Új privát üzeneted érkezett!

Norka, Bogi tüneményes !
Lehet, hogy át kéne nézni a csnetre egy kis babavírusért ? :lol:
Jó, hogy ilyen sok sikerélménnyel találkozunk !
Ez húzza az embert (jó esetben..)

Rambóka, hétvégén mondtam a barátnőmnek (hasfájós a baba), hogy valami tápis dolgot ki kéne találni, mert nem túl jó, hogy a gyerek végigüvölti a fél napot. Ő hajthatatlan, szerinte ha 6 hetes korban nem múlt el, majd a 3 hónap lesz a vízválasztó (addig pont 1 hete van..)
Nagyon helyes krapek a fiad :!:

Zsizsik szerintem nekünk közös a problémánk :? :lol:
délben pisilés előtt látom, hogy egy rózsaszín foltocska van a bugyimon :oops: mindez a 20. napon :twisted:

Nem lehet, hogy a megemelt Adimet szórakozik velünk ?!
mniki
 
 


Norka az első gyerek megviseli az anyát is, meg a házasságot is. szinte mindenhol.

a második kiegyensúlyoz.

és ha még anyóstéma is van...mi az első gyerek után majdnem elváltunk...de aztán jóra fordul minden! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Hi!

Norka!

Szerintem ne érezd magad kellemetlenül, ha éppen Bogiról tudsz írni, hiszen ilyen tapasztalatokat is szeretnénk olvasni! Én nem bánom, ha ilyen témáról van szó!! :D
Pl. nekem az a gyanum, hogy a mi topikunk is hasonlóképpen fog járni, mint az említett Családinetes! :lol:

Kép
lara26
 
 

 
 

Szép estét! :)

Lányok ezek a babák csudi édesek!!!
Bárki bármikor rakhat képeket én nagyon örülök neki!!

Norka én a Bogis történeteket sem ugrom át soha! :) Jó ha a babákról meseéltek,meg egyebekről is. :D
Barátnő nincs akivel eljárhatnátok ide-oda? Vagy mini babatalit tartanátok?

Kavicska kedden a gépnél fogok ücsörögni és szoríííítok!!

Egy kicsit visszanéztem az év elejére és vannak akikről nem tudunk semmit :( Pl. Andem!?
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon édik a babaképek.
Én is rakok fel egyet, bár a baba még nem látszik rajta direktbe. :D

Csillagfény, megismersz pocak alapján?? Mi is tegnap voltunk szülőszobát látogatni......... :wink:

Ma voltam védőnőnél, 113 volt a pulzusom, megint megjegyezte, hogy magas, de nem mondott semmit, hogy mit csináljak vele. Többi kismamáknak mennyi a pulzusa??? Kép Félkész pocak egy félkész lakásban
espero
 
 


espero... Neked láthatatlan a pocakod... hogy csinálod? Mázlista :)
Vendég
 


Nya megmértem... vérnyomás 101/60; P: 88 ... de én még csak a 22. hétben járok... asszem...
Vendég
 


Espero!

Dokinál a pulzusom 120, itthon 90-110. Szapora (mint a tiéd :lol: ). Nem szedsz semmit?
Szép a pocakod! Csinos vagy!

Kép
babancs
 
 


(skacok... nincsenek véletlenül felesleges és elajándékozandó Spar szivecskéi? :) )
Vendég
 


csakegy, csak nem te is gyűjtöd?? :D :D
dimet
 
 


hihihihi..... 8) :lol: mi is gyűjtjük a szivecskéket..... olyan jók azok az edények, amiket meg lehet belőle venni....!

Szia Espero ! nagyon csini a pocakod !
zsizsik
 
 


Mniki!

Félreértettél! NEM A HASFÁJÁS MIATT ADUNK NEKI TÁPSZERT!!!
Isten mentsen, nem szeretném, ha átszokna a tápszerre! (Tudod mennyivel macerásabb tápszerezni egy babát (főleg éjjel!!!), mint anyatejjel etetni! )
A tápiból csak 1-2 kávéskanálnyit kell neki adni szopi előtt, mert az megfogja a gyomrában a tejet és így nem tudja visszaöklendezni!

Hasfájással nem lehet mit csinálni, csak simizni, masszírozni, tornáztatni. Aztán majdcsak kinövi!!!!

Csakegy!

Mi tegnap váltottunk be kettőt is anyunak (Spárfüggők vagyunk! :lol: ), nagyfazekat és nyeles serpenyőt vett, nagyon tetszik neki! Most kisfazékra hajtok.



Mikor jön már valaki csíkos teszttel?????
Gyanús ez a csend!!!!!!
Kérem, aki stikában pozitívat tesztelt, jöjjön és jelentse be végre, mert elkélne itt egy kis bíztatás!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, nem értettelek félre, tudom, hogy Ti a bukások miatt
adjátok a tápit :wink:

Espero csini pocid van, tetszett a félkész pocak, félkész lakásban..
:wink: :lol:

Tényleg jól jönne már az a zebrás teszt, nagy a csönd :roll:
mniki
 
 


Rambóka,

annyira szívemből szóltál..... :( Tényleg mi van már velünk ??? Annyira megállt a topic babásodás terén.... lehet, hogy mi,akik még baba nélkül vagyunk, mi lettünk a "nehéz eset" kategória...?

De egyébként is egy csomóan nem jelentkeznek ! Hol vagytok, többiek ?? Backa, Pogi, Okr, Kavics, Alice, és mindenki akit most nem soroltam fel, tessék jelentkezni ! Híreket írni magatokról ! Ki hogy áll a gyógyszer megszokásban, a fogyásban, a hőgörbében, a babagyártásban, tényleg csak akkor tudunk egymásból (is) erőt meríteni, ha tartjuk a kapcsolatot !!! :lol:
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Valaki tényleg babásodhatna és akkor sorban követhetné mindenki :D

Nekem a tesztig minimum 20napom van..ma este benyelem az utolsó slostit.

Esperó szép a pocid!!

Csakegy te nem akarod megmutatni a növekvő babát?????

Kandika merre vagy??

Mniki te most hol jársz ciklusilag??

Csajok amig nem írtam dőlt belőletek a szó,most meg két napja nagy a csönd :( nyugtassatok meg,hogy nem miattam és tessék írni!! :roll: :lol:

Csá
Vendég
 


Ja az udvaron 20!! fokot mutat a hőméricskélőőő :D olyan szépen süt a nap, ilyenkor úgy tologatnék babakocsit a friss lavegőn..


Nekem a hajam most nem hullik nagyon,és a szőreim is világosabbak és lassabban nőnek :) Viszont most édességes vagyok..vaniliás karika :? :oops:

Megyek de estére benézek ám!! :)
Vendég
 


Tényleg, Pogi jöhetnél és hozhatnál egy kis karácsonyi hangulatotl!
Vettem "sültalma" illatú illóolajat, azt csepegtetem az aromalámpásba, nagyon kellemes illatot áraszt. Fogok még venni "adventi és karácsonyi" illatú olajat is.
Nekem sütireceptem nincs semmi, de a csokiba mártott almát elolvastam.

Kép
babancs
 
 


Kép
Sziasztok!!!!Én nem tudok + tesztet mutatni,mivel 3c.n. tartok!
Tegnap taliztunk Kavicskával,nagyon jó volt,jól eldumcsiztuk az időt....fiam kissé lefárasztotta,bizti azért nem jön,mert piheni a fáradalmait! :wink: :wink:

Na megyek Nati olvasni tanul :shock: :shock:
Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Csajok, érdekel valakit aszaltszilvás csokis keksz recept karácsonyra ?
Tavaly készítettem és nagy sikere volt :wink:

7kincs, ma vagyok a 21. napon, tehát én előtted fogok tesztelni :lol:
remélem legalábbis eljutok odáig..
Uh-ra mész ??

Egyébként ma semmi rózsaszín, de a derekam majd leszakad, úgyhogy elképzelésem szerint a tegnapi erős görcsök, rózsaszín a
1) beágyazódásra
2) ovulációra
3) a nagy semmire utal :lol:
Azért látjátok a sorrendet, kicsit vagyok csak optimista, igaz ? :? :lol:

Zsizsik Te mikor mész megint Tűű dokihoz ?

Ja, ezzel még eldicsekszek :
Napok óta korgó gyomorral ébredek :lol: :lol: :lol:
mniki
 
 


Hi!

Tényleg nagy a csend tesztek terén!
Valaki vegyen már egy zebrásat. :D

Kaptam időpontot MR -re december 11.-én kell mennem. :D Végül is mindjárt itt van!

Kép
lara26
 
 


MNiki,

jó a szöveg...!! :lol: :lol: :lol:

Én 28-án megyek dr Tűűhöz, remélem, kedvelni fogja a 74-es prolaktinomat és megkapjuk az engedélyt az akciók folytatásához...

A korgó gyomor mire utal ?

1. éhes vagy
2. nem vacsoráztál előző nap
3. fogalmam sincs
8) 8)
zsizsik
 
 


Zsizsik, ez is jóóóó :lol:

Arra utal, hogy ÉHES vagyok, azaz működik a rendszerem. Korábban inkább csak rosszul voltam, émelyegtem , az jelezte az éhséget. :lol:
Remélem az én felsorolásomból is az egyeske lesz a befutó :lol: , úgy mint nálad !

Tűű dokinál rákérdezhetnél ám arra is, hogy a megemelt Adimet csinálhat -e rövidebb ciklusokat :wink:

Kandika, majd ha egyszer táblát frissítesz, légyszi az adagomat úgy javítsd, hogy 2400 mg/nap. Köszike
mniki
 
 


Itt vagyunk ám Bogival, nézzük a monitort. 8)

Csíkos teszttel nem tudok szolgálni, esetleg egy kis sütőtökös-teás babaslejmmel igen, most okádta le a gatyámat... ugyanis csakis itt a kanapén ülve, combomon hasalva hajlandó oldalra fordulni. Kicsit megőrjít a gyerek... ma negyed 6kor keltett, és az előbb se hagyott aludni... :evil:

Mniki, ahogy Csakegy mondaná, optimizmus rulez!!!! :lol:
Vendég
 


:lol: Norka, vizuális típus vagyok :)
Jártok még tornázni ? Az overállra még nincs kapás :(

Optimizmusból nincs hiány (a mai napon :? ) 8)
No, elhúzok vásárolgatni (szám szerint 10 gyereknek kéne valamit néznem), az még csak hagyján hogy sokan vannak, de amikor belegondolok, hogy egyik sem a miénk és mégis mennyibe kerülnek... :lol: :lol: :lol:
mniki
 
 


Mniki, nem baj, már elkezdtük hordani a dzseki részt, mert nincs olyan hideg... :roll: hát drága a gyerek, az tuti...

Igen, torna még van a javából. :( Nagyon neki voltam kettyenve emiatt is úgy 2 hete, csak nem akart jönni az áttörés, már neurológiára akartam vinni a lányt, de most mintha kezdene kirobbanni a tehetetlenségből. Áldom az eszem, hogy 3 hósan elvittem, nem tudom mi lett volna, ha anyuékra meg a védőnőre hallgatok... :(
Vendég
 


Megvagyok ám, csak bloggolásba kezdtem. :-)
krumplis pogácsa
 
 


Pogika,

navégre. Oszt hol van a blog ? Publikus ? Bele lehet kukkolni, vagy szupertitkos ?
És amúgy hogy vagy ?
zsizsik
 
 


a www gomb alatt van, és a legkevésbé se titkos :-)

szurkál a hasam mint a fene, úgyhogy lehet hogy megint teljesítem a 30 napos ciklustervet. hétvégére kiderül.
Azon töröm mostanában az agyam, hogy emeljek-e 3x850mg-ra vagy ne... monggyon má valaki valamit erről, mert sejtelmem sincs mit csináljak. :?
krumplis pogácsa
 
 


Szia Pogi!
Na leszek valaki!
Szerintem próbáld ki a hétvégén a 3x-os adagot,itt sokan ezt szedjük....hátha élből bejön és a fa alatt ott csücsül a cipöcskében a + teszted........ne-ne ne fogd a súlyodra,az a bébi ugyis akkor jön amikor akar,na meg ha megszületik se lesz ez máshogy!!!!!Majd hamarosan megtapasztalod!

Na megyek dolgozóba!
Szép napot!
Kép Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok mindenkinek!!!
azért nem írok nagyon, csak mindig elolvaslak titeket, mert nincs mit :) bennem semmi változás, a ti hozzászólásaitokat meg nézegetem ezerrel :)
méregetem a hőmet. 35,2-35,5 között van. szerintem egyszer kihülök :D
járok fitnessbe. tök jó.
alig eszek,mert unom a zöldséget és a húst, és nem is kívánok semmit. ámbár tegnap bebűnöztem egy puncs mignon-al....hetek óta vágytam rá :D :D
viszont tegnap voltunk fitnessbe, és nem ettem semmit sem, mert nem volt kedvem. éjfél körül meg kellett ennem 3 falat zsemlét, mert szédelegtem az ágyba:( nekem nemis szokott ilyenem lenni, de extra éhes lehettem.
hajam még mindig kevés, de mintha látnám a kicsi hajakat, amik nőnek. egyébként a vichy sampont mióta használom iszonyat gyorsan nő a hajam. pattijaim nincsenek. éljen.
ennyi :D
és tényleg valaki elindulhatna a babásodás felé,hogy aztán beinduljon mindenki. :) én mindent megteszek ennek érdekében :D
norka, hajrá a tornában.
kellene egy topic talit csinálni. hm?? vagy ne legyek ennyire kíváncsi kikkel beszélgetek nap, mint nap?? :D
üdv mindenkinek, szép napot!!
zsizsik jelentkezz majd.
páááá
dimet
 
 


Helló,

dimetke, töredelmesen bevallom, hogy a tegnapi tornát ellógtam..... hazaértem a Tücskömmel, és amíg vártam az uramat, hogy hazérjen és én elindulhassak a tornára, olyan szépen leeresztettem, majdnem elaludtam, hogy a végén nem mentem sehová.... :oops: szégyellem magam, de azt hiszem, pár nap regenerálódás kell ahhoz, hogy feltöltődjek energiával és nekiálljak tornázni. Talán a hétvégén egy napot bevállalok.

Pogi,

bele olvastam a blogba, klassz ! Én kezdettől 3x850 mg-ot szedek, dr Tűű megmondta, hogy az eredmény érdekében a lehető legnagyobb elviselhető adagot kell szedni, egyéni tűréshatártól függően. Az ideális a 3x850 mg naponta. Szerintem próbáld meg az emelést. Ártani nem árt, az biztos.

Topic taliban benne vagyok, na de ki jön majd el ?? Alig vagyunk egy páran, akik folyamatosan jelen vagyunk... :cry: :cry: :cry:
zsizsik
 
 


Csajok, én most itt helyben felrobbanok

Tegnap, a 21. napon levetettem a vért. 3 dolgot kértek :
1. Progeszteron
2. Ösztradiol
3. Tesztoszteron

Mit gondoltok ehelyett mit néztek ?
1. FSH
2. Ösztradiol
3. Tesztoszteron
4. Prolaktin

MEGÜT a guta, pont a progit nem nézték, ami miatt adták a beutalót.
A laboros nő hiába hívja már a kórházat, ezt a 21. napi vizsgálatot nem tudom megismételni :(

Ja, a tesztoszteronom kicsit magas, 1,30 helyett 1,35. Fogalmam sincs mit jelent, de ma eldobtam a hőmérőt is, szart sem ér semmi.
Elegem van :twisted:
mniki
 
 


niki, hívd fel őket, és még ma menj vissza!!!!!! próbáld meg

zsizsik, enyje.
pedig micsoda izomagy pasik tolonganak a teremben. jaj.:)
dimet
 
 


Niki, és az ösztradiol, FSH mennyi lett, ha már így elbénázták? Abból is lehet kiolvasni valamit.

Hát igen, el tudom képzelni, olyan személyzet elemezgette a véred, akiknek már a bele lóg...

el tudjátok képzelni, milyen lehet egy 48 órája folyamatosan ügyelő sebész kezébe kerülni vészhelyzetkor...
Vendég
 


lányok, segítsetek....ötleteket, javaslatokat kérek szépen :)
felhívtam tűű asszisztensét, a szent imrébe,hogy kérjek beutalót vérvételre. azt mondta a magánba menjek el és kérjek ott.
de akkor elmegyek azért az istenhegyire,hogy kérjek hormonbeutalót,meg terheléses cukor beutalót,meg mindnent? kifizetem a lóvét. utána levetetem, és megint elmegyek elviszem az eredményeket, és megint fizetek?? na, nem. erre nem fogok kifizetni ennyi pénzt....és értelmetlennek is találom.
mi legyen?? mit tegyek???:((
27-én le kell csapoltatnom magam. ráadásul az állandó lakhelyemen, ami 200 km-rel arrébb van. (de ott 1 nap alatt megvan az eredmény legalább)
basszus
ja, ráadásul 28-a előtt nincs is hely Tűűnél, magánba (sem). Ugye Zsizsik??
dimet
 
 


Mivel a pipától lila köd ereszkedett az agyamra, már meg sem kérdeztem a többi eredményt, viszont dél körül hívnom kell újra őket, hogy mit sikerült elintézniük.

Norka, megértem, hogy mindenkinek lóg a bele, tudom, hogy emberek vagyunk és tévedhetünk, csak az a baj, hogy az ilyen jellegű beutalókért szó szerint kuncsorogni kell és sokszor mélyen a zsebbe nyúlni, így baromira dühítő, hogy újra neki kell futni :(

Dimet
bocs, nem emlékszek hogy Te a kórházba vagy a magánba mentél előtte ?
Ha a kórházba, akkor nem értem miért küldenek a Klinikára..
Azt meg csak úgy megsúgom, hogy eddig a magánban nem tudott beutalót adni, úgyhogy passsszzz (mondjuk ha most már tud adni, az nagyon jó :) )
Az viszont tényleg úgy működik, hogy mész - fizetsz - eredménnyel vissza - fizetsz. Hát ez van :roll:
Engem mondjuk érdekelne, hogy kontrollnál mennyit kérnek el, mert már hallottam olyat is, hogy igencsak megemelkedtek a Klinikán a vizitdíjak :twisted:
mniki
 
 


megoldódott.
felhívtam az istenhegyit.
időpontom csak dec. 12re van. de mondtam nekem mennem kell 27én vérvételre. így kedden hívnom kell OTT Tűű-t, és remélem ad beutalót.
ah, ez a rendszer.....kikészít.
dimet
 
 


Szerintem meg Tűű átment pofátlanba. Mossa itt össze a Szt Imrét meg az Istenhegyis magánját.

Ne haragudjatok, de nagyon felhúzott. Pláne, hogy kétszeresre emelte a konzultációs díját januártól (állítólag).
Vendég
 


Szerintem itt valami tévedés van Tűű díjaival kapcsolatban.

Nekem is szóltak, hogy megemelkedtek a vizit díjak. Most megkérdeztem, mi mennyi:

első alkalom :10.500.- ft helyett 12.000.-
Kontroll díjak: 6.000.- Ft helyett 7.000.-

További emelés nem várható.

Egyébként tényleg érthetetlen ez az egész vérvételesdi. Én is járom a kanossza járásomat az homon eredmények miatt, múlt héten volt 3 részeredmény, de a tesztoszteron, az ösztrogén még mindig nincs meg. Remélem, nem felejtették el.

Mniki, remélem, tudják még valahogy pótolni.... de neked ilyen hamar meglett az eredményed ?? Hogyhogy ? Én már 3 hete várok, és valszeg csak jövő hét végére lesz meg.

Tény, hogy régebben Tűűhöz pár nap alatt el lehetett jutni, most viszont 2-3 hét a várakozási idő, magánban ! Jól elintéztük magunknak, hogy népszerűsítettük.....!
zsizsik
 
 


Norka, nekem sem tetszik, ami az Istenhegyin kezd kialakulni.. :(
lehet, hogy Iványihoz át fogok menni..


Megvan a vérem, hétfőre megcsinálják a progit is :lol:
huhhhh

21. napi egyéb eredmények :
FSH : 6,5
Prolactin : 376,80
Ösztradiol : 45
Tesztoszteron : 1,35 (*)

Kérek egy kis szakértést :lol:
mniki
 
 


Zsizsik : a gyáli rendelőből átviszik a Dél-Pesti Jahn Ferenc kórházba, ezért van meg szint azonnal, bár legutóbb az LH-ra 4 napot kellett várnom. :lol:
mniki
 
 


Mniki: tök jó !! Mármint az, hogy megcsinálják az elmaradt dolgokat !!

Érthetetlen, én is a Dél-Pesti Jahn Ferenc kórház rendelőintézetébe járok, a 18. kerületbe, mégis 1 hónapot kell várjak... elmehetnek mind a csudába. Komolyan.
zsizsik
 
 


Zsizsik ezt én sem értem ... ezek szerint mi, gyáliak meg se mukkanjunk, mert gyorsan elkészülnek az eredmények..

Hmm, az ösztradiol szintemből csak azt a következtetést tudom levonni, hogy nuku pé :?
(képzeljétek, a felfüggesztet inszem stimumnál- BMC :evil: - anno ez 4000 volt !!!!!)

A prolaktin mértékegysége miu/l,

na, eltűnök, mert velem van tele a topic :oops:
mniki
 
 


na, Tűű-t én sem értem. Én mikor először voltam nála 9 ezret kért. Azt hittem 12őt fog, mert a rendelő várójában a papíron az volt,hogy első vizsgálat 12....nem értem. de örültem.
de remélem kedden rendes lesz és ír beutalót, és "csak" egyszer kell mennem majd az eredményeimmel.
dimet
 
 


Egyébként Zsizsik, a 4 hetes várakozást én sme értettem. Nálunk is tudod, 1 nap....kérdezz utána,hogy legközelebb ne kelljen türelmetlenül várni.
dimet
 
 


Dimet!

Nekem Tűű azt mondta, ha nem tudok szerezni beutalót hormonra, menjek oda az infós pulthoz, kérjek, és majd valamelyik hölgy beszalad hozzá, vagy amikor ő kijön, gyorsan "felveszi a rendelést", és megírja. Semmibe se telik neki írni egyet, ezért nem hiszem, hogy kérne akár 7000 ft-ot is. Legalábbis nekem így jött le.

De ha elmész nőgyógyihoz, akár ismeretlenül, és panaszkodsz mensi zavarra, hahullásra, kapásból csináltat egy hormontükröt. ;)
A terheléses az már nehezebb.

Sok sikert!
mamint
 
 


Sziasztok!

Voltunk csipőszűrésen. majdnem végigaludta Johanna a vizsgálatot.

Pogi én nemtalálom hol van a blogod. Mit kell beírjak???Ez má kismama szellemi szegénység...

Hát gyerekek nem tudom, ha én is tizenéveket tanultam volna anno keményen, hogy szakorvos legyek, és férfi lennék, akitől azt várja a mai társadalom, hogy keressen és tartsa el a családját, és választhat hogy dolgozik havi bagóért vagy keres a magánjában, mert jó orvos és megkeresik, én nem tudom elítélni Tűű-t. Akár azt is megteheti, hohy átmegy és csak az Istenhegyin rendel. megalázó lehet ennyi tanulás után és ilyen felelősségel annyi pénzt keresni egy hónap alatt, mint egy bankár vagy mérnök 3 nap alatt. Vagy egy építési vállalkozó.

Én majdnem leestem a székről, mikor megtudtam, hogy a gyereksebész ismerősöm ugyanazt a bértáblát kapja mint én, havi brutto 120 000 ezer. netto 80 000. Jó azé vannak neki még kis juttatások, kis ügyeleti díj meg minden, de nem sokkal több, és éjjal-nappal gyerekeket műt.

Kép

Kép
rejo
 
 


Mamint, sajnos nem csinálnak kapásból hormontükröt, ez a szomorú igazság :(
(húgom példáját tudnám hozni, de talán írtam is már régebben erről)
mniki
 
 


na szóval ilyen a mkismamák szürkeállománya:(ez vár mindenkire csajok! :lol: )


Szellemi változások a szülés után
gyermekágy
Ez egy eleve hülye cím, mivel a kismama agyhalott. Ha azt gondoltad a terhesség alatt, hogy mindent elfelejtesz, kisbabával ezt olyan szintre fogod tökéletesíteni, hogy már arra se emlékszel, hogy mire kéne.

Ha azelőtt szellemi munkát végeztél, nehogy visszamenj dolgozni már az elején! Még alkalmi munkákra se! Azt fogják gondolni, hogy buta vagy, mindig is az voltál, csak nem vették észre. A humorodnak is lőttek. Annyit tudsz tenni, hogy ha egy kicsit bonyolultabb viccet hallasz, ugyanúgy nevetsz, mintha értenéd. Gyakorold a tükör előtt. Társaságban pedig (ah, mintha járnál társaságba, hahaha!) hivatkozz fáradságra és tettess alvást. Az se baj, ha tényleg bealszol, legalább nyertél egy potya félórát.

Egyébként szerencsére ez nem tart örökké. Szép fokozatosan kezd majd visszatérni a józan eszed. Először azt veszed észre, hogy megjegyzel minden kuponakciót az összes létező illatszerbolt-láncban. Aztán hirtelen újra érdekelni kezd a közélet.

Egy idő után a pupu és a bubu szavak elhagyásával egyidőben szép választékosan fogsz kicsinyeddel beszélni, és megkérdezed, mit gondol Bokros Lajosról. És nem kell hozzá sok, ismét a régi leszel, és újra szóba mersz állni a férjed szemüveges barátaival is.


Hulló hajú alvajárók
gyermekágy
A kismamák hajlamosak romantikus ábrándokat dédelgetni arról, milyen csodás is lesz majd, ha megvan a baba, és otthon lehetnek vele. A terhességről szóló szakirodalmak részletesen tárgyalják a várandósság változásait, a szülés utáni nagy átalakulásról azonban gyakran szemérmesen hallgatnak. Pedig ilyenkor is hatalmas változások zajlanak az anyai szervezetben, ami az első gyerekes anyukákat gyakran váratlanul éri. A Poronty segít lélekben felkészülni a dologra - némi humorérzék sosem árt.

Készülj fel egy pár csalódásra. (Az első nagy sokkon, a terhességen úgyis túl vagy. Én mindig is hallatlanul tréfásnak találtam azokat, akik várandósságuk legelején odapróbálták a tükör előtt a hasukhoz a kispárnát. As if…! A bokádra a hócipődet, a combodra két fonott kalácsot, a melledre meg strandlabdát, anyukám!)

Gondolom, arra már rájöttél, hogy nem lesz lapos a hasad a szülés másnapján. Ebből a szempontból még jobb is a császár, mert akkor legalább nem tudsz lenézni rá egy pár napig. A vizesedés ugyan lemegy, és ha mákod van, jó sok kiló is, egy-két hét alatt, de aztán jön a feketeleves, a szoptatás! Persze nem mindenki ilyen, van, akinek csak egyszerűen nem megy le 5-10 kiló. De van a másik típus, aki alighogy elkezd örülni a fogyásnak, már kezdi is visszahízni. Mert zabál. Sajnos a szoptatás ilyen, kell a cucc és kész. Valamiből adnod kell annak a szegény kölöknek…

Nem baj, majd lemegy egy fél év múlva. Nem mindegy? Van már férjed. Nem ez a legmegfelelőbb életszakasz a pasizáshoz.

Amire viszont fel kell készülni:
1. a bőröd száraz, mint a smirgli
2. a hajad csomókban hullik
3. a hátad fáj
4. a melled óriási (van, akinek ez jó hír, nekem speciel tök elég volt a 75C)
5. a hasad vagy csíkos, vagy nem, de tuti hogy még egy babzsákfotel is keményebb

…és ezek így is maradnak jó sokáig. (Akiknek nem, azok kérem, csendben navigálják magukat tovább, nem kellenek a megalázó kommentek!)

Kép

Kép
rejo
 
 


Mniki,
Már nem csinálják? Lehet, hogy ez is az új szigorítások miatt? Nekem kb 3 éve az első volt, hogy "na azért megnézzük" felkiálltással felírta a doki.
Hát akkor Dimet, ez a megoldás ugrott. :(

Rejo, :lol:
Azért jó lenne már száraz bőrrel, fájó háttal, lógó hassal egy picúrt tartani a kezekben!
mamint
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?