Új privát üzeneted érkezett!

Titi
Jaj nehogy már te kérj elnézést. Én kérek szívességet tőled.
Különben is fel kellene már töltenünk végre egy kicsinyítő programot a gépre és akkor talán én is meg tudnám csinálni.
Elküldtem még egyszer a képeket. Nagyon köszi ha felteszed.

A szilveszteri út hány napos? Kirándulgatni, szánkózni(ha lesz hó) meg ilyesmi lesz lehetőségetek?

Juci
Jó hallani felőletek. :)
Sajnos a családtagok már csak ilyenek, őket nem tudjuk megválogatni. Ne húzd fel magad miattuk. Még talán ez a jobb megoldás mintha állandóan ők jönnének és nem tudnál mindent úgy csinálni ahogy nektek jó.
Én már nagyon várom a kisregényedet.

Sziszi
Ja de sajnálom, hogy most megint jól összejött nektek minden.
Reméljük a volt munkahelyed kiadja a tb könyvedet és nem csúsztok le a határidőről.
Legalább annak lehet örülni, hogy a ház szépen halad és a babával is minden rendben.
Szülésig már egyáltalán nem lesz uh vagy csak most nem?

Most hogy babázik a többség olyan üres a mi kis fórumunk. Akik pedig szeretnének azok a másik helyre írnak többet.Mostanában többször sikerül gép elé kerülnöm, de szinte alig ír valaki, így én sem reagálok.
Dávid kezd kilábalni a hasmenésböl. De ezalatt úgy megszerette a tv-t hogy alig lehet elrángatni. Állandóan minimaxot akar nézni. A még rosszabb az, hogy reklámok is vannak és már nincs olyan játék amit ne szeretne. Most éppen a gyerekszámítógép a sláger.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Cupi
Köszi az ötleteket. Tényleg régebben színházjegyet is adtunk , de ez most eszembe sem jutott. :lol:
A babás dolgok eddig nálunk is beválltak. A mi nagyon tetszett nekik, a 3d-s hologrammos kulcstartó. Egy baj volt csak vele, hogy összetört így karécsonyra majd megint olyat kapnak , de most már két gyerkőc lesz rajta.

El tudom képzelni a párodat a kisfiával a vállán óra közben. Na ott minden lehetett csak a tananyagra való koncentrálás nem. :D

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Bufo, ez a naptárötlet tényleg nagyon jó, amit Cupicica is írt. Én karácsonyra tavaly esküvős naptárat ajándékoztam, az idénre is azt tervezek, csak más képekből. A húgommal intéztetem Debrecenben. Igaz, kicsit húzós, mert 4.500 körül mozog egy asztali 12 napos, de nagyon szép lett a tavalyi.

Cupicica, ez a "dolgozó" látogatás nagyon tetszett! :) Muris lehetett a párod a vállán a picurral! :) Régen én is élveztem az ilyet, ha a tanár hozott "témát" az órára, akkor aztán minden volt, csak tanulás nem. És gondolom, mindemellett nagy élmény lehetett a diákoknak is!

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
titi_27
 
 

 
 

Jaj, elfelejtettem megírni, hogy ők Bufo szépségei!!!

Bufo, Áron baba tisztára olyan, mint Dávidka csak miniben! Nagyon édes kis helyes szépfiú!!! :)

KépKép
titi_27
 
 


bufo imádom!!tök édes:))tiszta dávidka csak szöszibe!nagyon ari:)
huh ez a hologrammos kulcstarto szupi lehet!ha nem gond megkérdezhetem mennyiért csinálnak ilyet?ez az ugye ami az üvegbe van avgy nem?

cupi elkezdtem olvasni és azt hittem a folytatás az lesz hogy osztály elött lebüfizte apát! :lol: biztos örült az osztály neki hogy a tanárurt más szerepbe is látja

én is naptárt csinálok,de nem karira hanem szilveszterre:)idén csináltam magamnak és most mindenki kért tölem azt mondtam már nem tudok csinálni!ugyhogy meglepem öket:)

igen tényleg kezd szét széledni a társaság!és bocsnatot is kérek amiért én sem irok olyan gyakran!de nincs mit irnom mert hát sok dologhoz nem tudok hozzászolni vagy már leirják elöttem a többiek!
hogy mi történik velem azt meg nem tudom irni mert most semmi nincs akcio hegyek és ennyi talán még nem csusztam ki ebbe a honapba az idöböl!

puszi mindenkinek

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Titi
Nagyon köszi a képeket és a dícséretet . :D

Virág
Remélem hatásos lesz a sok akció a pároddal!
Igen az az üvegbe rakott kép. Amikor mi csináltattuk akkor 5000ft volt, de most nem tudom mennyi lehet, valószínű most is e körül mozog.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Én írok nemsokára, de a másikba írtam, és most nem bírok többet ülni :D
De jól vagyunk, csak nehézkesen. Szóval jövök még én is :D

Juci!
Addig is, ha olvasol!
A postai címedet szeretném elkérni, ha lehetséges:) (meglepi)
agabi@chello.hu

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

http://www.krifin.hu/krifin.php?ok&kat1 ... =52&akt=52

Ide fogunk költözni!!!!!


Bocsi, énis egyre kevesebbet írtam, de csak azért, mert nagyon sok az intézni való.:(
Az autót most, hogy totálkárosnak találták, nem tudom mi lesz..szerencse, hogy van másik. :)

Én szüleimhez vagyok mai napig bejelentve, mivel itt albérletben vagyunk, így nem a környékre kell mennem, hanem, Dunakeszire okmányirodába és Vácra a munkanélkülihez, TB-hez..nem semmi táv!!!:(

Sajnos elég sok minden hiányzik még, de jhétre talán meg lesznek!

Amúgy jól vagyunk, Zsebi baba egész nap mozog-szinte alig pihen, remélem miután megszületik nyugisabb lesz, mert 3elevenkével nehéz lenne...bár biztos megoldom-hisz nem én vagyok az első és ilyen helyzetben..:)

UH-ot egyántalán nem akar a doki szülésig, ezért vagyok morcika!!!!

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Végre, hogy ismét jöhetek. Már nagyon hiányoztatok. Hogy nálunk is mindig elromlik valami. Szörnyű!!

Titi
Köszönöm, hogy a kedvemért olyan későn, de megírtad a lányoknak, hogy jól vagyunk.
Még csak ezt a topikot sikerült végigolvasnom, pedig szoktam a másikat is.
Viszont tényleg elég keveset írtatok. Mindenki elfoglalt mostanában.

Bufo!
Jaj, tényleg nagyon édesek a gyerekeid, és Áron tényleg tiszta Dávid, csak kicsiben. Nagyon hasonlítanak egymásra. Már Én is kíváncsi vagyok, hogy a kicsi Sára vajon hasonlítani fog-e a Rezire. A Rezi fekete hajas baba volt, de lehet, hogy a Sára szöszi lesz. Na mindegy, majd csak meglátom már nemsokára.
A Tv nézés nálunk is sláger, de próbálom lekötni, és csak az esti órákra korlátozni, de persze délelőtt is szokta egy kicsit nézni, meg a délutáni alvás előtt egy mese. A reklámoknál már nálunk is le van adva a rendelés. Most a cumizós póni kell neki.

Juci!
Már én is nagyon várom a regényed.

Sziszi!
Hát te se pihensz valami sokat, pedig így a végefelé már jó lenne. Sajnálom a kocsitokat, de a lényeg, hogy ti jól vagytok, és nem lett semmi bajotok.
A tesók már várják a pici érkezését?

Momo!
Nagyon Édes a kicsi. Remélem már sikerül összeszoknotok. Várom már a szüléstörténetet, de megértem, hogy most nincs időd írni. Nagyon nehéz lehet egyedül. Viszont a kicsi biztos kárpótol mindenért. Olyan tündéri, és a szája tetszik a legjobban (na persze a szeme után).

Mi ma voltunk Ctg-n. Minden rendben volt megint. A fájásokat megint rendesen mutatta a gép, de tudom ez nem jelent sokat.
Tegnap este volt 2 jóslófájásom megint, és ma is, de elég rövid ideig csak. Remélem megszületik a 40. hétig, mert különben a dokim befektet, ha túlhordom. Jövöhéten megint Ctg, és utánna már heti 2x. Aztán gondolom nov. 30.-án befeküdhetek. Szorítsatok, hogy addig megérkezen a mi kis drágánk, mert nem akarok befeküdni a kórházba.

Még a hétvégén elmegyünk bevásárolni, és utánna már felőllem bármikor mehetünk szülni. Akkora mindennel kész leszek. Remélem sikerül a karácsonyi ajándékokat is megvenni.
A naptár tényleg jó ötlet. mi is az adtunk 2 éve mindenkinek, és a Rezi volt rajta. Képzeljétek olyan képeket válogattam ami mindig a hónaphoz kapcsolódott. A decemberinél ráadtam a mikulás sapkát, a nyárinál napozóban volt.

Lányok! Régiancsival mi lehet? Már nagyon rég írt nekünk. Nem tudtok róla valamit?

bocsi, hogy nem írtam mindenkinek, de remélem mostmár nem lesz rossz a netünk (na meg a gépünk), és tudok jönni.
Puszi mindenkienk:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Sziasztok!

Olvaslak én is titeket,csak nem nagyn tudok bekapcsolódni,de a babáitok csodaszépek,olyan nagy örömmel nézem a fotókat.Ezzel a naptárral nekem is adtatok egy jó ajándékötletet.Köszi.van esetleg konkrét címetek is,ahol csinálnak ilyet? Nagyon drága dolog?Nekem ma végetért a ciklusom,megjött. :cry: Kicsit (nagyon)megviselt,de majd a következő hónapban sikerül. :wink:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Leírom én miket alkalmazok/mik jók sztem szülés előtt..bár már nem sok pocakos maradt.:) De talán később is jó lesz..

málnalevél tea: erősíti a méh izomzatát, és könnyíti a tágulást.

A napi 3-4 csésze málnalevél-tea mellett az illóolajas gátmasszírozás a másik hatásos, sokszázéves bábatrükk, amivel szintén lehet segíteni gát puhítását, és ezáltal a gátmetszés elkerülését. Szülés előtt 1 hónappal kezdtem, minden este 3-4 percig. Gátmasszázsolaj recept: 50 ml búzacsíraolaj, 50 ml orbáncvirágolaj, 10 csepp muskotályzsálya és 5 csepp rózsaolaj.
------------------------------------------------------------------------------------


A várandósság során jelentkező farkaséhség enyhítésére édesség helyett citromos szőlőcukor a legjobb.

A szülés előtti rendszeres gátmasszírozás lecsökkentheti a gátrepedést, felkészíti a gátat a fokozott igénybevételre. A masszírozást 34-36. hétben érdemes elkezdeni, és jó folytatni egészen a szülésig. Masszírozásra az orbáncfű olaj a legalkalmasabb, mert izomlazító, vérzéscsillapító és fertőtlenítő hatása is van.:)

Hársfatea: a terhesség során gyakran előforduló álmatlanság ellen, lefekvés előtt jó fogyasztani.:)

Komló tea: csökkenti a terhességgel összefüggő reggeli hányingert..ezen már sztem túl vagyunk.:)

Borsmenta és fodormenta tea: hányinger ellen, segíti az emésztést, magas ásványi anyag és vitamin tartalmuk van.

Csalántea: enyhíti a terhesség során kialakuló vashiányt.

Csipkebogyó tea: magas C-vitamin tartalma miatt növeli az immunrendszer ellenálló képességét.

Ezek sztem mind nagyon jók, és természetesek is!

Puszi: Sziszike.

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Eszter:biztosan sikerül hamarosan, ne keseredj el.

Gyöngyi: Én 16nappal hordtam túl és nem fektettek be..reméljük nektek se kell.:)

Koda: hogy vagytok??

Régiancsi: mi van veletek? Rég hallottam rólatok...

Kicsijuci: mi van a ciciddel? Mellgyulladás?:(
Jobbulást!

Megfáztam, már 2.napja, most teázgatom a meleg lakásban.:) Nincs is kedvem kimozdulni!!! Majd talán később, ha kisüt a napocska rendesen.

Gyerekek szerencsére jól vannak, ami a lényeg!

Puszi: Sziszike.

Sziasztok!

Leírom én miket alkalmazok/mik jók sztem szülés előtt:

málnalevél tea: erősíti a méh izomzatát, és könnyíti a tágulást.

A napi 3-4 csésze málnalevél-tea mellett az illóolajas gátmasszírozás a másik hatásos, sokszázéves bábatrükk, amivel szintén lehet segíteni gát puhítását, és ezáltal a gátmetszés elkerülését. Szülés előtt 1 hónappal kezdtem, minden este 3-4 percig. Gátmasszázsolaj recept: 50 ml búzacsíraolaj, 50 ml orbáncvirágolaj, 10 csepp muskotályzsálya és 5 csepp rózsaolaj.
------------------------------------------------------------------------------------


A várandósság során jelentkező farkaséhség enyhítésére édesség helyett citromos szőlőcukor a legjobb.

A szülés előtti rendszeres gátmasszírozás lecsökkentheti a gátrepedést, felkészíti a gátat a fokozott igénybevételre. A masszírozást 34-36. hétben érdemes elkezdeni, és jó folytatni egészen a szülésig. Masszírozásra az orbáncfű olaj a legalkalmasabb, mert izomlazító, vérzéscsillapító és fertőtlenítő hatása is van.:)

Hársfatea: a terhesség során gyakran előforduló álmatlanság ellen, lefekvés előtt jó fogyasztani.:)

Komló tea: csökkenti a terhességgel összefüggő reggeli hányingert..ezen már sztem túl vagyunk.:)

Borsmenta és fodormenta tea: hányinger ellen, segíti az emésztést, magas ásványi anyag és vitamin tartalmuk van.

Csalántea: enyhíti a terhesség során kialakuló vashiányt.

Csipkebogyó tea: magas C-vitamin tartalma miatt növeli az immunrendszer ellenálló képességét.

Ezek sztem mind nagyon jók, és természetesek is!

Puszi: Sziszike.

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szép napot!

Juci
Te aztán minden időt kihasználsz, vagy almatlanságban szenvedsz?
Más ilyenkor alszik neked is pihenned kellene.

Örülök, hgy megnyugodtál egy kicsit és nem aggasztod magad hízik e rendesen a kis Eszter. Ha a cici is javul az külön jó, mert rémes lehet így szoptatni. Nekem is berepedt az egyik Dáviddal és tudom hogy fáj. Most is tartottam ettől, de hála az égnek nem ismétlődött meg.
Áron tényleg nagyon nő tegnap volt 8 hetes és 4.98kg mértem, ez majdnem havonkénti 1 kg hízás a kezdeti 3.05kg -hoz képest. Így én sem aggódom, hogy van e elég tejem.

Még nem is hallottam ilyet hogy fokozott nyálelválasztást okozna egy homeos szer. Bízzunk benne, hogy nem attól van, mert akkor újra jön a hasfájás és az kiborító mindenkinek.

Sziszi
Jobbulást!
Megnéztem a házakat nagyon jó lesz. Biztosan jól fogjátok ott érezni magatokat. Az pedig külön szuper lenne, ha még idén be lehetne költözni. Bár tudom, hogy ez most nagyon húzós lenne, de még mindig könnyebb mint egy pici babával.
Aranyos vagy, hogy leírtad ezeket a gyógyteákat és az olajakat. Biztosan hasznát veszik a többiek, mert ugye nensokára mindenkinek baba lesz aki nagyon szeretne.

Ma egészen jó kedvem van, mert éjszaka viszonylag sokat aludtam. Az első szopi hajnal 4-kor volt addig békén hagyott a fiatalúr és utánna is csak 8-kor kelt.
Megyek mert van még dolgom. Majd megyünk sétálni is, olyan szép az idő.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Juci
Jaj tündéri a kis Dudor!
Tényleg össze kell hozni ezt a találkát. Már olyan kíváncsi vagyok mindenkire és a babákra is.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!


Juci:nagyon helyes a picurkátok!!!:)

Nem értem ezt a babanetet, 2*szúrta be amit írtam, pedig csak 1* küldtem el..no mind1.

Sztem is jó lenne most költözni, de talán jövőre anyagilag könnyebb lesz.
Ez a kocsi dolog is nagyon összejött.:(
Totálkárosnak találták és mivel hitelre volt a biztosító a banknak fizet, neki 15napon belül, majd követeli a teljes összeget is.:(
Szóval nem egyszerű most nálunk...

Puszika.

Kép
sziszike1000
 
 


Juci!
Úgy hiányoztok!!!
Most hogy látom újra a képeket erről a drágaságról, megint szeretném látni. Nagyon!!!! :D Jövöhéten valamelyik délelőtt???

Bufo,
nagyon édes ez a két fiúka!!! Csodaszépek és mosolygósak!!!

Sziszike,
nagyon jól néz ki ahova költöztök!! Irigykedek ám! Mennyi itt négyzetmétere a lakásnak (ha nem vagyok pofátlan)? Úgy szeretnék egyszer én is ilyenbe költözni!

Sok puszi a többieknek is!
csné
 
 


Sziasztok lányok!

Olyan jó lányok, hogy ennyit írtatok!!!! Olyan jó úgy jönni, hogy van mit olvasni. A másik topikban is úgy kezdtem a reggelt, hogy reggeli előtt olvasgattam... hát, ott is volt mit.
És végre, hogy többen is jelentkeztetek!

Oné, ez csak természetes, hogy megírtam a lányoknak! Örülök, hogy itt vagy megint közöttünk! Na, így már értem ezt a befektetés dolgot. Tehát ha nem indul be magától, akkor fog befektetni. Na, hát reménykedjünk, hogy minden szépen magától fog menni, és nem lesz szükség a kórházi bent tartózkodásra.

Jaj, Ági, úgy irigykedem, hogy el tudtál menni Juciékhoz! Lányok, én csak szeretnék, meg tervezgetem, hogy ide-oda menjek, de tegnap is este 8-kor értem haza. Na, majd ha otthon leszek én is talán könnyebben fog menni!

Rimar, tényleg, áll még a jövő hétvége? Mert akkor vasárnap tényleg mennék meglátogatni visszafelé.

És Koda, téged pedig pénteken látogatnálak meg. Bár előtte úgyis hívlak majd, de ok ugye?

Juci, hát ezek a képek!!! Olyan jó, hogy ilyen sokat hozol nekünk! Ari vagy. És ez a kisasszony, tényleg gyönyörűséges! És szépen gyarapszik is! Remélem, kicsit tényleg megnyugodtál emiatt. A cicid... hát... nagyon remélem, hamar rendbe jön, bár nem tudom, ha ugye szopizik belőle, gondolom, nem tud regenerálódni... nehéz lehet így, de legalább látod a szép okát! :)

Ancsi, Zseppy, tényleg nagyon régen jelentkeztetek!!!

Sziszi, nagyon szépek a ház tervei, én is megnéztem, biztos szupi lesz! Ez a kocsimizéria meg... jól összejött most nektek. Remélem, azért minden rendeződik még időben.
Köszike a sok hasznos infót, biztos hasznát fogom venni majd a következő várandósság alkalmával. Látom, Te is nagy teabarát vagy! Én is imádom!

Nálam semmi különös... Mivel még csak a következő hónapban kezdünk próbálkozni, így nem is foglalkozom nagyon az együttlétek időzítésével. Bevallom, ebben a ciklusban még nem is voltunk együtt, pedig már a 8. napon járok. Azért hőmérőzök szorgosan, és jó látni, hogyha jól alakulnak a dolgok.

Na, megyek dolgozni, megint helyettesítek!

Puszi mindenkinek!!!!!!

KépKép
titi_27
 
 


Anubias
Jaj ne haragudj,hogy neked nem írtam. :oops:
Sajnálom, a mensit, és tökéleteen megértem, hogy el voltál kenődve. Annak viszont örülök, hogy hamar túltetted magad rajta és várod az újabb próbálkozás lehetőségét.
Ahogy a többiek is javasolták tényleg próbáld meg nem görcsösen akarni, hidd el segít. :)
Olvastam a másik topikban nagy akváriumszakértő vagy. Nekünk is van egy 300l akváriumunk, de most eléggé le van harcolva, mert senkinek nincs rá ideje igazán foglalkozni. Már vízcsere is aktuális lenne, de mindig tolódik sajnos. :oops:
Neked mekkora vizi világod van és milyen halaid vannak?

Titi
Látod tegnap itt panaszkodunk, ma meg mennyien voltunk. :lol:
Az ilyet én is szeretem.
Hőmérőzz csak bátran legalább tudod hogy működik a tested. Azért el lehet kapni a párodat csak úgy az élvezet kedvéért is, hogy nem feltétlenül babát gyártottok. Tudod sok próba kell, hogy az" előadás" jól sikerüljön. :D

Ági
Na végre valaki aki nem takarít ezerrel, mert otthon van. Ügyes vagy, hogy elfoglalod magad mással és pihensz. Most neked ez a legfontosabb. Az meg felettéb jó, hogy nem vagy rosszul.

Oné
Hajrá az utolsó nagy vásárláshao, csak ügyesen. :lol:
Remélem nem lesz szükség arra, hogy befeküdj, mert a kis Sára tudja mikor kell kibújnia.
Tényleg hogy állsz a szüléshez, izgulsz, félsz vagy valami?

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Bufo!

Akkor már téged is nagyon irígyellek a szép nagy akváriumért.Nekünk sajnos nincs nagy akváriumiunk. :cry: Van egy 120 L-es nekünk és egy 120 L-es a kisfiamnak.Van egy 30-as nevelő és egy 40-es nevelő aki,amiben ivadékokat gondozgatok,nevelgetek ,amiket eladok.Van egy 50-es,ami most fog beüzemelésre kerülni,van egy gőtés és néhány kicsi ívató aki,amiben halak ívnak,vagy néhány vapos ivadékok tartózkodnak.Az érdeklődési köröm elsősorban a délamerikai halak felé irányul,corydorasok a kedvenceim(páncélos törpe harcsa)Ebből több fajt is tartunk.A törpesügerek a másik kedvenc és az elevenszülők.De tartunk pontylazacokat is és egy két érdekességet.Pl :platidoras costatus(morgó harcsa),vagy lorycaria,neki nem tudnék magyar nevet.Bálintkámnál nagyon vegyes az aki összetétele a tamás sügértől,aki afrikai,a legtöbb hala délamerikás,de még egy kis ázsia is kevereg az akiban.Ezt normál esetben nem tertom túl jónak,de a gyerek esetében nem szólok bele,csak a túltelepítés elkerülése érdekében szólok bele a létszámba és az egyedek összeválogatásába annyira,hogy agresszív halat ne válasszon.Nektek milyen halak lakják az akitokat?

Jajj,most nem tudok írni mindenkinek,mert a kisfiam szeretne játszani a gépen,de még jövök. :oops

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Oyan szép idő lesz ma..de a kis családom még mindig pihizget..hihetetlenek..Pedig én nekem már mehetnékem van valamerre.:)

Az árak is fennt vannak a honlapon, de becsatolom azt a részt.
http://www.krifin.hu/krifin.php?ok&kat1 ... =53&akt=53

Megfáztam és ez olyan rossz, teganp beszéltem a dokival, aki azt mondta kúpozhatok megint 10 napig, mert találtak egy kis gombát a kenetben.:(
Éreztem már egy ideje, hogy a szervezetem le lehet gyengülve kicsit.
Most azon gondolkozom mit szedjek még, esetlg egy kis plussz vasat? Bár iszogato csalánteát, csipkebogyóteát, remélem ezek is jók.
Aztán kedden vér, vizelet vétel, no, majd akkor kiderül, illetve abból.

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Juci!
Nagyon édes a kis Dudor!!!
Máté is nagyon sokat nyálzik, de a doktornagyink szerint ez nem olyan nagy baj...

Anubias!
A DM és a Rossmann is csinál ilyen naptárakat és más ajándéktárgyakat, online is el lehet küldeni az anyagot. A Photohall is foglalkozik ilyennel és szerintem az összes plázákban lehet olyan boltot találni, amelyik erre szakosodott.

Virág!
Igen, az lett volna a nagy poén, ha Máté az osztályban büfizik, de nem akartuk a papi tekintélyét "porig alázni", úgyhogy még előtte megbüfiztettük! :lol:

Sziszi!
Szép lesz a házatok! Ismerem a környéket, egy ismerősömnek volt ott nyaralója. Munkahelytől nem lesz messze?
A plusz vas biztos nem árt, csak az a kérdés, bírod-e? (Nem "fog-e" erősen? :wink: )

Sziszi "ajánlását" kiegészíteném néhány homeós bogyóval: a dokim javaslatára a 36. héttől először 5 napon át 1*5 Caulophyllumot szedtem, majd 5 napig 1*5 Cimicifugát, aztán megint Caulophyllum stb. Mellé egy héten egyszer 1*5 Arnicát.
Ezeket a szereket aztán a vajúdás alatt sokkal sűrűbben és nagyobb dózisban kaptam! :lol:

Akik még próbálkoznak:
Először is: nem feladni!!!!!!!!! (Persze tudom, én könnyen beszélek, de akkor is!!!!!)
Én annak idején szedtem a Sunrider-es Prime again kapszulát, amit mindenféle női nyavalyára ajánlanak. Hogy ez segített-e, vagy sem, azt nem tudom, de ártani biztosan nem árt, mivel 100%-ban gyógynövényt tartalmaz. Talán érdemes kipróbálni.
Zseppy pedig a gerániumos testgyertyára esküszik...

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok lányok!

Jaj, alig bírok írni, úgy fáj a kezem! Ugyanis eddig lombtalanítottunk. Összeszedtünk a párommal 13 zsák falevelet! Képzelhetitek. Nagyon elfáradtam! Úgyhogy ma csak pihi lesz továbbra.

Nagyon szép időnk van. Egyszerűen hihetetlen, hogy november 18-án ilyen meleg legyen.

Lányok, nem is írok most többet, mert egyszerűen nem bírok. Azért a görbén felteszem. Bár sokmindent még nem mutat.

Kép

További szép hétvégét mindenkinek, Sziszi, Neked pedig jobbulást!!!

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok:)

Titi:)
Szuper, gyere csak nyugodtan! Addig beszerzek olyan fini teát magunknak:) Hívj nyugudtan, nagyon foglak várni! Pénteken nincs semmi program. Na nem mintha mászkálnék össze-vissza:) Várlak!
A görbég eleje most jobban tetszik, nem olyan ugrálós! Szerintem ez már jó lesz:)

Sziszike:)
Hogy hogy vagyunk? Köszi, most már jobban.
Én is most voltam megfázva, semmi gyógyszert nem kaptam, csak c-vitamint. Nagyon szenvedtem 3 napig, alig aludtam. Meg krákogtam, göthöltem....Jobbulást kívánok!


Juci:)
Címet megkaptam, nagyon köszönöm:) Megy jövő héten a kis csimag!
Eszter tündéri, főleg a nevetgélős képen:)

Cupicica:)
Hol szerezted be a homeos bogyókat? Az erre szakosodott gyógyszertárakban? Vagy orvos írta fel? Nem vagyok otthon ebben a dologban.

Zsuzsa:)
Tényleg jó husiban van áron baba! Milyen ruhákat hord most? Hány centi a nagyfiú?:)


Megyek marcit nevelni.....kissé rosszalkodik mostanában....

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Bocsi, tele vagyok helyesírási hibával. Szóval
csimag=csomag

És a gyererek neve is Nagy betűvel (Áron, Marci) :)

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Képzeljétek, a hőm mára 2 tizedet leesett, nagyon kíváncsi vagyok, tényleg közeledik-e a pé. Nagyon boldog volnék, ha 14. napon volna, és nem a 18-on. Mostanában a baba előtt is a 18-on volt, eszerint a 28 napos ciklusaim kitolódtak 32-re, amit sajnálok. Jó volna, ha most pontosan megjönne, esetleg még novemberben. Ha jól számolom, ma járok a 11. napon, vagyis december 6-án lenne a 28. nap. Jaj, akkor csak álmodozom a novemberi mensiről. A fenébe. amiért nem jött meg most rendesen, így már a decemberi tesztről is lecsúszom. És mi lesz, ha késni is fog. :(

Lányok, lehet, hogy minden úgy alakul, mint idén? Amikor a párom szülinapján lettem várandós? Akkor január 21-én menstruáltam utoljára. Hát, ha így lesz, nem fogok meglepődni, én tényleg hiszek benne, hogy az elvesztett kislányunk lelke fog visszajönni közénk. És mi volna, ha még ugyanakkor is?!

Na, ennyit a kombinálásaimról.

Kodaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Kicsit bonyolódik a hétvégém. Anyukámmal muszáj vagyunk pénteken megint elmenni Liszkára nagymamám házához, úgyhogy lehet, hogy csak szombaton megyek így hozzád, vagy esetleg péntek este. Nem gond, ha pénteken egyeztetünk bővebben? Még nem tudom, mikor érünk haza. Lehet, hogy csak olyan 6 körül este, úgyhogy lehet, hogy tényleg csak szombaton ebéd után mennék ki. Bevallom, nem örülök neki túlságosan, hisz 3 hete voltunk, de muszáj elmennie, és nem akarom hogy vonaton vacogjon, utána még sétáljon az állomásról fél órákat a faluba, aztán visszafelé a sötétben.

Tea........ ajjajj, őszintén... ezzel akartalak meglepni!!! Te csak ne mászkálj, majd én viszem. Milyen furi, hogy pont ugyanarra gondoltunk! :)

Na, ma valószínűleg nem fogok tudni már jönni sajnos, megyünk egy barátunkhoz házlátogatóba. De holnap jövök új hőjelentéssel! Koda, bár igazad volna, a görbémet illetően, na de hamarosan kiderül!

KépKép
titi_27
 
 


Juci:)
Köszi a tippet:) Én vagyok itthon és mégis te adsz tanácsot:) Nagyon kösziiiiii!

Titi:)
Első a család! Csak csináld úgy, hogy neked kényelmes legyen meg jó a családnak! Nekem a szombat is ugyan olyan jó, meg a péntek este este is, ezzel ne legyen gondod! Éjfélig felvagyunk minden nap, így az sem gond, ha este jössz:) Majd hívsz és megbeszéljük. Marci már nagyon vár, azt mondta kérdezzem meg Tőled, milyen autóval jössz :lol: Azt viszont előre megmondom, hogy itt fogja produkálni magát, úgyhogy erre készülj fel idegileg :)
Tea...:):) Oké, akkor elfogadom :) ha kérhetek valamit, lehetne koffeinmentes? :oops:

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Én amikor nyáron bekapcsolódtam hozzátok,mind babásak voltatok,bár amit tudtam visszaolvasgattam,de nem emlékszem mindenkire.Azt szeretném megkérdezni,hogy nektek hanyadik hónapra jött össze a baba? :oops:

Puszi

Eszter

Ui:Olyan jó,hogy ti is olvassátok a másik topicot is és még írtok is. :D

Kép

Kép
anubias
 
 


Most csak röviden:

Titi!
Persze, hogy áll még a hétvégi látogatásod!Gyere, várunk!Előtte csörrents meg, ha már tudod, mikor érsz ide.Vagy hívjál, ha nem találnál ide.Megvan a címem?Bereksor 81.Kerecsend Fő utcájáról (ez jön egerből) a templom előtt kell letérni balra és ez a mi utcánk.Ezen jól végig kell jönni, elég hosszú utca, és a végén vagyunk kis felújított (parasztház volt) házikó, fehér kőporos, és fekete kovácsoltvas kerítésünk van.

Anubias!
Nekünk elsőre sikerült :D

rimar
rimar
 
 


Eszter:)
6 hónap, ebből 2 hónap clostylbeit.

Rimar:)
Neked is megy jövőhéten a rucika:) remélem nem gond, hogy rajtatok gyakorolok babaruhát varrni:) De úgy örülök, ha tetszik és hasznát is tudjátok venni!

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Lányok!
Csak egy rövid kérdés:
Bazsókámnak már 10 napja nincs széklete, eddig nem volt semmi gond vele.Volt nálatok hasonló?
Eddig úgy zajlott a dolog, ahogy kell: az első napokban minden nap volt széklet, utána ritkult, majd 3-4 napos lett, egyszer volt olyan, hogy egy hétig nem volt, most meg már 10 napnál járunk.Szerintetek?
Állítólag a vastól is lehet amit én szedek.Nem tudom minek írt fel a dr-nő ennyit?Mert ugye szedem az Elevitet(ebben 60mg vas van), és még napi 2 szemet kell szednem a ferro-folgammából, ami db-ja 100mg-os.Nekem egyébként székrekedésem van tőle.Lehet, hogy ez az oka?

rimar
rimar
 
 


Rimar!

A vas mindenképpen okozhatja,az elevitben már eleve elég soka van.Ha most neked is székrekedést okoz,akkor bizti,hogy Balázsnak is attól van.Szerintem csökkenteni kellene az adagodat.A tíz nap nagyon hosszú idő.Ide valami azonnali megoldás kell,hiszen a babóknak sokkal gyorsabb az anyagcseréje is.Vegyetek neki hashajtót.A Laevolac nagyon jó,azonnali hatású és nem okoz semmi gondot.Recept nélkül kapsz a gyógyszertárban.A kamillatea is hajt,azt is itathatsz vele.És a beöntés sem lenne rossz megoldás,hamar oldaná a problémát.Szegény Bazsika,nagyon rossz lehet egy ilyen székrekedés.Dokinak,védőnőnek mondtad már? Feltétlen írj,hogy mi lett,sikerült-e neki. :roll:

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés. Még mindig egyben vagyunk, de most már egyre többször keményedik a hasam, és naponta 2x szokott fájásom is lenni.
Már mennék is meg nem is. A csomagom már kész, de még az üdítőt, na meg egy kis ennivalót akarok betenni.
Most mindenki azt mondja, hogy olyan meleg lesz a kórházba, hogy csak hálóinget vigyek.

Koda!
Olyan jó, hogy megint ilyen gyakran jössz. Hogy vagytok? Kilók remélem már szaporodtak. Én már nem is nagyon állok a mérlegre.

Eszter!
Mi elég sokáig próbálkoztunk (10 hónap), mert nem apadt el a tejem. Végül jártam a dokihoz hormonvizsgáltra, de szerencsére nem volt szükség semmire, mert a vizsgálta végére már terhes lettem.
Szerintem nagyon rágörcsöltem, és azért sem akart sikerülni.
De a decemberi hónap a tiétek lesz. Nagyon szorítok ám mindenkinek, és jó olvasni a másik topikot is.

Rimár!
Lehet sok vas okozza. Kérdezd meg a dokit. Szegény Bazsinak biztos nagyon rossz lehet. Próbáld tornáztatni fürdetés előtt, meg maszírozd a pocakját. Szerintem a neten is találsz a pontos maszírozásól valamit.

Mára csak ennyi, de holnap jövök.
Sok puszi mindenkinek:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Sziasztok!

Elszállt a kisregényem!!! :evil: :evil: :evil:

Nekiugrom még egyszer!

Anubias!
Nekünk a harmadik hónapban fogant meg Máté. De a sógórnőméknek másfél évet kellett várniuk a babára, illetve babákra.
Próbáld ki esetleg a Prime againt!

Rimar!
Nagyjából ugyanazt írtam le Neked, amit - amíg megpróbáltam visszavarázsolni a kisregényt - Anubias leírt! :lol: Máté 3-4 naponként kakil, doktornagyink szerint ez teljesen normális egy anyatejes babánál.

Koda!
Látom, Juci már válaszolt a kérdésedre! :D
Nekem az a tapasztalatom, hogy egyre több patikában lehet homeós bogyót kapni (nekem mindig sikerült), de lehet, hogy ez csak Pesten van így!

Titi!
Kombinálj csak nyugodtan!!! :lol:
Máté nagy valószínűséggel december 8-án fogant, ami Mária-ünnep. Akkor volt itt Pesten a máriapócsi kegykép, amit megnéztünk. Bár augusztus 31-re voltam kiírva, a baba a szeptember 8-iki Mária-ünnep előestéjén született; azon a napon, melyen 11 évvel ezelőtt az én imádott nagymamám meghalt...
Én úgy érzem, hogy mindez nem véletlen...

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok!
Nagyon sajnálom, de nem volt időm írni hétvégén. :(
Szombaton főzés, vásárlás , vasárnap pedig anyósoméknál voltunk névnapot köszönteni.
Ma megyünk a kéthós oltásra Áronnal. Remélem jól fogja viselni.

Koda
Áron most 5 kg felett van egy kicsivel és 60 cm. Ezeket én mértem nem tudom mennyire pontosak. Tény az hogy 62-es ruhákat hordunk most. De van olyan ami már abból is feszül.
Látom nálatok is eleven Marci ha jön valaki. Dávid nekem is megkergül ilyenkor. Mostanában egészen tüthetően viselkedik, csak el ne kiabáljam.

Anubias
Ahogy írtam most eléggé lehpukkant az akváriumunk. Páncélosharcsa 3, morgóharcsa 4 ( 2csíkos, 2 pöttyös), 2 cápamárna, 1 zászlóssügér pár, 2 ponytlazac, 1 botia(nem a macracanta, hanem valami más) és 1 gibiceps. Szokott még lenni különböző dánióféle , de most azok kidöglöttek. Régen Pangasius volt benne de nagyon nagyra megnőttek 40-50 cm-re így azokat továbbadtuk. Most inkább sok kis halat szeretnénk.

Baba : nekünk Dávid elsőre jött, Áron a 3. ra sikerült. De mind a két két esetben semmiféle hőmérőzés és ciklusfigyelés nem volt.

Titi
Remélem kipihented magad a levéltakarítás után. Bár gondolom lehet előröl kezdeni. :(
Kíváncsi vagyok mit mutat a hőd, mikor lesz pé.d.
Talán a történelem ismétli önmagát. :wink:

Rimar
Ez a vas nagyon sok. Nem csodálom, hogy nehezen megy mind a kettőtöknek a dolog. Csökkentsd az adagot és minden rendben lesz. Ha nem lehet akkor egyél és igyál hashajtós dolgokat az be szokott jönni. Egyébként 4-5 nap kaki nélkül anyatejes babánál nem gond.

Juci
Hogy vagytok? Cicid javul már, vagy még mindig nagyon fáj a szopi?
Nem is tudtam, hogy ti jártatok különböző vizsgálatokon a baba előtt. De így utólag hatásos volt. :lol:

Oné
Nagyon izgi hogy már a finisben vagy. Ha ennyi keményedésed van akkor nem hiszem, hogy kihúzod a végéig, jön egy nagyobb front és már kint is van a kis Sára.
Most izgulsz, félsz a szüléssel kapcsolatban?

Cupi
Hát lehet valami égi jel Máté baba fogantatása és születése körül.
Én nem fedeztem fel semmi ilyen dolgot a gyerkőceimmel kapcsolatban, pedig nézegettem, de semmi.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok Drága Barátnők!

Tegnap este akartam még írni, de aztán csak nem sikeredett. Kicsit ki voltam... és semmi kedvem nem volt már élni sem.

Lányok, ma elég depis vagyok. :( Ne haragudjatok, de kipanaszkodom magam. Ugyanis másnak nem tudok. Kiderült, hogy a legkedvesebb barátnőm (aki az anyukám is lehetne) párja áttétes daganatos. :( Ez az elsődleges rossz hír. A másik pedig, hogy anyukám ismételten kiborított! Tegnap fel akartam hívni, hogy felköszöntsem névnapjára, erre ahogy felkapta a telefont, nem is hagyott szóhoz jutni, hanem belesipákolta a telefonba, hogy ő aztán elaltattatja a cicánkat, mert megint hány, és ő bizony allergiás tőle. Kérdeztem, hogy orvosnál volt-e már, egyáltalán mi a baja, persze mindent összehordott, hogy fáj a füle, meg nem hall túl jól. Persze a múltkor azt mondta, ez a pedagógus élet miatt van. Most viszont hirtelen a macskától. És hogy ő rosszul van a cica hányadékától. (Bocsi csajok!) Azt mondta, vagy elhozom magammal, vagy ő véget vet ennek. De kérdem én, hogy hoznám el? A férjem bizonyítottam allergiás, ráadásul ugye babát is szeretnénk. Mégis este már a párom mondta, hogy végszükség esetén tényleg elhozzuk. De tudjátok, hogy a cicák a helyhez ragaszkodnak, ha elhoznám, nem érezné jól magát. De én úgy imádom ezt a cicácskát. Mit tudnék tenni lányok? Anyámtól folyton csak a panaszkodást hallom, és már elegem van. Teljesen kikészít. A múltkor pedig úgy halkan megjegyeztem neki, milyen jó, hogy van kit pátyolgatni, most hogy nincs baba... olyan jól esett simogatni, etetgetni, gondozgatni. És ilyenkor eszébe sem jut ez. Tiszta cirkuszt tud levágni, minden apróságon kiakad, és ha nincs valami gond, akkor csinál. Lényeg, hogy tudja magát idegesíteni valamin. Ne haragudjatok rám, lányok, teljesen magam alatt vagyok. Utálom, amikor tehetetlennek érzem magam, hisz nem tudom, mit tudnék tenni ebben a szituációban.

Úgyhogy Koda, lehet, hogy én is azt mondom, nem érdekel, csináljon amit akar, nem megyek én vele sehova pénteken. Miért töröm én egyáltalán magam állandóan? Az utolsót is odaadom neki, segítek amiben tudok, és tökre természetes már neki. Ezt tudom, hogy én rontottam el, de nem gondoltam, hogy ez ilyen szarul fog elsülni.

Rimar, köszönöm a címet, még nem tudtam eddig, de el is mentem, és ha nem találok oda, majd hívlak. De természetesen előtte mindenképp szólok, és egyeztetünk, Neked mikor volna jó, ha mennék.

Koda, koffeinmentes tea... ez csak természetes, én is így gondoltam! :)

Bufo, remélem jól fogja viselni Áron baba az oltást. Szegénykét, megszúrják!!! :(

Oné, lehet, hogy tényleg nem fogod megvárni a 40. hetet? Ilyen fájásokkal? Bár most már tényleg bármikor jöhet a picurka. Gondolom, mennyire várod már.

Megyek lányok, muszáj dolgozni, pedig semmi kedvem, és fáj a gyomrom szája, tutira az idegtől van ez már megint. :(

KépKép
titi_27
 
 


Jo reggelt Lanyok!

Ne haragudjatok,de nem tudok jonni.Most is csak ugy sikerult,hogy anyukam eppen itt van es tartja a kezeben Mishalt.Sajna nagyon hasfajos,ha nem ejszaka,akkor egesz nap,es nem lehet letenni.ALudni se nagyon akar,csak akkor alszik be amikor kiviszem setalni.
Kiprobaltam mar mindent,iszom a komenyteat,szinte alig eszek mar a kajaimbol,hogy neki jo legyen,kapja az Infacolt,homeo bogyot,szelcso,...stb...es meg mindig tekereg,uvolt szegenyke.
De amugy imadom,olyan edes masaallah!

Szoval mihelyt kialakul valami rendszer jovok..tudom,meg a szuletestortenettel is tartozom. :cry:

One!

GOndolok rad,drukkolok,hogy minden siman menjen!

RImar!

Iszonyatosan sok a vas..nekem a dokim mondta,hogyha elkezdem szedni figyeljem hogy nem-e lesz hasfajos tole...en el se kezdtem.

ANubias!

Nekunk a masodik honapban jott ossze.

Titi!

Sajnallak,nem konnyu a szulokkel sajna tudom.A cicatokat nagyon sajnalom es nem tudom hogy mi is lehetne a megoldas.

Bocsi ,elnezest a tobbiektol...majd jovok igerem.

Juci!

Teged meg majd hivlak!
momo35
 
 


Sziasztok!

Még mindig meg vagyok kicsit fázva, megvárom most már a keddi vérvételt, hátha mutat vmit..
Amúgy székrekedésre nem vagyok hajlamos.:))

Titi:nagyon összejöttek a dolgok nálad is.:(
Anyud teljesen kiakasztó lehet, nem tudom, hogy bírod...
Én már rég elmenekültem volna. Nehezen lehet bírni, hogy mindenért veszekednek veled és mindenért téged okolnak.:( Mintha nem lenne meg a saját bajod..
Ha nem tudsz anyuddal beszélni, levelezz vele, ne válaszolgass vissza neki az idegeskedéseire, mert adod alá a lovat.
Ha idegess rád, veszekszik, mondd azt neki szereted, ha nagyon kiabál, írj neki levelet, milyen jó, hogy van neked-evvel sztem sok mindent el lehet érni. Írdd meg neki a kiscicát szereted, de őt jobban és, ha őt zavarja..pedig neked nagyon sokat jelentett, amikor a kisbabát..stb.
Éreztessd vele, hogy fontos neked és mindegy mit gondolsz abban a pillanatban ne veszekedj vele.

Én vmi ilyet csinálnék.
Amikor anyud ok nélkül veszekszik, akkor is csak halkan válaszolgass, mond azt-ne haragudj! Néha csak a bocsánat kérésre várnak vagy arra..aztán amikor nyugodt megbeszélhetitek.
Az írásodból az derült ki csak azt akarja foglalkozz vele, figyelj rá és nem feltétlen a kitalált gond a baja!

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Titi!
Sajnállak a cica miatt! Én is nagy macskabarát vagyok - talán ez már sejthető volt a nevemből :lol: - , mindig is voltak cicáim. A mostani cicám a szüleimnél lakik, mert a férjem szintén allergiás a macskaszőrre (pedig a macskát szereti!!!), nem is tud olyan lakásban aludni, ahova bejáratosak a macskák. Müncheni barátainknál is emiatt voltunk kénytelenek a kertben sátrazni. :lol: A szüleimnél a kertben lakik a cica, de az üveges veranda is az ő lakosztálya, csak a lakásba nem jöhet be. Persze őkelmének az a fő életcélja, hogy mégis bejusson valahogy! Megtanulta kinyitni(!) az ajtókat is: ha kellő vehemenciával ráugrik a kilincsre, sikerül neki, úgyhogy résen kell lenni.
Ez a cica egyébként 3 éves volt, amikor a szüleimhez került (hazaköltöztem a volt barátomtól); 1 hétig nem mert kimenni a verandáról a kertbe, de azután fokozatosan meghódította a terepet. Talán a Te cicád is megszokná az új helyet... Persze az is igaz, hogy napközben egyedül lenne... Ez csak eleinte probléma, utána az a fontos, hogy a kaja meglegyen! :lol:
Nem tudom, anyukádnál a lakásban vagy a kertben van a cica? Ha az előbbiben, hát.... akkor nem lehet túl kellemes egy hányós jószág, hiszen a "termést" el is kell takarítani... Persze el is lehet vinni a cicát az állatorvoshoz...
Sajnos, tanácsot nem tudok adni, hogy mit csinálj a mamáddal... :(

Bufo!
Remélem, Áronnak nem lesz semmi baja! Máté két oltást is kapott (a kötelező mellé még Pnemococcust); egy kis hőemelkedése volt, meg egy kicsit bágyadtabb volt a szokásosnál.

Juci!
A Bolgárkerék utcában voltatok? Mi ott "kezdtünk" tavaly májusban, hogy a szeptemberi első próbálkozásig minden rendben legyen! :)

Cupicica
cupicica
 
 


Most veszem észre, hogy amíg írtam - meg közben Mátéztam :lol: - írtatok!

Momo!
Hagyd abba a köményes teát!!!!! A babák zöme nagyon érzékeny rá!!! Mátéval is ez volt az elején! Ittam a szopis teát nyakra-főre, a baba egy szép napon 5 órán keresztül ordított, semmi sem segített rajta, csak az, hogy a doktornagyink kinyomkodta belőle (tényleg!!!) a kakit és velem abbahagyatta a teaivást. A kömény csak iszonyú nagy higításban segít a babáknak, egyébként árt!
Inkább szedj Urtica urens 5 CH homeós bogyót!

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok lányok!:)

Aranyosak vagytok, hogy hiányoltok, igazán jólesik:)
Olvasóba mindig szoktam jönni, vagyis mostanában ritkábban, úgyhogy le is vagyok maradva :oops:

Azon gondolkodtam, hogy miért is nem írok gyakrabban??
Valahogy, ahogy olvaslak benneteket, olyan kialakult társaságnak tűnik az egész, van aki rendszeresen tud jönni, olyan betolakodónak tűnik nekem, ha "beleszólok" a beszélgetésbe.
Tudom, most írni fogjátok, hogy dehogy....de valahogy én úgy érzem.
Sajnálom is, hogy nem tudok mindennap bekapcsolódni a beszélgetésbe.
Érzi ezt más is, aki ritkábban ír, vagy csak én? :oops:

Néztem a fotókat, hát lányok, gyönyörűek ezek a babák!!:)
Zsuzsa,
kicsi fiad igazán nagyon nőtt, amióta nem láttam!!!!
Kis döncike, olyan gyúrnivalóan édes. :D

Titi!
Nagyon sajnálom a barátnőd férjét, olyan megdöbbentő ilyen dolgokkal szembesülni.
Olvastam a cicádról, anyukádról.
Nem lehet könnyű, de Sziszikének igaza van a tanácsokat illetően!
A lehető legjobb dolgot tanácsolta.

Sziszike!
Írtam neked az iwiwen, nem válaszoltál.
Olvastam, hogy mennyire elfoglalt voltál, azért nem is zaklattalak többet.
Aktuális még a babakocsi?
Nem gond, ha időközben vettél, csak hogy tudjam, és ne zavarjam el a vásárló szándékúakat :)
Ja, gratula a sikeres vizsgához!!! Nagyon ügyi voltál! :)

Momo,
gyönyörű a kisfiad :)
Sajnálom, hogy hasfájós, szerintem épp a köménytea miatt!
Lányok, miért csinálják ezt a babákkal? Miért reklámozzák, hogy szélhajtó hatású? Úgy haragszom érte :evil: :evil:
Éppenhogy szélképző hatású, szegény babáknak ilyet reklámozni, legszívesebben beperelném őket. :evil: :evil:

Lányok,
többen írtátok, hogy ritka, vagy ritkább a baba széklete.
Ezzel kapcsolatos a kérdésem....
Barnabásnak elég sűrűn van széklete, olyan nap nem is volt, hogy ne lett volna, nem hogy több napig.
Ez is normális dolog? Vagy gond van a tejcsimmel???
Mert egyébként hízik, most 5400 gramm, 59 cm.

Ő is megkapta az első oltását, ügyes volt, mert nem is sírt.
Persze nekem könnybe lábadt a szemem.

Cupi!
Máté milyen oltást kapott még, mi ellen? Gondolom ezt te kérted neki.

pusszantok mindenkit,
hozok egy-két fotót megint.

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Képek:
Kép

Séta előtt:
Kép

kicsit közelebbről:
Kép

Mérlegen a valóság :lol:
Kép

Nagymami vicceset mesélt:
Kép

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Lányok, most hívott Gyöngyi!

Megszületett a babájuk, reggel 1/2 10-kor, 3300 grammal és 57 centivel. 7-re értek be, igazán gyorsan ment.

Hál' Istennek jól vannak mindketten!!!

KépKép
titi_27
 
 


sziasztok!

gyöngyi gratulálunk!sok boldogságot kiuvánunk nektek!huh ez tényleg gyors volt:)

puszi mindenkinek késöbb jövök

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Gyöngyi!

Gratulálok a kis jövevényhez és nagyon sok boldogságot kívánok!!!

Ancsi!
Nagyon aranyosak a gyerkőcök!!! :P
Néha nekem is vannak hasonló érzéseim, mint Neked, mert nem tudok mindig időt szakítani a netezésre. De úgy vettem észre, a "többiek" nem bánják, amikor néha "belekotyogok" a társalgásba. :lol:
Máté Pnemococcus elleni védőoltást kapott még a kötelezőn kívül. Én kérdeztem meg a doktornagyinkat, hogy mi a véleményre róla, és ő rögtön mondta, hogy mindenképpen be akarta volna adni Máténak. Ez az oltás többféle nyavalya ellen véd, kicsiknek és időseknek egyaránt hasznos. Ha a baba két hónapos korában kapja, akkor összesen 3 részoltás van, ha fél évesen kapja az elsőt, akkor csak kettő. Főként akkor javasolják, ha van közösségbe járó idősebb testvér, aki hazahoz mindenféle bacit. Nálunk ugye a férjem az, aki "gyerekközösségbe" jár... :lol:
Nyugat-Európában ez az oltás a legtöbb helyen benne van a kötelezőkben. Ha gondolod, kérdezd meg a gyerekorvosodat róla. Az árát sajnos nem tudom, mert nem én vettem, "ajándékba" kaptuk az oltóanyagot! :wink:

A sűrűbb széklettel sincs baj, ne aggódj! Akkor kell szólni az orvosnak, ha a kaki színe, szaga, állaga eltér az eddig megszokottól. Doktornagyink azt szokta mondani, hogy amíg egy baba eszik rendesen (azaz elfogadja a cicit akkor is, ha esetleg nyűgös, lázas, ordítós stb.), addig nem lehet nagy baj vele!!!
Egyébként Máté pont most rácáfolt a 3 naponkénti kakira, ma már kétszer telerakta a pelusát! :lol:

Cupicica
cupicica
 
 


Virág
Míg nem csúszok ki az időből: Nagyon Boldog Névnapot Kívánok!
Olyan ritkán jössz, remélem azért amiért gondolom. :wink:

Anubias
Isten éltessen születésnapod alkamából! :D

Gyöngyi
Nagyon gratulálok a kis Sárához!
Ügyesek és gyorsak voltatok. Sok boldogságot és tejcsit !

Ancsi
Áronnak is van egy nap több kaki is. Szerintem ez normális , annak idején Dáviddal is így volt. Nem tudom a sok kaki összefügg e azzal, hogy egyik gyerkőcöm sem hasfájós. Minden esetre a doki szerint ez is normális.
Nagyon cukik a fiaid! A kis Barnabás is jó husiban van , ő is szorongatni való. Bálint szemei még mindig nagyon huncutúl csillognak.

Titi
Sajnálom, hogy ilyen vitáid vannak az anyukáddal. Remélem rendeződik a dolog anyukád is jobb belátásra tér és a cicával is minden rendben lesz.

Na mi túl vagyunk az oltáson. Egészen jól viselte Áron.Most még alszik, de be kellene adnom neki a kúpot csak nincs szívem felkölteni. A dokibácsi szerint szépen fejlődik 5140g és 58 cm mértek.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


GRATULÁLOK GYÖNGYI!

Ancsi.Rimar!

Mindkét dolog normális anyatejes babáknál,az is ha ritkán van széklete és az is ha gyakran.mi mindkettőt megtapasztaltuk.emmának eleinte napi 3-4 alkalommal is volt széklete,később 3-4 naponta.Én azért a 10 napot soknak találom!Ami nekünk bejött,az a glicerines kúp,recept nélkül kapható gyógyszertárban.Tényleg jó és szinte rögtön segít!Ha majd a szopi mellett kap már gyümölcsöt is,megoldódnak ezek a gondok!

Mona
monaszisza
 
 


Még egy gyors bekukk ovi előtt....

Gyöngyi!!
Nagyon-nagy gratula, és millió pusszantás a kiscsajszikádnak is!
Sok-sok tejcsit és sok örömet nektek!

Lányok,
köszönöm a megnyugtatást a kakival kapcsolatban.
Tulajdonképpen tényleg nem nagyon kellene aggódnom, hiszen Barnikám teljesen rendben van.
Jó sokszor kakil, és hálistennek nem hasfájós.
A majdnem három hónapja alatt kétszer sírt hasfájás miatt, az egyik alkalommal frankfurti levest ettem, a másik alkalommal meg gyrost.... :oops: :oops:

Cupi!
Köszi az infót!
Lehet, nekünk is jól jönne egy ilyen oltás, mert Bálint sűrűn hoz haza ilyen nyavalyákat az oviból, de furcsállom, hogy a dokinénink nem is említette...
Lehet, hogy nem tartja szükségesnek??
Hm. Rákérdezek.

Virág!
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!

Eszter!
Neked pedig még nagyon sok boldog születésnapot!!!

lányok,
puszillak benneteket,
remélem hamarosan megint jövök hozzátok!

....íróba is, nemcsak olvasóba:)

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Ancsi!

Valószínűleg azért nem említette a doktornénitek, mert általában fél éves kor körül szokták beadni, így - ahogy már írtam - csak két oltás van. Ha valakinek ovis/kisiskolás tesói vannak vagy betegesebb hajlamú stb. javasolják a 2 hónapos kezdést, igaz, ekkor három szuri van. A mi nagyink biztosra ment! :lol:
Ráadásul nálunk elég nagy a vendégjárás, és sok a kisgyerekes barát + a férem pedagógus + én is az vagyok és jönnek a kollegáink is :D , így jobb, ha a baba védve van.

Cupicica
cupicica
 
 


Gyöngyi!!!

Nagyon gratulálok a kis Sárátokhoz!!! :)
Várunk hamar vissza!
csné
 
 


Sziasztok:)

Gyöngyiéknek nagyon sok boldogságot:) Én azt hittem, van még 1-2 hét hátra! Jól meglepődtem! De biztos, hogy kislány lett? :lol: Csak mert Titi annyit írt, hogy a babájuk megszületett :)

Ancsi:)
Nagyon vasgyúró a pici:) Édes kispofák a fiúk!

Zsuzsa:)
Tényleg nagyon jó húsban van a te kisfiad is! Olyan zömöknek néz ki a képeken:)

Titi:)
majd meglátod, hogy hogy alakul a hétvégét. Hátha te is lenyugszol addig. Még jó, hogy nem otthon laksz már.....nem tenne túl jót neked az otthoni idegeskedés.

Mona!
magadról nem is írsz!!!!! Mi van veletek? Hogy vagy? Voltál orvosnál???

Koda

Kép

Kép
koda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: