!!!!Jó lenne tényleg kideríteni, hogy mi a gond, mert ez hosszú távon a Virágnak és neked sem jó!!!!! :(

Én már felvagyok dobódva az Alsópáhok miatt!!!!! :lol: :lol: :lol: Más miatt meg magam alatt vagyok...de csak kiegyenlítődik a dolog és kibírom ezt a 3 napot!!!!! :?

Zsandi:nagyon sajnálom a lánykádat, remélem, hogy csak nátha!!!!!! :? Jobbulást!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti drágám, mi a baj?
Vagy nem publikus?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti!

Tudok segíteni valamiben?

A fáradtság miatt már ott tartok, hogy egyedül elmegyek egy szállodába egy napra aludni!

Barbi!

Nálatok legalább volt olyan éjszaka, hogy aludt végig! Mióta megszületett, nálunk ez még nem volt. 4 hónapja (mióta kórházban voltunk afta miatt) viszont horror. Ha tudnám, hogy lelki dolog áll a háttérben, akkor azt mondanám, hogy kinövi. De amíg nem vizsgálják ki, addig rettegek, hogy valami baja van.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit, igen, azért nálunk ritkán, de előfordul a jó alvás. És érdekes módon nappal alszik rendesen. (igaz annyit alszik egyhuzamban nappal, mint éjjel, 1,5-2 órát)

Miért kell várni még 2 hónapot? Miért nem lehet elvinni most? Még 2 hónap és te felborulsz, és nem hiszem, hogy ez Virágnak is jó lenne.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Decemberben már nem akarom bolygatni, januárban Barnus kukacát kell rendbetenni. Meghát tudod nehezen szánom rá magam, azért gyomorszonda, bélboholyvizsgálat stb. a legutolsó esetben szánom rá magam.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Drágák vagytok, de magammal nem vagyok jóban!!!!!Ahogy kinézek mármint alakilag az szörnyűséges!!!! :( :? Tudom persze szültem 2 gyereket és előtte sem voltam nádszál karcsú....... :? de ez már horror!!!!!!Mostanában kezdem elfelejteni a vacsorát, vagy csak 1 kefír...remélem lesz hatása!!!! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:és természetgyógyászra nem gondoltál?????Tudom ez az én mániám, de szerintem minden dolognak leki háttere van, vagy valamit hurcol magával az előző életéből... én először odavinném!!!!De persze ez én vagyok.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, de az alváslaborban nincs semmiféle szonda meg ilyenek. Csak "zsinórokat" raknak rá éjszakára és nézik a gépeken. Legalábbis egy ismerősöm kislányán ezt csinálták, ja, meg egyik nap is volt a tv-ben.
Bár, azt nem tudom mennyire tudják kideríteni a nemalvás okát. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi!

Az alváslaborhoz én sem fűzök nagy reményeket, ezért már előre a gasztros dokira készülök. Az pedig igen kemény emésztési vizsgálatokkal jár.

Homeós orvoson már gondolkodtam, de egy ekkora gyerekkel, aki nem tudja elmondani a baját, nem igazán tudom mit kezdene.

Előző élet, reinkarnáció stb-ben pedig én nem nagyon hiszek.

Na lépek sétálni.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Az előző írásodat Márti az előbb nem olvastam, szóval a bajodat.

Párod nem tudna segíteni egy kis torna dologban, azaz vigyázna a manókra?

KépKép

KépKép
edit74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?