Új privát üzeneted érkezett!

Sonjus,
Teljesen jó! :)

(Az enyém 7.5 volt 8. napon, és az is jó volt.)

Amit Ancsa írt, azt én is úgy tudom! :wink:

A dokim azt mondja, hogy nem is az a lényeg, hogy minél vastagabb legyen, hanem a kellően rétegeltség legyen meg (v. vmi ilyesmi)! Gondolom ennek egy minimális vastagság már feltétele. És még azt is mondta, hogy gondoljak csak bele a méhen kívülibe, nincs ott semmiféle mnyh!

Kamilla,
ugye? :lol:
Ennyi előnye máris van a mesterséges beavatkozásnak!

Beu :) ,
dehogy önzőség! :) Nyilván téged már kicsit más dolgok foglalkoztatnak, más jellegűek a problémáid, terveid! :wink:

Dolgoznak karácsonykor, de azért sztem inkább arra törekszenek, hogy olyankor csak a legszükségesebbeket fogadják, első konzultáció talán olyankor nem tartanak! :)
angel37
 
 


Vica,Beu!
Koszonom!Probalkozom! :)
Vegso fegyverem bevetem a rossz kedv ellen!
Kép
Zene,jo hangosan!(mar amenniyre Marci mellett lehet)

Kamilla!
Millllllllllliiiiioooooo sok drukk nektek jovohetre!!!!!!!!!!!!!!!

Meg egyenlore a laparon kell tul lennem!Inszem majd csak utana!Remelem! :?

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Angel, Kamilla, Ági!

Szavatokon foglak benneteket!!! Megjegyzem, hogy Kamilla néni minden nap erre jár hazafelé..... 8)

Angel!

Kispasim nélkül megyek, macerás lenne bevinni. 1 óra az út BKV-val. Meg nélküle hamarabb elszabadulok a kollégáktól! :lol:

Kamilla!

Húha már megint itt az idő?? Ez a rövid ciklus előnye.

Beu!

Édes a kis lurkó nagyon. Tegnap én is lefotóztam alvás közben Bendit, úgy aludt el, hogy a fején volt az egyik játéka. :)

Betti
betti73
 
 

 
 

Betti!

Akkor kérjük a képet! :wink:

Beu!

Kölcsönadod Botit egy nagy puszilgatás erejéig? :lol:

Csanita!

Hol vagy??? :?:

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Pihi.
Köszi a segítséged.
Az akkor nekem nem jó mert nekem magas a prog. szintem.
Remélem találok valami okosságot,hogy elöbre lenditsem a babásodást.
Mégegyszer köszike.
meliz
 
 


Betti,
ha összefuttok, egyeztessetek már vmit Ágival! :oops:

Dec 5-ig fullon van a naptáram, onnan viszont még üres az ünnepekig!

Meliz,
sztem is csak akkor lenne érdemes, ha hülyéskedne a ciklusod!
Sajnos okosságot én sem tudok ajánlani mert nincs, de drukkolok! :)
angel37
 
 


[quote="betti73"]A írta:betti73ngel, Kamilla, Ági!

Szavatokon foglak benneteket!!! Megjegyzem, hogy Kamilla néni minden nap erre jár hazafelé..... 8)


Hmmmmm. Tudtam, hogy ezt egyszer megkapom.
Mit szólnál egy holnap 4 óra körüli látogatásnak? Hazafelé beugorhatok....

Aztán a végén tényleg Beunál fogok kikötni!

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Betti, Kamilla,
szóval lehet, hogy holnap talitok lesz? :wink:

Épp négy körül fogunk mi is abba az irányba tartani! :D De sajnos beugrani tuti nem tudok :?

Beu,
bocsi, elfelejtettem írni a kedves meghívásra! :)
Megyünk hozzátok is, egyszercsak teli lesz a házatok a sok ötyével! :lol: + potyautasokkal! :wink:
angel37
 
 


[quote="kamilla306"]
írta:
kamilla306
Potter!Angel!Petike!
Jó volt veletek tegnap. (Ez most úgy hangzott, mintha gruppenszexeltünk volna.........)


Hehe, Peti azért jól "megvizsgált" rajtatok egy-két dolgot, és még cuppogott is hozzá. :lol:
Nekem is tetszett a tali, remélem lesznek még.

Betti,
szuper, gyertek!

Most rohannom kell, majd este átolvasom, és írok.
potter_76
 
 


Vica!
Pocakos képre gondolsz? Ami késik nem múlik, csak már több mint egy hónapja szervízben van a fényképzelgő gépünk :x
Nem tudom mit ülnek rajta ennyit?!

Még a körömvágással kapcs. akartam mondani, hogy először nekünk is a hagyományosnak mondgató bébi olónk volt (chicco), de az inkább csak kaszabolta, mint vágta a gyerek körmét. Aztán Apa befektetett egy Solingen gyerekollóba (4ezer körül volt), de azzal olyan szépen és gyorsan le lehet vágni a Mutyi körmét, hogy csak na.

Beu!
Táblába bekerülhetek, de mostmár nem lógok ki belőle?
Boti egy zabálnivaló kis fickó. Olyan édes, ahogy a feje alatt van a keze...

Kép
szonibaba
 
 


angel37

Igazad lehet semmi gond nincs a ciklusommal.
Sajna azt is tudom,hogy nincs semmi ami biztositja,hogy majd ettöl össze jön.
Probálkozom a hőmérözéssel,Uh. járok rendszeresen szerencsés vagyok mert a dokim a férjem egyik haverja és igy egy kicst könyebb,na meg aztán a rengeteg vérvétel mert a fiunk születése után magas maradt a prog. szintem az egyik petevezetöm el van zárodva.Mi 4 éve szetnénk a kistesót.Ti miótta probálkoztok? :? :(
meliz
 
 


Kamilla!

Nem akartalak megdorgálni! :) Sajnos ma pont nem jó, mert jönnek anyósék fél 3-ra. :(

Már két napja sütök-főzök-takarítok, már csak a porszívózás van hátra. Apának tegnap volt a szülinapja, sütöttem neki szív alakú Sacher tortát. Nagyon fini lett.

Ági!

Kispasi nélkük mennék, majd viszek fotót. :) Ügyintézés előtt vagy utána jobb neked? Fél óránál többet nem akarok a munkahelyemen maradni.

Betti
betti73
 
 


Vica!

Küldök mélben fotót!

Angel!

Ha idén nem jön össze az ÖTYE tali, akkor várlak jövőre titeket.

Ági!

Jöhetsz te is bármikor, van egy szép 150x150-es járókánt, szerintem elférne benne a két kis pasi. Kiváncsi lennék, hogy mit csinálnának együtt. :D :shock:

Betti
betti73
 
 


Bocsi, nem akartam tolakodó lenni, csak ez a "majd egyszer valamikor találkozunk" mindig olyan, hogy végül nem lesz belőle semmi. De akkor marad a majd egyszer valamikor. :)

Jó anyóspartizást! :)

Sonjus! Mi a helyzet?

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Kamilla!

Nem voltál tolakodó, nagyon örültem volna, ha találkozunk!!!! :) Hamarosan összehozunk egy talit!!! Megígérem! Egyelőre nem vagyok még nagyon "mozgékony", mert a vidékre való lánctalpas babakocsival nem tudok BKV-zni, de hamarosan lesz egy extrakönnyű utazós sportkocsink és akkor semmi sem állíthat meg. :D

Betti
betti73
 
 


Ja, majd nekem is valami ilyesmi "terepjáró" babakocsit kell beszereznem. Nálunk még betonút sincs! .....Jaj, de előre szaladtam az időben!

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

Beu!
Ez a Boti baba nagyon édes!

Köszi az érdeklődéseteket, a helyzet nem olyan szép, mint a tegnapi :(
Nekem most hétfő a pé utáni 13. nap, akkor szokott megjönni, így várok...
Felhívtam az ajánlott prof-ot, de csak hétfő délután tudom elérni.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 008.35.jpg
sonjus
 
 


Na és ezek örömére, megyek és bedobok egy palásfűves cucccost :lol: bekapok egy méhpempőt és egy E-t is, desszertnek.
Ha van ott valami, meg kell tapadnia, nem?
sonjus
 
 


Sziasztok,

PotterÁgi,
na igen le lettünk csekkolva! :lol:
Engem inkább csak nézett Petike, Kamillát szívesebben fogdosta! :lol:

Akartam küldeni priviben egy jó kis pákós linket, de nem sikerült! :?

Betti, Kamilla,
tűzzünk ki egy napot januárban! :wink:

Bendit egy mini tankban tologatod? :D

Meliz,
Tavaly márc. óta, de vaktában lövöldözés volt, mert egy év után kiderült, hogy mindkét oldalam el van záródva (mondjuk sejtettem) :roll: Azóta egy lombik és egy fagyibabás beültetés nem sikerült :( Folyt. köv. januárban...

Sonjus drága,
szeretném azt mondani a kérdésedre, hogy így van, de... :roll:
Mindenesetre nagyon drukkolok! Ez a kis hőesés még ne vegye el a kedved! :wink:
angel37
 
 


Az jutott eszembe, hogy a 7.DPO-s esést is beágyazódásnak vettük, így most a 10-el is így vagyok :)
Szóval ketten vannak :lol:
sonjus
 
 


Ancsa!Jobb már a kedved?

Sonjus!Én azért drukkolok.:)

Én ma vagyok utoljára.Jövöhéten táppénz,de azért megpróbálok jönni a beszámolóval.Ma vagyok egy kicsit,néha.
breni
 
 


Sziasztok!

Sonjus, sok túró! :lol:

Reni, nagyon drukkolok és gondolok Rád, hogy minden rendben menjen. :wink:

Angel, honnan sejtetted??????? :roll:

Lányok, nagyon irogy vagyok a talitokra! :oops:

Anita, hol vagy, mi van Veled?
pihi
 
 


Sonjus,
így is van, jól teszed! :wink: Csak optimistán! :)

Reni,
gondolok majd rád jövő héten, és gyere beszámolni, amint tudsz!

Pihi,
Nőgyógyászati előzményeimből sajnos valószínűsíthető volt :? Nem a látnoki képességem működött! :)

Anita,
tényleg merre jársz?
Megpróbálkoztál a dokival, akinek elküldtem az elérhetőségét?
angel37
 
 


Sziasztok!

Pihi!
Igen így utólag tényleg jó nagy hasam volt, pedig én nem is láttam nagynak. amikor hazaértünk a kórházból, és elmentem a tükör mellett, vissza kllett mennem, úgy meglepődtem. Remélem hamarosan Te is tapasztalni fogod :) :) tényleg olyan mitha tegnap történt volna :shock:

Ancsa!
Elhiszem, hogy a zene megnyugtat! Lassan elmúlik a miku, mész majd megbeszélni a lapart?

Betti!
Jaj nagyon cuki lehetett Bendi egy játékkal a fején :) Hú egy ilyen olló lehet, hogy minket is érdekelne. Hol vettétek?

Vica!
Inkább gyere és puszild meg élőben :) :wink: Anita jól van, csak nagyon sok a teendője.

Kamilla!
OK gyere!!

Angyal!
Én benne lennénk egy taliban nálunk! Csak gondolom mindenkinek elég nagy gondot jelentene idecuccolni :( Pedig nagyon szeretnék már mindenkiet "potyautassal" látni :)

Ági!
Jaj olyan jót nevettem, azon, amit írtál Petiről, és a csajokról!

Emese!
Már hogy lógnál ki! Legalább erősíted a rózsaszín mezőnyt! Köszönjük a bókot :)

Szoni!
Köszi a bókot, sajnálom, hogy lefelé indult a hőd, de még nagyon DRUKKOLOK!!!

Kép
Kép
beuka
 
 


Kép

Meliz!
4 év az jó sok :( már az összes lombiklehetőséget kihasználtátok?

Kép
Kép
beuka
 
 


Na igen, Angel azt én is gondoltam! :lol: :lol: De szabad tudni, hogy milyen előzmáények voltak??? :oops:

Lányok olyan jó lenne nyáron csinálni egy nagy talt, amin mindannyian ott leszünk. Ti a babákkal és mi zöldek a pocaklakókkal. HMMM?? Amikor már jó idő lesz!
pihi
 
 


Beu,
sajnos tény, hogy bp-en belül könnyebb összehozni :oops: De majd csak találunk megoldást! :)
Egy idő után nekünk se lesz ám elég Boti csak képen! :lol:

Pihi,
ha valóban érdekel, írok róla, de csakis priviben! Mindjárt megy! :wink:

Legyen nyáron NAGY TALI! Én benne vagyok!

Egyébként szokott lenni évente összbabanetes találkozó, akár ott! :)
angel37
 
 


Pihi!
Én szóltam a páromnak, hogy vegyen nekem sok-sok túrórudit, de most voltam wc-és olyan mintha meg akarna jönni, meg a pocakom is elkezdett fájni.
Fura érzés, mert ugye tudom, hogy hétfőn hívom a dokit és nem is zavar annyira, hogy meg fog jönni :)
sonjus
 
 


Hát igen. Én is tudom, hogy nemsoká HSG és megint előrébb leszünk. De talán pont a HSG miatt NEM AKAROM, HOGY megjöjjön!!!!!
Pedig barni már aktuális nekem minden pillanatban. :(
És, mostmár hogy tudom, hogy a kiskatonák aktívak, annál jobban rosszul fog esni az a ribi piri. :evil:
Na de túlleszek rajta valahogy.
Pár napig nagyon fájt a cicim és feszülgetett a pocim. Mára vége mindennek. Néha-néha érzem a hasamalját olyan barnázás előtti állapotomnak megfelelően. :(
pihi
 
 


Na most elmondok Nektek egy titkot:

Mostanában nagyon sok a savam. Nem tudom mitől. Múlt hónapban mensi előtt elmentem a gyógyszertárba és kértem valami savlekötőt. A gyógyszerész rám nézett és ennyit kérdezett: TERHES? Mondtam, hogy nem, de azért adjon egy tesztet is. Hazamentem, megcsináltam. Nagyon halvány pozitív. Nem hittem el, órákig nézegettem. Megmutattam a páromnak is és azt mondta, hogyha akarja látni, akkor látja. De tényleg nagyon halovány volt. Azért nem hittem el, mert PÉ-ről lekéstünk múlt hónapban. De nagyon jó érzés volt. És végtelen nyugalom töltött el, hogy láthatok én is ilyet. Valószínűleg túladagoltam a pisit és átszineződött a második csík, másnap megjött.
Akkor is nagyon jó érzés volt. Ezer éve nem csináltam már előtte tesztet.

Hát ez történt. Savam még mindig van, nem tudom mi a fenétől. :evil:
pihi
 
 


Pihi,
először már azt hittem most lett halvány 2. csíkod! :shock:

Hátha most vastagabb is lesz! :wink:

Igen, asszem én is örülnék ha láthatnék már egy halványkát, mégha utána meg is jön :oops:
angel37
 
 


Angel, bárcsak most is az lenne!!!!! :) De most barni nélkül! Akkor azt hiszem elhinném. De múlt hónapban már négy napja barnáztam, mire megcsináltam a tesztet. Egyébként írja a papíron, hogy menstruáció alatt nem lehet tesztet csinálni, mert az módosíthatja az eredményt. Hogy negatív vagy pozitív irányba, azt nem írja.
pihi
 
 


Legyen ez! :) Még nincs barni, igaz? :wink:

Az a baj, hogy a pecsét kezdetével már a cicijeimen is érezni szoktam, hogy nincs itt semmi :( Onnatól kezdenek leereszteni.

Éles tesztig még soha nem is jutottam, még a transzfereim után sem :?
angel37
 
 


Még nincs barni, de figyelgetem. Sokszor járok ki a mosdóba. :oops:
A leeresztéssel hasonlóan vagyok.
Éles teszt? az azt jelenti, hogy már késett? Azt hiszem még nekem sem volt olyan.
De majd most! :) meg kell úsznom a HSG-t.
pihi
 
 


Igen, vmi olyasmit! :wink:

Ha rá is pisiltem egyre (általában már pecsét mellett), csak azért, hogy tutira kizárjam, és ne járjon a fejemben, hogy esetleg vmi elindult. A múltkor is azért jártam a végére, és mentem hcg szint nézetésre is, hogy furdalás nélkül abbahagyhassam a progipótlást, mégse szedjem már fölöslegesen.

Igen, majd talán most! :) Hátha beijedt a gyerek is a hsg-től! :D És inkább megtapad!
angel37
 
 


Én általában csak azért teszteltem, hogy nyugodtan csinálhassak egy görbe etést a párommal vagy barátnőimmel. :lol: :lol:
pihi
 
 


Sziasztok.
Bocsi,hogy csak most tudok írni de reggel tudtam meg,hogy vidékre kell mennem és most értem csak haza.

Szia Beuka
Nem használtuk még el 4 lombikot rumlis a történetem.
1,5 évig hallgattam az itteni dokimra (a régire), hogy én egészséges vagyok mert én már szültem egyet és az Uh. is renben van.Azt másfél év múlva azt mondtam "nekem ebböl elegem van "rábeszéltem apát menjünk le Pécsre mert itt is csinálnak lombikot azt ott jöttek elö a gondok,hogy el van zárodva petev. + magas a prog. szintem.Gondolhatod mit éreztem.Ki tudja meddig probálkoztam volna régi dokinál még egy nyamvat vérvételt sem csinált meg.
meliz
 
 


Szia angel37
Mi nekünk is egy lombikunk volt + egy fagyis.z elsö sikerült csak elvetéltem :cry:
Rendesen padlon voltam töle.Mi is januárba megyünk a köv. lombikra majd szoritok neked. :wink:
meliz
 
 


Sziasztok!

Reni!
Koszi!Valtozoan! :?
Nagyon nagyon szoritok neked a jovohetre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anita!
En is aggodom erted! :( Ugye minden rendben????

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Emese!
Én úgy tudom, hogy törvény írja elő, hogy ha 15 napon belül nem tudják megjavítani a gépet, akkor kötelesek cserekészüléket biztosítani. Azért kérdezz rá. :!:
Mikor mész legközelebb dokihoz?

Pihi!
Hogy birtad ki, hogy eddig nem mondtad el ezt a titkot? Vagy csak én vagyok rossz titok tartó? :roll:
Nagyon jó érzés volt biztosan, nagyon nagoyn sajnálom, hogy nem lett folytatása is. Drukk, hogy most élesben mehessen és bazi erős csík legyen. :wink:

Sonjus!
Aztért ne add fel, drukk:++++++++++++++++++++++++++++++++

P.Ági!
Jó lehetett Petike, ahogy cuppogott a csajoknak. Nem lehet elég korán kezdeni. :lol:

Betti!

Köszönöm a képet! Oda vagyok meg vissza Benditől. :D

Beu!
Ne fájdítsd a szivem, olyan szivesen mennék, de nem merek igérni semmit. Néztem már buszt is, vonatot is, legalább 3x kellene átszállni, de inkább 4x-5x és ezt ekkora pocakkal már nem merem vállalni. Az autónkól meg 25-én lejárt a műszaki és csak januárban lesz rá keret...De nagyon szivesen mennék, biztos tök jót dumálnánk, meg jól megpuszilgatnám Botit is!

A nyári taliban sztem benne lennénk, ha minden oké lesz a csemetével. :D

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!
Köszi a drukkokat mindenkinek!
Jól jöhet erre a hónapra, mert ugye aki tud, az 36.9-el is tud! Megemelkedett a hőm reggelre, örültem mint majom a farkának, elszámolgattam még az ágyban, hogy akkor hogy is lesz ez a terhesség, aztán meglepit kaptam reggel!!
1. cn :lol:
sonjus
 
 


Sonjus!

Basszus!, mikor olvastam, hogy 36,9, tökre reménykedni kezdtem, erre közlöd egy ilyennel: :lol: , hogy megjött. Nem semmi csaj vagy.
Irigyellek a kitartásodért. Akkor gyűjtök neked drukkokat erre a hónapra. :wink:

Csanita!

Isten éltessen sokáig!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Hi!

Sonjus!

Lehet, h a mostani sikerülni fog!! Lehet, h ebből a petikéből lesz a babátok, amelyik most vág bele az életbe?

Nekem is hamarosan kezdődik a köv. ciklusom! Hőm: 36.9 :D

Kép
lara26
 
 


Na akkor Lara, gyúrjunk erre petére :)
Hajrá nekünk!!! Drukkkkkkkkkkkkkkkk

Vica drága!
Ezt csak így lehet :) , igaz? Mert miért is lennék elkeseredve, hiszen lesz nekem babám, csak nem most, hanem egy kicsit később!!!
Puszillak
sonjus
 
 


Sziasztok!

Katalinok!
NAGYON SOK BOLDOG NEVNAPOT KIVANOK NEKTEK!!!!!!!! :D :D

Kép

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!

Beu, gyönyörű Boti!

Csanita, mizujs? Régen írtál! Elmentél 20-án a dokihoz?

Vica, már a 27. hétnél jársz, nemsokára neked is meg lesz a babód!! :)

Pihi, Breni, Angel, Lara, nektek nagyon drukkolok, hogy mielőbb babátok legyen!

Kép
kata05
 
 


Ancsa! Köszi a köszöntést!

Katalinok!

Boldog névnapot!

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Sonjus!
:( Tök jó, hogy ilyen pozitívan állsz hozzá...meglásd előbb-utóbb más is lesz pozitív, nemcsak a hozzáállás :)
Drukkdrukk decemberre!

Pihi!
Neked is az erős csíkért! Nem tudom emlékszel-e, de én is hsg közeli élményben voltam. Aztán szerencsémre ki akartam kérni egy másik doki véleményét is (merthogy akkor már a kismanó bent kuksolt, csak még nem tudtuk). Pont a napokban gondolkoztam, hogy ha belevágtam volna, akkor szépen kimosták volna belőlem és nem is tudtam volna.
Szóval csak azt akartam mondani, hogy megijednek ezek a petécskék az ilyen vizsgálatoktól és inkább gyorsan megtapadnak :)

Vica!
Dokihoz legközelebb pénteken megyek, már nagyon kíváncsi vagyok (szivecske, alakváltás, stb.)
Fényképezőt Apa intézi, Ő meg nem egy asztalcsapkodós típus, állítólag vmi alkatrészre vár a szerelő.

Beu!
Ollóról én írtam, ha arra gondosz (Mi a Mammutban vettük, de a Solingen elég elterjedt márka, biztos lehet kapni bmelyik bevásárlókp.-ban vagy pl. Cora üzletsoron).

A táblához az adataim:
mióta? jó kérdés elvileg a tavaly augusztusi vetélés óta folyamatosan, aztán a márciusi ciszta műtét óta folyamatosan. De asszem írd inkább, hogy 2006. április, mert állítólag a ciszta elnyomta a méhemet és az gátolta a dolgokat...
ciklushossz: 28-32nap
életkor 30év (1976.12.25.)
megjegyzés: Szonja baba 2004.
Így jó lesz? Ha még kell vmi, sikíts!

Tegnap olyan migrénem volt, hogy azt hittem kimúlok. Még ma is fáj, de már elviselhető. Nem láttam semmit, zsibbadt a fél oldalam. Ráadásul vendégségben voltunk, ott ültem a nyakukon, nem tudtam elindulni. Végül két kocsival vágtunk neki, elvittek Apuékoz, oda értünkjött Apa, így keveredtünk haza vmikor este 9-kor.
Ilyenkor csak Quarelin vagy Cataflam segyt, de az ugye most kilőve, így megpróbálkoztam egy nyamvadt kis Algopyrinnel, remélem nem ártottam a bébinek vele. Azt szoptatáskor is adtak a kórházban amikor fájt vmim, már nem emlékszem mim.

Kép
szonibaba
 
 


Nyári tali okés!!!

Betti,
Peti kajál 2-kor, aztán negyed-fél 4 körül kidől, akkor leteszem aludni.
Úgy gyere, hogy ébren találd! Képet hozzál!!!
Ja, és lemértem Petit, a hónap elejétől csak 120g-ot hízott szegényke.

Angyal,
boldog névnapot!!! :D
potter_76
 
 


Hi!

Beu!

2.cn-n vagyok. :D Ezt a ciklust hamar lezavartam. :lol:
Most jön a stimus. :D

Kép
lara26
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?