Új privát üzeneted érkezett!

Üdv!

Norwell, tudom, hogy nem nekem címezted, de én úgy csinálom, hogy kb. 2 evőkanál forralt vízben feloldok öt golyót, és szemcseppentővel adok neki, ha nyügis. Ez a mennyiség egy napig kibírja, szóval naponta csinálok neki frisset.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Lányok:
Chamomilla:ch15 fogzásra félóránként,óránként 5 golyócska(a füzet irja)
de ha ennyire nem súlyos a dolog akkor 2-3x5golyó

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Csajok! Kap már valaki GYED-et? Tudjátok, hogy mennyi a maximális gyed nettója?

Reni
Kép
prenata
 
 

 
 

Sziasztok!

Pogi!
Kipróbáltam a gesztenyét almával Pannuska nagyon szerette úgyhogy ezer köszönet az ötletért.

( Mielőtt megkérdeznétek, hogy miért adok ilyen korán szilárd kaját egy olyan babábak ami kizárólag csak szopik, hát azért mert még mindíg 6x szopik egy nap és nekem márciusba vissza kell mennem dolgozni. Szivem szerint 6 hónapos koráig kizárólag csak szoptatnám de akkor félek, hogy nehezen jönne bele a márciusig szopi megvonásba)

Kisvirág, Ex!
Én a helyetekeben várnék még a tejtermékekkel mert allergiát okozhat ami nem is biztos, hogy most jön ki hanem majd felnőttkorukban.

Reni!
Kb 70.000.-ft a max. gyed nettója de lehet, hogy még kevesebb mert vonnak belőle tb ha jól tudom.
Én nem fogok gyedet kapni mert nov.26-án lejár a szülési szabadságom ( ami nálunk rendőröknél teljes fizetés) és újra munkába állok csak még kiveszem a szabadságaimat.

Kép

Kép
katus73
 
 


Kisvirág!
A férjemnek szerecsére semmi baj nincs a szivével valószínű, hogy valami izomhúzódása volt és az fájt. Az ekg eredménye mint utóbb kiderült mindíg ilyen rossz.
Kata is lassan meggyógyul a tűdőgyulladásból ma viszem vissza az orvoshoz.

Az édesség megvonás hétfőtől indul tornával és fogyókúrával egybekötve.
Ha nem tenném akkor nem fogynék vissza márciusra a versenysúlyomra és akkor új ruhatárat kellene vásárolni amihez nincs"kedvem".
Na meg előbb utóbb úgyis visszafogyok így nem látom értelmét a nagyobb ruhák megvásárlásának.

Rachel!
Üdv itt! De javasolnám neked a 2006 őszi babák topicot mert ott hozzátok korban közelebb álló babák vannak.
Ezt nem azért írtam, hogy ne gyere ide csak gondoltam ott többet tudnál beszélgetni az aktuális problémákról hiszen mi már túl vagyunk jóval a 3. hónapon.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok lányok, visszaolvastalak benneteket. :)

Ági: korábban már minket is rajtakapott a gyerek, azt gondultuk elaludt, mert úgy csinált a kis ravasz, aztán amikor neki kezdtünk volna a dolgainknak ismét felébredt.elaltattam.és ezt még vagy háromszor eljátsztottuk, mire sikerült Ádit átmenetileg kivonni as forgalomból.

Katus: írtad hogy márciusban mégy vissza dolgozni, vágysz már vissza? Én szülés után egy héttel már cikket írtam, tudom, nem vagyok komplett, de valamiért kellett az önértékelésemnek. néha azonban nagyon rossz hogy dolgoznom kell, amikor inkább Nyuszóval játszanék, vagy csak szeretgetném. :(

Ja és még valami! Nyuszus most meg átesett a ló túloldalára alvás szempontból. Most nappal is hosszúakat szundizik egy pár napja. Szerintetek ez mit jelenthet???
:roll:


Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Tündérpöcök: azt, hogy álmos. 8)
hello
 
 


Sziasztok!

Norwell: Én is úgy adagolom, ahogy Ex leírta. Tőle tanultam. :D És ma este is nagyon bevált, 9-től 4-ig aludtunk, utána 8 után ébredt!

Pil: Közben válaszoltál a fel nem tett kérdésemre. Én napi 1x adok neki este. Akkor ezek szerint ennyi bőven belefér.

POgi: Ha most ünneplitek Gergő névnapját, akkor nagyon boldog névnapot Neki! Ha nem, akkor is! :D Kép

Egy nagyon kedves ismerősöm átküldött tegnap a babák alvási szokásairól egy cikket. Látva, hogy többen is szenvedtünk tőle, ide másolom a linket. Nagyon érdekesnek találtam.
A cikk:
http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=20767

Hello: :lol:

Ha Kornél is aludna napközben! De hozzá olyankor órát lehet állítani. Szinte mindig percre pontosan 45 percet alszik.

Az édesség megvonása nekem se ártana, de néha olyan jó... Majd ráérek még!

Egy kicsit viccesre veszem a figurát. Ma kaptam e-mailen.
6-12 hónap között. Mi az amit addig nem tudsz, amíg nincs gyermeked!

- ha a gyerek elalszik végre, akkor a postás csenget. De 2x!!

-a törlőkendő pont akkor fogy ki, amikor a babád nyakig kakis,és a vízszolgáltatás előreláthatólag!!! 14 óráig szünetel.

- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.

- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.

- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.

- napi 4x átöltöztetni nem is sok.

- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.

- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!

- 1 óra cipelés után egy 6 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.

- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed, egy reklámszatyorba sem férne be.

- mindenen a bevarró címke a legérdekesebb.

- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.

- amíg a gyerek iszik a cumisüvegből, már lila fejjel és lélegzet visszatartva nézve őt rá kell döbbenned, hogy ő tovább bírja 1 levegővel, mint te.

- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.

- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a mellbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.

- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.

- a baba nem nyeli le a szájában lévő falatot, mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát.

- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.

- miközben eteted, mindenki rajtad röhög, aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nem létező maszatot.

- fel sem tűnik, ha kicsit hányásos a pólód.

- rájössz, hogy a mikróba tett babakajás üvegből 40mp után kirobban az egész főzelék és mindent beterít.

- az etetőtálcára csöppent főzelék sorsa a tenyérrel szétcsapkodás. Ha nem vagy elég gyors a papírtörlővel...

- elnyúlni egy nagy kád habos vízben, arcpakolással, gyertyákkal körbe véve, egy pohár itallal...na ez innentől csak ábránd marad.

- ha 1 szál hajad kilóg a copfból, akkor azt megtalálja és szép lassan kitépi.

- ha megvetted a méregdrága játszószőnyeget lelógó cuccokkal, az elektromos hintát, a bébikompot, a babataxit, a félsátor áll a nappaliban, a felfújt kismedence is teli játékkal a szoba közepén, a járóka felállítva, a babakocsi a folyosón, és éjjel minimum 1 labdán átesel a 7-ből. . . akkor rájössz, hogy kiszorítottak a kecódból.

- bármilyen földre ejtett morzsa vagy kajamaradék a szájában köt ki.

- nem csak a saját lábujját tudja és fogja a szájába venni.

- a nagyszülőkhöz érkezve te már a kocsiban láthatatlanná válsz számukra.

- lehet égnek álló seggel aludni!!!

- vendégségben is képes pólón és melltartón át bekapni a bimbódat.

- nem csak anya haját jó szálanként húzgálni, ott van apa mellkas szőre is.

- igenis meg lehet enni egy 3 fogásos vacsorát 4, 5 perc alatt.

- csak addig néz a fényképezőbe, amíg nem nyúlsz az exponálás gombhoz. 32 képből 1 sikeres.

- a " de én ezt így csináltam " mondat egy idő után kiváltja belőled a nagyigyilkos indulatokat .

- ha bevásárlás után cipekedsz az emeletre, karodon gyerek, töködön is csomag lóg, akkor leejti a cumiját.

Bocs, ha hosszú voltam.
Meg is szűnök gyorsan!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok Lányok!

Túl vagyunk fennállásunk legrémesebb éjszakáján, ez überelte a korábbi rémeseket :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Fog-ügy miatt nem tudott aludni, de most semmilyen praktika nem segített, átölelve sétáltam vele 1,5 órát (bruttóban 8 kiló felett vagyunk), szoptatva próbáltam aludni vele, semmi sem használt, csak sírt, sírt, sírt... Végül éjjel háromkor adtunk fájdalomcsillapítót neki és aludtunk néhány órát :oops:
Ráadásul még egyetlen fogacska sem bújt ki, tehát ez bármikor ismétlődhet :roll:

Ex!
Sztem te írtad, hogy ki fogjátok próbálni a Frutapurát. Mik a tapasztalatok?

Kaja és beleszólás
Anyám rettentően sokat segít, mióta Maki megszületett, de ennek az volt az ára, hogy a mindenről alkotott igen határozott véleményét minimum el kellett viseljem, de szerinte aszerint is kellett volna tennem. Volt néhány durva (=sírós) veszekedésünk, mert szerinte már 5 hónapja teát és almát kellett volna adnom... És már három étkezésnek kéne normál kajának lennie, nem egynek, mint most nálunk. Szóval Kisviri! megértésem...

Megyek, mert sír Maki...

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Üdv!

Férjem végre itthon...szokásához híven felhúzott idegileg, de már minden OK. :)

Pil., köszike, hogy leírtad, hál' Istennek nálunk napi öt golyó egyelőre elég, habár elvileg már 5-6 hete csak jön a foga Petinek.

Katus, én nem vetlek meg, maximálisan igazad van! A lényeg, hogy ízlik Pannusnak a főztöd. :)
Allergia: mindennel így van. Én adni fogok neki...ez van, ide pottyant. Na meg úgyse tudom megakadályozni, ha ezt azt elcsen majd tőlünk, és amilyen ereje van, ez még egyéves kora előtt be fog következni.
És már írtam, hogy vmelyik 6 hós kortól adható kajában van sajt!!! És mint tudjuk, az tejtermék.

Tündérpöcök, nálunk Peti aludt, csak ezek szerint nem valami mélyen, de ahogy írtam, nálunk csak a végére kelt fel.
Alvás miatt ne aggódj, a régiek azt mondják, hogy a gyerek akkor fejlődik, amikor alszik.

Hello, hello! Ezer éve nem jártál közöttünk, hogy vagytok?

Wawel, én ezt egy másik fórumon olvastam, könnyesre nevettem magam rajta!

Wkata, igen, írtam róla, de még nem jutottam el odáig, hogy vegyek. Majd talán a jövő héten elbattyogok, és veszek. Szerintem szeretni fogja, mert Peti gyümifüggő.
Egyébként nálunk jelenleg két étkezés nem tápi, de van amikor ezekhez is kell, és az ebédjében van babakaja is, tehát az feles, a reggeli és a vacsora natúr tápszer.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Colett, én csak ebédidőben adok neki, a védőnő így javasolta.

Bogyesz köszöni a névnapi jókívánságokat, habár nem tegnap tartjuk, de sebaj. Tök jó neki, h ennyi névnapja van! :D

pogacsa
 
 


Sziasztok.
Képzeljétek ádám megint rosszalkodott tegnap. Most épp azt, hogy kiverte a kezemből a bögrét és ráömlött a tejeskávém a billentyűzetre...úgyhogy ma némi reggeli takarítás után a tescoban kezdtünk, persze a legolcsóbbat vettük, túl sokat ülünk együtt Nyuszussal a számítógépe előtt ahhoz hogy máskor ne történhessen ilyen baleset.
Voltunk a Westendbe is, agyrém hogy ott mi van.Már most mindenki karácsonyi bevásárol? hihetetlen. Ráadásul oyan meleg volt benn hogy mind a hárman pillanatok alatt megsültünk, úgyhogy nem tartott sokáig a nézelődő körutunk.
További jó hétvégét mindenkinek!!!!
Ja és ennek az újságnak tépte ki Ádám a lapjait tegnapelőtt...

Kép :)

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek kellemesen telik a hétvégéje. Már kész vagyok a vasárnapi ebéddel. A férjem másfél hete betegen fekszik itthon. Folyamatosan 37,2-38 °C között van a hőmérséklete, de nem fáj semmije se. Nem tudom mi ez, és a lázcsillapító sem viszi le. :cry: Próbálom kúrálni.

Kisvirág: Még nem forog Kornél mindkét irányba, csak hasról hátra. Hátról hasra fordulásnál azt csinálja, hogy oldalra elfordul, de ott megakad. A keze még útban van. Néha próbálok neki segíteni, de egyedül még nem csinálja. Viszont borzasztóan szeretne ülni. Nem akarom visszafogni, ha már szeretné csinálni, bár nem örülök neki. Előre dől, megfogja a két lábát, egy ideig tartja magát, aztán eldől. Szerintetek hagyjam? :?: :?:

Anyuék vettek egy új kocsit csütörtökön. tegnap aztán kipróbáltuk. (Trabant után fura volt, haladtunk... :D ) A család elment Sümegre kirándulni. Ha valaki majd erre jár, oda mindenképpen menjetek el. Amióta magánkézben van a vár, fantasztikusan kiépítették. Igazi paradicsom a gyerekeknek. Megnéztük a lovakat, hintókat, volt várjátékok. Azt nem tudtuk megnézni, mert oda belépőjegy kellett volna, mi meg két szopi között voltunk, így időbe nem fért volna bele. De így is nagyon élveztük. Kornélnak nagyon tetszettek a lovak.

Ma meg megyünk a férjem unokanővéréékhez látogatóba. Ott decemberben lesz baba. Ellátom egy-két jótanáccsal! :)

További jó hétvégét!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Tündérpöcök: nagyon édes Ádám! :D Talán már érti mi van odaírva! :lol:

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Jó nagy pangás van itt :!: Hol vagytok :?: Én kérdem, aki szintén nem voltam 2-3 napig. Elég zsúfoltak voltak a napjaink. Voltunk babalátogatóba, egy Petitől 5 héttel idősebb babánál. Nagyon élvezte Peti a vendégeskedést. Végig hangosan kacagott. Voltunk mindkét dédijét megköszönteni szülinapjuk alkalmából. Az egyik dédinél voltunk vagy 20-an. Akkora hangzavar volt! Peti meg sem mukkant. Mindig valakinek az ölében ült nagy csendben. Aztán amikor már megfogyatkozott a társaság, ő is elkezdett dumálni. Volt egy kis vitám megint anyámmal és a nagynénijeimel a hozzátápi miatt. Mert ugye ők ilyenkor almás babapiskótával etettek minket. Közben anyukám sunyiban mandarin levet facsart Petinek és elszürcsöltette vele. Szerinte a gyerek kinézi a szánkból a kaját! Én feladtam és nem vitázok velük többet. Végül is ha belegondolok régen a mi generációnk már 4-5 hónaposan azt ette, amit a mai babák 7-8 hósan, mégsem volt annyi beteg és allergiás baba, mint most. Mindenesetre én még maradok a szopinál, de lassan két étkezés között elkelzdem gyümölccsel kínálni.
Amin még meglepödtem, hogy nem félt a sötétben a kocsiban!

Niki, Marcy, Beata, Katus és többiek! Merre jártok?

Reni
Kép
prenata
 
 


Csajok!

Télleg nem kap még senki GYED-et? Pil!?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok Lányok,

bocsi, hogy én sem jelentkeztem néhány napig, de pénteken suliban voltam, a hétvége pedig mindig gyorsan elszáll :) .

Pogi: szuper, hogy te már el tudsz menni aerobicra, talán amikor Marci betöltötte a 6. hónapot, akkor már én is elkezdem, de addig nem szeretném, nehogy a tejci rovására menjen :) . Régi szép idők, amikor még én is rendszeresen jártam aerobicra :( . Akkoriban egy idő után (kb. másfél év) meguntam, de most már megint hiányzik :) .

Wkata: gyere gyakrabban :) . Az éjszaka miatt :( .

Tündérpöcök: nagyon aranyos a kisfiad, vidám kis baba :) :) :) . Az olvasást nem lehet elég időben kezdeni :) .

Katus: kitartás az "édességmegvonáshoz" :) .

Néhány szó rólunk:
Imádom a kisfiam :) :) :) amikor szopi után felnéz rám olyan kis huncutul és elkezd kacagni. Bekapja egy kicsit a cicit, aztán elengedi és kacag és ez így megy kb. 5 percig :) . Persze nem minden szopi után... általában du. van ilyen jó kedve :) :) :) .
Az éjszakai felébredésekkel kapcsolatban: nem mondom, hogy tuti a módszer, de legalább a hajnali fél 5-ös evés kimaradt. Általában este 11-kor és hajnali 2-kor kel, majd reggel 6 körül, de akkor beszélget, nem sír a kajcsiért, úgyhogy olyan fél 8 körül reggelizünk :) . Ha a hajnali fél 2 evést ki tudnánk hagyni, akkor teljesen elégedett lennék.
(A módszer egyébként az volt, hogy mivel nálunk mindig ugyanabban az időpontban ébredt, ezért fel kellett húznom az órát a keléshez képest 1 órával korábban és egy kicsit megrázni a babát, annyira felébreszteni, hogy a mély álomból felébredjen, de még ne nyissa ki a szemét. Szóval egy kicsit ki kellett billenteni a megszokásból).
Ami még haladás, hogy a 3 óra helyett 4 óránként eszünk és bírja, hiszen most már nagyfiúk vagyunk, elmúltunk 4 hónaposak :) .

Szombathelyen ma volt bababörze, elmentünk anyukámmal, vásároltam néhány dolgot: overált, egy kantáros nacit egy felsővel, hosszú ujjú kombidresszt.

Üdv.:
Eni

Kép[/url]
marcy
 
 


Üdv!

Tegnap is jártam erre, de szomorúan vettem tudomásul, hogy nem volt nagy a forgalom, ami szerintem a tegnapi jó időnek köszönhető. :D Mi is sétáltunk egyet a városban, még fagyiztunk is. Peti is kapott, édes volt, ahogy nyújtotta a nyelvét a tölcsér felé. :)

Tündérpöcök, és mi lesz, ha a kisfiad fogja ráborítani? Azt hiszem, lassacskán egy egész raktárnyi billentyűzetet és egeret kell majd beszerezni, vagy egyet, de az kakaóálló legyen. :D

Wawel, ha a gyógyszer sem használ, akkor hűtőfürdő. Igaz, azt magasabb hőnél szokták... Maga az, hogy láza van, igazából csak annyit jelent, hogy van vmi gáz a szervezetében, és védekezik.
Szerintem hagyd ülni. Nálunk hiszti volt, ha nem ültettük, most az állás van soron, és képzeld, egy-két másodpercig meg is tartja magát...annyira feszíti olyankor a lábait, hogy le sem lehet ültetni, max. úgy lehetne csak, ha eltörnénk...azt meg inkább nem.
Milyen kocsitok lett, ha szabad érdeklődni?

Reni, a sötétben Peti sem fél! Úgy látszik, a Petik már csak ilyenek. :) A hozzátápival kapcsolatban egyetértek veled. Én sem adnék neki mást, ha csak szopizna, viszont tény, hogy ha ráhagynám anyukámra vagy mamámra, biztosan kapna ezt-azt sunyiban. Na akkor viszont inkább tudjak róla. Szóval nem valószínű, hogy jó ez így, de inkább ez, mint a másik "rossz".

Marcy, grat. a vásárláshoz! Mi már megvettük egy hete az overállt, most sapivásárt tartottam, de azt hiszem, ezt felfüggesztem, mert már van 2 űrhajóssapink, egy nagyon vastag sapink, egy közepesen vastag...és ezt 3 héten belül vettem. :D
Egyébként mi még mindig 3 óránként eszünk, max. fél óra pluszban. Így ötször van kajcsi, mondtam is a védőnőnknek, ő azt mondta, hogy ez tökéletesen megfelel. Szóval nem görcsölök, hogy szándékosan "éheztessem".

Na megyek, Peti kicsit nyöszimoci.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit megnövelem a hétvége forgalmát! :D

Ex: Nagyon ügyes Peti! Akkor nem lehet azt mondani rá, hogy lusta baba! Hihetetlen, hogy milyen ütemben fejlődnek néha.
Megpróbáltuk a hűtő fürdőt is, de az sem használt. Egy kis időre lement a láza, aztán vissza. Holnap újra doki. Remélem elküldi vérvételre.
A kocsiban apuék nagy váltást csináltak. Trabant után Mazda 6. :lol: Persze mi jól jártunk, mert bármikor elvihetjük. :D
Már ki is találtam, hogy néha átruccanunk Pápára babaúszásra. Itt Ajkán akartam volna vinni a picit, de ahol meghirdették, ott nem lehet indítani, mert az uszoda részre nincs meg a működési engedélye a helynek. Ez érdekes, mert már vagy két éve működnek. Most én itthon "okítom" a fürdőkádban. A barátnőm úszóedző, csinált is már babaúszást, egy-két fogást megmutatott, így most azokat gyakoroljuk. Nagyon élvezi Kornél.

Úgy látszik a hozzátáplálás kérdése nálunk is ugyanúgy alakul. Nálam már az elejétől kezdve azt szerette volna anyós, ha teát adok neki, mert a másik unokája is azt kapott és semmi baja nem lett. Most meg kitalálta, hogy mivel Kornél ilyen anyás, minden nap jön, hogy szokja a pici. :) Nem vagyunk rosszban, sőt, elég jó a viszonyunk, na de minden nap...

Képzeljétek, az önkormányzta kitalálta, hogy csinál "Jövő ligete" elnevezéssel parkokat Ajkán. Ez abból áll, hogy azoknak a mostanában született babáknak, akiknek a szülei kérnek fát, ültetnek nekik. Mi kedden kapjuk meg a kis fánkat! Lesz majd mit lepisilni később! :D

Most elköszönök.
Holnap jövök.

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Preni:én jövő hónaptól már azt kapom,majd akkor megirom mennyi.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Anita: Képzeld, kezdetben, amikor Ádámot nagymamához szoktattam, az én anyósom is minden nap jött. Nem mintha nem kedvelném, rendes, aranyos, mindenkiben a jót látja, de több órás nálunk tartózkodás után már az idegeimre megy. Sokszor figyelmetlen. Kezdjük azzal, hogy amikor nálunk van, folyamatosan beszél hozzám, nem zavarja hogy épp dolgozom a számítógépen, szöveget írok és ugye az ember olyankor csak egyfelé tud figyelni. Beszél és beszél. Nehéz ügy. Nem akarom megbántani, csak amikor nálunk van mindennel csiga tempóval haladok. Ja és kiszolgáltatja magát. Most üdítőt kér, most egy kávé esne jól és közben egyre csak mondja és mondja az ezer éves történeteket, a családról, a gyerekeiről, amiket már kb. tízezerszer elmesélt...
Ettől eltekintve persze nagyon kedvelem és most már tényleg nagyon sokat tud segíteni Babóca körül.Ő van vele, amikor be kell mennem értekezletre a munkahelyemre, ügyet intézni vagy ilyesmi.
Ádám pedig egyszerűen imádja a nagyanyját, úgy gagyog hozzá és akkora vigyort produkál közben hogy meg kell zabálni. A nagymamák jól jönnek, sok duma és "jótanácsok" ide vagy oda!

Remélem, mindenkinek jól telt a hétvégéje. Már nem emlékszem, melyikőtök, de valaki írta, hogy bababarát hotelbe készülnek, érdeklődnék, hogy milyen volt??? :D

Jó éjt mindenkinek, megyek szundizni, és a férjem is megígért egy masszírozást, gyorsan kihasználom az alkalmat, mielőtt bealszik.

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Reni!
Bocs, hogy ezt írom, de anyuddal egy kicsit határozottabbnak kellene (avagy kellett volna) lenned. Én anyumnak is (és anyósomnak is) megvannak/voltak az elképzeléseik arról, hogy szerintük hogyan is kell egy gyereket ennyi idősen etetni. Aztán én már a legeslegelején közöltem velük, hogy az én gyerekemnek csak én adok először bármiféle kaját, és amíg én nem egyezem bele, addig nem kaphat semmit, féléves koráig pedig (hacsak nem nagyon muszáj a hozzátápi) csak szopizni fog. Én azért vagyok ennyire szopipárti, mert erősen ekcémás vagyok, és egy bizonyos szteroidos kenőcs nélkül létezni sem tudnék (sajnos szinte alig szoptatott anyu, egyrészt, mert császárral születtem, és két napig nem is adtak neki oda, másrészt pedig ugye akkoriban a tápszer volt a sikk... :?, és meggyőződésem, hogy ha szopizhattam volna, akkor ez nem jön elő ilyen formában). Úgyhogy lehet, hogy ez keményen hangzott, de én kerek-perec megtiltottam nekik, hogy bármit is adjanak Kendének az én beleegyezésem nélkül. Meg is értették, és el is fogadták. Amúgy szvsz meggondolatlanság volt a mandarin, mert a citrusfélék erősen allergizálhatnak (nem azt mondom, hogy ettől Peti fix, hogy allergiás lesz, de LEHET, és ha nem muszáj, miért próbáljuk ki?). Amíg pedig elég a tejed, nem tudom, minek a gyümi??? Az a "lassan" ráér két hónap múlva is... :wink:
Ja, és Kende is őrült módon nézi a kaját, ha mi eszünk, de nem azért, mert enne belőle (hogyan is kívánhatná, hiszen nem is ismeri az ízét), hanem mert borzasztó izgi az a csillogó fém valami, amit anyáék állandóan bedugdosnak a szájukba... :D Ja, és én GYED-et kapok! Miért is kérdezted??? :oops:

Wawel!
Köszi Neked is a választi!Kende is így kezdte a fordulást, aztán egyszer csak rájött, hogy a kezét ki kell húznia (vagy előre nyújtani) ahhoz, hogy meg tudjon fordulni. Azóta megy neki nagyon! Egy időben én anyósom is többször kérdezte, hogy nem adok-e a gyereknek teát (nyáron, a nagy melegben cici helyett, merthogy akkor bizti csak szomjas). NEM - ennyi volt a válaszom, mert ha szomjas, akkor csak keveset szopizik a hígabb előtejből. Utána már nem kérdezte meg... :twisted: Férjednek jobbulást!

Ex!
Köszi a választ! Én úgy szoktam, hogy reggel is és este is öt-öt golyót oldok fel vízben (vagy anyatejben, mert a vizes változat nem mindig csúszik le, ugyebár az anyatejcsi édesebb... :twisted: ), és úgy adom neki. Remélem, nem sok... :wink:

Pil!
A 9-es potenciál is jó a chamomillából? Én azt használom.

Wkata!
Szegény Misu, és szegény Ti!!! Panadolt használtok?

Marcy!
És olyankor meg is szoptatod Marcit, vagy csak egy kicsit felébreszted? Ennek mi a lényege? Bocs, hogy ilyen lökött vagyok... :oops:

Holnap lehet, hogy mi is megyünk doktor nénihez, mert Kende két napja egyfolytában dörzsölgeti a bal szemét, és ma egy kicsit meg is volt pöccedve neki. Remélem, nincs vele semmi gond... :roll:

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Először is üdv a nemrég csatlakozottaknak!

Reni:köszi,hogy hiányoltál,két okból nem jöttem,egyrészt haldoklik a gépünk,most talán jó egy darabig,már érik neki a teljes csere.
A másik,hogy most lelkileg a padlón vagyok.Családi dolog,megint anyós.Már régebben írtam,hogy minidg van valami konfliktus,itt laknak alattunk.Na most nagyon eldurvult a helyzet,olyannyira,hogy már nem is állunk szóba,talán ez lesz a legjobb megoldás.Természetesen én vagyok a fekete bárány.Ami engem nagyon megvisel,az,hogy a párommal, a saját fiával milyen,az egy dolog,hogy engem lehordott mindennek,de a saját gyerekét is.Szóval most megbeszéltük párommal.hogy nem kell velük foglalkozni,éljük a saját életünket.
Most éppen azon sértődöt vérig,hogy nem engedtük,hogy após a gyerekhez jöjjön,úgy,hogy tüdőgyulladása van.(apósnak)
Szerintem,ha vki ezt nem érti meg z nagyon egszerű ember.

Megpróbálok visszaolvasni és bekapcsolódni újra.

A hozzátáplálással szerintem is várd ki a hat hót,és jobb ha nem hagyod rá anyukádra ezeket a dolgokat.

Ma voltunk apukáméknál,az egész napot ott töltöttük,olyan jó volt,ők annyira más felfogásúak,mint anyósék.

Most nem arok többet,majd holnap megpróbálok visszaolvasni.

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Nem voltam hétvégén mert itt voltak a férjem a fiai és ilyenkor nem jutok ide a géphez.

Reni!
Ne haragudj, hogy ezt írom de engem felháborít az, hogy édesanyád a tudtod nélkül mandarinlevet ad Petinek.
Ha ezt az én anyukám vagy az anyósom tenné meg Pannussal akkor biztosan "leordítanám a hajat a fejünkről".

Nem tudom csajok, hogy a ti anyáitok melyik korban éltek de az én anyukám 6 hónapos korunkig kizárólag csak anyatejet adott nekem ( 1973) és a tesómnak ( 1970) Így az sem volt kérdés részükről, hogy adok-e teát nyáron a nagy melegben.

Mondjuk az én anyukám nem szól bele abba, hogy mit hogy csinálok viszont ha ki kérem a véleményét akkor mindíg hasznos tanácsokat ad.Egyébként mi nagyon egyformán gondolkodunk hiába anyja lánya.

Tündérpöcök!

Egyáltalán nem hiányzik a munkám bár nagyon szeretem.Azért kell visszamennem mert nem engethetjük meg azt a "luxust" hogy a fizetésem helyett GYED-et kapjak.
( Hogy érthető legyen nálunk a rendőrségen a szülési szabadság idejére is teljes fizetés jár ami 80.000.-ft-al több mintha GYED-et kapnék)
Én lennék a legboldogabb ha itthon maradhatnék a kisbabámmal és nem kellene bölcsibe vinni.

Szerintem nem lehet párhuzamot vonni azzal hogy te otthon írod a cikkeket és néha eljársz értekezletekre mert veled napközben ott van a gyerek gondolom.
Én viszont beviszem reggel 7-kor bölcsibe és 1/4 5-kor megyek érte.

Jelentem a mai naptól elkezdtem a fogyókúrát (nem eszek édességet és csak annyi táplálékot viszek be amennyit muszály. tehát nem zabálom magam halálra minden egyes étkezés alkalmával)
Majd meglátom lesz-e eredménye mert nálam inkább hormonális okai vannak a jelenlegi tulsúllyomnak. ( A szoptatásért felelős hormonok sajnos ilyen hatással vannak rám)
Természetesen ha azt veszem észre, hogy kevesebb lenne a tejem akkor azonnal visszaállok a zabálásra.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki mozgósította magát és adott életjelet! :D

Katus!
Én, sajnos, nem fogom megmondani a magamét anyumnak, mert nagyon hamar megsértödik, másrészt én tudom, hogy ő jót akar(na). De azt elmagyaráztam neki, hogy mandarint alapból sem adnék, mert a déli gyümölcsöket zölden hozzák Mo-ra és itt érlelki meg gázzal. Szóval szó szerint gáz a gyümölcs! De egyébként nagyon sokat segít és a férjemen kívűl csak rá számíthatok!

Pil! Köszi!

Decemberben már én is kapok Gyed-et is, mivel nov. 22.-én jár le a TGYÁS. De csak 8 napit!

Norvell! Azért érdekel, hogy mennyi a nettó gyed, mert nekem 3 kismama 3féle összeget mondott. Én azt hittem, hogy aránylag egységes az összege. Ja, mert hogy a 3féle öszeg 60 és 70ezer között mozog. Másrészt azért is érdekel, mert jövő hónapban megküldik a gázemelésssel kapcsolatos kérdőívet, amiben őszintén be kell vallani az egy főre eső jövedelmet. Na most akkor még nem kapok egy havi gyedet, ugyebár. Viszont a gyed alapján kellene kiszámolni és nem mindegy , hogy a legalsó sávba esünk vagy már a következőbe, ami már 18%-os gáz áremelést jelent. Szóval elsősorban ezért vagyok kíváncsi!

Reni
Kép
prenata
 
 


Rakok fel Petiről friss képeket!

Kép
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


bocsánat élünk csak .........
ammint tudok jelentkezek...........
Kolosnak jőn a foga
párom mindig éjjel jőn haza mert csinálja a lakást
nekem meg fáj a hasam,jőn a mensesem talán..
anyós hazament örök harag,most ezt heverjük kifelé...
bocsánat,kivagyok de masjd minden ok lesz
b.

Kép
beataa
 
 


sziasztok,

megjöttünk a "nyaralásból". Igaz csak három nap volt, de nagyon jól esett. Már azt beszéljük a barátnőmmel, akikkel együtt voltunk, hogy rávesszük a férjeinket, hogy januárban menjünk vissza ismét, mert akkor olyan akció lesz, hogy 3 éjszakát fizetünk, de 4et maradhatunk.

Szóval Alsópáhok: Keszthely és Hévíz között van a falucska, annak is a közepén ez a hotel, de ne egy ilyen sokemeletes monstrumot képzeljetek el, hanem 4-5 kétemeletes házat, amikben 20-30 szoba van. A házak félkörívben helyezkednek el, köztük fedett folyósó, így rossz időben is fedett részen tudod megközelíteni az uszodát, éttermet stb.

Igazából már picit nagyobb gyerköcökkel érdekes, mert van állatsimogató, kinti játszótér és egy hatalmas kétszintes benti játszóház, ahol iszonyat jót játszanak a kölkök.

A barátnőm kisfia 13 hónapos, ő már nagyon élvezte. Az uszodában van egy nagy medence a felnötteknek, mellette pancsoló + még külön gyerekmedence is. Pancsát is bevittük a vízbe. Először kicsit megijedt, na nem a víztől, hanem a többi gyerek sikkangatásaitól, de másodszorra már rettentően élvezte. Volt babaúszás, ahol mutatott pár fogást az oktató, de a fejét nem nyomta le a víz alá, mondta, hogy inkább itthon keressünk olyan helyet, ahova majd rendszeresen járunk és akkor az ő módszerükkel tanuljuk meg a merülést.

Érdekes, hogy ő is azt mondta, hogy a MOMot nem javasolja, mert hideg a víz és a szakmai színvonala sem annyira jó. A védőnőnk sem ajánlotta a helyet. Most meg akarom majd nézni az Aquincum hotelt mert ott állítólag jó és nagyon ügyelnek a higéniára is.

Alsópáhokon még az is jó volt, hogy délelőtt 9-12 között le lehetett óviba/bölcsibeadni az apróságokat, így a szülőknek is jutott egy kis idejük saját magukra. Én persze mág nem adtam le Pancsát, de a jövőre nézve nem ossz kilátások.
Szóval aki teheti menjen el, ami jó, hogy lefogadnak üdülési csekket vagy egészségpénztáros megtakarítással is lehet fizetni (mi is így csináltuk).

prenata,
nagyon tündér Peti a képeken.

katus,
szegénykém, gondolom te is szívesebben töltenéd a picikkel az időt, mint munkával. elég szomorú, hogy Magyarországon nem lehet megoldani azt, hogy egy fizetésből megéljenek a családok.

beata, venczkone
anyós problémák miatt sajnállak mindkettőtöket nagyon. ez a tüdőgyulladásos após sztori különösen durva.

nekem szerencsém van. anyum sem szól bele Pancsa nevelésébe, anyós meg 120 km-re, így ő már attól is boldog ha 2-3 hetente megyünk hozzá és naponta küldök neki képet a lányról.
ha meg ott vagyunk akkor dajkálja naphosszat, de eszébe sem jutna bármit adni neki.
bár mondjuk ismerve az én rettentően akaratos Kos természetemet, valószínüleg olyan balhét csapnék ha nem úgy történne valami ahogy én gondolom, hogy ihaj :D
(régi családi történet, hogy egyszer annyira összebalhéztam, a szintén akaratos Kos nagymamimmal azon, hogy nem engedett át a szomszédbe játszani, hogy dühömben rácsaptam a terasz üvegére, amin azóta is ott a repdés, majd felhívtam anyumékat, hogy én itt egy percet sem maradok tovább azonnal jöjjenek értem:D )

meteor
 
 


Prenata: azért, mert nem mindegy, hogy mit vonnak belőle. Pl. hogy kértél-e adójóváírást, vagy jár-e a gyermekek után családi adókedvezmény (3-tól jár), és igénybe akarod-e azt venni (vagy pl. nem, mert a férjed veszi igénybe). Ez mind befolyásolja a GYED összegét.

Ex: Köszi a kérdést, jól vagyunk. Csak olvasgatni szoktam, ha van időm, írni már nem nagyon marad.

Üdv, Hello
hello
 
 


Hello!
Igazad van! Az adójóváírásról teljesen megfeledkeztem!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni: Peti igazán nagyon tündéri baba. Arról, amin az apukájával van az ágyikóban, rögtön eszembe jutott, hogy az én fiam minden reggel mellettünk ébred mert az utolsó éjjeli szopi után már nincs erőm visszavinni a saját ágyába. Ez az én gyengeségem... :oops:

Katus: a helyzetünk valóban teljesen különbözik, csupán abban egyezik meg, hogy mi sem jönnénk ki túl jól anyagilag, ha csak a babával törődnék és nem dolgoznék. Persze, biztos kibírnánk szűkösebben is, csak most készülünk lakást venni és minden fillérre szükségünk van.Jelen pillanatban még albiban lakunk, ráadásul nyolcadik emeleten, ahonnan még a babakocsit is nagyon problémás levinni a liftgondok miatt, amikről már írtam korábban. Más: képzeld, én Békéscsabáról költöztem Pestre négy éve és ott a városi tévénél dolgoztam és Hanyecz Zsuzsi volt akkor a sajtóreferense a rendőrségnek, mindig jött be a tévébe, ő vezette a bűnügyi magazint. Ismered? :)

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


sziasztok

Egy gyors bekukk. Kende nagyon nyügi egész nap. 7végén is alig aludt. Tiszta zombi vagyok.
Kicsit zsufi lesz a hetem. Holnap Pestre megyünk, szerdán vendégek jönnek, közben készülünk a vasárnapi keresztelőre. Bocsika, hogy keveset fogok jönni a 7én.
Azért remélem ma este sikerül korán elaltatni őt és visszatudok olvasni.
Puszika

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Továbbra is nagyon jön a fogunk, csak még nincs kint :-(
Eddig Chamomilláztunk, illetve a kritikus pontokon Panadolt adtam, most vettünk Nurofent, mert annak más a hatóanyaga (gyulladáscsökkentő hatása is van, míg a paracetamolnak nincs). Félek tőle, hogy éjjel kell adjunk, mert már most nincs jól, csak most anyám fürdeti, azért tudok én írni Nektek.

Ma voltunk dokinéninél, aki (sajnos szokás szerint) megint semmit sem mondott, ami használható :twisted:
A hozzátáplálás elkezdéséről annyit mondott, hogy hát fokozatosan kell, hogy ki lehessen szűrni, ha valamivel gondja van... hát, erre magam is gondoltam volna... se egy általa javasolt lista, se semmi. Követő tápszert kérdeztem, azt írt fel. Egyelőre van tejem, bár minden este, reggel (néha napközben is) fejnem kell, hogy elég legyen, de még van. Csak nem akarok itt állni megfürödve, hogy ha mégis kell kiegészítés (korábban párszor kellett), és már nincs itthon semmi a gyümölcsökön kívül. Szerintem e héten kipróbáljuk már a bio krumpedlit Siófokról is.

Ha már előjött az asztrológia: anyám egyébként skorpió ascendenssel rendelkezik, és ő akkor is mindenkinek jót akar (és tesz), ha az illető beledöglik :lol: ilyen típus, ez van, igaziból nagyon szeretem, csak néha a sírba visz, és kiborít. Sajnos apám már 15 éve meghalt, tehát csak mi ketten voltunk "a család" míg férjhez nem mentem, most meg már itt van Maki is, ami viszont szuper! Apám egyébként remekül rendezte az ütközési pontokat annak idején, de persze nem csak emiatt hiányzik rettenetesen.

Én még csak a GYED megigénylésénél tartok (3 hete postáztuk), sejtésem sincs, mikor lesz belőle pénz.

Wawel!
Kornélnak lelki rokona lehet Misi (vagy mindketten nagyon pontos felnőttek lesznek), mert ő is nagyon tartja a 45 percet vagy egész számú többszörösét alváskor :-)

Körkérdés:
Valakinél van olyan, hogy mikor ölbe veszi a babót, vagy más üléshez hasonló pozícióban van, akkor elkezd rettenetesen kapálni? Kb. úgy, mint a vízben, mintha lábtempózna. Olyan helyben rugdalás félét ad elő. Nem tudom, hogy ez baj, vagy jó, mert pl. így készülődik a felüléshez, vagy az égvilágon semmit nem jelent?

Sziasztok,
Kata

Kép
wkata
 
 


Szia Kata, Ádám is gyakran kapálódzik a lábával ha ölben van, szerintem ez azért van, mert menne már ezerrel de még nem tud. :)

Engem mostanában más idegesít.A fiam öt percnél tovább nem tud eljátszani magában, minden csak nagyon rövid ideig köti le a figyelmét, aztán pedig ordít, ha valaki nem gügyög, játszik vele. Ennél fogva állandóan szalad itthon a lakás, a munkámat pedig azokban az időszakokban végzem, amig alszik Ádám. Csak ezekből az órákból ahogy nő, egyre kevesebb van. Nagyon el vagyok kenődve.Nem tudom hagyjam e sírni vagy ne, fogalmam sincs mit csináltam rosszul. :cry:

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Wkata: lelki rokonunkat üdvözöljük! :D Kornél akkor kezd el nagyon rugdalózni, mikor reggel felébredés után kiveszem a kiságyból. Nálunk ez szerintem a boldogság jele. Egyébként más alkalmakkor amikor ezt csinálja, én akkor is azt vettem észre, hogy közben széles vigyor az arcán, ebből gonolom, hogy ilyenkor nagyon örül.

Ma Humor Herold volt. Még akkor is vigyorgot, mikor az apja (aki egyébként már joban van) ült a fotelbabn és tulajdonképpen semmit nem csinált. Hogy ezen mi tetszett neki annyira? :)

Ex: fagyi??? Nyam. Tényleg, megvan még a Kisvirág? Mennyit jártunk oda fagyizni, sütizni.

Munka: én hasonlóan vagyok, mint Kitti. Itthon tanítok a babó mellett. Katus megértelek. Ha nekem nem lenne ez a kis mellékes, akkor mi is szűken lennénk. Erről jut eszembe, hogy néha, amikor tanítok, és Kornél nem alszik akkor épp a játszószőnyegére rakom és ott eljátszik, de olyan is van, amikor az ölembe veszem. Gerjed a matek könyvekre! :D (Pedig nem is színesek) Sajnálom szegényt, hogy ilyen környezetben nő fel! :lol: De hát mit csináljak? :)

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Szia Kitti!

Majden akkor írtál, amikor én, így csak most olvastam. Kornél is csinált ilyet, de szépen lassan kinőtte. Most már nagyon ügyesen eljátszik. Azt lehet mondani, hogy olyan baba, aki egy kis tollpihével elvan. Én nem hagytam sírni. Az kétségtelen, hogy nagyon nehéz, de biztos, hogy semmit nem csináltál rosszul. Majd egyre jobben érdekli minden és akkor már el tud egyedül is játszani. Csak ki kell bírnod (bírnotok)!

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Hétvégén vendégeink voltak, és ők készítettek rólunk egy friss képet:

Kép

Tündérpöcök!
Csatlakoznék az előttem szólókhoz, szerintem ne hagyd sírni, attól nem tanul meg önállóan játszani, legfeljebb szorongani. Misi sem sokat játszik el egyedül, de vele most ott tartunk, hogy ha a habtapin hever vagy küzdőzik, de lát engem, akkor egész sokáig jól érzi magát. Én ennek is örülök, lassacskán haladunk majd. Én is dolgozom itthon, ezért néha én is nagyon kétségbeesem, hogy képtelen vagyok bármit is befejezni, este-éjjel meg szinte elájulok néha, és nem megy a munka, de előbb-utóbb jobb lesz. Mi például sokat fejlődtünk az utóbbi két hónap alatt ilyen tekintetben.

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Üdv!

Vagyok. Peti próbálkozik a nagyágyon bealukálni. Ma jó napja volt, reggel nyolc előtt evett először, és az utolsó etetése negyed kilenkor volt. Előtte voltunk sétálni, egész úton aludt, amikor meg megébredt, gagyarászott, és visszacsukta a szemeit. :)
Ma készítettem róla egy nagy csomó képet a dédszüleivel, holnap után leadom a képrendelést online, a DM-ben most akciós a képelőhívás.

Wawel, igen, nagyon rohamosan nőnek és fejlődnek a picik. Ma pl. megint öcsém szobájából szedtem össze a gyerekemet...most sem volt számára a küszöb akadály.
Én nem viszem babaúszásra Petit, egyszerűen számunkra rossz időben van. A vizet egyébként nagyon szereti, imád pancsolni. Mi még kiskádban fürdünk (a neten rendeltem egy csúszásgátlót a nagykádba, de azóta se jeleztek vissza, pedig már írtam nekik mélt is), de abban már felül, és ezerrel rágja a fürdetőkendőjét. :D
Remélem, a párod mielőbb meggyógyul, vagy legalábbis kiderítik, hogy mi okozta ezt az egészet.
Tényleg nagy volt a váltás. Mielőtt nekünk meglett a Fabia, a férjemnek egy 1988-as Ford Escortja volt, habár ez is nyugati autónak minősült. :)
Ilyen faültetésről én is hallottam, a közelünkben pl. Makón van ilyen, de az egyik Skodás ismerősünk lakóhelyén, Velencén is létezik.
A Kisvirág még létezik, de nagyon összement. Már megnyílt a "nagyvirág" is. De én nem szeretem, mert nagyon el vannak szállva a Z.Nagy cukival egyetemben. A Klauzál téren van egy viszonylag új cuki, na ott nagyon finom a fagyi!

Tündérpöcök, nálunk ugye helyben van az egyik mama, a másikhoz vasárnaponként megyünk. Jönni úgysem jön, mert a varrás lefoglalja, legyen elég annyi, hogy az eljegyzésünkön se volt anno ott. Apósom is majdnem hasonló, habár a férjem mondta, hogy jövő héten vasárnap eljön az unokájához.
Nálunk volt masszírozás! Jól is esett...leszakítja a hátam a kenguru. :D
A liftről jut eszembe: tegnap anyukám és a férjem na meg Peti és én kutyagolhattunk az ötödikre, mert nem indult el a lift a földszintről. Anyukám még lejött vele, de felfele már nem jutottunk. Persze, mire felértünk a lift is "meggyógyult".
Ne aggódj, változni fognak az intervallumok, hogy mikor és mennyire lesz el magával a fiad. Nálunk van olyan, hogy 1 órát is elvan (vagy akár többet), de olyan is, hogy leteszem, és 10 perc múlva bömbizik, hogy megunta. Ilyenkor csak az "segít" ha magamhoz veszem és pl. leülünk számítógépezni.

Norwell, ezek szerint Te "rosszkor" születtél. Igazából én nem vagyok híve annak, hogy csak azért szopi, mert egyébként ez meg ez lesz. Én őszintén csak azért szoptatnék, mert van tejem. Sajnos, szopi mellett is kijöhet az allergia...ebből a szempontból talán jobb a tápszer (de CSAK ebből), mert abban mindig ugyanazok az összetevők.
Persze, amíg van tejed, szoptass!!!!!!! De én azt mondom, hogy nem biztos, hogy megéri, nagyon határozottnak lenni, mert ha a többiek akaratosak, akkor fű alatt adnak mást a gyereknek, anyukának meg főjjön a feje, hogy mitől pöttyös a gyereke.
Ja, és szerintem nem véletlenül nézik ki a kezünkből a kaját...főleg, hogy nem mindent azzal a csillogó izével eszünk. :D
Persze a mandarin tényleg durva volt.
Már Pil. írta, hogy akár félóránként-óránkét is lehet neki 5-5 golyót adni, tehát a kétszer öt egyáltalán nem sok! Jó egyébként a 9CH-s is, nálunk a patikában csak 15CH-s volt, mikor én vettem.
Nálunk már az egyedül való felülés van soron. Csak még nem tudja felnyomni magát eléggé a könyökével.
Remélem, Kendével minden OK. Nálunk Peti a fülét morzsolgatja egyfolytában. :P

Venczkóné, érdekes emberek vannak. Én pl. nagyon fel tudok háborodni azon, hogy egy kórházba nem engedik be a 10-12 év alattiakat, de aki ennél idősebb, az akár maláriásan is bemehetne!
De fel a fejjel. És ha meggyógyul a gépetek, gyere, és beszéld ki magadból, ha bánt valami! Ne őrlődj, jó?

Katus, én 82-es vagyok, hathós koromig szopiztam, öcsém három évvel később született, ő csak három hós koráig kapott anyatejet (addig volt), utána Orizát evett, és csak estére jutott neki némi "manna". De tényleg volt olyan időszak, amikor a nemadunkagyereknekanyatejet volt a sláger.
Remélem, fogyókúraügyileg sikerrel jársz, és a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad. :)

Preni, ha jól gondolom, egy viszonylag egyszerű matematika számítással meg tudod nagyjából határozni a GYED-ed összegét. Ugyanis a TGYÁS-t is napra adják...szóval amit eddig kaptál TGYÁS-t, azt elosztod a hónap napjaival, majd megszorzod 22-vel, és ezt levonod a decemberben kapott pénzből, így megkapod, hogy nyolc napra mennyi GYED-et kaptál. Ezt megszorzod 30-cal, és meglesz a havi összeg, úgy sacckábé.
Jók a képek, Peti egyre inkább tiszta te, legalábbis az én szememnek.

Bea, jó, hogy jelentkeztél. Remélem, hamarosan megoldódik a foggond. Anyóshoz meg no comment.

Meteor, ha nem titok, megkérdezhetem, hogy pontosan mennyit voltatok, és mennyibe került?
Egyébként én is akaratos vagyok...igazából csak annyi hátrány van (amit minden horoszkópomban benne is van), hogy akaratlanul bántok meg embereket, mert elmondom, ami a szívemen van...de nem tudom visszatartani!!!!

Hello, gondoltam, hogy el vagy havazva. Egy páran már azért vannak olvasóban, mert két gyerkőc mellett nem nagyon van idejük. Sajna.

Kisvirág, ha nem is leszel, azért a keresztelőről majd tegyél fel képet!

Wkata, először is boldog hófordulót, ha eddig nem írtam volna. Szerintem a krumpli jó kezdés. Én is azt mondom, hogy biztos, ami ziher, legyen egy idő után tápszer, persze jól eldugva, VÉSZ esetére. Egyébként a csak gyümivel sincs gáz, de pl. nálunk is van, hogy egyszer jó, két nap múlva meg nem, rá két napra megint jó...
Szerintem a kapálózás semmit nem jelent...csak épp nagyon tetszik neki, hogy mostmár tudatosan irányítja a végtagjait. Peti pl. imád rugózni...

Na megyek, beteszem Petit a helyére.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,
esélytelen, hogy visszaolvassak, bocsi. Csak átfutottam a "beszélgetést".

Meteor, nézdd meg a Rubin hotelt is babaúszásra. Mi oda jártunk a fiammal, szerintem jó volt. babauszas.hu

Tündérpöcök, semmit nem rontasz el. Vircsi második gyerkőc, mégis teljesen kivoltam négy hónapos kora körül, hogy semmivel nem marad el. Ahogy nőnek, egyre jobban lekötik a játékok, de ki kell várni. :lol:

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Kitti!Persze, hogy ismerem Hanecz Zsuzsit de már nem ő a sajtóreferens mert nem lett meg az érettségije a megadott időre és ezért megválltak tőle.
Ezek szerint te békéscsabai vagy?
Tudnál magadról képet feltenni?
Miért mentél Pestre?

Ex!
Már ne haragudj de mi az, hogy jobb a tápszer az allergia szempontjából mert abban mindíg ugyanazok vannak?
Ezt ugye te sem gondolod komolyan.
Persze, hogy vannak olyan babák akik a szoptatás ellenére is allergiásak lesznek de lényegesen kevesebben mint a tápszeres babák között.

Anyukám idejében az volt a szokás, hogy a 2 hónapos gyereknek már mást is kell adni az anyatejen kívűl.
Csak anyukám képes volt ezen felülkerekedni és inkább csak szoptatott minket.

Kép

Kép
katus73
 
 


Szia Katus,
azért jöttem el Bcs-ról négy éve mert megismertema férjem aki egyébként pesti és mert az én szakmámban Békéscsabán nem lehet valami falrengető összegeket keresni, vagy egyáltalán normálisan megélni.
Furcsállottuk is anno emlékszem hogy egy sajtóreferens érettségi nélkül... :oops: Kínos.
No majd később írok még, most dolgozom, ebédelek, babót teszek tisztába,etetek mosogatok és megőrülök. :D :D :D
Később rakok fel képet magamról.

Lányok! Ádám mára megtáltosodott.Már félórája dumál az egyik plüsshalacskához a játszószőnyegen és nem ordít! Na nem kiabálom el.

Puszi Mindenkinek!!!

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Ági,

most ez középszezonnak számított, így a két éjszaka félpanzióval 50e volt hármunknak, ami nem kevés, de ránk fért.
Viszont januárban lesz olyan akciója a hotelnek, hogy 3 éjszakát fizetve 4et maradhatsz és akkor ráadásul a legalacsonyabb árak vannak, szóval 4 éjszaka fog 70ezerbe kerülni.
A barátainkkal már megbeszéltük, hogy be is fizetünk gyorsan egy ilyen januári végi pihenésre még, mert ez a két éjszaka/két és fél nap igazából kevés volt.

meteor
 
 


Doren,

köszi a tippet, megnézem azt is mindenképp.

Nem tudom Ti, hogy vagytok vele, de az én kis Pancsa manóm elég nyűgös ma. Éjszaka megint kétszer ébredt, ma meg egész nap szinte karban akar lenni. Biztos az időtől van, mert nekem is fáj a fejem picit.

Többi babók hogy bírják ezt a ködös-trutyis időt? Bennem most csak az tartja a lelket, hogy a hétvégére naposabb, szebb időt jósolnak. Ilyen trutyiba én ki sem viszem sétálni :cry:

meteor
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk védőnőnél. Peti 66cm és 8090g! Óriásbébi! A D vitamin adagját megemelték napi 2 csepre, mert elég nagy a kutacsa és jó húsban is van, szóval nyugodtan szedheti a dokinéni szerint.

Rita!
Az én Petim ilyen időben nagyon aluszékony. A védőnőtől hazafeljövet (3 percre van tőlünk) elaludt. Arra sem kelt fel, hogy felcipeltem a másodikra. Fé l10-től fél 12-ig aludt. A déli szopiba megint belealudt egy 20 perc erejéig, és fél órája megint durmol az erkélyen. Szóval babája válogatja!

Niki, Beata!
Nem irigyellek titeket anyós miatt. De azért gyertek és jól panaszkodjátok ki magatokat!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Hellóka!


Jelentkezem, mi is elvagyunk havazva, de pár mondat most belefér. Főleg, hogy várom, hogy a Máté is elaludjon.. Tegnap levittem a Noit a dokihiz, hogy megbizonyosodjam semmi baja, mert az óránkénti sírások esti letevés után már gyanúsak voltak. Persze minden o.k.. Ő azt tanácsolta kérjem a férjem segítségét, mert rajtam érzi a tejet, és azért nem tudom csak azzal elcsendesíteni. Na, erre tegnap én a Máténál aludtam, és szegény férjem volt szolgálatba. 2-kor átmentem, amikor már majdnem másfél órája bömbizett, megetettem. Mondjuk a doki is azt mondta 1-2 evés belefér, ne legyen teljes megvonás, az egyikünknek se jó. Aztán aludt is majdnem 6-ig. Ma már visszamegyek, remélem kibírom, hogy ne tegyem cicire mindig. Nem tóm, hogy le fog e így szokni az óránkénti ébredésekről, de nem lenne rossz. Persze foga is jön, de hát az nem újdonság. Gyerekek! Máté az ágya alatt aludt el!

Tündérpöcök: Máté se volt el magába, csak sokkal később. Noi viszont igen, bár szegény sokszor rá van kényszerítve.

Ex: Noi is akr ülni, és olyan fáloldalasan már felül, vicces. Múltkor ő is a küszöbnél volt, tökre örült magának. Azért arébb tettem, mert elképzeltem, hogy lefejeli. Persze biztos felesklegesen paráztam. Ma csináltam neki krumplit, erre a Máté elette előle. Pedig neki is volt, és abba petrezselyem is volt. Mondtam is neki, hogy akkor legalább nem kell kétféle kaja, ő is pempőket eszik majd.

Kisvirág: Jó keresztelőt, majd ha van ídőd tegyél képet is!

Pil: Mi a helyzet a talival? Na meg veletek? Ameli éjszakái, hogy telnek?

Mentem, tornázom, alszanak. :D

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Ági!
Tudod, hogy nem veszünk össze rajta! :wink: DE: pont az a baj a tápszerrel: hogy mindig ugyanaz van benne! Ugyanis az anyatej összetétele változik, a gyerek igények megfelelően, pl. ha elkezd mászni a baba, megnő az anyatej immunanyag-tartalma. És valóban nem törvény, hogy egy szoptatott csecsemő nem lehet allergiás, jó példa erre apa unokaöccse... De ha nem muszáj, miért adjunk esélyt ennek? És ami miatt mindig bepörgök, ha erről beszélünk anyuval: a múltkor kérdeztem tőle, hogy miért nem akart szoptatni bennünket. Erre ő: akart, csakhogy nem bírtuk két-két és fél óránál tovább evés nélkül, és a tápszertől meg elnyugodtunk négy-öt órán keresztül is! Ennek megfelelően nem is lett rendesen teje. Nos, nálam látott arra példát, hogy óránként, másfél óránként etettem Kendét, ha úgy kívánta... Ja, és mindig azt mondja, hogy mi nem tápszert ettünk, hanem Orizát, ami ugyebár rizsnyák (volt). És az mennyivel volt jobb???? :roll: Mondjuk a legnagyobb gond nem is az Oriza volt, hanem a tej (vagy feles tej), amivel higították... :roll:
De valóban nem állt szándékomban pálcát törni bárki felett is, csak meg vagyok győződve arról, hogy a természet tudja a dolgát: azért adott cicit nekünk, és bele tejcsit, hogy azt adjuk a kisbabának. És ahogy a védőnőm fogalmazott: aki nem tud/ott szoptatni, az ne szégyenkezzen, aki meg igen, az legyen rá büszke! És én megfogadtam, eddig sikerült is betartanom: addig, míg szopik Kende, nem hagyom másra egy óránál tovább, pont az ilyen dugikaják elkerülése végett... Később úgyis lesz majd olyan, hogy "a mami csak egy kicsike csokikát adott neki fél tizenkettőkor"... :P
Felülés??? Hú, Peti sem cicázik!!! Nemsokára már majd rohanhatsz utána!!! :D

Tündérpöcök!
Kende most már elég sokáig elvan magában, de most épp dünyizik... :lol: Majd megtanulja azt is, ne aggódj! Ja, és NE HAGYD SÍRNI!!!! Az a legrosszabb, amit tehetsz...

Rita!
Kende is aludt ma már két órát, negyed 12-től. Őt általában elnyomja az ilyen idő.

Colett!
Máté: :D Nem semmi!!!

Kép
Kép
norwell
 
 


Pont miután panaszkodtam, hogy milyen nyügi ma Pancsa is végre elaludt, itt húzza a lóbőrt mellettem a kanapén, csak a kutyát kell mindig elhessegetnem tőle, hogy nehogy felébressze.

Az elején még tökre félt tőle a kutya. Hát elég vicces volt: megmutattuk neki Pancsát, ő pedig ijedtében kihátrált a szobából. Azóta már megszokta, sőt ha Pancsa nagyon sír, akkor menne oda, hogy megnyalogassa:)

Reni,
jó hatalmas Peti:) de inkább ilyen legyen, mint kis apróka, akinél mindig izgul az ember, hogy rendben gyarapszik-e.
Pancsával mi holnap megyünk doktor nénihez szurira és méredzkedni. Mivel múlt héten visszavittük a mérleget, így én is ki vagyok váncsi, hogy most már mekkora. 3 hónaposan 5,95 volt, de szerintem azóta is hízott már egy csomót.
Ahhoz képest, hogy 2,78al született hihetetlen nagy:)

Kisvirág,

a keresztelő kapcsán szeretnék érdeklődni, hogy alapfeltétel hozzá, hogy mind a két keresztszülő meg legyen keresztelve?
Mi alapjába véve nem vagyunk vallásosak, de a párom mivel elég nehéz volt a szülés megfogadta, hogyha minden rendben lesz velem és a babóval is akkor mindenképp megkereszteljük. Keresztszülőknek a tesóját és a tesója feleségét szeretné, de a lány nincs megkersztelve. Én annyira nem értek ehhez....Tdja esetleg valaki, hogy mik a szabályok?

meteor
 
 


Sziasztok!

Rita!
Mi most lettünk keresztszülők, de nem vagyunk megkeresztelve :oops:
Ez nem szabályos, igazából nem is helyes, de bizonyos fokig kényszerhelyzetben voltunk (szülők ragaszkodtak hozzánk, és igaziból nincs is nagyon mást felkérniük), és megoldották. A pap kérdezte, hogy ugye... az apuka meg bólogatott, hogy úgy tudja...
Vallásos szempontból ez minden, csak nem helyes, de igyekszünk minden egyébben megfelelni a keresztszülői feladatnak, és végül is talán a semminél jobbak vagyunk...

Nálunk nyűgösség volt ma, de elmentünk úszni (korábbi betegségem miatt kihagyott órát pótolni), és most alszik :-) és az úszás is jól ment!!!

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Megkaptuk a fánkat! Kornél ezennel fatulajdonos. :D Ráadásul a férjem is meggyógyult. Azt mondta a doki, hogy már minden rendben, vírus támadta meg. Már rendbejött, de szebb nem lett! :)
Képzeljétek: 9-től fél 6-ig aludt ma éjjel Kornél. Ez nálunk rekord volt!

Reni: nagyon szép méretei vannak Petinek. Én mindig azt szoktam mondani, hogy kint nőjjön meg! Ő ezt meg is tette. nagyon helyes! Kornéllal majdnem egyidősek. Mi a múlt héten voltunk 7 kg-ak. Amikor cipelni kell, ez is bőven elég! :D

Kitti: képzeld, Kornél ma a lámpának mondott ódát. Vagy 5 percig nézte és gügyögött neki. Azt hittem megzabálom.

Mára ennyi voltam lányok. Ez az idő nem a fiamat viseli meg, hanem engem. :)

Pussz.

Kép

Kép
wawel
 
 


Üdv!

Gyerek tentikézik a nagyágyon, így szabad a pálya.

Satuk, isten éltesse Olivért!

Katus, hát nem tudom. Biztosan van köze az allerigamentességnek a szopihoz, de erről annyifélét írnak és mondanak, hogy szinte naponta változik az álláspont. (Jobb, mint a politika. :) ) De mielőtt agyonlősz, arra gondoltam, hogy míg egy szoptató anyuka jobb esetben mindenfélét eszik, és ne adj isten valami kicsapja a bébijét, talán "rosszabbul" jár, mint egy tápszeres baba, aki általában a hozzátápi kezdetekor kezd el tüneteket produkálni, ha valami gáz van.
Szóval NEM A SZOPI ELLEN vagyok, én is szoptatnék, ha lett volna, lenne miből, de ugye nincs. :( És ez a mai napig nagyon-nagyon fáj!

Tündérpöcök, na látod, csak panasznapot kellett tartani. Úgy látszik, Ádám megérezte... :D

Meteor, köszike a választ!
Én mindig viszem Petit sétálni, kivéve akkor, ha itthon alszik el, mert öltözésnél felkelne, és sajnálnám felébreszteni. Engem ez az idő nem zavar, ahogy nézem, Petit sem. Leérünk, és már alukál is. :)
Peti ma megint a cicát nyúzta...a hülye macsesz meg oda is ment hozzá. Pedig tudja, hogy ráncigálja, de azért is. Nálunk is volt olyan, hogy Peti bömbizett az ágyában, a macska meg felágaskodott, hogy megnézze, mi a helyzet.
Keresztelő: nálunk Petinek keresztanyja lesz...a párja (ők még nem is házasok) keresztelési tanú lesz. Persze ettől függetlenül úgyis keresztapuzni fogja.

Preni, tényleg jó súlyban van a fiad! Már nehezebb, mint miénk Peti. Kis vasgyúró. Nálunk is van, mikor több D-vitamint kap, persze nem tudatosan, de annyi cseppen a kanálba.

Colett, édes lehetett az ágy alatt alvó fiad. Nálunk állítólag öcsém volt olyan, hogy ha fáradt volt, tök mindegy, hogy hol voltunk, lefeküdt és aludt.
Szerintem is az lehet megoldás, ha apuci megy át Noihoz, ha felkel. Persze tény, hogy egy jobbszívű anyuka nem hagyja a gyerekét sokáig bömbizni...
Petinek a küszöb már nem sokat jelent, csak kicsit küzdeni kell... :)

Norwell, nálunk öcsém kapott Orizát. De hogy mivel...azt nem tudom, de azt igen, hogy nem allergiás.
Egyébként Peti a sosem bírt ki 4-5 órát kaja nélkül. Négyet még talán, de ötöt...jó, kéthós kora átalussza az éjszakát.
Azt hiszem, igazad lesz, még pár hónap, és édességmegvonás nélküli fogyókúrát fogok tartani. :D
"Aki nem tud/ott szoptatni, az ne szégyenkezzen, aki meg igen, az legyen rá büszke!" --> maximálisan egyetértek.

Wawel, jó, hogy a párod meggyógyult.

Na mára ennyi.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?