Új privát üzeneted érkezett!

kavics, kitartás. lesz baba. zsizsikkel is megbeszéltük,l hogy 2007ben lesz, és majd együtt tologatjuk a gyerkőcöket :D

ja, bocsi az önzőségért, d eén még mindig az eredményeimen agyalok....hm.

vki doki néni nincs a közelben? oda a biosz tanári tudásom :D
a kémia meg hajaj :lol:
dimet
 
 


Sziasztok!

Rejo!

Tudnám ajánlani a Funkcionális anatómia I.-II.-III.-at olvasmányként (Kavics tudja, h. miről beszélek! Apropó! Kavics, te is ismered a viccet, h. mi az orvostanhallgató legborzalmasabb rémálma? Az, h. az anatvizsga reggelén derül ki, h. van IV. kötet is! :lol: ) nekem mindig sikerült elaludnom rajta! :oops:
Nálunk érdekes a helyzet, mert, ha este 9-10 körül etetek, akkor van, h. simán kibírja reggel 5 –ig, ezzel szemben, ha felverem 11 körül, h. megszopiztassam, akkor 3-4 körül már éhes? Ti értitek???? :shock:
Nálatok is apa kapja az áhitatos tekintetek 90%-át?
Nem látszik, h. hullana a kiscsajod haja! :lol:

Reni!

Nem bántottál meg! Én speciel a gömbölyded kategória vagyok! :lol: Nem rád haragszom, hanem a dokidra! :evil:

Anyooka!

Te megint a „Mi a fenének műtenek meg vkit addig, amíg nem akar gyereket!” :evil: :evil: :evil: tipikus esete vagy!!! Nem mintha a gyerekhez műteni kéne, annál már vannak modernebb módszerek is (pl. metformin!), de 18 évesen teljesen felesleges volt a műtét, hiszen annak eredeti célja a teherbeesés esélyének átmeneti növelése volt!

Na még röviden magunkról, mert fürdetés lesz:

Voltunk csípőszűrésen, kicsit kötött, de UH-osan rendben van, tornáztatni kell. A doktornő egy tündér volt, a csöppöm is bírta, vigyorgott rá, mintha régről ismerné, pedig rendesen megtekergette a fejét meg a végtagjait. Bezzeg utána az öltözésnél, üvöltött mintha nyúznák! :lol:

Délben meg elvittem oltásra, előtte lemérték, jelentem 5,85 kiló és 58 centi, mindenhol megdicsérték, h. milyen kis izomgombóc és milyen szépen tartja a fejét. :D
Hát bevallom az oltáshoz nem mentem lefogni, így is úgy éreztem, h. elárulom. :oops: Úgy üvöltött szegény, alig lehetett megnyugtatni, annyira sajnáltam, a könnyem is kicsordult. :cry: :cry: :cry: Még hazafelé is hüppögött! Remélem nem fog belázasodni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


[quote="dimet"]
írta:
dimet
éhgyomri glükóz: 6,1 :( ...(5,8)
éhgyomri inzulin: 9,76 (16)
120 perces glükóz: 5,1 (nem volt)
120 perces inzulin: 28,5 (sem)

prolaktin: 35,5 ng/ml (19, ez eddig mindig kevesebb volt, tavasszal még 8...miért nőtt??????)

LH: 0,9 mU/ml (18 mIU/l) váltószámot nemtok...
FSH: 0,7 mU/ml (7 mlU/l)

progesteron: > 40 ng/ml (tavasszal 1 nmol/l)

ösztradiol: 257 pg/ml (56pg/ml)

tesztoszteron: 1,13 ng/ml (0,7 ng/ml, de tavasszal 1,4 volt. és nem hullott a hajam.....)


Szia Dimet!
Először is tisztázzuk!
Ezek mind 21-ik :shock: ciklusnapon készültek????? :shock:

LH/FSH arány startból nem értékelhető. (de luteális fázisnak megfelelő az értékük)
Jelentem volt PÉd, 40 progival :) Ez ebben a mértékegységben nagyon jó érték!!!
Prolaktinod magas!!!!! Szigorúan endokrinológus!!! Ez nem tréfa!

Az éhgyomri inzulinod is közel 10, de a 120 perces magas!!! Metformint továbbra is szedni kell!!

De a prolaktinodat mindenképpen mutasd meg a dokinak és gyógyi!!!
Azért egy TSH, fT4 is érdemes lenne nézetni + cortisol!

:):):)
Megértelek, hogy foglalkoztat a problémád. Az én problémám engem is nagyon foglalkoztat :lol: :lol: :lol:


Rambóka!
Ügyesek voltatok!
Naná, hogy tetszett a kiskrapeknak, hogy egy csini nőci vizsgálgatja! És kissé zavarta, hogy vége, fel kell öltözni!!! :lol:

Az oltás.... :cry: De muszáj!!!


Pussz vagyok... még visszaolvasok.
Vendég
 

 
 

Dimet!

Kissé magas az éhomi cukrod!!!!(Norm. érték: 3,5-5,0 mmol/liter) Tuti éhgyomorra volt a vérvétel? Kávé sem volt?
A 120 perces már jó, meg az inzulinod is majdnem!
A prolaktinod kissé magasnak tűnik. Premenset szedsz?
LH/FSH arányod jónak tűnik! Bár ez nem 3. napi érték, de a kettő aránya jó!
A 40 felett progid PÉ-re utal!!!!!
Az ösztradiolodra nem tudok mit mondani. Sajnos nekem is csak olyan hormontábla van meg, amiben többnyire a 3. napi hormonok vannak benne.
Én nem látom olyan borzalmasnak az eredményeidet, kíváncsi vagyok, a dokid mit mond majd rá!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Visszaolvastam!
Jelentem nem bírom megjegyezni!
Olyan lyukas az agyam, hogy döbbenet! :lol: :lol:

Beebeey!
Gratula a mensihez!! Végre, már totál "nemnormálisnak" :lol: tünt ez a hosszú ciklus!

(lányok, most kortyolgatok egy pohár Baileyst, asszem ettől meg fogok csattanni! :shock: :lol: Már érzem :shock: :lol: )

Mniki!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat.
Tudjuk, hogy a 21-ik napon alacsony volt a progid, de hátha volt utánna egy PÉ. Vagy esetleg pont most???
Mit mutat a hőgörbéd???
Vizicsúszdáztatok is???? :lol:

Zsizsik!
Nehéz bármit is mondani erre az inzulin értékre.
Én mindenképpen megírnám Petrányinak. Nagyon fontos lenne, hogy ő is lássa az értékeidet!!!
Lehet, hogy még idő kell a metforminnak, lehet, hogy komoly diétát kellene tartanod mellette, illetve sport!!!

(már álmosodok :roll: :lol: )

Most megint elfelejtettem a többit!
Vissza kell nézzem! :oops:

Rambóka!
Jó hogy macsek rendben van!

....vagyok....
17cn.
Vendég
 


Hat a Baileys! :lol:

Na szóval. Még mindig én, mert lassan megy.

Ezoterike!
Akkor ezek szerint neked a PÉt szigorúan el kell titkolni!!! :lol:
Nálunk a párom teljesen felhevül a gondolattól :lol: :lol: én blokkolódok! :lol:

Babancs!
11kg/4hó? Ez tényleg sok egy picit!
De ha azt vesszük, hogy kórosan vékony voltál a pajzsmirigy túlmüködés miatt és az nem is volt az igazi súlyod, akkor már rögtön másképp értelmezhetjük ezt a plussz 11 kg-t. :)

Csakegy!
Miccsa bunkó banda a munkaheyled! Sajnos ez nem csak nálatok van. Az eddig legbiztonságosabbnak hitt eüben is leépítések vannak. Állások szünnek meg, mert egyszerűen nincs pénz kifizetni a béreket.
Próbálj meg nem erre gondolni! Összejött a baba, csak rá koncentrálj! Aztán jön majd a második, meg a harmadik! :lol:

Alice!
Örülök, hogy már jobban vagy!!! Itt köd van! És mostmár egy picit hideg is!!! :) Én várom a nagy hideget, havat!!! Jujj, nagyon várom!!! :)

M.reni!
Üdv közöttünk. :)
Saját kórtörténetedet is szívesen vesszük, ha elmeséled mi volt veled, min vagy túl, milyen eredménnyel???

Lara!
Nagyon megy a drukk a következő stimus hónaphoz! Szerintem is összejön! Az már jó jel, ha a doki optimista!!! :lol: Az jót szokott jelenteni! :lol:
Hogyan építik fel a gyógyszereket????

Vöcsök!
Nagyon aranyos a gyereked! :)
Legyél már te is egy picit többet!
Majd ha megszületik a babád még kevesebet leszel :(

Lyutka!
Mi történt eddig veled, mostanság te sem vagy!!!

Bonya!
Te is nagyon ritkán vagy!!!

Anyooka!
Micsoda baromság 18 éves nőt megműteni! :shock:
Üdv közöttünk, ha bármilyen kérdésed van, ne fogd vissza magad!!! :)

most ennyi....
...vagyok...
asszem lassan lefekszem.

Ennék valami finomat!!! :roll:

Kavics
(17cn.)
Vendég
 


kavics, ne izgulj én is mindig így járok. visszanézem, és mire végigolvasom, az elejét elfelejtem.... :lol:
állítólag a magas inzuinszintet kapcsolatba hiozták egyes kutatók az Alzheimer-kórral..... :lol:
igen, 21. napi vérvétel. és az éhgyomri cukrot nem értem!!! annyira szédültem, és éehs voltam,mikor a vért vették......
progim igen, tényleg jó.
én is kíváncsi vagyok mit mond rá tűűűűű.
ja, zsizsik volt nála. majd leírja mi van.
nézem a vészhelyzetet.
premenset nem szedek.
prolaktinom sosem volt magas??
ja, meg grace klinika is.
kavics, még lehet pé, nyugi:) ami késik. azért dolgozzatok a témán :D
üdvvvvv
dimet
 
 


kavics, én is. együnk :D
hm, van diabetikus kekszem. egyet engedélyezek. :D
dimet
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök. Látom, azért alakulnak a dolgok, és lesz mit ünnepelni Karácsonykor. Amit szemelőtt kell tartanotok, hogy senki se menekülhet a babásodástól! Előbb utóbb mindenkinek sikerülni fog!

Nálam minden változatlan, szorgalmasan kapkodom befelé a metformint, már 2X 1/2 tablettát. Ami változott, hogy gyorsabb lett talán az anyagcserém. Nem iszom többet, mégis többször látogatom a kétbetűst. :) Ja, és reggel tudok enni! Nem émelygek, hanem korog a gyomrom és húz a hűtő felé.
Sportolás területén haladok, nagyon büszke vagyok magamra. :oops:
Az egészséges táplálkozás viszont nehezen megy. Édességet ugyan nem nagyon eszem, de ha néha lemegy a vércukrom, és a városban vagyok, gyorsan fornetti pogácsával, és hasonló műtermékekkel rakom helyre magam. Szóval szénhidrát az maradt. :( Erről nagyon nehéz lesz leszokni. Főleg, hogy a zöldséget-gyömölcsöt annyira nem kívánom.
Arcom egyre horribilis.

Ez vagyok én. És akkor most visszaolvasok rendesen.
mamint
 
 


Rejó!
Gyönyörű a babácskád... :)

Felhívtam a védőnőt és a dokit is. A doki azt mondta, ha fél órán belül abbamarad, akkor nincs gond, de ha nem maradna abba, menjek be a klinikára... A védőnő meg azt, hogy ezek már jóslófájások, és hogy próbáljak meg délelőttönként feküdni, amikor nincs itthon a fiam... Meg hogy egy kicsit korán van még a 34. héten (szerinte a 38. hétre már baba lesz)... Hááát, nekem volt egy olyan érzésem, hogy a január közepét tutira nem várjuk meg, de azért szerettem volna/szeretnék még egyben karácsonyozni...

Neked meddig tartottak hajnalonként ezek a jóslófájások?

Vöcsök
vöcsök
 
 


Ja! Vöcsök!

Mennyi magnéziumot szedsz? Én a végén 3 X 500 mg-ot ettem!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
3x300-at (150 mg-os egy kapszula), emeljem meg 3x450-re?

Aranykavics!
Ha túl leszek a lapzártán (ha minden igaz, csütörtökön), akkor már nem lesz több szülésig, csak a vizsgák, de azok nem stresszelnek annyira... Tehát többet leszek remélhetőleg.

Vöcsök
vöcsök
 
 


Nagyon nagyon aranyosak a kicsi babák, és a már nagyobbacskák is!

Kandi, gratulálok a fiadnak, tényleg nem mindennapi, hogy fiú létére ilyen kis szorgalmas. A korai kelésed ledöbbentett. Nekem ez biztos nem menne.

Zsizsik, Eszter jobban van már? Mi volt ma Tűűnél? Egyébként nagyon szuper az a magán labor. Nálam a vérlevétel kicsit problémás lenne, kicsit begyöpösödött a háziorvosom. De szerencsére a nőgyógyászom jó fej. Az inzulint meg majd vagy fel tudja írni, vagy megint magánakciózok, és könyörgök az sztk-s belgyógyásznál. Ha más nem lesz, akkor talán el tudom intézni, hogy a kórházban, amikor hormonra vesznek vért, + egy fiolával csapoljanak még meg, és azt viszem Csepelre.

Csillagfény, gratula a kisfiúhoz!

M.Reni, üdv!
Kinek, hogy jelentkezet a PCO? Milyen tünete volt? - rendszertelen mensi. Utána „félrekezelés”, és csak rosszabb lett. (aknék, még rendszertelenebb mensi) És persze az elmaradhatatlan ultrahang. Akkor még értetlenül álltam a „pcos jellegű petefészkek ábr” megjegyzés felett.
Kap -e rá valami gyógyszert? - Metformint kaptam, amit itt majdnem mindenki. Előtte próbálkoztak bromochriptinnel is, az nem jött be. A diane pedig csak konzervált, abbahagyása után jöttek elő igazán a pcos tünetek.
Ha gyógyszert kapott hízott-e tőle? - még nem tapasztaltam. De jól jönne 3-4 kiló plusz ;)
Azt olvastam, hogy a túlsúlyos nők problémája a pco!! – akkor én nem vagyok pcos. 
Ez, ahogy a többiek is írták abszolút nem így van. Valószínűleg a súlyproblémákkal küszködő nők hamarabb elmennek orvoshoz, és hamarabb kiderül, hogy van pcos-uk. De pl. az én orvosom szerint kb fele-fel arányban vagyunk.

Rejo, pattanásügyileg totál hasonlítunk. Én se tudom, már mivel eltakarni. És fááájnak!

Anyooka, szia!
Tanács csak annyi, hogy mindenképpen járj utána a pcodnak. A honlapon (www.pcos.hu) olvashatsz arról, hogy talán nem is a teherbeesési nehézségek jelentik a legnagyobb gondot. Ha a pcod mögött inzulinrezisztencia áll, az komoly egészségügyi következményekkel járhat (magas vérnyomás, cukorbetegség). Ha meg a pajzsmirigy okozza, szintúgy kezelésre szorul. A kezelésen nem a hormon (fogigátló tesóival egyetemben) és a lapart értem.

Rambóka, tetszett az anatómos vicc.  örülök, hogy Gergővel mindent rendben találtak az ortopédián.


Egyre inkább kezdem azt gondolni, hogy én még egész jól megúsztam a félrekezelgetéseket a bromoval és a dianéval. Hol van ez a gyerekkori clostyzáshoz és a laparhoz képest!

No, lelövöm magam mára. Szép álmokat mindenkinek!
mamint
 
 


zsizsik, úgy láttam az előbb,hogy vagy. elbújtál??:)

szép álmokat mindenkinek!!!!
grace klinikaaaaaa:)
dimet
 
 


na még gyorsan.

Mindenkinek köszönöm gyermekem dícséretét, akinek még nem tettem meg!! :lol:

kavicska.Az a baj, hogy túl sokat gondolkodsz. :lol: gondolkodol. agyalsz.
Mi finomat találtál? :lol: Bár már sztem alszol. Dobj majd egy görbét. drukkolok, hogy legyen Pé-d.

azért nem semmi, hogy pont gyerek, egészség, család a gyenge pont a lakásban. Sztem nem kell mindenféle feng shuis cuccot venni sok pénzért, hanem a saját dolgaidat ötletesen átrendezni. Pl. én levettem a Bábel tornyát ábrázoló festményt a szerelem és kapcsolat sarokból. (nehogy összezavarodjunk, és ne értsük meg egymást) szerelmetes képet tettem a helyére. Jót tett. Legközelebb ha jössz, kivesézzük még ezt a feng shuis témát!Szeretem! :lol:

ja, és légyszi legyél velünk őszinte. Úgy értem, ha kiborulsz, majd mondd meg. ha már nem tudod tartani magadat. csak akkor tudunk segíteni neked.Néha jobb nem tartani magad, kicsit összaomlani, sírni, aztán utána sokkal jobb.
nagyon szeretném, ha 2007-ben anya lennél. DE: 3 Pé-d volt eddig.(vagy négy? :oops: ) szóval én úgy veszem, hogy 3-4 hónapja próbálkoztok csak, és így már nem is olyan szörnyű, igaz? A pé-k előtt csak vaktában lövöldöztetek. Mintha még védekeztetek volna. Azt ne számold.

Zsizsik, mit mondott Tűű????

Kandi, a te fiad is ilyen spanyolos, mint Johanna.! :lol:

Vöcsök, nekem mindig egy órán keresztül tartottak hajnalban a joslók, és fájtak nagyon. Sztem nem érdemes azonnal a kórházba rohanni, aztán bent tartanak. :?

Rambóka!!
Azért ne ajánldd (hogy kell ezt írni??? :shock: nincs magyartanárunk is? :lol: lassan kijön egy egész tanári kar belőlünk. :lol: ) 36. hét után a magnéziumot!!!! Vöcsök még két hétig szedhetsz Mg-t, de most már érdemes elkezdeni, ha eddig nem szedted? :shock:

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejó!

Én magyar nyelv és irodalom szakon végeztem (középiskolai tanári diplomám van, habár sosem tanítottam...) :)

A magnéziumot nem most kezdtem el szedni, hanem 1-2 hónapja, amikor a lábikragörcsök jelezték közeledtüket. És segít(ett) is, mert megszüntette.

Abbahagyom én a 36. héten, csak már ott tartanék... (És utána nem volt lábikragörcsötök? - olyan régen volt az első szülésem, hogy már semmire sem emlékszem...)

Vöcsök

(-l végű ige felszólító módban: ajánld vagy ajánljad)
vöcsök
 
 


Na sziasztok,

még muszáj volt megnéznem a Grace klinikát is.... igen, Dimetke, itt voltam, illetve fent felejtődtem a neten, amíg néztem a tv-t.

Szóval, voltam Tűűnél. A véleményem róla cseppet sem változott. Kedves, alapos, részletesen, érthetően magyaráz.
Meglátta a 102-es inzulint, és szó szerint dobott egy hátast. Azt mondta, hogy ez aztán nagyon durva. Lényeg, hogy nekem a metformin nem elég. Gyógyszert váltunk, ma estétől a merckformin leáll, helyette avandamet van, napi 2x1. A hatóanyaga metformin (1000 mg) és roziglitazon (2mg) Tűű szerint azért látható némi változás a nyári - metformin előtti - állapotokhoz képest. Az inzulin csúcs korábban mutatkozik, mint nyáron ,és ez jó. A hormonok javulgatnak, a prolaktin alsó határ, kifejezetten jó. Sajnos azonban a pco egy progressziv betegség (Tűűt idézem), minél régebb óta megvan, annál nehezebb a kezelése. Én azt hiszem, már így születtem, - na ez lehet, túlzás- de 16 éves korom óta tudom ,hogy hormonálisan baj van velem. Csak akkor még nem jöttek erre rá. Mivel ez rengeteg idő, azt mondja, hogy a sejtek nem, vagy csak minimálisan reagálnak a csak metfominra. Ez az új gyógyszer két hatóanyaggal a zsírsejtek magjából, belülről segíti az inzulin felvételét, szerinte ennek a hatóanyag kombinációnak hatnia kell. Három hónapig fogom szedni, február végén vércukor és inzulin kontroll, szerinte addigra be kell álljon a terheléses inzulin 25 körüli értékre. Ha ez így lesz, néz hormont is, és ha javuló a tendencia, akkor zöld utat kap a baba projekt. Most szigorúan letiltás, de komolyan véve, mivel ez a gyógyszer sejtmagon belül ütyködik, ha véletlenül terhes lennék, akkor a magzat károsodhat, genetikai tanácsadásra kellene menni. Abból köszönjük, már elég volt egyszer, ezért most marad a zoknis megoldás... :?
Tűű szerint most lassan meg kell induljon a fogyás is, de mindenesetre elmegyek a dietetikus kollégájához, aki segít átnézni az étrendemet, hogy ne hibázzak. Tornázni már járok, Tűű szerint ha minden jól megy, fél év múlva terhes leszek. Hát, adja a Jó Isten, hogy így legyen. Nem lesz ez azért olyan egyszerű.
Úgy éreztem, a szavai mögött 40 %-ban biztatás volt, persze nem mondhatja hogy ugyan már, ne is reménykedjen, még hosszú ideig nem fog rendbe jönni...valamit kell mondjon, látta, hogy lógattam az orromat....
Na, szóval sikerül ismét valamivel kilógnom a sorból, ez az én formám, nekem mindig másképp vannak a dolgaim, mint a nagy átlagnak.
Még senkitől nem hallottam erről az avandametről, szedi ezt rajtam kívűl szerintetek valaki ?
zsizsik
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Kavicska, kicsit szégyenlem magam, mert mindig elolvaslak titeket, de ritkán írok. :oops: Az olvasó üzemmód az időhiány eredménye, persze ez nem mentség...

Zsizsik, a lényeg, hogy orvosolható a problémád, türelem. A hajhullással kapcsolatosan mondott valami használható infót Tűű? Nekem még mindig tele a kád hajmosáskor a hajszálaimmal.

Tudnátok olyan oldalt mondani, ahol a GI diétához kötődő sok-sok receptet találok? Ti milyen ételeket fogyasztotok, nekem nagyon nehéz átállnom... Nagyon sok dolog fogyaszthatóságával kapcsolatosan bizonytalan vagyok.
lyutka
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a keves fogadtatást, a gyors válaszokat! És azt hiszem lesz sok-sok kérdésem majd, lévén teljesen tájékozatlan vagyok.
Azt mondták anno hogy azért kell megműteni mert az egyik ciszta nagyon nagy volt (83*37mm) Viszont semmiféle egyéb felvilágosítást nem kaptam, akkor azt hittük hogy a műtét megoldott minden gondot...
Első kérdésem: tudtok ajánlani jó endokrinológust Budapesten?
anyoooka
 
 


lyutka: én tettem fel egyszer ide egy GI diétás cuccot. abban vannak kaják is. keress rá(m).

anyooooooo: Dr Tűű László, magánba Istenhegyi Klinika. Rendesne meg Szent Imre Kórház. Ott is rendi, de sokat kell várni időpontra. többit priviben nekem vagy zsizsiknek:)

Zsizsik. szevaaa!!!:)
csak akkor megyek ma fitnessbe, ha jössz. mert ott vannak nálunk az asztalosok és szerelik a konyhabútort. éljen. éljen. anyagi csőd. éljen....

vöcsök, nekem is tanári van. én tanítottam. hát.... :?
és te mivel foglalkozol most? (bocsesz, lehet már írtad, de nem emlékszem)

rambóka, hogy van az éheződ? :)
és johanna annyira gyönyörű, de tényleg:) oylan,mint egy igazi baba :D
dimet
 
 


Jó reggelt !

Dimet, gratulálok a pé-dhez !! Az ösztradiol is mutatja, hogy megvolt a pé és azért a 40-es progi a 21. napon egyáltalán nem rossz.. sőt !!!
Te csaj, elég esélyes a baba, ugye tudod ???? Hőd hogy áll ? :wink:

Zsizsik, próbálnék valami bíztatót írni.. Jó kezekben vagy és remélem, hogy ez a 3 hónap már tényleg gyorsan eltelik és 2007-ben sokan leszünk babásak !!!! Puszi és fel a fejjel !!!
mniki
 
 


Dimet!

Szerkesztőként dolgozom (meg szöveggondozóként, korrektorként...)

Vöcsök
vöcsök
 
 


niki, hőm fent van. ennyi. majd meglátjuk. június óta nem mensiztem, csak most a duphastontól, és lett egy pé-m???? :D

vöcsök, az izgibb, mint atanítás:) és jobb is:) szerintem.

niki, ugye te is 12re vagy beírva tűűhöz? én megpróbálom bekunyizni magam jövő hétre. zsizsik mondta,hogy előtte és utána sme mentek el tűűhöz. hátha van hely. :)
dimet
 
 


Szia Zsizsik!

Olvastam a sztoridat, hát nagyon sajnálom, hogy ilyen bonyolult ez az út előtted, DE szerintem ez csak kicsit rossz hír. A jó hír, hogy egy nagyon alapos és érzésem szerint hozzáértő orvos kezel, szerintem tudja, mit csinál...
És ez a három hónap tök jó lesz arra, hogy beállítsd a diétát és ráállj a mozgásra /nekem mindkét terhességem akkor jött össze, amikor intenzíven -heti 3-4 alkalom- tornáztam, sajnos baba egyikből sem lett:(((/, a szervezetnek meg kell erősödnie, hogy jöjjön a bébi...
Minden rendben lesz, csak kitartás!!!SZURKOLOK
kikka
 
 


Dimet, hogy a .... ! Eszerint mindketten befértünk volna tegnap Tűűhöz. Pedig nekem sem lenne rossz, ha nem kéne még 2 hetet várni :?
Köszi az infot, majd akkor én is egyeztetek a recepciósokkal !
Na, a lényeg, hogy mikor tesztelsz ??? :lol: :lol: :lol:

Vöcsök, görcseid hogy "állnak" ?

Mamint, képzeld nekem is beállt az anyagcserém, csak nálam úgy, hogy nem hajtott meg minden kaja, most már csak normálisan járok :)
Lehet, hogy az volt a háttérben, hogy túl sok cukros löttyöt ittam ? :roll: Ez a metformin mellett nem is működne :D
mniki
 
 


niki!!!
van csütörtökön is rendelése!! holnapra kértem időpontot, fél 6ra. lehet nemtok menni, még visszaszólok nekik. de jövő hét csüt-re is beírattam magam, ha nem tudnék holnap menni. vannak még időpontok holnapra!! próbálkozz.
dimet
 
 


Helló csajok !!

Nahát, nem is tudtam, hogy csütörtökön is van rendelése. Ez valami új dolog. Biztos azért, mert mát tényleg 3 hetekre adott időpontokat.

Éjjel még nézelődtem a neten erről az új gyógyszerről - Dimet köszi az infokat- remélem, beválik. A 60 éves mostoha anyám is ezt szedi. Neki jobb, mint a merckformin volt.
Mellékhatásként esetleges súlygyarapodást (is) írnak. Hát akkor felkötöm magam, ha elkezdek még tovább hízni. :cry:
Tényleg úgy próbáltuk meg a férjemmel értelmezni, hogy kaptam még további 3 hónapot, hogy rendbe jöjjek. Őszintén szólva, ahogy tegnap is írtam, azt hiszem, Tűű inkább emberbaráti szeretetből biztatott, nem hinném, hogy 3 hónap múlva már csupa vidáámság és 28 napos ciklusok jellemzik majd az életemet. Természetesen hiszek, mert hinni akarok, abban, hogy egyszer talán rendbe jövök, hogy lesznek 28 napos spontán ciklusaim, de most nincs erőm hozzá, hogy bízzak is benne. Most gépiesen szedem, amit kaptam, búcsút intek minden létező finomságnak, diéta, mozgás. Aztán majd meglátjuk, mi lesz.

Na, ennyit magamról. Ígérem, mostantól nem fárasztalak titeket a depressziós írásaimmal.... :lol:

Kavics, olyan jókat tudok rötyögni az írásaidon.... :lol: :lol: Jó hogy ilyen jókedvű vagy mindig ! Te, figyelj, neked néztek mostanában inzulint ? terheléssel együtt ??
zsizsik
 
 


Zsizsik!

Szerintem ez azért jó hír! Mármint, hogy Tűű todott mit szólni a "romlásra". És van megoldás. Én nagyon bízom benne, hogy ez az új gyógyszer segíteni fog, és a 2007es Karácsonyt már pocakkal ünnepled! Tudod: Inennen szép a győzelem! ;)

Kellett nektek a honlapon ajánlgatni! Lassan már minden nap kell rendelnie, olyan felkapott lett. ;)

Anyooka, én is Tűű dokit ajánlom. :)

MNkiki, ez is érdekes, ahányféle PCOS, annyiféle tünet, és úgy látszik a metforminra is hasonlóképpen, mégis máshogyan reagálunk. A lényeg, hogy segít! :)

Szép napot!
mamint
 
 


Szia Mamint,

tényleg egyébként mi futtatuk fel, biztos vagyok benne ! De meg is érdemli. Rötyögtam magamban, lehet, hogy olvassa néha az írásainkat, mert mikor meglátott, megismert, vigyorgott, aztán pár mondat után szószerint azt mondta, hogy jó lenne ha csak egy munkahelyen kellene dolgoznia (pár hete írtam róla, a védelmében pont ezt ) és később -szintén valami huncut mosoly kíséretében - azt mondta, hogy talán előbb-utóbb saját rendelője lesz.... (erről is írtam, hogym ilyen jó lenne, ha saját rendelője lenne). Szerintem tuti, hogy vagy ő, vagy valamelyik ismerőse olvassa a fórumot.
zsizsik
 
 


ja, szerintem is olvassa:)
de ez nem baj, ugye doktor úúúrr? :)
petrányi is mindig olyan lelksen visszaír. ezek a dolgok legalább arra reményt adnak,hogy vannak még normális dokik:) jóóó, rajtuk kívül is ismerek (szerencsére) normálisakat.
dimet
 
 


Saját rendelője? Húúúú! Szuper!
Én már hallottam róla régebben is, hogy ő a "PCOSok megmentője", csak akkor még egyrészt nem tudtam, hogy a PCO nemcsak a babásodást nehezíti meg, másrészt azt hallottam, hogy a kórházban tolonganak a babavárók, és egy kis mezei PCOSnak nem is tudnak időpontot adni hozzá. Így jól megjegyeztem a nevét, hogyha majd babaprojectre kerül a sor, felkeresem. De jött Norka és csapata, a honlap, és a magánklinika. :)

Olvassa? Hát én, ha a helyében lennék, biztosan olvasnám! ;)
24 órás nyomon követés. :D
mamint
 
 


sziasztok lányok!

Dimet!
Gratula a peteéréshez! A többi, meg reméljük, hamarosan helyrejön.

Aranykavics!
Most én tartom a lelket benned, lesz itt majd pozitív teszt!!!!Lehet, hogy egyszerre többünknek!!!

Zsizsik!
Remélem Te is helyrejössz az új gyógyitól és rástartolhattok hamarosan a babócára!!

gerike!
Írtam privit

Volna egy kérdésem hozzátok:
Ti szoktatok barnázni több napig mensi előtt?
És ezt a metformin helyrehozza esetleg?
A múltkori peteérésemhez viszonyítva már barnáznom kellene, eddig semmi, bár nem mintha hiányozna...
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Rejo, Johanna gyonyoruseges!!! :lol:

Zsizsik, sajnalom a rossz eredmenyeket, de tudod, az nagyon biztato, hogy jo kezekben vagy... :lol: lehet hamarabb rendbejossz, mint gondolnad...

Kavicska, hogy allsz pe ugyileg? gorbet kaphatunk?... :lol:

Pogika, mar be sem kukkantasz? :shock:

Niki, koszi az angol cimet...azt hiszem ez lesz az...mar varom, hogy megerkezzen a konyv :lol:

Ezoterike, nekem regebben elofordult a barnazas, de az utobbi egy evben egyaltalan nem (masfel eve szedem a metformint!!!)...Ugy nez ki a gyogyszer segit ezen...Az iden 21. napi vervetelem is volt mondhatni rendszeresen, es a progim mindig magas volt, tehat volt pé, es a barnazas total eltunt!

Mindenkinek jo napot!

Alice
alice27
 
 


Sziasztok!

Dimetke örülök hogy tetszik a lányom! :lol: mi nem tetszett a tanításban? Én imádom. (bár most csak a saját gyerekeimet tanítom :lol: ) Általánosban mondjuk nem bírom a kiképzést, de gimiben sztem szuper. Olyan jókat lehet nevetni a gyerekekkel, tök frissek a poénjaik.
Akko te mit dolgozol tanítás helyett?

Zsizsik, drukk a hathatós javuláshoz!

Alice, köszi a dícséretet. Ott Franciahonban mennyire gyakori a Johanna név?(gondolom nagyon)Olyan mint nálunk a Juliska, Mariska?
Johanna második neve Mária, néha Mariskázzuk, meg mondom neki Máríííí. :lol:
Meddig leszel táppénzen?

Terike barnázás progielégtelenség jele. mondjuk ettől függetlenül még lehet Pé-d, csak ha megtermékenyül, meg kell támogatni a progit gyógyszerrel.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejoka, en meg a heten betegeskedem, es aztan remelem a jovo hettol minden a regi kerekvagasban fog menni...Mindenestere most sokkal jobban, mondhatni jol erzem magam... :lol:

A Johanna fiatalok koreben nem gyarkori...oreg neniket hivnak inkabb igy...Vannak nevek, mint Marcel (min. 70 ev!), Daniel (60 fele), Josette (60 felett), Christine (40 fele), Stéphane/Stéphanie(30-as)...amirol szinte 100% meg lehet mondani a viseloje eletkorat. A divatnevek az iden fiuknal : Enzo, Mathis, Lucas, Hugo, Matheo, Nathan, Teo, Noah, Matteo, Thomas, Louis, Maxime, Romain, Tom, Alexis, Baptiste...Lanyoknal : Emma, Lea, Manon, Clara, Chloe, Anais, Camille, Sarah, Oceane, Jade, Marie, Lola, Eva, Lucie, Lilou, Julie, Lena, Romane, Lisa....Na, ezekkel a nevekkel tele van a helyi ujsag szuletesi rovata...Peldanak kedveert a mult honapban szuletett a szomszedunknak kislanya akit Emmanak hivnak, ami jelenleg elso a nepszerusegi listan.

Ugy latszik itt a forumon messze a tanari szakma a legnepszerubb :lol:
alice27
 
 


Jaj, most latom az ekezetek lemaradtak a nagy sietsegben : Léa, Chloé, Océance, Léna, Mathéo....
alice27
 
 


Alice, tök jók a lánynevek, ezekből könnyebben tudnék választani, mint az "itthoniakból" :oops:
Na, de mivel már eldöntött tény nálunk a fiú (Erik), illetve leány név (Dorina), így felesleges ácsingóznom :wink: :lol:

Ezoterike, nálam szinte mindig van barnázás. A múltkori ütős pé-nél már a 20. naptól volt, de ez ált. jellemző és mindig is ilyen volt.
Ezért is kértem a 21.napi progi mérését, kár, hogy anovulációs ciklusom van/volt.

Holnap én is megyek Tűű dokinkhoz :wink:

Pogi, hogy vagy ? Olyan nagyon eltűntél :roll: Mindjárt rácuppanok a blogodra, amit imádok olvasni és hallgatni is !!!!
mniki
 
 


tanítás helyett, kutatok. :lol:

Baptiste név tetszik. Nekem a francia nevek nagyon tetszenek.

mikortól érdemes tesztet csinálni? mutathat hamis képet a teszt??
dimet
 
 


Dimet, lehet, hogy ha túl korán tesztelsz, még negatív, de álpozitív eredményt nem ad :lol: Szerintem a pé utáni 12. napon már meg lehet kockáztatni :wink:
Mikorra tervezed ????
mniki
 
 


Dimet, írtam privit, nem tudom hogy elment-e!
anyoooka
 
 


nem :(
dimet
 
 


Rejoka, csak kivancsisagbol megneztem a statisztikakat, nem is olyan gyakori a Johanna nev, csak 24000 Johanna van az orszagban, ami azt jelenti, hogy a 262. nev a nepszerusegi rangsorban...Valoszinuleg par ev mulva divatos lesz, ugy mint pl. a Mathilde, ami tiz eve szinten az idos holgyek neve volt, de hirtelen nagyon divatos lett...Bar, most latom, Silvia-bol meg 2000 sincs es 876. a rangsorban :shock:
alice27
 
 


Niki, csak nezek, hogy Te igy eldontotted, hogy fogjak majd hivni a gyerekeket :lol: ... Nekem fogalmam sincs rola :roll:

Dimet, a Baptiste nev nekem is tetszik...Olyan elegans :lol:...Raadasul egy volt evfolyamtarsamat igy hivtak, es azota egy jokepu magas barna kek szemu ferfi jelenik meg lelki szemeim elott e nev kapcsan :lol:
alice27
 
 


nekem is ez jut eszembe a Baptistról :lol: pedig nem is ismerek Baptistot :D
De a Jean-Bapstiste, meg a Jean-Jacques és társai is tetszenek.

de itt nyílván nem fogok leendő gyermekeimnek ilyet választani :D
unalmamban piszkálom az arcom, fejem. már mindnehol pattik, sebek, gülök, piros foltok vannak rajtam :D
és éhes is vagyok. nemtom mit enni.

anyooo, válaszoltam
dimet
 
 


Szisztok :-)
Lesek ám, csak most önmegtartóztatást gyakorolok, mert iszonyúan el vagyok maradva egy melóval!

Rejó! ez a nőci egy világszám! olyan gyönörű hogy a szívem is belesajdul ha ránézek! megmutattam az emberemnek, és még ő is elmerengett rajta néhány percig! gondolom megjelent a lelki szemei előtt, hogy majd az ő lánya is így néz föl rá, ilyen határtalan bizalommal, mint akinek az apja van a világon csak egyedül abban a pillanatban!!

Nem tudom mikor birok adni neki egy ilyen kölyköt,mert holnap már megint a 40. napon leszek, de elkezdem a duphastont, mert semmi kedvem megint kivárni egy maratoni ciklust :roll:

Alice nálatok is már másznak fel a télapók a házak falán? vagy nálatok nem divat? mert errefelé megveszneke ezekért a mikulásokért, van aki egész évben fönthagyja :-)

rambóka, csak tegnap láttam hogy sikerált kommentolni! köszi :-)) sajna a dean martinos szám valamiért néha bedöglik, de délelőtt általában műxik. mostmár beállítottam, hogy küldjön mailt a kommentekről, hogy ne napokkal később vegyem észre :-)

zsizsik! eszel édességet??? mert tudod én mennyire fogyásnak indultam meg rendbejött a ciklusom (egy 34 aztán egy 30 napos), és látványosan javulni kezdtem, de múlt hét óta megint diszkréten ráálltam a nasira, (amiről egy csodafagyi tehet, meg a kinder country csoki), és most megint a negyvenedik napon vagyok, és leállt a fogyás.

aranykavics!! úúúgy csííplek :-))))) :D :) :D
krumplis pogácsa
 
 


ja! éshogy egy kicsit borzoljam a kedélyeket, ezt nézzétek meg:

www.eutanazia.hu

De úgy tünik mások is kiakadtak ezen az ocsmány fasiszta, náci undorító mocskos csőcseléken, mert felmondás alatt van a domain név!
Remélem még be is börtönzik ezt az ámokfutó hibbant neohitler gennyet!!


http://www.domain.hu/domain/domainsearc ... zia&tld=hu
krumplis pogácsa
 
 


Pogika, de jo :lol: ...Jaj, vigyazat azzal a csokifagyival :!: (Hmmm, mondom en, akinek ez az egyik kedvence :wink: )...Olyan latvanyos javulas van nalad...kivanom csak olvadjanak azok a kilok tovabb :lol: ...

Nalunk is kidekoraltak az utcakat a heten...Egesz izleses, de mivel +20 fok + ragyogo napsutes van, zero a karacsonyi hangulatom ...Persze a maganhazakon is megjelentek a maszo telapok, meg az eneklo angyalkak...Ugggy utalom :cry: ...szamomra remesen giccses, foleg itt, ahol egesz telen zoldel a fu...(hm, a ferjem most eppen fuvet nyir). Sajna egyesek szo szerint sportot uznek ebbol az idetlen dekoraciobol...

Dimet, a Jean-Baptiste meg elegansabb :lol: ...ahhoz mar kihjar egy "de" kotoszo :lol: (ami sok esetben a nemesi szarmazas jele). Hat, a Jean-Jacque-ot nem komalom, mert amikor elkezdtem dolgozni az elso fonokomet igy hivtak, es nem voltunk puszipajtasok eleinte :cry: ...bar az ido mindent megoldott, ugyhogy ma mar ez sem olyan negativ, de a gyerekemet nem hivnam igy. Pattanasokra milyen kremet hasznalsz?
alice27
 
 


Sziasztok Csajócák!!! :) :) :)

Látom nagy társalgás folyik itten, kérem :lol:

Ma tudtam meg, hogy vacsorára vagyok hivatalos így rögtön beugrottam a fodrászhoz, hogy valami fazont adjon a fejemnek. :P

Republik népzene feldolgozásait hallgatom és hát egy csöppinkét dekadens hangulatba sodor. De így talán jobban jön az ihlet, hogy kinek mit írjak!
De szigorúan optimistán!!! :)

Mamint!
Én tényleg bízom benne, hogy a 2007-es év a mi évünk!!! :)
Én is megúsztam a félrekezelgetéseket!!! Mázlink van!!!
Mert amik vannak... :?

Rejokám édes!
Nagyon aranyos dolgokat írsz.
Az az igazság, hogy alapvetően egy nagyon optimista életszemléletü ember vagyok, de napszakonként ingadozik a kedélyállapotom. Olyan tipikus rapszódikus jellem. Mint egy Halak! :lol:

Vöcsök!
Te is tanár! :lol: Dimet is!!! :lol:
Őrület!!! :)
Gondolom időnként rémült arccal olvasod becses hozzászólásaimat, amelyek ordítanak a helyesírási hibáktól :lol: Sajnos ez van. igyekszem rövid idő alatt, gyorsan, sokat írni! :lol:

Dimet!
Dobj egy görbét! Kíváncsi vagyok rá! :)
Lehet, hogy pozítivkodsz??? :D Bárcsak.... :D

Alice!
Érdekes nevek vannak Franciaországban.
Nálam megvannak a tutti befutó nevek:
Lány: Mária, Ágnes
Fiú: Szilveszter, Gellért :) (de ebből lesz még vita! :lol: :lol: )

Ezoterike!
A barnázás progi elégtelenségre utal.
Én az elmúlt ciklusomban csak a mensi előtt egy nap barnáztam, de volt egy két ciklus, hogy 7-9 nap is volt :shock: Nem jó, de legalább van mensi! :D

Zsizsik!
Nyugodtan depizhetsz! Engem nem zavar. Kép
Nem lehet mindig örömködni!
Az ember időnként reményvesztetté válik, hát olyankor ki kell engedni ami a csapból kifér!!! :lol:

Akkor itt egy görbe!
Nulla öröm. Olyan, mint amikor egy F13 szuperszonikus elfogó vadászrepülőgépet egy nyomkövető rakéta megtosz :roll: és a fizika törvényei abban a minutumban érvényesülnek: zuhanni kezd. Csak ki ne hűljek! :?
Kép

Tegnap tudtam meg, hogy az az ismerősöm ahol már van 3 lány, gondolván, hogy hátha a negyedik gyerek fiú lesz (már az elsőnél is fiúra gyúrtak), megszülte a 4-ik lányát! :roll:
Egyszerűen nem értem. Van aki a nemre gyúr, van aki a babára. :?

Kikka!
Szóval aszondod tornázni kéne!
Ez ami rettenetesen megy! :shock: Sajnos :(

...vagyok...

18cn.
Vendég
 


Alice honnan szeded ezeket az adatokat? :lol:

tudod Szent Johanna miatt gondoltam hogy gyakori. Bár amilyen a törioktatás Európa nyugati felén, lehet, a franciák nem is tudják ki volt Szent Johanna. Állítólag a magyar gyerekek részletesebben tanulják a Francia Forradalmat, mint a franciák. :roll: :lol: Úgyhogy a százéves háborút nem is feltételezem... :?

Itthon is Emma a sláger, ismerősök között is soknak a gyereke, meg aszomszédban nálunk is született emma, a szomszéd unokahúga. :lol:

Télleg így van, pár év múlva kihalnak az öreg nénik, és megint divatba jön.
Hát jó hogy ott a Szilvia olyan ritka, itthon rengeteg van belőlünk. Pláne az én korosztályom. Andikkal és Krisztinákkal karöltve,.

Itthonról is akarok ilyen név-adatokat!!!
Mingyá utána is nézek.

Érdekes, én egyetem alatt teljesen más neveket favorizáltam (kolos, Koppány, Olimpia. ezek mentek a fiúm vezetéknevéhez. :oops: aztán a pasit lecseréltem, de a vezetéknév vélertlenül maradt, lévén ez Mo. leggyakoribb vezetékneve. :oops: :lol: de a gyereknevekből mégse lett semmi.)

Domi lilla Kincső lett volna, ha lány lesz. És most fel sem merült a Lilla, mint választandó név. Anniyra tudtuk mindketten Zsoltival, hogy ez a kislány Johanna, megsúgta nekem, mikor a hasamba került, hogy ez a neve. Úgyhogy nem is tervezgetem a harmadik gyerek nevét, úgyis akkor súgja majd meg. :lol:

Nálunk milyen öreg nénis nevel vannak? Amit csak öreg nénik viselnek. Magdi? Margit? Blanka?

Pogi!

jesszusom, mászó télapók, utálooooom. (remélem másnak se tetszik nagyon, nehogy megbáncsam :wink: )
Johanna küld egy puszit neked is, meg a Daninak is! :wink: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Kavicska, nalad is megvannak a befuto nevek :lol: ...Megsugom, a Gellert a szivem csucske (Ismerosunknek a kisfia, tunderi kiskolok)...Most elkepzeltem, ha igy hivnak a gyerekunket, a suliban az itteni tanito neni "Zséllér"-nek ejtene :roll: ...Valoszinuleg kenytelenek leszunk majd a francia nevkinaltbol valogatni emiatt. :roll: ..Ha Bp-en elnenk, akkor biztosan valamilyen magyaros nevet valasztanank, de igy ez kizart...
alice27
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?