Új privát üzeneted érkezett!

Na, és erről van szó! Az utsó amit olvastam: Andi 10:06-os hsz-e volt. Azóta meg már mi minden történt... :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Na, majd egyszer biztos jövök reagálgatni, de az nem most lesz. A manók laza 1,5 órás alvás után felébredtek, ennyi idő alatt nem sok mindenre mentem. Nem baj, talán így lesz majd délutáni szunya is. Az jobb rendszer lenne amúgy is hosszútávon. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy tegnap, amikor apa is itthon volt, meg ebédelni is mentünk anyumékhoz, akkor fél 10-kor bealudtak (Marci kaja nélkül, nem tudtuk felébreszteni, pedig mindent próbáltunk), és fel sem keltek 1/4 2-ig.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Most nem nagyon olvastam vissza, majd igyekszem pótolni, de igértem fotókat nemrégiben.
Itt van néhány hétvégén készült darab.

Kép

Kép

Üdv:
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 

 
 

Na, meglátogatott a kedvenc védőnőnk.
Megint előadta, hogy nem vagyok normális, hogy főzőcskézek az Ádámnak, miért nem veszek boltit, mennyivel egyszerűbb. :?
Aztán meg elájult, hogy mennyit eszik ebédre, legalább 2 bébiételes üvegnyit.
Utána megint ráakart tukmálni egy babaszakácskönyvre. Ezt minden alkalommal elmondja. És én minden alkalommal elmondom, hogy megnéztem azt a könyvet, de úgy kezdődik, szoptass 6 hónapig. És ugye, ha 6 hónapig szopizik, akkor 8 hónaposan messze nem ott tart a kajálásban mint mi. Úgyhogy semmit nem segít a könyv. Nekem. :oops:
Ja, és ezt hallgassátok meg!
Adjak majd neki k betüseket is. Kérdeztem, mikor? Hát majd, szépen lassan. De mikor? Még nem, majd később.
Ez aztán a segítség! :evil:
Ja, és Frutapurát adok neki? Tudja ezt a dokicsaj? Nem fog megdicsérni. Kérdeztem miért? Mert tejet nem lehet 1 éves kor előtt. Erre elmeséltem, hogy ez gyümölcspüré, nincs benne tej, de azért megmutattam a dobozát.
"Sajnos" most nem jön egy darabig! Úúúúúúúúúúúúgy sajnálom! :lol:

Csajok, nyissátok az ablakot, megy a torta! :wink: :lol:
Kép

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Húúú Barbi!
Én kinyitottam az ablakot! :wink: Nagyon jól néznek ki ezek a torták.

Andi
Kép
zsandi
 
 


NA, itt volnék, anyós elment! :roll: Jót dumáltunk, rendeltettem vele az Avon-katalógusból, mgepótolta azt a pénzt, amiből 3-unknak (én, ő és sógornőm) karácsonyi ajándékot kell vennem :shock: :shock: :shock: kávéztunk közben, aztán elment. Megbeszéltem vele, hogy jövő hét hétfőn és kedden elviszik Krisztát, míg én nagytakarítok a lakásban. A csajszi mellett nem jutnék semmire. De már most hiányzik a drágám! :oops: :oops: :oops:

BArbi, képzeld, épp nyitom az ablakot, hogy szellőztessek, és egyszercsak kupánvág valami! :shock: :shock: :shock: És mi volt? Hát egy szelet torta - mert ugye, útközben az éterben szeletekre oszlott. Bizony-bizony, ide már csak annyi ért. És az egyikből. Azt hiszem, a párod az egyiket midmegette, vagy csak te ámítottál azzal, hogy mindkettőből küldtél!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Julcsi, nem semmi, amit a kiscsajod produkál, engem is a szívbaj kerülgetne. Jó, hogy meggyógyultak, és "csak" a fogzás kínozgatja őket. No meg téged. Én is sűrűn jártam az éjjel Krisztához. István meg rengeteget segített ezalatt. Aludt. :roll: :roll: :roll: :roll: De reggel hagyott engem tovább szundizni, nem kellett kaját raknom elé. Ugye, ugye tud ő is boldogulni, csak a kényelem nagy úr! :P

Edit: Én is remélem, hogy kiköltözött tőletek a vírus és sem Virág sem te nem kaptátok el! Mert még az hiányozna, hogy téged döntsön ágynak! :roll: NA, kopp-kopp.

Zsuzsi: Szerncsére az én anyósom és édesanyám sem szól bele abba, hogy mit adok Krisztának. Sokszor én kérdezem őket, hogy na, vajon még mit adhatnék, ők elmondják, aztán ha talál az én elképzeléseimmel, talán kipróbálom. Ha nem, ejtem. És ennyi az egész.

Volna egy kérdésem. Ugye tehéntej simán nem mehet egy évig. De mi a különbség a tejtermékek és maga a tej között, hogy az előzőeket mégis hamarabb el lehet kezdeni? VAlahol olvastam már, de elfelejtettem, hogy mivel magyarázzák! Nekem meg ezzel eszik a fejemet más anyukák, hogy ha már adok túrót, akkor miért nem adok tehéntejet is, hiszen uganaz. Pedig én tudom, hogy nem ugyanaz, de itt leblokkolok, nem tudok érvelni. Pedig én úgy szeretem, ha valami mellett kiállok, azt tudjam meg is indokolni. Köszi előre is.

NA, még akartam valamit?

Persze, Évi, nagyon aranyos a fiad. Olyan kis laza azon az első képen :wink: olyan kispasis! :) :) :) Gyere bővebben is majd ha tudsz! :)

Andi: Remélem, hogy kétszer alusznak majd a manóid! Kriszta is aludt 11-től 1-ig egyet ma. Akkor délben már csak félórát fog, legalábbis így szokott lenni! :) De ő általában 2x vagy 3x alszik naponta. Szerintem ma csak 2 lesz, mert 11 már túl késő volt az első elalváshoz! :)

NA, mentem, írjatok!!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jaj, de van egy tartozásom is! :oops: :oops: :oops:

Sütőtökös süti

Kell hozzá:
A laphoz: 20 dkg liszt, 1 ek. darált dió, 3 tojás, 3 dkg lágy vaj vagy Rama margarin, 2 ek. tejföl, 3-4 ek. porcukor, 1/2 cs. sütőpor.
A krémhez: 30 dkg főtt sütőtök, 2,5 dl tejszín, 1-2 cs. vaníliáscukor.
A díszítéshez: főtt sütőtök, esetleg pörkölt dióbél.

Elkészítés: A tojások sárgáját, a vajat, a tejfölt és a porcukor felét mixxerrel habosra keverjük, majd hozzáadjuk a lisztet, a dióbelet és a sütőport, majd végül a tojások keményre vert habját a maradék porcukorral. Egy tepsit kivajazunk-lisztezünk és a masszát egyenletesen belesimítjuk. Közepes lángon sütjük. Hagyjuk kihűlni.

A sütőtököt turmixoljuk, a tejszínt felverjük a vaníliás cukorral (ha nem édesített, akkor ízlés szerint cukrot is teszünk bele) majd belekeverjük a tökpürét is. Rákenjük a megsült tésztára majd tetszés szerint díszítjük főtt sütőtökkel és/vagy pörkölt dióbéllel.
Jó étvágyat hozzá! :)

(Őszintén, én féltem, hogy hogyan fog ízleni a társaságnak, nem is mondtam el egyeseknek, hogy miből készült, csak amikor megkóstolták, és azt mondták, hoigy finom. És mindenki csodálkozott! :oops: :oops: :oops: )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


MÁRTI!

Írtam, hogy nem haragszom, gyere már vissza légyszíves! Tényleg érzékenyebb vagyok, mint egyébként, de valószínű normál állapotban is érintett volna. Szóval, tudom, hogy nem nekem szántad, írj már légyszi.

Ne haragudjatok, mindent elolvastam, de szalad a lakás, így csak néhány mondat magunkról.

Barnus jól van, ma már milánóit evett. Reggel voltunk a kórházban, kivették a branült (hű, hogy is kell írni) a kezéből. Virágnak piros a torka, valószínű azért volt az egyszeri hányás. A doki szerint nem úszta volna meg a kiscsaj sem ennyivel. Én nem kaptam el, amit senki nem ért. Én takarítottam a hányást, hasmenést, szóval nem tudom, miért maradtam ki.

Még egyszer Márti, tudom nem akartál megbántani, téma felejtve, gyere vissza.

Utolérem magam a háztartásban, és jövök!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!
Na, elaludtak, immáron a mai napon másodszor! Ezek szerint mégse hiába mondogattam nekik hetek óta, hogy délelőtt nem kell egyszerre 3 órát aludni, hanem a felét, és mégegyszer annyit délután.... :wink:

Barbi!
Jó a védőnőtök, főleg, hogy nem mostanában megy megint. :wink: Így azért lehet szeretni, nem? :roll: A miénkkel én meg vagyok elégedve, bár már legalább 2 hónapja nem láttam. Lehet elfelejtett bennünket. :roll:

Évi!
Nagyon aranyos Samu a képeken, és milyen nagy már ő is!!!

Edith!
Hűha, nem is gondoltam, hogy sütőtökös volt a süti, én barackra gondoltam. Biztos fini volt, lehet egyszer majd én is nekiállok ilyen szuper sütiknek, ha összeszedem minden bárotságom. :)
Gratula az 5. fogacskához! Kívánom, hogy a többi is ilyen észrevétlenül bújjon elő!

Edit!
Szuper, hogy túl vagytok rajta, és hogy "csak" a fiúk kapták meg. Téged biztos azért került el, mert akkor ki rendezte volna a családot? A múltkor, mikor Zsolti tiszta nátha volt, és a gyerekek is elkapták, én megúsztam. Én is ennek tudtam be. Legalább egy egészséges kell a családban. :wink: És hát nem hátrány, ha az pont az anya, aki amúgy is mindenkit pátyolgat.

Julcsi!
Nagyon jó a kép a csajokról. Nem is veszitek észre, és hipp-hopp, Livi meglátogatja Dorkát. Egyébként Marcinak is erősebb a keze, mint a lába, mert ha feláll, simán felhúzza magát pl. az ajtórácson úgy, hogy a lábaival kalimpál.
Tejtermékeket mikortól vezetted be? Milyeneket esznek a csajok?

Timi!
Mesélj is magatokról! Rendben van mindenki? Hanna baba miket csinál már?
Boldog hófordulót Rebinek és Ákinak is, az éveikkel együtt. :wink:

Zsuzsi!
Eszméletlen ügyes Szandid! És még te aggódtál nemrég a mozgásfejlődése miatt. Simán lekörözi már Flórát, pedig pár hónapnyi előnye van.

Márti! Kép Merre vagy?
Gratula Zsombi 2. fogacskájához!

Csajok!
Flóra is kúszik már, elég nagy távokat hajlandó megtenni a kiszemelt játékért, de azért lustibb, mint Marci volt. Viszont nem olyan szép szabályosan kúszik, mint anno Marci, hanem két kézzel egyszerre. Szóval nem váltott kézzel, hanem egyszerre teszi a kezét, és a lábaival is egyszerre löki magát. Ez nem gáz?

Gyümilével kapcsolatban lenne még kérdésem. Ti milyet adtok? Nincs olyan, ami nagyobb kiszerelésű? Mi a Nestlé 500 ml-esét szoktuk venni, de elég hamar elfogy. Ahhoz azért nem olyan olcsó, napi egy üveg simán kell. Sőt! Vagy ti friss gyümiből facsarjátok? Nekem ahhoz nincs energiám, meg annyi gyümim sincs.
A Kubu-ról volt szó a múltkor (bár az is elég kevéske), akkor azt senki nem tudja, hogy mikortól mehet?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ja, még az kimaradt, hogy kipróbáltam a gesztenyét. Vettem natúr egészet, és ma tettem a főzibe krumplival, almával, husival. Fini lett, el is fogyott az összes. :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti, ne akard, hogy félreértsem a sztrájkolásodat! :lol:
Vendég
 


Képek:

Kép Dorka nagyon örül valaminek én speciel annak, hogy végre exponáláskor a gépbe nézett...


Kép Livi egészben akarha lenyelni a gyöngyös üvegét.


Kép Dorka térdel


Kép Érdemes megnézni Livi speckó haját...


Kép A két kis rózsaszín bogyónk útra készen.

KépKép
kgiulia
 
 


Olvaslak ám titeket, csak elment a hangom :? ...majd visszajön.Meg ma nagytakarítás van meg ilyenek :? .
És majd legközelebb átgondolom a gondolataimat és kidobálom belőle a félreérthető, bántó bizgentyűket.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi!

Gyönyörűek ezek a manók, milyen kis huncutok. Az utolsó kép is nagyon tetszik, bár nekem erről az jut eszembe, hogy én, ennél a fázisnál még csak egy pólóban vagyok, és folyik rólam a víz. :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti!
Végre, már kezdett vörösödni a fejem a fütyüléstől. 8)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi, Livinek vágtad le a haját? Hát szívem, azért ha nagyobbak lesznek vidd le a fodrászhoz! :lol: (lehet, hogy nem mer majd az utcára menni) :wink:
De úgy is csinálhatod, ahogy velem az anyukám. Levágta a hajam, majd elvitt a fodrászhoz, hogy csináljon belőle valamit, mert olyan ferde volt...
De a csajok gyönyörűek! Ez biztos. És az utolsó kép is nagyon aranyos. Remélem talpig rózsaszínben tőletek legalább nem kérdezik meg, hogy fiú vagy lány? :lol: :lol: :lol:

Mártikám, de előtte cenzúrázni kell, nehogy...? Nem is értem.

Andi, nem hiszem, hogy gáz lenne Flóra haladása. Majd rájön ő, hogy ha csak felváltva használja a kezét, akkor könnyebb. Most így jó, semmi gond!
A héten én is ki akarom próbálni a gesztenyét. Biztos finom!

Kimentünk sétálni, és gondoltam elültetem végre a tulipánhagymáimat. Igen, tudom, már régen kellett volna, de még most is olyan szép idő van.
Kb. a 10. hagymánál az Ádám elkezdett szirénázni és feszítette ki magát a kocsiból. Ennyit az ültetésről, bejöttünk. Jövő ősszel csak eldugom a megmaradtakat. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok

Barbi: jól emlékszel, Ő az aki benéz a szekrényekbe. :lol:
Védőnő nálam is hasonló, mindig azt mondja lassan adhatok a Szandinak ezt is azt is, de hogy mikor azt ő sem mondja meg konkrétan. A K betűs dolgokat már kb. 1 hónapja ajánlotta, most amikor itt volt pénteken megint mondta.

Edith: gratulálok a fogacskához!

Edit: örülök neki, hogy te nem kaptad el a fránya bacit. Remélem most már tényleg elkerülnek titeket a betegségek.

Évi: nagyon jók a képek, gyönyörű a kisfiad!

Julcsi: nagyon jók a képek! Nem semmi milyen erő van Liviben! És szerintem nagyon jó a haja. :wink:

Márti: gratulálok Zsombinak a második fogacskához! Ne tűnj el, szükség van rád!

Andi: én még mindig aggódom a Szandi mozgása miatt. Egyáltalán nem akar ülni. Ha megpróbálom, feszegeti magát. Bár anyós szerint a Ferkó is előbb állt, mint ült, talán ezt is örökölte.
A Szandi sem kúszott rendesen. Inkább olyan volt, mint egy kis hernyó. A kezeihez húzta a lábát.

Sajnos megint nagyon sz@rul vagyok. Már ötletem sincs miért jön rám állandóan a hányinger. Napok óta alig eszem, pl. még ma sem ettem, mert már reggel rosszul lettem.

Megyek is és lefekszem egy kicsit, míg a Szandi alszik.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Zsandi!
Az Auchanben lehet venni frissen préselt almalevet papír dobozban. Van 3 ill 5 literes kiadás. Csak almalé van benne,s e tartósító szer, se cukor, se semmi. A 3 literes 700 az 5 literes 1300 Ft. Bontás után 1 hétig eláll. Nagyon finom. :) Próbáljátok ki!

Edith!
A savanyított tejben átalakul valami, ami miatt nem annyira gáz, mint a síma tej. :D De kb ennyi az ismeretem a dologról. :)

És ismét eltűnök. :D

Sziasztok!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Barbi a hajvágás az így zajlott: Borotvás fésüvel(nemtom mi a neve) szépen vágogattam, de ugye a gyerek forgott és nem esett kézre így az egyik oldal hosszabb maradt. De amit levágtam ez meg tök természetesnek hatott. Kértem apját, hogy segítsen, erre jött, hogy ez sz..ar és ollóval egyenesre vágta az egészet. Szerintem elég gáz így a haja, de nekem anyai elfogultságomban még így is gyönyörű. :lol: :lol: :lol: Amúgy asszem pont tegnap ebben a rózsaszínű szerkóban kérdezték meg, hogy (ugye a kérdés) Ikrek? És fiúk? No comment!

Andi, Dorka is Flórához hasonlóan kezdett el mászni. Vagy mi. De aztán rájött, hogy van könnyebb módja is, majd kitalálja magának, ahogy neki jobb. Vagy egyből feláll és elszalad...

Zsuzsi, mi a fene bújkálhat benned? Nem kéne elmenni dokihoz?!?!?

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi, félre ne érts, így is gyönyörű, az biztos. Csak neki nem fog tetszeni, ha öntudatra ébred! :lol:

Zsuzsi igen, nem kéne elmenni végre dokihoz? Már vagy egy hete kínlódsz, és nem igazán javulsz. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Most nem írok sokat, mer szellőztetek, minnyá becsukom az ajtót, és ha már felkelek, akkor már eszek is vmit:)

Szóval, Gyönyörűek a bébik minden képen:)

Igérem küldök én is képet, csak olyan macera kicsinyíteni:(

Barbie, tőlem ma is megkérdezték hogy Kata fiú? Hozzá kell tegyem, MINDIG rózsaszínbe nvan.....

Ezen nem lehet segíteni...

Legutóbb már megkérdeztem, hgoy rózsaszínben????
Mire mondta a néni jaaaa nem láttam :roll: :roll: :roll:

Na majd jövök most kicsit felhúzott a fiam....

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsi, a lányok megelőztek, de én is azt akartam javasolni, hogy szerintem most már muszáj lenne elmenned egy dokihoz, mert ez nem természetes, hogy ennyi idő után nem jössz helyre. Nem tudom, mi lehet, de mindenképpen ki kellene vizsgáltatnod!

Ami Szandi mozgását illeti, NE AGGÓDJ!!! Ne ültetgesd, hagyd, hogy a maga ritmusában fedezze fel a dolgokat. Ne sürgesd, és ne várj el tőle olyasmit, amit még nem tud megtenni. Hidd el, megérzi benned ezt a feszültséget és talán kihat rá. (Tudod, olyasmira gondolok, mint amikor az iskolás gyerek meg akar felelni a szüleinek, de azok sosem elégedettek vele, és ezért a gyerek sem tudja a legjobbat nyújtani). NA, mondjuk ez a hasonlat nem a legjobb, de valami ilyesmire gondolok. Szerintem tök ügyesen fejlődik és semmi gond nincs vele. Csak a babák nem egyformák, és nem egyforma a fejlődésük sem. Szerintem ne aggódj, megtanul ő mindent, amikor úgy érzi, hogy meg kell.

Kriszta sem ette mostanában a tápszert rendesen, emlékeztek? MOst is van, hogy alig gyűr le 100ml-t, de volt olyan, hogy a 200-at simán benyomta. Ma du. 5-kor aludt el és előtte bevágott egy olyan 170 ml-t. És igen, aggódtam, hisz tudjátok, hogy nem jut elég kálcium hozzá, de látod, Zsuzsi, a kicsi lánykám ezt is tudja, hogy mikor mennyi kell belőle. Az almával is van így. VAn amikor napokig imádja, és akkor egyszercsak egyből több nem kell neki. Néhány napig szüneteltetem és utána ismét szereti. De rábízom az ilyesmit. Mozgásilag igaz, nem volt soha semmi baj vele, sőt, szerintem inkább koraéretten tesz mindent, bár én sosem sürgettem semmivel. De ha ez az ő ritmusa! A másik fórumon van két kislány, egyik egy héttel nagyobb, a másik egy héttel kisebb, mint ő. Kriszta messze meghaladja mindkettőt, és ezt nem kidüllesztett mellel mondom, inkább csodálkozva. De ugyanaz a következtetés: NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!!!

Julcsi: GYönyörűek a lánykáid, és szerintem abszolút jól áll a Livi haja. Gondolom, még eltelik egy kis idő, amig frizurabeli preferenciáit kimutatja/elmundja, úgyhogy addig a te vagy az Árpi ollójára van bízva. NAgyon édik a rózsaszín felszerelésben is és tökhülye lehet az, aki olyasmit kérdezett, amit leírtál.

Andi drága, nem tudod, hogy mire a manók fel vannak öltöztetve, neked már rég készen kell lenned? Én mindig magammal kezdek, bár a blúzt akkor veszem magamra amikor már Krista is készen van! HA várnia kell, belerakom a kocsijába és kiteszem a folyosóra az ajtó elé vagy tágra nyitom az ablakot, így nem tud bemelegedni. Igaz, egy babásként könnyű beszélni! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Eszembe jutott mit akartam volna még írni :)

Szóval a tehéntejjel az a baj (azon kívül hogy állati eredetű) hogy a fehérjeszálak, amik alkotják, sokkal hosszabbak, mint az anyatejben lévők. Viszont ha savanyítod a tejet, (aludtej, sajt, túró) akkor a fehérjék szétesnek, és kevésbé okoz allergiás reakciót, és a baba is hamarabb meg tudja emészteni. ezért rakott anyám mindig egy kis citromlevet a tejembe:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Minden babának boldog hófordulót:)

Most nézem, Bence is hófórdul ma:D

Márti, tényleg ne zárkózz magadba, én úgy szeretem olvasni amit írsz:)

A múltkor nekem se volt kedvem írni napokig, mert nem hiáűnyolt senki :( De csak azért is írtam, mert nekem hiányoztatok:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu, nagyon köszönöm a magyarázatot! TAlán van is benne valami logika. Mindenesetre ha időm lesz, még elmélyedek a témában és utánanézek.

Ne butáskodj! VAn amikor leülök reagálni és mégis kifelejtem azt, amiért eredetileg leültem. Tudod, neked is annyi bajod-dolgod van, hogy nem mindig jut eszedbe, vagy ha eszedbe jut, nincs időd, érdeklődni valaki felől. Az jó, ha hiányoztunk neked. :) :) :) Nekem is mindig hiányzik a fórum, ha több ideig nem tudok írni. :roll: :oops: :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Benci:

Kép

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Persze Edith, ezért is írok:) De tudod azért ember az ember, mert észrevesz ilyesmit:)

balgaság de ez van:)

Az előző próba volt, de mostmár mindig így fogok képet feltenni:)

Katt a képre:)

ZSu

Kata a laza:)

Kép

Kata a gyogyi:

Kép

Bence készíti a karácsonyi ajándékait:

Kép

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Gratula minden hófordulós kicsi és nagy gyerkőcnek!!!

Zsu:ezt aztán sikerült lekicsinyíteni!!!!!! :lol: :wink: :lol:Jól van na ,rákattintottam ám.....csak jön vissza a hangom!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti értem én :):):):):)

Ez tetszik, mert így nem kell kicsinyítgetni, és nem lassul az oldal letöltése....

Ráaádsul senkinek se muszáj nézegetnie a randa gyerekeimet :):):):)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na jó kis vásárlást csaptunk...elmentünk a Rossmannba pelusért elég gyorsan végeztünk erre a végén láttam , hogy itthon hagytuk a manit!!!! :shock: :evil: Apa+Zsombi haza repültek a pénzért én Szonival tartottam a frontot, de azt hittem agyvérzést kapok mindent megnézegetett, levert....... :lol: aztán röpke 20 perc alatt visszajöttek a fiúk...kiscsajnak pisilni kellett persze azon a szinten rossz volt a WC, de szerencsénkre ezt 1 alkalmazottól kérdeztük meg így ő látva, hogy a gyerek készül bepisilni kinyitotta az alkalmazotti toalettet!!!!! :lol: :lol: :lol: Már a múltkor megkívántuk a lángost(ugye Julcsi, Árpi) megálltunk , szerencsénkre még nyitva volt, kiszállok veszem a kaját, erre látom apát hogy kutatja a Zsombi cumiját, de vagy 10 percen keresztül azt a pantomim előadást láttam, hogy keres mint a félőrült...de megtalálta a karóráját!!!!! :lol: :wink: Már majdnem kiszedte az autósülést...én behajoltam kerestem a Zsombi ülése mellett,, kérdem a Szonótól nem látja????Erre odanyúl ahol kerestem és a kezembe nyomta!!!! :wink: A végső poén meg az volt , hogy égett az autóban a világítás, apa vizslatja hogy kinél maradt nyitva az ajtó.......hát senkinél, merthogy fel volt kapcsolva a lámpa!!!!!!Röviden ennyi!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!
Szeretem ezeket a sztorikat, jókat röhögök rajtuk. Nem semmi egy család vagytok! :)

Zsuzsófi!
Lökött vagy, ha azt gondolod, hogy randák a gyerekeid. Nagyon szép kismanók! Kata nagyon ügyi, Bence úgyszintén. Aranyos, ahogy már készül az ünnepekre. Azért ezt a félig pucéron festést irigylem, nálunk csak nyáron van ilyen jó idő, hiába fűtűnk ezerrel.

Edith!
Tudom én, hogy nekem már készen kéne lennem, amikor a gyerekek is elkészülnek, de ők nem tudják. Így nem hagynak előtte felöltözni, meg aztán egy pólóban is leizzadok mire mindkettőre feladok minden cullangot (hű, de szép szó). :lol:

Eszter!
Az ötlet nem rossz, ami az almalevet illeti, a szépséghibája csak az, hogy tőlünk kb. 150 km-re van a legközelebbi Auchan. Így már nem is éri meg annyira. :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi, dehogy gondolom:) Szebbek mint én:)

Persze hogy készül, anyuci megfertőzte:)
Már készen van az adventi koszorúnk, az ajtódíszünk, az előszobában van egy nagy tujaág, amint szárított narancs, kiwi és citromkarikák lógnak, készen van egy csomó karácsonyfadísz, no és most vannak folyamatban az ablakmatricák:)
Decemberben szeretnék fenyőgirlandot az előszobába, aztán elkezdeni sütni a mézeskalácsot, megcsinálni a maradék ajándékokat, stb...

Andi, egyébként ilyesmi képet én is csinálok, amit mutattál a múltkor, mivel az a csaj is síma fotóként hívatja elő. Ha gondolod megmutatom miket csináltam:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


El sem hiszem, hogy most keltünk fel!!!!! :shock: :shock: :shock: Igaz hajnalban visszaaltattam 1x a kisbetyárt, meg reggelizett is 6 órakor, de ezt elbírnám viselni, hogy csak ilyenkor ébredne fel!!!!!

No akkor még 1x
BOLDOG 10-DIK HÓNAPFORDULÓT A LIVINEK ÉS A DORKÁNAK!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


DORKA, LIVI, MI IS KÍVÁNUNK BOLDOG 10 HÓNAPOS SZÜLINAPOT!!!

Márti: Kriszta is majdnem 8-kor kelt, de előtte sírt fél 3-kor is, 3 óra 10 perckor és negyed 5-kor is. Akkor megetettem, és aludt tovább 8-ig. A foga vacakolt szerintem, mert mintha kinn lenne a 6.-nak is a csücske, de nem vagyok még egészen biztos benne.

Én is mesélhetnék egy sztorit, de ez nem túl mulatságos. Tegnap derült ki. Pénteken, mielőtt szülinapozni indultunk, István bement a városba, hogy vegyen le pénzt a kártyájáról. Mondtam vegyen le mindent, ami a hitel fölött van (azt hiszem ilyen nálatok is létezik, egy biz. összeg, amit kivehetsz, de tulképpen nem a tied), hisz úgyis kell számlákat fizetni meg minden. Hétfőn (azaz tegnap) pedig majd kapja az előleget. HAzajön, és mondja, hogy 400 lejt vett le. CSodálkoztunk is, hogy van annyi. Ajándékot vettünk, vasárnap vásároltunk, benzint tettünk, stb. és maradtunk vagy 60 lejjel. Az este, mikor jött haza mondja István, hogy bevettük abogot, mert az előleg is rajta volt a kártyán. Számlák, amik már elég nagyok, fizetetlenek, etetőszék nincs, jön Mikulás, Karácsony, stb. és mi itt állunk pénztelenül egészen jövő hó. legjobb esetben 10-ig, de az is meglehet, hogy 15-17-ig. Most se kiszálláspénzt nem kap, se zenélni nem megy, úgyhogy, nem tudom, hogy húzzuk ki addig. Azt utálom legjobban, amikor hozzá kell nyúlni ahhoz az összeghez a kártyán, mert mindig, amikor fizetést kap, akkor az telik fel először. És már vannak ezzel szomorú tapasztalataink. És addig azért élni kell, krisztának nem mondhatom, hogy sorry, kincsem, kaja nincsen!
Úgyhogy jól állunk mi is így év végére!

Zsu, szinte irigyellek, hoyg ennyire tudtok készülődni a karácsonyra, ez nagyon szép. Az igazi hangulatot úgyis a készülődés adja meg, mert maga az ünnep az nagyon rövid! Nagyon szép gyerekeid vannak, olyan csúny kifejezéseket többé ne írj róluk! :P

Andi, azt a szép szót (cullang) még nem is hallottam, de ha jól sejtem a német zu lang-ból jön, ami (ezt is csak sejtem) azt jelentené, hogy felakasztani, ráaggatni. Szóval te csak úgy rádobigálod a gyerekeidre a göncöket. Szép kis anya vagy te! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nagyon boldog 10. hónapot kívánunk a két kicsi lánynak, Dorkának és Livinek! :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Julcsi!

Boldog 10. hófordulót a csajoknak! Livi tök aranyos az új séróval!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edith:sajnálom ezt a pénztelenséget, tudom miről beszélsz mi egészen szombatig így álltunk, majd a drága apukám adott nekünk költőpénzt Alsópáhokra...amúgy nem tudom miből vettünk volna pelust...mert mi már az A hitelt is kimerítettük :? ....ugye a párom nem kapott a hónapban fizut így nagyon nehéz volt!!!!!De most már majd csak helyre rázódunk!!!!Tartsatok ki ti is!!!!!! :roll:

Tegnap sikerült neki a pszihológiai teszt :lol: így már csak orvosi vizsgálatra meg fizikai állapotfelmérésre kell mennie és akkor hátha tűzoltó lesz 1x.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Dorkának és Livinek boldog 10. hófordulót:)



Edith én is sajnálom:(

Nekünk is mindig mérlegelni kell, és ezt úúúúgy utlálom:) Na majd ha én is elmegyek dolgozni akkor talán kicsit jobban élünk majd:)

Karácsonyi készülődés: Nem nagy fáradtság, sőt nekem kikapcsolódás, mostanában internet helyett használom:)
Igaz, ugye ehhez kell Kata jó természete, mert ha nem álmos és nem éhes, akkor le se tojik minket, játszik a nappaliban. Képes 2-3 órát is nyugodtan ellenni.

No meg ez az első saját, közös karácsonyunk:) És ez az első amit Bence is nagyon vár. Ez is nagyban közrejátszik:)

Az én családom még alszik....

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Edith, sanálom a péntelenséget. Sajnos tudnék én is mesélni! :?

Zsu, tök jó, hogy Bence ennyire élvezi ezt a készülődést, ajándék készítést. Nálunk a hugom volt ilyen kis ügyes, gyertyát önt, goblejnezik, ablakdíszek...
Csak az a baj, hogy már ez sem olcsó, ezek a festékek is horror áron vannak, ha azt akartod, hogy szép színes képek legyenek.
De a gyerekek tündériek! :P

Márti, örülök, hogy ilyen sokáig aludtatok. Ugye milyen jó? Pláne, ha éjjel többször kell kelni!
Jó, hogy sikerült az első megmérettetés, jöhet a többi!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti!

Ha kell utána kérdezek a tűzoltóságnál. Bratyeszom is az, csak a Kispesten. Vagy már tuti felveszik? De szólj, ha kell segítség!

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok!

Edith!
Szar ügy ez a pénztelenség, az tuti. Most mi is eléggé le vagyunk gatyásodva, és nagyon félek az ünnepektől. Mi a karácsonyi vásárlást a 13. havi fizumból szoktuk megoldani, de az most nem lesz.
Cullang: nem tudom, hogy honnan ered, mi azt hiszem nem ráakasztani, ráaggatni jelentésében használjuk, de a gyerekek öltöztetésével kapcsolatban azért nem jársz messze az igazságtól. Ugyanis nem szeretnek túlzottan öltözni, azonkívül, mire elkészülök az egyikkel, akkor jó lenne, ha a másik még nem izzadta volna szét magát. Szóval nálunk nincs ez az " ide dugd a kis kezedet, most a másikat, közben játszunk valamit, jaj de aranyos vagy, ütyülü-pütyülü...., hanem haladni kell a béke kedvéért. Aztán utána lehet mókázni, ha már mindenki készen van. :lol:

Julcsi, Árpi!
Boldog 10. hófordulót a nagylányaitoknak. Uram atyám, nemsokára 1 évesek lesznek.

Márti!
Gratulálok párodnak a vizsgához. Alakul ez! Kell még tanfolyamra mennie?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:ez nem vizsga volt , hanem teszt.De csórikám jól lezsibbadt tőle:reggel 8-12-ig tartott valami 600 kérdéses tesztsorozat volt, meg még különböző feladatok...aztán meg mehetett vissza a bótba dolgozni, úgyhogy este simán kiterült, nem mintha amúgy nem lenne hullafáradt.Igen tart még a tanfolyam van még pár hét.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, túl vagyok egy szívinfaktuson. A nappaliban, ahol a gyerekek vannak, a radiátor előtt van egy kb. 20 cm vastag párna, amin ülni szoktunk. Az előbb a konyhában voltam, ők meg játszottak. Marci felmászott a párnára, felállt rajta a raidátorba kapaszkodva. Onnan elérte a radiátor tetejét, belekapaszkodott és felhúzta magát. Arra mentem be, hogy a gyerek lóg a radiátoron. Lejönni nem tudott volna, max. esni, de az meg jó magas. Fa@a! Még jó, hogy a radiátor csak langyi-mangyi, nem forró.

Most volt itt a végőnő. Azt mondta, hogy már simán ihatnak Kubut, meg 100 %-os gyümilevet is, amilyet mi iszunk. Olyat ihatnak, amiben nincs tartósítószer. Azért ezt nem gondoltam, hogy már ihatnak a mi gyümilevünkből.
A paradicsomra meg azt javasolta, hogy vegyek dobozos paradicsomlevet, abban nincs tartósítószer, és azt a főzelékbe is adhatom vagy vízzel higítva ihatják is.
Azt mondta, hogy a lisztes dolgok mehetnek 6 hós koruktól, így ehetnek babapiskótát, vagy a gyümibe keverhetek darált háztartási kekszet. :shock: Na, azért ezzel még szerintem várunk.

Andi
Kép
zsandi
 
 


De a KUBU-ban glukóz és fruktóz van, az már mehet akkor???? :roll: Végülis az a gyümölcs és szőlőcukor...nem tudom.A Kecskemétiben meg cukor van..... :? :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


sziasztok!

Julcsi, gratula a 10. hófordulóhoz a csajsziknak! Nagyon aranyosak a képeken, jó nagyok már ők is.

Andi, gondolom a párnát áttelepítetted egy másik helyre. Nem semmi Marci, a radiátorhódító.

Zsu, nagyon aranyosak Kata és Bence, jók a fotók. És tök ügyes vagy, hogy ennyi mindent elkészítesz karácsonyra. Egy időben én is sokat gyártottam ilyeneket (koszorúk, gyetyák), aztán valahogy abbamaradt. valószínűleg a gyerek(ek) kedvéért újra előveszem majd ezt a tudományomat is :)

Eszter, mostanában jó ritkán nézel be hozzánk (mondom én, aki...) Mi van veletek? Mesélj! Auchan jó tipp. A gyümileveknél van ez a fajta almalé? Egyébként én Samunak eddig nem adtam gyümilevet épp amiatt, mert általában cukrosak, tartósítószeresek. Vizet kap és teát (azt is cukor nélkül)

Edith, nagyon csábítóan hangzik a sütirecepted, ki fogom próbálni.

Márti, kedves volt a sztorid, jót derültem rajta. Párodnak drukkolok, h sikerüljön a munkahelycsere.

Szandi és az ülés: ezen szerintem se aggódj még, Samu is előbb mászott, sőt felkapaszkodott, és utána tanult meg stabilan ülni.

Ma voltunk Samuval egy játszóházban itt a környéken, nagyon élvezte. Volt egy rövid zenebölcsis rész is - hát eközben leginkább a csörgőt rágta és időnként nagyokat kurjongatott. Iszonyú erős hangja van, olyan simán leüvölti a fejemet, hogy csak pislogok. Szerintem tuti ő lesz a legnagyobb hangú gyerek a bölcsiben (ha felveszik... )
Megyek, dolog van, és igyekszem majd gyakrabban is benézni.
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Képzeljétek Zsombi tud csipcsipcsókázni!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Eddig apjával gyakorolták nagy ÁÁÁÁÁÁÁ-zás közepette, erre ma énekeltem neki kaja közben , ő pedig nagy vigyorgás közepette egymásra tette a mancsait és emelgette...azt hittem megzabálom!!!!! :wink:


Zsuzsi:jobban vagy már????????????

Julcsi, drev:hitelügyintézést elindítottátok??????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, Samu egyelőre semmilyen babás kunsztot nem tud: lelkesen gyakoroljuk az integetést (pápázást) - de csak néz ránk, mint a hülyékre, h ezek meg mit akarnak ezzel; és a tapsikolásra sem vevő egyáltalán. Megy a saját feje után, most pl. a nyelvcsettintgetést és a bürrögést gyakorolja lelkesen. Ja meg a dobolást... Pedig ezeket nem is igazán mutogattuk. Szóval nagy gratula Zsombinak, iszonyúan ügye. Csipcsipcsóka jó ötlet! Ez eddig eszembe sem jutott.
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:mi ugye nem ma kezdtük a csipcsipcsókázást 8) , Szoni úgy szereti ha a 3 unokatesója meg az én apukám játsza ezt vele!!!! :wink: Nekünk csak a Zsombi marad. :roll: :wink: A kispasim már integet, múltkor meglátta anyósomat és odaintett neki, de csak egy mozdulattal én úgy értelmeztem ezt a jelet, hogy CSÁÁÁÁ!!!!!De akkor senki sem mondta neki....úgy az izgibb ha magától csinálhatja, ha mi mondjuk az csak macera a számára!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja és nem is írtam a legjobbat: elromlott a mosógépünk. :evil:
2 éves gari volt rajta, ami az 3 hónapja járt le - erre most rossz. Annak idején a választásnál az egyik fő szempont nem az ára volt, hanem a minősége, ezért az egyik prémiummárka mellett döntöttem. Nem olcsóért. Remélem, azért nem lesz kuka, de elég mérges vagyok.
Párom már szétszedte, megnézett néhány evidens hibalehetőséget - sajnos nem jött be. Holnap jön a szakimaki, majd kiderül, h mi a további sorsa a cuccnak. Tök jó, moshatok kézzel...
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:ha jössz a mamuszért hozd a mosnivalót is!!!!! :wink: Megoldjuk!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?