Új privát üzeneted érkezett!

Barbi:úgy örülök, hogy kicsi fiad már ilyen jól viseli ezt a "tortúrát"!!!! :wink: :wink:

Tegnap este megszületett sógoroméknál a kistesó:császármetszéssel,ha jól vagyunk informálva 2730 gr és 53 cm és Dorottya a neve.
Anyósék mentek a kisfiúra vigyázni, míg született a tesó, mert ő máshol nem aludhat!!!! :shock: Nem mintha otthon nagyon akart volna aludni, mert mikor este 11 után hívtuk anyósékat még mindíg ébren volt a 8-8-ig alvó csodagyerek. :lol:
Először nem voltak különösebb érzéseim az üggyel kapcsolatban, de aztán mondtam a páromnak, hogy jöhet hozzánk Máté pár napra, ha az nekik könnyebbség!!!- vagy 3 gyerek nekem szerintem már fel sem tűnne!!!! :wink:
Mert azért nehéz lesz valljuk be, mikor a második gyerek érkezik azért azt fel kell dolgoznia mindenkinek, bár...nekik ugye eddig mindíg minden símán ment, kívánom hogy ezt is könnyedén megoldják.És a depi sem lesz akadályozó tényező, mint nálunk...úgyhogy lehet, hogy csak engem viselt meg nagyon, hogy "hiretlen" 2 csöppségről kellett gondoskodni...és amíg én rá nem jöttem, hogy 2 gyereket is lehet egyszerre ölelgetni, vígasztalni, addig nagyon nehéz volt minden!!!! :oops: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Na, itt vagyok, és megvagyok. Reggel és este szokott kissé fájni a torkom, de enyyi. István már szinte teljesen jól van, olyannyira, hogy ma elmegy Sanyikáékhoz (remélem) befejezni a villanyszerelést! :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x Szép szombatom lesz, de bizisten többé hétvégén nem engedem sehová. Kisajátítom magamnak/magunknak! :oops: :oops: :oops:
Kriszta is jól van, fél 8-tól már nyomja a sódert. :D
Tegnap végül voltunk szülinapozni, jó későn is értünk haza. De jól telt.

Visszaolvastam, de csak úgy en gros-ba válaszolgatok, ha nem haragusztok meg! :oops:

Edit, jobbuklást a fiadnak és drukk, hogy Virágon ne üssön ki a betegség. Zsuzsi, neked is elkelne már a gyomosfájás-rontás nélküliség, ugye? NAgyon ügyes kicsi Szandid! Ne izgulj, Kriszta is hamarabb állt, mint ült. Igaz, 2 napra rá az is megtörtént és most már hetek óta szépen le is tud csücsülni állásból. Tegnap IStván sokat gitározott, tanulta a Neynanana c. számot, és Kriszta végig táncolt a kiságyban. Már attól féltem, hogy egyszer beveri a fogait, de nem történt meg szerencsére! :)

BArbi, örülök, hogy Ádámot "rendbetették"! Jó mászkálást neki! :)
Évi, én is remélem, hogy egyszer mindegyikőtökkel személyesen is fogok találkozni. :) Jó szórakozást a bulikon. Nálunk nem lemezfordítónak hívják ezt, hanem ilyenkor azt mondjuk, hogy prefix(irányítószámot)-et váltottál! :) Istvánnál már nem lehet elsütni, neki a következő a 32. Nálam meg még van eddig néhány év! :P :P :oops: :oops:

Márti, gratulálok sógorodéknak! De ha nem alhat a fiú máshool, akkor megengedik, hogy magatokhoz vigyétek? Remélem, tényleg sikerül nekik a két kicsi "egyeztetése".

NA, megyek, mert a kávé már rég lefőtt, de elfelejtettem kitölteni! :)

Kellemes napot, szép hétvégét mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:nem tudom, hogy mit akarnak vagy mit nem, gondolom a kissrác ellene velünk, bár ugye nem sokat vagyunk együtt, de a Szonival jól eljátszanának.De sógornőm nem biztos hogy akarná, mikor a kisfiú született neki nem kellett segíteni :shock: .....én nagyon örültem , hogy egy ideig mindíg volt itthon valaki nem kellett főzni, mosni, takarítani :oops: !!!!Sőt mikor Zsombi jött nővérem férje a nem tudom hányórás éjszakai melója után is átjött a városon csak hogy kicsit foglakozzon a kiscsajjal és én ne érezzem magam egyedül!!!!!Annyira jól estek ezek a dolgok...mindíg hálás leszek érte!!!!És anyóskám nagyon sokáig főzött ránk, az is nagyon megkönnyítette az életünket!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Hát, tudod, ezzel a nemsegítéssel én is így voltam. Nem kell. Azt mondtam. Édesanyám eljött, aznap, amikor hazajöttünk, és másnap már el is ment. István mindent megcsinált, nekem csak kicsit kellett irányítani, de túl sok volt mégis. kriszta órákat "szopizott"a mellemen, alig jutott arra időm, hogy magamat rendbetegyem. Csütörtökön mentünk haza és vasárnap visszakerültünk a kórházba. Másfél hétre. A Húsvétot ott töltöttük. Nagyon szar volt. Amikor hazamentünk én elfogadtam a segítséget. Jött anyósom is édesanyám is. kb. egy hétig. Aztán rendeződtek a dolgok és magunk is boldogultunk, de azért nagyon jó volt, hogy volt kész étel, vagy ha kellett, csak kivettük a fagyasztóból, megmelegítettük és már ehettük is. Mindenesetre legözelebb sem fogok betyárkodni, és elfogadom a segítséget.

Most tényleg megyek, mert István zsémbel, hogy kell a gép.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jó reggelt!

Edith, örülök, hogy már jól van a párod, és neked sem lett komolyabb. :wink:

Márti, ugye-ugye! Nem vagy te olyan, hogy abszolút ne érdekeljenek a sógornődék. Bár én sem hiszem, hogy elviszik hozzátok a kisfiút, főleg, ha máshol nem is aludhat. De a te lelkednek jót tesz, hogy te felajánlottad a segítséget. Aztán vagy elfogadják vagy nem.
De csinos lehet a kis Dorottya, hasonló méretei voltak a drágámnak is. Miért lett császár?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jajj, Edith, ha még itt vagy, miért kellett visszamennetek a kórházba?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbie, később írok, most a párom trónol a gépnél. Délben elmegx, aztán szabad az út! :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, oké! :wink:

Én meg megtaláltam a telefonom számláját. Persze, hogy ott volt, ahol már legalább 5x megnéztem. :? Most már csak be kéne vinni a szevizbe. :roll:

Edit, hogy van Barnus? Remélem már nem hányt éjjel.

Julcsi, Árpi egy kalappal mára. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:elvileg a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, nem volt jó a szívverése meg a sógornőm is belázasodott.Állítólag össze-vissza kellett vagdosni, mert az előző császár miatt összenövések lettek a hasán. :?

Zsandi:hazaért szerencsésen a férjed?????

Edit:jelentkezz ha tudsz!!!! :roll:

Zszsi:jobban vagy????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


No nem jöhet Mátécska, mert ugye nem aludhat itt és a sok utazást sem bírja(állítólag) :shock: fél óra oda fél óra vissza!!!!Na mindegy mi felajánlottuk.De anyósom mehet ,elvileg!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ez várható volt. Nem baj, a te lelkiismereted tiszta. Aztán kínlódjanak!

Miért lehetett összenövés? Most rámhoztad a frászt.
Egyébként az Ádámnak is 2x volt a nyakán a köldökzsinór, mondta is az aneszteziológus, mikor kiemelték a babát, és ugye ő látott mindent, hogy ha sima szülésnek indult volna, valószínű akkor is császár a vége.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:azt nem tudom, ehhez nem értek.Majd a Timi felhomályosít minket!!!! :wink:
A méretekről meg csak annyit, hogy az Ádám 1 hónappal előbb született , a Dorottya pedig időre.....gondolom ő ekkora babákat tud szülni, a fia sem volt egy óriás!!!!De az Editnek is picik voltak a manók, ha jól tévedek nem?????? :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Hát megpróbálok segíteni.
Barbikám azért nem olyan vészes dologról van szó,ami az összenövést illeti.Nem kell úgy medijedni tőle!
Amikor felvágják a hasat,a beleket arrébb kell pakolni,amikor visszazárják minden a helyére kerül.Előfordulhat,hogy a szövetek összenőnek.Hiszen az eredeti állapotot már nem lehet visszaállítani egy műtét után se.Röviden ennyi,próbáltam laikusan fogalmazni. :lol:
Szóval a következő műtétnél ezeket megoldják.Ha nincs több műtét az életben és nem okoz panaszokat nem bántják.

Edit,
jobbulást nektek,vagyis Barnusnak!Egyszer Rebi is bekerült,mert semmi nem maradt meg benne,kiderült,hogy Rotavírusa volt,az csinálhat ilyet.Szerencsére gyorsan lezajlik.A ZSolti hozta haza a bölcsiből,de ő "csak" 3x fosott(bocs a szóért),a Rebi viszont el kezdett hányni és semmivel se tudtam megállítani.

Zsuzsi,
neked is javulást! :lol:

Szerencsére mi már jobban vagyunk,Hanna meggyógyult!(KOPP-KOPP)

PUSZI

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


NA, nincs valami nagy tülekedés itt ma! :P :P :P

Én beugrottam egy kicsit, de szóljatok, nehogy a sütim odaégjen. :oops: :oops: :oops: HA jól sikerül, elmondom, milyen sütit sütöttem és ha érdekel, azt is, hogy hogyan készül.

BArbi, most megpróbálom elmesélni, hogy mi történt a szülés után. Én szombaton szültem, ápr. 1-én, így reméltem, hogy ha hamarabb nem is, de szerdán, a szülinapomra hazaengednek. Engem kedden megvizsgáltak, meguh-ztak és azt mondták, tiszta. Elméletileg, kedden mehettem haza, de Krisztának ott kellett lenni 5 napot, mert nem nőtt rendesen, ezért azt mondták, majd szerdán. Már mindenestül felkészültem, erre akkor volt Krisztának a véres váladéka, amit ki szerettek volna vizsgálni, és ekkor jött a pisilevétel-tortúra, majd a neg. eredmény, na mindegy, csak csütörtökön mentünk haza, de mondj7uk ezt nem bánmtam, legalább nyugodt voltam, hogy a kicsimnek semmi baja. De engem többé senki meg sem vizsgált. illetve reggel jöttek, lázat mértek, nem volt, kérdezték, hogy érzem mgam, na, de hazamentünk. Szombaton kijött a házidoki, megbnézett minket, még nem volt semmi baj, bár a jobb mellem már be volt gyulladva. Kriszta órákat szopizott, amiből az effektív szopi kb. 10 perc volt, de ő azalatt nem lakott jól, csak csillapította az éhségét. Aztán tehettem bármit, nem bírtam felébreszteni. De még tejcsi sem volt rendesen, és éhes maradt. Vettünk tápszert, és bevágott 80 ml.-t, akkor döbbentem le, hogy hát ennyit ő nem evett meg 3 adagban addig. De rengeteget volt a mellemen és akkor a tejcsi vasárnapra úgy beindult, hoyg cslészeszámra fejtem le, és természetesen odaadtam neki üvegből, és örvendtem, hogy még pihentek is a bimbóim, amik az 5 hét alatt, amíg Kriszta végül szopizott mindig véresek és sebesek voltak. persze, tudtam, hogy nem jó ez, de nem volt mit tennem. Ez a vasárnap épp Virágvasárnap volt, nálunk ilyenkor vannak a konfirmálások és István zenélni volt egy ilyen bulin. A húgom és a barátja voltak aznap velünk, délre már nagon rosszul voltam, száradt a szám, lázat mértem, alig volt több, mint 37. Még elmentem kisebb lyukú cumit venni Krisztának, de akkor már szörnyen voltam. Mire hazaértem, 39 volt a lázam. Átjött a szomszédasszny megnézni Krisztát, és látta, milyen állapotban vagyok, mondta, hívjam feltétlenül a dokinőt. Paracetamot vettem be, azt mondták, azt szabad, de nem ment le a lázam, sőt 39,7 lett. Akkor felhívtam a háziorvost és szegény jött is. Azt mondta, hogy be van gyulladva a mellem, de ekkora lázt mégsem okozhat, mindenképpen menjöünk vissza, hogy nézzenek meg. Hívtam Istvánt, szegény azt sem tudta, hoyg rohanjon haza, annyira megijedt. Mentünk vissza, csomagostól, mert sejtettük, hogy bentmaradás lesz a vége. Bent is tartottak, mert bevéreztem. Szerencsére szurival és infúzióval sikerült kiüríttetni teljesen a méhemet, és nem kellett szippantani vagy isten őrizz kaparni, mert ettől nagyon féltem. Ugyanezzel a problémával, ugyanazon az estén került be egy ismerősöm is, akivel 2 és fél óra különbséggel szültünk. MAjd rá egy hétre egy másik nő, aki aznap este szült, amikor visszamentünk. Mind különböző orvosokkal szültünk, nem tudjuk, hogy történhetett meg, tehát, nem hinnénk, hogy orvosi hjiba miatt. Bár azon csodálkozom, hogy (megyek sütit megnézni. MEGSÜLT!!!! Hurráááá! Jónak néz ki! :) ) kedden hogy nem vették észre, hogy még nem ürült ki teljesen a méhem. Az az igazság, hogy én aztán örvendtem, hogy hazamehettünk, és tényleg meggyógyultam. A kórházban Krisztát csakis szoptattam, bár volt úgy, hogy egész délután lógott éhesen az üres cicimen, amíg a másikba gyűlt annyi, hogy este jóllakott és aludt normálisan, egyszer ébresztve éjszaka. De nappal nem tudtam pihenni, mert állandóan sírt, mivel mindig éhes volt, és volt olyan nap, hogy nem tudtam megmosakodni a szobánk mellett lévőzuhanyozóban, még vécére is alig tudtam menni. Mondanom kell, hogy szinte csak bőgtem? Aztán szerencsére, István felbátorodott és a másik nő férjével együtt orvosoknak öltözve bejött a szobánkba és minden nap ott voltak déltől estig, és vigyázott ő Krisztára, amíg én aludtam egy-egy keveset. Az ünnepeket másképp nem is bírtam volna ki.
Aztán hazamentünk, és otthon folytatódott ez a depis hangulatom, mert Kriszta nem szopott, nekem meg nem mindig volt tejem. Kb. kétnaponta, du. kellett egy adag tápszer. Ápr. 19-én mentünk haza, és még kínoztuk a szopit május 5-ig. A végén én már ordítva és sírva szoptattam, annyira féjtak a bimbóim, és annak ellenére, hogy egy csomó kenőcsöt, anyatejet, babanyálat, levegőztetést kipróbáltam, semmi nem segített, megijednétek, ha láttátok volna, hogy nézetm ki. Aztán egyszer eljött a házidokinő és itt ült egy délután, hogy megfigyelje, hogyan zajlanak az étkezéseink. Istvánnal és vele eldöntöttük, hoyg ez így nem mehet tovább, mert ez nekem is, Krisztának is rossz. És akkor többet nem szoptattam. Közben meg egyszer futottunk a sürgősségire is, mert Kriszta véres tejet szívott és aztán állandóan csak hányt. állítólag semmi baja nem lehetett tőle.
Rég volt. Azt is hittem, hogy már rég feldolgoztam ezt az egész kórházas, szoptatós dolgot, de még mindig nem közömbös. Most a végére ismét elbőgtem magam, és ma tudom, mind ezen fogok rágódni. De nem baj, a szőnyeg alá seprés nekem úgysem módszerem, és egyszer csak eljutok oda, hogy sírás nélkül tudok rágondolni és beszélni róla.
Csak azt remélem, hogy a következő manót tudom majd szoptatni, és nem ismétlődik meg ugyanez a kálvária, mert akkor tutti, bedilizek.
Mert, hogy nekem legalább egy vonalzóm BIZTOS lesz, azt garantálom. :) :) :)

Bocs' hogy ilyen hosszú lettem, de most legalább jól kiírtam magam.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, és mindjárt elfelejtem: Krisztának látszik az ínye alatt mindkét kettes foga felül. Szerintem 1-2 nap alatt áttörnek... :cry: :cry: :cry: :cry:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Én is nagyon gondolkodom a vonalzó gyarapításán , de majd látjuk!!!!

Edith:úgy sajnálom :( ...mondjuk nekem nem volt véres a cicim csak még zizibb voltam ugyebár mint te...és most hallottam , hogy a Dorottya ügyesen szopizik, ami persze jó hír csak az én sikertelenségemet juttatja eszembe, ami mindíg itt fog motoszkálni...bár ha már nagyobbak lesznek lehet , hogy könnyebb lesz :roll: , de ha megbetegszik valamelyik mindíg ott bújkál a kisördög bennem, hogy ez miattam van. :( :cry: Ez egy ilyen bőgős nap. :cry:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Timi, köszönöm, jól lefordítottad így érthető.
Viszont így macerásabb lehet egy következő császár? Vagy ebből az anya semmit nem érzékel csak a doki kínlódik vele jobban?
Érdekes dolog ez a császár, nekem még a vágás helye mindig érzéketlen, de mondta is a doki, ne csodálkozzak, hiszen az idegeket, mindent elvágtak. Idő kell, hogy rendbejöjjön.

Edith, ne haragudj, nem akartalak felzaklatni! :oops:
Nagyon sajnálom ami történt, de jó helyen vagy, itt mindenki defektes szopi ügyben, úgyhogy abszolút megértésre találsz. Könnyű mondani, (én is még mindig elbőgöm magam, ha a szülésre gondolok), de vígasztaljon a gyönyörű egészséges lánykád, aki boldog, kiegyensúlyozott és nem azért, mert tudtad szoptatni. Hanem miattad, hiszen rajtad múlik leginkább, hogy ő milyen.

Na, akkor elárulod milyen sütit sütöttél?

Márti, én is ezt éreztem, mikor a Maja elkezdett szopizni. Náluk voltunk látogatóban, és az én tapintatos anyukám mondta is mikor szopiidő volt, hogy na, nekünk mennünk kell mert az Ádám már álmos. Aztán elárulta, hogy megszakadt a szíve, ahogy rámnézett.
Nem tőle sajnáltam, örültem, hogy nekik sikerült, csak az fájt, hogy nekünk nem.
De sajnos már a Maja is tápos, alig van teje az anyukájának.
Ennyit erről.

Még egy vonalzó? És Rolandka mit szól hozzá?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


NA, itt a süti!!! Mit szóltok hozzá? :wink: :wink: :wink: Szerintem fincsi lett! :) :) :)

Kép Nyam-nyam! :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Gyorsan csak egy pár sor, aztán este még benézek, ha tudok. A mai napunk kicsit zsúfolt volt. Elöljáróban csak annyit, Edith, ez a süti nagyon jól néz kis, gondok fini is volt. A receptet majd kérjük.

És amiért jöttem:
Mári, Julcsi, Árpi, és aki még esetleg tudja!

Ha jól emlékszem, ti a Művészetek Palotájában voltatok a táncelőadáson. (Nem biztos, hogy jól emlékszem. :oops: )
Szóval anyósomék dec. 2-án szeretnének menni a Mozart 2006 előadásra, de egyenlőre nem találunk semmit az interneten, hogy hol lehetne jegyet rendelni, ill. hogy van-e még rá egyáltalán, vagy a Müv. Palota telefonszámát. Ti hol vettétek a jegyeket? Tudtok valami elérhetőséget, vagy internetes helyet, ahol utána lehetne nézni? A Ticketexpress és tárasit már néztem, ott sehol nem találok ezzel kapcsolatban semmit.

Andi
Kép
zsandi
 
 


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
gondok=gondolom
Mári=Márti

Andi
Kép
zsandi
 
 


Közben megtaláltam a Művészetek Palotája elérhetőségét (délután nem jött be az oldal), lehet holnap megpróbálom felhívni őket.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok,

Az adásvételi megköttetett, jöhet a hitelügyintézés...

A Jövő Házában voltunk a táncon (ex-Millenáris), a Mozart 2006-ra pedig lehet a MÜPA honlapján jegyet rendelni.

http://www.mupa.hu/programok_egyseg_pro ... d=10110058

Nem lehet rossz, Szegedi Kortárs Balett, Juronics koreográfia... fincsi...

Amúgy:

Művészetek Palotája jegypénztára:
1095 Budapest IX., Komor Marcell u. 1.
Tel.: (1) 555-3300, 555-3301
Nyitva: hétfő-péntek 13-18 óráig,
szombat, vasárnap 10-18 óráig, előadások napján az előadások végéig

A decemberi kulturális adagunk is körvonalazódik:

http://www.trafo.hu/programok.phtml?id=610
Vendég
 


Árpi!

Köszönöm szépen!
Holnap egyeztetek anyósomékkal és meg is rendelem nekik. Ezt az oldalt sehogy nem találtam, sokat segítettél.

Gratula az adásvételihez!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Edit!

Boldog névnapot kívánok kicsi Virágodnak!
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Edit:én is csatlakoznék a Zsandihoz:nagyon boldog első névnapot a lánykádnak!!!!Remélem ezt azzal ünneplitek, hogy nem kapta el azt a fránya vírust!!!!! :roll: :lol:

Julcsi, Árpi:gratulálok én is!!!!!Na már csak a hitel van!!!! :roll: :roll: Kitartás!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Virág babának nagyon boldog névnapot kívánunk, millió puszival! :P

Julcsi, Árpi, örülök, hogy túlvagytok a szerződésen! Remélem a hitel gyorsan meglesz és költözhettek.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Nagyon köszönjük a névnapi köszöntéseket! Tegnap este Virág is hányt egyszer, azóta nem. Kedve jó, iszik, enni keveset eszik.

Sajnos Laci is beleesett, de Ő már jobban van. Barnus tegnap reggel is kapott még egy palack infúziót, délután még hányt egyszer, azóta nem. Ma már evett néhány falatot. Talán túl van rajta a drágám.

Aranyosak vagytok, hogy aggódtatok. Reagálni reménytelen lenne, ezt csak egyetlen dologgal kapcsolatban tenném meg:

Márti soraiból idéznék:
A méretekről meg csak annyit, hogy az Ádám 1 hónappal előbb született , a Dorottya pedig időre.....gondolom ő ekkora babákat tud szülni, a fia sem volt egy óriás!!!!De az Editnek is picik voltak a manók, ha jól tévedek nem??????

Tudod Márti, azért nem szégyen ám 2... grammos gyereket szülni. Én is szerettem volna, ha nagyobbak lesznek, de ekkora gyermekeim születtek. És szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki csak ekkora gyerekeket "tud szülni". Tudom, nem nekem szántad a fenti sorokat, de azért érzékeny pontomra találtál.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok

Látszik, hogy hétvége van. Nincs valami nagy forgalom.

Márti: gratulálok sógorodéknak! Voltatok már bent náluk?
A Szandi is ilyen „pici” volt, de én sem voltam anno nagyobb baba.
Tényleg szeretnél majd még egy babát?

Edith: jól megkönnyeztem a történetedet. Sajnálom, hogy ilyen nehéz volt a kezdet, de a második babánál, már biztos sokkal könnyebb lesz.

Barbi: a te történeted is nagyon megható. Az én anyukám is ilyen, folyton figyelt, hogy ne érezzem magamat kevesebbnek, mint a nővérem, aki szoptat.
A nővérem mindkét babáját császárra szülte, és semmi probléma nem volt a heggel.

Julcsi, Árpi: gratulálok a szerződés aláírásához! Drukkolok, hogy a hitel gyorsan menjen.

Edit: nagyon boldog névnapot Virágnak.
Ne vedd a szívedre, hogy kicsi súllyal születtek a babáid. Én végig szedtem az elevitet, rendesen ettem, mégis milyen kicsi lett a Szandi. Ez van, erről mi nem tehetünk.

Zsu: utólag is boldog névnapot Katicának.

Szörnyű éjszakánk volt. Folyton felébredt, de olyan érzékkel, hogy ahogy én visszaaludtam ő már fel is riadt. Nem tudom, mi lehetet, talán a pocija fájt, mert tegnap nem volt kaki, de reggelre meglett a termés.
Ennek köszönhetően ma egész nap aludt, most az apjával van a nagyszülőknél.
Nem szívesen megyek anyósékhoz, mert folyton a kajákkal idegesít. Az egyik rokon baba 2 héttel idősebb a Szandinál és már pörköltbe áztatott kenyérre etetik. Állandóan azt hallgatom, hogy ők mit esznek és, hogy én még a levesből a zöldséget sem akarom megkóstoltatni a kiscsajjal.
Így inkább itthon maradok és nem idegesítem fel magamat, de a Ferkónak megmondtam, hogy csak azt ehet a gyerek, amit én összekészítettem neki. :wink:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


pár képet a Szandiról

Kép

Kép

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edit:ne vedd a szívedre én nem azért mondtam ezt!!!!!Tudom, hogy ez genetika én nem nézek le senkit emiatt!!!!! :shock: Csak arra hívtam fel a Barbi figyelmét, hogy ugye az Ádám koraszülött volt a sógornőm meg időre szült, ergo az Ádám nagyobb lett volna ha ő is a kiírt időpontban születik.Ennyi volt a szövegem értelm nem több...sajnálom, ha megbántottalak!!!! :(

Nem voltunk még bent, ma a párom de. dolgozott ugye a bolt még kiszívja az utolsó erejét amíg lehet, du-án meg tanfolyamon volt így elmentünk reggel apukámhoz.Vagy jövő 7en beugrunk a kórházba, de még vacakul van az anyuka, vagy majd otthon megnéttük őket!!!!!

Zsuzsi:gondolkodunk a kistesón :wink: ...én mindíg is 3 gyerkőt szerettem volna, de majd látjuk. :D Csak ugye a depi a félelmem, meg az hogy nem menne a szopi megint...abba lehet hogy belehalnék!!!!! :shock: :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jaj, lányok... Nem kell itten félreérteni egymást! Nem mindegy ki hány kiló? A fő az egészség, meg hogy mindenből annyi legyen, amennyi kell (tudom, nekem jó pár agysejttel kevesebb van...), oszt ennyi. Béke van vagy mi. :wink:
Vendég
 


Hello!

Krisztának kibújt az 5. fogacskája!!!!!! A csücske már kitapintható! Mondhatni simán jött! Szerencsére! :)

Bővebben + recept holnap!!! Jó éjt! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:gratulálok a fogcsücsökhöz. mára Zsombinak is kibújt a második!!!! :lol: Ő sem szólt egy szót sem. :wink:

Zsuzsi:jól teszed, hogy nem stresszeled ezen magad és kimaradsz ezekből a családi dolgokból!!!!! :wink: A te gyereked Szandi és azt eszik amit te adsz neki és kész!!!!! :wink:
Sajnálom a vacak éjaszakát, nekünk ma kelni kellett, hogy a párom eltudjon vinni apukámhoz erre mindenki tudott volna még aludni!!!!Zsombi is ma negyed 7kor kelt :shock: , Szonit meg kelteni kellett 7 után......ezt biztosan nem ismétlik majd meg túl sűrűn!!!! :roll:

drev:én nem akartam békétlenséget :shock: :(

Barbi:milyen volt a szülinapi buli??????És a torta?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Én sem akarok békétlenséget, csak a tud szülni szöveg egy kicsit bántó volt számomra. Gondolom, ha a méret választás kérdése lenne, akkor tudnánk szülni nagyobb babákat is. Egyébként nincs harag.

Hulla vagyok, remélem, holnaptól tudok jönni.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Túlvagyunk a szülinapon, jó volt.
Istvánkám csinált kétféle halat meg valami különleges pipit. Baromi finom volt.
És most kivételesen becsaptam a tortával, csütörtökön mikor egy szelet sütire rátettem a gyertyát mondtam neki, hogy szívem, idén ez a tortád, mert olyan drága, nekem meg ugye semmi pénzem.
Elhitte, úgyhogy ma örült nagyon és legalább tényleg meglepi volt. De pont lesz@rta a tortámat, mikor anyukám megsütötte a kedvencét a tiramiszus (nem tudom, hogy kell írni :oops: ) tortát. Ez a kedvence. :lol:
Holnap kaptok képet, lemerült az elem és a hálóban van a másik, ahol a drága már alszik. :wink:

Edit drága, tudod, hogy a Márti nem bántásból írta. Illetve nem nekünk szólt, leginkább a sógornője nemszeretése jött le belőle. Ne vedd magadra, igazán nincs miért.
Én nagyon féltem tőle, hogy 4-5 kg körüli csemetém lesz, és majd milyen nehezen fogom megszülni, erre teljesen mindegy mekkora volt, így is császár lett a vége.
De valóban, ha még vár a drága egy hónapot 3-4 kg közötti lett volna. Szerintem. Így csak 2 hónaposan nőtt bele az 56-os ruhácskákba. :wink: Azóta szépen behozta a lemaradását!

Zsuzsi, szerintem is jól teszed, hogy a Ferkót engeded a Szandival anyóshoz, te meg kikerülöd a vitát. Így nem érheti szó a ház elejét, hogy nem látja a fiát és az unokáját, viszont nem osztja neked az észt! :wink:
Ha mész hozzá te is benézel a szekrényébe? :wink: :lol: Vagy az nem ő?
Szandi az első képen kiabál? Az Ádám ugyan ezt csinálja. Kiált egyet, aztán körbenéz, hogy na, mi van? (különben a csaj gyönyörű :P )

Edith, igen, már akartam kérdezni, hogy csak fényképet kapunk, receptet nem? Vagy csak kínozol bennünket?
Gratulálok az 5. fogacskához!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edit:Én most nagyon rosszul érzem magam emiatt, hogy az amit írtam kicsit is bánt téged..mikor nem is azért meg nem is úgy írtam!!!!Nem tudom milyen más szóösszetétel nem bántott volna meg.De ha bárki más ilyesmit ír szerintem nem vetted volna a lelkedre, de nekem a fiam ugye akkora lett amekkora...nem mintha olyan könnyű lett volna megszülni...mindegy.Én nem azért vagyok büszke a Zsombi születésére, mert ekkora volt, hanem azért mert mindenféle beavatkozás nélkül sikerült a világrahozni.
Most kicsit probálok magamba szállni...mert annak tényleg nincs értelme, hogy itt írogatok "ártatlanul" és az valakinek is rosszul esne.Nem szeretnék itt hatásvadászatot elérni meg nem mártírkodok, hogy megnézzem hiányoznék-e....én a szívemre tudom venni nagyon a dolgokat ez van :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, drev:csajoknak holnapra boldog 10-dik hónapfordulót

Zsuzsi:nektek meg boldog 7-dik hófordulót csütörtökre

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi:bocs nem sikerült a ti sorotok nagyba, nehogy megkülömböztetve érezd magad :? De lagalább színes. :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csajok, na ne máááá!
Nem tök mindegy, hogy kinek mekkora súllyal született a gyereke? A lényeg, hogy mindannyian egészségesek, a többi meg le van kakálva. Ne tessék megsértődni, meg elvonulni, meg ilyenek. Megbeszéltétek, hogy ki hogy értette, oszt ennyi.
Nekem eszembe se jutott, hogy kicsit is rosszul érezzem magam, mert én "csak" 2,x kg-os gyerekeket szültem, van aki ikrekkel 3 fölöttieket szül. És aztán? Jól vannak, behozták a lemaradást, a többi nem érdekel. A férjem 1,5 kg-mal született, aztán mi lett belőle... :D Az anyukája sem érzi rosszul magát. Nincs is miért!!!

Na, majd még jövök ám mindenkinek válaszolgatni, ha elaludtak a törpék, bár még csak nemrég keltek. Csak ezt gyorsan le akartam írni.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Tessék jókedvűnek maradni!!!!

Vajon melyik gyerekdalra gondoltunk?

1)
Figyelem! Sürgősen megkérünk minden házzal rendelkező puhatestűt,
hogy ingatlanát záros határidőn belül hagyja el, az annak külső felszínén keletkezett, és azóta is folyamatban lévő tűzeset miatt. A károsultakat folyékony és félig megszilárdult tejipari termékekkel kártalanítjuk, amelyek együttes mennyisége egyelőre két napi fejadagot tesz ki.


2)
Sürgős figyelmeztetés minden kiskorú Katalin nevű lakosunk
részére! Tudomásunkra jutott, hogy hazánkba betört oszmán csapatok Önöket
célpontjuknak tekinthetik. Áldozataikat először mély nátrium-kloridos forrásban szeretnék megmeríteni, majd pedig abroncsok alsó tesztelésére használják fel. Tájékoztatjuk Önöket továbbá, hogy a nagy sebességgel közeledő oszmán csapatok megérkezésük után fejlövéssel történő kivégzést foganatosítanak.


3)
Megkérünk mindenkit, aki lépéseit nem tudja az általunk megadott ritmushoz koordinálni, ne álljon sorba este az üzemi konyhán, mivel számukra rétest biztosítani nem áll módunkban. Emellett felhívnánk viszont a figyelmet az említett táplálék pozitív tulajdonságaira, valamint arra, hogy Honvédségünk számára kifejezetten ezt az ételtípust írják elő a hivatalos szervek.


4)
Mivel a körzetünkben észlelhető csókák csípése madárinfluenzával fenyegethet, valamint látásában korlátozott kis korú varjak jelenléte is aggodalomra adhat okoz, gyermekünk keresztanyja kétlóerős járművéért küldetett. Meg kell azonban tagadnom ezt a kérését, mivel e közlekedési eszközt szintén potenciális veszélyforrások, pontosabban tollas baromfi(a)k foglalták el.


5)
Teljesen felújított, eredeti meghajtással rendelkező nosztalgiavonat indul a második vágányról Kanizsa állomásra. Megerősítjuk, hogy a vonat a kanizsai pályaudvarra megy. A szerelvény elején az irányítási funkciókért a gépész-menedzser felel, ő az, aki a szerelvényt hajtó mozdony irányvektorát és sebességét meghatározza. Más források szerint vonatkísérőként az utolsó kocsiban tartózkodik az a töltött tésztaféleség, amelynek feje táplálkozásunk egyik legfontosabb gumós gyökérnövényévé alakult

(Remélem ezt nem raktam már be korábban. Ha igen, akkor sorry az untatásért. :oops: )

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi, jajj, de jó!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Próbálok válaszolni:
1. CSiga-biga, dugd ki szarvadat
2. Katalinka, szállj el
3. Aki nem lép egyszerre
4. Csip-csip csóka
5. Megy a gőzös, megy a gőzös Kanizsára

Én most jövök rá, hogy ennek nem is az a lényege, hogy odaírjuk, hogy melyik dal az, hanem csak, hogy úgy is el lehet mondani egy éneket, miközben azt hiszed újsághírt olvasol! :o NA, mindegy, én amúgyis mondóka- és gyerekdalbolond vagyok (a tanítóképzőben gyűjtenünk kellett, meg az iskolában és úvodában is jó volt tudni szinte minden órára másat) és ezt megjegyzem magamnak! :wink:
NAgyon jó kedvem lett tőle, el is felejtettem, hogy panaszkodni akartam az éjszakánk miatt. Kriszta többször és elég rövid időközönként felsírt, volt egy nyugisabb időszak 2 és 6 között. Már vagy 4 éjszaka egymás után mindig meg kellett etetnem. MOst is 2-kor evett, és utána nyugodtabb volt. Tehát iztos éhes volt. Szerintetek ez nem baj, hogy éjjel is eszik ismét? Vagy most megint egy növekedős időszakában van, amikor több táplálék kell?

Azért mégiscsak rossz a szájízem, az előző vita miatt. Márti, megbeszéltétek Edittel a dolgot, most ne tessék elvonulni!!! Szerintem sem nekünk szántad ezeket a sorokat, hanem a sógornőnek, de bevallom, én is éreztem belőle egy kis nem tudom mit, szóval nem tudom megmagyarázni, de kicsit rosszul esett nekem is. Kriszta is elég kicsi volt, épphogy meghaladta a 3 kilót a 3100 g-jával, de az orvos végig azt mondta, hogy átlagon aluli a súlya, ami nem baj viszont. Talán ha nem hordom annyira túl, még ekkora sem lett volna. NA, de tudom, hoigy így sem, úgy sem veszített semmit. Megnőtt kint, mindent behozott, sőt. Az apukája meg 2900 g-mal született. Szóval, szerintem is az a lényeg, hogy baba-mama egészséges legyen, nem számít mennyivel és hogyan jön a világra a baba.
Most tessék kérem szépen ide visszajönni, mert nemcsak Dorkának és Livinek vagy a Szandinak van hófordija a héten, hanem Krisztának is és nem tűröm el, hogy ne légy itt ennek a napján! :P :? :P :P :P :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: (Mondtam, hogy szólnom kell előre róla, mert a vonalzó nem mutatja a teljes hónapot! :oops: :oops: :oops: )

Azt hiszem, hagylak most benneteket, mert Kriszta úgy néz ki behozta a tegnapi kakikimaradást és meg kell mentenem a fogságából! :wink: :wink: :wink:
Később, remélem, még tudok jönni. Sőt, a receptet sem felejtettem el! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!

Kép
Helyes, hogy emlékeztetsz minket Kriszta hófordulójára. (Mellesleg megjegyzem, hogy nekünk is lesz a héten, úgyhogy tényleg nem lehet most elvonulni. :lol: )Egyébként valamelyik nap elkezdtem olvasgatni a blogotokat, és akkor jól megjegyeztem, hogy április 1-jén született a kiscsaj. Meg a kórházba kerülésetekről is ott olvastam. Egyébként nagyon tetszik, a babás képsorozat is nagyon jóóó!

Most volt itt egy futár, hozta a Micimackós könyvünket, de már el is húzott, mert nem tudott visszaadni. Majd visszajön, ha lesz már váltópénze. :roll:

Andi
Kép
zsandi
 
 


SZIASZTOK!

Nem jövök pár napig,és mit látok!!!!Nem mondjátok komolyan,hogy sértődés van itt!!

CSAJOK!NE CSINÁLJÁTOK EZT!!!!!!OLYAN JÓ ITT LENNI VELETEK,EGYMÁST SZÓRAKOZTATJUK,BÁTORÍTJUK,HA ARRA VAN SZÜKSÉG,TANÁCSOKAT ADUNK EGYMÁSNAK,ÉS MÉG SOROLHATNÁM MIÉRT MŰKÖDIK JÓL EZ A TOPIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Márti,Edit,
szerintem megbeszéltétek a dolgot,elmondtátok a saját álláspontjaitokat.Editnek bántó volt,tudom Márti nem annak szánta,de Edit már nem haragszik. :lol: Különben meg,amikor beteg a gyermek sokkal érzékenyebbek vagyunk minden külső hatásra.

Szakmailag csak annyi,hogy a genetikának is fontos szerepe van a születési súly kialakulásában.Nyilván egy"madarcsontú"-ez sem bántó akar lenni-40 kg-os anyuka nehezen tudna egy 4-4.5kg újszülöttet világra hozni. :lol: Az én gyerekeim is nagy súllyal születtek,de mind a ketten a párommal nem vagyunk aprókák! :lol:
Sajnos szervi okok is lehetnek súlycsökkentő tényezők!Amikor a méhlepény nem tud elegendő táplálékot adni,erről senki nem tehet,kivéve aki a terhesség alatt nem hagy fel a káros szenvedélyeivel! :evil:
És tényleg az se mindegy,hogy habár nem koraszülött,hányadik héten születik a baba.Mert az utolsó 3 hét alatt 1000 vagy több grammot is hízhat,ha a lepénye jól működik!Az utolsó hetek tényleg a "hízásra"vannak! :lol:
Az ikrek meg általában kisebbek,mint tudjuk és az a ritkább amikor 3200gr felett vannak fejenként!

Akkor most mindenki legyen a régi!!!!!

Márti,
tessék visszajönni!!!! :lol:

Edit,
remélem a gyerekeid már jobban vannak,vagyis Barnus! :lol:


MINDEN HÓFORDULÓS BABÁNAK AKINEK A HÉTEN VAN EZ AZ ESEMÉNY,DORKA,LIVI,SZANDI,KRISZTA,MARCI ÉS FLÓRA SOK BOLDOGSÁGOT ÉS EGÉSZSÉGET!

REMÉLEM NEM HAGYTAM KI SENKIT!

Puszi

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Andi, a Bookline-on rendelsz könyvet?
Vendég
 


Sziasztok!

Ismét én! :lol:

Most nézem a vonalzómat,hogy a Rebi is ma hófordulós!Igaz neki már évei is vannak! :lol: :lol: :lol:
Ákinak meg tegnap volt! :lol:

Na pusza mindenkinek!

Timi
timiban
 
 


Egy kicsit zavart a rendszer az írta az előző hsz-em dátumhoz,hogy:
2006.október 9.hétfő-22:14! :shock: :shock: :roll:

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Kijavította!! :lol: :wink:
timiban
 
 


Drev!

Ez a babanetes Micimackó sorozat, amit minden hónapban a futár hoz. Azóta már járt itt megint, váltott pénzt. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Anyósom jelentkezett be pár perc múlvára, úgyhogy egyelőre ugrott a további fórumozás! :roll:
Megyek, főzzek jkávét! Pussz!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na végre. Reggel sikerült visszaolvasnom és mire írni akartam kidobott a babanet és nem is engedett vissza. Mivel nem aludtam sokat bocsi, ha szétszórt leszek.

Edit, Először is: Boldog Névnapot Virágodnak.
Aztán: ne vedd magadra amit Márti írt. Ezt nem negatívan és pláne nem rólad/rólunk írta(szerintem). Szerintem ki vagy idegileg, mert Barni beteg(remélem már jobban van!!! írj ha időd engeni, csak annyit, hogy hogy vagytok) és rettegsz nehogy Virág is elkapja ezt az izét. Legalábbis remélem, hogy "csak" ezért vetted ennyire magadra a dolgot. Hidd el (ahogy drev írta) nem a kiló számít. Hanem, hogy minden meglegyen, minden a megfelelő számban. Látod drevnek hiányzik némi agysejtje(ezt alá is tudom támasztani). Mégis boldog. Lelkiismeretfurdalásod van amiatt, hogy nem 5 kilósak lettek a csemetéid? Szerintem ezen legalább annyira felesleges rágódni, mint a szopin. Most már úgysem tudsz semmit tenni a múlt megváltoztatásáért. A gyerekeidnek meg(szerencsére) semmi káruk nem lett a kissebb súlyból. Látod elmúlt. Mint a Virág rossz evése is. Egyszer majd a fogzás is elmúlik, akkor majd a "dizsibe" járó gyerekeinkért fogunk aggódni. Na jó remélem hamarabb abbahagyják a fogzást. Ne generálj maganak felesleges fájdalmakat. Van elég a jelenben. Most pl. ez a kórság. Léci, léci, ne érezd magad rosszul emiatt.

Edit/h-ek, Könyörgöm ez a csapat megélt már egy-két nehéz esetet. Állítom, hogy a szopi kimaradás is sokunknak itt oldódott meg ill. nyugodtunk meg lelkileg. Nem akarjuk egymást bántani. Csak szerintem így írásban elég nehéz olyan dolgokról beszélni ami egy-két embernek trauma. Merthogy szóban szerintem fel sem tűnt volna, hogy a Márti mit írt, hiszen ott halljuk a hangsúlyt és érezhettük volna, hogy nem bántólag mondta azokat a szavakat. Amúgy én nem is tudtam, hogy genetikailag adott ez a mekkora gyereketszülök. Akkor én most hova tartozok? (Livi 2170, Dorka 2780.) Ne bántódjatok meg, Márti te meg el ne tűnj mert átmegyek és megverlek!!!! Különben is odamegyek és mindenkit megverek. Egy ilyen éjszaka után.... Livi megint fogzik... Dorkával kézenfogva. Hát nem untakoztam. :?

Andi, jók ezek a kis szösszenetek, amik olyan jól feldobnak.

Barbi, na akkor várhattam én azt a tortát. Pedig nyitva volt az ablak.

Zsuzsi, azért a pörköltes kenyér nem semmi. Én még nem adtam nekik olyat, habár finom az (szerintem), de akkor is. Különben is miért bírálják felül amit te úgyis jobban tudsz a saját gyerekedre levetítve? Látom Szandi szemez a macsekkal... Pár hónap és annyi a cica... szőrének.

Timi, gyere sűrűbben. Mesélj, képek sztorik. annyi gyerek mellett tuti akad...

Rólunk. Fogzunk. Ill a csajok. Vasárnap felváltva üvöltöttek alvás helyett, majd a camo...homeós bogyó lenyugtatta őket. De Livi 10 perc múlva megint sírva kelt végül már nem tudtunk mit csinálni vele adtunk neki nurofent. Éjjel meg felváltva sírtak fel én meg nem aludtam sokat. De apjuk aludt a másik szobában, hallottam... még itt is zavart a horkolása. :lol: :lol: :lol: Én előrelátó voltam alapból a csajokhoz ágyaztam. Liviből két napja csak a nyafit hallani, vinnyog mint egy kismacska. Új játékot talált ki amit mi nagyon nem értékelünk.

Kép Hát ez az...

Szóval kedves gyermekünk túl sok lekváros kenyeret kaphatott(még az anyaméhben mert olyat még nem evett), mert ilyen kis bivalyerőske lett. A kiságy keresztpántjára rálép, felkapaszkodik az ágy tetejére és mászik, lépeget felfelé. Várjuk, hogy mikor tottyan át a másik oldalra és parázunk az "nagykopp" esetleges következményeitől. Ezért tegnap apja jól el is verte. Kapott egyet a kipárnázott, pelenkás fenekére. Na jól meg is sértődött... Szóval jó játékot talált megint.

Amúgy meg felhánytorgatjátok(Márti, Barbi), hogy keveset írok. Basszus, ezt is egy órája írom, de anya zargatása és írásbeli segítése is a gyerekeim legújjabb játéka. Beírok egy szót majd kitörlök 20 karaktert, mert elérik a billentyűzetet. :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?