Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Hogy lekopogjam(kopp,kopp,kopp)egyenlőre elkerülnek minket a vírusok.Jól vagyunk,nem vagyunk betegek.Bár multkor amikor erről írtam,hogy jól vagyunk,másnap köhögni kezdett Lollika.Remélem most nem így lesz! :)
Mindenkinek jobbulást kívánok és aki oltást kapott,azoknak azt,hogy (Zsezs és Krisz(?),ne legyen semmi gond.

Most egy kicsit dicsekedni fogok!Képzeljétek,Lollika 2 napja nem mindig,de néha szól,ha pisi,vagy kaki lesz és bilire kéredzkedik és bele pisil ill. kakil.Nem erőltettem,csak a fényképeken látta az unokatesóját,hogy hogyan csinálta,meg meséltem róla és magától kérte a bilit.Persze emellett belepisil a pelusba,de olyan okos!!!!!

Egyébként tényleg lehet valami a levegőben,mert csajszika is elég rosszul aludt mára virradóra,sokat cicizett.

Kép
Jucus és Lollika
lollibaba
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a vígasztalást, nagyon aranyosak vagytok. :wink:

Tegnap msn-n benyeltem egy trójai vírust, ami odavágott a gépemnek. Tűzfalam, vírusírtót leszedte és egy csomó doksiban kárt csinált. Ma lett kész. :evil: :evil: :evil:
Csajok: a gépem is küldözgette utána, remélem senki nem nyelte be miattam. Nem tudtam leállítani, én is így kaptammintha egy barinőm küldte volna, én rákatt. és onnét elszabadult a pokol.
Ha valaki mégis, akkor bocsi. :oops:

Babinti:
Neked írtam is, h ne nyisd meg, remélem megúsztátok. :lol:

Zsu, Piros:
jobbulást a gyerekeknek.

Bogi:
síelés bizti nagyon jó lesz. :lol: :lol: :lol:

Marcó is náthás kicsit, de remélem nem lesz semmi komoly belőle

pusssz
Vendég
 


Tünde!

A pelenka árát pl. vissza lehet rajta igényelni :)
Mármint az EP-on.

Érdekes, hogy sokan a boltban sem veszik a fáradtságot, hogy számlát kérjenek, pedig biztosan megérné. Én mindig rákérdezek az anyukáknál, hogy a családban van-e, és a legtöbbször kiderül, hogy van, csak épp nem tudták, hogy a pelenkát is le lehet róla vonni.

A síelést már nagyon várom!
Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Bogi, ezt nem Enikőnek akartad írni? :? :shock:

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Szia!
Nem tudom :shock: :roll:
De ahogy néztem, tényleg nem Te írtad :)

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Tünde/Bogi!

Lehet, hogy nekem :) vagy Orsinak. Gondolom nekik is van az audi által.
Én is tudom a pelust, bár hülye módon én is 1 év után jöttem rá. Tényleg folyamatosan szigorítják az ep felhasználását.
Pl. először korlátlanul lehetett utazni. Ok, ne menjen valaki Kenyába adómentesen. Ezért meghozták az évi max 150.000 Ft keretet utazásra, aztán, hogy csak az előző évi egyenleged öddzegében, aztán max. 100.000 utázásra+sporteszközre. Aztán jövő júniustól semmi. Ez már talán túlzás. Egy-két hazai hosszú hétvégénél több úgyse fért már bele, ezt minek elvenni? Ennyi igazán szolgálhatná az egészségünket, nem akkora luxus. De ha nem mehetünk ep-re akkor az lesz :(
Na jó, politika befejezve!

Betegek gyógyulgatnak?

Képzeljétek! Már mennek pár métert a fiaim. A lakásban már egész jól közlekednek. Mégiscsak ellesték a technikát a babatalin!

Amúgy hol vagytok???


:)

Puszi!
Enikő
roen
 
 


Sziasztok
csak egy gyors bejelentkezés, mert nekem is nagy hirem van :D
Barni két alsó fogacskái kibújtak kedden, ma 5hónapos, csak cici van neki még, és hát igen..kipróbálta már h milyen vele harapni... :shock:
mindenkinek puszi és gratula a menő-manóknak :D
Erzsi
Kép
erzsi100
 
 


Sziasztok anyukák!
szabóné 30
 
 


Sziasztok anyukák!

Szidóniának hívnak van egy 5 hónapos kislányom Petra:
Mi már a tejcsi mellé eszünk pótlást mert kevés a tejem.
Ti mit adtok a csemetéknek enni?[/img]
szabóné 30
 
 


Szia Mindenkinek!

Üdvözöllek Szidónia!Örülök,hogy csatlakoztál.Érkezésed talán kicsit felrázza kissé hallgatag topicunkat. :oops: ;) :)Gratulálok picúrkádhoz!

Én hat hósan kezdetm el gyümivel kínálni babintim,de egészen nyolc hónapos koráig nem fogadta el.Talán próbálkozz anyatejkiegészítő tápszerrel (tejkészítménnyel),és persze almával,banánnal,sárgarépalével,borsópürével.

Na haragudjatok,most csak ennyire futotta... :oops: Kissé szanaszét vagyok... :oops: :oops: :lol:

Kérlek benneteket,támogassátok az alább bemásolt petíció kezdeményezést.Ma kaptam emilben.
Kedves Babafalvások!

Aki járt mostanában a Pro és kontrában, tudja, hogy egy ideje már törjünk a fejünket, mit lehetne tenni a szülész választás korlátozása ellen. mivel tüntetést azért mégse akarunk szervezni, egy petícióra gondoltunk, amit az eü. miniszternek címeznénk.

A részleteket alább, a hírlevélben ill. ebben a topikban találjátok:
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... opic&t=296

A petíció kb. a következőkről szólna:

Bevezetés:
- röviden leírnánk, hogy miért kell külön kezelni a szülést minden más orvosi beavatkozástól: nem tervezhető előre, anyuka "végzi", orvos csak támogat, mennyire fontos a bizalom, lelki tényezők szerepe a komplikációmentes szülésben
- felhívnánk a figyelmet arra is, milyen különbségek vannak kórház és kórház között a szoptatás támogatása tekintetében
- milyen veszélyei lehetnek a tervezett intézkedésnek: programozott szülések, komplikációk megszaporodása, anyagi szempontok egy-egy beavatkozás eldöntésénél
- anyagi terhek növekedése: hálapénz plusz a kórházi számla

Amit kérünk:
- kórház- és orvosválasztás legyen továbbra is szabad, de ha nem, akkor
- a kórháznak fizetendő pénzból kötelezően részesüljön a szülést levezető orvos,
- ne legyen ilyen aránytalanul magas a császár költsége,
- a most utolsó trimeszterben levő kismamákra ne vonatkozzon az intézkedés, azaz csak ápr. 1.-től vezessék be,
- dolgozzanak ki egy ösztönző programot a kórházak számára a szoptatásbarát körülmények és hozzáállás megvalósítására,
- dolgozzanak ki egy ösztönző programot a kórházak számára a háborítatlan szülés körülményeinek és hozzáállás megvalósítására.

Utóbbi kettő azért kerülne bele, mert amíg nem egyformák ezek minden kórházban, addig nem egyenértékűek a kórházak , vagyis nem mindegy, melyikben szülünk. De ez gondolom nekünk, kismamáknak egyértelmű.

Amihez szeretnénk a Ti segítségeteket, támogatásotokat kérni:

Első lépés
- A petíció végleges szövegének kialakítása - ezt most hétvégén szeretnénk megcsinálni (on-line egyeztetéssel), és várunk javaslatot is, hogy mi legyen még benne.
- A petícióhoz szeretnénk 20-30 aláírást összegyűjteni kismamáktól, kispapáktól, és így nyilvánosságra hozni.
Aki ebben a kettőben szeretne segíteni, részt venni, kérem, jelezze a topikban, vagy az info@babafalva.hu címen.

Második lépés:
- El szeretnénk indítani egy támogató aláírásgyűjtő kampányt, ezt már hétfőn, vagy kedden, csak még bérelünk hozzá egy postafiókot. Az aláírásgyűjtő ív, és minden egyéb anyag, letölthető lesz a Babafalváról. Kérjük, hogy az aláírások gyűjtésében segítsetek.
- Felmerült, hogy kellene egy olyan nap is 1-2 héten belül, amikor Budapesten lehetőség lenne személyesen is aláírni, ehhez viszont kellene valami fedett helyszín, és valami olyan, amit a gyedemből is meg lehet finanszírozni. Erre várnánk ötleteket, segítséget.

Ezen kívül minden olyan segítséget elfogadunk, ami az ügy minél szélesebb körű megismertetéséhez hozzásegít.

Én magam is magánszemélyként veszek részt ebben az egészben, persze kihasználva a Babafalva adta lehetőségeket.

köszönettel,
Kocsisné Péterfy Hajni
Budapest, 2006.11.25.

- babafalva.hu Munkatársak ========================================================= Ez az üzenet a(z) babafalva.hu hírlevele, amelyet azért kaptál, mert feliratkoztál rá. Leiratkozás: http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... p=edituser

Puszi Nektek!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Sziasztok!
Szidónia!
Üdvözöllek én is köztünk!Nekem 3 gyermekem van 13,11,3 évessek!Én is elégkorán kezdtem a hozzátáplálást nekem sajna csak 2hónapig volt tejem,utánna tápszert ettünk :( !Elösször főzelék krumpi almával,sütőtök,répa stb.....,gyümölcsből alma,öszibarack,gyümilé!Késsöbb adhatod a tejpépeket azt hiszem már van 4hónapos kortol is!
Remélem tudtam segíteni!Aműúgy merre laksz?
Sziasztok mindenkinek kellemes napot kívánok! :D

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Nagyon kevés időm van mostanában azért is maradoztam el.
Marcell minden időmet leköti,amikor alszik csak akkor tudok a dolgaimmal foglalkozni.
Tegnap már írtam ide,de közben a férjem mutatni akart nekem valamit és ügyesen bezárta az ablakot :D

Kyrával kivizsgálásra járunk fejfájás ügyben. Eddig még szerencsére nem találtak nála semmit. Lehet ő is migrénes lesz,mint én :(
A szemész doktornőnek az a véleménye,hogy lelki okai lehetnek az alkalomszerű fejfájásnak. Marcell születésére vezette vissza a dolgokat. A fül-orr gégész -aki nagyon jó barátunk-szintén ezen a véleményen volt. Hajlok rá,hogy ez egy kis figyelemfelkeltés lehet tudat alatt Kyra részéről,hogy több figyelmet igényelne. Az utóbbi időben megpróbáltunk többet foglalkozni vele -főleg a férjem,mert nekem Marcell mellett nem könnyű- és képzeljétek már egy ideje nem panaszkodott fejfájásra. Remélhetőleg ez nem is fog változni.
Tudom mennyire fontos lenne neki,hogy kettesben csináljunk programot,de sajna ezt nagyon nehéz megoldani. Korcsolyázni kettesben járunk,azt nagyon élvezi,főleg ha én is korizok vele.

Enikő!
Gratulálok a fiúk első lépéseihez. Hamarosan Te is szaladhatsz utánuk :)
Nem irigyellek,nekem néha Marcell egymaga is sok :lol:
Nagyon szép Zsófi a képen. Nála nem volt féltékenység a kicsikkel kapcsolatban?

Erzsi!
Neked is gratula a fogacskákhoz! Jó korán kezdte. Az azért nem lehet kellemes ha szopi közben harap. Én ebből kimaradtam,pár héttel a fogacskák előtt hagyta el Marcus a szopit. Neki csak 8 hónaposan jött ki az első.

Tünde!
Hogy vagytok?
Pocaklakó nagyra nőtt már?

Vea!
Nem jöttél......

Jucus!
Lolli nagyon ügyes!!! Érdemes próbálkozni a bilizéssel. Mondjuk én is gondoltam már rá,mert múlt héten pelenkázás közben csörgött a telefon,gyorsan leraktam Marcellt a szőnyegre,persze totyogott utánam és hallom mondja hogy kaka,leguggol és odakakilt a pakettára :lol: Ez már annak a jele,hogy érzékeli a kakit. Dani fiamat nagyon hamar 8 hónaposan bilire ültettük,onnantól mindig bilibe kakilt,persze tudtam mikor aktuális. Nem sokkal 2 éves kora előtt lett teljesen szobatiszta. Kyránál később kezdtük a bilizést,mert közben nagyon megváltozott a korai bilizéssel kapcsolatos szemlélet, ő is csak 2 évesen lett szobatiszta. Nehogy félreértsd,ezzel nem azt akarom mondani,hogy ne próbálkozzatok.
Lehet Nálatok hamarabb bekövetkezik.

Hajni!
Marcusod jobban van?
Nekem is épp most talált valami vírust a víruskeresőnk. Kézi keresésre állította a férjem így időközönként fut a program.

Csajok!
Csináljuk már a saját fotóval ellátott jövő évi naptárakat. Nagyon sok fajta templéttel tudjuk készíteni,lapozhatós vagy 1 oldalas kivitelben. Karácsonyi üdvözlőlapokat is tudunk. Akit érdekel szóljon,Babaneteseknek adunk kedveznényt :wink:

El kellene kezdenem a karácsonyi vásárlásokat,de egyenlőre még azt sem tudom kinek mit is vegyek :)
Ha esetleg megosztanátok velem ötleteiteket nagyon hálás lennék,hátha kapnék valami jó tippet Tőletek. Több kisgyerek is van a családunkban.

Szidonia!
Üdv. közöttünk. Marcell 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott.Utána kezdtük a gyümölcsök,majd a főzelékek bevezetését. Én először gyümölcsöt is kevertem a főzelékébe. Mondjuk az én fiacskám nem válogatós,ő mindent megeszik :D
Mesélj magatokról többet.

Puszi Mindenkinek!
Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Helló Szidónia, üdv itt, gratula a pici lányhoz. Én csak kb. 2,5 hónapig tudtam szopiztatni a kisfiamat, Krisztofert. Tápszeres volt,így korán, 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Persze akkor még csak gyümilével. Aztán jött az almáskrumpli, céklás, répás, stb. A fontos az, hogy mindig a krumpli főzőlevét használd fel.

Jucus!
Nagyon ügyes Lollika! Gratulálok nektek. Én is terveztem már egy ideje, sikereteken felbuzdulva aztán meg is vettük az első bilit! Mi is próbálgatjuk majd !
:)
2 hét múlva mi is ellátogatunk az Enikő által említett balatoni wellness szállóba, alig várom! Remélem Krisznek is nagy élmény lesz!

Maminti!
Az általad írt dolog engem is nagyon zavar, jó hülye helyzetet teremt így a kormány! Annyira de annyira felesleges ez, legalábbis abból a célból, hogy elkerüljék a túlórát és a hálapénzt! Mert ugye lehet majd ragaszkodni az orvosunkhoz, ez engedélyezett,csak ugye plusz pénz. És ezért aztán ugyanúgy ki fogjuk fizetni a hálapénzt...Ez egy ördögi kör, és csak mi járunk roszabbul...

Tünde!
Neked mi erről a véleményed? Rád is fog már vonatkozni? Januárban érkezik a kistesó,ugye? Jól vagytok?

Most megyek, remélem mindenki meggyógyult! Puszi:

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Erzsi,
Barnus nagyon szép kisfiú!!! :)

Bea, Zsu!

Ne haragudjatok, de nincs erőm ezt a topicot is aktívan követni. :(
Bea, a hasam nő, sztem már tök nagy, nem is tudom, mi lesz 2 hónap múlva...
Zsu, a kérdésedre a választ megtalálod a másik topicban, ott is felvetődött a téma.
Én nagyon szeretném, ha engem még nem érintene, olyan közel van az a január, hátha nem lesz idő erre a parlamentben...

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!
Lányok!
Elvoltam Beánál az üzletben nagyon gyönyőrű képeket csinált nekem,az ovódai képek után,sokkal szebbek mint amit az oviban is csináltak!Megnéztük a naptárakat is és nagyon jók azok is!Szerintem aki arra jár és van ideje menjen oda hozzá nézze meg a naptárakat stb....,mert szülőnek,rokonnak nagyon szép ajándék egy olyan naptár!Sőt 10%kedvezmény szupi nem :D :lol: ?Jó ez csak vicc volt!
Bea!Tényleg köszi hogy ilyen gyorsan és persze gyönyőrűen megcsináltad Erikem képeit!
Zsu!Mindenképpen próbálgasd a bilit de ne erőltesd!(ez csak egy jó tanács)!!!
Ja és még valami ha valaki pénteken este az Árkádban jár,mindenképp menjen a szinpadhoz műsor lesz ott,és az én lánykáim is szerepelni fognak az iskolai korusal nagyon szép dalokat fognak énekelni!amúgy ez az egész 18-kor fog kezdődni!Én is ott leszek Erikkel!
Na egyenlőre ennyi mert lassan megyünk az oviba!
Puszi mindenkinek!
Sziasztok

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Hát továbbra sem lepjük el ezt a topikot!
Bezzeg a kismamik! :) Ott pörög az élet.
Nem mintha nekem marha sok időm lenne. Most is itt kotornak a fiúk az asztal alatt és rángatják a zsinórokat.
Hihetetlen a dugó és vezetékmániájuk. Anyósom mesélte, hogy férjem öccse is konektorokban nyúlkált és vezetékekkel játszott egy éves korától. És lám villanyszerelő lett! :D

Jucus!
Ügyes Lolli a bilizési próbálkozásaival. Főleg, hogy a pisit és a kakit is jelzi! Hogy mi mikor érünk ide. Pedig a fiúk néha naponta 3-szor bekakilnak. És fejenként! :shock:
Már úgy pelenkázok mint a gép!

Erzsi!
Most aztán jönnek a fogacskák sorban!!! Kenitek valamivel, vagy nem viseli meg Barnust?

Vea!
Mi lehet elnézünk az Árkádba. Egyszer voltunk és rájöttünk, hogy egész jó időtöltés ezekre a korán sötét uncsi estékre. Fiúk bámészkodnak, mi meg szusszanunk egyet.

Bea!

Elhiszem, hogy eggyel (mit eggyel hisz hárommal) se könnyebb neked.
Érzékeltetésül: még kicsik voltak amikor egyszer Pestre mentük barátokhoz. Ágostont itthon hagytuk, mert a nátha lappangott benne. Ábel szinte végig nálam volt, uram meg jókedélyűen beszélgetett régnemlátott barátjával. Legközelebb mindkettőt vittük. Ekkor az egyik Tamásnál volt. Végül is nekem semmivel se volt nehezebb.
Na jó azért nehéz, mert itthon egyedül vagyok velük. Főleg egy éves koruk óta. Tényleg több időt igényelnek, mint előtte. Addig olyan békésen eljátszogattak.
Tényleg mondja Marci, hogy kaka? Ez nem semmi! Nekem csak vigyorogva mutogatnak a pelusra, ha van benne valami!
Több szót is mondogat? Nekem is kérdezte a dokinéni az 1 éves státuszon, hogy hány szót tudnak. Hát ha a hm és az ö..ő is szó, akkor kettőt!

Zsu!
Írtam privit!

Nagyobb gyerekes anyukákat kérdezem!
Akinek már váltott tejfogat a csemetéje.
Az rendben van, hogy még elől nem hullanak a fogacskák, nem is mozognak, de már hátul nőnek a hatosok?
Zsófinak nőnek, már áttörték az ínyt.
Tök vicces, most az összes gyerekünk fogzik! :roll:

Szidónia!
Szia!
Sokan leírták már miket adtak. Mi is hasonlóan. A sütőtök, répa nagy sláger volt.


Puszi!
Enikő
roen
 
 


Sziasztok!

Vea!
Örülök,hogy meg vagytok elégedve a képekkel.
Mi is mennénk holnap az Árkádba,de még rá kell beszélnem a férjemet,mert egyedül nem bírok a két kicsivel.

Enikő!
Marcell tisztán mondja,hogy anya,apa,mama,baba,na és a kedvence a kaka :lol: ,és ha kér valamit próbálja mondani, de csak annyi sikeredik,hogy k,k. Ezt a hangot mondja akkor is ha megkap valamit,olyan mintha meg akarná köszönni. De lehet,hogy csak bemagyarázom magamnak :D
Ennél többet ő sem beszél.

A fogváltással kapcsolatban,elég meglepő a dolog,Daninak az első fogai estek ki először és csak utána a hátsók. Nem kérdezted a gyerekorvosotokat?

Többiek hol vagytok????? Orsi,Márti,Jucus,Bogi,Kriszi,Piros,Hajni,stb
Tényleg nem pörög itt az élet.

Kriszi Te is nagyon eltüntél innen!!!
Msn-en sem válaszoltál....


Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Mi megvagyunk, csak inkább a másikba irogattam. :oops:
Ennyire nem mindig van időm, itt meg semmi pörgés nem volt.

Javaslat:
Nem kellene 1 helyre írni, mint rég? :oops:
Vendég
 


Szia Roen!

A 6-os fog nem fogváltást jelent, hisz ott nem volt tejfog.
Teljesen normális, hogy most nő. A 6-os csak egyszer jön elő. A tejfogak később potyognak. Viszont ezekre a fogakra nagyon kell vigyázni, hisz helyettük nem lesz másik. Nagyon gyakori, hogy mire a fogváltás megkezdődik, ezek a fogak romlani kezdenek. Akkor kezeltetni kell.

Egyetértek Hajnival, lehet, hogy újra egyesíteni kellene a két topicot?!

Bea
ráhel
 
 


Sziasztok!

Vagyunk. Sajna Zselyke tegnap belázasodott, kicsit náthás is, és este kijött egy újabb foga. Ez a hét termése.

Jucus
Lolika nagyon ügyes. Jó sokat beszél már. Mi is próbálkozunk már a bilivel, de elég változóak még a napok. Ma főleg a babája pisilt.

Bea
Marcell jó gyorsan fejlődik. Igazi kiscsibész lett. Kyra fejfájása javult ? Már rég láttunk képeket róluk.

Vea
Hogy sikerült a fellépés az Árkádban?

Enikő
Gratula az ikrek járásához. A vezetékek és kapcsolók nálunk is nagy kedvencek. A számitógépet folyamatosan ki-be kapcsolgatná, ha nem lennék résen, ráadásul most rájött, hogy a cd tartót is ki lehet nyitni egy gombbal, bezárni viszont már tolva akarja. :(

Zsu
Biztos jó lesz kikapcsolódni a Balatonparton. Kicsit irigykedem is, én már annak is örülnék, a kedves ki tudna venni néhány nap szabit. De a munkahelyén úgy döntöttek, hogy az utolsó hónapban kell mindent megoldani, amit az előző 5-ban nem tudtak.

Tőlem visszatérhetünk a másik fórumhoz. Valóban pörgősebb kicsit. :)

Szép hétvégét!
Ja majdnem elfelejtettem. Most vasárnap kell meggyújtani az első gyertyát? :oops:

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!
Orsi!
Köszi a kérdésed,nagyon szépek voltak szépen énekeltek egyszóval ügyessek voltak!De azok a törpék ott az Árkádba,aki még nem volt okvetlen menjen el valami tüneményessek!Hát én is Erikkel többet voltam a törpéknél,mint a szinpadnál :D állandóan oda huzott!Remélem csak a fogától volt lázas,vagy egyébként beteg is?Ha igen jobbulást nektek!
Holnap megyünk reggel 9-re a télapobácsihoz a szinházba,idén tudtam szerezni jegyet!Még sosem voltam/tunk remélem tetszeni fog Eriknek!
Igen holnap gyújtjuk az első gyertyát.
Mindenkinek szép napot!
Sziasztok

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Sajnos nincsenek túl jó híreim.
Lili nagyon beteg. Már 4. napja lázas, ma megeredt az orra de nagyon, a mandulái nagyon csúnyák, nem engedi, hogy hozzáérjek a nyakához.

Este kapott az arcába egy kis hidegvizet, mert le akartam szívni az orrát a porszívóval, nem engedte, aztán kézivel próbáltam, azt sem engedte, de valamennyit sikerült, és annyira felspanolta magát megint, annyira üvöltött, hogy hányni kezdett. Le kellett csillapítani.
Aztán leszívtam porszívóval az orrát, és ahogy érezte, hogy jobb lesz, megnyugodott, de két perc múlva megint tele lett az orra.

Hogy lehet ezt kivédeni, hogy folyamatosan tele az orra, ha leszívom neki sír, akkor attól újra feltelik. Nem kap levegőt, és iszonyat hallgatni, hogy próbálja az orrán venni, nem kap, aztán egyszercsak egy nagyot sóhajt hörögve, mert már majdnem megfullad.


Ma anyunál voltak, tegnap ott is aludtak, mert nekünk már be volt fizetve az osztrák út. Anyu azt mondta, hogy ott nagyon jól érezte magát, kb. 2 óráig nem is volt vele semmi, be sem lázasodott.

A bevásárló körút nem volt túl eredményes, de azért pár dolgot kaptunk.
Vettünk Katicának egy Thomas a gőzmozdony játékot. 3 mozdony van benne, meg sínek. Nagyon tuti.
Lilinek meg vettünk egy kis bábszínházat, amiben ujjbábok vannak.
Az osztrákoknál is van egy olyan báb, mint nálunk a Vitéz László. Ugye ez Lili kedvence. Úgyhogy nagyon szuper jól jött.
Vettünk még egy kis Thomast is, amit most odaadtunk Katicának, mert tudtuk, hogy Lili le fogja nyúlni.
Kint van olyan "kinder tojás", ami Disney figurás. Micimackós figurák vannak benne, nagyon tuti.
Vettünk Mozartkuglikat :), meg kis Mozart piákat.
Ja, meg Lilinek vettek balettruhát.
Annyira imád táncolni, hogy az csúcs. Minden este be kell kapcsolni a rádiót, és táncolnak ketten Katicával. A vicc, hogy Lilinek nagyon jó mozgása van. Ha TV-ben táncolnak, ügyesen utánozza a lépéseket, még a balettot is.
Katica meg aztán... Őt látni kéne közben. :)

Na dugó benyel, azért remélem ez a topic is felélénkül kicsit.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Vea

Valószinűleg a foga, vagy a 15 hós oltás miatt volt lázas. Már jól van. :) Erikék aranyosak lehettek! Nincs képed?

Bogi
Jobbulást Lilinek! Remélem gyorsan túl lesz a betegségen. Már a karácsonyi vásárlást kezdtétek el?

Zsu

Krisznél van valami utóhatás?

Jucus

Hogy mint vagytok?

Bea
Remélem ti is egészségesek vagytok?

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Szia Orsi!

Köszi, Lili ma már jobban volt, bár párszor odarohant, hogy szédül.
Az orra sem folyt már ma, talán helyre jön. Láza már két napja nincs.

Igen, a karácsonyi vásárlást kezdtük el, de nem sokra jutottunk.
Én egy picit csalódtam a bécsi vásárban. Szép volt, de nem valami hasznos.

Lányok!
Nektek van olyan, hogy elszakad a cérna?
Tudom, hogy sokaknak az a nézete, hogy még hangos szóval sem szól a gyerekhez, de nekem bevallom néha elszakad a cérna.
Szoktam kiabálni, néha meg is legyintem őket. Bár Lili elég galamblelkű, rá elég csúnyán nézni, már tudja, hogy hol a helye, és jön bocsánatot kérni, de Katica csúcs.
Őrá ha hússzor rászólok, huszonegyedszer is ugyanazt a rosszat csinálja. Ha rácsapok a kezére, akkoris. Van, hogy a fenekére kell ütnöm egy nagyobbat, hogy érezze is, és akkor meghunyászkodik.
Persze baromira rosszul érzem magam ilyenkor, és bocsánatot kérek tőlük, ölembe veszem őket, együtt vígasztalódunk, de néha úgy érzem muszáj. Ati azt mondta, hogy vegyünk egy tányérkészletet, amit földhöz vághatunk :) Na ja, de ki takarít utána? :)

Mi megyünk holnap Mikulásozni a Megyei Könyvtárba, aztán szerdán a helyi baba-mama klubba, este meg ide jön a mikulás.
Tavaly vettünk egy ilyen gagyi mikulásruhát, apu beöltözött, és nagyon tuti volt :)

Puszi, és ha addig nem jönnék, jó mikizést!

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi! Örülök, hogy túl vagytok a nehezén. Nem fenyegetésképpen, de nálunk is ez a lázvírus dühöngött és mindhárom elkapta. Figyelgesd a Katicát is.

Cérna-ügyben azt hiszem én már bevallottam itt a fórumon is, hogy bár imádom őket, azért nálunk is gyakran hangos a nappali anya hárpiázásától. Ilyenkor leginkább azért vagyok dühös rájuk, hogy kihoztak a sodromból és nem lehetek az a tündi-bündi, megértő, feláldozó, szelíd édesanya, akinek nincs is gondja másra csak a gyermekei lelkecskéjére.

Tartok tőle, hogy én sem ütöm meg Ráhel és a többiek által a másik topikban kifejtett mértékét. Pedig, mint tudjuk ez az idő nem jön vissza... Persze nekem sem. Meg a kölkeimnek sem. Csak azt tudom mondani, hogy adtak volna több baksist a gólyának, akkor jobb anyát kapnak. Így legalább felnőttként lesz mire fogni, ha valami nem jön be. Amúgy sincs már sok esélyem az idealisták szerint arra, hogy igazi lelki kapcsolat alakuljon ki a gyermekeimel, mert mindhármat császárral szültem. Hát ez van. Ráadásul még dolgozom is! Fúj! Dobhatjátok a köveket!

Nálunk idén lesz apa először Mikulás. Kíváncsi vagyok mit szólnak a kicsik. Annát már persze nem lehet megvezetni, de ő is nagyon kíváncsi. Reméljük nem szólja el magát.

Üdv,

Piros
piros
 
 


Sziasztok!

Piros!
Ne haragudj, de nem értem, miért írtad, hogy a másik topicban...
Sztem egy szó nem esett arról, hogy a császáros anyukáknak nincs "megfelelő" lelki kötődése a gyerekeivel, és arról se esett szó, hogy az is rossz anya lenne, aki dolgozik...
Ez a császáros dolog sztem is egy nagy baromság, nem ezen múlik, de erről talán beszéltünk is Nálatok.
Vagy légyszi javíts ki, ha félreértettem a szavaidat!
Az miért baj, ha valaki első babásként, vagy sokadik babásként idealistán látja a világot?
Vagy azért, mert Magyarországon élünk, legyen mindenki depis, rossz kedvű? Mert ugye erről vagyunk híresek... :(

Bogi! Sztem ha már kiabáltál vmiért a lányokkal, vagy elcsattant a pofon, amit akkor "jogosnak" ítéltél, akkor az utána következő bocsánatkérésel csak jól összezavarod őket. De persze ez csak az én véleményem.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Ez lemaradt:
Piros, sok sikert Apának, majd írd ám meg, hogy hogy sikerült a Mikulás szereplése! :wink:

cérnaügy: nálam egyszer szakadt el, a nem tudom, hányadik éjszakai bulinál, de akkor is "csak" hangosabban mordultam Zitára. De hát persze nekem még csak egy gyerekem van, és kicsi, így ha vmi "rosszat" tesz, abban még én vagyok a ludas, pl hogy tiltott dolgot megkaparint, kiönti a kaját, ilyenek.
Gondolom ahogy az idő múlik, úgy vékonyodik majd a cérna is. :D :D

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Benézek ide is. :lol:

Bogi:
Sztem következetesség lesz a kulcs.
Ha rákiabálsz akkor az úgy van jól, ha meg nem akkor meg úgy.
Csak egyik mellett kell kitartani.
Én az utóbbi mellett vagyok, néha nehéz, de ezt az utat ítéltem meg helyesnek.
Pedig Marci tényleg nem egyszerű eset. Visszabeszél, hisztizik és nagy huncut.... De majdcsak rájön, hogy ez így nem lesz jó.

Piros:
én is dolgozom, Marci 2 hós kora óta. Emiatt nem érzem magam rossz anyának, mert mikor Vele vagyok akkor meg CSAK Vele vagyok....
Császár pedig nem hiszem, hogy a lelki kötődésben szerepet játszana..
Férjem sokat van úton, sokat dolgozik,,,, és Marci hozzá kötődik talán a legjobban. Apa, Apus, Apuska... Napi 200x ezt hallom. :lol:
Én nem szoptattam, emiatt kaptam sok hideget....De úgy gondolom, hogy nem ettől vagy a sima szüléstől lesz valaki jó anya.
Ha ez így lenne, akkor kis hazánkban a 10 gyerekes kissebbség lenne a szuperanya. :roll:

Bogi:
Jobbulást Nektek.És jó Mikulásozást.

Cérna:
Nekem is sokszor égnek áll a hajam, sokszor képzeletben olyan dolgokat művelnék, hogy.... :oops:
De tartom magam, ilyenkor feljövök msn-re, valakit elkapok , kipanaszkodom magam és máris jobban vagyok. :lol: :lol:

Puszik

Ui:
ha jól látom mindenki olvassa a másikat is, így sztem vissza kellene térni 1 topicra. Én néha lusta vagyok 2x leírni ugyanazt, átmásolni meg olyan izéééé :roll: :roll: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Bogi!
Jobbulást Lilinek,bár ahogy most olvastam már javulgat.
Én is ingerültebb vagyok mostanában a kicsikkel,szégyellem is magam emiatt,és próbálom visszafogni az indulataimat,de sajna nem mindig sikerül :oops:. Utálom magam ha kiabálok,de néha nem tudok máshogy hatni rájuk. Ha csak simán rászólók Marcellre,kinevet,ha felemelem a hangom attól azért kicsit megszeppen. Na nem túlságosan :?
Kyra a hisztijével borít ki,bár mostanában /lekopogom gyorsan/,ritkábban fordul elő.
Szerintem az a gond,hogy nincs mindenre annyi idő,mint szeretnénk. Nálunk mindkét gyerek külön igényli a figyelmet,és persze nem könnyű egyszerre mindenre figyelni.

Piros!
Én sem értettem soraidat. Miért lennél rossz anya? A kötődés szerintem Nálatok semmivel sem rosszabb,mint bármelyikünknél.
Úgy érzem szavaidból kicsit túlterhelt vagy Te is. Mint ahogy sokan közülünk.

Tünde!
Én szeretem az optimista embereket,de lássuk be azért a mai világ ad nekünk okot bőven a pesszimizmusra.
Ja és Téged irigyellek,mert Zita viszonylag nyugis gyerek. Bár majd meglátjuk ha megszületik a tesó,az marad-e. 2 gyerekkel azért sokkal nehezebb. Én nagyon látom nálunk a különbséget. Amíg Marcell nem született meg,Kyra nyugodt,kezelhető,tüneményes kislány volt. Soha nem kiabáltam vele. Ezért is vállaltam harmadik gyereket. Aztán megváltozott minden.....
Mondjuk ez nem törvényszerű,hogy mindenhol bekövetkezik,de ahogy magam körül látom az ismerősöket,hasonló gondokkal kűzdenek.
Viszont azt hangsúlyoznom kell,hogy a nehézségek ellenére én nagyon boldog anya vagyok,és örülök,hogy lehet 3 imádnivaló gyerkőcöm.

Orsi!
Köszi jól vagyunk, Marcus köhög kissé, meg folyik az orra,de nem komoly,csak ánizsos köptetőt és orrcseppet kapott.

Mi is megyünk ma Mikulás ünnepélyre Kyrával,Marcellt nem visszük,félek nem bírná végigülni a műsort.
Tavaly házhoz jött hozzánk a Mikulás,az is nagy élmény volt neki,remélem idén jól dönttöttem,hogy elviszem őt.

Mindenkinek jó Mikulásozást kívánok!
beátab
 
 


Bea!
Persze, tisztában vagyok vele, hogy Zitával (egyelőre) kifogtam a főnyereményt, hogy ilyen kis nyugis. Az apjától örökölte, nem tőlem. :D Nyilván ez változni fog, ha hazajövünk Ákossal, nincsenek is hiú ábrándjaim. Készítem a gyatyamadzagokat, hogy legyen mivel felkötnöm.
Zitának már kezd kibontakozni a személyisége, baromi hisztis kiscsaj, már megvolt az első utcán földön fetrengős hiszti is. Az itthoniak meg mindennaposak, de könnyen el lehet terelni a figyelmét. Egyelőre...

Egyetértek Veled, van okunk a pesszimizmusra, én alapból hajlamos vagyok a depire, :(de én kizárólag a babavárásra értettem, amit írtam.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!
Hát mi is betegek lettünk ismét :( .Bár csak köhögünk (de elég rendessen)meg folyik az orrunk mármint Eriknek remélem nem fordul komolyabbra a dolog mi is ánizsos köptetőt kaptunk meg sinecod cseppeket ha éjjel rátőrne a köhögés.ugy hogy ismét nincs ovi.
Cérna ügy:nálam is sokszor elszakad a cérna,kiabálok ,legyintek de ettöl még nem érzem rossz anyának magam!Nem ok nélkül kiabál az ember a gyerekkel szerintem!
Bogi!
Mennyiért vetted a bábszinházat?A tesómmal nem tudtam ám beszélni azért nem írtam meg hogy hol lehet venni amiről beszéltünk msn-en!Remélem nem hari ,de igy is tudtál venni!
Mi vasárnap voltunk a színházban a mikiünnepségen de nem voltam tőle nagyon elragadtatva.Holnap az oviba jön a mikulás arra azért elviszem Eriket!Aztán a héten folyamatossan jön a miki egyik nap anyumé,aztán apumé,tesómé stb.......!Mozgalmas hét lesz!
Na ennyi mára.
Mindenkinek további szépnapot :D A betegeknek jobbulást!
Sziasztok,puszi mindenkinek!

Kép
vea
 
 


Na ugye, hogy sikerül felrázni ezt a topikot! :D

Komolyra fordítva a szót, valóban pointíroztam a dolgot kissé, amikor összegyűjtöttem az elmúlt időben hallott közhely-gyűjteményt a szuperanyák ismérveiről (természetesen nem mind származik a fórumról).

De átfutva a másik topik múlt heti termését kicsit szíven ütött, amit a Bogi kapott a munkája miatt. Biztosan igazatok van, hogy sokszor ír róla, de farizeus dolognak tartom közhelyekkel kifizetni a dolgozó anyákat. Igenis része a munka amindennapjainak és büszke lehet rá, hogy olyasmit talált/hajtott ki magának, amit a gyerekei mellett is tud csinálni.

Most mondhatjátok, hogy elfojtott lekiismeretfurdalásom miatt vagyok ilyen érzékeny a megjegyzésekre. Lehet. Biztosan ebből is van bennem, ahogy semmi sem fekete vagy fehér az életben. Kicsit mégis úgy éreztem magam olvasva a másik topik írásait, mint a dohányzók mostanában nyugaton az éttermekben/reptereken/közösségi terekben. "Tudom, hogy egészségtelen szokás és ölöm vele magam, de attól még én is ember vagyok."

Most muszáj mennem fürdetni, így nem tudom folytatni értékes soraimat, de remélem értitek mire gondolok. És ezért gondolom, hogy van létjogosultsága mindkét topiknak. Igenis másképp látod a világot 2 vagy három gyerekkel, mint az elsőt várva, amikor még szentül megfogadod és hiszed is, hogy képes leszel minden helyzetben "ideálisan" viselkedni. Nekem jólesik olyanoknak írni a gondjaimról, akiknek nem kell bizonygatnom minden írásban, hoyg szeretem a gyerekeimet akkor is, ha éppen nem csupa lelkesedés a hangom.

Értetek, ugye? Bármiylen zavaros.
P.
piros
 
 


Sziasztok,
télleg fellendültetek :D
nálunk is van betegeskedés :( Detti megint nemoviahéten van..vmi virust összeszedett,hányás,hasmenés..ma már kicsit evett és benne maradt és a többieket eddig elkerülte,remélem igy is marad!!
mikor olvastam Bogi cérna témáját elgondolkodtam..olyan jó lenne ha vasból lenne az a cérna :D én is a kiabálósanyukákhoz tartozom, de persze nem sokat érek el vele..pedig a dicséreteket is osztom rendesen nem csak elvárok dolgokat, de vhogy mégis megcsinálják ezerszer is úgy ahogy tudják h anya szól érte..Marci már nagyobb és próbáltam vele besz, h miért van ez igy?? neki mér jó az ha kiabálok egy sort??,akkor mért tudja rögtön h mit és h kell??? nekem komolyan fáj ha kiabálok velük, de néha már nevetek kinomban, mikor hallom pl. h mikor durrogok magamnak , ők meg a másik szobában azt ecsetelik az apjuknak h: tudod anya biztosan fáradt és azért ideges, nem kell rá haragudni.... :D egyszerűen fel sem fogják h nekik kéne változtatni vagy nem úgy csinálni, csak azt érzékelik h én szólok vmiért...én ezen nem birok változtatni..vmennyire pedig szerintem még ha gyerekek is azért venni kellene a dolgokat, nem??? van én látom rosszul???
Barnuskám még a tündérigyereke vagyok anyumnak kategória :D
dobok fel a két fogacskájáról egy fotót :D
sziasztok
Erzsi Kép
erzsi100
 
 


Piros!
Sztem nem olvastad el elég alaposan a másik topicot. Én úgy emlékszem, hogy se én, se más nem tette szóvá, hogy Bogi dolgozik, és nem Ő az egyetlen anyuka, aki dolgozik a kisgyereke mellett.
Egyébként volt egy ilyen sejtésem, hogy miatta írtad az előző hsz-t.
Én spec. azt tettem szóvá, hogy ugyan már, had vásároljak attól és olyan módon, ahogy én szeretnék, és ezért Ő ne sértődjön meg, mert semmi köze hozzá. Ahogy nekem sem ahhoz, hogy Ő dolgozik, ezért nem is volt szó ilyenről.
DE abban sztem igazunk volt, hogy a babanet nem piactér, persze akarva akaratlan esik erről is szó, de nála már másról sem esett, és ez egy idő után vhol kibukik, hogy egyfolytában tukmálta a cuccait, pláne, ha olyan stílusban még ki is oszt, mert mástól mertem vásárolni.
Részemről a téma lezárva.

Betegnek gyors gyógyulást kívánok!

További jó topicozást!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Jobbulást Dettinek!

Igen, Erzsi, nagyon jól írtad le a dühöngés tárgyát! Néha van olyan érzésem, hogy azért akartam annyira még kisgyereket, hogy legyen még ilyen egyértelmű "tündérigyerekevagyokanyunak" korszak az életemben. :) Amint nagyobbak, mint pl. Annám 8 évesen, máris elbizonytalanodom a szerepemben. Kisbabaként valahogy elégnek tűnt gyakran megölelni, megszoptatni, ha kérte és szeretni. Kiskamaszként már nem olyan egyszerű velük.

Sajnálom, Tünde, ha esetleg belegyalogoltam az egódba. Nem igazán értem miért érzed személyesen neked címzettnek a leírt gondolatokat. Azt hiszem ez a Bogi meg a Te dolgod, hogy egymással mit beszéltek és a Bogi sem írástudatlan. A bejegyzést én azért írtam, mert ez a véleményem. Nem kell megértened, ha nem akarod. Kár lenne, ha véleménycsere helyett ezután csak kinyilatkoztatnánk és részünkről lezárnánk a témákat, csupán mert nem értünk egyet. Igaz, ezt a csontot alaposan lerágtuk.

Ugye nem kell új topikot nyitnom, maradhatok itt köztetek? :wink:

Piros
piros
 
 


Csajok:
részemről rendben, hogy szerintetek kell a két topic, de én így döntés elé álltam...

Ezentúl ha valakit érdekel mi van velünk, akkor a másikban olvashatja...

Mindnekinek Minden Jót.

Üdv: Hajni

ui:
1 gyerekesként talán ott a nézeteim jobban találkoznak a többiekkel...
Vendég
 


Sziasztok!

Látom a a "cérna" téma tényleg lehelt egy ki életet a topikba. :)

Én sajna vagy nem kiabálós voltam, vagyok. :oops: De ideológiát is gyártottam hozzá : inkább kiabálok, minthogy 40 évesen szívinfarktust kapjak az elfolytott dühtől. :) Azért ez nem azt jelenti, hogy egész nap ordítok Zselykével, de rá szoktam szólni erélyesebben. Nekünk bennti cicánk van, egy 14 éves öregasszony, Zsezse elég sokáig babrálta a kajáját. Ami, szerintem, nem túl jó dolog, és ezzel kapcsolatban azért volt kiabálás. De a problémát a szobábaküldés oldotta meg. Azóta még egyszer kellett beküldeni a szobába, legnagyobb meglepetésemre be is ment magától. :)
Erzsinek igaza van, hogy a gyereknek is tennie kellene valamit. Zselykének mindig azt mondom, hogy addig van demokrácia amig együttműködik. Szerencsére ő még szeret együttműködni. :lol:

Mi csak az Árkádba mentünk el Mikulást nézni, de Zselykének a mozgólépcső jobban tetszett. Azért odament a Mikihez és elvett tőle egy cukrot. A manók is nagyon tetszettek neki, tapsikolt és örvendezett.

Remélem mindenkinek jól sikerült a Miki-party?

Azt, hogy jó csináljuk-e a gyereknevelést úgyis csak 20 év múlva tudjuk meg igazán, addig pedig lazán, és optimistán. :lol:

Szép álmokat!

Csók: Orsi

Ui.: Azért néha ver a víz, hogy mi lesz ha majd Zselyke a felnőttkori problémáit a sanyarú gyerekorára vezeti majd vissza. Bujdoshatok világgá. :)

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Erre például nem is gondoltam, hogy összezavarnám őket, de jó, hogy mondod. Valóban lehet benne valami.
Ugyanakkor arra is próbálom nevelni őket, hogyha dühösek, és kiadják magukból a dühüket valamilyen formában, akkor ne szégyelljenek bocsánatot kérni attól, akit megbántottak. De egyébként igazad van.
Bár úgy érzem valamiért Te kezdetektől fogva fújsz rám (ne érts félre biztosan adtam rá okot, magamat ismerve), én az ilyen helyzeteket nem szeretem. Én magam nem vagyok haragtartó típus, és nagyon bánt, ha bocsánatot kérek valakitől, és aztán ő azt szóra sem méltatja, sőt a hozzá intézett szavaimat sem reagálja le, csak ha valami hibát talál bennem, és jól belém köthet.
Szóval még egyszer bocsánatot kérek tőled mindenért amit valaha is ellened elkövettem, szóval, tettel, bármivel.
A "kapcsolatunk" persze továbbra is folyhat az eddigi mederben, ha Téged ez megnyugtat, sőt ha megkérsz, többé nem is intézek hozzád semmiféle hozzászólást.

Szerintem Piros hozzászólását úgy kell értelmezni, amilyen Piros maga. Te is ismered őt személyesen, tudod, hogy egy alapvetően vidám, karizmatikus személyiség, és a hozzászólása a cérna ügyhöz is éppen ilyen volt. Vidám, kicsit önirónikus, és én legalábbis semmi olyat nem olvastam ki belőle, ami bántó lett volna.

Piros!
Én mostanában szerencsére nem nagyon engedtem el magam, a téma azért vetődött fel bennem, mert éppen tegnap sikerült magam megint kikiabálni.
Lányaim azt hiszem azért veszik a lapot, inkább Lili, Katica még annyira nem fogja fel, ő minden rosszaságot megcsinál századszorra is.
Pl. a késes esetnél volt az, hogy nekem rontottak páran (nem a fórumon), hogy miért nem rakom el előle feljebb a kést. Hát azért, mert a gyerek gyerek és nem hülye, bemegy a fürdőbe, hozza a sámlit, és amit akar eléri, mindenre felmászik. Szerintem tanulja meg ő, hogy a kés nem játék. Miután kétszer jelzés értékűen rácsaptam egy kicsit a kezére, azt nem értette meg, aztán mikor kicsit jobban ráütöttem a kezére, harmadszor már megértette. Azóta nem fordult elő ilyesmi. :)
Én a hozzászólásodból nem azt vettem ki, hogy állandóan tőled zeng a ház, hanem azt, hogy nálad is előfordul, hogy elszakad a cérna.
Amíg kicsik, és veszélyes dolgot művelnek, addig nem lehet nekik megmagyarázni, hogy figyelj ezt nem szabad, mert ez és ez történik. Addig rácsapok a kezére, addig rámordulok (hátha megijed, de nem :) ).

Erzsi!
Dettinek jobbulást!
Tökre igazad van, és én is pont így gondolom, hogy nekik le kéne reagálni, hogy nem véletlenül tépjük a szánkat, hanem az ő érdekükben.

Orsi!
A Te felfogásod tökre tetszik. Én nagyon csíplek Téged, és Zsezsét is. :) Ez a demokrácia duma megmosolyogtatott, hiszen mostanában lépten nyomon ezt hallom, és így családba építve legalább értelmet is találok benne :)
Akkor ahogy telefonon megbeszéltük, a csomag a fodrászatban lesz.
Azért ha nagyon unatkoztok, kijöhettek, ha már mindenki egészséges lesz, és csak azért jöttök, hogy dumáljunk, és nem rohantok.
Talit nem merek javasolni, mert ahogy most irányomban áll a közhangulat, nem lennének túl sokan :)

Andi!
Átszámítva a bábszínház olyan 5500 Ft körül volt. De kicsi, és ujjbábok vannak hozzá, viszont nagyon tuti.
Van benne Kasperl (eszembe jutott), ez olyan, mint a Vitéz László, van benne ördög, király, királyné, krokodil???. Meg egy kis függönyös bábszínház szerű keret, de mondom az egész olyan 20*20-as vagy 25*25-ös lehet.

Bea!
Igen, mindegyikünk időzavarban és hiányban szenved. Bár nekem amikor itthon vagyunk, elég nyugis napjaim vannak, kivéve amikor nem figyelek rájuk eléggé, és erre fel is hívják a figyelmemet valamivel.
Én amúgy tökre tisztában vagyok vele, hogy minden rosszat azért csinálnak, hogy jobban figyeljek rájuk, és velük foglalkozzak a számítógép és a munka helyett.
Amióta ezt beláttam, és egyensúlyt teremtettem, azóta nincs nagy gond, csak amikor összesűrűsödnek a rendelések, sok a munka, az intézni való, akkor megbosszulja magát kicsit, de nem vészes.
Az ő kis életükben a nyugalom, a rendszeresség (ebben Piros a példaképem!) a legfontosabb a határtalan szeretet és a rengeteg törődés után.

Lányok!
Én nem hiszem, hogy a gyerekeinkből lelkileg sérült felnőttek lesznek. Mindannyian követünk el nevelési hibákat, de szerintem megtaláljuk az arany középutat is.

Tünde!
A következetesség tényleg nagyon fontos. Lilinél még sikerül betartani, de a két gyereknél már nagyon nehéz. Bár kicsi a korkülönbség, mégis vannak dolgok, amit az egyiknek szabad a másiknak nem. Most jön a dilemma, hogy akkor mit csináljak.
Ez pl. a játékoknál nagyon nagyon nehéz, és Lili emiatt egy csomó olyan játékból kimarad, amit neki már szabadna, de Katica még nem tudja, vagy nem lenne túl jó vége, ha csinálná.
Ezért mondjuk sajnálom, hogy nem világosítottak fel az ovi ügyben, mert azért ott lenne lehetősége ezeket a játékokat játszani (gondolok itt a festésre, gyurmázásra, ollóval nyirbálásra). Kipróbáltuk, hogy akkor csinálják, de sajnos vagy veszekedés, vagy iszonyatos rendetlenség lett a vége.

Azt azért megmagyarázhatnád, hogy hogy zavarom össze őket, mert bár úgy értem magát az összefüggést, csak kíváncsi vagyok, hogy melyik a jobb. Ha inkább nem zavarom össze őket, és azt hiszik, hogy még mindig haragszom rájuk, vagy ha tudják, hogy elszállt a mérgem, anya normális, lehet vele ökörködni, játszani, és látják a mintát, hogy ha ők ilyenek, akkor utána bocsánatot is lehet kérni, és akkor könnyebb az élet, vagy ha továbbra is azt hiszik, hogy mérges vagyok még, és akkor tényleg besérülnek szegények hosszabb távra, vagy a kis lelküknek tovább lesz rossz, mint szükséges.
Remélem nem érted félre a kérdést, egyáltalán nem kötekedni akarok, csak nem tudom hogy értetted.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Mikulás ünnepség

Nagyon nagyon jó volt.
Ma a Jaksy mamához is jött a Mikulás, meg a Megyei Könyvtárba is a dolgozók Mikulása.
Katicát én még ennyire ajándéknak nem láttam örülni.
Mindkét alkalommal szinte repült a boldogságtól.

Lili meg egyszerűen szuper volt.
Mamához csak úgy jött a Mikulás az ablakba. Lili épp akkor ébredt fel, aztán kicsit később úgy csináltunk, mintha hallottunk volna valamit.
Aztán megtalálták az ajándékot, és boldogok voltak.
Lili mit mondott:
Anya ez annyira kedves volt a Mikulástól.

Aztán délután a könyvtárban a Vaskakas bábszínház egy színésze volt ott, ő csinált egyedül, a gyerekek bevonásával egy szuper vidám vicces műsort, aztán jött a mikulás. Mikor ki lehetett menni szerepelni, kérdeztem Lilitől, hogy kimegyünk-e énekelni.
Mondta, hogy igen.
Hárman: a húgom, Lili meg én kimentünk, Lili letérdelt a Mikulás elé, és együtt elénekeltük a Télapó itt van-t.
Apa felvette, nagyon ügyes volt.
Pedig előtte már mondta, hogy neki nem kell ajándék, mert fél a Mikulástól. De szerencsére nem így lett.
Nagyon büszke vagyok rá :)

Ő is megmondta: Büszke vagyok az ajándékomja :)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Szerintem a Bogit már tényleg hagyjátok békén,ő tényleg bocsánatot kért nem is egyszer!Például a másik topicban most olvasom hogy ismét hálózsákos ügyben keresik!Most mit csináljon ? Válaszóljon vagy ne válaszoljon?!Ha válaszól ismét le hurrogjátok ha nem válaszól akkor meg ........ tartja az a valaki aki kérdezett tőle!De ez az én egyéni véleményem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na mindegy!
Erik igaz beteg ,de az ovónő mondta hogy ma mindenképp vigyem le az oviba mert jön a mikulás hát leviszem megvárom aztán hazajövünk!
Bogi!
Nem tudom ez a bábszinház ugyan az e mint amit a tesóm mondott,majd holnapjönnek haza aztán megkérdem tőle!De azért amit te vettél az sem rossz szerintem!
Na egyenlőre ennyi!Csak megint felhúztam magam :?
Naísziasztok!Mindenkinek kellemes napot!
Puszi nektek! :D

Vea/Andi

Kép
vea
 
 


Bogi!Most olvasom a topicot és látom ügyi voltál !Jól tetted hogy e-mailben beszéled meg a dolgokat mielött megint baj lesz belőle! :lol: puszi neked!

Kép
vea
 
 


Szia Andi!

:) Nagyon aranyos vagy a támogatásért! Jól esik.

Szerencsére Csillával személyesen ismerjük egymást, így nem volt gond a dolog. Szegénynek a 3 gyerkőc mellett nem nagyon van ideje visszaolvasni szerintem, és ezért kérdezett a neten. NEki pl. ez a legkényelmesebb, és meg is értem miatta.

A bábszínházat mikor megláttam, rögtön beleszerettem, úgyhogy nekünk biztos szupi lesz. Ha a gyerekek nem is élvezik, mi majd jókat játszunk vele.


Na ilyen is rég volt. Mikulás van, és süt a nap hét ágra.

Mindenkinek szép napot!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Helló mindenkinek!
Rövid leszek,mert takarítanom kell/ kéne, mosok, Kriszt kergetem kajával, stb.

Orsi!
Krisz-en lett pár pötty, de más utóhatás nem volt.

Tegnap ismét nagyon erős hasmenése volt, teljesen kicsípte a popsiját, volt sírás minden pelusozásnál!! :( Ma voltunk dokinéninél, teljes diéta, és ismételten megkért, szokjunk le teáról, gyümiléről. megígértem. Mától víz van. Krisz utálja. Szóval fel van adva a lecke.

Cérna ügy: nálam is el szokott szakadni. Kiabálok. Aztán megbánom,pedig amúgy én is a következetesség híve vagyok..

Krisz amúgy elkezdett csacsogni,lassan mindent megismétel, amit hall. Tisztán mondja pl. a nővérem nevét: Hajni. És minden mást utánoz. Ez nagyon jó érzés!!
Balatonra indulnánk pénteken, de csak ha a törpike nem lesz roszabbul.

Tünde: nem hiszem el, hogy a te kiscsajod tud hisztizni!!

Miki buli: jó volt gyerekek közt lenni Krisznek, azt hiszem, Miki nem nagyon érdekelte. lazán elsétált volna mellette, amikor a csomagért kellett kimenni..
Amúgy nálunk tombol a Thomas gőzmozdony mánia, nem tudom ti szeretitek-e? Nagyon aranyos!
Mégis sokat írtam, megyek is,puszi, jobbulást mindenkinek!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Piros
, nem gázoltál bele az egomba. :)
Azért éreztem a magaménak, amit írtál, mert hogy Téged idézzelek, a Bogi "tőlem is kapott".

Bogi!
Nem pikkelek Rád, csak más a világnézetünk, másképpen élünk, és ezt mind a ketten leírjuk, talán ezért gondolodhattad, hogy bajom van Veled. Pl amikor elkezdtem ide írogatni, írtam, hogy enegm érdekel az ezotéria, asztrológiát tanulok, mire Te mindjárt mondtad, hogy az meg micsoda áltudomány, stb. De ezzel semmi gond, nem vagyunk egyformák.
A bugyortudoros témára visszakanyarodva, miért nem teszed be az aláírásodba a honlapod linkjét, és akkor aki akarja, megnézi.
Meg ugye azért abban egyetértünk, hogy senki nem írt olyat, hogy nem írhatsz a munkádról, csak jelzések mentek, hogy egy kicsit sok volt...

A másik téma: szetm jó választ nem tudok adni, mert én sem tudom. De az biztos, hogy ha mondjuk engem minden verés után anyám/apám babusgatott volna és bocsánatot kér, akkor én ebből azt vonom le, hogy basszus, ezek úgy ütnek meg, úgy tolnak le, hogy nincs is igazuk.
De írtad, hogy Lili bocsánatot kér, akkor azt elfogadod, és nincs harag, és még a tekintélyed is megmarad.
Szóval sztem ha úgy ítéled meg, hogy rosszat tesznek, akkor Ők kérjenek bocsánatot, ne Te azért, hogy így vagy úgy helyre tetted Őket, nem? Ha pedig megbánod, hogy eljár a kezed, akkor próbáld úgy, hogy ne járjon el. De ez megint csak az én (egygyerekes :D) véleményem.

Azért nem írtam semmit a bocsánatkérésedre, mert amikor olvastam amit írtál, eléggé felment bennem a pumpa. Az igaz, hogy Te pár óra eltéréssel írtad a hsz-eket, de én pár perc eltéréssel olvastam. Utána meg nem foglalkoztam a dologgal, és el is felejtettem.
De természetesen nem haragszom, jogod van Neked is leírni a véleményed, és amúgy sem vagyok haragtartó típus.

Zsu, legközelebb felveszem videora! :)
Diétához kitartás!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!

Szuper, megnyugodtam!

Szóval szerencsére ritkán jár el a kezem.
A bocsánatkérés úgy szokott kinézni, hogyha lehordom Lilit, ő mindig bocsánatot kér, és mondja, hogy többet nem csinál ilyet (ezt speciel nem tudom honnan szedte, mert ilyesmire nem tanítottam soha.)
Ha véletlen megütöm akkor először ő kér bocsánatot, aztán én is mondom, hogy ne haragudjon, nem akartam ráütni a popójára. Általában a seggére verek. Ez eddig egyszer volt necces, mert ugye leszokóban van a pelusról, én az elején erről egyszer megfeledkeztem, és úgy csaptam a seggére, ahogy bugyrostól szoktam. Na bugyor nélkül baromira megérezte szegényem. Akkor pl. bocsánatot is kértem tőle azonnal.

Értem már, hogy mire gondoltál azzal, hogy összezavarom.
Igazából nem tudom eldönteni, hogy valóban így van-e.
Tény, hogy ő is megtanulta, hogyha veszekednek Katicával, és mondjuk (mivel még ő az erősebb) valamit erővel vesz el tőle, és ettől Katica elesik, akkor bocsánatot kér tőle. Vagy ha simán megüti, mert Katica valamit balhézik vele, akkor is egy idő után odamegy, és mondja, hogy ne haragudj.
Nem tudom, hogy milyen következtetést von le amúgy ebből. Szerintem még viselkedés mintákat utánoz, nem kombinál túlságosan.
Vagyis kombinál, de még csak olyan egyszerűen, mint egy közel 3 éves gyerek.
Persze később oda kell figyelnem erre, meg hogy lehetőleg tényleg ne járjon el a kezem még a mostani 2 havonta egyszer sem.
Na Katicánál ebben gondban leszek :) :)
Annyira kíváncsi vagyok, hogy Neked milyen lesz a második, pláne, hogy kisfiú lesz.
Nekem az első 6 hónap volt a legkönnyebb velük. Utána fokozatosan lett nehezebb, most megint kicsit könnyebb, mert már jól eljátszanak, csak Katica alapvető természete olyan, hogy a szeme sem áll jól, hihetetlenül huncut, és kiharcolja amit akar.
Amúgy szerencsére MÉG egyik sem hisztis :)


Zsu!
A fene. Szegény Krisztofer.
A víz dolog azért nem olyan gáz ám. Jobb lesz neki is, Neked is, ha átszoktatod, minél korábban.
Tapasztalatból beszélek, mert nekem sajnos Lili egyáltalán nem hajlandó meginni a vizet. Most már megérti, hogy amikor kikergetük a fogmanókat, akkor már nem ihat mást, csak vizet, de nehezen ment.



Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Csak pár percem van, de annyira megörültem, hogy írtál, Tünde! Tegnap aludni sem tudtam amikor olvastam Hajni döntését a topikelhagyásról, mert azon filóztam, hogy vajon mennyi közöm van hozzá. Hiszen az enyém is csak egy vélemény a sok közül és korántsem biztos, hogy én látom jól a dolgokat. Nem akarok vele senkit sem megbántani, igyekszem gyakorolni is az általam is hirdetett toleranciát. Csak néha löki le az agyam a szíjat. Lehet, Bea, hogy igazad van és kicsit besokaltam. Mindenesetre szurkolok, hogy Hajni vágya teljesüljön és hamarosan a többgyermekesek csapatát erősítse.

Képzeljétek, ma itt járt a Mikulás! Rakok fel képet, annyira édesek voltak! Dávid eléggé megszeppent, de még Sára sem ismerte fel az apját. Anna pedig nagyon jót mókázott velünk együtt.


Kép van zsákjában minden jó...

Most mennem kell, legközelebb hosszabb leszek.

Piros
piros
 
 


Sziasztok!

Piros!

Ez nagyon édes!
Nálunk is járt. Apukám volt a mikulás. Nem ismerték fel, pedig a cipőjét ismerik, meg a hangját sem változtatta el. Katica, aki imádja a papát, most tartott tőle. Ha felismerte volna, rohant volna oda: Papaaaa, papaaaa.

Énekeltünk neki, apu meg mondta a hülyeségeket, nagy erőfeszítés kellett, hogy ne röhögjük el az egészet.

Annyi csoki még a boltban sincs, amennyit kaptak. Most egy időre el vagyunk látva.

Szerintem Hajni távozásához Neked nincs közöd. Azt hihette, hogy talán feléled egy vita, és abból akart kikerülni. Szerencsére nem így lett. Hálás vagyok Tündének is, hogy tudtuk tisztázni a dolgainkat.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Piros, Bogi!
Sztem Hajni nem a "vita" miatt ment el, hanem nincs energiája több topicra, de talán benéz, és ír pár sort.
Egyébként én is maradok a másiknál, mert én jól begyűjtöttem a topicokat, van Zitáé, Ákosé, a győri, nincs energiám/időm nekem sem ennyi felé írni, de nem szerettem volna nyitva hagyni a kérdéseket.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


kuuuuuukkkkkkk..

Piros:
nem miattad megyek el, sőt az elmegyek az nem is fedi a valóságot.
Én régóta mondom, h nincs erőm ennyit követni.. írok Marci korba, másikba, meg msn.. Mellette meló...
Ezért is javasoltam, h újra legyen 1 közös.
Mivel a többségnek ez így jobb,h kettő van, így meghajlok az akaratotok előtt. Viszont így döntenem kellett, hogy hova is írjak.
Amiért a másik mellett döntöttem, annak az az oka, h úgy érzem ott a nézeteim jobban hasonlítanak. Remélem ebből nincs sértődés..

Persze, ha lesz időm be-be kukk, csak hát nem leszek aktív tag. :roll:

Pussz

ui: ha lesz tali azééé szóljatok:)
Vendég
 


Sziasztok!

Szívesen ismiznék,dumcsiznék veletek,de itt még nagyon nem ismerem ki magam! :roll:
Győr mellet lakom,2 éves kisfiú anyukája vagyok.
Bármiről szívesen beszélgetnék...
Annak is örülnék,ha találkoznék hasonló korú kisfiús anyukával és megbeszélhetnénk az éppen aktuális dolgainkat!
Szivesen fogadok tanácsot,segítséget a társalgóval kapcsolatban is!
Köszönöm annak,aki ír!!

Sziasztok!
anyacuka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?